De klok mag weer terug naar vijf voor twaalf

En dan de batterijen eruit
U mag vannacht de klok weer verzetten - immer actueel spoorboekje hiero. Het is de enige overgebleven constante in uw leven, speciaal de wekker zetten om alle klokken in uw huis een uurtje terug of vooruit te draaien, en dan zwaaien naar overbuurman Knalbert die altijd hetzelfde doet. Geniet ervan, want deze halfjaarlijkse injectie geluk wordt u straks misschien wel afgenomen door Korte Frans Timmermans en die andere climaclowns in Brussel. Hoe het precies zit met die wintertijd en wat het betekent voor uw slaapritme, huisdieren en aandelen leest u net als alle andere jaren natuurlijk in de opiniërende media: RTL, De Limburger, Hart van Nederland, Omroep Max, Sittard-Geleen.nieuws.nl en Edestad.nl. Ú weet toch wel dat er maar één tijd telt: VIJF VOOR TWAALF!!1!
Reaguursels
InloggenBlij dat het afgeschaft gaat worden.
Uurtje! Uurtje! Uurtje!
*En nog een keer omdraaien doet
Voor al die mensen die zo verschrikkelijk veel last hebben van de klok een uurtje voor- of achteruit! Hoe heeft u in godsnaam een vakantie tripje met het vliegtuig overleefd? De kans bestaat dan dat u zomaar een tijdzone passeert. Dat moet een hel zijn geweest! Of is het effect dan niet aanwezig? Wie helpt mij dit verschijnsel te verklaren?
"Wie helpt mij dit verschijnsel te verklaren?"
Simpel. 1: janken om het janken. Als vanaf morgen het 2 keer per jaar homodag of, weet ik veel,.. vega dag is, zullen er mensen zijn die er last van hebben of zeggen ziek van te worden.
2. Snowflake's kunnen sowieso niks hebben.
Weet ik veel! Ik kan u wel vertellen hoe er geen last van te hebben. Serieus.
Wat een bs weer van mensen die er geen last van hebben. Ja er zijn mensen die last kunnen hebben van dingen die je niet kunt zien aan de buitenkant. Geen bloed, niets gebroken, geen virus .. Blijf maar niet verder kijken dan je neus lang is, simpele zielen.
Waar het mij om gaat is het feit dat mensen soms heel selectief zijn in het melden van klachten. Daarbij zeg ik niet dat je er niet even last van kunt hebben. Maar er zijn volgens mij wel ergere klachten te melden op lichamelijk of psychisch gebied denk ik.
Omdat ik op vakantie niet om 05.00 uur mijn bed uit hoef. En nu wel.
Duidelijk?
Mee eens ja, verklaar u nader, leg het ons uit.
Een paar keer midden in de nacht een halve marathon in iets meer dan twintig minuten gelopen. Ik heb daar zelfs een officieel certificaat van.
Proest!
Wintertijd, maandag de eerste sneeuw, wintertijd gaat volgende week pas in.
Wat mij betreft continu de zomertijd, of ze middelen het maar met een half uur.
Wintertijd is saai. Kale bomen, alles vochtig, dikke wolkendekken. Wanneer de meeste mensen van hun werk naar huis gaan, wordt het al donker. De hele avond lijkt het nacht buiten. Geen moer aan na een dag werken. TV programma's duren vaak tot laat, en met dat uur verschil heb ik daar last van.
Wil je 's avonds ergens heen in de wintertijd: het is donker, stil, en het voelt laat. Om zes uur al, maandenlang.
De meeste mensen hebben daarom voorkeur voor de zomertijd.
Dieren en mensen hoeven zo niet steeds om te schakelen. Ook een voordeel.
U lult peop: youtu.be/PCA_VyXCPok
Op tv is sowieso niets. Allemaal herhalingen. En de praatprogramma’s stellen ook niets voor.
Lokale mensen, die nog nooit buiten de eigen tijdzone geweest zijn brengt zoiets natuurlijk stevig in de war zo'n jetlag...
Pfff. Al veertig jaar wordt de klok continue terug gezet, Dat ene uurtje maakt niks meer uit op die 600 jaar die het gaat worden.
Zucht, weer 7 klokken en wekkers verdraaien in huis, gelukkig doet mijn smartwatch dat automatisch ( + de interne klok van de PC)
Maar 1 nog, de rest gaat allemaal vanzelf.
Gewoon laten staan. Anders kun je over ze over een half jaar wéér gaan aanpassen.
Wat mij betreft een winterslaap zodat deze klote tijd grotendeels aan ons voorbij gaat!!!
Corona ,weg schone,, lucht en milieu etc .
Dan kunnen de schoenen en consorten daarna weer met iets anders komen om ,,het volk,, te koeieneren ,ben je wel uitgerust!!
# weg met klokken terrorisme.
Wintertijd heb ik minder last van. Zomertijd heb ik altijd ongeveer een week last van, normaal wordt ik net voordat de wekker afgaat. Met zomertijd heb ik dan echt het gevoel te weinig geslapen en gaat de wekker ook echt af. Met wintertijd geeft het me het gevoel van een uurtje langer slapen.
Ja heb ik ook. Doe mij maar wintertijd.
Zo zie je maar weer. Die Duitsers hadden ook goeie ideen.
Natuurlijk hebben de Duitsers af en toe goede ideeën. Duitsland heeft bijvoorbeeld een constitutioneel hof.
@koeberg | 24-10-20 | 12:10: Dat was geen Duits idee. Toen Duitsland gevormd is (1950), is het volledig gevormd door de overwinnaars van WO2. Het constitutioneel hof is afgeleid van The Supreme Court.
GB heeft inmiddels ook een Supreme Court.
We veramerikanseren.
Afpakken en vervolgens de negatieve energie effecten compenseren met nog meer Vattenfall Biomassa... burn it.
Dus eerst wordt het 2:10, daarna 2:30 en 2:50 en daarna weer 2:10.
Kijken hoe dat eruit ziet als je gaat reaguren op die tijden.
Ik houd mijn hart vast.
Over tijd gesproken, herinner mij nog goed dat ik op 31 december 1999 om 23,59 uur naar de PC klok zat te kijken (was een oude Pentium met Win-98)... kwam keurig 01-01-2000 tevoorschijn, waar men zich toen al niet druk over maakte.
@Keyboardspeler | 24-10-20 | 12:51:
Ik heb de vader van een vriendin, een paar maanden voor dit moment gesproken. Was een van de kartrekkers in deze angst aangaan gebeuren. Gaf aan dat niets ernstig zou gebeuren met als gevolg een standje, wie ik wel dacht te zijn.
Kwam hem in 2000 nog eens tegen, vroeg toen of het erg lucratief was om hierbij betrokken te zijn.
Ook toen werd er een hoop angst aan mensen aan gepraat. Waarom toch. Wat schieten we op, als angst regeert.
Hoe deden de mensen dat nou vroeger zonder klok.
Staat me iets bij over een zonnewijzer,maar dat was het volgens mij toch wel.
Opstaan als het licht wordt. Bij de meeste mensen gaat dat vanzelf.
Men ging vroeger naar bed en werden wakker bij zonsopgang.
kloopindeslootjijook en Peter_la_Selie
Er moet toch iets van een tijd schema zijn geweest zoals etenstijd,naar de kerk enz enz.
@komtdatschot | 24-10-20 | 12:09: Eten als het werk gedaan was. Je werkte immers bij huis als boer. Iedereen werkte bij huis als boer. Je liep naar de kerk wanneer je de kerkklokken hoorde.
Als de kippen op stok gingen, ging men naar bed en als de haan begon te kraaien, ging men uit bed.
En nog veel vroeger had men een (inmiddels uitgestorven) vogel op het nachtkastje staan en die sloeg met zijn snavel tegen een bel.
Kijk op youtube naar filmpjes van The Flintstones voor verdere info.
@koeberg | 24-10-20 | 12:12:
Dat bedoel ik.Hoe konden de kerken nou weten wat de juiste tijd was om de kerkklokken te luiden.
Als je van 23.55 tot 0.05 doucht, dan ben je voor 2 dagen klaar.
10 minuten douchen, mag dat nog?
@Pieter_Auper | 24-10-20 | 11:57: Van mij wel.
En maar kloten met de atoomklok.
Doen ze om de klokkenluiders tegen te werken.
Doen ze om het griep virus voor de gek te houden.
Is ook een uur minder besmettingen !!!
of juist wel....
Zomertijd is gunstig qua energieverbruik en klimaat dus zal Timmerfranz het wel gaan verbieden.
Dua vannacht een uur extra reageren. Fantastisch!
Voor jou wel. Voor ons niet.
Ik heb hier geen tijd voor.
Zorg dat je voldoende slaapt.
Er zijn veel reaguurders die tot in de late uurtjes nog reaguren.
Voor die mensen is de zomertijd natuurlijk erg fijn.
Er zijn ook mensen die een beroep hebben waarbij ze vroeg moeten opstaan en vroeg naar bed moeten. Voor die mensen is zomertijd niet zo fijn.
Als je namelijk om een uur of 6 of vroeger op moet dan moet je ook op tijd naar bed. Dan is het niet lekker als het nog licht is en de mussen nog van de daken vallen van de warmte als je wilt gaan slapen.
En je buurman die reaguurder is nog in de tuin zit te lallen.
Op een paar van die heftige warme dagen nam ik een slaaptabletje, 8uur knock out heerlijk
Ik lal nooit in de tuin.
Reaguurders zitten toch niet in een tuin? Denk eens aan al die verstikkende frisse lucht...
@SterF... | 24-10-20 | 11:55: Daar kun je erg ziek van worden.
Koop dan gewoon een paar dikke gordijnen of rolluiken en een airco, en als de buren na 20 uur nog herrie maken bel je toch gewoon de politie, want die zijn
dan weer erg goed in het opvoeden van asocialen dmv keiharde boetes die pijn doen als je rond moet komen van de soos.
Foutje.
Handig, geeft de klok in me auto eindelijk weer de juiste tijd aan.
Worden discussies met de pliesie ivm de avond en nachtklok .
Er is ook altijd sprake van extra files de week na invoering wintertijd, maar het fileprobleem is wonderwel opgelost...
Halve informatie, moet hij nu vooruit of achteruit? Moet ik weer bij de Post on Line gaan zoeken..
In het voorjaar gaat hij vóór uit. Dus in het najaar......
@Lupuslupus | 24-10-20 | 11:10: Euh... na?
S'winters mag je een uurtje langer blijven liggen.
Spring forward, fall back.
Het plastic wieltje achterop mijn wekker dat ik uit moet trekken om de minutenwijzer te kunnen verdraaien is al jaren lam. Het kost mij minstens een uur om de juiste tijd ingesteld te krijgen. Dat extra uur is voor mij een verloren uur. De heren worden bedankt!
Duurt dat kutjaar nog een uur langer.
Een memorabel jaar is het zeker.
Heb ooit eens de klok verkeerd vooruit of achteruit gezet. Dat weekend niemand gezien of gesproken zodat ik het kunnen weten.
De maandag daarop, ik met mijn muziekinstrument op weg naar m'n orkes,(tje) bijeenkomst/oefening. Sta voor de lift te wachten om naar boven te gaan, lift stopt en wie komen daar uitzetten? De andere orkestleden.
Onder de koffie daarna, iedereen verbaasd natuurlijk, vroeg een orkestlid mij, 'heb je het hele weekend geen mensen gezien lieverd, Ze vond me zo zielig.
Achteraf vond ik dat de atmosfeer niet die was die bij 9.00 hoort. Klopt het was al 11.00 sufkop.
Dit soort fouten worden vaak gemaakt in het voordeel van de betroffene, eigenlijk nooit zo dat iemand ergens een uurtje te vroeg komt, ze zijn dan altijd te laat met hun kutsmoes.
Van Oef. Heb ooit in een zondagnacht om 15.15 uur in volledige 'bepakking' klaargestaan om naar m'n werk te gaan. Het was (raar) nog zo donker. Dat kan dus ook. Geloof me of niet.
@CalamityJane | 24-10-20 | 11:33: het was 15:15 uur en het was nacht?? Jij bent echt niet goed met klokken hé?
Heb er nog een. Zei gisteravond tegen manlief het vreemd te vinden dat de klok dit jaar op zondag teruggaat. Men moet werken toch op maandag. Je hebt toch een dag nodig om te wennen voordat het weer 'kloktijd' is.
Koeberg. U wilde zeggen 'echt niet goed wijs'. Zeg maar eerlijk ;-).
@Mosterd zo weten we dat ook weer en over het Weer gesproken, weet jij waarom ze bij het KNMI met al die blikken weervrouwenmannen geen antwoordt geven op mijn vraag of we nou wel of niet sub-tropisch zijn geworden in Nederland. Want de klimatoloog John F. Griffiths gebruikt de definitie dat locaties met een gemiddelde temperatuur in de koudste maand tussen 6 °C en 18 °C subtropisch zijn. De klimatoloog Glenn Trewartha hanteert de definitie dat een klimaat subtropisch is als er acht of meer maanden van het jaar een gemiddelde temperatuur heerst van ten minste 10 °C, terwijl ten minste één maand een lagere temperatuur heeft dan 18 °C. Volgens mij past het klimaar in Nederland daar helemaal in en zijn wij al stiekum tijden Sub- of Semi-Tropisch.
Daarom komt iedereen hier naar toe natuurlijk. Zie je Mosterd door de zomertijd worden we ook allemaal weer een uur slimmer.
Klok klok uur terug vandaag, plop plop succes beste vrienden ik kom mijn tijd wel door..
Wat doet al dat gruis in mijn nek?
Zonde hoor.
Een handige internetklok,
time.is/nl/
Mijn mobieltje loopt 5,0 seconden voor. Klik ik nog een keer, loopt ie 4,9 seconden voor. Ook apart.
Moet dit niet in alle talen gecommuniceerd worden? Net gevlucht voor wat meer geluk moet je zomaar een uur overnieuw doen.
een uur langer kans besmet te worden door Cor & Ona.
Het is 'opnieuw' of 'over' volgens uw taalnazi
De klok tikt door,
youtu.be/6R90GAWcjto
Onderzoek heeft uitgewezen dat er 2 keer per jaar een piek is in het aantal hartaanvallen en beroertes. Als de zomertijd wordt ingevoerd en als de wintertijd wordt ingevoerd.
En aanrijdingen met dieren.
In dat geval moeten we de klok misschien 4, 6, 8 of 12 keer per jaar verzetten.
Dat gezeik weer. Al die mensen mogen ook niet in het weekend uitslapen, want niet goed voor het ritme. Die mensen mogen niet laat naar bed, want niet goed voor het ritme. Die mensen mogen niet met het vliegtuig op vakantie verder dan één tijdzone, want niet goed voor het ritme. Applaus voor de zorg, want die werken onregelmatig en dat is niet goed voor het ritme.
Winter/zomertijd is erg vervelend voor hen die niet kunnen klokkijken. Vooral omdat dezelfde doelgroep vaak ook niet kan lezen, met uitzondering van 'baistandsloket' natuurlijk.
U bedoeld de bevolkingsgroep die nog een week lang iedere dag 1 uur te laat op het werk verschijnt als de zomertijd wordt ingevoerd, maar niet 1 uur te vroeg op het werk verschijnt als de wintertijd wordt ingevoerd.
@Osdorpertje | 24-10-20 | 10:21:
Dat is waar, maar de werkers zijn gewoon lui terwijl de andere doelgroep afhankelijk is van de luidsprekers van de imam.
Amsterdam bevindt zich dichter bij Londen dan Berlijn en toch moeten wij de Duitse tijd voeren terwijl het een stuk natuurlijker zou zijn om de Engelse tijd te voeren.
Alle Westerse tijdsaanduidingen zijn relatief ten opzichte van GMT, Greenwich Mean Time. Dus niet Londen. Binnen de NATO hanteren ze altijd GMT, ook wel Zulu genaamd. Dat is de kale GMT, ontdaan van alle kunstmatige modificaties zoals tijdzones en zomer/wintertijd. Zelfs het leger van Trumpië doet daaraan mee.
Spanje en Portugal moeten ook de Britse tijd hebben.
Berlijn bevindt zich dichter bij Amsterdam dan bij Londen, het is natuurlijker dat Duitsland de Nederlandse tijd voert dan de Engelse.
@FrikandellenEdje | 24-10-20 | 10:31: GELUL: Berlijn 577km, Londen 358km.
@Guusje Nadorst | 24-10-20 | 10:37: Heeft u een kortere route gevonden tussen Berlijn en Londen? Hadden de Duitsers 80 jaar terug wel tof gevonden, dat ze eerder in Londen waren dan in Amsterdam.
We horen kwa tijdzone inderdaad bij Engeland. Maar omdat we vast zitten aan Duitsland schuiven we een uur op. Dit kan je goed ervaren als je bijv in Polen bent, net in een andere tijdzone (waar wij ook relatief zitten binnen onze tijdzone), daar is het in de zomer veel eerder donker (en in de avonden minder warm).
@boerk | 24-10-20 | 11:26: wetenschap met een politieke correctie
Het is natuurlijk lood om oud ijzer. Ja, ik ben zo'n iemand die de wetenschap met een korreltje zout neemt. Waarom? Honderd jaar later zijn nieuwe bevindingen toch weer anders. De wetenschap deint altijd mee op de golven der gewenste waarheden.
Die wetenschap heeft er toch maar voor gezorgd dat u een laptop heeft waarmee u kunt reaguren.
@halbstark | 24-10-20 | 10:28: Dat dan weer wel. Maar er bestaat in mijn ogen ook wetenschap die in een wat grijs gebied ligt.
Nu meer dan ooit, onder druk wordt alles vloeibaar en alles ontregelende subsidies zorgen voor chaos. Een mooi voorbeeld is de Wieringermeer, alle groene stroom gesubsidieerd naar bedrijven die géén belasting betalen in Nederland.
Wel leuk als je een escort hebt geregeld voor vannacht.
Die zullen toch wel met een kookwekkertje bijhouden hoe lang ze bezig zijn?
Weet ik veel, nog nooit in verdiept.
Gvd... 's morgens in 't donker naar je werk, in 't donker weer thuis ....'s avonds kun je buiten weer geen zak doen. Ik haat winter, en nog erger die winterklok. En dan zijn er mensen die dit nog liever hebben dan zomertijd. Wat is dat voor volk?
's Ochtends is het juist lichter als je de klok een uur terugzet hoor...
Het wordt ook kouder. En vochtiger. Omdat de zon zo laag staat. Op veel plekken komt daardoor geen zon. Alles klam.
Dan moet je vooral de permanente zomertijd invoeren. Blijft het des winters tot 9 á 10 uur donker. De wintertijd is de enige echte juiste tijd. En waarom zou je in de winter buiten een zak willen doen? Wat zijn je plannen dan, lekker buiten gaan zitten met 2 graden en regen?
Overdag in de Alpen, vaak prima stralend weer.
Maar, hoe laat moet die klok nu terug. En is dat zomer- of wintertijd?
Wie zit er serieus te wachten op een extra uur in 2020!
Grappenmaker, dat uur krijgen we terug van het voorjaar. Nix extra uur
@tantesidonia | 24-10-20 | 10:09:
Maar dan is het toch al 2021...
ben ik nou een uur langer of korter jarig ?
Maakt het uit? Het is niet alsof het een feestje wordt dit jaar. Gefeliciteerd trouwens!
Macron probeert nu ook de klok terug te draaien in Frankrijk, met groorspraak voor de buhne. Beter had zijn oren open gezet toen het tegengeluid kwam op de achterlijke Franse-X66/GL/PvdA tak. Maar nee, het tegengeluid paste niet bij het roze wolk beleid van de Franse X66/GL/PvdA.
Vervelend als je wordt ingehaald door de werkelijkheid, zeker als je weet dat je maar één uurtje terug gaat vanavond. Zelfs Macron zal wel begrijpen dat één uurtje echt te weinig is, om het nu al weer achterhaalde Franse X66 beleid te corrigeren.
en Macron z'n pionnen komen bij Mark Rutte al op de koffie om te vragen of er niet nog even 4.5miljard van Onze pensioenen af kan voor hun Franse kLm.
Hebben we een uurtje extra om het "record' van meeste besmettingen per dag scherper te stellen. MsM ook weer tevreden
Waarom kan het niet het hele jaar hier zomer zijn? Altijd 20 graden en de hele dag zonlicht.
Met zo'n nick is dat toch een klein kunstje?
Zorg ik voor de zure regen.
Er ontbreekt nog in uw verhaal: hangmat, kokosnoot, steeldrums, meiden met enorme billen van kleur, rum uit een kokosnoot met een rietje, gratis geld, zand in je naadt, zonnebril en slippers.
@Acidstain | 24-10-20 | 10:03: lol
@King of the Oneliner | 24-10-20 | 10:22: ga je toch lekker in het plantsoen op het Mercatorplein in 020 liggen, doe wel je ringen en horloge af of zo
Het is in Nederland al lang kwart over twee.
Nederlandje, het was fijn u gekend te hebben. Nu weer verder met de cursus Arabisch. Hamdoelilah!
Wintertijd is een uitvinding van de Duitse bezetting en dus indirect ook weer Soros. Of Bill Gates, dat vergeet ik steeds.
De Duitschers hebben niet de wintertijd ingevoerd, want dat was nou juist de originele tijd. De mof heeft de zomertijd ingevoerd en meteen ook de klok nog eens 40 minuten extra vooruit gezet om dezelfde tijd als in Berlijn te krijgen. We lopen dus vanuit Amsterdam geredeneerd 1 uur en 40 minuten voor in de zomertijd. In feite hebben wij 's zomers de tijd van de Oekraïne.
Ik heb dieren en die hebben vaste tijden het verzetten van de tijd heeft geen enkele waarden. 5 uur wakker wordt morgen 4 uur wakker en over een paar maanden weer 5 uur wakker. En over energiebesparing die het zou moeten opleveren? Ik heb een solar instalatie zoals vele hier in de Campo. Ben niet aangesloten op het lichtnet, woon er te ver weg voor. En stroom afname via het lichtnet is stukken duurder en het maakt je afhankelijk.
En om van het eeuwige gezeik af te zijn of de klok nu terug moet: WinTERUG
In het VOORjaar gaat de klok VOORuit.
Ah shit daar lag het dus aan. Ik had steeds de verkeerde ezelsbruggetjes. In de zomer moet je niet je VOORUIT krabben. En in de WinterING ik moet vroeg opstaan.
Laten we ons VOORnemen dit ACHTERhaalde concept af te schaffen.
De beste klok is een stilstaande/kapotte klok.
Het Licht | 24-10-20 | 09:54 Stilstaand kan ik nog wel plaatsen, maar waarom ook kapot? Die logica ontgaat me.
Vanwege de economie moeten we meedoen met Duitsland. Wij betalen, zij bepalen. Timmerfrans heeft niks in de melk te brokkelen. Frau Merkel, wat vindt u van dat gezaik mit der Zeit?
Ben nu al van de leg. Alle races om 12 uur in Portugal en morgen begint de GP om 11 uur. En dan de klok nog terugzetten. Gaat wel lekker zo.
Zie nu morgen GP om 1 uur.
Fijn, dan staan de klokjes van mijn auto, oven en thermostaat eindelijk weer goed.
De klokjes van mijn auto doen dit automatisch, internet aanwezig.
@uisge baugh | 24-10-20 | 10:23: ik rij in een T-Ford, laat me niet achtervolgen door het net.
@kapoerewiet | 24-10-20 | 12:22: hulde!
Wintertijd afschaffen. Nooit meer doen. Wie wil er nou de zomertijd afschaffen?
Van die korte termijn denkers!
“In de winter wordt het dan pas om tien uur licht.” janken ze .
Als je de zomertijd afschaft wordt het om 04:15 al licht en ‘s avonds om half negen al donker. Lekker in het donker in de tuin zitten in augustus.
Precies dit!
Exact!
Bovendien is dat gezeik over dat uurtje ritmeverstoring de grootste bullshit. Of ja, het is natuurlijk wel zo, maar al die lui die dat als argument gebruiken mogen nooit meer dan één tijdzone ver weg vliegen!
De wintertijd is de originele tijd. U kunt ook eerder naar bed gaan ofzo.
In principe hebben we technologie om automatisch digitaal elke dag een minuut op te schuiven, zodat het altijd precies even licht en donker is wanneer we willen.
@BozePaarseMan | 24-10-20 | 10:01: De originele tijd is zelfs nog plm. 20 minuten vroeger dan de standaard wintertijd. Want NL ligt nu eenmaal dichter bij Londen dan bij Berlijn
Wat Sidonia zegt! Eindelijk een vrouw die het snapt ...
@Timide_Aso | 24-10-20 | 09:59: Juist, en de hele week werken en in het weekeinde flink uit je dak gaan, laat naar bed en laat eruit. Maakt niet uit, maar dat ene uurtje 2 maal per jaar levert een hoop gezeik op. Mij boeit het niet, als de zomertijd maar niet wordt afgeschaft; dan wordt het 's-zomers halverwege de middag al frisser. Doe mij maar 25grC of hoger. Lekker braaien.
@tantesidonia | 24-10-20 | 10:06: Nederland ligt ergens rond 5 graden oosterlengte. Elke 15 graden is een uur (24*15 = 360). Dus we zouden 20 minuten met Greenwich moeten schelen. Het is een uur in de winter, en twee uur in de zomer.
Dus feitelijk liggen we zelfs 40 minuten voor op de zonnetijd. En in de zomer zelfs 100 minuten.
Overigens is zo dicht mogelijk bij de zonnetijd een onzinargument. Onze levensrithme is niet symmetrisch rond 12 uur 's middags georganiseerd. Mensen die om 7 uur opstaan, gaan niet al om 5 uur weer naar bed. En met 8 uur slaap per nacht, zou dat dan van 20:00 - 04:00 zijn. We halen eerder 22:00-06:00 of zelfs 23:00-07:00. Daarbij past een tijdszone die nog verder gaat dan de huidige zomertijd.
@SkepticalRealist | 24-10-20 | 10:27: ik ben blij dat hier zo veel verstandige dingen worden gezegd!
@Timide_Aso | 24-10-20 | 10:36: Nou, zal ik er nog iets verstandigs aan toevoegen? Het enige leuke aan de winter vind ik de winterkost en een warme cv in de badkamer om je handdoek over te hangen. De rest boeit me niet, ik ga toch laat naar bed en sta altijd vroeg op. Minste kand=s om dood te gaan, toch...?
@SkepticalRealist | 24-10-20 | 10:27: Dit is het dus. In december is het niet eens 8 uur licht. Ik hoor ze nu alweer zeiken: “Hè, nou ga ik in het donker naar mijn werk en kom ik in het donker weer thuis.” Ze vergeten dat het in de zomer meer dan 16 uur licht is. Ga dan in de tropen wonen, om half zeven donker, om half zeven weer licht 365 dagen per jaar.
@Bull-Sunnyboy | 24-10-20 | 10:40: daarom rijd ik ook altijd veel te hard, korter onderweg en daarom minder kans op een ongeluk. Muhaha, mij pakken ze niet!
Hoe eerder het op hete zomeravonden donker wordt, hoe beter. Kan je slaapkamer sneller afkoelen en heb je ook minder last van buiten zittende buren met hun domme gekwebbel die je uit je slaap houden. Klamme hitte en lawaaioverlast is precies waarom ik weinig op heb met de zomer.
Guusje Nadorst | 24-10-20 | 09:49
Ja en als het bloedheet is dus een uur eerder naar bed. Handig als die airco's $$$$$
@Timide_Aso | 24-10-20 | 10:53: Dat doe ik ook altijd om andere redenen, maar nu heb ik een excuus. Bedankt daarvoor.
Ik doe niet mee en ben toch overal op tijd! Zoek het uit slaafse lemmingen!
Laat me raden: er zijn club's, die met subsidie, dit elk seizoen in de picture zetten. Lekker onderzoekje lulkoek daar,nog meer gelul daar. En GS hapt.
Ja en laat hem daar dan alsjeblieft staan. Die zomertijd brengt ons niets, geen enkel voordeel, geen besparing, niets.
Als je de zomertijd afschaft wordt het om 04:15 al licht en ‘s avonds om half negen al donker. Lekker in het donker in de tuin zitten in augustus.
Zoals Guusje zegt. In de ochtend tenminste niet om 4 uur al licht en in de avond kan je lekker wat doen. Wie is daar nu op tegen
@Guusje Nadorst | 24-10-20 | 09:50:
Met een goed gestookte pot ... heerlijk
@Guusje Nadorst | 24-10-20 | 09:50: Is toch leuk? In landen dichter bij de evenaar is dat altijd zo! En dat vinden we op vakantie maar WAT gezellig, met die lichtjes in de zomer....
Ik denk zelfs dat het flink geld kost. 's Zomers als het flink warm is gaat namelijk iedereen een uur eerder naar bed terwijl het dan nog warm is. Bedenk eens, al die airco's die een uur extra draaien ??
Je kan we een uur langer drinken
Je kan ook nu al beginnen....
Jij snapt het!
*klok klok klok*
Is dit dan een harde, milde of intelligente klok-down?
Ik vind 2020 wel lang genoeg zo. Moet er nog een uur bij? Echt?
Kon de klok maar teruggedraaid worden naar begin jaren 80 ofzo. Veel minder gezeik dan nu.
Verder terug. Nul arbeiderswerving uit die islamitische helle-oorden en een heel hoge muur voor de Surinamers die naar Nederland willen komen.
Ook toen werden we overschreeuwd door Greenpeace en deugdominees. Er was alleen nog geen internet en geen commerciële tv. Wel een ontzettend truttige NPO met Sonja Barend als voorzitter van de linkse Raad van Beroerten des Wakkere Haans.
@Madame Poitiers | 24-10-20 | 09:43: Laat surinamers erbuiten frigide trut... spoor je wel!?
@Madame Poitiers | 24-10-20 | 09:43: huh? Totaal geen probleem met Surinamers. De Ghanezen hebben zich echter ontpopt tot verongelijkte activisten, dus....
@kapoerewiet | 24-10-20 | 09:54: Genoeg Surinaamse activisten, Neem Simons of Tan. Vergeet niet dat daar nog ergens een wrok woekert omdat NL ze een paar eeuwen terug heeft gekoloniseerd.
@BozePaarseMan | 24-10-20 | 10:05:
En met een arbeidsparticipatie die, laten we het mild zeggen, iets beneden het gemiddelde ligt.
@kapoerewiet | 24-10-20 | 09:54: Met een hoge muur bedoel ik hogere toelatingseisen.
Smooth Operator
@Man-Bijt-Hond | 24-10-20 | 09:50: Hoeveel procent van Suriname nam het vliegtuig naar Nederland (De Kolonisator), net voor de onafhankelijkheid.
5 voor 12? Maar oh, dan zit de 5 in de klok ja, reeds.
Nahja, zoals ze zeggen in the land of the free, en met name Slash (GnR): It's five o'clock somewhere.
/*KLOK!*
Zijn de kinderen morgen weer tering vroeg wakker. Klere wintertijd.
En wat winnen we ermee?
Niks.
Prachtig voorbeeld hoe een totaal niet-onderbouwd idee, vele tientallen jaren geleden, kritiekloos navolging kreeg. Bijna wereldwijd. Zonder dat iemand écht uitgezocht had of de gehanteerde argumenten ook in de praktijk waargemaakt worden.
Zie nu: klimaat-discussie, energie-transitie (biomassa, kernenergie), fijnstof criteria, Natura 2000 aanwijzingen. Voor wie denkt dat wij "bestuurd" worden in een beschaafd land: lees "Ship of fools" van Carlson Tucker.
@libertat | 24-10-20 | 11:49:
Voor de niet Belgisch georiënteerden: Tucker is zijn voornaam, Carlson zijn achternaam.
Ik maak me op voor het halfjaarlijkse gelamenteer van mensen die allerlei problemen menen te ondervinden van hun biologische klok terwijl ze wel probleemloos op vliegveevakantie kunnen naar een land in een andere tijdzone.
Terugzetten heb ik geen probleem mee, uur eerder mijn nest uit in het voorjaar wel.
Mijn vrouw menstrueert nu een uur later.. ehh vroeger, en ja, dat is in allerlei opzichten een kudtrobleem...
Moest regelmatig rond 4.30 u m'n nest uit. Wanneer dat dan, volgens je lijf 3.30 u wordt, is dat niet echt fijn! Mensen in ploegendiensten hebben daar wel degelijk last van.
Hahaha... zo waar!
@Frietpiet | 24-10-20 | 09:38: wat een kudtgrap
@Der Schnitzeljäger | 24-10-20 | 09:35: weken van slag?
@Der Schnitzeljäger | 24-10-20 | 09:35: Ga je een uur eerder naar bed.
@LoesjeP | 24-10-20 | 09:39: Ploegendiensten zjin niet te vergelijken met 2 x per jaar een uurtje eerder of later. Mensen in ploegendienst draaien vaak hun ritme bijna helemaal om en doen dit met intervallen van enkele dagen of enkele weken... valt niet te vergelijken met dat lullige uurtje.
@Alfred E. Neuman | 24-10-20 | 10:13:
Heb 35 jaar in ploegen gewerkt. Een week vroeg, een week laat. Wanneer de wisseling van zomer naar wintertijd plaats vond tijdens mijn vroege dienst, had ik daar last van, ondanks dat ik dan vroeger naar bed ging. Op een enkele uitzondering na, hadden alle collega's daar ook moeite mee.
Gelukkig is dit voor mij sinds 6Juni j.l., niet meer aan de orde.
@Apollo | 24-10-20 | 10:03:
Nog een uur eerder ? En in die hitte ?
Een uur extra Corona-tijd dus........
Nederland, oh Nederland.
Gelukkig geen overzeese MotoGP dit jaar waar je de opname voor moet programmeren. Was elk jaar een puzzel. Houdt de EPG en/of recorder nu wel of niet rekening met de wintertijd ?
U kunt ook gewoon achteraf de uitslagen even googelen.
Heeeeeerlijk, dat extra uurtje. Met een Franse klassieker op het nachtkastje, extra leestijd. <3
De wintertijd aanhouden, veel beter voor mens en dier
Neeeee, zomertijd is beter. Komt de zon niet zo allejezus vroeg op in de zomer.
@Guusje Nadorst | 24-10-20 | 09:54: Prima zaak, dan wordt het 's avonds tenminste eerder donker, kan het overal afkoelen en heb je een minder klamme slaapkamer en minder last van lawaaimakende, buiten kwebbelende buren. Die zitten 'sochtends vroeg niet buiten. En 's winters niet tot 9 of 10 uur donker 's ochtends wat tot meer verkeersongevallen leidt en bijzonder slecht is voor met name kinderen die dan nauwelijks uit bed kunnen komen.
Gaan bij mij geheel automatiek via de internets en de ethers ofzo.
REAGEER OOK