Factcheck. Noemt Jan Roos Marokkanen 'apen'?
Altijd leuk. Factchecken.
Wat is de bewering?
"Jan Roos zegt Marokkaanse Nederlanders apen zijn". Dat schrijft DENK-Kamerlid F. Azarkan in niet geheel vlekkeloos Nederlands op microblog twitter.com, in een inmiddels verwijderde bijdrage.
Waar is het op gebaseerd?
Op deze tweet van de bekende vlogger schrijver en online radiomaker Jan Roos.
En, klopt het?
Nee. Jan Roos noemt twee Marokkaanse Nederlanders hier 'malle Marokkaanse wijven'. Dat is, zo blijkt uit onderzoek van de GeenStijl Factcheck Redactie, geen apensoort. De bewering van Farid Azarkan beoordelen wij dan ook als onwaar. Overigens gebruikt Azarkan ook in zijn nieuwe tweet het woord 'pertitent'. Dat is Brabants voor partytent maar wij snappen niet wat Jan Roos met een partytent te maken heeft.
INSTANT UPDATE - Aangifte!
Reaguursels
Dit wil je ook lezen
'Marokko houdt honderden mensen tegen bij grens Ceuta'
Uw nieuwe buren komen er niet in!
Ceuta. 'Honderden alleenstaande minderjarige Marokkanen toch naar Spaanse vasteland', nog '3.000 tot 5.000' Marokkanen in stad
De Spaanse minister van Binnenlandse Zaken gaf gisteren de nieuwe schatting dat er in totaal 72.000 Marokkanen overgestoken waren, waaronder dus ook die "tenminste een tiental" veroordeeld voor terroristische misdrijven
Stamcafé. Youness Ouaali wil Marokkanen terugsturen naar hun eigen land
En er natuurlijk geld aan verdienen
Column Yesim Candan: 'Marokkaanse vagina schoonste vagina van Nederland'
Kijk dat is nou die biculturele verrijking
ME doodsbang voor rellende Marokkanen, durft niet in te grijpen uit angst voor 'oorlog'
De ME-commandant geeft het gewoon toe
