Fictie Feuilleton - Dagboek van een uitkeringstrekker, deel 4: De inspanningsperiode

Onze roman in stukjes gaat verder! Vorige week las u deel 3, vandaag deel 4. Het complete verhaal leest u van onder naar boven in ons Fictie Feuilleton dossier.
Dinsdag 29 maart 2016
Geachte heer Yilmaz,
Recent is aan u een bijstandsuitkering toegekend. Als gemeente hebben wij tot doel om u zo snel mogelijk weer aan (betaald) werk te helpen.
Uit onderzoek is gebleken dat de kans op een snelle terugkeer op de arbeidsmarkt in grote mate wordt bepaald door de activiteiten die een uitkeringsgerechtigde gedurende de eerste vier weken na het toekennen van een uitkering uitvoert.
Teneinde u te helpen om een goede start te maken met uw terugkeer naar de arbeidsmarkt, geldt daarom een inspanningsperiode.
Op 4 april 2016 gaat uw inspanningsperiode in. Gedurende een periode van vier weken dient u een aantal activiteiten te volbrengen die de kans op het snel vinden van werk verhogen. Hierna worden deze activiteiten kort beschreven.
1. Bij aanvang van uw inspanningsperiode, schrijft u zich in voor de “cursus solliciteren” bij de gemeente. Het is mogelijk dat uw klantmanager aangeeft dat u meer cursussen of opleidingen moet volgen, waaronder taalcursussen. Nog gedurende uw inspanningsperiode dient u de eerste sessie van de “cursus solliciteren” te volbrengen.
2. U registreert uzelf op de website werk.nl en plaatst uw CV op de site zodat werkgevers u kunnen vinden. Via die website werk.nl kunt u banen vinden, solliciteren, bepaalde verplichte taken volbrengen, informatie doorgeven aan de gemeente en trainingen volgen.
3. Naast werk.nl gebruikt u ook andere vacaturesites om banen te vinden. Ga hierbij breed te werk. Kijk niet enkel en alleen naar vacatures die passen bij uw vorige posities, maar bekijk alle banen waarvoor u over voldoende ervaring en capaciteiten beschikt. Mocht u bijscholing nodig hebben, dan kan de gemeente u hierbij helpen.
4. Schrijf u in bij uitzendbureaus voor zoveel mogelijk soorten werk. U mag hierbij geen voorbehoud maken met betrekking tot type werk dan wel uw beschikbaarheid.
5. Stel een plan van aanpak op. In dit plan beschrijft u in detail alle stappen die u gaat ondernemen om weer aan het werk te komen, inclusief het oplossen van eventuele zaken die uw kans op werk belemmeren. Zowel op zakelijk als persoonlijk vlak. Geef tevens aan op welke wijze de gemeente u kan helpen om snel betaald werk te vinden. Aan het einde van de inspanningsperiode dient u het plan van aanpak aan de gemeente te overleggen.
Om er zeker van te zijn dat u zich maximaal inspant om aan het werk te komen, gelden tijdens uw inspanningsperiode enkele eisen ten aanzien van bovengenoemde activiteiten. U dient op minimaal twintig posities te solliciteren. U dient zich bij minimaal vijf uitzendbureaus in te schrijven. U dient zich bij minimaal vijf vacaturesites in te schrijven. Uw klantmanager zal u vragen om bewijzen van inschrijving te overleggen.
Na de inspanningsperiode dient u eveneens elke maand op twintig posities te solliciteren en regelmatig contact op te nemen met de uitzendbureaus waar u staat ingeschreven. Tot slot dient u alle verplichte cursussen te volgen, waaronder in ieder geval de cursus solliciteren. Doet u niet of onvoldoende uw best om aan het werk te komen of neemt u geen initiatieven om uw problemen die uw gang naar werk belemmeren aan te pakken, dan kan dit gevolgen hebben voor de hoogte van uw uitkering. In sommige gevallen kan uw uitkering volledig worden stopgezet.
Ik wens u veel succes bij het volbrengen van uw inspanningsperiode. Tijdens de tweede week heeft u een gesprek met uw klantmanager over uw voortgang. Hierover ontvangt u een aparte brief met datum en tijdstip. Mocht u nu al vragen hebben, neem dan contact op met uw klantmanager.
Mevrouw A. Nasubariam, wethouder Werk & Inkomen
Reaguursels
InloggenIk kan hier helemaal niks mee. Een werkeloze docent Engels die bijstand trekt. Zo krijgen Turken een slechte naam. Volgens moet ie moeite doen om niet aan het werk te gaan...
dubbel paspoort=dubbele moraal+ dubbele agenda
Uw klantmanager ? Waarom niet uw supervisor, uw controleur, uw opzichter ??
Krijgt hij hier nou geld voor, geenstijl. Ik heb ook nog wel een hoop brieven in mijn archief liggen.
De Nederlandse overheid en gemeenten hebben dit afdoende geregeld.
Een statushouder (iemand met een verblijfsvergunning) krijgt van de gemeente een ingerichte woning met extra aandacht plus automatisch een bijstandsuitkering... hier hoef je zelf niets voor in te vullen.
Ze mogen 3 jaar doen over hun inburgeringscursus met behoud van uitkering.
Uit de cijfers blijkt dat 75% daarna--> langdurig afhankelijk blijft van een uitkering.
Iets gaat er niet goed... of de gemeente is te soft of de mensen doen niet goed hun best.
De fout ligt voor 98% bij de Nederlandse overheid en gemeenten... die veel te gemakkelijk klaar staan met een gratis woning, met zorg plus een levenslange uitkering.
De mensen in Afrika en moslimlanden zijn niet dom... dit verhaal wordt daar doorverteld en nu is de stroom niet meer te stoppen.
Of we dit financieel en maatschappelijk kunnen volhouden... ben bang van niet.
Hoe is Nederland over 5 jaar?
De Nederlandse overheid denkt dat ze hiermee sociaal is... echter onze autochtone en allochtone kinderen krijgen het heel erg moeilijk in een volgepropt Nederland.
Premier Rutte moet zijn verantwoordelijkheid nemen... net als Zweden en Denemarken moet hij een MIGRATIESTOP invoeren.
We hebben onze handen vol--> om de 170.000 migranten van de afgelopen 3 jaar hier opvang, een woning, zorg, een cursus, een uitkering en mogelijkerwijs een baan te bieden.
Bovendien krijg je nu een toestroom van 80.000 familieleden die naar NL mogen komen.
Een migratiestop is heel hard nodig... we zitten met een woningnood waar je akelig van wordt en het kostenplaatje is onbetaalbaar.
Mark Rutte is hier te laf voor - hij zal eerder Marrakesh tekenen dan een migratiestop invoeren.
Rutte III is verantwoordelijk dat dit land dadelijk in onoplosbare financiële en maatschappelijke problemen terecht komt.
Schrijf regelmatig brieven naar Rutte... hij geeft er geen zak om - hij vertrekt eerdaags naar Brussel.
de overheid zijn rechtse ballen die zo de sociale zekerheid om zeep helpen ,en weer de oude tijden van gehorigen terug willen
Beter is een fokverbod voor Afrika.
kan iemand die Yilmaz, van geen steil flikkeren.. wat een aanfluiting.. zoek een baan.. ga werken.. verdien geld.. en loop niet te sjeiken
AMEN !
Dit leest als Lord Of The Rings, maar dan dat de spannende en interessante stukken vervangen zijn door een beschrijving van een eindeloze wandeling door een toendra
Mensen met een dubbele nationaliteit horen de helft van de uitkering te krijgen omdat ze in 2 landen naar een baan kunnen solliciteren.
www.jobsinankara.com/
Briljant.... Eindelijk een geitepaadje om ze weg te krijgen!
Dit is dus een exacte kopie van de brief van het UWV, ja, zo krijg ik ook een roman vol.
Vergelijk dit eens met een Gerard Reve, een Vladimir Nabokov, een Tolstoi, enz.
Of honderd jaar eenzaamheid van Gabriel García Márquez:
"Vele jaren later, voor het vuurpeloton, moest kolonel Aureliano Buendia denken aan de lang vervlogen middag, toen zijn vader hem meenam om kennis te maken met het ijs. Macondo was toen nog een dorp van twintig huizen, opgetrokken uit leem en riet aan de oever van een rivier vol doorschijnende wateren die zich hals over kop naar beneden stortten door een bedding van stenen, glad en witachtig en reusachtig als voorhistorische eieren. De wereld was nog zo jong dat vele dingen nog geen naam hadden en om ze te noemen, moest je ze aanwijzen met je vinger".
Wow. Die Marquez moet ik toch maar snel gaan lezen Waaruit is dit? 100 jaar eenzaamheid?
Wat een simpele ziel is die Rutger Bregman trouwens. Duidelijk dat die nog nooit een moment gewerkt heeft.
Ben het niet met je oneens, maar dan wel tegen het minimumloon (anders is het zwaar onderbetaalt werken) en wat wou je ze laten doen?
Ben oprecht benieuwd of je daar over na hebt gedacht , schreeuwen over dingen die kut zijn is makkelijk. Maar ik lees (vooral hier) liever oplossingen.
Ik herinner mij een bericht enkele jaren geleden over een gemeente waar iedereen, ongeacht opleiding of afkomst, die om een uitkering kwam , linea recta werd doorgestuurd naar de knijperfabriek. Meer dan 50 % had binnen een maand een baan gevonden....
zo ben ik zelf een keer of 4 verhuisd tbv werk, inmiddels 40 jaar al. maar dat valt buiten het denkraam waarsch.
Ik maak hier een aanname, dat dit was om elders een betere baan te krijgen voor u zelf of uw partner? Houdt u ook rekening dat laag opgeleiden ( dus niet vakkrachten) er overal genoeg van zijn. Niet ieder mens is helaas gelijk in zijn kundigheden.
beste mda het was, ik durf het nauwelijks te melden,om uit de uitkeringen te blijven, maar ja vorige eeuw he
Kijk top! Meer van u a.u.b. (<-- oprecht ) maar helaas hebben we ook mensen met een andere prioriteit m.b.t. arbeid in dit land. Ik snap best dat iemand die nooit iets meer dan caissière heeft geambieerd, geen drie uur gaat reizen. Om voor minder (want reiskosten worden niet vergoedt) in Schubberkutteveen ook weer barcodes te gaan scannen. Wat gaan we daar mee doen?
Die lui die zadelen je met een dagtaak op om allerlei activiteiten voor de vorm te ondernemen terwijl je die beter kunt besteden aan het echt zoeken naar werk.
Ik blijf me afvragen wanneer dat stukje komt over huisje gekocht in Turkije, maar met behoud van uitkering.
Hij moet eerst nog een stuk of 10 formulieren van de uitkeringsinstantie overtypen voor 'het verhaal'.
Dit is echt een erbarmelijk slechte feuilleton, ik kan dit toch niet meer serieus nemen, deze persoon kan niet schrijven, overtikken, dat wel, maar wat boeit het iemand om zoiets te lezen? De ergenis stijgt in gelijke mate met de afleveringen.
Je maakt wat mee als uitkeringstrekker. Kan niet niet wachten op S01 E05
Het zou beter zijn als je uitkering wel aan zou kunnen vragen maar nog niet in zou laten gaan, zodat je tijd hebt om in je eigen netwerk rustig te zoeken naar de goede en meer langdurige baan, in plaats van elke dag bij een andere post bezorg dienst te solliciteren.
Het 'leuke' is: in de WW'tje (waar je gewoon zelf voor gewerkt hebt) gelden tegenwoordig soortgelijke regels. Ben je werkloos, dan ben je horige van ambtenaren en bevriende re-integratiebureaus. Voor iedere euro die jij krijgt, worden er 3 verdiend door dit apparaat.
Ik zit toch meer te wachten op zo'n soort verhaal van een Mocro dan van een Turk. Een Turk is per definitie niet geloofwaardig - zelfs niet als het fictie betreft, maar door een Mocro wordt het natuurlijk hilarrisch en lachen gieren brullen want die verzinnen en liegen de meest idiote 'fictie' bij elkaar.
Vuilnisman: kan deze mislukte Turk ook mee!?
Het begint nu wel heel spannend te worden!
Pff wordt al moe als ik het lees, ze zijn gek bij de gemeentes, ben blij dat ik een baan heb. Is toch bezopen wat je moet doen voor zo'n klote uitkering, knettergek.
Japie-nak
Zo denken heel veel mensen erover, voor het gemak nemen ze dan maar een baan.
Het dragen van een burka kan deze meneer niet als excuus aanvoeren.
"inspanningsperiode"
De meeste werkende mensen spannen zich 40 uur per week in.
Wat bedoelen ze hier nu weer mee?
Dit is inderdaad een vreemde woordkeuze, omdat het klinkt alsof iemand na deze periode gewoon op zijn lauweren kan rusten. Het is eerder een opstartperiode.
MickeyGouda | 25-11-18 | 20:15
Waarschijnlijk bedoelen ze dat duidelijk wordt dat de werkeloze zelf het initiatief moeten gaan nemen en dat ze niet dat voor hemhaar gaan regelen. Zeg dat dan gewoon. Socio-jargon roept alleen maar vragen op. Wie bedenkt dat soort woorden eigenlijk? Iemand doet dat.
Misschien bedoelen ze wel dat de meeste mensen helemaal niet (meer)voor een baas willen werken (???)Maar dat het meer een kwestie is van overleven, en soms easy money....
Al die tricks voor gratis geld. Wat is dat toch. Als je normaal 40 jaar werkt dan heb je een mooi pensioen. Doe daar de AOW's van jou en je vrouw bij, nou dan ben je er wel. Kun je goed van leven hoor.
By the way, ik ben 62 en werk nog elke dag, 40 uur per week.
Als je wil mag je nog 5 jaar.
@Ben5570 | 25-11-18 | 20:43
Als het een beetje meezit, stop ik op mijn 45e met werken. Nou ja, werken voor een baas. Alleen nog voor mezelf zoveel of zo weinig uren als ik per dag wil. Werken is m.i. niet zaligmakend, zeker niet als je geen werk doet waar je passie voor hebt. Je kan beter genieten van het leven voor de korte tijd dat je hier bent. Als je geniet van werk (ik kan genieten van mijn werk, maar vooral als ik voor mezelf werk) dan is dat goed en mooi meegenomen. Maar anders, zou ik het tot een minimum beperken. Het zal niemands passie zijn om tot 65-jarige leeftijd kassa-juffrouw of magazijnmedewerker te zijn.
dit is kut
"5. Stel een plan van aanpak op. In dit plan beschrijft u in detail alle stappen die u gaat ondernemen om weer aan het werk te komen, inclusief het oplossen van eventuele zaken die uw kans op werk belemmeren. "
.
Dit lijkt me een kansloze missie voor een hoop mensen; hun situatie op een rijtje krijgen en dusdanig ordenen dat ze vanaf de bank via stap a, b en c uiteindelijk naar d: een betaalde baan krijgen. Een hoop mensen hebben geen vijandsbeeld nodig maar een duwtje in de rug, ondersteuning, werkt veel beter dan meteen beginnen te "dreigen".
Overigens vind ik dat passende werk nogal ruim; de eerder genoemde afgestudeerde bioloog die als postsorteerder aan de slag moet en daar zoveel tijd aan kwijt is dat hij zijn kennisveld niet kan bijhouden en dus uiteindelijk nooit meer iets met die studie gaat doen is doodzonde, zowel van zijn tijd als die van de gemeenschap die jarenlang zijn stufi + rijksbijdrage per student aan die Uni betaald heeft.
En tenslotte, er wordt momenteel moord en brand geschreeuwd om vrachtwagenchauffeurs. Als ik bij het UWV had gewerkt had ik allang een paar mensen met VMBO/MBO-niveau aan hun oortje getrokken, desnoods die papieren op kosten van het UWV laten halen en dan hophop, tjoeken. Betaalt best aardig...
Ach,ik ken wel afgestudeerde die inderdaad beter postsorteerder zijn dan bioloog
Geinig, ik ken een ook een bioloog die post rondbrengt. En biologie is best een zware studie. Zonde zou je zeggen.
Passend werk wordt inderdaad wel lastig. Echter hebben mensen zelf ook een verantwoordelijk hebben om niet aan een kansloze studie te beginnen zonder een idee wat je daarna gaat doen. Niet dat biologie per definitie kansloos is, aangezien het een hele brede studie is, echter zit het qua baan garantie wel wat anders dan de gemiddelde IT opleiding. Je moet voor de gein eens kijken hoeveel afgestudeerde muzikanten zijn tegenwoordig in vergelijking met 20 jaar geleden. Moeten die ook allemaal passend werk krijgen? Kansloze missie
*gaat poesie album van vroeger maar lezen*
'Rozen verwelken, schepen vergaan...'
@ Lupuslupus | 25-11-18 | 20:27
LOL
Roses are red violets are blue, we reageren beide op Geenstijl. That is why I "love" you.
Deze fictieve knaap kan waarschijnlijk wel voldoen aan de gestelde eisen, maar de bijstandinstroom uit Mogadishu zeer zeker niet.
Dus die zitten na een maand zeker al met een korting op hun bijstand ?
Dacht het niet..
Die korting doet ze helemaal niets, die vullen ze aan via het Kruitvat.
Ach die snappen er (meestal) geen zak van. Liggen er ook niet wakker van. Kleding tweedehands of weggeefwinkel, galama galamaaltje kost ook geen drol, kinderen hebben al helemaal niets te willen. zei ik kinderen? Ja die hebben ze vaak wel. Mooie extra inkomstenbron
Vind dit nog steeds wel aardig. Maak ik ook nog eens wat mee.
Als dit fictie is, dan is er vast wel iemand die weet waarom deze fictie is opgetypt.
Wat is het doel en nut?
Is het bedoeld om de vooroordelen van kaaskop te bevestigen?
Fictie gelardeerd met feiten, dat kan, maar waarom in godsnaam?
Heeft Michael van Zeijl ook zo'n brief gekregen? Enne... houdt hij zich eraan?
Herkenbaar voor elke reaguurder.
Waarom maakt de heer Yilmaz ons op deze wijze deelgenoot van de gemeentelijke procedures rondom uitkeringsgerechtigden? Is het om ons een hart onder de riem te steken ("Ze geven het echt niet voor niets, hoor!")? Of is hij stiekem gewoon inspiratieloos en komt hij zo toch aan het aantal afgesproken woorden?
MickeyGouda
Mijn stamcafee huurde ooit een onbekend bandje in, ze konden er niks van, maar de gage was al betaald.
Het zou dus kunnen.
Snappen doe ik het nog niet> een leraar Engels moet toch overal zo aan de slag kunnen?
Klaarblijkelijk niet. Daar zit het tekort ook niet. Het tekort zit in het basisonderwijs en in de exacte vakken (en een taal als Duits) op de middelbare school.
Vriendin van mijn broer -een lerares Engels- had grote moeite om vaste baan te vinden. Maar ze woont in het Oosten van Nederland en wil daar niet ver van verhuizen, want erg gehecht aan familie. Dus ze had periodes tijdelijke contracten en dan weer periodes geen werk, dit heeft enkele jaren geduurd voor ze een vast contract had.
Het zal mij wel weer een ban van een week opleveren, maar jongens, geef dit nou op. Niemand zit te wachten op dit middelbare-school opstel.
Ik vind dit serieus geweldig. Zou willen dat ik dit bedacht had.
zik
valt nogal mee deze keer> het is meer een opsomming van plichten in de bijstand.
Als je de reacties de laatste edities doorkijkt, van de 100 zijn er 98 negatief. En zijn er 60 die niet snappen wat 'fictie' betekent.
Een formulier overgetikt, lekker boeiend.
Tja, ergens goed bedoeld, maar 20 sollicitaties per maand is denk ik niet goed mogelijk, als het een serieuze sollicitatie is tenminste.
Elke week 1 is wat mij betreft prima, maar daarnaast minstens 20 uur werkverschaffing inclusief een hard minimum voor inzet. Wordt er tenminste minder zwart bijgeklust en heb je er als samenleving ook nog wat aan.
Dit geleuter is imo niet representatief voor alle andere uitkeringsgerechtigden dan/wel gemeenten in Nederland. Ik vind dit dan ook een beetje stemmingmakerij. GS: dit is beneden jullie niveau. De (al dan niet fictieve) ervaring van 1 (al dan niet fictieve) "steuntrekker" kan onmogelijk dienen als referentiekader.
Zat er maar stemming in. Ik vind het nu helemaal niks.
Kan niet wachten tot hij bijzondere bijstand gaat aanvragen voor een nieuwe wasmachine. Spanning, erotiek, dubbele verhaallijnen, alles!
De eerste keer dat een schrijfsel geloofwaardig overkomt.
(Jonge) bijstanders worden hard aangepakt en terecht, er is werk zat.
je weet wat fictie betekent?
Ook voor de notoire bijstander die echt niet wil werken moet dit gelden, maarja die zijn afgeschreven he?Als zijnde niet bemiddelbaar....
op zich geweldig wat er allemaal bedacht en geregeld wordt om weer zo snel als mogelijk een loonslaaf voor de overheid te worden, waar gaat het mis?
ze kennen geen nederlands, begin daar eens mee
Bron?
Algemene ontwikkeling Cobarde. Of is die aan jou voorbij gegaan?
Meesters Belgie.
Ja maar deze spreekt minstens drie talen> ned, engels en turks.
Nee, jij ken goed Nederlands.
Waar gaat het mis? Bij mensen die zich te goed voelen om als een 'loonslaaf voor de overheid' te gaan werken en het normaal vinden om op anderen te parasiteren die wel hun handen uit de mouwen steken.
'ze kennen geen nederlands, begin daar eens mee'
Muphry's law
Er zijn genoeg banen waar een hand vol Nederlands woorden ruim voldoende is. Denk je dat all die Polen die hier een paar jaar geleden werkte vloeiend Nederlands spraken?
Joris Beltsin | 25-11-18 | 19:41
onzin, die twee hoeven niet samen te gaan. ik heb voel me ook te goed om een loonslaaf te zijn, houd echter wel mijn eigen broek op. betaal jij wel graag belasting voor de onzinnige uitgaven die er nu mee gedaan worden?
lovekila | 25-11-18 | 20:42
Nee, maar dan zal jij vast niet zulke brieven van de gemeente krijgen en daar ging het hier over.
Volgens mij is de volgorde van brieven van de vorige keer en nu verkeerd. Die inspanningsperiode gaat vooraf aan het toekennen van bijstand.
Zo is mevrouw Nasubariam ook aan haar werk gekomen.
Ik denk dat ik ook maar eens een uitkering aanvraag. Lijkt me lachen.
In Nigeria? Succes! :)
knutsel_ | 25-11-18 | 19:32
Hij kan daar als sinterklaas solliciteren.
Ik denk er ook sterk aan. Ik heb door een vrije de mogelijkheid om eens deze molen mee te maken.
@Kuifje
Bij de Nederlandse ambassade in Lagos kun je terecht voor een bewijs van "in leven zijn". Gegeven wat ik gelezen heb over Nigeria -yikes! - lijkt me dat het hoogst haalbare.
Die Turkse vlag is irritant. En slachtofferschap is een vak geworden.
Gejank.
20 sollicitaties in 4 weken? Is dat niet erg veel? Stel je bent afgestudeerd bioloog ofzo, kan dat dan?
Als je het slim aanpakt verander je hooguit 2 allinea's in je brief.
Lees nog eens goed, functie hoeft niet aan te sluiten op je arbeidsverleden.
Omscholing wordt geregeld.
Hadema
Maakt niet uit, je moet elke baan accepteren.
Is absurd veel inderdaad. Ik vermoed dat mening afdeling HRM voor de lagere functies een dagtaak heeft aan het copy-paste afwijzen van de ontvangen copy-paste sollicitatiebrieven.
Is precies 1 per dag. Lijkt veel - maar als je erover nadenkt: je krijgt geld van andere mensen omdat jij zelf geen geld hebt om te overleven. Dus ben er wel mee eens dat je flink aan de bak moet en alles moet accepteren (afgestudeerd bioloog of niet). Als je eenmaal in je eigen levensonderhoud kunt voorzien kun je wat beters zoeken.
Joris Beltsin | 25-11-18 | 19:28
"Ik vermoed dat mening afdeling HRM voor de lagere functies een dagtaak heeft aan het copy-paste afwijzen van de ontvangen copy-paste sollicitatiebrieven."
lol, een afwijzingsbrief? u heeft duidelijk weinig ervaring met solliciteren of het beoordelen van sollicitaties.
Hadena | 25-11-18 | 19:21 | reageer
Wat heeft een studie nou te maken met het accepteren van een baan als je net van school af komt? Of is dat alleen voor de niet-gestudeerden?
waarbij baan eigenlijk werk zou moeten zijn...
W_F | 25-11-18 | 20:26
Ik heb zelf nog nooit gesolliciteerd via een brief, da's waar. Maar ik schat dat ik er wel een paar duizend heb ontvangen en vele honderden solli's op gesprek heb gehad. Maar ik snap nog steeds uw LOL niet?
CV kopiëren, vlot briefje er bij en opsturen naar 20 vacatures (en open sollicitaties), bij voorkeur naar banen waar je helemaal niet geschikt voor bent, geen opleiding voor hebt, geen papieren voor hebt. En dan het liefst per email, anders zonde van de postzegels. Nee, ik ben geen ervaringsdeskundige, maar ik stel me dat zo voor. Iek wiel kudtenkijker, hep laagere sgool niet avgemakt.
De naam is Koos en ik ben werkeloos
De mensen zeggen: ga toch werken, Koos
Nou, 'k wil er best wel tegenaan
maar dan wel een leuke baan
want anders hoeft het niet voor Koos
Laat mij maar vissen aan de waterkant
Mij niet gezien achter de lopende band
en Koos gaat ook geen vakken vullen,
zeker om de zak te vullen
van de fabrikant.
(klein orkest)
Of,
www.youtube.com/watch?v=fVjdv-w1bFc
Prima, maar dan wel gewoon levensonderhoud uit eigen middelen.
bleached | 25-11-18 | 19:44
Moet je inderdaad wel een rijkeluisjochie voor zijn.
De schrijver dezes heeft in deze aflevering geen enkel woord zelf achter het andere gezet. Hij heeft een brief ingescand en deze met ORC omgezet naar tekst.
Zo kan ik ook een roman schrijven. Gewoon een beetje de postwisseling scannen die ik met Ziggo had of zo.
Niks doen, melken, melken. Precies zoals een uitkeringstrekker betaamt.
Daarnaast: ... 2016 ...? Ik heb geen gevoel dat de roman op het scherp van de actualiteit plaatsvindt, of is het een historische roman?
Dit hele verhaal heeft met 'een roman' helemaal niets te maken. Het is broddelwerk van middelbare-school kwaliteit.
En wat moeten we met dit stukje? kan er geen chocoladepiet van maken
Na mijn aanvankelijk enthousiasme op dit verhaal, ik dacht 'leuk weer eens wat anders', haak ik nu af. Dit gaat nergens heen en tot nu toe nergens over.
Ik vind alles in die brief héél redelijk, behalve dat inschrijven bij uitzendbureaus. Dat zijn echt uitzuigers.
opvallend is echter dat zowel uwv als bijstand zich tegenwoordig jouw werkgever noemen... dat zijn ze niet. jij en ik hebben die pot zitten vullen door te werken. wij betalen hun salaris. kennis is onlangs wegens ziekte-uitval ergens de laatste week vd maand eerder begonnen werken, moet hij uwv 660 euro voor betalen. hij had beter een week kunnen wachten. was er niets aan het handje geweest. ze motiveren niet, ze krijgen een de-escalatiecursus en betuttelen je daarna als een klein kind.
iek zeg poent 1 tot poente 5 ies disrimnazie en racsiesti.
Voor fictie is hef verdomd realistisch.
Komt nog bij dat uwv medewerkers op alle manieren worden geholpen als ze op leeftijd eruit moeten.Kun je zo een paar jaar blijven op andere functie om niet te vroeg eruit te vliegen.Andere kant?Ze laten je als werknemer bij uwv doodleuk een concept brief lezen over regelingen voor jou (te vroege) pensionering, vervolgens teken je het origineel en...... daar staan dan toch echt andere dingen kwa regelingen in.... dus ja, ook eigen personeel is de dupe als ze niet opletten.
Hij moet vaker het magische woord gebruiken
Ik twijfel tussen rasiest en diescriemienasie.
@knutsel: om zeker te zijn: racistische discriminatie.
Op die site werk.nl vond ik toch nog in de gauwigheid een koeriersbaantje. Ingaand afgelopen vrijdag, maar ach, you can't have them all. Functie eisen MBO niveau, en een BE rijbewijs. Een ritje naar Sicilië, een weekje daar overnachten, en weer terug. En daarna meer van dat. Lijkt me wel iets voor Yilmaz, is hij in ieder geval van de straat.
Goede kans dat de vacature nog open is. Werk.nl wordt toch niet echt gebruikt.
Het blijft een erg matig terugkerend verhaal. Kan men echt niks anders bedenken dan een slap zogenaamd dagboek?
Leef je uit Hork van Rammel!
Daar kun je zelfs als geboren Nederlander geen chocola van maken.
Ach kom op zeg. Het is volkomen duidelijk. Niet eens in moeilijke bewoording.
jawel hoor, of je nou bautahlandah of hollander bent, links beleid dat dieper en dieper in je priveleven inbreekt.
In dat geval heb je nogal wat bijscholing nodig, @oab.
Fictie inderdaad. Bij de nietsnutten wordt namelijk zelden of nooit de outkierung stopgezet. Lalala gratis geld.
Geen fictie. Deze brief is wat een uitkeringsgerechtigde onder ogen krijgt. De uitkering zal ook niet snel stopgezet worden. Wel word je vrij vlot gekort op je uitkering wanneer je niet of niet geheel doet wat er van je verwacht wordt. Geheel terecht natuurlijk.
Uit ervaring van jaren geleden, weet ik dat je na een half jaar niets doen, nog steeds gewoon geld krijgt. Ook als je niet naar gesprekken gaat en geen bewijs van solliciteren overlegt.
Ik ben ooit een half jaar werkloos geweest (ca 5 jaar geleden) en had geen zin in dat ge-eikel met het UWV. Ik solliciteer wel en wist dat ik binnen no-time wel weer aan het werk zou komen. Dus wel aangevraagd en ontvangen, en voor de rest alles genegeerd en gewoon werk gezocht. Na 6 maanden had ik de juiste plek gevonden. In die 6 maanden heb ik gewoon volle mep uitkering gehad, en wel wat bla bla brieven over dat ik wat moest doen en bewijzen dat ik solliciteerde, maar verder niets. Toen ik weer aan het werk was, stopgezet, en dat was het laatste wat ik er ooit van gehoord heb.
Gewoon solliciteren bij het UWV. HOef hè niets voor te weten, te kunnen en te doen.
REAGEER OOK