
Paarse broek in opleiding Rutger Bregman beantwoordde afgelopen week
15 vragen over de vluchtelingencrisis voor mensen die de draad kwijt zijn in het debat. Een nobel streven, maar na enkele alineas vol drogredenen en holle retoriek blijkt dat vooral Bregman zelf de draad kwijt is. We bekijken zijn vragen en antwoorden één voor één om te zien waar het misgaat. Samen helpen we Rutger de draad weer terug te vinden.
Bregman: 1. Oké, vertel, hoe groot is het probleem?
Er is niemand die de omvang van het drama beter kan uitleggen dan de Zweedse professor Hans Rosling. Hij laat zien dat landen als Turkije, Libanon en Jordanië pas echt van een crisis kunnen spreken. Relatief gezien komen er maar weinig vluchtelingen naar Europa. Het verhaal van Rosling in een notendop:
Twaalf van de twintig miljoen Syriërs hebben hun huis verlaten.
Acht van die twaalf miljoen Syriërs zijn in andere delen van het land gaan wonen.
Vier van die twaalf miljoen Syriërs zijn neergestreken in Turkije, Libanon en Jordanië.
Ongeveer 250.000 Syriërs zijn in Europa beland.
Het filmpje van Rosling is een paar maanden oud: intussen zijn er (volgens de laatste telling in juli) nog eens 100.000 Syriërs in Europa gearriveerd.
K. Regenjas: Omdat de honderdduizenden Syriërs die onze kant op komen slechts een klein percentage zijn van een veel grotere Syrische bevolking, wil je suggereren dat we in Europa geen groot probleem hebben? Als iemand jou op je gezicht stompt, en zegt dat die stomp slechts een klein percentage is van alle mogelijke stompen die hij jou had kunnen geven, is er dan niks aan de hand?
Bregman: 2. Zon 350.000 Syrische vluchtelingen dus. Is dat veel of weinig?
De Hongaarse premier Viktor Orbán waarschuwde onlangs dat Europeanen een minderheid op hun eigen continent worden. Maar in dit tempo kan dat nog eeuwen duren. Ten opzichte van de totale Europese bevolking - ongeveer 630 miljoen inwoners - vormen de Syrische vluchtelingen namelijk een kleine groep: zon 0,05 procent. Er wonen ongeveer evenveel mensen in de stad Utrecht. In de top 10 van landen die de meeste vluchtelingen ontvangen, staat dan ook geen enkel Europees land. Maar dat neemt weer niet weg dat het aantal vluchtelingen in Europa stijgt. Er zijn sinds de jaren negentig niet zoveel vluchtelingen geweest.
K. Regenjas: Dit is een klassieke drogreden: het stroman-argument. Wie de sterke argumenten van de tegenpartij in een debat niet aankan, praat enkel over de zwakke argumenten die makkelijk te weerleggen zijn. De stelling dat Europeanen op korte termijn een minderheid worden is inderdaad
sterk overdreven. Het zijn stellingen van dit kaliber die Rutger kan weerleggen. Knap hoor.
Bregman: 3. Als ze naar Europa komen, waar gaan de meeste vluchtelingen dan naartoe?
In Europa ontvingen Duitsland, Zweden, Italië, Frankrijk en Hongarije in 2014 de meeste vluchtelingen. Duitsland is verreweg de populairste bestemming. Vorig jaar gingen er zon 200.000 mensen naartoe en voor 2015 verwacht Duitsland 800.000 nieuwkomers (dit cijfer is niet te checken, sommige experts denken dat het overdreven is). Maar wie de aantallen in perspectief plaatst, ziet dat de meeste Syrische vluchtelingen nog altijd in Syrië, Libanon, Turkije en Jordanië zijn. Om de zoveel tijd pleit een politicus voor meer opvang in de regio,' maar dit gebeurt al lang en op immense schaal. In Libanon bestaat inmiddels een kwart van de inwoners uit Syrische vluchtelingen.
K. Regenjas: Wederom wordt de drogreden van de relatieve aantallen ingezet. Omdat de problemen elders groter zijn, mogen we in Europa niet klagen over de rampen die de multiculturele samenleving ons heeft gebracht.
Bregman: 4. En hoeveel vluchtelingen komen hierheen?
Nederland kreeg vorig jaar 24.500 asielaanvragen. Daarmee staan we op de achtste plek van Europa. Relatief gezien (per 100.000 inwoners) staan we nog lager in het ranglijstje: op de dertiende plek. Trouwens, in de jaren negentig kwamen er méér vluchtelingen naar Nederland dan nu. Toen vroegen gemiddeld 35.000 mensen per jaar asiel aan, in de jaren nul waren dat er nog 16.000 en sinds 2011 is dit aantal gestegen naar 20.000.
K. Regenjas: Dit zijn gedateerde cijfers uit 2014. De reden dat het debat zo enorm speelt is omdat juist de laatste maanden het aantal asielzoekers explosief is gestegen. Volgens
het COA gaat het om 1800 aanmeldingen per week. Daarmee kom je op een kleine 100.000 per jaar. Of we dat gaan halen is natuurlijk onzeker, maar het getal uit 2014 is in deze context zeer misleidend, want waarschijnlijk te laag.
Bregman: 5. Zijn er eigenlijk geen rijke landen in het Midden-Oosten die de Syrische vluchtelingen kunnen opvangen?
Goed punt. Amnesty International schreef het eind 2014 nog: De zes Golfstaten - Qatar, de Verenigde Arabische Emiraten, Saoedi-Arabië, Koeweit, Oman en Bahrein - hebben nul hervestigingsplaatsen geboden voor Syrische vluchtelingen. Je leest het goed: nul. Volgens de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties zijn er wel 500.000 Syriërs in Saoedi-Arabië. Zij kregen eerder een werkvisum en mochten na afloop van hun visum blijven.
K. Regenjas: Golfstaten zijn kut. Mee eens. Zie je nou, het kan wel. Prijsvraag: wat zegt dit over de solidariteit binnen de Religie van de Vrede in de Arabisch sprekende landen?
Bregman: 6. Even over die reis: hoe komen de vluchtelingen in Europa? Allemaal met de boot?
De beelden van volgepropte, gammele bootjes zijn zo indringend dat je zou denken dat dit de enige manier is waarop mensen naar Europa komen. Niets is minder waar: als je naar de data kijkt, zie je dat de Middellandse Zee voor één derde van de asielzoekers de toegang tot Europa vormt. Minstens zo belangrijk is de route via de lange oostgrens. En bovendien komt één derde van de asielzoekers gewoon legaal binnen, via het vliegtuig, op bijvoorbeeld een werk- of studievisum.
K. Regenjas: Eén derde komt legaal binnen, via het vliegtuig. Onthoud dit voor later.
Bregman: 7. Toch begrijp ik niet waarom vluchtelingen honderden euros betalen om in een gammele boot te stappen. Waarom nemen ze niet allemaal het vliegtuig?
Professor Rosling legt uit dat vluchtelingen niets liever willen dan het vliegtuig nemen. Ze hebben daar eigenlijk ook het recht op, maar de luchtvaartmaatschappijen zijn bang dat ze een boete krijgen als ze economische migranten aan boord nemen. En dus weigeren ze uit voorzorg iedereen die geen visum heeft.
K. Regenjas: Arme stakkers. Niet alleen willen asielzoekers illegaal de grenzen van Europa overschrijden. Ze willen godverdomme ook een comfortabele stoel, beenruimte en een zakje pindas. En hé! Beweerde Bregman bij de vorige vraag niet dat één derde van de asielzoekers juist wél met het vliegtuig komt? Wat is het nou?
Bregman: 8. Wacht even - dus die professor zegt dat ons grensbeleid indirect verantwoordelijk is voor duizenden slachtoffers?
Ja. Sinds afgelopen mei houden wetenschappers van de Vrije Universiteit bij hoeveel mensen er omkomen aan de zuidgrens van Europa. Tussen 1990 en 2013 waren het er 3.188. Let wel: het gaat hier om geregistreerde doden. In werkelijkheid zijn er veel meer mensen omgekomen. Zo zijn er volgens de Internationale Organisatie voor Migratie in 2014 maar liefst 2.223 vluchtelingen verdronken in de Middellandse Zee. Begin deze week stond de teller voor 2015 al op 2.760. Het aantal slachtoffers neemt, kortom, snel toe.
K. Regenjas: Dus omdat asielzoekers niet (of juist wel?) met het vliegtuig een illegale grensoverschrijding mogen plegen, hebben ze geen andere keus dan Russische roulette te spelen met hun leven op de Middellandse Zee? Onzin. De vertrekplaatsen van de gammele bootjes (zoals Turkije) zijn volkomen veilig. Turkije is een stabiel NAVO-land met een machtig leger. Geen IS-aanhanger die daar ook maar een centimeter grondgebied gaat veroveren. Een andere keuze is er dus wel: blijf veilig aan wal, keer na de oorlog terug naar je thuisland en draag bij aan de wederopbouw.
Bregman: 9. Dat is verschrikkelijk. Toch vraag ik me af: zitten hier niet veel economische gelukzoekers bij?
Je hoeft geen professor te zijn om te bedenken dat de Syriërs die hun land ontvluchten vrijwel allemaal oorlogsvluchtelingen zijn. Zij krijgen dan ook bijna altijd asiel, net als de meeste vluchtelingen uit Eritrea, Irak en Afghanistan. Maar het is belangrijk om te weten dat nog niet zo lang geleden - begin dit jaar - asielzoekers uit de Westelijke Balkan de grootste groep vormden. Vooral uit Kosovo en Servië staken tienduizenden mensen de grens over. Dit zijn economische migranten op zoek naar werk. Zij misbruiken het asielsysteem eigenlijk: ze weten dat ze teruggestuurd worden, maar in de tussentijd kunnen ze soms wel illegaal werk doen en/of een uitkering ontvangen.
K. Regenjas: Wie van het onveilige Syrië naar het veilige Turkije gaat is een oorlogsvluchteling. Wie van het veilige Turkije naar Griekenland gaat, kan daar onmogelijk een veiligheidsreden voor hebben. Sterker nog, je bent je leven waarschijnlijk zekerder als je aan wal blijft. Bootvluchtelingen vanuit Turkije zijn dus per definitie economische asielzoeker. Waarom Kosovo er in dit antwoord bij wordt getrokken
God mag het weten.
Bregman: 10. Oké, ik begrijp best dat we iets aan het vluchtelingenprobleem moeten doen. Maar toch, ondertussen wordt er ook op onze ouderenzorg bezuinigd.
Volgens de begroting van 2015 geeft Nederland 632 miljoen euro uit aan asielzoekers. Hier zit alles bij in: van de Immigratie- en Naturalisatiedienst tot de asielzoekerscentra. 632 miljoen euro is natuurlijk een groot bedrag, maar relatief gezien valt het mee. Het is 0,24 procent van de totale overheidsuitgaven.
Ter vergelijking: aan de ouderenzorg gaf de overheid in 2013 ongeveer 7 procent van haar budget uit - bijna 30 keer zoveel dus. Op de opvang van vluchtelingen wordt bovendien flink bezuinigd. In 2013 was het budget nog 746 miljoen; in 2018 moet dat zijn gedaald naar 582 miljoen.
K. Regenjas: Wederom hebben we te maken met de drogreden van het stroman-argument. Natuurlijk geven we meer geld uit aan miljoenen ouderen die dit land hebben opgebouwd, dan aan een paar duizend economische asielzoekers. Zet je tanden eens in sterkere argumenten van de tegenpartij, zoals
de criminaliteit en de
enorme kosten die niet-westerse allochtonen al decennia met zich meebrengen. Of wat dacht je van het het feit dat bootmigranten een disproportioneel deel van
het budget voor liefdadigheid opslokken, waardoor achterblijvers in de kampen tekort gedaan worden?
Bregman: 11. Nog even hoor, maar zijn die Syriërs niet al rijk zat? Waarom zouden ze anders allemaal een smartphone hebben?
De journalist James OMalley geeft in de Britse krant The Independent een helder antwoord op deze vraag: omdat mobiele telefoons relatief goedkoop zijn en - zeker als je een lange reis maakt - heel nuttig. En bedenk: de wereld bestaat al lang niet meer uit louter rijke landen, waar mensen hippe telefoons kunnen kopen, en arme landen waar mensen verhongeren. De meeste landen zitten ergens tussen die uitersten in. Syrië was voor de uitbraak van de oorlog geen rijk land, maar ook niet arm.
K. Regenjas: Alweer neemt Rutger een overduidelijk slecht argument van de tegenpartij te grazen. Wat maakt het uit of iemand een smartphone heeft als hij daadwerkelijk voor een oorlog vlucht? Het hele punt is juist dat deze mensen over het algemeen NIET voor een oorlog vluchten. Voor de honderdduizendste keer: in Turkije is GEEN oorlog. En in Griekenland, Hongarije en Macedonië, waar veel asielzoekers hun neus voor ophalen als ze er doorheen trekken op weg naar de rijke landen, ook niet.
Bregman: 12. Je bedoelt dat de vluchtelingen die hier komen relatief gezien juist wat rijker zijn?
Precies. Naarmate andere landen rijker worden, moeten we dan ook op méér migranten rekenen, niet minder. Reizen is immers een kostbare aangelegenheid - een ticket op een van die gammele bootjes kost al gauw duizend euro. De écht arme sloebers komen überhaupt hun land niet uit of blijven onderweg steken in Turkije, Libanon of Jordanië.
K. Regenjas: OK, dan weten we dat vast. Een voor de hand liggende conclusie laat Rutger hier helaas wel liggen: het dure geld dat aan de opvang van een betrekkelijk kleine groep relatief rijke asielzoekers wordt besteed, had beter besteed kunnen worden in de kampen waar juist de arme stakkers achterblijven.
Bregman: 13. Wat een uitzichtloze situatie is dit. Kun je nu eindelijk over de oplossingen beginnen?
Jazeker. We kunnen een hek om Nederland zetten, het Vluchtelingenverdrag opzeggen en al onze humanitaire pretenties vaarwel zeggen. Dan moeten we dus ook ophouden met ons druk maken over verdronken kinderen. Niet ons probleem.
K. Regenjas: Weer een klassieke drogreden. Ditmaal gebruikt Rutger de valse tegenstelling: we kunnen de grenzen openzetten, of we kunnen terug naar het Derde Rijk. De redelijke middenoptie van gesloten grenzen met een ruimhartig budget voor opvang in de regio wordt niet aangeboden. Dit is hoe verliezers een debat voeren.
Bregman: 14. Doe even normaal, natuurlijk is dit ook ons probleem. Zijn er geen oplossingen waar mijn geweten mee kan leven?
Die zijn er ook ja. Het goede nieuws is dat Europa al het beste asielsysteem ter wereld heeft. Het slechte nieuws is dat dit systeem nagenoeg onbereikbaar is. We bouwen steeds hogere muren die er niet voor zorgen dat er minder mensen komen, maar dat migranten steeds gevaarlijkere routes nemen. En juist doordat er geen veilige wegen naar Europa zijn, kunnen mensensmokkelaars handenvol geld verdienen. Dat kan anders. We kunnen migranten de kans geven om al buiten Europa asiel aan te vragen - precies wat staatssecretaris Klaas Dijkhoff (Veiligheid en Justitie, VVD) nu voorstelt. Degenen die recht hebben op een vluchtelingenstatus kunnen vervolgens gewoon met het vliegtuig komen. Maar op de korte termijn zal dit de vluchtelingenstroom natuurlijk niet stoppen. Als we willen voorkomen dat er nog meer mensen sterven, zullen we dan ook veilige routes naar Europa moeten creëren. We zouden ook meer kunnen investeren in de opvang in de regio en in bijvoorbeeld Griekenland en Bulgarije. En we zouden vluchtelingen eerlijker kunnen verdelen over Europa, met een verdeelsleutel die we gezamenlijk afspreken.
K. Regenjas: Het openzetten van legale routes zorgt inderdaad misschien voor minder verdrinkingen en laat links Nederland van zijn stoel glibberen van enthousiasme. Het was wel zo eerlijk geweest het veel redelijker alternatief van het Australische model hier even te noemen. Daar verdrinken ook geen mensen, omdat de Australische regering ze geen reden geeft überhaupt in hun bootjes te stappen.
Bregman: 15. Kan ik zelf nog iets doen voor vluchtelingen in Nederland?
Natuurlijk. Allereerst kun je politici oproepen om echt aan de slag te gaan met de bovenstaande oplossingen. Teken een petitie, demonstreer en stuur een verontwaardigde tweet de wereld in. Er zijn inmiddels ook tientallen initiatieven om iets concreters te doen. Op de site ikwilietsdoenvooreenvluchteling.nl staan ze allemaal op een rij. Bedenk: geld doneren is bijna altijd effectiever dan spullen geven. De kosten om de spullen te vervoeren wegen vaak niet op tegen het nut van nog een tweedehands winterjas.
K. Regenjas: Of teken op
teken.geenpeil.nl, claim de soevereiniteit van Nederland terug, en stel Nederland in staat een gesloten grenzenbeleid te combineren met een ruimhartige, liefst private en vrijwillige, bijdrage aan noodhulp in de regio.
K. Regenjas
Reaguursels
InloggenTerpentijn | 14-09-15 | 13:17 Hans Rösling spiegelt waarschijnlijk werkelijkheid met er op te wijzen dat het naar verhouding maar een klein deel is van de Syrische vluchtelingen dat naar Europa vlucht, maar hij vergeet erbij te vertellen dat de reeds aanwezige moslimgemeenschappen al zeer slecht geïntegreerd zijn, en dat nog meer moslims erbij die slechte integratie alleen maar zal verergeren, en dat er vanuit de oliestaten een offensief gaande is van radicalisering van die Europese moslimgemeenschappen, en dat die Europese moslimgemeenschappen zeer waarschijnlijk zullen groeien, en dat de vijandigheid en agressie en terreur die uitgaat van deze moslimgemeenschappen enorme kosten zullen geven wat betreft inzet van politie en bewaking en leger en medische zorg en geheime diensten en psychiatrie en kosten aan vernielingen en juridische proceskosten en mensen die massaal migreren naar veiliger oorden en verlies aan economische kracht, enzovoort. Want overal waar de islam komt, daar wordt de cultuur afgebroken. Zo vertelt ons 14 eeuwen islamitische geschiedenis, uitgelegd door bijvoorbeeld Bill Warner op internet. Hans Rösling lijkt volledig ingeschakeld in de propaganda van de Zweedse regering, die met behulp van islam de oorspronkelijke Zweedse cultuur wil vernietigen zo lijkt het. Kritiek is in deze in Zweden reeds verboden. En Zweedse politici zeggen ook dat de Zweedse cultuur niet bestaat of althans niets voorstelt. Hoe moet je dit noemen? Politieke correctheid die totaal gestoord is geraakt? Die in een waan verkeert? Een suïcidale gekte? Ingrid Carlqvist legt uit hoe de sociaal-democratische zelfhaat de basis vormt van de huidige cultuur-oorlog van de Zweedse regering tegen de oorspronkelijke Zweden en de oorspronkelijke Zweedse cultuur. Het hele proces neemt mogelijk drie of vier generaties, en dan zal hoogtechnologisch Zweeds wapentuig worden ingezet voor de heilige jihad tegen de rest van de wereld. www.youtube.com/watch?v=PiodZctX2TY
@Deus Absurdia | 14-09-15 | 10:02
*Nog eens door de bankafschriften heen loopt op zoek naar uitkering - blijkbaar iets over het hoofd gezien*
De Correspondent.
Zo vermoeiend.
Hans Rosling schijnt goed te zijn in het vergelijken van appels met,ja met wat eigenlijk?
www.youtube.com/watch?v=-uljFaRuJ68
Zo kan je ELK PROBLEEM wegredeneren.
Uit een Nieuwsuur-reportage van de Noord-Koreaanse Staatsomroep over de opvang van vluchtelingen in zijn fantastische thuisland Zweden bleek dat die worden weggestopt in zeecontainers zonder ramen & ventilatie in een desolaat stuk bos ver buiten de stadsgrenzen.
Hij is fijn.
nos.nl/nieuwsuur/artikel/2006207-hoeve...
In de reportage over het terugsturen van vluchtelingen naar Hongarije vertelde een Oegandese homoseksuele asielzoeker,die 1 van degenen was die terug moest naar Hongarije,zijn vluchtverhaal waarin hij minutieus de route van Oeganda naar Hongarije beschreef. Maar hoe hij van Hongarije opeens in Ter Apel was beland ontbrak volkomen.
Het relaas van de broer en zus uit Syrië volgde hetzelfde patroon.
De bij dit type verhalen immer de mond houdende NOS-interviewer "vergat" hiernaar te vragen.
De kijker met vraagtekens achterlatend.
Twan Huys zette al direct bij het begin insinuerend de toon door te zeggen "dat het mocht volgens het Dublin akkoord,maar dat (the usual suspects) Human Rights Watch en Amnesty International ervoor pleiten niemand meer terug te sturen,omdat de omstandigheden niet meer menswaardig zijn".
nos.nl/nieuwsuur/artikel/2057092-neder...
www.npo.nl/nieuwsuur/11-09-2015/VPWON_...
Arroganter Peggolt bagatelliseerde "het vluchtelingenprobleem" tijdens het kamerdebat ook doordat hij het,evenals Rosling,alleen wilde hebben over percentages en absoluut niet over concrete aantallen. Brusselse bureaucraten hebben een verdeelsleutel in elkaar geflanst met procenten vluchtelingen per EU-lidstaat. Wat dat in echte,reële aantallen zou betekenen,gebaseerd op de prognoses,stond er niet bij.
De meeste politici hebben trouwens een broertje dood aan ware berekeningen,ware cijfers en ware kosten waar zij (door ons,het volk) aan gehouden zouden kunnen worden.
Piet Karbiet | 14-09-15 | 12:00
Het enige wat Merkel doet is zeggen dat iedereen welkom is, om vervolgens de vingers in de oren te doen en heel hard LALALAAL te roepen. Deze doos dient ASAP te verdwijnen als Bondskanselier, wil Duitsland een stabiele toekomst behouden.
@Xirdalan | 13-09-15 | 22:18
Er gaat bij mij nu een lampje branden waarom ome Putin regelmatig poolshoogte komt nemen met onderzeeërs.
Douglas Murray (20 juni 2015) over het schokkende voorval dat eindelijk eens een politicus zegt dat al die islamaangedreven terreur wel degelijk met de islam te maken heeft.
www.youtube.com/watch?v=wd6ZdA6zxic
Is het verstandig om in de komende decennia miljoenen moslims toe te laten tot de moderne open samenlevingen van Europa? Is het verstandig om in vele grote steden van Europa gemeenschappen op te kweken van mensen die een groeiend draagvlak vormen voor grote agressie en terreur tegen de moderne open samenleving van Europa? Is het humaan en menslievend en moreel superieur om een toekomst te bevorderen van toenemende agressie en destructie jegens jezelf en je naasten, vrienden, kinderen, je cultuur en cultuurgenoten? Pechtold? Samsom? Klaver? Enig idee? Al die empatische supersterren die terecht veronrust zijn over verdrinkende kinderen maar die strak wegkijken van de ermee verwante terreur elke dag? Vindt u het fijn dat aldus heel een samenleving en cultuur wordt afgebroken? Wanneer wordt het politiek correct om te spreken over de OORZAAK van alle ellende? Heel de moderne open samenleving heeft alleen maar kunnen ontstaan doordat kritisch gesproken werd over wat voor religie en/of ideologie dan ook. Maar op dit moment dreigt de moderne open samenleving te verdwijnen door het taboe op kritisch spreken over een ideologie die in deze tijden massaal wordt binnen gehaald. Nog eens Douglas Murray: www.youtube.com/watch?v=2AvmrO0mmjU
@Deus Absurdia | 14-09-15 | 10:02
Nou nou nou... Wat voelen we onszelf weer verheven. Aan uw schrijfstijl te zien heeft u uw emoties niet onder controle. Ook legt u woorden bij de tegenpartij in de mond en laat u de benodigde argumenten achterwege.
.
Probeert u het nog eens, zie het als een herkansing want dit is een dikke onvoldoende. (Zei de VMBO'er).
@jemagookniksmeer | 14-09-15 | 08:09
Idd, die fixatie op moslims begint religieuze vormen aan te nemen...
Opmerkelijk; Een ZDF docu over de invloed van de islam in Duitsland: Vluchtelingen uit Pakistan en Albanie over gelijkheid: Nee. Over de Grondwet: Nee. Meisjes op school reis: Nee, Duitser kennen geen grenzen (LOL). Christenen; Nee. Het vermoorden van de Charlie Hebdo cartoonisten was terecht unz.
www.youtube.com/watch?t=521&v=KVW...
Moet Merkel maar eens naar kijken.
Ik vind het helemaal geen probleem om vluchtelingen op te vangen! Wil graag helpen!
En ik denk dat ik namens de meeste Nederlanders spreek.
Het probleem is dat de meeste vluchtelingen Moslims zijn.
De angst bij de meeste Europeanen is niet
"vluchtelingen"
maar
"Moslims"!
Hoe moeilijk kan het zijn?
Oplossing: Verander de grondwet zodat je de mogelijkheid hebt om de baardjurken te weigeren en vrouwen en kinderen wel binnen kunt laten.
Lauwe Koffie | 13-09-15 | 21:10
Goed gesproken! Aan dit waardeloze argument erger ik me al langer. Het reduceren tot cijfertjes doet de werkelijkheid enorm geweld aan.
@Lupuslupus | 14-09-15 | 09:43
elkle vergelijking van een vluchtelingenprobleem met nu en 1 van bijna een EEUW geleden grenst gewoon aan het achterlijke...
Van de 13,1 miljoen burgers met een inkomen in box 1 hadden er vorig jaar 7,7 miljoen werk. Van de overige 5,4 miljoen mensen leefden er drie miljoen van hun pensioen en 1,1 miljoen ontvingen een uitkering wegens arbeidsongeschiktheid, bijstand of werkloosheid.
.
Kijk DIT is een crisis. Er zijn 7,7 miljoen werkenden die de rest moeten onderhouden. Werkenden zijn dus in de minderheid, waarvan een groot deel (1,1 miljoen) niet kunnen of willen werken.
Laten we eens beginnen de bijstand te versoberen.
@arlen | 14-09-15 | 10:14
Ja en? Dat is wel 0,5 procent van ons BBP.. nou nou nou.. wat een 'crisis'
Los van het feit dat vrijwel elke euro voor een vluchteling hier natuurlijk weer terugstroomt in onze eigen economie..
Mensen wordt eens wakker! Links of rechts maakt in dit geval niets meer uit!
www.youtube.com/watch?v=OUJNxRqrcyQ
Ik had het stuk inderdaad gelezen toen de geiten-wollen-sokken in mijn FB lijst ermee liepen te paraderen.
Als je dat stuk gelooft krijg je het idee dat het allemaal wel meevalt en waar zouden mensen zich druk om maken? Onrealistisch natuurlijk, je ziet toch gewoon dat er een probleem is als je naar aantallen kijkt.
Alleen een ding , ik kom met 36000(kosten vluchteling) keer 100000=3,6 miljard voor vluchtelingen.
@ Deus Absurdia | 14-09-15 | 10:02
*staande ovatie* dank u!
Wat een domvolk vergelijkingen weer.
Kijk, dat 90% van de lutsertjes hier een VMBO niveau of minder scoort, dat is een feit. Maar hou ze nou aub niet dommer dan ze al zijn.
.
Feit is dat als je het woord crisis gebruikt bij 350.000 op 12 miljoen, dat dat gewoon overdreven is. Overdreven om angst te zaaien, om zogenaamd eigen gelijk aan te tonen of, het ergste, om rechten te claimen die jullie helemaal niet hebben.
.
En matuurlijk een zwart wit sausje erover om het lekker overzichtelijk te houden. Het zijn moslims die nTuurlijk en masse als een grote wilde horde onze blanke onschuldige en zinnelijke blanke dochters komen verlrachten,.. En het is niet eerlijk, santbde elite bepaald dat ze naast mij komen wonen,, boehoehoee(r).
.
Als jullie nou zo stoer zijn, en zo gevat zijn op ''eerlijkheid", geef dan eens gewoon je uitkering op. Ik begin het een beetje zar te worden belasting te moeten betalen voor volgevreten zeiktokkies.
@ jawor36 | 14-09-15 | 09:45
Precies, daar had ik moeten stoppen met lezen. Het blijft zo maar doorgaan met vooral quasi-gevatte weerlegging en natuurlijk weer de Islam er met de haren bij slepen, inclusief de multiculturele samenleving.
Islam, vluchtelingen (!) en multiculturele samenleving hebben NIKS met elkaar te maken. Ja toevallig zijn veel Syrische vluchtelingen moslim, ze zijn geen van de eerste twee omdát ze het derde zijn.
Regenjas: "Omdat de honderdduizenden Syriërs die onze kant op komen slechts een klein percentage zijn van een veel grotere Syrische bevolking, wil je suggereren dat we in Europa geen groot probleem hebben? Als iemand jou op je gezicht stompt, en zegt dat die stomp slechts een klein percentage is van alle mogelijke stompen die hij jou had kunnen geven, is er dan niks aan de hand?"
Dit is een ontzettend debiele beredenering, geeft aan dat het doel van dit stuk is om ALLES wat Bregman zegt te weerleggen (ook al heeft hij hier en daar gelijk (feiten)), en ontmoedigt enorm om door te lezen. Als ik dat vervolgens toch doe wordt de teleurstelling alleen maar groter. Bregman doet feitelijk verslag, geeft geen waardeoordeel wat vervolgens te doen en regenjas schiet in de verdediging.
In januari en februari 1919 keerden de laatste burgers terug
@ecologiste | 14-09-15 | 08:56
.
Maar dat is geen vergelijk met de hedendaagse situatie.
1e. Waren het onze buren (zelfde taal, godsdienst, enz.)en 2. gingen ze terug.
Van de enorme stroom die nu gearriveerd is - de voorhoede - gaat wellicht een handvol teruggestuurd worden. Die duiken onder of eisen bed bad brood want illegaal zijn is niet meer strafbaar.
.
En wat het vluchten op zich betreft; verreweg de Nederlanders konden in '40 niet vluchten en hebben die 5 jaar moeten "uitzitten". De hongerwinter in het Westen was verschrikkelijk, minimaal 15.000 burgers zijn de hongerdood gestorven, velen vielen gewoon dood neer op straat. De wanhopige tochten - met handkarren, fietsen.met.houten.banden of lopend - om het beetje dat men nog had te ruilen voor eten, was een en al treurnis. Twee gouden trouwringen voor een pondje tarwe.
,
Na de oorlog véle jaren van bittere armoe voor de meesten in ons land. Ja er was weer te eten maar daarmee had je het meteen ook wel gezegd. Door keihard werken van de bevolking is ons land er weer bovenop gekomen. Veel kinderen gingen met 12 jaar al aan het werk. En die groep inwoners wordt nu afgeschilderd als "profiterende babyboomers". Ik heb er geen woorden voor.
.
Terug naar de Syrische vluchtelingen; de gebieden die nog onder opzicht van Assad staan, zijn redelijk rustig. Gelukkig krijgt hij hulp van Poetin die zijn haven(s) in Syrië niet wil en zal opgeven. Door die hulp van Poetin (en ook Iran) worden tevens de levens van 2 miljoen Syrische Christenen, en miljoenen niet-moslims zoals de Druzen maar ook de Alawieten, gespaard.
Als Assad valt, zullen die *allemaal* uitgemoord worden. Daarbij zal de holocaust verbleken.
Zie het gewoon als een sprinkhanenplaag de zg vluchtelingen vreten ons hele land kaal zonder er iets voor te doen en bestrijdingsmiddelen zijn ten strengste verboden door de lafaards in Den haag
Nog een drogreden is dit: "De meeste landen zitten ergens tussen die uitersten in. Syrië was voor de uitbraak van de oorlog geen rijk land, maar ook niet arm."
Je kan veilig aannemen dat hetzelfde voor de buurlanden geldt. Immers, Syrie stak niet vreselijk uit qua rijkdom in het Midden-Oosten van niet-olieproducerende landen.
Dat houdt weer in dat het veel minder een probleem is dat "[v]ier van die twaalf miljoen Syriërs zijn neergestreken in Turkije, Libanon en Jordanië", zeker aangezien alle drie landen medeschuldig zijn aan inmeningen. (Libanon bij monde van Hezbollah)
Orbán heeft gelijk.
Want vergeet niet de islamieten die hier al legaal wonen.
Dat zijn er wel wat meer dan 0,012%
Wanneer gaat Den Haag eens luisteren naar het volk en wanneer gaat het echt fout? Pegida Nederland waar is u?
Ik kan werkelijk alleen nog maar kwaad worden. Bah wat een domheid. Wat stel je als land nog voor als je nog niet eens je grens kan bewaken en zelf bepalen wie er binnen komt. En wat halen we binnen? En dan die lieve mensen die deze gelukszoekers opvangen. Hoe lang duurt het voor zij het opvang knuffelen zat worden? Een maandje schat ik in. Denk hierbij aan een net gescheiden inwonende vriend, waarbij de vriendschap ernstige deuken oploopt uit irritatie. Dan zou ik als gelukzoeker ook enorm gefrustreerd raken. Jullie verwelkomden ons zo gastvrij en nu worden we weer uitgezet!! En dan nog het volk wat je binnen haalt, onaangepaste mensen vol van haat tegen onze gewoonten. Hoelang zal het duren voordat zij eisen gaan stellen?? De domheid regeert.
@mallekater | 14-09-15 | 08:06
Het aantal van 2 miljoen w.o. 1 miljoen moslims klopt niet. Maak er maar gewoon het dubbele van. De 2e en 3e generatie allochtoon wordt *niet* meer geteld als allochtoon. We worden gewoon op het verkeerde been gezet. Dat blijkt ook wel als u goed om u heen kijkt.
De witte haai en ander knaaggeviste komt ook voor in de Middellandse Zee. Het verbaast me eigenlijk wel dat er nog feen terror-jaws aanvall op dobbernegerts en drijfvluchteraars zijn gemeld?
necrosis | 14-09-15 | 08:41
Als handleiding voor het opbouwen van een rijk, waar mensen bezig zijn met welzijn en vooruitgang.
De Arabieren moeten allereerst beginnen met geboortebeperking. Alleen kinderen maken waarvoor ze kunnen zorgen. En de kinderen die ze krijgen, niet tot valse honden trappen die ernaar hunkeren om hun eeuwenlange oorlogen eindeloos in stand te houden.
De oorlog in Syrië is geen recente ontwikkeling, maar een voortzetting van de oorlogen die in die contreien onophoudelijk worden. Wat daar is gebeurd tijdens de Syrische bezetting van Libanon en in Syrië zelf is vreselijk, alleen stonden er geen camera's bij als er bijvoorbeeld een hele stad met 38.000 inwoners werd afgeslacht. Zoals nu. Er kwamen ook geen beelden bij ons binnen van de 200.000 ALgerijnen die tijdens de laatste burgeroorlog tot 2001 zijn afgeslacht.
Tijdens de Eerste Wereldoorlog, tussen 1914 en 1918, vluchtten circa een miljoen Belgen de grens over naar Nederland. Deze vluchtelingen waren zowel burgers die vreesden voor het oorlogsgeweld en de vermeende wreedheden van de Duitsers, als militairen die ofwel deserteerden of van hun legereenheid waren afgesneden.
Binnen de kampen werden vluchtelingen onderverdeeld in drie categorieën, afhankelijk van hoe gevaarlijk men hun achtte:
gevaarlijke of ongewenste elementen
de minder gewenste elementen
de fatsoenlijke behoeftigen
Mede door deze manier van indelen gaven de meeste burgervluchtelingen er de voorkeur aan toch terug naar België te keren. Burgervluchtelingen konden bij ongewenst gedrag tevens het land uit worden gezet conform de Vreemdelingenwet 1849.
In maart 1915 schonk Denemarken Nederland een geldbedrag van 325.000 gulden, waarmee eenvoudige, verplaatsbare woningen konden worden gebouwd voor de vluchtelingen. Deze huizen werden ook geplaatst bij Vluchtoord Ede (Deens Dorp), Uden (Villa-Dorp), Gouda, Amsterdam (Alida Jacobsdorp) en Zierikzee.
Net als bij de militaire vluchtelingen, begon eind 1918 de massale terugkeer van de burgervluchtelingen naar België. In januari en februari 1919 keerden de laatste burgers terug. nl.wikipedia.org/wiki/Belgische_vluch...
Wie gooien sinds jaar en dag, naast UK en Frankrijk, de meeste bommen daar........ USA en Canada, dus graag ook een miljoen die kant uitsturen.... de vervuiler betaald tenslotte!
@eerstneukendanpraten | 14-09-15 | 08:46
De flat naast me staat nog leeg.
Een tuinhuisje zet ze maar op het balkon.
@Botte Hork | 13-09-15 | 20:59
De kern van het probleem is helegaar niet de islam. De islam is een bijkomend probleem. Combineer de ernst van het probleem islam met "bijkomend probleem", dan is er dus een andere kern van het probleem dat nog ernstiger is. Deze echte kern kan worden samengevat als: achterlijkheid.
necrosis | 14-09-15 | 08:41
Is er trouwens bij jou in de buurt nog woonruimte vrij? Graag met een tuin en een tuinhuisje:
www.rtvnoord.nl/nieuws/153635/Econoom-...
Ze is knettergek maar valt wel in jouw doelgroep, me dunkt...
@Madame Poitiers | 14-09-15 | 08:39
Waarom een geschiedenisboek?
necrosis | 14-09-15 | 08:08
.
Ken je die mop van het rustige Groenland waar opeens een oorlog woedde?
Alle gelukszoekers terugsturen met een geschiedenisboek van Europa.
@necrosis | 14-09-15 | 08:08
Prima idee. Een ander deel mag wat mij betreft naar Suriname. Ons geld is er al.
Al die asielknuffelaars zijn vergeten dat nog maar een paar jaar geleden toen Assad nog de baas was in Syrië er regelmatig enorme anti-westerse demonstraties gehouden werden. Het Westen en dan voor USA en Europa waren vies, vuil, haram en allemaal varkens die dood moesten.
En nu komen ze met hoofddoekje op en tranen in de ogen bij ons bedelen dat ze zo zielig zijn.
@jemagookniksmeer | 14-09-15 | 08:09
Ik zou (als vluchteling zijnde) niet met aangeboden, gratis water en voedsel gaan gooien.
Ik stel voor om de grenzen dicht te gooien EN de PvdA eruit te smijten.
Dat ruiger slap debatteert betekent niet dat er nog steeds een heleboel vluchtelingen zijn die echt de oorlog en hongersnood proberen te verlagen.
Wat dat betreft vind ik de analyse van de waardeloze beantwoording ook een vrij eenzijdig, subjectief en alles behalve volledig beeld geven.
Is toch een gevoelig, en alles behalve zwart wit onderwerp
Ik blijf mij verbazen over de focus op moslims als boosdoener in dit hele verhaal.
Terwijl zij alleen maar doen wat u en ik ook zouden doen in dezelfde situatie.
Richt uw blik eens op de werkelijk verantwoordelijken: degenen die het probleem faciliteren.
De linkse kerk; de policor maffia en hun electorale achterban.
Hier.
In Nederland.
@Piet Karbiet | 14-09-15 | 08:00
Ik heb al eerder geopperd om al die lui naar Groenland (soort van provincie van Denemarken) te sturen.
Bevolkingsdichtheid: 0,03%
Angela Merkel heeft de fundering onder Europa weggebroken, ZIJ haalt het spul met hele volksstammen tegelijk binnen die, eenmaal daar aangekomen via Schengen overal heen kunnen.
We hebben nu al 2 miljoen allochtonen, incl. moslims.
Na gezinshereniging worden dat er minstens 4, met een beetje doorfokken, (want dat lukt we wel) 6 tot 8.
Gezien de problemen die de moslims ons nu al bezorgen, inclusies het dwingerige opeisen van Moslimrechten, moskeenbouwerij en zo meer gaat dat nog een heel feest worden over een jaar of wat.
@Ella | 14-09-15 | 07:39
Had Pim toch gelijk dat het hier 'verdomde druk' is.
Mooi hoor, die open grenzen:
www.telegraaf.nl/binnenland/24489733/_...
@Ella | 14-09-15 | 07:39
Qua bevolkingsdichtheid staat Nederland op plek 1 van landen in Europa. Rariteiten als Vaticaanstad en Monaco niet meegeteld.
Het NOS journaal meldt dat er dit jaar wel 800.000 gelukszoekers naar Duitsland reizen. Dat was hier al 2 maanden geleleden bekend. Niet alleen de politiek is te traag.
Verdeling van de GeluksZoekers over Europa
De verdeelsleutel is gebaseerd op:
-het aantal inwoners,
-de welvaart,
-het aantal reeds aanwezige asielgerechtigden en
-de werkloosheid.
.
En de bevolkingsdruk?
Ik mis de bevolkingsdruk.
Nederland bezwijkt bijna onder de overbevolking en alle negatieve gevolgen van deze overbevolking.
Kan iemand mij uitleggen op welke gronden de bevolkingsdruk geen rol speelt?
.
Nederland: Inwoners 16.105.285 (2002)[5]
16.877.351 (2014)[6] (406,3/km² (2014))
.
Duitsland: Inwoners 80.219.695 (2011)[3]
80.996.685 (2014)[4] (226,8/km² (2014))
.
Frankrijk: Inwoners 62.765.235 (2010)[2]
62.814.233 (2014)[3] (113,9/km² (2014))
.
Zweden: Inwoners 9.482.855 (2011)[3]
9.723.809 (2014)[4] (21,6/km² (2014))
.
Inwoners 9.982.000 (2011)[2]
9.919.128 (2014)[3] (106,6/km² (2014))
.
Inwoners 143.436.145 (2010)[2]
142.470.272 (2014)[3] (8,3/km² (2014))
.
Saoedi-Arabië: Inwoners 27.136.977 (2010)[2]
27.345.986 (2014)[3] (12,4/km² (2014))
.
Turkije: Inwoners 71.517.100 (2008)[2]
81.619.392 (2014)[3] (104,2/km² (2014))
.
nl.wikipedia.org/wiki/Nederland
nl.wikipedia.org/wiki/Overbevolking
Ha gelukkig, het groene snot zit niet meer voor mijn ogen.
Het stroman-argument is niet wat u denkt dat het is meneer Regenjas.
Richy Valens2567 | 14-09-15 | 04:07
Dit is een stelling.
Waar blijven je argumenten?
Nu ik weer nuchter ben is de groene kleur van de reaguursels ook verdwenen, zal in het vervolg wat minder gaan drinken.
-weggejorist-
Sorry Joris voor de dubbelpost, haal dat eerste comment maar weg.
-weggejorist-
De Duitsers komen pas in opstand wanneer volgende maand de tenten op de Theresienwiese vol vluchtelingen worden gepropt.
Het stroman-argument is niet wat u denkt dat het is meneer Regenjas.
-weggejorist-
Spanje: youtu.be/_nOoApMMz88
Frankrijk: youtu.be/Z_CikMvDv7Y
Duitsland: youtu.be/UoJIDgTKc6k
Hongarije: youtu.be/bhSQb9Zhna4
Italië: youtu.be/fX73ggsMNEI
Griekenland: youtu.be/kDqhptRULFw
Denemarken: youtu.be/fpiadOKZe9w
"Ik verzoek den luisteraars dan ook om wanneer ze straks hunne legersteden opzoeken, even rustig te gaan slapen als ze dat ook andere nachten doen. Er is voorshands nog geen enkele reden om werkelijk ongerust te zijn."
www.youtube.com/watch?v=W4e56RDpviY
www.youtube.com/watch?v=7KePJz28_GY
1 van de geniale mannen die aardig weten hoe het zit, lange zit maar dan heb je een hoop geleerd over de westerse wereld vs de islamitische wered
@Eurotokkie | 14-09-15 | 02:36
Niks mis met wegkijken of kijken en niks doen. Neem jij ook elke zielige stumperd in huis?
@Eurotokkie | 14-09-15 | 03:09 "
Europa heeft deze oorlog tot de voordeur laten komen."
.
Mee eens. Maar dat is nog geen reden de gevolgen op de burgers en hun nakomelingen te wentelen. Vergeet ook niet dat de vluchteling of free-lunch zoeker die nu blij is met bad en brood (kost de belastingbetaler 36.000 euro pp), overmorgen een gescheiden bidzaaltje kan eisen, een minaret naast je deur oprichten en sinterklaas verbieden, als je begrijpt wat ik bedoel.
INH.30CL | 14-09-15 | 03:10
Thanks dude .
@Eurotokkie | 14-09-15 | 03:09
En dat ben ik dan weer met je eens. biertje?
INH.30CL | 14-09-15 | 03:01
Ja de oorlog ver van je vandaan houden is Europa niet gelukt , dit is niet schuld van deze vluchtelingen maar door de heren in Brussel.
Vanaf een veilige hoogte steden plat gooien en denken
dat je ermee wegkomt en dit geen gevolgen heeft.
Europa heeft deze oorlog tot de voordeur laten komen.
@Eurotokkie | 14-09-15 | 02:36
De heren (m/v) in het Westen hebben niet vier jaar gewacht, maar zijn al vier jaar onophoudelijk bezig van Syrie--met als Libie en Oekraine, enzovoorts--een hell-hole te maken, met ontelbare ontheemden en doden als gevolg: www.paulcraigroberts.org/2015/09/02/eu... Dus om te beginnen moet het Westen ophouden met vluchtelingenstromen veroorzaken, en zou zich dan moeten beperken tot het opnemen van vluchtelingen uit eigen regio. Iemand die in Engeland vervolgd wordt voor het citeren van Churchill bijvoorbeeld, zou in ons land een veilig heenkomem moeten kunnen vinden... Hoewel, veilig... In een land waar je voor een spotprentje van je bed wordt gelicht...
@Eurotokkie | 14-09-15 | 02:44
Uiteindelijk is geen enkel land veilig met al die corrupte regeringen. De EU is een oorlogszone aan het vormen zie jij dat niet?
@Eurotokkie | 14-09-15 | 02:44
Uiteindelijk is geen enkel land veilig met al die corrupte regeringen. De EU is een oorlogszone aan het vormen zie jij dat niet?
INH.30CL | 14-09-15 | 02:42
Zolang het nog onduidelijk is welk land veilig is en welk land niet blijven het vluchtelingen.
Leyolm | 14-09-15 | 00:39
Er moet idd een herziening komen in het asielbeleid, als je nu ziet hoelang mensen moeten wachten en uiteindelijk toch moeten vertrekken is gewoon crimineel .
Mensen leven de hele tijd in onzekerheid , jaar in jaar uit dit is gewoon mensonterend.
@Eurotokkie | 14-09-15 | 02:24
Nogmaals en het kan niet vaak genoeg worden uitgeroepen; Een vluchteling houdt op vluchteling te zijn als je van een veilig land naar een ander beter gefortuneerd land reist.
ben kokhals | 14-09-15 | 02:30
Er is wel opvang in de eigen regio, maar als je 4 jaar wacht en er komt geen hulp opgang omdat de heren is het westen wegkijken dan moet je zelf maar hulp zoeken en dat is wat er nu gebeurt , en dan zijn de heren nog verbaast over deze vluchtelingenstroom.
Sorry, moet zijn: 1994.
En dan te bedenken dat in 1984 al in de Twweede Kamer is voorgesteld om te werken naar opvang in eigen regio: joostniemoller.nl/2015/09/hans-janmaat...
@ Benedict Broere | 14-09-15 | 02:03
.
En dat alleen al in de USA.... heftig...
*mandje opzoekt, er NIET over dromen gaan doet*
INH.30CL | 14-09-15 | 02:21
Het grootste deel is vluchteling , ja dat er ook mensen meekomen die geen vluchteling zijn is onontkoombaar.
@Eurotokkie | 14-09-15 | 02:15
Zullen we het woord vluchteling voortaan gebruiken voor de mensen zonder kapitaal en nog steeds noodgedwongen in die ellende vertoeven aldaar?!
Met het vliegtuig gaan is paspoort controle. Laat dat paspoort nu net zijn wat ze het eerst overboord gooien. man wat een dom gelul van een professor?
Ja Duitsland kan de grenzen wel dichtgooien maar dit in natuurlijk voor tijdelijk , verder gaan de vluchtelingen gewoon door naar een ander land bijvoorbeeld Nederland die de grenzen nog wel open heeft.
Ja Duitsland kan de grenzen wel dichtgooien maar dit in natuurlijk voor tijdelijk , verder gaan de vluchtelingen gewoon door naar een ander land bijvoorbeeld Nederland die de grenzen nog wel open heeft.
Dit is toch te triest voor woorden. Ik zou eigenlijk wat aan mijn gebit moeten laten doen maar heb op het moment niet de financiële ruimte om daar duizenden euro's voor te betalen. Moet je kijken wat die gasten allemaal gratis kunnen laten doen. Wat een grafkankertyphusland is dit.
www.rzasielzoekers.nl/dynamic/media/28...
fleischer | 14-09-15 | 01:49
Volgens recent onderzoek wil in de V.S. 51% van de moslims sharia. Zie:
www.centerforsecuritypolicy.org/2015/...
En wat is sharia?
Met sharia:
Is er geen vrijheid in wereldbeschouwing (christenen, joden, atheïsten, boeddhisten, enzovoort, u bent niet veilig)
Is er geen vrijheid van meningsuiting (U heeft een eigen mening? u riskeert te worden onthoofd.)
Is er geen vrijheid van denken (islamopvoeding ontmoedigt denken en vragen stellen)
Is er geen vrijheid in artistieke expressie (alle niet-islamitische kunst gaat eraan)
Is er geen persvrijheid (en deugdelijke journalisten worden afgemaakt)
Is er geen gelijkheid in de rechtsspraak (u als kaffer bent 2e-rangs of zelfs 3e rangs (islam is diep racistisch, discriminerend, kastenwereld, apartheid)
Zijn er geen gelijke rechten voor crouwen (de vrouw is huisvee, neukvlees, broedmachine, slavin)
Wordt er geadviseerd vrouwen elke dag te slaan
Is het een niet-moslim niet toegestaan wapens te dragen (u bent slaaf)
Heeft de moslim-man voorrang boven alles
Zijn Grondwet, Burgerlijk Wetboek en Universele Mensenrechten ondergeschikt aan de sharia
Is er geen democratie (er is totalitaire dictatuur en alledaagse terreur van moslims over niet-moslims, van fanate moslims over moslims, van mannetjesmoslims over vrouwtjesmoslims
Zijn net-moslims dhimmies, 3e rangs, slaven
Is er geen algemeen geldende gouden regel van doe niet een ander wat je niet wilt dat jezelf geschiedt
Is er geen kritisch denken (Islam is een reeds 14 eeuwen durende aanval op alles dat ook maar enigszins lijkt op denken, kritisch denken, logisch redeneren, argumenteren, vragen stellen en creativiteit. Islamitisch onderwijs is gebaseerd op uit het hoofd leren en gehoorzamen. En zelfstandig denken wordt gewelddadig onderdrukt. Vandaar dat islamitische cultuur zo intens dom en achterlijk en wreed is. Er steekt niets in dat vooruitgang geeft. En zelfkritiek is totaal onbekend. De schuld van ALLES is altijd de ander, de vrouw, de ongelovige, de jood, de kruisvaarder, het Westen. Of het heeft te maken met de ondoorgrondelijke wil van Allah. Vandaar dat men in islamitische cultuur bij werkelijk alles opmerkt inshallah. Zal het morgen regenen? Inshallah. Is het morgen droog? Inshallah.)
De islam wil dat alle regeringen onderworpen worden aan de sharia (men wil een totalitaire werelddictatuur)
De sharia kan niet worden aangepast, bijgesteld, verbeterd. De islamitische leer wordt gezien als absoluut. De Koran is een kopie van het origineel in de hemel. Deze tekst ziet men als onveranderbaar, onbevraagbaar, onbekritiseerbaar.
www.politicalislam.com/
Met die kosten van asielzoekers wordt volgens mij ook enorm mee gegoogeld. Alleen al de medische kosten zullen gigantisch zijn. Oh, net wat gevonden. Volgens Elsevier bedragen de zorgkosten 6.160 euro per asielzoeker per jaar. Dus per 100.000 asielzoekers 616 miljoen euro. Hoeveel asielzoekers verblijven er op het moment in Nederland? Die van voorgaande jaren moet je ook meerekenen. En dan te bedenken dat de zorgkosten nog maar een fractie van de totale kosten zijn.
www.elsevier.nl/Nederland/achtergrond/...
Benedict Broere | 14-09-15 | 01:47
Ik ga de linkjes zeker bekijken. Voor nu ga ik mijn bed opzoeken. We ontmoeten elkaar vast een andere keer hier in de panelen. Fijne nacht.
@ Borrelende Boris | 14-09-15 | 01:35
.
Kan ik 't mee eens zijn; nuchter verwoord. Soit.
Borrelende Boris | 14-09-15 | 01:35 De islam heeft ook een probleem met metal, zoals het een probleem heeft met muziek in het algemeen, en met vrije kunstbeoefening. Sommige mensen kunnen nauwelijks bevatten hoe buitenplanetair mensvijandig islam is, maar het is wel zo. En in het zicht van het islamgevaar is dergelijke onwetendheid praktisch net zo gevaarlijk als die islam zelf. Hier nog een interessante lezing over de kwestie: www.youtube.com/watch?v=I5slk97ss2Q
@kicktherabbit | 14-09-15 | 01:31
Ik ben er van overtuigd dat er wel degelijk veel gelukszoekers tussen zitten, kijk ook naar de mensen die veilig in Frankrijk zitten en desondanks hun leven wagen om in Engeland te komen.
Regeren is vooruitzien, nu ik heb nog nooit een regering meegemaakt die daaraan voldoet, ook nu lopen ze weer achter de feiten aan.
Het gevolg hiervan is dat door het slappe beleid van we laten de boel de boel, straks alle grenzen dichtgaan en de echte vluchtelingen dankzij de gelukszoekers in de kou blijven staan.
Benedict Broere | 14-09-15 | 01:15
Ken al die mensen niet, hou zelf meer van metal muziek. U heeft zich vast beter ingelezen en bent beter op de hoogte van deze zaken dan ik. Mijn observatie is, dat veel van de moslims die in Nederland wonen, niet zitten te wachten op een Sharia bijvoorbeeld, maar als er een beroep op ze gedaan wordt, ze niet anders kunnen dan kleur bekennen. Omdat als je puur op de teksten in de koran afgaat, je er niet omheen kunt. Dat maakt de islam potentieel gevaarlijk. Ik geloof ook niet dat als we Nederlandse moslims blijven pamperen dat ze dan aan "onze" kant blijven staan. Dit alles is echter mijn observatie, ik heb ook niet de wijsheid in pacht.
Borrelende Boris | 14-09-15 | 00:50 Het probleem is dat moslims zelf grote moeite hebben om in historiserende zin naar hun heilige teksten te kijken. En eigenlijk wordt elke vorm van kritisch denken ontmoedigt in het islamitisch onderwijs. Men leert de tekst uit het hoofd en men leert vooral dat het gevaarlijk is om de tekst te bevragen. Vertaald naar Westerse maatstaven is islam een heel repressieve en totalitaire sekte, die mensen gevangen houdt in een irrationele waanwereld met een zeer scherp onderscheid tussen wij en zij. De historicus Tom Holland deed onderzoek naar de islam en ontdekte dat er geen aanwijzingen te vinden zijn daarvoor dat Mohammed ooit bestaan heeft en dat de koran in zijn tijd ontstaan is. Hij maakte daarover een documentaire die evenwel een verbod van uitzending ontmoette. De islamitische gemeenschap, hoewel nog relatief klein, plus de politiek correcte islamgoedpraterij, pleegden censuur op blijkbaar onwenselijk wetenschappelijk onderzoek. En zo zullen we het gaan beleven dat met de groei van de islamitische gemeenschappen om ons heen er steeds meer zaken verboden zullen worden. www.youtube.com/watch?v=nwo5xpO390k
francisca van jole | 14-09-15 | 01:24
Dat zou ook mijn voorkeur hebben. Mensen die in bijvoorbeeld Griekenland of Hongarije al geregistreerd staan als Syrische vluchteling hier naartoe halen. En extra mensen naar die landen sturen om te helpen met registreren. Zodat je de profiteurs er tussenuit vist. Maar volgens mij zijn het minder economische vluchtelingen dan we denken, maar ik kan het mis hebben. Ik krijg het idee dat bij ieder nieuwsbericht over een gelukszoeker het compleet opgeblazen wordt. Afghanen bijvoorbeeld hebben ook nog recht op een eerlijke asielaanvraag omdat veel Afghanen in hun land nog steeds groot gevaar lopen. Maar als een Syriër onverhoopt toch Nederland weet te bereiken (wat steeds moeilijker wordt als iedereen de grenzen sluit) ga je ze niet terugsturen naar Hongarije, daar laten registeren, en dan weer terug laten komen. Zonde van het geld en de energie. Die valt dan gewoon onder die 7000 die we hebben toegezegd. Iedere 'oplossing' heeft weer allerlei haken en ogen. Niemand komt eruit.
Borrelende Boris | 14-09-15 | 01:17
Nee klopt, daarom vind ik ook dat we als bevriende landen dit samen moeten doen en Italië, Griekenland en nu ook Duitsland het niet alleen op kunnen laten lossen. De EU heeft 500 miljoen inwoners en is het rijkste continent op aarde. Je maakt mij niet wijs dat we geen bijdrage kunnen leveren aan dit mega conflict. Je hoeft ze geen huis te geven maar wel veiligheid en basisbehoeften en kans op een toekomst wanneer dit conflict over is. Vooral kinderen mogen niet te lang stil staan, je wil niet dat een generatie van miljoenen kansloze Syriërs ontstaat want dat is vragen om meer extremisme.
@kicktherabbit | 14-09-15 | 01:09
Ten eerste zou er hier meer plaats zijn voor echte vluchtelingen (en ook meer begrip) als alle illegalen consequent het land uit waren gezet en ten tweede komen veel van deze "vluchtelingen" via Turkije naar Griekenland en zoals de regels ook in dit geval heel duidelijk zijn hebben ze hier géén recht op asiel.
Dat deze landen ontlast kunnen worden door eerst daar te kijken of het om echte asielzoekers gaat of illegale migranten en daarna de echte asielzoekers over europa te verdelen, is wat anders.
Vraag 1 zou moeten zijn: "wie is meneer Rutger Bregman eigenlijk";P
.
Huidige macht heeft i.i.g. 1 ding waargemaakt.
.
Ze riepen meer, meer, meer en we krijgen ook meer, meer, meer. Duitsland, 20 duizend in 1 weekend, die gene die geteld zijn, zijn er vast meer, en het begint pas net lekker op gang te komen lol
charissa | 14-09-15 | 01:06
1 is genoeg. 1 terrorist kan de situatie van miljoenen vluchtelingen compleet op z'n kop zetten. Maar jij denkt dat al die mannen hier naartoe komen om aanslagen te plegen oid?
De vrouwen zitten niet in oorlogsgebied maar in opvangkampen in de regio. Dat vooral mannen verder weg vluchten is echt van alle tijden, zeker bij een gevaarlijke oversteek. Jonge mannen zijn weerbaarder en maken zo'n oversteek makkelijker. De kans op succes is een stuk groter dan wanneer je vrouw en kind mee moet nemen en wanneer een man het redt tot Duitsland kan dit ook positief uitpakken voor vrouw en kinderen (althans, dat denken ze). Ze hopen hier op een soort van werk zodat ze later hun vrouw en kinderen alsnog een beetje toekomst kunnen geven.
kicktherabbit | 14-09-15 | 01:09
Het Dublin verdrag werkt ook alleen maar als er in alle landen ongeveer een gelijk aantal asielzoekers binnenkomen. Bij zulke gigantische stromen zoals we die de afgelopen weken hebben gezien, kun je niet van landen verwachten dat ze de volledige verantwoordelijkheid nemen.
Borrelende Boris | 14-09-15 | 00:19 Dat zeg ik helemaal niet. Die mensen die vluchten, dat zijn vooral moslims, en islam is een ideologie die o.a. IS produceert, maar ook Al Kaida, en het salafisme, en wahabisme, en Boko Haram, en Al Nusra, en de moslim broederschap, enzovoort, dus een hele reeks van maffiose psychopate organisaties, die als zij daartoe de kans krijgen zullen proberen de moderne open samenleving af te schaffen om daarvoor de eigen wrede dictatuur in de plaats te stellen. En dit zuig ik niet uit mijn duim, maar ik tref het aan bij bijvoorbeeld: Bernard Lewis, Robert Spencer, Bill Warner, Hamed Abdel-Samad , William Federer, Robert R. Reilly, David Suurland, Nicolai Sennels, David Wood, Jonathan Matusitz, Wafa Sultan, Udo Ulfkotte, Daniel Johnson, Christian Zeits, Hans-Peter Raddatz, Karl-Albrecht Schachtschneider, Oscar Freysinger, Anne-Marie Waters, Melanie Phillips, Pascal Bruckner, Alain Finkelkraut, Ayaan Hirsi Ali, Sam Salomon, Ibn Warraq, Ali Sina, Daniel Pipes, Sabatina James, Andrew Bostom, Raymond Ibrahim, Nonie Darwish, Michael Stürzenberger, Michael Mannheimer, Howard Bloom, Daniel Pipes, Tom Holland, Nasin Ben Iman, Elisabeth Sabaditsch-Wolff, Necla Kelek, Bat Yeor, Mark Steyn, Srdja Trifkovic en Sami Aldeeb. Wat betreft de gruwelijk suïcidale naïviteit van de goedmens die tegenwoordig de politiek overheerst, zegt de grand old man van het islamonderzoek, Bernard Lewis, dat op het spel staat de overleving van de Westerse beschaving: www.youtube.com/watch?v=I6mUDp1Q9Eg
francisca van jole | 14-09-15 | 00:56
De regels zijn idd heel duidelijk. Je vergeet alleen dat Syrische vluchtelingen een oorlog ontvluchten en dus geen economische vluchtelingen zijn. Hoe graag je dat jezelf misschien ook wijs wil maken. En daarom hebben ze recht op asiel. Dat recht heb jij ook als Rutte je hier dreigt om te leggen of als de Russen binnen vallen en ze de taps van Plasterk in hun bezit krijgen waarop jij hun grote leider bekritiseerd. Dus koester dat recht nu maar. En of je nu naar Turkije loopt of het vliegtuig naar Schiphol pakt, dat verandert niets aan je situatie. Het land waar je asiel aanvraagt is niet relevant maar dat is wel de hele discussie want de vluchtelingen komen aan in Griekenland dus is Griekenland verantwoordelijk. Dat wij ook mensen opvangen en ons steentje bijdragen in dit enorme conflict lijkt me vanzelfsprekend maar deze losgeslagen manier werkt natuurlijk niet. En van illegaliteit zal de komende tijd ook nog geen sprake zijn zolang de situatie in het M-O door ettert.
eerste reaguurseltje zegt het al,
enne.... hoeveel fanatieke islamisten heb je nodig om terreur te zaaien? Waarom zo veel mannen, hun gezin in "oorlogsgebied" achterlatend?
necrosis | 13-09-15 | 21:42
Ah mijn fout. Ik dacht dat we het hier over mensen hadden. Geen idee waarom.
Professor Superhirn | 13-09-15 | 21:52
Ja dan steek je dus legaal de grens over en ben je na een tijdje illegaal. Als ik lang op vakantie ga naar Australië en ik blijf daar een week te lang dan word ik niet met terugwerkende kracht aangeklaagd omdat ik illegaal de grens ben overgestoken want dat ben ik niet want ik had een geldig visum. Het woord grensovergang spreekt voor zich.
@ francisca van jole | 14-09-15 | 00:56
.
Een ander goed voorbeeld, waarvoor hulde.
@Leyolm | 14-09-15 | 00:39
Het probleem is dat dankzij links het asielbeleid niet wordt uitgevoerd.
De regels zijn heel duidelijk, economische vluchtelingen zijn geen vluchtelingen maar illegale migranten.
Dankzij de PvdA is illegaliteit echter niet strafbaar, daar heeft Rutte het in de onderhandelingen zwaar laten afweten (de slappe zak).
Het eerste wat moet gebeuren is illegaliteit (en medewerking daaraan) strafbaar stellen.
@ Leyolm | 14-09-15 | 00:39
.
Ik denk dat er een halt moet worden toegeroepen naar de onruststoker (VS en consorten) die ervoor zorgt dat deze mensen op de vlucht slaan. Maar waarom zou je aanslagen in de EU willen bevorderen? Daar schieten we niets mee op. De oplossing lijkt mij meer diplomatiek, maar zolang geldschieters en oorlogshandelaren een vinger in de pap hebben is 't uitzicht naar een mogelijke oplossing zoek...
Ben blij blijkbaar dat ik nog een ouderwets zwart/wit scherm heb
Benedict Broere | 14-09-15 | 00:32
Dit klinkt al een stuk beter. Het is net als met die teksten die je o.a. in Soera 9 tegenkomt in de koran, waarin wordt opgeroepen tot het doden van niet moslims. Dit hele stuk moet je in de context zien van die tijd. Het ging over een bepaald volk, waar Mohammed tegen ten strijde trok. Het wordt nu nog steeds gebruikt als legitimatie bij vele bloedige oorlogen waar moslims bij zijn betrokken. Als wetenschap en verlichting helpt om deze verzen juist te interpreteren, dan ben je al een heel stuk verder. Ik ben het met je eens dat dit alleen bereikt kan worden door secularisatie. Maar ja, kom daar maar eens mee in een land als Saoedi Arabië.
@kruz | 14-09-15 | 00:12
Is het niet een beetje een onzin discussie om er over te hebben hoeveel er nu binnen komen als je naar niet bij betrekt hoeveel niet van origine Nederlanders al in een Nederland gevestigd zijn. Kijk bijvoorbeeld maar eens in Rotterdam.
.
____
.
Dus als er al zo veel zijn hoef je het er niet meer over te hebben?
Je bedoelt, als er vanaf nu nog meer komen is dat aantal steeds relatief klein ten opzichte van wat hier al is??
En wat hier al is,... daarvan neemt de omvang door steeds weer nieuwe lichtingen toe.
Ergo, in verhouding tot dit al maar toenemende aantal, is wat er bij komt steeds kleiner dus niet iets om het over te hebben.
Vreemde redenatie.
Waar wij naar toe moeten met zijn allen is een stevige herziening van het asielbeleid.. Het is bijna crimineel om te zeggen maar ik hoop dat de aanslagen in EU snel komen. Beter nu twee die de ogen van het volk openen dan een stuk of dertig over vijf jaar!
Turkije is ook geen pretje als Koerd, waar je niets kan opbouwen. Ga je daar jarenlang een beetje in erbarmelijke omstandigheden zitten met quasi 0 kansen op een leven of even een klein stukje verder?
Die kosten van 632 miljoen zijn enkel de initiële kosten voor directe opvang bij binnenkomst.
De miljarden die daarna gespendeerd worden aan toegewezen huurhuis, toeslagen en ziektekosten moet je ook meenemen voor een eerlijk debat.
Miljarden die veel efficiënter besteed kunnen worden aan goede voorzieningen in de regio. Waarmee je dus veel meer mensen hulp kan bieden.
Dat lijkt mij eigenlijk heel veel socialer, maar Rutger en consorten laten zich tbv hun moraalpaal liever in Nederland fotograferen met een vluchteling om hun nek ware het een Tinderprofiel foto van een 25 jarige wereldreis meisje.
Borrelende Boris | 14-09-15 | 00:11 Datgene wat helpt dat is onderwijs dat kinderen daadwerkelijk leert denken en vragen stellen en dat hen interesse bijbrengt voor wetenschap en techniek. En datgene dat ook helpt dat zijn vrijheden om te denken en om je te uiten, je mening te geven en kritiek te uiten en nieuwe ideeen te bedenken en dingen te ondernemen. Maar daarvoor moet de islam drastisch uit het culturele leven worden teruggedrongen, juist omdat de islam het denken verbied en ook het vragen stellen en interesse voor wetenschap compleet ontmoedigt. Israel heeft van woestijn een bloeiende enclave gemaakt, een gebied ook dat wat betreft industrie en innovatie eenzelfde output heeft als Sillicon Valley. Wat is het verschil? Het verschil is cultureel. De islamitische wereld is een achterlijk en wreed rampgebied vanwege vooral de islam. Dit is wetenschappelijk bewezen. Zie de Arab Human Development Reports.
@kruz | 14-09-15 | 00:12
Nee, absoluut niet.
Zoals je al gemerkt hebt krijg je wat hier eenmaal is binnengekomen nooit meer weg, om het daar over te hebben is zinloos.
De hoogste prioriteit is dan ook om te voorkomen dat er nog meer bijkomen.
Benedict Broere | 14-09-15 | 00:00
Vreemde vergelijking die u maakt. U stelt hierbij dat degenen die op de vlucht slaan voor het geweld van IS, opeens IS'ers worden qua gedrag, zodra ze voet aan Europese wal zetten.
Is het niet een beetje een onzin discussie om er over te hebben hoeveel er nu binnen komen als je naar niet bij betrekt hoeveel niet van origine Nederlanders al in een Nederland gevestigd zijn. Kijk bijvoorbeeld maar eens in Rotterdam.
Ommezwaai | 13-09-15 | 23:55
Ik ben ook niet blind voor de aanzuigende werking van de welvaart in de West-Europese landen. Goede opvang in de regio is nog altijd het beste. Maar dan ook echt goede opvang, met goede medische zorg, genoeg voedsel en in ieder kamp scholen waar kinderen heen kunnen gaan. Als we dat voor elkaar zouden krijgen en EU wijd een sober asielbeleid invoeren, dan heb je volgens mij al de grootste problemen opgelost.
@ sterke koffie | 13-09-15 | 22:50
.
Eens met jouw beredenering, en voor jou een vraag, voor mij een weet. En de gevolgen worden door de veroorzakers NIET onder ogen gezien, omdat die van gekkigheid niet weten wat te doen met al dat geld vanwege geen ENKEL gevoel aan empathie, introspectie, kijk op de wereld omtrent sociale ontwikkeling, en zo kan ik nog wel even doorgaan. De hedendaagse beredeneringen hebben dan ook helemaal niks met sociaal stelsel te maken, sterker nog; onze zogenaamde democratie is ondergestopt met dubbelspraak (vandaar ook mijn referentie naar een 'dubbele' agenda, zegge... heilstaat); vrede = oorlog, democratie = socialisme, recht van meningsuiting = blindelings je smoel houden...
Onze politici zijn poppen die worden bestuurd door de multinationals. Zij bepalen de vooruitgang al dan niet de teloorgang van onze maatschappij in alle facetten, zo ook zorg en onderwijs wat je hebt vermeld.
@Botte Hork | 13-09-15 | 20:59
Nee dat is gelul. Kern van het probleem is de hunker naar gratis geld. Dat overstijgt religie met gemak.
Aha, 2/3 van de Syriërs op de vlucht is *binnen* Syrië gebleven?
Dan kunnen ze net zo goed *allemaal* binnen Syrië blijven, toch?
Puntje 14
Het in de regio mogelijk maken van een asielaanvraag gaat een nog veel grotere stroom asielzoekers opleveren omdat dan zelfs de mensen die niet die mensensmokkelaars kunnen betalen ook in staat gesteld worden om asiel aan te vragen.
Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:39 Stel je toch eens voor dat het de politiek correcte goedmens daadwerkelijk gaat lukken om miljoenen moslims Europa binnen te sluizen, zodat er uiteindelijk een burgeroorlog ontstaat en de economie instort en mensen massaal verarmen en de criminaliteit woekert zoals nog nooit is vertoond, zou je dat dan met grote tevredenheid bekijken? Je hebt je goedmensenplicht gedaan, je hebt je empathische waan uitgeleefd en en passant heb je een redelijk goed functionerende samenleving grondig naar de klote geholpen. Zou dat een wenselijk resultaat zijn, van al die menslievendheid, al dat mededogen, al die goedmenselijkheid? Heb je je ooit wel eens verdiept in wat IS zoal uitvreet en Boko Haram en meer van dergelijke gezelligheidsclubjes? Heb je wel eens gehoord van de verkrachtingsepidemie in Scandinavië, en van gelijksoortige verkrachtingsschandalen in Engeland. Ga eens kijken in Malmö, Marseille en de voorsteden van Parijs.
Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:50
Dat is zeker geen andere discussie..
Op het moment dat die bewuste vluchteling veilige landen doorkruist op zoek naar het land wat hem of haar de beste voorwaarden biedt, is zo iemand een economische vluchteling ja.
.
Maar het allerbelangrijkste is dat de mensen geen perspectief kunnen hebben op een vaste verblijfsvergunning.
Zodra de lucht is geklaard in de landen van herkomst, terug.
Ommezwaai | 13-09-15 | 23:44
Dat is een andere discussie. Hier worden Syriërs neergezet als louter economische vluchtelingen. Is een Syriërs een economische vluchteling zodra hij Turkije verlaat? Daar hebben we het over.
Als de aantallen vreemdelingen die deze kant op komen zo relatief klein zijn. Dan is het knap hoe groot de problemen zijn die ze veroorzaken. Deze volksverhuizing van het middenoosten en afrika naar europa is dus blijkbaar in de meest kleine vorm enorm schadelijk voor de gastlanden op cultureel en economisch vlak en dus een reden om daar onmiddellijk mee te stoppen. Die gekken uit Brussel hebben al genoeg schade aangericht met hun euro, open grenzen, het verarmen van de rijke lidstaten, het ophitsen van de Russen en nu met hun rampzalig beleid om honderdduizenden vreemdelingen de landsgrenzen over te laten steken. Gelukkig hebben Duitsers de grens dichtgegooid. Hopelijk is dit geen symboolpolitiek.
Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:39
Dus omdat ze dit in Syrië hadden, moeten wij ze het in Europa ook maar (gratis) geven?
Hoeveel van die vluchtelingen zijn er in opstand gekomen tegen Assad?
Hadden ze het dan zo slecht onder hem?
@soledad | 13-09-15 | 23:05
PS, Ik heb even met hem overlegd en hij vindt het een goed idee, hij heeft zelfs een piloot in de aanbieding !
static0.ad.nl/static/photo/2014/11/15/...
De held is de man of vrouw die uitvindt hoe je vluchteling, gelukszoeker en terrorist onderscheid. Hier hoort idd toegangscontrole mbt alle grenzen bij.
Er wordt naar mijn mening steeds teveel aandacht besteed aan het verdrinken van dobbernegers. Ik zou zeggen, allemaal héél erg, maar toch nog het minste probleem. De grootste stroom gaat toch via Servie, Macedonie en Hongarije.
Ommezwaai | 13-09-15 | 23:32
Wat iedereen hier schijnt te vergeten, is dat de meeste vluchtelingen een huis, een baan, scholing voor de kinderen en toegang tot medische zorg hadden. Syrië is geen ontwikkelingsland waar ze nog tussen de vliegen in plaggen hutten wonen. Er was helemaal geen reden om economische vluchteling te worden.
@Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:19
Je hebt gelijk. Maar asiel verschaffen we niet aan iedereen die niet helemaal perfect woont, om het maar esn zo te zeggen
Rösling heeft leuk praten maar nu reeds is Zweden nummer twee in verkrachtingsonderzoek. En Malmö wordt steeds meer één grote nogozône. En kortgeleden werden er nog mensen onthoofd in een Zweedse IKEA. Als eenmaal moslims nog veel duidelijker dan nu mensen gaan verkrachten en vermoorden en beroven en kunst vernielen, enzovoort, en als dit allemaal onmogelijk nog te ontkennen is door de maffiose wegkijkindustrie, dan vraag ik mij af wat die moreel zo hoog te paard zittende mensen eigenlijk zeggen, die mensen die dus jarenlang met het moreel chanterende en demoniserend vingertje gewezen hebben naar de zogenaamd extreemrechtsen en racisten en islamofoben. Wat moet je tegen hen zeggen eigenlijk? Ja, mevrouwmeneer de empathische superster, als je miljoenen mensen importeert die een ideologie aanhangen die geen fuck geeft om universele mensenrechten, en als je die mensen met hun ideologie alle ruimte geeft om overal de eigen haatenclave in te richten, is het dan een wonder dat daaruit al die destructie tevoorschijn komt? En u zegt dat u het niet kon weten? Maar dan moet u al die tijd onder een steen hebben geleefd. Of systematisch alle informatie erover hebben weggeblokt. Want het internet is afgeladen vol met zeer goed onderbouwde verklaring van het betreffende onderwerp. Boeken, lezingen, interviews, enzovoort. Het is te hopen dat de politiek ooit tot het wereldschokkend inzicht komt dat nazisme geen verzinsel is van Walt Disney, en dat stalinisme geen jeugdafdeling is van het leger des heils, en dat islam alles behalve een religie van de vrede is. Ik hoop van harte die dag ooit mee te maken. Maar ik vrees het ergste.
@necrosis | 13-09-15 | 23:16
server dingetje denk ik.
Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:29
Veilige plekken zat in Turkije.
Maar de Turken zijn niet gek. Die willen eerst het kaf van het koren scheiden.
Oftewel de lui die over en weer oorlogsmisdaden hebben begaan aanpakken.
En juist veel van deze figuren pakken het bootje...
necrosis | 13-09-15 | 23:27
Trust..
.
En denk eraan, met uw belastingafdracht op de arbeid van morgen, kan een asielzoekerT wel een aantal dagen eten, slapen, schijten en telefoneren!
groen links anyone ?
Ommezwaai | 13-09-15 | 23:23
Daar mogen ze niet komen van necrosis, ze waren immer al veilig in Turkije.
Moi2 | 13-09-15 | 23:25
Het is uiteraard niet echt maatgevend, maar de reacties op dit artikel zijn wel veelzeggend.
www.telegraaf.nl/buitenland/24487953/_...
@Ommezwaai | 13-09-15 | 23:25
Was ik ook niet van plan.
Mijn wekker staat op 6:00 dus ga ik lekker tussen de klamme lappen.
*out*
necrosis | 13-09-15 | 23:23
Die conclusie hoor ik graag. Praten we dan verder.
Ommezwaai | 13-09-15 | 23:10
Zo was het ook met de multiculti.
Een paar naïeve "kijk eens hoe sociaal ik ben" subsidiesponzen waren voor en dat werd dan door de media verkocht als "het Nederlandse volk is vóór"... je reinste volksverlakkerij.
necrosis | 13-09-15 | 23:23
Ik zou het niet eens proberen.
Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:19
En Griekenland dan?
Hongarije wellicht?
Zijn ze daar onveilig?
.
Kijk dat deze mensen niet op de Nederlandse wijze worden gepamperd, wil nog niet zeggen dat ze daar onveilig zijn.
@Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:19
Jonge vrouwen in Nederland die graag een avondje uitgaan in een jurkje, kort rokje of tanktopje voelen zich in eigen land vaak ook niet veilig.
Zal ik daar eens een stevige conclusie uit trekken?
necrosis | 13-09-15 | 23:12
Een gevoel van veiligheid bestaat niet alleen uit het feit dat je niet meer vermoord wordt. Veiligheid uit zich in verschillende facetten. Het feit dat u en ik hier vrij onze mening kunnen verkondigen, is ook een vorm van veiligheid. Ik weet zeker dat als u een jaar zou moeten verblijven in een vluchtelingenkamp in het zuiden van Turkije, dat u zich daar niet meer veilig voelt.
@Ommezwaai | 13-09-15 | 23:17
Boris mag het proberen, ik wacht nog op zijn antwoord.
@taxhond | 13-09-15 | 23:13
Nee. De aantallen waar het om gaat zijn de mensen onder de 50. DIE maken een land, de politiek, de toekomst.
Dit is waar het om gaat:
en.wikipedia.org/wiki/List_of_soverei...
Bedankt!
@deraderendraaien | 13-09-15 | 22:13
Dat is wel het minste.
Waarom zetten ze deze mohamedaan niet direct op het vliegtuig terug?
necrosis | 13-09-15 | 23:12
Dat zal Boris naar alle waarschijnlijkheid niet gaan lukken.
.
Dezelfde retoriek als kereltje Alexander gebruikt hij. Als je het verschil niet kunt inzien tussen een haatbaard en iemand die zijn haar wat stevig verft, is zwakbegaafd nog mild uitgedrukt.
@soledad | 13-09-15 | 23:05
Ik denk dat als je het aan de vader van maxima vraagt (Jorge Zorreguieta), de terugreis per vliegtuig de voorkeur heeft.
@Mark_D_NL | 13-09-15 | 23:10
Dat vindt Joris niet leuk....
Ik reaguur hier vaak en uit me vaak pessimistisch en kritisch, maar als ik Hans Rosling moet geloven, ben ik een pessimist die de feiten negeer. Ik hoop dat Rosling gelijk heeft en krijgt en dat ik op Geenstijl jarenlang de grootst mogelijke onzin heb zitten uitkramen. Voor mij wordt dan natuurlijk de vraag: waarom vind ik het zo lekker om griezelverhalen te geloven over de toekomst van de mensheid en van de maatschappij. Heb ik dat op de één of andere manier nodig, een verhaal van hel en verdoemenis. Nu de dominee ze niet meer predikt vanaf de kansel, halen we de onheilsverhalen wel elders vandaan. Wie weet, interessante gedachte. Of is het gewoon weglopen voor de eigen verantwoordelijkheid? En zijn pessimistische verhalen over de toekomst, de multikul, de islam, overbevolking, etc., etc., alleenmaar zovele manieren om iets of iemand anders de schuld te geven van een gevoel van onbehagen?
Zo. Dit zijn mooie overdenkingen voor de zondagavond, en laat ik - nu eens niet in mineur - iedereen een goede week wensen.
Tot laters. Maak er wat van.
Waar ik doodziek van wordt zijn die lijstjes die aantallen afzetten tegen de huidige bewonersaantallen. Er moet gekeken geworden naar de bevolkingsdichtheid, en dan blijkt alras dat Nederland t.o.v. de ander naties gewoon vol zit. Vol=Vol, hoe onwelgevallig dat voor sommigen dan ook moge zijn; Je moet immers bij zo'n vraagstuk niet alleen de totale bevolking in aanmerking nemen, maar (vooral) ook de beschikbare oppervlakte: nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_lande...
@Borrelende Boris | 13-09-15 | 23:01
Ik mis de overeenkomst tussen iemand die in een isoleercel zit en een gelukszoeker.
Wellicht kun je wat duidelijker zijn?
@necrosis | 13-09-15 | 23:00
ja, waarom?
Moi2 | 13-09-15 | 23:05
Ze stonden vandaag inderdaad op de Dam in Amsterdam met een minimale bezetting te schreeuwen om meer vluchtelingen.
Uiteraard mag de belastingbetaler het gelag betalen, maar dat interesseert ze geen ene reet.
.
Volgende keer de Mariniers er maar eens op af sturen. Hebben we in ieder geval nog wat lol van onze centen...
@deraderendraaien | 13-09-15 | 23:03
Bedank me maar niet.
Zie het maar als je toekomst....
Waar blijft Ebru?
Ommezwaai | 13-09-15 | 22:41
Ze zit nog bij de kapper.
@yacoda | 13-09-15 | 22:59
Goede link, trouwens. Dat is een belangrijk bericht.
Het kan niet zo zijn dat de meningen van alle media (vooral de MSM), zo ongeveer alle politici en BN-ers hetzelfde zijn als het over de huidige massale instroom van 'vluchtelingen' gaat.
De media moeten zich houden aan een allochtonenquotum vanwege de representativiteit.
Of het nu nieuwsrubrieken, soaps, reclame, tijdschriften, kranten, zelfs huis aan huisblaadjes betreft, overal zie je de uitwerking daarvan.
.
Alleen als het de mening van de meeste burgers betreft, die haaks blijkt te staan op die van de media en politiek, .. zoals uit opinieonderzoeken telkens blijkt, is deze regel niet van toepassing, ... dan mag die mening ineens niet representatief in de media vertegenwoordigd zijn.
@yacoda | 13-09-15 | 22:59
Ze zijn in paniek.
je wordt er moe van.
duitsland sluit de poort.
hoe worden de uitkering zoekers terug gestuurd,zal ook wel weer een probleem worden,per vliegtuig?
smeren ze de boel vol strond,worden ze door de gezagvoerder er uit geknikkerd.
500000 syriers in Saoedi arab,verblijfsvergunning.
als buitenlands bedrijf die een jop heeft in s.a, moet je een x aantal s.a op de loonlijst zetten die nooit op de arbeidsplek verschijnen.
de syrieers zullen wel nodig zijn anders worden ze er uitgeknikkerd.
was het niet zo dat de w.c in de vliegtuigen verstopt waren door paspoorten van geluk zoekers.
bootvluchtelingen,verantwoordelijkheid bij de criminelen,die de boten meer als overvol proppen.
ze kunnen zo de grenzen over marcheren,geen probleem,komt nog als ze retour moeten.
ouderenzorg waar heeft prof het over,ouderen worden uit de bejaarden huizen gezet,7% was zeker met de personele kosten er bij,de kosten a 36000 per asiel komen nog
bovendien vallen er bij bosjes ontslagen in de ouderenzorg,veelal 2 verdieners,die straks door minder inkomsten op een houtje moeten bijten,als hun uitkering is afgelopen.
ik zou zeggen de beuk er in,de wereld is van iedereen,maar je kan niet duizenden vluchteling,die fokken als konijnen,dat ze hier maar mogen blijven op de kost nemen.
want het is zo zielig,voor de kinderen, als ze weer naar hun thuisland terug moeten.wat zou je denken van de duizenden n,l die met hun kinderen voor een betere toekomst naar het buitenland vertrekken,is dat niet zielig voor de kinderen.
Je ziet dat ook nu weer onze overheid en NPO net als toen met de Multiculti nu wéér met liegen, bedriegen en eenzijdige berichtgeving ons deze "vluchtelingen" door de strot proberen te wringen.
-
Vanmorgen op radio: "Nederlanders verwelkomen massaal vluchtelingen".
Ik ken in mijn omgeving niet één persoon die deze parasieten wil verwelkomen, niet één!... tenminste niet op een vriendelijke manier.
@necrosis | 13-09-15 | 22:16
Bedankt voor deze illustratie bij mijn tegel.
Rutte cs beseffen niet hoe boos we om dit soort verhalen die zich met de dag opstapelen.
necrosis | 13-09-15 | 22:55
In een isoleer cel van een gevangenis zit je ook veilig, maar daar wil ook niemand de rest van zijn leven doorbrengen.
Heb jij soms last van een hangende 'post' knop?
Dit is toch wel opmerkelijk nieuws in dit verband: Duitsland stapt uit Amerikaanse alliantie en wil samenwerken met Putin inzake Syrie crisis/oorlog. Zie deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/20... (is een bericht van gisteren maar kon er niets over vinden dus plaats het hier dan toch).
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
@omanders | 13-09-15 | 22:44
Mensen die vanuit een veilig land een oversteek maken naar een ander veilig land, zijn geen vluchtelingen.
Wat mij betreft pleuren ze al die gratis geld zoekers terug over de grens waar ze vandaan kwamen.
En de gutmensch ging pas echt los toen er een knulletje van 3 jaar oud verdronk.
Erg genoeg, begrijp me goed.
Maar check dit eens, www.welingelichtekringen.nl/samenlevin...
@ecologiste | 13-09-15 | 22:36
Och, Och, Och.. Bij jouw is het weer erger... eehhh. Klopt.
--
Maar. Laten we het hier dan niet zover komen. Dus ga nou niet bijdehand lopen doen. Geef eens wat tips and tricks. Als ik nu morgen de bus in wel. Wanneer kan ik dat beter niet doen. Ik wel wil wat epxert advice?
@monmax | 13-09-15 | 22:48
Kijk naar Irak, Libië en Egypte.
Daar was het relatief rustig onder het bewind van een dictator.
Maar die moesten weg want: niet democratisch gekozen.
Kijk eens wat Morsi (Egypte) te wachten staat als voormalig 'gekozen' president.
Zo eat that Koewinsie! alle letters weer lekker zwart!
fleischer | 13-09-15 | 22:30
Nee geen dubbele agenda, maar een totaal uit de hand gelopen wensdroom van een Europese superstaat. Alle goede bedoelingen lopen totaal stuk op de werkelijkheid. Open grenzen waren bedoeld voor Europeanen. Niet voor vreemdelingen om in en uit te wandelen en te profiteren van de voordelen van de sociale welvaartsstaten. In dit tempo klappen die in elkaar. Nu al zijn de huurhuizen op. Whats next? Zorg? Onderwijs?
@necrosis | 13-09-15 | 22:41
Eensch. Dat volk daar is gebaat bij een sterke dictator. Onmenselijk ja, maar wel waar.
@nlnl | 13-09-15 | 22:40
In principe weten Gutmenschen niet dat voor je geld uit geeft je het eerst moet verdienen. Maar als raamambtenaar weet je niet beter natuurlijk. Vreten van de pot van Egypte. "The problem with socialism is that in the end you run out of other people's money. (M. Thatcher) En zo nog een hele riedel meer.
Je zou kunnen stellen door de mensen hier van geld te voorzien de mensen daar benadeeld worden dus asocialisme of zo.
Rutte gooi die grenzen dicht,want er zitten al genoeg mafkuikens zoals deze Bregman binnen onze grenzen!
En dan deel ik Bregman niet in bij de koppensnellers van IS die er ook tussendoor glippen.
"Professor Rosling legt uit dat vluchtelingen niets liever willen dan het vliegtuig nemen. Ze hebben daar eigenlijk ook het recht op, maar de luchtvaartmaatschappijen zijn bang dat ze een boete krijgen als ze economische migranten aan boord nemen. En dus weigeren ze uit voorzorg iedereen die geen visum heeft."
Je kon er op wachten. De moordenaars - zij lokken ze immers hierheen - proberen zich een alibi te verschaffen.
1) Zie het argument over veilige gebieden: Men HOEFT niet naar Europa vluchten. 2) Dus is het dichtgooien van de grenzen genoeg.
Joris-de-Almachtige heeft alles weer onder controle, comments staan er weer netjes in zwart op wit.
*rondedansje doet*
Niets zo rustgevend als de kleur groen. Precies wat we nodig hebben na de ontluisterende beelden van een bestormd fort Europa. Heeft er eigenlijk al iemand gezegd dat we rustig kunnen gaan slapen? Heeft iemand überhaupt nog iets van Rutte gehoord de laatste tijd?
Waar blijft Ebru?
@monmax | 13-09-15 | 22:32
Men had de oppositie in Syrië nooit moeten steunen.
Dan had IS geen poot aan de grond gekregen!
<font color = "000000">
Warrig verhaal. De mentale koppeling tussen veel geld uitgeven aan de elite die Europa binnen weet te dringen en het gebrek aan geld om de arme massa die in de kampen achterblijft te helpen ontgaat Rutger volledig. Er zijn nauwelijks gutmenschen te vinden die zich druk maken over die kampen. Logisch want er zijn daar nauwelijks journalisten om zielige plaatjes te schieten.
Zolang de reaguursels in groen getoond worden stop ik met GS bezoeken. T leest niet.....
Iran komt nog wel een keer aan de beurt. We hebben Irak gehad en Libye. Dus twee zeer sterke oliestaten die eigenlijk seculair waren in de meerderheid (Arafat was ook niet bepaald een ortohodox moslim).
Tsja vroeg of laat zou Syria aan de beurt zijn. De Collateral damage is voor deze keer op conto aan Duitsland en een paar ander Europese landjes.
Voorlopig even geen berichtgeving uit Tel Aviv of Jerusalem.
Nu mogen jullie even zweten in Europa en vergeet niet dat het peanuts is vergeleken met ons in Israel.
K. Regenjas: Wie van het onveilige Syrië naar het veilige Turkije gaat is een oorlogsvluchteling. Wie van het veilige Turkije naar Griekenland gaat, kan daar onmogelijk een veiligheidsreden voor hebben. Sterker nog, je bent je leven waarschijnlijk zekerder als je aan wal blijft. Bootvluchtelingen vanuit Turkije zijn dus per definitie economische asielzoeker.
.
Hoop dat Quid & Paternotte nu ook duidelijk het verschil tussen een vluchteling en economische uitzuiger kunnen maken.
o/~ In een groen groen groen groen knoooollen knollenveld...
Ik reaguur alleen omdat ik groen een mooie kleur vind.
@A. Vd heide4569 | 13-09-15 | 22:24
Je vergeet nog een klein detail:
Vanwege de enorme drukte in Ter Apel (aanmeldcentrum) moet er op termijn een tweede aanmeldcentrum gerealiseerd worden in Gilzen-Rijen.
Ik denk niet dat inwoners van die streek daar op zitten te wachten.
De EU luistert niet naar 500 miljoen inwoners en dat gaat ze punten kosten!
Met alle respect, maar met het laatste argument van K. Regenjas gooien jullie je eigen glazen toch in? teken.geenpeil.nl gaat (althans volgens deze site) over het associatieverdrag met de Oekraïne en verder niet. Door het breder te trekken geef je de tegenstanders (á la Hansje van Balen en Kereltje) alleen maar munitie in handen, "Zie je wel, stokerij".
Ter zake, argiment 16 niet gelezen, "Maak van Syrië en Irak een glasplaat". Bronbestrijding heet zo iets. Radicaal, maar wel effectief.
Rutger Bregman... Heb even wat doorgezocht... Een links, slap lulletje uit '88, nét iets te trots op z'n socialistische TED Talkje... Nee, dáár moet je de waarheid van verwachten.
Maakt ook nogal verkeerd gebruik van z'n bronnen, door wel te benoemen waar z'n gebruikte figureren en cijfers vandaan komen, maar ze vervolgens zó te presenteren dat ze precies zó te interpreteren zijn als het hem uitkomt.
</font>
Dan zou dit weer zwart moeten zijn.
@ sterke koffie | 13-09-15 | 22:29
.
Heeft te maken met een dubbele agenda?
Al decennia vangen we hier vreemdelingen op. En de lessen die we daaruit hebben getrokken weigeren onze bestuurders te zien. De integratie is mislukt zei Merkel al ooit. En Rutte zei dat ook al zoiets over de mulitculturele samenleving. Waarom dan nog meer vreemdelingen in huis halen terwijl je weet dat de integratie nu al zo moeizaam verloopt. Hoe zit het met de zorg voor onze eigen ouderen die gedwongen langer thuis te blijven. Waarom krijgen zij niet de opvang. Verdienen die geen tegemoetkoming nadat deze decennia lang hebben kromgelegen voor onze verzorgingsstaat. Al die bloemenhippies met hun bordjes omhoog 'welkom in mijn huis', ga eerst maar eens boodschappen doen voor die vereenzaamde bejaarde bij jou om de hoek die voor jouw toekomst en dit land heeft kromgelegen. Of is dat niet sexy en exotisch genoeg? En als je ziet wat er binnenkomt. Allemaal jonge mannen. I want a job, ja sluit maar achteraan in de rij, want er staan nog 500.000 werkelozen geregistreerd in dit land.
Het is absurd dat mensen hier vrij in en uit kunnen wandelen en zo in de ruif van de verzorgingsstaat kunnen duiken. Dat gaat niet goed. Duitsland gooit de grens dicht en ik hoop dat Nederland heel snel gaat volgen.
kan dit groen uit?
Botte Hork | 13-09-15 | 22:21
Ik flip helemaal!
-weggejorist-
CDA propaganda ??
@eerstneukendanpraten | 13-09-15 | 22:15
www.fliptext.org/
Ik vind het een beetje een onderschatting van de reaguuders. Van de week toen dat stuk onzin online kwam is het al uitgebreid afgebrand in de panelen.
O/T
Dat groen is niks of zijn jullie bezig om GS in 3D te maken?
Jimmydepimmy | 13-09-15 | 22:02
Precies. Ik heb ook enkele migratie economen voorbij zien komen. Zijn heel goed in cijfertjes, maar begrijpen niets van de maatschappelijke processen en de gevolgen. Ze denken dat de waarheid in het cijfertje schuilt, wat bizar is.
Who's afraid of red, yellow and ..... green?
@ Berthe | 13-09-15 | 22:13
.
Goh, zoek nog klanten voor gezellig Jazz-combo met herkenbaar repertoire voor een tijdleauze belevenis. Stuur me maar een PMmetje
@lady blabla | 13-09-15 | 22:14
Ik heb hem mijn nietmachine laten opeten, maar dat was niet genoeg.
*op zoek gaat naar zwaardere middelen*
Moldavië:
"De politie meldde dat er zo'n 15.000 demonstranten op de been waren. Ze beschuldigen de regeringen ook van grootschalige corruptie, maar steunen de EU-koers die de regering vaart. Het gaat de betogers alleen niet snel genoeg".
Regering corrupt als de tering maar wel bij de eu willen.
www.telegraaf.nl/buitenland/24488577/_...
Daarom dus GeenPeil.
Everyboby else is just green!
Een "Zweedse" deskundige, enough said...
Bekijk dit angstaanjagende filmpje maar eens over het Zweedse asielbeleid: www.youtube.com/watch?v=w7IaCcAJQwY SHOCK!! HORROR!!
Ik kan er niet meer tegen....
youtu.be/Cz-eChJG81k
@deraderendraaien | 13-09-15 | 22:01
Ik las eergisteren een artikel over een Nederlandse vrouw die al jaren niet meer onder de douche heeft gestaan vanwege een evenwichtsprobleem.
Lees en huiver:
www.ad.nl/ad/nl/1681/Prinsjesdag/artic...
Ik kan hier zo kwaad om worden......
Botte Hork | 13-09-15 | 22:11
Ik snap het bijna.
Heerlijk die appeltjesgroene weiden.
I see the Light.
Heeft Jesse Klaver op mijn beeldscherm gelikt?
necrosis | 13-09-15 | 22:06
Vervolgens blijven al die mensen zitten in de Zuidelijke en Oostelijke landen die overduidelijk niet het geld of de capaciteit hiervoor hebben, krijgen daardoor waarschijnlijk versneld een staatsburgerschap en kunnen volgens het Schengen verdrag vrij doorreizen naar Nederland, waar ze in de illegaliteit belanden en voor nog meer overlast zorgen. Dat is winst volgens u?
De kern van het verhaal is extreem domme gûtmensen op te hoge posities, die zich hebben ingegraven tegen de kritische buitenwacht.
Zeverende gûtmensjes die tevaak op vakantie gaan en daar dan "aardige" buitenlanders aantreffen
dus alle buitenlanders zijn zowiezo "liev"
@Desmoulins | 13-09-15 | 22:02
Verfrissend om te lezen is,dat hij niet alleen 3 jaar cel kreeg,maar ook voor 5 jaar zijn rechten kwijt is.
Dat mag dan hoop ik betekenen, geen recht op uitkering,huis en gezondheidszorg?
Internationale politiek is een spel waarin Duitsland uiteindelijk altijd capituleert!
Asielzoekers die op een toeristen- of studentenvisum komen, zijn niet echt legaal. Ze hebben het visum met valse voorwendselen bekomen.
in het groen groen knolleland
lopen de gutmenschen heel parmant
stikkend in gutmenschen tranen
zonder enig verstand
Moslims utnodigen voor frites en appelmoes,
o ja vrouw en kinderen zitten nog in het oorlogsgebied,
die konden niet zo hard lopen,
als ik maar hier ben...........
@eerstneukendanpraten | 13-09-15 | 21:50
¡ɥdɹǝʇs ɯɐןsı ɥdɹǝʇs ɹǝpɹǝʌ uǝ ˙doʞ uظız do ʇɐɐʇs ɔıdoʇ ǝןǝɥ ʇǝɥ
Wie is Bregman? En waarom zou ik dat gewauwel moeten lezen? Na de eerste alinea al afgehaakt. Het gaat blijkbaar al lang niet meer om het daadwerkelijk helpen van de ware vluchteling maar om je gelijk te halen in de discussie omtrend de "vluchteling" en om je vooral voor te doen als de ultieme goedmens. Misselijk makend.
Kleuren van de vlag van Saoedi waar een kraantje is omgevallen 9/11.
De directie van GS heeft het advies van het kabinet om in te zetten op zelfredzaamheid opgevolgd en uit bezuiniging de technische Joris naar huis gestuurd.
De redacteuren plaatsen nu de stukjes zelf, je ziet wat er komt van die zelfredzaamheid, alleen maar ellende.
Zo klaar met die Bregman. Telkens als ik iets van hem lees (wordt mij gedeeld op Facebook, shut up) zie ik steevast zulke drogredenen.
Ik haat groen.
Ik haat groene auto's (de kleur).
Ik haat groene auto's (het imago).
Groene truien.
Groenvoer.
Ik haat groene politiek.
Groene stroom.
Groene thee.
Groene kliko's.
Ik haat de groene vlaggen van de islam.
En groen haar.
En het meest haat ik
groene lettertjes.
Ik persoonlijk vind dat die groene kleur de aandacht van het topic behoorlijk afleidt.
Dus om het topic even in de goede richting te duwen:
We hebben geen vluchtelingencrisis, we hebben een gelukszoekerscrisis!
En mensen die in Nederland terecht komen via België of Duitsland zonder registratie in één van beide landen, kunnen we volgens de EU-spelregels gewoon weer over de grens zetten.
Nietwaar, meneer Juncker?
@De Psychiater | 13-09-15 | 21:58
Mijn post van 22:02 was als reactie op de uwe bedoeld.
Nou! *stampt met voet* Is het nu genoeg met dat kikkerkleurtje?
Toch heb ik onlangs onmuinig genoten van een broodje kebab bij restaurant Isis in Nijverdal...
Reaguursels Hamas groen? Gaat nog heel populair worden ben ik bang...
Haloef | 13-09-15 | 21:39
Dóe s uitleggen. Ik wil ook wel op zijn kop reaguren. Een ander nekkramp bezorgen. Gne.. gne
Toch weer even refereren aan deze:
www.youtube.com/watch?v=YnOF7y-KuHE
Iets over dat de vreedzame meerderheid irrelevant is...
Al die gutmenschen hebben werkelijk geen idee...
Dit is nou het islamitische antwoord op gastvrijheid:
linkis.com/www.gva.be/cnt/dmf20/JhaHw
Ik neem zomaar even aan dat deze Prof ook onderzoek heeft gedaan naar de impact voor de autochtone bevolking,waaronder veel ouderen die op dit moment in angst zitten om hun veiligheid en opzijgeschoven problemen? In dat geval is deze Bregman dan een harteloos asociaal stuk vreten,die ene groep die niet onder onze grondwet valt zolang ze hier niet geregistreerd zijn, bevoordeeld tegenover de groep die wel onder onze grondwetsrechten vallen.
Mocht Bregman daar geen onderzoek naar hebben gedaan,dan zou ik dat eerst maar eens gaan doen voor je zo belerend met je halve argumenten economische vluchtelingen verdedigd.
Is Jesse Klaver de nieuwe webmaster van GS?
Het COA is al een tijdje via een aantal recruiters op zoek naar een aantal nieuwe projectmanagers voor het realiseren van nieuwe AZC's en semi-permanente huisvesting. De politiek hier in Nederland is blijkbaar dus al helemaal op het lijntje van: openzetten, binnenhalen en maximaal faciliteren.
Ruslandrules | 13-09-15 | 21:51
Nederland grenst alleen maar aan veilige landen, hierdoor maak je van iedere vluchteling een gelukszoeker.
@Botte Hork | 13-09-15 | 20:59
Voor wat u in negen (9) woorden zegt, heb ik niet zelden vele alinea's nodig.
Even raak als simpel geschreven. Het is de kern.
Mijn onderbuik vertelt me dat Rutger Bregman nog nooit een echte baan gehad heeft. Heb ik gelijk?
Bregman modus aan: slechts 0,001% van alle moslims heeft zich aangesloten bij IS, dus IS is geen probleem.
Geen stijl heeft het groene Alexander d66 virus , gaarne injectie!!!
@faz | 13-09-15 | 21:43
Weet niet hoe de berekening is per km2 landoppervlak, maar 1 vluchteling op 270 Nederlanders is het laatste getal dat ik ergens op TV hoorde. Dan kom je uit op bijna 63.000 vluchtelingen. Gezien de getallen van de laatste tijd zal het aantal wel hoger liggen.
@eerstneukendanpraten | 13-09-15 | 21:47
Zolang Fonda er nog steeds beter uitziet dan de gemiddelde vrouw, heb ik er geen moeite mee!
There are lies, damned lies and statistics. Het is gewoon overal kut.
PS Hans Rosling rules www.youtube.com/watch?v=jbkSRLYSojo
@necrosis | 13-09-15 | 21:44
Volgens mij krijgen we hier allemaal een Greencard.
Op naar Florida!
Oh, maar dit is die halve gare van het boekje "Gratis geld voor iedereen". U weet wel iedereen een basisinkomen en zo.
@kicktherabbit | 13-09-15 | 21:35
Maar je hebt het zelf over vluchtelingen. Waarom zou je met een visum geen vluchteling kunnen zijn? En illegaal word je vanzelf als je niet op tijd uit het land vertrekt.
Dus.
Kleur van een neuskeutel.
@Mark van Leeuwen | 13-09-15 | 21:48
Nope, die is nog ouderwetsch zwart op wit.
Zal ik hem even uitproberen?
*gnehehe*
Ik snap de redenering wel dat de vluchtelingen al in Turkije veilig zouden zijn en dat iedere beweging in westelijke richting daarna 'gelukzoekend' is.
Dat zou echter betekenen dat Turkije alle vluchtelingen maar op moet vangen en ergens is toch ook wel te begrijpen dat als je eenmaal de keuze hebt gemaakt om al je bezittingen achter te laten in Syrië, je een inschatting maakt van het land waar je de komende jaren (want IS is voorlopig niet weg) wilt verblijven...
K. Regenjas gaat wel wat kort door de bocht wat mij betreft
En toch voel ik ook nostalgie dl.maximumpc.com/galleries/classicsoft...
Groen is de kleur van sputum & kots.
Ik neem nog een absint
Het aantal is misschien relatief klein, het culturele en religieuze verschil is relatief groot. Dat is de kern van het probleem.
Haloef | 13-09-15 | 21:39
Reaguurt u (mag ik u zeggen?) op zijn kop?
@eerstneukendanpraten | 13-09-15 | 21:45
Ik zie inmiddels alles in paars met gele stippen.
Ben ik nog te redden?
@ necrosis | 13-09-15 | 21:33
"Gelukkig zit mijn favoriete knopje nog steeds op zijn plek..."
En is dat ook groen uitgeslagen?
Mijn geweten tikt voor autochtone Nederlanders, (voormalige) rijksgenoten en bevriende West-Europese volkeren. De rest kan zich beter schikken en zich gedragen, als ze hier komen, anders kunnen ze een vette trap onder hun reet krijgen en in de richting beginnen te lopen waar ze vandaan gekomen zijn. Zoals dat ook op de hele wereld gangbaar is.
necrosis | 13-09-15 | 21:44
Dan zijn jullie samen bijna 110 jaar oud!
Ah, joh hey!.. te gek joh hey!
Whoehoeee!! Geef die vluchtelingen allemaal een paddo'tje van mij hey! Peace man.. Green text forevâh!
Dat groen is een uitnodiging om met dezelfde poepargumenten te komen als Bregman. GS is goed in het ontkrachten van poepargumenten en de avond is nog jong!
@Nilfisk | 13-09-15 | 21:44
Helaas, jouw comment was ouderwetsch zwart op wit.
*na na nana na*
Is het niet mogelijk roos, wit , blauwe reacties te maken? Lekker nationalistisch. Kunnen we wel wat van gebruiken in dit van ellende uiteenvallende land.
Heb net een paar halveliters koud Hollandsch bier tot mij genomen en nu begint alles groen te worden. #stopmetdrinkennu
Ik wil ook even in het groen reaguren, dat is alles.
@Stormageddon | 13-09-15 | 21:33
Als alles dan toch in het groen moet, doe dan gelijk ook Comic Sans. Toch?
@Piet Karbiet | 13-09-15 | 21:41
Bij mij zit Jane Fonda in een niemendalletje op schoot.
*steekt tong uit*
@Thunderbird | 13-09-15 | 21:43
Dit dus. m.facebook.com/story.php?story_fbid=1...
Heeft the Blob bezit genomen van GS HQ?
Wanneer gaan ze die vluchtelingen duiden in hoeveelheid per km2 landoppervlak. Sterk vermoeden dat NL dan weer eens fier bovenaan staat.
Het kan me niet schelen hoeveel het er zijn. Mara iedere 'vluchteling' zoals we hier in dit filmpje zien is er 1 teveel. Dit mogen we onder geen beding toelaten tot Europa. Levensgevaarlijk.
@kicktherabbit | 13-09-15 | 21:35
Een visum is tijdelijk, dus met een uiterste houdbaarheidsdatum.
En wat doen wij doorgaans met spullen die over de THT datum zijn?
Juist!
@necrosis | 13-09-15 | 21:33
Nee hoor, Brigitte Bardot zit hier op de sofa.
uǝoɹƃ ʇɐp uɐʌ uǝʌoqǝʇsɹǝpuo ʞɐɐɹ ʞý
Ik zit middenin een LSD trip.
Strawberryfields forever.
Vet.
Ja Geenstijl, als je een vent bent verander je ook het font naar Comic Sans of een vette Romanée of zoiets. Haha.
voor mij is het rood, duhh.
Professor Superhirn | 13-09-15 | 21:28
Je bent dan op een gegeven moment illegaal maar dat is geen illegale grensovergang. Je hebt immers een visum dus gaat legaal de grens over.
Inmiddels is het tooltje ook op hol geslagen.
De 'reageer' knop is weg, even als de +/-
Gelukkig zit mijn favoriete knopje nog steeds op zijn plek...
Kom op redactie... Zo lastig is het niet om een colortag netjes af te sluiten. Het gaat met zo als als bold, of italic tag. Met zo'n forward slash schuine streep dinges met de wind mee, na het haakje.
@GeenStijl:
Ik ben nu bang aan het worden. Nu is het genoeg. Weg met dat gekke groen anders moet ik aan de pillen.
@leo de pejo | 13-09-15 | 21:25
Waarom hebben die lui van IS dan zwarte vlaggen?
En ga me niet vertellen dat IS niets met de islam te maken heeft....
Het zijn ONZE kinderen!!!!!!!!!
17 mln / 630 mln = 2,7% van europa is nederland.
Mooi stuk, alleen dat groen doet pijn aan mijn ogen, welke ral kleur is dit in vredesnaam toch niet de zelfde als het groen van die NSB partij van Alexander de Pechgeval, of CDA groen brbrbrbrbr. Doet maar een biertje pakken. (geen groen etiket).
@kicktherabbit | 13-09-15 | 21:27
Minder moeilijk dan je denkt. Binnenkomen met een tijdelijk visum, en dan langer blijven dan je visum toestaat. Simpel.
Polen had in Juni 200 oorlogsvluchtelingen opgevangen. Huise, scholing, en WERK enz. Polen had toen een hittegolf voor de bijde handjes.
Toch vertrokken de oorlogsslachtoffers zonder bedankje stiemum naar mofrika.....
@wakkere_nederlander | 13-09-15 | 21:05
Reaguursels zijn doorgaans een momentopname.
Er komen elke dag weer duizenden nieuwe comments, iets waar ik GEEN probleem mee heb.
K. Regenjas, lees dit nog eens:
"En bovendien komt één derde van de asielzoekers gewoon legaal binnen, via het vliegtuig, op bijvoorbeeld een werk- of studievisum."
en daarna:
"..., maar de luchtvaartmaatschappijen zijn bang dat ze een boete krijgen als ze economische migranten aan boord nemen. En dus weigeren ze uit voorzorg iedereen die geen visum heeft."
Een derde van de asielzoekers heeft dus een visum en kan dus gewoon met het vliegtuig hierheen komen, en probeert vervolgens asiel te krijgen. En zonder visum kom je het vliegtuig niet in. Daar is niets tegenstrijdigs aan.
Wat niet wegneemt dat die Professor Rosling er wel wereldvreemde opvattingen op nahoudt als het om immigratie gaat, blijkens zijn uitspraak dat asielzoekers "ook zonder visum recht hebben om per vliegtuig Europa binnen te komen." Je moet eens proberen zonder visum de VS, Rusland of China binnen te komen, Rosling.
Zathras | 13-09-15 | 21:26
Groen is de kleur van links.
Illegaal de Nederlandse grens oversteken met een vliegtuig. Dat vind ik knap. Vluchtelingen zijn creatief maar de douane op Schiphol ontwijken zie ik ze toch niet doen.
Groen is de kleur van de islam, en van schimmel. Dusssss
Ik kan hier niets meer mee. Ik ga de cavia's en de konijnen maar voeren hier in de tuin.
* Gelukkig planten die zich minder hard voort dan de islam kk cellen die hartelijk wordt binnengehaald in de EU-tumor *
Botte Hork | 13-09-15 | 21:03
Groen is de kleur van de islam.
nl.wikipedia.org/wiki/Groen_in_de_isl...
speisa.com/modules/articles/index.php/...
Op zich heeft K. Regenjas gelijk maar ik vraag me af wie ooit gehoord heeft van Rutger Bregman of de Correspondent leest.
Is dit niet een beetje veel aandacht voor een nono ?
Filmpje erbij.
www.youtube.com/watch?v=gaNewoyc8fU
Tegeltjse over vluchtelingen niet alleen in groen,maar dan ook graag geel erbij,om de ergernis wat meer beeldend te maken.
Ik vond die 15 weetjes wel verhelderend eigenlijk. Je ziet op Facebook en in de reaguursels de raarste verzinsels voorbijkomen, wat cijfertjes versterken het debat alleen maar. Hoe iedereen die feitjes interpreteert is een eigen keuze. Al die vragen in het groen kun je namelijk prima zelf beantwoorden. Van alle artikelen over het vluchtelingenprobleem vond ik die van Bregman nog wel het minst storend.
Hans Rosling wie ?
Maar volgens Eurotokkie is er helemaal niets aan de hand!
Waar hebben we het over?
How to Destroy Nations with Love and Tolerance
Multiculturalism as a weapon for World Government.
www.youtube.com/watch?v=isUSnmOGg08
Het is maar ruim 3 minuten en ook nog met een leuk muziekje.
Het laat treffend zien hoe de gutmenschen zich laten gebruiken voor kwaadaardige plannen waar ze waarschijnlijk zelf ook niet achter staan als ze zouden begrijpen waarvoor ze gebruikt worden.
Zweedse professor: forum.fok.nl/templates/forum2009/html/...
</ groentje>
Een kogel in je pokkel, hoeveel gewicht is dan nou ten opzichte van je totale lichaamsgewicht. Nou,dan. Kan geen kwaad.
</groen>
Zwart.
Botte Hork | 13-09-15 | 21:03
Off topic.
Omdat in de zin "in 2018 moet dat zijn gedaald naar 582 miljoen." de html tag font niet correct is afgesloten waardoor alles daarna groen is. < font color="green" > :-)
@Lauwe Koffie | 13-09-15 | 21:10
Standaard drogredenering bij linksen, marxisten, progressieven en goedmensen is: wijzen naar het contract/verschil tussen groepen en vervolgens huilie doen. En dan claimen dat we een morele plicht hebben om het verschil te verkleinen. Thats all there is to it.
Gifgroen word je ervan.
@Min-of-meer | 13-09-15 | 21:08
Van Rossum heeft met groene verf geknoeid in zijn column maar hij is waarschijnlijk de [groenmode = 0] aan het eind vergeten.
Of zo.
@Botte Hork | 13-09-15 | 20:59
Precies, de islam is het probleem. Met christelijke/joodse/boeddhistische vluchtelingen zou ik geen enkel probleem hebben. Met het importeren van moslims importeer je alleen maar achterlijkheid, terreur en stammenoorlogen.
@wakkere_nederlander | 13-09-15 | 21:05
En de groene pixel, ja je zou hem bijna vergeten, die staat op 12828892 !!
Twaalfmiljoen achthonderdachtentwintigduizend tweeennegentig! Ook een prestatie.
'verstop''= 'verstopt
Als Alexander Pechtold en Jesse Klaver nou eens dit artikel lezen....
Een andere drogreden van goedvolk zoals Bergman is om de huidige instroom van illegale islamieten als een op zichzelf staand feit te zien en dat dan te vergelijken met de totale omvang van de bevolking van Europa op dit moment. Dan kom je tot heel lage percentages, maar dit is een valse voorstelling van zaken, want er zijn al heel veel islamieten in Europa aanwezig. Die worden echter vaak 'verstop' in de statistieken, omdat alles ouder dan 2e generatie in de grote vergaarbak van 'autochtone' bewoners wordt gekieperd. daarnaast hebben we nu geen 'nul-situatie'. Nee, we hadden helaas vóór de start van de huidige massale instroom al allerlei grote maatschappelijke problemen met de multiculti-samenleving in Europa. Dat zal alleen maar sterk groeien door de huidige massa-immigratie, op de golven waarvan een explosieve mix van vluchtelingen, moslimextremisten, asielzoekers, gelukszoekers, criminelen en terroristen Europa binnenstroomt. Al met al: heel erg kut!
Groen is de kleur van het schoftentuig dat een ander opdraagt de islamitische hordes op te vangen.
Groen is het nieuwe zwart.
@Joris
Ik wil de comments weer graag zwart op wit lezen, niet groen op wit.
Is dit mogelijk?
@wakkere_nederlander | 13-09-15 | 21:05
De Groene Khmer heeft GSHQ aangevallen en is de redactie aan het dwingen Khmer-propaganda te verspreiden. Dit is een schreeuw om hulp van Joris.
Bregman acht het een morele plicht deze mensen op te vangen. Heb je daar een weerwoord op K? Hint: altruïsme.
Wat is dit voor smerig gifgroenlinks kleurtje?
@Botte Hork | 13-09-15 | 21:03
'Hoezeau zijn de guursels in het groen?'
Groene reaguursels zijn duurzaam dat is waarom!
@Botte Hork
De kern van het probleem is moslims die te veel in een sprookjesboek geloven en het gemis aan daadkracht door onze volksvertegenwoordigers en de Europese dictators.
Het kaartenhuis stort langzaam inelkaar. GO UK leave the EU so we can aswell!
@troje1 | 13-09-15 | 21:03
Je bent in de war met K. Regenjas!
5 Ja er zijn 500K goedkope Syriers aan het werk in S-A. Die blij zijn met het werk, maar minder worden behandeld dan door ISIS. Is het werk op, dan worden ze meteen het land uitgekickt. Dat is het antwoord op 5. Waar is de mensenrechtenorganisatie nu?
Na de domme uitnodiging van Angela Merkel gaat Schengen er helemaal aan. 100.000 vluchtelingen per week zullen hun toevlucht gaan zoeken in Duitsland. Oftewel of Duitsland elke week een stad wil bouwen voor (islam)migranten.
Dat is een on-mo-ge-lij-ke opdracht.
Het blijft niet bij grenscontroles. Alleen een ijzeren gordijn hoger dan de Berlijnse muur zal Duitsland redden na de episch domme uitspraak van Merkel.
Misschien maar goed ook!
Leuke analyse van regenjas.
Hoezeau zijn de guursels in het groen?
Goed verhaal van Bregman.
Grenscontroles aan de Nederlandse grenzen, is dat een optie?
Mensen die hier komen vanuit het veilige België en Duitsland hebben hier namelijk niets te zoeken.
Duitse overheid schopt arme Duitsers hun huis uit om plaats te maken voor moslims.
youtu.be/PnE3cFEehxg
De kern van het probleem is de Islam. Simpel.
REAGEER OOK