Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Principeloze deugers goed voor de portemonnee van J.K. Rowling

We moeten het echt even hebben over Hogwarts Legacy, een nieuwe videogame die zich afspeelt in de wereld van Harry Potter. Over de game kunnen we kort zijn, het blijkt een zeer charmante RPG met een geweldig gevechtssysteem, waar je al snel tientallen uren kunt verdwalen in en om het terrein van het magische kasteel Zweinstein (8,5/10), maar er is nogal wat controverse omtrent de titel. Het is inmiddels bekend dat veel fans van Harry Potter het moeilijk vinden om fan te zijn van Harry Potter, omdat schrijfster J.K. Rowling heeft gezegd dat vrouwen menstrueren. Ja, wij schrokken er ook van. 

De rest is geschiedenis, online scheldkanonnades, doodsbedreigingen en deugende Potter-fans die gingen oproepen tot een boycot van alles van de hand van J.K. Rowling. Ook Hogwarts Legacy moest gecanceld worden. 

Maar lieve penishebbers (v) en baarmoederdragers (m), wat zijn jullie nu aan het doen? Zijn jullie stiekem toch Hogwarts Legacy aan het spelen? Morele vaandeldragers des deugdelijkheid, wat is er in godsnaam aan de hand? Zijn jullie soms vergeten dat de schrijfster (v) die gekke wetenschap genaamd biologie aanhangt? Maar het kan nog veel erger! Want weten jullie dan niet dat er binnen de wereld van Harry Potter (m) een discriminerend onderscheid wordt gemaakt tussen mensen mét magie en mensen zonder magie. Maar het kan nóg erger! Als je zelf wel magie kunt gebruiken, maar je beide ouders kunnen dat niet, dan word je een mudblood genoemd. Hoe racistisch wil je het hebben, om nog maar te zwijgen over de kobolden binnen die wereld. Gierige bankiers met hele grote neuzen? Kom op Harry Potter-fans! 

Al die deugers zitten nu massaal Hogwarts Legacy te spelen, want de game is inmiddels het op één na meest gespeelde singleplayer-spel op pc-platform Steam. Een kleine tip van onze kant, op alle platforms kun je gewoon de optie “offline weergeven” gebruiken, dan kun je in alle anonimiteit spelen en toch lekker principieel blijven. Want deugen is leuk, maar Harry Potter is leuker!

Reaguursels

Inloggen

Hahaha.. Ja.. Het is best moeilijk. Dat deugen.
Als vind ik het voor Rowling een smakelijk koekje van eigen deeg, want mevrouw heeft zelf ook iedereen behoorlijk de maat genomen met haar deugerij.

Remus McMillan | 17-02-23 | 09:07 | 1

Right is wrong and wrong is right dus.

Super Vaagstra | 17-02-23 | 09:23

Zelf geen fan; ik vind Harry Peuter behoorlijk kinderachtig. Ook dit soort spelletjes heb ik wel gezien. Eigenlijk al sinds Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals.

Overigens lijkt me een deel van de kritiek op Rowlings uitlatingen erg op de koe-beest redenering (alle koeien zijn beesten, maar niet alle beesten zijn koeien). Ja er zijn inderdaad vrouwen die niet menstrueren. Overgang zorgt daarvoor.

ParadiseLost | 17-02-23 | 08:31

Er zijn toch genoeg mensen die het geen zak interesseert, lijkt me niet dat dit op het conto van de deugers komt te staan. Online activisme en twitter fanatisme is een margegroep.

Wel mooi, vroeger was "rechts" tegen deze "hekserij", nu ineens vol op de barricade omdat vrouwen een kut hebben, hypocrisie is geen van de zijdes vreemd

menage | 17-02-23 | 08:22

Blijft een raadsel hoe 0.5% van de bevolking - het deel dat met radicale chirurgische bodymorphing het biologische geslacht wil overriden - de 99.5% cisgenders in deze wurggreep van genderwaanzin heeft gedrukt. Iemand een verklaring?

Zeddegeizot | 17-02-23 | 07:47 | 1

Minderheid, onderdrukt en een stel progressieven met een nieuwe missie (UvA, media, politiek etc)

Dr.Platypus | 17-02-23 | 08:11

Er zit een bezwering die heet "transformation" en je kunt van alles modden. Superwoke spel dus.

Joffri | 17-02-23 | 07:30

Allemaal toch heel eenvoudig, mannen zijn mannen en kunnen geen vrouw zijn, vrouwen zijn vrouwen en kunnen geen man zijn. Heel af en toe lijkt de natuur het onderscheid wat geweld aan te doen en is er een 'het', maar dat zijn er lang niet zoveel als de woke-club ons wil laten geloven.

Zoelense Hobbyboer | 17-02-23 | 06:38

Trans whatever is al foute boel…
De imam van mijn moskee wil graag een gesprek met gene. Gelieve op n flatgebouw naar keuze…

Ali Bi | 17-02-23 | 02:33 | 1

transport, transparant, transistor,...
Ik twijfel over trans-Atlantisch.

ParadiseLost | 17-02-23 | 08:22

En vervolgens link je naar een filmpje van MotoGP 22 op een PS5. Je had iets eerder naar bed moeten gaan.

N3uk33nd | 17-02-23 | 09:01

Nu we toch zijn begonnen aan games promoten...:

Age of Empires IV is gratis te spelen dit weekend.
(Voor de oudjes hier met jeugdige herrineringen aan AoE II, en zich weer even jong willen voelen. )

Tuborg øl | 17-02-23 | 00:51

Geen Harry Potter fan maar ga de game kopen voor steam en PS4, omdat het een goede game is. Steun aan developer en Rowling is mooi meegenomen.

nakman | 17-02-23 | 00:06

Ook grappig om te zien dat het superwoke gameforum Resetera dat alle discussie over deze game had verboden nat gaat. Zelfs op het Nederlandse nieuws werd deze site genoemd. Zie hier: de admins zelf zijn verslaafd aan de game: twitter.com/RikatFFXIV/status/1624472...

swaggerton | 16-02-23 | 23:43

We hebben de game juist gekocht omdat er werd opgeroepen tot cancellen want J.K. Rowling. Idd een leuke game!

PusingKepala69 | 16-02-23 | 23:30
-weggejorist-
Gokverslaafde | 16-02-23 | 23:06

No fury in hell like a scorned woman.

Dat ligt toch iets anders. Iemand enig idee wat er met je gebeurt wanneer je als galactische hetero onverwoestbaar aantrekkelijk bent voor homo's en in deze tegenwoordige inclusiviteit waar elke man fair game is en ik vrijwel om de dag duidelijk moet maken absoluut geen interesse te hebben ?Dan leer je wat pisnichten schaamteloos een ander aan kunnen doen.Als kok zout op je eten, leugens in de buurt verspreiden, je banden lek steken, als tandarts zonder verdoving trekken, de huisbaas mailen dat ze onbeschoft zijn behandeld, als barkeeper je rekening verdubbelen enz.Hoe komen die briljante en alwetende fucking homo's erbij dat ik absoluut een homo ben, en dientengevolge hen heb afgewezen als partner (krijg het nauwelijks uit de pen), waarmee het gerechtvaardigd is zich als valse kettinghonden te gedragen ?Of deze.Een man zit met een prachtige vrouw in gesprek maar kan zijn ogen niet van me afhouden.Ik heb geen vriendin, hij wel, maar hij is niet tevreden. Hij wil nog meer.Meer dan een paar keer meegemaakt.En de kuchers op straat. Ze lopen aan de overkant, zien mij, steken over, en kuchen.Of deze. Op de fiets met boodschappen kom ik thuis in een hofje van dik 100m diep.Stap af, draai me om en daar. staat de homo, die het heeft uitgevonden. " Woont U hier leuk ? ".---Ooit belandde ik per ongeluk op een homofeest. Toen bleek dat ik niet genetisch defect was werd ik met de lichtsnelheid verwijderd. Tolerant als valse kettinghonden.

hoestmogelijk | 16-02-23 | 22:42 | 6

U bent gelukkig bescheiden over uw aantrekkelijkheid. Stuitend die Homo's.

TanteJuut | 16-02-23 | 23:09

Word zowat woest aantrekkelijk van uw verhaal..

Zalwelweer | 16-02-23 | 23:41

Ja, het is vervelend. Ze noemen mij ook altijd homo.

kleybeuker | 17-02-23 | 06:27
▼ 3 antwoorden verborgen

Ik kom uit de tijd van Frogger en Space Invaders. Als je erover nadenkt is het eigenlijk razendsnel gegaan qua ontwikkeling en technologie. Ik vind het alleen wel grappig dat er aan de basis nog niet veel veranderd is. Er is slechts op een aantal principes voortgeborduurd. Maar straks krijgen wij dus Quantum computers en worden onze Gigabytes ingewisseld voor Qubits. Kan ik mezelf wéér omscholen. Of misschien hoeft dat dan niet meer. Ik denk dat er ooit nog weleens VR-games ontwikkeld zullen worden waarin de gebruiker het verschil niet meer kan zien tussen game en realiteit. Voelen waarschijnlijk wel. Tenzij het een soort van neuro-technologische ervaring wordt. Kun je straks écht toveren. Of seks hebben met iedereen. Ik weet niet of al deze ontwikkelingen goed voor ons zijn hoor!

VBO_B_Niveau | 16-02-23 | 22:41 | 3

U geeft het zelf al aan..
Op het moment dat realiteit en fantasie versmelten, gaat het brein schijnbaar automatisch opschalen naar de 'parings modus', want immers, het is zo veilig als maar kan in de virtuele wereld

AldNuut | 16-02-23 | 22:53

Frogger 4d in de metaverse.

Spijker83 | 16-02-23 | 23:33

Frogger Invaders. Next level.

Zalwelweer | 16-02-23 | 23:39

Zelfs al sta je offline als deuger zijnde, het behalen van achievements ziet men alsnog hehe

Illuminati1989 | 16-02-23 | 22:32

Ben niet echt team JK Rowling, maar wat dit specifieke onderwerp wel.

Louter Leuter | 16-02-23 | 22:26 | 2

Ik ben 100% team Rowling. Vrouwen hebben óók recht op hun identiteit als vrouw. Je kunt niet zomaar even miljoenen jaren aan evolutie van tafel vegen en verwachten dat iedereen meegaat in een nieuw gedachtengoed dat op 99,9% van de mensen geen toepassing heeft. Veruit de meeste mensen voelen zich namelijk nog steeds gewoon man of vrouw. En daar is helemaal niets mis mee. Ik ben inderdaad een persoon-met-penis. Een man is ook een persoon-met-penis. De beschrijving is een stuk korter. En wat voor zin heeft het om elkaars geslachtsdelen en organen - of het ontbreken daarvan - te benoemen? Mijn identiteit is niet mijn piemel. Of mijn seksualiteit. Dat zijn slechts onderdelen van mijn persoonlijkheid. Ik vind het echt onzin dat daar zo spastisch over gedaan wordt, en dat sommige mensen dan gaan huilen omdat ik zoiets zeg. Ik respecteer andersdenkenden heus wel, ook zonder al die terminologie. Meisje die zich jongen voelt. Meisje dat op meisjes valt. Trans, lesbisch, whatever! Wat is je naam en ben je happy met jezelf? Dat is alles wat ik hoef te weten. Jezus.

VBO_B_Niveau | 16-02-23 | 22:53

Oh! Nieuw spel? Ik moet eerst Powerwash Simulator nog even uitspelen. Wel jammer dat je je waterstraal niet in regenboogkleuren kan laten spuiten. Dat past veel beter bij mijn fluïde gender.

-PR- | 16-02-23 | 22:20 | 3

Is dat net zoiets als Goat Simulator maar dan met een spuitlans?

Alfred E. Neuman | 16-02-23 | 22:29

@Alfred E. Neuman | 16-02-23 | 22:29: Yep. Je mag met je lans alles onder spuiten.

-PR- | 16-02-23 | 22:40

Harry Potter bereidt de kinders dus een stuk beter voor op de grote boze mensenwereld dan de sneeuwvlokjes woke wappie-opvoedkundigen.

Zeurders | 16-02-23 | 22:19

Team Rowling.

RGV42 | 16-02-23 | 22:18

Een aanrader voor mensen die Skyrim leuk vonden: 'Enderal: Forgotten Stories' (gratis op Steam -- mits je Skyrim hebt)!

groenepixelporno | 16-02-23 | 22:18 | 2

Ooit eens geprobeerd maar het duurt vreselijk lang voordat het een beetje op gang komt met die game, tevens was de optimalisatie vreselijk slecht destijds.

Dan zou ik eerder Oblivion en Morrowind aanraden, wel stokoud inmiddels maar beiden zijn veel beter dan Skyrim (wat eigenlijk gewoon een hele slechte rpg was).

Alfred E. Neuman | 16-02-23 | 22:25

@Alfred E. Neuman | 16-02-23 | 22:25: Eigenlijk test rondje van Fallout 4 en later 76

Zalwelweer | 16-02-23 | 23:36

Valt dat bij haar persoonlijke vermogen nu nog op?

AllesMoetNiksMag | 16-02-23 | 22:17

traploop simulator

Eduard46 | 16-02-23 | 22:16

Mevrouw Rowling heeft gelijk. Huilende sneeuwvlokjes. Get over it

de visser | 16-02-23 | 22:13

Ps4 nog even wachten helaas.

sjef-van-iekel | 16-02-23 | 22:09

Ik speel m ook, vermaak me prima. Heb echter nog nooit zoveel transgenders en vrije afrikanen, aziaten en indianen gezien in een wereld die zich zogenaamd afspeelt in 1800.

Anaal_Geweten | 16-02-23 | 22:07

Een bekrompen wijf dat schrijft over horzoltrollen en kneuzeldreuzels. Na ja, hopelijk is het spelletje leuk.

TanteJuut | 16-02-23 | 22:07 | 3

De boeken en de films zijn ontzettend leuk en tijdloos.
Spelletje ken ik niet, ben geen gamer.
Verder vraag ik mij af wie hier een bekrompen wijf is, Tante.

Ruimedenker | 16-02-23 | 22:16

Hoezo bekrompen? Zij benoemt dat de kleren van de keizer van het wokisme niets voorstellen en hij feitelijk in zijn blote reet staat. Hulde hiervoor aan Rowling.

Sieg Hein | 16-02-23 | 22:23

LHBTI freak show

hoestmogelijk | 16-02-23 | 22:44

De transvrouw van dienst heet Sirona. Er zijn geruchten dat Sir Ona (Ona is Oudhebreeuwse meidennaam) een geintje van de makers is. Grappig, als waar.

Mariner | 16-02-23 | 22:03

Ik ben er uit! Krijg het wat ruimer en neem een paard.
Noem het... Blue Friso.

bitterpete | 16-02-23 | 21:55

Sorry, ik ben nog steeds Assasins Creed Valhalla aan het slash en dashen
Zit nog lang niet aan de 1000 uur, en pas dan komt er een nieuw spel ;)

AldNuut | 16-02-23 | 21:52 | 4

Ha, idem! Net in Cent aangeland.

Badd Pritt | 16-02-23 | 23:19

@Badd Pritt | 16-02-23 | 23:19:
De ratten in Parijs zijn totaal iri, maar er is een oplossing ;)

AldNuut | 16-02-23 | 23:31

Daar heb ik toch al gauw een halfjaar over gedaan om die uit te spelen met alle uitbreidingen erbij. Geen moment verveeld. Wat je ook van AC games vindt je krijgt genoeg content voor je geld!

R.F.Pickering | 17-02-23 | 09:23
▼ 1 antwoord verborgen

Ik kom niet verder dan patience. En juist dat heeft Windows eruit gegooid.

Duwbak_Linda | 16-02-23 | 21:49 | 1

Ik heb dat pas nog met een spel kaarten gespeeld. En boxen met 2 spellen kaarten. Uitkomst van boxen staat in principe al vast maar is wel rete spannend.

sjef-van-iekel | 16-02-23 | 22:12

Wie zijn toch die mensen op vliegende bezems?

Plukkieplukkie | 16-02-23 | 21:48 | 3

Begint met een K en eindigt op aag

AldNuut | 16-02-23 | 21:53

@Sieg Hein | 16-02-23 | 22:24: Dat is meer de "red queen"; die van "off with their head".

ParadiseLost | 17-02-23 | 08:24

Ik moet niks.

Komjehiervaker | 16-02-23 | 21:46

Leuke game, lekker nostalgisch.

blendedperfection | 16-02-23 | 21:43

Know your audience... Wij spelen niet stiekem

Trekhaas | 16-02-23 | 21:40

Onzinverhaal. Deugers zijn het niet aan het spelen, maar vooral de overgrote meerderheid die het gewoon een tof spel vinden en fan zijn van HP.

Fyllan | 16-02-23 | 21:38 | 4

Exact

JanFTE | 16-02-23 | 22:06

Dit zijn feiten.

sjef-van-iekel | 16-02-23 | 22:13

@Wiezewalakristalix | 16-02-23 | 21:44: Eigenlijk zoals met al die "linkse" flauwekul. Links tussen aanhalingstekens, want het heeft natuurlijk niks met links te maken, het zijn meer de hobby's waar gymnasiumlinks in verdwaalt is.
Maar of het nou gaat om het klimaat redden, woke, enz, het is een extreem klein groepje enorm luide schreeuwers die enthousiaste ondersteuning krijgen van de mediabelgen. 99% van de mensen is wel normaal.

TheEgg | 17-02-23 | 09:14
▼ 1 antwoord verborgen

Die onzin van Harry Potter nooit begrepen maar JK Rowling wel.
Ik zou erbijna een PS4 voor kopen!

zuurtjeregen | 16-02-23 | 21:38

Zal ongetwijfeld een leuke game zijn maar heel dat Harry Potter sprookje trekt me totaal niet. Er zijn momenteel 2 fantasy rpg's die er toe doen en dat zijn The Witcher 3 en Elden Ring... Harry Potter is iets voor kleine kinderen.

Alfred E. Neuman | 16-02-23 | 21:35 | 3

Is die Elden Ring naast walgelijk prachtig niet achterlijk moeilijk ?
Ik las ergens iets over puzzels die echt bizar ondoenlijk zijn ?

AldNuut | 16-02-23 | 22:00

@AldNuut
Het is absoluut niet de mooiste game die er is, ziet er prima uit naar mijn idee maar gameplay gaat altijd boven graphics. Ja de game is heel erg moeilijk, de combat is onvergeeflijk moeilijk maar wel op een eerlijke manier, dwz dat er geen "cheap deaths" voorkomen, als je doodgaat komt dat omdat je fouten maakt en niet omdat de game-mechanics tegenwerken. Elke vijand en boss-fight is te overwinnen, de game geeft je alle mogelijkheden om te winnen maar je moet deze wel zelf aangrijpen en zelf goed nadenken wat je wil gaan doen... je wordt niet aan het handje gehouden zoals bij de meeste games tegenwoordig. Met onvergeeflijk bedoel ik ook echt onvergeeflijk, maak een foutje en de game schopt je keihard in je kloten... maar als je het gevecht eenmaal hebt gewonnen dan geeft dat zoveel voldoening. De puzzels kunnen erg vaag en cryptisch zijn maar als je goed oplet en nadenkt is het meestal wel te doen. Het is eigenlijk voor 80% gewoon Dark Souls maar dan in een open wereld en een stuk toegankelijker voor nieuwe spelers in de zin dat er meer mogelijkheden zijn om situaties te benaderen en om eventueel te grinden tot een hoger level wanneer een confrontatie te moeilijk blijkt. Een van de beste games die ik ooit gespeeld heb.

Alfred E. Neuman | 16-02-23 | 22:19

@Alfred E. Neuman | 16-02-23 | 22:19: En bij de laatste grot moet je Harry Potter kapotdoodstuk maken. Sorry spoiler

Zalwelweer | 16-02-23 | 23:32

Harry POTter is best een hele inclusieve naam.

Teluitjewinst | 16-02-23 | 21:34 | 5

@Analia von Solmsch | 16-02-23 | 21:45:
Harry Pooter ?

AldNuut | 16-02-23 | 22:02

Harry Snotter, het alterego voor iedere D66'er in deze game.

-PR- | 16-02-23 | 22:23

@Analia von Solmsch | 16-02-23 | 21:45:
Me Tarzan, you Jane?

Louter Leuter | 16-02-23 | 22:24
▼ 2 antwoorden verborgen

Zweinstein?

Ruimedenker | 16-02-23 | 21:33 | 1

Thx Petor ;-)

Ruimedenker | 16-02-23 | 21:42

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl