Peilings. BBB nu twee keer zo groot als vvd
Achter de aanhoudende miezer van Mark Rutte schijnt de zon
Je proeft het voorjaar op het internet. Mensen lijken wat minder boos op elkaar, maar samen steeds meer op De Polletiek. En ieder wacht met smart op beter weer. Want Nederland ziet welke donkere wolken zich boven het land samenpakken nu Rutte 4, dat koude winterseizoen van een kabinet dat eigenlijk al voorbij is maar weigert weg te gaan, nog even aanzet voor een kille stortbui aan miezerige belastingen. Binnenkort verandert de samenstelling van de Senaat. Nog maar 30 procent van het electoraat denkt dat het kabinet de zomer haalt. Zelfs van de kiezers van Rutte en Kaag wil maar de helft dat ze doorgaan, en bij het CDA is driekwart (!) klaar met deze onheilscombinatie. Achter de wolken schijnt de zon: de vvd is niet zo klein gepeild sinds 2009, alleen al de BBB is nu twee keer zo groot. Het is slechts een politieke weersvoorspelling, maar nog een klein scheutje glyfosaat over het woekerende onkruid en het politieke landschap is klaar om duizend nieuwe bloemen te laten bloeien. Kom maar door met kieshokjesdag!
Social
Reaguursels
InloggenDat JA21 verdwijnt ook onbetekenend achter de horizon; een zeteltje meer dan Forum en 6 maal zo klein dan BBB. In januari peilden BBB en JA21 nog hetzelfde, daarvoor was JA21 in de peilingen zelfs groter.
Grappig dat BBB alleen méér steun heeft in de peilingen dan de gehele coalitie. En dat tóch dat stikstofbeleid willen doorzetten...
38>36
@bijna_raak | 23-04-23 | 20:27: I stand corrected: vrijwel net zoveel steun. Best wel knap.
Dertien miljoen varkens: twitter.com/FVerdonckt/status/1532630...
Hugo Bruls vindt dat de kiezer de weg kwijt is. Je verwacht het niet, wat een paljas.
www.gld.nl/nieuws/7926182/bruls-geen-...
De middenpartijen die zijn de weg kwijt officier Bruls. Volledig geradicaliseerd en bezig met de eigen organisatie waarbij burgers geen mensen meer zijn, maar schakeltjes in de virtuele werkelijkheid van types als Bruls
De politieke visie van de burgers is niet zo anders geworden, maar als partijen veranderen dan moet je met je politieke voorkeur ergens anders heen.
Ik zie de BBB niet als een totaal nieuw fenomeen in het politieke landschap, het is gewoon een partij die te vergelijken is met het cda, pvda, vvd van lang vervlogen tijden. Partijen die vroeger veel kiezers trokken maar dat nu niet meer waard zijn.
Hij ziet het precies verkeerd om. Het zijn niet de kiezers die hun partij kwijt zijn, maar juist de elite partijen die hun kiezers kwijtraken. De kiezers komen weer massaal naar de stembus en kiezen voor partijen die voor hun belangen opkomen. En het trucje van voor de verkiezingen iets beloven om zodra de stembussen gesloten zijn 180 graden te draaien daar trapt de kiezer niet langer in.
Goed gezien, het is een slap frame dat de kiezer verandert - de kiezer reageert op de door de parijen geschapen chaos. (En helaas meestal te laat.)
@funda | 23-04-23 | 19:17: helaas helpen deze peilingen niet,vereniging van dieven,ddr66 en de groene kmher zullen tot het laatst lang mogelijke blijven zitten op het pluche,ze vrezen de verkiezingen met grote vrezen.
Ze drukken hun niet gewenste ziekelijke doelen door nu het nog enigzins mogelijk is,hoezo nieuwe democratie,Carolien !!!!! Helup.
VVD gehalveerd, CDA gehalveerd, d66 gehalveerd.
Wat zou de kiezer nu eigenlijk proberen te zeggen?
D33
Fantastisch, een perfect ontwikkeling, genoeg momentum om het eindelijk in orde te maken.
D66 op min 14 vind ik een knap staaltje Nieuw Leiderschap.
Blijkbaar zien veel 66-stemmers nu ook in dat Kaag en Jette niet echt de gedroomde toekomst brengen. Ze hebben ook kinderen natuurlijk.
En dit is dus de reden dat ze er letterlijk alles aan doen om de regering niet te laten klappen.
Daar zou ik, als cda, echt mega gebruik van maken. Je kan eisen wat je wil, de VVD (en d66) laat het nu niet klappen hoor.
Er gaat ook veel goed door Rutte, alleen moeten ze het de kiezer beter uitleggen.
Nog steeds 5 zetels voor de Partij van de Wappies.
Er moet duidelijk meer geld naar de GGZ.
Wat deze kabinetten ook al niet voor elkaar kregen gaat de FvD nu regelen?
Tja zij moeten toch ook vertegenwoordigd worden? Wel zo democratisch.
"Wappies" is geen homogene groep.
Een deel heeft wel degelijk recht van spreken.
Met name de kritiek op de Corona maatregelen, die werden geleid door een evangelistische voorganger is volledig terecht.
Zo ook de paradigna's van de "elite" zijn griezelig eenduidig en laten geen ruimte meer voor het democratisch proces. De onderklasse is ondergeschikt.
Ofwel: de ene wappie is de andere niet.
@Bolhoed | 23-04-23 | 18:05: ze hebben allemaal recht van spreken. Er komt weinig zinnigs uit maar goed…
Ons land wordt weer in de oude glorie hersteld. Geen gezeur meer over stikstof of klimaatproblemen.. gewoon grenzen dicht, dan is het woningbouwprobleem opgelost. Een kabinet van boeren en agro-industrielen. Prachtig wordt het.
Komkom, zolang totaalfalen en wanbeheer los je niet in een jaartje op.
twitter.com/FVerdonckt/status/1532630...
De grootste varkensdichtheid van Europa
@theo-is-dood | 23-04-23 | 21:53: en dan nog? Je doet alsof het iets heel ergs is, maar valt best mee.
zoek.officielebekendmakingen.nl/ah-tk...
Zeker als ik dit zie. De totale landbouw, koeien, varkens, kippen, etc etc levert 44,5% vd stikstof neerslag in nl op. De stikstof die we uit het buitenland cadeau krijgen is goed voor 39%.
Volgens de plannen moet het gehalveerd, maar al ik deze cijfers zie (linkje) dan is het totaal onmogelijk om te halveren zonder dat er in nl ook nog maar iets kan.
Waar ik vooral naar uitkijk is dat Lientje dan premier word. De eerste vrouwelijke. En niet kaag hahaha. Man wat zal de elite zich verbijten.
Misschien weigert ze wel, dat onzichtbare freewheelen van Rutte zal haar niet zo liggen.
Ik ben om. Laat dit kabinet zo lang mogelijk blijven zitten, dan blijven er straks geen zetels meer over voor VV66CAU. 40 down, 38 to go.
Helaas werkt het niet zo. Hoe langer je hun spindoctors en schatkist de tijd geeft, hoe meer zetels ze krijgen. Helaas. Ze rekken nu alleen nog maar tijd.
Kamerleden zijn op dit moment druk aan t solliciteren op andere posten. Zegt wel genoeg.
De AZC's kampen met een groot gebrek aan personeel.
Als het huidige kabinet binnen nu en een week valt trakteer ik op bier, bitterballen en meisjes van plezier!
Als heel het land BBB gaat stemmen hebben we pas echt een crisis in NL.Iedere uitkomst is sowieso een goede reden voor bier , bitterballen en babes.
@Ambiorix | 23-04-23 | 15:20: die eene extra crisis rond BBB kan er makkelijk bij. Maakt eigenlijk helemaal niet uit naast de 25 crisissen die al door de kabinetten rutte III en IV zijn veroorzaakt. Grote kans dat niemand het merkt dat we er nog een crisis bij krijgen
@ZomaarEen | 23-04-23 | 15:24:
Een nieuwe partij kan nooit zo snel een capabel team bestuurders realiseren en dan nog moet deze nog duizenden onwelwillende ambtenaren in de juiste beweging zien te krijgen.Beter stemmen boeren op BBB en CDA en burgers en buitenlui op al wat langer bestaande partijen.
En of iemand dit kabinet even wil bevrijden uit dat hoekje waar zij zich in geschilderd heeft.
@Ambiorix | 23-04-23 | 16:11: ik moet even lachen hoor. Is het vvd666cuda wel gelukt een capabel team op te stellen in rutte IV met alle ervaring van het vorige kabinet? Dit kabinet is een grote aanfluiting als het op regeren aankomt en zet de traditie voort van het vorige: problemen worden doorgeschoven en alle informatie over wat het kabinet in de achterkamertjes regeld is staatsgeheim of wordt per ongeluk gewist.
@ZomaarEen | 23-04-23 | 16:47:
Dat wisten we van tevoren dat dit kabinet een ongelukkig huwelijk was.
Mooi. Nieuwe bezems vegen schoner
Ik denk ook niet dat de BBB politiek veel voor elkaar gaat krijgen, maar Van der Plas lijkt in ieder geval open te staan voor advies van mensen met praktijkkennis op de dossiers en dat is al een hele grote winst in de huidige politieke arena.
De versplintering si gevaarlijk in die zin dat al die kleine kloot partijtjes net als de grote nieuwkomer geen kennis in huis hebben om dossiers te beoordelen en tot een goed besluit te komen, zie het somber in.
U bedoelt de ministers die geen idee hebben waar het over gaat zoals defensie wonen zorg financiën en milieu?
Dat is de drogredenering van de huidige politieke elite. Niet de democratie bepaald wat goed is voor het land maar wij weten wat goed is voor de mensen. Werd afgelopen weken de technocratie ipv de democratie genoemd.
Universiteit schrijft rapport en vervolgens moeten de aanbevelingen daarin worden uitgevoerd of anders vergaat de wereld.
