Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Waar is minister Kajsa Ollongren toch?

Niet dat we haar missen of zo. 

Kasja Ollongren is ziek en dat is uitermate vervelend voor haar. Maar minister van Binnenlandse Zaken Ollongren is daarom al meer dan een half jaar afwezig zonder dat ze haar functie officieel heeft neergelegd. Terwijl Martin Bosma al regelmatig heeft vragen gesteld over de (on)staatsrechtelijke en (on)grondwettelijke situatie van het aanwijzen van vervangers (Raymond Knops) zonder dat Ollongren zich - al dan niet tijdelijk - als MinBiZa heeft teruggetrokken. Zoals Kamerlid Bosma eind januari al aangaf: we kennen in Nederland geen 'Minister van Neergelegde Werkzaamheden'. Per 1 november ging ze de ziektewet in met complicaties rond een ziekte aan de bijholtes, althans zo werd ons verteld. 

De minister zou in maart weer beginnen, en dat deed ze héél even, lazen we op 11 maart. Maar op 20 maart was ze weer weg, ditmaal vanwege kennelijke bijverschijnsel-aandoeningen aan de luchtwegen en de risico's daarvoor die corona met zich meebrengt. Ondertussen doen de wildste geruchten de ronde over wát ze nou precies mankeert. Daarover hier geen speculatie, want we willen geen nepnieuwsgeruchten de wereld in slingeren (al weten we vrij zeker dat de Stom Jan Meeusen en al die andere parlementaire pilsvogels aan de Nieuwspoorttoog precies weten wat ze mankeert), maar we twijfelen hardop aan de gegeven gronden waarop haar afwezigheid is gebaseerd. 

Sowieso blijft de grondwettelijke vraag staan, zeker nu we in een soort opgevoerde griepcrisis schijnen te verkeren: waar is de minister van Binnenlandse Zaken, waarom hebben we er nu meer dan één terwijl we die tweede - Knops - nooit zien of horen, wie is er precies verantwoordelijk voor wat, en waarom doet Ollongren (die we als mens alle beterschap wensen) gegeven de omstandigheden geen afstand van haar politieke ambt, waarin ze nu volkomen nutteloos is in tijden van crisis, en waarin ze wat ons betreft überhaupt nooit gemist zou worden? Hoe dan ook: we hebben het idee dat we genaaid worden, dat de waarheid ons ontzegd wordt, en dat D'66 het niet zo nauw neemt met de regels voor benoeming en bezetting van een officieel ambt in de hoogste regionen van ons landsbestuur, door iemand die al een half jaar onzichtbaar en incapabel is om dat ambt te dragen en uit te voeren. 

Bosma vroeg eind januari al wie nou eigenlijk MinBiZa is

Reaguursels

Inloggen

Ik zit me af te vragen of het bij de meeste reaguurders bekend is, dat Kadeesja Arieb zich nog niet zo lang geleden door de Marokkaanse overheid liet inhuren...

The_Master_Bear | 07-04-20 | 23:08

Bosma,heerlijk hoe hij dit weer verwoord.
Heel Den Haag is een kerkhof van mislukte IT projecten!
100 miljoen door het toilet.

De Profundus | 07-04-20 | 22:37

Ik mis het mens niet. Trotzdem gute besserung, maar blijf weg uit Den Haag.

Karel | 07-04-20 | 19:31

Misschien dat ze last heeft van haar geweten..

Wil Palen | 07-04-20 | 18:52 | 2

Ik moest lachen.

pietvanvliet | 07-04-20 | 19:01

Ik moet net zo hard lachen als Pietvanvliet, misschien zelfs harder. Een 66er met een geweten!?

Nuuk | 07-04-20 | 19:23

Het hele plan is zo klaar als ’n klontje: Nederland moet een soort van capitool van W-Europa worden met minsten 25 MLN mensen (oorspronkelijk 15 MLN = +10 MLN neuzen er bij, een kwart is inmiddels al gerealiseerd, we zijn er ontzettend blij mee). Het eten en de benodigde grondstoffen komen stap voor stap weg uit de onlangs door Brussel gekochte O-Europese staten. Leg alle (niet te bevatten) deelplannen en schijt-wetjes maar in dit grote plan, en de puzzel past naadloos. Wie tegen dit plan is wordt als ‘staatsvijand’ behandeld.

O.a. mevr. Ollongren (D66) is een van uitvoerders van dit plan. Haal ik ook nog het opmerkelijke citaat van mevr. Maxima aan: ‘de Nederlander bestaat binnenkort niet meer..’ (vanwaar deze uitspraak?). Onnodig te zeggen dat wijlen dhr. Fortuyn een staak in de spaken van dit plan dreigde te steken, de beste man is niet meer… MH17, Marrakesh, opheffen referendum, de liegende MSM, het isoleren en voor gek verklaren van Nationale ideeën, alles valt hierbij op z’n plek. Op zich ben ik niet tegen doldrieste plannen, echter we missen de uitleg van dit plan vlak voor elke kamer verkiezingen. En indien het draagvlak er niet is, dan betreft het een zachte Staatsgreep. Bron: geen bron.

Sw.Dwaallicht | 07-04-20 | 18:17

Van haar bezem geflikkerd denk ik. Kan nog even duren....

squadra | 07-04-20 | 18:11

Niet naar vragen!

Cepalislam500mg | 07-04-20 | 18:05

Vroeger heette zo'n langdurige afwezigheid 'gevlucht in de ziekte' . Waarom zou iemand in de ziekte vluchten? Omdat zo iemand gewoon zijn werk niet aankan, op grond van psychologische en/of geestelijke onvolkomenheden.
Of duidelijker: volkomen ongeschikt met bijbehorend dysfunktioneren.

xavier | 07-04-20 | 17:43

Heks van Oranje.

ManusMann | 07-04-20 | 17:39 | 2

van Nassau. De bloedlijn van Oranje is uitgestorven. Zie ook ons volkslied: "Wilhelmus van Nassau". Nergens komt het woord Oranje voor.

The_Master_Bear | 07-04-20 | 23:13

@The_Master_Bear | 07-04-20 | 23:13: De titel "van Oranje" is gekaapt door de Nassaus, maar ze zijn geen afstamming van Willem van Oranje..

The_Master_Bear | 07-04-20 | 23:15

Eeej, van Rossem; als je de Nederlandse politiek wil begrijpen, dan breng je even een bezoekje aan Artis.
Geef je ogen de kost aangaande debiel gedrag van allerlei beesten in gevangenschap. Dan begin je begrijpen in wat voor inrichting politici vertoeven.

aflaatverkoper | 07-04-20 | 17:36

Ik vermoed gewoon overspannenheid en stress. De baan is voor haar veel te hoog gegrepen. Ze is er ingerold vanwege gleuf + lesbi, maar niet voor haar capaciteiten. Dat kwam al duidelijk naar voren toen ze andere meningen dan die van D66 als nepnieuws probeerde te classificeren. Ze kon geen enkel voorbeeld geven, maar toch hadden de Russen een enorme invloed op onze verkiezingen volgens haar, Elke keer als ze probeert terug te keren breekt het angstzweet haar uit en meldt ze zich weer ziek.

Grachus | 07-04-20 | 17:36 | 2

Ja of misschien heeft ze toch wel wat gevoel in haar donder en breekt het haar op om van die onzalige instituten te moeten dienen.
Met haar totaal falende anti-nepnieuwscampagne die vanuit brussel gecoordineerd wordt (bijv.).

(schat de kans zeer klein in overigens, ik denk dat ze gewoon echt een slecht mens is).

Gazzerop | 07-04-20 | 17:48

Haar pooier is er vandoor gegaan en heeft zich teruggetrokken in een flatje aan de kust. Dat helpt ook niet echt.

The_Master_Bear | 07-04-20 | 23:12

Ik denk een hele andere holte... Als er zo raar over wordt gedaan is t meestal iets in den schaamstreek

merel veld | 07-04-20 | 17:27

Voordeel van dit hele corona-verhaal is wel dat mevrouw Ollongren geen tweede editie van het Democratiefestival kan organiseren. Dat dan weer wel.

Timide_Aso | 07-04-20 | 17:23 | 1

En geen sport, dat doet ook goed.

The_Master_Bear | 07-04-20 | 23:16

Ollongren is de typische glimlachende doch gewetenloze uitvoerster. Die zijn hun gewicht in goud waard voor het systeem. En dat laat ze niet vallen

de drijfsijs | 07-04-20 | 17:11

Beetje vanuit huis volksvertegenwoordigen, moet kunnen toch?
Ze liep al op de zaken vooruit.

Niet dat het daarom minder stinkt ofzo, vertrouw dit mens werkelijk voor geen cent.

Gazzerop | 07-04-20 | 16:57

Daar wordt men toch bijkans stil van. Een toespraak van deze kwaliteit is weer helemaal des heren Bosma.

Eeniegelijk die ooit betrokken was bij de totstandkoming van deze fluim moet eigenlijk grienend in een hoekje zitten voor de rest van die dag.
Wéér brilliant gesproken. Chapeau! Evocatus
.

Evocatus | 07-04-20 | 16:51

Ze hoeft van mij niet te genezen, sorry.

Ko Ranzig | 07-04-20 | 16:51

hoe zat dat ook alweer met die nominated survivor?..

evilbird | 07-04-20 | 16:50

Nepotisme, corruptie, ondemocratische wetten er doorheen jassen, het is D66 niet vreemd. Alles waar Van Mierlo ooit voor stond is vakkundig door de nieuwe generatie om zeep geholpen. De nieuwe generatie van Pechtold en Ollengren. Over dat vliegtuig geile kereltje Jetten heb ik het niet eens. Das gewoon een trekpop die precies doet wat de partij elite wil. Heeft feitelijk geen mening die er toe doet.

ILF2 | 07-04-20 | 16:04

Karin is gewoon bezig haar staatspensioen veilig te stellen. Zolang ze in functie is bouwt ze wachtgeld op. Mocht een andere minister struikelen dan kan Karin zo instappen en het ministerie overnemen.

Frau Merkel | 07-04-20 | 15:55

Ollongren is wel een bijzonder onsympathiek persoon, ze heeft het onsympathiek zijn zo goed als uitgevonden en tot in perfectie onder controle gekregen wat mij betreft.

Haar ministerschap is een ab-so-lute faal geworden. Daar zal ze zeker niet blij mee zijn. Gelukkig. Want toen zijn zo overduidelijk genietend van haar nare taak dat referendum via een wel heel creatief geitenpaadje de nek omdraaide, had ik, en vele anderen met mij, wel een beeld van wat voor regentesk, arrogant, neerbuigend rótkarakter er achter dat onsympathieke gezicht schuilde.

Ik ben dan ook heel blij dat ze op non actief staat, en hoop dit mens nooit meer terug te zien in de politiek. Ze past ook niet meer bij nu, het was leuk dat die Zweedse stropop is ingezet om het referendum af te pakken, had ze een klusje wat uitstekend bij haar paste, en verder is mevrouw niet meer nodig. Gaat prima zonder haar.

Macroglossum | 07-04-20 | 15:33 | 1

Kansloze bende die handpoppen uit de D66 poppenkast; eerst verkopen ze hun principes voor hun grootje om maar plaats te kunnen nemen op het bestuurspluche, vervolgens schoppen ze hun oprichter nog eens postuum in z'n kruis door alle vormen van bestuurlijke vernieuwing te verbieden om uiteindelijk ook het onderwijs naar de klote te helpen. Totaal overbodige partij met mislukte mensen die hun eigen irrelevantie niet beseffen en zich dus maar van ellende zijn gaan vastklampen aan de koortsdroom van voltooid levenseinde. Ik zeg, D66; stekker eruit en pil van Drion erin!

VanOldenbarnevelt | 07-04-20 | 16:01
-weggejorist-
_pacman_ | 07-04-20 | 15:30 | 1

Nooit heb ik een grotere schurfthekel aan een politica gehad dan zij. Alleen al door die hele houding met dat minachtende lachje. Ze speelt verstoppertje als het haar te heet onder de voeten wordt, en niet alleen nu, want dat deed ze ook bij het D66 congres waar ze een paar lastige vragen kon verwachten. Toen was ze ook ziek, zwak en misselijk. Deze vrouw uit in helemaal NIETS dat ze de belangen van Nederland vertegenwoordigt.

De Pilsvogel | 07-04-20 | 15:23 | 3

Ja maar dat is de hele eurofiele globalistische partij.

Datgingniegoed | 07-04-20 | 15:39

Nou, het is erg, moet ik toegeven. Maar Wiebes met zijn hekel aan hardwerkende zelfstandigen is nog erger.

Rest In Privacy | 07-04-20 | 17:18

U verraad uw leeftijd. Ik heb Ria Beckers nog meegemaakt.... dat was echt nog wel een paar tandjes erger.

The_Master_Bear | 07-04-20 | 23:18

Ik zeg het nog maar eens, dit is geen ziekte maar een mislukte cosmetische operatie.

jansma28542681 | 07-04-20 | 15:11

Vanwege het grote succes van het vorige event is Kasja het volgende Democratiefestival aan het voorbereiden . Dit keer wordt het een verplichte deelname voor al de ambtenaren en zullen er optredens zijn van Paus Fransiscus Timmermans en Aarsbischop Samsom.
Tevens een optreden van het tiener idool Greta Thurberg , onderandere bekent van het nummer “ How dare you!”
Tal van festiviteiten vinden er plaats oa., Een workshop. Hoe maak ik mijn eigen drugslab.

Datgingniegoed | 07-04-20 | 15:08 | 1

Voorlopig leven we in een Coronocratie. Wellicht dat het onderliggend lijdende minister v BiZa 1.0 daar ongepast feestje voor kan geven?

TonieKolonie | 07-04-20 | 15:16

Nee, nee, nee. Hou je mond nou toch. Is ze eindelijk weg, wil je haar weer terughalen?

Rest In Privacy | 07-04-20 | 14:55

"we willen geen nepnieuwsgeruchten de wereld in slingeren"
Stijlloos en nodeloos kwetsend is toch het motto?
Ik had eigenlijk wel een poll verwacht waar we zelf mochten kiezen wat haar mankeerde.

mark1487 | 07-04-20 | 14:53

Jonkvrouw Ollongren neemt liever anderen de maat. Vragen waar zij nu helemaal mee bezig is, wordt niet op prijs gesteld.

Peter_K | 07-04-20 | 14:53 | 1

Misschien zijn de scharen blijven plakken?

Kinkfactor | 07-04-20 | 14:55

Ik heb uit een hele betrouwbare bron vernomen, dat ze zieker is dan verteld. Iets met haar schildklier. En dat is niet best!

H.E. van Putten/Koor | 07-04-20 | 14:47 | 1

Dat ze vanalles en nog wat in haar schild voerde,was me ook al snel duidelijk.
Staat ook op goede voet met Maxima en Trix.
Door en door verrot.

De Profundus | 07-04-20 | 22:18

Voor zieke regeringsleiders is er altijd de stervende Bruinzwaan methode achter het kansel waarmee je met applaus achter de burelen kan vertrekken (+ wachtgeld).

Overnijd | 07-04-20 | 14:46

Zal binnenkort wel in een of ander provincie benoemd worden tot commissaris van de koning ...

Rest In Privacy | 07-04-20 | 14:45 | 1

Ja de oranje parachute gaat open.

ManusMann | 07-04-20 | 17:40

De niet van democratie gespeende helleveeg Ollongren is het schoolvoorbeeld van een gemodelleerde marionet die haar Bilderberg instructies naar beste kunnen uitvoert om zo een meer dan nuttig instrument te kunnen zijn voor de zonnekoningen van Brussel. Deze officieuze gravin die als referendumsloopster in de duistere annalen van de geschiedenisboeken terecht is gekomen heeft destijds (geheel onterecht) ook GeenStijl als nepnieuwsfabrikant op de korrel genomen met dat fopbureautje ‘EUvsDisinfo’ van de Europese Commissie dat 'nepnieuws' op dagelijkse basis zou aanpakken. Dat Animal Farm orgaan is nog volledig actief. GeenStijl is overigens van alle blaam gezuiverd. Alleen aan dat laatste werd spijtig genoeg weinig ruchtbaarheid gegeven. Op YouTube staat de clash tussen Ollongren en Tom Staal. Voorts is de uiteenzetting van Thierry Baudet die gravin Kasja van Ollongren tot de schoenveters affikt ook meer dan het bekijken waard. Van dat laatste is hier de link:
Thierry Baudet pakt Kajsa Ollongren aan over afschaffen referendum!
www.youtube.com/watch?v=VWSir9Gb9Q0

Nehemia | 07-04-20 | 14:40 | 1

Helleveeg… ik ben verzot op het gebruik van oud-Nederlandse uitdrukkingen en gezegdes. Voorts zullen we wel zien waar het D66 schip strand, ze zitten zichzelf qua logica behoorlijk in de weg. Vandaar ook dat het voor enigszins wakkere lieden ‘prijsschieten’ is op dit soort trekpoppen v.d. macht. Het afschaffen van het referendum (direct gelinkt aan de EU versus Oekraïne) gaf een direct inkijkje in hun ware plannen. Het volks-nee moest getackeld worden, dit resulteerde in opvallend machtsmisbruik van splinterpartij D66. De maskers zijn gevallen…

Sw.Dwaallicht | 07-04-20 | 22:25

Meende al dat ze boven haar kunnen opereerde. Dat geeft stress die dan op je zwakste onderdeel slaat.

Rest In Privacy | 07-04-20 | 14:32 | 1

Bah slaat het daarop? *flats*

Overnijd | 07-04-20 | 14:45

Minister Ollongren (D66/EU) heeft volgens de officiële lezing ’n hardnekkige bijholte-aandoening, mag maanden thuis en tevens aanblijven. MP Boris Johnson is gisteren opgenomen op de IC, zijn pro EU opponenten slijpen alvast de messen: ‘denk maar niet dat hij onmisbaar is’ (bron, Telegraaf).

Welnu, laten we dit eens omdraaien dan. Niet? Hoe kan dat nou…

Sw.Dwaallicht | 07-04-20 | 14:28 | 1

Ollongren heeft eerder een hardnekkige holte-aandoening

antonetta | 07-04-20 | 14:58

Ze heet geen Kasja. Ook geen Kajsa. Doe maar gewoon Karin, artiestennamen lijken mij zeer ongewenst in de volksvertegenwoordiging. Hoewel, als ik op Zaphod Beeblebrox zou kunnen stemmen zou ik dat natuurlijk doen....

elfenstein | 07-04-20 | 14:24 | 1

Orwellonkreng als tweede deel is wel goed?

Kinkfactor | 07-04-20 | 14:58
-weggejorist-
Teeweetwee | 07-04-20 | 14:06 | 1

Ollongren moet aftreden, zo simpel is het. Allemaal heel erg die ziekte, maar het ambt is belangrijker dan de persoon. Als je een half jaar je functie niet kan uitoefenen ben je gewoon niet geschikt. Als minister moet je letterlijk 24/7 klaar staan. Je hebt nooit echt vakantie en je kan nooit echt het ambt naast je leggen.

Maar goed, D66....

Nederland80 | 07-04-20 | 13:56 | 4

dat recht is ze iedere dag verder aan het opbouwen op kodten van de belastingbetaler

vranac | 07-04-20 | 14:37

Inderdaad. Dit is gewoon echt veel te lang afwezig voor zo'n functie. Plus blijkbaar ook te kwetsbaar. Niet doen, gewoon een gezond iemand neerzetten.

Gazelle | 07-04-20 | 17:08
▼ 1 antwoord verborgen

Ze wil haar recht op wachtgeld niet kwijt.

TRUMP | 07-04-20 | 13:52 | 1

Ze heeft mazzel dat ze geen ZZP er is met deze fratsen.

ja,diedus! | 07-04-20 | 13:54

Ze heeft het te druk met strijken afwassen stofzuigen en andere huishoudelijke taken. Ze voelt dat haar meer recht doet dan die onzin dirigeren in de tweedekamer.

jitro | 07-04-20 | 13:47

Gelukkig voor Ollongren en jammer genoeg voor ons is de grondwet toch een dode letter.

IkWilOokWatZeggen | 07-04-20 | 13:44

Het lijkt mij zelfs een schending van de ambtseed.

Sqbar | 07-04-20 | 13:55

Nu Robot Jetten alle bakfietsmoeders naar Groenlinks jaagt met obligate deugpraat, presenteert Kaag zich als nieuwe leidster van de sekte.
Ik betwijfel of we daar blij mee moeten zijn.
Ik zou graag wat nieuw elan willen zien bij D66, iemand die even teruggrijpt naar de democratische roots en bestuurlijke sanering nastreeft.

De verwarde man | 07-04-20 | 13:37 | 2

Nieuw elan? '66? Democratische roots? Bestuurlijke sanering? Dat is te vinden bij FvD. '66 is dood. Morsdood.

piloot47 | 07-04-20 | 13:44

Van mij mag de sekte per direct opgeheven worden.
Mevrouw Kaag is een linkse globalist die verschikkelijk goed weet hoe we ons belasting geld over de balk kunnen smijten.
Ze komen eenkeer in de regering en de hele partij wordt een eurofiel globalistisch klimaat drammend dictatoriaal partijtje.

Datgingniegoed | 07-04-20 | 14:58

Ze zal dit haar hele carrière, voor zover daar nog iets van te maken valt (ik denk het niet), met zich meedragen. En dat alleen al doet mij deugd.

Koonkluk Huis | 07-04-20 | 13:34

Het lijkt allemaal zo mooi maar wetten zijn uiteindelijk ook maar wat afspraken tussen mensen, waarom zou je je er aan houden als overheid ? Hoe is het trouwens met het griepje van Boris ?

sprietatoom | 07-04-20 | 13:30

Ik heb een jaarcontract; als ik zo lang ziek zou zijn als Kajsa: weg baan, weg jaarcontract, hallo UWV met 70% van mijn laatstverdiende salaris. En zij kan voor onbepaalde tijd 100% doorbetaald thuiszitten tot het einde van de coronacrisis?

DianaSpencer | 07-04-20 | 13:23 | 2

Ja, dat zie je toch? De vraag is; hoe kan het dat u daar verbaasd over bent?

opblaasschaap | 07-04-20 | 13:25

Maar ze heeft toch koninklijk zijspoorbloed ????

grindbak | 07-04-20 | 13:22 | 1

en Joost mag weten wat haar dat ook nog oplevert elke maand?

jan den hollander | 07-04-20 | 13:35

Het begint een beetje te wringen zo'n "hoge" ambtenaar die qua uitstraling alle vooroordelen van grijze muis, arrogante regent, vriendjespolitiek, cliëntelisme, machtsbederf en nepotisme vertegenwoordigt en rustig een half jaar thuis blijft. Dit vergeleken met de zzp-er die nu ook thuis zit, maar onvrijwillig en vaak onverzekerd. Die moet concurreren tegen de "vooruitgang" van de EU en zich NOOIT!!! kan ziek melden en bovendien vaak noodgedwongen zzp-er is geworden. De bestuurders die overigens nog geen idee of plan hebben om uit deze crisis te komen hebben er wel voor gezorgd dat ze zelf goed verzorgd zijn en het nog vele jaren uit kunnen zingen.

Moge deze crisis de misstanden in dit land afdoende aan de kaak stellen zodat de tweedeling in Nederland snel minder wordt en moge capabele politici van wat mij betreft een oorlogskabinet snel orde op zaken gaan stellen.

kalescheet | 07-04-20 | 13:19 | 4

Plusje.

Rico Tampeloerus | 07-04-20 | 13:56

Ze is geen ambtenaar naar politicus.Als ambtenaar zou ze gewoon in de Ziektewet zitten, maar als minister moet ze in een situatie als deze aftreden en vervangen worden.

Synecdoche | 07-04-20 | 14:26

je hebt gelijk; het rechtsgevoel wordt zo wel ondergraven en dat de dieren niet allemaal gelijk zijn wordt zo wel heel duidelijk!!

surffee11 | 07-04-20 | 14:31
▼ 1 antwoord verborgen

Wat ik lees in de grondwet is dat de staatssecretaris de minister kan vervangen mits ze nog het beleid kan bepalen.

Daaruit blijkt dat Ollongren nog steeds aan de touwtjes trekt en dat als Knops een motie van wantrouwen aan zijn broek krijgt Ollongren wordt vervangen door een nieuwe minister en Knops weer gewoon niks kan gaan doen.

Sqbar | 07-04-20 | 13:19 | 2

En nu lees ik dat Knops sinds 1 november 2019 tot minister is benoemd, dat lijkt ongrondwettelijk. In geval de minister niet in staat is haar ambt uit te voeren kan, aldus de grondwet, het beleidsterrein van de staatssecretaris worden uitgebreid.

Sqbar | 07-04-20 | 13:24

@Sqbar | 07-04-20 | 13:24: dhr Bosma had het prima aan de kaak gesteld in het debat, maar niemand wilde er naar luisteren... glas plas was.

LuNaTeeQ | 07-04-20 | 13:33

Prinses Ollongren is ziek, een ziekte gevaarlijker dan Corona. Te hopen valt dat zij niet in het geniep Deugplannen zit uit te broeden.

Blijf. Weg. Doe het voor Nederland.

Jan Passant mk2 | 07-04-20 | 13:15 | 1

Freule.
Prinses had ze kunnen worden als ze hetero was en 1 van de zonen van Bea had gekozen. Ik denk stiekem dat Bea dat graag had gewild. Maar ja. Op dat potje past slechts een ander potje.

Stormageddon | 07-04-20 | 13:38

Ondertussen gaat de linkse demonisering in alle hevigheid doorrr.

Van sokkel gewaaide VARA-cabaretier Erik van Muiswinkel: ‘Geef geen zuurstof aan Thierry Baudet en Robert Jensen!’
www.dagelijksestandaard.nl/2020/04/va...

Nehemia | 07-04-20 | 13:08 | 5

Tsja, wat zou je naar Baudet luisteren? Die man roept toch alleen maar wat vanaf de zijlijn en komt nog niet met het begin van een oplossing? Toch?
forumvoordemocratie.nl/actueel/fvd-pr...

piloot47 | 07-04-20 | 13:58
▼ 2 antwoorden verborgen

Wie mist dat Bilderbergsletje nou. Nederland kan wel zonder haar.

luto333 | 07-04-20 | 13:06 | 1

Ga je mond spoelen! Nooit meer zulke dingen over vrouwen zeggen. Hoe kan je nou ooit genoeg sletten hebben?????

Shoarmamasutra | 07-04-20 | 14:04

Op dezelfde plek waar onverschillige klaas is ?

CorrieOna | 07-04-20 | 13:04

DDR66 en transparantie ? Dat gaat niet zo goed samen.

Motleycrew | 07-04-20 | 13:02 | 1

Moet ook transplantatie zijn.

Jezusaapje | 07-04-20 | 15:36

Een minister moet lichamelijk gezond en sterk zijn. Ben je dat niet, geef dan je functie meteen op. Anders stort je bij de eerste de beste crisis onmiddellijk in en dat kunnen we echt niet gebruiken. Dus Kasja, treed per direct af. In het landsbelang.

Max Headroom | 07-04-20 | 13:02 | 1

Laat haar en voorbeeld nemen aan Bruins. Je kan van alles aan zijn optreden vinden, maar hulde dat hij direct herkent heeft dat het niet meer iets ging worden.

bleached | 07-04-20 | 13:23

Kasha is achter de schermen druk bezig een miljoenenverslindend democratiefestival te plannen dat niet doorgaat ivm Corona. Ze levert goed werk.

tipo | 07-04-20 | 13:01 | 1

Toch heeft Rutte 'geen actieve herinnering' aan haar.

Crossing_The_Rubicon | 07-04-20 | 13:12

Dat is slim, dat ze even een dagje weer gewerkt heeft en zich daarna weer ziekgemeld. Dan gaat de maximale termijn dat je volledig betaald ziek thuis mag zijn opnieuw in.

J. Jarig | 07-04-20 | 13:01 | 3

Dat!!

Crossing_The_Rubicon | 07-04-20 | 13:12

Ik zie haar er wel voor aan ja.

bleached | 07-04-20 | 13:24

Een wel vaker door de ambtenarij gebruikte remedie, een hardwerkend ambtenaarfamilielid (ze bestaan) kon zich er mateloos aan ergeren temeer daar zij zijn baas was en maaaaaaaanden achter elkaar afwezig was.

Slough | 07-04-20 | 13:55

Zij heeft de ziekte van Hedel.

therevenant | 07-04-20 | 12:58 | 2

Of de ziekte van Rupke.
Haar oren groeien harder dan haar kupke.

Gravin v Kippenbouth | 07-04-20 | 13:53

@Gravin v Kippenbouth | 07-04-20 | 13:53: meer haar op haar doos dan op haar kupke

Buto Terong | 07-04-20 | 14:59

Ik ben ooit gejorist, nee zelfs gebanned, toen ik zei dat Ollongren niet meer zou terugkeren in haar functie.

En nu?

Crossing_The_Rubicon | 07-04-20 | 12:58 | 8

Er is lang niet altijd een relatie tussen de inhoud van een tegel en gejorist worden. Het was misschien gewoon uw beurt.

Reaguurdeskundige | 07-04-20 | 13:42

Nu weer denk.ik

The2Amendment | 07-04-20 | 13:52
▼ 5 antwoorden verborgen

Die zit op de reserve bank en gaat zich pas warmlopen als de verkiezingen in zicht zijn. Na de crisis graag, daar kan je alleen maar averij oplopen. Nee laat robot Rob de ‘66 teksten maar drammen en de klappen vangen. Daar is hij voor geassembleerd. En het land besturen pfff, dat gaat prima zonder me, binnenland waar ligt dat?

P-unit | 07-04-20 | 12:57

Als je als werknemer ziek bent staat er binnen de kortste keren een bijdehante manager met een bos bloemen aan de deur (voor de schijn van welgemeende interesse). Fatsoenheidshalve vragen ze eerst nog hoe het met je gaat maar weldra krijg je vragen afgevuurd: hoe lang gaat dit nog duren ?, kun je al andere werkzaamheden uitvoeren ? en dit allemaal om de managementtargets te halen m.n. terugbrengen ziekteverzuim.

Stratum | 07-04-20 | 12:55

Uit de hand gelopen besnijdenis in de zandbak?

Opajoop | 07-04-20 | 12:55

Kom op reaguurders! Iets inclusiever mag wel hoor... Zelfs Kajsa hoort erbij en mag er zijn... Ze is een lichtend voorbeeld van succesvolle diversiteit, net als haar collegae Stientje en Sigrid... toppertjes van de NL Democratie...

Odin | 07-04-20 | 12:54

De antwoorden op de vragen die Bosma in januari (!!) stelde, moeten inmiddels toch bekend zijn? Het zou fijn zijn als we die bijgeleverd hadden gekregen.

Amsterdamsko | 07-04-20 | 12:53

"... waarom doet Ollongren (die we als mens alle beterschap wensen) gegeven de omstandigheden geen afstand van haar politieke ambt ..."

Omdat geld. Daarom.

Heau even | 07-04-20 | 12:51 | 5

Ze was jarenlang SG van algemene zaken, rechterhand van Rutte. (Ja, lijkt mij ook heel vies). Dus ze weet iets van Mark. In elk geval weet ze teveel van dingen die wij niet mogen weten. Daarom is ze nog in functie met bijbehorend salaris.

Stormageddon | 07-04-20 | 13:12
▼ 2 antwoorden verborgen

Ze lijdt aan chronische incompetentie en is inmiddels uitbehandeld!

kunstliefhebber | 07-04-20 | 12:50

Je leest haar CV ook met verbazing. Na een flutstudie direct directeur Europese Integratie o.i.d. op het Ministerie. Die Bilderberger werd door bepaalde krachten geparachuteerd. Een dergelijke carriere is niet voor u of mij weggelegd. Dit land is ziek.

Piet Karbiet | 07-04-20 | 12:49 | 1

Ze heeft haar adellijke titel mee. Het gepeupel heeft het nakijken. Daarom gebruikt Bernhard de prinstitel en de bril om z'n ware persoon achter te verbergen.

Slough | 07-04-20 | 13:59
-weggejorist-
ikworstelengadouchen | 07-04-20 | 12:47

6 maand zwangerschapsverlof is natuurlijk wel erg lang tenzij er een medische indicatie is.
Maar goed, wie is hier zo close met het Haagse journaille om te kunnen vermoeden wat ze dan wel heeft?

namensmijnhond | 07-04-20 | 12:47
-weggejorist-
jan huppeldepup | 07-04-20 | 12:45 | 2

Heel D66 is ziek. Psychisch gestoord en een chronische EU aandoening.

Broadsquire | 07-04-20 | 12:44 | 1

Heel veel genders.

likdoorn | 07-04-20 | 13:30

Zou leuk zijn als er nu een schandaal opgerakeld wordt waardoor de MinBiZa moet aftreden. Dan sla je twee extremisten in één klap.

Reaguurdeskundige | 07-04-20 | 12:43 | 2

Dan benoemen ze gewoon een derde op die post.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:46

Ze was zich aan het inwerken, maar het coronavirus gooit roet in het eten. Vooral rot voor haar, binnen het kabinet wordt haar werk gewoon overgenomen door anderen. Niet zo veel aan de hand lijkt me. Ik heb een vermoeden dat het ook gewoon via de regels loopt, maar eerlijk is eerlijk: dit is een onderbuikgevoel. Maar omdat de PVV erbij betrokken is, lijkt mij een onderbuikgevoel meer dan genoeg om dingen voor waar aan te nemen.

beldewouten | 07-04-20 | 12:43 | 2

"Ik heb een vermoeden dat het ook gewoon via de regels loopt" de wetten worden ondertekend door de minister, maar die is vervangen zonder dat ze is afgetreden. Het loopt niet volgens de regels en daarsoor is de ondertekening misschien wel niet rechtsgeldig, met alle gevolgen van dien. D66 moet het hebben van blind vertrouwen, met nadruk op blind.

WldPlssr | 07-04-20 | 12:59

"Maar omdat de PVV erbij betrokken is, lijkt mij een onderbuikgevoel meer dan genoeg om dingen voor waar aan te nemen."

Lijkt mij een behoorlijk belabberd argument om iets voor waar aan te nemen, ongeacht de bedenkelijke dingen die de PVV soms loopt te verkondigen.

De Grondwet bevat een artikel waarin staat dat een staatssecretaris bij afwezigheid van de minister waar hij/zij voor werkt, deze kan vervangen, maar Knops is al weer enige tijd geen staatssecretaris meer, maar minister van Binnenlandse Zaken: een beroep op dit artikel gaat dan ook niet op.

In zijn hoedanigheid van minister geeft Knops leiding aan het gelijknamige ministerie. Probleem is alleen: er is al een minister van Binnenlandse Zaken (Ollongren), die formeel ook nog steeds leiding geeft aan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Wie heeft dan uiteindelijk de doorslaggevende stem bij het geven van leiding aan het ministerie? Moeten ze niet allebei hun instemming geven bij dat soort handelingen?

Het lijkt me ook sterk dat je twee ministers op hetzelfde beleidsterrein kunt hebben: hoe zit het dan bijvoorbeeld met de ondertekening van wetgeving, brieven en andere documenten? Kunnen beide afzonderlijk tekenen? Of moeten zij allebei ondertekenen om het rechtsgeldig te maken? Wie is er überhaupt bevoegd tot het nemen van beslissingen op het beleidsterrein van Binnenlandse Zaken? Dat zijn toch wel wat dingetjes om rekening mee te houden, die ook ernstige twijfel oproepen of dit wel toegelaten is.

countus | 07-04-20 | 14:38

Gewoon te licht bevonden voor de functie. Zoals Bosma al aangaf komt er niets uit haar handen. Ze mocht komen opdraven om het referendum de nek om te draaien.
Voor haar hoop ik dat ze snel weer elders aan het werk kan.

Rest In Privacy | 07-04-20 | 12:43 | 1

Ach das met Aleid Wolfssen ook gelukt dus er is hoop voor de freule.

The2Amendment | 07-04-20 | 13:55

De situatie rondom de Kas is het meest duidelijke bewijs,dat dit enge kabinet is uitgeregeerd. Het heeft alleen maar gedicteerd trouwens in samenspanning met haar juich-aapjes in wat we vroeger de Tweede Kamer noemden.
Dat deze vreemde situatie rondom een minister ontstaat van een nogal kwestieuze partij bevreemdt me niet. Orwell regeert immers daar en nog wel in zijn meest kwaadaardige uitgave. Rutte und EU heraus.

hertogvanzottegem | 07-04-20 | 12:40

Is ondergedoken bij haar goede vriend Arjan Lubach.

Realist-1 | 07-04-20 | 12:40

Hoe dan ook, ik denk dat de functie van minister te hoog voor haar is gegrepen.
Ze heeft een raar wereldbeeld. Ingegeven door haar partij.

Mr.Crowley | 07-04-20 | 12:39 | 5

@hertogvanzottegem | 07-04-20 | 12:41:
Je kunt hier van leren. Dit zijn unieke tijden.
Je ziet eigenlijk al hoe dit beleid steeds doorzichtiger is in haar falen op diverse terreinen.
Toch heeft ze nog steeds steun van de burgers.
We leven in interessante tijden.

Mr.Crowley | 07-04-20 | 12:44

Er zitten nog wel wat meer zwakke schakels in dit kabinet, maar de meeste zitten op wat lichtere functies. Binnenlandse zaken is 1 van de zwaarste ministersposten en dit was overduidelijk ver boven haar competenties. Een blunder van D66 om zo’n zwakke persoon op zo’n belangrijke post te zetten en het geeft te denken of D66 wel genoeg zwaargewichten heeft om fatsoenlijk in een regering neer te zetten!

kunstliefhebber | 07-04-20 | 12:53
▼ 2 antwoorden verborgen
-weggejorist-
Antiquerulant | 07-04-20 | 12:39 | 2

Helaas nog 46 jaar te gaan voordat D'66 als partij achterhaald is.

Quasimodo | 07-04-20 | 12:39 | 1

Reken er maar op dat ze 5 jaar eerder ineens gaan doen alsof ze een partij voor de toekomst zijn. Dat spul zit er nog wel een tijdje al hebben ze die aardige Jetten tegen die tijd allang op het vliegtuig naar China of zo gezet.

Watching the Wheels | 07-04-20 | 12:46

Beterschap gewenst, minister Ollongren.

Superior Bastard | 07-04-20 | 12:39 | 1

Dank je Alexander.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:39

Het getuigt van een compleet gebrek aan realiteitszin, als je van alle medische kwesties die je kan kiezen dit luchtwegverhaaltje kiest om je afwezigheid te verklaren.

De meeste mensen wordt dan na enige weken thuis vriendelijk doch dwingend gevraagd maar wat extra paracetamol te slikken of op zijn minst 3 a 4 uur per dag te komen. (Doen wat je kan, geldt natuurlijk alleen voor het simpele burgervolk).

Dit verhaal slaat nergens op. Zeg dan gewoon dat je het niet wil delen, dat heeft iedereen maar te respecteren.

letopuwzaak | 07-04-20 | 12:38 | 1

Luchtweg= holte

letopuwzaak | 07-04-20 | 12:42

Als ik betrouwbare bronnen parafraseer dan is ze voor haar herstel dezer dagen aan het baden in een bad van maagdelijk kinderbloed om haar vampirische krachten te herstellen.

GroetenVanUrk | 07-04-20 | 12:38 | 1

Verbaast mij niets, met D66 kan men alles op het altaar aantreffen.

Sw.Dwaallicht | 07-04-20 | 14:34

Haar vader werd in 2002 "ingelijfd" en mocht zich sindsdien jonkheer noemen, ze is dikke vriendin van prinses Beatrix, en ja, ze is op wonderbaarlijke wijze zonder ooit iets wezenlijks gepresteerd te hebben in de Nederlandse politiek omhooggevallen. Het lijkt erop dat sommige, zeer invloedrijke personen iets met haar van plan zijn, dat er een nauw omschreven rol voor haar is weggelegd en dat ze daarom moet blijven.

Schoorsteenveger | 07-04-20 | 12:35 | 6

Ze is een tijdlang actief geweest als hoge ambtenaar en als wethouder. Qua studie en loopbaan past ze wat dat betreft best wel in het politieke wereldje, het grote verschil is dat de meeste bewindslieden wel wat meer bekendheid genieten ten tijde van hun aanstelling. Maar objectief gezien is dat absoluut niet ten nadele van Ollongren. Je kan je afvragen waarom juist zij is gekozen voor de rol van minister, misschien waren er gewoon weinig goede kandidaten bij D66 en dacht men dat ze haar ervaring in de ambtelijke top goed zou kunnen gebruiken. Ik zie daar weinig negatiefs in. In haar handelen des te meer. En in dat licht is het inderdaad wel vreemd dat ze nog steeds niet is afgetreden.

Muxje | 07-04-20 | 12:42

@Reebensteeltje | 07-04-20 | 12:40:
Dat ligt aan de grondwet die je zo'n republiek meegeeft. Merkel staat ook boven de wet momenteel in Duitsland, of althans haar wil is wet en niemand die haar tegenhoudt. Al is ze wel gekozen, dat dan weer wel.

Maar ook in een constitutionele monarchie kun je meer democratie invoeren. Nexit (anders schiet het totaal niet op), gekozen burra, gekozen 1e kamerleden of vervanging door een constitutioneel hof (die gekozen wordt), gekozen MP die voor de verkiezing zijn kabinet presenteert, stemmen zonder last en ruggespraak weer invoeren, geen regeerakkoorden, periodieke vervangingen van hoge ambtenaren... zomaar wat ideeen.

Naast een referendum, BINDEND, natuurlijk.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:44

@Nehemia | 07-04-20 | 12:40: Samen met Rutte dan toch want die liep er ook naar binnen. Dan weet je genoeg.

Slough | 07-04-20 | 14:01
▼ 3 antwoorden verborgen

Burn-out

Apollo | 07-04-20 | 12:34 | 1

Geen burned-out maar een coked-out

El Sid | 07-04-20 | 13:25

Of komt ze terug als Karel Ollongren?

Alco-de-Holist | 07-04-20 | 12:34 | 1

En met een baard?

Schoorsteenveger | 07-04-20 | 12:36

Die ligt ergens ingepakt in plastic in een kast.

Deflatiemonster | 07-04-20 | 12:34 | 2

@Deflatiemonster
Haal jij niet “een lijk in de kast vinden” en “ uit de kast komen” door elkaar? Het laatste heeft ze namelijk al gedaan.

Alco-de-Holist | 07-04-20 | 12:40

Die zit gewoon in Zweden, op een terras

hotbrasil | 07-04-20 | 12:32 | 1

Lol.... terwijl wij hier intelligent opgelocked zitten!

Amsterdamsko | 07-04-20 | 12:50

Vanaf het allereerste moment had ik een bloedhekel aan dat Ollonkreng. D66 is erin geslaagd om ons land te voorzien van een aantal afschuwelijke heksen, zoals ook de Kaagplaag en in 't Geld. Stuk voor stuk, draken van wijven. Nee ik mis dat zieke mens ook niet.

Broadsquire | 07-04-20 | 12:31 | 1

Beter kan ik het niet zeggen. De vraag is alleen, waarom zijn deze verschrikkingen, waarbij geen greintje vaderlandsliefde is te bespeuren, op ons losgelaten? Waarom niet meer protest?

Maris v.d Hof5393 | 07-04-20 | 13:07

Ollongren = het vleesgeworden bewijs van het gezegde: het maakt niet uit wat je kunt, maar wie je kent

r@zor - InFiDeLz! - | 07-04-20 | 12:31 | 1

inderdaad. Ze kan het, net als Pechthold, erg goed vinden met de moeder van WimLex. Dat geeft natuurlijk al zoveel voorsprong.

Fantomas | 07-04-20 | 12:42

Wat een reeks vervangingen van VVD ministers op het departement van Veiligheid en Justitie al liet zien, de reservebank is leeg.

Capabele bestuurders die in debiele soundbites kunnen communiceren over de waan van de dag en op de achtergrond toch hun werk kunnen doen, zijn nu eenmaal dungezaaid.

Het ministerschap is zo`n bizar ambt geworden, dat je een schaap zoekt met vijf poten, die ook nog kan transformeren in een phoenix.

Feynman | 07-04-20 | 12:30 | 4

En die bereid is elke dag onder een douche van verse poep te gaan staan.

Ik zou 't niet willen. Het is nooit goed. Alles wat je wil doen wordt teruggefloten en afgezeken.

Knufter | 07-04-20 | 12:32

@Knufter | 07-04-20 | 12:32:
pffff een minister is niets meer of minder dan de talking head van het departement in kwestie. Zij hosselen zelf helemaal niks, moeten met hun kop voor de tv verschijnen en voorlezen wat hun ambtenaren geschreven hebben indien nodig, en gezeik van (in de praktijk) Geertje, Tjer en wat SPers aanhoren in de kamer. Voor de rest stelt het niet veel voor, stalorders en beleid komen immers van de hoge ambtenaren van het departement en uit Brussel.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:36

De 'heavy lifting' zullen ze wel aan hun ondergeschikten uitbesteden.

Nehemia | 07-04-20 | 12:47
▼ 1 antwoord verborgen

Het ging al eerder fout. Wie gaat er in godsnaam met D66 regeren? Dat kan niet goed gaan

Fijn_dat_je_er_bent | 07-04-20 | 12:28

Weet je waarvan je ook last krijgt van je holtes op den duur?

Rallywally | 07-04-20 | 12:28 | 1

Besmette dildo's?

Het Licht | 07-04-20 | 12:33

Het principe minister zonder portefeuille is bepaald niet nieuw. Ministers bepalen onderling onder wie welke taken vallen.
Ooit hadden we ook ministers van Cultuur, milieu enzo. Landbouw ook tijden weggeweest. Het deel politie van vroeger Binnenlandse zaken en Justitie zijn samengegaan als " veiligheid" etc.
Dus t lijkt mij niet meteen illegaal. Dat ze nog doorbetaald wordt bij ziekte is op de slechtste banen na ook gemeengoed
Ik moet die Ollongangreen niet, maar ik heb hier niet echt bemerkingen op.
Wel vind ik bijholten raar zo lang. Maar ze heeft ook haar privacy. Overspannenheid, drank of drugs zou gezag kosten terwijl je juist dapper wel stopt en daarna beter dan eerst zou moeten zijn . Als ik klachten over haar hoorde waren die idealogisch.

Shoarmamasutra | 07-04-20 | 12:27 | 5

Kijk anders even vanaf 2:50 in dat filmpje van Bosma.

Antiquerulant | 07-04-20 | 12:32

Een minister heeft een verantwoordelijkheid. Als er nu iets staatsrechtelijks gebeurt, is het niet duidelijk wie er verantwoordelijk is. Dat is een beetje als een bedrijf van wie niet duidelijk is wie de directeur is. Dat zou bijv. de fiscus niet accepteren. Wij moeten dat ook niet accepteren. We huren die mensen wel in van ons belastinggeld.

Knufter | 07-04-20 | 12:34

Het gaat hier niet om een minister zonder portefeuille, maar om een minister die niet is afgetreden en toch vervangen is. Hierdoor loop je de kans dat alles wat er nu gedaan wordt onder verantwoording van 'de minister' onwettelijk is en later als onwettelijk kan worden verklaard. Als jurist kan je zo makkelijk wetten onderuit halen.
2e punt is dat de raad van state terecht aangeeft dat er duidelijke actie moet worden ondernomen en onder strakke regie van de minister (welke?) en dat de minister komt met een wetsvoorstel dat precies het tegengestelde doet, allerlei clubjes moeten toezicht gaan houden. Dit gaat weer bakken met geld kosten met in het beste geval geen enkel resultaat
Het niveau van onze bestuurders is bizar laag.

WldPlssr | 07-04-20 | 12:53
▼ 2 antwoorden verborgen

Ik denk toch dat er mensen zijn die stiekum wel eens fantaseren over Kasjah.

Leptob | 07-04-20 | 12:26 | 6

Dat klopt, maar dan heeft ze zo'n zwarte hoed met een punt op en een bezem tussen haar benen.

corbiere | 07-04-20 | 12:44

@ Normpje
Tja, “ kut is kut” zei de boer en naaide zijn varken.

Alco-de-Holist | 07-04-20 | 13:36
▼ 3 antwoorden verborgen

En dan zo’n interim-kamervoorzitster die nog even wil shinen tegenover de enige echte kamervoorzitter, door te vragen waar hij heen wil. Onbenul.

Normpje | 07-04-20 | 12:26 | 1

Waar staat dat filmpje dan? Oh, gevonden.

Piet Karbiet | 07-04-20 | 12:34

Dat mens had al lang moeten aftreden.
Als ze van de PVV was geweest hadden ze haar met pek en veren besmeerd en was ze tot het bot afgekraakt door de hele pers.
Ze had dan ondergedoken met bodyguards haar leven moeten slijten.
Maar ze is van d66.
Dus ze moet wel deugen.

pejoar | 07-04-20 | 12:26 | 1

@pejoar: Dit dus. Voor de volle 200% Wat overblijft, is een nepminister voor nepzaken op nepziekteverlof. De ironie.

TmC | 07-04-20 | 12:36

Ze heeft ook onderliegend lijden.

Piet Karbiet | 07-04-20 | 12:25

Ik denk dat mevrouw met een Chinese in bed ligt.

Poesman | 07-04-20 | 12:25

Ollongren heeft zichzelf op een zijspoor gezet. Deelname van D66 aan de coalitie was alleen toegestaan als zij de referendum de nek zouden mogen omdraaien, in ruil voor meer EU. Ollongren mocht voor Rutte de kooltjes uit het vuur halen. Ik vermoed dat zij haar ziekteperiode gebruikt om vooral niet meer terug te hoeven te keren. Zij is de verpersoonlijking van de anti-democratie geworden, en dat weet ze. Daarnaast is ze sec niet capabel en heeft geen politiek instinct om uit te groeien tot de leider van D66.

Fantomas | 07-04-20 | 12:24 | 3

Wel raar dat ze niet gewoon aftreed en/of dat het kabinet doodleuk een vervanger neergooit zonder ook maar iets over Orwellongren te zeggen.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:26

Hear hear

Banenenrepubliek | 07-04-20 | 15:15

Waarom is iedereen verbaasd dat het zo slecht gaat in dit land?

Mr.Crowley | 07-04-20 | 12:22

Volgens t UWV moet er sinds december vorig jaar een plan van aanpak zijn. De 42ste week valt aankomende maand augustus. Zo zou t in een bedrijf werken. Maarja, ministers vallen niet onder t UWV. Nog even los daarvan. Rondom ziekte gelden wel allerlei privacyregels natuurlijk. Dat geldt voor de persoon Ollongren niet anders. Rondom de functie is het een ander verhaal. Staatsrechtelijk gezien best een dingetje.

JB86 | 07-04-20 | 12:21

Dat ze bij D66 totaal schijt hebben aan democratie en de grondwet is ondertussen wel bekend. Net als de volledig illegale afschaffing van het referendum zonder dat het referendabel was. Of de volledig illegale overdracht van soevereiniteit naar de EU.

Antiquerulant | 07-04-20 | 12:21

Ik hoorde van iemand dat ze aan het feesten was met Bert Koenders en Halbe Zijlstra, maar dat de Adrenochrome die ze tot zich namen vervuild was met een bepaalde variant van Corona.

Glasgow Argus | 07-04-20 | 12:20 | 2

in de datsja van Putin toch?

dathoujetoch | 07-04-20 | 12:23
-weggejorist-
Rest In Privacy | 07-04-20 | 12:19 | 5
▼ 5 antwoorden verborgen

Als je in een bedrijf niet meer functioneert, dan weet je het wel.
Bij de overheid daarentegen.......

Mr.Crowley | 07-04-20 | 12:18 | 4

@F. Jacobse | 07-04-20 | 12:38:
Dat kan alleen bij de overheid.

Mr.Crowley | 07-04-20 | 12:41
▼ 1 antwoord verborgen

Is haar reiskostenvergoeding nu ook geschorst? Zweden, Leiden, Oegstgeest (op familiebezoek) hoeft allemaal niet meer. Maar haar echtgenote (Lubach, M) is machtig binnen de media. Die houdt haar wel uit de wind. Voordewind?

dathoujetoch | 07-04-20 | 12:17 | 1

Volgens mij is haar echtgenote Irene van Brakel.
Een televisieproducent die o.a ook Lubach's programma produceert.

Aanvuller | 07-04-20 | 12:35

Die is aan het feesten met Bea, terwijl Jort Kelder niet welkom is.

BubbelWater | 07-04-20 | 12:17

D’66 wordt ondergesneeuwd in deze crisis. In de Telebelg een mooie column van Wouter de Winter; ‘Rob Jetten will seinen Job Retten’.

Trumme | 07-04-20 | 12:16

Geen idee waar ze is. Is dit overigens wat DDR666 bedoelde met staatsvernieuwing, op dictatoriale wijze de grondwet negeren?

Overigens heeft ze haar functie gehad en met verve uitgevoerd. Namens onze beteren en onze leenheren in Brussel en Berlijn het referendum vermoord. Dat was haar enige doel en dat heeft ze glansrijk behaald (toegegeven weer eens wat anders dan faalhazen als een Penthouse of een Asscher of een Dijksma).

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:16

De een kent zijn beperkingen en treedt terug, de ander blijft vangen.

Earl_of_Doncaster | 07-04-20 | 12:14

Heel vreemd allemaal. Want als ze weer in staat was om te komen werken vanaf maart, zou ze dat ook thuis kunnen doen. En kunnen laten weten waaraan ze werkt en of ze dat doet. Ook zij behoort tot ons personeel namelijk.

Poesmobiel | 07-04-20 | 12:13

Een half jaar lang ziek, wie gelooft dat nou?

JackStick | 07-04-20 | 12:13 | 3

aAn hAaR hOLtEs of zeau. Right.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:17

En dan even terug komen. Was dat niet zo'n truc om de AOW te ontlopen?

frank87 | 07-04-20 | 12:24

Bij mijn werkgever zit ik binnen een maand al weer voor enige uren bezig

Banenenrepubliek | 07-04-20 | 15:23

Ik zal haar missen. Maar gelukkig heeft ze ons een prachtig festival geschonken zodat we nog eens aan haar terug kunnen denken.

Rest In Privacy | 07-04-20 | 12:13 | 4

Als dat echec nou het enige was... maar het referendum de nek omdraaien is vele malen erger. Dat festivalletje was gewoon de kers op de taart.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 12:20

@Quib | 07-04-20 | 13:03:
Laatstgenoemde. Want dan worden burgers keer op keer geconfronteerd hoeveel lak hun beteren aan hun hebben. Ipv van dat denken dat er naar ze geluisterd wordt en weer over gaan tot de orde van de dag tot de volgende verkiezingen.

Maar laat ik het anders stellen. Het is niet voor niets dat ze in aller ijl het referendum om quasi legale wijze hebben afgeschaft. Het niveau van politici is niet bijster hoog maar dit hadden ze natuurlijk ook in de gaten.

Graaf_van_Hogendorp | 07-04-20 | 13:16
▼ 1 antwoord verborgen

Ja hallo, met een zwakke gezondheid kampen na langdurige ziekte, stel ze loopt Corona op, dan is ze een week later dood. Zou je zelf met zo'n risico-vooruitzicht gaan werken? Nee he. Die complot-theorieën altijd. Is toch logisch? Of ik ben slimmer dan de rest dat ik dat meteen snapte, dat kan ook.

onesizefitsall | 07-04-20 | 12:13 | 6

@Trumme | 07-04-20 | 12:14: Inderdaad, iedereen begrijpt dat iemand (ernstig) ziek kan worden, iedereen begrijpt het dat iemand in dit geval geen onnodig risico moet nemen. Echter, niemand begrijpt het waarom ze niet aftreedt in het midden van de grootste BINNENLANDSE (ok, ook beetje internationaal) crisis sinds tijden.

trottle | 07-04-20 | 12:19

Flauwekul. De ministersfunctie is in het democratische gedeelte van de monarchie juist in het leven geroepen om af te treden wanneer er om gevraagd wordt door de tweede kamer, de ambtenaren kunnen blijven zitten, en de koning naar iemand kan wijzen om het bonnetje te pakken. Per definitie weet je dat je ieder moment moet kunnen opzouten. Vandaar dat bijna niemand het wil doen zonder dekking van een politieke partijclub om daarna een ander baantje te krijgen.

Polarisator | 07-04-20 | 12:19

Bent u toch nog een beetje dommer dan de rest. Wie had dat gedacht, behalve uzelf?

woessie | 07-04-20 | 12:20
▼ 3 antwoorden verborgen

Misschien wil ze op deze manier wel een driedaagse werkweek afdwingen

Mark van Leeuwen | 07-04-20 | 12:12 | 1

Ik denk vooral dat ze haar zeteltje warm wil houden. Ze werd ziek toen ze de kop van jut werd (referendum, privacy etc), even lekker uit de wind, en een jaar voor de verkiezingen werd ze weer beter om nog even wat leuke dingetjes te kunnen doen om haar imago weer op te poetsen. (om vervolgens weer ziek te worden toen er een kutklus voorbij kwam)

trottle | 07-04-20 | 12:21

Die zit in Zweden, aan het genieten van haar vrijheid.

Super Vaagstra | 07-04-20 | 12:12

Karin, blijf alsjeblief weg. Ziek maar lekker heel lang uit, van al die weggevaagde bijholtes. Wij doen het werk voor je. Alle privacy is toch al door jou weggepoetst.

dathoujetoch | 07-04-20 | 12:12 | 2

Kajsa

Odin | 07-04-20 | 12:24

En waar is Greta T ?

HaveXS | 07-04-20 | 12:11 | 1

Die zit in Zweden, aan het genieten van haar vrijheid.

Nuchternederland | 07-04-20 | 12:24

er zijn ziektewet en ww regels voor het plebs. en er zijn uitzonderingen en wachtgelden voor de bovenonsgestelden

HetOorAakel | 07-04-20 | 12:11

Ontstoken clithood piercing?

steekmug | 07-04-20 | 12:11
-weggejorist-
Zeikerd | 07-04-20 | 12:11 | 8
▼ 8 antwoorden verborgen

Ernstige geslachtsziekte?

Roadblock | 07-04-20 | 12:10 | 1

Tussen 2 vrouwen?
Vertel...….

Keyboardspeler | 07-04-20 | 14:17

Als we puur naar artikel 44 Grondwet kijken is Kasja als sinds 1 november geen minister meer. Een minister zonder taken kent de Grondwet niet. Hadden we maar een bundesverfassungsgericht, dat Remkes rapport heeft Kasja zeker niet gelezen tijdens haar overspanningsperiode, ahum, complicaties bijholte-onsteking.

keizeradmiraal4 | 07-04-20 | 12:10 | 6

Ik hoorde dat ze een ontsteking had bij haar holte. Kennelijk een partner die de handwasdiscipline niet volgt. Daar zou Jaap met zijn mensen eens naar moeten kijken!

F. Jacobse | 07-04-20 | 12:35

@Tapu | 07-04-20 | 12:22: Wanneer is Ollongren dan benoemd tot minister zonder portefeuille?

Reaguurdeskundige | 07-04-20 | 12:35
▼ 3 antwoorden verborgen

Van mij mag ze nog lang wegblijven.

drs. P | 07-04-20 | 12:10

Dit is duidelijk framing, GS.
Het beeld dusdanig framen dat Bosma stilstaat op het moment dat het lijkt of dat ie lacht.

*of lacht ie echt?

Het Licht | 07-04-20 | 12:09 | 3

Dit is het blog van de stijlloze framepjes. En die zijn af en toe om te smikkelen hoor. Framing is het overduidelijk niet.

NiCeY | 07-04-20 | 12:20

Dit gaat over muts Ollie en niet over Bosma,lees toch eens goed.

pejoar | 07-04-20 | 12:29

Ministerie kan dus ook worden opgeheven, lijkt me. Maar het is idd een raadsel waar ze is. Misschien is ze zelf het raadsel en inmiddels wel opgelost.

Dubbelepunthoofd | 07-04-20 | 12:09
-weggejorist-
Mark_D_NL | 07-04-20 | 12:09 | 3

Ze wil niet de geschiedenis ingaan als opgestapte minister

Dus ziek geweest staat beter op haar cv

Snap alleen niet dat Rutte en D66 haar er niet uit donderen.

rigelstraat | 07-04-20 | 12:09

Ons voorland, want als die EU het helemaal voor het zeggen krijgt zal dit schering en inslag zijn... we hebben dan geen enkele invloed meer op wie ons (niet) bestuurt. Daarom NEXIT.

Tiscali-2 | 07-04-20 | 12:09

Twijfelgeval: Fred G.

van Oeffelen | 07-04-20 | 12:09

In deze crisistijd zo onzichtbaar en je verschuilen achter matige klachten? Incompetent. Dus optiefen Kasja

pibasso | 07-04-20 | 12:09
-weggejorist-
Leptob | 07-04-20 | 12:08 | 2

De corona crisis heeft duidelijk gemaakt op wie Nederland een beroep kan doen en wie een onbelangrijke rol heeft of wie de kantjes ervan afloopt. MR, HdJ, WH en WK trekken de kar. De rest is nauwelijks belangrijk en kan eigenlijk ook vervangen worden. Ollongren is het type vrouwtje dat het gewoon niet aankan, een hele slechte keus überhaupt.

van Oeffelen | 07-04-20 | 12:08

Het is werkelijk onbestaanbaar dat dit zo gebeurt. In tijden van crisis een Minister van Binnenlandse Zaken die gewoon onzichtbaar is. Want ziek ofzo. Die Bruins stapte direct op, wegens gruwelijke incompetentie. Die Karin stelt zichzelf gewoon boven de Wet. Wat een gore klucht. D66 is een gevaar voor dit land.

Piet Karbiet | 07-04-20 | 12:07 | 2

Maar straks wel op beestachtige wijze wachtgeld trekken voor het uitvoeren van geen reet! GVD

F. Jacobse | 07-04-20 | 12:45

@F. Jacobse | 07-04-20 | 12:45: U weet helemaal niet of ze wachtgeld zal aanspreken.

MaarFeitelijk | 07-04-20 | 15:21

Ik heb op GeenStijl gelezen in het commentaar van een reaguurder dat ze aan het afkicken is van een cocaïneverslaving.
Maar dat is geen betrouwbare bron.
Bij mijn weten bevinden dit soort afkickklinieken zich altijd in vakantieparken in tropische landen.
Wat ik al zeg: roddel en achterklap

Osdorpertje | 07-04-20 | 12:07 | 5

Zou me overigens niks verbazen gezien het gajes wat er rondloopt, aan de ene kant hele overheidsinstellingen aansturen om coke te onderscheppen maar in de ivoren torens lekker doorsnuiven. Wel een lekker gemakkelijke theorie zo in combinatie met een bijholteontsteking en erg smeuïg, typerend dat de media natuurlijk weer de kaken stijf op elkaar houdt; bang om dat volgende "scoopje" mis te lopen.
 
Niet dat ze erg gemist wordt, zeker in deze reaguurderspanelen, maar het schuurt wel een beetje dat de huidige situatie dus eigenlijk volstrekt onwettig lijkt te zijn en ze gewoon moet schuiven. Iets waar de dames en heren wachtgeld normaal geen problemen mee lijken te hebben.

HaatAth3ist | 07-04-20 | 12:28

Was het niet de D66 toilet die flink bepoederd was? Dat was vast en zeker geen Vim.

El Sid | 07-04-20 | 13:33
▼ 2 antwoorden verborgen

Altijd een aangenaam moment om Bosma te horen praten.

kwark001 | 07-04-20 | 12:06 | 1

Af en toe een pauze in zijn woordenstroom zou wel lekker zijn.

2tribes | 07-04-20 | 12:21

Kajsa Ongrondwellongren.

Glasgow Argus | 07-04-20 | 12:06

Depressief.

arlen | 07-04-20 | 12:06

Minister komt van het Latijnse woord voor dienaar. In het verleden dienaar van de Koning. Sinds 1848 van het Koninkrijk en Volk en sinds (19)66 puur en alleen van jezelf.

BASinnic | 07-04-20 | 12:05

Orwellogren heeft reeds meerdere malen bewezen schijt aan de wetten van dit land te hebben. Hopelijk hersteld ze snel zodat ze per direct haar functie neer kan leggen.

Solar666 | 07-04-20 | 12:03 | 1

Persoonlijk denk ik dat Onwellongren de leegtes van de bijholtes met coke zat te vullen.

El Sid | 07-04-20 | 13:30

Ze heeft natuurlijk een afspraak bij de verzekeringsarts van UWV.

Reebensteeltje | 07-04-20 | 12:02

Nemen we eindelijk een vrouw op een hoge post hebben ze last van hun holtes.

Pedronegro | 07-04-20 | 12:02 | 3

U duidt op de grote leegte?

Solar666 | 07-04-20 | 12:03

@Solar666 | 07-04-20 | 12:03: in het gedeelte waar democratie en rechtvaardigheid verwerkt worden grote leegtes.

Harrie7949 | 07-04-20 | 12:07

@Solar666 | 07-04-20 | 12:03: In het gedeelte van de hersenen waar list en bedrog hun verwerking doormaken was de laatste jaren sprake van overactiviteit. Nu is het hersengedeelte (achter de bijholtes) waar schuldgevoel wordt verwerkt erg onrustig!

Harrie7949 | 07-04-20 | 12:12

De primaire taak van een minister is de schuld opladen, en met de staart tussen de benen vertrekken. En daarmee de ambtenarij verschonen van schuld wanneer het volk opgehitst is tot genoegdoening eisen voor dit of dat.

Polarisator | 07-04-20 | 12:02

Hey, een D66 onderwerp, leuk!

Is dit nog nieuws? | 07-04-20 | 12:01

Gelukkig kan ons constitutionele hof hier op toezien dat het allemaal volgens de grondwet gebeurd. O wacht.

Dutch_Holland | 07-04-20 | 12:01

Had haar nog geen dag gemist om eerlijk te zijn, de wereld leek zelfs een beetje mooier.

Watching the Wheels | 07-04-20 | 12:01 | 2

Kajsa, de wereld is niet mooi, maar jij kunt haar een beetje mooier kleuren.

Watching the Wheels | 07-04-20 | 12:03

Hopelijk sluit ze aan in het rijtje Bruins, Snel, Jünker, Blatter, ........ toedeledokie!
Gauw vergeten dus!

Harrie7949 | 07-04-20 | 12:16

Karin opgemaakt als pornoactrice zou ik doen.

Guusje Nadorst | 07-04-20 | 12:01

Regels zijn er voor gs en en het plebs, niet voor d66ers. Snap dat dan.

Schwanzeleber | 07-04-20 | 12:01

En Beatrix heeft hier niets mee te maken. Echt niet.

Solitair | 07-04-20 | 12:00

Sommige ministers en staatssecretarissen moesten van Rutte voor minder weg

Guust Kadaver | 07-04-20 | 12:00

Waar is klaver , Jetten , kaag, Marcel van Dam, rosenmullert en al die andere salonsocialisten ?.... niet dat is ze mis , maar als het even kan.....

Hollandse_blauwe | 07-04-20 | 11:58 | 4

Zitten Op Terschelling bij Jort in de kelder.

Guusje Nadorst | 07-04-20 | 12:03

@Harrie7949 | 07-04-20 | 12:01: lijkt soms wel dat al die deugende rakkers zijn aangesteld niet vanwege hun kwaliteiten maar puur vanuit een quotum... verklaard ook wel waarom ze niet op hun gefaal en onbekwaamheid worden afgerekend....

Hollandse_blauwe | 07-04-20 | 12:25

van Dam (82) kan gezien zijn leeftijd maar beter binnen blijven..

bisbisbis | 07-04-20 | 12:26
▼ 1 antwoord verborgen

Het is alle hens aan dek nu, ze moet opstappen en plaats maken voor iemand die wel 7 dagen per week er tegenaan kan.

Rico den Hollander | 07-04-20 | 11:58 | 1

Iemand die zeven dagen per week moet werken heeft zijn zaakjes niet voor elkaar. Zoals je nu ziet bij de gezondheidszorg. Eén grote achter-de-feiten-aanloperij.

Polarisator | 07-04-20 | 12:04

Tante Kajsa kent haar plaats in de samenleving: als je niets bij te dragen hebt, moet je niet aan tafel komen. Daarbij: het referendum is om zeep, en daarvoor was ze aangenomen. Job's done.
-
En de Grondwet... och.... da's maar de Grondwet - al jaren ondergeschikt aan partijpolitiek geneuzel.

bisbisbis | 07-04-20 | 11:58 | 3

Daar heeft het alle schijn van! Wellicht is ze er zelf ziek An geworden. De ene krijgt allerlei klachten in de bijholtes, de ander gaat er van bibberen!

Harrie7949 | 07-04-20 | 12:03

Mensen met gezondheidsklachten persoonlijk aanvallen. Erg fijn gedrag. Heeft mama niet genoeg liefde gegeven?

MaarFeitelijk | 07-04-20 | 15:20

@MaarFeitelijk | 07-04-20 | 15:20:
U snapt geen hout van staatsrecht he? Geeft niet hoor, gelukkig voor u zijn er wakkere Kamerleden en een wakker weblog dat de controle op de zittende macht wel fier in het vaandel heeft staan voor sheeple als u.
*snurk*

Graaisnaaiert | 07-04-20 | 15:26

In haar virusvrije atoombunker samen met Trix als designated survivors. En daar zijn we mooi klaar mee.

gemeentereiniging | 07-04-20 | 11:57

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl