Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Fijn. Ouderen iets minder eenzaam dan vroeger

Tenminste, volgens een nieuwe studie onder 4880 Nederlanders boven de 55 tussen 1992 en 2016.

Korte anekdote. Een Nederlandse marinier werd in 2013 naar Afghanistan uitgezonden. In het voorbereidingstraject werden culturele verschillen besproken, met de nadruk op hoe sommige Afghanen het Westen zien. Foto's van Britse meisjes in korte rokjes die KO van de drank in hun eigen kots langs de promenade lagen passeerden de revue. Maar evenzo: eenzame ouderen, weggestopt in verzorgingstehuizen met mensen die alleen maar naar hen omkijken omdat ze daar voor betaald krijgen. Dat kenden ze daar immers niet, want ouders wonen tot aan de kist bij hun kinderen en mantelzorgvergoeding vanuit Kaboel kenden ze niet. Niet om het archaïsche te verheerlijken hoor, maar het geeft toch te denken.

Gelukkig hebben we volgens een nieuwe studie inmiddels iets meer recht Afghanen onze superieure manier van leven op te leggen. "Er is geen sprake van een ‘eenzaamheidsepidemie’. Ouderen van nu voelen zich zelfs (iets) minder eenzaam dan ouderen ruim twintig jaar geleden. Het idee dat de ontkerkelijking, het verdwijnen van sterke buurtgemeenschappen en individualisering tot meer eenzaamheid leidt, klopt niet." Nou, mooi, is dat ook weer uit de weg. Het SCP-rapport 'Kwetsbaar en Eenzaam?' uit 2018 gaf trouwens een vergelijkbaar beeld. Ouderen hebben tegenwoordig "meer regie over hun leven, zijn beter in staat de draad weer op te pakken als ze een partner verliezen of getroffen worden door een ziekte."

Nou, fijn, en ongetwijfeld waar. Maar alsnog: "Vooral boven de 75 neemt de kans op eenzaamheid fors toe door het wegvallen van een partner, het verlies van vrienden en familie en door ziekte en gebrek." Dus, mocht het nog niet op de planning staan, parkeer opa, oma, paps of mams ook gewoon even aan de kersttafel straks. Vinden ze leuk.

Reaguursels

Inloggen

Tsja, eenzaamheid is natuurlijk niet leuk, maar wellicht helpt het om er al op jongere leeftijd aan te werken dat je nog tot op hoge leeftijd een leuk leven hebt?

Mijn schoonmoeder - een schat van een gezond. leuk, ondernemend, midden-in het-leven staand mens van 82 - vertelde me bij het vorige bezoek dat ze zo langzamerhand schijtziek wordt van al dat gezeur over die 'eenzame ouderen'.
Volgens haar ben je daar zelf bij. En ik ben geneigd haar gelijk te geven.

Tips van mijn schoonmoeder voor de ouder wordende medemens om de bekende ouderen-eenzaamheid te voorkomen dan wel te beperken:
- Kijk voor je sociale contacten ook eens buiten je naaste familie. Hoe jammer ook om je te realiseren, maar die kinderen, broers en zussen hebben voornamelijk ook hun éigen leven en zitten er echt niet op te wachten om iedere keer weer bij 'die ouwe' langs te 'moeten'.
Begin dus vroeg aan het opbouwen van een solide vriendenkring en onderhoud die contacten ook.
- Begin een hobby, leer bridgen, ga naar buiten, ga wandelen. Nog gezond ook! Word vrijwilliger bij de dierenbescherming, of wat dan ook. Neem desnoods een hond.
- Realiseer je op tijd dat er een moment komt dat je niet meer kunt autorijden. Zorg ervoor dat je op de hoogte bent van de mogelijkheden via het OV, dan blijf je zelf mobiel en ben je niet, of veel minder, afhankelijk van anderen.
- Blijf bij de tijd. Toon interesse. Blijf jezelf uitdagen.
Op het moment dat je jezelf wijsmaakt dat je iets niet meer zou kunnen (computeren, smartphone, internetbankieren enz.) omdat je daarvoor zogenaamd 'te oud' bent, dan word je het dus ook.
Schoonmoeder heeft zich na het overlijden van schoonvader eerder dit jaar, op haar 82e, geleerd overweg te kunnen met tablet en mobiel. Ja, ook de bankzaken. Als ze iets niet vertrouwt, belt ze ons. Gaat prima zo.
- Blijf in beweging! Al is het maar een half uurtje wandelen of fietsen per dag.
- Een vrolijk mens, van welke leeftijd ook, trekt andere mensen aan. Een zure, klagende, zeurende persoon, idem van welke leeftijd ook, stoot vroeg of laat alleen maar mensen af.

Last but not least: probeer tijdens sociale bijeenkomsten gezeur over 'kwaaltjes' tot een minimum te beperken. Niemand zit te wachten op je jankverhalen over je osteoporose, diabetes, versleten knieën en/of heupen, laat staan je incontinentie.
Hoe bot en vervelend ook: het hoort er voor de meeste mensen helaas gewoon bij als je ouder wordt (en dan bedoel ik: ouder dan 75, niet 55!).
Zorg dat je over je kwaaltjes alleen praat met een paar intimi. Of de huisarts.

EefjeWentelteefje | 24-12-19 | 22:04

"eenzame ouderen, weggestopt in verzorgingstehuizen met mensen die alleen maar naar hen omkijken omdat ze daar voor betaald krijgen. Dat kenden ze daar immers niet".

Dit is toch juist een luxe in Nederland!!
Dat je in Nederland als oudje zonder kinderen of andere familie jarenlang tot je einde wordt verzorgd.

In een warm bedje, met 3x per dag een maaltijd,
ook al heb je Alzheimer en kan je helemaal niks meer,
dan zijn er hier in Nederland mensen die je helemaal niet kennen en
toch voor je zorgen.

In Afghanistan lig je aan de kant van de straat als je geen familie hebt die voor je zorgt...

Angelina-a | 24-12-19 | 18:37

Wij bouwen in Nederland de verkeerde
huizen,in de VS,als je het kunt betalen,heb je een Inlawsuite.
Daar wonen de oudjes,goed verzorgd,tegen lage kosten.
Zal niet voor iedereen en oplossing zijn maar ik teken ervoor.

De Profundus | 24-12-19 | 18:16 | 1

Alleen nog ff tornado proof maken en dan hebben ze echt wat.

Dirk III | 24-12-19 | 20:24

Liever eenzaam en alleen dan in een kringgesprek met je schoonfamilie met de kerstdagen. (.. het rijmt niet wat ik wel wilde maar dat komt door het woord schoonfamilie.. daar rijmt niks op)

habemuspapam | 24-12-19 | 14:23 | 1

Nee zeggen misschien? Die keuze heeft u gewoon zelf.

BozePaarseMan | 24-12-19 | 15:08

Eenzaam kan je ook zijn in een volle huiskamer waar iedereen alleen maar bezig is met zichzelf of zijn/haar gsm.

MoonBeebe | 24-12-19 | 13:46 | 8

@hier openen | 24-12-19 | 14:35:
Ja klopt. En wat betreft elkaar wat zeggen... mijn aangetrouwde familie is vréselijk. Die praten alleen over zichzelf (wat gaat goed) en anderen (wat gaat fout).

Papa Jones | 24-12-19 | 14:49

@Papa Jones | 24-12-19 | 14:49:
Maar nu doe ik het zelf ook. Hahaha.

Papa Jones | 24-12-19 | 14:49

@Papa Jones | 24-12-19 | 14:49:
Ach, in mijn dorp lult iedereen over iedereen haha, Schijt aan.

hier openen | 24-12-19 | 14:54
▼ 5 antwoorden verborgen

Ben een oudere en zou best wel eenzaam willen zijn. Beide kerstdagen is m'n huis bezaaid met familie en 'vrinden' . Sodemieter op , ik wil eenzaam zijn en porno kijken wanneer ik zin heb. *andré hazes doet opzetten*

AntonJensen | 24-12-19 | 13:23 | 2

Niets zo vervelend als gedwongen porno kijken inderdaad.

Papa Jones | 24-12-19 | 14:01

Vergeet de paprika chips niet!

hier openen | 24-12-19 | 14:36

Ga gewoon bij een kerk. De meeste van die lieve mensen daar geloven net zo min.

JTKDM | 24-12-19 | 13:12

Tips van een ervaringsdeskundige:
- ga nooit in dat bel-me-niet register staan
- veroorzaak overlast
- ga naar een voorstelling van een jeugdtheater en doe alsof u een hartaanval krijgt

JvanDeventer | 24-12-19 | 13:06 | 1

Hoe verzint u het,het proberen waard,dat wel natuurlijk.
Zalig kerstfeest.

De Profundus | 24-12-19 | 17:50

SCP 0031 De Maakbare Samenleving

Speciale Containment Procedure:
SCP 0031 wordt momenteel vastgehouden in een virtueel verband.
Het is van belang SCP 0031 steeds overtuigd te houden van het bestaan van het virtuele verband en de onoverkomelijke aard ervan.
Activiteiten zoals het genereren van willekeurige statistieken dragen bij aan het verstrikt houden van SCP0031 in de bevattende illusie.
Het strekt tot aanbeveling iedere vier jaar een rituaal op te voeren gelijkend op de verkiezingen zoals die in een democratisch echt en zelfstandig land voorkomen. Het opgevoerde rituaal kan vrij blijven van consequenties door de eventueel verwachte consequenties te weerleggen met willekeurig gegenereerde statistieken en rapporten. De uitkomst van het rituaal is steeds dat het virtuele verband onoverkomelijk is en dat dit bestaat omdat allen het willen.

Wanneer de containment van SCP 0031 verbroken wordt zal er een ZK-Class Reality Failure gebeurtenis plaatsvinden die in een Lifted Veil scenario resulteert..

hallevvezool | 24-12-19 | 13:01 | 1

Schudden voor gebruik! Ongeschud geeft het medicament onverwachte bijwerkingen. Maar u heeft een punt!

Frau Merkel | 24-12-19 | 15:15

De man de foto moet heel nodig , maar moest nog even blijven zitten voor de foto.

kloopindeslootjijook | 24-12-19 | 12:59 | 5

Die gepijnigde blik... ik geloof dat hij het nét niet opgehouden heeft.

Papa Jones | 24-12-19 | 13:16

Zijn luier is net lekker warm geworden.

Frau Merkel | 24-12-19 | 15:15

@Frau Merkel | 24-12-19 | 15:15: Uw voorland,wen er maar vast aan.

De Profundus | 24-12-19 | 17:52
▼ 2 antwoorden verborgen

Mooi.

De Profundus | 24-12-19 | 17:55

Ik heb een hekel aan mijn schoonmoeder soms want ze is echt super irritant. Maar ik ga nog eerder in de kist dan dat ik haar laat verpieteren.

Omebert | 24-12-19 | 12:37 | 3

Nou nou, is dat niet al te drastisch?

Papa Jones | 24-12-19 | 12:54

Vaak springen schoonmoeders nog over het biljart terwijl jij of ik al in onze kist liggen.

Zapata10 | 24-12-19 | 12:55

@zapata, hebben wij de zelfde schoonmoeder?

kermitsklant | 24-12-19 | 17:47

Zou het in Afganistan beter zijn dan hier?

Mr.Crowley | 24-12-19 | 12:36 | 3

Daar vieren ze Ramadan, word je ook niet vrolijk van.

Uw Verzekeringsadvis | 24-12-19 | 13:35

@Uw Verzekeringsadvis | 24-12-19 | 13:35:
Vieren ze hier geen Ramadan dan?

Mr.Crowley | 24-12-19 | 13:37

@Uw Verzekeringsadvis | 24-12-19 | 13:35:
En ik altijd mar denken dat ze heel vrolijk worden van Ramadan.

Mr.Crowley | 24-12-19 | 13:38

Eenzaamheid is deel van de marktwerking en de economie.
Eenzame mensen leven ongezonder.
Het is niet bedoeling dat u oud wordt en het gaat niet om u. Zodra er geen geld meer aan u verdient kan worden, gelieve a.s.a.p. stoppen met leven, want dat gaat ten koste van de mensen aan de top van de voedselketen.

kloopindeslootjijook | 24-12-19 | 12:34

Tegenwoordig kan je vroeg wennen, met al die eenoudergezinnen.

Schulzie | 24-12-19 | 12:31 | 1

Hahahaha haha, spijker op zijn kop!

MoonBeebe | 24-12-19 | 13:44

Ik was vroeger student in Delft. De eenzaamheid was groot daar. Allemaal van die hoge flats en anonimiteit ten top. Op 10000 studenten waren er amper 200 meisjes en op straat en in de kroeg amper een meisje op zes jongens. Verkering krijgen was een hopeloze zaak, dat had je eenzaamheid wat kunnen verzachten.

Die 6 jaar dat ik op een studentenflat zat kwam er vier keer een jongen voorbij het raam van boven naar beneden. Triest was dat, die trok het niet meer. In het weekend gingen de meeste jongens met de trein naar hun moeder. Dan zagen ze hun oude vriendjes van vroeger weer. Maar als je dat niet had waren de weekends de eenzaamste. De kerstdagen, Pasen en Pinksteren waren de meest traumatische. Al je vrienden bij moeders en zelf niks. Geen hond die aan je denkt, hooguit een kaartje, dan hebben ze een goed gevoel en zijn ze klaar met je. Af en toe studeerde je samen met een griet, met de feestdagen ging zij wel vrolijk naar thuis, ze wist dat ik alleen was, maar meevragen naar haar thuis, no way. Ik ging toen wel eens op het perron van het station zitten om wat mensen te zien en minder eenzaam te voelen.

Als je een beetje contact zocht bij een meisje draaiden ze allemaal met hun kop weg en ontweken oogcontact. Als het even kon ging je naar andere steden om het beter te hebben. Het strand van Scheveningen was geliefd, maar niet de plak als je iets wil ontmoeten.

Ik ben nu oud, heb een leuk gezin met kinderen en kleinkinderen, het is toch allemaal goed gekomen hoor. Maar folderende meisjes op straat, daar loop ik omheen. Al die jonge meiden die me bellen van callcenters, ik zet me in het belmenietregister. Naarmate vrouwen ouder worden verlaagt hun eisenpakket blijkbaar, nou wil de een na de ander opeens wel met me praten. Buurvrouwen die weduwe worden, ik weet niet wat ik ermee aanmoet. Het trauma van eenzaamheid toen ik jong was is te groot geweest, ik heb geen tijd, ik ga m'n eigen leuke dingen doen. Voor mij zijn die toedeloe, not interested. Ik maak alleen tijd voor wie belangstelling had voor mijn persoontje, de rest kan de boom in.

Ikbeneenzelfbouwer | 24-12-19 | 12:31 | 8

@Uw Verzekeringsadvis | 24-12-19 | 13:37: Zo denk ik ook, school gehad en op mijn 17e gaan werken, nu heb ik een beroep waar niet aan personeel te komen is en alle hoogopgeleiden draai ik zwart ook nog een poot uit. Het leven is mooi

brie-de-penis | 24-12-19 | 14:13

Het is jammer dat het zo moet, maar het gaat zoals het gaat. Ik geef je volkomen gelijk.

Frau Merkel | 24-12-19 | 15:20

Kwam u dan nooit in de “Eland”?
Daar heb ik mijn eerste en tevens laatste sticky gerookt.
Best wel leuke tent in 1968.

De Profundus | 24-12-19 | 17:59
▼ 5 antwoorden verborgen

Als je goed naar de prognose van het CBS kijkt (en de sterftecijfers combineert met de aantallen geplande ouderen) dan komen er nog een heleboel 65-plussers en zelfs 85-plussers ouderen van elders bij...

Wering | 24-12-19 | 12:31

Daar tegenover staat dat ik in 2019 doodgegooid werd met #eenzamejongeren #maatjegezocht op den twitters. Het is dat ik opvoeding genoten heb, anders zou ik er misbruik van maken.

ArmeSteuntrekker | 24-12-19 | 12:23 | 1

Misschien moeten ze de smartphone eens aan de kant leggen en een gesprek aangaan. Word je minder eenzaam van.

Omebert | 24-12-19 | 12:38

@Spartacus: mooi 'aangevlogen' tegel. Van de Afghanistanmissie naar onze eenzame senioren. Subliem!

Amsterdamsko | 24-12-19 | 12:22

Misschien moeten wij, in deze roze panelen, het goede voorbeeld geven en stoppen met het niet serieus nemen van ouderen.
Ik lach er zelf ook wel om maar het vermelden van fictieve leeftijden (Henk Krol...106 jaar oud... lol) in de tegels alhier, manoeuvreert ouderen al gauw naar de marges van de samenleving en daar ligt eenzaamheid op de loer.

Amsterdamsko | 24-12-19 | 12:19 | 8
▼ 5 antwoorden verborgen

Hoe Afghanen ons zien? Nou, iets met dat wij mobiele doodseskaders hebben die de huizen langsgaan om oudjes te vermoorden. Serieus! Of dacht u dat die nooit de Daily mail lezen?
www.dailymail.co.uk/news/article-2430...

gaffelbaard | 24-12-19 | 12:19 | 3

Die Daily Mail bevriest gelijk bij mij, kan niet scrollen. Hoe doe jij het?

Ikbeneenzelfbouwer | 24-12-19 | 12:34

gaffelbaard | 24-12-19 | 12:19
Heeft alles te maken met "regeren is vooruit zien". De gedachte hierachter is hoe meer van de vervelende 70 plussers (denk aan Corinne Ellemeet van GroenSlinks) er vroegtijdig uitstappen, des te meer plaats er is voor een stroom nieuwe hard werkende (goedkope) buitenlandiérs. Dit komt het land alleen maar ten goede - ooohh wacht....

the namster | 24-12-19 | 12:37

Ik kan me heel goed voorstellen dat als pijn en aftakeling het enige is wat nog rest dat euthanasie een prima middel is. De dood is toch de enige zekerheid in het leven voor iedereen. Het leven an sich is al geen feestje laat staan als dan ook nog eens ziekte pijn en dementie erbij komen.
Zelfbeschikkingsrecht is al minimaal in Nederland met al die moraliteit en het moeten van anderen dat het recht om uit het leven te willen stappen wel het eerste is waar ze met hun tengels vanaf moeten blijven. En al helemaal als dat vanuit christelijke of een andere geloofsovertuiging gebeurt.
Veel mensen gunnen de ander het licht in de ogen niet maar als die ander er dan uit wil stappen dan gunnen ze hem/haar dat zelfs nog niet. Nee u zult nog wat jaartjes in pijn en verdriet wegrotten. Dat wil de heer.

Zapata10 | 24-12-19 | 12:49

Ik word niet oud, eer ik dood ga. Dus eenzaamheid is flauwekul.

Thoth | 24-12-19 | 12:16

Het cliché van de eenzame oudere is gebouwd op het cliché van de afhankelijke oudere, wat weer gebouwd is op het clichébeeld van de oudere.
Natuurlijk, er zijn eenzame ouderen, en er zijn afhankelijke ouderen, maar lang niet elke oudere is eenzaam en/of afhankelijk.

Schoorsteenveger | 24-12-19 | 12:14 | 1

Fijne tegel, dank!
Mijn schoonmoeder - een schat van een gezond. leuk, ondernemend, midden-in het-leven staand mens van 82 - vertelde me bij het vorige bezoek dat ze zo langzamerhand schijtziek wordt van al dat gezeur over die 'eenzame ouderen'.
Volgens haar ben je daar zelf bij. En ik ben geneigd haar gelijk te geven.
Tip voor de ouder wordende mens alhier: kijk voor je sociale contacten ook eens buiten je naaste familie. Begin een hobby, ga naar buiten. Neem desnoods een hond.
En... niemand houdt van gezeur over 'kwaaltjes'. Hou er dus mee op!

EefjeWentelteefje | 24-12-19 | 21:29

Eenzaamheid onder een groot aantal ouderen ontstaat ook vaak door armoede. Geen geld om activiteiten te kunnen betalen. De tram, bus of trein is bijvoorbeeld te duur, en als je dan een keer gaat, heb je slechts bescheiden middelen om er een leuk dagje van te maken. Je toekomst is afhankelijk van veel factoren, gezondheid, geldmiddelen, sociale contacten, familieleden enzovoorts. Ik zat een keer aan een tafel met ca. 15 mensen tijdens de lunch pauze. Het gesprek ging over pensioen, er lag een krant op tafel met een artikel over dat onderwerp en daardoor werd erover gebabbeld.
Geen van de 15 mensen, leeftijd variërend van 18 tot 45 jaar had enig benul van wat pensioen, AOW e.d. eigenlijk is, en hoe het werkt. Toen ik uitlegde dat je slechts AOW krijgt over de jaren dat je vanaf je 15e in Nederland hebt gewoond, schrokken een 3 tal mensen zich rot, zich realiserende wat het voor hen ging betekenen. Geen idee hoe het op te lossen, geen middelen om zelf iets te regelen.
Er is meer armoede, ellende en eenzaamheid in Nederland dan aan de oppervlakte zichtbaar is.

Broadsquire | 24-12-19 | 12:06 | 13

@hier openen | 24-12-19 | 14:39:
Dat is inderdaad de asielstroom. Die uit Marokko zijn totaal kansloos.
Het regime in Turkije maakt inderdaad slachtoffers.
Maar ik weet dat de meningen verdeeld zijn onder de Turken in Nederland. Zij hebben Erdogan in het zadel geholpen die verantwoordelijk is voor wat er in zijn land gebeurt.
Uiteraard diep ik het nog wat verder uit.

Mr.Crowley | 24-12-19 | 15:09

Als je mensen dan toch gaat 'voorlichten', doe het dan goed.
Wie onvoldoende AOW opbouwt, en tegelijkertijd geen aanvullend pensioen heeft opgebouwd (dus: nooit gewerkt en/of nooit zelf iets gespaard), krijgt aanvulling van de AOW tot bijstandsniveau middels de AIO. Met daarnaast nog de volle mep aan toeslagen. Volledig gratis kosteloos en voor niks.
Zó 'erg' is dat dus helemaal niet, en al helemaal niet iets om 'je rot voor te schrikken'.
Als je nog onder de 45 jaar bent heb je daarnaast ook nog eens de tijd om zèlf te zorgen voor een aanvulling te zijner tijd.

EefjeWentelteefje | 24-12-19 | 21:33
▼ 10 antwoorden verborgen

Alleen voelen, kan ook zijn, dat je je verveelt!

vluchtelingallergie | 24-12-19 | 12:06 | 3

Nou eenzaam voelen kan zijn dat je jezelf verveelt. Maar waarom zou je anderen nodig hebben om je eigen leegte op te vullen?
Alleen kunnen en mogen zijn is een zegen. Dat is bijna niet meer mogelijk in Nederland.

Zapata10 | 24-12-19 | 12:36

@Zapata10 | 24-12-19 | 12:36:
"Alleen kunnen en mogen zijn is een zegen" - o heerlijk, heb dit ooit een keertje geprobeerd uit te leggen aan een sneeuwvlokje. Die snapte er helemaal niets van, kon zich een wereldje zonder smoelenboek/twatter/instagram/snapchat etc. absoluut niet voorstellen. Zou zich geen raad weten zonder al die "vrienden"....

the namster | 24-12-19 | 12:44

@the namster | 24-12-19 | 12:44: Valt ook niet uit te leggen. Toen ik jong was had ik ook zo nodig allemaal vrienden en bekenden nodig. Slechts een paar van over gebleven en een heleboel al dood. De natuurlijke gang van zaken. Ach ja, de jeugd.

Zapata10 | 24-12-19 | 12:53

OT Bij de prachtige flamenco Kerstgroet van de Koninklijke familie: wat kijkt die ene dochter Greta-achtig. Is dat een nieuwe trend?

Eeuwig..Op..Vakantie | 24-12-19 | 12:05 | 1

Viel mij ook op, Greta 2.0.

De Profundus | 24-12-19 | 18:04
-weggejorist-
AtomicGeforce | 24-12-19 | 12:04 | 3

Ik ben nu 60 maar kan het me niet voorstellen dat ik me ooit eenzaam zal voelen.
Wel alleen, en thank god (of een ander verzinsel).
Ik heb nu al zoveel mensen in mijn leven gezien dat ik er wel klaar mee ben.
Als ik wat te ouwehoeren wil hebben doe ik het wel hier of op een ander forum.
Verder heb ik voldoende bezigheden naast mijn werk dat ik me geen seconde verveel.
Dus oude dag... kom maar op.

Zapata10 | 24-12-19 | 12:03

Competitie-element introduceren m.b.t. veiligheid en home security. Dan kun je straks lekker opscheppen over dat je vrouw en jij de enigen zijn in de hele flat die nog niet zijn overvallen, beroofd, gerold of opgelicht, mooi man!

Schulzie | 24-12-19 | 12:02

Als de kinderen niets anders te doen hebben dan voor hun ouders te zorgen, dan moeten ze dat vooral doen.
Hier worden de kinderen al geleerd om opgevangen te worden in de kinderopvang omdat de ouders anders niet in hun levensonderhoud kunnen voorzien.

Mr.Crowley | 24-12-19 | 11:59 | 12

@Mr.Crowley | 24-12-19 | 12:17: Dat mijn vrouw bijna alles in en om huis zonder mijn hulp moet doen. Ik zit wat uit mijn nek te leuteren op een mij zeer dierbare G.S.pagina en bijvoorbeeld alle huishoudelijke zaken komen nu op haar bord .

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:29

Goed geregeld, onfray. Je klinkt als een capabele manager.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:44
▼ 9 antwoorden verborgen

Je hele leven zijn veel mensen een begrip voor je, ik noem maar wat, zoals Juliana en Bernhard. Opeens word je oud en gaat de een na de ander deaud. Mies Bouwman, Johnny Kraaikamp, Martine Bijl, Kan, Sonneveld, Hermans. Dan praat je met de jeugd van nu, he ouwe, waar heb je het over, kom eens naar het heden. Ze kennen die namen niet eens. Gelukkig laten ze in Star Wars nog doorschijnende geesten zien van Han Solo, Luke Skywalker en weer tot leven gemaakte princes genereaal Leia Skywalker. Anders weten ze niet meer wie dat waren. Die filmreeks bestrijkt al twee generaties, lang hè.

Toen ik werd geboren had ik bij m'n vaders kant wel 50 neven en nichten en m'n moeders kant wel 30. En een batterij ooms en tantes. Nu ik bijna 70 ben zijn er nog maar een paar over, van 90% hoor ik al gans helemaal niets meer. Maar ik heb daarvoor terug prachtige kinderen en kleinkinderen met aanhang.

Dus ja, als iedereen om je heen overlijdt, dan dunt het uit en word je eenzaam. Maar die rust en die klote sociale controle ben je eindelijk kwijt. Schoonmoeders die 's ochtens om half elf je vaste telefoon bellen en je neemt die op met je stomme kop: "Moet jij niet gaan werken?". Ik hoef de telefoonkabel niet meer uit de muur te pleuren! Lekker elke dag GeenStijl lezen, wat is er niet mooier, nooit eenzaamheid.

DitjaarkrijgikAOW | 24-12-19 | 11:58 | 3

Een goeie manier om van vervelende familie af te komen is een paar keer verhuizen en dan geen verhuisbericht te sturen. Succes verzekerd!

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:08

Als je bijna 70 bent, heb je toch al een aantal jaren AOW?

gestoptmetroken | 24-12-19 | 12:10

Ik heb iets van ouder worden is niet erg als je teminste gezond oud wordt, ik ben 65, het ergste vind ik dat veel mensen die je kent zoals je al omschreef in je tegel dood gaan en je "familie" alleen ziet bij een crematie of begrafenis. Die familie van verre neven en nichten zal me een worst zijn maar al je herineringen plakken aan muziek en acteurs of presestatoren en vrienden en die zie je juist allemaal verdwijnen onder de grond of zie je in rook opgaan naarmate je ouder wordt, waarbij al je linken naar leuke tijden en ervaringen ook dood gaan en blijven alleen bestaan in je hoofd. Iedereen die zegt dat oud worden leuk is, is niet lekker.

Ik_ben_geen_robot | 24-12-19 | 12:21

De generatie van mijn moeder lijkt wel nooit geleerd te hebben dat je ook alleen moet kunnen zijn. Mijn vader is al 35 jaar geleden overleden en dus hoor ik al 35 jaar hoe alleen en eenzaam ze is. En dan maakt het niet uit hoeveel mensen per dag naar haar omkijken of 'gezellig' naar haar geklaag blijven luisteren.
Haar leeftijdsgenoten in de aanleunflat maken er ook weinig van en zitten nu op elkaar af te geven, in plaats van het met elkaar wat lolliger te maken.
Afijn, ik ga nu voor twee dagen koken voor haar. Met Kerst is het restaurant van de flat dicht. Logisch weer.

Poesmobiel | 24-12-19 | 11:57 | 4

Mijn oma van in de 80 heeft een grote sociale kring via de kerk, het ouderenwerk, handwerk-hobby etc. "Je vangt meer vliegen met stroop dan met azijn", zegt ze wel eens over haar eeuwig klagende en roddelende buren in de flat.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:51

De beste manier om héél erg eenzaam te worden: klagen, klagen, klagen.
En natuurlijk zeuren over je ouderdomskwaaltjes, het liefst de hele dag door.
Succes verzekerd...

Veel sterkte de komende dagen!

EefjeWentelteefje | 24-12-19 | 21:41
▼ 1 antwoord verborgen

Cijfers liegen niet maar LEUGENAARS kunnen cijferen. Eenzaamheid, neemt een steeds grotere vlucht onder de bevolking. Niet alleen zijn ouderen eenzaam maar ook veel jongeren. Dit is een propaganda om het volk weer voor te spiegelen hoe goed het wel niet gaat. Slaap verder, volk van de lage landen tot dat .......... te laat.

De Evangelist | 24-12-19 | 11:54 | 5

@Papa Jones | 24-12-19 | 11:58:
En met goede redenen, analyseer alleen maar eens de huidige reclame, waar het onderliggend motto is : u wilt belazerd worden - mooi - dan zullen we er nog een schepje bovenop gooien !
Wat ook opvalt, dat er de laatste tijd bijna nergens meer een blanke in de reclames te zien is, zoals bij die verheerlijkte uitvaart reclame van Dela. Ik ga maar weer mijn teiltje volkotsen....

the namster | 24-12-19 | 12:17

@the namster | 24-12-19 | 12:17:
Ik vind het wel fijn om op tv mensen van diverse pluimage te zien.
Op werk is het al blank en mannelijk genoeg!
Niet dat dat anders moet hoor. Vakmanschap is ook een goed.

Papa Jones | 24-12-19 | 12:30

@the namster | 24-12-19 | 12:17: Goed voorbeeld is die “Waterontkalker”,boeren bedrog van de bovenste plank.
Worden verkocht als zoete broodjes.
Dom,oliedom volkje laat zich alles op de mouw spelden.
En dan de politiek nog en NPO.

De Profundus | 24-12-19 | 18:11
▼ 2 antwoorden verborgen

Wat je er zelf van maakt of mag maken zolang je nog kunt uiteraard.
Hier is zo een oudere en ja je knippert een paar keer met je ogen, krijgt wat orgasmes en je hebt opeens acht kleinkinderen. Die er voor zorgen (sommigen die al oud genoeg zijn), dat je ook nog gaat gamen op onze leeftijd, want dan zie en hoor je ze bijna dagelijks on-line in game.
Want ze komen uit school en vragen dan online gelijk aan Oma of ze dat !#$%zwaard al heeft gevonden. Ja want Oma & Opa zijn in de ochtend even een paar uur aan het grinden voor dat $$#@zwaard of wat dan ook. Dan komen ze online en loggen gelijk in, waarbij we minstens een uur plezier hebben met ons "bloed". Het mooie is ook, dat het goedkoper is dan die %$##@!telefoonkosten, duidelijk een win win win.
Daarna gaan we inderdaad vaak even naar de Appie, want daar kun je even van een gratis koppie koffie genieten en wat aanspraak, waarna je nog even wat schappies meeneemt.
Daarna lekker naar huis en het eten klaarmaken en kijken of er op Max nog wat te zien is en anders %$@flixen.
Ja dat zijn dan de dagen waar je even van moet genieten, want er zijn andere dagen, die ik U zal besparen, maar ik wens alle Reaguurders zonder uitzondering een Zalig Kerstfeest en een gezond 2020, waarbij ik een ieder het dubbele wens wat ze mij wensen.

Theo-Pim-Riv | 24-12-19 | 11:53

Russische humor for lonely hearts
Grootvader en grootmoeder liggen in bed.
Grootmoeder: "En, zou grootvader nog iets willen?"
Grootvader: "................... Oempfffffff [****] Poetin!"
Grootmoeder: "Wat heeft Poetin er mee te maken?"
Grootvader: "Onder Breznjev gebeurde het nooit!"

Eeuwig..Op..Vakantie | 24-12-19 | 11:53

Mooie foto van Piloot.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 11:51

Ouderen zijn door hun levenservaring vaak veel zachtmoediger dan jonge carrièremakers en kunnen een waardevolle bijdrage leveren aan het opvoeden van kinderen. Betrek ze daarbij en stop ze niet weg in tehuizen. Ze leven ook helemaal op als er kinderen in de buurt zijn. Combineer e.e.a. Nu met de Kerst komen we allemaal bij elkaar, ook de oudste generatie en dat is elk jaar super gezellig. Dat zou ik voor geen goud willen missen... (Daarom ook nu weer op tijd terug in NL na een fantastische reis)

Angélica de Sancé | 24-12-19 | 11:46 | 7

@CalamityJane | 24-12-19 | 11:53: Nope… Vliegen en rondrijden, helaas geen noorderlicht maar ook geen lichtgetintiers of stupide opmerkingen en geen internet, wel rust, een overweldigende natuur en behulpzame vriendelijke mensen!

Angélica de Sancé | 24-12-19 | 12:06

Er zijn ook heel veel ouderen die juist op hogere leeftijd onuitstaanbaar worden. Ik zou zeggen, kijk eens naar de 'eisers' bij de Rijdende Rechter.
Bijna altijd van die volledig gestoorde, in hun eigen bubbel levende bejaarden.
Een tuin als een voetbalveld en dan gaan klagen over 'de buren' - ik zou dat soort types met liefde zes maanden opsluiten in een flatje in Overvecht!

EefjeWentelteefje | 24-12-19 | 21:43
▼ 4 antwoorden verborgen

Ik wil op tijd dood. Ik wil niet (de kinderen van) mijn kleinkinderen opzadelen met verplichte bezoekjes en mantelzorg terwijl er wekelijks dubbel voltijds gewerkt moet worden en ik het beter vind dat ze dan tikd aan hun kinderen besteden. Mensen die te oud worden zijn een last. Voor iedereen en voor zichzelf.

Leptob | 24-12-19 | 11:46 | 3

Ik ben het oprecht eens met uw tegel.(Ben 68)

Rest In Privacy | 24-12-19 | 11:53

U bent nog jong ... lol ... dat is duidelijk. U hebt nog heel veel tijd om van mening te veranderen. Ik zou zeggen : bewaar het bericht .

daytripper | 24-12-19 | 11:53

Trriiinggg !!

Papa Jones | 24-12-19 | 11:53

Bemoeizucht is een schoonmoederziekte maar er lijden ook mannetjes aan , zielig voor ze , kunnen we niet iets organiseren voor deze geestelijk gehandicapten ?
Idee : kunnen we bemoeizuchtigen misschien gratis naar de Jostiband laten gaan dan kunnen ze fijn ach en wee en guttegut zeggen tijdens het optreden .

Minus Richels | 24-12-19 | 11:42

Daarom hoop ik ook dat ik voor mijn 96e dood ben.

skoftig | 24-12-19 | 11:40

Steeds meer porno op tv, dus ik snap dat wel.

Ridde Rogter | 24-12-19 | 11:40

Steeds langer werken, en dan? Goed voorbereid op je oude dag? Pensioen goed geregeld? Of is het allemaal voor de kat zijn viool geweest?
Het verbaast me regelmatig hoe veel mensen geen enkel idee hebben wat ouder worden allemaal betekent. Onvoorbereid met pensioen zonder enige hobby, bezigheid of iets dergelijks. Gewoon hangen voor de TV en maar wachten tot je nog ouder wordt.............

Broadsquire | 24-12-19 | 11:38 | 9

Wat veel jongeren en nu werkenden zich totaal niet realiseren is dat Koolmees het 'beste pensioenstelsel ter wereld' om zeep aan het helpen is. Gepensioneerden krijgen al 12 jaar geen cent indexatie en worden zelfs gekort met 6 of 7%.
Ondertussen groeit de pensioenpot dit jaar door tot 1700 miljard, maar de gepensioneerden krijgen er niets van door de idioot lage rekenrente van 0,6% van Koolmees en DNB.
Wie zijn pensioen lief is, stemt in maart 2021 zeker niet op de pensioenrovers VVD, D66 of PvdA. En sluit je aan bij de FB groep 'Stop de Pensioenroof' voor meer info en acties om de rekenrente op 3,5% te krijgen. Daarmee kunnen we allemaal weer met pensioen met 65 jaar en kunnen we de misgelopen 17% indexatie alsnog optellen bij het pensioen.

KayakFun | 24-12-19 | 13:26

@KayakFun | 24-12-19 | 13:26: Ik mag van fecesbook geen fecesbook meer hebben omdat ze niet geloofden dat ik degene was die ik op fecesbook zei te zijn. Of ik effe mijn ID wilde scannen en doorsturen, dan kreeg ik mijn pagina terug. De wereld is mooier zonder fecesbook.

brie-de-penis | 24-12-19 | 14:26

Ze leggen de schuld liever bij de babyboomers. Niet dat dat wat oplevert.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 14:54
▼ 6 antwoorden verborgen

Opa en oma redden zich prima. Die hebben allebei Hyves.

Boris Poepnagel | 24-12-19 | 11:32

Die keer'l op de foto kijkt trouwens alsof hij er net op het moment van de foto achter gekomen is dat hij zich heeft ondergescheten.

DrumPiet | 24-12-19 | 11:27 | 2

Mooie Ted talk van die gast. Een of andere Hongaar

Kaas de Vies | 24-12-19 | 11:31

@Kaas de Vies | 24-12-19 | 11:31:
Hide the pain Harold.

DrumPiet | 24-12-19 | 11:33

De ironie van het leven. Tijdens het werkzame leven geen tijd om volop te gaan aan het onderhouden van vriendschappen en voor je het weet ben je 65 en zit je in je eigen bubbel te verpieteren in een aanleunwoning. Dat zal er in de toekomst niet beter op worden vrees ik. Mensen met 250 "Facebook vrienden" die tijdens de kerst, helemaal alleen, het prakje van gisteren opwarmen.

Klimaatketter | 24-12-19 | 11:25

Ga op bridge of een schaakclub.

azijnseikerT | 24-12-19 | 11:24

Grijshemden.

dhrat | 24-12-19 | 11:23

komt omdat een 70+ nog volop in het leven staat (moet werken bv!) tov van 30 jaar geleden. Mijn grootouders waren echt bejaard met 65 mijn ouders zijn veel fitter en actiever dus hebben meer contacten. Maar daarna (als de dood gewoon zijn werk doet) is iedereen net zo eenzaam of eenzamer omdat er geen verzorgingshuizen en aanleunflats meer zijn.

Petroselinum crispum | 24-12-19 | 11:21 | 2

Nog nooit zoveel schrijnende eenzaamheid gezien als in aanleunflats en verzorgingshuizen.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 11:25

Heel erg oude mensen die een blijvend beroep doen op hun gepensioneerd kinderen die op hun beurt weer, min of meer, verplicht op hun kleinderen passen. En dan mag je nog hopen dat de erg oude een prettig, blijmoedig, dankbaar mens is. De sandwich generatie loopt op zijn tanden.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:08

Nu hangen ze in de Albert Heijn of schampen ze je Bentley met hun klote wagentjes.

Kan rustig zeggen dat we hier een bejaardenplaag hebben.

Kaas de Vies | 24-12-19 | 11:18 | 3

Dat is het vreemde, ze vermenigvuldigen zich niet maar toch komen er steeds meer bij.

Mr_Natural | 24-12-19 | 11:20

@Mr_Natural | 24-12-19 | 11:20:
Dat komt door de scootmobiel industrie.
Die geven mensen die eigenlijk helemaal niet meer over straat kunnen een nieuwe kans waardoor het aantal bejaarden in het straatbeeld buiten proportioneel is toegenomen.

keestelpro | 24-12-19 | 11:32

Wist niet dat de heer De Vies nog jong was.

daytripper | 24-12-19 | 11:56

Dat is toch oké van de islamitische cultuur. Wij stoppen ouderen weg inderdaad, te druk met egocentrische dingetjes.

BozePaarseMan | 24-12-19 | 11:17 | 9

Jongen, het stikt daar van de ouderenmishandeling. Oma in huis nemen kan al spanningen geven als je het uit vrije wil doet, laat staan wanneer je door je cultuur wordt gedwongen om die chagerijnige bitch een kamertje te geven.
En die ouderen kunnen er niks van zeggen dat ze al dagenlang in hun eigen stront liggen want dan krijgen ze helemaal geen verzorging meer.

Die culturen hebben net zoveel 'respect voor bejaarden' als dat ze 'respect voor vrouwen' hebben: de enige mensen die daar in trappen is de weg-met-ons brigade.

******** | 24-12-19 | 11:35

Heb je de biblebelt ook weer. Kom de daar uit voort en heb je er slechte herinneringen aan, bedenk dan dat dat niet voor iedereen geldt met een kerkelijke achtergrond. En zij die onder dat juk leven die daar zonder doodsangst en uitbanning niet wegkomen. Noem ook alle religies dappertje.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:24

je

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:29
▼ 6 antwoorden verborgen

En uit pure frustratie gaan de oudjes dan maar 60 rijden waar je 110 mag, boodschappen doen tussen 17.00 en 19.00, voordringen bij de bakker, gepast afrekenen met kleingeld dat ze niet meer van elkaar kunnen onderscheiden en sowieso zich nergens meer iets van aantrekken omdat "ze oud zijn" .

DrumPiet | 24-12-19 | 11:17 | 3

Zo kennen we de solidariteit van VVD-ers weer. Dikke ikke egotripper.

de visser | 24-12-19 | 11:20

@de visser | 24-12-19 | 11:20:
Inderdaad: ernstige VVD-mentaliteit onder die bejaarden.

******** | 24-12-19 | 11:37

Hoezo heb je daar een probleem mee?

MistaRazista | 24-12-19 | 15:25

Gewoon een praatje bij AH of een ander aandachtsmomentje kan al het verschil uitmaken. In onze maatschappij lijkt soms het idee te bestaan dat ouderen van een andere planeet komen. Veel van de ouderen die ik ken denken en reageren als de gemiddelde reaguurder, alleen werkt hun stoffelijk omhulsel vaak iets minder mee.

MickeyGouda | 24-12-19 | 11:17 | 10

@TjabbeTjibsma | 24-12-19 | 11:29:
De Jumbo is toevallig net bejaardenkassa's aan het testen
www.rtlz.nl/business/ondernemen/artik...

Ik heb weinig hoop: er zijn bejaarden die oprecht eenzaam zijn, maar de meesten van die irritanten _willen_ juist anderen tot last zijn en willen juist dat iedereen zich zichtbaar ergert (kunnen ze weer helemaal los op de 'asociale jeugd')

******** | 24-12-19 | 11:44

U bent vast een prettig mens. Een mij bekende oude dame, wiens schalkse lach ik nog altijd voor mijn geestesoog kan oproepen, stierf op 92 jarige leeftijd. De aula was bijna te klein. Ken er ook van die leeftijd die hun gepensioneerde kinderen amper een eigen leven toedichten. De sandwiches zijn dat die op hun wenkbrauwen lopen .

hebben.

Rest In Privacy | 24-12-19 | 12:18
▼ 7 antwoorden verborgen

Sterven anno 2019 in Nederland is overigens nog altijd erger dan vegeteren achter de geraniums. Volgend jaar de nieuwe richtlijn palliatieve sedatie, een soort euthanasie in slow motion. Met de nadruk op cover-your-ass voor het medisch personeel.

van Oeffelen | 24-12-19 | 11:17 | 2

Donald Trump is ook al heel oud, maar toch niet eenzaam. Zo zie je maar weer, Trump 2020!

Eierbal-is-fijn | 24-12-19 | 11:17

Ook voor ouderen: #LearnToCode

Lekker de hele dag programmeren en spelletjes spelen vanuit je lui stoel, communiceren over het internet. En blijven bewegen. Relatieve inspanningen t.o.v. je mogelijkheden is belangrijk om spieratrofie en hersenatrofie tegen te gaan.

En natuurlijk niet op een gamersdieet. Wel je waterige boontje en aardappelpuree weg eten.

Maar ik zie het dagelijks als ik langs hun ramen van het verzorgingstehuis fiets. Hele dag NPO aanstaan. Hele dag NOS.

Ja dan verdien je dementie. Excuses voor deze harde opmerking.

P.S. Ik ben vrijwilliger in een hospice. Dat compenseert mijn harde uitspraak hopelijk weer.

Fijne kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar!

TheBurnerMan | 24-12-19 | 11:16 | 8

@chicago river | 24-12-19 | 11:25:
Gaat gewoon om geld: overgaar magnetronvoer is goedkoper dan een kok die alles vers maakt.

******** | 24-12-19 | 11:49

@clockandhammergame | 24-12-19 | 11:42: een ‘ouderwets’ kop filterkoffie, is al bijna nergens meer te krijgen. Mensen die nu in een tehuis zitten weten nog hoe vroeger de koffie smaakte. Maar ja, duur, teveel werk, doe maar een apparaat met nep koffie, blijft er weer meer over voor de managers.

Normpje | 24-12-19 | 12:09

Die oudjes moeten juist Cafe Weltschmertz kijken, daar worden ze slimmer van en kunnen ze de FB/NPO jeugd om de oren slaan met kennis die die missen.

KayakFun | 24-12-19 | 13:29
▼ 5 antwoorden verborgen

Mijn erf is groot genoeg om een aanleunwoning voor mijn ouders te bouwen. Maar daar is dus met geen mogelijkheid een vergunning voor te krijgen. Want dat gaat ten koste van de gemeentelijke grondspeculatie.

witwas | 24-12-19 | 11:15 | 1

Daarnaast betekent dat uiteraard dat u voor de belasting 1 huishouden vormt.

de visser | 24-12-19 | 11:17

Eindejaars staatspropaganda.

Colin.Fart | 24-12-19 | 11:14

Gelukkig krijgen we in de toekomst een heleboel dobber mantelzorgers erbij.
En dan bent u ook meteen van de sieraden af. Scheelt weer, qua verdelen bij de erfenis.

Is dit nog nieuws? | 24-12-19 | 11:14

Ziekte is natuurlijk klote. Maar je kunt toch tot je 100e met een borrel en een sigaar voor de TV naar voetbal en Jinek kijken ?

van Oeffelen | 24-12-19 | 11:13 | 2

Dat laatste zou ík niet doen, dan haal je die 100 niet.

Zwizalletju | 24-12-19 | 11:16

Zie mijn reactie. Dat laatst draagt bij aan sneller verval van de synapsen in de hersenen. (zo veel mogelijk) bewegen, slapen, eten, uitdaging. Jinek ondermijnt dat alles.

TheBurnerMan | 24-12-19 | 11:20

Hoe ouder je wordt, hoe groter de waarschijnlijkheid van eenzaamheid.
Iedereen wil 100 jaar worden maar als je daadwerkelijk 100 jaar bent heb je iedereen om je heen zien sterven.

keestelpro | 24-12-19 | 11:12 | 4

Zolang je maar kunt neuken en dat klinkt misschien een beetje ordinair, maar het is wel de harde werkelijkheid.

Dutch_Holland | 24-12-19 | 11:37

Precies dat. Mijn naamgenote, een tante, haalde de 100 met pijn, Haar gebroken heup werd niet meer geopereerd. Ze had door haar inkomen en geld een goed leven in het appartementencomplex met zwembad en familie in de buurt die haar hielpen. Ze kon fantastisch vertellen en ze had veel te vertellen ook over de huidige politiek.
Maar jammer dat alle leeftijdgenoten al overleden waren.

Moestuinier | 24-12-19 | 11:39

Als eerste van je vriendenclub doodgaan is aan de ene kant kut, maar het zorgt wel dat jij nog jarenlang wordt herinnerd als 'die lieverd die veel te snel is heengegaan'. Iedereen komt even bij je mantelzorgen want dat is dan nog nieuw en spannend.

******** | 24-12-19 | 11:53
▼ 1 antwoord verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl