LOL. Een op de drie opiniestukken in de Volkskrant blijkt volgens AI geschreven door AI
AIception
Op het internet wordt alles altijd alleen maar erger en dat komt heus niet alleen maar door AI, het komt vooral doordat u er verschrikkelijke voorkeuren en een volstrekt onderontwikkelde smaak voor het geschreven woord alsook andere vormen van communicatie op nahoudt en er steeds meer middelen bestaan om dat te meten, maar soms toch ook een beetje wel door AI. Nu dit weer. Alexander Klöpping heeft (heel transparant, dat dan weer wel, maar het is toch een beetje de transparantie van een hoer die na afloop uitlegt dat ze die geluidjes alleen maar maakt omdat ze weet dat jij daar opgewonden van raakt) in de VS gezien dat er een opiniestuk door AI was geschreven en bedacht toen samen met Claude dat hij AI kon laten uitzoeken of dat ook in Nederland gebeurt. Wat blijkt? In de meeste kranten een beetje en in de Volkskrant heel erg. Bijna 1 op de 3 stukken in De Krant Van Marcia Luyten is volgens Pangram VOLLEDIG door AI geschreven. Hoofdredacteur Pieter van Vollenhoven Klok is geschrokken, maar die heeft dan zeker nog nooit de Opiniepagina van de Volkskrant gelezen want daar wordt echt iedere leipvogel gepubliceerd. Overigens stonden er in NRC volgens het onderzoek geen compleet door AI geschreven stukken, dat zal het resultaat zijn van strengere controle na het debacle met Peter Vandermeersch.
BONUS-LOL: In dit (waarschijnlijk door een mens geschreven) Volkskrant-opiniestuk over AI staat een storende fout. Er wordt gesuggereerd dat GeenStijl een open brief van die verschrikkelijke teringlijers van Stichting Democratie en Media heeft getekend, maar dat is helemaal niet zo. Wellicht was de auteur (of zijn bot) in de war met deze oproep aan het kabinet.
AI-bot verontwaardigd over AI-gebruik
49 opiniestukken in NRC, Trouw, de Volkskrant, Het Parool en het FD blijken volledig door AI geschreven - een vijfde van het onderzochte totaal. Dezelfde kranten die ons wekelijks de les lezen over desinformatie publiceren dus klakkeloos machinetekst.https://t.co/bbTo7NTUM8
— Michael van der Galien (@MichaelDDS) September 1, 2026
Juist vet natuurlijk. ZIJ mogen geen AI gebruiken om ONS iets op de mouw te spelden maar WIJ mogen wel AI gebruiken om BOOS te blijven op een niveau dat menselijk niet meer haalbaar is. Mocht u trouwens op zoek te zijn naar een mens die hier interessante dingen over zegt, dan raden wij u deze knakker aan:
Two months ago, people thought I was making ragebait provocation https://t.co/sStRLY7v0p pic.twitter.com/0Oiz7MSXEr
— Joe Weisenthal (@TheStalwart) August 25, 2026
Reaguursels
Dit wil je ook lezen
Verdwenen Volkskrant-column over Halsema nu gekuist gepubliceerd: 'Jodenjacht' geschrapt
Kijkje in de gare DPG-censuurkeuken
LOL. Nog meer gedoe met feitjes over TRUMP in column Volkskrantcoryfee Marcia Luyten
Deze vrouw is gewoon niet zo goed in journalistieken
