Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Live. Omloop van de Ongevaccineerden, #3oktoberAmsterdam

Leeswaarschuwing: (on)gepaste spoormetaforen

De coronapas is een goede reden om te demonstreren. Om in verzet te komen, ook. Het is een gruwel van een middel, dat op verkeerde gronden is ingevoerd, te veel negatieve neveneffecten heeft, polariseert, politiemensen maakt van gewone burgers en bovenal door een onbetrouwbare, om niet te zeggen absoluut leugenachtige overheid is opgelegd zonder eerlijke ethische discussie of zelfs maar een voorgenomen einddatum.

Desalniettemin is buiten boe roepen in een grote groep à priori een beetje een domme bezigheid want Hugo zit ergens in z'n VT-woonkamer toch geen ene zier te geven. Ten tweede weet je nooit wie er naast je staat. Erger nog: je weet juist wel dat de Complotmarmot er zal zijn, met in zijn kielzog de harde kern van het tot complotkermis vervallen Forum voor Debiliologie, de dansschool van Willem Engel, prinsenvlagvendeliers en mensen die alle critici gratis munitie geven door de aandacht van het onderwerp af te leiden met zogenaamde "ongepaste vergelijkingen". 

In dubio zijn, kent u dat gevoel nog in dit hele debat? Enerzijds wensen wij van de GeenStijl een opkomst van een miljoen mensen, gevaccineerden en ongevaccineerden beiden, zij aan zij tegen maatregelen die niet (meer) uit te leggen zijn en meer schade berokkenen dan goed doen. Anderzijds zijn ook binnen de stijlloze burelen de opvattingen verdeeld. Principieel vinden we op GSHQ allemaal dat het QR-systeem een spookstation is dat we nooit hadden moeten bereiken op een benauwende dodenrit langs de ravijnen van onze individuele rechten, die we desondanks allemaal samen moeten uitzitten. En daarbinnen maakt iedereen zijn eigen vrije, individuele keuzes. Zoals het éigenlijk hoort, HUGO, miezerig mispunt.

Dezelfde gewenste uitkomst delen - een QR-loze samenleving met respect voor ieders vrije keuze en opvattingen - betekent echter niet dat je per definitie dezelfde analyses en opvattingen deelt over de coronamaatregelen en wat daar al dan niet achter of onder schuil zou gaan. En op de Dam zullen - behalve heel veel normale, rechtschapen, principiële en vrijheidsminnende mensen - toch te veel wappies (ja, wappies, ja) aanwezig zijn voor wie het QR-station geen eindhalte is, maar juist het vertrekpunt van de konijnenholtrein naar koekwausland op spoor 9¾, waar warhoofdconducteur Baudet veel te hard het ziejewef-riedeltje op zijn fantastenfluitje blaast. Waarna hun loco-motief alsnog achteruit begint te rijden. Want als complotdenkers één ding heel goed kunnen, is het wel het misbruiken en verdraaien van losse feiten om terug te redeneren naar de vooraf ingenomen standpunten van hun eigen ontspoorboekje.

Kortom. We wensen heel Nederland een QR-vrije samenleving, we wensen alle gevaccineerden én ongevaccineerden een volledige vrije keuze zonder drang en dwang, we hopen dat de waterkanonnen zwijgen in Amsterdam en we zijn blij dat zo veel mensen gele parapluutjes hebben want die komen goed van pas voor alle miezer die van boven komt. Na afloop een apartheidsvrije horecagelegenheid zoeken om iets warms te drinken, kan via deze pagina.

Good day, and good luck.

U moet kiezen: de "objectieve" NPO...

Social

...of de livestream met Lunchwijntje

Blik vanaf de Beurs

Reaguursels

Inloggen

Het was gezeIIig met 90 procent gewone en bezorgde burgers

Piet Karbiet | 04-10-21 | 09:38

Over de politieke effectiviteit van demonstraties valt inderdaad te twisten, maar demonstraties helpen uiteindelijk wél, omdat mensen onderling kunnen zien dat er óók hordes andere mensen zijn, die om allerlei redenen tegen hetzelfde ding zijn als jij, en de moeite doen om dit gezamenlijk kenbaar maken. Want als niemand ooit nog demonstreert, wat weten wij dan uiteindelijk over waar wij uiteindelijk staan als samenleving? Op iedere demonstratie lopen uiteindelijk mensen mee die totaal andere dingen vinden dan jij, maar het gaat om het ding dat ons verenigt. Dat wij tegen deze QR-samenleving zijn. Dus ja, wappies, ja. Die zullen er vast wel tussen lopen, maar ik hoor onder de geïnterviewden toch ook genoeg mensen die nog wel wat rationele antwoorden weten te genereren. Wat ik bedoel te zeggen is dat je net zo goed bij iedere demonstratie kunt wegblijven wanneer je verwacht dat er alleen maar mensen lopen die jouw standpunten delen. Ik vind het juist mooi dat al deze mensen de moeite hebben genomen om hun stem te laten horen, wat hun persoonlijke beweegredenen ook zijn. Want dat is vrijheid. En of het helpt? Tja.

VBO_B_Niveau | 04-10-21 | 08:53
-weggejorist-
negorij | 04-10-21 | 08:33

Die mafketels hebben geluk dat 80% van de Nederlandse bevolking gevaccineerd is anders was deze demonstratie gewoon verboden.

Nietgek | 04-10-21 | 01:45

Het zal al wel gezegd zijn. Maar Joden hadden geen keuze. Dus is het mentaal nogal ongezond jouw keuze voor niet vaccineren daarmee te vergelijken. Laat staan een galg op te richten voor een politiek besluit, dat jou uitsluitend confronteert met de gevolgen van je eigen keuze. En zeer terecht, want je relatieve vrijheid is mogelijk gemaakt door de horden die zich wel hebben laten vaccineren. Zonder hen zaten we nog steeds und

marchbrown | 04-10-21 | 01:39 | 1
-weggejorist-
NuintjePlijs | 04-10-21 | 09:17
-weggejorist-
King of the Oneliner | 04-10-21 | 00:07 | 1


De metafoortjes waren in de aanbieding, zie ik, een Bonuskorting tot wel 40% als je ze stapelt.

(grapje, ik vind ze bewonderenswaardig goed allemaal)

King of the Oneliner | 03-10-21 | 23:52


-loco-motief en ontspoorboekje- vind ik wel een hele goeie, Van Rossum!
(loco= gek motief =reden)

King of the Oneliner | 03-10-21 | 23:49

Mijn herstelcode is verlopen. RIVM denkt erover die 180 dagen te verdubbelen als gevolg van nadere inzichten. Intussen ben ik dus een wappie die feitelijk beter is beschermd tegen Covid dan de gevaccineerden. Ik heb er verder geen last van, want de kroeg waar ik kom heet me van harte welkom. (Eigenaar kan zelf nadenken). Voorlopig lach ik in mijn vuistje om al die vax drammers die straks hun zevende booster krijgen.

pleemobiel | 03-10-21 | 22:27

Televaag kopt met: "Afshuw over galg bij protest". Waar HEBBEN ze het over? Al meer dan 2000 jaar pronken Christenen met het symbool van executie van hun idool Jezus..

Sneerpoets | 03-10-21 | 22:12 | 4

Maar dan had de galg voor Baudet of Engel moeten zijn.
Niet voor De Jonge.

Papa Jones | 03-10-21 | 22:29

@Papa Jones | 03-10-21 | 22:29: zo'n ding kan je vaker dan eens gebruiken. Mits een beetje stevig

sr69 | 03-10-21 | 22:40

Wat een opgeklopte 'afschuw' weer. Zag dit ook al bij het AD. Framing van een rustig verlopend protest door vaxxers èn non vaxxers samen. Pure afleiding van de QR misdaad waar het om gaat.

negorij | 04-10-21 | 08:00
▼ 1 antwoord verborgen

Van Rossem je kan metaforen wat je wil.
Maar feit is Baudet heeft 10x meer betalende volgers dan jij.

JdelaT | 03-10-21 | 22:04
-weggejorist-
Bolder | 03-10-21 | 21:54

Het was geweldig. Hartjes.

Piet Karbiet | 03-10-21 | 21:53

In het oosten des lands vinden we het gezeik, AAW'ers. Dat volk is niet normaal ;)

Vuurspuger | 03-10-21 | 20:45 | 1

Tsja, normaal, vergane glorie.

lekgoot | 03-10-21 | 21:48

Mee willen doen omdat je niet mee wilt doen. Wat mij betreft einde discussie.

Lorejas | 03-10-21 | 20:24

Die vrijheidstrijders zijn een jaar te laat. Corona spoedwet? Het zou me niets verbazen als de helft daar nog nooit van gehoord hebben.

[x]-Ongeschikt | 03-10-21 | 20:17 | 1

Heeft...

[x]-Ongeschikt | 03-10-21 | 20:19

Bedankt, knuppel met rode jas en galg op je rollator.

Je bent de John 'Jayden X' Sullivan van de lage landen.

Ben-Bataaf | 03-10-21 | 20:01

Inhoudelijke kritiek op de corona toegangsbewijs.
Kritiek moet meteen de mond gesnoerd worden door de MSM en Bekende Nederlanders. Praat eens met elkaar. Door dwang zijn samenlevingen kapot gegaan.
kompanje.org/2021/09/29/digitale-uits...

franck7020 | 03-10-21 | 19:51

Met de Covid QR-code krijgen we
"Samen de vrijheid eronder".
Kwestie van tijd. Geniet ervan zolang je kunt met je QR code. Het is een kwestie van logica om de rest van de toekomstige QR codes straks op 1 accountje te zetten waarbij een dystopische overheid elke minuut van de dag over uw schouder meekijkt. Die ontwikkelingen zien we nu al in Australië, Israël en China. Don't worry. Het is allemaal goed bedoeld voor uw gezondheid, vrijheid, CO2 uitstoot, leningen, etc.en aangezien overheden en multinationals 100% betrouwbaar zijn maak ik me echt geen zorgen.

matrixbluepill | 03-10-21 | 19:50

Ik las dat Amsterdamse politici schande spreken wat betreft de galg. En dat vanuit hun ivoren toren.

Keutels | 03-10-21 | 19:42 | 1

Geheel terecht. En gele ster opdoen mag wat mij betreft gelijk staan aan een niet op te brengen boete.

Lorejas | 03-10-21 | 20:25

@redactie: doe ff normaal met het wegjorrissen van hele normale meningen. Het is hier toch de Joop niet??

Malle moer | 03-10-21 | 19:37 | 9

@Papa Jones | 03-10-21 | 22:32: In ziekenhuizen wordt helemaal niet bijgehouden wie gevaxt is en wie niet. De genoemde getallen zijn gewoon uit de lucht gegrepen, zijn politiek bepaald.

negorij | 04-10-21 | 08:11
▼ 6 antwoorden verborgen

Er zijn dus meer wappies als ik dacht... Nederland verandert in wappieland... kom net terug uit Italie en Oostenrijk hoor je niemand er over.

johnyl | 03-10-21 | 19:31 | 5

Laat de aantallen bijeen je niet misleiden hoor. Het is minder dan 1% van de gehele samenleving.

Hasj_en_Wietje | 03-10-21 | 21:38

Uw opmerking nemen we ook niet meer serieus want u bent minder dan 0.000001%……

Isditandersgenoeg | 03-10-21 | 22:13

Om Oostenrijk en Italië nou als voorbeeld te noemen getuigt van weinig historisch besef..

VolleBak | 03-10-21 | 23:09
▼ 2 antwoorden verborgen

Een journalist mag geen persoonlijke mening uiten op Twitter? Het zijn net mensen he?

cnossen | 03-10-21 | 19:01 | 4

Ach ja... je hebt het over Eveline Rethmeier?
Leuk toch, zo'n voorbeeld van onredelijke demonstranten.

Papa Jones | 03-10-21 | 19:32

@Papa Jones | 03-10-21 | 19:32:

Staat hierboven, Eveline Rethmeier Journalist eenvandaag.

Wattman | 03-10-21 | 19:34
▼ 1 antwoord verborgen

Ook in dit artikel weer veel over keuze vrijheid,
maar weinig over het daarmee in (levens)gevaar brengen jezelf en je medemens.
En je "jezelf" is hierbij ook belangrijk voor de medemens,
want ongevaccineerden willen ook de schaarse zorg wanneer men ziek wordt.
.
Een meer rationele vergelijking vind ik de beperking om niet met 150 km/u
over de weg te mogen scheuren, want dat geeft ook direct levensgevaar
voor jezelf en anderen. Ik ben blij met deze, goed afgedwongen beperking.
.
Gisteren was ik voor het eerst weer op een klef feestje.
Aan de deur stonden bekenden, die mn QR en ID toch grondig controleerden.
Ik was daar enorm blij mee, zodat ik eenmaal binnen "vrij" mijn ding kon doen...

hotmint | 03-10-21 | 18:53 | 9

Groot gelijk heb je. Het QR-code systeem is prima en de meest redelijke oplossing voor dit probleem. Mensen die zich én niet willen laten vaccineren én niet willen laten testen, doen gewoon bewust moeilijk om niets en willen gewoon speciaal zijn. Weigeren consequenties te aanvaarden en geven dan anderen de schuld van hun eigen kinderachtige gedrag. Het is niet fijn en er is geen beste keuze, maar de huidige oplossing is simpel en effectief en zorgt dat er voor niemand dwang is tenzij je echt zo egoïstisch bent dat je je ook niet wil laten testen; maar dat beslis je zelf. De rest hoeft niet nadelen te ondervinden van jouw asociale gedrag. Gewoon vaccineren of testen, voor ieder wat wils. Wil je dat niet? Ook goed, maar dan niet zeiken dat je dan nog eventjes niet alles kan. Kies je zelf voor.

Hasj_en_Wietje | 03-10-21 | 21:42
-weggejorist-
BadPatNL | 03-10-21 | 22:53

@BadPatNL | 03-10-21 | 22:53: Die is perfect helder. Jammer dat je niet verder komt dan wat aanvallende teksten zonder enige inhoudelijke reactie, erg zwak.

Hasj_en_Wietje | 03-10-21 | 23:49
▼ 6 antwoorden verborgen

Het is de overheid die je je grondrechten ontneemt, niet de 'wappies'.

Trofl | 03-10-21 | 18:32 | 14

Oh god nee. Niet weer zo'n artikel 11 grondwet roepert die er geen moer van snapt. Zie twee discussies van gisteravond.

Lorejas | 03-10-21 | 19:18

@Malle moer | 03-10-21 | 18:49: Lastig he, je niet gediscrimineerd voelen.

Papa Jones | 03-10-21 | 20:04

Als ik zie hoe die wappies zich gedragen, vrees ik dat als die ooit aan de macht komen heel erg veel mensen moeten vrezen voor hun leven. Andersdenkenden worden door wappies niet getolereerd, maar waarschijnlijk geëxecuteerd. Daarom ook een galg mee, jodensterren, nazivlaggen, holocaust ontkennen, dreigen met geweld, zeer agressief tegen een ieder met een andere mening, etc.. Wappies zijn over ‘t algemeen de grootste fascisten en willen hun eigen dictatuur. En dan werkelijk een dictatuur, zonder de vrijheid die iedereen in NL nu wél heeft.

Hasj_en_Wietje | 03-10-21 | 21:47
▼ 11 antwoorden verborgen

Goed om te zien dat er in ieder geval nog honderdduizend Nederlanders zijn die het hart op de juiste plek hebben zitten en onze democratische beginselen ondersteunen zoals ze in de honderden jaren daarvoor zijn bevochten.

Een Geus.

swuinm71 | 03-10-21 | 18:29 | 1

~25.000, officieel geteld onder notarieel toezicht

marcoplarco | 03-10-21 | 19:41

Ach die selectieve verontwaardiging over wildplassende en herrie makende demonstranten. 'Gemeente grijp in! Weg met de wappies!' Mevrouw is de BLM wappie "demonstraties" (die niets anders waren dan ordinaire plunderingen en rellen om het rellen) en zeker ook de Klimaat wappie demonstraties vergeten? Waarbij de straten bedekt waren met afval en hordes imbeciele kinderen het verkeer blokkeerden. Daar stond de hele NPO met tranen in hun ogen van ontroering overheen te kwijlen.

De juiste mening mag wel? God wat heb ik toch een hekel aan die hypocriete zelfbenoemde hoeders van de Moraal van die DeugNPO.

Dutchbeaurouge | 03-10-21 | 18:12 | 8

@Zeurders | 03-10-21 | 18:50:

Je kan niet lezen. Of je wil niet lezen. Maar je standpunt is duidelijk.

Blanke rascisten veroorzaken rellen = schuld van negers.

Vertel me nog een keertje waarom jij geen racist bent.

GrandMechantLoup | 03-10-21 | 18:55
-weggejorist-
eindedertijden | 03-10-21 | 19:09

@GrandMechantLoup | 03-10-21 | 18:55: Omdat hij blank is en blanke kunnen niet racistisch zijn. Want ze worden systematisch onderdrukt!
Maar zonder gein, je trekt zo een jaar van ongenoegen en onrust onderuit, zodat je kan doen alsof 'the man' erachter zit.

Geen01 | 03-10-21 | 20:46
▼ 5 antwoorden verborgen

Die QR-codes helpen voor geen meter. Een directe vaccinatieplicht is een stuk efficiënter.

Pretzel Logic | 03-10-21 | 17:21 | 9

@GrandMechantLoup | 03-10-21 | 18:45: je onderbouwt precies wat ik zeg. Er is voor veel zorg geen ruimte. De regering geeft de schuld aan een willekeurige groep (in dit geval de ongevaccineerden), en hele volksstammen gaan erin mee door die mensen (paar honderd die de zorg ontregelen????) de schuld te geven.
De overheid kan haar disfunctioneren in jouw ogen vrij makkelijk bij een ander neerleggen, lijkt het. Denk nou een iets langer na en kijk wat er gebeurt,

Malle moer | 03-10-21 | 18:52
-weggejorist-
Malle moer | 03-10-21 | 18:59
-weggejorist en opgerot-
Malle moer | 03-10-21 | 19:33
▼ 6 antwoorden verborgen

Oh en voor wie het geheel volgt.

Dit is geen incident. Dit zijn de mensen die niet klagen over de QR code of zeuren over maatregelen. Dat doen we allemaal. Dit zijn de mensen die onze samenleving willen vernietigen.

De redenen?

Die verschillen nogal, Sommigen uit puur racisme. Anderen uit het falen van eigen zelf. Sommigen omdat ze te dom zijn.

En...

Denk je niet dat als WIJ het nu niet de kop in drukken dat we straks een bestorming zien in Den Haag?

Want dat willen ze echt. Ze willen Kaag, Rutte, Hoekstra enzovoort doodmaken omdat zij het er niet mee eens zijn, wat precies is onduidelijk, en dan wat?

Een omwenteling. Revolutie. Maar wat dan?

GrandMechantLoup | 03-10-21 | 17:18 | 7

U is een wappie!

zaaddodende pasta | 03-10-21 | 17:55
-weggejorist-
BadPatNL | 03-10-21 | 18:34
▼ 4 antwoorden verborgen

Liefde, vrijheid, tegen de dictatuur.

www.telegraaf.nl/nieuws/702493163/dem...

Zullen we met elkaar afspreken dat dit soort mensen nooit meer de macht mogen grijpen. De laatste keer in de vorige eeuw was ook geen succes.

Godwin?

Yep. Het zijn fascisten. Het gaat niet over onze vrijheid, of onze liefde of onze democratie. Het gaat over wat zij willen en eisen als fascistisch minderheidsnazi's.

Wat het antigif is?

Ik weet het niet. Naar schatting hangen tussen de 20-25% zwakkelingen een autoritair regime aan die alles voor ze gaat oplossen.

Dit klopt wel. 17% van Nederland stemde ver of extreem rechts, 6% stemde ver of extreem links.

En laten de 'linkse' antroposofische zweefteefjes nu net hun medestanders hebben gevonden bij de fascisten en nazi's. Hoe ironisch.

GrandMechantLoup | 03-10-21 | 17:12 | 13

@Wattman | 03-10-21 | 18:17: Ik pieker er niet over. Sterker nog, ik ben oprecht van mening dat op al die idioten die demonstreren omdat "we willen DANSEN !" igenlijk het vuur geopend zou moeten worden. Gewoon met scherp, niet van die softe rubberen kogels shit. en dan ca. op enkelhoogte. Je wou toch dansen ? DANS DAN ! Springen ! DANS !!!

Asteroid-B612 | 03-10-21 | 19:25
▼ 10 antwoorden verborgen

Toch leuk voor die mensen, hebben ze toch nog een uitje.

Papa Jones | 03-10-21 | 16:59

Kritiek op die QR-pas is gewoon begrijpelijk, maar het podium wordt opgeeist door wappies. Wel geloven wat er op Fakebook en Twittert wordt geplempt, maar even echt verder kijken in echte bronnen. Ho, maar.
-
Ik ben inderdaad wel benieuwd of de NPO hier echt zo oprecht verslag van doet, ze hebben de schijn tegen. Dat laatste ligt volledig aan zichzelf.
-
Ik neem aan dat er nu ook wappies naar de galg lopen en even melden dat dat niet zo handig is. Of is dat gaaf en rebels?

bananabanana | 03-10-21 | 16:55

Een galg. Walgelijk. Stelletje neukfouten.

de IJsman | 03-10-21 | 16:44 | 11

Het gezicht van het Facisme is wat je hier ziet. En ze verkopen het als strijd voor de vrijheid. Misselijkmakende nazi’s zijn het.

Bigi Bana Boy | 03-10-21 | 17:41

On-ge-lo-fe-lijk. Massale demonstratie zoals je ze zelden nog meemaakt, super rustig en vredelievend verlopen, allemaal verschillende mensen met verschillende wereldbeelden die de regen trotseerden om hun stem te laten horen tegen de opkomst van door tech gefaciliteerde repressie en wat is de kop van de volkskrant: "Jodenster en galg bij demonstratie tegen coronamaatregelen".

Dit is zo vals. Het schept bewust een totaal verknipt beeld van hoe die middag is verlopen en wat voor mensen daar naartoe kwamen. Je zult in 25,000 mensen altijd wel een volslagen idioot of twee kunnen vinden, en dan gaan de IJsmannen en Bigi Bana Boys daar weer tekeer over.

dihydrogenmonoxide | 03-10-21 | 18:37

@strawdog | 03-10-21 | 17:36: Hoe ha ha. Ik kan hier natuurlijk ook heel flauw gaan reageren, maar doe het niet.

Wat denk je dat Trump (Bv.) aan het doen was ? #WakkerWorden

Nederlandop1 | 03-10-21 | 20:12
▼ 8 antwoorden verborgen

Ik kom net terug van de Dam. Stalpoten nu. Gemoedelijke sfeer, fijne mensen, doorsnee van de bevolking met hier en daar een vervelio of een zweefteef. Ja, er stonden een paar motoren langs de Rozengracht. En die toeterden en maakten lawaai. Tsjonge, wat een drama. Er waren geen dixies, dus stond er zomaar iemand in de gracht te pissen. NIet eens op iemand's boot. Tsjonge jonge. Drama..

Ik weet niet wat die trien van de NPO bezielt, maar haar verhaal is pure stemmingmakerij.

marcoplarco | 03-10-21 | 16:40 | 8

@Ruud5 | 03-10-21 | 16:52: interessant standpunt. Wat moeten we dan met mensen die blijven weigeren? Toch maar een galg, maar dan van de "goede" kant?

kaplaarzenverkoper | 03-10-21 | 17:25

Volgens een aantal reaguurders moet u gelijk dood. Demonstreren. U bent een heel slecht mens, want u heeft een andere mening. Het is echt walgelijk wat ik hier lees.

zwartzondersuiker | 03-10-21 | 17:37
▼ 5 antwoorden verborgen

Walgelijk die galg.
Wat is het volgende: mannen in oranje pakken?

Roos | 03-10-21 | 16:33 | 1

Nou, die gaan zich na de gele sterren niet meer overtreffen hoor.

Lorejas | 03-10-21 | 16:35
-weggejorist-
dihydrogenmonoxide | 03-10-21 | 16:24 | 1

Grappig, wappies die de straat blokkeren zijn het schuim der natie, exhibitionists for climate zijn in zo'n geval weer de fine fleur van diezelfde natie.

Otto Normal | 03-10-21 | 16:20
-weggejorist-
HaveXS | 03-10-21 | 16:16 | 4
▼ 4 antwoorden verborgen

Amsterdam heeft het....... hahahahahahah

PolderTaliban | 03-10-21 | 16:12 | 1

En jullie krijgen het. Zitten nu in de trein terug.

Lorejas | 03-10-21 | 16:40
-weggejorist-
Wattman | 03-10-21 | 15:58 | 1

Constructief voorstel (van een wappie die denkt dat wappies vaak beter geinformeerd zijn dan vaxxers).
Mogen we een kloosried van de speech van Terry tijdens de Algemene Beschouwingen?
Een hoop wappies, mijzelf inclusief, werden blij van die speech. En als wappies echt wappies zijn zou het niet moeilijk moeten zijn om de gaten in dat betoog te vullen met feiten. Dus geen stroman argumenten over chips inspuiten en 5G maar puntje voor puntje laten zien waarom Terry een gek is om wat hij daar zei.
De principiele kwesties rond dwang en drang, die het bespreken zeker waard zijn, komen niet tot hun recht als je ze niet toepast op een concrete situatie, want uiteindelijk gaat het om proportionaliteit.
Dit concrete virus dus en dit concrete vaccin. Daar ging de speech over.

beetje.jammer.dit | 03-10-21 | 15:44 | 9

@Grijskijkert | 03-10-21 | 17:33: Baudet presenteert zichzelf alsof hij begrijpt waar hij het over heeft maar doet dat niet. Beste voorbeeld: Hij denkt dat omdat er kleine veranderingen in spike eiwitten optreden dat betekent dat antilichamen er niets mee kunnen. Maar antilichamen binden niet aan *hele* eiwitten, maar aan kleine series beschikbare aminozuren, zogenaamde "epitopen".

Als er een mutatie optreedt betekent dat niet dat *alle* antilichamen niet meer werken, maar een paar dat niet meer doen. De spike-eiwitten kunnen nooit helemaal veranderen want ze zijn cruciaal voor de replicatie van het virus.

Baudet lijkt dat HEEL duidelijk niet te begrijpen: "Inmiddels zijn alweer vele nieuwe varianten van COVID-19 gevormd die een dergelijk eiwit niet meer hebben (12), waarmee die mutaties ontsnappen aan de werking van het huidige vaccin."

Nee, zo is het niet. Het *functionerende* gedeelte van dat eiwit, het zogenaamd Receptor Binding Domain (RBD) moet grotendeels hetzelfde blijven om uberhaupt binnen te kunnen dringen. Antilichamen die daar op binden blijven werken.

omanders | 03-10-21 | 20:18

@omanders | 03-10-21 | 20:09:
Dat het risico op ADE 0 zou zijn.
Dat EMA het niet slechts tijdelijk heeft goedgekeurd.
Dat binnen 2 dagen na vaccinatie de kous af zou zijn.
Dat de vaccins niet experimenteel zouden zijn.
Dat de onderzoeken slechts nog doorlopen om de duur van immuniteit en niet om de veiligheid.
Dat het overduidelijk niet om gentherapie gaat.
Maar wat zit er nu precies in ALC-0315 en ALC-0159?

Ben-Bataaf | 03-10-21 | 20:46

@Ben-Bataaf | 03-10-21 | 20:46:

Geen van je opmerkingen klopt,

In het artikel staat dat ADE niet kan worden uitgesloten in de toekomst maar dat het nu nog niet is geconstateerd. Verder legt het uit waarom het onwaarschijnlijk is. Lees het artikel.

EMA heeft het geauthoriseerd. Staat op hun site.
www.ema.europa.eu/en/human-regulatory...

"Dat binnen 2 dagen na vaccinatie de kous af zou zijn."

Heb je wel gelezen wat er staat?

" Dat de vaccins niet experimenteel zouden zijn."

Dat gelul is nu wel vaak genoeg langs geweest. In de trials was het expermimenteel, nu niet meer.

"Dat de onderzoeken slechts nog doorlopen om de duur van immuniteit en niet om de veiligheid."

Fase 3 is afgerond en gepubliceerd.
www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2...

"Dat het overduidelijk niet om gentherapie gaat."

Nee. Het is uitgebreid uitgelegd in het artikel en je kan nu wel roepen dat dat niet zo is, maar dat is enkel roepen. DNA wordt niet veranderd dus is het geen gentherapie. Het kan zijn dat je niet begrijpt wat gentherapie is, maar dan moet je gaan lezen.

Er staat niets over ALC-0315 en ALC-0159 in het artikel. Hoe kan het dan onjuist zijn.

omanders | 04-10-21 | 08:16
▼ 6 antwoorden verborgen
-weggejorist en opgerot-
swagmachine | 03-10-21 | 15:39 | 1

Link naar een onderzoek naar de gevolgen van onbedoeld intraveneus injecteren van corona vaccin.
(Intramusculair vaccineren waarbij per ongeluk een bloedvat wordt aangeprikt.)

academic.oup.com/cid/advance-article/...

Conclusie van dit onderzoek:
This study provided in vivo evidence that inadvertent intravenous injection of COVID-19 mRNA vaccines may induce myopericarditis. Brief withdrawal of syringe plunger to exclude blood aspiration may be one possible way to reduce such risk.

Verder vond ik op Linkedln dit artikel over ditzelfde onderwerp.

nl.linkedin.com/pulse/astrazeneca-vac...

met daarop interessante reacties.
In Denemarken zou er al een aangepaste prikinstructie (controle of er niet een bloedvat wordt aangeprikt) voor Corona vaccins in werking zijn.

Donderbui | 03-10-21 | 15:24 | 5

Het is vreemd dat bij vaccinaties zoals voor Infuenza en ook Covid nooit het vereiste protocol voor Intramusculaire injecties wordt gevolgd. Volgens dit protocol dient bij het Intramusculair injecteren de spuit na het aanprikken altijd opgetrokken te worden om te zien of er een bloedvat is geraakt. Tijdsdruk, luiheid of misschien gewoon onkunde?
Overigens verandert een injectie niet van Intramusculair naar Intraveneus; het zijn twee totaal verschillende technieken. Bovendien bevinden zich op de injectieplek in de schouderspier geen grote bloedvaten en indien men dan bij het optrekken bloed waarneemt betekent dit in de praktijk dat de naald door een bloedvaatje heen is gegaan.
Tenslotte vind ik de resultaten van het onderzoek in de bovenste link niet representatief ( wel leerzaam overigens) omdat in het onderzoek muizen daadwerkelijk intraveneus werden geinjecteerd; nogmaals, een totaal andere procedure dan IM-injecties.

judit | 03-10-21 | 18:46

@judit | 03-10-21 | 18:46: De achtergrond van het onderzoek was “ Post-vaccination myopericarditis is reported after immunization with coronavirus disease 2019 (COVID-19) messenger RNA (mRNA) vaccines. The effect of accidental intravenous injection of this vaccine on the heart is unknown.

De stelling in het artikel op Lnkedln was dat er beter helemaal geen sporen van deze nieuwe vaccins in het bloed terecht zouden komen, ik kan me hierin wel vinden.

Donderbui | 03-10-21 | 19:14

@dihydrogenmonoxide | 03-10-21 | 18:44:

Nee. Het was vooral interessant te horen dat ze zei dat altijd al te doen. Ik heb ook geleerd dat ze nog nooit bloed had opgetrokken. In vele jaren.

omanders | 04-10-21 | 08:30
▼ 2 antwoorden verborgen

Oh gelukkig ze hebben een galg op de Dam neergezet , dacht even dat het beschaafd bleef.

Dreeke | 03-10-21 | 15:18 | 7

Voor de protestmars begon waagde ik al te voorspellen dat de persfotografen en de NOS-journalisten zouden speuren naar die paar gekken met een jodenster en andere betreurenswaardige symbolen. En zie. Lees ook een verslagje op Volkskrant.nl: een jodenster en een galg. Over de meningen van de andere rond 25.000 demonstranten geen woord.

Zonder erg | 03-10-21 | 18:02

Zo vals om zo een protest van 25,000 deelnemers even weg te zetten.

dihydrogenmonoxide | 03-10-21 | 18:47

Oh gelukkig een terroristische aanslag, dacht even dat het de religie van vrede was

zokanhetookja | 03-10-21 | 19:39
▼ 4 antwoorden verborgen

De VS en Nieuw-Zeeland kom je als anti-vaxxer niet meer in. Zullen vast nog andere landen volgen. Discriminatie? Of misschien toch wel logisch?

Diederik_Ezel | 03-10-21 | 15:16 | 4

Optie 3 overreactie en een overschatting van de risico’s.
Het lijkt me een goedkope manier om ‘daadkrachtig’ over te komen. Want, waarom moet je gevaccineerd worden als je al covid hebt gehad? Wat is het verschil tussen de antistoffen die hebt opgebouwd als je hersteld bent en de anti-stoffen die je heb opgebouwd nadat een verzwakte corona variant hebt ingespoten gekregen?
En wat is het risico dat een ongevaccineerde veroorzaakt voor iemand die door vaccinatie beschermt is?

ratelaar | 03-10-21 | 15:30

@ratelaar | 03-10-21 | 15:30:
Logische vragen, wordt nooit antwoord op gegeven.
Kan ook niet, want het doel is een pasjesmaatschappij, die opdracht heeft die smeerlap van een Hugo gewoon en corona wordt daarvoor gebruikt.

LonelyWanker | 03-10-21 | 17:00

@ratelaar | 03-10-21 | 15:30: De meeste COVID vaccins werken niet op basis van een verzwakt virus. Ik denk misschien alleen Sinovac uit China. Maar als er meer zijn hoor ik het graag.

Veel (alle?) vaccins uit het Westen richten zich op een spike proteïne van het virus (die wellicht in de toekomst, na mutatie, niet meer bestaat).

DolfWeerwolf | 03-10-21 | 17:41
▼ 1 antwoord verborgen
-weggejorist-
ikworstelengadouchen | 03-10-21 | 15:14 | 1

Ach ja wat erg die overheid van ons, ondertussen bij mijn lieve vrouwtje op het werk is de intensive care gekscherend omgedoopt tot unvaccinated care, omdat er vrijwel enkel maar ongeprikten liggen. Dit weekend lekker naar Dusseldorf geweest met wat maten waar je 2G hebt, voelt als een soort heel goed wappiefilter en geeft rust. Was lekker om weer eens uit te gaan na die jaren. Maar goed, de overheid wil je volgen met je QR, pffff dan moet je je telefoon weg doen want daar wordt je mee gevolgd, niet met die QR. Maar goed, iedereen moet lekker doen wat die wilt, dat mag hier en daarom is het zo mooi hier, fijne dag!

Tinus Trekveer | 03-10-21 | 15:02 | 6

@Mr Moore | 03-10-21 | 15:22: Miljoenen en miljoenen keren een qr code laten zien omdat er vandaag een whopping twee mensen op een ic zijn opgenomen. De verhoudingen zijn zoek. Maar de Tinussen in de wereld krijgen er een lekker gevoel bij als zij in een 2G omgeving rondlopen en mag meedoen. Het kan verschillen zullen we maar zeggen.

Graaier | 03-10-21 | 15:50

Volgens mij is ook al duidelijk, dat er helemaal niet structureel gevraagd wordt naar wel of niet gevaccineerd bij opname op de ic. De cijfers uit Israël spreken boekdelen, qua zieken met vaccin.

schijtzat | 03-10-21 | 16:10

Welk ic is dat dan? Dan kunmen we een broncheck doen, nu klonkt uw nieuws nml als fake news.

salonsocialist | 03-10-21 | 17:07
▼ 3 antwoorden verborgen

Zonder die ongevaccineerde eikels, waren de IC's in Nederland nagenoeg leeg.

Satertje | 03-10-21 | 14:58 | 9
▼ 6 antwoorden verborgen

Coronacheck.nl is op 25 februari '20 geclaimd.
De eerste officiële besmetting in Nederland was op 27 februari.

Ben-Bataaf | 03-10-21 | 14:52 | 6

Slim, om die alvast te claimen. Hopelijk wél door de overheid.

Papa Jones | 03-10-21 | 16:54

Domeinnaam is destijds eerst door een andere partij geregistreerd als je de nameserver historie bekijkt.
Niet ongebruikelijk dat een slimmerik er snel bij is. Sommigen leggen zo ongeveer alle woorden vast die ze in de krant lezen.
DNS historie:
7-3-2020 21:01
docks02.rzone.de
shades08.rzone.de

1-5-2020 05:33
docks02.rzone.de
shades 08.rzone.de

26-6-2020 17:50
nszero1.axc.nl
nszero2.ax c.nl

13-3-2021 13:24
ns1.rijksoverheidnl.nl
ns2.rijksoverheidnl.eu
ns3.rijksoverheidnl.org
ns4.rijksoverheidnl.com

BrulSpin | 03-10-21 | 20:37

@deathchant | 03-10-21 | 16:45: Op dat moment waren er mensen die zeiden 'U kunt gewoon naar die lekkere drukke kroeg gaan. Ik zou mij geen zorgen maken' en de andere kocht een flinke hoeveelheid putopties. De ene was Halsema, de andere was een tot op de dag van vandaag ongevaccineerde (ik dus). Eind feb. 2020 had het overgrote deel absoluut geen idee wat er op ons afkwam. Dat bleek ook wel met de eerste lockdowns toen niemand nog iets mocht, maar de vliegtuigen uit China nog wel ettelijke malen per dag landen. Maar goed, de realiteit heeft de gewensdroomde gedachten ingehaald. Helaas, blijft men wel in dezelfde modus opereren, want nu denken de Wappies weer dat als iedereen maar gevaccineerd is, we van Corona afkomen en het tot het verleden zal behoren.

Grachus | 03-10-21 | 22:56
▼ 3 antwoorden verborgen

Geïnspireerd door het vlöggeln in Ootmarsum

P. Breidel | 03-10-21 | 14:46

Ben er live bij. Net met William Wallace op de foto. Freedom!

Piet Karbiet | 03-10-21 | 14:44 | 1

Jij bent een stille!

Lorejas | 03-10-21 | 14:45

Het loopt nog niet echt storm. Zijn de vrijheidsstrijdertjes al hun bed uit?

Diederik_Ezel | 03-10-21 | 14:42 | 1

Zijn via Haarlemmerplein op weg naar het CS gok ik.

Lorejas | 03-10-21 | 14:43

Hilarisch. Ga net even pak koffie halen op Haarlemmerplein. Staat Baudet daar als wilde te bleren tegen langs lopende wappies. De een een boze uitdagende blik, de ander een verwarde blik, allen verbonden door gele parapluutjes. Wat een volk is daar op de been zeg.

Lorejas | 03-10-21 | 14:38 | 3

Dat gele parapluutje staat je goed trouwens!

VP732 | 03-10-21 | 14:42

En nu hup terug naar de regio. Lekker rustig straks weer in de stad.

Lorejas | 03-10-21 | 14:42

@VP; ik was die met dat hilarische streepjespak.

Lorejas | 03-10-21 | 14:42

Maar toch, die wappies… Bekijk de laatste grafiek eens: mdhnd.nl/percverschil

Sinterbikske | 03-10-21 | 14:31 | 5

Angst om het eigen hachje regeert. Mooi om te zien.

Dutchbeaurouge | 03-10-21 | 14:57

@VP732 | 03-10-21 | 14:39: "CDA en PvdA (met veel oude kiezers) overschatten de kans het sterkst. Van de CDA-kiezers denkt 61% dat de kans op ziekenhuisopnames hoger is dan 30% en maar 5% noemt het juiste cijfer (1%). Alleen de kiezers van FVD geven voor 70% het juiste antwoord."

Maar FvD zijn de wappies. Juist ja.

culture_vulture | 03-10-21 | 14:59

Heerlijke tabellen. Grappig ook dat een Volt stemmer dezelfde perceptie heeft als bejaard Nederland. En de winnaar van de IQ test is de wappiepartij! LOL

entredeuxbieres | 03-10-21 | 15:12
▼ 2 antwoorden verborgen

Wat moet je eigenlijk als je geen smartphone hebt of wil ? Hoe kan je dan je QR code laten zien ? Je kon ook al geen prik afspraak maken zonder telefoon. Asking for a friend. Moeten alle burgers een telefoon hebben zodat hun identiteit kan worden gecontroleerd ? Vragen vragen. Of begeef ik me nu echt in alu hoedjes territorium ?

Asteroid-B612 | 03-10-21 | 14:28 | 9

@Lorejas | 03-10-21 | 14:39: Hier wordt duidelijk geen rekening gehouden met de ouderen! Alsof iedereen boven de 70 een printer thuis heeft staan en werkelijk niets begrijpen van een corona checkapp met QR code. Dit kan ik ook voor de 5.000.084e maal roepen!

P47Thunderbolt | 03-10-21 | 14:53

Help je je moeder of je vader even. Heb ik ook gedaan. Opgelost.

Lorejas | 03-10-21 | 14:58

Als het goed is heb je bij de vaccinatie een papiertje meegekregen als bewijs van vaccinatie. Ik dacht dat dit papiertje voldoende bewijs zou zijn..? Maar ik weet het niet zeker.

anja | 03-10-21 | 19:20
▼ 6 antwoorden verborgen

@ratelaar | 03-10-21 | 13:53:

"Vergis je niet ‘de wetenschap’ voorspelde ook een horror golf des doods als er geen maatregelen zouden worden genomen. En raad eens? Veel maatregelen of geen maatregelen overal zijn de coronasterftecijfers ongeveer gelijk."

Nee. De "officiële" cijfers:

Brazilië - 22m besmettingen, 600k doden = 3% IFR + 20-30% long-Covid
Amerika - 44m besmettingen, 720k doden = 2% IFR + 20-30% long-Covid
Nederland - 2m besmettingen, 18k doden = 1% IFR + 20-30% long-Covid
Rusland - 7,5m besmettingen, 219k doden = 3% IFR + 20-30% long-Covid
India - 45m besmettingen, 450k doden = 1% IFR + 20-30% long-Covid
Nieuw-Zeeland - 4k besmettingen, 27 doden = 0.5% IFR + 20-30% long-Covid

Je ziet dat Rusland en Brazilië het heel slecht doen en je weet dat dit slechts een tipje van de sluier is. India lijkt het goed te doen maar iedereen die India een beetje kent weet dat alles veel erger is dan geregistreerd. Nieuw-Zeeland trof zeer strenge maatregelen en is bijna niet geraakt. Nederland klote wat aan en heeft toch een relatief lage sterfte en besmettingsgraad. En wat er in landen in Afrika gebeurd weten we helemaal niet omdat ze daar amper een zorgstelsel hebben.

GrandMechantLoup | 03-10-21 | 14:26 | 22

@ratelaar | 03-10-21 | 15:39:

Dat ligt eraan. Ik ben van mening dat het allemaal 'wel meevalt' dankzij maatregelen. Conservatieve schattingen zeggen toch dat zonder maatregelen alles ongeveer vervijfvoudigd zou zijn. Weten doe je dat nooit. Maar 100,000 doden en 10,000,000 zieken zouden wij niet aankunnen. Het cijferneuken geeft toch aan dat het behoorlijk ernstig is en dat we er nog lang niet uit zijn.

GrandMechantLoup | 03-10-21 | 16:08

@GrandMechantLoup | 03-10-21 | 16:08:
Daarover verschillen we dan van mening.

Waarschijnlijk zouden zonder maatregelen meer mensen zijn overleden aan corona maar ik denk dat met maatregelen er een hoop ander leed is veroorzaakt. Ondanks de maatregelen zijn ziekenhuisbehandelingen uitgesteld, mensen zijn geïsoleerd geraakt, mensen zijn opgehokt geweest (je zou maar in een klein appartementje in de stad wonen met een gezin), de constante angst voor corona - de stress lijkt me ook niet gezond. Maar zoals je zegt we zullen het nooit weten, alhoewel het ministerie van EZK aan het begin van de pandemie heeft laten onderzoeken wat niets doen zou opleveren vs lockdown. De conclusie was destijds (begin 2020) dat niets doen de minste schade, gemeten in QALY’s (Quality Adjusted Life Years), zou opleveren.
We zullen het nooit weten. Maar gezien de vaccinatiegraad en de ziekenhuisbezetting denk ik dat we er uit zijn. Maar ja, wereld wijd zit de schrik er goed in, dus het ervaren risico vs het werkelijke risico liggen in mijn beleving nog ver uit elkaar.
Waar ik mij het meeste zorgen om maak is de retoriek en de groeiende tweedeling in de maatschappij. Je hoeft het niet met elkaar eens te zijn maar je kunt elkaar toch in de waarde laten.

ratelaar | 03-10-21 | 16:26

@GrandMechantLoup | 03-10-21 | 16:08: Die honderdduizend doden is geen enkel probleem. Dat zou pas een (beetje) probleem zijn als de slachtoffers over elke leeftijdscategorie gelijk verdeeld zouden zijn. De slachtoffers zijn, op een paar obesitas figuren na, uiteindelijk alleen maar oudjes die al een mooi leven achter de rug hebben en ouder zijn geworden dan de gemiddelde leeftijd uit mijn jeugd (begin jaren '70).

Grachus | 03-10-21 | 23:01
▼ 19 antwoorden verborgen
-weggejorist-
WillemV | 03-10-21 | 14:25

Twee, voortdurend vergeten, vragen -
1. Waarom st(i)erven er - weliswaar enkele, maar toch - sterke, sportieve, jonge mensen aan Covid-19? (Een ander DNA misschien?)
2. Ik wil GVD nou eens een straight, betrouwbaar & afdoend antwoord of het een door Wuhannezen gemaakt virus is.

Met deze twee anno 2021 relatief simpel te onderzoeken en beantwoorden vragen, kunnen we o.a. hier verder met discussieren. Ga maar na, wat voor antwoordenset je ook krijgt, het plaatst al onze meningen, weetjes en linken in een ander perspectief.
Nu verbloemen en verdonkeremanen deze meningen, weetjes en linken bovenstaande vragen, laat staan de antwoorden.

Organische evolutie | 03-10-21 | 14:25 | 5

1. Je zou ook deze vraag kunnen stellen: Waarom sterven er enkele, maar toch - sterke, sportieve, jonge mensen aan een hartaanval?
www.henw.org/artikelen/plotselinge-ha...

ratelaar | 03-10-21 | 14:45

1. Omdat het een loterij blijft. Je loopt weliswaar minder kans als je gezond bent, maar die is nooit helemaal 0. Dus als je maar genoeg mensen hebt die ziek worden zullen er ook gezonde mensen dood gaan. Alleen in verhouding minder.
2. Naar wat ik heb begrepen (van kennissen in de biotech) is het aannemelijk dat het virus door natuurlijke mutatie ontstaan is. Dat wil overigens niet zeggen dat hij niet uit dat lab komt. Men deed er onderzoek naar vleermuizen. Het kan dus best dat ze het coronavirus bij vleermuizen hebben ontdekt, en tijdens het onderzoek door een fout hebben laten ontsnappen. Het zal me niks verbazen als patiënt-zero een onvoorzichtige medewerker was.

elco485 | 03-10-21 | 15:19
▼ 2 antwoorden verborgen

Van Rossem, Brussen, veel woorden nodig voor eenzelfde boodschap…twijfelaars zou een beter woord zijn in plaats van wappies. Hebben wappies ook “bal-ogen” zoals Hugo ?

jvc | 03-10-21 | 14:14 | 2

Helaas word je bij enige vorm van kritiek meteen als wappie neergezet.
Wappie begint zo wel een geuzennaam te worden.

captain-caveman | 03-10-21 | 16:01

Wappie is alleen een geuzennaam onder de wappies. En dan nog weten de meesten niet wie of wat geuzen zijn.

Lorejas | 03-10-21 | 16:39

Het loopt niet echt storm. Of staan ze al in de Paleis- en Raadhuisstraat?

J.P.Drapeau | 03-10-21 | 14:13
-weggejorist-
JamesYounger | 03-10-21 | 14:13 | 3

De A.A.W.’s staan er weer hoor. De idioten.
“We zijn met veel” zeggen ze dan.
Wij zijn met nog veel meer zeg ik
daarentegen.

Bigi Bana Boy | 03-10-21 | 14:10 | 11

@Bigi Bana Boy | 03-10-21 | 14:35: rationeel? Dat QR systeem is allesbehalve logisch en waterdicht.

VP732 | 03-10-21 | 14:41

Dat jij nog waarde hecht aan de mening van een overjarige man in de provincie die eigenlijk maar bezig moet zijn met zijn hobbyboerderij ipv schelden. Dat laatste schijnt wel vaker voor te komen bij oude mannen.

loser | 03-10-21 | 15:02

Gefeliciteerd met het nieuwe normaal!
Nederland capituleert voor de tweede keer..

P47Thunderbolt | 03-10-21 | 15:46
▼ 8 antwoorden verborgen

Wat zouden we ervan vinden als twee studenten, een jongetje en een meisje, voordat ze met mekaar de koffer induiken eerst een groen vinkje moeten krijgen van de overheid. Of anders zijn ze in overtreding. Dat zouden we met zijn allen natuurlijk volslagen belachelijk vinden. Maar dat is wel de richting die we met zijn allen zijn ingeslagen met deze QR code. En als we niet nu met zijn allen de hakken in het zand zetten en het gewoon overlaten aan idioten zoals Hugo de Jonge, dan is het over vijftien jaar zover. Dan hebben die studenten over vijftien jaar eerst een groen vinkje nodig voordat ze mogen ketsen. En met precies dezelfde argumenten als die nu ook gebruikt worden bij corona, te weten: de volksgezondheid. Druk op de zorg enzo blablabla. En de meeste SOA's zijn trouwens een stuk venijniger dan corona. Hee, je kunt er zelfs aan dood gaan. En mensen die roepen dat het zo'n vaart niet zal lopen: Als je drie jaar geleden had geroepen dat we hier in Nederland een avondklok zouden krijgen, dan was je voor gek verklaard.

Hup demonstranten! (Ik heb het zelf te druk met Parijs-Roubaix kijken, maar in gedachten loop ik met jullie mee.)

VanBukkem | 03-10-21 | 14:08 | 7

Voor seksuele relaties zo je absoluut een QR-code moeten overleggen. Als je op het punt staat en zo onverantwoordelijk bent om lichaamssappen te gaan uitwisselen.
Dan lig je in no-time aan de ventilator op de IC en mocht je geluk hebben, dan blijft het misschien bij aids, chlamydia, herpes of genitale wratten.

ratelaar | 03-10-21 | 14:15

@Jimmydepimmy | 03-10-21 | 14:11:
De avondklok is er weer af. Tijdelijk. Maar het is nu bewezen dat het gewoon kan, dat er niet al te veel weerstand te verwachten valt van de Nederlandse bevolking.
Ik denk dat het geen tien jaar meer duurt voordat we weer eens verplicht binnen zitten met zijn allen.

VanBukkem | 03-10-21 | 14:17
▼ 4 antwoorden verborgen

Eerst jodensterren, nu Black Lives Matter. Niets is te gek voor dit verwende zooitje huilebalken. What's next?

de IJsman | 03-10-21 | 14:06 | 3

Ijs eten?

Purk | 03-10-21 | 14:24

Na afloop naar de McDonald's?

Diederik_Ezel | 03-10-21 | 14:29

Bak regen op hun kop.

Lorejas | 03-10-21 | 14:48

Als we dezelfde aanpak hanteren als bij de griep. (Mind you de Spaanse Griep was veel erger dan COVID-19. ). Dan heb je gewoon een vrijwillige jaarlijkse vaccinatie en de rest zoekt het maar uit. Zorg voor genoeg IC bedden om op te schalen en klaar. Daar heb je geen QR samenleving voor nodig. Dit deden we al voor een ander virus dat minstens zo ziekmakend kan zijn.

Het trieste van het ‘het is geen griepje’ frame is dat echte griep (en geen verkoudheid die misbruikt wordt om 2 weken vrij te nemen) wordt onderschat en de aanpak niet serieus wordt overwogen.

van heinde en verre | 03-10-21 | 14:06 | 1

Precies, maar waarom is deze aanpak er niet? Denk je dat meneer Hugo écht zo dom is? Of speelt er misschien een andere agenda? Vaccins worden te veel en te hard gepushed? Waarom? $$$.

Ben_Hur | 03-10-21 | 14:11

Verdeeldheid in de maatschappij? Welnee.

Purk | 03-10-21 | 14:02 | 1

Is er altijd geweest. Nu een andere reden om te schelden.

loser | 03-10-21 | 15:03

Was Covid geen Covid maar Ebola geweest. En was het vaccin daartegen niet in een jaar door Farmaceuten gemaakt maar binnen een week in een schimmig lab in India, dan was 99,99 % van de bevolking gevaccineerd geweest en stond elke kroegbezoeker met z'n telefoon in de hand in de rij voor de deur.

Lopende-Hollander | 03-10-21 | 14:01 | 8

Ebola.... pfff, een stevige buikgriep.

VanBukkem | 03-10-21 | 14:33

@van heinde en verre | 03-10-21 | 14:07: Wel degelijk vergelijkbaar, want ebola kan je ook krijgen van contact met een geinfecteerde vleermuis.

Asteroid-B612 | 03-10-21 | 14:40
▼ 5 antwoorden verborgen

Zo even met QR vriend bakkie QR koffie drinken op de Nieuwmarkt. Misschien doen we zelfs wel QR biertje. Lekker man, niet op het terras te hoeven zitten met dit weer. Binnen is het warm en druk. Gezellig.

Lorejas | 03-10-21 | 14:00 | 4

Krijgen jullie van mij een QR bitterbal. Wel met stokje. Maar met mosterd en van Holtkamp.

Lopende-Hollander | 03-10-21 | 14:06

@polder: wel raampje open hoop ik vanwege de muffe stank? Saai man, iets doen.

Lorejas | 03-10-21 | 14:40
▼ 1 antwoord verborgen

De QR code zorgt voor een tweedeling in de samenleving meer dan Corona, de hele vaccinatie discussie en ieder ander onderwerp tot op heden hebben gedaan. Daar is denk ik iedereen het wel over eens. Binnen families, vriendengroepen, tussen collega’s en zelfs hier in de panelen zie je meer uiteenlopende meningen dan ooit te voren. Als tweespalt en verdeeldheid zaaien het doel was dan zou ik zeggen: missie geslaagd Hugo. Chapeau! “Alleen samen krijgen we Corona onder controle” was dat niet ooit het motto…?

Mark zit te Dutten | 03-10-21 | 13:59 | 2

Allen voor zich en God voor ons allen. Dat is het motto van het CDA. Daarom hebben ze God zo hard nodig.

van heinde en verre | 03-10-21 | 14:09

Ik schat in dat er op dit moment meer mensen dood gaan aan stress dankzij het beleid van Hugo dan aan Corona.

swuinm71 | 03-10-21 | 14:31
-weggejorist-
Reems | 03-10-21 | 13:58 | 1

Die QR code blijkt dus in de praktijk een prima middel te zijn. Erg blij dat de overheid eindelijk eens consequenties verbindt aan asociaal gedrag en de goeden niet onder de kwaden wil laten lijden. Normaliter zou dat perfect in de GS ideologie passen. Wellicht maakt men nog wel een draai. Beter ten halve gekeerd….

BobDobalina | 03-10-21 | 13:45 | 15
-weggejorist-
Purk | 03-10-21 | 14:36
-weggejorist-
swagmachine | 03-10-21 | 14:37

@BobDobalina | 03-10-21 | 14:25:

Lol, was vandaag even wat lunch halen, bij de ingang krijg je eerst de vraag of je komt eten of dat je komt afhalen, als je komt afhalen hoe je geen qr te laten zien. Ga je datzelfde eten aan een tafeltje opeten, dan moet je wel een QR code laten zien. Leg die logica eens uit, je zit in hetzelfde gebouwtje, en het kan makkelijk een kwartier of langer duren voor je je eten mee krijgt. Het is gewoon net zoals in andere landen, niet gevaccineerden overhalen om toch een prik te halen door het alternatief gewoon enorm vervelend te maken.

Terra | 03-10-21 | 14:38
▼ 12 antwoorden verborgen

Ik ben tegen vaccinatie maar voor de QR-code.

Nederlander1 | 03-10-21 | 13:45 | 6

Mooi standpunt.

Merkie | 03-10-21 | 14:22

Ik ben tegen corona.

Gaat het niet dan? | 03-10-21 | 14:29
▼ 3 antwoorden verborgen

Komiek JP Sears (Awaken with JP) legt de qr waanzin haarfijn uit in zn filmpje "Why Life Jackets Should Be Mandatory!"
Wie plaats de link voor me? Als herintreder mag ik nog geen links plaatsen...

4HoogAantWater | 03-10-21 | 13:40 | 4

Thanx!

4HoogAantWater | 03-10-21 | 14:03

'You're kind of being racist right now¨
Hahaha, geweldig

ptrck | 03-10-21 | 15:59
▼ 1 antwoord verborgen

Mooi stuk Bart. Ik begrijp dan ook jullie interne splitsing en de strijd tegen QR. Enige wat me niet bevalt van de GeenStijl is dat die wappie artikelen van Spartacus geen wetenschappelijke broncheck krijgen. Maar, juist respect voor het laten uiten van alle meningen.

Deze vaxer is ook tegen QR.

swaggerton | 03-10-21 | 13:39 | 2

Yep, hiero nog 1. Geen QR, geen app.

PolderTaliban | 03-10-21 | 13:43

Ach ja, het CDC (en die clown Fauci) in Amerika krijgt ook geen wetenschappelijke broncheck. Ik ben bang dat er helemaal geen wetenschap meer bestaat.

C1O2 | 03-10-21 | 13:45

Ach, die qr maatschappij is met de juiste redenen zo gek nog niet. Wel een ietwat jammer dat die juiste redenen nu net niet genoemd zijn en het derhalve een draconische maatregel verworden is.
Ongetest en geprikt tussen getest en ongeprikt maakt een nogal wonderlijke combinatie. Daarnaast een levendige handel in valse prikbewijzen en nog een behoorlijk percentage waarbij de prik überhaupt niet werkt, maakt dat het toch allemaal nogal schijnveiligheid biedt.
Het jammere voor mij als ongeprikte is dat de spontaniteit even weggevallen is; even snel uit eten of bioscoopje pakken zit er zonder het nodige gedoe niet in, terwijl ik net langer dan 6 maanden terug een niet erg indrukwekkende covid besmetting heb gehad. Ik snap de analogie van sommige wel met jodensterren en al die gekkigheid meer, maar dan voornamelijk vanuit het oogpunt dat de hele qr motivatie absoluut niet deugt. Ook de verkapte drang en dwang die het primaire oogpunt lijken is in mijn ogen redelijk walgelijk. Was er een plausibel verhaal geweest, dan hadden ze ook mijn arm mogen hebben. Daarnaast is het bovendien best gekkig dat zelfs de prikfabrikant zijn product niet garandeert.
Eenieder heeft zijn mond vol met vaxwappies en die zijn er zeker ook, maar het betreft ook een half miljoen jonge kinderen en een miljoen 18-30 jarigen die allemaal nog in de bloei van hun leven zijn en sowieso al verwaarloosbaar last hadden van covid. Deze groep is ook de groep die graag uitgaat en bioscoopjes wil pakken of nog een chocomelkje wil drinken in de kantine van de sportclub en de reden dat deze prikland ingerommeld moeten worden is mij totaal duister.

EEGlivesagain | 03-10-21 | 13:39 | 13
-weggejorist-
Frau_Ferkel | 03-10-21 | 14:32
▼ 10 antwoorden verborgen

Wappies vs conformisten deel 36628.

Tha Analyzer | 03-10-21 | 13:39

De Dam, het Malieveld. Zullen we eens een paar plekken aanwijzen waar je je mening kan ventileren, die wat centraler gelegen zijn in Nederland? Nu komen er steeds dezelfde mensen uit dezelfde regio.

Leptob | 03-10-21 | 13:38 | 1

Asjeblieft andere plek dan mijn stad. Lopen hier al gekken genoeg.

Lorejas | 03-10-21 | 13:50

Mooi, onder een bak koffie ,gaat ik weer even genieten hoe deze huilie huilie mensen , nergens binnen komen. succes !!

endtotrolling | 03-10-21 | 13:36 | 4

Tja als je verder geen leven hebt, snap ik dat.

Purk | 03-10-21 | 13:54

Lekker warm en droog binnen. Neem een stukkie appeltaart van me. Genieten zo.

Lorejas | 03-10-21 | 14:02

Welnu, geniet ervan.
In je eentje.
'Onder' je bak koffie.
Geen plu of regenpak in je daklekkende huis?

chicago river | 03-10-21 | 14:25
▼ 1 antwoord verborgen

Volgens buienradar duurt die demonstratie niet lang.

de uitbater | 03-10-21 | 13:34 | 2

Dat zal de ME jammer vinden. Die hadden zo gehoopt dat ze met wapenstokken, waterkanonnen en bijtgrage politiehonden de hele Dam hadden mogen schoonvegen, net zoals het Malieveld destijds…

Mark zit te Dutten | 03-10-21 | 13:46

@Mark zit te Dutten | 03-10-21 | 13:46: Ik begreep dat de ME in 010, 020 en 030 hadden afgesproken hier een oefendag/sessie van te maken. Mooi man, Nationale Plisie!

PolderTaliban | 03-10-21 | 14:07

Wekenlang de snelwegen dicht gooien bij belangerijke knooppunten heeft veel meer effect dan een beetje herrie maken in Amsterdam.

Trofl | 03-10-21 | 13:33

Drie horecagelegenheden gisteren bezocht, slechts 1 keer gecontroleerd. Dus dat QR gedoe is nog niet heel erg ingeburgerd

Continuum | 03-10-21 | 13:32 | 2

Gelukkig, noeten we ook zo snel mogelijk weer vanaf.

VP732 | 03-10-21 | 13:58
-weggejorist-
Ff_afschakelen | 03-10-21 | 14:41

Neem Portugal als voorbeeld waar een politicus werd vervangen door een militair en in no time bijna 100% van de volwassen inwoners werd gevaccineerd. Onder leiding van vice-admiraal Gouveia e Melo werd korte metten gemaakt met de anti-vaxers, waardoor er geen QR-code nodig is.

Pater.Koekkoek | 03-10-21 | 13:31 | 8

U doet uw naam eer aan. De katholieke kerk was ook fout in de oorlog.

swuinm71 | 03-10-21 | 14:37

En dat vindt jij wenselijk dat in een vrije democratie een militair gaat besluiten dat democratische verworvenheden opzij gezet kan worden ?!

loser | 03-10-21 | 15:06

Nou mooi zeg. Dictatuur in de EU.

ChalinaRosa | 03-10-21 | 15:56
▼ 5 antwoorden verborgen

Hoera Van Rossem!

*Met bloemen in het haar Bart omhelzen doet*

Roos | 03-10-21 | 13:31

NL horeca & evenementen branche kan zich beter afvragen waarom, bijvoorbeeld in D, de regels veel strenger zijn, strikt worden nageleefd en alle zaken propvol zitten met mensen die een betaalbaar drankje of hapje nemen en niemand maar dan ook niemand zich ‘principieel’ druk maakt over een entbewijsje.

_pacman_ | 03-10-21 | 13:29 | 3

Ja dat ze dit in Deutschland kein problem vinden begrijp ik wel..

Remus McMillan | 03-10-21 | 13:32

deze info over D klopt niet kan ik uit ervaring zeggen. de tweedeling in D is tot enge hoogte gestegen en er zijn hordes mensen die zich absoluut principieel druk maken over een entreebewijsje

springstuff | 03-10-21 | 13:35

Het blijven toch Duitsers, hè.

Grachus | 03-10-21 | 23:16

Ik ben een mens, geen pinautomaat. Dat komt dichter in de buurt van mijn belevingswereld van de NL politieke keuzes.

_pacman_ | 03-10-21 | 13:31
-weggejorist-
zwaaropdehand | 03-10-21 | 13:27 | 7
▼ 7 antwoorden verborgen

Ik ben zo blij voor al die mensen die nu weer dingen “mogen”. Even twee prikjes, een app installeren en je “mag” weer wat eigenlijk doodnormaal is om te doen. Sommigen spreken zelfs van “versoepelingen” nu ze een code moeten laten zien om een kroeg binnen te komen, wat eerst helemaal niet hoefde. Maar jeetje, wat is het toch fijn dat het nu weer “mag” hè? De overheid doet dit voor ons, omdat we zo’n fijne mensen zijn. Als we lief zijn, “mogen” we straks misschien zelfs wel nog meer!

opblaasschaap | 03-10-21 | 13:27 | 8

De essentie van het gedoe verwoord in een leuk geschreven stukje.

K1100 | 03-10-21 | 14:55

Prachtig verwoord.

loser | 03-10-21 | 15:07

We moeten heel erg dankbaar zijn vind ik dat we zo´n goede demissionaire regering hebben die ons dingen geeft, die voor ons zorgt en ons dingetjes toestaat.

ChalinaRosa | 03-10-21 | 16:00
▼ 5 antwoorden verborgen

Jammer Bart, dat sneertje naar FvD. En dat terwijl FvD de enige partij is die, terecht, ageert tegen de debiele 'corona' maatregelen. Op de radio wordt de volgende crisis alweer gelanceerd: de klimaatcrisis. Zo bewegen we van 'crisis' naar 'crisis', zodat de nood wet blijft maken, en de parlementaire democratie buiten spel staat.

intrigant | 03-10-21 | 13:26 | 14

@intrigant | 03-10-21 | 13:47: De meerderheid niet altijd op "de blauwe oogjes vertrouwen" zal niet altijd verstandig zijn, de minderheid geloven is het in dit geval helemaal niet. De meest wilde theorieën, aannames, veronderstellingen en/of cocktail van bijelkaar verzamelde "feiten & weetjes" worden geventileerd om de meerderheid (en zo nodig met intimidatie) er van te willen doordringen dat ze niet weten waarom ze de keuze voor vaccinatie (ooit) gemaakt hebben. De kleine minderheid daarentegen, wéét uiteraard dingen en weet dat ook vele malen beter. Dat er aan de novax kant personen zijn die het steeds niet weten blijkt wel: nu het praktisch toch wel bezwaren oplevert (lastig bij het uitgaan, geen QR code) zijn er ca. 10k aan vax-verzoeken/dag. Bovendien is mijn veronderstelling dat de provaxers wel degelijk en weloverwogen ingestemd hebben, zoals de novaxer (ongetwijfeld ook weloverwogen) tegen zijn. Wel of niet prikken ? Bepaal het lekker helemaal zelf (pro- cq. novaxer). Maar ga de overkant nou niet betichten dat ze zgn. "de waarheid" niet kennen die de novaxer claimt wél te hebben. Want dat komt nl. nogal sektarisch over. En schuif de consequentie(s) van je zelfgemaakte keuze(s) niet af op een ander, beste overtuigde novaxer.

Grijskijkert | 03-10-21 | 16:59

@Grijskijkert | 03-10-21 | 16:59: ik geloof niet dat ik me schuldig maak aan het intimideren van anderen, of het ventileren van weetjes. Ik wijs alleen op de afwezigheid van een goede reden om het vaccin te nemen voor jonge gezonde mensen. De consequenties van mijn keuze zijn er niet omdat ze noodzakelijk zijn, die consequenties zijn er vanwege politieke keuzes (waar ik het niet mee eens ben, maar die ik dien te accepteren)

intrigant | 03-10-21 | 17:48
▼ 11 antwoorden verborgen

Twee keer geprikt maar aan dat volkomen nutteloze QR code circus doe ik niet mee. Het is wel goed zo. Als ik bij voorbaat al behandeld word als een potentiële leugenaar dan is er overduidelijk geen vertrouwen in mijn oprechtheid. Prima. Dat is dan ook geheel wederzijds, beste overheid.

Ik gun die mensen in den Haag gewoon geen medewerking meer. Dus dan houden ze hun QR code shit maar, ik zit er echt niet mee. Dan mag je niet naar de horeca. Gisteren in Den Bosch met mn schoonouders een uurtje op een terras gezeten. 1 koffie met een bossche bol, 1 cola light, 2 koffie verkeerd en een worstebroodje: € 26,55. En voor die afzetterij zou ik dan (als ik binnen wil zitten) ook nog een overheids app op mijn eigen telefoon moeten installeren zodat ik binnen voor € 26,55 genaaid "mag" worden. Zodat de uitbater van het cafeetje even kan zien of ik al dan niet lieg, voordat ik hem een belachelijk bedrag geef voor een paar glazen drinken en een hapje eten.

Die hele QR code debiliteit is niks als een veilig gevoel voor een stel door de doemberichten van de overheid opgenaaide hypochonders, die denken dat als ze corona hebben het bloed uit hun ogen komt lopen en ze na 3 weken lijden -allemaal- stikken in een plastic tent op de gang van een vervuild ziekenhuis. Wat een gelul. Minder emotie, minder Netflix en minder NPO en die bespottelijke corona persco's kijken en meer zelf nadenken is de beste en enige oplossing.

Dutchbeaurouge | 03-10-21 | 13:26 | 6

De QR-code is niet voor het veilige gevoel van hypochonders. Hij is er om de vaccinatiegraad op te schroeven. Algemeen belang dus.

Daar is de democratie voor uitgevonden.

zwaaropdehand | 03-10-21 | 14:32

@zwaaropdehand | 03-10-21 | 14:32: Euh. nee. De democratie is uitgevonden voor de bescherming van de minderheid tegen de meerderheid. Uit het oogpunt van beschaving.

swuinm71 | 03-10-21 | 14:40

@swuinm71 | 03-10-21 | 14:40: Waaruit dus volgt dat een democratische samenleving die dat niet doet dus onbeschaafd zou zijn ? Nee tuurlijk. 19 partijen in het parlement, geen groep zo marginaal of er is wel een stichting, wettelijk ingekaderde regeling of belangenvereniging voor. Op thema's van algemeen belang gaat de (uitgesproken) wens, behoefte of maatregel vóór die van een marginale minderheid. Dat die minderheid niet direct in haar behoefte bediend wordt, betekent geenzins een degradatie van de beschaving. Een minderheid die het belang van een meerderheid ondergeschikt meent te moeten maken aan haar eigen belang daarentegen.....

Grijskijkert | 03-10-21 | 17:06
▼ 3 antwoorden verborgen

Gisteren in Antwerpen naar Kinepolis geweest naar de James Bond film (in IMAX waar je eigenlijk oordopjes bij nodig hebt zo luid) en daarna gaan uit eten bij TakeTwo ernaast. Het restaurant zat helemaal vol, alles was bezet, geen coronabescherming meer, heel gezellig. Het voedsel was veel en uitmuntend voor een heel betaalbare prijs. Gaan we zeker meer doen.

Nou eens over twee weken kijken waar ik mee thuisgekomen ben. ;-)

Met_baard | 03-10-21 | 13:24 | 3

Zo te horen niks gemist dus.

many-more | 03-10-21 | 13:27

Afgelopen week ook in België geweest. Heerlijk ontspannen, een aantal beperkingen en verder niets. En dan Nederland, wat een verschil.

swapper | 03-10-21 | 13:40

Moest je na elke hap je mondkapje weer opdoen?

ptrck | 03-10-21 | 16:08

80% van de inwoners boven de 12 jaar heeft inmiddels een eerste of tweede vaccinatie gehad. Allemaal weldenkende mensen. Een groot deel van de ongevaccineerden is dat vanwege medische of religieuze reden. De rest zijn de ‘onwilligen’. Echt een marginale, kleine, onwetende, irrelevante en niet ter zaken doende groep. Ze blijven halsstarrig vasthouden aan hun vermeende ‘gelijk’. Had deze demo over een ander complot-achtig onderwerp gegaan, dan was min of meer hetzelfde groepje komen opdraven. Al zoekende naar een doel en ‘overtuiging’ in hun leven.

Jimmydepimmy | 03-10-21 | 13:19 | 9

@nick.name | 03-10-21 | 14:11: Maar het % mensen met een IQ lager dan 115 komt dan weer overeen met alle gevaccineerden. Interessant...

2Little2Late | 03-10-21 | 14:15

@Jimmydepimmy | 03-10-21 | 13:35: Verklaar anders even die dagelijkse 10k aan "oh, 's wel lastig geen QR code. Doe maar prikje dan"-gasten.

Grijskijkert | 03-10-21 | 17:08

@de honden blaffen... | 03-10-21 | 13:41: Bron? En nee, feestboek telt niet.

Grijskijkert | 03-10-21 | 17:10
▼ 6 antwoorden verborgen

Ik heb ook een mening hoor.
Maar daar hoor je mij niet over.

Nederlander1 | 03-10-21 | 13:18 | 2

Ik was anders best benieuwd hoor

Roos | 03-10-21 | 13:32

Mooi,
Mond dicht en doorlopen!

zuurtjeregen | 03-10-21 | 13:40

@Grijskijkert | 03-10-21 | 17:16:
"Dat de consequenties van die - zelf te maken - keuze door de persoon als vervelend worden ervaren"

Dus je erkent dat de consequenties van de keuze om je niet te laten vaccineren als vervelend kunnen worden ervaren.

Dat is dus dwang. En ja, er is wel een wettelijk ingekaderde sanctie, namelijk dat als je bepaalde dingen wilt doen je je dan eerst moet laten testen. Dat is die wettelijk ingekaderde consequentie.

Daarmee is er dus een aanhoudende druk om je toch vooral te laten vaccineren zodat je die consequentie niet meer hebt. De definitie van drang.

Minstens zo van belang om hierin mee te nemen is om het binnen de context en noodzaak te zien. Toen de overheid met testen voor toegang kwam terwijl nog niet alle risicogroepen gevaccineerd waren (of ze dat nou wilde of niet) was ik gewoon voorstander van het testbeleid.

Het was op dat moment een in mijn optiek redelijk te verdedigen strategie om de boel weer wat te kunnen versoepelen terwijl we de risicogroepen wel nog beschermde.

Uiteraard verklote de Jonge dat met zijn Dansen met Jansen waarmee je de dag na een vaccinatie al naar een feestje mocht zonder een test.

Ondertussen zitten we echter in een situatie waar niet alleen alle risicogroepen de mogelijkheid hebben gehad zich te laten vaccineren, maar iedere volwassen persoon heeft al de mogelijkheid gehad zich volledig te laten vaccineren.

Het gevolg is nu een vaccinatiegraad van meer van 83% en volgens verschillende cijfers zit de immuniteit (doordat sommige mensen het virus ook al hebben doorlopen) tussen de 90 en 95%.

In deze realiteit is de corona-pas puur en alleen een drang-middel zonder dat het nog enig verdedigbaar ander nut heeft. We hebben de immuniteit die men ons in het verleden voorhield (rond de 70%) al lang behaald. Uiteraard komen ze daar nu ook weer op terug. In het debat zou het volgens Paternotte nu 95% moeten zijn (wat het waarschijnlijk al is) en andere wetenschappers roepen alweer dat zelfs 100% niet voldoende is.
Het excuus, de zorg zou alsnog nu overbelast raken, want iedereen raakt tegelijkertijd besmet.

Niet erg waarschijnlijk dat iedereen tegelijkertijd besmet raakr, maar als de zorg dit niet aan kan (en ik denk dat de zorg het prima aan kan als we nu alles los laten) dan toont dat meer aan dat we in ons zorgstelsel een probleem hebben en dan moet je dat aanpakken in plaats van de maatregelen in de maatschappij die we nu hebben.

DerUnterMensch | 03-10-21 | 21:58

@DerUnterMensch | 03-10-21 | 21:58: Dat iets door iemand als vervelend kan worden ervaren, betekent niet dat er dus de facto sprake is van dwang. Dwang is de afwezigheid van een alternatief (er is dus geen keuzemogeijkheid) en op het niet opvolgen staat een sanctie. Wel of niet geprikt: u komt ergens binnen. Of net een QR code of met een geldig test-/herstelbewijs. En was het eerste doel van zoveel mogelijk vaccineren het bereiken van een een grote mate van immuniteit, inmiddels is empirisch gebleken dat vaccinatie de symptomen bij een (herbesmetting) drastisch reduceert en de kans op ziekenhuusopname met >95% reduceert. Wat op z'n beurt de druk op (specialistische) zorg sterk verminderd. En leuk plan om de problemen in ons zorgstelsel aan te pakken. De tijd die dat nodig heeft staat haaks op de relatieve snelheid van handelen die vereist is (en van een overheid verwacht wordt door de bevolking) als er sprake is van een pandemie die zich razendsnel en mondiaal verspreidt.

Grijskijkert | 03-10-21 | 22:38
-weggejorist-
mikes43357369 | 03-10-21 | 23:07
▼ 9 antwoorden verborgen

Er stemmen vast een heleboel gekken op de partij waar ik op stem (of zij vinden mij gek). Dus dat is een reden om maar niet op die partij te stemmen? Blijft er geen een over en kun je dus nergens meer tegen protesteren.

B. Randnetel | 03-10-21 | 13:17 | 1

Het regent vandaag dus dat is mooi meegenomen.

zuurtjeregen | 03-10-21 | 13:42

Leve de vrijheid. Deze maand naar Dublin. December naar Thailand en Vietnam. Allemaal mogelijk door de QR code. Wil je die niet, ook een keuze. Ik vind het voor mezelf geen probleem en kan weer lekker gaan reizen.

R. Skickr | 03-10-21 | 13:17 | 16

@R.Skickr: zal ik dan maar degene zijn die je een fijne vakantie toewenst!!

Lorejas | 03-10-21 | 13:53
▼ 13 antwoorden verborgen

je kan ook alle ingeënten een groene ster laten dragen. o, wacht...

ummeh | 03-10-21 | 13:16

Het 3 oktoberfeest is van Leiden verplaatst naar Amsterdam?

Sinclair | 03-10-21 | 13:15

Over spoormetaforen gesproken. De vertraging van treinen (gisteren tussen Den Haag en Leiden liep de machinist door de trein: "Trein is kapot, trein is kapot") tart inmiddels elke voorstelling, evenals de hoeveelheid treinen zonder werkende WC.

Eeuwig..Op..Vakantie | 03-10-21 | 13:14

Ik moet in november voor werk naar Londen, maar als ongevaccineerde moet je daar tegenwoordig tien dagen in quarantaine. Heb dus een vaccinatie afspraak gemaakt en er werd aan de telefoon nogal op gehamerd dat het mijn eigen beslissing is om me te laten vaccineren, maar dat voelt eigenlijk totaal niet zo.

C1O2 | 03-10-21 | 13:14 | 2

Dat moeten ze zeggen zodat je niet bij hun aan kan kloppen als het mis gaat.

2Little2Late | 03-10-21 | 14:12

Dat zei de belastingambtenaar ook tegen mij. Het is toch uw eigen keuze om belasting te betalen.

Piet Pirenne | 03-10-21 | 15:25

Flikker gewoon op met die sneue QR code. Het land kan prima open.

Gaat het niet dan? | 03-10-21 | 13:13 | 3

Daar denkt Hugo heel anders over…
die gaat in november die sneue QR code verbreden naar scholen en de werkvloer…

Mark zit te Dutten | 03-10-21 | 13:26

@Mark zit te Dutten | 03-10-21 | 13:26: En winkels.

2Little2Late | 03-10-21 | 14:11

Van de zotte.

Gaat het niet dan? | 03-10-21 | 14:32

Noem iemand een wappie, een untermensch, een ongevaccineerde… je kan jezelf verheffen boven ieder die anders denkt dan jij. Maar we hebben in het stemhokje allemaal maar 1 stem die we mogen invullen. Dus ben je beide weer gelijk. Leer eens te luisteren naar mensen die anders denken, ipv ze gelijk in het ‘minderwaardigen hoekje’ te duwen. Wie weet leer je nog eens wat.
Alhoewel velen zichzelf zó hoog inschatten dat ze denken nooit iets van een ander te kunnen leren. Arrogante gutmenschen…

Goed-hardt | 03-10-21 | 13:12 | 4

@oh nee he | 03-10-21 | 13:22: Dat doen ze met opzet bij de MSM.

Ben_Hur | 03-10-21 | 14:30

Deugers zijn gewoon meelopers en gemakzuchtigen.

ChalinaRosa | 03-10-21 | 16:21

@Ben_Hur | 03-10-21 | 14:30: Correct, ze willen juist de echte Wappies (de Engel's de Baudet's) laten zien, want iemand met een genuanceerd verhaal haalt hun eigen angsten en het gecreëerde angstbeeld onderuit.

Grachus | 03-10-21 | 23:30
▼ 1 antwoord verborgen

Waarom demonstreren ze niet meer tegen die zo verafschuwde avondklok?

Jimmydepimmy | 03-10-21 | 13:10 | 7
▼ 4 antwoorden verborgen

"Want als complotdenkers één ding heel goed kunnen, is het wel het misbruiken en verdraaien van losse feiten om terug te redeneren naar de vooraf ingenomen standpunten van hun eigen ontspoorboekje."

Dat is dan ook precies het probleem. Wanneer leren wij, het volk, eens dat deze mensen gewoon slechte mensen zijn. Rellen om te rellen. Nu is het de QR code een simpele applicatie die zegt 'ik ben beter, ik ben getest of ik ben getest'. Wat is daar nu op tegen? Welke medische apartheid of uitsluiting. Het is niet meer dan een 'hoi, ik vorm geen groot gevaar voor de volksgezondheid!'. Dat is niet nieuw. Dat deden we vroeger al om de volksgezondheid te beschermen met lepra, pokken, builenpest etc. En nee het is geen 'griepje' de laatste cijfers uit Amerika maken dat goed duidelijk. Tenminste 44 miljoen besmettingen, tenminste 720 duizend doden, en nu naar schatting 13-14 miljoen mensen die langdurige klachten houden. En dat is MET maatregelen. MET 1,5m afstand houden, MET mondkapjes, MET ontsmettingsmiddelen, MET vaccinaties enzovoort. Als je dat alles meeneemt in je analyze met je lekenkop dan kom je tot de conclusie dat het moderne pokkenbriefje een gokje is met de volksgezondheid. We kunnen tegen het einde van het jaar met z'n allen zeggen dat we nu inmiddels bijna coronavrij zijn en de volgende stap zetten en alles helemaal open gooien, of we zitten over 1-2 maanden te tobben over nieuwe lockdowns, avondklokken, maskermandaten enzovoort.

Kort gezegd. Of we gaan samen corona eronder krijgen. En het deel dat niet mee wil doen zodat we onze levens terugkrijgen verdiend ook niets meer dan buitensluiting.

Voor alle recalcitrante prutsers die niet geloven in wetenschap?

Laat je testen omdat je bang bent voor een vaccin.
Laat je besmetten omdat je vertrouwt op je immuunsysteem.
Laat je prikken omdat je de maatschappelijke druk voelt.
En als dat alles niet 'goed voelt' dan vertrek je toch naar een melaatsenkamp zoals Urk.

De ruime meerderheid van het volk is er wel klaar mee die dwarsliggers.

GrandMechantLoup | 03-10-21 | 13:07 | 10

‘Een groot gevaar voor de volksgezondheid’ Hoe dan? Hooguit een risico dat deze mensen zelf nemen.
Covid ga je onherroepelijk krijgen. Dus die achterlijke code slaat nergens op, een ritueel vergelijkbaar met de regendans.

Enneuh ‘de wetenschap’ wat is dé wetenschap? En wanneer is een wetenschapper een wetenschapper? Als die vertelt wat jouw goed uitkomt? Of de wetenschapper die het tegengestelde verteld van wat jij denkt?
Wetenschap is in wezen geïnstitutionaliseerde twijfel. Vergis je niet ‘de wetenschap’ voorspelde ook een horror golf des doods als er geen maatregelen zouden worden genomen. En raad eens? Veel maatregelen of geen maatregelen overal zijn de coronasterftecijfers ongeveer gelijk. Hoe ouder de gemiddelde leeftijd van de bevolking, hoe meer sterfte, hoe lager de leeftijd hoe minder sterfte.

Daar veranderd een QR-code he-le-maal niets aan. Blijft de vraag, wat is de meerwaarde van de qr-code dan nog?

ratelaar | 03-10-21 | 13:53
▼ 7 antwoorden verborgen

Die met die gele plu's zijn stillen, zo herkennen ze elkaar. Je hebt het niet van mij.

John McClane | 03-10-21 | 13:05 | 1

Wappies noemen ze Romeo’s maar zo schijnen ze in het echt helemaal niet te heten.

zuurtjeregen | 03-10-21 | 13:45

Nee hoor, is een Global project.

Bolder | 03-10-21 | 13:09

Een Global Project waarvan een aantal landen er niet mee gaan werken.

Sjeintje | 03-10-21 | 13:14

@C1O2 | 03-10-21 | 13:07: Talloze? Noem ze is "allemaal" op dan? En denk je dat dit zo blijft? Afleiding, allemaal afleiding.

Mr Moore | 03-10-21 | 13:28
▼ 1 antwoord verborgen

Collega van Rutte heeft het lopende project perfect geduid:
YouTube: Zc5hAFqSw08

Bolder | 03-10-21 | 13:05 | 2

Brrrr... Tony maakt me altijd weer rustig na wat klimaat terror van MSM. Maar deze, bah.

Mr Moore | 03-10-21 | 13:29

@Mr Moore | 03-10-21 | 13:29: ja inderdaad, Rutte zou dit nooit durven zeggen, die maakt er een wollig verhaal van:
De boot is vol, helaas kan niet iedereen mee…

Bolder | 03-10-21 | 13:43

Alles maar over je heen laten komen omdat je anders misschien wel naast een wappie staat te demonstreren, ja juist.

SailingDuck | 03-10-21 | 13:03

Meh. De coronapas is als concept een prima middel, het lijkt verreweg de meest effectieve manier op het openbare leven op een veilige manier weer op te starten. Ik ben dan ook niet op voorhand teeguuuhh.

Maar het is ook een bijzonder zwaar middel. Dat besef lijkt bij de politiek nog helemaal niet te leven. Ik ben daarom wél tegen de manier waarop dit is ingevoerd en mis nog de volgende zaken:
- Privacyaspecten
- Een gedegen afweging tussen positieve en negatieve effecten
- Onderzoek naar de effectiviteit
- Harde exit-criteria
- Voldoende testcapaciteit voor ongevaccineerden op relevante locaties. In Frankrijk kon je je op zowat elke straathoek laten testen, hier moet je naar een afgelegen treuroord.

Muxje | 03-10-21 | 13:01 | 5

@Jimmydepimmy | 03-10-21 | 13:12:
Daar hoor je niemand meer over? Voor mij staat dat voor eeuwig op het strafblad van dit regime.

keestelpro | 03-10-21 | 13:18

@keestelpro | 03-10-21 | 13:18: Ja, want het ligt allemaal specifiek aan dít kabinet en aan precies déze poppetjes.... En in het buitenland en overal ter wereld worden niet min of meer vergelijkbare (tijdelijke) ingrepen genomen....

Jimmydepimmy | 03-10-21 | 15:04

Of je zorgt voor frisse lucht / veilige ruimtes? Dit is schijnveiligheid. Een gevaccineerd iemand blaft net zoveel virus uit dan een ongevaccineerd iemand.

Mr Moore | 03-10-21 | 15:36
▼ 2 antwoorden verborgen

Het verdraaien van losse feiten kan je aantonen. Misbruiken van feiten niet, een feit is een feit.

Scepticus | 03-10-21 | 13:00

Is Femke ook van de partij?

de honden blaffen... | 03-10-21 | 12:56 | 1

De vraag stellen is hem beantwoorden.

keestelpro | 03-10-21 | 13:12

En dan nog het persoonsgebonden C02 budget. Waarvan iedereen nu nog zegt dat het er niet gaat komen maar het komt er toch zeker wel. Nu nog wappie, binnen afzienbare tijd gewoon bon ton. Een enorme inbreuk op ieders vrijheid. Reken maar dat de nu wappie-roepers ook dat gaan verdedigen en vergoelijken hier in de panelen.

moonshiner3519 | 03-10-21 | 12:54 | 8

@omanders | 03-10-21 | 13:06: zoals de Euro er ook niet kwam toen het volk tegen was? Welke conclusie gaat u trekken?

moonshiner3519 | 03-10-21 | 13:22

@omanders | 03-10-21 | 13:06: Dat we als soort nog gered kunnen worden, maar dat nog lang niet zijn met slechts het afschaffen van die QR code.

ReyNemaattori | 03-10-21 | 14:02

Ik ben hardstikke voor een Co2 budget, mits je het ongebruikte deel op een vrije markt mag verkopen.

Grachus | 03-10-21 | 23:38
▼ 5 antwoorden verborgen
-weggejorist-
Pimp my Voortuin | 03-10-21 | 12:54 | 10
▼ 10 antwoorden verborgen

Dat zijn er toch al een paar 100.000.

many-more | 03-10-21 | 12:54 | 1

Als de Dam helemaal volstaat heb je ongeveer 20.000 mensen, dus "een paar 100.000" lijkt me gezien de beelden onmogelijk

TalkingHead | 03-10-21 | 13:20

Het enorme verschil in perceptie en werkelijkheid van de Covid-19 risico’s
03/10/2021/in Onderzoek, Peil.nl /

Inschatting van risico op ziekenhuisopname

66% van alle Nederlanders van 65 jaar of ouder, denkt dat de kans om in het ziekenhuis te komen voor een ongevaccineerde, die Covid-19 oploopt, 30% of hoger is. (Terwijl dus de werkelijke kans rond de 1% ligt).

www.maurice.nl/peilingen/2021/10/03/h...

Swieberj | 03-10-21 | 12:54 | 15

@Pimp my Voortuin | 03-10-21 | 13:33:

O dat klinkt goed: Welke juiste medicijnen?

omanders | 03-10-21 | 14:35
▼ 12 antwoorden verborgen

Als je vroeger ging demonstreren tegen kernraketten liep je ook tussen de gekkies en halfies. Die zitten er altijd tussen. Da's geen reden om je idealen uit de weg te gaan. Natuurlijk komt heel niburu en z'n moeder ook naar deze demonstratie.
Wie alleen op komt dagen met 100% 'goed volk' garantie komt nooit meer op straat.

keestelpro | 03-10-21 | 12:51 | 5

Went to the no nukes rally, don quichotes made me feel silly,....
daar moet ik altijd aan denken bij demonstraties
www.youtube.com/watch?v=2a6sBlQcN2A

miko | 03-10-21 | 13:19

Mensen die tegen iets protesteren wordt door de grote massa altijd gezien als gekkie's, wappies of iets anders. Maar inderdaad: geen reden om voor je idealen niet op te komen.

loser | 03-10-21 | 13:44
▼ 2 antwoorden verborgen

hoelang zal het nog gaan duren voor je op het werk je Q-code moeten laten zien

out-of-de-box | 03-10-21 | 12:51 | 13

@osolemio | 03-10-21 | 12:54:
Dat is ongrondwettelijk én in strijd met het arbeidsrecht.

Het gaat er dus niet om of je wel/niet gevaccineerd/getest/hersteld bent. Je moet en zal een traceer-app installeren op je telefoon, of je wordt ontslagen, aan de zijlijn van de maatschappij gezet, doet niet meer en je wordt opgesloten in je eigen, want ja ... geen coronacheckapp op je telefoon.

gaffelbaard | 03-10-21 | 13:23

@gaffelbaard | 03-10-21 | 13:23: Sinds wanneer trekt de regering zich iets aan van de grondwet? Zou me echt niets verbazen als ze dat vanuit overheidswege gewoon verplicht stellen.

2Little2Late | 03-10-21 | 13:59

@2Little2Late | 03-10-21 | 13:59:
Wanneer?
Antwoord: als er één wijziging van de grondwet nodig is om gelegitimeerd iedereen Hugo's plannetjes door de strot te duwen. Zo'n wijziging wordt momenteel onderzocht, met het oog op vaccinatieplicht/coronacheckapp-plicht voor sommige beroepen (zoals bijvoorbeeld de zorg).

gaffelbaard | 03-10-21 | 14:50
▼ 10 antwoorden verborgen

Ik neem pas een vaccinatie als alle maatregelen verdwijnen. Je suis solidair met het Willem Engel gespuis, ook al deel ik niet hun mening. Dit is mijn uitspraak en daar zult u het mee moeten doen.

superduperadmin | 03-10-21 | 12:50

Al die protesten, je moet er maar zin in hebben.
Is een dagbesteding, bij de ggz moet er voor betaald worden!
Iedereen in zijn waarde laten, is mijn devies.
Wat me opvalt is dat er zo weinig wordt gedemonstreerd over de woningnood en hetgene dat statushouders voor gaan.
Deze problematiek is veel nijpender m,i .

Zitvlak | 03-10-21 | 12:49 | 2

Duh.
Demonstraties mogen niet meer, corona he ... je weet toch.

gaffelbaard | 03-10-21 | 13:24

Al die problemen worden straks opgelost door Rutte 4, let maar op!

2Little2Late | 03-10-21 | 13:56

Niet overdrijven met die individuele rechten!1! Dat is een domme fout van de Eerste Republiek. Een groot aantal Nederlanders kan niet om met vrijheid. Ben dan ook voorstander van een technocratie of verlichte despotisme zoals ten tijde van de Grieken. En voor verplichte vaccinatie van de dommensch.

Pater.Koekkoek | 03-10-21 | 12:49 | 6

"En voor verplichte vaccinatie van ... "

Dat is precies wat Joseph Mengele tijdens WO2 ook deed met (experimentele) vaccinaties bij tweelingen in concentratiekamp Auschwitz. ("Zo bracht Mengele bij diverse tweelingen ziektekiemen in en bestudeerde hij de ontwikkeling die ze vervolgens doormaakten." Bron: www.scientias.nl/dokter-jozef-mengele... )

Begrijpt u nu ook waarom mensen zoals u, met ideeën over vaccinatieplicht, vacciNazi's genoemd worden?

gaffelbaard | 03-10-21 | 13:33

@de honden blaffen... | 03-10-21 | 13:01: Dan valt Pater Koekkoek al af. Had ie niet op gerekend.

2Little2Late | 03-10-21 | 13:55

@gaffelbaard | 03-10-21 | 13:33: Normaal gesproken zou ik die gele sterren vergelijking ook walgelijk vinden, maar ik kan door dit soort bovenstaande reaguursels niet anders concluderen dat die wappies wel een valide argument hebben.

Grachus | 03-10-21 | 23:46
▼ 3 antwoorden verborgen

Zijn het nu al de drie dolle dagen vd Bijenkorf?

swassannuf | 03-10-21 | 12:49 | 1

Geen idee. Sinds die klimmende Zwarte Piet uit de centrale hal is verbannen kom ik daar niet meer.

goedverstaander | 03-10-21 | 12:52

100duizend keer meer respect voor deze protestanten dan voor de BLM protestanten, hoe dom, wappie of anderszins misleid ze ook mogen zijn. Al die Nederlanders die altijd roepen dat ZIJ zich wel verzet hadden gezeten, die staan hier niet, en dat is wat ik zal onthouden.

moonshiner3519 | 03-10-21 | 12:49 | 1

Ja joh,... jij bent goed nog VOOR de oorlog.

miko | 03-10-21 | 13:14

Brrrr.. zo in die regen.. je loopt zo een griepje op…

degelukkigehollander | 03-10-21 | 12:48 | 3

Daar is een spuitje voor

Canis.bonus.es | 03-10-21 | 12:49

En covid

swassannuf | 03-10-21 | 12:49

Griep bestaat niet meer.

2Little2Late | 03-10-21 | 13:54

Zolang een testje nog helemaal gratis is, zijn alle QR huilers lachwekkend en toch wel echt een beetje heel erg dom. Niemand wordt buitengesloten en ik vind het heerlijk overzichtelijk zo.

Achenwee | 03-10-21 | 12:47 | 14

@gaffelbaard | 03-10-21 | 14:59: Serieus antwoord: Ik vertrouw de overheid in voldoende mate om me er niet heel druk over te maken ja. In principe heeft de overheid hier het beste met u en mij voor en voor de rest kan ik heel goed voor mezelf zorgen. Fijne zondag.

Achenwee | 03-10-21 | 15:35

@loser | 03-10-21 | 15:15: Ok, ik zal het niet meer gratis noemen. Maar het is iig niet minder gratis voor iemand die niet gevaccineerd is dan voor iemand die dat wel is. Verder ook helemaal eens met nooit te oud om te leren. Ik word slechts een beetje moe van die grote verontwaardiging van dees en geen, die moeilijk te rechtvaardigen is.

Achenwee | 03-10-21 | 15:38

@Achenwee | 03-10-21 | 15:35:
In principe.
De coronamelder app lag twee weken plat. Lek.
De data bij de GGD werd illegaal verkocht.
De informatie die de overheid geeft over de coronacheckapp klopt op punten niet.
In principe.

Dan herinner ik me nog een aantal schandalen. Recent, en langer geleden.

In principe ...

gaffelbaard | 03-10-21 | 22:54
▼ 11 antwoorden verborgen

Ik las deze week een reaguursel op de Joop dat, omdat veel mensen met een migratieachtergrond zich niet laten vaccineren, de drang/dwang tot vaccinatie racistisch is. Kijk, dat gaat zelfs mij te ver.

goedverstaander | 03-10-21 | 12:46 | 1

Het is omgekeerd.
Veel mensen met een migratieachtergrond discrimineren mensen die niet dezelfde achtergrond als zijzelf hebben en mensen die een andere religie hebben.

Korter gezegd: niet de vaccinaties, maar de migranten zijn racistisch.

Helaas is linkse- en deug-politiek er geestelijk nog niet rijp voor dat te erkennen en er iets aan te doen.

gaffelbaard | 03-10-21 | 13:44

Inderdaad Rutte en De Jonge zal het worst wezen.
Dit is allemaal van te voren ingecalculeerd.
De agenda wordt gewoon volgens plan uitgerold.
Straks alleen nog maar kunnen kopen en verkopen met een QR code.

Bolder | 03-10-21 | 12:45

De toegevoegde waarde van het hele QR-systeem is marginaal aangezien al 85% gevaccineerd is.
Is puur machtsmisbruik van de overheid, dat ongeveer nul levens zal redden, maar wel een inbreuk op privacy en belasting van de samenleving vormt.
Dit nog afgezien van de polariserende werking, maar wappies gonna wap anyway.

Zeurders | 03-10-21 | 12:45

Voor mij is Gideon de cavia op helium. Brr...

oldandwise | 03-10-21 | 12:42

"... het misbruiken en verdraaien van losse feiten om terug te redeneren naar de vooraf ingenomen standpunten van hun eigen ontspoorboekje"

Tja maar zo beschrijft de gemiddelde GS redacteur de overheid en belastingdienst óók! Misschien moeten we minder naar de details kijken van het geloofssysteem van de ander. Maar je kunt best wel verbinden met anderen over wat je niet wilt. Wat je te ver vindt gaan. Wat er daadwerkelijke, feitelijk gebeurt. En het belang van veel complottheorieën verbleken daarbij. Het punt is dat we met z'n allen zoveel rampzalig, collectief zien ontsporen en dan is het begrijpelijk dat veel mensen een "waarom" zoeken en vinden in een krankzinnig aandoende theorie of nepnieuws. Maar heb *jij* dan een beter verhaal, iets samenhangender? Ook op GS is het verdeeld. En vaak tegenstrijdig. Een kip zonder kop is niet slimmer dan een kip met een fout brein.

GeenAccount | 03-10-21 | 12:42

Ingeënt. Niet ingeënt.
Het zal me een zorg zijn.
Ik erger me alleen aan figuren die niet ingeënt zijn en dan zeuren dat ze zo ziek geworden zijn van covid.

Schadenfreude | 03-10-21 | 12:41 | 4

Ik irriteer me aan iedereen die wel een mening heeft over corona maar zich geen zorgen maakt over de dwangcultuur en daarmee gepaard gaande privacykwestie en privacy-schendingen, lees: de afbraak van onze privacyrechten.

gaffelbaard | 03-10-21 | 13:47

Ik erger me vooral aan mensen die ingeënt of niet ingeënt zijn en dan zeuren dat ze zo ziek zijn geworden van COVID en dan toch niet dood gaan.

zuurtjeregen | 03-10-21 | 13:52
▼ 1 antwoord verborgen

De persfotografen en cameralieden van de NOS zullen wel weer gaan speuren naar de paar gekken die jodensterren op hebben gespeld. En dan is dat zoals steeds het grote nieuws.

Zonder erg | 03-10-21 | 12:41 | 1

Als propagandakanaal krijgt het daarvoor enkele honderden miljoenen per jaar van het kartel. Voor wat hoort wat. Voordat je het weet heb je allerlei Keizertjes en kiezertjes die twijfelen aan de waarheid of het niet meer kunnen uitleggen.. Dus hup op zoek naar wappies.

Graaier | 03-10-21 | 12:45

Cafes en restaurants zonder rolstoel wc sluiten ook mensen uit….

degelukkigehollander | 03-10-21 | 12:40 | 2

Maar niet omdat dit moet van de overheid. Dat is hun eigen keuze.

General Dripple | 03-10-21 | 12:45

@General Dripple | 03-10-21 | 12:45: Ja, dan is het ok,....

miko | 03-10-21 | 13:11

De wet van kindapaas: wie vóór het klimaat is, kan niet ook tegelijkertijd vóór de QR maatschappij zijn. De reden is gelegen in de simpele vaststelling dat QR een technologie gedreven oplossing is met klimaatonvriendelijke kenmerken (u kut de lijst in gedachten zelf aanvullen al naar gelang):
-allerlei stroomvretende apparaatjes, die snel verouderen vanwege steeds strengere specs en "feature creep"
-een vervuilende energie- en grondstoffenvretende industrie met een dubbele groei-impuls (1 toename vd wereldbevolking en 2 toename vh gebruik)
- enorme toename van het dataverkeer
- steeds krachigere servers met steeds grotere data opslag

kindapaas | 03-10-21 | 12:39 | 2

Freudiaanse verschrijving, waar per ongeluk "kut" staat moet u "cunt" lezen.

kindapaas | 03-10-21 | 12:41

Ik heb onlangs iedereen waar ik mee te maken heb gemeld dat ik niet gevaccineerd ben. En dat was best even een dingetje omdat ik met die mensen veel zaken regel waarbij ik een QR-check niet meer kan ontwijken zoals bijvoorbeeld in een theater. Dus ik weet niet precies waar ik wel en niet welkom ben. Ik heb zeker druk ervaren (door het beleid van drwang) om die prik te laten zetten. Vooral omdat al die anderen zo blij zijn dat ze de prik hebben gehad.
Maar ik neem die prik gewoon niet. Ik wil die prik niet. Moet ik rationeel doen en uitleggen waarom niet? Nee. Ik wil die prik gewoon niet.

Leptob | 03-10-21 | 12:37 | 16

@Big Rick | 03-10-21 | 12:43: Ik vond dit altijd een verkeerde vergelijking, maar nu ik er over nadenk zijn er ook overeenkomsten. Er zijn namelijk veel mensen die wel een rijbewijs hebben maar dat niet waard zijn of niet meer waard zijn. Het gros weet hoe te rijden maar zal nooit begrijpen hoe een voertuig werkelijk werkt. Er zijn ook mensen die goed kunnen rijden verkeers inzicht hebben maar toch dat bewijs moeten gaan halen. Tot slot zijn er ook mensen die zonder rijbewijs rijden, of die het kwijt geraakt zijn.

echtepleb | 03-10-21 | 12:59

Ik besloten helemaal niemand meer iets te vertellen over mijn vaccinatiestatus.

Dat is een medisch gegeven. Medisch geheim.
En het gaat een ander geen ene reet aan!

gaffelbaard | 03-10-21 | 13:49

Prima toch? Hoe zegt men het ook alweer? Jouw lichaam jouw keuze. En laat die engerds, die heyena’s die vinden dat jij een prik moet hebben maar links liggen.

In andere tijden zouden die jou in quarantaine, in de goelag gooien. Waar je zou zitten naast de meest geharde QR-code aanhangers die een keer hun telefoon vergeten waren.

ratelaar | 03-10-21 | 14:11
▼ 13 antwoorden verborgen

Die opkomst zal wel tegenvallen met dit weer.
Handjevol mensen.
Waarvoor zoveel heisa vraag ik me werkelijk af.
Die Hollanders toch….

laurentius | 03-10-21 | 12:37

Vanwege on-topic, even een knip-en-plak uit mijn tegel onder een ander topic.

"CoronaCheck app.
I.t.t. de informatie van onze leugen-overheid
- worden uw gegevens wél bewaard,
- is de code niet publiek (maar een 'fork'), terwijl de overheid op de coronacheckapp website wel schrijft dat álle code open source is,
- zit er ook geen 'community' achter,
- en kan de overheid achterhalen waar en wanneer u geweest bent.

"Natuurlijk bent u niet verplicht die Coronacheckapp te installeren, maar dat heeft wel consequenties. Dus laat uzelf vaccineren, zo beschermt u anderen en heeft u toegang. Installeer die app nou maar, want dat is zo makkelijk". Dat is zó ongeveer wat De Jonge u voorliegt.

Maar, deze Coronacheckapp controleert helemaal niet of u corona heeft, of niet.

Het is een traceer-app.

En terwijl er mensen zijn die dat niet willen geloven ... Hugo De Jonge heeft nooit geheimzinnig gedaan over de ware bedoelingen van die CoronaCheck-app.

"Het kabinet wil traceer-apps inzetten in de strijd tegen het coronavirus. Mogelijk worden alle Nederlanders verplicht om zulke apps te installeren op hun telefoon." (Telegraaf)

Voor de volledige tegel (gaffelbaard | 03-10-21 | 12:19) en link, klik: www.geenstijl.nl/5161369/coronapas-so...

gaffelbaard | 03-10-21 | 12:36 | 4

@Graaisnaaiert | 03-10-21 | 12:42: de code is aan jou gekoppeld, en de locatie is gekoppeld aan de app waarmee ze scannen. Dan weten ze dus locatie en datum/tijd waar jij geweest bent. Zo verzamelen ze data over bezoek en besmetting, daar kunnen ze strategie op aanpassen.

fabeltjesland | 03-10-21 | 13:40

@Graaisnaaiert | 03-10-21 | 12:42:
Dat is niet helemaal waar. Bij controle van de QR-code worden jouw gegevens uit een andere database opgehaald en gedeeltelijk getoond (initialen en geboortedatum, ter identificatie) en dus is te herleiden waar en wanneer jij die we code moest laten zien.

gaffelbaard | 03-10-21 | 13:52
▼ 1 antwoord verborgen

Na een paar regels weet je het al; Van Rossem. Complotmarmot vind ik dan wel weer een mooi woord.

NeedIsaymore? | 03-10-21 | 12:36

Zie geen knielende helden.

rein9576 | 03-10-21 | 12:36
-weggejorist-
Mr Moore | 03-10-21 | 12:32 | 3

Loco-motief, nice!

80 | 03-10-21 | 12:32 | 1

Het is een andere trein.

many-more | 03-10-21 | 12:48

10-15% van de bevolking vindt de uitkomsten van wetenschappelijk onderzoek ook maar een "mening", en wil niet gevaccineerd worden. OK, hun keuze, dat mag.
Deze lieden vormen nu 90% van de IC bevolking. Resultaat van hun keuze, een last voor ons allen. OK, daar wil ik in het kader van vrije keuze ook nog (net) in meegaan.
Vervolgens eisen de ongevaccineerden dat zij naast mij in restautant en concertzaal mogen plaatsnemen. Dat kan dus niet, mogelijk gemaakt door die QR code.
Gevolg: verontwaardigd gekrijs. Dan denk ik: en nou oprotten.

nick.name | 03-10-21 | 12:30 | 14

@Fijn_dat_je_er_bent | 03-10-21 | 12:40: Maar die 10-15% niet gevaccineerden bezet wel veel IC-bedden. IC-bedden die ook nodig zijn voor niet-Covid patiënten. Er zijn mensen gestorven door uitgestelde operaties, simpelweg omdat er voor hen geen bed beschikbaar was. Mag je dan ook de afweging respecteren om bij 'code zwart' gevaccineerden voorrang te geven?

Knitty | 03-10-21 | 13:11

@Knitty | 03-10-21 | 13:11: 129 ic patienten per gisteren. Als dat veel is, ligt het probleem ergens anders..

VolleBak | 03-10-21 | 13:35

@Knitty | 03-10-21 | 13:11: we gooien met miljarden maar een paar honderd extra ic bedden met apparatuur is teveel gevraagd?

miko | 03-10-21 | 14:27
▼ 11 antwoorden verborgen

Mooi geschreven van Rossum!

Diederik_Ezel | 03-10-21 | 12:29 | 1

Weet je z'n naam nou nog steeds niet te spellen?

Ramsesz | 03-10-21 | 15:38

Het siert deze mensen dat ze de straat op gaan. Echter is aan het einde van de middag niets meer te zien van dit protest en gaat men weer verder met gal spugen in de vluchtige gecontroleerde digitale wereld. Een paar weken zichtbaar een pamflet voor de ramen is effectiever in het bereiken van een soortgelijke groepsdruk die de overheid gebruikt om ons te laten conformeren aan deze controle maatregel. Start de persen.

INTP | 03-10-21 | 12:28 | 3

Hoezo het siert, waarom?

uisge baugh | 03-10-21 | 12:45

De maatregelen genieten gewoon grote steun onder de bevolking en bijna iedereen is gevaccineerd. Op een paar gristenen, domme, zelfzuchtige allochtonen en wappies na. Die hebben dus ook niet zo veel problemen.

De Eierbal | 03-10-21 | 13:06

@De Eierbal | 03-10-21 | 13:06: ipsos retoriek

INTP | 03-10-21 | 13:10

Respect voor de mensen die daar demonstreren tegen de QR apartheid.

Portemonnee van de A | 03-10-21 | 12:27 | 3

Meer respect voor de vuilnisman met dit weer.

uisge baugh | 03-10-21 | 12:35

Zucht. U vergeet de link met de Jodenvervolging te maken.

Graaf_Slis | 03-10-21 | 12:38

Overdrijf niet zo

laurentius | 03-10-21 | 12:41
-weggejorist-
goedverstaander | 03-10-21 | 12:27 | 9
▼ 9 antwoorden verborgen

Gisteren een concert gezien in Doornroosje, even een hapje eten en als toe nog even naar de Ierse pub voor een Guinness. Bijna al weer helemaal zoals eerst. Dank u wel vaccinaties! Als de laatste 10% zich nu ook nog even laat vaccineren kan ook de QR eruit.

SterF... | 03-10-21 | 12:27 | 8

Maar ik zie het probleem niet: door die QR-code worden gevaccineerden niet geconfronteerd met niet-gevaccineerden. Dan kunnen zij genieten van hun activiteit zonder dat zij belemmert worden door hun niet-rationele angst voor hun medemens. Als ik kan bij dragen dat u zorgeloos en zonder angst kunt genieten van een biertje in een pub doordat mede door mijn standpunt de QR-maatschappij in stand wordt gehouden, is mij dat waard. Veel plezier in uw verblijf in de horeca zonder niet-gevaccineerden.

loser | 03-10-21 | 12:57

@Diederik_Ezel | 03-10-21 | 12:33: Ik ook. Lange boswandeling gemaakt (geen mens tegengekomen), heerlijk samen gekookt, film gekeken (colonia dignidad) en kijk nu naar mijn eekhoorns in de tuin die het ontzettend druk hebben met walnoten zoeken en verstoppen.

ChalinaRosa | 03-10-21 | 16:52
▼ 5 antwoorden verborgen

We verwachten een utopie, waarin we nooit geconfronteerd worden met consequenties van onze eigen keuzes...

Opinie: ‘Beste artiesten, treden jullie ook niet meer op in zaken zonder invalidetoilet?’ www.parool.nl/columns-opinie/opinie-b...

Feynman | 03-10-21 | 12:27 | 2

Of zonder genderneutraal toilet. Ook zo'n dingetje.

2Little2Late | 03-10-21 | 13:35

Vergelijkingen gaan altijd mank.

Ramsesz | 03-10-21 | 15:35

De groepsmutanten komen! De groepsmutanten komen!
Hans! Hansssss!!

keestelpro | 03-10-21 | 12:24 | 1

Tienduizenden mensen op de IC! Net als toen bij de Britse variant! We-gaan-allemaal-dooddddtdtdt!

2Little2Late | 03-10-21 | 13:34

Inderdaad, QR is niks, maar tussen de alternatieven door Amsterdam lopen is helemaal niks. Doe net als Urk, corona en de maatregelen negeren. Het is hier niet. Leven zoals je gewend was.

Van Urk | 03-10-21 | 12:21

Eigenlijk vind ik de pas wel oké. Ik weet dat het veel mensen toch nog de prik laat halen zodat we straks niet weer zo'n ellendige lockdown-winter hebben.

Denk dat de coronapas ook wel snel weggaat bij genoeg vaccinaties. Ik vind hem ook niet zo onhandig. En als het in Italië en Frankrijk zo goed heeft gewerkt, waarom hier niet?

Met vaccinweigeraars lopen we voor het eerst collectief op tegen de grenzen van de vrijheid. Dan lijkt deze maatregel me een goede voorzorg.

Ik ben mijn carrière gestart tijdens lockdowns en ik ben klaar met thuiswerken en lockdowns. Dat langer door laten gaan vanwege vaccinweigeraars heb ik geen zin in. Maar ik zie ook niet in hoe de coronapas langer dan een half jaar gebruikt gaat worden (bij het uitblijven van een grote stijging coronagevallen).

Even de winter door en dan weer terug naar normaal.

De Eierbal | 03-10-21 | 12:19 | 9

Iedere keer dat ik nu in een winkel kom, merk ik dat ik de lockdowns mis. Veel te druk; mensen die niet kunnen wachten. Om maar te zwijgen van die mensen die geen minuut kunnen wachten maar gelijk hun boodschappen op band zetten. Ik mis die tijd dat er ruimte was bij de kassa's. Vind het ook knap dat je stelt dat die coronapas weg gaat bij genoeg vaccinatie's. Maar wij zitten nu al op een 80 % vaccinatiegraad. Als je dit zou vertalen naar beleggen oftewel bij aanschaf van dit aandeel hebt je 80 % kans op winst, dan zijn die aandelen niet aan te slepen. Oftewel wanneer is genoeg met die vaccinatie's ?
Je loopt tegen de grenzen van onze vrijheid aan ?! Geloof je nu echt dat anno nu wij vrij zijn ? Hoeveel wetten zijn er niet die onze vrijheden beperkten ? Ga maar eens kijken als je gaat auto rijden: hoeveel borden, regels en wetten zijn er niet die je vrijheid om te gaan en staan beperken.
Je bent je carriere begonnen tijdens de lockdowns ?! Gefeliciteerd. Ik ben mijn carriere tijdens de jaren 80 met een hoge werkloosheid.
Wat ik hiermee wilt zeggen: haal je hoofd uit de wolken, welkom in de realiteit dat je rekening moet houden met anderen en je leven altijd anders loopt dan dat die adviseurs je voorschotelen en doen geloven. Wees blij dat je een carriere kan beginnen.

loser | 03-10-21 | 13:10

@De Eierbal | 03-10-21 | 13:04: Ik kan er niet mee omgaan, want ik krijg het zo benauwd in de metro en trein. Daarom draag ik het tot onder m'n neus om toch een beetje adem te krijgen. Ik krijg heel snel het gevoel van benauwdheid in bepaalde ruimtes zoals mijn kamer die soms een hoge luchtvochtigheidsgraad heeft van meer dan 75%. Graag wil ik die mondkapjes niet dragen, maar dan riskeer ik een boete van een boa.

Adriel | 03-10-21 | 13:31
▼ 6 antwoorden verborgen

Hé, daar zag ik mijn collega lopen, duidelijk in beeld. Ligt al een week met corona ziek thuis................. Ben benieuwd morgen.

Eminent | 03-10-21 | 12:18 | 1

Busted

Risingson | 03-10-21 | 12:23

Nu kun je wel principieel stukjes typen over je verzet tegen de QR-samenleving, maar die instelling dat 'Hugo toch geen ene zier zit te geven in zijn woonkamer' om demonstraties is waar het in Nederland mis gaat. Denk je dat ze in Frankrijk denken dat Emmanuel 'geen ene zier zit te geven in zijn paleis'? Of in het Midden-Oosten? Of in Zuid-Amerika? Of in Amerika? Het stikt van de groeperingen en zelfs hele landen die WEL van hun luie stoel willen komen en demonstreren tegen wat krom is, ongeacht die wappies die meelopen en ongeacht de president/MP/koning die in zijn/haar paleis flink geen zier zit te geven. Gewoon gaan en je stem laten horen. Zouden meer Nederlanders moeten doen. Maar we worden hier nooit boos. We laten het gebeuren. En stukjestikkerTs als Van Rossem zijn daar het toonbeeld van.

SeingaltUNo | 03-10-21 | 12:18 | 1

SeingaltUNo
U kunt beter Uw smaak qua muziek proberen te ontwikkelen. Statistisch gezien heeft U, na afronding van Uw opleiding, een hogere kans op een laag salaris.

Frau_Ferkel | 03-10-21 | 13:37

Maar het regent daar. Is dat wel verstandig? Heb je geen waterkanon nodig.

Adriel | 03-10-21 | 12:17

O, goed dat je het zegt, ik moet zo weg, ze gaan om één uur lopen.

grietmetgroenefiets | 03-10-21 | 12:15 | 6

@theo-is-dood | 03-10-21 | 12:41:
Ik sla deze tegel op: met twee jaar komt u er wel achter (op wel moment u de QR-checks ongetwijfeld zult bagatelliseren).

Maytheforcebewithyou | 03-10-21 | 14:02

@Maytheforcebewithyou | 03-10-21 | 14:02: klinkt een beetje als een 'medium' ... ik voel een A ... of een H, wie is er overleden in jouw familie.. je vader? oh ja , nou zie ik het is Pa, je pa wat ik voel.

oh nee he | 03-10-21 | 16:48

@oh nee he | 03-10-21 | 16:48:
Voelt u zich wel in orde?

Maytheforcebewithyou | 03-10-21 | 22:50
▼ 3 antwoorden verborgen

De enige reden om te gaan is dat Eva Vlaardingerbroek er ook rond zegt te lopen.

The-loopy-cowboy | 03-10-21 | 12:15

Feit de powder.

Nederlander1 | 03-10-21 | 12:14 | 4

Wappie or not to wappie .

Aap van Eva | 03-10-21 | 12:41

Don't believe the heip.

OekbertDrazington | 03-10-21 | 18:32
▼ 1 antwoord verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland