Alexia bakt een vlaai, Willy, die geen Poetin is, neemt een hap. Staatsomroep doet verslag
De Koninklijke van Hilversum volgt de Koninklijken van Holland naar vlaaigewest Limburg
[Gortdroog] Maar Alexia staat inmiddels in de keuken..
..om een vlaai te maken..
..onder deskundige begeleiding, zo te zien.
[Korte stilte]
[Plots licht opgewonden] Ja hier wordt volgens mij, eh, ja zuurvlees hè, waar ik het daarstraks over had, bereid.
Dat is vlees dat is gemarineerd in azijn, dan denkt u 'nou dat is dan zoet, eh zuur' nee dat is zoet, want daar wordt peperkoek en stroop, ook, aan toegevoegd.
[Mompelend] Mensen die het kennen die kunnen dat denk ik wel beamen.
[Korte stilte]
[Ohja ik moet blijven praten-toon] Het bourgondische leven! Van Limburg. Van Maastricht.
Ja, prinses Annette zegt 'zullen we even delen?' tegen haar man, Prins Bernhard.
*Boks*
Social
Reaguursels
InloggenLol, NOS op safari in Limburg.
Er is een kroeg hier verderop. Het hele jaar geen last van. Vandaag ook niet.
Men bakt een taart, men groeit een baard en dat is dan 400 miljoentjes waard.
Mooi!
Vergeet de propaganda van de media niet,dat kost ook wat.
Laat het maar mooi zo. Voor een paar euro hebben we een vrije dag ieder jaar. Elk ander alternatief is niet goedkoper.
Gelul, er zijn vele alternatieven goedkoper.
Zo, die hebben weer hard genoeg gewerkt voor deze maand, volgende week nog één verplichting en ze kunnen weer op verkantie tot kerstmis, het moet natuurlijk niet op werk gaan lijken, dat koninkje spelen.
past een clubje van 'Bij de Gratie Gods' wel in 2022 ? Ik vind van niet , vervang ze door robots die je toepasselijk kunt aankleden en laten praten.
Zit hier nu een uurtje op te hersenkraken..
Doe dan toch maar Poetin.
Overigens voor het eerst sinds lange tijd Koningsdag in Leiden. Het is maar raar, totaal versnipperd met élke eigen wijk een mini vlooienmarkt. En dat terwijl we centraal in Leiden een prachtig 6 km lang Singelpark beschikbaar hebben. Geen wonder dat Koningsdag geen mensen van buiten de stad trekt.
Verder prima hoor. Mensen zijn goed gemutst en zo, doen hun dikke stinkende best. Maar een trekker wordt het zo nooit.
Net even een reportage van AT5 vanuit de binnenstad van Amsterdam zitten kijken. Het doet volgens mij de hel evenaren.
U schrijft ‘overtreffen’ verkeerd.
"Anders kun je eindigen als Poetin. En dat wil niemand." In het kader van vrijheid en democratie. Maar wie zou dan als Poetin eindigen? Rutte, hij?
Blijft beetje beklijven deze vreemde opmerking.
Maar goed, laten we nog maar even de vrijheid koesteren dan.
Toch maar even naar de kleedjesmarkt hier gegaan. Paar leuke spellen en leuke strips gescoord. Dikke prima. Verder zal het me allemaal jeuken, die gezelligheid hoeft voor mij niet zo.
Ik bedacht me ook op het laatste moment. Met kleine Louz achterop naar de markt, waar ze haar ogen uitkeek en veel plezier had. En met eigen centjes wat kocht. Ze stelde ook nog een rake vraag over onze vlag, waardoor ik lichtelijk geëmotioneerd zei dat Nederland ons land was. Toen nog een oranjetompouce. Best een goede dag.:-)
@letopuwzaak | 27-04-22 | 15:58:
Ik eet geen tompoezen meer.
@letopuwzaak | 27-04-22 | 15:58:
Mooi hoor, lekker met de kleine erop. Maare, had ze die vlag nog nooit gezien?
Van mij kan de koning oprotten, laat hij maar weer een wandeling maken in de Schilderswijk om te tonen dat we het helemaal niet erg vinden als islamisten af en toe wel is mensen doedt maken.
Ach weet nog Beatrix in afrikaanderplein Rotterdam hebben ze nederlandse kinderen met bussen erbij gehaald. Turkse en Marokkaanse jongeren geven er niet zoveel om.
Toch heb ik liever het huidige koningshuis als staatshoofd. Ze hebben eigenlijk geen macht maar staan er voor de sier. Stel je eens voor dat we Rutte als president hadden, en dat hij handjes e.d. kwam geven. En dat we net als in Frankrijk of de VS vervolgens dan kunnen kiezen tussen 2 idioten. Zoiets als Rutte vs Kaag en dan de winnaar beweert dat hij er voor het hele volk staat. Nee doe mij maar een minister president. Die kan je tenminste ongestraft afzeiken
Gelul, je kan ook de presidenten van Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Israël, Duitsland als voorbeeld nemen. Hebben ook geen zak te vertellen maar kostten veel minder en zijn democratisch verkozen.
U haalt wel een heel wrang alternatief aan. Dan is W.A. Van Buuren toch echt beter.
Hoe kun je als intelligent mens het nu een goed systeem vinden het staatshoofd bij erfopvolging te regelen....
@Zeurders | 27-04-22 | 15:05: Ja, dat verbaast me ook steeds. Maar wat ik weet is dat vooral de verstandelijk beperkten gek zijn op het KH.
@cor123 | 27-04-22 | 15:09: Het zijn toch vooral de Down patiënten die met vlaggetjes staan te zwaaien idd.
Limburg is in 1867 cadeau gedaan aan Nederland.
Daarom moet Koning Willy nu zuurvlees eten.
Voor de duidelijkheid: die zure rommel heeft niks te maken met ons stoofvlees.
Ik kan het allebei wel waarderen.
Nou nou, wat ze in menig Vlaams frietkot als 'stoofvlees' verkopen, kan in de verste verte niet tippen aan home made Limburgs zuurvlees
Cadeau, cadeau... Het was om een oorlog te beslechten.
En zuurvlees smaakt niet zuur...
Paardenvlees toch?
my little pony. Als het paardenmeisje ' eroverheen is gegroeid'
Hangt van de staatsvorm af. Hier is de koning niet veel meer dan een lintjesknipper en af en toe een diplomaat. In dat soort landen is het staatshoofd alles.
Dan heb je het over een vorst als absoluut heerser. Wij hebben wel degelijk een democratie.
De vergelijking klopt niet.
@Muxje | 27-04-22 | 14:34: Lijkt me niet helemaal waar. Ze zitten in de raad van state, hebben enorm veel kapitaal en daarmee macht. Eenieder probeert in het gevlei te komen bij ze. Gaat wel wat verder dan lintjesknipper.
@Roos | 27-04-22 | 14:36: Hoezo democratie? Kunnen wij ons staatshoofd kiezen dan?
@Zapata10 | 27-04-22 | 14:37:
Zie Ollongren.
@Zapata10 | 27-04-22 | 14:38: En wat viel er in Frankrijk precies te kiezen dan? Lood vs oud ijzer.
@Muxje | 27-04-22 | 14:34:
Kost wel heel veel centjes, zo'n lintjesknipper.
@elco485 | 27-04-22 | 14:41: Gelul, je kan ook de presidenten van Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Israël, Duitsland als voorbeeld nemen. Hebben ook geen zak te vertellen maar kostten veel minder en zijn democratisch verkozen.
@Kameraansteker | 27-04-22 | 14:40: Inderdaad
@Zapata10 | 27-04-22 | 14:37: Het is inderdaad meer dan alleen lintjesknipper. De koning heeft zelfs een complete organisatie ter ondersteuning waarvan wel beweerd wordt dat die soms ook als een soort inlichtingendienst functioneert (kabinet van de koning). Maar het komt natuurlijk niet in de buurt van Syrië, Libië of N. Korea.
Echt, we zijn een feestje aan het bouwen voor de nakomelingen van een kamerheer, verpauperde Duitse landadel en wat slimme zakenlui uit Argentinië.
Wat een idiote vergelijking met Poetin zeg..
Mag toch hopen dat het een cynische grap was van hem maar ik betwijfel het.
@Basil Fawlty | 27-04-22 | 14:26: Het is natuurlijk wel een geweldige stand-up koning waar veel om te lachen valt, maar of dat door eigen grappen is?
Nee feitelijk zei Alex hier: wees maar blij dat je in een land woont waar je je vorst mag uitlachen en vinden dat ie domme dingen doet - en ik doe dat graag!
Ja of eigenlijk: als je een perfecte vorst wil, gaat ie oorlogen beginnen. Careful what you wish for...
@Kudtkip | 27-04-22 | 14:33: Als ik er zo de geschiedenis op nalees zijn koningen en keizers ook niet goed voor de gezondheid van het gepeupel. Dus doe mij maar helemaal geen koning.
Inderdaad, Poetin heeft ooit nog eens een baan gehad. Niet een heel fatsoenlijke, maar toch.
Het is niet het scherpste mes in de lade, om het maar even netjes te zeggen.
Ben we wild geschrokken toen, in de Oranjestraat in Den Haag, die primitieve pret van hem daar. Had echt de indruk dat hij laagbegaafd was toen.
Waarschijnlijk ontsproten aan zijn eigen gevoel van onbehagen dat ie ooit met hem in de Heineken house was.. krampachtige poging tot distantiëren..
Hoe eindigt Poetin dan?
Dood waarschijnlijk.
Met een geheim paleis waar hij wel ongestoord naartoe kan.
@RickyLaRue | 27-04-22 | 14:24: Aha oke ja, en onze koning is onsterfelijk omdat je wel kritiek mag hebbeb op hem. Ik snap'm nu
Wel, ik heb geen memo gekregen van de illuminatie of de Bildenbergers (Willie waarschijnlijk wel), maar het zou zo maar kunnen zijn dat ie een Ceausescuutje gaat doen.
Gewoon bijna afschaffen zoals het leger/'Het Huis Van Oranje', en dan als de nood aan de man komt om 'wapenleveranties en ingrijpen te roepen'/'de Oranjes te roepen'.
Zie de stadhouderloze tijdperken en het rampjaar 1672 toen Nederland door Engeland, Frankrijk en twee Duitse bisdommen werd aangevallen.
Roepen om een leider nadat het gepeupel eerst de gebroeders de Witt hadden gelyncht.
Ja, ging lekker toen. Bedank de Ruyter nou maar, anders waren de Engelsen gewoon geland bij Scheveningen.
Daarna vluchtten onze adellijke vertegenwoordigers twee maal in allerijl het land uit als er gevaar te duchten viel.
De eerste keer aan de vooravond van de Bataafse republiek. Tijdens die exile hebben de oranje schavuiten nog geprobeerd tegen een redelijk bedrag Nederland te ruilen tegen een leuk stukje grond elders.
Tijdens de tweede sprint naar de veiligheid namen ze wel de goudvoorraad mee.
Geen onvertogen woord, geen aberrante idioot te zien op straat en een onvervalst stukje Limburg kwam voorbij, nergens zoveel muzikaliteit sfeer en streekcultuur als in het zuije.. Ik keek ernaar als noordelijke calvinist en benijd die Limburgers dat ze er altijd weer hoe onbenullig ook een mooi feestje van weten te bouwen.. De stad heeft zich niet beter kunnen profileren met gastvrijheid en plezier Van ons Beppie, Andre tot Rowan Heze.... Het openbare gedeelte afgesloten, Alex nu waarschijnlijk in de stadsschouwburg genietend van een rijkelijke dis met Limburgse wijnen want de bus chauffeur is vandaag de BoB ;)
Hele dag Limburg wens je je ergste vijand nog niet toe.
Zo is het, maar vergeet ook een stad als Breda niet.
@Lorejas | 27-04-22 | 14:14: Vermaeck me er anders al 26 jaar, Limburg is mooi zonder de Limburgers is mijn devies ;)
Zag er erg gezellig uit daar in het zuiden. Niks mis mee. Zal wel vals sentiment zijn maar gezien het verenigingsleven daar is samenhorigheid er nog groot.
Dat ben ik volledig met je eens! Geen afstandelijkheid maar informele gezelligheid.
En vergeet Rieu niet. Wat je ook van het genre vindt, die man is in staat om binnen 10 seconden ambiance te creëren.
Chapeau voor Limburg.
@Roos | 27-04-22 | 14:39: Wordt die madam doedelzak nou ieder jaar wat voller?
@Roos | 27-04-22 | 14:39: Sorry Rieu stond erbij ik ben al zo ingeburgerd en tutoyeer , mag hem gewoon Andre noemen.. ;)
Alexia! Ga je mee even een peuk roken? Tijd voor pauze.
Eerst een jaartje wachten. Ze ziet er wel gedienstig uit, misschien maak je wel een kans.
duidelijk dat Ariane ineens flnk stijgt op de wie is de knapste ladder. Wellicht is zij zo ook de langste.
Höbbe ze och kroemelevlaai?
Hij zal zijn dubbelganger toch wel hebben ingezet voor dit gedoe?
Grote kans dat die meisjes iets genetisch kortgesloten hebben, ze kunnen er hopelijk ook niets aan doen. Maar de chef-kok op Drakenstijn werkte vroeger bij Mc-Kokhals?
Bootje varen iemand? Heb er per ongeluk ééntje gekocht, zo met het oog op de zinderende zon vandaag. Steek zo de houtkachel lekker, dacht ik zo. En moet moet nog koninklijk de was doen, ramen wassen, en als klapstuk, kamer van dochterlief opruimen....
De boot de kachel in?
@cor123 | 27-04-22 | 14:12:
11 meter staal. Past niet door de deur.
Graag geen afbrekende maar opbouwende kritiek voor Willy.
Dus geen functie elders, maar uitdaging elders?
Fisten met de koning. Ik heb een groot voorstellingsvermogen, wat af en toe best lastig is.
Wel even vermakelijk om het ongemak aan te kijken. Al die mensen die hun hand uitsteken en Wim-Lex die daar zijn knuist tegenaan duwt; sta je daar zijn knokkels met de vlakke hand af te wrijven.
Nou Willem, neem er eentje van me!
Je zuipt toch al van mijn belastingcenten.
OOoohhhhh.... en wat wáren wij weer divers en inclusief.
-
Behalve bij het publiek.
Ho ho, ik heb er toch zeker één gezien met een hoofddoekje.
Er was 1 hoofddoek, ruim in beeld gebracht. Maar kan ook een NPO figurante zijn.
@cor123 | 27-04-22 | 14:07: Dat laatste Cor, rijkelijk beloond ook.
Op een gegeven moment haakten de mensen in elkaars armen bij André Rieu.
Even, heel even zwenkt de camera van de NOS naar links en zag je 2 personen stokstijf zitten , zonder in te haken bij de buren.
3 x raden ....
Het is een beschamende vertoning. Vind Willy zelf ook. Maar ja, je moet soms wat doen voor 400 miljoen.
Zuurvlees. Waarom moet ik nu aan Clairy Polak denken?
Ik dacht aan Kaag
Ayyy - daar haalt u even een geest uit een fles, zeg...
@zwenkwieltje | 27-04-22 | 14:01: Kaag is zout en bitter. Wrang. Vies. En nog veel meer onwenselijkheid.
Zuurvlees? Dat is een perfecte combinatie (met als basis runderfond) tussen zoet
(peperkoek en stroop) en zuur (azijn en (niet al te zure) zilveruitjes met als achtergrond laurierblad en ook kaneel en natuurlijk heel veel eerste klas stoofvlees. Paardenvlees is zeer goed daarvoor.
Polak is alleen maar zuur. Lol!
@Basil Fawlty | 27-04-22 | 14:14: Jammer dat dat paardenvlees doordrenkt is met buut (fenylbutazon). Wordt het zo je laatste avondmaal.
Rottend vleesch
@Glasgow Argus | 27-04-22 | 14:20:
Niet alle paardenvlees Glasgow, weet je zelf ook wel.
Leve de Republiek!
Leve de Koning!
Leve Mark en Sigrid .. RickyLaRue..
Over de reactie van Alex, hei zij ook nog dat hij een "lange termijn baan" heeft. Met andere woorden, het maakt geen fluit uit als ik af en toe gewoon lekker mijn eigen goddelijke gang ga. Even sorry zeggen, niet zo bedoeld etc. en de volgende keer doe ik het gewoon weer.
Mijn hemel, wat een moeilijke aardappel is het toch. Althans, zo kijkt ie de hele tijd. Een moeilijke aardappel die moet poepen en constant om zich heen kijkt of er ergens een boompje staat waarachter dat even kan.
Het komt echt door Máxima dat deze kluit nog in het zadel zit. Ze is er weliswaar toe opgevoed en getraind om deze rol te spelen, maar ze doet het ook echt als een filmster met allure. Mooie jurrek had ze ook, leuk kleurtje.
Hei zij???
Hei?
Euh, dat deed de spellingsdinges. Echt. En die heb ik niet terug gecontroleerd, pokkeding.
De modeontwerper van Maxima heeft zich er ook maar als een Jantje-van-leiden vanaf gemaakt. 2 gaten (recht, dat dan weer wel) in de jas knippen, et voila: de armsgaten. Wat een gepruts.
Die speedboot heeft hij van ons geld gekocht. Mogen we dan ook een rondje varen?
Nee. Zelfs niet als hij 'm nooit zal gebruiken.
Openluchtmuseum Limburg. En dan vinden ze het gek dat Amsterdammers hen zien als achtergebleven Middeleeuwse horigen.
Zullen we even de laatste koningsdag in A'dam terugkijken?
@horsteknots | 27-04-22 | 14:10: Graag, ik ben er al 20 jaar niet meer geweest.
Als ik moet kiezen tussen Amsterdam en Maastricht... Geen enkele twijfel: dat wordt Maastricht!
En welke Amsterdammers bedoel je? De bakfietsers? De 1001 etnische Amsterdammers?
Oftewel het was weer als vanouds.
Bij de drag queens, lachen.. Willy op ruime afstand kijken naar die in ruche onderbroekjes "dansende" draaikontende griezels en loopt ze gewoon voorbij, geeft ze geen boks, wel erna weer in het publiek. :)))
Naja ik geef hem gelijk ook. Brrr...
Inderdaad wat een gedrochten..!
Ik vind die Hornbach reclame erg leuk.
Vast wel, ik krijg hier de hele tijd reclame van de ANWB, en die snap ik niet. Een lul moet de wegenwacht bellen omdat de stekker van zijn auto vast zit, En zijn dochter is met een neger aan het zoenen. Er is een missing link in mijn hoofd.
@small_town_dude | 27-04-22 | 13:57:
Dat is ook raar, net als ze willen zoenen staat daar die lul te toeteren. Betekent dit een goed einde? Gered door de ANWB?
God beware me, die ouwe vuvuzela's zijn hier in de buurt van zolder getrokken. Ik heb wel wat anders aan mijn hoofd dan vlaaien nu.
Iemand al compleetverbranding gehad door de zon vandaag? Iemand..?
Nog geen verbrandingsverschijnselen hier wel lekker op het terras nu.
@de uitbater | 27-04-22 | 13:54:
Damn'. Vuige rotkou hier onder een dik grijs wolkendek. Cheers, uitbater.
@de uitbater | 27-04-22 | 13:54:
Zelfde hier, en het enige oranje wat ik hier vandaag zag was de oranje menukaart van Vanini (lol) en dat wil ik ook zo houden.
@Basil Fawlty | 27-04-22 | 13:58:
Lol geniet ervan Basil.
@de uitbater | 27-04-22 | 14:03:
Jij ook!
@Basil Fawlty | 27-04-22 | 13:58: net even gekeken, maar dat menu ziet er goed uit. De keuze is reuze ;)
@VP732 | 27-04-22 | 14:12:
Vanini ga je voor eerste klas koffie in de ochtend en uitstekende "brioche integrale" (Italiaans voor croissant) met de locals (want ochtendzon), de rest ken ik niet want na 11 uur wordt het een tourist trap en is het wegwezen.
Jaja, ik ken de nuances hier inmiddels. Lol!
Zon? Dat ene uurtje?
@Basil Fawlty | 27-04-22 | 14:22:
Is zo'n brioche integrale ook in halve maanvorm?
Die kroonprinses heeft wel een erg groot pak aan, me dunkt…
Was na de kerst precies op maat gemaakt. Ze is inmiddels aardig wat afgevallen.
Tijd voor een afscheidsgeschenk.
Gewoon houdoe?
@Kudtkip | 27-04-22 | 13:47:
Dat is Brabant.
Mestreech is: "Hoiiiii" en "Iech zeen diech later veur een pötsje beer "
@Basil Fawlty | 27-04-22 | 13:52: Nah vooruit. Prima afscheidscadeau, potje bier. Toepasselijk ook.
@Kudtkip | 27-04-22 | 13:58:
I Know.
@Kudtkip | 27-04-22 | 13:58: potje bier? Ik lees net dat je minimaal €3,50 betaalt voor een 0,2l glas bier!
* de hele dag oranje boven aanhoort
REAGEER OOK