Het Parool viert de verjaardag van... Che Guevara
Mooi om even bij stil te staan
Social
Hadden wij helemaal gemist maar afgelopen woensdag was de 95e verjaardag van Che Guevara, de makker van Fidel Castro die ervoor heeft gezorgd dat mensen in Cuba een prima leven kunnen hebben, zolang ze zich maar niet met de politiek bemoeien. Gelukkig is daar Het Parool, de krant die enorm gelooft in democratie zolang het volk maar de juiste mening heeft, om samen met hoogleraar annex Internationale Socialist Pepijn Brandon (een soort Paul Cliteur, maar dan links dus dan is er geen ophef) 95 kaarsjes uit te blazen en antwoord te geven op de vraag: wat zou een dode moordenaar er allemaal van gevonden hebben?
Reaguursels
InloggenChe is een geliefde persoon onder veel Democraten in de VS.
Een paar jaar geleden waren er beelden van een plaatselijk verkiezingskantoor van de DNC waar een beeltenis van Che aan de muur hing.
Conservatieven waren daar nogal bezorgd over. De media zagen het over het algemeen niet als een probleem.
Er was ook een rechter die zo'n portret in z'n "chambers" had hangen.
Tijdens liberale marsen in de VS zie je steevast die beeltenissen van Che op vlaggen, T-shirts, enz.
Maar Ayaan Hirsi Ali is niet welkom, want zij is een opruier...
Er is een jaar geweest dat Cuba 300.000 soldaten in Afrika had tbv de socialistische revolutie. Verder geen context paraat.
“Get this,” the trader spoke forcefully and earnestly, “there are five or six fat slobs who usually run an average planet. They get the rabbit punch, but I’m not losing peace of mind over them. See. The people? The ordinary run of guys? Sure, some get killed, and the rest pay extra taxes for a while. But it settles itself out; it runs itself down. And then it’s the old situation again with a different five or six.”
I. Asimov
Che was een moordlustige klootzak.
Die het niet verdiend herdacht te worden
Zo is het.
Volkomen bizar ook die adoratie voor deze gek door linksjes. Hoe zouden mensen reageren als iemand een tof iconisch plaatje van Heinrich Himmler aan de muur heeft hangen, of zijn beeltenis trots op een T-shirt showt? Die prachtige modieuze klep-pet van Himmler zou dragen?
Mensen met Che-shirtjes aan vraag ik altijd of ze weten dat Che een massa moordenaar was met enkele honderden doden op zijn naam. Sommigen weten dat echt niet.
Dan leg ik ze dat uit en vraag ik ze voortaan geen massa moordenaar meer willen vereren en het shirt niet meer te dragen.
Geven ze je ook koekjes in hun dankbaarheid?
Ché verbrijzelde graag schedels met een geweerkolf terwijl familieleden van het slachtoffer op een meter afstand toe moesten kijken.
De makers van de Walking Dead zijn ongetwijfeld geinspireerd door Ché toen ze het personage Negan bedachten.
Ook zijn idee dat je met geweld een nieuwe wereldorde kan stichten komt overeen met het gedachtegoed van Ché.
@Piggelmee | 26-06-23 | 15:00:
Zo werkt Netflix ook, weinig mensen weten dat.
Belsimpel maakte zo’n leuke reclame met sigaren en verwijzingen naar Che die er gelukkig niets mee te maken hadden.
Als Charles Manson een communist was geweest liep links nu rond in t-shirts met zijn portret.
Niet alleen links, ik zag ooit een foto waarop Oom Dolf zelve er een droeg.
Hasta la victoria siempre, Comandante! Oh wacht, vakantie in Bolivia liep niet helemaal lekker lees ik net..
Zijn echte naam is Ernesto Guevara
Putting the "CHE" in DOUCHEBAG.
De revolutie is altijd nog 1 executie van de heilstaat verwijderd. Sowieso werkelijk ongelofelijk dat dit soort sentimenten door serieuze journalisten worden uitgedragen. De kraakpandgeneratie zit nog steeds op het pluche.
Wou net zeggen, was ook geen plezant heerschap, veel moorden op zijn geweten.
Tjee als je al die hier in de comments genoemde schoften uit de geschiedenis zo ziet opgenoemd dan overwint de liefde hopelijk.
De toeslagenaffaire als voorbeeld van een kapitalistische samenleving of de nadelige effecten daarvan?
De oorzaak was ondoordachte regelgeving en onrechtmatig handelen door meerdere overheidsactoren.
Voedselpakketten en onderbetaalde pakketbezorgers idem; de (wettelijke) voorwaarden voor bestaanszekerheid zijn verwaarloosd.
Vergeet de fraudegevoeligheid niet als oorzaak en het grootschalige misbruik / fraude door vele oplichters. In Nederland (georganiseerd door louche firma's die voor jou je toeslagen aanvragen voor fictieve kinderen) maar ook tot in het buitenland (Bulgarije e.d.). Dat schijnen we allemaal te vergeten
@Harry99 | 26-06-23 | 13:03:
Het probleem is het geld-schuif-circus van de overheid. Tientallen verschillende belastingen en tientallen verschillende toeslagen die elkaar beïnvloeden. Superingewikkeld en dus fraudegevoelig, dat creëert de overheid zelf.
Ik begrijp dat niet, de grootste boeven staan gewoon op t-shirts, Guevara, Mao, Lenin, Timmermans, noem maar op.
Gelukkig ben ik nog nooit een Timmermans t-shirt tegen gekomen.
@AlexanderVissers | 26-06-23 | 12:40:
Moet je voor naar een winkel waar ze extra grote maten verkopen.
Die worden erop gedrukt door nog grotere schurken.
Hoeveel doden heeft Frans Timmermans op zijn geweten?
Wie van deze past nou net op een 6XL t shirt
Links ontkent de moorden van linkse dictators of noemt ze extreem rechts.
In geval van die "iconische" foto van racist en homohater-wegens-ik-ben-een-macho-latino Guevara : de fotograaf (zelf ook zo'n vuile commie, btw) zag af van auteursrechten en stelde de foto onmiddelijk beschikbaar aan het publieke domein. Dat betekent dat iedereen die foto mag gebruiken voor eender welke doeleinden en hij geen royalties claimde. De reden waarom de foto van die lelijke luizenbos miljoenmiljard maal werd afgedrukt door alle persagentschappen was simpelweg dat er geen licentie over betaald hoefde te worden. Daarom werd hij zo "iconisch".
9 oktober zou een internationale feestdag moeten zijn aangezien dit de dag is dat Che rechtstreeks afdaalde naar de hel na smekend en zichzelf bevuilend te zijn geëxecuteerd.
Welke boekwetreeks was dat?
@funda | 26-06-23 | 12:45: www.bibliotheek.nl/catalogus/titel.40...
@BoerKoekoek | 26-06-23 | 12:59:
Hij moet altijd geholpen worden.
@BoerKoekoek | 26-06-23 | 12:59: "... afdaalde naar de hel na smekend en zichzelf bevuilend te zijn geëxecuteerd"
Staat er dus niet in, dus ook deze falsificatie van de geschiedenis kan weer in het boek der onwetende hatertjes.
@J.Cash | 26-06-23 | 13:00:
Zal het even voor jullie uitspellen:
“Schiet lafaard, het enige wat je doodt is een mens”.
https://historiek.net/che-guevara-1928-1967/844/
@funda | 26-06-23 | 13:20: Che Guevara was een racist (een echte, hij haatte negers), homohater en moordenaar. Fuck that commie bitch.
@Asteroid-B612 | 26-06-23 | 13:42: Ja nouja, hij dronk ook vieze thee.
@funda | 26-06-23 | 13:20: begrijpend lezen: "volgens overlevering" oftewel de mythe is compleet gemaakt. Het hele stuk op historiek is zeer gekleurd en positief subjectief over Che. Historisch gezien broddelwerk. Volgens zijn beul (Google maar, artikel uit VK van drie jaar terug) waren zijn laatste woorden "kalmeer, je gaat een mens vermoorden".
Che is door linkse mensen teveel op een voetstuk gezet terwijl het een charismatische moordenaar was, rechtse groepen hebben hem als lafaard proberen te classificeren, wat deze man niet was.
@Klaagbaan | 26-06-23 | 14:39:
Als je de VK de maat der dingen vindt en de verklaring van zijn moordenaar (gelijke monniken gelijke kappen) als geloofwaardig inschat kan ik me je standpunt voorstellen. Iets te naief naar mijn smaak.
Dat links-rechts verhaal is natuurlijk gewoon kolder, je kunt mensen ook gewoon op hun karakter en daden beoordelen, en daar is genoeg over bekend. Guevara's moed en fanatisme behoeven geen uitleg.
@funda | 26-06-23 | 13:18: oke, dus als het niet in een boek staat is het niet waar? Stond er in het boek dat hij een broek aan had? Want als dat er niet in stond is ie dus zonder broek aan geexecuteerd begrijp ik?
@BoerKoekoek | 26-06-23 | 14:56: Haal even adem en probeer heldere vragen te stellen voordat je concludeert dat je iets begrijpt, zou ik zeggen.
@funda | 26-06-23 | 14:55: vk is links en zit zeker niet in de hoek van de che haters. Che was zeker geen angsthaas maar wel een psychopaat die op een vreselijke manier heeft huisgehouden. Pure terreur waarvoor jij met niet relevante verzachtende omstandigheden komt. Die zijn van de categorie; hij heeft mij een blauw oog geslagen, daarom mag ik hem doodschieten.
Communisme eindigt altijd in terreur, dat is duidelijk en Che en Fidel zijn daar helaas ook voorbeelden van. Het begint idealistisch maar transformeert altijd naar een terreurstaat. Blijft staan dat Cuba niet het hoeren-, gok- en drugskot van de Amerikaanse maffia meer is, die het vroeger wel was. En weer wordt, als de Yanks hun zin krijgen. Want die verbeten rancuneuze haat richting Cuba is beschamend. Waar de VS, altijd voorop lopend in andere landen terecht te wijzen over (neo-)kolonialisme, het recht van vandaan denkt te kunnen halen om Cuba weer in bezit te mogen nemen, inclusief de Cubaanse bevolking als ober, hoer of huishoudelijk personeel, is mij een raadsel. En niemand heeft mij ooit uit kunnen leggen waarom de Cubaanse dictatuur zoveel verderfelijker is dan die in veel andere landen die de VS wel als bevriend beschouwt (Saudi-Arabië iemand?)
Het Cubaans communisme is het schoonste overhemd in de wasmand.
@funda | 26-06-23 | 12:29: Het Cubaanse communisme heeft zonder meer goede kanten (gehad) maar het is inherent aan het systeem dat het onvermijdelijk uitdraait op onderdrukking. Dat is eigenlijk al meer dan een eeuw, vooral onder anarchistische denkers, bekend.
@Bigi Bana Boy | 26-06-23 | 12:32:
De onderdrukking in Cuba zullen weinigen ontkennen.
Hoewel de EU nu ook steeds meer met wantrouwen wordt bekeken.
Wat werkelijk verbazend is hier zijn de werkelijk rabiate ontkenningen van de goede kanten van het Cubaanse model. Die lijken voornamelijk gebaseerd op onwetendheid en angst.
Zoals Cuba (gedwongen door tekorten) de landbouw en het milieu heeft aangepakt mag de hele EU als voorbeeld nemen.
https://havanatimes.org/features/cuba-planting-on-rooftops-and-in-backyards/
@funda | 26-06-23 | 12:40:
Dat ze op Cuba extra vindingrijk moesten zijn om te kunnen overleven lijkt me voor de hand liggen. Zo hebben de auto's daar de laagste footprint ter wereld als het om de belsting voor het milieu gaat, gewoon omdat ze die krengen al meer dan driekwart eeuw aan de gang houden door er tot in eeuwigheid onderdelen voor te blijven maken. Kunnen we ook een voorbeeld aan nemen.
Maar dat geldt voor elke dictatuur op aarde natuurlijk, dat die ook best wel wat positiefs heeft weten te bewerkstelligen.
@funda | 26-06-23 | 12:40:
Hou nou op man. Je mag als particulier in Cuba niet eens een bananenboom planten of een avocadoboom. Bang dat je onafhankelijk wordt.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:47: Onwetendheid komt toch sterker over als je hem in het Spaans presenteert.
@funda | 26-06-23 | 12:58:
Meer dan twee huizen mag je ook niet hebben en als 24 maanden weg bent verlies je al je bezittingen in het paradijs.
www.larazon.es/historico/3986-los-cub....
@Schoorsteenveger | 26-06-23 | 12:46:
"Wel wat positiefs' is een klein understatement als je de grootste agendapunten van de EU van dit moment noemt, vind je zelf ook niet?
Hier moet dat duizend (?) miljard gaan kosten terwijl Cuba dat in samenwerking met traditionele boeren, universiteiten en genlabs voorlopig heeft opgelost. Kom daar maar eens mee aan in Brussel.
@J.Cash | 26-06-23 | 13:08: Het is vreselijk, en allemaal de schuld van Che.
@funda | 26-06-23 | 13:13:
Het zijn de typische omstandigheden die Cuba hebben gemaakt tot wat het nu is. Wat er vanuit ons perspectief 'goed' aan is,, of zelfs 'bijzonder goed'. of 'geniaal', of 'baanbrekend', daar kunnen wij een voorbeeld aan nemen, of, scherper gezegd, daar nemen we gewoon een voorbeeld aan als we eerlijk zijn. Maar die eerlijkheid gebiedt ons ook om niet meteen te concluderen dat al dat goede het gevolg is van de ideologie die het Cubaanse regime al die tijd voorstond, en dar we 'dus' zouden moeten concluderen dat we per se die ideologie nodig hebben om tot al dat goede te komen. En, om op de originele discussie terug te komen, al de mooie zaken sanctioneren niet als vanzelf het Kwaad dat het regime, inclusief de gevierde Guevara, zijn volk heeft aangedaan.
En dat is waar we het over hadden, of Guevara deugt of niet. Daar ging ook mijn door u als warrig gekwalificeerde verhaal over.
@Schoorsteenveger | 26-06-23 | 14:01: Guevara was vooral een naïeve avonturier. Uit de gegoede middenklasse trouwens, zoals zoveel linkse activisten. Op zich goede idealen, geïnspireerd door het onrecht dat hij in Zuid-Amerika gezien heeft voor hij deel nam aan de Cubaanse revolutie.
@Bigi Bana Boy | 26-06-23 | 14:12:
"Op zich goede idealen..." Maar hij werkte ze wat beroerd uit.
@Schoorsteenveger | 26-06-23 | 14:01: Guevara was commandant in een oorlog tegen een terreur-regime, niet geheel onvergelijkbaar met de huidige Oekraine. Hij ontwikkelde een nieuwe stijl van strijd (moest ook wel met 20 tegenover 10.000 man, en heeft ongetwijfeld veel soldaten gedood in de guerilla, en later nog eens toen de beulen het Batista-regime in 'zijn' gevangenis kwamen. Beulen, geen kruideniers.
Dat is waar ik het over had. Of ik Ramses II, Julius Caesar, Richard Leeuwenhart, Fidel Castro of Volodimir Zelenski een Verpersoonlijking van het Kwaad vind?
Ja en nee. Doet het ertoe? Misschien, waarschijnlijk niet.
De situatie na Che was veel beter dan ervoor, daar hou ik het maar op.
@funda | 26-06-23 | 14:29:
Che heeft naast soldaten ook burgers vermoord, en zowel (vermeende) politieke tegenstanders als medestrijders na geruchten over verraad. Che was ook een paar maanden gevangenisdirecteur en liet toen ook heel wat mensen executeren; de familie van de slachtoffers mocht dan de executieplaats reinigen. Humor.
Of Cuba sindsdien beter af is valt te betwijfelen, al zijn er sindsdien wel zat internationale vrijwilligers en hulp -goederen en -gelden naartoe gegaan.
Lees eens wat over het leven in Cuba onder het door de USA (en de Mafia) gesteunde terreurbewind van Batista, dan praten we verder.
@funda | 26-06-23 | 14:29:
Of Che de verpersoonlijking van het kwaad is doet er wel degelijk toe als je geconfronteerd wordt met een niet aflatende bewondering voor de man, juist door degenen die er niet de minste moeite mee hebben om helden van hun sokkel te trekken omdat het hen er kennelijk heel veel toe doet ons ertoe te dwingen hen niet meer als helden te zien.
Dat is nou juist waar deze discussie om draait, dat Guevara als held vereerd wordt. Dan kun je er Zelensky bij betrekken, Poetin, nu ook al oude Egyptische farao's , Romeinse keizers, middeleeuwse koningen, maar dat zijn omtrekkende bewegingen, dat is wegschieten van de vraagstelling.
En, zelfs als de situatie na Che 'veel beter' was dan ervoor, dan nog mag je je de vraag stellen of dat rechtvaardigt wat Che allemaal heeft uitgevreten. Riekt mij een beeje al te veel naar "het doel heiligt de middelen". Bovendien, zo is heel veel kwaad in de wereld met terugwerkende kracht te vergoelijken.
@funda | 26-06-23 | 15:01: Was niet best. En Che en consorten ook niet best. Daarna nog steeds niet best, maar iets beter.
@Schoorsteenveger | 26-06-23 | 15:19: Dit en niets anders!
@funda | 26-06-23 | 12:29: Behalve dan dat het niet werkt.
Een jaar geleden in Cuba rond getrokken buiten de reguliere wegen. Echte een aanrader. Geld wisselen op straat (tegen 5 x hogere wisselkoers en vervolgens weer 5x teveel betalen). Cubanen die trots zijn op hun land en zich beter voelen als bijv. USA (maar je moet ze wel helpen). Etc. etc. Het viel me op dat de gemiddelde Cubaan (95%) het beter heeft dan de inwoner van Rotterdam Zuid omdat primaire behoeften nagnoeg gratis is (wonen, elektra, zorg, etc.). Daarbij een relaxte sfeer. Hard werken zorgt niet direct voor meer inkomen (communisme). Bijkomstig voordeel. Psychische zaken (burn out, last van autisme, etc.) lijken daarom ook minder te zijn. Kortom, eigenlijk niets voor mij. Maar ergens benijd ik ze toch.
Vijfmaal nog maar? 1:60 toen ik er was, en 4 soorten valuta. Zeer hoge gemiddelde leeftijd daar in goede gezondheid zonder 'zorg' zoals wij die kennen.
Je observatie over Rotterdam Zuid deel ik van harte.
Rotterdam-zuid. Dat is nogal een vergelijking, daar wil je niet dood gevonden worden.
@funda | 26-06-23 | 12:33: Ongetwijfeld zijn er betere onderhandelaars :)
@J.Cash | 26-06-23 | 12:49: Op De Kuip na...
De moordenaar Che Guevarra, de Argentijn die in Bolivia stierf na in de wereld inclusief Afrika dood en verder te hebben gezaaid? Marionet van die andere moordenaar Fidel Castro? Ideologische kompanen van die andere moordenaars, Lenin, Stalin Mao? Of Heinrich Müller, Heinrich Himmler, Jozef Goebbels, toch ook gerenommeerde ideologische moordenaars? Waarom Guevarra wel en Stalin niet vraag je je af? Het antwoord: omdat hij het wel aardig doet op die poster met de enige bruikbare reclamefoto die ooit van een communist is gemaakt. De communisten die Cuba al bijna 60 in armoede hebben doen kwijnen.
Weet je hoeveel miljoenen doden de VS na de 2e Wereldoorlog op hun conto hebben staan?
En ook omdat de bewijzen dat Stalin de Duivel in persoon was zo overweldigend zijn dat we er, rechtsom of linksom, niet omheen kunnen. Als je even teruggaat in de geschiedenis, dan zul je zien dat in de tijd dat het allemaal nog niet zo bekend was hoe verdorven hij was hij door velen, inclusief linkse intellectuelen, geroemd en geprezen werd.
www.thearticle.com/the-decline-and-fa...
“An anti-Communist is a dog, I don’t change my views on this, I never shall. (..) I have looked, but I just cannot find any evidence of an aggressive impulse on the part of the Russians in the last three decades.”
@Bigi Bana Boy | 26-06-23 | 12:29:
Alleen de VS?
Of lag dat ook aan de moorddadigheid van de regimes waar ze tegen vochten?
@Bigi Bana Boy | 26-06-23 | 12:29:
Gaan we nu opbieden of zo? Want hier komt natuurlijk geen eind aan.
Cambodja, USSR, Hitler…
@Dandruff | 26-06-23 | 12:35: De VS is boven alles vooral geïnteresseerd in de strategische en economische belangen van de VS zelf. En hebben zich daarmee dikwijls aan de verkeerde kant van de geschiedenis opgesteld. En daarmee inderdaad miljoenen mensen gedood. Opbieden wil ik het niet noemen, dingen in perspectief zetten wel.
Hier mijn mening die er voor mij meer toe doet dan zijn mening of jullie mening.
Dat kan ik dan weer respecteren. *op 'respect' knop drukt*
Bijna 30 jaar geleden rondgetrokken op Cuba. Daarbij de nodige regels gebroken dus de geheime dienst (of kleerkasten in kostuum van een andere dienst) hadden bijzondere interesse in ons met daarbij de nodige tips en aanbevelingen om het vervolg van onze reis "prettiger" te maken hahahaha. Wel een prachtig land!
Je bent daar altijd wel ergens onder controle (zoals hier nu), maar het land is het mooiste dat ik ooit zag.
@funda | 26-06-23 | 12:43:
Zou ik toch wat meer reizen.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:51: Doe ik ook.
Een hele verhandeling schrijven over de gruwelen van het kapitalisme over een periode van meer dan 400 jaar. Maar dan met geen woord spreken over de meer dan 200 miljoen doden die het socialisme/communisme in nog geen 100 jaar op zijn geweten heeft.
Dat Che Guevara tijdens zijn 'carriere' ook kampbeul is geweest met een perverse interesse voor marteling en executies (500 stuks) zal wel weer eens niet aan bod komen. Om het vervolgens tijdens zijn eigen executie in zijn broek te doen.
"In 1959 werd Che Guevara benoemd tot commandant van de La Cabana Fortress-gevangenis. Tijdens zijn termijn als commandant van het fort van 1959-1963 hield hij toezicht op de executie van naar schatting ongeveer 500 politieke gevangenen en tegenstanders van het regime. Veel personen die in La Cabana gevangen zitten, zoals de dichter en mensenrechtenactivist Armando Valladares, beweren dat Guevara bijzondere en persoonlijke belangstelling had voor de ondervraging, marteling en executie van sommige gevangenen."
"Veel personen beweren"... dat is genoeg, beste aanklager. Volgende zaak.
@funda | 26-06-23 | 12:18:
De getuigenis van de één is natuurlijk van veel minder waarde dan die van de ander, al naar gelang de politieke kleur van de getuige.
@Schoorsteenveger | 26-06-23 | 12:28:
Zeker als het er maar 1 is door een zwaar gekleurde bril, en aan de andere kant een schat aan gedocumenteerde geschiedenis bestaat.
@funda | 26-06-23 | 12:18:
Ik heb je zojuist bewijs gegeven maar je sluit je ogen. Diverse ooggetuigen komen tot de conclusie dat ie er in 9 maanden op zijn minst 79 persoonlijk heeft afgeknald.
Maar je blijft maar doorgaan.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:52: Je bewoordingen duiden er al op dat je zelf ook doorhebt dat je verhaal aan alle kanten rammelt.
Funda: volgende week plak actie op A1.
Toch is Cuba interessant als experiment. Het idee begon zo goed. Jammer dat de kliek van Fidel er een schrikbewind van heeft gemaakt. Met zovelen die er onder lijden. In India heb ik meer mensen van honger en ziekte dood op straat zien liggen in Delhi en andere plaatsen dan in Cuba. Terwijl India in hoofdlijnen een democratie is.
De geschiedenis herbergt heel veel interessante experimenten. Ik ga maar geen voorbeelden noemen.
En je bedoelt het India alwaar officieel het kastenstelsel bijna 75 jaar geleden officieel afgeschaft is maar nog springlevend is en de hele sociale structuur bepaalt?
Experimenteren met mensenlevens, dat begint al goed idd.
Ja Batista had er daar ook al een handje van. En zovelen
Ja dat India de grootste democratie ter wereld ondertussen of zijn ze de VS nog niet voorbij in aantallen? Ik heb de cijfers niet paraat..
Het gaat toch niet alleen om eten? Buikje vol en dan komt het goed?
Voedsel (op de bon) net genoeg om niet dood te gaan. Als je geen familie in de VS hebt heb je het bitter slecht in Cuba.
In India kun je nog in ieder geval klagen.
Ja de Cubanen die ik sprak misten dat idd wel. Vrijheid om te zijn wie je bent in de existentiële misère. Vraag me af of ze India dat ook zo missen. Zolang ik nog merkte dat kinderen met elkaar gingen vechten als ik ze iets te eten gaf.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:20: Cubanen klagen nu eenmaal wat minder.
Ze dansen, drinken en roken, trotse mooie mensen
@Whisky | 26-06-23 | 12:30:
We zouden veel meer Cubanen kunnen gebruiken in Nederland, maar dat wil ik ze niet aandoen.
@funda | 26-06-23 | 12:23:
Nee anders komen ze achter de stangen.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:53: En jij zet ze daar?
Het beste en slechtste wat Cuba is overkomen is fidel Castro
Che Guevara, hij blijft tot in alle eeuwigheid de held van het linkse gespuis, wat hij ook op zijn kerfstok heeft. Het linkse gespuis dat in koor de Internationale zingt en ook ophoge toon staat te schreeuwen om hier in Nederland de helden van hun sokkels te trekken en straatnamen te veranderen.
De Geschiedenis is en wordt, zo menen zij, geschreven door en voor de deugdzamen, is een instrument om het eigen gelijk te bevestigen en het volk te laten zien of wel als beschaving wel of niet ons in de juiste richting ontwikkelen. Vanuit dat perspectief is Guevara één van degenen die die Geschiedenis een duw in de juiste richting gaf, en al het kwaad dat hij zijn medemensen heeft aangedaan wordt daarbij als 'collateral damage' afgedaan, als noodzakelijk kwaad dat nou eenmaal de prijs is die betaald moet worden om de wereld tot een betere wereld te maken.
Voor het linkse gespuis is het Kwaad tweeledig. Als dat Kwaad veroorzaakt wordt door een rechts persoon, dan wordt geoordeeld dat die persoon zelve het Kwaad vertegenwoordigt, en dat hij de directe oorzaak daarvan is, dat hij gezien moet worden als de bron, dat hij intrinsiek slecht is, om met een Nederlandse deugdzame ex-politicus te soreken een "minderwaardig mens", Maar als datzelfde Kwaad het gevolg is van het handelen van een links persoon, dan is het oordeel anders, dan wordt gezegd dat die persoon het beste met de wereld voorhad, dat hij een intrinsiek goed mens was, maar dat door de omstandigheden, de context waarbinnen hij tot zijn daden kwam, hij gedwongen was en niet anders kon om schade te berokkenen aan anderen en dat die schade onvermijdelijk was. De rechtse, slechte mens wil niet anders dan kwaad berokkenen, is het Kwaad in persona, de linkse, goede mens, wil dat Kwaad bestrijden, wil niet anders dan het goede met de mensheid, en wanneer hij met zijn handelen eenzelfde Kwaad berokkend, dan is dat contextueel bepaald, dan gebeurt dat omdat het Kwaad dat al bestond op zijn handelen reageert.
Kortom, voor het linkse gespuis kan het Kwaad maar uit één hoek komen, uit rechtse hoek. The Woke hebben die gedachte geradicaliseerd door te stellen dat dat Kwaad enkel uit 'witte' hoek kan komen.
Che Guevara blijft voor het linkse gespuis een held.
En Fulgencio Batista blijft voor het rechtse gespuis een held.
Mooi, tijd voor de lunch.
@funda | 26-06-23 | 12:20:
Wat leuk dat u hapt. U geeft met deze te verwachten jij-bak dus impliciet toe dat Che Guevara, want over hem hadden we het hier, ook voor u de verpersoonlijking van het kwaad is, precies zoals Batista?
@Schoorsteenveger | 26-06-23 | 12:26:
Wat leuk dat je reageert na dat warrige epistel eerder.
Guevara heeft naar mijn mening overeenkomsten zowel met Batista als met Zelenski, die volgens sommigen hier ook en masse zijn onderdanen de dood injaagt.
Dat betekent niet dat ik voor Putin kies, mocht die vraag komen.
Smakelijk eten!
@Schoorsteenveger
"Held" van jou en mij. Ik zag de titel en dacht, dit laat ik aan Schoorsteenveger over vandaag om die mafkees te beschrijven. Dank en Lol! Het was hier te warm (nu nog steeds 35 graden in de stad) om mij druk over te maken. Maar mijn god wat een narcistische over het paard getilde proleet was dat en dan natuurlijk door links opgehemeld.
Grappig deze; Kokhals Erik die zijn docu over Che bij Matthijs mag promoten. De laatste zin in de clip; Hij bleek ook een hele duistere kant te hebben. Karma is a bitch Matthijs!
www.youtube.com/watch?v=MtFqWITBJMo
In Cuba geweest rond 1998 of zo. Daar werd nog uit volle borst voor Che gezongen..
Chetsus!
En net als op de begrafenis van Stalin, waar er doden vielen in het gedrang van wenenden en rouwenden, zal er ook op die van Poetin gehuild worden. De gehersenspoelde massa is helaas geen barometer voor waarachtigheid of rechtschapenheid.
Hasta la victoria siempre Comandante.)
@kapoerewiet | 26-06-23 | 12:05: Putin zit nu in Rusland, heb ik me laten vertellen.
Het duurt nog wat voor het smerige communisme uit het karakter verdwijnt. Hetzelfde heb je gezien bij de mentaliteit bij de ex-Oostduitsers.
@funda | 26-06-23 | 12:05: ¡Si compañero!
Wat denk je mocht Rutte onverhoopt zijn laatste adem uitblazen? Vijf dagen nationale rouw, treurmarsen op de NOS.
@Cunucu | 26-06-23 | 12:12: Ok Vlad.)
@thanseeuwen | 26-06-23 | 12:16: Welnee, kleine bakjes krokodillentranen.
@funda | 26-06-23 | 12:05: Ja, precies.
@Lu_Tze | 26-06-23 | 12:50: Dat ging niet helemaal goed.
Ja, precies. Vooral afgespeeld als de straatoudste langs kwam om te controleren of er wel naar het juiste lied geluisterd werd.
Een persoonlijkheidscultus geworden zonder dat mensen de achtergrond, politieke visies en daden kennen.
En omdat hij is geëxecuteerd was hij een symbool voor de strijder tegen onrecht, waarbij zijn daden als militair en voltrekker van executies afgewimpeld als noodzakelijk.
En tijdens Vietnam en op zoek naar anti-amerikanistische propagandamateriaal is een geliquideerde vijand van de VS welkom.
Maar dat weten die mensen met de shirts en de petje en mokken niet eens. Hij is vage cultfiguur geworden.
Dus ja, dan zou Che zich omdraaien in zijn graf van de domheid die hij zou zien, of wij Che nou wel of niet ok vinden.
Zeldzame foto van Frans Timmermans met Che Guevara
https://neural.love/cdn/ai-photostock/1ee1406d-3f58-6d6c-9429-dbee7d0a7a57/0.jpg?Expires=1690847999&Signature=7rkPSbZvR15riLG0iARmRl0zM9MpGNFCAy3vZTzJhownQ-UDwC~bp02mq-IdMkKM654XO1XJ3bhDFBvHPqmFHGxdS3FbQzx4OZTemTNCntxBg5Omzhyfxhx7Hp0rDcSIiFBFWXHrqbgCC9KrWF0mXO2oMfM12Tz2KwQ~a0kFsTF66ZURHVKIcXUHSX4HjoyL9gW0slSwYU6mHEiJzFfGyUMy~uJz6mi1yG12yAVgXtknt9Ksh3jAeglbjrWY0sVnVqyUBjs-XErZ9zgx-ULCWszCYVzR3l~IleuxGVmGn-EeEKI39bI73VAJB9njzKeUnNtSUp9X5p5Yrl2UiWhgAw__&Key-Pair-Id=K2RFTOXRBNSROX
Is die niet vermoord door Fidel? Het verhaal gaat dat Che Cuba moest verlaten eerst naar Afrika toen zuid Amerika om daar verder te gaan met de Revolutie en vooral om Fidel te ontlopen. Koren op de molen van de CIA uiteindelijk
Nee, hij is doodgeschoten door Boliviaanse militairen. Uiteindelijk overschatte hij zichzelf enorm en heeft hij heel weinig bereikt. In Afrika niet, In Zuid Amerika niet en ook op Cuba was zijn rol tijdens de guerrilla beperkt.
@Zapata10 | 26-06-23 | 12:00: Geexecuteerd in gevangenschap.
In Cuba was hij een van de leiders, vandaar de verering.
Ow wauw, uit de inleidende alinea:
'.. de gewelddadige geschiedenis van het kapitalisme, bijna gelijktijdig met de geboortedag van hét symbool in de strijd daartegen: de socialist Che Guevara.'
Als ik een kleine correctie mag voorstellen: de gewelddadige geschiedenis van de mensheid. Alsof moorden in naam van het 'goede' niet door beide zijden gebezigd wordt.
Hieronder heeft Sinterbikse een link gestuurd naar 't hele artikel. Lees en huiver.
@kapoerewiet | 26-06-23 | 12:06:
Ja, 'die' heilstaat is verkeerd bezig, waarom proberen we 'deze' heilstaat niet nog een keertje..... zucht haha.
Er gaan verhalen dat de zoon van Che iets in Canada doet.
Bedoel je deze knakker? www.google.nl/search?client=safari&am...
Ik pestte hem altijd, wat vind je van de W Che?
Che Guevarlijk.
Dat gedweep met mensen is zo puberaal.
Ja, dat puberale gedoe altijd.
Che was een moordenaar inderdaad. Tijdens mijn lyceumjaren omarmt door linkse leraren en hun slaafse volgers. Uberhaupt was in de jaren '70 alles wat links was goed en alle andere fout. Er is niets veranderd sinds die tijd. Kutwereld.
Nu hebben we Zelenski - geen T-shirts maar hele kapotte tanks op straat.
Een idool, vechtend voor vrijheid van zijn volk tegen een enorme overmacht.
Mijn Latin muziek leraar is ooit met zijn ouders gevlucht uit Cuba. Die heeft een volledig andere mening over Cuba en de dictatuur. Moet fijn zijn voor deze man over zo'n dictator verheerlijkend artikel te vernemen van iemand die nergens voor heeft hoeven te vluchten, hooguit de stank van zijn eigen stront.
www.latinamericanstudies.org/che/osca...
@kapoerewiet | 26-06-23 | 12:07: Dank je wel. Pepijn behoort tot het smerigste volk dat je kan bedenken. Zelfs erger dan de moordenaars die zij vereren omdat zij dat doen bij hun volle verstand. (Wat je van waanzinnigen als Che niet altijd met zekerheid kan zeggen)
Che Guevara massamoordenaar verantwoordelijk voor vele executies waarbij familieleden van de terechtgestelden werden gedwongen toe te kijken. Bij dit soort figuren (denk bijv ook aan PLO leider Arafat) hoor ik nooit iemand over excuses aanbieden en herstelbetalingen.
Zo bezien zijn de Neurenberg processen ook massamoord.
@funda... uw politieke voorkeur speelt uw parten. Neurenberg betrof een Internationaal Gerechtshof. Begrijp dat u oorlogsmisdadiger verantwoordelijk voor de uitroeing van meer dan 6 miljoen joden wil laten wegkomen met een taakstraf.
@johnyl | 26-06-23 | 11:54: Welnee, maar geef eerst een bewijs van die zogenaamde massamoordenaar van je. Hoeft niet uitgebreid.
@funda | 26-06-23 | 11:58:
Hier dan. Als je geen Spaans kent vertaal je het maar:
“El primer festival Independiente del Arte y la Literatura en Miami, dio la posibilidad de escuchar de voz de la propia Werlau sobre las hasta ahora documentadas 79 personas enviadas a fusilar por orden directa del icónico guerrillero comunista, en el corto periodo que va de enero de 1959 a noviembre de ese año.”
www.martinoticias.com/a/las-victimas-...
Dus in elf maanden tijd 79 laten afschieten. Hoe noem je dat?
Er waren kampcommandanten die voor minder de doodstraf kregen.
@funda.. Che was verantwoordelijk voor de executies van vermoedelijke verraders, spionnen en overlopers. Hij schoot ze dood, zonder proces. In z'n dagboeken beschrijft Che dergelijke standrechtelijke executies. Hij had er geen moeite mee. Schattingen over hoeveel mensen Che persoonlijk vermoordde lopen uiteen, van enkele tot tientallen of misschien zelfs honderden. In een brief aan een vriend schreef hij dat de executies 'noodzakelijk waren voor Cuba'.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:03: Miami, waar de gevluchte Cubanen met de CIA plannen bedachten voor de Varkensbaai.
Als dat bewijs tegen Che moet vormen ben je vast niet helemaal nuchter.
@johnyl | 26-06-23 | 12:09: Niet vermoedelijk, het waren executies van bewezen moordenaars na rechtszaken. Vandaar Neurenberg.
@funda | 26-06-23 | 11:58: Google op butcher van de Cabaña. Toch wel goed voor een paar duizend doorgeknalde koppen, waaronder die van minderjarige boerenzonen, gelovigen, homoseksuelen en eenvoudige lui die het presteerden om naar de Beatles te luisteren. Maar het artikel in het stuk waarin hierboven naar verwezen wordt is wel duidelijk gedocumenteerd. www.independent.org/news/article.asp?...
Of twijfel je ook aan de genocide op de Armenen bij gebrek aan Neurenberg? Zo kun je aan de gang blijven.
@funda | 26-06-23 | 12:10:
Waar heb je het nou over?
Is het nou zo moeilijk toe te geven dat je idee over deze man verkeerd was?
“María Werlau es directora ejecutiva de Archivo Cuba: Proyecto Verdad y memoria, una organización sin fines de lucro que promueve los Derechos Humanos a través de investigaciones y publicaciones.”
@kapoerewiet | 26-06-23 | 12:11: Je haalt werkelijk alles erbij en door elkaar. Maar de naam van de gevangenis heb je tenminste goed.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:13: Niemand zegt dat hij goed was, maar jij weet zelfs niet eens in het Nederlands te argumenteren.
@funda | 26-06-23 | 12:14:
Jij doet geen moeite om het even door de vertaler te halen, dus geen enkele interesse je mening te updaten.
Is goed. Succes verder in je leven.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:22: Jij ook, met je intellectuele luiheid.
@funda... uw opmerking mbt Neurenberg blijft opmerkelijk. Een Internatinaao Strafhof (zoals bijv in Den Haag) is een groot verschil met het uitvoeren van standrechtelijke executies zoals in geval Che. Hier kwam geen rechter aan te pas.
Dat zijn volgens de linkse doctrine gemankeerde reactionairen die je niet serieus moet nemen. Is ook geen droog brood aan te verdienen.
@funda | 26-06-23 | 12:24:
Waarom zou ik mijn mening moeten bijstellen over iemand die tientallen als honden heeft afgeschoten?
Kom dan eens met een ander argument dan intellectuele luiheid.
@johnyl | 26-06-23 | 12:28: Opmerkelijk omdat we ondertussen in een andere tijd in een andere wereld wonen. De eerste rede van Cicero als strafpleiter zou je nu ook niet snel in het Internationaal Strafhof horen.
Doen alsof Che gisteren leefde en vanuit ons gedachtengoed in onze wereld met onze geschiedenis handelde zijn absurd.
@J.Cash | 26-06-23 | 12:56:
Jij mag je mening, die je blijkbaar zo onwrikbaar vindt, rustig aanhouden.
Het wordt me uit het artikel niet goed duidelijk. Op wat voor wijze 'viert' het Parool dan de verjaardag van Che Guevara? En waarom zou Guevara zich volgend Pepijn Brandon ''omdraaien in zijn graf''?
Ik kan het betreffende Parool artikel niet lezen, want zit achter een muur.
Zie Sinterbikske | 26-06-23 | 11:07 |
Archive.ph en u kan alles lezen.
Sssst.
https://12ft.io/proxy?ref=&q=https://www.parool.nl/nederland/historicus-over-kapitalisme-en-socialisme-che-guevara-draait-zich-om-in-zijn-graf~b07d6e22/?referrer=https%3A%2F%2Ft.co%2F
@Patje | 26-06-23 | 11:44:
Dank voor de tip. Ga ik meteen doen.
precies nergens dus.
"Che Guevara hekelde het goulashcommunisme van de Sovjets: alleen een bord eten op tafel was voor hem niet genoeg. De bevolking moest ook vrij en geëmancipeerd zijn. Het is anders gelopen.”
@Dr_Johnson | 26-06-23 | 11:46:
Ach, ik vind dat artikel wel meevallen. Het is wel weer een heel uitgekauwde aanval op het verderfelijke kapitalisme, met uitgekauwde voorbeelden als de Banda eilanden en J.P Coen, en natuurlijk de slavernij. Gelukkig zegt die Brandon ook dat de zg socialistische experimenten mislukt zijn:
"Het staatssocialisme van de twintigste eeuw heeft in alle opzichten gefaald. China en de Sovjet-Unie zijn een schoolvoorbeeld van industrialisatie door middel van geweld.''
Maar dat zou wel wat meer benadrukt mogen worden, vind ik. Zeker, het kapitalisme is niet hetzelfde als Utopia, en kent ook zeker zijn feilen, maar de alternatieven die er in de loop der tijd voor zijn verzonnen - het communisme; het fascisme; het nationaalsocialisme - hebben allemaal oneindig veel meer onschuldige slachtoffers gemaakt dan het kapitalisme, en die Che was inderdaad geen tot de verbeelding sprekende, knappe revolutionair met een dikke sigaar in zijn hoofd, het was een sadistische moordenaar. En waar ik me aan stoor zijn dit soort verwijten:
"Momenteel vindt de grootste landroof ooit plaats. Miljoenen hectares in het Amazonegebied, Afrika en Azië worden verkocht aan sojaproducenten, en hout- en veehandelaren.”
Dat lijkt me toch met elkaar in tegenspraak: wordt het land nou 'geroofd' of 'verkocht'?
“De staat eigent zich land toe van de oorspronkelijke bevolking en verkoopt het aan investeerders. Het gevolg: de oorspronkelijke bevolking wordt grotendeels verjaagd, de overblijvende boeren krijgen vaak een wurgcontract voor hun kiezen.”
Dat is triest, maar wie is hier nou de hoofdschuldige? Die kapitalistische bedrijven of 'de staat' die grond, concessies, etc aan die bedrijven verkoopt? Het is altijd het eeuwige verwijt van die tamelijk agressieve dwazin Satya op de Joop, dat het westen Afrika etc ''leegrooft''. Er zal vast het eea verbeterd kunnen worden aan de manier waarop bedrijven optreden in die landen, maar ''roven'' doen ze niet. Ze betalen aan corrupte dictators en clans die het in hun eigen zak steken, maar wil je daar iets aan veranderen, dan zal dat toch van binnenuit moeten gebeuren.
@Dr_Johnson | 26-06-23 | 12:07: De verbetering is waarschijnlijk dat nu niet meer "het Westen" Afrika etc. leegrooft, maar China. Ook zo'n heilstaat.
Het is wel tekenend dat links het vooral moet hebben van massamoordenaars en oorlogscriminelen/
De kogel kwam van rechts!
Kogels komen vooral van fanatieke mensen die zeggen dat ze links zijn of rechts zijn, maar eigenlijk zijn daar helemaal vanaf gedwaald, zover, dat ze anderen niet meer als mens zien.
Uit een welvarend gezin komen en activistisch zijn, ik zie een patroon..
Logisch, arbeiders hebben daar geen tijd voor, die moeten arbeiden.
@Mr_Natural | 26-06-23 | 11:50: Der Arbeiter tanzt nicht!
@Mr_Natural | 26-06-23 | 11:50:
Precies
Worden er eigenlijk nog wel jongetjes Che genoemd in Nederland? Bijvoorbeeld Che Klaver, of Che Halsema?
Cheerd de Groot!
@Papa Jones | 26-06-23 | 11:38: Cheert Wilders.
Che is een scheldnaam om Argentijnen mee aan te duiden.
@Zapata10 | 26-06-23 | 11:42:
Ja bedankt he, het hele scherm onder koffie.
@Lu_Tze | 26-06-23 | 11:42:
Argentijnen noemden Italiaanse immigranten zo.
@funda | 26-06-23 | 11:55:
En funda betekent zak.
Ik vraag altijd aan wannabe-commi's met zo'n shirt of ze ook een shirt met Beria zouden aantrekken. Maar die kennen ze dan niet, de onnozelaars. Sowieso had Beria de looks niet, natuurlijk.
Één van de grootste schurken idd.
Vaak wordt vergeten hoe mooi het leven op Cuba was tijdens Fulgencio Batista, die eigenlijk samen met de gewaardeerde Stalin het tekstboek voor Putin schreef.
https://www.britannica.com/biography/Fulgencio-Batista
Corruptie, bloedige onderdrukking, terreur, moord, marteling, alles waar de moderne westerling weer helemaal warm voor loopt zolang de presentatie maar klopt.
En door figuren als Che ging dat allemaal kapot, het is tragisch meneer.
Dat wordt inderdaad wel een vergeten, maar dat maakt van Guevara nog geen heilige.
Vervangen door de corruptie van Castro en wat is de bevolking ermee opgeschoten? Helemaal niks. Behalve dat ze al meer dan 50 jaar onder een communistisch regime leven en van de honger geen ontlasting hebben.
Our man in Havana
@lekgoot | 26-06-23 | 11:30: Dat beweert ook niemand, hijzelf deed dat ook niet.
@4HoogAantWater | 26-06-23 | 11:31: Dat zie je verkeerd, maar daarvoor zou je moeten reizen of lezen.
@funda | 26-06-23 | 11:33: Batista was slecht, maar Castro was helemaal top! Velen zijn het Cuba van Castro ontvlucht, vooral naar aartsvijand Verenigde Staten. De Cubaanse gemeenschap in de VS telt tegenwoordig circa 1,8 miljoen personen, die grotendeels bestaat uit vluchtelingen sinds 1959 en hun nakomelingen. Die zijn gaan reizen en nooit meer teruggekeerd!
@Patraque | 26-06-23 | 12:27:
Daar niet alleen. Ik ben op Tenerife, onze poolboy is een Cubaan en twee serveersters in ons lievelingsrestaurant ook.
In de hele EU zijn er veel.
Idem op de Dominicaanse Republiek. In Rusland.
Vreemd dat er zo veel vluchten uit het paradijs.
@Patraque | 26-06-23 | 12:27: Ze probeerden het wel, met Amerikaanse wapens en gesteund door de CIA in de Varkensbaai, het duurde een vele uren voordat Castro ter plaatse kwam en tot die tijd werd de invasie gekeerd door de plaatselijke bevolking.
Batista was slecht zoals de Argentijnse junta 'slecht' was, nauwelijks met een pen te beschrijven, een regime gebouwd op totale terreur.
En die gevluchte Cubanen? Voornamelijk sympathisanten van het regime.
De Russische revolutie maakte ook best wel een eind aan een aantal kwaadaardige kanten van het Tsaristische Rusland. Maar dat maakt de heren revolutionairen niet meteen tot lieverdjes, laat staan dat we hen op een voetstuk moeten plaatsen.
Voor mensen die moeite hebben met abstracte begrippen (zoals democratie, rechtsstaat, individualiteit, economische vrijheid, enz) is het handig als zij hun domme overtuiging kunnen ophangen aan de beeltenis van een persoon. Die persoon is dan heilig want anders komt de cognitieve dissonantie om de hoek kijken.
Sterker nog, ze schakelen hun kritisch denkvermogen geheel uit, dus is er helemáál geen dissonantie meer. Cognitieve dissonantie kan alleen optreden bij mensen die zélf nadenken.
Ik zou in dat geval een T-shirt met Stalin/Hitler gaan produceren. Altijd succes, na enige tijd.
Poetin?
Ik denk oprecht dat je met Stalin nog wel wegkomt.
Nou ja, Stalin heeft Trotski laten vermoorden dus die scoort dan nog 1 puntje. Verder wel veel in de min ja.
@pollens | 26-06-23 | 11:33: Trotski, toch ook als een halve held geportretteerd in linkse romantische kringen, alleen maar omdat hij Frida Kahlo neukte.
inderdaad. Een t-shirt met Rutte, Wilders of Kaag zou grotere problemen geven denk ik .
Was hij niet de uitvinder van de Cuba Libre, later ook wel eens BaCo genoemd?
Wanneer zou Adolf zalig veklaard worden?
En Himmler en Mengele?
Napoleon deed niet voor Hitler onder en wordt vereerd, zo ook diverse Romeinse keizers (Ceasar pleegde genocide op Galliers, vraag maar aan Vergincetorix), dus ik verwacht zeker dat over honderd jaar Hitler vereerd wordt voor VW, V2 en Autobahn.
Als je naar de geschiedenis kijkt zou dat een paar honderd jaar duren. Het is Julius Ceasar gelukt, Farao Ramsen en Toetanchamon, Karel de Vijfde en recenter Napoleon Bonaparte. Die hebben souvenirs, snoepgoed en drank naar hen vernoemd en staan in de boeken als geniale strijders, heersers. Die 5-10 jaar onder de nazi's waren maar klein bier eigenlijk.
@bergsbeklimmer | 26-06-23 | 11:28: Ja, dat zeg ik!
@TurpinDick | 26-06-23 | 11:28:
En salade.
@Mr_Natural | 26-06-23 | 11:48:
De salade is niet naar Julius C genoemd.
Wanneer komt de grote Pol Pot herdenking?
Met een speech van Paul Rosenmöller met een snik en een traan.
Op elke partij bijeenkomst van groenlinks....
Ik heb laatst iemand boos weg zien lopen (met tranen in de ogen?) toen hij Che bewonderde ik hem er op wees hoe racistisch hij was tegen mensen met donkere huidskleur (zijn mooie quotes van) en hoe hij zonder pardon vele mensen lukraak neerschoot. Ook onschuldigen. Is gewoon veel van gedocumenteerd en makkelijk op te zoeken. Zijn zelfs vele foto's van.
Het was blijkbaar nogal een narcist dat heel trots was op wat hij probeerde en bereikte.
Net als de racistische uitlatingen van Ghandi, daar hoor je ze ook nooit over.
@TurpinDick | 26-06-23 | 11:20: alleen blanken kunnen racistisch zijn, dat weet je toch :)
Wat?!?!? Che vieren?!?? Die (bliep) anarchist? Waarbij het niet om de ideologie ging maar om het geweld? Die Che?!?
Ik snap die jeugd met hun T-shirts en posters ook niet. Je loopt toch ook niet met Lenin, Stalin, Mao of Pol Pot te koop? Ze hebben geen idee (goed hè ons onderwijs).
Heb serieus een t-shirt met daarop Mao, ooit gekocht in een kraampje aan het plein van de hemelse vrede. Heb het nooit gedragen maar gewoon leuk voor de heb , wat Maomorablia.
@Sinterbikske | 26-06-23 | 11:21:
Dat kan ik nog begrijpen... Als je er hier mee rond loopt duiken de SPers op je.
@Louter Leuter | 26-06-23 | 11:26: lol, heb het nooit gezien als pussy magnet.
Hij draait zich ook om in z’n graf als hij te weten komt over de lhbti rechten in NL.
Jaaa, us Che heeft homofobie zowat uitgevonden.
Ik vergeet hier trouwens bij te vermelden dat al die bruine mensen die aan de grens van de VS staan om te vluchten, of gewoon illegaal te gaan werken bij Amerikaanse boeren eigenlijk 100% de schuld zijn van die superrijke Spaans/Portugese schoften, de erfgenamen van het Portugese en Spaanse imperium van slaven, plantage en genocide.
(oh ja, wij speelde ook een kleine rol)
Het verhaal is compleet
Bedankt voor de info
Wat weet jij veel
@RickTheDick | 26-06-23 | 11:18:
Het lijkt erop dat we het voorlopig zonder zijn kennis moeten stellen.
En je denkt dat de oorspronkelijke inheemse culturen van rituele oorlogvoering, offermoord, en onderdrukking geen rol speelt, of is dat te genuanceerd?
@JJMS | 26-06-23 | 11:24: Hij kan eindelijk aan het bier nu.
En dat terwijl hij eigenlijk compleet mislukt is als vrijheidsstrijder. In Cuba was hij al snel vertrokken omdat hij veel minder was dan Castro, in Bolivia zat niemand op hem te wachten en is er eigenlijk niks veranderd. In Congo heeft hij ook geen deuk in een pakje boter kunnen slaan. In zijn geboortalnd Argentinie heeft hij ook nooit een rol van betekenis gespeeld. Een soort slechte voetballer die steeds weer ergens anders opduikt.
Uiteindelijk is hij opgepakt met een wapen in z’n handen dat nooit is afgevuurd.
Een lafaard zoals elke communist.
Che, hamer en sikkel, er wordt mee gedweept op Links en dat is allemaal prima joh! Want progressief en Links en klimaat..
Het probleem op Links is dat ze hen eigen extremisme niet (h)erkennen.
Dat probleem heeft Rechts niet.
Daarom komen alle kogels van Links (en dat vinden ze prima)
Jij bent klaarblijkelijk al zo vol van Che, dat het de vraag is of daar nog bier bij kan.
Het was sowieso een lang verhaal, verveel je gerust.
Die verworvenheden heb je niet aan linkse terroristen als Guevarra te danken. En ‘geen lieverdje’ doet zijn misdaden en vooral moorden en executies geen recht.
Iemand zei ooit dat socialisme alleen werkt met engelen, maar niet met mensen.
Aan dat bezopen geraaskal van je te zien heb je heel veel ‘vrije dagen’.
ik geloof niet dat veel reaguurders per se een hekel hebben aan 'linkse' mensen. Die rechten die u heeft danken we misschien voor een groot deel aan Den Uyl en W.Drees, daar hoor je niet heel veel reaguurders over klagen. Het in de hand houden, behouden en verdelen van de verworvenheden, daar is links nu niet zo goed in en daar komt de aversie vandaan.
@anja | 26-06-23 | 11:16:
Marxisme is nog nooit gerealiseerd. Dus denk wel dat je gelijk hebt. Er zitten altijd kapers op de kust te lurken om macht. Communisten, fascisten, nazi's. Het "project" gaat altijd mis. Maar. Zo slecht is het niet eigenlijk. Althans voor de doorsnee burger.
Daarom. Star Trek.
Met de neomarxistische 'oorlog tegen vlees' is 'een stukje vlees vangen' sowieso binnenkort verboten! We mogen hoogstens voor straf nog kevers, kakkerlakken, larven en pieren eten.
Vlees is er alleen nog voor de leden van het Politburo!
Weer zo'n useful idiot....
De slachtoffers van deze terrorist, die met geweld zijn idealen aan anderen op wilde dringen, draaien zich om in hun graf. Een grof schandaal.
archive.is/2023.06.25-162227/https://...
Krankzinnig geraaskal. Je weet gewoon niet waar te beginnen.
Absurd, die che guevara verheerlijking.
Himmler draait zich ook om in zijn graf... en nu?
Ook nooit begrepen.
Sowieso altijd ietwat verbaasd over persoonsverheerlijkingen.
Toch leuk hoe een moordenaar, verkrachter en hypocriete psychopaat samenkomen in 1 persoon en dat wij dat als samenleving dan positieve aandacht geven. Wat is communisme toch mooi.
Ha Che, hoe gaat 't?
Dit lijkt me een vraag voor kameraad @wilderst, die is (buitengewoon) goed met eten. Dus vast ook wel met hachee.
@Lubbberrtt | 26-06-23 | 11:09:
Haha altijd fijn als iemand mijn onzin begrijpt. Kom er maar in wilderst!
Gezondheid.
Wanneer is Pol Pot jarig?
Bel Paul Rosendinges even, die zal 't wel weten.
Broeder nr 1 is op 19 Mei 1925 geboren.
Die heeft er in een vier jaar 2 miljoen om zeep geholpen. En was toen al groot voorstander van met je handen werken. Misschien iets voor in de volgende editie van de krant..
Altijd gedacht dat het een rockband was
LOL!
Tsjé en de gevaren.
@Niet_Van_Hier | 26-06-23 | 11:29:
Scherp!
REAGEER OOK