Mensen zijn dit zat. Vooral omdat universiteiten de laatste jaren keer op keer laten zien dat hun denken meer door ideologie dan op wetenschap wordt gebaseerd. En daarmee wordt dan wel het beleid van het huidige kabinet onderbouwd, maar dat betekent geenszins dat er ook goede besluiten worden genomen want de wetenschappelijke basis is zeer wankel en discutabel
Gelukkig hebben de bestaande partijen wel kennis en maken zeer goede besluiten,... proest!
Nee want wat er nu zit heeft echt veel kennis in huis....
Zo is dat, Jetten met z'n verstikkende stikstof deken en Kaag als financiële hoogvlieger. Daar kan niemand tegen op.
@homieguerneville | 23-04-23 | 15:10: Zeg ik ook niet.
@Uw Verzekeringsadvis | 23-04-23 | 15:40: wat zeg je dan?
Na alle blunders is het misschien de moeite waard om BBB een kans te geven.
Tja, braaf de partijlijn volgend stemvee is natuurlijk veel effectiever
Het om is al hard aan het denken hoe ze de BBB’ers strafrechtelijk kunnen vervolgen.
Stikstofmisdaden tegen de menselijkheid. Anders Zwavelterreur of Energieterrorisme.
Leuk peilings, maar het betekent niets zonder verkiezingen. Daarom handelt het kabinet er ook niet naar. Die gaan gewoon door met hun gebruikelijke handjeklap om op het pluche te blijven. Vergeet bovendien niet dat als je alle linkse partijen op een hoop gooit, er alleen maar wat nuanceverschillen zijn: links blijft even groot. De enige verschuiving zie je van VVD naar BBB. Behoudens stilstofdossier e.d. verder lood om oud ijzer qua standpunten.
"Daarom handelt het kabinet er ook niet naar."
De top in het kabinet zal daar wel naar handelen; BBB zal aan alle kanten worden geframed, zwartgemaakt en gedemoniseerd. Een manoeuvre zoals bij Richard de Mos is niet uitgesloten. En wie weet zelfs dusdanig (iemand) ophitsen dat we er een wolf bij hebben straks, de lone wolf.
Ze zijn er toe in staat. En wie weet hebben ze het eerder gedaan.
BBB is eigenlijk hetzelfde als het CDA.
In your dreams. BBB heeft niet dat achterlijke godsdienstige gezwam.
@Leffe Blonde | 23-04-23 | 14:43: dat “achterlijke godsdienstige gezwam” nou dat valt nogal mee bij het cda. Is meer bij sgp en cu.
Meeste standpunten van cda zijn hetzelfde als van bbb. En op stikstof gebied komt het cda in de provincies ook overeen met bbb. Alleen in Den Haag nog niet.
Nee, totaal anders. BBB is als groep de Mos. Luisert naar de kiezers. CDA is als vvd666. Compleet vervreemd van de (belangen van de) eigen achterban en doet niets anders dan de eigen achterban messen in de rug cq portemonnee steken. En dan vreemd opkijken als je achterban wegloopt
Vandaar dat het CDA nu op 43 zetels wordt gepeild. Dank voor het inzicht.
Zou het kabinet nu begrijpen dat ze beter kunnen stoppen? Of gaan het zichzelf nog belachelijker maken?
Die gaan gewoon door, richting de verkiezingen weer even wat cadeautjes om al het zuur van de afgelopen tijd weer te vergeten.
Verder zien ze dit natuurlijk niet als een probleem met het gekozen pad en het onbetrouwbare gedrag en het uitblijven van resultaten in de uitvoering. Dit zien ze als een probleem met communicatie
Stopped is met deze cijfers geen optie, kans om herkozen te worden is nul, dus zelfs al klappen ze, dan gaan ze demissionair door en zulle juist dán van alles door drukken, want zoals Rutte de vorige keer zei: Het demissionaire kabinet is machtiger, want ze kunnen niet meer weggestuurd worden.
Dus net als de vorige keer etteren ze door, doen nog wat leuke cadeautjes om een deel van het electoraat terug te winnen en dan is iedereen verbaasd als we straks weer VVD in een coalitie zien terugkeren...
Als BBB de asielwaanzin echt gaan aanpakken de hebben ze mijn stem.
Dat staat niet hoog op de agenda. Veel hoger staat "De politieposten op het platteland keren terug."
Ook die van mij. Voorlopig JA21
@De_fluitlokker | 23-04-23 | 14:00: Da's in ieder geval een begin?
Koekkoek, het CDA is weer terug van weggeweest.
Ze hebben 76 zetels dus gaat nooit lukken.
Ik ben meer voor de franse aanpak:
#Staakzeweg allemaal het werk neerleggen totdat het kabinet dat ook doet
@ZomaarEen | 23-04-23 | 14:03: We zouden zomaar met zn tweeën kunnen staan.
O zo waar
Wat ik zie is dat onze noorderburen nog steeds héél links stemmen. Een verschuiving van D66 naar Groenlinks of de Partij van de Dieren is geen mentaliteitswijziging.
Een tijdelijke proteststem op BBB wijzigt ook niks. Dat zijn kiezers die na het uiteenvallen van de BBB terugkeren naar de VVD, of bij wijze van nieuw protest zelfs op de SP durven stemmen omdat ze zich door CDA verraden voelen.
En dan is er nog de jaarlijkse import van 50000 linkse kiezers.
Nu onderschat je de immigranten toch. Hardwerkende immigranten zitten ook niet bepaald te wachten op die massa kansloze instromers en ruif-wokies.
De val van het kabinet is een kwestie van tijd. Dan wordt het groot feest in het land. En dan gaan ze elkaar ongenadig voor de bus gooien. Dat wordt het allermooiste schouwspel! Maar nu nog ff kort door. Het gif moet tot aan de wortel komen.
De meloeneneters bijna net zo groot als de broeders van de SGP, dat zegt toch ook wel wat.
De sfeer in het kabinet is wel eens beter geweest.
Meloenen....? Toemaar....
Dat gebruik ik meestal in heel andere context.
Maarja de laatste keer dat ik dan ook tot onze lieve heer bad was volgens mij in 1988....
Peilingen? Gaaaaaap.....
Ik hoop dat de coalitie er ook zo over denkt.
De missie van BBB, staat op hun site.
"DE STEM VAN EN VOOR HET PLATTELAND"
BBB heeft een hele mooie website, ze doen helemaal niet geheimzinnig, ze zijn er om de belangen van de boeren te dienen. Ben je boer of afhankelijk van de bio-industrie dan stem je op de BBB.
Verder hebben ze weinig te maken met de burgers, boeren zijn trouwens ook burgers. Vandaar Boeren Burger....
U steekt er nogal wat energie in om ons ervan te overtuigen dat BBB er enkel voor de boeren is, al suggererende dat dat betekent dat de partij niets zou kunnen of willen betekenen voor al diegenen die géén boer of boerin zijn. Alsof u ons wilt waarschuwen voor een naderend onheil.
Mij persoonlijk maakt het op dit moment geen reet uit wie BBB het meest vertegenwoordigen wil. Waar het mij en waarschijnlijk vele kiezers op BBB om gaat is dat de poten onder de met pluche beklede stoelen van de zittende macht worden weggezaagd. Als dat gebeurd is zien we wel verder hoe BBB zich ontwikkelt. Als blijkt dat van der Plas enkel en alleen de boeren wil vertegenwoordigen ten koste van de anderen, dan zal dat vanzelf zijn weerslag hebben.
Dus als ik je goed begrijp kan de pvddieren zich wat jou betreft wel opheffen? Dieren hebben geen stemrecht dus dat wordt als iedereen beetje logisch denkt nul zetels?
Boeren Burger Admiraal, graaien doen ze allemaal. Of was het nou: liegen doen ze allemaal? Ik weet het niet meer, ik ben hier te oud voor.
@Nivelleermarionet | 23-04-23 | 12:54: Van der Plas van BBB is authentiek, ze is absoluut geen graaier, ze komt voor een bepaalde groep op.
@Schoorsteenveger Volkomen begrijpelijk.
Je begrijpt het niet he. Hier op het platteland is die boer misschien wel de kameraad waarmee je op zaterdag gaat voetballen. Misschien repareer je wel de trekkers van die boer. Of wie weet werk je net als heel veel dorpsgenoten in de lokale melkfabriek die de melk van die boeren verwerkt. Misschien komt de vrouw van je broertje wel van de boerderij, alles hangt met elkaar samen. En verder houden die mensen vooral ook gewoon erg van duidelijke taal.
Heel vreemd dat de mensen Caroline meer zien zitten dan die betrouwbare Mark, die zo eenvoudig gebleven Sigrid, die daadkrachtige Wopke of die verleidelijke Mirjam met de CHU meloenen.
Dit lezen VVD stemmers niet graag,dus er gaat nog wel wat af.
www.welingelichtekringen.nl/economie/...
Grappig bij de coalitiepartijen: vvd gehalveerd, cda ruim gehalveerd, d66 zeer ruim gehalveerd. De ChristenUnie lijkt de redder te zijn, maar goed, daar valt niet veel meer aan te halveren. Ze zijn er in ieder geval verantwoordelijk voor dat de coalitie zelf niet gehalveerd is.
Oh, dat zijn ze toch. Nog niet wakker...
Jesus redt, jesus redt alle kinderen opgelet
Ayaan Hirsi Ali terughalen naar Nederland en kandidaat stellen als premier. Omtzigt sluit zich aan bij BBB, maar blijft doen waar hij goed in is: het controleren van de regering vanuit het parlement. Van der Plas wordt minister van landbouw. Bosma en Agema stappen over naar BBB. Bosma wordt minister van NPO (of hoe dat ministerie tegenwoordig heet), Agema naar gezondheidszorg.
Rutte gaat met pensioen, hij komt definitief uit de kast en gaat samen met Jort Kelder op Ibiza wonen. Hij neemt wat commissariaten om er warmpjes bij te zitten en houdt zich verder koest.
Plasterk komt terug en sluit zich ook aan bij BBB. Hij moet zich nog wel verantwoorden voor zijn politiek handelen in het verleden, maar hij is wel in staat om aan de enthousiastelingen van BBB duidelijk te maken dat tussen droom en daad wetten in de weg staan en praktische bezwaren. Hij zorgt voor een dosis politiek realisme in de partij.
Marijnissen doet een stapje terug en maakt plaats voor een Socialist met meer charisma (nog uitzoeken wie dat kan zijn).
Bij Forum voor Democratie neemt de paranoia nog verder toe en zien de kandidaten vooral elkaar als onderdeel van het complot. Thierry ontslaat iedereen in zijn partij en komt met 1 zetel terug in de TK.
Annabel Nanninga is het zat met opportunist Eerdman. Onder het motto "van A naar BBB" sluit zij zich aan bij BBB.
Jan Kees de Jager is bereid om terug te keren als Minister van Financiën. De strikte voorwaarde (waar Jan Kees en BBB het roerend over eens zijn) dat hij partijloos zal opereren en dat louter zijn enorme financiële kennis wordt ingezet om de financiën van Nederland te beheren. Dat is hard nodig want onder de huidige Minister van Financiën is het, vanwege totale onkunde van de Minister) een grote puinhoop geworden.
Dijkhoff komt terug bij de VVD,
Kaag verlaat Nederland (zogenaamd omdat ze bedreigd wordt) voor een zeer lucratieve baan in Geneve. Binnen D66 ontstaat een machtsvacuüm, waarbij Paternotte, Sjoerdsma, Smeets elkaar de tent uitvechten. Er komen nog meer schandalen aan het licht, die men eerst probeert weg te moffelen, maar door in de vlek te wrijven raakt de poep de ventilator. Het gevolg is dat D66 enorm daalt in de peilingen, tot niet meer dan 7 zetels.
Een deel van de D66 stemmers gaat naar Volt. Deze jonge baantjesjagers raken flink overdonderd door het plotselinge succes. 4 van de 8 nieuwe kamerleden in binnen de kortste keren ziek. Er ontstaat onenigheid over de vervanging van de kamerleden en er haken 5 partijleden af. Zij nemen uiteraard de zetel mee (verdiend lekker, TK).
CDA komt de klap nooit meer te boven. Blijft steken op 7 kamerleden.
Aadje Mansfeld op defensie?
Lientje blijft de partij leiden ,de organisatie doet ze prima,neemt Omtzigt over ,schuift hem in 1 keer door als premier als dank voor gedane diensten in verleden en als klap in gezicht van de huidige bestuurlijke elite.
Heel Nederland geniet .
een foutje: Ayaan Hirsi is met leugens en bedrog dit land binnengekomen. Die is niet te vertrouwen
@selectief verontwaar | 23-04-23 | 13:45: met leugens dn bedrog kun je het als minister president van dit land jaren volhouden. Dus zoals jij aangeft, de juiste mentaliteit heeft ze!!
@selectief verontwaar | 23-04-23 | 13:45: nonsens. Ze gebruikt een naam uit een naamreeks. Deed overgrote meerderheid en was nooit een probleem, behalve bij haar. Haar geboortedatumwijziging was ook een manier om niet vindbaar te zijn door “ kennissen”. Zij heeft zich echter niet voorgedaan als iemand onder de18 jaar. Die leeftijd was wel van invloed geweest op asielverlening. Dat zij voor vertrek naar Nederland in een vluchtelingenkamp elders in Afrika had gezeten, had ook geen invloed op asielverlening. Dat was bij de meeste Somaliërs het geval of je dat meldt of niet. Kortom normale wijze van asielaanvraag door elke Somaliër.
@dagpauwoog | 23-04-23 | 14:25: ze was zogenaamd op doorreis naar Canada, en stapte hier uit
Misschien wordt het eindelijk eens tijd dat het hele poldermodel op de schop gaat. De NL bevolking geeft duidelijk aan dat de klassieke partijen zijn afgedankt. VVD, D66, CDA, PvdA, allemaal fossielen uit de jaren 50 van de vorige eeuw die de aansluiting met de huidige samenleving volledig missen. Denkpatronen die vastgeroest zitten krijg je niet zomaar weg.
Wanneer gaan we echt eens nadenken over een ander kiesstelsel waarbij de belangen van de NL bevolking vooraan staan. Wanneer gaan we eens nadenken over het loslaten van de dictatuur die democratie heet? Zou een meritocratie een goede oplossing zijn? Mensen die bepaalde competenties hebben op posten zetten waar ze daadwerkelijk voor zijn opgeleid? Of is dat te simpel gedacht?
Zullen we een keer stoppen met geld pompen in kansloze activiteiten? En een normaal economisch beleid voeren waarbij winst maken geen vies woord is. Zullen we eens met gezond verstand kijken naar hoe de armoede in NL zich ontwikkeld? En dat probleem dan ook oplossen? Net als alle andere problemen die nu op tafel liggen. En dan bedoel ik de echte problemen, niet dat stikstofgewauwel. Dat is een papieren probleem.
Het ooit zo welvarende Nederland is afgegleden naar een bedenkelijk niveau waarbij een verstikkende deken van wet- en regelgeving vrijwel alles beperkt en beboet. Laat mensen met rust, geef ze ruimte om zich te ontwikkelen. Laat de politiek zich richten op zaken van algemeen belang zoals onder meer maar niet uitputtend: Goede wegen, straatverlichting, onderwijs, veiligheid, ouderen, zorg etc. Bewust laat ik hier defensie weg. Want denk je nou echt dat die 15 JSF toestellen het verschil maken? Of die anderhalve boot die ergens rondvaart? Zet het leger in voor het eigen land en doe niet alsof internationale missies in het belang zijn van NL.
Nou genoeg lopen zeiken, ik ga de golfbaan op, richting 10e hole waar de bitterballen in het vet gaan en het Nederlandse plankje met leverworst, kaas en ossenworst op tafel komt. Fijne zondag allemaal
Precies dit. Supergoed vervat en beschreven. Pluim voor deze tegel!
Tacitus : Hoe talrijker de wetten hoe corrupter de natie.
Het ligt niet aan de democratie, het ligt aan het bestuur dat volledig losgezongen is van hun taak: het uitvoeren van de wensen van de meerderheid van de bevolking en dat op een wijze waarbij de belangen van (grote) minderheden worden meegewogen.
We zijn terecht gekomen in een bestuur dat bijv bij woke belangen van splinters in de samenleving oplegt aan doe hele samenleving.
Daarbij is er een bizarre bestuurscultuur ontstaan dat de overheid verantwoordelijkheden van de burger overneemt. Rapportje 18% is te zwaar: vettax. Rapportje 21% eet verkeerd, btw op groente moet afgeschaft. Rapportje 15% van de jeugd drinkt te veel frisdrank: frisdrank tax.
Totaal doorgeslagen fenomeen.
Wat bedoel je met de dictatuur van de democratie?
@Tashtego | 23-04-23 | 12:24: Democratie is 50% plus 1 stem. Daarna mag "de democratie" regeren, ook over al die anderen die tegen hebben gestemd. Daarmee wordt dan "dictatuur" gevestigd. Ben je het er niet mee eens? Jammer dan, je mag over 4 jaar weer stemmen, tot die tijd doe je wat ik zeg. Dat bedoel ik met dictatuur van de democratie.
@de Jager59 | 23-04-23 | 12:34: Dank voor de uitleg. Ik zie niet zo snel een alternatief, tenzij je vaker verkiezingen wil houden.
Zwitsers model: volksraadpleging bij elk gewichtig onderwerp en je a.d. uitslag houden.
@Unsinkable-Sam | 23-04-23 | 14:34:
Dat zou goed zijn, maar volgens de elite is dat populisme a la Zwitserland.
Dat plaatje met BBB-spandoek in het vergeelde gras.
Tegenstanders gebruiken dat om het cynisme aan te wakkeren.
Iemand vertelde ook dat dit niet geel verdord gras zou zijn, maar een bepaald gewas.
Is hier een landbouwer die het kan uitleggen?
Japanse Haver
Is een wintergewas, volgens mij wintergerst, wat aan het rijpen is. Is een bodembemester en veevoer. Of Japanse haver inderdaad, zo goed ben ik er niet in thuis.
Een hoogoplopende discussie met Marga Bult en Schimmeldwerg op Twitter. Veel leesplezier:
twitter.com/AlevAloysius/status/16497...
Gewoon graan zoals Tarwe weet iedereen die wel eens buiten de stad komt. Is altijd bruin geel als het rijp is.
@goedverstaander | 23-04-23 | 12:02: ah, Japanse Haver lees ik.
* Bokaal aan @Ruimedenker uitreikt*
Ben geen landbouwer maar heb wel een grote tuin. Ik heb begrepen dat dit een vanggewas is dat in braakliggende periodes wordt gebruikt om uitspoeling van nitraat tegen te gaan.
www.rvo.nl/onderwerpen/mest/vanggewas...
Is het niet eens tijd voor een vrouwelijke premier? Een nederlandse Merkel? Of Kaag? Of een Halsema? Halsema kan Amsterdam besturen dus dan lukt het ook wel met NL. Toch?
Welke paddo's gebruik jij, als ik zo vrij mag zijn om dat te vragen?
Als je van Nederland een autoluwe multiculturele promenade wil maken met een snel oplopend financieringstekort dan is Halsema een uitmuntende keuze.
@TonAlias | 23-04-23 | 11:56: yep Amsterdam wordt bestuurd. Kom je er wel eens? Heb je enig zicht op de financiën van de bijna failliete stad van de hoop? En leuk wonen daar;
www.at5.nl/artikelen/220014/amsterdam...
Bent u allang uit het gesticht losgelaten?
Nee joh, Sharon Dijksma.
@De_fluitlokker: Pilletje vergeten te nemen?
BBB is vooral zo groot omdat het kabinet er een enorme puinhoop van maakt.
Dit land wordt helemaal niet meer geregeeerd.
Dat laatste zie ik als een pluspunt.
Jawel hoor door timmerfransen en het wef.
BBB nu twee keer zo groot DAN vvd.
BBB nu net zo groot ALS vvd.
Nee, neem een taalcursus.
Geen alsk.
twee keer zo groot ALS
twee keer groter DAN
Beste taalnazies, dit klopt toch zo?
@TonAlias | 23-04-23 | 11:56:
Wel als want het is nog steeds een vergelijkende trap.
@De_fluitlokker | 23-04-23 | 11:57: jawohl!
Verkeerd bezig Risingson.
NEE. Geen vergrotende trap, maar vergelijkende trap, dus twee keer als.
Geeft verder niet.
geDecimeerd-66. Genieten hoor, dit. +7 voor GroenLinks is wel zorgwekkend..
Dat zal met elkaar te maken hebben zeker? Pvda, GL en Volt bij elkaar +13, D66 -14.
In de Vinex hypo-hut naast je leasekar dringt de werkelijkheid wat langzamer door.
In ieder geval gaat Rutte de geschiedenisboeken in als meest verschrikkelijke, verachtelijke, leugenachtige, corrupte, dictatoriale, koudste, empathieloze premier van dit land. Op zich een prestatie. Dat wel.
De kabineten rutte zullen heel snel na zijn aftredrn geduid worden als ern inktzwarte bladzijde in de nederlandse politieke geschiedenis.
U heeft het nog nooit zo goed gehad.
Glas, Van der plas en alles blijft zoals het was. Voor alle vervelende dossiers die bijna niemand leuk vindt of wil doen maar wel moeten is er nog steeds een ruime meerderheid te vinden in de Kamer en het Senaat.
Maar ik blijf het wel schattig vinden hoe een percentage van de bevolking blijft hopen op de Messias die er nooit komt. Arme drommels.
Niks moet, knul.
Koop. Een. Telraam.
Ik blijf het zielig vinden dat er nog steeds mensen zoals jij zijn die de realiteit niet willen (kunnen) zien. Ze zitten gevangen in het linkse superioriteitsgevoel. Ze bestempelen een ieder met een andere mening als dom, ultra rechts of klimaat ontkenner. Denk echter dat langzamerhand het tij aan het keren is........
Het probleem is dat niet zozeer de marginalisatie van de poppetjes in de tweede kamer ook echt iets uit gaat maken, maar het totale ambtenarenapparaat en tentakels van de gevestige orde die in alle haarvaten van de er toe doende instanties en organisaties blijft bestaan. Dat maakt dat er per saldo nooit veel gaat veranderen, mocht BBB daadwerkelijk winst voor de 2e kamer verkiezingen gaat verwerkelijken….
Alle 'vervelende dossiers' zijn door politiek Den Haag zelf gecreëerd.
@Blonde Nel | 23-04-23 | 11:47: Het tij is aan het keren, zelfs op de jeaup en op nu punt nl is er vrijwel niemand meer positief over Kaag en Rutte, en dan kun je inmiddels wel stellen dat gemiddeld Nederland klaar is met hen.
Schattig? Dat klinkt alsof u dat zegt uit een soort superioriteitsgevoel. Een beetje denigrerend lopen doen, omdat de verkiezingsuitslag (en deze peiling) u niet bevalt. Een beetje triest.
@Sinterbikske | 23-04-23 | 11:56: joop.nl is dat gemiddeld Nederland ?.
Zie ze eerder als links extremistisch.
Het zijn maar peilingen, hou nu echte verkiezingen en hoppa, de VVD wordt vast weer de grootste.
Zou de meerderheid nog in loze beloften trappen? Ik heb nog 1000 euro tegoed, het kwartje van kok met terugwerkende kracht terug geven, inflatiecorrectie over de euro want die zou goed voor iedereen uitvallen, de zorg en ov zouden beter worden en er zouden minder ambtenaren komen met een doorzichtiger politiek apparaat. Verder de slachtoffers van de toeslagen, groningen en weet ik wat voor problemen er meer zijn begaan terwijl het andere beloofd werd.
De boeren werden door de politiek in de touwen gedreven en hun antwoord was BBB. Uiterst succesvol vanwege de proteststemmen van burgers die ze erbij kregen. Besef dat de missie van BBB voor de boeren is, daar is die partij voor opgericht. Dit is enkel info, hoe ik erover denk is totaal onbelangrijk.
Als je alle stemmen van de boeren, familieleden en aanverwanten telt kom je misschien uit op twee kamerzetels. Dit gaat dus duidelijk om meer.
MSM en NPO hebben ook geholpen BBB groot te maken door de boeren continue negatief te belichten en als dom weg te zetten....... Nederlanders kiezen graag voor de underdog (welke inmiddels een grote bulterriër is geworden)... LOL
@Ndranghitiari | 23-04-23 | 11:42: U lijkt me ook oud genoeg om te begrijpen dat u het niet begrijpt. Zo zie je maar.
Kun je uitleggen waarom als het alleen voor de boeren is waarom bbb voor Boer Burger Beweging staat?
Maar ok, ik vergeef de BBB het leugentje als ze de burger er alleen in gezet hebben om stemmen te trekken.
Vindt dat veel minder er dan dat partijen als d666 en vvd het woord democratie in hun partijnaam misbruiken.
@Ndranghitiari | 23-04-23 | 11:42: Ach, wij zijn hier emotionele zijlijn roepers. Dat is juist zo lekker hier, dat mag. We kunnen hier gillen en schreeuwen maar we hebben verder er geen invloed op. Net als die 2 ouwe mannetjes op het balkon bij de Muppet Show.
De ene missie hoeft de andere niet per se in de weg te zitten. Dit is enkel logica.
@ZomaarEen | 23-04-23 | 11:46: BBB heeft niet gelogen, boeren zijn ook burgers. Geen kwaad woord over de BBB. Ik vind Van der Plas verfrissend in haar optreden, no nonsense .
Je stelt jouw info als feiten voor terwijl het je mening is, zo werkt het niet
@De_fluitlokker | 23-04-23 | 11:48: Statler en Waldorf
@Ndranghitiari | 23-04-23 | 11:42: En weer dat denigrerende toontje.
De "mensen die boos zijn" willen verandering, omdat ze dit wanbeleid zat zijn. U blijkbaar niet. Prima, maar u diskwalificeert zich (wederom) door al die mensen (waaronder ik ook behoor) weg te zetten als dom.
Nogal triest.
Rutte heeft een kapitale vergissing begaan om met D66 in zee te gaan, zwaar over links dus, hij plukt nu de zure vruchten.
Nee hoor. rutte is een trekpop die graag minister president wil zijn. Als ie straks hier weg is en in noord korea aan de slag kan, dan zegt ie geen nee
@ZomaarEen | 23-04-23 | 11:50: Als Rutte uit de politiek vertrekt heeft hij nog jaren de afdruk van het pluche in zijn rug zitten
Iedereen zit te puzzelen met linkse en rechtse zetels maar vergeet iets belangrijks. Zoals het er nu uitziet bij de vorming van de provinciebesturen wordt X66 (op eigen verzoek overigens) kaltgestellt en de tandem PvdA/GL doormidden gezaagd. Veul water bij de wijn richting BBB. De nieuwe provinciebesturen zouden een prima blauwprint kunnen zijn voor een nieuw kabinet.
Per saldo gebeurt er niet zoveel: verlies van D66 gaat naar de linkse partijen en de verliezen op rechts gaan naar de BBB, maar verder zie ik geen verschuiving die een rechts of een links kabinet mogelijk maken. Als ze ter rechterzijde alles bij elkaar harken komen ze net op 75 zetels (zonder FVd) en links op iets meer dan 70 zetels. En dan moet je echt alles bij elkaar harken, wat de succesformule is voor een verwaterd rampenkabinet.
@FrankVeer | 23-04-23 | 11:43: Je ziet de vvd terug naar rechts schuiven en ook het gehavende CDA. In de provincie schudden zelfs linkse fracties hun klimaatveren af. Er kantelt iets.
@goedverstaander | 23-04-23 | 11:48: De waanzin van het wensdenken kantelt.
Deze coalitie is de meest afschuwelijke die ik in dit land mee heb gemaakt.
Zelfs *kokhalzen doet - Balkenende (kots) zou een verademing zijn ten opzichte van dit tuig.
Sorry, maar je vergist je. Balkenende heeft met zijn uitdrukkingsloze gezicht het startsein gegeven voor de voltooiing van de totale afbraak van de welzijnsstaat. Dat hij dat op een verkapte manier bracht zoals het CDA daar al sinds Lubbers meester in is, doet daar niets aan af. Hij, niemand anders, zorgde er voor dat werd doorgezet wat Kok nog niet aandurfde.
@zeurmachine | 23-04-23 | 11:41:
Ja dat weet ik. Een walgelijk sujet. Maar Rutte... Nee die staat echt met stip op 1 in de top 10 van meest nare premiers van dit land. Balkenende op 2, dat absoluut.
@Botte Hork | 23-04-23 | 11:50: Rutte jubelt openlijk over de neergang van het klootjesvolk. Die rotgrijns. Een ras VVDer.
De grap is dat het cda wanhopig in het kabinet blijft zitten in de hoop dat de kiezers weer terugkomen. Maar ze vergeten 1 ding: hun kiezers lopen massaal weg omdat de partij niet voor hun belangen opkomt. Het cda is dat compleet kwijt. Meest veelzeggende over het kabinet is de uitspraak van de rechter en diverse deskundigen na de uitspraak over Richard de Mos: het is (nog steeds) toegestaan dat een politieke partij opkomt voor de eigen achterban. Dus 100% het tegengestelde van wat cda en vvd nu doen. Het cda beseft niet dat ze door in opdracht van kaag het eene na het andere mes in de rug van de eigen kiezers te steken hun achterban alleen maar kleiner zal blijven worden.
