Beelden! #Boerenprotest op weg naar Willy
De boer is weer op toer, met een Brief voor de Koning
Verkeerswaarschuwing. Het regent, en de wegen stromen vol met agrarisch oponthoud. Uit het hele land, van Schaijk tot Texel of 13 uur vanaf Niezijl (Groningen) toeren vaderlandse agrariërs al de hele nacht op de New Holland op over 's Heeren wegen, naar de Hofstad of specifieker: de Residentie, want de boeren willen naar Willy's Huis ten Bosch. Een heus Trekkersdefilé Code Oranje is aldaar gepland (om 12u30 volgens het programmaboekje, hieronder een heuse trainingsvideo: "Zorg dat je rustig rijdt, niet dat we als een stelletje Kozakken langs de koning en de koningin rijden"), maar de Staatsomroep kondigt namens de koning af dat het niet te druk mag worden voor zijn stadspaleis.
Bij het protest, tegen de opkoopregeling cq de Omgevingswet ditmaal (zelfs de Partij voor de Dieren wil inmiddels al het landbouwgroen bulldozeren voor azc's, vinexflats en een stedelingenstroom van randstadmigranten die hun Chinese hoesthaarden willen ontvluchten), wordt natuurlijk weer een heleboel (schijn)heilige verontwaardiging verwacht van de burgerbevolking, want die FDF-lui doen soms nogal een stomme uitspraken (over oorlog en zo) en hun trekkers zijn heul groot en maken een boel lawaai voor die arme stadjers die nog liggen te meuren. Maar zolang geen boer de keurige FDF-regels breekt, de kistjes met kalveren Klavers op stal blijven en het demonstratierecht geen geweld wordt aangedaan. Mogen ze daar gewoon staan. Toeter die Griekse verkansievluchteling maar eens lekker uit zijn bedstee.
Reaguursels
InloggenDe stemmingmakerij tegen boeren is bijzonder laag niveau, want een smeerlapperij. Boeren hebben gebruik van gif en andere zooi enorm terug kunnen dringen, de opbrengst per hectare is ook enorm gestegen en krijgen steeds weer dat gelul van die deuglinkse Randstedeling voor de klompen geworpen.
Mensen die snappen dat voedsel ergens vandaan moet komen. Verwende types die denken dat obscuur macrobiotisch boeren en de Marqt voor iedereen op deze wereld is weggelegd.
Hup boeren! En De Graafschap ieder jaar landskampioen.
Als je nou de landen die onze mooie producten importeren ook verplicht de bijbehorende vervuiling over te nemen, dan zijn we er toch al?
Bij elk pak melkpoeder een emmer stront cadeau!
linkerhand salueren. Nee inderdaad niet in dienst gelegen.
Dit zijn zeker niet DE boeren, maar de tokkieboeren die het zelf hebben laten liggen.
Wat hebben ze laten liggen? Biocentrales, van het gas af, uitkeringen, ambtenaar of uitkeringstrekker moeten worden? Of achter elke dag wijzigende regeltjes aanhollen?
@Mart6037 | 17-11-20 | 10:40: omzet en opbouw reserves.
@van Oeffelen | 17-11-20 | 10:47:
Een beetje simplistisch dit. Het was vooral schaalvergroting of stoppen en het wordt nu ineens stoppen ondanks schaalvergroting. Of zelfs juist vanwege, want een plukbos en ambachtelijke bedrijf zijn zo hip en goed voor de planeet.
Wie de boer niet eert, is zijn eten niet weerd.
Als de boeren niet meer klagen en de pastoors niet meer vragen, dan nadert het einde der dagen.
Ook hier hebben velen weer het nodige dedain voor de domme boer. Ik wed dat de meeste bureauridders braaf in loondienst zijn (of hippe ZPP-ondernemer) en in opdracht van de baas Powerpointjes en Excelletjes maken en elke maand daarvoor een fooitje krijgen. Ze hebben nog geen begin van een idee wat die gemiddelde domme boer op een dag verzet, hoe complex de bedrijfsvoering is van een hedendaagse boerenbedrijf met mechanisatie, automatisering en regelgeving en van de enorme bedragen die gemoeid zijn met de financiering ervan. Waaruw hypotheekje van de Vinexhut al het spannendste financiële avontuur van uw leven was, zet een beetje boer dit een maand om. Maar u bent veel slimmer, natuurlijk.
Tegenwoordig heb je het gemaakt wanneer je achter een bureau met een scherm mag zitten. En als ambtenaar zit je helemaal (vast) gebakken. Geen risico en steeds loonsverhogingen, omdat je het zwaar zou hebben door corona en risico zou lopen.
O dus ze hebben het wel goed voor elkaar begrijp ik. Waarom dat voortdurende geklaag dan?
@ijstijger | 17-11-20 | 10:41:
Omdat dat afgenomen wordt misschien?
Zonder boeren geen eten.
Zonder accountants ook geen eten. Dat ze iets bijdragen aan de economie is geen reden om ze blind te steunen...
@42 | 17-11-20 | 10:14: Vroeger waren er geen accountants en iedereen leefde gewoon.
@42 | 17-11-20 | 10:14: Accountants zijn nodig omdat ambtenaren dat eisen. Elkaar aan het werk houden ten koste van .....
@42 | 17-11-20 | 10:14:
Ga jij je eten maar bij een accountant halen, dan rij ik nog even naar de boer.
@42 | 17-11-20 | 10:14:
Accountants zijn nutteloze mensen.
Een jaarrekening kun je niet vreten.
Ik heb vanochtend zonder boeren toch mijn ontbijt gehad...
Ik zie maar weing giervaten achter die trekkers hangen... gemiste kans. Jammer.
Bij het gebruik van een giertank komt altijd een hoop papierwerk kijken, dus liever niet.
Ik wil hier niemand meer horen wanneer een stel milieuactivisten de Stadhouderskade bezetten omdat ze een schonere planeet willen. Die werden binnen een paar uur stuk voor stuk opgeladen en in busjes afgevoerd maar die kregen hier geen applaus. En ze kregen politiek gezien ook niks voor elkaar. Benieuwd of ze dat met de intimiderende subsidieboeren die alle regels overtreden en niet demonstreren voor een betere planeet maar een nóg dikkere gesubsidieerde portemonnee ook durven. Maar die zullen hun zin wel weer krijgen... intimidatie loont in dit land. Leg dit later maar eens uit aan je kleinkinderen.
Lul niet. Dit is geen kinderspel. Dit gaat over grote mensen zaken.
.. zal ik doen wanneer we het over de tijden van vroegah hebben... toen zwarte Piet nog zwart was, maar door intimidatie niet meer zwart mocht zijn.
Of de tijden dat we allemaal BLM moesten roepen, anders werd de auto of de zaak kapot geplunderd door de mensen die vredig aan het demonstreren waren..
Misschien zelfs de tijden dat ik , als belastingbetalende, rustig naar mijn werk wilde gaan op de fiets, maar dat niet mocht omdat de straten en kantoor dichtgeplakt waren door mensen die opkwamen voor een beter milieu, maar zelf weinig aan toevoegde..
Ik heb nog geen tot weinig intimiderende boeren gezien....
tenzei je het intimiderend vindt wanneer ze een blokje kaas aanbieden ? dat kan natuurlijk ook...
p.s.... de milieuactivisten zijn ook subsidieslurpers.... en tevens ook heel intimiderend...
Milieuactivisten zijn salonfähig en in feite de gewetensvollere aanvulling van de overheid zelf omdat het beleid sowieso al in dezelfde richting gaat. Met boeren is het een ander verhaal. Boeren zijn persona non grata die moeten vechten voor hun overleving omdat ze door overheidsbeleid worden gemarginaliseerd.
Alle subsidies afschaffen. Prima. Ook voor het Oostblok, Frankrijk, milieuclubhes, NPO, ambtenaren, uitkeringstrekkers. Vandaag nog.
@Mart6037 | 17-11-20 | 10:18: U vergeet het afschaffen van woonsubsidie, zoals de hypotheekrenteaftrek.
Marx Rutte vandaag in zijn dagboek:
‘Geen bijzonderheden’
Willy vandaag: nog een biertje Max?
Veel moraalridders in dit draadje. Ondanks het feit dat burgelijke ongehoorzaamheid op zijn minst laakbaar is, zou men zich eens moeten afvragen waar die burgelijke ongehoorzaamheid door veroorzaakt wordt. Ik vermoed dat dit iets met selectief maatschappelijke verontwaardiging te maken heeft.
Dat komt door werklozen en parttime huismoeders met een Facebook account. De rest van dit land moet gewoon werken.
@Ardbeg | 17-11-20 | 09:54: Exact. En een boel wappies die internet hebben ontdekt.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 10:10: Voor jou is internet natuurlijk dagelijkse kost: Krijg je eigenlijk ook betaald voor al die vooringenomen, nietszeggende reacties die je plaatst?
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 10:10: Zelfreflectie? Goed bezig.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 10:10:
Tja. Dat krijg je met een i-phone.
Goed bezig boeren! Veel Nederlanders verliezen hun sympathie, want tja: "1 keertje is leuk, maar het moet natuurlijk niet te gek worden". Typisch, als je recht halen iets meer moeite en opoffering kost dan is den Nederlander gelijk gepikeerd. Zie reacties op Dumpert....
Er is voor de boeren nog geen kloten veranderd. Het zijn stuk voor stuk familiebedrijven en belangrijke werkgevers in grote delen van Nederland. We hebben tevens 1 van de schoonste agrarische sectoren van Nederland. Ik begrijp heel goed dat ze het niet pikken, zeker op stikstof vlak. Het bedrijf met de grootste stikstofuitstoot van Nederland, KLM, wordt met miljarden ondersteund en de kleine agrarische boer moet kapot.
Nederlanders moeten echt kappen met zeuren en begrijpen dat een doel bereiken niet altijd eenvoudig gaat. Dat het soms veel actie kost. Maar wat dat betreft zijn we niets meer gewend. Nul karakter.
Verplaats je vooral eens in de huid van een gemiddelde boer in dit land. Hopelijk denken de meesten dan anders.
Groet, een stedeling!
Amen
Nog geen kloten veranderd... www.omroepbrabant.nl/nieuws/3247906/b...
@Ardbeg | 17-11-20 | 09:55:
Dat plan was nog niet eens in de praktijk toen het al teruggedraaid werd. Het was ook te dom voor woorden. Voortschrijdend inzicht is gelukkig nog niet geheel verdwenen in de politiek. Anderzijds is dat niet het grote probleem van de boeren. En dat weet jij ook.
U heeft de verkeerde openings zin.
Is Thierry al gevraagd om door een megafoon te schreeuwen dat hij enorm voor de boeren is ?
Deze nick met dat zwitsalletje erboven in combinatie met dit niveau van reaguren is echt grappig.
En wat is daar mis mee? Opkomen voor de boeren die moeten strijden tegen een kunstmatig gecreëerd probleem.
Zou Thierry weten hoe een boerderij eruit ziet?
Ik denk niet dat hij gevraagd wordt voor dat soort dingen, denk eerder dat hij ongevraagd op komt duiken in z'n dandy outfit met een mooi sjaaltje erbij. En dan een vurig betoog over hoe slecht het gaat met NL, hoe de EU alles kapot maakt en dat de boeren echte hollandsche helden zijn die ervoor zorgen dat wij elke dag toch maar weer een lapje vlees of een balletje gehakt op ons bordje hebben! En o ja, nog een paar complottheorieën over corona en 5G erin knallen. En NOS staatsmedia indoctrinatie. Daar worden veel van die boeren ook wel warm van.
Best een raar gezicht he, een politicus die contact met zijn achterban heeft.
@jip_86 | 17-11-20 | 09:50:
Spijker, kop, raak!
@jip_86 | 17-11-20 | 09:50: Thierry praat niet met mensen, hij praat tegen mensen. Het kenmerk van de rasechte narcist.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 10:11:
Een beetje zoals uw tegels hier?
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 10:11: Het zou zo maar je spiegelbeeld kunnen zijn.
Had de boeren veel slimmer ingeschat maar helaas.
Je gaat hulp vragen aan de koning, de oranjes, hoe dom ben je dan wel niet!!
Sinterklaas mocht ook langs op Paleis Soestdijk.
Langs de koning rijden en niet weten hoe de vlag gevoerd moet worden...
Boeren?
We hebben helemaal geen boeren nodig, aldus de milieubeweging.
We hebben toch voedselbanken.
Ik sta achter onze boeren!
Politieblokkades worden weer eens genegeerd en de politie doet wederom niks. Moet je als normale burger eens proberen. Dit volk waant zich onoverwinnelijk en ze hebben schijt aan onze regels... en aan onze planeet. Ze zijn er alleen om hun eigen zakken te vullen. Dat toekomstige generaties moeten bloeden omdat zij nog even snel hun gesubsidieerde zakken willen vullen boeit ze niet. Keihard aanpakken dit tuig, waterkanon erop en subsidies afpakken.
En heeft u al smakelijk gegeten hedenochtend?
Dacht even dat het nog over het vorige item ging, overlast bij AZC's.
Ja, er mag wel wat harder worden opgetreden tegen die irritante boerenpummels. Ze veroorzaken een boel overlast.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 10:13: Interessant om boer en pummel in een woord te gebruiken. Drukt verhevenheid uit en minachting naar anderen. "De narcist praat niet met anderen maar tegen anderen".
Ze worden uitgerookt, en ze zijn het er niet mee eens. Ik ook niet. Go boeren! :)
Mijn steun hebben ze. Vergeet niet dat de boeren voor ons vreten zorgen, en daar zijn we van afhankelijk, vooral als hier een keer echt de pleuris uitbreekt.
Go Ahead Farmers!
Eet jij vooral varkensvlees?
Echte boeren hebben mijn steun maar die Farmers Defence Terrorists zijn steenrijke ordinaire zakkenvullers ten koste van mens, dier en milieu. Zijn er alleen om hun eigen zakken te vullen en het volk en toekomstige generaties mag de rotzooi gaan opruimen.
@Ardbeg | 17-11-20 | 09:25: Ben je zelf boer dan?
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:19: Ik eet zeer gevarieerd. Dank u.
@WalterSobchack | 17-11-20 | 09:33: Een boel uien waarschijnlijk.
@Mr_Pikibelly | 17-11-20 | 09:27: Uiteraard niet. ardbei is linksch dus parasiteert op de maatschappij.
Net even over het Lange Voorhout gepatrouilleerd. Veel politie en ME, dus gelukkig wordt onze prachtige stad goed beveiligd.
Intimidatie heet dat. Waren ze maar zo daadkrachtig in aanpakken van echte problemen.
@Ram_Ram | 17-11-20 | 09:12: Als bewoner van het Oude Centrum heb ik geen zin in haveloze boeren op slecht onderhouden trekkers in mijn mooie straatje.
Voor je het weet staan ze bij de Gevangenpoort en is het 1672 all over again.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:14: Vervelend te vernemen. Onze leiders gebruiken uw buurt als menselijk schild.
Veel trekkers zijn in prima staat hoor en wanneer ze rustig rollen creëeren ze met de dikke luchtbanden minder trilling dan menig vrachtwagen en postbestelbusje.
@Ram_Ram | 17-11-20 | 09:23: Ik hoor ze vooral hard toeteren. En ik zie ze rondjes rijden en het verkeer hinderen.
@oldandwise | 17-11-20 | 09:21: We moeten waakzaam blijven.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:29: het verkeer hinderen in Den Haag... kan dat nog ? dat verkeer is sowieso altijd al verhinderd..
Prachtige stad? Wahahhhahah....30 jaar geleden wel. Nu 1 groot shithole.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:29:
Meid. Wat een narigheid allemaal, hoop maar niet dat je lang van de leg bent met al die overlast en zo.
@WayneGretzky*99* | 17-11-20 | 10:18: Vooral in die buurt van de Korte Voorhuid.
Goed idee! Lekker allemaal bij elkaar. Als COVID ze niet te pakken krijgt, doet de vogelgriep dat wel.
Jeetje, wat een tractoren zeg, zijn die boeren allemaal miljonair of zo. Begrijp nu wel waarom ze in opstand komen. Tering Jantje.
Valt reuze mee. Maar wel 20h per dag 7dagen per week aan het werk.
Dat zie je bij de meeste flatluizen niet gebeuren. Die lopen alleen maar over te klagen over Zwarte Piet en boeren, en onderwijl uitkeringen trekken.
De meeste boeren hebben vele miljoenen geïnvesteerd in hun bedrijf en zijn de ondernemers die ons kabinet zou moeten koesteren. Maar kennelijk willen we met de 'stevigere overheid' van Rutte vooral meer risicomijdende en uitvretende ambtenaren met 1,5 modaal salarisje bezighouden.
@Ram_Ram | 17-11-20 | 09:11: Twintig uur per dag, zeven dagen in de week. Dan blijft er vier uur per dag over om te eten, wassen en te slapen.
Dan zijn ze allemaal binnen twee weken dood...
@Ram_Ram | 17-11-20 | 09:11: Ook maar een paar maanden per jaar.
Het is allemaal wel wat achterhaald ja, op de trekker naar Den Haag. TUUT, Tuut.
Regel een fonds van waaruit een zwarte kip betaald kan worden en regel het via de rechter. En hou er anders gewoon mee op.
Koppelverkoop. Als je voor de boeren bent,ben je ook voor zwarte Piet, knalvuurwerk,Israël, en tegen mondkapjes ,milieumaatregelen en de islam.
Ik zal er nog wel een paar vergeten zijn.
Voor mij klopt uw lijstje 100%.
Waarom zo zwart/wit denken?
inderdaad, lijkt wel of boeren nog een van de weinige groepen is die nuchter blijft. Waar men vroeger trots op was. Hollandse nuchterheid.
Pro Trump en Poetin enzo
Een land dat hardwerkende en ondernemende boeren de nekt om wil draaien ten bate van nepnatuur en huizen voor klaplopende immigranten is behoorlijk de weg kwijt. Die koppeling kan ik wel maken.
En waarschijnlijk stem je dan op Forum.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:10: Nee, veel CDA en VVD. Nederland heeft met Jan Huitema toch een boer van de VVD in Brussel....
Oproep aan Achterhoek: neem jullie telg Klein Wassink te Amsterdam op de terugweg weer mee aub.
Kansloos. Ze zijn o zo blij dat ze hem kwijt zijn.
Moet dat getütür nou echt.
Het lijkt wel een bruiloft van kansarme "jongeren"
strakjes gaan die ook tuuterend op trekkers rondscheuren..... breng ze nou toch niet op ideetjes.....................
@grapjasz | 17-11-20 | 09:02: verhuren ze ook massaal trekkers dan....
En gaan ze dan ook varkens houden?
Vragen vragen
Don't fuck The Farmer. Dat zal wel over de prestaties van Oranje gaan.
Varkenspest, Q-koorts, koeienschurft. Om eens een paar zegeningen van de intensieve veeteelt te noemen. Ik vermoed dat Covid-19 ook op een boerderij is begonnen.
Je vindt die speld in een hooiberg eerder dan de ontstaansgeschiedenis van een virus uit China, dus dat laatste was neem ik aan een kwinkslag?
De boer wordt door de regering en randstedelingen voor de bus gegooid. Het zijn wel zij die de boer er toe aan hebben gezet om economischer te moeten gaan boeren (u noemt het intensieve veeteelt)
Infectie ziekten bestaan al sinds jaar en dag en naarmate de bevolkings/dierendichtheid verspreid het zich gemakkelijker.
Laat de boer met rust en steun hem.
Hij is nu keer op keer slachtoffer van de door overheden gecreëerde overbevolking. Het is gewoon te druk in NL en op de wereld.
De commie cough is of begonnen door een foutje uit een lab of een wet market, beiden gelegen in Wuhan. Beiden niets te maken met intensieve veehouderij.
Je vergeet de Afrikaanse varkenspest nog
Goh, Rutte sorteert voor op een VVD-D66-GL-PvdA-kabinet na de verkiezingen, en Kuif heeft zijn orders blijkbaar al ontvangen.
Vanaf nu is ook Kuifje helemaal klimaat&vega, geheel in lijn van Rutte's mandaat van Vattenfall&Unilever.
@Abject | 17-11-20 | 09:29: Een schoon milieu begint bij jezelf.
Grootste subsidieslungels van het land zoeken weer aandacht.
Ja, als er 1 groep aan het overheidsinfuus hangt....
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:39: Weet je wie ook aan het overheidsinfuus hingen, waar ten onrechte niets uitkwam en die moesten terugbetalen waardoor hele families naar de knoppen gingen? Vraag het je partijgenoot Wiebes, die ervan afwist en wiens beleid dit was!
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:39: Vertel me eens welke subsidies allemaal. Dan ga ik misschien ook wel boer worden.
BTW uw zonnepanelen, isolatie en electrische auto zijn niet voorzien van subsidie?
Is de schuld van het beleid van de EU. Daar kunnen die boeren niets aan doen.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:39:
Dan zijn het met name de boeren in andere EU-landen.
@Ram_Ram | 17-11-20 | 08:54: Allemaal zelf betaald.
Neem nog een broodje.
Dappere boeren rijden luid toeterend rondjes om het Malieveld. Wat een helden! Wat origineel ook!
lol
Vroege dienst vandaag?
Team boeren. Men zal ze helaas pas missen als ze weggepest zijn.
Men? Wie is men?
@Lievewitteman | 17-11-20 | 08:44:
Ook u, begrijp ik. Zelfs een pandemie is blijkbaar niet genoeg om mensen ervan te doordringen dat het in noodsituaties toch wel handig is om terug te kunnen vallen op je eigen voedselvoorziening. Van Europa kunnen we weinig verwachten, qua coördinatie, bemiddeling of gelijkstroming. Dat is wel duidelijk. Brussel komt hooguit met een rekening achteraf. Mocht het ooit echt nodig zijn, dan vertrouw ik eerder op onze boeren.
@MickeyGouda | 17-11-20 | 09:11: Maar 90 procent van wat onze boeren produceren, gaat naar het buitenland. Dat heeft dus niks met 'zelfvoorzienend' te maken.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:15:
U snapt het nog steeds niet. We importeren ook heel veel. Als we alle export zouden stoppen dan kunnen de Nederlandse boeren ons nog steeds niet voorzien in de eigen voedselbehoefte. Kan zijn dat we dat vanuit economische motieven best vinden maar kunnen beschikken over de eigen voedselketen is misschien ook een gedachte waard.
Hoe staat het er eigenlijk voor, hebben de boeren het afgelopen jaar al iets bereikt? Is Schouten hen al een millimeter tegemoet gekomen? Zo nee, dan gaat het ook niet meer gebeuren.
Jazeker. De gekke voedereisen zijn van tafel.
er was ooit een spotje op TV: Bij calamiteiten zet radio en TV aan ? Is er niks aan de hand dan ? Ja, wij willen het Journaal zien.......... met de boeren!
Voor de Tweede Wereldoorlog waren veel boeren lid van de NSB. Just saying.
nou en..?
Dat is 75 jaar geleden. 2e wereldoorlog en de slavernij en voor de rest is er zeker niks gebeurd in de geschiedenis? Klaar is klaar.
En boden ze de meeste schuilplaatsen voor Joden die anders door de stedelingen verraden zouden worden. Just saying.
@Joris Beltsin | 17-11-20 | 08:21: en kon je ook mooi (hongerwinter) je tafelzilver plus maagdenvlies inruilen voor een zakje aardappels of zoo......
@Joris Beltsin | 17-11-20 | 08:21: Zoals de beroemde familie H. in Friesland. Een van de zonen ging later de politiek in.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:37: Had Loek Hermans daar een boerderij?
@duh! | 17-11-20 | 08:39: Nee, zo'n Forum-kamerlid.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:40:
Dacht meer aan de familie B. uit de Haarlemmermeer die alleen al honderden Joden hebben gered. Maar aan dergelijke anekdotes heb ik eigenlijk ook niet zo´n boodschap.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:40: oh ja, Loek Hermans was die frauderende brokkenpiloot van de VVD die zelfs bij sociëteit De Witte werd geweigerd vanwege zijn dubieuze zaakjes. Zijn beide dochters hebben wel weer prominente baantjes namens de vvd want zo rolt die partij..
En heel veel ingenieurs. Ook maar meteen de TUD en TU/e opdoeken dan?
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:37: Al naar de voorvader van je eigen grote leidsman gekeken?
@B. Randnetel | 17-11-20 | 08:52: Als ik 'Rost van Tonningen' intik op Google, krijg ik diverse verwijzingen naar FvD.
De meeste NSB'ers woonden in Amsterdam.
Dat is nog steeds zo.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:08: VVD was een groot voorstander van pedofilie. Dat is pas ondergronds gegaan na een heleboel ophef.
@Frau Merkel | 17-11-20 | 09:25:
Edje NIjpels vond het helemaal bon ton. Tegenwoordig is ie meer van het klimaat en is de kinderliefde over.
@Gulliver | 17-11-20 | 09:20: Vlak het Gooi niet uit....
Een organisatie als kozp zeurt, demonstreert en bedreigd jaar na jaar na jaar, en krijgt steeds meer sympathie bij de media en de bevolking.
De boeren daarentegen steeds minder. Ik snap niet zo goed hoe dat werkt.
Grote verschil is dat die agrariers het halve land platleggen.
Je noemt het al in je tekst, keyword is ´media´, 95% van de media is in handen van dezelfde lobby´s. Blijf jarenlang hetzelfde herhalen en negeer/boycot ieder tegengeluid. Dat is hoe propaganda en indoctrinatie werkt. En nu weer het vingertjes wijzen naar de Russen! Joehoe.
WayneGretzky*99* | 17-11-20 | 08:19 |Ligt het toch al.
Wie zegt dat Willy thuis is in de eikeltjes pyama kijken naar het protest? Die zit vast te recideren in Argentinië of elders.
Inderdaad, een weekje weer in Nederland en Maxima wil al weer weg.
@2voor12 | 17-11-20 | 08:23: je kunt haar dan ook eerlijk gezegd geen ongelijk geven................
Boeren hebben een ongekend hoge arbeidsproductiviteit ten bate van onze economie gerealiseerd. Waar een eeuw geleden nog 100 mensen nodig waren levert vandaag één boer met mechanisatie en automatisering eenzelfde output. Die 99 knechten zijn dus allemaal vrijgespeeld om bankhanger, ambtenaar, sosjal media consultant of lifestyel coach te worden. Beetje meer respect voor de sector die dat mogelijk maakte, mag best.
Iets met mechanisatie en schaalvoordelen.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:40:
Nobelprijs voor de economie voor u.
Echter de meeste baantjes in de dienstverlening die wij zo ophemelen kennen geen groei van arbeidsproductiviteit meer. Een ambtenaar spreekt voor zich en de categorie thuisbezorgers, coaches en consultants zijn allemaal urenfabrieken waar geen enkele productivtiteitswinst te behalen is. I.c.m het marginaliseren van de industrie hebben we ons in de hoek gemanoeuvreerd waarin de economie alleen nog maar kan groeien door de populatie te laten groeien. En zijn we van echte producten afhankelijk van het buitenland.
@Joris Beltsin | 17-11-20 | 08:54: Dus ga je je als land specialiseren in diensten en producten met veel toegevoegde waarde.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:12: Daarom moet het ambtenarenapparaat dus zo klein mogelijk zijn. Het omgekeerde van de VVD dus. De zieligheidsindustrie blokkeert kapitaal en voegt niets toe.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 09:12:
Hahaha. Of we gaan vooral elkaar bezighouden met persoonlijke dienstverlening met veel uren maar weinig toegevoegde waarde, waar het buitenland geen belangstelling voor heeft (De Nederland kinderoppas-business exporteert niet zo lekker) en raken technologisch steeds verder achterop omdat hard core waardecreatie en innovatie in het buitenland plaatsvindt.
''De boeren zijn woedend op plannen uit Den Haag. De regering wil agrarische bedrijven in de buurt van Natura 2000-gebieden opkopen, zodat de natuur niet steeds verder aftakelt. Als de boeren eenmaal zijn uitgekocht, mogen ze niet meer in Nederland een boerderij beginnen. Juist dat laatste zorgt voor woede onder boeren''
Stalin zou fier zijn op de Nederlandse regering.
En uncle Joe's collega..... die van onze Oosterburen juist niet..................
En vervolgens worden die landbouwgronden omgezet in enorme vinexwijken met torenhoge flats. Alsof dat niet de Natura 2000 gebieden alsnog om zeep gaat helpen.
Maar ja, de jaarlijkse import van afrikaanse sprinkhanen moet nu eenmaal hoe dan ook doorgaan anders word het nooit wat met de Omvolking en het marginaliseren van de autochtone bevolking.
@2voor12 | 17-11-20 | 08:22: Ik blijf me afvragen wie nu exact 'beter' wordt van die 'omvolking'.
Stel dat het waar is, stel dat er binnen de EU een groep is die het uiteindelijk voor elkaar krijgt heel het Europese continent om te toveren tot een midden-oosten 2.0... Dan is het snel gedaan met je rijkdom, tenzij je het gezonken schip hebt verlaten.
die geintjes ken ik en zijn al eerder toegepast.. grond wordt opgekocht als landbouwgrond en daarna via de vriendjes in de politiek omgezet naar grond voor huizenbouw...
die boer wordt verplicht zijn land af te staan voor een schijntje... de opkoper wordt multimiljonair, en de milieugekkies zijn boos op de boeren omdat die het land verpesten....
Vanavond maar eens zo'n lekkere sappige Boerenworst plus een vollebak Boerenkool met een puike klont Boerenboter....... lekker prakken...... en later lekker Boeren......(neenee niet naar de Hoeren...)
Moet je doen, als je van groeihormoon houdt.
Ja dat vlees groeit op je bord nog door..
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:14:
Heb je Linda ook al gelezen? En dan die E-nummbers brrr.
Als je als boer bommen gaat maken in gaza krikg je in ieder geval miljoenen subsidie.
met een ouderwetse carbid melkbus zou je een raketje wel een aardig eindje........ ho censuur......
In de discussie wordt altijd slinks gesuggereerd dat Nederland gemakkelijk met minder boeren toe kan want we exporteren al zoveel landbouwproducten. Wat tactisch verzwegen wordt is dat het Nederlandse landbouwareaal tegelijkertijd ook veel te klein is om in de eigen voedselconsumptie te voorzien en dat we hiervoor afhankelijk zijn van import uit het buitenland. We zijn netto-importeur en niet zo'n beetje ook! Daar hoor je the usual suspects dan weer niet over als zij kakelen over dat 'het allemaal moet anders na Corona', we een 'big reset' nodig hebben en 'local for local' gaan werken. Gek toch?
Je praat poep. Export 2019 94,5 Mrd, Import 66,1 Mrd
www.agrimatie.nl/ThemaResultaat.aspx?...
@redanx | 17-11-20 | 08:15:
U snapt het niet, ik praat niet over financiële waarde maar over landbouwareaal. Wij exporteren met name verrijkt importproducten en dat vertekent de geldstromen nogal. Anders kijk even wat de conclusies zijn op basis van de CBS-cijfers: www.vork.org/nieuws/nederland-heeft-t...
Veel export naar Duitsland. Dat zou je in plaats van export gewoon lokaal produceren moeten noemen.
@Kriebelhoest | 17-11-20 | 08:27:
Da's waar. Niettemin hebben wij zelf maar iets van 60% van het landbouwareaal dat nodig is voor alleen onze eigen consumptie en tegelijkertijd willen we meer monden voeden (immigratie), bouwgrond (huizen bouwen) en natuur (nou ja natura 2000 parkjes).
Klopt. Nederlandse boeren kunnen met het huidige aantal en oppervlakte niet genoeg calorieën produceren om de eigen bevolking te voeden.
@redanx | 17-11-20 | 08:15: Dat is puur in geld uitgedrukt, Nederland exporteert voor 8,8 miljard euro aan vlees en importeert voor 3,9 miljard euro. Onze, kwalitatief hoogwaardige, producten worden duur verkocht (japan, italie, etc.) en wij krijgen er o.a. Zuid-Amerikaans vlees voor terug. Nu ben ik wel erg benieuwd naar het volume, het aantal ton aan gewicht dat heen en weer wordt geschoven, ipv alleen maar de euro's. Die hrde consumptie-cijfers zijn kei-moeilijk te vinden.
Wel eens van specialisatie gehoord? Iets met comparatieve voordelen.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:42:
Maar na Corona moet dat toch allemaal anders, zeker voor de essentiële ketens?
Verwende lui kijken neer op boeren. Die kunnen niks met de no nonsense mentaliteit en het arbeids ethos van de plattelanders. Voor hen is de wereld met je i Mac in een cappucino bar in de randstad een bij voorbaat mislukte start up beginnen.
Zullen we eens ophouden de boeren te subsidiëren met spotgoedkope landbouwgrond? En de subsidies? Zullen we eens kijken hoe vlug de boeren op zoek gaan naar ander werk...
@Beste_Landgenoten | 17-11-20 | 08:10: je bedoelt die luizige 750 miljoen waar je 100 miljard voor terug ontvangt?
@Beste_Landgenoten | 17-11-20 | 08:10: smaakt de cappucino? Heb je ook zo'n verwijfd knotje?
Maar ok, subsidies afschaffen. Maar dan wel gelijke monikken. Geen subsidie meer naar: BLM, kozp, NPO, politieke partijen, EU, moskeeën, klimaat, etc. Dat durf ik wel aan. Jij ook?
@Beste_Landgenoten | 17-11-20 | 08:10: 18.000 gemiddeld /boer/jaar alleen directe subsidie...
Het hele verhaal dat je schetst is het rechtstreekse gevolg van tientallen jaren EU-landbouwbeleid. Nexit dus nu!
@redanx | 17-11-20 | 08:18:
Daar krijg je nog niet eens 1/3e asieleiser voor.... Seriues, die linkse hobbies helpen dit land in sneltreinvaart naar de klootjes.
Daar gaat Willy weinig van meekrijgen van dat protest, als hij al thuis is. Het is nogal een stukkie van de straat tot aan HtB
Schouten is daar ook niet, die stuurt een onderknuppel om de grieven in ontvangst te nemen en dan mag het hele spul vort naar huus op de trekker
Worden ze niet keurig uitgekocht dan? Ik heb totaal geen hekel aan boeren, maar het mogen er wel iets minder zijn...
De eerste reactie op het virus was dat een groot aantal aziatische landen hun rijst niet meer wilden exporteren. Bij onzekerheid is dat altijd wat gebeurt. Wil je afhankelijk zijn van de goodwill van andere landen om eten op je bord te hebben? Eten lijkt heel vanzelfsprekend totdat er dingen misgaan.
@DezeNicknameBestaat | 17-11-20 | 08:18: Hoeveel rijst eet de gemiddelde Nederlander?
Nee. Als zij uitgekocht zijn door de gemeente gaat de grondprijs vele malen over de kop door speculanten, investereerders en ontwikkelaars. Gaat ze gewoon om geld, aan woningen is door veel meer mensen veel meer te verdienen dan aan een boer met stallen en akkers.
En worden de mensen die de boeren ondersteunen al weggezet als wappies?
Vast, maar die term is net zo uitgehold als racist etc. dat de Grand Canyon er niks bij is.
Wappies was in het begin een grappig woord om complotdenkers die met de meeste vreemde complottheorieën Covid-19 proberen te ontkennen. Inmiddels is het woord net zo betekenisloos als het woord ´racist´. Dat krijg je met linkse fascisten, geen humor, geen ballen en al helemaal geen inzicht.
@citywok | 17-11-20 | 08:09: Great minds think alike. Boks ouwe.
Hup Harm!
Hup Bertha!
Mooiste wat er is! Tractoren over de Utrechtse baan. Wat mij betreft mag dit een jaarlijks terugkerend ritueel worden!
ook nog zwartepieteboeren erbij..?
Gaan die agressievelingen ook nog carbid schieten?
Ja natuurlijk .. Willy en Moe wakker maken.... hahahaha...!
Niet zo slim om Willy "erbij" te halen............ na zijn laatste uitglijer zal die zich wel volledig onzichtbaar/op de vlakte houden...... wauweldewauwel....
Oppleuren kut agrariers.
Moestuintje?
Die Het Zelf!
Ga terug naar je eigen land.
Kut hockeyer.
@Eichstaett | 17-11-20 | 08:01: Als het zover komt zeker. Nu komt het meeste voer niet van deze irritante asbakken.
@Ruimedenker | 17-11-20 | 08:04: Was het maar zo'n feest.
@WayneGretzky*99* | 17-11-20 | 08:04:
Wie denk je dat je vreten nu wel maakt dan, kutjong? Je moeder zeker.
@citywok | 17-11-20 | 08:05: Wahahahah... goeie knulletje.
Go go boeren. Mijn zege hebben jullie.
Laat lekker jullie koeien in de wei ipv varkens uit verdere oorden.
Schoonst producerende boeren ter wereld met de hoogste opbrengst per vierkante meter. Voor bijna 100 miljard euro exporteren de boeren per jaar. En dan willen ze van deze boeren af? Zodat we minder exporteren en minder produceren en de productie zal dan voortaan worden gedraaid door buitenlandse boeren die veel minder "schoon" produceren dan onze boeren? Niet logisch en niet beter voor het milieu.
Ze moeten plaats maken voor de Islam. 500 per week wandelen er hier binnen. Ongeveer dan hè. En die zorgen voor verrijking dus dat zal dan wel meer zijn dan die 100 mrd.
Ze geven geen fuck om dat milieu, wat dat voor hun ook moge betekenen tegenwoordig. Dat stikstofgeneuzel slaat helemaal nergens op en is allemaal zand in de ogen voor waar het ze echt om gaat: de ongebreidelde massa-immigratie.
@citywok | 17-11-20 | 08:04:
En zo komen we weer in de buurt van een complot toch?
@citywok | 17-11-20 | 08:04:
U heeft de klok horen luiden maar weet nog niet waar de klepel hangt. We zitten in een overgang naar nieuwe communistische samenleving. Alleen hebben de meeste Nederlanders helaas geen goed historisch besef van het communisme. Opgegroeid met het idee dat alleen fascisme slecht is heeft men totaal niet in de gaten hebben wat hen te wachten staat. Het is samen te vatten als 'onbegrensde solidariteit', en wie daaraan niet gehoorzaamt wordt een zgn. 'Koelak', een paria. De drie belangrijkste instrumenten die daarvoor nu ingezet worden zijn COVID-19, klimaat&natuur en de massa-immigratie. Historisch werden bij vrijwel elke communistische revolutie de boeren als eerste aangepakt, dus wat er nu gebeurd zou een rode vlag moeten zijn. Mijn eigen inschatting is, wanneer de economie kunstmatig is vernietigd, dat er daarna een oplossing zal worden gepresenteerd in de vorm van een basisinkomen, in ruil voor het aflossen van alle schulden en inlevering van privébezit. Dat zie je dus nu al gebeuren bij de boeren, er is geen gedwongen onteigening, maar de omstandigheden worden dusdanig aangepast dat er op termijn geen keus meer is. Dat gezegd hebbende, de boeren zijn al te laat, die omgevingswet is 4 jaar geleden al aangenomen.
@#enpassant | 17-11-20 | 10:04:
Corr: "een nieuwe communistische samenleving." &"niet in de gaten wat"
Zucht. Weer klagende blanken.
De gevolgen van inmiddels drie kabinetten Rutte. Zie de maatschappelijke onrust in het land, het is overal voelbaar. De cancelcultuur, overboord gooien van liberale waarden, het verval van normen, waarden en cultuur. Nu een kwestie van de krachten bundelen en zorgen dat het kartel wordt weggestemd. ´The enemy of my enemy is my friend´.
Leuk. Zie ik eindelijk weer eens een Nederlandse vlag in Den Haag. Toch nog het idee dat ik in Nederland woon.
Nou wat een zegen.
Wat een gedoe. Kunnen ze niet vanuit huis aktievoeren of zo.
Ik werk ook thuis hoor.
Zeuren om het zeuren.
Ja, wat doen deze Trump-fans in Den Haag?
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:51: Ga het ze persoonlijk vragen. Maar daar ben vast je te laf voor, held op sokken.
@First Contact | 17-11-20 | 07:53: Hekken platrijden, dát doen de boeren in Den Haag. Is allemaal prima te volgen vanuit huis.
@Papa Jones | 17-11-20 | 07:58: Lekker thuis blijven, de buitenwereld lijkt me ook veel te gevaarlijk voor je. Zet de NOS erbij op en je bubbel is compleet.
@First Contact | 17-11-20 | 07:53: Ik spreek geen plat-Brabants.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 08:15: Geeft niks Kuif, blijf maar lekker veilig thuis, of op kantoor en wacht af wat je grote leider je gaat opdragen.
@Kuifje
Smoesjes, geef maar toe: je bent doodsbang.
@First Contact | 17-11-20 | 08:09: Ben jij echt zo naiëf om te denken dat het de NOS is die de boeren een slecht imago bezorgt?
@Papa Jones | 17-11-20 | 08:28: Proestttt. Wie is hier naïef, tering.
@First Contact | 17-11-20 | 08:39:
Wat een heerlijke bevestiging.
Weg met die asociale lui.
@Papa Jones | 17-11-20 | 08:41: Het is het schuim der natie.
Zo'n coalitie met extreemlinkse partijen veroorzaakt toch wel erg veel onrust . Onze mp mag dan wel stressbestendig zijn ,maar hij faalt op alle fronten .
Geinig logo heeft die boerenbeschermmacht.
Oude Duitse grafisch ontwerper?
Je weet waar de voordeur van veel boeren lag tijdens WO-2?
Ja, die hebben veel mensen helpen onderduiken in de oorlog en de hongerenden in de randstad van voedsel voorzien.
@duh! | 17-11-20 | 07:49: Is dat waar? Mijn opa woonde met twee kinderen in Amsterdam. Hij moest tot diep in Noord Holland lopen om zijn beddenlakens te ruilen voor aardappels. Ik ken mijn achtergrond en dat is de reden waarom ik uitermate sceptisch ben.
@duh! | 17-11-20 | 07:49: Wahahahah.. dat voedsel kon je gewoon kopen! bij die ransapen.
Je hebt natuurlijk altijd uitzonderingen die de regel bevestigen of mensen in wiens ogen alle Nederlanders halve nazi’s waren. Niet leuk voor je opa overigens @ Red shirt
Mijn opa zal in het verzet in Almere. Wat die beste man allemaal heeft meegemaakt!
@NeedIsaymore? | 17-11-20 | 08:37: Ik herinner me nog de overval op de gevangenis van Emmeloord.
Ik zit te wachten op een "invloedrijk" iemand,
die de onvrede onder de "gewone" burger eens kon bundelen..
En die opriep tot verzet.
Op heel veel onderwerpen denken we echt totaal anders dan die groep die de macht hebben.
Politici, media, en de "wetenschappers" (klimaat).
500 asiel eisers per week komen er bij.?
De EU plukt ons kaal.
En straks hebben we ook nog niks te vreten...
Stapel gek zijn we met elkaar..
Ps.
De groeten aan defensie..
Ik zie liever meer huizen dan mega boeren die produceren voor de export.
@Papa Jones | 17-11-20 | 08:05:
Ik zie liever meer natuur als we dan zo nodig toch die exportboeren weg willen pesten. Huizen blijft namelijk niet bij huizen, er komen ook mensen met al hun wensen, bewegingen en uitstoot in. En gezien de demografische ontwikkelingen in dit land zijn dat geen mensen waar we heel erg blij van worden of veel aan gaan hebben.
Ben benieuwd waar in Den Haag ze gaan verzamelen. Staat er niet bij .
9:00 Verzamelen in Den Haag
Mijn steun hebben ze. Als ze hun bek houden staat binnen notime het hele land vol met windmolens en zonneweides en asiel steden.
Nou, ze staan hier al vanaf 3:30u te toeteren op verzamelpost Benoordenhoutseweg...
Stelletje mislukkelingen. Iedereen in Den Haag kotst ze uit.
En de rest van Nederland kotst figuren zoals jij uit.
U heeft ze weer eens allemaal persoonlijk gesproken?
Ik denk dat dat geheel wederzijds is kuif. En reaguur je nu op persoonlijke titel of is dit het vvd standpunt?
Gelukkig bestaat Nederland uit meer dan Den Haag...
Inderdaad. Hoog tijd dat we de VVD wegstemmen.
@Piet Karbiet | 17-11-20 | 07:41: We houden hier niet van slecht opgevoede boerenpummels die naar mest ruiken.
Je hebt een paar woorden teveel. 'Stelletje mislukkelingen in Den Haag' zou voldoende zijn geweest . De oorsprong van dit gebeuren ligt bij de keuze van Rutte om jouw extreemlinkse vrinden in de coalitie op te nemen.
Zorg dan voor een net zo extreem riante uitkoopregeling zoals de VVD de asielzoekers als koningen binnen haalt en behandeld. Dan wordt het nog eens wat.
Grappig. Hier kotst iedereen volk uit Den Haag uit.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:46: niet? Ik heb liever een boerenpummel die naar mest ruikt dan de een van vele mede Nederlanders hier in den haag... laat ze maar komen naar den haag. Keer een Nederlandse vlag daar voor de verandering
@Angie_Thomas | 17-11-20 | 07:51: Die Confederatie-vlag heeft weinig met Nederland te maken.
Heb je aandacht nodig ?
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:53: net als de VVD weinig met Nederland heeft
Jij hebt zo weinig zelfkennis, Kuifje...
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:46: 'deplorables' bedoel je?
@B. Randnetel | 17-11-20 | 08:56: Het zijn inderdaad de deplorabele boeren -met een slecht draaiende onderneming- die naar Den Haag zijn gereden.
@NeedIsaymore? | 17-11-20 | 07:44: Kuifje's standpunten zijn altijd het off-the-record standpunt van het Torentje, waar onze geliefde MP niet officieel voor uit durft te komen.
Mooi in ieder geval dat ze däär gaan protesteren. Die man is de grootste uitvreter ooit!
een beetje vreemd toch...... de lucht is nu schoon, ,terwijl de boeren vanaf maart 2020 tot en met heden gewoon hebben doorgewerkt ?
Gelauff van het NOS: 'we hebben noodstroom aggregaten, speciale spullen.. We moeten gaan kijken waarom het zo lang duurt'.
Nou, Marcel, ik zou eens goed gaan onderzoeken hoeveel die noodstroom installaties gekost hebben en wat je ervoor ontvangen hebt. Bestaat die installatie toevallig uit een setje hometrainers met extra grote dynamootjes?
Ik heb uit zeer onbetrouwbare bron vernomen dat het komt omdat de hamsters al 3 jaar geleden zijn dood gegaan....
Mijn volle steun hebben ze. Met iedereen op de halve wereld zijn onze bestuurders eeuwig in gesprek maar de boeren kunnen doodvallen.
Ah. Weer de riedel over de boer en ons eten en zo. Niks over de overproductie van vlees, de monocultuur, de uitputting van de grond, de kaalslag, de zwaar gesubsidieerde sector, de schaalvergroting die kleinere boeren weg drukt. Nee, de beeldvorming is de eerlijke boer die werkt voor ons brood.
Ah, en weer het zelfde riedeltje van BL terug.
Op zijn minst heeft iedere boer heel wat minder tijd om hier te reaguren dan uwe doorluchtigheid. Ik ga werken...
@WasHetMaarMakkelijk | 17-11-20 | 07:39: Ga je nu pas de ochtendkrant bezorgen? Beetje laat...
Er is geen overproductie maar de vraag uit de markt. Maar jij bent een echte fascist en draait het graag om. Niet de markt bepaalt maar de grote leider Kim Beste Landgenoten. Dat brengt voorspoed.
@Eichstaett | 17-11-20 | 07:42: Vraag uit China naar goedkoop varkensvlees.
Overproductie? Niemand maakt meer dan dat-ie kan verkopen.
Blijkbaar ben je voor verhongering.
De hightech NL landbouw zorgt een stuk beter voor zijn grond dan jij met je betegelde voortuintje.
Je kunt je beter afvragen wie het beleid heeft gemaakt dat maakte dat de boeren eerst megagroot moesten groeien en nu moeten verdwijnen / teruggedrongen worden.
Geklets. De meeste boeren zijn niet zo blij met deze protesten en ook niet met de schaalvergroting. Die laatsten zijn de boeren die naar Den Haag trekken omdat hun nering in gevaar komt. En uiteraard de kaart trekken van de eerlijke boer tegen de politici in Den Haag. Waar PVV-ers heel vatbaar voor zijn, deze simpele retoriek. Eenvoudige frames, daar houden ze van.
@Beste_Landgenoten | 17-11-20 | 08:09:
Jij ziet dat het "oneerlijke" boeren zijn, wat dat ook moge zijn, aan het type trekker ofzo?
Simpele retoriek als "niet een sector de nek omdraaien"? Tsja, daar kan je de kartelpartijen niet mee bekoren inderdaad.
@duh! | 17-11-20 | 07:51: was dat niet ene Mansholt en verdere raamambtenaren ?
De keuze is inmiddels boeren of bouwen ( voor m.n. buitenlanders ). Lijkt me de keuze vrij duidelijk.
als Willy maar wel komt kijken........... Prachtig dat de boeren dit weer doen. Hahahah, hopelijk laat Schouten en poepie...........
NOS off-line. Complot gevalletje ?
wel heel toevallig ja.......
Interessant, heel interessant.
Wat een nieuws, weer.
De NOS was uit de lucht door een stroomstoring. Al die hoogopgeleide ingenieurs die we de afgelopen jaren hebben binnengehaald, breken zich nu het hoofd over... Oh nee, elektriciens zijn steeds schaarser aan het worden.
maar gelukkig kunnen we als land wel op onze eigen benen staan... Oh wacht, we jagen de ware voedselproducenten het land uit ten faveure van genetisch gemanipuleerd, onveilig voedsel uit het Oostblok (uiteraard wel met de diverse biologisch verantwoordelijks stickertjes, maar dat zegt de producent aldaar geen moer, het wordt er toch niet gecontroleerd).
Ach, maar gelukkig hebben we ons pensioen no... Oh, daar komen de oud-Europarlementariers al langs, die graag het tekort van 350 miljoen voor hun vrijwillig aanvullend pensioen door de Nederlandse burger betaald willen zien.
Wat een dag. Gelukkig is de Space-X alweer gedockt en iedereen blij.
Je was mij voor wbt. de gestoorde NOS. Voor de archieven het Teletekstbericht:
i.postimg.cc/HnFGCN1R/160-TT.png
@Organische evolutie | 17-11-20 | 07:34: vreemd, teletekst werkt dus wel...........
@gebochelde | 17-11-20 | 07:36: Wellicht omdat teletekst nog steeds op een oude Amiga 500 in de meterkast van een medewerker draait (Funfact; mijn Amiga 1000 heeft jaren bovenop een 19"rack een 'testbeeld' in een studio staan uitzenden)
Die Schouten heeft zelf nieuwe Natura-2000 gebieden opnieuw ingetekend en in de nieuwe omgevingswet staat dat ze boeren kan onteigenen in de buurt van die gebieden. Dat wijf is knettergek.
Knettergek en héél gevaarlijk!
@EEnzame SchizofrEEN | 17-11-20 | 07:32: Eens.
Er is tegenwoordig niets zo deprimerend als 's ochtends al het nieuws doornemen.
Varkensboer, Helemaal mee eens, Kom niet aan onze Boeren !
Boerenprotesten. Erg 2019. We weten het nu wel.
Jij wel. Het binnenhof niet.
Een herhaling van kansloze zetten.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:42:
Kansrijk is het niet, nee. Ook een effect van een disfunctionerend bestuur.
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:42: Als de boer het wil, staat heel de nationale vreetmachine (lees; levensmiddelen industrie + retail) stil.
EHBO koffer mee. Als dat maar goed gaat! Anyway, succes boeren <3
Alle asieleisers gaarne binnen de waterlinie houden aub. Dank. #teamboer
Oh jee, en onze nationale informatievoorziening NOS is under attack. Toeval?
Is Amber weer flauwgevallen?
Ik kijk wel eens naar de New Holland en Claas machines en vraag me dan af waarom die dingen er zo vet cool uit moeten zien. Ze staan toch de hele dag in de drek?
Verder zijn de boeren schuldig aan de bron van alle problemen natuurlijk. No food, no overbevolking.
Als boer zijnde, zou ik lekker voor m'n eigen boeren en alle kutmensen laten verhongeren.
Zoals sommigen al deden in de hongerwinter?
Dan komt Marx Rutte hoogstpersoonlijk je graan ophalen en sluit je daarna op, vuile koelak! Was het maar zo makkelijk.
John Deere !
@Zwiebelsuppe | 17-11-20 | 07:10:
U riep?
@Calastir | 17-11-20 | 07:09: in de hongerwinter hebben de boeren heel wat randstedelingen van de hongersn/dood gered. Ken uw geschiedenis.
Sympathie hier. Ga vooral zo door, mits jullie je enigszins gedragen. Al zal die arrogante, hooghartige kwal van een Schouten er zich weinig van aantrekken.
Coronana Schouten. Naamgrapjes zijn nooit leuk.
Boeren en gedragen in 1 zin...
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:42: Rutte en de waarheid in een zin...
@Koning BongoBongo | 17-11-20 | 07:52: Kuifje en gezond verstand in een zin....
@Kuifje-naar-Brussel | 17-11-20 | 07:42: Antifa en geweldloosheid in een zin....
De boer is troef.
'Als een stelletje Kozakken'? Dat zijn beschaafde, aardige mensen kan ik u vertellen. Gedroegen ze zich maar als Kozakken wil ik zeggen.
Heb er wel begrip voor: Den Haag, gezeten op het pluch, stoot de hardwerkende boer het brood uit de mond.
Maar laten de vervuilende industrie, luchtvaart e.d. grotendeels buiten schot.
Sterker nog: die krijgen belastingvoordeeltjes, ENORME corona-subsidies e.d.
En als er in deze tijd gedemonstreerd mag en kan worden door aanhangers van KOZP, BLM e.d. zeg ik: go farmers, let's shout out loud!!
Er gaan veel stemmen op om land van gemaakt gestopte boeren voor woningbouw in ge zetten. Ik ben benieuwd hoeveel onteigende boeren dan krijgen. Ik gok dat ze weinig van de premium zien.
Dit stinkt, harder dan kippenmest.
@Zwiebelsuppe | 17-11-20 | 07:23: Ik heb de omzetting van agrarische grond al eens in het midden van het land meegemaakt.
De boer kreeg 5 GULDEN p.m2: de woningkoper betaalde 485 GULDEN p.m2. Natuurlijk werden er kosten gemaakt om te kunnen bouwen maar echt geen 480 p.m2: de winst vloeide in de diepe zakken van de projectontwikkelaar welke voor een fiks deel in handen was van de Gemeente.
Gelukkig zijn niet alle boeren zoals FDF.
Mooi man
Juist! Je netjes gedragen boertjes. Jullie kunnen dit.
Even bakkie doen bij Willy en Max. Met een beetje mazzel ook een koekje erbij. Of een spannende Argentijnse stripshow natuurlijk.
Oh!? Is dat vandaag weer? Memo gemist. Nog steeds sympathie. Of beter: afkeer tegen Schouten cum suis. Go farmers!
REAGEER OOK