Nederlandse FRECA-coureur Dilano van 't Hoff dodelijk verongelukt op Spa
Crash tijdens regenrace wordt 18-jarige MP-rijder fataal
De 18-jarige Dilano van 't Hoff crasht in de regen, waarna zijn oranje MP Motorsports-bolide midscheeps geraakt wordt op de Kemmel Straight van het circuit van Spa Francorchamps. De nummer 77 uit de stal van Sander Dorsman, bezig aan zijn tweede seizoen in de Formula Regional European, heeft de crash niet overleefd. Het ongeluk gebeurde tijdens race 2 (van 3) van de ondersteuningsact voor de 24 Uur GT-race van Spa die dit weekend verreden wordt. Vier jaar geleden verongelukte F2-rijder Anthoine Hubert op ongeveer dezelfde plek in Spa. Van 't Hoff, Spanish F4-kampioen van 2021, gold als een grote belofte en pakte in zijn debuutseizoen een derde plek op het podium in Barcelona. De jonge Nederlander zou deze maand 19 worden. RIP.
Van 't Hoff tijdens seizoen 2022 op de Red Bull Ring in Spielberg
Social
Reaguursels
InloggenTe veel spray.geen zicht,geen race......
vreselijk, ik ken zijn ouders, zo veel belofte zo jong
Tsja, hoe zeggen ze dat?
Live fast, die young and leave a beautifull body….?
Zullen veel Rus/Oek jongeren niet zeggen denk ik.
Is er een soort van woord dat in deze "nieuwe situatie" kan dienen als vervanger voor de zogenaamde Godwin?
Hoo Lee Fuk!
Er zijn F1 races stilgelegd voor minder regen.
Waarom?
En vooral sterkte aan alle nabestaanden, deze was onnodig.
Wat een trieste aanblik. Mijn oprechte medeleven aan de familie en vrienden.
Dikke faal van de organisatie, dit was na een herstart begreep ik? Lekker met koude bandjes en zonder gele vlaggen vol door laten rijden, dit was niet nodig geweest.... Wat triest dit.
Ja, ik heb ook sterk het idee, dat dit onverantwoord is.
Zo hard rijden, met zo'n beperkt zicht...
En dan zie je dat rolkooi constructies ook maar beperkte veiligheid bieden.
Echt triest nieuws, ik wens de familie en betrokkenen, alle sterkte!
@Torquemada | 01-07-23 | 17:54: Juist, en zo'n verschrikkelijke klap via de zijkant is dus helemaal erg (zelfs bij personenauto's al vaker fataal, het menselijk lichaam kan zoiets heel slecht verwerken kennelijk, ook als de schade mee lijkt te vallen). Sterkte aan de nabestaanden.
Hoe macaber het ook klinkt: dit is toch echt waarom velen naar autosport kijken. Rust zacht Dilano.
Volgens mij kijkt er niemand om dodelijke crashes te zien.
Dit slaat echt nergens op. Praat voor jezelf AUB.
Als je daarvoor naar autosport kijkt, ben je ook geschikt om overdag te werken bij de Firma Wagner Groep.
Ik mag hopen dat je om de spanning en het gevaar bedoelt.
@mmx | 01-07-23 | 22:58: Gevaar zonder risico is geen gevaar en dat brengt spanning mee. Deze mannen verdienen zo veel om precies deze reden. Anders kunnen we wel naar groeiend gras kijken en wedden op welke spriet er wint.
Heb je als coureur eigenlijk ook zelf een verantwoordelijkheid om uit te maken of het veilig genoeg is, of is dat volledig aan de leiding?
Als er wel geraced wordt maar jij weigert te racen mag dat. Maar dan heb je geen finish, geen plek, startgeld voor niets betaald, sponsor geen exposure, enz, enz. Als collectief komt het weleens voor. Dat werkt beter.
Wat een klap op dat filmpje, hij is die oranje. Er botst iemand haaks op de zijkant. Wel apart dat met zo veel spray gereden werd, en geen geel. Maar achteraf is het altijd makkelijk praten.
"Maar achteraf is het altijd makkelijk praten." ....... Klopt......, maar je kunt het dus niet binnen houden.....
@Harry de Slijter | 01-07-23 | 15:50: Dat kun je achteraf pas zeggen.
@Harry de Slijter: Hoe makkelijker het praten, des te moeilijker het binnenhouden.
@Harry de Slijter | 01-07-23 | 15:50: De leestekens zijn in de aanbieding, zie ik.
@Housequake | 01-07-23 | 16:13: Proest.
@grapo | 01-07-23 | 15:57: Ja..., daar heb jij weer gelijk is.......
Fuck
RIP Dilano.
Af en toe een crash maakt de motorsport spectaculair. Net als een valpartij bij wielrennen of een fikse tackle bij voetbal. Maar wanneer iemand er flink letsel aan overhoudt is de amusement er voor mij wel af. Helemaal als er doden vallen. Zeer treurig voor deze jongen en zijn naasten.
Dus je stopt met kijken?
@* Il Principe * | 01-07-23 | 18:14: Nee, zeker niet. Je start de vraag met "dus" wat impliceert dat je een conclusie trekt uit mijn bijdrage hierboven. Het is moeilijk te zien hoe je tot die conclusie bent gekomen aangezien ik nergens een direct verband heb gelegd met consequenties aangaande mijn kijk-voorkeuren.
Was er maar een mogelijkheid om tijdens het filmen met je telefoon het volledige beeld erop te krijgen.
Niet echt een weertje om te gaan racen toch? Waarom rijden?
Vreselijk...... R.I.P. Dilano ! Incapabele organisatie en bestuurder van dit evenement, waarvan je je af kunt vragen of ze niet verantwoordelijk zijn. Aftreden en vervangen zou per direct een 1e stap moeten zijn.......
Rijd dan ook niet met regen.
Je ziet geen fuck, het is glad, gewoon niet doen.
Sterkte voor de familie.
Toch best een veilige sport, de gemotoriseerde sporten. Er sterven jaarlijks veel meer skieers dan coureurs.
Wedstrijd skiërs toch niet?
@Après toi | 01-07-23 | 14:21: das waar.
@Après toi | 01-07-23 | 14:21: die raken wel veel vaker (zwaar) geblesseerd als de gemiddelde coureur.
@Capt. Iglo | 01-07-23 | 14:27: Dat zou kunnen. Maar, F1 heeft natuurlijk wel een rijk verleden als het gaat om coureurs die tijdens trainingen of wedstrijden zijn verongelukt. Van Rindt, tot Peterson, Senna, Villeneuve, De Angelis en Depailler. Jules Bianchi was in 2014 het laatste dodelijke slachtoffer.
Jochen Rindt werd zelfs postuum wereldkampioen.
Denk dat er ook ietsje meer skiërs zijn dan racers.
Appels en peren. Vergelijk de recreatieve skier dan ook met de niet professionele coureur en dan blijkt skien veiliger te zijn dan autorijden. In absolute getallen dan.
@Après toi | 01-07-23 | 14:36: Anthoine Hubert was in 2019 in de F2 de laatste coureur die overleed, was ook op Spa
Het ligt er ook aan hoe de auto geraakt word, anders had hij het overleefd
@Après toi | 01-07-23 | 14:36: Vergeet Roland Ratzenberger niet. Zelfde weekend als Senna.
@Bootsjunge | 01-07-23 | 16:56: Klopt, mijn lijst was zeker niet volledig.
Rust zacht Dilano.
Amper zicht.....
R.i.p.
De zichtbaarheid was bijna nul. Onder zo'n omstandigheden zou een race nooit mogen gereden worden. Maak desnoods de tickets duurder zodat je een verzekering tegen slecht weer kan afsluiten. Iedereen zijn geld terug als het regent. Zo hou je de coureurs veilig.
Zeker bij zulke jonge mensen
Zag er al levensgevaarlijk uit vóór deze crash.
Dat moeten de stewards en de raceleiding toch ook zien?
Slecht zicht, grote snelheidsverschillen want auto’s die van de lijn af gaan.
Nu ja, koe kont en shit happens, r.i.p.
wie? waaroh? tsja met regen kans op aquaplaning met gladde bandjes , zelfde als afdalen naar Titanic met een koolstoffiber hull en gamecontroller. Eeuwige roem en risico's gaan hand in hand
De beste stuurlui staan aan wal
In dit geval staan ze in zee.
Een oppervlakkige lezer zou kunnen denken, dat iedereen het altijd beter weet dan de uitvoerder.
Maar het is in dit geval helemaal waar, een goeie/slimme coureur rijdt gewoon niet.
Op de een of andere manier leefde het idee, dat de coureur met de stevige monocoques plus halo tegenwoordig zo ongeveer tegen elke denkbare klap/impact beschermd zou zijn. Maar dat blijkt toch minder waar dan gedacht. 18, bijna 19 is wel heel jong om de Styx over te steken. Zelfs als dat tijdens de uitoefening van je grote passie is . . .
Mooie woorden.
Die dingen beschermen heel goed bij voorwaartse impact, als je ge-T-boned wordt heb je er veel minder aan.
Geen enkele constructie, monocoque, HANS of halo beschermt tegen zo’n zijdelingse impact. Dat trekt je lichaam simpelweg niet.
Heel triest zoiets, voor zo’n ambitieuze piem van 18.
Triest... 18 jaar...
Vrelijk, zo jong nog. Sloeg in als een bom, eerst de vreugde Van Max, toen dit bericht, v. Garde en Coronel waren helemaal van streek.
Sterkte voor de familie.
Nou ja sorry, voor het topic-vervuilen dan!
Ga maar even in de hoek staan.
Zoals als veel in het Waalse gedeelte van België is Spa ook gewoon kut en laten die malloten onder deze omstandigheden gewoon een race (ronde) rijden.
Geen ZOAB, geen afstand houden bij slecht zicht, te hard rijden; zie hier de oorzaak van een ongeval. Maar even zonder gekheid: vreselijk wat daar gebeurd is.
en ook nog verticaal gefilmd met 2/3 zinloos beeld.
Op Neerlandsch wegen, maar zeker ook op de professionele bijvoorbeeld Zuid-Europeesche wegen.
Wow, wat mij betreft gewoon crimineel dat ze die jongens lieten rijden in dit weer met letterlijk geen zicht..
Wat een onnodig verlies.
Sterkte aan de nabestaanden.
Wat verschrikkelijk, voor al zijn nabestaanden. Die kunnen zich slechts troosten dat hij stierf bij het uitvoeren van z'n grootste liefhebberij.
Francorchamps in de regen kijken is extra spannend vanwege de crashes, maar is het niet eigenlijk te gevaarlijk dan?
Bij Eau Rouge ga je al blind naar boven, je kunt niet zien wat na die stijging komt en de regenmist maakt het nog onoverzichtelijker.
100%. Bij die eerste crash had toch meteen code Rood moeten worden gemeld. Hup in alle oortjes: remmen. Verschrikkelijk dit.
Eens. De race had moeten worden stilgelegd.
Verschrikkelijk dit.
Dit is waanzin inderdaad.
Krankzinnig inderdaad om in deze omstandigheden met die snelheden te rijden.
Triest.
R.I.P.
Ik zag in dat filmpje alleen maar een dikke mistwolk boven de baan hangen, dacht even dat de crash al in het begin was. Het was echter opspattend water en inderdaad nauwelijks zicht. Ik snap ook niet dat ze dan rijden.
Bij wielrennen gebeurt het wel eens dat een etappe wordt ingekort als er vaak boven op een berg, of er net achter, heel slecht weer is. De Tour heeft het soms, maar de Giro vanwege jaargetijde heeft dat vaker. Zo hoort het ook.
Tering...
Risico van het vak. Sterkte aan de nabestaanden.
Godverdomme.....
Zeer triest :-(
Het blijft toch een riskante sport, ondanks alle veiligheidsmaatregelen.
Als je eenmaal in de formule1 rijdt is het zo veilig als in je bedje blijven liggen
@jeweettochniet | 01-07-23 | 13:41:
Nou ehmm
www.youtube.com/watch?v=oIKel6jVD3Q
@jeweettochniet | 01-07-23 | 13:41: F1 veilig?? De crash van Grosjean in Bahrein in 2020 laat toch echt het tegenovergestelde zien. Dat had gemakkelijk heel veel slechter af kunnen lopen.
Twijfel er zelfs aan of je dit een 'sport' moet noemen.
@Ichneumonidae | 01-07-23 | 14:04: Fysiek is het ook zwaar. Verstappen is enorm afgetraind, en verliest soms 2 kilo tijdens een race. De tijden dat types als James Hunt wereldkampioen konden worden, liggen ver achter ons.
@Après toi | 01-07-23 | 14:06: Fysiek is het zwaar, wel met je eens. Daarmee is het nu niet gelijk een sport.
Heb in Schotland ooit meegedaan aan de kampioenschappen dwergwerpen (gemiddelde dwerg woog kilo of 50), maar om dat nou een sport te noemen?
De 10 km hardlopen binnen 3 kwartier, dan vind ik dan wel weer een sport.
Curling ook trouwens;).
@Ichneumonidae | 01-07-23 | 14:13: Ik ben het niet met je eens. 10 kilometer binnen 45 minuten stelt ook weinig voor: een beetje getrainde man loopt al snel 35 minuten.
@Gregovic | 01-07-23 | 14:01: die crash bevestigd het juist. Grosjean stapte vrijwel ongedeerd uit.
@Capt. Iglo | 01-07-23 | 14:22: Het gaat soms ook maar net goed. Zie bijvoorbeeld Robert Kubica. En van welke F1 coureur vloog een paar jaar geleden tijdens een race de auto in de fik?
@Capt. Iglo | 01-07-23 | 14:22: als door de harde klap 5 seconden of langer bewusteloos was geraakt (wat zomaar kan gebeuren) of de survival cell niet door de T-cam tegen was gehouden en op de kop was beland had hij zeer waarschijnlijk niet meer uitgestapt. Hij is daar echt door het oog van de naald gekropen. Dat er door de vele regels en direct aanwezige medische zorg al jaren geen doden zijn gevallen maakt het nog niet veilig.
@Après toi | 01-07-23 | 14:27: dat was Grosjean. Maar brand is sowieso zeer uitzonderlijk in F1 tegenwoordig. Racen is extreem veilig tegenwoordig maar er blijft natuurlijk altijd een risico om met hoge snelheden over een circuit te scheuren en dat weet je als je ervaar begint. Dat risico is ook relatief klein.
@Capt. Iglo | 01-07-23 | 14:34: Het is veel veiliger dan vroeger, dat is waar. Maar niet 'extreem veilig'. Dat kan ook niet, met die hoge snelheden.
@Gregovic | 01-07-23 | 14:32: ja als dit, als dat… er zijn zoveel veiligheidsmaatregelen in het moderne racen dat die als vrijwel nooit voortkomt maar een ongeluk is nooit 100% uit te sluiten. En kan altijd iets uitzonderlijks voorvallen waardoor het toch misgaat maar dat zijn tegenwoordig, gelukkig, echt uitzonderingen.
Waar was die gele vlag 15seconde eerder? Zag toen al iemand spinnen
Die hing nog te drogen.
REAGEER OOK