achtergrond

ingelogd als

lid

logout

word lid

nachtmodus

tip redactie

doneer

Balletje balletje box 3: zo betalen beleggers, ondernemers en spaarders meer belasting

Hoge Raad bedankt

We hadden in Nederland een prima vermogensbelasting waar je moest betalen over fictief rendement, die ervoor zorgde dat mensen die de economie vooruit helpen door hun geld te beleggen meer overhielden. Maar ja. Toen bedachten de boomers van de Hoge Raad opeens dat de mensenrechten van families met vier woningen en meer dan zes ton op de bank in gevaar zouden komen omdat ze misschien zestienduizend euro belasting over moesten maken in plaats van iets minder dan zestienduizend euro, dat was namelijk (wij verzinnen dit niet) DISCRIMINATIE. En nu? Nu had het vorige kabinet een slecht plan bedacht, dat door het nieuwe kabinet wordt vervangen door een ander slecht plan (brief hierrr) in het kader van De Grote Sprong Linkswaarts. 

Dilan Yesilgöz doet alsof ondernemers een meevallertje krijgen omdat het tarief in box 2 tijdelijk omlaag gaat, maar het wordt 'tijdelijk' zegt het al, die tarieven gaan daarna weer omhoog. Bovendien mogen ondernemers minder geld aan zichzelf lenen, waardoor ze ook meer belasting betalen. De vermogenswinstheffing die we nu krijgen voelt misschien minder oneerlijk dan de vermogensaanwasbelasting die het kabinet van plan was, maar onder aan de streep straf je nog steeds mensen die hun vermogen gebruiken om de economie verder te helpen en beloon je lui die hun spaargeld laten wegteren. En dan worden de kleine vermogenden ook nog eens extra gepakt, omdat eerst het heffingsvrij vermogen en daarna het heffingsvrij rendement worden verlaagd. Dat is bovendien de maatregel die structureel het meeste oplevert voor de schatkist, oftewel: dat is uiteindelijk een belastingverhoging. 

En oh ja. Eigenlijk kan de Belastingdienst het niet aan, dus mensen moeten allemaal extra moeite gaan doen om hun gegevens netjes aan te leveren. "In het eerste jaar van invoering wordt een groot beroep op het doenvermogen van belastingplichtigen en de uitvoeringscapaciteit van de Belastingdienst gedaan, omdat banken tenminste in het eerste jaar geen gegevens kunnen aanleveren voor de vooraf ingevulde aangifte." Het 'doenvermogen'. Toe maar.

Iedereen verliest dus, alleen maar dankzij een paar DISCRIMINATIE1!!1!-roepers. Waar hebben we dat eerder gezien.

Nou ja, iedereen behalve de schatkist want die krijgt structureel een half miljard extra

Reaguursels

Tip de redactie

Heb je informatie of een verhaal dat belangrijk is voor GeenStijl?
Laat het ons weten. Jouw tip kan het nieuws zijn.
Wil je een document meesturen? Mail het naar redactie@geenstijl.nl.

GeenStijl.nl is een uitgave van GS Magenta B.V.