Het Kaag-moment! "$100 miljard nodig voor wederopbouw Gaza", Netanyahu bevestigt dat overeenkomst Hamas bereikt is
Echtgenoot van oud PA-minister pleit voor Gaza onder PA-bewind (prima 'voorlopige' optie overigens, die zijn al maanden in oorlog met islamitische terreurbewegingen in de Westbank)
Het Hamas-meesterplan: 20.000 van de 30.000 strijders, je gehele leiderschap, Hezbollah en Assad verliezen en Gaza overgeleverd aan D66. Netanyahu zelf bevestigt inmiddels dat er een deal met Hamas is bereikt over de gijzelaars en wapenstilstand, en verwacht dat zijn kabinet morgen instemt, al is het nog onduidelijk of die vervelio Ben-Gvir aan boord stapt.
En als de vrede inderdaad uitbreekt, dan wordt het bouwen bouwen bouwen in Gaza, want het is er niet wat het geweest is, maar wie weet wat kan komen. "Kaag roept de internationale gemeenschap op om Gaza te steunen. De noodhulp en de wederopbouw gaan tientallen miljarden kosten. Kaag verwacht dat het op de lange termijn om wel 100 miljard dollar kan gaan. "We hebben de financiering nodig van VN-lidstaten in de vorm van giften of leningen. Het gaat niet om een dag, het gaat over een hele lange periode dat er hulp en geld nodig is.""
Onder wiens bewind Gaza uiteindelijk komt is natuurlijk nog onduidelijk, maar we hopen dat het een Emiratisch/Saoedisch protectoraat wordt, die het de Riviera aan de Middellandse Zee maken die het kan zijn.
Update 14:11 - Israëlisch veiligheidskabinet akkoord met deal.
@sigridkaag explained exactly what she she needs from Israel to move aid into Gaza after this ceasefire deal goes into effect: (2/3) pic.twitter.com/XWsAGzoEsg
— Becky Anderson (@BeckyCNN) January 16, 2025
Big picture: @sigridkaag’s fear for Gaza’s future is a lack of political clarity. It’s the only way, she’s says, to secure the investment needed to rebuild. (3/3) pic.twitter.com/3cr5bJK4Uc
— Becky Anderson (@BeckyCNN) January 16, 2025
Reaguursels
Dit wil je ook lezen


550 Israëlische oud-commandanten Mossad, Shin Bet en IDF vragen Trump oorlog te beëindigen
Die club (Commanders for Israel’s Security) van 550 Israëlische oud-commandanten roert zich wel vaker. Maar niet eerder zo expliciet terwijl de internationale druk op Israël zo hoog was

Hamas laat uitgehongerde gijzelaar eigen graf graven, Veldkamp waarschuwt nog één keer
Een graf ín een tunnel overigens

Frankrijk staakt Gazaans studenten-evacuatieprogramma na opduiken antisemitische tweets studente Nour Atallah
Net als je denkt geen antisemitische studenten uit Gaza binnen te halen, blijken ze het wel!




IDF start dagelijkse gevechtspauzes van 10 uur, verhoogt voedselhulp samen met Arabische landen, VN "ziet vooruitgang"
Egypte en Qatar sturen hulp per vrachtwagens, Jordanië en de Emiraten per luchtdrop, allemaal tijdens de gevechtspauzes van 10 uur
