DE SCHOLEN GAAN WEER BEGINNEN!
9 uur, EERSTE UUR!
Jammer, tieners en pubers van Nederland. Het is gedaan met het stilletjes de camera uitzetten en een bandje met je eigen "U-huh. Hmm. Ja. U-huh. Tuurlijk meester" naast je laptop leggen terwijl je lekker in de tuin ligt te bakken of op de andere lijn met je makkers (hen/haan) aan het beppen bent. Gewoon weer de haartjes kammen, je beste merkshirtje aan, een schuurspons clearasil over de grindtegel trekken en met de Kipling (bestaan die nog?) op de rug en in ganzenpas over de grijze weiden van het schoolplein naar de FSC-houten strafkolonie die SCHOOL heet. Of LYCEUM, als je pech hebt. Vorige week was het nog proefdraaien, per vandaag moeten alle middelbare scholen verplicht open. Daar zullen een heleboel mensen een mening over hebben. Huiswerkopdracht annex zelftest: zullen we eerst afwachten wat er gebeurt, voordat we gaan gillen dat we gek zijn? Misschien, wie weet, scheelt het een rondje ophef om niks. Sterkte met het regime van het oude normaal, scholieren!
Reaguursels
InloggenBenieuwd welke dagen leraren dit jaar gaan staken
Dus na de Action, de kappers, de Ikea, het terras, de korfbalclub, de hoeren en de voetbalstadions mogen de Middelbare scholen weer open? Goed om te zien waar de prioriteiten liggen.
Oei. Nu moeten de docenten weer aan het werk. Paniek! Loonsverhoging! Vakantie! Studiedag! Zwaar! Frontlinie!
Domheid... zucht...
Wat is dat nou weer voor een racistisch plaatje? Alsof alleen Aziaten hard studeren...
The nipples from Naples op de foto!
Was dat naar waar. Op de middelbare school van mijn dochter is 30% van het rooster niet ingevuld #markrutte
Bijna vakantie dus nu naar school allemaal, tot het nieuwe schooljaar weer is begonnen.
Mijn eerste uur begon altijd om 8:00. Dat was dan ook met 90% multimodaliers in de dop.
De verschillen zijn erg groot hoe de leraren thuisonderwijs hebben verzorgd. Beide kinderen van ons hebben maar weinig ondersteuning en begeleiding vanuit school gehad, weinig tot geen contact met de leraren, niet even 1:1 via teams of een keer persoonlijk bij ons huis op afstand. En dat is echt wel jammer. De oudste kan prima leren en heeft zelfs de eindtoets hoger gemaakt waardoor ze naar de havo-vwo klas kan gaan. Maar de jongste is toch wel een dingetje, die heeft structuur nodig en dat is toch wel erg lastig als beide ouders een vitaal beroep hebben...
Op menige school worden kinderhandjes nog steeds met alcohol gedesinfecteerd, tegen de aanbevelingen van het RIVM in. Ben benieuwd of dat weer oplaait. (En nee, 'nee' zeggen is daar niet bij voor de kindertjes. Ook iets met peer pressure.)
Bij onze kids op school is het gewoon handen wassen. Sommige leraren kregen hoofdpijn van de lucht van alcohol.
@Hollandse_blauwe | 07-06-21 | 11:20: dat zijn allemaal mensen die nergens tegen kunnen.
Onze kids. Schrijf dan meteen "me kids".
En over een paar weken alweer zomervakantie. Mazzelaars.
Het zal wel hetzelfde beeld opleveren als vorig jaar met de basisscholen waarbij basisscholen in Overijssel en Friesland nieuwe leerlingen 'omwille van hun veiligheid' weigerden. Nu zijn waarschijnlijk de twaalfjarigen aan de beurt, waarbij de scholen voor het gemak voorbijgaan aan de soms moeilijke thuissituaties.
En ondertussen bezweken schoolbestuurders en schooldirecteuren onder het zelfbelag. Een gotspe was het. Ik hoop dat middelbare scholieren (en hun ouders) dit bespaart blijft. www.lc.nl/friesland/noardeast-fryslan...
Achter de school van van Oef zat (en zit) de zogenaamde Afvalbak, de school van twee niveaus lager waar de afvallers van van Oef's school naar toe konden. De lage voorhoofden met de lange tenen en de korte lonten. Bij het minste of geringste gingen ze al over de flos daar. Dan kregen ze een waas voor ogen en konden ze alleen maar keelklanken uitslakend schelden. Wat een volk zat daar zeg. Later kwamen velen van deze Afvalbak in de gemeentepolitiek terecht bij SP en Pvv of werden ambtenaar.
Gaap... boeiend verhaal. En een jaar later begond de 1e wereldoorlog?
@Lorejas | 07-06-21 | 11:00: idd, toen was Wilders nog niet eens geboren! die van Oef is toch hoogbejaard?
Toch noch een vrij hoog niveau nog, voor die ambtenaren dan he.
@Hollandse_blauwe | 07-06-21 | 11:10: let op het woord "later". Begrijpend lezen.
@vanoeffelen.
Vanuit de deze laag liggende polder,kan ik u op uw bergtop in de alpen mededelen,dat men PVV(Partij Voor Vrijheid)altijd met drie hoofdletters schrijft.
Onder het mom van “ dingen die nooit gebeurd zijn “
Tot voor kort gaf ik zelf nog les. Ik kende geen scholen waar het eerste uur om 9 uur begon. Verreweg de meeste begonnen om 8:30 of daaromtrent.
Wat betreft de schade aan de jongelui: die heeft twee kanten.
De eerste kant krijgt in de publiciteit de meeste aandacht: de kinderziel. Ik denk niet dat de kinderziel blijvend beschadigd is door het ontbreken van het schoolregime. Natuurlijk zullen er uitzonderingen zijn, maar er zijn minstens zo veel kinderzielen waarop getrapt wordt gedurende de normale schooltijd.
De tweede kant is de cognitieve kant. Het kan bijna niet anders of de jongelui hebben daadwerkelijk minder geleerd dan anders. Wie toch al geen aanleg voor rekenen had, kan het nu al helemaal niet; wie toch al geen tien Duitse woordjes uit het hoofd kon leren zal die woordjes nu zeker niet geleerd hebben.
Is dat erg? Dat hangt er vanaf aan wie je de vraag stelt. De meeste ouders zullen het helemaal niet erg vinden, zolang hun kind maar een mooi diploma krijgt. De toekomstige werkgever zal het ook niet erg vinden omdat verreweg het meeste werk nauwelijks een opleiding vereist (in tegenstelling tot het wijdverbreide sprookje dat Nederland voornamelijk werk heeft voor goed geschoolden). De leerkracht zal het zeker erg vinden, maar aan de andere kant is iedereen die les geeft al lang gewend aan een gestage daling van het niveau. De exameneisen worden weer wat omlaag gebracht en daarna is er geen haan meer die er naar kraait.
Wat is het belang van taalvaardigheid, zo lang je je maar goed kan uitdrukken. Toch?
Laten we eens de uiterste consequentie van deze redenering trekken: niemand meer onderwijs, niemand die het erg vindt, geen haan die er naar kraait. Ja hoor onze hoogtechnologische georganiseerde maatschappij draait gewoon door.
@Sitting_targets | 07-06-21 | 10:57: ja, want we importeren gewoon anderelandiërs met gedegen kennis. Wat met de schoonmakers en aspergestekers kan, kan ook met baantjes waarvoor enige scholing vereist is. Kijk eens hoe leergierig de chinezen zijn!
@Sitting_targets | 07-06-21 | 10:57:
Die maatschappij staat nu al regelmatig stil. Uw provider valt uit, de treinen rijden niet, er raken dossiers zoek bij Justitie, de wachttijden bij tal van overheids- en particuliere organisaties zijn absurd lang. Niet zelden wordt daarbij verwezen naar "de server" die zo traag is of "een computerstoring". Mijn theorie is dat die computers en die "hoogtechnologische organisatie" (uw woorden, niet de mijne) onder beheer staan van mensen die nauwelijks het alfabet beheersen. Wanneer de zaken wél goed lopen komt dat omdat een handige Chinees of Koreaan dat netjes op de rails heeft gezet.
@Quichegerechtigde | 07-06-21 | 11:03: kopiëren kopiëren en nog meer kopiëren...
@Quichegerechtigde | 07-06-21 | 11:03: Het is meer het talent uit Oost-Europa en India dat door Nederland gebraindraind wordt. Wat krijg je dan? Te weinig woningen in Nederland.
@JvanDeventer | 07-06-21 | 11:04: Nogal onrealistisch gezeur. De treinen rijden nooit huilie huilie. But don't take my word for it. Neem de proef op de som. Niemand meer onderwijs. Merken we niets van volgens jou.
@Sitting_targets | 07-06-21 | 11:21: eerder die islamitische baarfabrieken... die hebben allemaal grote sociale woningen nodig die er simpelweg niet zijn. Gevolg is woning nood, voorrang huisvesting en een enorme belasting op de verzorgingsstaat. Daar is geen enkele Nederlander mee gebaat lijkt mij... of het moet je beroep zijn om deze fijne groepen mensen te begeleiden. Een mooi mens ben je dan.
@Sitting_targets | 07-06-21 | 11:24:
Ik merk dagelijks hoe beroerd het onderwijs is. Mijn punt is dat veel mensen wel klagen, maar niet vermoeden dat dat de dingen waarover ze klagen veroorzaakt zijn door slecht onderwijs.
Mijn voorstel zou niet "niemand meer onderwijs" zijn, maar alleen lager onderwijs (maar dan wel het zeer degelijke lager onderwijs van 120 jaar geleden), tot maximaal 14 jaar. Alleen voor de zeer begaafden dan nog een driejarige hogere opleiding tot 17 jaar. Daarna aan het werk. Dat zouden we zeker wel merken: ik denk dat de maatschappij heel wat soepeler zou draaien.
Die leraren hebben sinds de Covid/lockdown gewoon alle tijd gehad om te studeren, vakantie te vieren enz enz. Verbaasd over de noodopvang op de basisschool van onze kinderen....2 klassen gemengd bij elkaar, weinig uitleg en individueel onderwijs... het was simpelweg thuis studie in de klas.... wat hebben die overige 10 leraren de afgelopen jaar gedaan? En toen mochten die kinderen weer naar school,helemaal top!! Hebben die leraren een studiedag! Om gek van te worden.
De jeugd heeft een jaar lang slecht onderwijs gekregen. Dat is de echte schade van deze coronacrisis. Niet de bejaarden die een paar maanden eerder zijn gestorven. Maar die onderwijsschade levert niet direct dramatische beelden op. Wat zou de economische schade zijn? Over ca. 20 jaar 50 miljard BBP minder?
was het niveau ervoor wel redelijk? Het lijkt al jaren aan het dalen, dus of dit nu veel impact heeft
@Sp1tz | 07-06-21 | 10:53: Volgens u kunnen we de scholen beter sluiten. Levert niets meer op. Alleen maar verspilling van tijd.
Non scolae, sed vitae.
Helaas zijn de onderwijzer(s) meer bezig met opvoeden dan inzicht geven in het leven na school...
@Sjeintje | 07-06-21 | 10:04: ouders afwezig?
Woordenboekje gekocht? Knap hoor! Volgende keer het Swahili?
@dathoujetoch | 07-06-21 | 10:17: educatie, een onbekend begrip voor velen.
@van Oeffelen | 07-06-21 | 10:17: Ja ouders afwezig of ze mogen niet binnenkomen voor 2300u. Heb ik het wel over Rotterdam middelbare school. Nederlands is ook niet de voertaal.
@van Oeffelen | 07-06-21 | 10:34: het gaat er maar om wat je met educatie doet. Naar een Christelijke School gaan, jezelf katholiek noemen en vervolgens het land al voor f 9 miljoen (bewezen) oplichten, dat is eductatie. Woordenboekjes overschrijven is geen bewijs van educatie. Is de bingozaal al open?
@dathoujetoch | 07-06-21 | 10:43: is Uw dagelijkse verplichte cocktail van anti-depressiva vandaag weer slecht gevallen?
Docenten die al jarenlang door bacterie- en virusverspreidende leerlingen omgeven zijn en daardoor een dijk van een immunologische afweer hebben opgebouwd zijn nu bang voor de Chinese hoest.
Als er een groep is die níet bang hoeft te zijn’ zijn zij het.
Lectori salutem
Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo.
Het is voor de docenten ook sneu. I.p.v. een paar uur thuis lekker je ding doen, en dan verder wat in de tuin zitten met een biertje, moet je weer naar school. Dat is 2x zo hard werken als met corona.
Die leraren leiden aan Coronafobie, het is een geestesziekte geworden.
Dat roep ik al maanden.
Maar ik zal wel een wappie zijn.
Ik kan dat ook niet snappen dat de leraren er een hekel hebben om besmet te raken.
@botbot | 07-06-21 | 10:10: nee, ik ook niet. En van een suoermarktbediende, magazijnmedewerker, politieagentnrn brandweerman kan je het ongetwijfeld ook niet. Beter dat iedereen nog één keer de kans krijgt om te hamsteren en daarna het hele land op slot, niemand nog buiten.
Nee, met zijn 30-en in een hok, met kinderen die 2 keer per week getest zouden worden ( oh, dat is vervelend, doe dan maar eens in 2 weken thuis ), op de middelbare school contact met ca 180 kinderen (die echt geen afstand houden ) per dag : wat kan je gebeuren ?
Voor die Chinese variant op de foto zou ik nog wel eens een dagje naar school willen trouwens.
Negen uur, eerste uur? Dan ben je al een half uur te laat hoor.
Van Oef begon altijd om 08:15, maar dat was vroeger, nu zijn het mietjes.
@van Oeffelen | 07-06-21 | 10:04: Heeft niet veel uitgemaakt, om 08.15 beginnen en eindigen op zeer late leeftijd met je kennis en inzichten vooral van de TV halen. Knap.
Nou, hier begint het 1e uur om 8 uur stipt, te laat? Volgende ochtend half 8 melden, zal ze leren!
En nu goed je best doen, diploma halen en gaan werken. Dan word je net zo rijk als ik en geniet je van het leven.
9 uur? Vroeger was dat 8.55 uur.
8.15 was het 1e uur bedenk ik mij net
@sjef-van-iekel | 07-06-21 | 09:56: klopt
"Leerlingen moeten wel 1,5 meter afstand aanhouden tot docenten"...... Dat kan alleen als je op een steiger op 1,5 meter hoogte in een hoek van de klas gaat zitten en daar de hele les blijft. Lekker praktisch dus.
Lekker zinnige actie, het schooljaar is functioneel nog twee weken...
Has dan na de zomervakantie een schone start gemaakt, met gevaccineerde docenten.
Hoe moet dat trouwens als zo'n docent zich niet wil vaccineren? Mag die dan niet meer werken, moet die iedere dag een stok in de neus, ik zie dat nog niet helemaal gebeuren zonder akelige neveneffecten.
Precies. Dit lijkt nog het meest op een volledige herstart van een F1-race, twee rondjes voor het formele einde...
Twee weken, net genoeg tijd om het eindfeest te organiseren.
Doordat kinderen en docenten zichzelf massaal gaan testen, zal het aantal "besmettingen" schrikbarend gaan stijgen.
Vanwaar de “ ”? Bedoelt u heermee het aantal geregistreerde besmettingen?
@Ruud-i | 07-06-21 | 09:44:
Zo zal het door de NOS etc. wel verkocht gaan worden ja, aantal positieve tests = "besmettingen". Doen ze al anderhalf jaar, dus waarom zouden ze nu ineens gaan stoppen met die onzin?
Hoeft niet. Ze moeten bij een positieve test naar de GGD-teststraat voor een betere uitvoering van een besmettingstest. Kan dus ook zijn dat de zelftest vals-positief was.
De Marokkaanse luchthavens gaan per 15 juni ook weer open. Bummer.
Hiero zijn de meeste docenten nog niet gevaccineerd. Dus de school van mijn kinderen heeft terecht besloten om nog door te gaan met halve klassen. Het is maar voor 2 weken. Daarna beginnen de toetsweken al weer
Hoe dan ook zijn 2020 en 2021 al verloren jaargangen, maar wat maakt het uit het schoolgeld is binnen de schoolschoorstenen blijven dus roken, de salarissen/banen zijn veiliggesteld, iedereen over of een gratis diploma en als bonus de scholen nog wat gratis geld voor de schoolmusical, dramalessen en weet ik veel voor een onzin.
Knettergek, jij en je school. Als er iets besmettelijk is is het wel die angstpsychose.
@citywok | 07-06-21 | 09:50: Wappie
@Acidstain | 07-06-21 | 09:52:
Och gossie. Wat wil je nu, een kleurplaat?
Geeft die mevrouw ook privéles?
Ik hou van diversiteit
DIe gaat duidelijk voor de punten.
Je kan zien dat de verwarming daar op een warmtepomp draait.
De kindsoldaten hebben hun taak volbracht. Hun ouders moeten weer naar het werk.
Midden jaren 80. Handenarbeid. Ik heb er nog een trauma van. Plexiglas buigen en dingen maken en figuurzagen. En nog meer ellende. En dat zaagje van de figuurzaag knapte steeds. Het eindprodukt was altijd kut.
Ik moest wel lachen om die woeste boormachine van 12 toeren per minuut waarbij we toen al een beschermkap voor de ogen op moesten. Dat ging bij pa in de schuur heel anders.
Lekker met een 15mm boor door plaatstaal boren, zelf vasthouden natuurlijk.
Had u nou maar wat beter opgelet, dan was nederland nu niet zo'n slap kudtland vol nietskunners. Er is een reden dat we de productie uitbesteden naar china en als er wat te klussen valt we kunnen kiezen tussen pa het zelf laten doen met een tv ploeg erbij om alle blunders vast te leggen of een wél capabele klusser uit een land te halen waar ze nog wél die kids leren hoe je iets maakt.
Ik zeg u: mocht ooit écht de pleuris uitbreken dan zijn we de klos, niemand kan nog iets maken of repareren, als de lamp in de keuken stuk is bellen we de keukendesigner om het op te lossen dus als het over vreten of huisvesting gaat verwacht ik totale anarchie en stapels lijken op straat binnen een week.
@elfenstein | 07-06-21 | 09:46: exact, als de distri-dozen blokkeren en de schappen bij Appie leeg raken is het hongersnood binnen 6 weken in de randstad
Kleien.
@Leptob
"En dat zaagje van de figuurzaag knapte steeds. Het eindprodukt was altijd kut."
Hahaha! Feest van herkenning hier Leptob.
@Hagelkruis.
Om precies te zijn het 3 dage voor de grote steden,als dan ook de waterleiding het begeeft,nog maar 2.
Op het platteland redden ze zich wel,kijk maar het verleden.
Ik begrijp dat de leraren protesteren. Moeten nu massaal terug komen van hun huisje in Frankrijk
Ik wil best naar school, maar ik mag niet meer in de buurt komen. Kent u die uitdrukking?
Jammer, de scholieren begonnen net voor zichzelf te denken ipv te worden volgegoten met de linkse bias.
Gelukkig hoef ik niet meer naar school
Ben benieuwd in hoeverre "volledig" volledig is. Zo te zien zijn er nog genoeg docenten in angstpsychose voor het killervirus met dat #ikweiger gejammer. Ach ja, die laatste weken doen het hem ook niet meer voor dit volledig verneukte schooljaar.
Je zou denken dat de meeste docenten inmiddels hun prikje gehad hebben, dus wat panieken ze nog? We zitten nu bij wat, 1983 ofzo die ze kan inplannen?
Dat betekent dat iedere docent ouder dan 40 z'n shot gehad kan hebben, die genen eronder waren sowieso niet echt risicolopers, zelfs al kregen ze het.
@ReyNemaattori | 07-06-21 | 09:36: ik ben van 1968 en haalde gisteren mijn spuit, er zit nogal wat vertraging in.
Scholen zijn zo industriele revolutie. Het zijn net fabrieken alleen word je niet meteen ontslagen wanneer je na de zoemer te laat weer binnen bent.
Tja, en elke expert op het gebied van educatie zegt het: "the classroom sucks". Maar voor iets dat - volgens diezelfde experts -louter en alleen is uitgevonden om kinderen voor die fabrieken klaar te stomen werkt het eigenlijk verdomd goed. Scholen zonder klassen zijn er ook wel, zelf je leerprogramma opstellen en volgen en zo, maar wat blijkt: zelfs de kinderen klagen over een gebrek aan sturing en structuur. Veel van de noodzakelijke lesstof is nu eenmaal een beetje saai, en vereist concentratie. En dan werkt met z'n allen in een lokaal, zitten, bek dicht en je werk doen prima. Individuele aandacht en lesprogramma's kunnen helpen maar... we weten helaas nog niet goed hoe we dat effectief én betaalbaar kunnen aanbieden.
Daarom was er zoveel fietsverkeer vanochtend, snap het al niet... Droevig beeld wel, allemaal jeugd met een kinluier... ik kan er met m'n verstand niet bij waarom iemand dat ding vrijwillig meer dan bij het absoluut noodzakelijke (reden zelf invullen) op z'n mail heeft...
Je moet hem ook niet op je kin zetten, wappie.
@Papa Jones | 07-06-21 | 09:23:
Waarom niet? Het resultaat is hetzelfde.
@Papa Jones | 07-06-21 | 09:23: Laat hem maar, hij kletst. Want niemand heeft dat ding meer dan noodzakelijk op... en dus niet op de fiets. Ik heb nog geen scholier gezien die buiten een mondkapje droeg.
@Papa Jones | 07-06-21 | 09:23: U lijkt me een type die er met twee over elkaar in bed gaat liggen, voor de zekerheid, er gaat immers een levensgevaarlijk virus rond waar men met busladingen tegelijk aan overlijdt, of, nog erger, "long-covid" van krijgt... Ik persoonlijk vind de mondkapjes een inbreuk op mijn lichamelijke integriteit en doe ze alleen op als het niet anders kan, en dan vooral om gezeik van of voor (bijvoorbeeld) de winkelier in kwestie te voorkomen...
@Ad Hominem Tu Quoque | 07-06-21 | 09:27:
www.vilans.nl/vilans/media/documents/...
De meesten boeit het allang niet meer, heb het slechts een enkele keer laten zien.
@Muxje | 07-06-21 | 09:26: En ik dus wel... Waarom zou ik dat anders schrijven? Ow wacht, ik ben een wappie met m'n eigen narratief... dat verklaard :)
@Muxje | 07-06-21 | 09:26: Scholieren niet, maar de hoeveelheid mensen die met zo'n bekpamper op alleen in de auto zit of op de fiets is verbazingwekkend.
@ReyNemaattori | 07-06-21 | 09:39: En op de fiets in de winter kan ik me er nog -iets- bij voorstellen, want lekker warm... maar nu? En alleen in de auto is helemaal te zot voor woorden... stelletje lemmingen...
@Ad Hominem Tu Quoque | 07-06-21 | 09:27: Nu is dat "long-covid" toch al een verschrikkelijk Anglicisme, waarom we er niet gewoon "langdurige covid" van kunnen maken, snap ik niet. Want met "long-covid" in het Nederlands implicieer je dat "gewone covid" iets anders is dan een longziekte. Alleen maar omdat "long" in het Nederlands iets anders is dan in het Engels.
@ReyNemaattori | 07-06-21 | 09:39: Je zal het maar hebben, en je hoest het op je voorruit. Dan drie weken later zit je bij heet weer in je auto, en dan verdampt dat en adem je het weer in, heb je weer covid. Nee, zo wérkt het niet, maar zo dénkt men wel.
@Ad Hominem Tu Quoque | 07-06-21 | 09:27:
Een mondkapje op de fiets is onzin natuurlijk. Ik zie ook niemand die dat doet.
Bij AH heeft het ook niet veel zin meer, besmettingen zijn zo laag. En AH is altijd ruim opgezet en goed geventileerd.
Maar in die drukke gangen op school, en urenlang in een volle klas kan het nog wel handig zijn.
Maar goed, daar hebben wij geen last meer van, naar school gaan...
@Papa Jones | 07-06-21 | 11:10: Binnen de school, zeker bij bewegingen, kan ik er me het nut nog wel van voorstellen, vandaar ook "absoluut noodzakelijk"... Maar op de fiets? Wat een onzin, wat een arme, geïndoctrineerde schaapjes... Ik zie er hier echt veel helaas...
@Ad Hominem Tu Quoque | 07-06-21 | 11:21:
Ja nou goed, als ze het op de fiets op hun kin dragen... misschien vinden ze dat leuk, geen idee.
Ik zie juist dat ze met dat ding in de hand lopen. Op de fiets zit het meestal in de jaszak.
Weer gebruiken de scholen als proef om te kijken hoe het gaat met de griep.
Wel attend dat ze eerst alle leraren hebben ingeënt.
Attent.
@viejohuevon | 07-06-21 | 09:36: Bijeffect van Janssen, mijn Russisch was gister perfect.
Bij mij in het durp, was het een en al geklaag door de jeugd dat ze “naar school” moesten vandaag. Te gestoord voor woorden. Gewoon niet zeiken en leren, stelletje lapzwansen.
Op de middelbare school zit deze 6 keer bijna een uur met 30 kinderen in een klein hok. Dat is 180 verschillende kinderen. 4 dagen per week, dat is grofweg 700 potentiele besmetters uit gezinnen waarvan een leuk deel "ik doe niet mee aan die kroona onzin!!#$!$@$!" is.
Het was verstandig geweest als die docenten met voorrang waren gevaccineerd, ipv bijvoorbeeld kantoorpersoneel van ziekenhuizen.
Als ik nou een ding zou moeten kiezen aan deze hele corona onzin dat ik het allerergst vind dan is het wel dat andere mensen (zelfs kinderen) in de eerste plaats worden gezien als "potentiele besmetters". Heel naar.
Ik zou gewoon voor altijd binnen blijven. Straks kom je nog onder de bus!
@C1O2 | 07-06-21 | 09:19:
Dat dus. Demense benne gek geworden..
Is ook het argument van de leraren, en er is wel wat voor te zeggen. Maar wat zeggen de cijfers? Zijn leraren bovengemiddeld vaak besmet geraakt op scholen? Zijn er veel uitbraken op scholen geweest (ik ken 1 geval in Lansingerland en dat was meteen groot nieuws)?
@C1O2 | 07-06-21 | 09:19:
Naar maar waar.
@Muxje | 07-06-21 | 09:40:
Nee en nee.
Docenten hebben hetzelfde of kleiner "risico" dan de gemiddelde bevolking.
"uitbraken" zijn enkel en alleen het gevolg van het massaal en herhaaldelijk testen van honderdduizenden kinderen, wat totale waanzin is.
@citywok | 07-06-21 | 09:46: Dat laatste... of het waanzin is weet ik niet, maar het heeft behoorlijke impact. Het testen zelf, maar ook het vinden van een coronageval (of vals alarm) betekent dat de hele klas weer in quarantaine moet. De kinderen van een kennis hebben dat inmiddels 4x gehad en die werden er knettergek van. Dan kan je denk ik beter óf dichtblijven, óf de boel opengooien en pas gaan testen als iemand symptomen heeft, net zoals dat op kantoren werkt.
Vitamine D op peil brengen of Ivermectine kitje inslaan als je nog steeds zo bang bent...
Eerst de vlag hijsen
Even niet te voorbarig zijn. Ik zie het zoo(n)tje van de buren is rond elven alweer thuis. Zeker voorzichtig beginnen na al die maanden op hun luie gat zitten.
Paar daagjes, en dan gaan ze weer spijbelen.
Paar jaar les gegeven in voortgezet onderwijs, heel hard weggerend. Niet vanwege de meisjes intimiderende achterlijke 'Sahara-jongeren' maar vanwege het laffe linkse geitenwollen sokken-bestuur met hun gestoorde propaganda-agenda.
Wat mij vooral opvalt is dat mensen veel klagen in de wandelgangen en vinden dat de MR als een vakbond moet optreden. Echter, ze leggen dan weer niet formeel hun klacht neer bij de MR...
Mensen gaan denken dat het raar is dat de scholen open moeten, want dat is toch niet het nieuwe normaal?
Fietsenhok weer open, net zo belangrijk.
De wandelgang van de scholier.
Fietsenhok, je eerste tongzoen en stinkende vinger.
Nihil prius fide!
Prachtig geschreven. Chapeau.
Nou nou ,dikke kans dat die overbetaalde leraren het erger vinden dan de scholieren , dat ze weer aan de bak moeten.
@Man-bear-pig, in welk land is dit?
Leraren vonden dat thuiswerken wel prima natuurlijk. Lekker met de broek op de enkels Chantal op je beeldscherm pinnen en die geschiedenisles is ineens een heel stuk prettiger.
Mogen kinderen tegenwoordig nog door school gestraft worden? En dan bijvoorbeeld na schooltijd het schoolplein moeten aanvegen of zoiets?
Moeten leerlingen zich nog wel eens melden bij De DiReCtEuR van de school, als ze door een leraar de klas uitgekickt worden?
Ik weet nog dat ik eens moest aankloppen bij het kantoor van de directeur van de MAVO omdat ik na 8 verzoeken van de juffrouw, op de laatste dag voor haar zwangerschapsverlof, niet de boekverslagen had ingeleverd. En dat moest ik vertellen aan de allerhoogste directeur.
Wat was jij een boefje vroeger.
wat ze zwanger van u?
als dat het ergste was ben je een brave. Ik moest bij de ReCtOr omdat ik brand had gesticht in de lerarenkamer. En een keer omdat ik Chicks, Tuk's en Seventeens in de pauze verkocht.
@small_town_dude | 07-06-21 | 09:15:
En nu reaguur je gratis op GS. Het kan verkeren.
@JanVergoor | 07-06-21 | 09:18: ik betaal voor geen enkele site. Ik neem reclame op de koop toe, zoals een huis-aan-huis-blad.
@small_town_dude | 07-06-21 | 09:15:
Auto van de conrector in de fik gestoken. Per ongeluk, dat wel. Nah, dan moest je naar de rector en kreeg je vrijdagmiddagstraf. Wat dan inhield dat we met het vaste clubje queleranten plus de conciërge gingen biljarten in de kroeg. Daar heb ik meer over geometrie en hoeken berekenen geleerd dan op die hele school, van die conciërge dus. Hans, bedankt man, fantastische tijden beleefd!
@small_town_dude | 07-06-21 | 09:29:
Ik was ook altijd die mening toegedaan. Internet = gratis content. Behalve GS dan, daarvoor betaal ik omdat je dan jezelf kan jorissen en zo'n lekker hufterig kroontje op mag zetten. En voor de geinige stukkies natuurlijk, ik betaal graag wat voor kwaliteit en dat zouden meer mensen moeten doen. Gratis chinese journalistiek ramvol met reclame kan ik overal wel zien....
Helemaal prima dat de scholen weer open zijn. Maar dat met die zelftesten is natuurlijk weer je reinste onzin. Sowieso zijn die dingen nog minder geschikt voor massaal testen dan de reguliere PCR test, maar daarnaast gaan die leerlingen dat natuurlijk nooit doen.
Met de kanttekening dat de docenten die nog op de nominatie staan om gevaccineerd te worden wat mij betreft - desgewenst - voorrang moeten krijgen: afgaande op wat ik zoal hoor is onze jeugd hard toe aan wat normaliteit en structuur.
En anders de ouders wel!
@Papa Jones | 07-06-21 | 09:08:
ja inderdaad !!! je moet als ouder er niet aan denken om je eigen kind de hele dag over je eigen vloer te hebben ! :|
@Angie_Thomas | 07-06-21 | 09:13: Precies dit. Het Stille Leed. Nou ja, stil...
Wie klapt er voor de ouders?
Grutjes. Moeten docenten ineens weer aan het werk.
Binnenkort weer een studiedag of studieweek joh, no stress!
Alle tieners zeggen ja tegen MrnA
Vergeet jullie mondkapje niet.
En handen wassen na het plassen.
... ik heb geleerd om niet over mijn handen heen te plassen...
@Angie_Thomas | 07-06-21 | 09:14: Ja, voor dames is dat nog een kunst inderdaad.
Plas is ook een acid.
Is jouw piemol zo vies dan?
Heerlijk voor die kids. F*CK die jankende leerkrachten...
Mijn vriendin is al tijden weer aan het werk bij het kinderdagverblijf en de bso, niemand zeurt daar. En die leraren maar klagen, weer wat anders dan zeuren over het salaris...
@Struikrover3 | 07-06-21 | 09:04: Nou zijn tien kruipende peuters wel andere koek dan 1100 dampende pubers natuurlijk.
@Papa Jones | 07-06-21 | 09:06: Doe mij die pubers maar....
@Papa Jones | 07-06-21 | 09:06: ook op het kinderdagverblijf zijn er constant uitbraken en groepen die gesloten moeten worden.
@Struikrover3 | 07-06-21 | 09:04: Nou weet ik uit ervaring dat ze er op de kinderopvang ook wat van kunnen, qua zeuren. Er gaat echter niets boven het primair onderwijs. Man man man wat een gezeur...
REAGEER OOK