DDR-praktijken bij het KIFID

Directeur van het KIFID, Mr. Oosterholt, heeft volgens het Financieele Dagblad zijn Stasi-hulptroepen afgestuurd op de Financiële Ombudsman, Mr. Wabeke. De directiesecretaresse is uit de school geklapt. Zij moest Wabeke bespioneren en zoveel mogelijk externe uitnodigingen wegmoffelen. Wabeke mocht namelijk niet te populair worden en uitspraken doen die de financiële sector zouden schaden. En verrassing! In 2010 is hij plotseling opgestapt en vervangen door Mr. Monster.
Nu was daar ook alle reden voor. Herinnert u zich deze nog? Wabeke kwam volledig in het nauw. Hij kon met de camera's op hem gericht al zwetend en handenwringend niet verhullen dat hij zijn eigen woekerpolis-regeling niet begreep of niet wilde begrijpen, zodat hij de kool en de geit kon sparen. Rondom Wabeke hing een zweem van partijdigheid. Ook zijn aanval op nieuwkomer Brand New Day is op zijn minst discutabel te noemen.
De nieuwe Financiële Ombudsman Mr. Monster laat zonder blikken of blozen zien wie zijn salaris betaalt. Die schaamt zich nergens voor. "De verzekeraar is slechts fabrikant, de zorgplicht ligt volledig bij adviseur", aldus Mr. Monster. Hoe durf je, als je weet dat veel adviseurs betaald worden door de verzekeraar?
Aan wiens kant staan de Financiële Ombudsman en het KIFID eigenlijk?
De nieuwe voorzitter "gelooft niet dat klagers zijn afgewimpeld". Tuurlijk Mr. Hammerstein, we geloven u direct. Aan de rechtspraak zullen we maar niet twijfelen, dat laten we aan Wilders over. Maar het wordt de consument niet gemakkelijk gemaakt. Eerst dien je met de bank in discussie te gaan en pas als je er niet uitkomt, mag je naar het KIFID. Ik wens u veel succes met deze meesters in de rechten van de banken en verzekeraars.
Een mogelijke oplossing is de AFM, zij wil ook wel graag ombudsman spelen. Geen goed idee. Ons financieel systeem is een oligopolie en daar hoort een volledig onafhankelijke ombudsman bij. Financieel, maar vooral mentaal. Benoem daarom nu eens geen jurist uit het zeer kleine groepje beroepsjuristen. Doe eens gek, kies voor een doorgewinterde consumentenman of -vrouw. Aan de AFM daarna de schone taak om de hoogte van de boetes vaststellen.
www.bank.blog.nl
www.pfverhaar.nl
@peterverhaar