Vanavond laatste koopavond van 2020
Want HET VIRUS zit vooral om een uur of 20:00 in het MKB
Belangrijke Dag voor Het Crisisberaad vandaag. Ze gaan vergaderen over De Koopavonden. Die belachelijke Hollandse gewoonte om des donderdags en des vrijdags 's avonds niet naar de Staatsomroep te kijken maar geld uit te geven in het MKB. Nog even een jurkje scoren in de Zara, een schaar van 50 cent halen in de Action, schoenen bij de Bristol danwel een zak watervogelvoeder bij de Welkoop etcetera. Het zou verboden moeten worden. Want Het Virus winkelt op Koopavond bij kleine ondernemers met 5 mensen in de zaak, en zit bijvoorbeeld nooit in Carré, Concertgebouw, Stopera, Meervaart en/of Kleine Komedie etc waar 250 mensen mogen hoesten (gehele lijst). En daarom moeten koopavonden kapodt. Regels gaan pas vanaf volgende week in (dramatische persco op maandag/dinsdag), dus neem het er nog maar even van vanavond. ProTip: haal bier, want alle avondwinkels zijn volgende week ook de sjaak.
Reaguursels
InloggenEen koopavond is in effecto een stapavond. Die is onofficieel ergens in de jaren '80 ingesteld. Dus dat is een avond minder onder invloed zwetend naar elkaar staan schreeuwen op halve meter afstand in een kleine ruimte vol met vreemden die hetzelfde doen.
Break: De ARD in Duitsland is om. Het eerste zinvolle geluid in de msm sinds tijden.
youtu.be/wXmpmDo1Iig
Tuurlijk, als een zelfde aantal mensen binnen een kleinere tijdspanne hun boodschappen moeten gaan doen dan neemt de drukte af, net zoals de capaciteit van een weg toeneemt als je langzamer gaat rijden, en er meer water uit de kraan komt wanneer je deze verder dichtdraait.
We worden door totale imbecielen geregeerd.
Niet mee eens hoor. Resultaat is dat ik minder vaak boodschappen doe en voor langere perioden.
@Sans Comique | 10-10-20 | 00:22:
Ik doe als sinds dit hele gelazer begonnen is zoveel mogelijk boodschappen in één keer, en ik heb zo’n donkerbruin vermoeden dat de meeste mensen dat doen, en dat heeft niets met kortere openingstijden te maken.
Met meer boodschappen in één keer doen verlaag je de drukte, met kortere openingstijden verhoog je die drukte weer, met langere openingstijden in combinatie met zoveel mogelijk boodschappen in één keer doen verlaag je de drukte nog verder.
Die kortere openingstijden houden altijd een grotere drukte in, om het even wat het gemiddelde koopgedrag is.
De enige verklaarbare reden voor kortere openingstijden is lagere loonkosten, en dus meer winst.
En je verhoogt er het aantal besmettingen mee, wat bepaalde politici goed uitkomt.
Die doen dan dus zowel zichzelf als de bevriende aandeelhouders een plezier.
Das dan win-win voor Rutte & Co.
In het eerste comment lees ik "Nou, avondklok, kom er maar in". Ik schrok ervan want dat zou in mijn optiek kunnen gebeuren, de overheid heeft zich al van haar beste kant laten zien met regeltjes. Kan het zijn dat we te maken hebben met een "onzichtbare" bezettingsmacht?
Een "langetermijnplan". Iets met Stalin?
Doet er überhaupt nog iemand aan koopavond?
Dan is het juist rustig in de winkels, nu gaan die lui ook overdag dus wordt het nog drukker, maar die kleuterschool logica verleer je als je academisch wordt geschoold.
Nu weet ik het zeker.. alle winkeltjes moeten stuk zodat wij allemaal moeten shoppen bij grootgrutters en de online giganten. Onze binnensteden gaan straks op de Amerikaanse binnensteden lijken. En dat gun ik maar 1 groep: de grachtengordelelite.
Horeca nog eerder dicht is de opmaat naar toch achter jouw voordeur controleren.
hoe langer winkels open blijven, hoe meer de mensen worden verspreid (over de dag), en hoe minder contact met de medemens. Wat is er gevaarlijker aan s'avonds over straat dan overdag over straat?
Niets, maar je moet het volk op één of andere manier het idee geven dat de ene na de andere bezopen maatregel zin heeft om de onvermijdelijke verspreiding tegen te gaan.
De laatste maand is het allemaal paniekvoetbal. S'avonds zitten de praatprogramma's weer vol met deskundigen van allerlei pluimage, en dus ook met tegenstrijdige meningen. Rutte c.s. moet eens ruggengraat tonen en doeltreffende maatregelen nemen, en ja dat is soms pijnlijk voor sommige groepen maar met pappen en nathouden gaan we deze strijd niet winnen.
Eens, de regering moet nog eens goed de vorige Lubach kijken.
Net als ze gedaan hebben met dat kleine-laboratoria fiasco.
@hotmint | 09-10-20 | 12:47: Toen vonden ze er ook niets aan. Waarom zouden ze Lubach nu wel leuk vinden?
Alles waar de grachtengordel een hekel aan heeft wordt nu landelijk onder het mom van Corona verboden. Let op, sinterklaasintochten worden ook verboten
Tuurlijk, je hebt toch niet voor niets een elite?
Sinterklaas optochten zijn ook zonder het Woehanvirus, al de vernieling in geholpen.
De regering doet aan “gas-lighting”. Het wordt iedere keer een klein beetje erger, zodat de bevolking het niet in de gaten heeft.
Als het nu nog niet duidelijk is dat het niet om corona gaat maar om het volk te controleren dan weet ik het niet meer. Dat gaslighting werkt wel op een groot deel van t volk. Ik hoop dat we eens wakker worden met z'n allen.
Precies het DOMSTE wat je kan doen als je het aantal mensen op bepaalde oppervlakte onder controle wilt houden, is het verkorten van de openingstijden, waardoor er in kortere tijd dus MEER mensen gaan shoppen. Degene die dit bedacht heeft, heeft vroeger bij de wiskunde niet opgepast.
precies het eerste dat ik dacht...
Dacht ik ook, gewoon strakkere regels voor winkels qua klanten per m2.
Echter, na 21 uur zal het in uitgaansgebieden nu voornamelijk cafe-volk zijn die al aangeschoten nog even wat extra drank inslaat en daarnee buiten in groepen aan de haal gaat.
Dus ik snap de gedachte wel.
.
Het is ook zo erg niet: Je kunt gewoon thuis een drank voorraadje aanhouden, overdag ingekocht. Na het cafe lekker in huislijke kring opdrinken. Ben je een slechte planner, dan heb je pech. Echte drankneuzen leren wel na 1 x een dichte deur.
.
(PS Voor de avondwinkel is het natuurlijk wel erg, net als voor de Cafes. Helaas.)
Dat dus. Dit gaat niet om corona, dit gaat om het controleren van het volk. Binnenkort mag je alleen nog werken en dan snel naar de bank om staatspropaganda te kijken.
Zag het op tv ook in Engelse steden. De vervroegde sluitingstijden van de pubs betekent: iedereen tegelijk weg, overvolle bussen en metro’s enz. Dringen om pub uit te komen.
Ik ga regelmatig wat later shoppen om rijen te vermijden Ik doe nu minder vaak boodschappen voor langere perioden. Scheelt ook in de impulsaankopen trouwens
Ik hoop dat iedereen zo snel mogelijk eens met dat virus in aanraking komt, dat gebeurd namelijk toch wel. In landen die de meest strenge lockdowns hebben gehad loopt het aantal besmettingen ook weer net zo hard op (ook doordat er meer getest wordt). En verder merk je niet veel verschil tussen strenge en soepele maatregelen. Maar als iedereen zo snel mogelijk besmet wordt (blijft voor het gros toch zonder gevolgen) dan is dit gedoe in 1 klap over! Er is al eens geopperd dat risicogroepen 2 of 3 weken even voorzichtig aan moeten doen en vooral jongeren helemaal vrij worden gelaten. Organiseer dus gewoon een aantal grote festivals en laat ze even lekker los gaan. Dit doormodderen heeft geen draagvlak meer en ondernemers die massaal failliet gaan is onacceptabel. Het virus is er en blijft ook, en we kunnen ons niet permitteren om jarenlang deze belachelijke restricties aan mensen op te leggen!
Of stuur de risico groepen allemaal op een
tijd op een lang weekend op vakantie naar hetzelfde vakantie oord. Dan zijn we in twee weken van de risicogroepen af.
Ik zapde vannacht ik denk langs een herhaling van nieuwzuur. Hadden ze één of andere Amerikaan, arts of viroloog, gevonden en die de NL cijfers laten zien. De man zei vreselijk geschrokken te zijn en pleitte voor zeer strenge maatregelen. De kans dat je iemand met corona tegenkomt is volgens hem één op honderd. Onderbouwing? Géén enkele!
Paniekzaaierij in optima forma.
De genialiteit is weer eens toegelagen bij de heeren bestuurders. Want verspreiding van een virus kun je kennelijk beter voorkomen door openingstijden te beperken, zodat al die koopzombies zich niet meer verspreiden over 3 dagdelen, maar met z'n allen in de ochtend en middag op een kluitje gaan staan.
Is over nagedacht...
In Den Haag weten ze heel goed waarmee ze bezig zijn. Het is in iedergeval niet met onze belangen. Dus er wordt zeker nagedacht.
Super belangrijk dit. Het virus verspreid zich via kleine druppeltjes in de lucht. Met ale die massa mensen op straat ten tijden van super wel druppels in de lucht(regen..), zo gaan we de wereld redden. Echt kansloos dit... die koopavonden waren sowieso al uitgstorven.
Spreek mensen gewoon aan op hoe bekend is hoe het virus zich verspreid. Dat is grotendeels in de prive sfeer. Ook daar mogen we mensen weer even stoppen met de 3 zoenen, want dat zie ik iedereen weer doen. Vooral ouderen die gewoon weer leven als pré Corona en geen afstand nemen tot jongeren die verboden waren om in de lente & zomer groepsimminuteit op te bouwen.
Was afgelopen woensdag bij de slager.
Vier personeels- leden met een veiligheidskap op en zes klanten met een mondkapje op.
En dan staan ze mij aan te kijken alsof ik van de planeet mars kom,omdat ik geen mondkapje op heb.
Kan ik me wat bij voorstellen.
Ja, geef ze eens ongelijk.
@Kuifje-naar-Brussel | 09-10-20 | 12:00: dat doe ik
@Kuifje-naar-Brussel | 09-10-20 | 12:00:
Das toch vreemd want vorig jaar oktober kraaide nog niemand om het jaarlijkse griepvirus.
@komtdatschot | 09-10-20 | 12:08: Niet happen op Kuif, Kuif heeft altijd de tegenovergestelde mening om aandacht te krijgen. En negatieve aandacht is ook aandacht heb ik geleerd op de hondencursus. Iets met een jeugdtrauma ofzo denk.
@komtdatschot | 09-10-20 | 12:08: Niet happen op Kuif, Kuif heeft altijd de tegenovergestelde mening om aandacht te krijgen. En negatieve aandacht is ook aandacht heb ik geleerd op de hondencursus. Iets met een jeugdtrauma ofzo denk.
@reagluurder010 | 09-10-20 | 12:54:
Mwah,mag de Kuif wel.
@Kuifje-naar-Brussel | 09-10-20 | 12:00: Een ding moet ik de mondkapjes dragers nageven, de stank uit andermans mond is een heel stuk minder.
@komtdatschot | 09-10-20 | 13:31: Ow ik ook wel hoor, beetje saai als iedereen altijd op 1 lijn zit. Beetje pesten moet kunnen op z'n tijd.
youtu.be/aIaRGS7iKA8
1: Dit is geen 2e golf, maar een 1e golfJE van een nieuw griepseizoen. 2: De zwaarte van lockdownmaatregelen maakt weinig uit voor het verloop van de ziekte, zie deze vergelijkende studie:
www.pandata.org.za/wp-content/uploads...
Vandaag een analyse in de Volkskrant. Het lijkt erop dat door het dragen van mondkapjes mensen minder ernstig ziek raken. Want ze krijgen minder virusdeeltjes binnen.
@Kuifje-naar-Brussel | 09-10-20 | 12:01: juist... u leest de vk ? dat zegt genoeg.
Nòg minder ziek ? Nou, mocht dat al zo zijn, laat wie dat wil zo'n ding dragen. Uit onderzoek kwam al dat men iig bij inspannen minder zuurstof in het bloed krijgt met een mondvod op.
@Kuifje-naar-Brussel | 09-10-20 | 12:01:
Artikelen die ik zo snel vindt wijzen weer eens op fake news van de Volksverlakkerskrant.
www.acpjournals.org/doi/10.7326/M20-5...
www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/mor...
"ransmission of severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2), which causes coronavirus disease 2019 (COVID-19), requires that a minimum but as yet unknown dose of replication-competent virus be delivered to a vulnerable anatomical site in a susceptible host."
SARS-CoV-2 is a new virus, and we are still learning about how it behaves.
There are several critical questions that need to be answered to refine guidance for prevention of COVID-19, including
[...]
What is the infectious dose for SARS-CoV-2 (how many virions are required for infection to occur)?
Maw ze weten nog niet eens wat de doses van virusdeeltjes precies moet zijn om iemand geïnfecteerd te krijgen.
Volksverlakkersvodje wil net als al die andere vodjes van de Telegrof tot Flauw tot Algemeen Debielenblad dat u een mondmuilkorfje opdoet want dat moet van de overheid nu ineens because of reasons terwijl ze nog geen maand eerder gilden dat mondmuilkorfjes niet hielpen (sterker nog Dissel en Rutte zeggen dat nog steeds lol).
Juist om de drukte te verspreiden hebben wij de openingstijden juist verruimd om te voorkomen dat er teveel mensen in de winkel aanwezig zijn. Dus wat denk je wat er gaat gebeuren na het invoeren van deze maatregel? Ze zijn niet goed bij hun hoofd, totaal wereldvreemd daar in de Haag.
Sterkte met uw winkel ze zijn echt gestoord
Jeetje, gaan de ouderenuurtjes nu al weer verdwijnen. Want geloof me daar tref je het virus aan.
@Ja echt ik ben het | 09-10-20 | 11:14: Wat een klinkklare kolder!
Alles gaat stuk, maar de rijken zijn dit jaar weer rijker.
Hetzelfde uitgeven in minder tijd, dus ja inderdaad. De kosten worden minder en de aandeelhouders varen er wel bij.
Jeffrey Preston Bezos kan helmaal cashen. Sodeknetters!
Kijk nu live naar een echtpaar die gaan trouwen voor de burgerlijke stand.
Er staan iets van 15 gasten bij ,met natuurlijk allemaal een mondkapje op.
Wat een land.
Eigenlijk denk ik dat men de openingstijden van 8 tot 12 moet houden en dan 4 dagen per week. Iedereen heeft dan 16 uur om boodschappen te doen, zodat het virus zich beter kan verspreiden over alle mensen in NL. Niet dat gezeur van 3000 vandaag en 5000 gisteren, nee 40.000, 100.000, dan schiet het tenminste een beetje op.
Je volgorde klopt niet helemaal, het percentage besmettingen gaat reeds snel omhoog. 5000,5600... we kloppen al aan bij Duitsland voor eventuele ic-capaciteit. Nog even en we kunnen het besluit nemen wie aan het zuurstof mag en wie niet, over opschieten gesproken...
Gaan we meteen aantonen dat mondkapjes niet werken.
@First Contact | 09-10-20 | 11:01: laten we over het laatste een referendum houden.
@likdoorn | 09-10-20 | 11:05: En dan uiteraard de uitslag van dat referendum negeren... Dat is traditie.
@First Contact | 09-10-20 | 11:01: Angstzaaierij waar de cijfers geen enkele aanleiding toe geven. Zelfs tijdens de 1e golf zijn er nooit te weinig bedden geweest, gezien het feit(!) dat in de noodhospitalen in de Rai en Maastricht nooit ook maar 1 patient heeft gelegen. Dus hou a.u.b. eens op met paniek proberen te zaaien. Hou uw angst bij uzelf.
@likdoorn | 09-10-20 | 11:02: right
Ik waan me in de film The Bodysnatchers.
Zie steeds meer mensen met mondkapjes lopen.
Ik zie ze gelukkig nog niet zoveel. Wel het - daartoe gedwongen - personeel van Deka en AH maar de klanten misschien 1 op 15 ofzo. Nou ga ik alleen s morgens heel vroeg dus weet niet hoe het er later op de dag uitziet.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 11:05:
Ik woon boven een groot winkelcentrum en zie met de dag meer mondkapjes.
Maar goed,misschien dat het wat helpt tegen de jaarlijkse griepgolf.
@komtdatschot | 09-10-20 | 11:09: Volgens het RIVM helpen ze daar niet voor en is het schijnveiligheid. Vanmorgen weer het bericht dat er diverse chirurgen(!) in een ziekenhuis zijn besmet waardoor er voorlopig 1 operatiekamer gesloten is. Het is een middel om gedragsverandering op te leggen, door het kabinet (staatssecretaris van As) zelf zo verwoord. We moeten allemaal bang voor elkaar worden plus het veroorzaakt een tweedeling. Nog even en ze vallen je aan als je geen muilkorf op hebt. In de VS is het al zo ver dus dat komt hier ook nog wel. Angst doet hele rare dingen met mensen en is een zeer slechte raadgever. Hier op GS kom je ze ook tegen, ze willen ànderen van alles verplichten omdat zij(!) in paniek zijn. Dat is toch echt de omgekeerde wereld.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 11:48:
Als ik een zwakke gezondheid zou hebben,zou ik toch ook een medisch goedgekeurd mondkapje dragen in een afgesloten ruimte zoals winkels enz.
Wat dat betreft is het nog geeneens een slecht idee,maar draag dan wel de goede mondkapjes en niet die nepgevallen.
En voor de rest moet je er wat geluk mee hebben.
Ikzelf heb maar twee keer griep gehad in mijn leven,terwijl mijn broer elk jaar de sjaak is met de griepgolf.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 11:48: dat schot zat...
@komtdatschot | 09-10-20 | 11:09: Hoe verklaren ze het ontstellend aantal lage griepcijfers dit jaar?
@Nehemia | 09-10-20 | 12:12:
Wie is ze als ik vragen mag?
@komtdatschot | 09-10-20 | 12:03: Ik heb ook maar 2x griep gehad in mijn 75-jarige leven. De 1e keer toen ik 18 was en de 2e keer 20 jaar geleden - midden in de zomer -. Dat herinner ik mij zo goed omdat ik echt doodziek was met torenhoge koorts, dagen lang 40+ dus ik dacht nog even en mijn hart trekt het niet meer.... Duurde ruim een week en 3 weken om weer mens te worden. Verder nooit iets gemerkt van de varkens- kippen- en noem maar op griep. Wel ben ik deze keer extra voorzichtig door mij onder geen voorwaarde in mensenmassa's te begeven. Dus hou mij strikt aan het ouderenuurtje en als ik ergens heen moet waar dat niet is - zoals Gamma - ben ik er direct als ze om 9 uur open gaan. Dan zijn er zo'n 3 klanten in de hele zaak. Zelf goed nadenken en daarnaar handelen is het beste.
@komtdatschot | 09-10-20 | 12:17: CBS
@komtdatschot | 09-10-20 | 12:17: De mensen die werkzaam voor het RIVM zijn.
@Nehemia | 09-10-20 | 12:51:
Wat denk je zelf Nehemia?
Ineens veel minder mensen besmet met griep dan in de vorige jaren en tegelijkertijd een enorm stijging van het corona virus.
Volgens het RIVM dan.
Ik zal het nog gekker maken.
Dankzij het corona virus zijn er dit jaar veel minder besmettingen van het griep virus.
Dat zou toch averechts werken? Dezelfde mensen die dan in een korter tijdsbestek boodschappen moeten doen geeft toch meer klanten tegelijk in een winkel?
Precies dat!
Wat is er met het concept 'spreiding' gebeurd?
Valt het jullie ook niet op dat vooraf gaande aan de nepdebatten over covid-19 de besmettingen ineens omhoog vlogen.
Je zou er haast nog iets van gaan denken.
Dat doe je ook. Dus zeg eens, waar denk je aan? Complot? Bill Gates? Reptilians?
En de oplossing is de winkel openingstijden beperken met als resultaat minder spreiding van kopers en meer verspreiding van het virus ivm grotere concentratie van mensen dan wel met mondkapje.
@First Contact | 09-10-20 | 10:54:
Laat ik er van maken dat het de nepoverheid wel heel goed uitkomt dat het aantal besmettingen omhoog zijn geschoten vooraf gaande aan de nepdebatten over de spoedwet.
@First Contact | 09-10-20 | 10:54: De rijken worden rijker niet ondanks maar dankzij corona.
@komtdatschot | 09-10-20 | 10:58: Donder op. Er is geen enkel land (misschien behalve China) wat economisch goed uit deze crisis komt. Een dictator/dictatuur heeft geen 'virus' nodig om het volk te onderdrukken. Dus kap met die hysterische paniekerige complotten. Ik blijf het maar herhalen, de maatregelen in Nederland vallen enorm mee en zijn vergelijkbaar met de maatregelen in Zweden. Verder zijn we één van de meest vrije landen ter wereld met een hoge levenstandaard, onderzoeken dat kinderen het meest gelukkig zijn in Nederland etc...
@First Contact | 09-10-20 | 11:05:
Jij kan herhalen wat je wilt,maar ik zie het toch allemaal wat anders.
De jaarlijkse griepgolf word misbruikt om een dictatoriale spoedwet er doorheen te jassen.
@komtdatschot | 09-10-20 | 11:15: en dat is er een ... rechtstreeks de kruising in...
@Y&T | 09-10-20 | 12:09:
Heel af en toe wil ik ook weleens in de kruising schieten:)
@First Contact | 09-10-20 | 11:05: Met die muilkorventerreur voor kinderen gaat dat 'gelukkig zijn' rap veranderen. Heel rap.
Uiteindelijk wordt de avondklok afgekondigd en moet de regering de hulp van de Duitsche Politie inroepen om die adequaat te kunnen handhaven bij gebrek aan boa's.
En over een paar maanden zal blijken dat door het vochtiger weer mondkapjes juist bronnen van besmetting voor de dragers vormen omdat de aerosolen van anderen erin blijven hangen.
Daar zegt u zo wat.
Laat maar komen die avondklok. De regering regelt de honden-uitlaatdienst dus kat in t bakkie. Hoef ik er savonds in regen en kou mooi niet meer uit. Win win.
Probleem van een koopavond is niet het winkelend publiek maar het rondhangend publiek. "Jongeren" dus. Als die een leven hadden was een ruime winkelopening juist een wapen in de strijd tegen corona want dan kun je mensenstromen beter spreiden. Maar zoals zovaak verkloten de hangjongeren het weer voor de rest.
U ging in uw jonge jaren nooit met een stel op pad beetje brommers kiekn?
@Dr. Blechtrummel | 09-10-20 | 11:43:
Nee, we hingen nooit rond. Na schooltijd was het een biljartje leggen, of plaatjes draaien bij de een, of even een drankje ergens doen maar je was gewoon om tijd thuis voor het eten. En 's Avonds zat je gewoon thuis - of je ging naar sporttraining - of thuis bij een maat muziekies te luisteren en biertjes te doen - want de volgende dag moest je weer vroeg op, een half uur naar school fietsen.
Nee, wij waren geen hangers. Je had ze natuurlijk wel maar dat zagen wij als - toen had je die term nog niet - Tokkies die geen reet te doen hadden en dus maar op de hoek rondhingen.
"15 miljoen mensen, die schrijf je niet de wetten voor, die laat je in hun waarde" De zin uit het liedje van de vorige eeuw geeft precies aan waardoor wij per definitie geen crises kunnen handelen. Het is de landsaard waarbij iedereen in de platte polder gelijk is en geen regels accepteert, waarbinnen nog een groep in hun waarde gelaten moet worden die de westerse waarde überhaupt afwijst. Waar het krijsende kind en wegkijkende ouders bij de kassa gerespecteerd dient te worden door de omstanders. De inmiddels 18 miljoen kinderen die schrijf je niet de wetten voor die laat je in hun sop gaar koken. Waardeloos.
Het is kinderachtig, maar je vergelijking klopt aardig. 'Kinderen' bepalen de regels niet maar denken wel met een heleboel gekrijs hun gelijk te krijgen. Wat komt daarna? Oh ja, wie niet horen wil, moet voelen!
De bedoeling is dat we in een kortere beschikbare tijd allemaal tegelijk boodschappen gaan halen om het corona virus beter de kans te geven..
Mijn god... en die mensen geef je een tool als de spoedwet in handen..
Vroeger moest je voor het betere paniekzaaien bij de kranten, Jinek en Nieuwsuur zijn. Daar beginnen er hier en daar al tekenen van relativering de kop op te steken. Alle echte bange mensen zitten inmiddels bij Geenstijl. Waarschijnlijk kwamen de meeste zolderkamer reaguurders toch al nooit buiten dus voelen zijn zich door "het nieuwe normaal" weer een beetje meer onderdeel van de maatschappij.
De ziekenhuizen kunnen het wél nog goed aan (inside information) alleen de paniekknop staat te veel aan bij een stelletje ambtenaren.
Die groepsimmuniteit die Toneelschooldocent Mark en Simpelhead Bloemschoen predikte is nu meer nabij...........zie Zweden....... Dit gaat zich vanzelf oplossen.
Het is wel jammer dat Darwin nu even een beetje moet overwerken.
Ook dat overwerken valt relatief én absoluut wel mee.
In nieuw OMT-advies (in handen @Nieuwsuur
) wordt draai "preventief gebruik mondkapjes ouderenzorg niet nodig -> wel nodig" verder uitgewerkt. Opvallend is wel: advies geldt alleen voor personeel in verpleeg-,psychiatrie & gehandicaptenzorg. Niet thuiszorg.(klik link)
twitter.com/milenaholdert/status/1314...
Ouderen, zieken, minder bedeelden en de kleine ondernemers zijn allemaal de pineut. De zichzelf verhevene dirigeert vanaf huis.
Dat was al zo bij veel winkels. Omdat ik thuis zat ben ik maar begonnen te klussen, maar de bouwmarkten hadden besloten 'vanwege corona' niet meer 's avonds open te gaan waardoor de dagclientèle nu niet over 11 maar over 8 uur verspreid in de winkel rondloopt. Ben ik de enige die daar de onlogica van inziet?
Hier in het oosten des lands zijn Gamma en Praxis gewoon van 9 - 21u open.
Die begreep ik ook niet. Heel het land ging aan het klussen (dus drukker in de Karwei, Gamma, Praxis), maar openingstijden werden smaller. Bij voorkeur ook buiten kantooruren dicht. Voor winkels waar het rustiger is, snap ik het. Dan is het een kosten ding. 5 man personeel, 4 uur 's avonds betalen, terwijl er niemand komt kan dan niet uit.
Niet qua winkelend publiek maar wel qua rondhangend publiek dat zich verveelt.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 10:41: hier int Zuiden ook
@schijtzat | 09-10-20 | 10:58: Mooi om te horen. Dank.
Dus je kan alleen avonds corona oplopen?
Is dit een razzia? Ja, dat is het!
#DenHaag #Spoedwet 7 oktober 2020.(klik link)
twitter.com/Momootjem/status/13143200...
Nou kom maar door, wie heeft er nog meer 'maatregelen' die daadkracht uitstralen, maar verder niks om het lijf hebben...
Misschien moeten we vanaf 1 november ook het zwemmen in natuurwater verbieden?
Verboden om water te drinken, misschien ?
Met dit protocol moeten evenementen weer kunnen gaan plaatsvinden volgens brancheorganisatie VVEM en warempel, je komt niet meer binnen zonder bewijs van vaccinatie. En zo komt een vaccinatieplicht ineens toch heel dichtbij.... #corona #scam #vaccinatie(klik link)
twitter.com/JornLuka/status/131421150...
waarom krijg ik steeds meer het idee dat heel het economie systeem naar de klote moet , en dat het geld zo snel mogelijk op moet.
en als je kan vaccineren dan is het niet verplicht , tot dat je ergens in een winkel komt en ze vragen of ze je pasje mogen zien zo dat je verder naar binnen mag , geen pasje dan niet naar binnen. zo iets als de gele ster zeg maar
Vreemd, economie in EU ligt op zijn gat , en de beurzen draaien top winsten/omzetten, ra ra.?
“S avonds moet het stiller worden op straat”... Nog even en we mogen ook alle ramen van onze woning weer verduisteren. En owee als daar nog een straaltje doorheen komt...!
Licht moet sowieso na 20:00 om energie te besparen en de ijsbeertjes te redden. Bigot.
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 10:34: Ik heb s avonds altijd een 5W lampje aan. Dat mag toch nog wel?
Tedros Adhanom van de WHO zei het al, maar ook Rutte en bloemschoen herhalen hetzelfde mantra. Het gaat nooit meer normaal worden. Zelfs als we een prikje gehad hebben gaat het nooit meer normaal worden. Dit is het nieuwe normaal tenzij...
Tedros zat op 17 mei 2019 met Merkel , Gates en vertegenwoordigers van Biotec/Pfizer ea. belanghebbende aan tafel om pcr test en lockdown te bespreken .
EU Brussel heeft 500 miljoen Vaccins (die nog niet uit getest zijn) bestelt.
Ja u raadt het al, bij Biotec/Pfizer
Hoije wah.
Dachten ze vast ook toen de tyfus en de builenpest rond gingen in een tijd dat de medische wetenschap nog in de kinderschoenen stond en vraag je jezelf dan af waar dat is gebleven, ik ken niemand die nu ziek is van de tyfus of de builenpest, is gewoon opgelost.
@potjandorie | 09-10-20 | 10:39: Problematisch is dat vaccinatiepaspoort wat ze willen implementeren.
Salamietactiek op uiteindelijk een avondklok in te stellen.
om
Dit is klein bier. Ik ben opgegroeid in een tijd dat alle winkels om zes uur dicht gingen en op zondag gesloten waren. Mijn buurtsupertje is nog steeds elke dag tot laat open. We leven in een fantastische tijd.
Houden zo.
Toen kon een man een gezin onderhouden op een inkomen en had moeders de vrouw alle tijd om overdag naar de winkel te gaan.
Ik heb de tijd nog meegemaakt dat alle winkels in Dld s zaterdagsmiddags om 1 uur dicht waren (ook de supermarkten). Behalve 1 zaterdag in de maand, dan waren ze om 6 uur dicht. In het begin was het een beetje vreemd maar het wende heel snel.
“ Kwetsbare groepen uitroeien”
origin.nos.nl/l/2351553
OMT adviseert geen preventief gebruik mondkapjes in de thuiszorg | Nieuwsuur
In het OMT-advies dat morgen wordt gepubliceerd, maar nu al in handen is van Nieuwsuur, wordt preventief gebruik van mondmaskers nog altijd niet geadviseerd voor de thuiszorg. In het advies staat dat mondmaskergebruik voor thuiszorgpersoneel "overwogen kan worden" en "per cliënt" moet worden "beoordeeld".
Dit terwijl preventieve mondkapjes wél geadviseerd worden voor verpleeghuizen, en het OMT er ook vanuit gaat dat (op basis van een opgestelde risicoafweging) de ouderenpsychiatrie en geriatrische afdelingen binnen de gehandicaptenzorg voor preventief gebruik in aanmerking.
Al eerder gepost, de Nederlandse bevolking moet groeien! Ook al hebben we huizentekort. Des te meer mensen op een vierkante meter, des te groter het gevaar van virussen. COVID-19 is nog wellicht een lieverdje op wat nog komen gaat. De beleidsmakers zijn compleet gestoord. De boot wij gaan ze halen is alweer in Griekenland...
Dit haalt toch allemaal niets uit. Ondertussen zijn de bungalowparken volgeboekt met landgenoten die de annuleringen van Duitsers en Belgen in de herfstvakantie gretig hebben overgenomen. Nieuwe brandhaarden ? Deze golf keer je niet meer. Had men veel eerder moeten optreden. www.telegraaf.nl/nieuws/2134060528/dr... Alles gaat kapot op deze wijze.
Je moet het ook gaan accepteren denk ik. Dit is gewoon weer een ziekte erbij. Die regels helpen allemaal niets. En deze tweede golf stelt niets voor bij de eerste... Dus op naar de derde.
@HornoxNL | 09-10-20 | 10:13: We zitten nog in de aanloopfase knurft.
@Binnenbaan | 09-10-20 | 10:16: Welnee, tijdens de zomer was het virus zo goed als verdwenen.
De groei remt alweer af, knurft-roepert.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 10:59: Dat komt omdat het virus zicht beter in koude en vochtige omstandigheden verspreid. Ook in vochtige subtropische klimaten zoals Ecuador... Soms lul je je niet meer uit de onzin beter ga je wat nuttigs doen...
@GeenZetel | 09-10-20 | 11:15: Het verspreidt zich beter in koude en vochtige omstandigheden? Joh! Nooit geweten hoor, alleen stonden de nieuwsberichten er in de zomer vol van dat het virus bijna weg was door de warmte èn de halve bevolking naar strand en park trok. Dus ga zelf wat nuttigs doen in uw 'uitvaartbranche' want daar is héél veel werk aan de winkel - volgens u dan en iedereen weet dat betekent: niets.
Pak al die tegendraadse hufters nou eens aan en laat de horeca en het MKB met rust! Tenzij het de bedoeling is dat we meer werklozen en economische malaise krijgen?
Volgens onderzoeksbureau Altares Dun & Bradstreed worden 3800 bedrijven overeind gehouden door de overheidssteun. Stopt de steun dan vallen ze alsnog bij bosjes. In het geval van hernieuwde lockdown volgt nog een tsunami van 3300 extra faillissementen.
Maak je borst maar nat.
@nuchterbekeken | 09-10-20 | 10:27: Nu al. Horecaondernemers die hun openingsuren hebben verruimd en terrassen hebben uitgebreid en gemeenten die, om ze te steunen het seizoen hebben verlengd, zien nu hun stoelen beperkt tot 40 en en een avondklok ingesteld. Hartverscheurend om goed te zien dat ondernemers die er zo hun schouders onder hebben gezet om te overleven nu weten dat het gedaan is. Naast alle gevolgen die daarbij al te verwachten waren tekent zich een nieuwe af. De studenten die op hun inkomen uit een baantje in de horeca rekenden vinden geen andere baan en zullen moeten kiezen. Doorgaan met een studie die aan alle kanten rammelt want voornamelijk online en giga schuld opbouwen of stoppen en het volgend jaar opnieuw bekijken. Ik hoor stoppers.
Wanneer je de koopavonden schrapt dan wordt het alleen maar drukker tijdens de reguliere uren. Dit zag je ook in de eerste lockdown. O.a. bouwmarkten sloten veel eerder de deuren en iedere dag was het afgeladen. Vanaf dat ze de avonden weer open gingen was de druk beter verspreid en stonden er bijna nooit meer rijen buiten om binnen te komen.
Verkorten van openingstijden van retail zorgt enkel voor meer drukte en mensen dus dichter op elkaar.
de teugels steeds een beetje harder aantrekken.... nog ff wachten en de eerste razzias zullen een feit zijn.
De Blasio (geboortenaam Warren Wilhelm lol) is de jeauden al aan het bijeendrijven door de popo in New York.
Ik kom morgen terug in Nederland na een maandje in Spanje te zijn geweest........ ben benieuwd hoe alles is veranderd in die tijd.....
Alvast camouflage kleding gekocht. Kan je maar in huis hebben.
Dan ziet het virus je niet.
@Lt-Kol Kilgore Welk virus? Die klok kan kijken of die mijn vrijheden beperkt en de economie sloopt?
@Nolleeder | 09-10-20 | 10:23: Dat virus sloopt de economie niet, dat doen mensen. De 'boven.ons.gestelden' met hun dubbele agenda.
@Lupuslupus Dat bedoelde ik ook met ‘dat’ virus ;)) de idiote maatregelen.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 10:49: QANON gekkie
@GeenZetel En? Gaan er al twee in één kist?
@Nolleeder | 09-10-20 | 11:08: Nee dat mag arbo technisch niet, deze wordt dan te zwaar.
@GeenZetel Nood breekt wetten oftewel regels zijn om overtreden te worden. Maargoed, succes en goede zaken ;)
@Nolleeder | 09-10-20 | 11:31: Het gebeurd al steeds vaker dat mensen geen kist meer willen maar een kartonnen doos, rieten mand of enkel een gewaad.
@GeenZetel Mooi, de laatste wens van de medemens. Ik maak ook mijn eigen kist van steigerhout, ondanks dat ik goed verzekerd ben. Een mooie kist hoeft niet duur te zijn en ik zie er de lol wel van in. Bovendien hoort de dood bij het leven. ;)
@Nolleeder | 09-10-20 | 11:52: Dat laatste is zeker het geval maar mijn eigen kist timmeren vind ik nou net 1 stapje tever gaan. Behalve dat hij direct in elkaar zou storten en dat wil ik de belangstellenden niet aandoen. Eigen graf is al betaald dus zoon moet alles zo goedkoop mogelijk doen en de rest van het geld in zijn zak stoppen. Met een bedrag van 10.000€ moet er meer dan de helft over kunnen blijven. Grafsteen van mijn man moet blijven staan en voor mij moet er een kleine riviersteen komen die op het graf wordt gelegd. Mooi tussen de plantjes.
Ben benieuwd of nu de griepgolf dit jaar mee gaat vallen. OV is immers leeg, en geen evenementen of grote bijeenkomsten waar rochelende mensen elkaar in het gezicht staan te niesen. Of met hun gore snotklauwen overal aanzitten. Brr. Nou ja, behalve in de kerk & moskeet dan maar da's 'logisch'.
Volgens het CBS zijn er tot nu toe 400 griepdoden i.p.v. de 9.000 van 2018...... Corona heeft gewoon gezegd 'wegwezen jij, ik eerst'. Tja zo gaat dat.
Deze had ik vandeweek al gepost in een café topic:
www.omroepgelderland.nl/nieuws/247567... "Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem gaat de verkoop van alcohol in avondwinkels vanaf vrijdag verbieden. Het is de bedoeling dat het verbod gaat gelden voor de hele veiligheidsregio Gelderland-Midden, waarvan Marcouch voorzitter is."
Dat is het mooie van Cojona... alle mafkezen krijgen lekker hun zin. Woestijnmensen mogen hun idealisme vieren in hun hut, alcoholgebruik limiteren voor de dhimmies. Greta en timmerfrans aanhangers zijn blij omdat vrijwel niemand meer vliegt en/of anderzijds kapot gaat zodat het niet meer betaald kan worden.
Gele hesjes, opstandige Catalanen en woeste Hongkongers zijn plots ook verleden tijd.
Rumoerige horeca in de binnensteden bestaat niet meer en worden binnenkort omgebouwd tot woonruimtes.
Er is voor menigeen plots ‘iets te halen’...
@Bali Lovert | 09-10-20 | 10:04: Vergeet niet dat ook straatcriminaliteit praktisch naar de nul is gegaan.
Maar de mosketen blijven natuurlijk wel open, want daar brandt dat door de salafisten opgeleide Trojaanse paard zich niet aan.
Brood en spelen houd de mensen in toom. Ben inmiddels zo ver dat het me ook geen zak meer uitmaakt. Draai alles dan maar de nek om, dit is wat de mensen willen. Misschien dat ze dan eindelijk een keer wakker worden.
Weinig kans op.
Realistisch praktijkonderzoek mondkapjes: Gistermiddag, observatie wachtend voor de Jumbo op de vrouw des huizen. Aantal mensen naar buiten gekomen 48. Aantal mensen met mondkapje: 9. Aantal zichtbare personeelsleden 6. Met mondkapje: 1 Van de mensen met mondkapje was er niet één jonger dan 70.
Nij de jumbo bij ons in de buurt (dorp) zie je juist het tegenovergestelde. 100% van het personeel draagt een mondkapje, ik gok zo 60-70% van de bezoekers ook. De meeste zonder mondkapje zijn juist de ouderen.
@High speed duck | 09-10-20 | 10:15: De ouderen hebben goed geluisterd naar Van Dissel.
Werken met mondkapje zorgt ook voor minder zuurstof in het bloed, dus ik snap die personeelsleden wel.
@RichardBandler | 09-10-20 | 11:14: Totale onzin.
Alles dag en nacht open lijkt me virus-technisch gezien beter, dat zorgt ervoor dat iedereen een rustig moment kan vinden.
Het kost nogal wat om een winkel open te houden aan personeelskosten, electriciteit, beveiliging, etc.
Verder trekken winkels die 's-nachts open zijn ongure elementen die gratis geld willen.
Werk uitstekend hier in Portugal zijn winkels open van 8:30/10:00 tot 23:00 7 dagen in de weel 363 dagen per jaar. Not druk en nu met Covid moet je soms even buiten wachten tot je naar binnen mag en iedereen mondkapje uiteraard. Werkt prima.
Door jarenlang slap en onduidelijk bestuur op alle fronten is Nederland een zwaar verhufterd land geworden.
Daarom loopt het met de corona pandemie in ons land ook helemaal uit de hand en zijn wij inmiddels de brandhaard van de wereld geworden en zal een koopavond stop daar geen verandering in brengen.
Er is geen sociale cohesie meer door een massale immigratie van de afgelopen 5 jaar, waarbij er bijna een anti-assimilatie beleid is gevoerd.
Juist die sociale cohesie heb je nodig als je verregaande sociale beperkingen wil opleggen in de gehele maatschappij.
@johndeer | 09-10-20 | 09:51: dit is denk ik precies de reden. Zolang het lijkt of er voor andere groepen andere regels gelden, je eigen normen en waarden door een andere groep niet meer worden gewaardeerd, dan denk ik inderdaad ook, stik maar in je regeltjes en aanbevelingen.
Wat loopt er precies nog uit de hand volgens u ?Behalve het gebruikte aantal PCR cycli misschien....
@RichardBandler | 09-10-20 | 11:17: inderdaad.
Weer zo'n domme maatregel. Door de koopavonden spreidt je juist het winkelende publiek, zodat het minder druk is in de winkels. Maarja wat kun je nog verwachten van dit kabinet zonder visie. Waar Rutte nog trots op is ook.
Koopavonden lokken misschien wel extra vraag uit.
Exact. Door de winkeltijden in te perken vergroot je de concentratiegraad van het winkelend publiek.
We worden geregeerd door een stelletje debielen.
(Okee, dit comment had onder bijna ieder topic kunnen staan.)
Scheelt weer typen volgende keer .ghe he he
En de zotten volgen blind.
Als u nu nog niet door heeft, dat deze maatregelen helemaal niets met een killer virus te maken hebben, dan bent u een schaap! Zoekt u maar eens wat ARBO regels op over wanneer en hoe u mondbescherming moet toepassen en wat de risico's hier van zijn! Waarom horen we dit niet op de NOS? Als u wilt dat er minder mensen tegelijk in de winkel zijn, helpt het dan om de winkel eerder te sluiten? Zodat iedereen die iets nodig heeft, straks tegelijk naar binnen moet? Waarom gaan wij dit soort debiele dingen doen, 3 maanden na Belgie, waar het ook niet werkte? En waarom werken we ineens aan een digitale euro? Wordt wakker!
Niet schrikken maar de euro is altijd digitaal geweest.
@Binnenbaan | 09-10-20 | 09:39:
Zo printen ze tegenwoordig het geld: Plus 1.000.000.000 en druk op ‘enter’.
@Binnenbaan | 09-10-20 | 09:39: De naam "digitale euro" is bewust gekozen om het te laten lijken op wat we nu al hebben. Het plan is dat onze betaalrekeningen niet meer bij banken staan, maar in een centraal ECB systeem. Dat maakt het mogelijk om banken te laten omvallen. Het maakt het ook mogelijk geld te maken, wat u bijvoorbeeld binnen een jaar moet besteden, of alleen mag besteden aan bijvoorbeeld eten. En u bent natuurlijk totaal afhankelijk van de ECB, een onschendbaar, ondemocratisch gecontroleerd instituut, voor al uw betalingen!
@me,myself and IK | 09-10-20 | 09:53: Leuk voor je dat je er nu pas achterkomt, maar is echt niets nieuws.
@HetGewoneNormaal | 09-10-20 | 10:03: Wat is zo snel lees is dat een digitaal no-risk systeem bij de ECB een extra optie voor EU-burgers zou moeten zijn om de monopolie van staatsbanken te doorbreken en de noodzaak van landen om hun too big to fail banken overeind te houden. Lijkt me geen gek plan. Wat jij ervan maakt is dat het systeem de enige optie zou worden. Dat is dus geenszins het geval. Minder je nieuws van feestboek halen.
De afgelopen jaren zijn hier in de regio overal de koopavonden opgedoekt door gebrek aan belangstelling van zowel kopers als verkopers. Dat was pas inzicht!
Dat virus moet onderhand toch wel doodsbang zijn van Hugo met de schoenen.
Alleen daklozen en behoeftige studenten halen bier in de avondwinkel. Bier, wijn, sigaretten en ongezonde vreterij is het bestaansrecht van de avondwinkels.
Ho ho, ze dienen in mijn stad ook als eco systeem... overvallers zijn ook van avondwinkels afhankelijk.
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 09:37: Scusi. Die doelgroep van kwetsbare medelanders was ik inderdaad even vergeten.
En dan vooral sigaretten.
-"s'Avonds moet het stiller zijn op straat."
HA!
Hebt je je daar even mooi voorgeluld, kloteKabinet.
De vraag is dan volgt: wáárom moet het stiller worden op straat?
@kweethetooknietbeter | 09-10-20 | 09:48:
Dat weer niemand, maar maatregelen nemen is so much fun.
Mogen de hoeren nog neuken?
Tot de avondklok.
Ja, want anders breekt misschien de pleuris uit.
Alleen als je het heel erg lief aan ze vraagt.
Tot 20.00 uur, dan moet je hem erruit halen. Je mag daarna nog wel een kopje koffie met haar drinken op 1,5 meter.
Verschil in mondkapjesgebruik is duidelijk te zien. Woon zelf in Kralingen ( mag toch wel zeggen een hooggeletterde omgeving ). Bijna iedereen in de Appie Heijn gebruikt een mondkapje. Was ik gister even bij de Jumbo in Rotterdam Oost ( mag toch wel zeggen een laaggeletterde omgeving ).En daar droeg bijna niemand een mondkapje. Conclusie: Verschil in het omgaan met Coronaregels zit hem dus duidelijk in het opleidingsniveau.
Of, de één heeft er wel geld voor en de ander kan ze niet betalen?
Goed onderzoek! Waar en wanneer wordt het officieel gepubliceerd? Zou er graag wat meer over lezen.
Onzin. Zijn Duitsers en en Italianen zoveel hoger opgeleid dan in Nederland? Het gaat er om dat er duidelijke regels zijn. Dit zowel vanuit de overheid als vanuit het bedrijf zelf. De AH zie ik inderdaad strikter dan de Jumbo, maar het zal ook met de franchisenemer te maken hebben.
Ik kom veel in Italië. Daar draag ik overal een mondkapje, ook buiten nu dat verplicht is geworden. In Nederland niet. In Italië ben ik niet hoger opgeleid dan hier. Het is heel simpel: het gaat om duidelijke spelregels en handhaving. Als in Nederland men zo wispelturig is met betrekking tot (het effect van) het mondkapje ga ik er niet mee lopen. Hypocriet of dom, het zal allemaal wel. Ik vind die dingen bloedirritant dus loop er alleen mee als het mij verteld wordt dat ik dat ook moet doen. In Italië zijn ze daar heel goed in, dus gaat die om. In Nederland vinden ze het allemaal wat ingewikkelder.
Precies dit... Gister in Dukenburg geweest (afvoerputje van Nijmegen) vrijwel geen enkel mondkapje gezien. Loop je in Bergen en Dal een winkel in (home town Jetten) waar de halve management van het Radboud ziekenhuis woont. Loopt iedereen met een mondkapje. Dus exact het zelfde beeld.
Helder deze conclusie. U bent de bijlage met data en onderbouwing vergeten in uw tegel.
Immigratieniveau is vast ook een dingetje.
Tot welk opleidingsniveau behoort u? Uw conclusies zijn namelijk een best wel een beetje simpel.
Dat zijn nogal behoorlijke stellingen. Nederland is bijna de VS. Elke democraat draagt een mondkapje en en iemand die er geen draagt is een Republikein.
Maar even zonder dollen. Een mondkapje helpt minimaal. Het hoesten en niezen (waarbij luchtdeeltjes ver van jou af geblazen worden) voorkomt een verre en vooral spontane overdracht. Voor wat betreft helpt dit nauwelijks, want die deeltjes zijn zo klein dat ze door het mondkapje gewoon gaan. Wanneer zo door redeneert, zou juist voor het asociale volk, wat zich niet wilt houden aan niezen en hoesten in de elleboog (afstand minimaliseren), moeten beperken. Het hoogopgeleide (veel weldenkende) volk hoest en niest juist in de elleboog en bij hen zou het juist overbodig zijn (eerder zelfs schijnmaatregel). Het is maar hoe je het bekijkt, maar alleen op je zolderkamer werkt het beste.
Dan weet je met je opleiding vast ook dat zo'n mondkapje het virus niet kan tegenhouden, alleen medische mondkpajes doen dat en die mag je niet op, nog steeds zijn die niet te krijgen voor iedereen die zich met een nuttig mondkapje wil tooien.
Dat verbaast me niet.
@Zer0-hedger | 09-10-20 | 09:42: Je krijgt minder virus binnen met een mondkapje, en wordt daardoor ook minder erg ziek.
Je zou ook kunnen stellen dat de "hoogeletterden" slecht in staat zijn zelf na te denken ,zich sneller wat aan laten praten ,doodsbang zijn .en als de hoge regering iets roept, als een stel zombies klakkeloos opdrachten uitvoert... dat is net zo kort door de bocht als uw conclusie.
Leeftijd zal ook meespelen. Hier in Groningen geven de studenten geen fuck om maatregelen, ook deze groep mogen we 'bedanken' voor de fase waarin we nu weer verkeren.
@Kuifje-naar-Brussel | 09-10-20 | 09:52: Daarom gaat het ook zo geweldig goed in de landen waar muilkorven overal - allang - verplicht zijn.
Wat een onzin, dat ligt toch echt aan de persoon zelf of je nou wel of geen mondkapje draagt.
@Zer0-hedger | 09-10-20 | 09:42: Je moet ook bepaalde procedures volgen om die te gebruiken. Het gaat ook enkel om het risico een beetje te verminderen. De halve meter regel is veel belangrijker en buiten dienen ze tot niets want daar is de verdunning door de natuurlijke ventilatie weer voldoende, behalve natuurlijk als je allemaal op een hoopje gaat staan.
In Frankrijk duidelijke regels: mondkapjes in alle publieke gebouwen (winkels, restaurants etc), op terrassen (behalve als je aan tafel zit), en op alle soorten markten.in enkele grote steden ook op de openbare weg. Voor niemand een probleem.
@C1O2 | 09-10-20 | 09:36: Is geen onderzoek. Zelf vastgesteld.
Koopavonden gewoon toestaan en zondag de winkels sluiten. Dit is vooral in de grensgebieden een probleem omdat er hier grotendeels Duitsers komen die lak hebben aan de regels.
Duitsers zijn een relatief veilig volk in de winkels.
Ik dacht dat de Duitsers juist wel de regels naleven, wie immer.
@X, winkels zijn op zondag dicht in Duitsland. Daarom komen ze hier shoppen.
@Acidstain | 09-10-20 | 09:37: Duitse regels leven ze na.
Vandaag begint de herfstvakantie in het noorden. Benieuwd wat dat met het aantal besmettingen gaat doen, een week die scholen dicht.
Iedereen naar Slagharen en naar de Efteling.
@Kuifje-naar-Brussel | 09-10-20 | 09:53: Is de Efteling verplaatst?
Zo’n avondklok is gratis retrogevoel voor iedereen. Als we dan een deel van Nederland in Duitse wehrmacht pakken laten marcheren is dat effect nog groter. Unieke kans.
Misschien helpt ramen afplakken ook tegen verdere verspreiding.
Het is maar hoe je het bekijkt. Er zijn ook godwin's denkbaar voor het feit dat er groepen mensen zijn die geen donder geven om bevolkingsgroepen zoals chronisch zieken of 'dor hout'. Ordnung muss sein
Ben je al zo oud?
En wanneer moet de werkende man dan zijn rommel kopen?
Met z'n allen op zaterdag?
Sta iedere avond koopavond toe zodat de drukte zich spreid, in plaats van deze proberen te onderdrukken. Amateurs.
Dit kabinet heeft niks met het MKB en ZZPers, zijn al jaren bezig deze sector om zeep te helpen vanwege de voorliefde voor grote bedrijven die amper of geen belasting betalen.
Pinokkio Klaver wil 10.000 euro weggeven aan kinderen die net droog zijn achter de oren die het geld anders gaan besteden dan wat hij voor ogen heeft, maar wie hoest dat geld op? Juist het mkb!
Geïnspireerd door Kanye West met zijn miljoen dollar per baby. Visionair.
Gewoon welvaartsverdeling naar goed marxistisch gebruik. Alleen het enige probleem is dat het niet gaat werken want rijken zijn mobiel met hunzelf en hun kapitaal, waardoor de zwaarste lasten weer bij de middenklasse uitkomen. Die mogen alles ophoesten want van het proletariaat kan het niet komen want geen doekoe.
Maar voor de ekte ekte marxist is dat geen obstakel of probleem, de middenklasse behoort immers ook het verachte bourgeoisie.
De 10.000€ is een verkiezingstunt om jongeren op zijn partij te laten stemmen.
Zie de 1000€ van Rutte.
Leugens en bedrog.
Wie hoest dat geld op? De belasting betaler.
Wie op klaver stemt stemt op het islamiseren van Nederland.
10.000€ aan hard werkende Nederlanders. Helaas die mogen alle misstanden van corrupte politici, ambtenaren, de afbraak en ondergang van Nederland betalen.
@jitro | 09-10-20 | 09:42: Gewoon het schoolgeld laten stijgen om de kosten van de 10.000 te dekken en het is opgelost.
Corona doden zijn nog steeds niet mee aan het stijgen
(Moet je nagaan hoeveel er echt besmet waren in het begin om die 6000 te bereiken, iemand die de rekensom wilt doen?)
Uit serologisch onderzoek bleek beduidend minder dan 5% van de Nederlanders besmet te zijn destijds. Momenteel is 1 op de 100 Nederlanders besmet. We hebben nog wel even wat brandstof voor het virus dus.
Kom je even kijken bij de zorg en uitvaartbranche? Je praat namelijk onzin merendeel gaat onder de noemer longontsteking de boeken in wat dus niet te linken valt aan Corona. Inmiddels zijn de uitvaarten alweer factor 3 opgelopen maar ach u weet het beter vanuit uw veilige huisje, wij werken wel door als uw familie omvalt.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:34: dus geen Corona als doodsoorzaak? Want minder Corona doden. Dat is tevens goed om te horen, want dat betekent tevens dat over co-morbiditeit beter is nagedacht en wellicht nu juist gehanteerd wordt.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:34: Factor 3? En het aantal besmettingen? Factor?
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:34: Best bijzonder dat iemand die het 'zo vreselijk druk heeft' in zijn 'branche' hier de hele dag kan reaguren.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 10:08: Best bijzonder dat ik tussen door mijn afleiding zoek. Of gaat de beroeps uitkeringstrekker nu ook al wijzen naar de werkende klasse?
@Hadena | 09-10-20 | 10:00: Voor de leek zou ik zeggen vergelijk de rouwadvertenties met 2 a 3 maanden terug, zijn inmiddels factor 3 toegenomen.
MdH rekent ook voor dat 15-20 % allang is besmet.
Ik moet het de regering wel nageven. Ik heb lang de mening gehad dat kabinet in heel veel dingen inactief, zeker in aanloop naar de verkiezingen, de "trekker" niet durft over te halen (Coronobonds, immigratie is ons overkomen, Marokko-toegang etc), maar nu pakken ze wel door zeg.
Waar is het bewijs dat er 's avonds zo veel besmettingen ontstaan?
Veel mensen zijn in de avond moe en dat is een symptoom voor Corona.
Flink doorpakken, inderdaad, want orde moet er zijn.
Wanneer zie je de meeste vleermuizen, 's ochtends of 's avonds?
QED.
Een vraag waarvan ik hoop dat de oppositie (of de pers) hem gaat stellen. Maar het zal wel weer het gebruikelijke riedeltje worden: "wanneer gaat u ook de moskeeën aan de normen houden?", "bent u bereid de extra kwetsbare groepen in de samenleving tegemoet te komen", "had u niet veel eerder in moeten grijpen", enzovoort. Je mag elkaar in de politiek aanvallen op elkaars beleid, maar het is absoluut not done om naar een onderbouwing te vragen.
@Kapitein Sjaak Mus | 09-10-20 | 09:30: Na een vraag te stellen, kun je niet antwoorden met QED
@Kapitein Sjaak Mus | 09-10-20 | 09:30: Waar zie je de meeste vleermuize, binnen of buiten?
@LuNaTeeQ | 09-10-20 | 09:34:
Ook niet als de vraag retorisch is?
Flauw, hoor!
@C1O2 | 09-10-20 | 09:38:
In de fractiekamer van een niet nader te noemen partij.
Denk ik.
@Kapitein Sjaak Mus | 09-10-20 | 09:42: Met types als Jesse Klaver met zijn lage IQ? Nee.
De incompetentie. Er wordt nagedacht over een plan... Alle serieuze landen hebben dit al sinds het begin van de pandemie. Kunnen ondernemers en de bevolking zich voorbereiden. We moeten nu nog 1,5 jaar de ziekenhuizen volpleuren, daarna een harde lockdown, daarna langzaam afbouwen van maatregelen, daarna lopen de ziekenhuizen weer vol, enz. Grijp nu eens hard in bij de 3e golf, en versoepel daarna (snel) maatregelen. Al dat gelul over brandjes uittrappen. 7 maanden gehad om de BCO uit te breiden (evt. met het leger). Na 2 weken ligt 't al weer op z'n gat. Verspreiding van patienten gaat moeizaam, wat raar is wat 't hele land ziet nu een groei. Gelukkig bieden de wappies nu nog wat troost. Laat 't niet je leven beheersen, want 't is geen ebola las ik (moest er nog eens bijkomen). 't virus is weg, de zieken zijn acteurs, 't is maar een griepje (al is het al gepromoveerd naar griep+), de PCR test is onbetrouwbaar, groepsimmuniteit, afschermen van kwetsbaren en ouderen. Het wegvluchten voor realiteit is hilarisch. Lijken alle rampenfilms toch gelijk in gehad te hebben.
In Duitsland zetten ze het leger al in voor BCO, schijnbaar met groot succes. Daar spreken ze van brandhaarden die ze meteen isoleren en ervoor zorgen dat er verder weinig verspreiding is. Doen ze goed.
En hier verzinnen ze steeds weer nieuwe maatregelen die weinig effect zullen hebben en daardoor is het allemaal alleen maar uitstel van executie. Kost wat kost de scholen open houden zal er uiteindelijk toe leiden dat het compleet uit de hand gaat lopen. Scholen hier liegen in de krant over een zogenaamde maskerplicht die ze zouden hebben ingevoerd, niets is minder waar. Het is allemaal vrijblijvend en nauwelijks iemand draagt ze. Maar wel met 1500-2500 leerlingen door de gangen slenteren op de middelbare scholen en buiten school ook blijven feesten in de zuipketen etc. Wat een onmacht laat het kabinet hier toch zien, ongelofelijk.
Zo. Wordt en NU al nagedacht over een langetermijnplan ?
Nee, hoor. Die plannen liggen er al jaren. Maar het is niet het plan dat de burger ingedachte heeft.
En maar weer met zijn allen vvd stemmen dadelijk in maart. Want och och och wat pakt Rutte dit toch goed en doordacht aan....
Ik ben geen Rutte fan of überhaupt van dit kabinet. Maar dit ligt niet aan hun dit ligt aan het wappie gehalte van zo'n 20% van de Nederlandse samenleving. Als iedereen de maatregelen zou accepteren dan zouden we in theorie binnen 5 weken van het gezeik af zijn. Maar nee dat lukt niet juist door deze groep vol idioten.
De roulettekogel draait nog... Een nieuw drama met vele patiënten moeten overbrengen naar Duitsland en een nieuwe massaslachting in verpleeghuizen gaat Rutte niet overleven.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:26: 20% is het gedeelte dat zich openlijk uitspreekt. Het exacte aantal ligt vele malen hoger. Je hoeft maar op drukke plekken te gaan kijken en je weet genoeg. Maskers? Nee joh, is maar advies....
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:26:
Leg dat eens uit, is na die 5 weken is het virus ineens magisch verdwenen?
@me,myself and IK | 09-10-20 | 09:58: Nee dan is de besmettingsgraad / kans een stuk lager. Zoek maar op incubatietijd. Sorry maar ik erger me groen aan geel aan het slecht geïnformeerde volk dat zich maar om een ding druk maakt; vrijheid kosten wat kost.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:26: Waarom ligt dit niet aan het huidige kabinet? Zij vertikken het om bijvoorbeeld mondkapjes verplicht te stellen. Zij dienen strikte handhaving af te dwingen. Ik vind het net op paniekvoetbal lijken. Ze hebben maanden de tijd gehad om dit scenario voor te bereiden en ze lijken er gewoon niet klaar voor.
@slobbersaus | 09-10-20 | 11:41: In mijn ogen is het kabinet maar een deel debet de EU waar is deze nu? Waren de open grenzen boven de verspreiding stellen? Daar zit het kwaad.
@GeenZetel | 09-10-20 | 10:54:
Dus, het komt net zo hard terug daarna. Lekker zinvol dan.
Wanneer moeten werkenden dan hun boodschappen doen? Ik vind slechts een koopavond al lastig (zaterdag is er sowieso geen doorkomen aan), dus helemaal afschaffen is echt slecht. Elke week koopavond! En dan overdag veilig winkelen voor bejaarden en steuntrekkers, en 's ochtends lekker dicht zodat de medewerker ook nog kunnen uitslapen. Lijkt me overigens sowieso een goede regeling voor het hele MKB en serviceverleners zoals autowerkplaatsen en gemeentebalies
Wanneer zouden ze beseffen dat koopavonden afschaffen juist een verdrukking op inderdaad een zaterdag veroorzaakt? Die maatregelen worden werkelijk slecht doordacht genomen. Het is geen avondklok, maar alles neigt naar een avondklok, maar daar zie ik echt geen bevorderend effect van.
Werkenden? De meesten zullen tegen die tijd al ontslag hebben gekregen of failliet zijn gegaan, denk ik.
U werkt niet lang meer. Niet in de huidige vorm. Economie wordt totaal stilgelegd. Het Word Economic Forum heeft plannen met u. 4de industriële revolutie. Op naar een digitale wereld waar u deel van gaat uitmaken op een manier die u nooit voor mogelijk had gehouden. Zoek het maar eens eens op.
Hoe duidelijk moet het nog worden dat onze overheid geen oplossingen voor een lastig virus aan het zoeken is. Hoe lang kan je blijven denken dat onnavolgbare maatregelen met domheid of onnadenkendheid te maken hebben.
Dat laatste woord, "langetermijnplan" vind ik nog het engste woord uit het hele stukje. We flikkeren een bulk symboolpolitiek over het hek in het kader van de vruchteloze daadkrachtigheid zodat we voorlopig van het gezeur voors en tegens af zijn. GUttegut..
Logisch, net als het laatste rondje in de kroeg dat moest sneuvelen. Een kind kan immers bedenken dat mensen daar massaal besmet door raken en daar dus de meeste winst te behalen valt. Dit daadkrachtige kabinet weet van aanpakken.
De mensen die zichzelf vrijwillig gaan opsluiten kunnen beter gewoon van een flat springen. Leven doe je toch al niet meer.
Mensen die het plezier in hun leven halen uit een koopavond die zijn van binnen al dood. Ze weten het alleen nog niet.
@Blasfemie | 09-10-20 | 09:26:
Haha daar zit ook iets in! Maar het gaat natuurlijk niet alleen om de koopavond, ze willen je gewoon weg hebben van de straat.
De mensen die zichzelf thuis al niet eens kunnen vermaken, maar alleen in de kroeg of op koopavond kunnen beter van een flat springen.
@Patje2011 | 09-10-20 | 09:31: Ja, het is bijzonder. Ik hoop dat ze het een beetje goed kunnen uitleggen waarom dit nodig is, want zo op het oog lijkt het op nogal grote impact voor weinig winst. Maar misschien hebben ze wel hele goede redenen...
@Vackman | 09-10-20 | 09:32: ik ga een paraplu op de markt brengen om veilig onder flatgebouwen door te kunnen lopen. Verkrijgbaar op koopavond.
Er wordt nagedacht over een langetermijnplan? Werkelijk? Dit kabinet zou zich moeten schamen! Een crisis die al gaande is sinds begin maart van dit jaar en er gaat worden nagedacht over een plan. Werkelijk, wat heeft het kabinet al die tijd daarvoor gedaan?
Het goede nieuws blijft wel dat het kabinet zo achterlijk is om te zorgen dat kerken en moskeeën openblijven. Zo kunnen besmettingen met de wil van god welig tieren.
Visie is een vies woord voor oompje Pinokkio. En daar is hij zo trots op als een aap met een gouden lul... "Visie is als de olifant die het uitzicht belemmert"
- Deze demonstratie is te belangrijk om niet door te laten gaan.
- De cultuursector is te belangrijk dus we maken een uitzondering voor theaters.
- Jij wilt de voetbalwedstrijd van je kind zien? Moordenaar!
Het is duidelijk waar de interesses van de beslissingnemers liggen.
Moet zeggen dat je ouders aan zijlijn van kindervoetballen kunt missen als kiespijn
Koot Bie - Lekker winkelen: youtu.be/pJMAKxrTlW8
Daar hebben ze 100% gelijk in. Als iedereen in de maat zou mee lopen is het virus binnen 5 weken onder controle maar door alle wappies die denken boeiuh! gaat dit maanden dan wel niet nog jaren door duren. Dat zijn de feiten maar de wappies staan erom bekend een IQ van ter grote van een schoenzool te hebben en het inzicht van een kiwi dus wen er maar aan dit gaat nog wel even duren medemogelijk gemaakt door betweters.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:23:
De rona is endemic en gaat nooit meer weg. Net zoals influenza en de overige vormen van covid niet meer zijn weggegaan. Herd immunity had gewerkt maar dan zonder lockdowns en iedereen besmet (en bereid zijn dat een hoop oudjes omvallen). Maar een variant had het jaar daarop gewoon weer toegeslagen.
Enige waar we op kunnen hopen is medicatie die effectief de neveneffecten van de commie cough kunnen bestrijden. Een vaccin is ook al zo'n Heilige Graal, las dat er nooit een vaccin was ontwikkelt voor een covid virus waarom binnen nu en een paar weken wel?
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 09:28: Waarom nu wel? Kwestie van motivatie en aandacht. Net zoals oorlogstijd een fantastische tijd voor innovatie en wetenschap is.
@Muxje | 09-10-20 | 09:38:
Wel raar, iedereen was flink bang voor de vogelgriep weet ik nog, en er zijn tienduizenden omgekomen door swine flu (toegegeven, met name in India wat kennelijk weinig mensen boeit).
Maar geen vaccin.
So what changed?
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 09:42: Omdat die ziektes hier uiteindelijk weinig uithaalden en snel weer verdwenen. Ook met Coid duurde het even voordat men gemobiliseerd was.
Boris Johnson heeft trouwens wel flinke hersenschade overgehouden aan dit virus, die begint opeens als een malle overal windmolens te bouwen. Mag hopen dat dit Trump niet overkomt.
De Duitsers hebben al meer dan 500 mrd uitgegeven aan molens en panelen die niet tot een reductie van CO2 leiden, en willen nog meer gaan 'investeren'. Het is de definitie van waanzin volgens Einstein; hetzelfde doen en een andere uitkomst verwachten.
In de avonden moet het opeens stiller worden op straat.. wat een totale onzin.
Laat het kabinet even rustig nadenken ja. De discussie is nu of scholieren tijdens hun complexe en drukke mondkapjesop-en afzetschema hetzelfde kapje mogen hergebruiken, of dat ze ruimte in hun rugtas moeten reserveren voor 25 verse mondkapjes per dag. Ouderen mogen hetzelfde kapje hoogstens 1x gebruiken en moeten het dan weggooien. Maar van jongeren mag je dat natuurlijk niet vragen. Polderen dus maar weer, schipperen en compromissen sluiten. Nederland besluiteloosheidsland.
Het is een coronavirus, geen influenzavirus. Iedere IC-arts kan je inmiddels het verschil uitleggen.
NEE, het is geen 'gewoon' griepvirus. U heeft niet goed opgelet. Veel besmettelijker en dodelijker dus vandaar dat je wat moet doen om het onder controle te houden.
@Zwizalletju | 09-10-20 | 09:32: ik zei dat niet, maar Jort. Het sterftecijfer is gelijk aan een influenzavirus. Jort zei dat, live op tv! Op NPO2 !
Volgens de WHO is het sterftecijfer 0,13% i.p.v. de vermelde 3,4% waarmee de hele heisa is begonnen. Eerst was er volgens Tedros niets aan de hand maar toen China groen licht gaf(!) was het 'pull out all the stops'. Ze liggen mooi op stoom met het MKB te vernielen en de bevolking te knechten. Dat kan zelfs een blind paard zien.
@sjuul69 | 09-10-20 | 09:33: Ik weet niet waar u of Jort heen willen, maar dit soort getallen zegt me niks. 0.2% van wat dan ?
@Zwizalletju | 09-10-20 | 09:38:
Natuurlijk zeggen getallen jou niks. Dat komt omdat je niet bijster intelligent bent.
Er wordt een raming gemaakt van het totale aantal mensen dat besmet is geweest en er wordt gekeken naar het dodental. Deel de laatste getal op het eerste en je komt volgens de huidige raming van de WHO uit op 0,13%. Niet hoger dan bij een griepvirus (griep die uit de cijfers is verdwenen) en waarschijnlijk nog een hoge inschatting.
Nou nee, de mortaliteit is niet schokkend hoog, maar er komen relatief veel mensen op de IC terecht met ademhalingsproblemen. Dat is een probleem omdat er ontzettend veel gedoe en gezeik komt als mensen voor een familielid 112 bellen en er niemand komt omdat iedereen die dat werk doet al met iemand anders bezig is ..
Er komen in elk griepseizoen relatief veel mensen in het ziekenhuis terecht. Wel jammer dat werkende medicijnen nog steeds verboden zijn hier.
Is dit niet gewoon puur ordinair masochisme, uitgevoerd door de plucheplakkende mens?
-Haha, ik ben politiek pluche en ik maak jullie psycisch helemaal kapoDt!
Dat laatste klopt 100% maar (bijna) niemand hoor je daarover. Meer zelfmoorden, meer echtscheidingen, meer dierenmishandelingen, veel meer kinderen met een angstpsychose door de muilkorven en ga zo maar door. Je zult maar kind zijn in deze tijd, dat is pas horror. Een volwassene kan zich - meestal - goed uiten, zaken van alle kanten bekijken, relativeren, vragen stellen en de antwoorden daarop zoeken, kinderen kunnen dat allemaal niet, zeker niet de kleintjes. En voor degenen die nu al in een angstpsychose terecht zijn gekomen wordt de angst alleen maar groter.
3x raden voor wie die eerdere sluiting niet geldt: Schiphol en de horeca aldaar. Zowel voor als achter de douane. Daar dus maar heeft voor uw natje en droogje.
Op coronagebied zijn we blijkbaar een achterlijk land. Doen het slechter dan alle landen om ons heen. Dat zou het kabinet zich mogen aanrekenen, maar ze maken niet die indruk. Ze blijven maar glimlachten en achter de feiten aanlopen. Belachelijk.
Belgie doet het slechter, ondanks het mondkapjesbeleid aldaar. Die hebben alleen wel veel meer ziekenhuizenbedden per inwoner beschikbaar.
@C1O2 | 09-10-20 | 09:21: mensen staren zich nu helemaal dood op kleine verschillen tussen landen. Groot deel van van westerse wereld is een wanvertoning als je het naast een land als Korea legt. Mensen nemen nu Duitsland als het grote voorbeeld, maar het is niets om over naar huis te schrijven.
Uitbannen is gezien de mondiale verspreiding onmogelijk geworden. We kunnen een lockdown doen, maar binnen een week daarna brengt iemand het weer mee van elders. Het enige wat je kan doen is proberen om de de zorgcapaciteit te managen.
Prima, en ook geen lichtjesavond alstublieft.
Waar vinden op dit moment de meeste besmettingen plaats? Klaarblijkelijk op koopavonden?! Kom maar door met die cijfers van dat contactonderzoek; graag _inclusief_ het percentage niet achterhaald. Zou trouwens ook een mooie categorie zijn in die hippe achteruitkijkspiegel (Corona Dashboard) van Hugo
3 Weken geen koopavonden en het virus is verdwenen, echt waar.
@Mr_Natural | 09-10-20 | 09:16: Absoluut, zeker omdat de mensen die hun boodschappen op koopavond doen dat nu gaan doen op momenten dat alle andere mensen ook in de stad zijn. En klaarblijkelijk zijn die mensen nu net tevens een enorm grote bron :)
@Mr_Natural | 09-10-20 | 09:16:
Koopavond komt gewoon niet meer terug. Net zoals een hoop andere zaken wat demense normaal achtte in januari nooit meer terugkomen. Het nieuwe normaal is aantstaande.
Zit euthanasie ook in het (over-)sterfte cijfer? Ik ken inmiddels 2 ouderen die euthanasie hebben laten uitvoeren omdat ze verboden werd hun kleinkinderen te knuffelen. (En onderhand ken ik nog altijd niemand die door of zelfs maar met Corona is gestorven..)
Ik ken er 3 die direct aan corona zijn overleden en 2 die zijn verpieterd in een verzorgingshuis. Doodgaan aan corona duurt maximaal 4 weken, doodgaan aan Alzheimer, eenzaamheid (en sedatie omdat 'ie anders niet 'handelbaar' was zo'n 6 maanden.
Dan moet er meer aan de hand geweest zijn, of u liegt dat het gedrukt staat.
Ik wil meer vrijheid, dus:
.
Kappies en appies verplichten.
.
Zodat we in de winter reguliere zorg houden, en
.
Lange termijn gevolgen aan hart, hersenen en longen en geen hypotheek voor de toekomst worden, out.
Na een avond zuipen op de bank is het wel de bedoeling dat u eerst even wat bijslaapt alvorens dergelijke onsamenhangende tegels te plempen. Truste.
Natuurlijk. De jongeren vallen bij bosjes neer dood op straat.
@elfenstein | 09-10-20 | 09:17: excuus voor een spatie teveel, maar lees het nog eens, een andere mening dan de uwe niet willen behrijpen is de ziekte van deze tijd
@dr_heckle-mr_right | 09-10-20 | 09:21: Een spatie te veel, een hoofdletter te weinig, verkeerde zinsopbouw. Het is niet dat we je niet willen begrijpen, je maakt het ons alleen zo moeilijk.
@spanarchist | 09-10-20 | 09:25:
Hehe, probeer je voor sneller meer vrijheid en betere zorg een slogan op KPN reclameniveau, wordt je afgerekend op taalnaziniveau, kappen nou, gewoon "Appies en Kappies!"
Ik wil meer vrijheid, dus:
.
Kappies en appies verplichten.
.
Heb je enig idee hoe totaal idioot dit klinkt? Ik wil meer vrijheid dus moeten allerlei dingen verplicht worden.... Je bent ook volslagen zwakzinnig als je denkt dat er een verband zit tussen die maatregelen en dat virus. Er vallen al sinds mei nauwelijks nog doden en er is 0,0 bewijs dat corona meer lange termijngevolgen heeft dan een normale griep. Zelfs al gaat het dodental naar 0 (wat vrijwel onmogelijk is op een bevolking van 17,2 miljoen, waarvan een groot deel 80+) dan gaan we niet meer terug naar de oude situatie.
Wanneer dringt het nou eens tot jullie botte koppen door dat dit een coup is, een staatsgreep...
@dr_heckle-mr_right | 09-10-20 | 09:37: * word
@Antiquerulant | 09-10-20 | 09:38: Amen.
@Antiquerulant | 09-10-20 | 09:38:
Aandequerulant: het gaat dus niet om doden, die benoem ik ook niet. Het gaat om het stille lijden van de mensen met langdurige gevolgen aan hart, hersenen en longen. Oh ja en om reguliere zorg voor duizenden zo niet tienduizenden die nu worden weggedrukt door de aso's die voor hun griepje acute zorg nodig hebben.
.
Die acute zorg kan je makkelijk voorkomen. En ja daar lijken Appies en Kappies in tegenspraak met jouw vrijheid. Maar waar ben je bang voor? Een samenzwering wellicht? Ik laat de ad hominem toch maar achterwege.
Ik kan mij voorstellen dat een 24-uurs economie juist een oplossing is. Levert veel banen op en per saldo minder mensen tegelijk in de zaak.
Mensen die een oproep serieus nemen om het er nog even goed van te nemen komend weekend zijn wel oerstom trouwens.
Exact, als je de openingstijden verkrampt moet dezelfde hoeveelheid mensen in een kortere periode naar binnen, wat het netto drukker maakt in plaats van rustiger.
Men heeft niks in de winkels te zoeken. Juist bij vochtig en koud weer verspreid het virus sneller. Men komt met een natte jas (regen) de winkel binnen, luchtvochtigheid is in de winter veel hoger ook in de winkels dus de werkelijke vraag is waarom blijven de winkels binnen? Het selfservice gedeelte moet er vanaf men moet een bestelling indienen en mogen een doos met inhoud mee nemen, niks shoppen eruit naar huis en daar blijven!
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:18: Kom nou toch. Je moet nu al 2 weken(!) wachten voordat je boodschappen door de supermarkt worden bezorgd!! En dat gaat alleen maar erger worden.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 09:48: Als de focus daarop komt te liggen en niet elk product fifo-en en spiegelen dan is een drive in geen gek idee. Maar Lupsulupus bestel jij je boodschappen online als gezonde <40-er? waardoor ouderen en zwakken wel naar de winkel moeten? jonge jonge jonge...
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:54: volgens mij is Lupus juist een stuk ouder dan dat.
Maar als mensen alleen online boodschappen doen dan is het verdienmodel van de winkel weg. Dus logisch dat ze dat niet doen.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:54: Ik heb in het verleden een paar keer mijn boodschappen laten bezorgen omdat ik 75+ ben en door allerlei berichten doodsbang gemaakt was. Al maanden lang gaat deze oudere gewoon elke dag boodschappen doen, van maandag t/m zaterdag, tijdens het ouderenuurtje.
@Lupuslupus | 09-10-20 | 10:18: Met die leeftijd en compleet achterlijke instelling verdien je ook 6 planken. Sorry waarheid is hard maar godnondejuu wat lopen er een wappies op deze aardkloot rond.
Elk non argument erbij halen om maar iets te bagetaliseren.
@GeenZetel | 09-10-20 | 11:27: U wenst mij dus tussen 6 planken. Wat een geweldig fijn mens bent u. Maar ik heb nieuws: daar gaat u niet over en ik vind het een schande dat uw doodswens hier gewoon blijft staan.
Gelukkig zit er bij mij in de buurt een nachtwinkel.
Maar hoe lang nog.....
**twijfelt over kek godwinnetje mbt avondklok**
"Vroeger waren het laarzen, nu zijn het schoenen die bepalen wat goed is voor de burger.", hoorde ik onlangs iemand zeggen. Maar ik kan het ook verkeerd verstaan hebben door die verplcihte mondkapjes in het OV.
Best een mooie.
Er wordt steeds meer verboden omdat trots zijn op je eigenwijsheid en te stom zijn om te poepen doorgaans hand in hand gaan. Clueless wezen en in totale verwarring raken als er geen uitputtende lijst blijkt te bestaan van wat nog wel 'mag' en wat niet, maar tegelijkertijd onophoudelijk zeuren over overregulering en vervolgens niet één basisregel kunnen onthouden. Nederlanders hebben kennelijk een pathologische behoefte om regels te ontduiken, maar als die 'te onduidelijk' worden gevonden en er een beroep wordt gedaan op gezond verstand dan ontstaat er kortsluiting. De volksaard in een notendop: een dwarslaesie oplopen bij het bezopen off-piste skiën tijdens de derde vakantie van het jaar en daarna klagen dat de afzetting zo gemakkelijk te omzeilen was en het bordje zo klein en ook nog in het Duits.
We hebben geen leider(s).
We hebben een oppas.
Alleen die 'ouders' die komen nooit thuis.
"Er wordt nagedacht over een langetermijnplan". Man man man.
Het hele denkproces heeft een kwartier geduurd, daarna kwam men tot de conclusie dat paniekmaatregelen veel beter werken op tv.
''Er doen te veel mensen boodschappen. Laten we iedereen die boodschapjes moet doen naar de winkels komen in nog minder tijd!''
Koopavonden houden en misschien zelfs toevoegen zodat we de mensen uitsmeren over meer uren op een dag. Ik snap echt niet waar die lui in Den Haag mee bezig zijn!
Champion's League niveau paniekvoetbal.
Dit soort slappe maatregelen die niets uithalen zijn voor mij eerder een indicatie dat ze er zelf ook niet in geloven. Ondanks de vele besmettingen zijn er maar zeer weinig doden. Maatregelen zijn dan ook niet nodig. Ic capaciteit gaat ook prima. Als je echt denkt dat het virus gevaarlijk is gooi je de boel op slot. Niet dit soort kansloze maatregelen.
Men beweerd dat ze ook maar uitvoeren wat hen wordt opgedragen van uit bekende en minder bekende organisaties en stichtingen, die lhet beste met de mensheid voor hebben.
Wereldwijd zijn van de afsloten cases 4% geëindigd in een overlijden. Van de huidige cases is 99% mild en 1% serieus. Bron www.worldometers.info/coronavirus/
Winkels langer open, en dan ouderen 60+ adviseren om in de ochtend te gaan, mensen met kinderen in de middag, en alleenstaanden en stellen zonder kinderen 's avonds.
precies dit.
Tja, hoe controleer je dat...? Trouwboekje en paspoort mee naar de winkels in ieder geval en dáár in de rij voor een controle door een vakkenvuller of beveiliger of werkloze artiest? Oh nee, het is een advies. Nou dat kán iets schelen.
Volgende stappen:
Mannen moeten met een onderbroek-aan douchen
Vrouwen moeten naast een monddoek, een hoofddoek dragen
Homo's moeten even geen homo zijn, om het virus in te dammen
Meest veilige plek is de Moskee
En voor de rest:
MEDIA=VIRUS
Alsof we achterlijk zijn geworden.
je vergeet dat we ook geen varkensvlees meer mogen. Varkens dragen het virus over gelijk nertsen.
't grootste deel van de Nederlanders is ook achterlijk. Anders had GS wel tenminste 17.000.000 views per dag
@small_town_dude | 09-10-20 | 09:11: Zet je kat dan ook maar bij het groot vuil
@Lt-Kol Kilgore | 09-10-20 | 09:15:
Daar wordt al hard aangewerkt, om die wezens als ongewenst te bestempelen.
@kweethetooknietbeter | 09-10-20 | 09:20: Van de week las ik al dat honden en katten het virus ook kunnen verspreiden. Er zijn in talloze landen al zóveel huisdieren de straat opgetrapt vanwege de angst voor 'het virus' èn omdat men werkloos is geworden en geen geld meer heeft voor voer en dierenarts. Maar daar hoor je niemand over. Straathonden en -katten die verhongeren omdat de toeristen - waar ze eten van kregen - wegblijven en de restaurants waarvan ze de restjes kregen, gesloten zijn. Het is een schande. Met hoofdletters.
Het Kabinet is niet goed bij zijn hoofd.
Dat is nog heel mild uitgedrukt.
Jezus wat kansloos. Eerst een dikke week helemaal niks doen, en dan kom je hiermee? Ze hebben echt geen idee meer hé..
Gereformeerd Nederland is hier anders zeer gelukkig mee.
@happen_maar | 09-10-20 | 09:24: Wàt een onzin. En goed onderbouwd ook nog. Klasse!
"wordt nagedacht over een lange termijn plan".
Is daar deze zomer niet over nagedacht? Het is toch geen bende amouben die alleen maar op primaire prikkels kunnen reageren!!!
Zomerreces beste Human, welverdiende rust pakken.
Nee, het zijn amoeben
Ik denk dat het beste is dat iedereen zich twee weken netjes gaat houden aan de maatregelen en zo weinig mogelijk risico zal nemen. Optie 2 is meer maatregelen en maandenlang huilende mensen en ondernemers over de 'onrechtvaardige' maatregelen.
Om dan 2 weken na die 2 weken weer opnieuw te beginnen. Zolang er geen vaccin is en er genoeg mensen vatbaar zijn gaat het niet weg.
@Hadena | 09-10-20 | 09:13: Na die twee weken het besef houden (mentaliteit en discipline) dat het alsnog belangrijk is je aan bepaalde maatregelen te houden. Het idee is ook om in te dammen met zo min mogelijk maatregelen en waar nodig lokaal te kunnen ingrijpen.
Winkels korter open betekent meer mensen per uur in de winkels, beter is elke avond koopavond.
Dan help je ook nog aan wat extra omzet. Ik zou wel op een dinsdagavond in alle rust wat broeken willen passen in plaats van zaterdag om 16h in een volle zaak.
Precies, dit is weer een dom plan. Laten we alle werkende op dezelfde tijden naar de winkel jagen. En daarna klagen dat de besmettingen oplopen. Om dan nog meer domme maatregelen te nemen.
@Gandalph | 09-10-20 | 09:08: Je zou bijna gaan denken dat het opzettelijk is om steeds strengere 'maatregelen' te kunnen nemen. Bijna....
Is er enig bewijs dat er tijdens een koopavond meer besmettingen ontstaan dan tijdens normale winkeltijden? Dat er maatregelen nodig zijn begrijpt iedereen, maar ik krijg het idee dat de overheid maar wat doet. Er is amper onderzoek gedaan naar bronbesmettingen en contact onderzoek wordt mondjesmaat gedaan, maar ondertussen worden er wel allerhande maatregelen genomen gebaseerd op hysterie op internet (kerk in Staphorst) of willekeur (café's en restaurants om 22:00 uur dicht, stoppen van koopavonden).
Tel daarbij de zwabberkoers (van mondkapjes helpen niet tot mondkapjes advies) en het draagvlak zal steeds minder worden.
De overheid doet er alles aan om de migrantengemeenschappen niet op de tenen te hoeven trappen.
Nee, natuurlijk is daar geen bewijs voor. Er zijn alleen vermoedens. Bovendien gaat het daarbij ook niet om homogene groepen.
@Zeisss | 09-10-20 | 09:07: Je bent toch niet aan het stigmatiseren he? Maar inderdaad, laten we een kat een kat moemen en duidelijk maken waar obv het aantal besmettingen de meeste risico's zijn.
Lood om oud ijzer/vestzak broekzak. Wellicht wordt het dan op de donderdag- of vrijdagmiddag een stuk drukker in de winkels. En dat is nou ook weer niet de bedoeling. In het kader van de spreiding zou ik zeggen: niet een koopavond afschaffen. Misschien zouden alle winkels juist 24/7 open 'moeten.'
Jij denkt net zo krom als ik, leuk.
Links is de baas in Nederland daarom mogen gesubsidieerde cultuurpaleizen wel open en hardwerkende ondernemers niet.
Je zou zeggen dat winkels juist 24/7 open moeten zijn. Hoe meer spreiding, hoe dunner de spoeling, en dus makkelijker om afstand te houden.
3 x in eenp aar minuten dit idee, dan moet er toch wel iets inzitten.
@Mr_Natural | 09-10-20 | 09:06: De overheid "moet iets doen" om niet later het verwijt te krijgen dat ze het oplopende aantal besmettingen niet serieus genoeg namen. Wat ze doen doet er niet zoveel toe.
Een ‘koopavond’? Bestond dat serieus nog? Om verspreiding tegen te gaan is het handiger om openingstijden te verruimen zodat een betere spreiding van bezoekers te realiseren is. Hier in de bibliotheek nog maar twee uur per dag open wegens ‘Corona’. Echt superhandig dat de altijd rustige plek nu zelf voor een piek heeft gezorgd.
Nee gewoon een winkels meer open alles op bestelling afgeleverd in een doos in de vorm van een drive in. Mensen hebben niks te zoeken in een winkel maar denk dat de macht van de Unilevers en Aholds te groot is op de VVD.
Het zijn nu eenmaal ambtenaren en politici die dergelijke dingen bedenken.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:12: je wilt wel heel graag he..2e keer dat je je paniek laat spreken over dozen en ophalen. Want er zijn 10.000 doden gevallen met een gemiddelde leeftijd van 80. Dan mag een heel land kapot ja. Laat dat "denken" maar achterwege, paniekboomer.
Kennen jullie iemand die Corona heeft? Ik niet namelijk.
Mijn zwager en zijn vrouw. Beide in het ziekenhuis gelegen. Dat vonden ze geen pretje.
Ja. Een collega had het. Een weekje stevig verkouden. Meer was het niet.
Corona is het nieuwe HIV. Je schreeuwt het niet van de daken als je het hebt.
@Red shirt | 09-10-20 | 08:59:
In Rusland ja.
Das iets anders.
Een collega. Had er niets van gemerkt. Kwamen ze toevallig achter bij bloedprikken. En een kerel hier uit het dorp. Twee dagen ziek, tegen de tijd dat hij de uitslag van de test had voelde hij zich weer prima.
Ik ken er zes. Hoewel het nu nog maar vier zijn.
Helaas meerdere, waarvan 2 op IC hebben gelegen, zowel in buik-als rugligging. Oké die twee hadden serieus overgewicht, diabetes en nog wat. Ik kwam ééntje tegen en denk je dat zij was afgevallen? Nee hoor, het vetschort was nog ruimschoots aanwezig.
@johoost | 09-10-20 | 09:02:
Beter of…
Kan ook haast niet. Buren die zich lieten testen kregen pas na 8 dagen uitslagen. Dus zodra je het weet is het eigenlijk alweer voorbij.
Goede vriendin, eind 30, 5 weken IC, nu aan het revalideren, beide ouders overleden aan Corona.
ik kan er zo 20+ opnoemen, misschien wat vrienden zoeken?
Ik ken Donald Trump een beetje, van tv
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:13: 20+ is best wel veel, misschien wat ontvrienden?
@jacobh-59 | 09-10-20 | 09:18: GeenZetel heeft vast 9000 'vrienden' op facebook. Dan kom je er misschien net aan. Ik ken niemand in mijn omgeving die corona heeft gehad, geen vrienden, geen collega's, geen familie, geen buren, niemand. Terwijl de meesten toch ook op wintersport zijn geweest.
@small_town_dude | 09-10-20 | 09:26: dat kan ook wel he. Het is niet zo dat een zestal miljoen mensen het heeft gehad. Persoonlijk ken ik 2 mensen die het gehad hebben (zelfde huishouden).
@Red shirt | 09-10-20 | 08:59: je zwager en zijn vrouw? je zus en haar man, dus...
@Juul Tankuul | 09-10-20 | 10:11: of de broer van je vrouw, en zijn vrouw.
Misschien wel de allerlaatste koopavond ever. Want Koopavonden lopen bijna nergens meer, afgezien van de avonden in december.
In Gasselternijeveenschemond niet nee...
@Zeisss | 09-10-20 | 09:10: nou in gasselterboerveenschemond ook echt niet hoor. Of in achter het Hout.
Ambtenaren krijgen een thuiswerk bonus, de uitkering van de koning gaat met 3,5 ton omhoog, alle elite theaters een ontheffing, badmuts geeft een feestje en de rest van Nederland zijn, en ik zeg het gewoon, een stel aso’s die hun bek moeten houden. Winter is coming.
Gek hè, zo'n pandemie. Alsof er marsmannetjes landen. Hadden we nooit op voorbereid kunnen zijn natuurlijk. En nu maar spartelen. In Duitsland was er, al ver voor deze crisis, in ieder geval nog een Wet Bescherming Infectieziekten. Maar in Nederland is regeren vooral klungelig reageren. Van vooruitzien is geen sprake.
Bescherm ouderen en zwakkeren zo veel mogelijk door in hun aanwezigheid een mondkapje te dragen.
Zet alles in op de sneltest (o.b.v. eiwit-check) zodat een mogelijk besmettelijk persoon niet in de gelegenheid komt nog dagenlang rond te lopen. En zorg dat je deze test gewoon bij de Kruidvat o.i.d. kan kopen.
Je zult een gewapende agent die gaat schieten voor m'n deur zetten om mij binnen te houden want anders blijf ik niet binnen.
@Johan_Voorhaar | 09-10-20 | 09:00: Stoere jongen.
als we nou eens beginnen met een boete van 10 K.
@PerineumPiraat | 09-10-20 | 09:30: U had dictator moeten worden. Oh wacht...
Willen ze het niet begrijpen?
De reguliere zorg komt in gevaar.
maar ja, de verkiezingen he... Stel die dan gewoon en jaar uit, en neem gvd nu die beslissing.
Zachte heelmeesters maken maken zeer stinkende wonden...
Nee! Niet nog een jaar langer deze faalhazen aan het roer....
@Ommezwaai | 09-10-20 | 09:04: Alsof er iets zou veranderen als er nu verkiezingen zouden zijn... droom lekker verder.
@Ommezwaai | 09-10-20 | 09:04: Want? Het Nederlandse volk is zo ongelofelijk dom, die gasten lopen er de komende 4,5 jaar weer hoor.
Wat loopt iedereen toch te miepen over die avondklok joh? Toch hartstikke gezellig? Iedereen voor 20 uur binnen. Lekker voor de openhaard liggen met een lekker bock biertje erbij. Het is toch pleuris weer.
Liggend bockbier zuipen moet net je ding zijn.
hear hear!
Juli 2021: overwerkte verloskundigen.
#eristochaltijdwat
En mag ik dan na een paar Duvels schreeuwen of moet ik een keer praten met mijn vrouw? Hoe gaat dat eigenlijk?
@Zeisss | 09-10-20 | 09:13: Pro tip: thuis die vraag niet stellen.
Nu nog een zondagssluiting en de SGP is ook weer blij.
Wat bezielt je ook om zo rond 20.15 met een zwabber in de Blokker te staan. Verder lijkt dit een nutteloze maatregel. Beter supermarkten volledig sluiten en iedereen verplichten online te winkelen. Lokale AH kan dan Albert.nl assisteren bij het uitleveren. Geen gejank, gewoon opschalen.
Maar wie knijpt er dan voor me in de avocado’s?
@johoost | 09-10-20 | 09:04:
Dat er vóór jou iemand in de avocado's knijpt was toch juist het probleem?
online winkelen vind ik dus echt voor losers. Die mensen die ook alles van IKEA prima vinden en Zalando. Voor dat type mensen is ooit de HEMA uitgevonden. Get a life.
Man man man
Dus dan maar allemaal tegelijk om 19.45 boodschappen doen.
Ondertussen van het weekend,
Zaterdag 10 Oktober 2020
09:00 - 16:00 Vlooienmarkt Leiden Holiday Inn
Zondag 11 Oktober 2020
09:00 - 15:30 Rommelmarkt Herpen
09:00 - 16:00 Openlucht Vlooienmarkt Arnhem
09:00 - 16:00 Vlooienmarkt Keizerswei Doorn
09:00 - 16:00 Vlooienmarkt Leiden Holiday Inn
09:00 - 16:30 Vlooienmarkt Kennemerhal Haarlem
Ah, u heeft een abo op de nationale vlooienmarktagenda. Nogmaals, er hebben slechts enkele besmettingen wereldwijd plaatsgevonden in de openlucht.
@Einde van de Domheid | 09-10-20 | 08:54: Waaronder Trump
Klopt maar dat zijn zogenaamde 'doorstroomlocaties' net als supermarkten dus dan mag het.
Bedankt voor de tip.
Om 9h15 is al het echt interessante spul verkocht aan lokale handelaars die het vervolgens op internet of in de winkel zetten. Altijd jammer, maar voor een stapeltje Chicks uit de 80s of een paar LPs van de Clash wel weer leuk om eens te bezoeken.
Op naar Herpen!
Er worden precies wel heel veel vlooien verkocht.
Bij het ingaan van een theater houdt men 1.5 afstand, bij het plaatsnemen ook (de overdracht van aerosolen in het voorbijgaan is niet voldoende voor besmetting) Bij he verlaten van de zaal gaat dat rij voor rij. Dat is niet hoe een koopavond eruit ziet.
Je hoort dan ook het meest van besmettingn bij groepen die lang in een 'likaal' zitten (cafe, zangkoor, debiele carnavalpolonaisezweters, Moskee etc.) (O wacht, dat laatste hoor je niet...)
Bij de bios gaat dat helaas niet zo.
Wat zijn wij toch een eigenwijs kutvolk. Ik hoorde gisteren van 3 mensen die klachten hebben, maar zich niet laten testen, want verkouden. Extrapoleer dit even naar de rest van Nederland en het zal minstens tot 1 december duren voordat de curve weer geflattend is. Ondertussen blijft het oorverdovend stil bij Rutte en zijn clubje. De maatregelen, de echte dan, blijven gewoon uit.
1-12? lol, optimist. Het staat letterlijk op de NPO app, min. 1,5 jaar.
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 08:52: 1 december... haha maak daar maar mei 2021 van en omdat een vaccin helemaal niet zo snel uitgerold kan worden hebben we een 3e curve in september 2021 te pakken maar dan is die 20% die nu moeilijk doet grotendeels wakker geschud of inmiddels begraven. Dus wachten loont!
@GeenZetel & Graaf, ik vrees dat jullie gelijk hebben, met halve maatregelen mag je inderdaad van ergens in het voorjaar 2021 rekening houden. Ik schenk maar even een sterke bak koffie in. Boks
@pibasso | 09-10-20 | 09:01: Daarom de overheid moet het fpp2 en ffp3 masker faciliteren en verplichten te dragen als je bij vreemde in de buurt bent, binnen buiten maakt niet uit geen risico nemen.
Goed voorbeeld je bent verplicht een gordel te dragen in de auto de kans dat je een ongeluk krijgt is klein maar de gevolgen van letsel of zelfs de dood zijn te groot. Dus verplichten. Daarnaast moet er een wetswijziging komen dat de overheid in staat stelt geloofshuizen te sluiten, iets dat nu niet kan waardoor je situaties als in Staphorst krijgt.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:07: FFP2 en 3 is echt voor direct contact in de zorg, chirurgische mondkapjes (wel type IIR) zijn afdoende en houden kleine druppels ook buiten. Type IIR is een vloeistofbestendige variant.
@GeenZetel | 09-10-20 | 09:07: hier spreekt angst en blind vertrouwen in de onbetrouwbare overheid. Je moet wel een boomer zijn, ga maar slapen... vadertje staat zorgt voor u!
Binnen 10 dagen na heden activeren ze de avondklok. Mark my words.
Of ditmaal een volledige lockdown. Het kan heel snel gaan nu, volgens het weeroverzicht krijgen we een week lang regen in Nederland...
Jammer dat er nog geen remind me in 1 week functie is hiero.
@maSs | 09-10-20 | 09:32: 't Is hier geen Reddit.
Das Führer Rutte hauptkwartier gibt bekant:
Achtung,Achtung um 19.00 fangt die Sperrzeit an. Missachten des Verbots wird mit Zivildienst und Geldbusse bestraft Ta ta da ta.............
Als de argumenten op zijn gaat men dit soort tokkie opmerkingen maken.
"ik vind iets niet leuk, begrijp het ook niet want mijn schoonmaat is hoger dan mn IQ, dram dram dram."
@GeenZetel | 09-10-20 | 08:50:
Het beleid van Rutte is van hetzelfde niveau ouwe Tokkie.
Ja ja , u is 3e of 4e generatie oorlogsch getraumatischeerd?
Of anti autoritair opgevoed en mentaal vergiftigd door 15 jaar NL onderwijs?
De Godwin, altijd binnen handbereik!
Oh ja? Heb jij een IQ van 35? Dan is je spelling nog best goed.
Er wordt nagedacht over een langetermijnplan? Nu al? Nagedacht? Zo, lekker snel. Regeren is vooruitzien, en daar kan je Rubberen Rutte in elk geval niet van betichten.
Die plannen zijn er al lang, juridisch was het eea nog niet mogelijk maar nu wel vandaar deze berichten om het klootjesvolk voor te masseren voor het nieuwe normaal.
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 08:50: Exact, zoals die 'fake news' whatsapp die heel NL doorging vorige week met de aankoniging van een Avondklok en stoppen van de amateursport....
Gewoon proefballonnetjes en laten wennen aan het idee.
@PerineumPiraat | 09-10-20 | 09:12: dat bericht leek me fake op de manier dat het te vroeg gelekt leek te zijn, net als hugo de schoentjes z'n eerste opzet voor de spoedwet waarbij er zo hard op ingehakt werd (terecht overigens) dat de boel is aangepast (had afgeschaft moeten worden en de jonge had naar huis gemoeten)
Logisch, geef mensen minder tijd om hun boodschappen te doen zodat je zeker weet dat, als de winkels open zijn, het aantal mensen lekker hoog is ipv verspreiden over de dag. Ik vind dit meer pleiten voor onbeperkte openstelling, weg met de avondrust en zondagsrust.
Men hoort niet in een winkel rond te lopen maar alles vooraf besteld in een doos opgehaald in de vorm van een drive in. Makkelijker, veiliger en goedkoper.
@GeenZetel | 09-10-20 | 08:52: Als men vooraf moet bestellen koopt men minder dan als men zelf door de winkel moet slalommen en van allerlei aanbiedingen tegenkomt. Zo werken supermarkten althans.
Iedere positieve test een besmetting noemen is fake news.
Helemaal mee eens en die benaming is ook nog eens een heel onzinnig èn ergelijk verschijnsel. Dient slechts 1 doel: angst aanjagen.
Je kan ook in eerste instantie een avondklok van 18:00 uur instellen voor vrouwen. Dat zijn immers de wezens die voor hun plezier gaan winkelen. Als een man de inkopen gaat doen, is ie zo klaar.
Lol, (taboeeeeeeeeee)
Of geweaun zoals in fatsoenlijke moesliem landen moeders de vrouw verplicht in de keuken blijven.
Inderdaad. Vrouwenavondklok lijkt me een perfect idee. Die komen elkaar altijd midden in een gang tegen en kleppen elkaar helemaal suf. En dan de hele tijd ohsorry zeggen als je boos kijkt om er langs te kunnen.
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 08:49: Of hijs ze in een boerka, dat is nog eens vooruitziend beleid.
Ja dag, moet ik zeker weer chickies in de bibliotheek oppikken ipv in de Appie.
Gister omdat ik echt geen andere mogelijkheid voor het ophalen van een simkaart naar Nijmegen Dukenburg geweest. In dit gehele winkel centrum liepen 3 mensen met een mondkapje de rest liep allemaal vrolijk langs elkaar alsof er niks aan de hand is. Met dit soort low life mentaliteit is het vragen om een 2e heftige weken lange lockdown. Buma zou zeggen chapeau!
Ik was last night in Sweden, ook nergens mondkapjes. Zelfs niet in openbaar vervoer. Domme Zweden vragen er gewoon zelf om.
Mondkapjes helpen niet... Dus waarom zou je die omdoen? Schijnveiligheid is het!
Met andere woorden: wat de overheid ook doet gaat niets uitmaken. Met een dergelijk low awareness level is dit land naar de klote met dank aan de ingezetenen zelf. Natuurlijk verloop: ook mooi!
@Thijsz | 09-10-20 | 08:49: domme l**!
@Thijsz | 09-10-20 | 08:49: Een normaal stoffen mondmasker als beide ze dragen is geen schijnveiligheid. Maar ik vind wel dat de overheid de kans had deze zomer om lang en breed fpp2 en fpp3 maskers te verspreiden, producten die wel langer en beter werken, waardoor types als u geen reden meer hebben de betweter uit te hangen.
@Thijsz | 09-10-20 | 08:49:
Mondkapjes zijn om te voorkomen dat besmette mensen weer andere mensen besmetten, en werken in dat opzicht wel degelijk.
@Thijsz | 09-10-20 | ja logisch, al die IC medewerkers en artsen lopen voor Jan lul met al die PBm’s, zeg het effe tegen al die helden van de zorg dat het allemaal onzin is ok?
Benieuwd of al die mondkapjes dragers, dat nu voor de rest van hun leven blijven doen. Er overlijden elk jaar immers ook zo’n 6500 mensen aan griep in NL en als zo’n ding helpt tegen corona, dan ook tegen influenza. Of is dat minder erg?
Valt dus wel mee. Normaal lopen er maar 5 mensen in wc Dukenburg tegenwoordig.
@Harde Henk | 09-10-20 | 09:03: nee maar voor griep hebben we inentingen. U weet wel zo’n griepprik.
@Hollandse_blauwe | 09-10-20 | 09:03: De mondkapjes waarmee het zorgpersoneel rondlopen, houden wél virusdeeltjes tegen. Deze zijn voor burgers echter verboden.
@maSs | 09-10-20 | 09:30: En desondanks dus toch nog 6500 doden per jaar.... waarom dan geen mondkapjes?
@Hollandse_blauwe | 09-10-20 | 09:03: In het zuiden des lands zijn meerdere chirurgen besmet en alvast 1 operatiekamer gesloten. Daar lopen ze toch allemaal met medische maskers? In ieder geval het operatie personeel. Dus het helpt allemaal geen zak.
Deze regering is niet capabel, volgen vanaf het begin "deskundigen" / bureau-virologen maar geen pandemie-experts... als die er al zijn.... Kudde-immuniteit is de meest logische oplossing (tot heden bij alle infectie-ziekten) waarbij een vaccin komende lente goed kan bijdragen.Gooi de economie open voor de minder kwetsbare mensen en accepteer dat er nog wat slachtoffers in deze oorlog gaan vallen, gezien er geen.... griepdoden in de cijfers van 2020 zitten... is de oversterfte minimaal.
Hear hear!
Druppel op een gloeiende plaat. We zitten niet ver van het punt scholen dicht / horeca dicht.
We zitten dichtbij het punt cash verboden en iedereen in Europa een test voor 250 euro per test. follow the money ..... altijd weer die dubbele agenda ontdekken.
@penis-aqua-rosA | 09-10-20 | 08:49:
Wap-Wap-Wap...
@penis-aqua-rosA | 09-10-20 | 08:49: Haal ook even 5G en Willem Engel erbij joh, zwetsal
@pibasso | 09-10-20 | 09:16:
Doe ik!
@pibasso | 09-10-20 | 09:16:
Willem Engel is een arts zonder verborgen agenda. Schoenen heeft pabo gedaan, verdeel je kennis en vertrouwen!
@penis-aqua-rosA | 09-10-20 | 10:18: Haha, boks! en blijf gezond.
@penis-aqua-rosA | 09-10-20 | 10:22: emh, Willem Engel arts?
www.trouw.nl/binnenland/wetenschapper...
@pibasso | 09-10-20 | 10:22:
Thanks jij ook!
Sluit al die gesubsidieerde theaters maar. En ik ga nu 's avonds boodschappen doen omdat ik jong, zwaar besmettelijk volk , zoveel mogelijk mijd.
De meeste jeugd komt in groepjes vorm ook in de avond zonder mondkapje een winkel binnen en pakken allemaal een blikje huismerk energydrank en rekenen dit allemaal individueel af. Dit gedrag zou juist geweerd moeten worden. Ik ben zelf voor een algehele sluiting van winkels maak er maar een drive in van waarbij je de boodschappen online / op een briefje in dient en ze later ophaalt. Het is gewoon een keer genoeg geweest met al Famkes.
@GeenZetel | 09-10-20 | 08:49: Nou dat sluiten gaat me een beetje ver, maar ik heb sowieso niet begrepen dat mensen tussen 12 en 18 zich onderling nergens aan hoeven te houden , terwijl ze wel in gezinsverband leven en het daar verder verspreiden nadat ze het ergens door hun mobiele gedrag vanuit een andere groep hebben meegenomen.
Een langetermijn plan, zijn ze daar niet wat vroeg mee?
Volledige lockdown 3 weken lang. Daarna mondkapjes plicht... dit duurt veel te lang. Waarom aanmodderen? dit kost de samenleving veel meer. Waarom investeert de overheid niet samen met Duitsland in grootschalige productie van medische mondmaskers? Beschikbaar voor alle burgers in dit land en Duitsland? Als je daarmee de economie en het enigszins normale leven weer door kan oppakken dan heb je de 2e prijs binnen.
Omdat.Het.Geen.Donder.Uitmaakt
@marcoplarco | 09-10-20 | 09:07: hahahah ja vertel je al die IC artsen dat ook even? Dat ze gewoon in hun normale kloffie zonder alle PBm’s die COVID patiënten kunnen behandelen?
@Hollandse_blauwe | 09-10-20 | 09:25: moeten we dat vertellen voordat ze hun dansje voor instagram doen of tijdens een playback grapje voor facebook? En geldt dat ook voor de overvolle noodhospitaals waar men al maanden zwoegt om mensen van alle leeftijden te helpen dit killer virus te verslaan?
Voor iedereen die nog steeds gelooft dat dit binnen een jaar over is, het staat er echt: Langetermijnplan.
1.5 jaar minimaal. Lees permanent. Hopelijk mogen we nog stemmen in maart 2021 maar ik denk dat zelfs dat maar wordt afgeschaft.
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 08:44: Dat zal inderdaad op het randje zijn.
@Graaf_van_Hogendorp | 09-10-20 | 08:44:
Kajsa gaat poststemmen introduceren, in navolging van ex-collega Hillary. Dan wordt plotseling D66 de grootste partij met 79 zetels en Kaag minister president.
De postzakken met reeds ingevulde stembiljetten staan al klaar in de kelder van het ministerie.
@Stormageddon | 09-10-20 | 13:51:
Het is allemaal zo doorzichtig dat het gros het niet zal geloven.
Wat is de logica hier achter of denkt Den Haag dat het alleen maar om funshoppen gaat op Do. avonden?
Het is politiek. Daar komt geen logica bij kijken.
Is het virus actiever in de avond, lijkt wel zo.
De maatregelen zijn in toenemende mate ook niet om het virus te bestrijden (alsof een overheid dat kan doen lol) maar om het kantklossend proletariaat in toom te houden.
Dit kabinet is totaal de regie kwijt, loze maatregelingen. Het virus schijnt nu een klok te hebben om toe te slaan.
Toen er nog geen Corona was stelde koopavond al niet veel meer voor. Dus weer een wassen neus maatregel.
En toch kan ik het als hardwerkende Nederlander waarderen, ook dat we tegenwoordig op zondagen bij de meeste winkels terecht kunnen (zal binnenkort ook wel niet meer mogen). Verschrikkelijk frustrerend en ouderwets in een tijd waar je met z'n tweeën fulltime moet werken, en dat je dan bij veel winkels of bedrijven niet terecht kunt omdat ze alleen maar doordeweeks van 9 tot 5 zijn geopend.
@Le Roi | 09-10-20 | 08:43:
Ze gaan ervan uit dat je thuis gaat werken en/of online by meneer Appie (bol) en meneer Bazos gaat bestellen.
Als ik zie wat voor types hier op koopavond in roedels door de stad trekken, zich nérgens maar dan ook nérgens iets van aan trekkend, dan begrijp ik het wel.
Maar het probleem zit inderdaad feitelijk níét bij die kleine middenstander met 6 man in de zaak.
pak dan ook de oorzaak aan en leg die roedels aan banden, maar ja, dat vraagt een inspanning natuurlijk.
De BOL punt Coms van dit land sprongen weer een gat in de lucht.
Echt hoor dit kabinet is tegen een gezonde middenstand en voor het grootgraai kapitaal.
Ik zou er SP'er van worden.
De komende maatschappij is juist een walhalla voor marxisten. Big business colluding with big government met een monddode volgzame populatie belastingschaapjes die je naar eigen goeddunken kunt inzetten waar je wilt en vertellen wat ze moeten doen. De SP's en andere marxisten hun natte droom.
Niet echt. De maatregelen in Nederland zijn juist enorm slap, vergelijkbaar met Zweden, dus waar haal jij dit idee vandaan? Ze doen juist alles om een lockdown of extreme maatregelen te voorkomen. Dus het is dankzij deze slappe aanpak in combinatie met een grote groep mensen die denken dat het virus vanzelf wel weggaat of dat dit geen gevolgen kan hebben voor groepen mensen.
@First Contact | 09-10-20 | 08:41:
Zo'n beetje alles sluiten waar je in de avond nog de deur voor uitkomt is defacto gewoon een avondklok maar dan weer op zijn Nederland.
Een intelligente avondklok maar het doel en uitwerking is hetzelfde.
Een beetje lokale middenstander gooit een bestellijstje online en komt de spullen bij je brengen.
Kijk allemaal Op1 nog even terug van gisteravond en hoor dan dat het OMT totaal geen enkel idee heeft waar ze mee bezig zijn.
Nu de rona wet is aangenomen komen er nog veel meer maatregelen. Enige om dat tegen te houden is dat het maar 3 maanden mag gelden. Maar Schoentjes zei al dat hij ervan uitging dat het wordt verlengd (waarschijnlijk tot de verkiezingen van 2021 schat ik zo in, als die nog doorgaan). En er is veel meer mogelijk wettelijk gezien nu.
Zoals de NPO app vanochtend al zei, ga er maar vanuit dat de maatregelen nog 1,5 jaar gaan duren. Sluit ook straks de verplichte apps (en sociale punten) niet uit. En na 1,5 jaar... is het wellicht alweer het nieuwe normaal aangezien de schaapjes inmiddels eraan gewend zijn geraakt.
Dat laatste is volgens mij precies waar we naartoe gaan. Griep is tenslotte ook vervelend, en daar gaan ook veel mensen aan dood, dus laten we alles maar lekker houden zoals het is.
Er wordt nagedacht over een langetermijnplan. Huh, nu al, het is pas oktober?
Ondertussen staan de scholieren in groepjes van tientallen samen te hokken aan de uitgang van het station om maar een voorbeeld te geven.
Wat zou er gevaarlijker zijn, met 4 mensen in de bakkerij waar een plexi raam tussen verkoper en producten zit (realiteit in Belgie) die ook nog eens goed verlucht is of met 30 man in een coupe van een trein met airco, waar dan nog eens een paar man lak heeft aan alle regels ? Ik stel dan maar voor het openbaar vervoer te sluiten. Het lijkt wel of er niemand nog zijn hersenen gebruikt de laatste 6 maand.
Kroost moet nog wel geïndoctrineerd kunnen worden op sgolen, als ze thuis zitten hebben ouders er nog zicht op en dat moeten we niet willen met zijn allen.
Er wordt inmiddels vooral op de emotie ‘gemanaged’ en bestuurd. Erg kwalijk.
Drama, ze hebben nog niks geleerd van de vorige keren. Blind vertrouwen op dat het (egoïstische) volk zich aanpast aan hun opgedragen regeltjes, weinig communicatie en vervolgens slappe maatregelen om het tij te keren. Het ziet er erg slecht uit voor Nederland.
Jaja, we gaan allemaal dood en zo, maar vooralsnog lijkt er geen causaal verband te zijn tussen strenge maatregelen en hoe stijl de corona curve verloopt, internationaal gezien.
Daar heb je wel een punt. Het "ikke,ikke, de rest kan stikken" (no pun intended) is in NL wat meer ontwikkeld dan in de meeste andere landen.
@jemagookniksmeer | 09-10-20 | 08:40: www.worldometers.info/coronavirus/ Dodental loopt in veel landen al weer op. Blijkbaar zijn de griepmaanden universeel, de ernst van het virus werd vorig jaar in China ook pas duidelijk in november/december.
@jemagookniksmeer | 09-10-20 | 08:40: Kijk in dat geval maar niet hoe het nu in Italië gaat. Dan blijft er van je betoog niets over. Om van Nieuw-Zeeland en een flink aantal Aziatische landen (China!) nog maar te zwijgen.
@Hetkanverkeren | 09-10-20 | 08:46: Stop wel svp eens met blind naar dodental te kijken. Hoe oud zijn die mensen? Onderliggend lijden? Als je gemiddelde sterfleeftijd opeens omlaag duikt dan is er wat aan de hand. Dit is vooral sterven met Corona, niet door Corona. Stelletje paniekzaaiers.
@HornoxNL | 09-10-20 | 08:49: Helaas heb ik nog geen site kunnen vinden met een goed overzicht van de zorgcapaciteit per land. Ziekenhuizen maken zich grote zorgen over de enorme toename aan patiënten. Dus vertel, waarom zou ik een willekeurige anonieme reaguurder vertrouwen op het ontkrachten van alarmerende berichten van mensen in het 'veld'?
Elke maatregel die genomen wordt, zou twee weken later zichtbaar moeten worden in de statistieken. In landen als Spanje is al maanden een muilkorfplicht. Resultaat: Koploper in overlijdens (2.6 per miljoen inwoners). Waarom zou ik me houden aan iets wat bewezen niet werkt, en wat bewezen een negatieve invloed op de samenleving heeft?
@marcoplarco | 09-10-20 | 09:03: Onzin, omdat het al tientallen keren bewezen is dat het werkt. Zoek maar op onafhankelijk onderzoek RTL nieuws of het onderzoek van Oxford. Buiten deze onderzoeken kun je toch zelf ook wel bedenken dat iedere vorm van bedekking voor je mond en neus een % de kans zal verminderen.
@HornoxNL | 09-10-20 | 08:49: In dit geval kijk ik naar hoe Italië nu wel de curve hanteerbaar houdt, niet naar het drama van een half jaar geleden. Dat geldt ook voor de overige voorbeelden. Dat ben ik overigens wel vergeten duidelijk te zeggen.
Alsnog.
@marcoplarco | 09-10-20 | 09:03: In Spanje en Italie neemt 95% Opa en Oma in huis. Wij stoppen ze liever weg in verzorgingshuizen.
Enig idee wat er gebeurt als 3 generaties in 1 huis wonen en 2 generaties gaan gewoon aan het werk. Dat is er daar aan de hand.
Hier in Spanje is de situatie al niet veel beter maar wel met regels die duidelijk zijn voor iedereen. In Nederland een slappe hap, met het openbaar vervoer wel mondkapjes en ergens anders weer niet.. En hier worden boetes uitgeschreven, in Nedeerland alles veel te vrijblijvend met de achterliggende gedachte van... ahhh het komt wel goed...
@lock box | 09-10-20 | 09:48: Hier zijn ze op voorhand (!) al bang hoe ze dit moeten handhaven. Stel je voor dat de handhavers het te druk krijgen. Blijf gezond Lockbox!
@lock box | 09-10-20 | 09:48: En dat is precies mijn punt. In Spanje is het helemaal duidelijk en houdt het gros van de mensen zich aan de opgelegde regels.
Het resultaat? Precies hetzelfde als in Nederland waar men de regels aan de laars lapt.
Conclusie: De regels hebben geen enkel effect op de uitkomst.
Vraag: Waarom zouden we ons dan aan die regels moeten houden?
@pibasso | 09-10-20 | 09:14: Onze huizen zijn er niet meer op berekend om ouders in huis te nemen. Of wilt u 3 generaties in een 3-kamerflatje proppen? Dat gebeurt in een flatje in b.v. Madrid toch ook niet?
En hoeren dan? Moeten die hun kut ook om 18.00 uur dichtgooien?
Maar tussen 17/18 uur is het “happy hour”.
Voor de monkapjesbef fetishisten zijn het dan weer gouden tijden.
Nou nog op zondag alle winkels dicht en met z'n allen naar de kerk, dan zijn alle problemen opgelost.
De droom van de gristenen. En verdienmodel. En Yasser deelt 10.000 uit, Seegers geeft iedereen een bijbel.
Gebruik die koopavond nou voor de ouderen en kwetsbaren!
Dan kan ik de rest vd dag gewoon lekker shoppen.
Zonder dollen.....
Is nu de detailhandel aan de beurt?
Kopen we nog niet genoeg online?
Koopavondklok? Je verzint het niet.
1984
Koopavonden schrappen zodat er overdag nog meer mensen de winkels in worden gepropt. Logisch toch?
Inderdaad, een deel zal het uit-/afstellen een ander deel gaat het op andere tijden doen.
Correct. Dan wordt het op de zaterdag bijvoorbeeld drukker. En dan? Zaterdag ook maar alles sluiten? Los van ieders mening of Corona nu ernstig is of niet, deze aanpak slaat nergens op.
Ik zou eerder de winkels 24u per dag opengooien om de drukte te spreiden.
Net als sportkantines sluiten, waarop veel sporters gewoon gezellig naar de kroeg gaan. Het dat niet Hanlons Razor?
Dus hetzelfde aantal aankopen moeten we nu in een korter tijdsbestek doen, waardoor het nog drukker wordt in de winkels, winkelstraten en winkelcentra?
In belgie werd er op een bepaald moment verplicht om enkel alleen te winkelen en was er een maximum verblijf in de winkel van 30 minuten.
Dit is ook mijn eerste gedachte. Ondoordacht besluit.
Ja, zoals gezegd, er zijn ons EXTRA maatregelen beloofd.
Niet BETERE maatregelen.
Iedereen die denkt dat al deze maatregelen met een of ander virusje te maken hebben en dat er logica achter zit is sowieso een volsagen imbeciel.
@Antiquerulant | 09-10-20 | 09:23: Zo te lezen zit u ook vol sagen.
Koopavonden functioneren nog nauwelijks. Door de vele uren opentijd elders is er geen behoefte meer aan en in veel winkelgebieden wordt de sfeer 's avonds flink vergald door asociale zwerfjeugd die duidelijk thuis niets te doen heeft.
Beter zou men zondagen sluiten en kijken of er een doordeweekse dag minder kan. Dat spaart ook flink op de arbeidsuren. Alles bij gelijke omzet.
@AntiZanicz | 09-10-20 | 10:13:
Nee laten we alle klanten gewoon 's maandags van 8:00 - 10:00 langs laten komen, dat is pas efficiënt.
U heeft duidelijk nog nooit een retail organisatie van binnen gezien. Als de schaalgrootte per vestiging groot genoeg is (dan heb ik het over Hypermarché en Walmart), is 24/7 ideaal voor de bedrijfsvoering: overdag alle hens aan dek voor de klanten, 's nachts minimale bezetting voor herbevoorrading, vullen en spiegelen van de schappen en retouren-verwerking. Eventueel voorbereiding van acties/reclames van de volgende dag.
Personeel kan kiezen wanneer ze wil werken (je staat er van te kijken hoeveel mensen graag in de nachtelijke uurtjes willen werken), chauffeurs hebben geen last meer van files, en een klant die om half twaalf 's nachts nog een batterij nodig heeft kan 'm gewoon komen halen. De consument hoeft dus ook geen allerhande grijpvoorraden thuis meer aan te leggen (van elastiekjes tot batterijen tot schroefjes en boutjes).
Maar u leeft duidelijk nog liever in een achterlijke, belachelijke dure tijd van buurtsupers en kruideniers met marges van >25% ....
Er wordt nagedacht over een langetermijnplan......
Regeren is vooruitzien.
Er wordt voorlopig alleen over nagedacht.
Rutte heeft nog nooit verder gekeken dan dat z'n neus lang is. Hoewel op gezette tijden zijn neus wel heel erg lang is...
Ja, dat langetermijn-dingen-doen kan nu, nu de coronawet er bijna door is.
In ieder geval tot de verkiezingen in maart. Daarna krijgen we, als we het goed hebben gedaan, een aai over onze bol. Met ondersteuning van het mediakartel.
Dat je pas na 6 maanden corona crisis op het idee komt om over een lange termijn plan na te denken, zegt alles over deze regering wat je moet weten.
Nou, avondklok, kom er maar in.
Koopavondklok.
Koekkoek Koekkoek 20.00 uur!
Rennen voor je leven.
@Ruimedenker | 09-10-20 | 08:34:
Hoort sirene om 19:58 uur en rent naar de schuilkelder! Cojona on its devious way.
@penis-aqua-rosA | 09-10-20 | 08:41:
Nou, terecht tog? Hoort gewoon bij het beleid, waarover ik de indruk had dat deze op het GS reageerderspaneel behoorlijk breed gedragen werd. Kijk maar naar de bekpampers discussie hier.
@nope | 09-10-20 | 08:45: Dit was bedoeld als reactie op @Le Roi....
@nope | 09-10-20 | 08:46: Ik steun 'het beleid' en de hele hysterie rondom dit griepvirus niet. Dus een avondklok ben ik, alle gekheid op een stokje, ook pertinent op tegen.
@Le Roi | 09-10-20 | 08:51: Moi aussi!
REAGEER OOK