Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Ruinerwold. Waarom hebben de eerder ontsnapte kinderen Marjan, Shin en Edino nooit gepraat?

Het net sluit zich

'Spookfamilie telt nog drie kinderen', pushte De Telegraaf De Reservebank van FC Het Mediahuis. Daar waren wij dankzij makkers in de linktips uiteraard ook al achter. En we weten ook wie ze zijn: Marjan, Shin en Edino, woonachtig geweest in Meppel, maar later ook in de regio Utrecht. Marjan is haar oude gezinssituatie als eerste 'ontvlucht', haar twee broers zijn later weggegaan, zo mailt een tipgever. Marjan zag de bui vermoedelijk al hangen, want haar Facebook is inmiddels foetsie (en die anderen zoeken jullie zelf maar anders hebben wij het weer gedaan). Marjan 'schaamde' zich naar verluidt voor de thuissituatie en praatte er niet graag over. Ze zou ooit al problemen gehad hebben met haar basisregistratie en heeft, volgens de bron, 'vanuit de overheid hulp gehad daarin'. En vanuit de overheid was er niemand die vragen heeft gesteld over de situatie? Hoe zoiets kan, dat iemand niet staat ingeschreven? En waarom dat is? Waar het in ieder geval op lijkt is dat die moeder de hoeksteen van het gezin was, en dat het na haar overlijden snel de verkeerde kant op is gegaan met papa Gerrit Jan van Dorsten en zijn kroost.

Het stel was kennelijk lid van de 'Moonsekte'. De Moonies, vernoemd naar de Koreaanse wannabe-jezus Sun Myung Moon. Lekker rondjes lopen in je eigen geldpakhuis. Rijst alsnog de vraag: waarom hebben de 'ontsnapte' Marjan, Shin en Edino nooit gepraat, of de rest uit de puree gehaald, als je weet dat er zes mensen zijn achtergebleven, broers en zussen die jarenlang van de buitenwereld zijn afgesneden? Want als je denkt aan een 'harde ontsnapping' met toeters en bellen: die ontsnapte kinderen laten zich nog steeds zien in Meppel, dus het is niet dat ze worden opgejaagd. En is die maffe Josef Brunner de klusjesman nou het grote brein? Het AD publiceert hedenochtend een verhaal met de broer van Brunner, Franz, nog woonachtig in Oostenrijk. Die broer vertelt dat Josef twee dochters heeft. "Hij verwekte ze bij een Japanse vrouw die hij ontmoette in een sekte. Josef kwam ermee in aanraking tijdens zijn dienstplicht in Linz. Na afloop sloot hij zich aan bij die onbekende, vage club. Hij zei dat hij zich beter voelde dan Jezus." En bij die sekte, de Moonies dus, ontmoette hij een Nederlander, waarschijnlijk Gerrit Jan. Maar, rondspeurend op sociale media tussen alle bevriende profielen van mensen met dezelfde achternaam als de familie, houden al die 'familieleden' zich aan de omerta of is er een andere reden dat ze niet aan de bel hebben getrokken? Of wisten ze het gewoon niet? En waarom komt er NIEMAND met een verklaring? 
UPDATE: Dertig jaar geleden heeft de Moon-sekte zich afgekeerd van Gerrit Jan, zegt een neef. "Hij kreeg op een gegeven moment bepaalde ideeën in zijn hoofd zitten. Gekke ideeën, maar niemand in de familie wil het daarover hebben." Contact hebben de Van Dorstens dan ook niet meer met Gerrit-Jan. "Eens in de tien jaar stuurt hij een brief. Niet om te vragen hoe het gaat, maar om mee te doen in zijn community. Ik weet niet wat het precies is, maar wij willen daar niks mee te maken hebben."
UPDATE: De broers en zussen van pa Gerrit Jan komen met een verklaring. In 2011 zijn er drie kinderen gevlucht - which proves our bovenstaande point. Toch frappant dat die ándere kids daar dan moesten blijven, en dat er geen actie is ondernomen om hen te 'redden'.
UPDATE: Pa Gerrit Jan zelf nu ook gearresteerd.

Social

En bedankt, Jefren Mesa

Social

Reaguursels

Inloggen
-weggejorist-
etterletter | 18-10-19 | 10:24

Ik zeg tegen deze familie: schrijf een boek, en ik wil wel als spook-schrijver fungeren. Geheid dat we allemaal binnenlopen.

Nelis SplitBloes | 17-10-19 | 22:14

Waarom zijn deze mensen uit hun huis gehaald? Waar zijn de strafbare feiten? Waarom zou je niet selfsufficient en autarkisch van je eigen groententuintje mogen leven? Wie zegt dat je als willoze slaaf mee moet doen in deze maatschappij?
Weet je wat hier het heikele punt is? Het feit dat ze geen belasting betaalden. Dat. En de rest is niet belangrijk.

Titaantje | 17-10-19 | 19:04 | 7

@Wiebenick | 17-10-19 | 20:12:
Er is zoveel dat schadelijk is voor opgroeiende kinderen en dat toch NIET verboden is, zoals bv een sekte aanhangen.

Titaantje | 17-10-19 | 21:31

En op dat punt heeft men Pa nu opgepakt; belastingontduiking. Omdat hij de giften die hij kreeg om met zijn gezin te overleven niet opgaf.
De belastingdienst als reddende engel van de politie als deze geen duidelijke aanklacht kan formuleren waarop je iemand kunt oppakken en vasthouden.

me163komet | 17-10-19 | 21:50

@Titaantje | 17-10-19 | 21:31: Dat iets niet verboden is maakt het niet perse goed. Bovendien, als een sekte in staat wordt gesteld in het verborgene kinderen te indoctrineren en/of misbruiken, omdat hier onder het mom van godsdienstvrijheid geen onderzoek wordt verricht, is voor deze kinderen rechtsongelijkheid een feit. De ouders laat ik nu maar even buiten beschouwing, die mogen en kunnen hun eigen gekkigheid kiezen binnen de normen van de wet.

Wiebenick | 17-10-19 | 22:24
▼ 4 antwoorden verborgen

Zou het ook kunnen dat de Verenigingskerk zich alvast indekt door zich te distantiëren van de idioterie die sekteleden nou eenmaal eigen is? Doen we anders nooit hoor, is gewoon een doorgedraaide gekkie. Wij zijn alleen maar bezig met de wereldvrede en doen geen vlieg kwaad. heus waar.

Heeft altijd gewerkt tot nu toe. De jehova's zijn ook nog steeds een pedofielenparadijs met een anbi status. Terwijl recent onderzoek van Zembla toch niets aan duidelijkheid te wensen over liet. En die zijn al 60 jaar bezig met hun zegenrijke werk, het geld gaat allemaal naar Amerika. Waar ome Jehova nog maar eens een duik in zijn immense geldpakhuis neemt. Dus waarom zou het hier anders zijn. Godsdienstvrijheid, wie is er niet groot mee geworden. De hoge heren blijven buiten schot, en de kelderkinderen mogen de prijs betalen. Het interesseert ons geen zak.

Wiebenick | 17-10-19 | 18:03

Ik voel me ook beter dan Jezus maar dat is niet zo moeilijk zonder spijkers door mijn klauwen.

skoftig | 17-10-19 | 17:54 | 1

Ik voel mij beter dan Mohammed want ik heb geen minderjarig bruidje in mijn klauwen.

Nelis SplitBloes | 17-10-19 | 22:11

Wat fijn voor die mensen dat ze van een tante een boerderij erfden, en met de opbrengst van de verkoop onbezorgd konden leven; wie wil dat niet?

CiTy3 | 17-10-19 | 17:45

Ik moet bekennen dat ik geen touw meer kan vastknopen aan dit hele verhaal.

Argyronauta | 17-10-19 | 17:34

Wel tof op je cv: te gestoord voor een sekte

hadjeeenprobleem | 17-10-19 | 17:18
-weggejorist-
ikdenkwat | 17-10-19 | 16:09 | 3

Patriickz | 17-10-19 | 15:48
Met een babyKuifje achter je nick heb je wat minder bevoegdheden in deze roze sekte, zoals links insluiten.
Geen zorgen, dat gaat vanzelf over als je je genoeg rondjes loo... posts produceert die als welkome aanvulling worden beschouwd - door wie? geen idee.

Wat ik verder denk over je verhaal, die Sander Kuiper is waarschijnlijk de broer van de overleden moeder geweest. De oom dus van de jongen die je aanhaalt.
Ik neem even aan de jongeman (Jan) die met 5 bier moed indronk om deze familiesituatie open te breken.

Daar moet van binnenuit iets helemaal niet goed zijn gegaan waardoor hij deze stap(pen) zette. Hem gun ik bovenal het meest vriendelijke leven denkbaar.

Kudtkip | 17-10-19 | 16:05

Elke religie is een sekte, alleen de sekte met de meeste aanhangers noemen we een godsdienst...

Air van Boven Dorens | 17-10-19 | 15:56 | 3

Pcies. En aan die tak van die boom;
"Kill a man, and you're a murderer."
"Kill many, and you're a conquerer."

chicago river | 17-10-19 | 16:06

@chicago river | 17-10-19 | 16:06: kill the Nazi's you're a hero.

homieguerneville | 17-10-19 | 17:21

Al met al dus typisch sekte-gedrag. Soms benijd ik ze. Eigen baas op eigen terrein; wat een droom.

Rest In Privacy | 17-10-19 | 15:49

Mijn comment is ineens niet geplaast? Geen idee waarom. Nogmaals dan maar.

Als je kijkt naar deze pagina zie je dat de moeder van achternaam Kuiper heet. Ook dat ze misschien wel in 2008 is overleden en niet 2004 zoals die jongen zegt. Maar dat terzijde: Kan blijkbaar de links niet plaatsen? Op de site zie je een overlijdensbericht waar ook de naam van die gerrit jan staat als partner.

Echter als je kijkt naar dit artikel zie je dat die jongen contact heeft gezocht met ene Sander Kuiper. Wel heel toevallig dat dit dezelfde achternaam is als z'n moeder. Het kan natuurlijk wel puur toeval zijn. Kan ook deze link niet plaatsen.

Wat denken jullie?

Patriickz | 17-10-19 | 15:48 | 1

Als de moeder die overleden is van die familie bedoel ik natuurlijk.

Patriickz | 17-10-19 | 15:48

Dit gelooft toch niemand..!

Bram de Rammer | 17-10-19 | 15:46

Afijn, dan is er dus van de bedlegerige vader een neef, die tevens lid is van de sekte en een hotel runt in Bergen aan Zee. Da's nou niet bepaald je onttrekken aan de maatschappij hè.

Maar nou zou die vader al jaren geleden uit de sekte zijn gegooid. Of nou ja, de Verenigingskerk had zich tegen hem gekeerd.
Lig je dan, wachtend op het einde der tijden en de club met wie je dat vermoeden deelde moet jou niet meer - en dan toch stug door gaan hè?

Oh boy. Uit de serie "Vind je dat grappig of zo?"
Heten ze Van Dorsten, hebben ze gewoond in Nadorst.
Geen wonder dat die gozer 5 bier bestelde!

Kudtkip | 17-10-19 | 15:45

AD.nl: "Dat zegt een neef van de 67-jarige Gerrit Jan. Deze neef is zelf ook lid van de sekte."
Gekke sekteneef: ""Hij (oom Gerrit-Jan) kreeg op een gegeven moment bepaalde ideeën in zijn hoofd. Gekke ideeën, maar niemand in de familie wil het daarover hebben."
?
Absoluut waus. Totaal doorgebrand die draadjes. Bij allemaal. Van Meppel/Hasselt/Zwartsluis/Ruinenoord routegewijs via afgelegen plattelands Oostenrijk in 1 ruk door naar Korea/Japan.
.
"Waardeer het, repareer het" ja. Oh ja.
Ja hoor.
Zeg dat maar tegen deze clubleden categorie buitengewoon.

chicago river | 17-10-19 | 15:40

En toen kregen we het echte verhaal ....

Kamervraag | 17-10-19 | 15:24

Tja dat geloof, als dat gedeelte van je hersens waar het angstmanagement of zelftroosting zit nou is niet verder gegeven was door onze genen, was ons een hoop religieuze ellende bespaart gebleven.
Ik geloof dat ik nog een kopje koffie neem.

jan huppeldepup | 17-10-19 | 15:22

Wonderlijk, wonderlijk.
Die sekte lijkt wel Islam XXL.
Ieder half uur ritueel rondjes lopen - hoeveel rondjes, hoelang duurt dat?
Zo kom je natuurlijk nooit toe aan een leven voor jezel...

Moet zeggen, na het bericht dat die kinderen naar een recreatiepark waren gebracht, dacht ik al, hoe gaat dat dan in ene tussen de mensen?
't Zal immers geen spookrecreatiepark zijn geweest.

Huisje was niet geschikt voor de rondjes, dus moest het buiten. Tsja en dat vinden anderen gek om te zien, dus (logisch XL) gaat men dat filmen.
En moeten die kinderen weer ergens anders heen om ze 'te beschermen'.

Heb met ze te doen. Terug naar de voor hun vertrouwde situatie kan niet. Tenzij ze uit de klauwen van de hulpinstanties glippen en bij andere sekteleden onderdak vinden.
Nu in ene moeten wennen aan een leven dat haaks staat op hetgeen ze bij is gebracht? Daar word je dubbel verknipt van.

Maar hé, een lichtpuntje. Er is ook nooit kinderbijslag uitgekeerd voor die 9 stuks kroost. Dus hier vervalt de vergelijking met allahverheerlijkers weer.

Kudtkip | 17-10-19 | 15:12

Marjan, Shin en Edino verklaarden de rest van de familie van hun kerstkaartenlijstje te hebben gehaald toen ze geen kaarten meer terug ontvingen.
"Je kan wel kaarten blijven sturen, maar zo iets moet van twee kanten komen"

Osdorpertje | 17-10-19 | 15:10

Maar waarschijnlijk hebben ze maar een kleine ecologische voetafdruk gehad, dus wat zeurt iedereen nou? Laat ze toch lekker.

Hadena | 17-10-19 | 15:09

Jongens, als die familie werkelijk in een misbruiksituatie in een kelder had gewoond, hadden die ontsnapte kinderen allang de kinderbescherming erop af gestuurd. Blijkbaar gaat het gewoon om een wat vreemde familie met strenge geloofsopvattingen. Zo zijn er vélen, geloof mij... Er zijn ook vreselijke sekten waarin het kwaad wordt aanbeden en er gruwelijke mishandelingen plaatsvinden, overal in Nederland. Dus, next...

Dr.SapperDeFlipFlap | 17-10-19 | 15:03 | 1

En voordat u in twijfel trekt dat er in NL duivelse sekten werkzaam zijn, kijk gerust eens op de Nederlandse website fragilewing. Het gebeurt overal helaas.

Dr.SapperDeFlipFlap | 17-10-19 | 15:06
-weggejorist-
litebyte | 17-10-19 | 14:38 | 2

Als we op GS gaan uitzoeken waarom bepaalde mensen gekke dingen doen, dan ben je bezig met rioolwerk. De krochten van het menselijk brein zijn oneindig lang, kronkelig en op sommige plaatsen gevuld met nachtmerries en viezigheid. Als iemand raar doet en hij/zij/het (denk om de genderneutraliteit) is niet gevaarlijk, laat dat dan maar. Als de reaguurders zich er mee gaan bemoeien kan het nooit beter worden, alleen maar slechter.

Schadenfreude | 17-10-19 | 14:33 | 1

Helaas weten we pas of iets/iemand niet gevaarlijk is, als we het onderzoeken. De eerste mens die zijn fikken brandde aan het vuur, heeft dit aan de volgende generaties doorgegeven. Dat lijkt me wel een verbetering. Hij had ook kunnen denken, what the fuck, dat overkomt me geen tweede keer. Maar ben ik mijn broeders hoeder?

Wiebenick | 17-10-19 | 19:57

De realiteit is natuurlijk dat het einde der tijden echt nadert. Vandaar die bizarre korte termijn politiek overal.

Joffri | 17-10-19 | 14:31

Even voor allen die het zo bijzonder vinden dat deze mensen jaren lang niet in de GBR stonden.. Das helemaal niet bijzonder en hoef je niet eens zo heel veel voor te doen. GBR is een wassen neus die te kust en te keur door gemeenten misbruikt wordt om burgers te treiteren

Ik wordt vanwege een juridisch akkefietje met 075 welk destijds in mijn voordeel beslecht, (iets met de postwet) met enige regelmaat uit de GBR gegooid, gewoon omdat het kan.

normanius | 17-10-19 | 14:31 | 1

Gast, iedereen snapt dat je probeerde te frauderen. Uitvreter.

******** | 17-10-19 | 14:57

'De huwelijkspartners werden door Moon zelf uitgekozen en kwamen vaak uit totaal verschillende delen van de wereld.'
Bizar.
Moon heeft Jezus gezien, was vrienden met Nixon, Reagan en Bush sr., was cultureel marxist en anticommunist tegelijk, en voorzag Amerika van enorme hoeveelheden rauwe vis voor sushi.
Een nogal ondernemend, globetrottend mannetje voor iemand die anderen contact met familieleden en vrienden verbood.
Dat mensen massaal voor zoiets blijven vallen verbaast me telkens opnieuw, want net als bij de Branch Davidians, de Sullivanians en de censuurdrammers op links draait het allemaal om macht over mensen.
It's a mad world.

SIogra | 17-10-19 | 14:27 | 1

Dat is toch helemaal multi culti?

Graftak | 17-10-19 | 16:53

Het lijkt wel op die sekte op het Binnenhof, Den Haag. Wonen in provisorische ruimten in een vervallen kasteel. Komen ook nauwelijks buiten, mensen die ontsnappen houden ook de kaken op elkaar wat er zich binnen afspeelt. Bij de hofbar slaan ze wartaal uit, hebben een houtkachel ...

Analia von Solmsch | 17-10-19 | 14:27 | 1

Aangezien een Addams Family van eigen bodem onlangs nog de Televizier-ring won en de buitenlandse pers zich in deze affaire ontpopt als een ware The Sun of Bild kan ik niet anders concluderen dan dat mensen meer, meer, meer willen.

SIogra | 17-10-19 | 14:44

In zijn tijd werd Jezus ook als een sekteleider gezien. "Menigmaal heb Ik uw kinderen willen bijeenvergaderen, gelijkerwijs een hen haar kiekens bijeenvergadert onder de vleugels; en gijlieden hebt niet gewild." Math. 23:37

Sendis | 17-10-19 | 14:26 | 2

Logisch: de Romeinen hadden nog geen grondwet met een recht op vergadering.

Schadenfreude | 17-10-19 | 14:35

Dat andere familie leden het wel best vonden. Volgens mij wisten nog wel meer mensen het maar die houden zich stil. En waarom niet? als je gekke oom in eens als een aluhoudje voor de vereenzaming gaat ergens in een bos. Wie maakt dat nu uit?
Moeten ze lekker zelf weten. Ik zie dus ook niet waarom die Schicklgruber nu in eens aan iets schuldig is? Lijkt me dat die gekke familie er voor koos. Tja, maar de kinderen/ Pfff er worden zoveel kinderen door hun ouders in idiote situaties gedwongen. Jehova's Joden,gristen mossels, allemaal een pot nat. En dan heb je nog de gekke alto's zoals veganisten,niet vaxers etc.
Ow ja,en mensen die hun kinderen laten luisteren naar Dotan of zo

miko | 17-10-19 | 14:23 | 6

Kan die ook effe voor mij bidden

Therapietje | 17-10-19 | 14:50

Als die kinderen de deur niet uitkomen omdat daglicht schadelijk zou zijn dan wordt daar ook gewoon ingegrepen: of dat is omdat je gelooft in God of in Gaia maakt geen bal uit.

'voed je kinderen op zoals je wil, zolang je het maar niet tè raar maakt': de enige mensen die daar tegen zijn zijn fanatiekelingen die bang zijn dat elke andere ideologie dan de eigenste hun kind 'beschadigd' (misschien leren ze op school een katholiek kennen en vinden ze god dan opeens best cool: the horror)

******** | 17-10-19 | 15:04
▼ 3 antwoorden verborgen

Ik begin onderhand te twijfelen aan dit verhaal. Het voelt alsof feit en fictie behoorlijk door elkaar heen lopen in de verschillende rapportages in de media. Uit de hand gelopen mediastunt wellicht? Ik houd i.i.g. mijn aluhoedje paraat.

threeheadedmonkey | 17-10-19 | 14:22 | 2

Klopt geen reet van , kijk naar die nieuwe daken, op 2 huizen. Op 18/4/2018 (Google Maps / Earth) www.google.nl/maps/place/Ruinerwold/@... nog niet te zien (Zwart of Bitumen) Heel huis verbouwd en dan met 6 man daar onder zitten , in een afgesloten ruimte . Lariekoek

Zwizalletju | 17-10-19 | 14:27

De media, die altijd zo voorzichtig zijn met signalementen en oorzaken, hebben helemaal op eigen houtje bedacht dat de kinderen geen benul hadden van andere mensen en dit driftig van elkaar overgepend.
Dat ze nooit 'buiten' waren, dat het een 'kelder' betrof.
Gaf het al aan in het eerste topic hierover; dát kan in elk geval niet kloppen.
Verder triest verhaal voor de kinderen. Het zal ongetwijfeld een vreselijk verhaal blijven.

letopuwzaak | 17-10-19 | 14:34

Ik zei het al eerder, die mensen zijn zo dom, als je je verstopt dan kun je gevonden worden.

Rest In Privacy | 17-10-19 | 14:18 | 3

Mogelijk wilden ze zich afzonderen, dat is iets anders dan verstoppen. De verhalen over jarenlang 'onzichtbaar' in een kelder wonen zijn niet waar.

Zoek eens de betekenis op van het woord "afzonderen"
Probeer dat woord daarna eens te begrijpen, en mix dat met de overhypte aandacht van de Nederlandse massamedia.

litebyte | 17-10-19 | 14:29

@litebyte | 17-10-19 | 14:29
U moet mij niet zo serieus nemen. Ik deed een Cruijffje.

Rest In Privacy | 17-10-19 | 14:36

@litebyte | 17-10-19 | 14:29:
Ik zou trouwens heel graag afgezonderd willen wonen. Ik kan daar alleen maar van dromen, en dat doe ik dagelijks. (geen onzin voor een keer)

Rest In Privacy | 17-10-19 | 15:20

Het meest geruststellende van dit topic is de link met Greta en via Greta met de hele linkse kerk. Die loopt ook in klimaatcirkels zich helemaal suf te verrituelen.

Eeuwig..Op..Vakantie | 17-10-19 | 14:17

Wat is dat toch voor een gezeur over die basisadministratie? Er wonen in dit land ergens tusen de 300- en 750.000 mensen die niet ingeschreven staan bij de basisadministratie. Die omschrijven wij gewoonlijk als: 'illegalen'.
-
En die mensen hebben in dit land (gedeeltelijk) toegang tot gezondheidszorg, in veel gemeenten toegang tot onderwijs en in sommige gemeenten krijgen ze zelfs woonruimte aangeboden. Zonder inschrijving en met het juiste, politiek / maatschappelijk wenselijke verhaal kom je in dit land een heel eind.

bisbisbis | 17-10-19 | 14:17 | 4

@RickRD | 17-10-19 | 14:20:
Precies,dat is het hele eieren eten. Dat mensen er voor kiezen op zichzelf te leven. Moeten we niet willen.

miko | 17-10-19 | 14:24

@Bis
Hoho, ongedocumenteerden that is.

Croxifoxio | 17-10-19 | 14:37
▼ 1 antwoord verborgen

Geloof me, dit is slechts een topje van de ijsberg. Het stikt in Nederland van de sektes.
www.telegraaf.nl/nieuws/3169177/neder...
Sektesignaal vermoedt ook dat er veel meer sektes in ons land actief zijn dan bekend is. Het laatste onderzoek naar het probleem, in opdracht van het ministerie van Justitie, stamt al uit 2013. Toen werd geconcludeerd dat het om honderden groepen moet gaan. Oldenhuis pleit dringend voor nieuw en grondig onderzoek naar sektes.

RickRD | 17-10-19 | 14:17 | 2

VVD , PvDD, PVDA, D666, CDA GL, Fvd, PVV, ChristenUnie, DENK, en ga zo maar door......... We zijn allemaal gekkies.

Baron Clappique | 17-10-19 | 14:19

@Baron Clappique | 17-10-19 | 14:19: Politieke partijen zijn sektes? Vertel.

Wiebenick | 17-10-19 | 20:24

Privacy is ver te zoeken in dit land. Voor de overheid staat privacy gelijk aan belastingontduiking. Hiermee is zo'n beetje alles wel verklaard, denk ik.

Baron Clappique | 17-10-19 | 14:17

Er is niet 1 waarheid over dit verhaal. Te lange tijd, teveel mensen, te bizar.
En nu ook te sensatiebelust. Triest. Laat de tijd het werk nu maar doen.
Die mensen hebben al genoeg in te halen, lijkt me.

Hein5.0 | 17-10-19 | 14:14 | 1

Wat hebben ze in te halen?

miko | 17-10-19 | 14:25

Voorlopig lijkt het overigens steeds meer om een storm in een glas water te gaan. Het gezin had beschikking over geld, internet, eten en kon gewoon naar buiten. Het enige "vreemde " is dat ze geen contact met buitenstaanders hadden.
Zouden eigenlijk gewoon net zo goed reaguurders kunnen zijn, nu ik dit zo eens teruglees.

Superior Bastard | 17-10-19 | 14:13 | 1

Valt me op dat Ongebluste Kalk l weer even niet actief is. Zou hij misschien een van,..

miko | 17-10-19 | 14:28

Maar het blijft allemaal een beetje mistig.Ik snap.er ook geen bal van.Misschien morgen meer in ze telegraph.We zullen zien.

flesje | 17-10-19 | 14:11

Volgens de wiki over de Moon sekte zijn ze zeer gebrand op het doorsnijden van alle banden met familie. De ontsnapte M., S. & E. hebben de rest van de sekteleden betaald met gelijke munt of ze lijden nog steeds onder de klap van de Moon molen.

Eeuwig..Op..Vakantie | 17-10-19 | 14:23

Trosje meerderjarige mafklappers. Mooi met rust laten zolang niemand anders er last van heeft. Geen nieuws.

Azijnist | 17-10-19 | 14:08

Met z’n Nederlands is in ieder geval niks mis.

Super Vaagstra | 17-10-19 | 14:07

Er is ook een enorme hoeveelheid cash gevonden.
Kun je blijkbaar toch rijk worden als je de hele dag binnen zit.

HoerieHarry | 17-10-19 | 14:07

Met het excuus "dat is religie" kun je de meest rotte zondes begaan.

Gewone_mevrouw | 17-10-19 | 14:05 | 1

Kip en het ei: geen religie geen zondes

Tronald_dump | 17-10-19 | 14:07

Ik snap er geen kut van en hoef het ook niet meer te weten.

Nederland80 | 17-10-19 | 14:03

Laat die mensen toch met rust! Vooralsnog is het helemaal niet zeker dat ze iets verkeerd gedaan hebben. Als je als volwassene een teruggetrokken bestaan wilt leiden, mag dat gewoon. Belastingontduiking, ontvoering, vrijheidsberoving, geen aangifte doen van de geboorte van je kinderen... dat is allemaal wel strafbaar, maar we weten op dit moment gewoon te weinig.

Iadea.Poef | 17-10-19 | 14:02 | 5
▼ 2 antwoorden verborgen

Laat al die mensen gewoon met rust. Vooral die familieleden die al jaren geleden hebben gebroken. Dat hebben ze vast niet voor niets gedaan.
Laat het gissen en de sensatie lekker over aan de Teletokkie of een aanverwant puplpblaadje.

Superior Bastard | 17-10-19 | 14:01

Shin en Edino. Ik vind het zo walgelijk die trend om je kind een achterlijke, zogenaamd superoriginele namen te geven.

The Green*Machine | 17-10-19 | 13:59 | 5

@Super Vaagstra | 17-10-19 | 14:13: Green machine is zo'n beetje de bijnaam voor elke John Deere. Had je gister in Den Haag na kunnen vragen.

ikworstelengadouchen | 17-10-19 | 14:19

Vernoemd naar het Hof van Eden.

Narendra | 18-10-19 | 01:40
▼ 2 antwoorden verborgen

Hoor het wel als heel de familie bij DWDD aan tafel zit. Zal wel een storm in een glas water blijken.

Rest In Privacy | 17-10-19 | 13:54 | 1

Jozef wordt een vaste tafelgast.

Jimmy Mc Clure | 17-10-19 | 14:02

Wel zielig dat die ene zoon is opgepakt, na zijn ontsnapping uit dat huis is als hij als een gek muziek en films gaan downloaden om weer een beetje up-to-date te zijn. Wist jammer genoeg niet dat de wet verandert is. BREIN heeft hem eerst verkracht, daarna opgehangen en vervolgens in de fik gestoken.

Rest In Privacy | 17-10-19 | 13:54 | 1

Maat, je kan gewoon alles downloaden hoor. Niks geen VPN. Alleen Dutch Film Works stuurt je boetes. Oh en die maken allemaal shit films die je toch niet moet kijken.

Patriickz | 17-10-19 | 15:42

Fake..!

Bram de Rammer | 17-10-19 | 13:53

Het zal allemaal duidelijk worden na Ruinerwold- the movie- .

RickTheDick | 17-10-19 | 13:53 | 2

Ik wacht op de Dance versie.

Portnoy | 17-10-19 | 14:14

Ik wil ondertussen wel wat foto's van die hokken zien waarin ze zaten.

HoerieHarry | 17-10-19 | 13:48 | 3

Oh ja.

schijtzat | 17-10-19 | 13:55

Ze waren volgens mij altijd buiten hoor. Als zo'n ontsnapping zegt dat hij nooit buiten is geweest bedoelt hij waarschijnlijk 'buiten het erf'. En alle annefrankschamers maar denken dat ze 9 jaar ondergronds hebben geleefd...

Jos Tiebent | 17-10-19 | 13:56

@Jos Tiebent | 17-10-19 | 13:56:
Niemand heeft er ooit eentje buiten gezien behalve die Oostenrijker zeggen de buren.

HoerieHarry | 17-10-19 | 14:00

Een Oostenrijker, een kelder en een trap en woonruimte achter een kast. Ik kan me voorstellen dat de autoriteiten deze combinatie te onwaarschijnlijk vonden om er iets achter te zoeken.

fredflange | 17-10-19 | 13:47 | 1

+10 hahahahahahahhahahaha

bitch67 | 17-10-19 | 15:19

Wat een zootje.

schijtzat | 17-10-19 | 13:47

Die buurvrouw van De Weerd in Hasselt vertelt ergens dat ze de bevallingen ook zelf afhandelden; dat er nooit een vroedvrouw aan te pas kwam, dus ja, dan kun je dus stiekem kinderen krijgen.

JTKDM | 17-10-19 | 13:47

Volgens mij zit mijn kat ook bij die sekte. Loopt elk half uur rondjes rond zijn etensbak.

Jos Tiebent | 17-10-19 | 13:46

Sektarisch geweld, ook in den Nederlanden.

Croxifoxio | 17-10-19 | 13:44

Die Jefren weet dus wel te motiveren!

McSplutter | 17-10-19 | 13:42

Wie het allemaal nog begrijpt mag het zeggen...

HoerieHarry | 17-10-19 | 13:41 | 1

Gewoon vrijheid van gekte. Of is gekte slechts vrij als er 'religie' bij staat?

Rest In Privacy | 17-10-19 | 13:57

Ik zit al 8 jaar in een kelder de hele dag GS te F5'en. En niemand die me komt redden.

2voor12 | 17-10-19 | 13:41 | 7

Zit jij dan naast Keestelpro? Waar hangt ie uit? Hij is laat bij dit topic.

Super Vaagstra | 17-10-19 | 14:17

Zat je in de Kelder? ik heb de hele schuur net overhoop getrokken...

ikworstelengadouchen | 17-10-19 | 14:18

Sorry voor het late inchecken. Ik kom helaas wel nog eens buiten.

keestelpro | 17-10-19 | 20:18
▼ 4 antwoorden verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl