KWIS! Hoe Lang nog voor jij Chinees bent?
De Staatsomroep helpt u graag
Vervanonsbedbericht uit 2018, dat in 2022 ineens Nu Wel Heel Dichtbij komt. Nieuwsuur maakte een reportage over het Chinese sociale kredietsysteem. De slotalinea van de Nieuwsuur-repo luidde: "Vooralsnog lijken weinig Chinezen zich zorgen te maken over de introductie van het systeem. Weinig mensen laten zich er openlijk over uit. Zelfs jongeren niet. Volgens blogger Wang Guanxiong ontbreekt het hen aan zelfcontrole. "Zij zien zeer waarschijnlijk alleen de voordelen van de nieuwste technologieën en niet de risico's'." Nou moe. Alsof je naar Nieuwsuur in januari 2022 kijkt, maar dan niet in China maar in de EU! De meeste mensen vinden zo'n QR-code hartstikke handig, middenstanders zijn al bijna "vrijwillig" op de knieën gedwongen en wie zich er openlijk kritisch over uit laat, wordt al snel als wappie gebrandmerkt door de systeemschapen. Echte vrijheid is overal trots laten zien hoeveel vaccins je al hebt!
NOS Op 3 maakte destijds een keileuk kwisje bij het doodenge Chinese verhaal om te zien hoe vroom en meegaand jij zou zijn met deze totale digitale staatscontrole. Dat kwisje lijkt heel erg op de verhaallijn in het bovenstaande filmpje van de Nederlandse ov-chipkaartmaker Thales, die voor de EU een eID ontwikkelt waarmee de EU jou als burger één superhandig multifunctioneel digitaal paspoort wil aanbieden, waar je al je persoonlijke gegevens, diploma's, boostershots en logins voor overheidsdiensten én Big Tech-services in kunt opslaan. En wie weet, straks ook hoe vaak je door rood liep, hoeveel benzine je al hebt verbruikt en hoeveel je nog mag, hoeveel je nog mag vliegen, gemeten in CO2. Of hoe vaak je door rood gelopen bent, hoeveel chips je hebt gekocht en wanneer je voor het laatst vrijwilligerswerk hebt gedaan op een azc bij jou in de wijk. Rustig maar, het is geen complot. Het is een natuurlijke escalatie van beroerd beleid. Nu alvast weten hoe makkelijk jij je straks kunt aanpassen? Doe hierrrr het kwisje Hoe Lang nog voor jij Chinees bent?
Europese Unie, 2030
UNPARALLELED CONVENIENCE! #SECURITY! WIE WIL DAT NOU NIET!?
Social
1984 was geen handleiding. China wel
Reaguursels
Inloggen400, nog aan de hoge kant voor mijn doen.
Ik heb 460.
Ik hoop dat dit echt een test was en niet geregistreerd wordt voor de toekomst. Ik ben best een beetje bang.
Kritiek op het sociale kredietsysteem in China zorgt voor puntenaftrek in het Chinese sociale kredietsysteem. Dus alle Chinezen (op een paar hele dappere of hele gekke na) zijn positief over het sociaal kredietsysteem als ze daarover ondervraagd worden.
400. Geen wonder dat mijn vrienden niet meer met mij gezien willen worden.
Registreren of ik genoeg vrijwilligerswerk heb gedaan in het lokale AZC? Geloof me, die willen mij echt niet als vrijwilliger.
"I'm Lucy's best companion"
or, if you don't comply, your worst enemy.
Binnenkort moeten bedrijven met meer dan honderd werknemers in het kader van het ‘ Klimaataccoord’ vastleggen hoé hun werknemers naar het werk komen. Aan de hand daarvan wordt een soort ‘secundaire’ CO2 uitstoot van het bedrijf vastgesteld- per voertuig. Dat gaat zó ver, dat werknemers die een nieuwe auto kopen verplicht zijn om dit te melden aan de werkgever.. en de verplichte registratie wordt later uitgebreid naar ALLE werkgevers.... Ik ben buitengewoon benieuwd, hoé lang het nog zal duren voordat wij in Nederland geen bedrijven van enige omvang meer over hebben.
Als je dat filmpje van Thales ziet word je al doodongelukkig.
En dan te bedenken dat dit nog een reclamefilmpje is ook!
Dit zijn dan de geweldige voordelen van zo'n digital ID.
Alsof je elke dag je paspoort verliest, alsof zonder die wallet altijd uren in de rij staat voor je huurauto ( hoe vaak huur je uberhaupt een auto? )
Alsof je je nu moet legitimeren bij een solliciatie of de dokter.
En voor de kroeg even je normale ID laten zien ( als dat al ooit gebeurt ) is natuurlijk ontzettend veel moeite...
Die Lucy ziet er trouwens het hele filmpje ook niet echt vrolijk uit, dat begrijp ik, ze staat op en gaat naar bed met d'r enige vriend, de Thales digital ID.
Dit waren dan de "enorme voordelen" die de makers van dit filmpje konden verzinnen. Wat een waanzin.
Je zou de strop al bijna gaan pakken na het zien van deze dystopische commercial.
Zo is de euro toch ook aan het klootjesvolk verkocht....
Dan hoef je niet meer te wisselen als je op vakantie gaat.
Alsof Jantje Caramel vaker dan eens per jaar de sleurhut uit het vet kan halen.
Als ik een score van 900 haal krijg ik dan dat mokkeltje?
Met deze egoïstische vraag sta je nu waarschijnlijk negatief.
Zeg Lucy, meteen ontbijten na het opstaan, zonder toilet en tandenpoetsen is niet hoe je ouders je hebben opgevoed.
Regelmatig aan de schijterij nadat ik bij de Chinees heb gegeten kan ik U berichten.
Ik heb me ingebeeld te moeten bukken voor rutte want als schaap stem ik altijd voor hem, alle gewenste antwoorden gegeven -en gelogen natuurlijk!
BAM: 740!
Hoge score ben een Chinese model burger
Ik ben al #39, zonder rijst.
Handig zo’n QR code
400, boehoe. Enne fak Thales.
"gewoon" uit die maatschappij stappen? Dan wordt iedereen crimineel, maar wie gaat dat handhaven? Dan gaan de criminelen een reeele maatschappij opzetten en worden de virtuelen.... crimineel? Om-denken?
430: Jouw score is erg laag.
küdt chinezen
In China is het nog veel enger: je krijgt credits als beloning wanneer je je aan staatsregels houdt en minpunten en telkems meer beperking in vrijheden wanneer ze vinden dat je je niet aan de staatsregels houdt. Denk dat ze in Brussel er een harde plassert van krijgen?
Als hun salaris laag is: nee - als hun salaris hoog is: ja.
handige app, helaas nog niet in de Samsung store.
Alles in 1 app, kan ik de andere shit eraf gooien, scheelt weer .
Alleen zal ik de GS app er ook af moeten gooien, schijnt 250 minpunten op te leveren
als je de app laat staan bedoel ik -250
Dit is in principe waar de reaguurders volmondig ja tegen zeggen bij het belachelijk maken van de demonstranten van afgelopen zondag. Zolang je op je zolderkamer blijft zitten en iedereen die protesteert tegen het beleid van uitsluiting afschildert als wappie, dan moedig je dit soort dingen alleen maar aan.
Precies dit. Zo wordt in principe het recht op demonstreren belachelijk gemaakt terwijl zij erg gemotiveerd de straat opgaan.
Digitale staatscontrole is natuurlijk kwalijk, maar als autist heb ik daar gelukkig geen last van. Voor de staat is namelijk iemand die niet werkt, geen uitkering krijgt, niet reist, geen auto heeft, niet uitgaat en geen vrienden of kennissen bezoekt, onzichtbaar. Eigenlijk heb ik niets van de staat of corona gemerkt. Afgezien dan van het mondkapje, wat ik eigenlijk wel prettig vind. Ik hoef niet meer gemaakt te glimlachen tegen de caissière. Dat scheelt toneelspelen.
Wacht even.. Was jij laatst ook niet degene, die als Autist zijnde, vertelde dat het je geen ene fuck uitmaakt als de buren naar hun schoonouders gaan, maar daar toch een punt van maakte..??
@neonreclame | 05-01-22 | 22:10: nee.
De staat in China monitort ook je internet, weet wat je besteld, welke sites je bezoekt, ze weten waar je woont, welk energielabel je huis heeft, hoeveel CO2 je uitstoot. Daarnaast zal je niet naast die kassière teleporten, dus je komt wel op straat en dan ben je tevens zichtbaar in alle camera's en onderhevig aan corona regels, niet genoeg aftand houden(en dat heb je niet altijd zelf in de hand), door rood lopen of schuin oversteken, je winkel wagentje niet schoon maken, eten kopen met een slechte voedingsscore kunnen je al in de kijker spelen of punten aftrek geven.
De enige manier om onzichtbaar je zijn is in een hutje op de hei zelfvoorzienend te leven, nooit buiten komen, geen gebruik maken van internetdiensten en niet afhankelijk zijn van de staatsruif(bijstand/uitkering/wajong/soepsidies). Er zijn echt _heel_ weinig mensen die dat kunnen.
Je hebt het op 1 punt mis. Je bent NIET onzichtbaar. Tenminste, niet forever. Als jij geen salaris of uitkering hebt, zal de belastingdienst vroeg of laat bij je aankloppen en willen weten waar je dan van hebt geleefd de afgelopen X jaar. Men redeneert : Je leeft, je moet eten, enz. dus je hebt een inkomen gehad, dat kan niet anders. Dit noemt men in vakjargon de zg. "luchthappers", mensen zonder bewijsbaar inkomen die wel hun huur, verzekering en energienota's kunnen betalen. Dan ben je dus belasting verschuldigd, want je had een inkomen. En met de omgekeerde bewijslast (wat je dus NOOIT wint, want het is vrij onmogelijk te bewijzen dat je iets NIET hebt ontvangen) zit je denk ik al vrij snel in de problemen. Je bent OF fraudeur, OF crimineel / drugshandelaar.
Nou, 400 is mijn score.
Kudtchinezen.
Hee, nu 350.
Maar goed dat we niet lager kunnen dan 300.
Het ontmoedigen van gebruik van cash geld, “slimme apparaten in je huis” steeds meer camera’s in straten (ooit ging links er tegen te keer…..). Het zijn onaangename ontwikkelingen, maar wat nu gebeurt met de QR maatregelen is een stroomversnelling en het is echt eng. Een jaar geleden dacht ik dat dit niet zo’n vaart zou lopen, maar kijk nu eens.
Privé kunnen zijn, met cash geld betalen, het zijn zulke fundamentele factoren voor een vrij leven.
Ik ben blij dat ik al een keer in China geweest ben. Ik ga er nooit meer heen...
Kregen we eerder al de pest, de Spaanse griep en covid-19 uit china + allerlei plastic toei en nu dit.
Wát een kutland.
1 jaar geleden werd een melder als complotter neergezet. Had er toen maar beter over nagedacht.
@TonAlias | 05-01-22 | 22:04: Nee, alleen wapperds, de rest had het al tientallen jaren in de gaten.
@SterF... | 05-01-22 | 22:04: Straks ook nog eens een vastgoed crisis a-la Lehmann-Brothers, beurzen staan daar al weken in de min, zodra al die Chinezen hun buitenlandse investeringen moeten liquideren om die schulden te dekken maken we kans op een contagion-domino effect.
Het social credit system in China verkeert nog steeds in een hele prille ontwikkelingsfase; er worden al een paar jaar lang verschillende deelprogramma's uitgetest in een paar steden, door lokale overheden zowel als door grote commercieële dataverzamelaars. Er heerst grote twijfel of dit syteem zinvol en/of haalbaar is. Voorlopig staan wegens corona de zaken op een laag pitje en het is bepaald niet ondenkbaar dat men er niet meer heel veel geld in wil steken. Feit is, dat er in heel China nog niet één enkele burger veroordeeld of gestraft is op basis van dit systeem.
-
Wat niet wil zeggen, dat China je niet in de kortste keren weet te vinden dankzij je mobieltje, als de overheid even een gezellig gesprekje met je wil hebben. Een paar weken geleden nog werd de gehele hoge-snelheidslijn Beijing-Xi'an stilgelegd omdat er een meneer in één van de ruim twintig treinen zat die van zichzelf nog niet wist dat hij mogelijk met corona besmet was. Alle treinen stonden midden in het landschap stil, totdat binnen een half uur na de stillegging een argeloze burger door mannen in witte pakken uit een trein werd gesleurd richting testcentrum.
-
Dit is de eeuw van China. En wij gaan er .... NIETS tegen doen, ondanks alle gezeur over het inlijven van Taiwan, de behandeling van de Oeigoeren of het inpikken van alle grondstoffen.
Dus de documentaires die ik heb gezien waren in scène gezet. Oudjes die verplicht de straat moeten vegen anders krijgen ze minpunten. Of de directeur die door wanbetaling zelf over de kop ging en nu op de zwarte lijst staat. Mag niet meer reizen, zijn kinderen niet meer zien etc.
Juist. China is al duizenden jaren de grootste, met af en toe wat downfalls, wat ups en downs.
@EmilioEsteves | 05-01-22 | 22:26:
-
Dat heeft niets te maken met het social credit system, dat zijn (of waren, het komt nog zelden voor in de grote steden) mensen die -bijvoorbeeld- door hun buurtcomité zijn gestraft omdat ze voor de zoveelste keer hun fiets in de doorgang hebben gezet -OF die gedwongen worden om de boel op te fleuren omdat morgen de provinciegouverneur mnet hoge snelheid langs komt op weg naar een ceremonie. Overigens: 'communal duty' bestaat in China al sinds het begin van de jaren '50. Er zijn nog steeds hele klassen schoolkinderen die vrijwillig/verplicht stadsbussen moeten wassen (niet omdat er geen moderne buswasinstallaties zouden zijn, maar voor de factor: 'communal'). China kent nu eenmaal behoorlijk akelige en draconische straffen, vaak met een 'voorbeeldfunctie' - maar dat heeft niets uitstaande met een systeem dat bij lange na nog niet is uitontwikkeld.
Het schijnt dat je in China een slechte social credit score kunt wegwerken door "goede werken" te doen.
Voorbeeld: u heeft Paul de Leeuw openlijk een valse relnicht genoemd of u Claudia de Brey een zeurwijf die ook niet kan zingen. ALS daar ophef van komt, kunt u uw minpunten wegwerken door het park in uw wijk te helpen schoonhouden, contact met ouderen (praten, wandelen, schaken), en meer van dat soort maatschappelijke zaken.
In de social credit score die wij nu hebben, wordt je afgebrand, mogelijk je baan kwijt, vrijwilligersorganisaties zetten je bij het grof vuil, Mark en Hugo keren zich in een persconferenties openlijk van jouw af (how dare you) en je moet boete doen bij Barbara Barends, Elly Lust en naar, door de rechter, opgelegde herscholing bij het COC.
En dan moet je heel diep bukken, heel diep.
Het verschil: China haalt je binnen de maatschappij (mensen), Bij ons wordt buiten de maatschappij gezet.
630, zo moeilijk was dat niet.
En ik deug niet eens.
400 hier.
Mocht niet met de sneltrein mee. Dus te laat op mn werk weer 50 punten eraf.
@A.I. van Dee | 05-01-22 | 21:56: geloof er niets van, ook met andere keuzes kwam ik op 600.
Het idee is blijkbaar dat je niet snel een slechte score hebt, en dus niet bang hoeft te zijn voor een dergelijk systeem.
@Nuchternederland | 05-01-22 | 22:00:
Het idee is blijkbaar..??
Djeess..!!
@Nuchternederland | 05-01-22 | 22:00: Ik heb de quiz niet helemaal eerlijk beantwoord in het echt zou ik dat restaurant geen slechte review hebben gegeven aangezien hun niets aan dat systeem kunnen doen.
Even quiz opnieuw doen kijken of het veel uitmaakt. Als ik die verdomde sneltrein maar in mag. :)
@Nuchternederland | 05-01-22 | 22:00: Mocht niet mee met de sneltrein en nog steeds 400 punten. Vraag over restaurant maakte niet uit voor beide antwoorden punten eraf. Misschien moet ik toch echt leren niet meer door rode stoplichten te fietsen/lopen.
Nieuws zoals bedrijven met 100 werknemers of meer moeten het CO2 verbruik van reizen naar het werk in kaart brengen vind ik eng en een voorbode van meer opgelegd beleid. Zeker met een Laag en knechtje Jetten in het kabinet.
Ondertussen in Italië,
De Italiaanse regering wil coronavaccinaties verplicht stellen voor mensen van 50 jaar en ouder, blijkt uit een voorstel dat het kabinet bespreekt. De verplichting geldt tot 15 juni, staat in het plan dat het virus moet terugdringen.
Handig hoor zo'n sociaal qredietsysteem. Kan de EU goed gebruiken.
Maar het komt louter voort uit opportunisme, het is geen complot. Of wel, Bart?
Gewoon een toevallig samenspel van opportunisme. En complotten bestaan niet want ik wil geen wappie zijn.
Typisch de Nederlandse overheid. Er wordt niet vooruit gekeken.
Een geavanceerd implantaat. Dan kunnen ze gelijk nog wat extra toffe info verzamelen.
400 score. Dus met de stoptrein en afhaal Chinees.
Hahaha.
Even uitzoeken of we wel eten mogen afhalen met een score van 400.
@A.I. van Dee | 05-01-22 | 22:00: ha ik zit effe goed, 640
Ik was dom om mijn goede vriend niet te ontvrienden, dus maar een score van 710.
Ik ga nooit meer naar een chinees restaurant.
Rule, ̶B̶r̶i̶t̶a̶n̶n̶i̶a̶ Brussel!
"Weinig mensen laten zich er openlijk over uit."
Gek hè ?
Ik gooi mijn vrienden, inc. Robbie, bij het vuilnis..!!
Thales is een vreselijk bedrijf zonder enig moreel besef.
Eenieder die technologie gebruikt om de vrijheid van de mens in te dammen en te beperken baant de weg vrij naar een inktzwarte toekomst.
Dat hebben wij toch al?
Ik pas
Dat mocht u willen.
REAGEER OOK