Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Herstel-NL nu al onherstelbaar beschadigd

Nou dat waren vijf fantastische dagen

Het gaat niet helemaal niet goed bij Herstel-NL. Het plan van onder andere Coen Teulings (herstel: die is er niet meer bij betrokken), Barbara Baarsma (herstel: die is er ook niet meer bij) en Bas Jacobs (herstel: heeft zich teruggetrokken omdat "hij vindt dat Herstel-NL te veel een actiegroep is geworden en daar voelt hij zich niet prettig bij") heeft de steun van enkele prominenten verloren en gaat nu door als een actiegroep. Gisteren twitterde initiatiefnemer Robin Fransman iets vaags (herstel: er is nu ook een zo mogelijk nog vagere verklaring, zie hieronder) over 'kringen rond het kabinet', maar voordat u gaat geloven dat de diepe staat Herstel-NL illegitiem heeft verklaard, zou Herstel-NL eerst eens op een normale manier antwoord moeten geven op deze vernietigende literatuurkritiek en deze bijtende televisierecensie. Want aan de ene kant is het ontzettend zuur dat een initiatief om eindelijk op een redelijke manier te betogen dat het ook wel een tandje minder streng kan met de coronamaatregelen zo snel verzandt in feitenvrije cijferontkenning. Maar aan de andere kant zegt dat misschien ook wel iets over hoe redelijk het is om te betogen dat het ook wel een tandje minder streng kan met de coronamaatregelen. Dat wordt dus weer knarsetandend naar de herstelpersconferentie luisteren vanavond.

VAAG

Social

Ook Volkskrant trekt zich terug

Social

AU

Social

Rabobank doet nu net alsof Baarsma de bank gaat verlaten, maar zij wordt per 1 maart CEO van de Rabo Carbon Bank. 

Reaguursels

Inloggen

Jongens, duik dan gelijk even in die dreigbrieven die Rutte's stasi aan deze club heeft gestuurd over 'politieke ongelukken'.

FrikandelSpeciaal | 23-02-21 | 16:24

Ah, dus ook die bank heeft alvast een afdeling opgericht om kosten, provisie en handelswinsten binnen te harken m.b.t. uitstootrechten en certificaten? Ik krijg steeds een vage kramp in de buurt van mijn achterzak als ik dit soort berichten lees.

Harry.Langezwaal | 23-02-21 | 16:24

De burger die de Overheid in de weg zit, en dat sinds Fortuyn, ik kan me wel voorstellen dat Ze dat goed zat zijn op Het Binnenhof.

De Briemusketier | 23-02-21 | 15:45

Hebben de Chinesen goed in de gaten hoe het in Nederland werkt dus

Pensionista | 23-02-21 | 15:19

Ze hadden op zich een genuanceerd verhaal, maar werd opgepikt/afgefikt als: OpHokPliChT vOoR 4 MiLJOeN KwetSbArEn!!1! Daar ik zou ik dan ook geen zin meer in hebben, om daarvoor mn reputatie op het spel te zetten. Dus jullie willen geen enkele vorm van discussie? Ook goed. Doei.

Dampende_aardappel | 23-02-21 | 14:59

Degenen die zich het snelst terugtrokken, waren alle drie econoom. Dat valt dan mooi in de lijn der verwachting. Geheel in lijn met overige sociale wetenschappers hebben economen immers elke 3 dagen een andere mening, ongeacht of de feiten hetzelfde zijn. Daarnaast is het goed te signaleren, dat economen over het algemeen maar beter goede vrindjes met vadertje staat kunnen zijn, als ze carrière willen maken of houden. Een verkeerde 'profielschets' heeft zo'n 'onafhankelijke' (proest ! onafhankelijk ? lamenielachu) 'toezichthouder' zo gemaakt, en dan is het gedaan met je volgende mooie baantje in de financiële sector. Hoe denk je überhaupt dat allerlei stromingen in de sociale wetenschap, die vooral voor overheid, overheid, en nog eens overheid zijn, dominant zijn geworden aan de universiteiten ? wie nog gelooft dat daar objectieve wetenschappelijke denkprocessen aan ten grondslag liggen, heeft nog nooit de lulkoekjesfabriek die universiteit heet, van binnen gezien.

CeesCloosd | 23-02-21 | 14:53 | 4

@priwax | 23-02-21 | 17:36: Ik snap het helemaal. Hij beschrijft keurig de ontwikkeling van de laatste 30 jaar.

Grachus | 23-02-21 | 18:50
▼ 1 antwoord verborgen

Wat ik het afgelopen jaar over die Barbara Baarsma heb gelezen en gehoord, doet mij overwegen om me te oriënteren over een andere "eerste bank" dan de Rabo.
Trouwens een vrouw in de top van een bank doet mij sowieso al gauw denken dat overwegingen van diversiteit hoger gewogen zijn dan competentie.
Ook wat ik me herinner van de deugcommercials van die bank met o.a. een "betere-wereld claim" doet me afvragen of ik bij die bank wel goed zit.

WirMachenMusik | 23-02-21 | 14:51

Helaas. Ik kan het out of the box-denken van de initiatiefnemers goed waarderen.

guile | 23-02-21 | 14:42

Ben wel benieuwd wie nou daadwerkelijk achter het initiatief van Herstel-NL zit. Opvallend is in ieder geval dat de domeinnaam herstel-nl.nl op naam van Alii B.V. geregistreerd staat op het adres Plantage Parklaan 18 in Amsterdam, waar ook "Stichting Eberhard voor Amsterdam" zit. Full-time wereldverbeteraars? eberhardjes.nl en www.kvk.nl/zoeken/?source=all&q=P...

Watching the Wheels | 23-02-21 | 14:14 | 2

Ik ken één van de initiatiefnemers (arts en ondernemer), dit is zijn privé-adres. Alii is zijn bedrijf, maakt medische protocollen beter toegankelijk. Die stichting wordt beheerd door zijn vrouw. Beide bedrijven/organisaties hebben als zodanig niks met Herstel-NL te maken.

hetgeleteken | 23-02-21 | 14:37

Subsidieslurpers?

Kluifje | 23-02-21 | 14:52

Dat is het leuke van politieke druk uitoefenen, je kunt het niet of slecht bewijzen. Geloof niet dat rutte een mailtje stuurt met een paar dreigingen maar dat gaat alles heel subtiel. Meestal komt er iemand persoonlijk voorbij.
Als zelfs al bepaalde web-logs niet meer naar de waarheid willen kijken maar de cijfers van rivm als echt aanzien wordt het nog erger.

jan huppeldepup | 23-02-21 | 13:58

Het is treurig dat werkelijk elke ander inzicht op coronamaatregelen onmiddellijk door de overheid wordt weggezet als ondeskundig, complotdenkers en wappies. Ze worden er vrijwel volledig in gesteund door de bevriende pers.

Hopelijk dat steeds meer mensen zich verzetten tegen deze demagogie.
Er zijn al vaker heel redelijke andere visies geopperd, juist vaak vanuit de gezondheidszorg.

We staren ons nu blind op een klein stukje namelijk het coronavirus en dat is tot op zekere hoogte niet gek. Ook bij niks doen kan je ontwrichtende toestanden krijgen omdat het grote probleem de zeer hoge besmettelijkheid is en dus worden ziekenhuizen overlopen.

Andere kant van het verhaal is dat het directe corona alle aandacht krijgt tov de vele zieken en doden op langere termijn omdat behandelingen veel te lang worden uitgesteld.
Ten tweede is er de economie. Een samenleving is een verweven geheel. Het is niet het een of het ander, of denkt men soms dat ieder ziekenhuis, verpleeghuis, ambulante zorg, GGZ ergens in de kelders een geldpakhuis a al Oom Dagobert heeft? Gezondheidszorg kost heel veel geld. Ik werk er en ben mij dat zeer bewust. De financiering is door andere economische activiteiten.

De nu vaak genoemde ontwikkeling van kinderen, pubers, jong volwassenen is zeer terecht. Sociaal oefenen met elkaar, onbewust, is deel van de menselijke ontwikkeling. De GGZ heeft veel werk aan een ieder die in de jeugd daarin te kort is gekomen.

Nuuk | 23-02-21 | 13:50

@Ronaldo, kun je even uitleggen wat je bedoeld met vernietigende literatuurkritiek én feitenvrije cijferontkenning? Een linkje naar een cynische twitteraar is 'vernietigende literatuurkritiek'?

En welke feitenvrije cijferontkenning? Er is van alles mis met de cijfers en de rekenmodellen van het RIVM. Daar heb ik toevallig voor doorgeleerd en ik kan je uit betrouwbare bron mededelen dat de modellen bewust sterk bevooroordeeld zijn op de wenselijke uitkomst en dat Maurice de Hond en de data analist van herstel.nl volkomen gelijk hebben.

van heinde en verre | 23-02-21 | 13:49

De kritiek is op het niveau van de walgelijke aflevering van Lubach, waarin hij kennelijk is ingehuurd door het Corona angst en paniekteam om alle andere opties dan de huidige maatregelen zwart te maken.

Die kritiek van Lubach bestaat vooral uit frames en uit context gehaalde statements die zogenaamd worden weerlegd met 'feiten' die tot dusver alleen bij de driehoek de Rutte/de jonge/van Dissel bestaan. Perceptie is alles en Lubach is het ideale kanaal om tegenstanders uit te schakelen.

Baarsma en Teulings zíjn het establishment en waren zo naief te denken dat de overheid zit te wachten op een overwogen en redelijk burgerinitiatief. Wat dachten die wel niet? Dat ze vlak voor de verkiezingen eventjes de volledige campagnestrategie van de VVD mochten torpederen met een redelijk verhaal?

De campagnestrategie van de VVD bestaat er uit dat de Coronamaatregelen tot grote hoogten worden opgevoerd, om vlak voor de verkiezingen te worden versoepeld om Rutte als groot staatsman, de overwinnaar van de Coronaoorlog, te kunnen uitroepen.

En dan komt er zo'n groepje betweters met een redelijk verhaal... Wat denken ze wel niet zeg? Kom niet aan de macht van Rutte. Hij stuurt Lubach en voor de rest van je carrière ben je ongeloofwaardig gemaakt.

van heinde en verre | 23-02-21 | 13:37 | 2

Lubach was wel een beetje gekleurd, eens. Maar Baarsma en Fransman kun je niet typeren als een "burgerinitiatief", het zijn mensen van de grote banken. Er zitten grote financiele belangen achter of denk je dat Baarsma die posters door het hele land uit eigen zak bekostigd heeft? Banken zijn bang dat ze niet nog een keer voor de volle 100% gered worden en dus laten ze "burgers" de noodklok luiden, tenminste ... zo lijkt het. Begrijpelijk hoor, maar ik geloof niet dat het uit "burgers" is voortgekomen, want dan had ik bijvoorbeeld wat toplui uit de horeca verwacht of andere mensen die zelf belangen hebben.

Watching the Wheels | 23-02-21 | 13:53

@Watching the Wheels | 23-02-21 | 13:53: Het zal. Waarschijnlijk geldt dat voor elk 'volks' initiatief. Als je geen sponsor, of in ieder geval 'mee-denkende' werkgever hebt, dan wordt het toch lastig qua tijd.

van heinde en verre | 23-02-21 | 14:29

Met een ding kunnen we het allemaal eens zijn: China heeft een meesterzet gedaan en het Westen schaakmat gezet. Zonder een schot te lossen..

ceesreis | 23-02-21 | 13:36 | 1

Klopt, maar heeft China dit wellicht in opdracht gedaan van Westerse krachten?

IdiJamin | 23-02-21 | 13:57

Zo, kaltgestellt. Ze kunnen weer tevreden zijn.

En, durft er nu nog iemand een alternatief ideetje te opperen? Want als het niet van voor-tot-achter helemaal klopt weet je wat er met je gaat gebeuren.
En als het wel zou kloppen ook trouwens.

Sjiek | 23-02-21 | 13:24

Het belangrijkste is natuurlijk dat we, juist nu, allemaal met één mond praten. Andere meningen, hoe begrijpelijk ook, helpen daar niet bij. We hebben deskundigen en laten we daar gewoon naar luisteren. Een beetje aan de zijlijn gaan schreeuwen en op pannetjes slaan, daarmee krijgen we de crisis niet opgelost. Nog even volhouden mensen. Alleen samen krijgen we corona eronder. En Barbara, zo gaan wij als regenten niet met elkaar om in onze elite. Ik doe een dringend beroep op je om de onderdrukking van het volk te steunen.

Cepalislam500mg | 23-02-21 | 13:22 | 1

Als de regering nou ook eens naar die deskundigen zou luisteren.

einz | 23-02-21 | 13:48

Andere meningen dan de kliek rond Rutte worden in Nederland snel kaltgestellt. Rutte maakt heel snel duidelijk dat als je niet met hem mee doet, dat je wordt gecanceld. Tja, en de Barbara's van deze wereld willen ook vanaf maart nog voor de NPO camera's komen en dat hun universiteit de miljoenenstromen vanuit Den Haag niet in gevaar komen. Laat staan al die leuke werkgroepen, besturen en organisaties waar je nog kunt schnabbelen richting miljonairschap. Kortom, plata o plumo cultuurtje.

Graaier | 23-02-21 | 13:17 | 2

Die snor stond pinokkio niet slecht.... hoe je het ook opvat....

Troyan horse | 23-02-21 | 13:40

Jep, zij die wat te verliezen hebben hebben snel het schip verlaten uit lijfsbehoud (c.q. baantjes, media-aandacht, etc.). Zo werkt het spel helaas.

hetgeleteken | 23-02-21 | 14:38

Wat wel weer fantastisch is dat de gevaccineerden een dubbele paspoort krijgen.
Dat mogen ze reizen en naar de supermarkt naar de kroeg naar de kapper een potje voetballen savonds naar buiten en naar de hoeren mits zij ook een dubbele paspoort heeft.

jitro | 23-02-21 | 13:15

Wie volgt? Kroegen ook open.
Winkeliers in heel Nederland bereiden zich volgens winkeliersvereniging INretail voor om hun filialen "hoe dan ook" te heropenen. Dat zal begin maart gebeuren als de huidige lockdown nog niet afgelopen is. "We horen het in heel Nederland, van Zeeland tot Friesland, tot in Limburg", zegt een woordvoerder van INretail.

De huidige lockdown loopt tot en met 2 maart, het kabinet geeft dinsdagavond weer een persconferentie over de coronamaatregelen. INretail noemt het willen openen van de winkels begrijpelijk, maar zegt ondernemers hier niet toe aan te zetten. Winkeliers die tegen de door de overheid verplichte sluiting in toch open gaan, kunnen een boete krijgen van 4000 euro.

Een winkeliersvereniging in het Drentse dorp Klazienaveen heeft inmiddels aangekondigd op 2 maart de deuren te openen. Aan deze vereniging zijn 140 winkeliers verbonden. "Ik begrijp de ondernemers die met hun rug tegen de muur staan. Ze zijn alles al kwijt, ze hebben niets te verliezen", benadrukt de zegsman. "Dit is wat er gebeurt als je perspectief verliest. Ik zie overal ondernemers wanhopig contact zoeken met burgemeesters. Die enorme machteloze situatie wordt overal in Nederland gevoeld."

RickRD | 23-02-21 | 13:07 | 1

Het grootste gedeelte van de besmetting vond sowieso niet plaats in winkels, En als het in de supermarkt goed kan gaan, waarom dan in de overige winkels ook niet?

usb stok | 23-02-21 | 13:31

Jammer, want die lockdown doet mensen geen goed. Mensen zijn groepsdieren, we hebben andere mensen om ons heen nodig om goed te functioneren. Een flinke groep mensen vereenzaamt, wordt een beetje gek en radicaliseert daarin. Dat geldt zowel "wappies" als "Rutte-schapen".

Vanmorgen een hallucinant stukje TV gezien. Iemand riep om een tribunaal voor Rutte (WTF?!), en anderen applaudisseerden (WTF?!). Het antwoord van Baudet begon redelijk; "mensen kunnen niet met terugwerkende kracht bestraft worden".
En zo is dat. Krabbelt Baudet eindelijk weer omhoog?
Helaas; "daarom was het Neurenberg tribunaal illegitiem"...

Luister, Thierry. Ten eerste was Neurenberg natuurlijk wel degelijk legitiem, ik leg je zo uit waarom. Maar zelfs als dat tribunaal illegitiem zou zijn geweest dan is dat wel het allerslechtste voorbeeld dat je in 10.000 jaar had kunnen bedenken. Ik gok dat minimaal 99% van de autochtone Nederlanders achter het vervolgen en veroordelen van de nazi's staat. Hoeveel mensen, en vooral wat voor soort mensen, wil jij dat er straks op FvD stemmen?

En over legitimiteit. Stel dat morgen alle T-shirts van massamoordenaar Che Guevara verboden worden. Dan kun je inderdaad geen mensen vervolgen omdat ze 5 dagen of 25 jaar geleden met zo'n T-shirt rondliepen. Dat is onredelijk.
Maar walgelijke T-shirts dragen is iets heel anders dan genocide organiseren.
De legitimiteit van het Neurenberg Tribunaal hangt nauw samen met de illegitimiteit van het naziregime, en illegitimiteit van de misdaden van de nazis.

Welnu:
1. Hitlers machtsovername was al niet legitiem.
Heel kort samengevat; de nazi's haalden in 1932 slechts 34% vd stemmen, maar na de Rijksdagbrand werden oppositiepartijen verboden en in 1933 haalden ze 44%. Niet lang daarna werden alle andere partijen verboden; de één partijstaat was een feit. Dit stond echter lijnrecht tegenover de Duitse grondwet.
2. Hitlers oorlogen waren niet legitiem.
Dat gold de relatief rustige "anschluss" met Oostenrijk en Duitstalige regio's in Frankrijk en Tsjechisch Slowakije. Maar zeker ook de laffe inval in Polen, zonder oorlogsverklaring. Vervolgens werd vrijwel heel Europa binnengevallen, inclusief het Rusland van Hitlers bondgenoot Stalin.
3. Hitlers oorlogsmisdaden waren niet legitiem.
In Europa wordt, met vallen en opstaan, al eeuwen gewerkt aan steeds "humanere" oorlogvoering. Onderdeel daarvan is dat burgerdoelen zoveel mogelijk gespaard blijven, en dat (krijgs-) gevangenen naar omstandigheden goed behandeld worden.
De nazi's vermoordden echter op grote schaal burgers en krijgsgevangenen, met name in de Slavische landen die als "lebensraum" voor Duitsland werden gezien. Maar ook in West Europa, bijvoorbeeld als "oefening" om groetjes in de strijd te harden, of als wraak na een aanslag. nl.wikipedia.org/wiki/Bloedbad_van_Or...
4. Hitlers genocides waren niet legitiem.
Nergens in de Duitse wet stond dat het bestaan van joden verboden was, en dat op joods zijn de doodstraf op stond. Idem met zigeuners, Jehova's getuigen, gehandicapten, homo's, etc. Dat maakt elke moord een, eh, moord. Niets voor niets werden deze stelselmatige en goed georganiseerde misdaden zijn tot het eind van de oorlog geheim gehouden; de nazi's *wisten* dat dit niet deugt.

Echt Thierry. Je noemde Omtzigt "controlled opposition" omdat hij voortdurend goede dingen doet en zegt, maar toch bij het CDA blijft zitten.
Het FvD programma is goed genoeg om zowel CDA als VVD leeg te trekken. Jij voorkwam dat door steeds vaker aperte paardenpoep uit te kramen.
Als Rutte jou daar niet voor betaalt dan zijn jullie allebei stapelgek.

Dandruff | 23-02-21 | 13:03 | 5

Verspilde moeite. Dit filmpje was gemonteerd. Die vraagsteller kan ook een trol zijn geweest. Natuurlijk vond Baudet niet dat er een tribunaal moest komen. Al vind ik zelf een publieke schandpaling wel volkomen terecht voor Van Dissel, Rutte en Kaag en ook die Groenlinksnobodymevrouw die opeens mee mocht naar Davos. Die hebben zich laten corrumperen tot vaccincolporteurs.

Cepalislam500mg | 23-02-21 | 13:29

@Sjiek | 23-02-21 | 13:06:

Er is nog geen topic over de laatste uitglijder van Baudet.

Bovendien geloof ik heel sterk dat Baudet steeds gekker wordt door de lockdown. Tot een jaar geleden zei hij hele zinnige dingen, daarom verdedigde ik hem steeds tegen linkse lastercampagnes. Maar nu staat hij zelf voortdurend zijn eigen glazen in te gooien.

En ik zie dat heel veel, helaas. Eenzame opsluiting maakt mensen gek. Zelfs in gevangenissen is dat aan strenge regels gebonden.

Dandruff | 23-02-21 | 13:33

@Cepalislam500mg | 23-02-21 | 13:29:

Als die vraagsteller inderdaad een trol was is het des te vreemder dat iedereen klapt. Schandpalen is net zo onzinnig als een tribunaal omdat we het niet over ernstige misdrijven hebben, maar over verschillen van mening. Ik heb 1001 bezwaren tegen het huidige beleid, maar het lijkt me geen goed idee om andersdenkenden met allerlei straffen te lijf te gaan. Dat is net zo "productief" als de scheldpartijen tussen "wappies" en "Rutte-schapen" over en weer.
Er is een middenweg als mensen uit hun bubbel komen.

En Neurenberg illegitiem? Als Baudet dat niet zelf zo gezegd heeft hoor ik dat graag. Maar ik durf daar niet zo veel om te verwedden.

Dandruff | 23-02-21 | 14:03
▼ 2 antwoorden verborgen

Ze zitten ' politiek in de weg'
Zeer verontrustend dit.

Ben Adam | 23-02-21 | 12:43 | 1

Denk dat ze bedoelen dat Herstel-NL ervoor kan zorgen dat het het enige onderwerp tijdens de verkiezing is. Opvallend vind ik wel dat je altijd die bankenmannetjes (Baarsma, Fransman) bij dit soort initiatieven voorop ziet lopen. Banken hebben natuurlijk ook een groot belang, al zullen ze betrokkenheid ontkennen. Normale mensen hebben in ieder geval geen tijd en geld om dit soort acties landelijk uit te rollen met posters bij elke bushalte. Verder ben ik niet tegen discussie, begrijp me niet verkeerd, maar ook niet raar dat mensen van de partij van Baarsma (ze is ook politiek actief) vragen om het nu even niet te doen. Vraag is nu ... hoe onafhankelijk zijn ze van hun financiele en politieke baas?

Watching the Wheels | 23-02-21 | 12:59

Tot na de verkiezingen geen kritiek ?

Pensionista | 23-02-21 | 12:43 | 3

En daarna tot de volgende verkiezing ook niet.

Sjiek | 23-02-21 | 13:07

Dat is te simpel, zie boven. Baarsma en Fransman dienen bankbelangen en zijn ook politiek actief. Denk dat ze bij de politiek vinden dat je dan gewoon je standpunt moet vertellen en de naam van je partij en/of bank erbij moet zetten, anders is het alleen maar trappen tegen het huidige beleid zonder openlijk te zeggen wie je zelf bent en wat je eigen verborgen agenda is. Ben overigens zelf wel voor verdere verruiming van de mogelijkheden, mits het slim gebeurt. Ellende is dat mensen hun discipline beginnen te verliezen, dus het kan nu snel de verkeerde kant op gaan. Positief is dat het lente begint te worden, dus het virus zwakt hopelijk snel weer af als het zonnetje dagelijks gaat schijnen.

Watching the Wheels | 23-02-21 | 13:09

@Watching the Wheels | 23-02-21 | 13:09: Dat virus is volgens de echte gegevens allang afgezwakt. Het bestaat alleen in de doemdellen van Van Dissel. Afgezwakt genoeg bedoel ik, om die absurde DDR maatregelen eindelijk op te heffen.

Cepalislam500mg | 23-02-21 | 13:35

Zolang de Coronawappies aan het roer staan blijft alles bij hetzelfde. Denk daar aan als u op 17 maart gaat stemmen...

StormRunner | 23-02-21 | 12:41 | 2

Zeker verontrustend. Rutte & co doen hun best het land steeds verder te slopen.
Tegengeluid dat dit keer niet van wappies komt, wordt onderuitgehaald & tegengewerkt. Het legt ook bloot dat Rutte totaal geen plannen heeft voor na deze crisis.
Hij regeert niet maar reageert.

bqbq | 23-02-21 | 12:52

@bqbq | 23-02-21 | 12:52:
Ze rekken het uit zo ver als ze kunnen. Herstel komt er niet wel een nog grotere puinhoop en enorme problemen. Ik volg wat er in Amerika gebeurt en dat komt ook deze kant op. Miljoenen mensen hebben daar enorme problemen. En het wordt daar nog veel erger.

jitro | 23-02-21 | 13:03

@Zwizalletju | 23-02-21 | 12:55: Vwb corona: Zo goed als allemaal mensen met minimaal twee onderliggende ziektes , hoge leeftijd

Illuminati1989 | 23-02-21 | 13:02
▼ 1 antwoord verborgen

Tijdens de verkiezingen kunnen deze winkeliers van zich laten horen. In het stemlokaal.

Goofje | 23-02-21 | 12:40

@bqbq | 23-02-21 | 12:53: nee hoor, het zijn de 6.5 miljoen kwetsbaren die op de kartelpartijen zullen stemmen.
En met het huidig beleid heb je over een jaar 12.5 miljoen kwetsbaren

Plaktong | 23-02-21 | 13:33

Volgens Maurice zaten we in december al op minstens 20% van NL die al besmet was geweest en dus redelijk immuun i.h.a.
(maurice.nl/2020/12/02/datamanipulator...)
Deel het aantal doden met Corona eens door de ifr van 0.23%: 15.000 : 0.0023 = 6.5 miljoen mensen die het nu in NL waarschijnlijk allang gehad hebben. Dat zijn vaak de meest sociaal actieve mensen, dus nu die immuun zijn is er al een enorme extra dempende werking op de verspreiding van Covid19. Zorgpersoneel is ook immuun en/of gevaccineerd, dus het zorgsysteem kan het gewoon aan als we weer normaal gaan doen. De ligtijd is ook enorm gedaald t.o.v. de echte piek, die we ook gewoon overleefd hebben.

RichardBandler | 23-02-21 | 12:34 | 1

"dus het zorgsysteem kan het gewoon aan als we weer normaal gaan doen."
Neen, U praat weer onzin. Zoals gebruikelijk.
De IRF is irrelevant, zoals U inmiddels weet, of zou kunnen weten. Het gaat om de IC capaciteit. Op dit moment zijn ca 30% van de IC bedden bezet door Covid patienten.
Wanneer het aantal besmettingen weer te sterk stijgt, dan valt de normale zorg weer stil.
Probeer het nog eens.

Frau_Ferkel | 23-02-21 | 13:37

Rabobank op twitter: "Voor je privacy; verstuur persoonlijke gegevens in DM."
Kan iemand de Rabobank vertellen dat ieder klantcontact via sociale media per definitie onveilig is.
Als fatsoenlijke bank blijf je daar ver van uit de buurt en respecteer je de privacy van de klant. Daarnaast verleen je een fatsoenlijke service zodat klanten niet als laatste redmiddel stennis moet gaan schoppen op sociale media om überhaupt geholpen te worden.
Kan iemand mij overigens uitleggen waarom de tarieven bij de Rabobank wederom fors stijgen met maar liefst 12 procent? Terwijl kantoren in hoog tempo gesloten worden en personeel als sneeuw voor de zon verdwijnt.
Note: ING, ABN en SNS zijn overigens ook geen haar beter. Mijn bank uit 'n Baltische staat kan wel binnen 24 (mag gerust wat langer duren) een vraag beantwoorden en 'n probleempje oplossen. Bij de Rabobank lukt dat niet, zelfs contact opnemen via een simpel mailadres is al onmogelijk.

Boris die Sauertopf | 23-02-21 | 12:21 | 2

Wat zijn dat, klanten? Geldmelkkoeien die nodig door de Rabobaarsma gemolken moeten worden...

Goedzo | 23-02-21 | 12:29

Het zal me aan mee reet roesten, ben sinds 1 januari bij de Rabo bank weg dus ze doen maar. En die erbij willen blijven moeten niet zeuren maar gewoon dokken.

jan huppeldepup | 23-02-21 | 13:53

Als we met het huidige vaccinatieschema doorgaan dan duurt het nog een jaar (12 maanden..) voordat de helft van de bevlking ingeënt is.
Kan het nog beroerder?

ZZP-er | 23-02-21 | 12:18

Ik doneer al enkel omdat ik graag een kritisch sentiment aangewakkerd zie worden. Er is gebrek aan een ander geluid.

deugallergie | 23-02-21 | 12:10 | 1

Jeukt dat erg, deugallergie?

Goedzo | 23-02-21 | 12:31
-weggejorist-
van Oeffelen | 23-02-21 | 12:06 | 2

Kunnen we niet gewoon het kabinet thuis opsluiten en de deuren voor een paar maanden dicht timmeren. Dan gaat Nederland gewoon weer verder met het leven en dan kunnen de politici thuis doen alsof de lockdown nog in gang is.

usb stok | 23-02-21 | 12:04 | 2

Het ei van Columbus.

Cepalislam500mg | 23-02-21 | 12:08

@Cepalislam500mg | 23-02-21 | 12:08: Geklutst ei, dat weer wel. Daar wist die ouwe Columbus niks van. Ik heb begrepen dat daarom zijn standbeeld links en rechts, verwijdert wordt.

Goedzo | 23-02-21 | 12:34

Kappers, wappies, Herstel NL - zolang het maar niet over de vaccinatiefaal gaat, denkt Mark. Zo wordt er buiten de EU over ons geschreven:
"With more than 82 doses delivered per 100 citizens by the end of last week — compared with 26 for the UK, 17 for the US, and a scandalous 5.9 for the EU — Israel is significantly ahead of the pack." (UnHerd dot com)
Scandalous indeed.

J.P.Drapeau | 23-02-21 | 11:57 | 1

Ik heb die site van herstel.nl bekeken. Er staan prima ideeën op.

IkwilJinekwel | 23-02-21 | 12:28

Oh Lubach die flauwe grapjes, zo irritant. Zelfs Paul de Leeuw is grappiger.

Broadsquire | 23-02-21 | 11:49

Baarsma als CEO van Rabo Carbon Bank... Oei dat deugt! En een CO2 bank nog wel!!! Djezus die bank deugt ook al!

Louter Leuter | 23-02-21 | 11:43 | 1

Laat je niet voor de gek houden. CO2 is een ander verdient model. Geld stinkt toch niet.

Goedzo | 23-02-21 | 12:36

Toch denk ik dat ie nog wat in petto heeft voor 17 maart.

IkwilJinekwel | 23-02-21 | 12:29

Hij heeft de terrasjes en de avondklok nog in zijn mouw. Die worden 8 maart uitgespeeld.

5611 | 24-02-21 | 04:13

Behalve in Nederland. Daar leven we in de Marktrix.

Alexander des Burgus | 23-02-21 | 12:44

Het stuk van Arjan L. was trouwens ook weer vrij slecht en wordt hier omschreven als een "bijtende televisierecensie".
"VIER miljoen mensen opsluiten?!" Of iets dergelijks zegt ie alsof dat onmogelijk is. Ja lul, nu zijn het er ZEVENTIEN miljoen.

Timide_Aso | 23-02-21 | 11:35 | 2

Goed verwoord, alleen het woord lul vind ik nogal grof. Ik had hier liever grote klootzak willen gebruiken.

jan huppeldepup | 23-02-21 | 13:56
-weggejorist-
5611 | 24-02-21 | 04:15

Best wel een beetje beangstigend dit.

JohnLocke | 23-02-21 | 11:33

Welke partijen / politici hebben deze druk uitgeoefend?

Timide_Aso | 23-02-21 | 11:33 | 5

@van Oeffelen | 23-02-21 | 11:54: komt vanzelf uit Kuif.

IkwilJinekwel | 23-02-21 | 12:10

Is er überhaupt wel druk uitgeoefend, moet ik een paar activisten ineens wel geloven als ze zulke stupide ideeen hebben?

menage | 23-02-21 | 12:14

Dit zaakje stinkt. Baardman zit zondagavond Herstel nog aan te prijzen bij Tan en maandag trekt ze zich ineens terug.

5611 | 24-02-21 | 04:16
▼ 2 antwoorden verborgen

"Maar aan de andere kant zegt dat misschien ook wel iets over hoe redelijk het is om te betogen dat het ook wel een tandje minder streng kan met de coronamaatregelen. "

Jep. Dat is dus compleet onredelijk. Het grote probleem dat we hebben is juist dat de maatregelen nooit hard genoeg waren. 2-3, wellicht 4 weken een knoepertje harde lockdown, en dan open met een fatsoenlijk test en trace beleid, minus grote evenmenten uiteraard. Dat was/ is nog steeds de juiste weg. Niet dit gekut.

woestecentrist | 23-02-21 | 11:32 | 2

Dat heeft in Spanje ook geholpen hé. Drie maanden volledige lockdown. Niet dus.
U praat peop.

zwartzondersuiker | 23-02-21 | 12:42

Dikke onzin...

MooseNL | 23-02-21 | 13:35

Iedereen mag (moet) zich staks maandelijks laten testen, uitslag in je dossier. Kan je daaarmee lekker de kroeg in...
In dat geval voel ik meer voor het Herstel-NL plan ;)

Trucidator86 | 23-02-21 | 11:29

Het land van 17milj. ja knikkers -?.

Kilroywashier | 23-02-21 | 11:19 | 1

Alles waar de politiek met z'n gore vingers aan gaat zitten is dead on delivery. Dat is een bewuste afleidingsstrategie van het eigen falen.

van heinde en verre | 23-02-21 | 11:19

Natuurlijk zijn ze onder grote politieke druk gezet.
Net voor de verkiezingen moet Mark (en evt Hugo) met GOED NIEUWS kunnen komen en een mooi plan om uit de lockdown etc te komen.
Dan mag het niet zo zijn dat HerstelNL een beter plan al heeft en daarover met iedereen in gesprek is, want dan wordt de shine (en extra zetels) van Rutte weggepoetst.
Als de politiek grote druk uitoefent om iets tegen te werken is weet je dat het een heel goed plan is. Als het prutswerk was of idioterie (zoals Willen Engel) dan laten ze je begaan en wachten ze enkel tot je jezelf voor paal zet.
Kortom, net voor de verkiezingen komt Rutte met hetzelfde plan als HerstelNL. Maar dan heet het Rutte's Route naar het normaal (oder so)

JanVergoor | 23-02-21 | 11:14 | 1

Oh god Jan, voel je alweer een complotje opkomen? eyeroll
Een beter plan? serieus? alle kwetsbare mensen isoleren, lekker realistisch

feedbackvanmij | 23-02-21 | 13:13

Soms denk wel eens dat dit soort partijen en bv FvD ook worden geïnfiltreerd door de 5e colone. Dit soort shit kunnen we ook gaan verwachten bij Ongehoord. Zo moeilijk is dat niet om te regelen.

Yeohan | 23-02-21 | 11:13 | 1

Zo is het maar net.

gato | 23-02-21 | 12:17

Ah een tegengeluid, snel demoniseren die handel

Balgesjaakt | 23-02-21 | 11:08
-weggejorist-
ZiekteVanPfizer | 23-02-21 | 11:08 | 1

Ik snap niet dat die Lubach hier zo geweldig grappig wordt gevonden. Er is een groep die vraagtekens plaatst bij het huidige coronabeleid. En die groep bestaat eens een keer niet uit halvegaren als Willem Engel. Maar de plannen van die groep moeten meteen in het belachelijke worden getrokken. Er zal vast wel wat zijn aan te merken op onderdelen van hun plannen, maar kunnen we het er op z'n minst over hebben? Op deze manier wordt elke discussie doodgeslagen. Overigens valt de ruggegraatloosheid van Teulings en Baarsma me wel tegen.

Barend Braakbal | 23-02-21 | 11:08 | 6

De plannen worden niet "in het belachelijke getrokken", de plannen zijn al gewoon belachelijk (slecht).

woestecentrist | 23-02-21 | 11:44

Humopr is subjectoef, maakt het betoog niet minder waar.

Vakantieparken, en "veilige zones" Hoe dan???

menage | 23-02-21 | 12:17

Lubach is een angsthaas. En dan krijg je angsthazenhumor.

Sjiek | 23-02-21 | 12:49
▼ 3 antwoorden verborgen

De afwijkende mening is schadelijk voor je carrière. Meehuilen met de wolven is het devies.

EmilioEsteves | 23-02-21 | 11:05

Wat hier gebeurt is reuze interessant. Plannen op basis van gezondverstand in combinatie met getoetste statistische cijfers worden vermalen door pers, politici en belangenclubs. De visie om met lef en voorzichtigheid te opereren wordt genadeloos neergemaaid door de machthebbers die vanuit angst en verkiezingscampagnes opereren.

De ontboezeming van Coutinho (ex- RIVM) dat hij hulp van leger inriep voor logistieke operatie illustreert alles. Nu worden we geleid door polderpraters met charisma maar zonder visie. En het merendeel vindt het ok (vanwege, hypotheek, kinderopvang, rubbertegelmentaliteit......)

Steifnek | 23-02-21 | 11:04 | 3

regering is aan het falen, ja.
maar het hele 'plan' mist de door u genoemde visie en is in de praktijk luchtfietserij.
maw -- kan het beter? JA. heeft deze groep de oplossing? NEE

MaximusAurelius | 23-02-21 | 11:06

@MaximusAurelius | 23-02-21 | 11:06:
eeft deze groep de oplossing? JA. Anders werd er niet zoveel moeite gedaan om dit plan te saboteren. Dit plan is reuze schadelijk voor alle zittende politici die nog achter "we moeten ons nog even aan de regeletjes houden" staan.
Na meer dan een jaar is er geen pandemie meer, maar is het endemie. En moet je andere, houdbare maatregelen treffen. Niet alles opofferen om de dikke 50+ mannen van de IC's te houden.
Na een jaar kun je niet aankomen met "nog eventjes".
Corona is een blijvertje. Er zullen dus mensen aan deaud blijven gaan. Wen er maar aan.

JanVergoor | 23-02-21 | 11:20

@MaximusAurelius | 23-02-21 | 11:06: ik roep zelf al vanaf het begin dat iedereen onder de 25 jaar alles zou moeten mogen omdat ze geen gezondheidsrisico's lopen, de groep zijn met de grootste biologische weerstand, ze als een raket groepsimmuniteit opbouwen. Dat ziet toch ieder weldenkend mens! Wat mij intrigeert is dat het afschermen van zwakkeren in plan Herstel-nl direct wordt geframed als opsluiten, detentie, nazi-praktijken enz. Ik snap dat werkelijk niet. Als alle werkenden buiten gezondheidszorg vrij zouden zijn gelaten dan hoef je de zwakkere top van zeg 3miljoen te vaccineren en heb je groepsimmuniteit.

Steifnek | 23-02-21 | 11:30

Politiek, actievoeren en dit soort clubs kan je het beste overlaten en werkelozen en uitkeringstrekkers. Door je nek uit te steken loop je alleen maar het risico je baan te verliezen. Kortom je wint er nooit wat mee en je kan alleen maar verliezen.

zeertegendradig | 23-02-21 | 11:03

Hoeveel hiervan gaat terugkomen in de komende tijd terugkomen in de beloften van Rutte en de Jonge?
Even de tegenstander om zeep helpen na de goede ideetjes te jatten.
En er over praten kan, maar dan ben je de rest van je loopbaan kwijt, want dan ben je een wappie die de onfeilbare regering in twijfel trekt.
Alle gezondheid aan roerganger Rutte!

Dezenaamhier | 23-02-21 | 11:03

Famke Louise, Willem Engel, Teulings, Baarsma... Het komt Rutte allemaal verdomd goed uit.. Je zou er bijna een complot in vermoeden..

Frits_Binkestein | 23-02-21 | 11:00 | 3

Vergeet lange Frans niet !

VerganeGlorie | 23-02-21 | 11:03
-weggejorist-
Han_tin_Broeke | 23-02-21 | 11:07

Interessant Frits, zeer interessant!

KritischeKrikker | 23-02-21 | 11:07

Achter de schermen, in schimmige achterkamertjes, gebeurt het dus. Rechterlijke uitspraken worden in een paar uur van tafel geveegd, Andersdenkenden worden onder druk (door de overheid, gezet om uit deze groep te treden, gedupeerden van Gronings gas en toeslagen affaire kunnen nog vele jaren wachten, Referendum is nek omgedraaid, Inlegvelletjes zijn politiek wapen geworden en we verbranden liever olie dan schoon gas want the Russians komen.....3 de wereld land?

Blonde Nel | 23-02-21 | 11:00 | 2

Dat van die Groningers snapt van Oef wel. Lieden die hun achterstallig onderhoud op anderen willen afwentelen, van Oef krijgt daar jeuk van.

van Oeffelen | 23-02-21 | 11:34

@van Oeffelen | 23-02-21 | 11:34: Ja als er poep uit je mond komt kun je daar jeuk van krijgen.

jan huppeldepup | 23-02-21 | 14:09

Oooh afschuwelijk Nederland, als de kippen erbij om elk realistisch initiatief, elke hele of halve goede poging om het incapabele, inconsequente, niet consciëntieuze en daardoor volkomen falende en desastreuze Corona beleid van Ali Rutten en zijn 40 rovers te verbeteren, binnen no-time te elimineren.
De NPO binnen enkele dagen in stelling gebracht, niet grappig zetbaasje Lubach voor Rutte’s drammende karretje gespannen en vervolgens nog een beetje druk van kabinetswege om vooral niet met (grotendeels) steekhoudende ideeën de domme massa wellicht op andere gedachten te mogen brengen dan dat wat Mark en Jaap en z’n mensen voor ogen hebben.

Echt, het speelt zich voor onze ogen af en het is hemel schreiend. De Nederlandse staat manipuleert de rechtsgang en de ontwikkeling van elk serieus initiatief, dan wel ontwikkeling (bewezen werkende medicijnen), dan wel individu, die of welke met steekhoudende argumenten komt, waarbij het eigen wanbeleid wordt blootgelegd. En (bijna) alles en iedereen laat zich er goedverdoemme met open ogen in Stockholmen.

Wat is dit toch? Is het angst? Massa psychose? Nou, ik weet het wel hoor … Het is een collectief vermijden of afwenden van de ernstige realiteit dat datgene waar men zich altijd op verlaten heeft, de vastigheid, het baken, dat onze vertrouw wekkende overheid een compleet andere belang heeft en dat dat niet het jouwe is. En daaraan dus niet willen toegeven. Net als je echtgenoot beschermen, die je met zijn kwade dronk eens per maand door het huis slaat. Net als die lafaa ... ehhh, naïeveling van een Frits Wester, die zich -bij Yves Gijrath in z’n podcast- niet kan voorstellen dat Fortuyn werd afgeluisterd door Klaas de Vries, toenmalige minsister van Binnenlandse zaken onder Kok. 'Als ik het me niet kan voorstellen, dan zal het vast niet zo zijn' en aan die naïviteit gaat Nederland ten onder …

Mr Sanbou | 23-02-21 | 10:58 | 3

Prima tegel.

RickRD | 23-02-21 | 11:20

Wie nu nog denkt dat Corona ons 'toevallig allemaal overkomt' kan beter terugkruipen onder zijn of haar steen.

IdiJamin | 23-02-21 | 11:41

Amen, zie hier de noodzaak van mensen met een eigen, doordachte opvatting en een sterke ruggegraat.

De gemiddelde nederlander heeft tegenwoordig een ruttegraat ipv ruggegraat. Dat betekent, we buigen mee met wat in de media goed valt.

Steifnek | 23-02-21 | 11:43

U dacht dat u binnenkort van die bekpamper af was?

Het World Economic Forum is bezig met een nieuw project om de mensheid geknecht te houden. Sorry, ik bedoel: gezond te houden. Het instituut van The Great Reset-bedenker Klaus Schwab promoot nu namelijk “het mondkapje van de toekomst.” Dit kapje laat je met behulp van een sensor weten wanneer je te veel stikstof hebt opgebouwd… en als je je mondkapje per ongeluk vergeet op te doen als je naar buiten gaat krijg je een melding op je telefoon.
Wat leuk, zeg, mondkapjes met een hele verzameling ‘slimme’ techniek erin! Echt geweldig. Bekijk het filmpje van het World Economic Forum
The mask of the future. Submit your solution to the world's most pressing challenges
twitter.com/wef/status/13632319590533...

RickRD | 23-02-21 | 10:55 | 3

Geinig hebbedingetje. Waar bestel ik die ?

Asteroid-B612 | 23-02-21 | 11:12

Klaus Schwab en Mark Rutte kunnen het prima met elkaar vinden blijkt uit verschillende foto's.

IdiJamin | 23-02-21 | 11:46

Goed initiatief maar uitermate slordig uitgewerkt en dan kun je inderdaad een lawine aan kritiek over je heen verwachten. Als je jezelf profileert als extreem intelligente club mensen, kom dan ook met een extreem intelligent verhaal.

Do-na-zi | 23-02-21 | 10:54 | 1
-weggejorist-
Han_tin_Broeke | 23-02-21 | 11:03

Herstelplan? Wat valt er dan te herstellen? Is de omvang van de volledige schade en ellende dan al bekend? Ik vrees dat laatste van niet, absoluut niet. Voor velen is de gedachte, als we straks weer in de kroeg kunnen is alles voorbij. Hoe oppervlakkig leef je dan? De echte rekening ligt onder in de zak, Als het virus onder controle is, als dat al lukt, zullen de aankomende jaren in het teken staan van allerlei gevolgschade. Faillissementen, sluitingen, verlies van werk, en dan heb ik het nog niet over de kosten van de de hele zorg operatie, die nog wel even door al sudderen omdat er nogal wat mensen zijn met blijvende schade. De psychische tak van sport zal voorlopig ook nog wel de handjes vol hebben. En dan heb ik het nog niet gehad over het verdriet dat velen dragen vanwege verlies van een of meerdere uit hun familie/vrienden/kennissen/collega's kring.
En dan mag je hopen dat de wereld de komende jaren rustig blijft en dat er geen andere ellende komt die de wereld nog meer of verder in de put zal werpen, waar Nederland, bemoei-land een graantje van mee pikt. Nu al laait de strijd in bijv. Afghanistan weer op. Met zulke figuren als Biden en zijn kliek kon het wel eens verkeren.
Nee dat biertje, dat gaat alles herstellen, toch? Wanneer is het weer carnaval, laat het feest beginnen.

Broadsquire | 23-02-21 | 10:51

Mooi man, al die prominenten die opduiken en net zo snel weer verdwijnen. Den Haag duldt geen partijen die voor hun beurt spreken. Of het nou klopt of niet. Dan krijgt je figuren die eieren voor hun geld kiezen.
Ik kan niet wachten op de reconstructie over een jaar op tien wanneer men wel zijn of haar mond durft open te trekken.

Deflatiemonster | 23-02-21 | 10:48

Wat een clusterfuck. Denktankje meteen maar opheffen. LPF praktijken. Overheid gewonnen.

de Voorzittert | 23-02-21 | 10:46

Rutte heeft eerder al een gerechtelijke uitspraak binnen een paar uur kaltgestellt, dus ik kan me niet indenken dat hij zomaar inhoudelijke kritiek gaat pikken. Gelukkig zijn wij 17 maart aan de beurt, maar helaas zullen de vele stockholmsyndroompjes wel weer voor hun gevangenisdirecteur kiezen.

FirstAnnual | 23-02-21 | 10:45 | 2

Stemmen per post wordt door de regering gepropageerd. We hebben bij de recent Amerikaans verkiezingen hoe 'eerlijk' dat toegaat.

IdiJamin | 23-02-21 | 11:57

Stemmen per post wordt door de regering gepropageerd. We hebben bij de recent Amerikaans verkiezingen hoe 'eerlijk' dat toegaat.

IdiJamin | 23-02-21 | 11:57

Bully's zijn niets meer of minder dan bange pisventjes. En hoe erger een bully zich misdraagt, hoe banger hij is.
Onze politici gedragen zich als de ergste bully's.

Deksmaat | 23-02-21 | 10:45 | 1

Psies

Mr Sanbou | 23-02-21 | 11:22

Lijkt wel Qanon hier af en toe. Misschien was het plan van herstel.nl gewoon niet goed genoeg en nu het plan gekraakt wordt kunnen ze niet meer zegevierend over straat?

Behangdelul | 23-02-21 | 10:45 | 2

Dan zou je toch verwachten dat het plan voor transparantie helemaal door geplozen wordt en de resultaten bekend gemaakt worden.

Deflatiemonster | 23-02-21 | 10:52

Met name tussen 9 en 5 lijkt het hier idd net Qanon

Diederik_Ezel | 23-02-21 | 10:57

Wat je ook vindt van de plannen van Herstel.nl, die zijn transparanter dan de RIVM-rekendoos die nog steeds geheim is en zo vaak foute prognoses heeft gegeven.

beniknouzoslim | 23-02-21 | 10:45 | 3

Jij hebt de tegen-argumentatie niet gelezen hè?! Daar blijkt juist uit dat er GEEN bronnen zijn en dat er geen berekeningen zijn.

KritischeKrikker | 23-02-21 | 10:50
-weggejorist-
Eucalyppta | 23-02-21 | 10:44 | 5
▼ 5 antwoorden verborgen

Ik ben voor versoepelingen, maar vind dat het plan een beetje leugenachtig werd gebracht. Het idee dat je de samenleving kan opdelen in generatiegroepjes is simpelweg achterhaald en in geen enkel land gelukt (ook niet Zweden). Want wie zijn diegene die de onze ouderen verzorgen? Veelal jongere zorgmedewerkers. Dus als je het virus ongeremd rond laat gaan onder jongeren, komt het vroeg of laat terecht bij kwetsbaren en ouderen. Nogmaals, ik ben zeker voor versoepelingen, maar vertel wel het eerlijke verhaal

Nappa | 23-02-21 | 10:44 | 2

Wakker worden. De samenleving is al lang opgedeeld. In de collectieve sector die hoog en droog zit en schreeuwt om nog langere lockdowns. En aan de andere kant ondernemers die ten onder gaan en werknemers die hun baan verliezen.

beniknouzoslim | 23-02-21 | 10:47

Indeerdaad, helemaal mee eens! totaal onrealistisch. Plus dat onze ouderen zich echt niet laten opsluiten hoor! die krijgen liever corona dan dat ze 1 weekje bij de kinderen/kleinkinderen vandaag moeten blijven.

feedbackvanmij | 23-02-21 | 13:17

Coen Teulings en Barbara Baarsma geven op LinkedIn exact dezelfde verklaring:
''Ik was bij de start als meedenker betrokken bij herstel-nl. Mijn rol was argumenten op basis van feiten en onderzoek in te brengen voor goed beleid. Die rol blijf ik vervullen, maar niet langer bij herstel-nl. Vanaf 23 februari 2021 ben ik niet langer bij herstel-nl betrokken."

Het is een opdracht van hogerhand en ze krijgen hier wisselgeld voor. Mogelijk in een adviserende rol om NL uit de corona-impasse te halen. Herstel NL zal geen klare wijn schenken over de invloed van het kabinet, want dan verliest zij nog meer. Dat kan alleen als ze een dissident aanwijzen die nu op de hoogte is van de aard van de inmenging. Die zal nadat hij of zij is opgestapt open kaart spelen, zodat Herstel NL daar niet op kan worden aangekeken. Just my two cents.

goedverstaander | 23-02-21 | 10:44 | 3

Die mensen “van hogerhand” ook altijd. Boeven zijn het! Nu kan zelfs Barbara Barendsma niet meer voor zichzelf spreken/denken. Weer iemand verloren aan het complot!

KritischeKrikker | 23-02-21 | 10:53

Die gaan gewoon voor de overheid werken zodat ze in toom te houden zijn.

swagmachine | 23-02-21 | 11:09

Zou met "kringen rond het kabinet" Lubach worden bedoeld?
Want het lijkt me zo dat er tussen zondag en maandag verder niet zoveel is gebeurd, dus de Volkskrant's hoofdredactioneel commentaar zal zijn aangepast (*) puur vanwege Lubach's analyse.

*) Zie correctie onderaan www.volkskrant.nl/columns-opinie/juis...

TheOtherWhiteMeat | 23-02-21 | 10:43

Dat zat er dik in. Het plan van HerstelNL was gebaseerd op niet geverifieerde modellen en nog niet gepubliceerde manuscripten.
De effecten van het plan waren nog niet eens doorgerekend, dat zou het OMT moeten doen volgens HerstelNL.
Geen wonder, dat mensen er snel hun vingers weer van af trekken.

Frau_Ferkel | 23-02-21 | 10:42 | 6

@Glasgow Argus | 23-02-21 | 10:44: Gelukkig wel, zo goed en zo kwaad als dat gaat. Kunt U het beter?

Frau_Ferkel | 23-02-21 | 11:04
▼ 3 antwoorden verborgen

GS kraakt zo te zien met graagte een poging tot een constructieve bijdrage tot op de grond toe af. Was men ook maar zo kritisch tav het overheidsbeleid, wat heel de maatschappij tot op de grond toe afbreekt. Waarom wordt niet in eerste instantie de bewijslast bij de overheid gelegd?

Pieter65 | 23-02-21 | 10:42 | 5

@KritischeKrikker | 23-02-21 | 10:46: als ik de "message" idd zo voorgeschoteld zou krijgen zou ik idd overwegen dan ook maar de "messenger" te "shooten"

oblix | 23-02-21 | 10:55

I rest my case, your honor.

KritischeKrikker | 23-02-21 | 10:57

constructieve bijdrage? ik denk dat meneer de Uil van de Fabeltjeskrant met een beter plan had kunnen komen.

feedbackvanmij | 23-02-21 | 13:19
▼ 2 antwoorden verborgen
-weggejorist-
Bolder | 23-02-21 | 10:42 | 1

De blockchain mensen, de blockchain. We moeten Rian opdracht geven dit in de blockchain op te lossen. Dan komt het goed. Contractje Centric en gaan met die banaan.

BoerKoekoek | 23-02-21 | 10:41

Het zou een complot van de deep state kunnen zijn. Eerst een veelbelovend plan, waar Nederland op zit te wachten. Economie, onderwijs, leven weer open. Prominenten die het plan presenteren. En dan bij wat kritiek niet in discussie gaan, niet het plan aanpassen, maar laf afdruipen en nog wat stompzinnigs zeggen. Nederland weer open gooien is zeer in diskrediet geraakt. Mensen denken: nou ja, die Rutte en van Dissel zullen dan toch wel gelijk hebben.

Die Baarsma en Teulings, wat een eikels. D66 zeker.

Rest In Privacy | 23-02-21 | 10:41

Dat de plannen van herstelnl bijgeschaafd moeten worden is duidelijk. Maar het is een serieuze poging, iets waar ik anderen nog niet vaak over heb gehoord. Zeker het kabinet niet die alleen vaccinatie als oplossing ziet. En dat zo'n meneer Lubach daar wat van vindt, prima. Enige wat hij goed kan is dingen 'grappig' voorlezen. Dingen die hij zelf niet heeft bedacht.

Jan van Haerlem | 23-02-21 | 10:39 | 3

Beste Jan, dat die plannen bijgeschaafd moesten worden is mij geheel niet duidelijk, wellicht heb jij meer informatie hierover?

Rdock | 23-02-21 | 10:42

40 man redactie en dan zo weinig humor kunnen brengen. Kosten per "grap" zijn skyhigh. Framen daarentegen zijn ze erg goed in.

Steifnek | 23-02-21 | 11:52

@Rdock | 23-02-21 | 10:42: sorry, heb ik niet, is dus een eigen inschatting of mening en gedacht vanuit het idee om zo meer draagvlak te creëren.

Jan van Haerlem | 23-02-21 | 12:59

Tentakels van Rutte doctrine aan het werk hier!

lanexx | 23-02-21 | 10:38 | 2

Manga Rutte!

Lorejas | 23-02-21 | 10:46

Best veel mensen hebben a.h.w. last van 'Mark Rutte spinnetjes' tussen hun oren. Ze dichten het vrije denken af met webben. Vaak kom je daar niet meer doorheen. Ze zien voordurend fietsende, vriendelijk lachende Mark Ruggetjes. Overal.... Geen idee of daar een vaccin voor is.

MoorCopJoris | 23-02-21 | 10:54

Ik denk dat Ghislaine Maxwell ergens nog compromitterende foto`s had liggen van Baarsma en Teulings.

RickRD | 23-02-21 | 10:36 | 1

die twee samen?

Sjiek | 23-02-21 | 13:01

Figuren als Barbara en Coen hebben we nodig om Nederland uit het slop te trekken, om onze kinderen weer te laten leven, hoop etc. Maar niets is minder waar, deze ruggengraatloze types kunnen we missen als kiespijn. In achterkamertjes hebben ze wellicht te horen gekregen dat ze een NPO verbod zouden krijgen, dus dan komen ze niet meer met hun keumus op de NPO tv, nou das wel het ergste wat je kan overkomen toch?

Rdock | 23-02-21 | 10:35

Als je ziet hoe fanatiek Rutte de rechterlijke uitspraak over de avondklok van tafel heeft geveegd, is het vermoeden gerechtvaardigd dat Rutte zich hier ook persoonlijk mee bemoeid heeft.

de honden blaffen... | 23-02-21 | 10:34 | 3

Rutte is een veel engere Nel dan dat wij allemaal denken.

Rdock | 23-02-21 | 10:39

Denk dat Rutte verre van de sympathieke man is die hij ons wil laten geloven dat hij is.

Barkruk2 | 23-02-21 | 10:39

Noem dan man en paard. ‘Kringen rond het kabinet’ is me te vaag. Het kán, maar het is me iets teveel CNN-retoriek. ‘People familiar with the thinking’ en zo. Dus voorlopig: kringen in je broekje. Bewijs wil ik zien.

FustViking | 23-02-21 | 10:32 | 3

Alsof ons kabinet dat ook doet?

Rdock | 23-02-21 | 10:38

Hahaha, die claimen dit toch ook niet? Bij iets wat je niet benoemt kun je ook geen man en paard noemen.

KritischeKrikker | 23-02-21 | 10:56

Bewijs komt ook nog wel. Nu gaat Fransman zover als hij kan gaan.

Sjiek | 23-02-21 | 13:03

En Barbara Baarsma is D'66. Zij is vreselijk D'66. Zij is ontzettend D'66.
Dus......

klaassenp28 | 23-02-21 | 10:30 | 4

Heel hard roepen dat je wat wilt en als het dan zover is dan wil je niet.

Rdock | 23-02-21 | 10:37

@Rdock, ik hoor niks geks: een echte vrouw dus!

KritischeKrikker | 23-02-21 | 10:58
▼ 1 antwoord verborgen

Laat de overheid zelf vaccinfabrieken bouwen om het vaccineren te versnellen. Dat weegt op tegen de schade die het nu nog veroorzaakt. Zeker als er een jaarlijkse prik moet komen.

gozoman | 23-02-21 | 10:30 | 4

De overheid en iets laten bouwen, dan moet je wel SP lid zijn om dat te geloven.

Rdock | 23-02-21 | 10:40

@Rdock | 23-02-21 | 10:40: Een ding is zeker: de markt levert niet genoeg van wat nodig is. Dus kan de overheid een handje helpen. Zeker op medisch gebied vind ik dat ethisch verantwoord.

gozoman | 23-02-21 | 11:56
▼ 1 antwoord verborgen

Het word de zgn expert deugertjes te warm onder de voetjes. Stel je toch eens voor ... dat je niet meer kunt aanschuiven aan de deugtafels van de dagelijkse deugshows. Dan zie je je inkomen natuurlijk flink dalen. Want er moet natuurlijk wel gecashed worden. Als blijkt dat het negatieve publiciteit met zich mee brengt, dan gaan ze der als een haasje vandoor en willen ze der verder niks meer mee te maken hebben. #lafbekken.

Paaldanseres | 23-02-21 | 10:29 | 3

Ik denk dat u dit fout ziet. Baarsma en Teulings geven niks op de Peter R. de Vries-premie van 2.500 euro per zitting. Hier is meer aan de hand.

goedverstaander | 23-02-21 | 10:31

Dat bedoel ik. Maar op dat arbeidsniveau wéét je toch van te voren wat er kan gebeuren? Of dachten ze echt dat ze vrienden waren met de Rutteclub? Dom of naïef deze weglopers.
Hoop dat herstel nl doorgaat. Iets met kind en badwater.

VP732 | 23-02-21 | 10:32

Ik vind dat Herstel NL nu ook namen van politici moet noemen. Ik geloof ze nu niet.

gozoman | 23-02-21 | 10:27 | 6

Inderdaad, lekker afleiding proberen te zoeken van het echte probleem; dat deze ego's elkaar waarschijnlijk binnen 2 maanden de tent uitvochten, net als bij FvD

feedbackvanmij | 23-02-21 | 13:22

Lieve heer gozeman, u bent zo naïef te geloven dat rutte een mailtje of tweet met dreigingen opstuurt? Iemand die de wob buitenspel heeft gezet om niets op te schrijven. Ik geloof ze wel.

jan huppeldepup | 23-02-21 | 14:15

@Lood om oud ijzer | 23-02-21 | 10:34: De talkshows zijn vrijgesteld van de avondklok omdat die het juiste verhaal moeten vertellen. Trots verteld door een of andere redactie muts van Jinek bij BNR. Helaas vroeg Abelman niet door want een paar dagen tevoren had Omtzigt juist geklaagd dat politiek en media te veel bij elkaar op schoot zitten.

5611 | 24-02-21 | 04:37
▼ 3 antwoorden verborgen

De enige vraag die ik heb is niet of er grote druk is uitgeoefend, maar of het notoire beller Rutte himself is geweest die schreeuwend aan de lijn hing...

Lood om oud ijzer | 23-02-21 | 10:26 | 3

In ieder geval iemand die heel dicht bij het kabinet staat.

goedverstaander | 23-02-21 | 10:28

lachend aan de lijn hing..... maar dat is dan ook veel enger....

oblix | 23-02-21 | 10:59

Nee hoor, dat gaat heel subtiel zodat het niet te bewijzen is.

jan huppeldepup | 23-02-21 | 14:15

Duidelijk, er zijn wat telefoontjes gepleegd en iedereen is weer in het gareel. Verzet zal toch echt van onderaf moeten komen.

Zoelense Hobbyboer | 23-02-21 | 10:24 | 2

Ja, het is allemaal 1 groot complot joh. Journalisten, economen, politici, Belgen, Bill Gates, Lubach, Gommers, iedereen en z’n moeder hoort erbij! Of... Maar dat is natuurlijk grote onzin, dat virus is toch inderdaad wel een beetje gevaarlijk.

KritischeKrikker | 23-02-21 | 10:40

Posters met 'DOE MEE!'
Dat heeft wat mij betreft een activistisch karakter. Waarom? Omdat je veel laagopgeleiden die tegen de coronamaatregelen zijn maar een vinger hoeft te geven en ze gaan weer helemaal wappie. En de verwaande jeugd die 'emotioneel aan het infuus ligt' doet dan extrasuper dramatisch.
Als er 1 ding is wat ik door deze crisis geleerd heb is dat dit land vol rare vogels zit.

SIogra | 23-02-21 | 10:22 | 2

Het wordt goed gespeeld door degenen die voor de 'zielige' jeugd opkomen. Want zelf hoor je die jonge gastjes niet of nauwelijks.

DeCynischeAmbtenaar | 23-02-21 | 10:24

@DeCynischeAmbtenaar | 23-02-21 | 10:24: Waaronder Halsema.

Remember dat de jeugd hier recentelijk nog 'de gelukkigste ter wereld was'? En nu moeten ze volgens Halsema eerder gevaccineerd worden dan mensen die in levensgevaar zijn, omdat ze het niet meer zouden trekken. Het kan verkeren.
www.trouw.nl/opinie/jongeren-moeten-l... (een uitstekend stuk overigens)
Femke staat weer vooraan in de rij om een aparte, edgy mening te hebben. Nog even en asielzoekers worden in Amsterdam eerder gevaccineerd dan Nederlanders, omdat omhooggevallen kraker Femke met regelmaat de verkeerde mensen zielig vindt.

Dit is ook dé kans voor veel van die psychologen etc. om zich als een soort Willem Engel in de kijker te spelen en te laten gelden. Je moet er een mens voor zijn.

SIogra | 23-02-21 | 11:01

gelezen en ik was onder de indruk vh artikel en het bijzonder onaangename van Rutte.

oblix | 23-02-21 | 11:01

Zo vaag vind ik het bericht van Robin Fransman niet. Het was al duidelijk dat Baarsma, Teulings, en Jacobs de keutel hebben ingetrokken en de VK en de Rabobank zich distantiëren onder grote politieke druk. En dat benoemt Fransman. Duidelijk. En dat ze doorgaan ondanks dat. Ook duidelijk. Mijn zegen hebben ze.

Deksmaat | 23-02-21 | 10:20

Het lijkt haast alsof het juist de bedoeling was dat het totaal flopt, om zo legitieme kritiek en bezwaren op het beleid te ontmoedigen.

etwaboy | 23-02-21 | 10:20

Als je vindt dat iets ook wel anders kan dan zal je toch je kop boven het maaiveld moeten uitsteken. Dat kan op verschillende manieren. Maar hoe dan ook zal de boodschap bijzonder duidelijk moeten zijn. En dan voer je per defenitie een soort van aktie. Aanschuiven bij de bestuurders zonder een duidelijke boodschap wordt een afgang. 

Leptob | 23-02-21 | 10:20

Wel mooi om te zien dat er heel even barstjes kwamen in het kartelbouwwerk en dat er leven mogelijk is onder het granieten pantser.

Stachauer1971 | 23-02-21 | 10:18 | 1

Je ziet dat het kartel vitaal is, tegenslagen kan verwerken en daar dan nog sterker uit kan komen.

Rest In Privacy | 23-02-21 | 10:49

Dit Herstel.nl schip zinkt nog wel erg snel
voor het aantal "hoogopgeleide" mensen die hele mooie ideeën hadden
waar uiteindelijk geen reetd van kon kloppen,
ze kunnen wat dat betreft zo een nieuw kabinet vormen!

TijdelijkOptimist | 23-02-21 | 10:18

Thierry, die rabiate onzin uitkraamt, Herstel-NL die implodeert en niet eens transparant is over de vermeende uitgeoefende politieke druk.
Gek hè, dat Rutte onbedreigd in het Torentje vertoeft?

Amsterdamsko | 23-02-21 | 10:17 | 1

Je zou haast gaan denken dat diverse kleinere clubjes, die een geluid produceren dat haaks op dat van de grote rutte staat, vakkundig in de media kapot gemaakt moeten worden.
Krijgen nauwelijks ruimte hun standpunten uit te werken en ze zij al weer weggemaaid.

EEnzame SchizofrEEN | 23-02-21 | 10:23

Als gepost in het vorige topic:
Een breed gedragen gedachte is dat Baarsma en Teulings gevraagd zijn om bij de overheid aan te schuiven in een adviesrol. Ze kunnen geen twee meesters dienen. Op deze manier drijft het kabinet een wig in herstel punt nl en doen ze (hopelijk) eindelijk eens iets om uit deze corona-impasse te geraken. Want met al die mutaties op komst blijven we anders nog jaren min of meer in een lockdown zitten. Bijkomend voordeel is natuurlijk dat Baarsma en Teulings zo tot op zekere hoogte kunnen worden beteugeld.

goedverstaander | 23-02-21 | 10:15 | 1

Precies dit, ik zal wel weer een wappie zijn als ik zo denk, maar de overheid is op geen enkele manier te vertrouwen. De mensen die hier roepen dat Herstel NL ruk is en rare gedachtegang erop na houden, zouden zich moeten laten nakijken. Er is totaal geen discussie gaande tussen voor en tegenstanders, dat het is hele probleem hier. Waarom kunnen economen en psychologen niet meepraten en zijn het alleen maar virologen en het OMT die uitgaan van worstcase scenarios. Alle logica is volkomen weg.

Dit kan zo niet langer, de lockdown is niet houdbaar en gebaseerd op niks. Alle feiten wijzen erop dat de "pandemie" niet zo erg is als gedacht. Maar je zou toch niet denken dat de regering nu zou toegeven dat ze t laatste jaar maar wat hebben aangekloot he?

In mijn omgeving zijn er 5 mensen die Corona hebben gehad. 4 mensen leeftijd: 20 tot 40, nergens last van beetje verkouden en een had griep. Eentje overleden, leeftijd 92 jaar, onderliggende problemen(hart operaties gehad, en copd)

Daarnaast zal het mij echt niet verbazen als Rutte en zijn dictator vriendjes zich hiermee bemoeit hebben, het plebs moet en zal onder de duim gehouden worden.

swagmachine | 23-02-21 | 10:55

Lijkt wel een moslimpartij..

Wijze uit het Oosten | 23-02-21 | 10:15

Ik blijf het raar vinden dat wij, het rijke westen waar nu steeds meer scheuren in komen, nog steeds dezelfde arrogantie vertonen met het maar binnen laten van honderden kansarmen alsof we nog steeds superieur zijn en super welvarend. Waar komt die zelfdestructie en arrogantie toch vandaan? En is dit nou echt niet te stoppen?

Tiscali-2 | 23-02-21 | 10:14 | 2

Nee, het is decadentie ten top. De wereld verandert razendsnel, maar het (nog) rijke westen blijft hangen in die oude rol van wereldredder.

DeCynischeAmbtenaar | 23-02-21 | 10:22

"Over waarom het rijk afbrokkelde zijn veel theorieën: van aanvallende barbarenstammen tot decadentie onder de Romeinse elite en van economische tegenspoed tot de opkomst van het Christendom."

Barkruk2 | 23-02-21 | 10:35

Zijlijnroepers met een veel te groot ego bundelen met veel stampij de krachten en krijgen ruzie. Gaap.

de IJsman | 23-02-21 | 10:14

je verwacht het niet, zouden ze misschien doorhebben dat ze aan het verliezen zijn, 17 maart stemmen we ze weg!

shitblog | 23-02-21 | 10:14

Een telefoontje van "kringen rond het kabinet" en de boel ligt plat. Er zaten te veel mensen met belangen in die club.

zwartzondersuiker | 23-02-21 | 10:14 | 1

Dat denk ik ook. En ik denk ook dat het waar is. Zo'n aantijging is nogal wat, die doe je niet zomaar.

goedverstaander | 23-02-21 | 10:16

Bij De Nieuwe Wereld (onderwerp: Corona is geen vliegende Ebola. Waar blijft de exitstrategie) werd toch over soortgelijke zaken gesproken? Ik kon me er absoluut goed in vinden dat er wat andersoortige wetenschappers zich over buigen alvorens er beleid gemaakt wordt.

whatsinaname | 23-02-21 | 10:13

Maar goed, hopelijk heeft hoogleraar Baarsma meer verstand van emissierechten dan van epidemieën. Qua modelmatige luchtkastelen zit ze in elk geval op het juiste spoor. En anders kan ze altijd nog Elon Musk smsen.

Hetkanverkeren | 23-02-21 | 10:13

De ideëen achter Herstel NL, o.a. nadenken hoe we zo goed mogelijk hieruit komen, met name als het virus endemisch wordt, zijn prima. Alleen jammer dat eea erg slecht uitgewerkt was en er leek ook te weinig over nagedacht te zijn. Ik denk dat hun doel nog steeds mogelijk moet zijn met sneller vaccineren, meer (snel)testen en evt meer zorgcapaciteit alloceren naar non-covid zorg (en dus vaker een covid patient weigeren op de IC). Ergens wel jammer dat Herstel NL alweer zo snel geïmplodeerd is.

Diederik_Ezel | 23-02-21 | 10:12

Lubach liet jl. zondag heel duidelijk zien waar het fout liep. Risicogroepen isoleren, daar is eventueel nog wat voor te zeggen. Maar dat die dan bezocht kunnen worden door gezonde mensen die vrij zijn om te gaan en staan waar ze willen : dat gaat natuurlijk niet.

oldandwise | 23-02-21 | 10:12 | 7

@Papa Jones | 23-02-21 | 10:16: Nee, natuurlijk niet. Maar je kunt wel besluiten niet buiten je bubbel te treden.

goedverstaander | 23-02-21 | 10:18

Dat betekent dat het plan nog verbeterd moet worden. Met een beetje creatief denken is er wel een mouw aan te passen.

Rest In Privacy | 23-02-21 | 10:52
▼ 4 antwoorden verborgen
-weggejorist-
RichardBandler | 23-02-21 | 10:10 | 3

Het is ook een dom plan, want het gaat mee in het valse narratief dat corona een levensgevaarlijk virus is, wat het niet is.

Zowel qua ernst, besmettelijkheid, wijze van besmetting, dodelijkheid en ziektebeeld is het vergelijkbaar met een stevige griep. Het virus zal altijd onder ons blijven, dus moeten we het ook behandelen als een stevige griep.

Dus ieder jaar een nieuw vaccin, dat kwetsbaren op vrijwillige basis kunnen nemen voordat het coronaseizoen uitbreekt. Kwetsbaren adviseren om in het coronaseizoen drukke, slecht-geventileerde ruimten te vermijden en de zorg flink opschalen naar 3000 IC-bedden (Duits model). Dat er dan in een hevig coronajaar 2000 coronapatiënten op de IC liggen, dat is dan maar zo.

People die: get over it and live.

Soturi | 23-02-21 | 10:09 | 11

@ruudvangeelen | 23-02-21 | 10:12: U vind zeker ook dat dit alles vooral de schuld is van Trump?
Als u serieus de tegel van soturi al een permaban waardig vindt, bent u dus voor een zware censuur? Fijn praten zal het met u zijn.

EEnzame SchizofrEEN | 23-02-21 | 10:28

Het grote verschil is de impact van een nieuw virus, terug in 2020. Zo'n eerste rondje maakt meer slachtoffers dan een "goed geïntegreerd" virus als influenza (waar we als het goed is trouwens nooit meer last van zullen hebben - dat scheelt). Nu de nieuwigheid eraf is en steeds meer mensen natuurlijke afweer hebben gekregen of middels een vaccin wordt het een stroperige toekomst voor het virus. Neemt niet weg dat het wel schrikken was en we geen glazen bol hadden. Nu weten we inmiddels al zoveel over dit virus, gewoon beetje jammer dat niemand in het OMT die kennis krijgt via een wekelijkse nieuwsbrief ofzo, en daarom standaard een maand of meer achter de feiten aan hobbelen, of (inmiddels) algemene kennis over het virus gewoon niet meegekregen hebben. Allemaal mensen van de 20e eeuw die moeten functioneren in een 21e eeuwse crisis. Werkt niet.

Binnenbaan | 23-02-21 | 10:33
▼ 8 antwoorden verborgen

Typisch den Nederlander. Je overtuiging en mening is van belang, maar als je een beetje tegenwind krijgt wat je zakelijk kan schaden, dan spring je snel van het schip.
Nederlanders zijn zo verschrikkelijk extrinsieke, luie en bange mensen. Nul karakter is er in ons over.

Derechtselutser | 23-02-21 | 10:09 | 3

Ha, we hebben het hier wél over een piratenschip.

Papa Jones | 23-02-21 | 10:11

Dat vond onze Bezettingsmacht ook in 1940-1945: ' weinig karakter' .

DeCynischeAmbtenaar | 23-02-21 | 10:36

Die hebben geen schijn van kans, als zoiets ontstaat, is de roverheid er als de kippen bij om een paar stromannen in te sluizen. Die gaan een paar weken mee en blazen de boel dan van binnenuit op. Ben geen complotdenker maar het valt me wel iedere keer op, als er weer is een club met redelijke argumenten komt en daarna, poef.

jan huppeldepup | 23-02-21 | 10:08

Zou mooi zijn als men hierover een WOB verzoek in zou dienen. Nee laat ook maar, dan lakken ze toch alles zwart.

RickRD | 23-02-21 | 10:07 | 1

Hoho, heeft u de wijze lessen van Coca Cola nog niet gevolgd?!
We lakken niet meer met zwart, we lakken met wit.

EEnzame SchizofrEEN | 23-02-21 | 10:29

1 woord: Walgelijk.

Piet Karbiet | 23-02-21 | 10:06

Baarsma wil natuurlijk nog wel uitgenodigd worden bij de deug talkshows and druipt snel af. Een “hoogleraar” die als een mak schaap achter de groepsimmuniteits speach van rutte aanliep.

davesl1210 | 23-02-21 | 10:06 | 2

Het gebeurt wel vaker, mensen die voor hun werk of voor lucratieve snabbels afhankelijk zijn van hun publieke imago steunen enthousiast iets, dan blijkt het negatieve publiciteit met zich mee te brengen en dan druipen ze maar snel af. Degenen die overblijven zijn niet voor hun centen afhankelijk van de goodwill van de media en hebben minder te verliezen (en hebben überhaupt minder centen). Maar dat zijn dan weer niet de beste ambassadeurs voor de zaak (wat minder gepolijst, geneigd ook allerlei andere overtuigingen erbij te slepen, etc.).

Tashtego | 23-02-21 | 10:12

@Tashtego | 23-02-21 | 10:12: ik weet nog wel die bekende Nederlanders die voor de Grunnegers en hun gaswinningsellende opkwamen rond 2017. Ondermeer die politicus van de ChristenUnie en die cabaretier.

DeCynischeAmbtenaar | 23-02-21 | 10:39

Wat is dat toch met politieke partijen. Splinterpartij; komt met goede argumenten en ideeën, partij groeit in de peilingen en bam de beerput gaat open. Soms lijken het toch echt gewoon mensen.

Rest In Privacy | 23-02-21 | 10:05

#langefrans

Naall | 23-02-21 | 10:03

Barbara Baarsma is heel gevaarlijk om naar te luisteren. Gelukkig zit ze bij een bank en niet bij de overheid. ‘Deugster’ eerste klasse.

Normpje | 23-02-21 | 10:02 | 1

Ik dacht dat ik naar Natasja Froger zat te kijken

Rest In Privacy | 23-02-21 | 10:08

Het is een dom plan, want slecht uitgewerkt. Jammer, want het idee erachter verdient aandacht. Corona is een blijvertje dus het altijd dicht houden van de samenleving is onmogelijk. Er moeten nieuwe manieren gevonden worden om dit feit in beleid terug te zien.

Vaccinaties bieden helaas niet voldoende garantie wegens mutaties en het endemische karakter van dit virus. Dat betekent aanpassing van vaccins, elk jaar (of vaker) weer en dus houden we deze ellende. De focus moet inderdaad gaan naar bescherming van de kwetsbaren en doorgaan met leven voor de minder kwetsbaren.

Beste_Landgenoten | 23-02-21 | 10:02 | 5

Tja. Het aanpassen van de vaccins elk jaar. Om de kwetsbaren te beschermen. Oei, dat gaat lastig worden.
O nee, wacht even, dat zijn dezelfde kwestbaren die nu elk jaar een griepprik krijgen. Die elk jaar wordt aangepast aan nieuwe varianten.
O jee. Moeten we die kwestbaren elk jaar 2 prikken geven in p[laats van 1.
Ja. Hoe moeten we dat nou toch gaan doen?

BoerKoekoek | 23-02-21 | 10:39
▼ 2 antwoorden verborgen

Wat een omhooggevallen narcisten met de drive van lik -me-vestje..... next!!!!

Man-Bijt-Hond | 23-02-21 | 10:01 | 2

Onderbouwing?

goedverstaander | 23-02-21 | 10:05

Aan de teksten waarmee Baarsma en Teulings op twitter meedelen dat ze uitstappen is te zien dat het moerasmonster bij ze is langsgekomen.

Bij Baarsma zullen ze wel even gerefereerd hebben aan haar fit and proper in verband met haar benoeming als CEO van Rabo Carbon Bank.

Teulings heeft zo lang in Haagse kringen vertoeft, dat er best wel iets anders was waarmee voldoende druk op hem kon worden uitgeoefend.

Democratie in dit land? Vrije meningsvorming en -uiting? Dat had U gedacht.

Glasgow Argus | 23-02-21 | 10:01 | 2

Heeft de BV Nederland ook haar Man in Black?

baarbar64 | 23-02-21 | 10:08

En de huidige maatregelen zijn wél allemaal wetenschappelijk onderbouwd?

Franker | 23-02-21 | 10:01 | 1

Natuurlijk niet. Er is b.v. geen enkel wetenschappelijk(!) bewijs dat mondkapjes - behalve chirurgische - werken. Zoals Hugo de Jonge in het begin al zei: 'ze zijn schijnveiligheid'. En zo is er nog wel meer op te noemen maar dat is in de loop van de tijd allemaal al voorbijgekomen.

Goofje | 23-02-21 | 10:24

Daar is een uitstekend woord voor: kaltgestellt. Iedereen die een andere mening heeft over de aanpak van covid moet dus kapot.
En die drie lafbekken die er zelf uitstappen cancelen zichzelf.

TheBigKirth | 23-02-21 | 10:00 | 1

Klaar.
Enige juiste reactie.

J-van-de-Bontekoe | 23-02-21 | 13:19

Jammer, want er zitten in essentie echt wel een aantal goede elementen in het plan: Meer risicogestuurd beleid, onderscheid maken op relevante factoren/kenmerken (nl. risico om ernstig ziek te worden). Ik denk alleen dat het plan als geheel niet praktisch uitvoerbaar is. Maar om de discussie aan te zwengelen is dit een goed initiatief. En er ontstaat ook ruimte voor omdat het kabinet totaal geen visie of plan lijkt te hebben.

hetgeleteken | 23-02-21 | 09:59 | 1

Mee eens, vooral dat deel dat is gebaseerd op risico. Het kabinet kijkt niet verder dan 17 maart 2021. Vervelend dat we dit jaar belangrijke verkiezingen hebben die belangrijker lijken dan het bestrijden van de corona crisis. Duitsland heeft ook verkiezingen maar de Bundesregierung is nog vol aan de bak met corona. En het lijkt te helpen daar in D.

DeCynischeAmbtenaar | 23-02-21 | 10:42

Wat een rotzooi weer. Lijkt net alsof alle goede ideeën, welke tegendraads zijn aan het huidige beleid, allemaal door prutsers georganiseerd wordt.

Cunts-en-kitsch | 23-02-21 | 09:57 | 6

@hangtiet met knoop | 23-02-21 | 10:51: Onze regering laat zich alleen voorlichten door organisaties zoals het RIVM of het OMT en is doof voor alternatieven. Want stel je toch eens voor dat je naar het plebs luistert... Terwijl daar mogelijk goede initiatieven tussen zitten. Maar dat zullen ze nooit weten omdat ze er niet mee praten. Neem Horeca Nederland bijvoorbeeld, een club die een compleet plan heeft klaarliggen om de horeca voor een deel open te laten gaan. Daar wordt niet naar gekeken, wordt direct weggewuifd. Misschien is het wel een slecht plan, ze zullen het nooit weten.
En zo gaat het maar door. Het kabinet denkt alles te weten maar bestaat uit bewindslieden die geen flauw benul hebben van hun werkveld. Neem alleen al Hugo de Jonge, minister van VWS met als achtergrond directeur van een basisschool... Hoe kan zo iemand kolder van waarheid onderscheiden? Niet, zo blijkt.
Je kunt dan wel zeggen dat je ze kunt wegstemmen maar daarmee worden de problemen niet opgelost. En initiatieven zoals Herstel-NL kunnen een motor zijn die dit proces aan de gang brengt. Kunnen het nog dwaallichten zijn, dat betekent niet dat er geen goed idee tussen kan zitten, toch?

Bakkeleures | 23-02-21 | 10:59

@Bakkeleures | 23-02-21 | 10:59:
Als ik bij een virus pandemie een oplossing wil hebben, dan luister ik eerder naar een viroloog of iemand anders die gezondsheidsmanagement in zijn CV heeft, dan naar een econoom of een fantast zoals Eric Vlieger.

En heel toevallig: in andere landen heb je soortgelijke organisaties, die de regering adviseren. Die hebben allemaal dit soort ideeen.

Feit is, de besmetting vindt daar plaats waar mensen in groepen bij elkaar komen - liefst in afgesloten ruimtes. Dus thuis, kroeg, werk, enz.

Ik ben vaak uit eten. Dan zit je weer in een restaurant, waar de afstand naar een andere tafel zogenaamd 1,5m is. Maar als je dan kijkt, loop je regelmatig direct bij andere mensen langs, zit je 2 uur in dezelfde ruimte. En daarom hebben we een avondklok, zijn de restaurants en kroegen dicht. De enige reden voor het openhouden van werk is dat het anders te duur wordt.

Het verhaal van "luisteren naar de plebs" is ook kokolores. Dus als Jan de Vries iets voorstelt, is het beter omdat? Omdat hij Jan de Vries is en niet bij het RIVM zit?

hangtiet met knoop | 23-02-21 | 12:25

@hangtiet met knoop | 23-02-21 | 12:25: U mist het punt. Of het plan van Jan al dan niet goed is doet er niet toe. Er wordt gewoon niet eens naar gekeken. Ook als uw Jan het Ei van Columbus aan zou bieden wordt het ongezien afgewezen omdat de huidige machthebbers er van overtuigd zijn dat zij en zij alleen de wijsheid in pacht hebben.

pijko | 23-02-21 | 17:22
▼ 3 antwoorden verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl