
Dus wij dachten: nou dan doen we zelf wel een
cartoonwedstrijd. En dat hebben we geweten. Pentekeningen, foto's van kladblokken, waterverf op glas, in keramiek gebeitelde spot of uit brons gegoten satire, overgetrokken met een koolpennetje en daarna ingescand: alle artistieke varianten kwamen binnen. Slim, boos, humoristisch en soms zuur of stom. De een deed het op talent, de ander op emotie. Er zat uiteraard vooral veel goedbedoeld amateurisme in de mail, waarvoor niet minder dank dan voor de eveneens vele inzendingen van getalenteerde professionals. De meeste variaties op pennetjes, potloden en puntenslijpers hebben de final cut niet gehaald - die beeldspraak geloven we ondertussen wel. Het gros der AK's hebben het ook niet gehaald, evenals de meeste varianten op 'Je Suis Charlie'. Er sneuvelde ook een boel prenten op technische punten (zoals: te weinig pixels). Sowieso moesten we echt echt echt een schifting maken, want hoewel de gemiddelde kwaliteit van de inzendingen verbazingwekkend hoog was, gaan we echt niet alle 271 (!) plaatjes plaatsen. Dus sorry als je huisvlijt er niet tussen zit, het lag niet per se aan jou, maar dit is onze oogst en daar moet u het mee doen. In dit topic de vijf beste inzendingen, maar we hebben een grotere selectie in de galerie van GigaPica tentoon gesteld. Haal hier uw entreekaartjes voor
JE SUIS GIGACHARLIE, waar ook de winnaars in grootfoto tussen staan. En allemaal bedankt!
JURYRAPPORT: De winnaar staat hierboven. Getalenteerde tekening die de aanslag op Charlie Hebdo uitstekend verbeeldt als een aanval op ons allemaal. De ringband aan de linker zijkant laat bovendien zien hoe de grens tussen de onschuld van een cartoon en de pijn van de werkelijkheid wordt overschreden. Een contemporair meesterwerkje, durven wij wel te stellen.
Overige winnaars na de breek.

Verbluffend simpel en razend intelligent zijn elkaars buren in deze amateurtekening. De rest van de uitleg staat óp de cartoon - daar hoeft niets meer aan toegevoegd te worden.

Shaam, schaam, het scheelt maar 1 letter. Noem ons een stelletje takkiya plegende, gedhimmificeerde GoedVolk bidmatbukkertjes. Dan noemen we u een antimoslimfundamentalist. Maar niet alle moslims zijn fundamentalistische moordenaars. De meeste niet, zelfs.

Deze prent is de TL;DR die bij
dit topic hoort. Stukje nepotisme dus, met een lekker plakje varkensworst.

Gortdroge grap met een hoog too soon-gehalte. Fuck it, gewoon bulderlachen. Chapeau.
Reaguursels
InloggenEnglish translation of these cartoons (with of course full credits given) here, shouldth thy be interestedth:
wp.me/p4S2Xl-40
decadent degeneraat | 09-01-15 | 11:09
Hele slechte andre-van-duin-grappen verdienen, vind ik, het stempel satire niet. Een slechte grap is een slechte grap. Satire vind ik wel leuk.
Wat jij vindt is natuurlijk niet zo relevant. Satire is satire wanneer iemand meent satire te maken. Of de satire vervolgens ook succesvol is, dat hangt van mensen zoals u en ik af. Zo heb je goede en slechte satire, maar ook dat is weer subjectief. Kunst is immers niet democratisch. Maar weinig mensen vinden een Mondriaan mooi, maar toch kosten ze een aardige duit.
[IMG]http://oi59.tinypic.com/5pg0tt.jpg[/IMG]
@gaffelbaard | 08-01-15 | 17:19
Dat is ook niet grappig bedoeld, het is precies wat er staat; satire dood niet. Al die idioten die denken dat Charlie Hebdo het er maar naar gemaakt hebben, moeten daar eens over nadenken. Ook dat is satire, alleen van een hardere soort.
www.cartoonmovement.com/collection/105...
@GS,
Stuur de hele lijst naar krant Libération.
Zij zoeken mooie cartoons.
Ik had slechts een fotof*ck die de top 30 heeft gehaald (dank), maar ik ben onder de indruk van onze GS tekenaars.
i.imgur.com/lizl29B.gif
Graag alle inzendingen laten zien.bijv. Elke dag 10 stuks.
Eerherstel voor Gregorius Nekschot, NU!
Was er geen tekening met #JeSuisCharlieMartel ?
www.boutique-identitaire.com/t-shirts/...
Komt de rest ook online?
Prachtige creatieve uitingen, waaronder ook echt veel talent.
Jeej, eerste 30 gehaald! *zichzelf schouderklopje geeft*
Ik moet zelf trouwens wel zeggen dat ik die van Mark van Eijk (bij de Gigapica) het beste vind. Leuke details in het speelgoed van het kind: de letterblokken spellen "RIP," er liggen stapels dynamiet bij het speelgoedtreintje (aanslagen in Madrid) en hij heeft een speelgoedvliegtuig in zijn handen met de neus richting de speelgoedstad, met twee opvallend hoge torens (9/11).
Ten minste, ik ga er van uit dat dat de achterliggende gedachtes zijn.
Bijzonder creatief!
GNOE by far!!! don't doubt Islam, it is peace, really!
@gaffelbaard | 08-01-15 | 17:19
Nee, die Speld is altijd flauw.
Vanmiddag stond er een postbezorger van PostNL voor de deur of ik iets wilde tekenen ... nou liever even niet.
Een radicale booslim wilt je onthoofden..
Een gematigde booslim wil dat een radicale booslim je onthoofden..
Stelletje woestijnbarbaren
tweetybird | 08-01-15 | 17:57
Want achteraf moet je kunnen nadenken om de redenen.Waarvoor riepen ze we hebben charlie gedood.Waarvoor laten ze id achter.Nou de terroristische aanslag was niet alleen uit een vreems ideaal maAr duidelijk ook om geldelijk gewin.Er stond namelijk een premie van miljoenen op de cartoonisten hun hoofd.Die premie die ook aan de achtergebleven familie word uitbetaald bij hun dood.En dat is nu de reden dat ze het riepen en hun id achterlieten.Dat was geen per ongeluk,maar bewust.Nu weet u waarom als je alles bij elkaar telt.1+1 =NOG STEEDS TWEE
pbs.twimg.com/media/B6ztWMUIYAAjy9c.j...
En welke idioot zou er überhaupt een paspoort of ID-kaart bij zich hebben als hij snel gepakt kan worden voor een dergelijk grote misdaad?
BSE rundfunk | 08-01-15 | 16:38
Wat dacht je van een idioot die faam wil maken met zijn zogenaamde martelaarsschap.Een idioot die dat doet om een premie op te strijken uitgeloofd door een andere haatbaard om de cartoonisten om te brengen en zo het bewijs te leveren dat zij de daders zijn.die idioten.Zo en nu ophouden met de allu hoedjes verhalen.Want nu heeft u de uitleg.Iets wat u zelf ook had kunnen weten als u het een beetje gevolgd had.
Theo van Deursen | 08-01-15 | 16:33
Ten eerste bent u een man van de alluhoedjes ,beroep wegkijkert en u kijkt teveel films en denkt dat het ook werkelijk echt zo gaat. met ontploffende hoofden en noem op van die onzin.Pfff Onzin verkoper en complot achterlijkje.Je zou spannende verhalen moeten gaan schijven.Zeg maar weer het is een complot van mossad,de franse geheime dienst ,de fbi en de cia,met een vleugje zionistisch complot in samenwerking met wilders en Le penn en mischien heeft putin er zijdelings ook nog mee te maken.Tsjonge wat een dag van sommige achterlijke.
@rara | 08-01-15 | 15:43
Eerder een teken van een goede beschaving..
Iets waarvan de daders niet kunnen worden beschuldigd.
Mohamed met een stijve !!! LOL !!!
ik mis op de cartoon wel het meisje van 11 dat wekelijks verkracht wordt
haatbaardtaart | 08-01-15 | 16:31
Niet meer.Ze is nu 12 en dat is al te oud. hahaha
Die haatbaarden kennen echt nergens om lachen.Wij des te harder.Wat maar weer aantoont dat wij ons vrije woord en vrije meningsuiting nooit zullen afgeven.Wat ze ook doen of ons willen opdringen.
"De winnaar staat hierboven. Getalenteerde tekening die de aanslag op Charlie Hebdo uitstekend verbeeldt als een aanval op ons allemaal. "
Huh? De tekenaar probeert duidelijk iets anders te zeggen met die tekening: De man met het potlood wordt aan stukken geschoten en uit hem komen allemaal nieuwe mannetjes met potloden. Schiet iemand dood omdat hij iets over je schrijft/tekent en er zullen er veel meer over je aan het schrijven/tekenen gaan.
Trouwens wel een terechte winnaar.
BSE rundfunk | 08-01-15 | 16:33
Ruimte gebrek,ik heb er 1 opgestuurd van een paar miljard pixels.Die gaan ze uitprinten en met de space shutle over de aarde pleuren.Zeg maar om een statementje te maken tegen die haatbaarden.
MarcS | 08-01-15 | 16:06
Over 'niet grappig' gesproken. Kijk dit dan! www.speld.nl/2015/01/07/geen-doden-bij...
Ik zie er de humor niet van in. En jij?
Het harde en cynische van Hebdo halen ze niet, daar is absolute vrijheid van meningsuiting, hier een halfbakken poging!
Wel logisch, ze worden zo opgepakt door tien man politie, hier is geen vrijheid van meningsuiting!
@Theo van Deursen | 17:03
Missertje kan altijd... maar dat verklaard nog steeds niet waarom de beste man doodverklaard is.
Geweldig! Wat een talenten hier! Heel leuk!
MarcS | 08-01-15 | 16:06
Omdat de overeenkomst hem zit in de idioterie van de daden van beide figuren, net als de daden van de Hebdo-terroristen.
Maar ik zie dat mijn 'grap' inmiddels al is weggejorist. Kennelijk dus toch niet zo grappig.
En dat was precies het punt dat ik wilde maken. Point made, dus..
@Zuilim; is gewoon gemarkeerd tekenvel van vorig jaar.
Hahahahaha...'De Profeet Mohammed in zijn blote lul'.. Geniaal. Kuddo's!!
@deEik | 08-01-15 | 16:54
Vroeg ik me ook af want inderdaad, op die afstand veroorzaakt een AK-47 op z'n minst een hoop bloed- en orgaanspetters.
Heb je de ramen van die politieauto gezien? Wie met een Kalasjnikov zo nauwkeurig kan sprayen is sowieso goed getraind met dat wapen, en schiet zeker niet mis van dichtbij.
BSE rundfunk | 08-01-15 | 16:38
Kan ook best iets anders zijn.
Bijvoorbeeld dat de inlichtingendienst al wist wie het waren omdat ze in de gaten werden gehouden, en ze met een smoesje nu de namen/foto's hebben kunnen publiceren.
Bovendien moet je nooit de mogelijkheid uitsluiten dat de daders gewoon dom zijn. zeker in dit soort stressvolle situaties is moeilijk om scherp te blijven. waarschijnlijk hebben ze amfetamine/coke genomen voor hun daad, dus helemaal helder zullen ze niet denken.
Ik heb die beelden van de schietpartij op die agent nu al een paar keer bekeken... maar ik snap er geen kut van.
Hoort je hoofd niet uit elkaar te klappen als je van een meter wordt neergeschoten met een AK-47? Geen verstand van dat soort zaken maar het lijkt me dat er op zn minst bloed te zien moet zijn... tis geen .22 waar je mee schiet.
Kan zijn dat die agent alle geluk van de wereld heeft gehad en dat die haatbaard mis schoot, maar waarom dan zeggen dat hij dood is?
Beelden stonden ooit in de dumpert... kan ze niet direct terugvinden.
© dave de leeuw 2014 = © 2015? Of Dave wist al eerder dat deze cartoonisten het haasje zouden worden?
Dat stripverhaal (zie gigapica) beeldt de situatie wel het beste uit. Mohammed was niks, is niks en zal nooit wat worden. Net als allah, god, jezus en meer van die stripfiguren. Maar ze worden wel ingezet om mekaar de hersens in te slaan en af te slachten. Hoe intelligent kan men zijn?
Hulde :) mooi getekende plaatjes
@BSE rundfunk | 08-01-15 | 16:38
En nog merkwaardiger dat al die kritische mondige burgertjes in ons vrije westen nooit vraagtekens zetten bij de officiële lezing, maar alleen uitroeptekens achter hun eigen pavlovreactie waarmee ze - o ironie - 'het vrije woord' menen te verdedigen.
Hé wat leuk, toch de top 30 gehaald. Ben overigens erg onder de indruk van het niveau van zowel de inhoud als de tekenskills van de reaguurders. Van mij mag de Geenstijl van de Cartoonfuck een maandelijks terugkerende wedstijd of iets dergelijks maken, zowel het meedoen als het bekijken van de inzendingen is erg tof.
Loevestein | 08-01-15 | 16:19
zionistisch complot zeker?
en die agent heeft nu een vakantie op de bahama's ?
@Theo van Deursen | 08-01-15 | 16:33
Ja, merkwaardig is dat toch.
Goedgetrainde daders, snel en efficient, hebben alles tot in de puntjes georganiseerd, tot en met het wisselen van hun vluchtauto aan toe.
Maken ze zomaar de fout dat ze het meest expliciete document, dat je maar kunt bedenken, in de auto laten liggen!
Aan de ene kant geraffineerd, aan de andere kant compleet imbeciel. Geloof jij het nog?
En welke idioot zou er überhaupt een paspoort of ID-kaart bij zich hebben als hij snel gepakt kan worden voor een dergelijk grote misdaad?
Ahhh, niet bij de eerste 30 (van de 271)
Dusss.. load ik ze zelf up, niet shockerend bedoeld, maar eerder grappig.
i59.tinypic.com/16ly4d5.jpg
i61.tinypic.com/15ebfbn.jpg
i60.tinypic.com/2r5szf9.jpg
Loevestein | 08-01-15 | 16:19
Frankrijk en Jihad:
grootste leverancier van Jihadis in europa: Check
Meervoud van rellen door moslims in Frankrijk: Check
Eerdere poging tot aanslag: Check
Zo kun je wel door blijven gaan, punt is dit was een te verwachten aanslag, in deze vorm. De aanslagen die eerder geweest zijn waren een voorbode. En zeker niet aangestuurd door de wie? (NSA)? De Amerikaanse NSA houdt zich voornamelijk bezig met Amerikaanse binnenlandse veiligheid, die doet niet aan buitenlandse operaties. Dat is de CIA. En tot op zekere hoogte de FBI maar zelfs die doen daar weinig.
Als het gaat om mogelijke escalatie van geweld dat is nou juist wat ze niet willen, de hoge heren. Omdat chaos de markt beinvloed, en de economie wereldwijd in een puinhoop doet veranderen. Maar dat is nogal complex. In ieder geval een ID kaart tja, ik vraag t me ook af, maar stress bij de daders kan zoiets simpels gewoon doen vergeten, en dus achterlaten.
Jaloers op de tekenkunsten van sommige kunstenaars. En wederom hulde voor deze actie GS!
Het is wel gezellig zwelgen zeg, in gezamenlijke afkeer van deze 'aanval op het vrije woord'. Zelfs de rioolratten mogen even hoog van de toren blazen.
In Frankijk hoorde je verder niemand toen een komiek niet mocht optreden vanwege vage beschuldigingen van antisemitisme, en hier al helemaal niet. En nu zijn we allemaal fucking charlies.
Nog een geluk dat die allahakbar-roepende commando's (weer!) hun paspoort in de vluchtauto hebben laten liggen, anders was iedere moslim verdacht. Oh wacht.
@tweetybird | 08-01-15 | 16:31
Ja, je gaat je afvragen hoe het komt dat de vrije expressie van de overige inzendingen niet mag verschijnen.
Voor wie het interesseert en de link nog niet kent, hier een engelstalig livestream linkje van de franse tv.
www.youtube.com/watch?v=BFwedk4dBCc#t...
IK kies niet. Ik vindt ze gewoon allemaal mooi.Ik zeg meer meer meer van die mooie creatieve uitingen. Prachtige huisvlijt.En zeer kunstig.
gaffelbaard | 08-01-15 | 16:27
Vergeet niet dat deze moslimbroeders en islamietjes over 6 maanden de aanslag uit naam van hun got vergeten zijn, maar nog steeds medelijden eisen vanwege een ingegooid raampje.
Mohamed met een stijve !!! LOL !!!
ik mis op de cartoon wel het meisje van 11 dat wekelijks verkracht wordt
@ Entergava | 08-01-15 | 16:10
De essentie van vrijheid en democratie is dat de gene die het niet met je eens zijn ook hun stem hebben en houden.
Voor mij persoonlijk is die met het rode potlood / bloedspetters de winnaar. Heel fraai. Hulde aan deze -voor mij anonieme- creatief.
Loevestein | 08-01-15 | 16:19
Ja meneer alu hoedje en diezelfde daders die hun id vergeten zijn en die andere dingen zitten nu in een omsingeld huis met nog steeds hun ak je weet wel en hun raketwerpers.Roep maar alvast weer dat het een zionistisch complot is.Jeezes zijn vandaag al die joop sukkels vrij of zo.
Entergava | 08-01-15 | 16:10
Waarom is het afkeuren van een aanslag hypocriet?
Ik keur de aanslag af.
Net als ik de huidige aanslagen nu op moskees ook afkeur.
Wat trouwens toch niet helpt, want ze herstellen de schade, heropenen de moskee en daarna gaan de haatpredikingen/ronselen voor de jihad gewoon weer door.
Eigenlijk wel een geschikt moment om eens terug te blikken naar de heisa rondom Gregorius Nekschot.
www.geenstijl.nl/fastsearch?query=Greg...
Mohammed heeft toch een kudt ipv een piemol? En natuurlijk chronisch last van zand in de flamoes, van daar de sjagrijn tegen plezier.
Er zitten echt hele mooie tussen! Ben onder de indruk.
Entergava | 08-01-15 | 16:10
U probeert weer iets te zaaien wat er niet is.Ze waren links georienteerd. Maar namen werkelijk alles op de hak. En ook le penn. En nu denkt u dat wij nu gaan roepen o dat mag niet wat een eikels.Nee we lachen er net zo hard om als ieder ander.Een spotprent van wilders . Nou en.Het zal ons worst zijn.Wij gaan er echt niet om moorden of zeiken omdat ze links waren. Ze waren geen gutmenschen.Ze krken niet weg en pakte alles aan.Zowel links rechts blank zwart christen moslim.Gewoon alles.Wat u dus probeert te zaaien werkt niet.Zo en nu snel weer terug naar joop.He groetjes aan joop .nl en leuk dat je effe thee kwam drinken.
Heel veelzeggende cartoon, die gewonnen heeft. Hulde!
Maar waarom heeft Mark van Eijk niet gewonnen, waarde jury?
Fraai allemaal hoor.
Maar hoe zit het met de overige inzendingen?
Mogen die ook nog gezien worden, of moet de vrije expressie worden gecensureerd?
Loevestein | 08-01-15 | 16:19
Welkom op de Geenstijls. Aluhoedje mafklapper.
WAT ZIJN WE WEER LEKKER DOM MET Z'N ALLEN.
dit is precies wat de bovenonsgestelden (+NSA?)willen: verdeel en heers; zorg voor onrust in de samenleving, regelgeving nog strenger straks. Speur eerst een paar dagen op internet-sites en zie wat je vind: ID-kaarten lagen in de auto, boven stond iemand te filmen, lege straat, agent neergeschoten? Ik denk dat hij behoorlijk doof is nu.
Terrorist to-do lijstje anno 2015:
Zwart pak? Check.
Kalashnikov? Check.
ID? Check.
Allah Akbar roepen op straat? Check.
ID vergeten in auto? Check.
Posters en Je suis Charlie borden pre orderen? Check.
Enz.
Wanneer MSM en Politics op onze emotie gaan werken: pas op: We won't get fooled again?
Kamervraag | 08-01-15 | 16:14
Ja we wonen in een land waar een politicus beveiligd moeten worden om zijn mening en niemand gaat de straat op met een bord "we zijn allemaal Wilders".
Ik durf niks meer leuk te vinden
stel dat die radicale bidmatbukkertjes gelijk hebben
dan eindig ik nog met Egyptische zweren, voetschimmel en een bliksemschicht up my ass :-(
Bij de beste 30 staat ook eentje met een portret van Bakito, vond zijn gereedschap voor de sauna een beetje tegenvallen.
@Entergava | 08-01-15 | 16:10
Ja, laten we onderling ruzie gaan maken terwijl de vijand voor de deur staat. Dat gaat vast helpen.
Mop van de dag: De fictieve sprookjesfiguren Jezus de Hoerenlopende Zombie, Mohammed de Pedofiele Onthoofder en Mozes de Moordende Slavendrijver liepen een cafe binnen. Ze hadden 4 miljard aanhangers en niemand durfde om de mop te lachen want satire is levensgevaarlijk.
@Lof der Zotheid | 08-01-15 | 15:50
Beetje mekkeren op GeenStijl. Dat is het wel zo'n beetje.
Had persoonlijk een andere winnaar gekozen, maar ben onder de indruk van het algemeen niveau.
Hulde!
Sadie zou mijn winnaar zijn.
De vrijheid. Geldt blijkbaar niet als je Die Wilders heet. De politiek-correcte media haalt de hele moslim gemeenschap er bij om maar te zeggen dat ze lief en aardig zijn. Wat een angsthazen.
@--sql error-- | 08-01-15 | 16:00
Dat vraach ik me ook af.
Ik zal volgende keer (die hopelijk niet komt). Beter mijn best doen.
Tussenstand Cartonisten - Moslimextremisten a draw.
Erg indrukwekkend die bovenste!
Wel raar die bewieroking van Charlie Hebdo. Weten we hier wel dat dit een blaadje is van door-en-door verachtelijke Linkschmensen? Zoek hun serie "corrupte-Sarkozy-en-de-make-up-weduwe" nog eens op of hun "Marine-Le-Pen-Is-Een-Levensgevaarlijke-Fascist".
<www.google.nl/search?q=charlie+hebdo+...>
Hier op Geen Stijl moeten we geen goed woord voor Charlie Hebdo over hebben!!
@Eurotokkie | 08-01-15 | 16:07
Als je alleen de profeet al afbeeld beeld je al een erectie af.
@rara | 08-01-15 | 15:55
Nee. Dan moet hij over een onderwerp iets tekenen en als Bandirah nou precies één ding niet kan dan...
Die laatste vond ik toch wel het meest briljant.
Ik vraag me af of je de profeet met een erectie mag afbeelden zoals in cartoon 1.
UBERLOL @ laatste. Geniaal.
@gaffelbaard | 08-01-15 | 15:59
Waarom denkt u dit vandaag onder de aandacht te moeten brengen?
SamKoeman | 08-01-15 | 15:44
Vraag Mohamed Rabbae (GL) wat hij vond van die fatwa over de Duivelsverzen. Jaren geleden, maar helemaal in stijl van twitterende ´Carin´(GL). Fijne partij. Is Dibi trouwens al uit de kast, zo in het nieuwe jaar?
Kom er maar in Peterrrr , Geenstijl lokte aanslag uit.
Deze horen er ook bij
www.retecool.com/uit-den-ouden-doos-mo...
@SamKoeman | 08-01-15 | 15:44
Uiteraard alleen als het een doel van de politici dient, anders is het 'not done' of zelfs strafbaar.
Mweh.. Maar die inktpot met lont is wel erg sterk!
rara | 08-01-15 | 15:43
en wat zegt het dan over het IQ van de reaguurder? :(
-weggejorist-
rara | 08-01-15 | 15:43
Dat zegt over het algemeen veel over gelovigen van iedere geaardheid.
De tekening met het copyright is voor mij de beste !!
Ondanks deze wereldwijde woede ben ik bang dat over een paar dagen de politieke correctheid het weer gaat overnemen in de media, en vervolgend bij de burgers. Zie MH17 en het vervolg ervan.
.Bijtende humor.
Applaus voor die van Dave. Grote klasse.
Bandirah had geen geschikte prent liggen?
Leuke cartoons! Mijn favoriet zou de "voor het leven getekend" zijn. Mijn hersenspinsel heeft de top 30 gehaald, toch ook leuk.
2e is mijn winnaar
Sorry, ik vind ze niet knap en zeker nier leuk, laat staan cynisch.
1 is gewoon een tekening
2 als je de grap zelf moet uitleggen...
3 Hoera, een 1000 jaar oude woordgrap.
4 als je het zelf moet uitleggen....
5 Leuk. Maar die tekening.....
En vanavond nogmaals Submission uitzenden,dan de film "not without my daughter" dan Pat Condell en dan alle teksten van Theo v Gogh zoals ze op de gezonde roker stonden en afsluiten met alle cartoons die er over de islam zijn.
Ik heb net de Mona Lisa gestolen, ik bedoel, die Parijse politie houdt toch niemand aan. Bieden maar!!!!
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons...
Ffiver | 08-01-15 | 15:49
Zo interpreteerde ik het ook!
Tom_Kroes | 08-01-15 | 15:43
Maar die kunnen natuurlijk alsnog op dumpert lijkt mij.
Lijkt mij een zeer goed idee.En we noemen het dan foto galerij van mislukte multicul.
Godsammekraken | 08-01-15 | 15:45
Jij behoort niet tot die horden? En wat ga jij dan wel niet doen?
Ik lees de spotprent die gewonnen is ook anders: Schiet een cartoonist dood en je krijgt er velen voor terug. Hoe dan ook een terechte winnaar
Too soon? Nooit! Daar draait het nou juist allemaal om. Grappen mogen maken die anderen (nog) niet leuk vinden.
pbs.twimg.com/media/B60Ug6yIYAAt7yj.j...
Heel goed.
Laat maar zien,
laat maar horen.
De islam dient
voor Europa verloren,
want dat is
voor 't Westen gewin!
* sarcasm mode off
2014?
Teken dan niks man
Het probleem met de eerste tekening is dat we NIET allemaal geraakt worden. Hele horden kijken een beetje beteutert, mompelen iets over "Vet errug maar wel een beetje naar gemaakt" en gaan verder met hun bestaan temidden van de andere sheeple.
Ik hoor het Mohammed nog zeggen toen hij zijn 7-jarige trouwde... "Te jong? Nou... dan wacht ik toch gewoon 2 jaar voor ik 'm er bij haar inprop?"
Meer van dit soort cartoons please!
Zijn de kleurinstellingen van mn monitor zo verkeerd ingesteld of is de figuur van cartoon 3 blank?
Goede inzendingen inderdaad. Ik ben blij dat er nu meer sympathie is voor de cartoonisten van Charlie Hebdo dan voor Salman Rushdie 25 jaar geleden. Hoe die in de steek was gelaten door de politieke elite is schandalig.
Ben nu ook benieuwd of er meer sympathie is voor Pegida. Of is islamkritiek alleen goed als de politieke elite en de massamedia het doen, maar fout als de burger zelf de straat op gaat?
Had iemand al opgemerkt dat een groot gevoel voor humor ook meestal een teken is van een hoog IQ? En wat dat dus zegt over de aanslagplegers en hun supporters?
1 plaatje zegt meer dan 1000 woorden. Behalve de laatste, die vind ik een beetje flauw
Ben benieuwd wanneer marokko.nl een pro-aanslag cartoon wedstrijd gaat houden
Wat mij betreft hadden ze toch alle 271 gemogen. Gewoon omdat het nog kan.
Tweede is inderdaad slecht getekend. Lulletje moet veel kleiner.
Goeie inzendingen!
Ik vind ze alle 4 geweldig leuk.... hulde voor de kunstenaars!
REAGEER OOK