Redactie Parool nog steeds niet opgeblazen
De stad staat vol met gebouwen, van wereldvermaarde architecten tot totale prutsers. Wat zijn de verhalen achter deze gebouwen? Deze keer: het gebouw van Het Parool.
Social
In onze reeks Besmeurde, Bekladde en Aangevallen Gebouwen hadden we al eerder het pand van De Telegraaf aan de Basisweg, Thierry Baudets onderkomen aan De Gracht en die aanslag op een moskee. De redactie van Het Parool is nog steeds pico bello in orde. Niet omver getrokken, en ook niet beklad met rode verf enzo. Het staat er nog steeds, gek genoeg.
Ook de Jacob Bontiusplaats in Amsterdam, waar Het Parool zetelt op NUMMER 9 (hint), is nog steeds niet plat gebulldozerd danwel onder de rode verf besmeurd. Hetwelk best wel gek is. De VOC-dokter Jacob de Bondt geldt als een zeer omstreden koloniaal. Bontius vergeleek inheemse vrouwen van Batavia met apen. In zo'n walgelijke straat wil je toch niet wonen/werken?
Wij wensen de Zwarte Baretjes uit de Bijlmer en hun witte helpertjes veel succes bij de sloopwerkzaamheden. En nu jullie daar toch zijn; breek ook de VOC-kade tot op de grond toe af. Kan daar mooi het Museum over Het Uitkeringsverleden komen.
Google-plaatje. Scheelt weer een fotograaf
Deze dus
Collateral Damage is geen enkel probleem, hoor!
Reaguursels
InloggenHet lijkt op een wervingsactie van het Parool om zodoende een paar anarchisten te activeren om het Peter Stuyvesant met de grond gelijk te maken. Pure opruiing
Hij dacht niet dat ze apen WAREN, maar dat ze het met apen DEDEN. Kloser rieden. Geeft niet, overkomt de besten, en ook GS wel eens.
Misschien moeten we ons (geroofd) goud ook weer teruggeven aan de Inca's en Maya's.
Die deden daar toch niets nuttigs mee. Waarde, dat vertegenwoordigde goud voor hen. En voor de bling. Wij doen er nuttige dingen mee zoals computercomponenten bouwen om te gamen en te surfen en te facebooken en te twitteren en te reaguren.
Ik lees de digitale Parool en vond het ook een soort van tip cq oproep om dat beeld omver te halen. Vreemde journalstiek.
Het beeld van Stuyvesant heeft óók recht op privacy. Maar het kwaad is al geschied.
Ik klik nog even die tweet aan om de reacties er op te lezen...
100% reacties in de strekking van verzetskrant naar NSB krant.
Is er daar op de redactie iemand short gegaan op de aandelen van de uitgeverij?
:"-)
Eigen gebouwen Wibautstraat voorheen PCM als laatste cadeau durfkapitalist Apex voor prikkie verkocht. Huur pand Bontiusplaats insane hoog ook toen. Handjeklap dealtje geweest in die sloopperiode.
En ik maar denken dat de wereld van Peter Stuyvesant ging over een sigarettenboer die het helemaal gemaakt had.
Het Parool is zum kotsen, alleen daarom hoop ik op een spoedig faillissement van deze BLM spreekbuis
Theodor Holman schrijft voor die krant. Als ik een slechte eigenschap van Theodor zou moeten opnoemen is het dat hij voor het Parool schrijft. Verder kom ik eigenlijk niet. Is dat niet vreemd?
De Nachtwacht lijkt mij het meest ideale object voor BLM, kunnen ze meteen internationaal mee scoren. Waarom staat daarover niets is dat kattenbakvulsel?
Ze hebben het woord Inuit expres verkeerd gespeld. Schande!
Het Parool was vroeger een verzetskrant, ik denk dat het in dit geval over grondverzet gaat...
Ze hebben de diversiteitsbunker nooit verlaten.
Wat een raar artikel. Er wordt opgeroepen tot geweld. Zo ken ik Geenstijl niet.
U ziet volgens mij de dubbele laag hier niet helemaal. Het Parool nodigt hier feitelijk gewoon uit om een specifiek standbeeld te bekladden. GeenStijl geeft vervolgens een koekje van eigen deeg.
@JackStick | 27-07-20 | 11:46: uw beider dialoog is de humorloze derde laag.
@koperbij | 27-07-20 | 11:54: Trek eens aan mijn vinger? Nee, die uit mijn gulp.
@koperbij | 27-07-20 | 11:54: Ik kreeg de indruk bij deze tegel dat Badr het ècht niet begreep. Vandaar mijn humorloze reactie. Onnodig, vermoed u?
Het parool komt binnenkort met een stuk over de plekken in 020 waar je de meeste hand-in-hand homo's kunt zien wandelen in het wild...
Niet in Nieuw-West in ieder geval.
@Badr Haary | 27-07-20 | 11:41: nee, daar zijn ze uitgestorven...
Of een lijst met de meeste witte wijken in het land?
@BadPatNL | 27-07-20 | 13:16: ja, en dan in combinatie met oud-hollandsche namen.
Goh, misschien ben ik dan wel naïef, maar in dit stukje in/van het Parool lijkt het er net op of ze iets van geweld oproepen? Zoiets van: HEY!!! BLM/Antifa anarchisten!!! Daar en daar staat er nog één!!!
No shit Sherlock.
Zo te lezen, was slavenhandel best lucratief... en we hoeven ze nu niet meer zelf op te halen. Met behulp van het 4e Europa en die eeuwige Duitsers komen ze vanzelf onze kant op dobberen. Met een beetje inventiviteit, wat hulp van het coa en een deugdelijk transit systeem kunnen we dit voormalige verdienmodel weer nieuw leven in blazen. Geen gezeik, iedereen rijk....
In onze reeks Besmeurde, Bekladde en Aangevallen Gebouwen:
Niet te vergeten oude woning van Ebru Emar.
Daar was een bezoekje omdat ze weigert weg te kijken van de problemen van onze multiculture samenleving
welke multiculturele samenleving?
Kunnen ze er niet een flinke rij pin automaten plaatsen over de hele breedte van de voorgevel ?
Die onderste foto, beter kun je de nepnieuwsfabrieken niet tonen.
LOL het NEP-complex !
Het parool schreef dat zwarte en Marokkaanse kindertjes stinken en viezeriken zijn. Toch wel moedig van een krant met zoveel grote glazen ramen. www.parool.nl/nieuws/ook-kinderen-vas...
images.fd.nl/archive/53669_hh-4369601...
Bij de Volkskrant hebben ze de letter E vergeten.
"En dat nemen ze serieus. "Ik heb al twee weken niet gedoucht," zegt Yassin. "Ik ben veel te bang dat ik water inslik.""
Zijn die lui nou echt zo gestoord?
@MooseNL | 27-07-20 | 11:18: Dat is iets met koeltoer of iets dergelijks...
@MooseNL | 27-07-20 | 11:18: JA
@MooseNL | 27-07-20 | 11:18: Was dat niet tijdens de Ramadan?
Kan dat blaadje met die oplage zich nog een pand in Amsterdam betalen? Met de bijbehorende parkeerkosten? Wat doen ze ernaast?
Verlies Kranten als Trouw worden opgevangen door winst van bv Volkskrant. Pluriformiteit vd pers. Staat in statuten. Deed PCM ook. Persgroep doet dat ook (tandenknarsend). Parool weet ik even niet hoe dat draait, maar Trouw draait al eeuwen verlies. Gok gezien oplage Parool ook, maar het is maar hoe je bv papier- en drukkosten en overhead ed toewijst hoe erg verlies/ winsten zijn. Alles wordt/ werd weggemoffeld in mijn periode daar.
Ha ha ha! Als de hint niet opgepakt wordt, is het Parool kennelijk links genoeg voor de dames en heren warriors. Of Halsema c.s. verdedigen dit fort der deugdzaamheid met hand en tand natuurlijk, ten koste van de bescherming van joden en heaumeaux, om maar twee bedreigde menssoorten in Amsterdamistan te noemen.
Het enge is dat door de marxistische BLM hooligans het Parool waarschijnlijk als rechts wordt bestempeld. Dat krijg je als je extreemlinks bent... dan is alles rechts.
@BBRDWR | 27-07-20 | 10:27: Driemaal links is ook rechts.
Je kan wel zien dat de subsidie voor dat soort flutblaadjes uit Brussel komt.
Ik heb trouwens niks tegen Indonesische meisjes.
Indonesische meisjes, daarentegen...
Waarom hebben die kranten eigenlijk een aparte voordeur? Afgezien van een enkele columnist is de inhoud niet van elkaar te onderscheiden.
Klopt, ze knippen en plakken allemaal ANP stukjes.
@Keutels | 27-07-20 | 11:31: Ook Reuters is hofleverancier.
Zo, zo, het Parool in de functie van de Rwandese radio RTLM, waarin de Hutu’s werden opgeroepen om alle Tutsi’s en gematigde Hutu’s te vermoorden met kapmessen.
Een genocide tot gevolg met één miljoen doden.
Amsterdam, verzamelput voor dit soort walgelijke types.
Wageningen en Nijmegen ruikt het ook naar natte hond bij hoop mensen thuis
Die kranten hebben archieven, kunnen we die kranten niet gewoon cancel culturen? Hoeven we alleen maar hun vriendjes bij antifa te wijzen op dingen als dit: www.delpher.nl/nl/kranten/view?coll=d...
Wat is dat toch een smerig krantje geworden.
Oproepen tot geweld? Neem dat ook meteen de pindakaaswinkel en het cacaomuseum mee en Pizaa is ook verkeerd geschreven.
Ik heb mijn leven gewaagd door in Otrobanda naar het slavernijmuseum te gaan. Moest zelfs entree betalen om met mijn neus op de niet door mij gerealiseerde feiten te worden gedrukt. Vergeet niet: het was een blanke die de gedachte aan het slavernijverleden d.m.v. dit museum levend wou houden. Geef nou niet steeds zwarten de schuld.
"Bontius vergeleek inheemse vrouwen van Batavia met apen."
Uh nee, dat deed ie niet. Kan je niet lezen Pritt?
"Daarin gaf De Bondt onder meer de vroegste wetenschappelijke beschrijving van babiroessa's en van orang-oetans. Die laatste hield hij voor het hybride nageslacht van inheemse vrouwen en apen."
Niet voor het eerst dat GS een linkje plaatst waarin iets anders staat dan men met het linkje probeert te onderbouwen.
Het staat er écht, op wikipedia. Hij vergeleek inheemse vrouwen met apen.
@Papa Jones | 27-07-20 | 09:59: Inheemse vrouwen en apen zijn niet hetzelfde. Kijk, nu heb ik ze ook vergeleken. Stoute ik.
@Papa Jones | 27-07-20 | 09:59: Welk wikipedia lees jij? Ik zie het niet staan in deze tekst ; "Jacob de Bondt is een zoon van de Nederlandse arts Gerard de Bondt (1536-1599). Hij studeerde in Leiden en behaalde in 1614 de titel van Doctorandus in de Medicijnen.
In het jaar 1627 ging hij als gezant van de Vereenigde Oostindische Compagnie naar Jakarta (voorheen Batavia).
Zijn in 1642 postuum verschenen boek De medicina Indorum is het eerste gezaghebbende werk over tropische ziekten. Het omvat de eerste moderne beschrijvingen van cholera, shigella, framboesia en beriberi.
Een ander postume uitgave, Historiae naturalis et medicae Indiae orientalis, werd verzorgd door Willem Piso en bevatte twee bijkomende traktaten over de fauna en flora van Batavia (Historia animalium en Historia plantarum). Daarin gaf De Bondt onder meer de vroegste wetenschappelijke beschrijving van babiroessa's en van orang-oetans. Die laatste hield hij voor het hybride nageslacht van inheemse vrouwen en apen. Ook de bijhorende illustratie van zijn neef, de schilder Adriaan Minten, was door de sterk aangezette menselijke trekken geen toonbeeld van precisie. "
@Rottend-Fruit | 27-07-20 | 10:27:
De gewraakte tekst over de vermeende afkomst van de orang-oetan is in Wikipedia toegevoegd op 13 nov. 2018 door een gebruiker met het pseudoniem "Karmakolle", vermoedelijk een belg.
Als je toch zo bezig bent. Waarom zou de blm antifa alleen die plekken bekladden of slopen waar toevallig een beeld staat. Een consequente deugert moet toch gewoon toegeven dat die hele grachtengordel is opgebouwd met dukaten en florijnen uit de slavernij. Staat blm nog met kapmessen voor de deur van We are here. Of van Amnesty, Vluchtelingenwerk.
Heel amsterdam. Heel rotterdam. Heel zeeland. Heel fucking Nederland is gebouwd op de VOC opbrengsten. Direct en indirect het gevolg van slavernij. Die voorsprong hebben we kunnen gebruiken om als klein landje een serieuze speler op het wereldtoneel te zijn en blijven. Dat heeft ons een bepaalde cultuur, mentaliteit en welvaart opgeleverd. Ook ons hele sociale stelsel is uiteindelijk een uitvloeisel van onze welvaart en dus indirect een gevolg van slavernij. Maar daar profiteren de BLM-hoolies maar al te graag van.
@BBRDWR | 27-07-20 | 10:25: VOC opbrengsten.. niet WIC opbrengsten... Lekker genuanceerd ook om te claimen, heel Zeeland (was toen grotendeels nog moeras) en heel Nederland opgebouwd door. Heel de wereld handelde in slaven, misschien dat wij als kleine landje gewoon slim waren om die winsten niet allemaal te verkwanselen aan luxegoederen maar in vastgoed te beleggen. Iets wat vandaag de dag nog steeds geld; beter een huis kopen dan bv dure merkkleding en ander uiterlijk vertoon.
@BBRDWR | 27-07-20 | 10:25:
Overdrijven is een vak.
@BBRDWR | 27-07-20 | 10:25: Exact en daarmee hebben ze herstelbetalingen al lang en breed binnen gehengeld.
Ghe. Ik las 'Zwarte beertjes uit de Bijlmer'.
Had mijn zaterdagabo al opgezegd. De oprichters tollen in hun graven.
Ha. Dat zal ze leren.
Ik heb ook overwogen een abonnement te nemen en heb het toch niet gedaan. Dat zal ze leren.
Ik had vroeger een goedkoop weekendabonnement. Dat werd plots een stuk duurder. Direct opgezegd en nooit meer een Parool aangeraakt.
Groot gelijk. Zelf een tijd lang een abbo op Elsevier gehad, maar toen het steeds meer pro Brussel werd was het over en sluiten voor mij.
Vergeet niet de Jan Kiststraat om te katten. Hij was een foute VOC timmerman die er voor zorgde dat de boten bleven drijven. Hij voor mee voor koloniale uitbuiting en slavernij. Nu we toch bezich zijn.
Maar dan vind ik dat ook de nazaten van de kraaltjes- en spiegeltjes makers (Bijenkorf-Blokker, HEMA) hun familiekapitaal aan blm moeten storten.
Wat te denken van de mensen die het eten verbouwde voor de andere mensen die het ijzer smolten waarvan de bijlen gemaakt werden die door anderen gebruikt werden om de bomen mee om te hakken waarvan de wagenwielen werden gemaakt om de wagens waarmee de zeelieden naar de boot werden gereden te maken... of vergeet k nu iemand?
Het commando op de wand van dat media gebouw is bijna af. init 0, uitvoeren en gewoon stoppen met die papiervervuiling. Mijn gebruikte wc papier is relevanter dan wat er uit dit gebouw komt.
That's right, innit?
Shutdown -h now.
@Tapu | 27-07-20 | 09:54:
Vuige nieuwlichterij.
@JanVergoor | 27-07-20 | 09:57:
Neckbeard
@Tapu | 27-07-20 | 10:00: Tapu ik zeg het voor je eigen bestwil maar je wilt geen ruzie met Jan. Geloof me nou maar.
@Cepalislam500mg | 27-07-20 | 10:03:
We're just kidding.
@Cepalislam500mg | 27-07-20 | 10:03:
Dat is schromelijk overdreven.
Daarnaast, als je met ancient unix commando's gaat smijten is het verwijt neckbeard wel een beetje terecht.
Ik mis nog een loopplaatje hoe je ongezien binnenkomt, waar de benzinebommen zijn te plaatsen en hoe je de brandweer buiten kunt houden met een bommelding. Voor de rest een prima artikel en zeer informatief. Volgende week een artikel over hoe Boudet op de kleuterschool een zwart jongetje heeft geslagen wegens een blokkendoos?
Als het Parool artikel je exact dezelfde emotie ontlokte, is de bedoeling van dit artikel geslaagd.
Ja, maak vooral slapende honden wakker.... zo kunnen we wel aan de gang blijven. anderetijden.nl/aflevering/652/Van-He...
Volgens mij was het zo dat Jacob de Bondt van mening was dat orang-oetans een kruising waren van inheemse vrouwen en apen. Hij ging er dus vanuit dat inheemse vrouwen zich hadden laten bevruchten door apen, met als resultaat de oerang-oetans. Maar dat is wat anders dan het vergelijken van inheemse vrouwen van Batavia met apen. Jacob de Bondt was een gezonde man en zal waarschijnlijk ook gezien hebben (net als de andere Nederlanders) dat de lokale dames in Batavia mooi konden zijn.
Google search dacht dat een paar jaar geleden nog steeds toen Michelle Obama's foto door de zoekmachine werd gehaald en er een oerang-oetan als vergelijkbaar resultaat werd getoond. Ik zie dat Google er goed in is geslaagd deze epic fail van hun zoekmachine te mieteren.
@_pacman_ | 27-07-20 | 09:50: Hahaha
Aan het aantal half-bloedjes, Indo’s, mulatten en mestiezen te zien, had de gemiddelde koloniaal kennelijk geen probleem om zijn klabanus in een “aap” te stoppen. Jullie voorouders hebben er flink op los geneuksekst zeg maar. Met “apen” en “Orang-Oetangs”.
@Bigi Bana Boy | 27-07-20 | 10:09: Haha... iemand subtiel wijzen op een veel voorkomende schrijffout van de apensoort en het dan zelf ook fout schrijven. Orang-oetan. Verder bent u natuurlijk volledig raszuiver, beste BBB?
Mooi locatie om om te bouwen tot auto showroom.
Mocht Hugo ooit stoppen dan kan hij daar zeker tot volle wasdom komen.
Wat een kutkrant, wat is dat een kutkrant. Gewoon kut, en anders niks!
Groeten,
Eric Meijers
dan zingen we mee in koor.
www.youtube.com/watch?v=Tlbamho-2ks
Niets mis met dat beeld Peter Stuyvesant maakt prima sigaretten.
En nu willen ze hem gaan uitroken. Het kan snel gaan.
Ik ben als 'witte' Nederlander net zo goed slachtoffer van het slavernijverleden. Ik heb zelf ook niet gevraagd om de gedragingen van mijn voorouders net zoals de huidige generaties Duitsers ook niet verantwoordelijk zijn voor de 2e wereldoorlog. Ik voel mij in Nederland soms gediscrimineerd omdat ik Nederlander ben en dat werkt averechts. Ik ben opgegroeid in Gouda met veel marokanenproblematiek. Maar ik had ook Marokkaanse ccollega's die netzoveel last hadden van hetzelfde probleem. Bij iedere Marokkaan die in de krant kwam dachten zij 'kut daar gaan we weer'. Het overlastgevende gedrag van een groep straalde af op de hele groep. Net zoals Marokkanen niet op het gedrag van probleemmarokkanen aangekeken willen worden wil ik niet op het probleemgedrag van probleemnederlanders aangekeken worden. Ja er is discriminatie en racisme in Nederland en ja dit moet waar het gebeurd aangepakt worden. Maar er kan niet één groep zijn die zich moreel eigenaar maakt van het racismeprobleem. Dat alleen al is racisme. All lives matter!
Laat dat gejank maar over aan een paar aandachtsgeile gekwetste beroepszeikerds.
Jij dacht na zes weken onder een steen te hebben gelegen: "Kom, laat ik ook eens mee doen op GeenStijl"?
ALM mijn reedt! Het interesseert me geen fuck wat er buiten mijn zeer direkte familieleden en vrienden gebeurd met de rest van de mensheid. Fuck the rest (FTR)! Zo, klaar.
@Von Knarrenstein | 27-07-20 | 10:05: Wat is dat toch met al die afko’s..
@BozePaarseMan | 27-07-20 | 10:08: Dat zal met Twitter te maken hebben. Beetje die telegramstijl.
"Der Duft der großen weiten Welt: Peter Stuyvesant"
Überall in den weltoffenen Städten!! verbindet sich das gewagte Neue mit dem stolzen Alten zu einem farbigen!! Bild: lebendig, großzügig, einzig erregend, vital und begeisternd modern, aktiv, international charmant, frisch, keck!
www.youtube.com/watch?v=OSpKA04zbEw
Het Parool wordt er niet beter op de laatste jaren met al die afdankertjes van de Volkskrant.
Je vergeet Trouw. Ook zo’n vreselijk blaadje.
@Jezus_Boeddha | 27-07-20 | 10:13: Trouw. Veel erger wordt het niet. Zuurlinkser dan de Azijnbode met een religieus randje. Bah.
@Jezus_Boeddha | 27-07-20 | 10:13: Op mijn trouw hoefde ze dan ook niet te rekenen.
O ja ik heb nog kunstmest nodig. Dat is waar ook.
We zien het.
Links radicaal opruien, laat dat maar over aan het journaille van Het Parool. Een nauwelijks verhulde ordinaire oproep tot vandalisme, maar het komt "van de goede kant" dus dan mag het. Dit land...
Pure opruiing. En dan dadelijk net als Sylvia Witteman (waarom niet Zwartepersoondiemenstrueert?) gaan huilen dat het niet zo bedoeld was.
Dit was iedereen z’n eerste reactie, maar om het zo neer te zetten..
Hoe zou jij het neerzetten?
Te subtiel?
Het Parool is gevestigd op een heel saai bedrijventerrein.
Daar ga je niet naar toe voor je lol.
Behalve ik, toen ik daar eens voor een personeelsfeestje moest zijn op datzelfde bedrijventerrein in zo'n evenementenhal met onbeperkt eten en drinken. Wat een ramp om van daaruit straal lazarus weer thuis te komen.
Welnee. Komen louter appartementen omheen. Geen bedrijf te bekennen, alleen een dure meubelmakert in een loods en wat inhouse bedrijfjes.
@de Voorzittert | 27-07-20 | 09:36: heb wel eens begrepen dat ze op termijn een redactie gebouw krijgen naast de drukkerij in zuid oost. Veel goedkoper en de onderhandelings positie die de hoofdredacteur had ten tijde van de verhuizing van uit de Wibautstraat is allang niet meer. Dus bek houden en goedkoper gaan de Belgen verordineren. Dan zitten ze wel op een industrieterrein. Vrijmibo in de Amsterdamse poort. Wel zo inclusief.
@de Voorzittert | 27-07-20 | 09:36:
Het is alweer een tijdje geleden dat ik daar was en toen waren die appartementjes er nog niet.
Dit is natuurlijk idioot van het Parool (in de jaren '80 was ik kort abonnee, maar de dagelijkse dosis spel- en taalfouten werd me teveel), maar alle traditionele media lijden aan deze kwaal.
Als je bij hen weer eens hoort hoe activisten een bibliotheek in brand hebben gestoken, een monument hebben beklad of een universiteit hebben doen sluiten, dan proef je het leedvermaak. Dat is des te vreemder wanneer je beseft dat die activisten een dag later bij henzelf op de stoep zullen staan, zoals ook het CNN-kantoor door de BLM-activisten werd gevandaliseerd. Maar die ongerijmdheid is ingebouwd bij de weg-met-onzers.
Had er niet beter een Excel lijstje hier geplempt kunnen worden over welke monumenten er nog neergehaald kunnen worden ?
Het Parool... verworden tot het lokale suffertje van 020. Het doorgeefluik van de Stopera.
Ze moeten toch wat om de aandacht te trekken met slechts een oplage van 45.000 krantjes per dag.
www.villamedia.nl/artikel/parool-nog-...
Dat zijn er nog 45.000 teveel. Overigens de helft of minder van wat het 20 jaar geleden was.
Parool is het inlegvelletje van de Volkskrant.
Racisme is een gevoelskwestie geworden wat kennelijk niet uit te leggen is. Als je er naar vraagt begrijp je niet wat ze voelen en ben je een racist. Daarna ben je een paria.
Dat is ook het mooie aan een term als 'institutioneel racisme'. Als een zwarte naar concrete voorbeelden hiervan wordt gevraagd dan is het antwoord steevast dat deze vorm van racisme zo subtiel is dat wij Nederlanders met 'onze witte privileges' daar geen idee van hebben.
Een beetje de Typhoon logica.
@leo de pejo | 27-07-20 | 09:31: Dat komt omdat blanken heel dom zijn en zwarten heel slim. Die hebben dat meteen door zoiets. Knap eigenlijk.
@BozePaarseMan | 27-07-20 | 09:37: Gelukkig niet allemaal, ik mag geen kinkjes plaatsen maar zoek op de jijbuis eens naar Larry Elder
Is het Parool ooit wel eens gestraft voor het feit dat Matthijs van Nieuwkerk er heeft gewerkt?
Ik lees geen Parool. Ik zie dit dan ook maar even als een regionaal onderonsje, waarbij het aantal tegels aan zal tonen dat veel reaguurders zich toch echt buiten 020 bevinden. Hoewel ik iemand in Glanerbrug ken (nee, niet Dennis) die meer dan twintig jaar Het Parool in de bus krijgt. Dat dan wel weer.
Dit artikel valt in de categorie: "Leer een aap klimmen, en krijg de kokosnoot op je hoofd"
Ik ben ooit getrouwd in het West-Indisch huis en het is mij nooit opgevallen dat ik dat deed in een zwaar koloniale omgeving. Het huwelijk heeft altijd stand gehouden, ik vrees voor dat mooie beeld.
mooie locatie. ook daarmee gefeliciteerd. Het boeket is toch wel gevangen door een mens van kleur destijds?
Kan het Parool misschien ook een stuk schrijven over welke rijke Amsterdammers er op dit moment op vakantie zijn en die geen alarminstallatie hebben?
Of RaRa wie van deze "mensen" is rijk en heeft een vuurwapen op zolder en RaRa wie van deze mensen heeft Toffie er uit gewerkt, uit deze diverse elitegroep?
Vragen vragen vragen
@Hallalieheliaal | 27-07-20 | 09:20: mag een link niet meer?
@Hallalieheliaal | 27-07-20 | 09:22: Zwitsals mogen geen linken plaatsen.
@RickRD | 27-07-20 | 09:24: Terecht want censuur is lekker, censuur is macht, censuur is een verslaving en vrijheid van meningsuiting is gevaarlijk, ja zoiets.
@Hallalieheliaal | 27-07-20 | 09:34: Lekker zo doorgaan.
Adres mag niet meer wegens bescherming persoonlijke gegevens. U kunt nog wel schrijven " tussen 1 en 14 augustus zijn de bewooners van de Herrengracht nummer 12 en 15, wel thuis"
“Niet veel mensen weten dat het beeld hier staat,” zei historicus en docent aan de Universiteit Leiden, Karwan Fatah-Black destijds op de NOS-site. Hij deed, en doet, onderzoek naar het slavernijverleden van Nederland."
---
Wikipedia Karwan Fatah-Black: Als student was hij actief lid van de Internationale Socialisten.
Blm en antiracismepoep is ultra links, dat was al duidelijk. Je moet ook tegen Israël zijn, pro EU en op GL stemmen. Dat hoort er gewoon bij.
Ik stem nooit op gl.
Trouw is nog een graadje erger:
www.trouw.nl/leven/jerry-afriyie-moet...
debejezus. Een nieuwe dag, een nieuwe aanzet tot burgeroorlog yeey.
Bizar stuk, de alles zeggende foto met het schaakspel waarbij de witte koning verslagen op het bord ligt (keep on dreaming Jerry), ik denk dat hij de spelregels niet eens kent.
@Doomer | 27-07-20 | 09:27: U zegt het goed. Bizar.
KickOut Jerry the warmonger and bring back good old Holland.
Lees dat stuk met in je achterhoofd dat dat sujet een rechtstreekse nazaat is van Ashanti slavendrijvers. In 300 jaar is er niets veranderd: negers lopen lopen nog steeds blind achter hun slavendrijvers aan.
@Doomer | 27-07-20 | 09:27: Terwijl Afrika heel wat schaak grootmeesters heeft voort gebracht.
Niet alleen zijn huid is zwart maar zijn hart is dat ook.
Wat een raar stuk in het Parool. Roept die Maarten Moll nu expliciet op om dit beeld omver te trekken. Of wil hij gewoon dat er ook een verklarend bordje bij wordt geplaatst. Verwarrend hoor.
www.parool.nl/kunst-media/koloniaal-b...
Woordkunstenaar, zo noemen ze zich.
"Ze", de onruststokers.
Parool probeert een Sylvia Wittemannetje te doen.
Leuk hoor, breng die ongeletterden op een idee
Ik heb niet zoveel met standbeelden. Meestal had op de plek van een standbeeld ook een biercarrousel kunnen staan.
De wereld zou er een stuk gezelliger van worden.
Zucht...
Amsterdam én racisme in één topic..
Ik ben moe.
Dat fossiele mediagebouw wordt ongetwijfeld beschermd door vele camera's. Hoogstens 1 camera op het standbeeld van Peter Stuyvesant.
Hopelijk gebeurt er niets bij beide locaties, want de plesie 020 heeft het toch al zo druk met de zelfgeschreven dreigbrief van airfryer te onderzoeken.
Wie leest die Nederlandse krantjes eigenlijk nog? Ik lees liever echte kranten zoals de Frankfurter Allgemeine of zelfs Le Monde.
Snob
@Hunebedbouwer | 27-07-20 | 09:10: Jezus en Boeddha, nog meer?
New York Times, The Guardian.
Alleen als the Sun en de Bild Zeitung zijn uitverkocht?
Die zijn geen haar beter.
@Jezus_Boeddha | 27-07-20 | 09:15: NYT is anti-semitisch en #fakenews.
Inderdaad zat ik nu ook te denken. Nou dan valt die af. Neue Zürcher Zeitung is ook goed.
Peter Stuyvesant heeft weinig fout gedaan.
Nieuw Amsterdam beschermd tegen aanvallende indianen.
De Zweedse kolonie Nieuw Zweden overgenomen.
Zich overgegeven aan de Engelsen.
Het Parool daarentegen zet aan tot haat en geweld.
Peter Stuyvesant was de gezant die orde, tucht en regelmaat bracht.
Ik snap wel dat hij de toorts over zich heen krijgt van opzichtig links, ze staan loodrecht tov elkaar.
Voorzover mij bekend was er in de relatief korte tijd dat Nieuw Holland bestond geen sprake van slavernij, eerder een kleine verzameling kolonisten die net het hoofd boven water hield tegen armoede, indianen en omliggende kolonies.
Het Parool roept op tot geweld. Dit is een persiflage hierop.
De oorsprong zegt niets over het heden.
Is je dat nog niet duidelijk?
Wat een kluns ben je Schilder58.
Zijn je hersens aangetast door oplosmiddelen schilder?
Lezen! www.parool.nl/kunst-media/koloniaal-b...
Dat geweld blijft ongestraft. Geweld dus toegestaan. Ongestraft laten is uitnodigen tot meer geweld. GS sloopt zijn steentje af omdat het mag.
De oorsprong van Het Riool is net zo relevant in dezen als de geschiedenis van De Telegraaf.
Je doet ons tekort schilder. Reaguurders zijn te slim en te lui voor zowel zinvol als zinloos geweld
Je hebt je mening snel klaar, ook in een persiflage aangaande geweld is dit niet op z'n plaats, oorlogsretoriek mag je het van mij wel weer noemen. Het is zo verschrikkelijk simpel deze tekst, meer in de trant van "" black live matters"" is een typo moet zijn ""black wives matter"" enz. enz. Haal deze k#t tekst weg. Niveau moet echt omhoog, dit stukje draagt helemaal nergens toe bij. Het is het allemaal net niet, wat opvallend vaak het geval is bij deze auteur.
Faciliteren van geweld is ook geweld. Maar dat gaat te ver voor jou.
@Schilder58 | 27-07-20 | 09:24: nou doeiiii. Lees de Groen Links bode maar.
vind het heel verdraagzaam dat mijn tekst wordt weggejorist omdat ik vind dat oproepen tot geweld niet ok is. als je dat oprecht vindt, leg dat dan maar eens uit.
Wie faciliteert er eigenlijk geweld?
Door geweld aan zekere groepen ongestraft te laten tart je hen die er wel voor gestraft worden.
Hoe een tegenreactie te stimuleren?
Wel ja, breng beroepsnegers en straatbeeldvernielers van de SA maar op ideeën. Alsof die zelf geen plannen smeden in hun moderne versie van bierkelder- tot bunkerscene.
Heel Amsterdam drijft in het bloed van slaven en kolonialen. Wonen in Amsterdam (als "witte") is dansen op het graf van de geknechten en gekrenkten. Daarom moet de gehele stad worden afgebroken. Mensen van kleur mogen dan zelf hun monumenten bouwen en de helden eren die zij willen. Witten horen niet meer thuis in die bloedvlek.
Precies. Die hele grachtengordel moet tegen de vlakte want gebouwd met bloedgeld. Weg ermee ! In plaats daarvan flats in DDR-stijl bouwen onder leiding van kameraad Groot Wassing en kameraad Halsema. De revolutie is daar ! Leve Marx en Lenin !
@Motleycrew | 27-07-20 | 09:14:
Hier krijgt menig ongewassen antifaatje toch wel een stijfje van!
@Arnold Layne
www.iamsterdam.com/nl/op-bezoek/over-...
Voor de slavenhandel moet u in Zeeland zijn. Overigens vond dat niet plaats in Zeeland zelf.
Heeft u de laatste tijd Het Parool ingezien?
Je kunt er leuk een avondje "zoek de witmang" mee spelen.
Inderdaad een complete serie "how to blame...". Jarenlang hoor je niets vanuit die hoek, geen enkel artikel over racisme o.i.d. en opeens springt het Parool op de BLM-bandwagon en draaien ze elke wel een nieuwe racisme-drol. Lijkt me een soort doodsreutel van een stervend krantje dat alles op alles zet om te overleven door een nieuwe doelgroep te zoeken.
De man die ons luxe ski-oorden, snelle speedboten, jetset vakanties, lekkere sigaretten, feestjes op het strand met lekkere wijven en peperdure strandtenten gaf, verdient een standbeeld. Handen af van Peter Stuyvesant!
Je vergeet de blitse sigaretten. Ja ja, roken is uit en ik ben gestopt, maar toch..
@omanders | 27-07-20 | 09:07:
www.nt2.nl/nl/101-44_Beter-lezen
top stukje, heb ook met verbazing het stuk in t parool gelezen.
Wie leest nou een facistenkrant?
Ik wil zo'n vliegtuig met banner boven Amsterdam. "Jacob had gelijk"
Past wel in de wereld van Peter. Skyjumpen vanuit een luxe privéjet.
Parool o. (... rolen), (krijgsw.) wachtwoord: het parool geven; — leus, herkenningswoord, waaraan de partijgenooten zich in den krijg als vrienden herkennen; — de krijgsgevangene werd op parool (parole d'honneur) losgelaten, op zijn eerewoord, niet meer tegen zijn overwinnaar te strijden.
"Het beeld van koloniaal bestuurder Peter Stuyvesant (1592-1672), staat op de binnenplaats van het West-Indisch Huis. Nog steeds fier op zijn sokkel, en niet beklad."
Dat is dan alleen maar omdat het bestaan van dat beeld - op een binnenplaats, begrijp ik - nog niet bekend is bij de SJW en BLM mongolen.
Nu wel, denk ik, dus Het Parool kan zijn borst natmaken: er zullen vanaf nu pogingen worden ondernomen om het beeld te bekladden met rode verf. Maar ik gok dat Het Parool een 'preemptive strike' zal uitvoeren door het beeld preventief naar de kelder te verhuizen. We geven de intolerante, agressieve vandalen met de grote bekken liever hun zin dat dat we stelling tegen de idiotie nemen.
U heeft het hele bericht niet goed begrepen. Wie is wie en wie zit waar?
@AntiZanicz | 27-07-20 | 09:55:
Oeps, dat zou zo maar kunnen. Anyway, het doet aan mijn argumentatie niet veel af. Dan zal degene of de organisatie die in het West-Indisch Huis zetelt, dat beeld preventief 'ruimen'.
Orang oetan betekent letterlijk "bosmens", dus het valt niet uit te sluiten dat hij door de lokale bewoners geïnspireerd is geraakt. "Wat is dat? Oh dat is een bosmens".
Ja, raar, dat ze nog nooit een steen door die glazen pui hebben gegooid. Of een bombrief naar het Parool hebben gestuurd. Raar hoor.
Het Parool keurt vandalisme af, maar zou het ook niet erg vinden als dat beeld gesloopt zou worden. Maar vandalisme is niet goed te praten! Maar dat beeld trouwens ook niet. *hint hint hint*
Haha Trouw is volledig te huur.
Ouderwetse stijlloze humor om te lachen. Heerlijk, meer van dit!
In Berlijn staat sinds kort een standbeeld van Lenin... Just Saying.
Vrouwtjes apen zijn hoeren.
Dat hangt sterk af van de apensoort. De sociale structuren lopen extreem uiteen.
De wereld van Peter Stuyvesant. U geniet zo veel meer.
Tijd om de zuil hoger te maken.
Gebouw is te groot om om te trekken.
Zij zijn met meer.
Wat heeft het parool gedaan om opeens deze oprui-toorn te verdienen van GS?
Ja het parool is vod, doordrongen en druipend van het woke-water, maar wat was specifiek de aanleiding voor dit artikel?
Trouwens, apen zijn best nobele beesten, lijken in heel veel dingen op ons. Geen schande om daarmee vergeleken te worden. En wat wist zo'n 17 eeuwiër nou. En als je naar de paringsrituelen en spiegeltjes en kraaltjes obsessie kijkt van de hedendaagse cultuur gemaakt door de afstammelingen van de mensen die door de Bondt werden omschreven, dan lijkt me op eerste gezicht de vergelijking helemaal niet ver gezocht.
Dat ze min of meer oproepen om een standbeeld naar beneden te halen.
@Toetsenbordcomplex | 27-07-20 | 08:58:
Ah juist, nu zie ik het ook "social" popte niet op
U bent niet in staat om het verband met de tweet van Het Parool te leggen?
Het Parool brengt zo de antirook maffia nog op ideeën.
Alles moet stuk!
Ik denk dat de aanvraag voor de sloopvergunning nog ter inzage ligt.
Wat is er mis met inheemsevrouwen vergelijken met apen?
Hebben allebij armen,benen,een hoofd; zat overeenkomsten. Alleen kleinzielige slachtoffer-types zien hier racisme in.
Ze hebben niet de trots waarmee je voor vol wordt aangezien.
De Indische meisjes waren over het algemeen zeer geliefd bij de Nederlandse mannen. En niet omdat die mannen (vaak militairen) zo van apen hielden.
Dat deed JA=acob dan ook niet, als je de Wikipedia-link leest.
@squadra | 27-07-20 | 09:26:
Niet zo vreemd, Indische meisjes hebben van nature geen haren op de benen en armen en hebben een lichaamsgeur waar je wild van wordt. Vergeleken bij die geur stinken de Afrikaanse en Europese vrouwen nog net niet.
@NanoTube | 27-07-20 | 10:29: Te beamen. Had er ooit 1 mij aan de haak geslagen, en die smaakte serieus naar ananas.
VOC-dokter Jacob de Bondt heeft mij nog gesteriliseerd op zijn zolderkamer.
Zou je dit aanzetten tot het plegen van misdaden kunnen noemen?
Niet meer of minder dan het artikel van het Parool.
@Timide_Aso | 27-07-20 | 08:58: Dat bedoelde ik ook maar ik was niet duidelijk genoeg.
"Hier een lijst van politici waar nog steeds geen aanslag op gepleegd is"
@Timide_Aso | 27-07-20 | 08:58: Tja, een verzetskrant die de weg wel flink kwijt is. Nu is het vooral een minderheden-pleaser en weg met onszelf bode. Zo waren de Duitsers er nu nog.
Niet mijn lievelingskrant, maar dit is over het randje. Houd je hier verre van GS!
Was de koffie op?
Hint wordt verkeerd gespeld als init?
REAGEER OOK