Garand Thumb test beide nieuwe US Army dienstwapens: de Sig Sauer XM5 en XM250
Flannel Daddy reviewt!
Garand Thumb, hét YouTube-kanaal voor Europeanen die nog nooit een wapen vastgehouden hebben maar toch zeker weten dat Easy Company met hen in de gelederen wél voor de kerst in Berlijn zou zijn geweest. We berichtten eerder natuurlijk al over de vervanging van de US Army Colt M4 en FN M249, namelijk de Sig Sauer XM5 en XM250. Maar wij erkennen wapens pas na de zegeningen van Flannel Daddy en die lijken nu binnen. Gisteren dropte de onderstaande review van de "6.8×51mm, gas-operated, belt-fed, general purpose machine gun" XM250, in aanvulling op de al eerder verschenen bovenstaande review van de "6.8×51mm (.277 in), gas-operated, magazine-fed, assault rifle" XM5. Beide integraal gedempt en ze doen het nog ook!
Ons plaatje voor de liefhebbers
Reaguursels
InloggenIk woon in Zwitserland, heb 2 SIG510's . Zo ongeveer het duurste legerwapen ooit gemaakt. Ook erg zwaar....
Ik vind Ian beter: www.youtube.com/watch?v=MTZRCEh1Czg en hier in actie: www.youtube.com/watch?v=f4gst0QoMw4
John Farnham - Age of Reason.
Manic Street Preachers - You Stole the Sun from My Heart (Video).
Weten de wergevers wel dat ze een LKV,loonkortingsheffing, op wernemers vanaf 56 jaar kunnen krijgen? Dat kan dacht ik oplopen tot 6.000,- op jaarbasis, ik laat me graag corrigeren.
Maar, waarom dan zo getreuzeld en die leeftijdsdiscriminatie, die zogenaamd niet bestaat
Ik hou het maar bij mijn UZI 9mm
Zonder wapens werd jij al in jouw ster genomen door een Rus, een Daesh'er of wat dan ook.
Je hebt gelijk, weggeven aan een ander land oorlogsverlenging.
Als het misgaat komen de rednecks ons wel weer bevrijden, welterusten.
Wat een wapen, fantastisch staaltje techniek.
We moeten van het gas af juist. Ben ook geen liefhebber van guns. Kansloze shit...
Oorlog is geen spel
Inderdaad, het is een oprechte weg naar vrede....gna
Jawel, het ultieme spel, met de ultieme inzet. G7 top leiders vinden Poetin met ontbloot bovenlichaam op paard een wanstaltig gezicht. Poetin vraagt zich af hoe de G7 leiders zich zouden uitkleden, boven- of onder de middel. In elk geval zou dat een wanstaltig gezicht zijn.
Zo serieus is oorlog, shit talken en elkaar aan gort schieten voor iets mee invloed en toegang tot grondstoffen. Net risk, schaken, pokeren of command en conquerer.
Dit zijn de topics mensen!!!
Liever laf dan dood.
Dat laatste gaat toch wel gebeuren, dat eerste heb je zelf in de hand.
Verheerlijking van wapens, angstaanjaagend.
—- Si vis pacem, para bellum is een spreekwoord in het Latijn en betekent: als je vrede wilt, bereid je dan voor op oorlog.
Over de oorsprong van de wijsgerige lijfspreuk bestaat geen zekerheid, maar de boodschap is herkend in De Wetten van Plato, Νόμοι 4 daterend van voor 347 v.Chr., en in Epaminondas 5 van Cornelius Nepos uit de 1e eeuw v.Chr.. Omstreeks 390 schreef Flavius Vegetius Renatus in zijn Epitoma rei militaris woorden die zeer nabij komen: "Qui desiderat pacem, bellum praeparet", wie naar vrede verlangt, bereide zich voor op oorlog. De strekking is dezelfde: er is geen vrede zonder effectieve afschrikking van eventuele agressors.—
Bron Wikipedia
Of het timmermannen zijn die de nieuwste impact accuboor bespreken met de extra krachtige accu of het gaat over het nieuwste gereedschap voor de infanterist, het is precies hetzelfde. Welk merk is het beste, welke accu/ welk kaliber is het beste.
Zelfs in totaal woke En inclusief Stranger Things, massaal inkopen in de wapensupermarkt.
de.m.wikipedia.org/wiki/6,8_×_51_mm
„ Diese Umkehr des Trends zu kleineren Kalibern wurde notwendig durch den verbreiteten Einsatz von beschusshemmender Ausrüstung auf dem Gefechtsfeld.“
Geen beste test, je moet zien hoe het wapen zich gedraagt in koude, hitte, zand, stof, water en de combinatie ervan.
Ik vind het spangedeelte er niet best uitzien te fragiel.
Ik heb direct maar 5 kratten van elk besteld.
Om de Oekraïense vluchtelingen in mijn kelder te bewapenen.
Tegen jou? Kan me er iets bij voorstellen.
Is 7.62mm NATO niet meer het standaard kaliber?
De VS is al lang geleden over gestapt naar 5.56. Zelf geen fan van dat kaliber, is gewoon een veredelde 223 voor coyotes maar dan opgevoerd.
@knuffedol | 18-07-22 | 21:52:
Lees het boek van SLA Marshall:
www.goodreads.com/book/show/789859.Me...
?? U leest de krant niet meer sedert 1980??
@knuffedol | 18-07-22 | 21:52: ervaring met dit caliber? Wat een onzin. Ken niemand die ooit gelukkig was na een treffer.
@Wilders Spamaccount | 18-07-22 | 22:38: het is saai om mee te schieten, daarom geen fan. Het is zelfs erg effectief.
Dat klopt wel ongeveer
Blijft toch dat ik een lichte voorkeur blijf hebben voor een Gatling. Dat mogen we toch ook wel goed rekenen?
Garand Thumb is een uitstekend kanaal. Ook aanraders: hickok45, Brandon Herrera en Kentucky Ballistics. Dankzij Hickok heb ik veel geleerd over mijn 1911 en Marlin 45/70. Herrera en Kentucky Ballistics zijn meer van de memes maar zeker informatief.
Klopt echt niets van van wat je zegt.
Een Marlin kan helemaal geen kaliber 45/70 verwerken. Je krijgt het misschien wel met een moker in de kamer gepropt maar na de trekker over te halen komt ie vast te zitten in je loop.
Straks ga je ook nog beweren dat je 1911 een Colt is.
Weet je wat het is, ik word er zo moe van. Jij geeft reaguurders zoals ik een slechte naam. Doe zelf je onderzoek eens en ga niet lopen blaten over dingen waar je verstand van hebt.
@Kaas de Vies | 18-07-22 | 22:02: gast, ik heb een Marlin 1895 in 45/70 in mijn kast staan. Google maar eens. En nee, het is geen Colt, het is een Smith & Wesson E series 1911. Ik heb ze zelfs verkocht.
@Kaas de Vies | 18-07-22 | 22:02: tevens heb ik een Howa 1500 in 6.5 Creedmoor, een SKS uit 1967 en een opgeknapte Lee Enfield number 4 mark 1*. Ik verzamel ze. Misschien, misschien hè, weet ik waar ik het over heb. Je had zelf ook even kunnen googlen of Marlin 45/70 modellen heeft gemaakt. Niet iedere lever action is 30-30.
@knuffedol | 18-07-22 | 22:07:
Exact dat bedoel ik dus.
"Google dit en dat", nul bewijs en bronvermelding.
Je maakt het jezelf niet makkelijk, alle parate kennis van GeenStijl heb je nu tegenover je en je verwijst naar Google. Je weet toch wel dat ik een hattrick qua kennis hier heb geëtaleerd door drievoudig reaguurderskampioen te zijn op deze website en elk wapenforum van Nederland.
Laten we stemmen.
Wie mij gelijk geeft en knuffedol een fantast vindt reageer hier niet onder met code Kaas=Baas
Iedereen die knuffedol gelijk geeft en liefst bij hem/haar/het op schoot wil kruipen om samen naar zijn fictieve kast te staren reageer hieronder met codewoord Colt1911
@Kaas de Vies | 18-07-22 | 22:14: oh kijk, de officiële website van Marlin.
www.marlinfirearms.com/s/model_1895sb...
@knuffedol | 18-07-22 | 22:18:
Exact, die geeft me ook gelijk.
Ernstig dit, waarom geef je niet gewoon toe. Staat er letterlijk!
Het zal de hitte wel zijn, ik vergeef het je. Zet anders je airco op 19 graden net als ik en doe dan nog een poging. Ik lees nog niets over je Colt 1911.
Smoke and mirrors dus!
@Kaas de Vies | 18-07-22 | 22:20: lol. I have been trolled successfully by Mr Cheese the Dirty.
@knuffedol | 18-07-22 | 22:23: En wees er trots op, ik heb die gozert nog nooit kunnen betrappen op een inhoudelijk steekhoudende reactie.
@SpectralGuardian | 18-07-22 | 22:26:
Onzin. Hier, doe ik het weer.
Blijf van onze Kaas af!!
@Kaas de Vies | 18-07-22 | 22:14:
Gvd..
Dan maar dit..
Colt1911Kaas=Baas
@MondKapper | 18-07-22 | 22:34:
*ERROR*
Hadden we dit maar in 1968 gehad in Vietnam, dan hadden die rijstepikkers op de fiets het niet van ONS kunnen winnen...
*Vietnam vet is*
Ik vocht in die dagen voor de Vietcong. Kan het zijn dat wij elkaar toen ontmoet hebben? Je lag in een hoekje te huilen, weet je nog? Heb toen je moeder gebeld en die was zo lief je te komen ophalen.
Ze was kort van stof: "Thanks, that's all I can say."
Was een prima oneliner. Runs in the family?
@Ichneumonidae | 18-07-22 | 21:47:
Heeft U ooit een boek gelezen over dat dramatische conflict?
en.m.wikipedia.org/wiki/Massacre_at_H...
“ In 1971, the journalist Don Oberdorfer's book, Tet!, documented some eyewitness accounts of what happened in Huế during the occupation. Pham Van Tuong, a part-time janitor for the Huế government information office who made it on the Vietcong list of "reactionaries" for working there, was hiding with his family as it hunted for him. When he was found with his 3-year-old daughter, 5-year-old son and two nephews, the Vietcong immediately gunned them all down, leaving their bodies on the street for the rest of the family to see. “
@Ichneumonidae | 18-07-22 | 21:47: roflol voor je reactie.
Ik zweer bij de Smith & Wesson model 29 .44cal Magnum.
Leuk voor bepaalde soort roulette...
Dat zeggen alleen mensen die op de schietbaan acoustische bevrediging zoeken.
Dat ding is loeizwaar, terugslag is ook niet echt mals. Lijkt me meer geschikt voor korte afstand en stoere films.
Ik heb alleen ervaring met de UZI, 16 maanden lang... ongeveer 50 jaar geleden en dat is geen smoes of zo. (wel 9mm)
Ik las dat je zoon/dochter aan het NK schaken meedoet, ik heb een aantal jaren als vrijwilliger gewerkt voor de Bond,partijen inkloppen
Waar wordt het NK gehouden? Ik heb veel jonge knapen met een geweldige rating gaanderwijs zien afhaken, ik hoop voor je dat die van jou het wel volhoudt. Robert James ,Bobby, Fischer was een genie, net als Tal
Heeft Zelenski al een bestelling geplaatst?
Ollengren wel en ze gaat ze zelf brengen!!¡1!
Een kratje Früh Kölsch voor de eerste die kan uitleggen wat een “Garand Thumb” is
Bij het laden van een M1 Garand moest je goed op je duim letten
Garand thumb is basically the username of a YouTube channel owner, named Mike Jones.
Clipje met acht patronen in het wapen. Grendel sluit zich automatisch. Duim die clipje duwt niet weghalen geeft au.
https://www.thefirearmblog.com/blog/2014/10/01/horrifying-experiment-garand-thumb/
@dezakloper | 18-07-22 | 21:14:
Binnen vier minuten het goede antwoord! Nederland is nog niet verloren.
Alleen die M1 Garands zijn waarschijnlijk bij Hoogovens in de smeltkroes gegooid. Zelfs de zeldzame M1-D exemplaren
@slowpoke-htb | 18-07-22 | 21:16:
Dank!
Een Garand moest je van bovenaf laden door een munitieclip van 5 patronen leeg te drukken, terwijl de afsluiter naar achteren staat, maar omdat alles onder veerdruk staat, moest je heel snel je duim wegtrekken, terwijl de afsluiter naar voren komt, om de eerste patroon in de kamer te duwen.
Dus het is een gecombineerde beweging, en als je te traag bent, komt je duim pijnlijk klem te zitten tussen de afsluiter en de patroonkamer.
@King of the Oneliner | 18-07-22 | 21:34:
Het is een clip van ACHT patronen. Maar U heeft de essentie begrepen.
Het doet mij deugd dat er nog reaguurders zijn die weten hoe een Garand M1 werkt
@theo-is-dood | 18-07-22 | 22:02:
Kunnen we elkaar niet in het midden treffen. 6,5 patroon?
@King of the Oneliner | 18-07-22 | 21:34: grappig, er zijn genoeg filmpjes van veteranen, waaronder de 101 Airborne, die nog nooit een Garand thumb hebben gehad. Dus ook niet tijdens actie. Het is een fabel.
I Love War!! ...
One size fits all. Volgens mij is het de upper receiver die wat moet vinden van het kaliber. Deze dus en de 7.62*39 variant voor de kortere afstand (!), puur kinetisch maar ook geïntegreerd met demper. En dan zit je daar als baas van de Infanterie tegenover een omhooggevallen jonkfreule: weg met die standaard NATO patroon! In casu 5.56 mm, want het marcheert wel zo makkelijk.
Afijn. Aan het begin van mijn militaire carrière wist ik na een paar keer mikken met een 9mm patroon (Uzi pistoolmitrailleur) bijna soms mijn doel te raken op 100 meter. Ik was zo triggerhappy dat het maar beter is dat zo'n kreng zelfs spontaan af kon gaan.
De FAL op 100m met een schot op een doel zo groot als een helm was elke keer raak.
@Der Schnitzeljäger | 18-07-22 | 21:13:
Als je echt kunt schieten, dan raak je een lucifersdoosje op die afstand
Klopt wat u zegt. Ik heb ook met de eerste-generatie UZI geschoten. In enkelschotsmodus raak je bijna niks. Op stand automatisch vloog hij alle kanten op, zelfs de sterkste beer kon hem niet op het doel gericht houden. Maar je kon hem wel gemakkelijk schoonhouden. Tot woede van het kader spoelden we ons wapen onder de kraan in de wasruimte. We moesten dan in looppas naar de fourier om wapenolie te halen.
@Der Schnitzeljäger | 18-07-22 | 21:13: Inderdaad. Wat een Belgisch juweeltje, net als de revolutionaire P90 en talloze andere FN-klassiekers.
@Der Schnitzeljäger | 18-07-22 | 21:13: Beide kalibers schijnen uit de jacht voort te komen, waarbij 7.62 het voordeel van de legacy had, gegeven de superieure ballistische eigenschappen van 6.8. Nogmaals, voor mij is dit allemaal hearsay, maar ik wist wat 7.62 mm kan doen, inderdaad.
Dan is een beter kaliber een no-brainer, bij voorkeur voor je "Tango".
We namen de Uzi altijd mee onder de douche. Daarna weer goed invetten.
@Bierum | 18-07-22 | 21:33: This is my rifle, this is my gun... Etc. De noodzaak van plezier. Maar mijn dienstmaten. Als ik toen wist wat ik nu weet, had ik vast S5 gehad.
@Hetkanverkeren | 18-07-22 | 21:25: klopt. 7.62 is gewoon een 300 kaliber met verschillende hoeveelheden kruid er achter. Iedere jacht kogel is zo'n beetje 300, meest populair hier is 30-06 (zelfde als een Garand) of een 308 wat gewoon letterlijk een 7.62x51 is. De Duitsers schoten vroeger wat kleiner met hun 8mm, heel erg fijn om mee te schieten maar lang niet zo indrukwekkend als de Britten met hun 303. Ik kan het weten, net een 1945 model Lee Enfield aangeschaft.
@knuffedol | 18-07-22 | 21:50: ja. Kruid. Valeriaan of zo?
@knuffedol | 18-07-22 | 21:50:
8x57 (Duitsland) fijn om mee te schieten??? U heeft zeker veel filmpjes gezien? Ooit met zo’n ouwe 98K geschoten?
@theo-is-dood | 18-07-22 | 22:24: yep, valt reuze mee vergeleken met de rest van de WO2 meuk. Mijn Enfield is vele malen minder comfortabel.
@theo-is-dood | 18-07-22 | 22:24: ja mee geschoten, ook met alle andere gangbare oude en nieuwe calibers. Is allemaal te doen, maar een grote fan van 5.56 en andere intermediate geweer patronen, omdat het lekker zen schiet en mijn eigen terrein geen afstanden boven de 250m toelaat . Een k98 in 7,92 × 33 mm Kurz staat nog op het verlanglijstje. Maar er is toch niet veel mis met een k98?
@knuffedol | 18-07-22 | 22:46: dat ligt trouwens meer aan het gewicht van het geweer, moet ik wel eerlijk toegeven.
@Wilders Spamaccount | 18-07-22 | 22:49: de ideale zen is voor mij m'n 7.62x39 SKS. Nul terugslag. En nee, inderdaad niets mis met een k98. Wordt waarschijnlijk de volgende aanschaf.
@Wilders Spamaccount | 18-07-22 | 22:49:
Een originele K98 in 8x57 stampt als een muilezel.
Die 8x57 is een prima kaliber voor de drukjacht. Maar onaangenaam voor een schietwedstrijd Militair Geweer van veertig schoten
@theo-is-dood | 18-07-22 | 23:17: interessant. Begin me af te vragen of ik niet met een gemodificeerde hen geschoten, dan. Op YouTube is ook zware terugslag te zien. I stand corrected. Wil er nog wel steeds zelf een. Vind meer terugslag juist leuk.
De Wereld is gelijk een mooiere plek geworden........
Wel een beetje overkill voor een duif die de woonkamer is ingevlogen.
Ja.. ik ga mij oude luchtdrukpistool (merk Diana...1 maand krantenwijk) maar eens oppoetsen... als ik 'em kan terugvinden op zolder of zo....
Niks is overkill om die smerige beesten van je balkon te jagen. Ga altijd full Rambo op ze met mijn supersoaker. www.action.com/nl-nl/p/waterpistool2/...
Is dat ding aan de voorzijde , de pief paf poef sound generator?
Dat is de SFX-module, in stedelijke gebied kan je er een opzetten die meer dba produceert zodat je beter opvalt tussen het stadse geluid. Alles voor de aandacht en de likes tenslotte.
Ik denk nog wel eens met weemoed terug aan de tijd dat we mammoeten met een speer te lijf gingen.
Temeer omdat dat ook de oorsprong is van de acupunctuur.
Is er ook een review hoe gemakkelijk deze achter te laten zijn op een vliegveld in Afghanistan?
Onbegrijpelijk dat er voor de zwaardere 6.8×51mm is gekozen. Zwaardere munitie betekent namelijk dat je minder kan meenemen. Ik denk dat de Franssen en de Duitsers met de HK416 in 5.56×45 een veel betere keuze hebben gemaakt.
Echt onbegrijpelijk dat er niet voor .50 gekozen is.
Men wilde een patroon die ook de beste ‘body Armour’ kan doorboren.
Kennelijk is het Pentagon de les van S.L.A. Marshall vergeten;
“ S. L. A. "Slam" Marshall was a veteran of World War I and a combat historian during World War II. He startled the military and civilian world in 1947 by announcing that, in an average infantry company, no more than one in four soldiers actually fired their weapons while in contact with the enemy. His contention was based on interviews he conducted immediately after combat in both the European and Pacific theaters of World War II.
To remedy the gunfire imbalance he proposed changes to infantry training designed to ensure that American soldiers in future wars brought more fire upon the enemy. His studies during the Korean War showed that the ratio of fire had more than doubled since World War II.“
www.goodreads.com/book/show/789859.Me...
@Is dit nog nieuws? | 18-07-22 | 20:59:
Ja geweldig, in ons hele peloton was er maar één pechvogel die op oefening de .50 moest dragen. Ik niet, maar ik had wel medelijden met degene die de klos was. Dat was altijd zo'n academisch type, waar de sergeant zwaar de pik op had.
@Nivelleermarionet | 18-07-22 | 21:28:
Volgens mij verwar je de punt vijftig met de mag. een punt vijftig weegt bijna veertig kilo daar lopen acedemische mannetjes niet lang mee.
Goed punt, in een vorige video heeft dit kanaal het daar ook over. Blijkbaar is de nieuwe munitie deels ceramisch, wat misschien wat in het gewicht scheelt.
Tja, ik vind het altijd moeilijk. Zijn er eigenlijk cijfers bekend die -aantoonbaar- een korrelatie leggen tussen het toestaan van wapenbezit en schietincidenten? Nu heeft iedere 'jongere' namelijk een mes, lopen criminelen bewapend rond, en heeft de plisie een Walter P5.
Als zo'n mafklap je huis binnen komt vallen, moet je je dan maar gedwee laten mishandelen en vastbinden?
De P5 al lang niet meer. De P99 of de Glock is het nu.
Zwitserland.
De rest Google je maar.
Nu je het toch vraagt, ja, dat moet.
@Ommezwaai | 18-07-22 | 20:54: Ah, oke. Maar de vraag blijft: toestaan, of blij zijn dat we niet zo'n 'gekke wapenwet als in Amerika hebben'.
@Is dit nog nieuws? | 18-07-22 | 20:55: Dank, en gedaan. Ik las dat in Zwitserland wapenbezit heel erg nauw samenhangt met de -daar nog geldende- dienstplicht. Men mag dan het wapen houden als men klaar is. Kortom, de meeste Zwitsers met een wapen weten hoe ze er mee om moeten gaan en hoe ze het moeten gebruiken.
@Ichneumonidae | 18-07-22 | 20:55:
Ok het moet, maar je mag er wat van zeggen. Maar met respect.
@RickTheDick | 18-07-22 | 21:01: Klopt ja. Vind dat je iedereen met respect moet behandelen, ook al komen ze jou en je hele gezin afslachten.
Kwestie van fatsoen.
@Ichneumonidae | 18-07-22 | 21:02: "Dank u wel mijnheer Mo, dat u mij niet verder heeft afgeranseld met die riem van u. De code van de kluis is: 23493. Alhamdulilah, en we appen!"
@Ichneumonidae | 18-07-22 | 21:02:
Let op de toon. Drink frisse fruitdrank. Komt goed.
Daarom heb ik een grote en kleine pijpentang in huis en in mijn bus. Ontzettend handig gereedschap voor het werk wat ik doe maar ook handig om jezelf te verdedigen. Die dingen worden niet voor niets "moordenaar" genoemd. Tevens kan je met een verlengde steeksleutel 32 ook flinke schade aanrichten aan iemands gebit.
@Frilek | 18-07-22 | 21:06: Respect voor religie, altijd plus veel.
Je haalt 2 dingen door elkaar, namelijk wapenbezit en illigaal wapenbezit.
Legale wapenbezitters veroorzaken zo goed.als nooit "schietincidenten" illigale wapenbezitters zo goed als altijd.
@Ichneumonidae | 18-07-22 | 21:15: U heeft tenminste wel humor. Altijd goed!
@Is dit nog nieuws? | 18-07-22 | 20:55:
Daar staan in elk huis vijf generaties wapens.
In Nederland zijn ongeveer 40.000 sportschutters en 20.000 jagers die respectievelijk 5 en 6 ( een sportschutter met jachtakte dus 11 ) wapens thuis mag hebben + 10.000 patronen.
En toch gebeurt er maar zelden dat die groep de mist in gaat.
@Alfred E. Neuman | 18-07-22 | 21:14: iets met tang en gunfight
Google de naam Gary Kleck
www.nraila.org/articles/20180608/newl...
@Frilek; in de VS wordt letterlijk elke WEEK een academisch artikel gepubliceerd over het verband tussen vuurwapenbezit en moordcijfers.
Kwestie van aan mevrouw Google vragen. Of eens op Amazon Books kijken
@BoerKoekoek
Iets met "close corridor", ofwel weinig bewegingsruimte.
@BoerKoemoek
Daarnaast heb je als het in je eigen huis plaatsvind ook nog het voordeel dat je bekend bent met je omgeving en de overvaller niet. Je kan op slimme plekken in huis een slag of stoot wapen bewaren. Jij denkt verkeerd, je moet in staat zijn om elke situatie naar jou eigen voordeel te buigen. In je eigen huis moet dat lukken maar ook in het openbaar is dat mogelijk. Zorg voor zoveel mogelijk obstructies tussen jou en je aanvaller, positioneer jezelf slim zodat je aanvaller obstakels tegen heeft, de zon in het gezicht... kortom probeer de situatie naar jouw hand te zetten. Een gevechtsitustie los je voor 75% met je hersens op, slechts 25% is fysiek geweld in mijn ervaring.
@frilek: alu baseball knuppel aan je huissleutel als “sleutelhanger”. En aai daar die mafap een paar keer vriendelijk mee.
Tristan moordde een heel winkelcentrum uit met vergunning. Paul Smeets legde zijn schoonfamilie om met een vergunning. En dat zijn twee gevallen die ik bij naam ken, nog los van de politieagenten die hun gezin hebben afgeknald met hun legale dienstwapen.
Nee, legaal wapenbezit heeft er niets mee te maken hoor, echt niet.
Ik wil ook een Sig.
Ze zien er wel verschillend uit, maar voél je het verschil ook echt? Als ik dan toch geraakt wordt, dan wel een beetje comfortabel.
Idd. Hebben ze dààr wel eens over nagedacht.
Hoe komt zo'n kogel aan bij de ontvanger!?
Die van Al Pacino is luider dan de rest.
https://m.youtube.com/watch?v=ZL9fnVtz_lc
7.62?
Available in Stores now!
Wapens voor de verbinding
Handig voor als je een school of land met veel olie wil uitmoorden.
Erg benieuwd of dergelijke kleine kalibers het gaan redden. De specs zien er beter uit dan de 223 maar nu nog op het slagveld. The proof of the pudding is in the eating. Sig maakt mooi spul maar ik ga voorlopig mijn H&K nog niet inruilen.
"of dergelijke kleine kalibers het gaan redden"
Dat zal zo ondertussen wel bekend zijn na 20++ jaar ?
@Der Schnitzeljäger | 18-07-22 | 21:11: veel overheidsdiensten in de VS hebben kleinere kalibers ingeruild. 9mm voor 10mm of.45. Geweren zijn nu vaak Ruger 700 police in een fors kaliber. Beter een grotere kogel en een lagere magazijncapaciteit dan meer kogels maar te licht kaliber.
@BoerKoekoek | 18-07-22 | 22:07:
Politie inzet is toch wat anders als slagveldomstandigheden & dienstplichtigen.
Lees SLA Marshall: www.bol.com/nl/nl/f/men-against-fire/...
Gedempt zijn ze ook nog. Fijn, dan ga je dood zonder gehoorschade.
Mits op de goede plaats geraakt hoor je een schot niet meer.
Stuur voor de grap, gewoon omdat het kan, een zooitje van die troep naar Rusland. En pingel wat van die gasprijs af.
Uit de serie 'Handel is handel'.
Speeltjes voor 'mannen' die wat te compenseren hebben.
Handig voor als je naar school gaat.
Of naar de club.
REAGEER OOK