Israël voorzichtig optimistisch over gijzelaarsdeal, onderhandeling Parijs wordt hervat in Qatar
Veel buzz gisteravond, maar handtekeningen ontbreken nog
Dit lag er op tafel gisteren in Parijs tijdens onderhandelingen tussen Egypte, Qatar en Israël in notabele afwezigheid van Hamas zelf: een wapenstilstand van 6 weken en de vrijlating van 35 tot 40 gegijzelde vrouwen, kinderen, zieken en vrouwelijke soldaten. Er zijn sinds die reddingsoperatie op 11 februari nog 134 Israëlische gijzelaars in Gaza, maar volgens inlichten zjin 32 van hen al overleden, en mogelijks zelfs 52. In totaal gijzelde Hamas op 7 oktober 253 Israeli's.
Een Israëlische official zegt dat Hamas "dropped some of its demands" en Netanyahu meldt dat hij deze week een onderhandelingsdelegatie naar Qatar stuurt voor verdere gesprekken.
Ondertussen hield Netanyahu gisteren de hoogdruk op Hamas door te melden dat zijn oorlogskabinet deze week bijeen komt om een invasie van Rafah goed te keuren. Uiteraard, inclusief de evacuatie van Rafah's 1,4 miljoen burgers en vluchtelingen naar die 15 tentendorpen met 25.000 tenten per dorp langs de kust - mits Hamas hen laat vertrekken.
Belangrijk detail: Netanyah onderhandelt hier met een schim, een wandelend kadaver, en bovendien niet eens met Sinwar zelf. Want na die zes weken wordt de Israëlische operatie gewoon hervat en die laatste zes van de oorspronkelijke 24 Hamas-bataljons in Rafah worden sowieso beëindigd.
Dit wil je ook lezen

Soennitische milities vallen Druzen aan "na belediging profeet", Israëlische luchtmacht intervenieert, Jolani stuurt 'overheidstroepen' ordeherstel
Oplopende spanningn in het Midden-Oosten! Anderhalve maand geleden nog werden er zo'n 900 Alawieten afgeslacht door dezelfde soennitische milities


Heftige POV: IDF-troepen vs Hamas en handgranaten in trappenhuis
Soms zie je foto's en denk je: wat hebben ze veel gebouwen neergegooid hè. En dan zie je de reden, want dit is het alternatief


Vreemd bericht in Israëlische Joop: "Hamas heeft volgens IDF-officials opnieuw 40.000 strijders"
Ja deze nemen we toch nog even mee voor het dossier, want we geven hier nogal om deze cijfers

'Brits' advocatenkantoor vraagt "in opdracht van Hamas" aan overheid om Hamas van lijst verboden terroristische organisaties te halen
Wetten zijn gestolde cultuur, en de cultuur verkeert in fluïde staat


