Bailout! Bailout! Amerikaanse banken vallen om, overal steil duikende koersplaatjes en beelden van bank runs verschijnen op internet
Voorspellingen uit The Big Short beginnen uit te komen: de 'oplossing' van de vorige crisis was een recept voor de volgende
We snappen niet hoe alle ponzi-schemes, bancaire corruptie en diep verziekte financiële "markten" die al lang geen vrije markt meer zijn omdat een paar Gordon Gecko's er met alle gewoekerde winsten vandoor gaan maar ongebreideld kunnen woekeren. We begrijpen wel waar de rekening terecht komt als de boel ploft: bij de belastingbetaler. Privatize the profits, socialize the losses, en de politiek noemt dat vervolgens "toezicht op de markten". Vorige keer waren het giftige hypotheken, ditmaal zijn het startup-investeringen waar banken in verzuipen (uitlegdraad). In het weekend viel de Silicon Valley Bank om, een veelgeroemde middelgrote bank die investeerde in startups maar omdat de Fed de rentes stevig verhoogd heeft, renderen investeringen niet meer en nu is de kluis leeg.
De volgende faalkandidaten staan al klaar: Signature is door de overheid overgenomen en First Republic Bank diepduikt op de beurs. Nee, het zijn inderdaad geen bekende banknamen, maar dat waren de hypotheekhuisjes Fanny Mae en Bernie Mac in 2008 ook niet en u weet hoe dat afliep. De Amerikaanse centrale bank beweert ditmaal niet aan bailouts te gaan doen, maar herverpakken dat woord alvast als "extraordinary interventions" om ze alsnog met een Triple A rating bij de belastingbetaler in het portfolio te schuiven. Verdomd, tijdens het schrijven van dit topic komen de crisistermen van 2008 vanzelf terug bovengedreven zeg! Het vervolg op The Big Short kan dus over een paar jaar ook op de lijst van Oscarkandidaten.
Social
Social
Social
Reaguursels
InloggenWordt de hoogste tijd dat Sassen van Elsloo met dl 3 van zijn stuk komt.
www.geenstijl.nl/5169480/geldblog-sle...
Hij stelde terecht dat de centrale banken niet in de problemen komen door in waarde dalende staatsobligaties omdat zij de rit uitzitten tot het einde en dan de nominale waarde terug ontvangen, probleem opgelost.
Maar het omvallen van deze bank toont plotseling de echte risico’s van al het door de centrale banken geprinte geld.
Deze bank is niet door slecht management omgevallen, maar door de waardedaling van de staatsobligaties op de bank. Doordat veel mensen hun geld wilden opnemen moesten de staatsobligaties, die in een paar maanden tijd veel minder waard zijn geworden, worden verkocht. De keuze vd bank om hierin te beleggen leek zeer verstandig, maar dit is het ultieme voorbeeld van wat voor ellende ons te wachten staat. Dit kan vanaf nu elke bank die in staatsobligaties heeft belegd gebeuren. Dit is dus de uitkomst van de onorthodoxe financiële maatregelen die 15 jaar lang zijn toegepast. Met een beetje pech verdwijnt de komende tijd het hele westerse banksysteem in de schredder.
Oplopende rente, goed voor de pensioenen (rekenrente) en spaarrekening. Maar de waarde van je beleggingen daarin daalt. Dus niet zo goed als je pensioen dáár aan gekoppeld is. Ik moest ook even slikken begin dit jaar.
Dit komt dus door het DNB-toezicht dat belegging in "risicoloze" staatsleningen zo'n beetje verplicht stelt voor alle banken en verzekeraars in nederland. Zelden zo'n grote collectie oogkleppen gezien als in die bunker in amsterdam.
@Sr Semtex | 13-03-23 | 22:23: wat de pensioenfondsen betreft kunnen we redelijk rustig gaan slapen, daar geldt immers hetzelfde voor als de ecb, dnb etc. Bij een pensioenfonds is geen bankrun mogelijk, die kunnen ook de looptijd uitzitten om het nominale bedrag terug te ontvangen waardoor er geen verlies is. Banken is een ander verhaal
Nederlandse pensioenbeheerders verliezen bijna 140 miljoen euro door het faillissement van de Amerikaanse Silicon Valley Bank. Zij hadden aandelen in de start-upbank die vrijdag failliet is gegaan.
Teken aan de wand: denk aan 2008.......
Bron v h bericht? (Stelt sowieso niets voor.)
@Zwizalletju | 13-03-23 | 21:56: met een beetje moeite terug te vinden op verzekeringsnieuws.nl, nos.nl.
Vanavond maar weer een keertje Margin Call afkijken, minstens zo leerzaam als The Big Short.
Kijk. 2 jaar Biden. Socialism seems like a good idea until you run out of someone' else's money.
Haha, de VS en socialisme. En dit is ook al de schuld van Biden?
Biden, de man die zijn eigen naam niet meer kan spellen, dat was een goede keus!
@BadPatNL | 13-03-23 | 19:23: dus ergens gaat iets mis in de VS en je kunt weer losgaan op Biden. Beetje simpel wel.
@BobDobalina | 13-03-23 | 19:34: Deden/doen ze ook bij Trump. Ook een beetje simpel he?
Tja Bob. Hij is dan ook eindverantwoordelijk. Met alleen een beetje stamelen voor de microfoon kom je er niet.
@BobDobalina | 13-03-23 | 19:34:
De bestuurders van de bank waren te druk met woke zaken die door Biden c.s. dagelijks gepromoot worden zoals 'gender equality' en 'climate'. Daarbij vergaten ze te doen wat ze zouden moeten doen. Hun bank managen.
En toen ze -te laat - de elende zagen aankomen, hebben ze snel grote hoeveelheden aandelen verkocht.
@Onkel Bratwurstbude | 13-03-23 | 20:07: heb je iets gelezen van het dossier?
@Remus McMillan | 13-03-23 | 19:49: eindverantwoordelijk voor mismanagement in de private sector?
De aandeelhouders zijn gewoon hun geld kwijt en de depositos zijn gegarandeerd tot 250.000 dollar. SVB is echter een handelsbank en niet voor particulieren. Daardoor zijn de deposito´s nogal wat groter. Afgelopen vrijdag heeft de FED dé kans gemist om duidelijkheid te geven over wat ze gaan doen. Veel (tech-) bedrijven komen daardoor in de moeilijkheden omdat ze woensdag salarissen moeten betalen en hun geld nu op een onzekere manier vastzit in de SVB. Zels een uitspraak als "80 cents on a dollar is guaranteed" van de FED zou de nu ontstane onrust behoorlijk kunnen hebben beperkt....
“The FDIC's Deposit Insurance Fund, not taxpayer money, will be used to cover depositors, many of whom had significantly more than the $250,000 deposited at the banks that is normally covered by the FDIC”
@Harrie Nak | 13-03-23 | 18:33: o, ik wist niet dat de fdic geld verdiende met de verkoop van ??? Is dat niet gewoon een overheidsorganisatie die voorzien wordt van geld van burgers ( direct of indirect)?
@BoerKoekoek | 13-03-23 | 18:50: in de meeste beschaafde landen wordt dit gefund door de banken zelf, maar je leest vast nooit het FD.
Nederlandse pensioenbeheerders verliezen bijna 140 miljoen euro door het faillissement van de Amerikaanse Silicon Valley Bank. Bron: NOS.
Als hier de banken ook weer gered moeten worden, dan gaat net als vorig keer de pensioen leeftijd weer twee jaar omhoog, dus denk goed na als je gaat stemmen!! Weg met dat vieze tuig !!!!
Dat heeft u op de Facebookpagina van de BBB gelezen?
@theo-is-dood | 13-03-23 | 19:02: Nee, ik las het net op je uniforme pensioenbijlage. Het is werken tot theo-is-dood...
Apart dat niemand het over crypto heeft.
cointelegraph.com/news/coinbase-celsi...
bitcoin in 24 uur met 3300 euro omhoog
@De_fluitlokker | 13-03-23 | 18:00:
Washing Trade.
De reset is er bijna, wen maar aan het woord digitaal!!
En waar gaan we nu ons geld veilig parkeren beste reaguurders? Kan wel wat tips gebruiken.
Thuis ! Rente is toch nul ,
@geenhakbar | 13-03-23 | 17:54: Moet je het wel op kunnen nemen, en dat valt tegenwoordig nogal niet mee.
Buiten de EU. Canada. Australie. Dubai. Noorwegen. Zwitserland.
Google AAA banken
@theo-is-dood | 13-03-23 | 19:03: doe het zelf!
Bernie Mac (RIP) - een stuk grappiger alsdan Freddie Mac.
Yep.
Haha, bankrun filmpjes op twitter is een soort van bankrunkatalysator.
— The duration gap is a financial and accounting term and is typically used by banks, pension funds, or other financial institutions to measure their risk due to changes in the interest rate. This is one of the mismatches that can occur and are known as asset–liability mismatches.
Another way to define Duration Gap is: it is the difference in the price sensitivity of interest-yielding assets and the price sensitivity of liabilities (of the organization) to a change in market interest rates (yields). —-
Wikipedia
Ik zit met smart te wachten op een lijst van uw hand ,met alle steun en subsidies die banken ontvangen, dat is weer eens wat anders als de financiële agrobashing
Belangrijke parameter inderdaad. Veel fundmanagers van fixed income funds moeten hier op sturen om de uitkerende kant (pensioenen, lijfrentes) niet teleur te stellen.
Geen paniek!
www.morningstar.nl/nl/news/232789/eur...
Verschillen SVB en Europese banken
Analist Scholtz zegt verder: "Wij vinden het essentieel dat beleggers zich realiseren dat de balansen van Europese banken en die van SVB sterk verschillen. Het vermogensbeheer van de SVB was slecht. SVB verlengde actief de looptijd van het obligatiesdeel van de portefeuille om hogere rendementen te behalen, wat leidde tot een substantiële duration mismatch." Want als gevolg van de stijgende rente daalden de obligatiekoersen en bij de (noodgedwongen) verkoop leverden ze minder op dan wat SVB ervoor betaald had.
Zo'n scheefte speelt niet bij Europese banken, stelt Scholtz: "Duration mismatches bij Europese banken zijn lang niet zo uitgesproken, en Europese banken managen mismatches actief door middel van hedges en matching-strategieën. Ironisch genoeg is een van de belangrijkste drijfveren voor Europese banken om obligaties te bezitten nu juist het evenaren van de looptijd van termijndeposito's."
Volgens mij heeft de toezichthouder zitten slapen ....
Goed verhaal! Geen boeteclausule richting klanten die dit voorkomt dus. Of denk ik te simpel? “Beste klant, wij doen dit en dit met uw geld. Dat is erg veilig tenzij iedereen tegelijk zijn geld wil. Om dit te voorkomen betaalt u een boete als u onverwacht grote withdrawals doet. De boete hangt af van het totaal aantal withdrawals bij SVB. In normale situaties is de boete nul, bij X ratios en Y blabla is de boete 5%”
Dit is wel een hele lullige manier van failliet gaan. SVB heeft met cash van klanten staatsobligaties heeft gekocht tegen 1.5% rente en de huidige rente is onverwacht snel 5% geworden. Staatsobligaties zijn zo ongeveer de meest veilige investering die je kunt doen. Als iedereen ineens zijn geld wil hebben moeten ze die obligaties prematuur sluiten en daar staat een boete op. Normaal zou je dan gewoon een lening kunnen afsluiten om die klanten hun cash te geven, maar omdat de rente onverwacht snel is gestegen is die lening dus te duur. Zit er in de algemene voorwaarden van een bank dan niet een clausule die klanten verbiedt massaal hun geld op te nemen of in elk geval een boeteclausule om de kosten te dekken?
Ik vind dit niet echt overkomen als een 2008 schandaal. Als je staatsobligaties koopt ben je niet echt roekeloos bezig.
“ duration mismatch”
Het korte geld van klanten is lang uitgezet. In dit geval in obligaties. Nederlandse banken doen eigenlijk hetzelfde, maar zetten kort geld weg in langlopende hypothecaire leningen
Ben vlug naar huis gereden om te kijken of mijn bank ook al omgevallen is. Gelukkig, hij staat nog gewoon in de huiskamer.
stonden er in je huiskamer geen rijen mensen bij je bank te wachten?
@De_fluitlokker | 13-03-23 | 16:51: nee hij is van de Ikea
Fijn Jan. Dan kun je vanavond lekker kijken naar een leuke quiz met Linda de Mol
Een generatie die de geschiedenis negeert, heeft geen verleden - en geen toekomst.
Lage rente; schulden maken, schulden maken, lenen, lenen, lenen, want het kost toch niks.......
De rente stijgt; hoe kan dat nou??? Het ging toch zo goed.
Een gezonde economie moet een rente van 5 procent zonder meer kunnen verdragen, als dat niet zo is, is er iets heel erg fouts gaande. Misschien dat de ECB wel weet wat dat is............
www.morningstar.nl/nl/news/232789/eur...
Het is de schuld van de Rabobank!
En in het bijzonder van Barbara Baarsma. Die heeft een sluimerende bankrun bij de Rabobank veroorzaakt met haar D66 geblaat.
Ze is er niet voor niet weggeschopt .
Amerika, kapitalisme op zijn slechtst.
Nou, laat maar komen die crisis.
Wanneer de bedrijven de politiek bepalen.
Dit is het kapitalisme dat grote bedrijven en rijke eigenaren/aandeelhouders voorstaan en zoals ieder kapitalistisch systeem eindigt als het niet beteugeld wordt. Zij de winsten, de burger het risico. Maar vertel dat maar eens aan de gemiddelde kneus uit Almere die ook denkt dat hij bij de club hoort met zijn ‘eigen’ huis, Tesla en laptop-van-de-baas.
Toch knap. 2 jaar Biden en zie het resultaat.
Lange rijen voor bankfilialen zal in Nederland niet gebeuren, die zijn niet voor niets gesloten.
Bankrun? Banken onderuit? Groter dan 2008? Ik heb nog een kleine verbouwing in de planning. Kan wel wat zzp-ers voor 20 euro per uur gebruiken.
20 euro per uur? Schaam je!
De Grieken mochten maximaal 10 euro per dag pinnen. Verbouwing gaat wel lang duren met 1/2 uur per dag.
Zou je adviseren toch wat meer te betalen en dan een vakman aan het werk
@Red shirt | 13-03-23 | 16:17: Idem!
Het is een vrije markt totdat het niet gaat als ze willen dat het gaat, dan wordt het traden stopgezet. Bitcoin en DeFi > banken.
In een notendop beschrijf je waarom kapitalisme helemaal niet bestaat.
Maar de gelovigen denken van wel, want het stond in een boek.
Ohoh, Coinbase is ook de pineut met 240 miljoen dollar bij een van de twee banken. Is nu iedereen ook zijn bitcoininvestering kwijt?
Bitcoin is geen investering maar een gokspelletje.
Prima als je het kunt missen als je verliest.
Als je je bitcoins uitleent aan Coinbase dan ben je geen investeerder in bitcoins maar een investeerder in Coinbase.
Coinbase de pineut? 240 is peanuts voor hen, merendeel zullen ze sws terugkrijgen en het resterende krijgen ze snel bij elkaar ivm handels comissies.
Toch ga ik even (nuanceren?) nuanzeuren:
Had abn en ing hun staatssteun niet met rente terugbetaald …
Niet dat de vvd dat weer ergens anders heeft vergooid, als aan mondkapjes en zo
(Die nooit hebben gewerkt trouwens)
Ja en met belachelijk hoge rentes ook nog eens.
Let's cut interest rates to zero again! Lol!
Oplossing voor de gigantische schuldenberg, nog meer schulden maken. En dat elke keer opnieuw.
Gna gna gna etc. No free lunch afterall, here's the bill. You're looking a bit pale, everything ok?
"The Fundamentals Are Strong" momentje?
Weimar, iemand?
Nee
Ik heb hier nog ergens een briefje van 100.000 Mark liggen....
Dubbele graag, wel geroerd, niet geschud..
En, via de T., we hebben een eerste naam: Joseph Gentile. Nomen est Omen. Dit is zo hilarisch dat ik verdere reacties maar aan minder punch drunk reaguurders over laat. Voor de goede orde: een convict verliest in grote delen van de VS zijn stemrecht.
Hullie wel.
De rotzooi van de vorige crisis is gesocialiseerd, en dat gaat nu weer gebeuren. Precies als met de "Eurocrisis", waar de Europese bevolking voor opdraaide.
De 'oplossingen' die de politiek voor het wangedrag van de banken bedenkt zijn een garantie voor ellende in de toekomst.
De recente treinramp in Griekenland is ook een rechtstreeks gevolg van de Eurocrisis en de manier waarop de EU Griekenland toen heeft afgeknepen. Het spoor moest geprivatiseerd worden, met deze ramp als onvermijdelijk gevolg.
Complete onzin Kees! De Griekse spoorwegen was een grote boevenbende waar het gemiddelde salaris €80.000,- per jaar bedroeg.
Michael Lewis - auteur van The Big Short - heeft daar nog een artikel over geschreven.
Maar blaat vooral PASOK propaganda na
youtu.be/sUwtIxuMslk
Eindelijk gebeurt er weer eens wat in de zeepbel economie waarin we ons bevinden.
Snel wc papier halen natuurlijk!
Mensen, ben voorbereid. Voorlopig even maar beter niet je reet afvegen.
Ik heb nog twee tientjes in mijn portemonnee en twee pakken koffie op voorraad en kan nog een keer pannenkoeken bakken. Ben ik nu te laat?
@osolemio | 13-03-23 | 15:56: briefgeld is wel wasbaar. Dus zou het goed doen als pleepapier.
Amerikaanse indexen staan nog niet echt in de min.
Europese wèl.
In ieder geval kan Putin nu voor weinig de rest van de Oekraïne ook innemen, want gratiswapensvoorZelenski.ue is al uit de lucht...
Mocht het goed fout gaan, dan gaat de olieprijs rap naar de kelder. En dan krijgt Vladje het ook een beetje krapper.
Maarrr, wat ik nou weer tegenkom... Ik wist niet zeker hoe dat Oekraïne topleveldomein heet, dus ik kijk het even na. Kom ik bij een domeinboer en zie dat je ook het YXK domein hebt voor daar. Ken ik niet, dus ik google het even. Resultaten in cyrillisch, dus ik scroll even door tot ik het wel kan lezen. Da's in het engels, books.google.nl/books?id=fnpqPvOwnk0C.... Zit in de Amerikaanse Nationale Archieven! De complete kaartenbak van de sovjet communisten in de Smolensk regio... Dus, wie wil weten wat Putin deed voordat Jeltsin de USSR omver liep met z'n dronken harses, kan het allemaal zo nalezen in de National Archives. De Sovjetunie was dus inderdaad een opzetje van de Amerikaanse...
/snel achter de boekenkast verstoppen doen gaat....
Ze schijnen bij die bank nog wel even snel dikke bonussen te hebben uitgekeerd voordat de tent dicht ging..
En deze dame toevallig vandaag: twitter.com/Wftproof/status/163526554...
Komt niet door sociale media, die het wel versnelt, maar komt door het extreem lage rente beleid van de centrale banken in het verleden. Nu de rente ietwat toeneemt om de inflatie te bestrijden, neemt de waarde van staatsobligaties af. SVB heeft om de geldopnames te bekostigen staatsobligaties tegen verlies moeten verkopen, en dat verlies heeft hen op de fles doen gaan.
De keuze van de centrale banken is nu dus de rente op laten lopen met grote problemen voor allerlei instellingen, of de inflatie laten oplopen.
Tot nu toe was de keuze altijd om dan maar de inflatie op te laten lopen.
Hoe dan ook is dit een gevolg van op grote schaal geld uitgeven door overheden, wat er in feite helemaal niet is.
Dan had svb het geldblog op GS maar moeten lezen.
Dat de FED de rentes ging verhogen is ook pas sinds Maart2022 gaande...
Wat zeggen de mensen met verstand ervan? Als ik ergens iets van 2008 geleerd heb dan is het wel dat hysterische mensen van een kleine ramp een enorme ramp maken.
Verschillen SVB en Europese banken
Analist Scholtz zegt verder: "Wij vinden het essentieel dat beleggers zich realiseren dat de balansen van Europese banken en die van SVB sterk verschillen. Het vermogensbeheer van de SVB was slecht. SVB verlengde actief de looptijd van het obligatiesdeel van de portefeuille om hogere rendementen te behalen, wat leidde tot een substantiële duration mismatch." Want als gevolg van de stijgende rente daalden de obligatiekoersen en bij de (noodgedwongen) verkoop leverden ze minder op dan wat SVB ervoor betaald had.
Zo'n scheefte speelt niet bij Europese banken, stelt Scholtz: "Duration mismatches bij Europese banken zijn lang niet zo uitgesproken, en Europese banken managen mismatches actief door middel van hedges en matching-strategieën. Ironisch genoeg is een van de belangrijkste drijfveren voor Europese banken om obligaties te bezitten nu juist het evenaren van de looptijd van termijndeposito's."
De meeste banken zijn commerciële bedrijven, die moeten dus risico's nemen en winst maken. Nooit denken dat banken er voor u zijn.
Na de crisis in de jaren 30 waren er strenge regels met betrekking tot banken, investerings maatschappijen etc. Begin jaren ´80 en de jaren erna dacht men dat de banken een dusdanig moreel kompas hadden dat ze zelf wel iets aan de regelgeving konden doen. Je geeft ze een vinger en ze nemen je hele arm.
En crypto schiet ondertussen omhoog. Sommige mensen leren het ook echt nooit.
Ga nog maar gauw een krat bier halen, kost misschien morgen opeens 1 miljard euro als dat zo door gaat.
Oude tijden herleven (had van mij niet gehoeven hoor).
Weet u nog:
Bomen groeiden tot in de hemel, jaren een sterke groei, met een sterke stijging van de huizenprijzen en toen: boem, de crisis op de financiële markten die in de zomer van 2007 begon mrt alle ellende die er op volgde.
Wij hoeven ons geen zorgen te maken met onze buitengewoon competente minister van Financiën.
Waar???
@MK27 | 13-03-23 | 15:38: die is zeker weer ziek.
En wat vertelde onze minister van Financiën een paar uur voordat een Nederlandse bank talliet ging en door de overheid gered moest worden? Dat de Amerikaanse banken crisis geen invloed op Nederland zou hebben. (Ministerie van Financiën is trouwens ook gewoon met uw belastinggeld aan het gokken op KLM aandelen. Onze "onafhankelijke" overheid is dat geld kwijt als het maatregelen tegen de vliegtuigen neemt.)
@Muxje | 13-03-23 | 15:39: Kaag? Die is al jaren (ver)ziek(t).
Born too late to explore the Earth. Born too soon to explore the galaxy. Born just in time to witness late-stage capitalism. Wat een verwennerij.
Born just in time to become Woke. Born just in time for mass migration. Born just in time to be able to share my tired old platitudes with the world through the internet.
allemaal fake geld dat nooit gecreëerd had mogen worden.
En geen f*ck geleerd van de vorige financiële crisis.......
@MK27 | 13-03-23 | 15:39:
Dit is een compleet andere crisis
Google Duration Mismatch.
Laten we hopen dat het nu klapt in plaats dat de geïnfecteerde wond nog even door mag blijven etteren. De bubbel is al jaren in ontwikkeling en Michael Burry ( die van de BIG Short) voorspelt al maanden dat er nog een grotere crisis dreigt dan 2008. Waar hij in geïnvesteerd heeft: Gevangenissen en Psychiatrische instellingen.... En screw die bailouts. Eigenlijk heeft die centrale bank nu alweer teveel gedaan door die bank overeind te helpen. Allemaal op kosten van de belastingbetaler. Boel is dringend toe aan een reset. Dat To Big to fail moet maar eens ophouden.
Misschien. Daarom af de big fout in big tech al begonnen met duizenden. Mensen te ontslaan omdat ze dit aan zagen komen.
Als je niet bereid bent om van de geschiedenis te leren, ben je gedoemd die te herhalen.
Incompetente politici, zonder kennis en zonder lange termijnvisie, die bovendien veel te close zijn met de financiele en bankensector, is een recept voor een ramp. Maar gelukkig heeft Nederland Kaag en Rutte. Hoop dat financieel genie Klaver hun met adviezen bijstaat.
Na de grote beurskrach van de vorige eeuw in de dertiger jaren, werd het strenger, veel strenger.
Het begon weer te rommelen toen Clinton ruimere regels ging maken voor de banken.
De gevolgen zijn bekend of beter gezegd berucht.
Yep. Die sukkel van een Clinton heeft de Glass Seagal-act ongedaan gemaakt.
Toxix banken... ach ja, Ik wacht even totdat de vaderlandsche deugpers het veel sensationelere Zombiebanken overneemt van de Duitschers. de.wikipedia.org/wiki/Zombiebank
Nooit begrepen dat de DNB en AFM de dochterondernemingen van Lehmann Brothers, Spark en Elq, toegang gaven tot de Nederlandse hypotheekmarkt. Onkunde? Na die crisis nooit meer wat van die 2 bloedbankhonden gehoord. In 2008 al failliet.
De Nederlandse hypotheekmarkt (voor consumenten) kan wel wat concurrentie gebruiken.
@Muxje | 13-03-23 | 15:37: De hypotheekrente bij deze banken lag 3% hoger dan de markt. Het eerste jaar 4 en 5%. Service nul.
Alleen een linkse wolk kan ons nog redden.
Productie bedrijven kapot maken en vervangen door de diensten economie wat anders verwacht men, de prijs van groen is niet duurzaam.
Wat wil je nou snel geld van je bank afhalen, het is ook maar papier. Als er echt stront aan de knikker komt helpen alleen maar edelmetalen. En als iedereen nu plotsklaps zijn geld van de bank haalt, komt de bank in problemen dat wordt weer bekend zodat mensen van een andere bank ook hun geld afhalen zodat........................... enz.
Investeer in je eigen Human Resources. Hogere interensieke waarde dan edelmetalen.
Geld van ISDA bank naar Credit Union
Maar goed, ik was het al jaaaaren van plan, talent heb ik wel, want toen in 1979 de dollar elke dag in het nieuws was omdat die maar blééf zakken in waarde, volgens mij nog to 89 cent zelfs ging, kocht ik er één. Ik was 11 jaar en ging samen met mijn moeder naar de rabobank in ons dorp, want daar had ik ook mijn spaarkaarte4n altijd van, die liet ik dan altijd bijschrijven in de Spaarweek, want dan kreeg je er een spaarpotje voor. Die reclamezuil had m'n zus, ik had zo'n model dat ze tegenwoordig ook gebruiken voor glasbakken. Met haaientandjes in de gleuf, dan kon je er zelf niks uitpeuteren. Toen leerde je al, wat je in vertrouwen aan de bank in bewaring geeft, zie je nooit meer terug. Maar die dollar, ik kocht hem voor een gulden. Een echte papieren dollar kreeg ik. Vervolgens liet ik die twee jaar op de kast liggen, want heel er spannend vond ik het niet, maar toen ik hem dan eindelijk weer eens inleverde bij dezelfde bank bij dezelfde mevrouw, die daar naar men zegt al jaren werkte en er nog steeds achter de balie zit (de bank zelf is 25 jaar geleden verhuisd, maar ze kregen haar niet van haar stoel af) kreeg ik er 1 gulden en 10 cent voor, Terugkopen op datzelfde moment had me een duppie meer gekost. Maar nooit vuilnis een goed crisis, in goed Engels gesproken. Dus is dit een mooi moment om in te stappen. Klein beginnen, kijken hoe het dan gaat, ik begin met pennystocks. Voor de lol...
www.aandelenondereentientje.nl/
Goud en BTC schieten om hoog. Ik vestig mijn hoop op leiders als Jesse en Attje. Zij loodsen ons hier door heen. Meer windmolens en een verbod op banken.
En niet te vergeten de afschaffing van privacy zodat ze u kunnen behoeden voor een bankrun.
Maar hoe xit dat met btc bij coinbase? Die heeft 240 miljoen bij zo'n bank staan.
Ik zie de bui alweer hangen. Het is de hoogste tijd dat WE solidair zijn!
Crypto steigt igg wel hard.. Zie het namelijk flink in de plus staan atm. Verband?
Begreep, niet kopen. Maar hou me er niet aan.
@gato, indeed even de kat uit de boom kijken.. Halve wereld lift nog te maffen :)!
Goed zo voor mezelf, nu ik net wil gaan beginnen met indexbeleggen.
Dat draadje doet me ergens aan denken. Oja: Het wc- papier is op. Allemaal hamsteren! Leve social media!
Ik tel mijn geld ook altijd op de wc. m.media-amazon.com/images/I/71tgI1Qaf...
Kaag, her finest hour is pending…
Ja, nu word ik dus wèl bang...
Rijen mensen voor een bank zegt weinig. Ook in de VS is internetbankieren inmiddels ingeburgerd.
Nou van de verhalen van mijn zusje in Canada hoor... eind van de week een cheque van de baas. Betalen tussen vrienden... cheques...
@Louter Leuter | 13-03-23 | 15:21:
Is wel veel minder. Twintig jaar geleden ging alles met cheques . Ik denk dat ik wel honderdduizend keer mijn handtekening gezet heb.
@miko | 13-03-23 | 15:53:
Valt tegen in de binnenlanden van BC.
Wanneer komt het besef bij de yanks dat ze in een 3e wereld land leven dat zich voordoet als een 1e wereld land.
Amen
Echt he.. ongelooflijk
Euhh…
Gaat dit gierend uit de hand lopen?
Moet haast wel aangezien er na 2008 volgens mij geen flikker aan het systeem is veranderd.
Nee de overheden zijn nog meer schulden aangegaan. QE en dat soort shit.
Nou; onze pensioenen mogen sinds kort meebewegen met de beurs. Ene Omtzigt heeft ze nog gewaarschuwd....
Oh jawel hoor. De eisen aan het eigen vermogen van banken zijn veel strenger geworden
State of Decay.
Het schijnt dat prins Harry en Meghan hun volledige vermogen bij SVB hadden gestald omdat woke enzo. Als dat waar is, vind ik dat wel intens grappig.
Ik gier met je mee!
Helaas krijgen ze alles terug.
link?
En hoe zouden mensen dat weten? Het is niet dat je dat aan de boom hangt
Die hebben het over minstens 5 banken verdeeld. Niet zozeer vanwege het risico op faillissement maar omdat banken tegenwoordig bij het minste of geringste je rekeningen blokkeren en dan geel geld meer hebt om een rechtszaak te betalen.
@miko | 13-03-23 | 15:51: Google is je vriend
This sucker is going down.
Exact. Onze kapitalistische banken roeptoeteren in het Catshuis en Davos altijd om meer deregulering, een vrije markt en neoliberalisme maar als ze dreigen om te vallen moet de Staat (u en ik) er financieel maar voor opdraaien. Want systeembanken. Gelukkig hebben wij nu minfin Kaag die een kei is in het oplossen van internationale financiele conflicten.
Kaag had chemische wapens opgeruimd in Syrië. Dan moet ze vast ook een kei zijn in het opruimen van toxic bank balansen.
SVB is géén systeembank
Is het dan nu tijd voor cryptocurrency? Of ben ik alweer te laat?
Hahahahaha LOL. Kijk even wat voor banken dat precies zijn.
ADA (Cardano) is a steal!
bitcoin gaat redelijk door het dak inderdaad na een enorme val vorige week
www.bloomberg.com/news/articles/2023-...
Ook Coinbase heeft nu een probleem.
Net 18 rollen wcpapier gehaald.
Heel verstandig!
Veel te duur. Gebruik tegenwoordig 50 euro briefjes. Stukken goedkoper.
Allemaal de schuld van Trump toch? Gelukkig hebben wij een zeer daadkrachtige minister van Financiën die ons uit deze penarie loodst. *proest*
Kaagpolitiek, struisvogel2.0.
Dan zal Duitse Herder ook wel weer opduiken vandaag...
Ik vermoed dat hij al van een fjord gesprongen is.
@horsteknots | 13-03-23 | 15:12: hebben ze die in Denemarken? En als hij dat al zou doen zou hij het ook nog overleven. Het hoogste punt in Denemarken is nog lager dan onze Sint Pietersberg.
@-PR- | 13-03-23 | 15:16: blijft een fjord
Fannie Mae en Bernie Mac waren federale programma's om particulier huizenbezit in de VS te stimuleren. Mocht dat bekend klinken? Yep, premieregelingen en hypotheekrenteaftrek. Nu heeft alleen al Apple meer dan genoeg kasreserves om deze hele bankencrisis in 1 keer op te kopen.
Dit na de tech bubble van begin deze eeuw. Dit is in zekere zin dus pas echt een double dip: je maakt mensen mobiel verslaafd en je geeft ze een huisje. Ondertussen brokert China een entente tussen Saoedi Arabië en Iran. Dat opent de weg naar Pakistan en dan de bodemschatten van Afghanistan.
Over nachtwakersstaten gesproken.
Zolang banken niet worden gesplitst in een consumentenbank en grootzakelijke bank blijft de maatschappij opdraaien voor moral hazard gedrag van bankiers. Reguleer de consumentenbank, schrijf producten voor en laat hen concurreren op prijs en it performance en laat de grootzakelijke banken maar opereren in het vrije domein. Burgertje pesten door transacties centraal te registreren lukt Kaag en co zeer goed, een passende marktordening voor de bancaire sector inrichten daarentegen niet.
Mooie tegel. Mee eens.
bankgarantie in USA is 250k per account. Voor gewone particulieren is het niet het grootste probleem, maar de startup's in silicon valley hadden miljoenen daar staan. Einde van chatGPT en consorten?/
Nee. De VS en inmiddels ook VK (uiteraard) staan inmiddels 100% garant. Vooralsnog zijn de VS inderdaad too big to fail. Maar ook daar wordt inmiddels hard aan gewerkt.
Maar dan. Ik heb echt geen idee.
Er is nu toegezegd dat alle deposits vergoed worden. Ongeacht de hoogte. Geen idee hoelang ze die toezegging kunnen doen want er staan er nu al een stuk of 10 te wankelen.
@Viperke | 13-03-23 | 15:32: inflatie aanwakkeren.
@Hadena | 13-03-23 | 16:08: Nee. want formeel leent een spaarrekeninghouder/rekeningcouranthouder zijn geld uit aan de bankier. Daarin zit geen geldcreatie, en dus geen inflatie. Het is wat de bank er mee meent te moeten doen.
Ik heb gisteren een geldpers gekocht op afbetaling.
Oei. Zo lang die maar niet dollars maakt. De Secret Service, never mind the abbreviation, heeft slechts twee taken. Het beschermen van de President en het opsporen van valsemunters. En toen 6 januari 2021.
Overigens heb ik deze info van een leuke film met de Clint (en Renee Russo, mother of all milfs) , dus de nodige korrels zout zijn geboden.
Gelukkig heb ik een kilo koper.
Plunge protection team! in actie! als investeerders hun geld gaan weghalen uit veel te hoog geprijsde aandelenmarkten en andere speculeerfondsen, omdat ze alleen nog maar daling van koersen verwachten en er geen rendement meer te halen is, dan moet er toch worden ingegrepen. Want dat is toch de basis van onze stabiele economie.
De overheid, de media:
We hebben nu eenmaal...
We moeten...
De schulden/crisis die wij...
We zullen samen moeten...
Hoe moet volgens de...
Er moet nu eenmaal...
We wij moeten moeten we wij wij moeten wij we we moeten moeten we ...
100.000.000 keer.
De crises komen uit de godenwereld of zo. Anders zouden overheid en media wel Ze en Zij zeggen als het mensenwerk was geweest.
Gelukkig hebben wij de ECB!
Nu gaan we de kwaliteiten van Kaag zien.. let op!
Lol!!
Niet nodig, ze kan nog gewoon een vliegtuig pakken als ze naar Amerika wil.
Ieder zijn kwaliteiten natuurlijk! Schitteren in afwezigheid.. magoed alleen de plebs hebben er veel last van
De media zit dit nu nog angstvallig te verzwijgen, mede door onwetendheid en mede door geen angstscenario te willen los laten gaan. En stel je voor dat dit wel eens groter nieuws is dan de verkiezingen woensdag, dan zijn hobbies zoals stikstof en asiel ineens van ondergeschikt belang en dat mag natuurlijk niet de bedoeling zijn....
Natuurlijk de media krijgt van hogerhand te horen om geen onrust te veroorzaken, gewoon zeggen er is niets aan de hand, we hebben het onder controle. Dat zeiden ze in 2008 ook en we weten dat toen ING en ABN gered moesten worden. Niets hiervan geleerd.
Oei... als de hele economie ontploft, hoe vangen we dan in hemelsnaam onze zielige asielzoekers op!
Extra beraad van GroenSlinks en partij van de Allochtonen?
Bij u thuis op de bank.
Gelukkig weet onze MinFin alles van banken en financien. Wat, zit ze alweer bij WNL? We laten niemand vallen, behalve binnenkort wat financiële instellingen hier. En de ellende wordt pas echt zichtbaar op 16 maart, zo hebben de prmensjes van d666 besloten. Tot dan sssssst.
Duur beursdagje deze zinloze paniekzaaierij.
Paniekzaaierij is het zeker. De beurzen vinden de weg naar boven wel weer.
@Spring Bruissteen | 13-03-23 | 15:08: Tenzij ze door een anker beneden blijven.
@Adriel | 13-03-23 | 15:14: Nee hoor , komt goed!
Heb er zondag al over bericht. het wordt een ramp, als ik de Amerikaanse fora volg.
Erger dan 2008, duur wel een dag of 14 voordat het allemaal neergaat.
Het gaat nu al hard, banken vallen al om.
Het gekke is wat ze schreven, de CEO was van Lehman, en nog andere banken die 2008 later veroorzaakte.
Het is net een film wat ik volg in Amerika, terwijl je hier niets hoorde. Het begint nu pas door te dringen.
Kenners van de materie, graag uw aandacht: later deze week ga ik als starter een hypotheek afsluiten met nhg garantie. Betekent dit nieuws dat ik net op tijd ben of dat ik hier onderuit moet proberen te komen ivm rentetarieven? Halp plz
Ik geef geen raad, niemand weet het.Hoorde rente gaat zakken, maar geloof niets op dit moment, we zitten in een draaitol.
De rente zal alleen maar omhoog gaan, en niet dalen, bij een enorme recessie ...
Geen advies nodig. Betaal gewoon je rente + aflossing op tijd en er is niets aan de hand. Alleen achteraf zult u weten of u te laat of te vroeg was met afsluiten qua percentage.
Sell sell sell !!!1!!
@Piet Karbiet | 13-03-23 | 15:05:
Daar hoort deze klassieker bij:
i.redd.it/6e9dg3v473yx.png
Als je het nu kan betalen en je bent er tevreden mee, waarom zou je dan dit annuleren omdat je mogelijk over een paar maanden 1% goedkoper uit kan zijn?
Wat dofolo zegt. De rente gaat nog meer stijgen, zeker als er weer veel geprint geld in de kapitaalmarkt wordt gepompt. Gauw die hypotheek afsluiten
ik zou tulpen kopen
De FED zal sowieso op de rem gaan trappen vwb aangekondigde renteverhogingen , ECB volgt ongetwijfeld. De vraag vwb je hypothecaire lening hangt deels af van de looptijd. De ECB en FED rentes zijn gerelateerd aan korte looptijden . De Duitse 2 jarige yields storten in elkaar nu, 10 jarige (kapitaal markt) veel minder.
Ik zou gaan plunderen
Bleib zu Hause!
Alleen als omvallende banken bijdragen aan institutioneel fascisme!
Mooi man, laat de boel maar in elkaar storten. Het kan niet blijven duren dat ongebreideld geld bijdrukken. Niets aan de hand hoor, gewoon door lopen.
Nog steeds de schuld van Trump?
Kunnen de Amerikanen zeggen dat onder Biden Amerikaanse banken omvallen en dat je een zakenman nodig hebt om het weer recht te zetten.
Biden leent nu geld van China.
@gato | 13-03-23 | 14:58:
Dat doen de Amerikanen al veel langer. China kreeg en krijgt Amerikaanse dollars, koopt daarvoor vastgoed en andere assets in de VS. Nu hangen de twee als sumoworstelaars aan elkaar. De Amerikanen leven van geld dat door het buitenland aan hun uitgeleend is. En iedereen zag dat het goed was.
@Louter Leuter | 13-03-23 | 15:06: En de Chinesen leven van de export naar America.
@Louter Leuter | 13-03-23 | 15:06:
Amerikanen leven op de niet gecashte dollars
@gato | 13-03-23 | 14:58: Als China al de Amerikaanse staatsobligaties verkoopt. USA nog meer failliet dan het nu al is.Doen ze dus niet..
@Hetiswathetis | 13-03-23 | 15:46:
Dan gaan hun assets down the drain. Dus idd doen ze niet.
@Hetiswathetis, of ze verkopen alles om de van te laten klappen en dan gaan de Amerikaanse bezuinigingen op het leger en dan gaat mogelijk de Chinese leger op "avontuur".
You will own nothing and be happy? Nee? In ieder geval, dit zal impact hebben op de aandelenmarkt.
REAGEER OOK