Nieuwe verkiezingen? Nou heel snel dan. Als de kabinet nog even doorgaat met het slopen van nederland dan zijn de verwoestingen over een paar maanden zo groot dat zelfs geen BBB weinig meer kan om nog iets te maken van de ruïne die 12,5 jaar rutte gaat opleveren.
Dit kabinet van kaag en rutte laat een volledig geplunderde schatkist na en een land dat na de zomer 1 groot onbetaalbaar AZC is.
Het maakt de CDA-top niet uit. Nou wat dat de CDA-hond door de poten gaat. Die vlooien springen wel weer op de volgende. EU-postjes, burgermeesterschap en commissariaten.
Zullen we die 35 miljard dan ook gelijk van el quack’s spaarboekje halen.
"Rutte 4, ... een kabinet dat eigenlijk al voorbij is maar weigert weg te gaan, ... Zelfs van de kiezers van Rutte en Kaag wil maar de helft dat ze doorgaan, "
Dus, de andere helft wil óók dat ze oprotten.
Waarom zitten ze er dan nog?
Zet deze 2 mensen dan af!,
Omdat ze gesteund worden door 76 kamerleden en hun politieke agenda om nederland volledig te slopen ongehinderd kunnen blijven uitvoeren door de donkere randjes van de grondwet op te zoeken. Luister de Thorbecke lezing van Pieter Omzigt en het zal je duidelijk worden dat rutte en kaag volledig losgezongen zijn van waar democratie voor staat. En als he je kont afveegt met de grondwet en de democratie dan is luisteren naar de kiezers wel het laatste dat op het to-do lijstje staat
@ZomaarEen | 23-04-23 | 11:33:
Omdat...
Nou, goed dat u een mening heeft.
Maar daar zijn ze nog niet mee weg he?
@gaffelbaard | 23-04-23 | 11:49: ik stel de Franse methode voor: oppositie en vakbonden gaan heel nederland oproepen om net zo lang te staken tot ze opstappen. Wat mij betreft morgen al, ik doe mee!!
@ZomaarEen | 23-04-23 | 11:54: Ik stel me dan meer iets met een vallend mes voor.
Maar goed, BBB op 36.
Maak maar eens een werkbare combinatie.
Ik zie geen dikke meerderheid zonder dat je de VVD erbij krijgt.
BBB+JA+PVV misschien? =51
Met CDA = 58.
Hoe dan ook, het wordt een bij elkaar geraapt zootje.
En of de rest een minderheidskabinet steunen is nog maar de vraag.
Het is nu ook een zooitje dus dat maakt niet zoveel uit.
@De_fluitlokker | 23-04-23 | 11:22: dit dus.
@De_fluitlokker | 23-04-23 | 11:22: juist, erger dan dit kan het niet worden. Het gaat niet om of er makkelijk een regering te vormen is, het gaat erom dat den haag weer een democratie wordt die luistert naar wat de kiezers willen
BBB heeft laten zien dat ze wel degelijk bruggenbouwers willen zijn. In de PS vormen ze coalities met bv cda, pvda, dus het kan wel.
Ik denk dat er een verschil is tussen de TK fracties en besturen van vvd en pvda en de achterban in de rest van het land. Zeker zullen daar ook gewillige lakeien lopen die hopen op promotie, maar evenzo leden die staan voor wat die partijen ooit waren, die PS coalities ondersteunen dat.
We moeten eigenlijk weer terug naar normaal gaan doen. Dat is een coalitie waar links en rechts in zitten en links het kleine blok is, want dat is in grote lijnen wel waar de Nederlandse kiezer voor staat. Links moet zich weer bezig houden met de arbeider en zich niet verliezen in het geradicaliseerde wokisme en klimaathysterie waar links, op de SP na, voor staat. De rechtse meerderheid moet dat proces bewaken en zorgen dat milde linkse plannen wel uitvoerbaar blijven door de economie te bewaken en dat we de sloop van de samenleving gaan stoppen.
Ik hoop eigenlijk dat BBB de SP meer gaat betrekken. Dan kan de linkse doelgroep zien dat er nog een linkse partij is die wel om lage inkomens geeft, want de PvdA doet dat landelijk zeker niet meer.
Zolang de VVD geen kritieke posten krijgt (zeg maar een beetje zoals het CU nu) is er niet zoveel aan de hand als de VVD nodig is om aan een meerderheid te komen.
@Nuuk | 23-04-23 | 11:38:
BBB heeft nog niet zoveel laten zien. Het is vooral een partij waarin iedereen zijn hoop op kan projecteren en dat blijkt wel uit uw verlangen naar een samenwerking met SP. Ik denk dat vele andere BBB-sympathisanten daarvan gruwelen. Laten we maar eens kijken wat er van komt.
Ruime, om de VVD ga je ook niet heenkomen want de achterban is te groot, daar zit het groot kapitaal wat het land ook nodig heeft en zij hebben geen alternatief om voor te stemmen, een ouderwetse VVD heeft dit land ook nodig.
Bovendien hebben ze wel ervaring in het regeren, een compleet nieuwe koers met nieuwe partijen kan best wel een partij erbij gebruiken die weet hoe de rommel is achtergelaten.
Dus ze kunnen prima mee in een kabinet maar dan zonder Rutte en ze mogen geen premier leveren, laten ze Klaas Dijkhoff maar naar voren schuiven willen ze mee kunnen doen voor belangrijkere posten in zo'n kabinet.
Met deze peilingen kan je al bijna een meerderheid vormen voor een coalitie:
BBB (36) + VVD (17) + PVV (9) + SP (7) JA21 (6) = 75 zetels.
Nee, nog steeds geen meerderheid, alleen gaan er in de komende weken/maanden vast nog wel meer zetels verdwijnen bij de coalitie richting de partijen uit deze coalitie.
Rutte is dan weg en alles wordt vloeibaar omdat er toch geregeerd moet worden. Alleen verliest links niet zoveel als gewenst met de groei van PVDA, GR links, dieren partij en volt wat het D66 verlies compenseert.
@BadPatNL | 23-04-23 | 11:44: Ruil SP in voor het CDA wat meer in de politieke lijn ligt.
@BadPatNL | 23-04-23 | 11:44:
Eens
@dijkbewaker | 23-04-23 | 11:52: Ja, dat zou kunnen... Alleen Hugo de Jonge, die heeft net te veel dictatoriale trekjes, schimmig, niet open, die mag niet mee doen.
Hoekstra... Ik weet het nog niet, ze hebben het eigenlijk niet verdiend.
Groen links, PvdA samen 27 zetels niet echt positief
En fan nog 10 voor d66, 9 voor de dierenpoes en volt (d666) 2.0 en nog wat aanverwante linkschen troep ...
Geradicaliseerd links is een gevalletje communicerende vaten. Die 2 winnen flink, maar 66 stort in elkaar. Onder de streep winnen ze niet.
Dan blijkt de pvda ook nog eens onbetrouwbaar in linkse ogen want in de PS gaan die doodleuk coalities vormen met BBB, cda, vvd.
Syl niet terug in de kamer?
Bijeen wordt Bijaf.
@Verderkijkert | 23-04-23 | 11:16:
BijNul denk ik. Het is maximaal Bij1 gebleven.
Je kan het plaatje aanklikken en dan zie je Syl, Haga en de ouderen ook met ieder een zetel. Syl moet wel helemaal achterin de kamer zitten, dat is wel weer kwetsend en tekenend voor de rascistische, kolonialistische, wit cisgendermanistische samenleving.
Nee. En maar goed ook.
Ik heb een hekel aan racisten, maar anti-blanke racisten zijn de ergsten van hun soort imho.
Syl heeft met haar Bij1 een achterban als SGP of CU, die zal niet extreem toenemen, maar ook niet extreem slinken, dus 1 zeteltje vasthouden gaat wel lukken en daarmee kan de schoorsteen bij Syl blijven roken. En dat laatste is het enige dat telt.
De Boze Boeren Bond is een partij zonder programma met maar één gezicht, te weten de voorvrouw. Bijzonder dat dit de grootste partij is in de peilingen. Maar ook dit is democratie: de tirannie van de onderbuik.
Tirannie ook... Doe eens tandje minder.
Dat ene gezicht klopt en daar zie is eigenlijk maar bar weinig verschil met de VVD.
O ja, helemaal vergeten. De vvd bestaat noet alleen uit boegbeeld en aartsleugenaar rutte maar ook nog heel veel andere betrouwbare en integere parijgenoten zoalssmit-kroes, bruls en nog wat andere lobbyisten die waarschijnlijk niet door het om vervolgt worden omdat als ze de vvd aan gaan pakken voor ambtelijke corruptie het hele rechtssysteem van nederland volledig vast zal lopen in een oneindig aantal rechtszaken
Ijsman, je liegt.
Het programma van BBB staat gewoon op internet. Dus je liegt.
Maar eh ... Waarom dat "boze" er bij? Is u zwart/getint/zichzelf identificerend als? Want het zijn bijna altijd de zwarte mensen die dat boze graag gebruiken: boze blanke man, boze witte man, boze boeren, boze boomer, boze ouders, boze ziekenhuismedewerkers enz. Iedereen die kritiek op je heeft, gewoon het woordje boos ervoor zetten, en klaar. Discusiie gewonnen. Denk je.
Heb je door dat je met zo'n logica jezelf voor schut zet?
Ze hebben een prima programma, naast dat het nuchter is is het ook uit te voeren, er staat niks raars in het partijprogramma.
Mijn gok van een stuiver is dat u het nog geen eens een keer doorgelezen heeft, maar dat het juist de onderbuik is die uw reaguursel tiranniseert?
https://boerburgerbeweging.nl/
Elke week een zeteltje minder, zijn het peilingen of The Final Countdown?
Statistische ruis. Er is binnen het betrouwbaarheidsinterval helemaal niks veranderd ten opzicht van de laatste peiling maar dat zou geen nieuws zijn.
Moet je je voorstellen als er nu echt verkiezingen waren en dit de uitslag was. Dat zou het land in complete chaos storten. BBB zou misschien wel 10 capabele mensen kunnen vinden. Maar geen 36! Ook heel zielig voor ervaren mensen bij andere oppositiepartijen die dan weg moeten voor die nieuwelingen. Na 3 maanden van Balkenende 1-achtige toestanden zouden er weer verkiezingen zijn. Boeren weer terug bij cda en vvd en alles begint weer opnieuw.
Alsof die backbenchers van het kartel capabel zijn. Die stemmen gewoon wat hun fractievoorzitter hun voorschrijft.
Yep, fusie BBB met CDA/ JA 21 en Omtzigt om te beginnen.
@Kaal-dik-en-lelijk | 23-04-23 | 11:19:
Juist, er zit nu geen enkele partij waar je 10 capabele mensen kan vinden. De vvd is misschien het ergste van allemaal, want grootste en complete anonieme grauwe massa baantjesjagers. Het is Rutte en de hypernerveuze Hermans. Die laatste komt alleen in beeld omdat zelfs Rutte dat niet kan voorkomen.
66 heeft eigenlijk nog iets meer smoel met Jetten, Sjoerdsma en Paternotte.
Best wel onzinnige kritiek van iemand die de politiek niet volgt. Als je kijkt naar de provinciale staten dan heeft BBB in elke provincie uitstekende mensen gevonden
De zon schijnt, een nieuwe peiling van MdH, het is een mooie dag vandaag.
70 % kans op regen !
Leuke partij, leuk mens en alles beter dan VVD/D66 maar kent er ook maar iemand de nummer twee? Wat die partij verder wil? Wat en wie ze aan capaciteiten/ervaring in huis hebben? Verder zou het ontzettend jammer zijn als ook deze partij, net als de partij van Pim en het FvD aan z'n eigen succes ten onder gaat, ik ben er bang voor.
Van der Plas wil eigenlijk niet eens nummer 1 zijn, zelfs een rol als PM ziet ze niet zitten vanwege de formaliteiten. Dus er liggen nog wel wat personele uitdagingen om de winst te verzilveren.
Dat is de grote uitdaging voor Caroline. Ze moet zsm op zoek naar deskundige en betrouwbare mensen die alles in goede banen kunnen leiden. Daar is tijd voor nodig, dus niet direct sturen op een voortijdige val van het kabinet dat in feite nu al uitgespeeld is. Laat ze zich maar verder in de nesten werken, dan kunnen ze uiteindelijk niet anders dan zelf opstappen.
@Joris Beltsin | 23-04-23 | 11:08: Misschien kunnen we eindelijk eens gaan denken over een zaken kabinet; ministers benoemen, niet omdat ze lid zijn van een partij maar gewoon verstand van zaken hebben, een zelfverklaarde "diplomaat" op financiën, een schoolmester die het land van de corona moet redden en een adellijke ambtenaar op hoerenlaarzen op defensie, het is allemaal ver van ideaal. Een van de sterke kanten van Caroline is dat ze zelf wel realistisch genoeg is om in te zijn dat er betere premier kandidaten zijn dan ze zelf.
Misschien valt het kabinet wel op Bevrijdingsdag, lekker symbolisch.
Wel lullig voor Wilders.
Het lijkt erop dat PVV als een nachtkaarsje uitgaat.
Wilders saboteert al bijna twintig jaar iedere mogelijkheid om over rechts te regeren met z'n radicale standpunt over de islam. Vind je het gek dat mensen zich dat eindelijk een keer bewust worden. Wilders is feitelijk twee handen op een buik met Rutte om over links te regeren.
Om eindelijk een keer over rechts te regeren is elke andere rechtse partij beter dan de PVV.
@Aristotalloss | 23-04-23 | 11:09:
Dat zeg ik!
@Aristotalloss | 23-04-23 | 11:09: behalve zijn islam standpunt, is Wilders ook helemaal niet zo rechts.
En bizar dat die dierenpartij op 9 zetels staat.
@Timide_Aso | 23-04-23 | 11:11:
Jawel, pure VVDert, alleen bestaat die al dus jatte hij het SP programma, om de linkse stemmers te lokken met anti-islam gewauwel om er vervolgens niets mee te doen en zodoende VVD in het zadel te houden. Als hij links was liet ie islam voor wat het was en kon die met al zijn volgers zwaar links uitpakken... Oooooh maar dan had hij helemaal geen volgers... Wanneer valt het fucking kwartje eens.
@pejoar | 23-04-23 | 11:11:
Ondanks hun ietwat onhandige naam is het een prima partij.
Vanwege de naam denken veel mensen dat ze tegen vlees eten of boeren zijn maar het tegendeel is waar. Ze zijn er juist voor de boeren, maar tegen de megastallen en bio-industrie. (de Quote 500 boeren zeg maar).
Sympathieke club die sinds de oprichting jaarlijks een klein beetje groter wordt.
Pvv gaat niet uit als een nachtkaars, in dit geval is het BBB die pvv gedeeltelijk leegvreet. Is wel vaker voorgekomen.
@Aristotalloss | 23-04-23 | 11:09: Wilders is niet radicaal, de islam is radicaal.
@Sinterbikske | 23-04-23 | 11:24: De islam is zeker radicaal. Maar daar hoef je als beschaafd land niet radicaal op te reageren maar redelijk!
Ben bang dat Rutte de rit gaat uitzitten. Die heeft geen 'license to leave' van de boven hem gestelden.
Grappig is dat bijna iedereen dat gevoel herkent, en die boven hem gestelden zou je eenvoudig als kwaadaardige elite kunnen omschrijven. Dat de AIVD dit ervaren van burgers zo aangrijpt om te framen maakt ze er helaas ook een beetje onderdeel van.
@nsfl | 23-04-23 | 11:14:
Ja die 100.000 van ze is aan de belachelijk lage kant. dat kan je op zijn minst vertienvoudigen. Is nog te laag. Ik ken letterlijk niemand meer die nog een positief woord, hoe klein ook, over heeft over dit kabinet.
Nederland is er eindelijk klaar mee. Dat dat zo irritant lang geduurd heeft blijft voor mij een raadsel..
De autopartij de MKB partij wordt eindelijk eens afgerekend. Een decennia aan leugens. Belasting innen en ongelijk herverdelen dat is enige wat die Champagneklanten en bitterbalgraaiers kunnen.
Toch ben ik er niet helemaal gerust op, voor hetzelfde geld houdt Caroline alle boerenbedrijven en megastallen open, en sluit ze Shiphol en de Maasvlakte. Ze hamerde er al eerder op dat de rest van Nederland "ook een bijdrage moest leveren".
Iedereen gebruikt de crisis-van-de-dag om de eigen idealen aan de maatschappij op te dringen: veganisme, socialisme, minder auto's. Impopulaire idealen die nu opeens "moeten". Daarbij helpt het niet bepaald dat we nu een regering van idealisten hebben die hun gang kunnen gaan: die hebben een mooi vergezicht in de kijkert en trappen het gas vol in om daar snel te komen, blind voor alles en iedereen die zich op hun weg bevindt. Ook in de maatschappij kom ik steeds meer van dat soort lui tegen: mensen die er nota bene trots op zijn als ze anderen "zich ongemakkelijk laten voelen". Wat voor soort politiek gaat BBB bedrijven?
We hebben politici nodig die onst gerust stellen. Naast het handjevol snowflakes met klimaatstress hebben we inmiddels hele volksstammen die onder voortdurende stress staan door alle onzekerheid: wat mag en kan ik straks nog? Wat is er straks nog over van mijn werk, mijn vrijheid, mijn comfort, mijn spaarcenten, mijn pensioen? Wat dat betreft was het klimaatverhaal van het vorige kabinet nog een verhaal van hoop: de doelen zijn te halen, het gaat veel moeite en geld kosten en iedereen zal er wat van merken, maar het is haalbaar en betaalbaar. Nou, van dat optimisme is inmiddels niets meer over. En ik denk dat dat door onbedachtzame idealisten aan het roer komt. Alles, alles, alles MOET anders. Mensen beginnen het overzicht te verliezen en hebben geen houvast of zekerheid meer
We hebben een partij nodig die zegt: "Wij houden niet van grote veranderingen. Als we wat veranderen, dan is dat niet omdat we dat leuk vinden, of omdat dat past in ons ideale wereldbeeld, maar omdat het moet. En we doen het dus ook alleen als het echt moet, en doen het in de eerste plaats met oog voor de burger. Dat is het criterium, en we zullen noodzaak en gevolgen dan ook zorgvuldig onderzoeken en afwegen". Is de BBB zo'n partij? Ik vraag het me af.
Het enige wat Caroline hoeft te doen is tegen de EU zeggen: Sorry, het is niet gelukt. Hoeveel landen zijn er uit de EU gezet voor het decennia overtreden van veel belangrijkere EU/euro regels? Niet een, niet eens tijdelijk.
slachtofferwijzer.nl/nieuws/stockholm...
Dat is de vraag. Ik heb net globaal het verkiezingsprogramma van BBB gelezen, maar ik zie dat ze vanuit de standpunt van boeren hun ideeën presenteren. Van de burgers is er weinig van te zien, fifty fifty? Maar goed, welk partij volgt 't eigen programma in de praktijk?
Prijs de dag. BBB is een blok dat op de rails is gegooid zodat de vaart uit de dollemansrit is gehaald. Er is in ieder geval weer ruimte voor andere scenario's en we zullen wel zien of BBB daar onderdeel van is.
Moeten is nog steeds een keuze. Moeten we het stikstofplan uitvoeren? Is het de absurde kosten waard en wat levert het dan op? Wat als we gewoon helemaal niets doen? Kunnen we dan geen genoegen nemen met 'veranderende' natuur waarin bepaalde beplanting het minder doet (of verdwijnt) en andere misschien beter? Ik vraag me wel eens af of men deze vragen wel eens gesteld heeft en of ze zich wel eens afgevraagd hebben of de exorbitante kosten opwegen tegen het beoogde resultaat.
@W_F | 23-04-23 | 11:05:
Sterker nog, je kan de EU niet eens uitgezet worden. Je kan alleen vrijwillig vertrekken.
@Lompelul | 23-04-23 | 11:26: eerst moeten de leugens van tafel. Google maar eens op de stikstoffuik. Is het waar dat 90% van de natuur op omvallen staat? Of is er 80% van die gebieden gezond? Allebij is waar. Als je naar het aantal natuurgebieden kijkt (veluwe is 1, waddenzee is 1, en 5 voetbalvelden in Drenthe of Utrecht is ook 1 dan staat 90% onder druk. Kijk je als % de oppervlakte dan is 80% gezond. Het is dis maar waar je naar kijkt om de noodtoestand uit te roepen of niet
Joepie de poepie. Dildo66 & VVD weg ermee en door de plee!
Tja kun je nagaan hoe diep ze gezonken zijn, totaal de weg kwijt. Het enige wat we willen is politici met gezond boerenverstand, toch? En daar ontbreekt het nogal aan bij de huidige regeringspartijen.
Vraag een willekeurige groep potentiële BBB kiezers welke punten in het partijprogramma hen aanspreekt en je krijgt alleen gestamel.
Zal best, maar dat geldt ook voor veel andere partijen denk ik.
boerburgerbeweging.nl/verkiezingsprog...
Hier dan!
Ziet er “gezond” uit.
Lees dan !!
Hun standpunt over de massa immigratie spreekt mij wel aan, helaas gaat Lientje toch niet tegen Brussel in dus dat kan je ook uit dat programma halen.
Vraag een willekeurige VVD stemmer wat hij/zij uit het laatste verkiezingsprogramma heeft terug zien komen in het regeerakkoord van Rutte4, en je krijgt alleen gestamel.
Vraag dezelfde VVD stemmer wat er dan wel terug is gekomen uit het verkiezingsprogramma van de VVD bij de laatste verkiezingen voor de Tweede kamer der Statengeneraal en hij/zij zal zeggen: Niks, nada, noppes.
En dan komt de wappie in mij omhoog en die concludeert dat er sinds Rutte 2 alleen nog maar WEF beleid wordt uitgevoerd, de inwoners van dit land worden gegijzeld door een Duitser vanuit Davos hij is door niemand gekozen, maar zijn Young Global Leaders hebben zowat overal de politieke macht in handen.
"Markie Mark en zijn funcky bunch" hij's wel leuk neon!
Kent u hem nog?
youtu.be/MkIUa8YlVec
De dikke winst voor BBB heeft allang niets meer met de boeren alléén te maken.
Mensen zijn deze dit kabinet zo spuugzat.
Van 78 naar 38 zetels….. een signaaltje?
Stikstof, wonen, energie, asielbeleid en andere grote maatschappelijke stukken, gaan volledig mis.
Dit kabinet heeft al deze grote problemen in een tombola geflikkerd en nu botst alles tegen elkaar.
Het één bijt het ander.
Het één spreekt het ander tegen.
Het ene plan kan niet worden uitgevoerd door het andere plan.
Het telt alleen als je op het juiste moment het hokje rood kleurt.
Het verlies van D66 telt niet helemaal op naar de winst voor Groenlinks, PvdA, PvdD en Volt. Met het verlies van de SP erbij kom je wel aardig in de buurt. Wat zich tegenwoordig links durft te noemen dijt voorlopig niet echt uit. Om de slachting onder de rechtse foppositie kan ik ook al geen traan laten.
It's my party and I cry if I want to neuriën gaat. Laterz!
Alsdan
15 zetels voor de Moslimbroedersch... sorry: GroenLinks! Je houdt het niet voor mogelijk.
How dare you
Wel gelijk natuurlijk
Maar how dare you
Ons staat de grootste ellende te wachten. We hoeven alleen maar even over de grens te kijken: in Duitsland weer zo'n zogenaamde 'vluchteling' opgepakt. Liep een fitnesscentrum binnen met een groot mes en stak daar om zich heen. Diverse slachtoffers waarvan één nog voor z'n leven vecht. Hadden we die religieus gehandicapte niet binnengehaald dan was dit NIET gebeurd. En nee, het is niet: ja maar... etc. Het is gewoon een feit: had je ze niet binnengehaald, dan had dat heel wat autochtone doden gescheeld. We moeten kiezen voor onze eigen veiligheid. Laat de rest van de moslimlanden die kutlui maar opvangen. Ze zullen hier namelijk nooit in de samenleving passen. NOOIT !
Wat jij zegt klopt, maar is wel strafbaar in Duitsland. Een paar jaar geleden was er iemand die de cijfers openbaar maakte (xxx Duitsers vermoord door???) Die ging de knast in vanwege haatzaaien en opruiing.
Met GL & PvdA op 27 zetels weet u dat de import door blijft gaan.
Zorgelijk is wel de langzame maar gestage groei van die engerds van Volt. Nog eventjes en ze zijn even groot als D66. Al die kleine radicale partijtjes blijven hangen behalve Volt.
Min acht voor Nepzegger. Hoe 1 man meervoudig systeemgevangene wordt en verzet pleegt tegen de malafideus gerunde inrichting waarin ook hij een rol speelt.
Eén beschermd door integere capabele handen.
Een ander ziet zichzelf nog wel eens in de goot belanden.
Hoe een hof een land heelt.
Tsja, de laatste jaren wordt voor steeds duidelijker waar de VVD voor staat.
- Hogere belastingen
- Inperking individuele keuzevrijheid 'want het klimaat!'
- Faciliteren massa-immigratie
- Meer bevoegdheden naar Brussel
- Meer Nederlands belastinggeld naar Zuid-Europa
- Kapotmaken landbouw en daaraan hangende agribusiness en platteland
- Dure, steeds minder kwalitatieve zorg
- Duur, steeds minder kwalitatief onderwijs
Met liberalisme en conservatisme heeft het niks van doen. Ik bedoel: de regering koos ervoor een overambitieuze PvdA-paus namens Nederland als Eurocommissaris aan te stellen, met als eerste assistent een ex-campagneleider van Greenpeace.
Vvd is qua beleid een kopie van d66. Ook al beweren ze van niet.
@bqbq | 23-04-23 | 10:47: Enige verschil is dat VVD nog wat nadrukkelijker opkomt voor de rechten van de meer ordinaire vermogenden. De patjepeeers zeg maar, niet de 'geciviliseerde' rijken die op D66 stemmen.
Marx Rutte is gewoon een GroenLinkser of D666-er geïnfiltreerd in de VVD of zo.
Jovd wil ook graag met D66 fuseren. Mijn zegen hebben ze.
Zou wel aardig zijn als de CU de stekker eruit zou trekken. Die partij heeft het minste te verliezen, want vrij stabiele achterban.
Go Christians!
Klopt, maar als de CDA het niet doet... hoeven ze nu geen pijn te pakken maar straks des te meer. Ik geloof er niks van dat D66 akkoord gaat met een alternatief voor het slopen van de moderne landbouw. Wie ook de stekker eruit trekt, voor het CDA is er geen keuze dan het keihard te spelen, anders zijn ze alle geloofwaardigheid kwijt.
Die meloen zit nog klem.
Laat ik het maar eerlijk zeggen dan. De politici in de polletiek kunnen ongezien de touwtiefus krijgen. Zag ik gisteren dat Utrechtse wicht met haar schaapachtige domme lach opeens in de Ukraine, vandaag willen ze pier zuid in Zandvoort om zeep helpen met ""vluchtelingen"". Ik kom daar al toen de Gammon Club op zuid nog een begrip was. Polletiek? Weg met die ratten. We moeten eens gaan veranderen als Nederlanders. We kiezen altijd politici met een hoge opleiding. Dat schijnt toch niet helemaal goed te werken. Kies voor politici met een morele standaard. Dat werkt beter denk ik. Ik vraag me alleen af of die wel bestaan omdat het o zo lekker leven is van belastinggeld waarvoor je zelf niet hoeft te werken.
En wie is die politicus met een morele standaard die van jou alleenheerser mag worden? Bidet?
@* Il Principe * | 23-04-23 | 10:44: nee die is hoog opgeleid, dat kan niet goed zijn.
@* Il Principe * | 23-04-23 | 10:44: Jammer dat Pechtold weg is,
Is Geert Wilders dan zo hoog opgeleid?
@* Il Principe * | 23-04-23 | 10:44: Meh, ik wil een soort van democratische dictator met een morele standaard t.o.v. het werkende volk. Die hoogopgeleiden kunnen de tering krijgen. Allemaal intelligent hoor maar letterlijk en figuurlijk niet wijs. Dan maar een dictator. En daarbij, het zal niet lang duren voordat er in dat wereldje koppen gaan rollen door de komst van GPT-4 meer van die AI-shit. Ik kan niet wachten.
Ik ben er achter! Ik wil hem als minister-president!
www.executivespeakers.com/Upload/Spea...
@RandyBiel | 23-04-23 | 10:51: 12e verdieping zat zijn klas. Hoog genoeg?
@Zwezerik | 23-04-23 | 10:52:
De Russische Revolutie moet jou wel aanspreken. Kwam ook al zoveel moois uit voort.
Wanneer gaat Omtzigt eens bewegen? Straks is hij te laat als het kabinet toch voortijdig valt.
Omtzigt gaat niet een eigen partij oprichten, zonde ook van zijn energie.
@VP732 | 23-04-23 | 10:44:
BBB is ook geen optie. Wat gaat hij dan doen?
Omtzigt hangt achterover in de stoel en pakt zijn zondagrust...
Pick and choose.....
@* Il Principe * | 23-04-23 | 10:46:
Waarom niet? BBB is een wederopstanding van het CDA gedachtegoed. Vraag lijkt me of BBB een tweede kapitein aan boord wil.
@* Il Principe * | 23-04-23 | 10:46: ik denk dat hij het zelf ook niet weet. Misschien gewoon met zijn eenmansfractie via peilingen en zijn kamerspreektijd druk blijven zetten...
@Duwbak_Linda | 23-04-23 | 10:47:
Zij wil geen kapitein worden toch..??
@Duwbak_Linda | 23-04-23 | 10:47:
BBB is een populistische en oppervlakkige protestbeweging, staat haaks op hoe Omtzigt in elkaar zit.
@neonreclame | 23-04-23 | 10:49:
Geen idee, maar ze is wel het gezicht. Met Omtzigt haal je nogal wat electoraal (en inhoudelijk) gewicht binnen,
@* Il Principe * | 23-04-23 | 10:50: Ah, oké.
Ik ben bezig met een wetsvoorstel om een Derde Kamer te maken, geleid door Omtzigt. Die Kamer gaat dan echt inhoudelijk de wetsvoorstellen maken, bekijken, bekritiseren etc, onafhankelijk van wat de partijtop wil. Een beetje wat de meeste jaknikkers van de Tweede Kamer eigenlijk verzuimen te doen.
@Duwbak_Linda | 23-04-23 | 10:50:
Mee eens...
Caroline zal zich echt wel op de achtergrond houden.... En de touwtjes....
@Duwbak_Linda | 23-04-23 | 10:50:
Tegen het stikstofbeleid, tegen Rutte en tegen asielzoekers. Maar waar zijn ze nu vóór? Niemand die het weet en tegen de tijd dat ze er onderling uit zijn, zijn ze opgebroken in 6 nieuwe fracties. Even een paar jaar wachten tot die partij volwassen is.
@* Il Principe * | 23-04-23 | 11:01:
En nog niet door dat dit een noodkreet is vanuit het volk..??
@neonreclame | 23-04-23 | 11:03:
Tuurlijk wel, maar dat verandert de vraag niet. Waar zijn we nu vóór? Hoe gaan we dit land er weer bovenop krijgen? BBB is geen oplossing maar een uiting van ongenoegen. Omtzigt zie ik wel onderdeel zijn van een oplossing. Hij heeft daadwerkelijk een visie hoe dit land in elkaar zou moeten zitten, zie bijvoorbeeld zijn Thorbeckelezing.
@* Il Principe * | 23-04-23 | 11:10: BBB is juist wél de oplossing: de deur openzetten voor een andere wind. BBB is de aanjager. Zoals het nu is kan het gewoon niet langer. We worden gigantisch uitgeknepen. Zo snel mogelijk uit de EU, terug naar de EEG met gesloten grenzen en ja, ook met grenscontroles. Heb ik geen enkel probleem mee.
@* Il Principe * | 23-04-23 | 11:10:
Persoonlijk denk ik dat we door de bomen het bos niet meer zien...
Wie,wat, waar en voornamelijk waarom....
Martin wordt uitgelachen en niet als vol gezien... Caroline wordt uitgelachen en niet als vol gezien... De breakdown, Sorry, www.youtube.com/watch?v=r05IHBNtljw&a..., is omdat hij door een leger aan mensen volledig neergesabeld is...
Geef Caroline een kans.. Ik zeg niet dat het nu niet goed is,maar probeer het gewoon een keer...
Gaat het fout..?? Prima, dan zal dat binnen de kortste keren opgelost zijn en er wonderbaarlijk een stop op 1 mans fracties ingezet worden....
@Graeme Reaper3779 | 23-04-23 | 11:19:
Leuk maar dan is BBB toch niet de juiste partij.
@Graeme Reaper3779 | 23-04-23 | 11:19:
75% van Nederland is het niet met je eens voor wat betreft te EU, ook BBB niet.
@ neonreclame | 23-04-23 | 11:22
Nee, absoluut niet. Stem op een partij met een visie waar we over een paar decennia moeten staan ipv een partij met woordvoerders van Bayer en Unilever die op korte termijn zoveel mogelijk willen graaien. Wat voor land laten we onze kleinkinderen na? Daar zou de gemiddelde Nederlander eens wat meer over na moeten denken.
@* Il Principe * | 23-04-23 | 11:32:
De gemiddelde Nederlander word juist gepaaid met korte termijn denken/wensen... Dat is de reden dat VVD nog altijd bovenaan staat en zo verschrikkelijk veel macht heeft... Throw them a bone...!!
Ben het gerust met je eens dat visie, niet die van hem, belangrijk is.. Ben volledig voor toekomst en innovatie, al zal ik ik dat op z'n niet meer begrijpen...
Momenteel graven ze hun eigen graf...
En toch denk ik dat Markie Mark en zijn funcky bunch enorm hun best moeten doen om er iets positiefs uit te halen....
Nou, veel meer dan een positieve SOA-test van het anaal verkrachten van een heel land zal er niet in zitten.
Toch nog 7 zetels voor Hugo de Jonge.
Dit is het moment om te zeggen dat peilingen niks uitmaken toch..??
Mooi...
Ik ge trouwens VVD stemmen want die zijn tegen rekeningrijden, oh wacht…….
Ik stem ook VVD, want die gaan tenminste het migratieprobleem eens stevig aanpakken.
Zijn ook voor minder asieltypes, oh wacht.......
Idem want hard werken loont... oh wacht.
Houd je er wel rekening mee dat de VVD in de praktijk 180 graden afwijkt van hun partijprogramma?
Ik ook, want deze keer zullen we die duizend piek wel krijgen.
@W_F | 23-04-23 | 10:57: Ik weet zeker dat na de verkiezingen geen cent meer naar Griekenland gaat.
Quote-windmolens draaien op subsidie-unquote
GL plus zeven, het kan mij gewoon totaal niet meer boeien dit achterlijke kudtland.
Niet vergeten dat d66 en pvda/gl communicerende vaten zijn. Is al verloren volk, totdat ze zelf de wrange vruchten van hun beleid proeven. Maar dat gaat vrij langzaam.
Peilingen zijn palingen. Dit heeft net zo veel waarde als een poll op Geenstijl.
Alles is hier van grote waarde,
Nog een grotere reden om nog wat pluchelijm te bestellen, Marc en de rest.
Probeer daar maar eens een meerderheidscoalitie van te maken. We lopen tegen het einde van de democratie aan op deze manier. Ik ben ook niet voor wat er nu zit maar hier is helemaal niets van te maken.
Tuurlijk wel, je kunt altijd verder. Heb je nog nooit een situatie verloren?
En leefde je nog een maand later?
Dat worden dan inderdaad heel veel kruimels bij elkaar.
@Kouwe Kees | 23-04-23 | 10:37: laat maar zien dan.
@Chrezusjistus | 23-04-23 | 10:39:
De fuk. Nee, de politiek moet het laten zien dan. En loopt dit vast (niet te hopen) dan proberen ze het weer: het proces houdt niet op.
De eerste vrouwelijke premier komt in zicht.
Zou Van der Plas zelf die functie willen vervullen?
@RandyBiel | 23-04-23 | 10:39: Ideetje: ze zou Pieter Omtzigt kunnen vragen als partijloos premier?
@RandyBiel | 23-04-23 | 10:39:
Volgens mij heeft ze een keer gezegd dat dat niet echt haar ambitie is.
15 zetels voor GL. Ik weet niet of ik daar vrolijk van word.
d66, gl, pvda: communicerende vaten. Als je 'links' bij elkaar optelt (volt,cu,pvdd,sp) kom je op zo'n 63 zetels. Aanzienlijk draagvlak voor de Groene Waan vrees ik.
Goddank er komt een einde aan deze ellende.
Aan alles komt een einde. De grote vraag is, wanneer?
@SamV | 23-04-23 | 10:35:
Dát !
Dromen zijn bedrog...
En toch blijf je dromen van een links bolwerk?
@B*tchmeister | 23-04-23 | 10:53: U trekt een conclusie die totaal onjuist is, misschien nog een keer lezen en probeer eens andersom te denken.
En dus komen er geen verkiezingen.
Even kort als waar.
Net als de EU. Al meer dan 10 jaar zijn alle EU doelstellingen mislukt maar zichzelf opheffen zit er voorlopig niet in.
Nou en? Zijn er verkiezingen?
Over 2 jaar mag u weer.
Niet als het kabinet valt. Lezen!
@halfvolle glas | 23-04-23 | 10:34: Jajajaja.. het kabinet valt.... Waarom? Ze doen het prima. Vraag Rutte maar.
Ze gaan er alles aan doen om de 2 jaar uit te zingen. Veel damage control en weinig ambitie.
"We moeten ons beleid beter communiceren naar de mensen toe."
"Nog beter uitleggen aan de kiezer". Dat is wat ik al jaren hoor bij kartel. De kiezer begrijpt het niet en is dom. Dat is de implicatie. Misschien is dat ook wel zo deels, maar dat is niet wat de reden is. De kiezer is gewoon niet blij met het resultaat van je beleid. Punt.
Ze bedoelen: beter uitleggen dat de Nederlandse regering weinig meer over het Nederlandse beleid te zeggen heeft.
Mijn allereerste post, na 20 jaar meest geboeid GeenStijl te lezen heb ik mij geregistreerd. Blijkbaar heb ik nog wat te leren, ik begeef mij nu tot de Huisregels… Fijne zondag allen!
REAGEER OOK