
GeenStijl Historisch Verantwoord! We hebben een zomercolumnist weten te strikken met een bijzondere reputatie op het gebied van cartoons & spotprenten. Deze zomer is hij onze eenmans interredactionele werkgroep cartoonduiding, om te laten zien dat het jankeballen over 'kwetsende cartoons' van nu, volstrekt verbleekt bij de hardheid, scherpte en ferme beledigingskracht van historische cartoons over slavernij, religie, koningshuizen en de vrijheid van meningsuiting. Klas, pak een kladblok en je kleurpotloden. We gaan weer wat leren vandaag!
Free labour, or The sunny side of the wall

Op de anonieme Britse spotprent Free labour, or The sunny side of the wall van 19 juni 1833 wordt gesuggereerd dat afschaffing van de slavernij, met name voor ex-slaven, nadelen kent. Als drankzuchtige vrije arbeiders zijn ze niet in staat voor zichzelf te zorgen. Op de achtergrond, bij een kokospalm, voeren twee mannen een gesprek. I tink dis is de last Tree on de Island, aldus de linker ex-slaaf. Waarop de ander riposteert: Burn a him down he is dam teep and troublesome to climb for de fruit.
Afgelopen woensdagavond zond BBC 2 de eerste aflevering uit van Britains Forgotten Slave Owners (
link). Het tv-programma dat tot stand kwam in samenwerking met University College London (UCL) gaat in op resultaten uit het
onderzoeksproject Legacies of British Slave-ownerhip. UCL onderzocht archieven van de Slave Compensation Commission (1833-1848) en publiceerde vervolgens, via een online database, de namen van alle 46.000 slavenhouders die onder de Slavery Abolition Act van 1833 een schadevergoeding hadden ontvangen voor het vrijlaten van 800.000 slaven.
Na afschaffing van de slavernij keerden veel voormalige slavenhouders met compensatiegeld terug naar Groot-Brittannië. Zogenaamde absentee owners veelal respectabele burgers uit de middenklasse waren nooit weggeweest en uit onderzoek blijkt nu dat er bijna evenveel vrouwelijke als mannelijke slavenbezitters waren. Profiteren van slavernij was bepaald geen white privilege want uit onderzoek kwam ook naar voren dat het aantal gekleurde slavenhouders vanaf het einde van de achttiende eeuw sterk toenam.
Het doorvlooien van de
Britse database is ook de moeite waard voor Nederlanders met interesse in het slavernijverleden. Hoewel pas officieel een Britse kolonie sinds 1814, werden slavenhouders in de Cape Colony (Kaap de Goede Hoop) eveneens gecompenseerd. Belangstellenden kunnen hun Nederlandse achternaam daarom gerust intikken op de database. Een naam als de Vries bijvoorbeeld komt vaak voor.
Het totale compensatiebedrag beliep in Groot-Brittannië uiteindelijk twintig miljoen pond, omgerekend naar de huidige waarde zon zeventien miljard pond. Een astronomisch bedrag. Historicus David Olusoga, de presentator van Britains Forgotten Slave Owners, sprak er dan ook politiek correct, maar anachronistisch schande van dat alleen slavenhouders werden gecompenseerd.
Geinig detail 1
In slavernij geboren kinderen van rijke blanke slavenhouders en zwarte slavinnen konden via Brits erfrecht zelf rijke slavenhouders worden. Voor zover bekend hebben dergelijke geluksvogels de slavernij op eigen plantages nooit afgeschaft.
Geinig detail 2
Uit de archieven van de Slave Compensation Commission blijkt dat er werd gecompenseerd voor 70-jarige slaven. Een opmerkelijk hoge leeftijd.
Bron cartoon.
Via het
onderzoeksproject Slave owners in Amsterdam 1863 doet de Vrije Universiteit (VU) onderzoek naar het Nederlandse slavernijverleden.
Reaguursels
InloggenDe huidige nakomelingen van slaven hebben een vele malen hogere levensstandaard dan hun voorouders die in Afrika gebleven zijn.
Tijdens het 'verwerken' van de ongelijkheidsaanname tussen slaven en vrije burgers ontstaat in deze tijd 'n doorgeslagen taboe naar de andere kant; die van het discriminatieverbod; om daarmee maar de gelijkheid tot in alle uithoeken door te voeren. Terwijl er genoeg argumenten zijn erkenning dat mensen niet gelijk, maar ongelijk geëvolueerd (of 'geschapen') zijn.
Er zijn veel aanwijzingen voor; zie alleen al door de diversiteitsverschillen zoals die in de natuur voorkomen; discriminatie-bestrijders blijven diversiteit ontkennen; zelfs door bij feitelijk bewijs van échte verschillen weg te blijven kijken.
Zolang we nog niets ontwikkeld hebben om met zowel gelijkheid als ongelijkheid tussen mensen om te gaan, dus zonder te vervallen naar slavernij enerzijds, en zonder geroep tegen discriminatie (soortgelijke benamingen tegen racisme, fascisme, feminisme, homofobie, islamofobie)anderzijds; zal de geschiedenis telkens afwisselend 'gelijkheid' als eerlijkheid prediken; en daarna weer 'ongelijkheden' als realisme prediken; de 'moralisten' blijven nog wel even staan tegenover de 'waarheidsvinders'.
-weggejorist en opgerot-
@Jim Lovell | 18-07-15 | 17:12
Interessant. Overerfbaar gedrag?
@Bezorgde_Burger | 19-07-15 | 02:13
De Inquisitierechtbanken hebben over het geheel genomen in de eeuwen van hun bestaan niet meer mensen ter dood veroordeeld dan de normale rechtbanken. Pieken daargelaten.
Voor primaire bronnen verwijs ik u naar Rodney Stark, zie de link die ik gaf.
@Bezorgde_Burger | 19-07-15 | 01:55
Ja, maar zo gaat u er steeds meer bij halen om alsnog uw gelijk te halen.
Ik rust mijn zaak.
@Willianus Wortelus | 19-07-15 | 11:12
Dan ben jij op een ander (deel van?) Tobago geweest dan ik.
rambito | 18-07-15 | 20:55,
Je moet anderen niet de schuld geven van jouw gebrek aan algemene ontwikkeling.
Nogmaals; de blanken hebben slavernij niet uitgevonden. Zoals gezegd; slavernij is van alle tijden en alle plaatsen, en was ook in Afrika al eeuwenlang gewoongoed vóór de eerste Europeanen Afrikaanse slaven van de Arabieren gingen kopen.
De blanken hebben slavernij wel afgeschaft, en als "straf" wordt er nu al een paar decennia geroepen dat alle blanken niet deugen omdat een miniem percentage blanken mogelijk voorouders heeft die ooit slaven van Afrikanen of Arabieren hebben gekocht.
En ondertussen vergeten we dus dat Arabieren, Berbers en Turken niet alleen tientallen miljoenen Afrikanen en miljoenen Aziaten tot slaaf maakten, maar ook tientallen miljoenen Europeanen.
Slavernijmonument, iemand?
Welnee, blank leed telt niet.
En feitenkennis verstoort het wereldbeeld van de vele extremistische subsidieclubjes die de Nederlandse democratie en de Nederlandse kinderfeesten wil afschaffen, ten faveure van een stalinistische dan wel mohammeddaanse dictatuur.
In beide gevallen zal slavernij, uiteraard, weer de norm worden.
Maar dat terzijde.
Noem eens een plek in de wereld waar Afrikanen (of afstammelingen) in grote groepen bij elkaar wonen en waar het goed gaat...
De verdeling tussen goeie gasten die er iets van willen maken en lamzakken die liever hun buurman beroven of "hosselen" is gewoon kapot in die gemeenschappen. Kan cultureel zijn, kan genetisch zijn, kan een mix zijn.
Dat vrije slaven teveel zuipen wordt pijnlijk duidelijk wanneer je een bezoek brengt aan Tobago.
Nagenoeg alle negers op dat eiland zijn werkloos en aan de drank. Het eiland wordt gerund door een blanken.
@Elmauro | 18-07-15 | 16:34
Ik denk dat je nog nooit op St Martin / St Maarten geweest bent. En wat te denken van St Barth? Kan je moeilijk een puinhoop noemen. Heeft echter nooit plantages gehad en daardoor een voor 95% blanke bevolking.
Haïti was onder Frans bestuur de welvarendste Caribische kolonie. Totdat de slavenopstand kwam en het de eerste onafhankelijke door zwarten bestuurde natie werd. Daarna hebben ze ruim twee eeuwen gehad om het land de vernieling in te helpen, vergelijkbaar met wat nu in Zimbabwe aan de gang is.
@rambito | 18-07-15 | 23:13
".. maar hoe definieer jij eigenlijk racisme"
Racisme is een politiek correcte en vooral opgeklopte terminologie voor een karakteristieke eigenschap van groepen die uit individuen bestaan. Het door evolutie ontstaan verschijnsel groep en groepsbelang vereist dat er anderen zijn die buiten de groep staan en definieert impliciet een groepsidentiteit. Tevens is een gestructureerde en dynamische hiërarchie binnen de groep nodig om cohesie van de groep te behouden onder andere voor het oplossen van de dominantie problematiek en de toegang tot schaarse middelen.
Kunt U als eerste aanzet hier mee verder?
Nou ja, hopelijk houdt dat slavernijgejank ooit een keer op, Nederlandje speelde hier niet zo`n grote rol in en heeft dat al zo ongeveer 1238-voudig gecompenseerd.
Dussss: stoppen met klagen en de handen uit de mouwen!
Wel Krissen..
Kris Wellen..
@Iepjesziekte | 19-07-15 | 01:03
"De Inquisitie heeft gezorgd dat de heksenverbrandingen ophielden."
Afgezien of dat waar is hadden de Katharen daar weinig aan toen ze massaal van hun zondige gedachten bevrijd werden door de Inquisitie: nl.wikipedia.org/wiki/Katharen . Overigens speelde geld en macht een grotere rol als de zuiverheid in de leer maar dat zijn details die niet relevant zijn in politiek correcte tijden.
Ik ben een blanke man en een slaaf. Ik heb twee katten...
@Iepjesziekte | 19-07-15 | 01:16
"Wat een onzin!! Rembrandt schilderde al negers."
Rembrandt schildert die negers als "exoten", het uitzonderlijke dat door de technologische vooruitgang in de Gouden Eeuw tot ons kon komen. Voor veel mensen zijn de beelden van Pluto die de New Horizons missie ons stuurt ook bijzonder!
"De Surinaamse antikoloniale schrijver en activist ..."
De objectiviteit druipt er van af, dat is wel duidelijk.
@rambito | 18-07-15 | 18:40
Toch heeft Hans Hillen een punt, of u dit nu leuk vindt of niet. Slavernij is van alle tijden en kwam op alle continenten voor. Slechts één cultuur heeft de slavernij in de ban gedaan en dat is de christelijke. Het waren i.d.d. blanken die hiervoor gestreden hebben, al duurde het nog eeuwen voor dit wettelijk geregeld werd. Wat niet wegneemt dat talrijke zwarten ook voor de afschaffing hebben gestreden:
en.wikipedia.org/wiki/Abolitionism
@--sql error-- | 18-07-15 | 19:16
Wat een onzin!! Rembrandt schilderde al negers.
Negers wonen al eeuwen in Nederland, zie het boek De eerste neger van Rudie Kagie of zie deze website: bukubooks.wordpress.com/swart/
.
De Surinaamse antikoloniale schrijver en activist Anton de Kom kwam in 1921 in Nederland wonen. Lees toch eens een boe io.. v. van alles uit de kramen.
Jullie zouden eens de stamboom van die halve gare Quincy moeten uitpluizen. Het zou toch lachen zijn als hij van slavenhouders afstamt!
@meneer der meneren | 18-07-15 | 16:56
Wat een partij onzin zeg, deze website. Het christendom ziet alle mensen als gelijk voor god, ongeacht ras. Het christendom heeft als eerste de slavernij veroordeeld. De Inquisitie heeft gezorgd dat de heksenverbrandingen ophielden. De Inquisitierechtbanken hebben niet meer mensen ter dood veroordeeld dan de normale rechtbanken. Lees Rodney Stark, 'For the Glory of God. How Monotheism Led to Reformations, Science, Witch-Hints and the End lf Slavery'.
www.amazon.com/For-Glory-God-Reformati...
Och Nietzsche toch, zou je dan toch gelijk hebben gehad?
.
There are horrible people who, instead of solving a problem, tangle it up and make it harder to solve for anyone who wants to deal with it. Whoever does not know how to hit the nail on the head should be asked not to hit it at all.
Interessante links worden hier gepost!
appelvink | 18-07-15 | 22:52
Eén keer reageren is genoeg hoor.
Maar dat daargelaten. Laat ik u vertellen dat ik een ster ben om op sarcastische wijze de dingen te benoemen. Er zijn mensen die mij daarvoor haten. Ik neem echt wel genoegen met uw mening en die van uw collega reaguurders. Daar zit het hem niet in. Ik bied gewoon tegenspraak.
En dat houdt in: u bent gewoon, net als velen in dit forum, olie op het vuur aan het gooien. Er hoeft maar een pennetje van de Bruna gejat worden of de oordelenb zijn er al: dat zal wel een medelander/getinte/dobberneger zijn.
Nou kan je me van alles vertellen Appelvink.. maar hoe definieer jij eigenlijk racisme? Is dat niet gewoon een blinde haat zonder enige voorkennis tegen alles wat van buiten komt?
Eigenlijk is het meer dan racisme wat we hier zien gebeuren. Want ook Polen, Belgen, Fransen, Duitsers, Amerikanen deugen niet.
Het is gewoon een enorme haat tegen buitenlanders en een enorm opgeklopt nationalistisch gevoel.
Bloedlink naar mijn idee.
Bezorgde_Burger
dat mijn familie slavendrijvers waren is niet iets op trots om te zijn, maar dat was vroeger.
Het orwelliaanse scenario gaat echter niet uitkomen omdat de vazallen van de heren de daadwerkelijke macht hebben en dit gaan stoppen omdat ze de slavernij beu zijn.
Daarna wordt Europa een hippie paradijs en is mijn lieve mamma trots op me ;)
-weggejorist-
Kortom: gestoord racisme. Ik ben bang dat dat voortkomt uit eigen mislukking. Of een te kleine piemel.
rambito | 18-07-15 | 21:04
Uw kortzichtigheid speelt u behoorlijk parten. U bent niet bestand tegen waarheden, het op sarcastische wijze benoemen van feiten, en neemt geen genoegen met een andere mening of zienswijze dan de uwe. Bijzonder sneu.
Met name door mensen als u devalueren de termen "rascisme" en "discriminatie" tot zielig geneuzel van mensen die altijd zeiken en zeuren, omdat ze zich (plaatsvervangend) achtergesteld voelen t.o.v blanke/succesvolle/vredelievende/beschaafde medemensen.
.
Ik ben geen rascist, geen rechts-extremist, geen man met korte piemel (want vrouw) en zeker niet mislukt in mijn leven (noch mijn volwassen kinderen). Toch is GS + reaguursels een van mijn favoriete websites: To the point, geen politiekcorrect geleuter, blauw=blauw en niet semi-roze of via 'n omweg toch zachtgeel.
Zwarte Piet is mijn kinderfeest-traditie, nooit 'n associatie met 'n rascistische slavernijgedachte gehad!!
Beschuldig mij (en miljoenen NLers) niet van rascisme, de ware rascisten zitten tegenwoordig in de zwart-wit denkende jankeballenclub. De lutsers en de losers, terend op uitkeringen, betaald door de "white privilige" belastingbetaler. Van timmerman tot accountant, van verpleegster tot MKBer.
rambito | 18-07-15 | 21:04
Ben eigenlijk wel benieuwd of jij het framen van zwarte piet als racisme dan niet onder de noemer ´gestoord racisme´ vindt vallen. En zo nee, of jij dan ook een kleine piemel hebt.
@rambito | 18-07-15 | 21:04
Wat mij betreft mag U doen en laten naar eigen inzicht. Een kritische gedachtehouding kan ik U niet aanreiken daar zult U zelf aan moeten werken. In mijn verbeelding zie ik U als het kleine negerkuiken Calimero, met een witte eierdop als koene ridderhelm, dat op klagende wijze de wijde wereld intrekt om het grote onrecht te bestrijden. Mocht U gedurende Uw queeste Don Quichot van La Mancha nog ontmoeten, doe hem dan de groeten van mij.
@frenkievee | 18-07-15 | 20:24
'beschaaft moet doen en op moet houden met micro-agressie'
In het boek "Nineteen Eighty-Four" of "1984" van Orwell wordt het vervormen, aanpassen, verwijderen en creëren van woorden en begrippen in de actieve taal "Newspeak" genoemd. De linkse Gütmensch heeft hier momenteel een dagtaak aan want er zijn veel problemen in de samenleving die een verhullend en beschaafd woord waardig zijn :-)
.
Het schizofrene wegkijken en het volledig omdraaien van de betekenis van woorden en begrippen is "Doublethink". Links heeft altijd beweert dat Orwell met dit boek een rechts/fascistische dystopische maatschappij beschreef. Orwell was echter een gedesillusioneerde linkse revolutionair die vond dat het individu ondergeschikt werd gemaakt aan het collectief en beschrijft juist dat in zijn boek. Animal Farm beschrijft de zelfde problematiek in de stijl van een fabel en is daardoor minder beklemmend.
.
De huidige ontwikkelingen in ons land en Europa lijken dat boek als voorbeeld te gebruiken. Een goed overzicht is te vinden op wikipedia en.wikipedia.org/wiki/Nineteen_Eighty...
.
Mijn oom in Zuid-Afrika zei altijd dat hij zijn negers liever niet teveel betaalde, want als ze geld hadden om langer dan een week van te leven dan kwamen ze gewoon niet opdagen voor het werk.
ah ok, rambito is de nieuwe (ingehuurde) huistrol die reakties moet uitlokken. Sterph, svp.
Bezorgde_Burger | 18-07-15 | 19:58
Lieve Bezorgde Burger.
Ik hoor net zoveel bij een "club" als jij. Mag dat? Jij misschien bij een club waar ik niks mee heb, en andersom. Verrassend nietwaar?
Zo gaan de dingen jongen en zo liggen ze. Ik ben niet laf. Ik ben juist niet laf door in dit veld te beweren dat er een hoop racistisch gestoord zijn. Elke keer weer. Ook al gaat het over de borrelnootjes van Quid wordt er wel een "dobberneger" of Zwarte Piet bij gehaald.
Kortom: gestoord racisme. Ik ben bang dat dat voortkomt uit eigen mislukking. Of een te kleine piemel.
Hans Hillen | 18-07-15 | 19:26
Zolang jij niet reageert op mijn argumenten zie ik geen reden om te reageren op deze flauwekul.
Dhr. Wellen, een lezenswaardig stuk dat duidelijk een flinke vooruitgang is ten opzichte van uw vorige epistel.
Helder, puntig, met de nodige interessante achtergrond informatie.
Zulke stukken zijn zeer goed voor het hoger opgeleide publiek van GS te schrijven, hopelijk dat er nog velen mogen volgen van uw hand. Duiding van geschiedkundige gebeurtenissen is zeer goed en nuttig. Graag meer van dit!
En voor de redactie: Blijf vooral zoeken naar meer van dit soort columnisten die echt meerwaarde kunnen leveren. Ik vermoed dat er binnenkort weer een nieuwe verschijnt ter burele. Ook dit maal uit onverwachte hoek.
het zijn 2 stellingen, waar maak je precies bezwaar tegen?
a. de (afstammelingen van) Europeanen zijn de eersten ooit die slavernij bij wet hebben verboden. (In elk gebied waar blanken het voor het zeggen hebben is het verboden. In afrika en M-O is het blijkbaar nog toegestaan, en een bepaalde religie schrijft het zelfs voor.)
Het zijn de Europeanen die de slavernij hebben uitgevonden en gepraktiseerd. Dus tsja... wat je zelf uitvind moet je ook zelf afschaffen als het niet meer werkt.
b. slavernij bestaat nu niet meer. (wat uiteraard niet klopt. metname in west-afrika en M-O komt het nog steeds voor.)
Jong geleerd oud gedaan?
@Bezorgde_Burger | 18-07-15 | 19:02
Verduidelijkt een boel !
Muxje | 18-07-15 | 19:43
oja.
"Als de linkse Gütmensch geen argumenten meer heeft en/of sociologische verzinsels door argumenten en feiten worden ontkracht gebeurt er iets bijzonders. Dan verklaart hij zijn tegenstander buiten orde en norm en moet deze gestoord of afwijkend zijn. Kritisch onderzoek van het eigen gedachtegoed is niet nodig aangezien dit per marxistisch dogma intellectueel en moreel superieur verklaart is."
Bezorgde_Burger | 18-07-15 | 19:58
.
Kwam per ongeluk op de facebook van Saidy Smeenk en daar gebeurde precies wat jij hierboven beschrijft. Als iets maar ook een gram buiten zijn denkbeeld valt (en dat is blijkbaar al heel snel) krijgt de betreffende het verwijt dat hij 'beschaaft moet doen en op moet houden met micro-agressie' en wordt gewoon geblokt. Een inhoudelijke discussie is dus met dat soort gasten gewoon simpelweg niet te voeren.
@meneer der meneren | 18-07-15 | 18:40
Dat begrijpend lezen niet Uw sterkste kwalificatie is was mij al duidelijk door het plaatsen van die link. Het gebruik van "daarentegen ...." vraagt de lezer de antithese van de attributies over het christendom toe te passen op de islam. Waarschijnlijk begrijpt U dit niet en als welwillend mens help ik U graag.
"De islam als geloof van de vrede daarentegen ........"
wordt door de begrijpende lezer omgezet in:
"Ik veronderstel dat de conclusie van U is dat de islam door en door goed is en geen negatieve aspecten bezit."
Lukt het zo?
.
@rambito | 18-07-15 | 18:36
"Allemaal racistisch gestoord."
Als de linkse Gütmensch geen argumenten meer heeft en/of sociologische verzinsels door argumenten en feiten worden ontkracht gebeurt er iets bijzonders. Dan verklaart hij zijn tegenstander buiten orde en norm en moet deze gestoord of afwijkend zijn. Kritisch onderzoek van het eigen gedachtegoed is niet nodig aangezien dit per marxistisch dogma intellectueel en moreel superieur verklaart is.
Kritische kameraden uit eigen gelederen worden uit het linkse heilsparadijs verstoten en met het andere gepeupel als untermenschen geclassificeerd. Toen "de arbeiders" de PvdA links liet liggen omdat de ideeën van Wilders hun bevielen waren het opeens vreselijke racistische tokkies die last hadden van hun onderbuik.
Rambito is te bang en laf de waarheid te erkennen omdat hij dan zijn club moet verlaten. Dat ontkennen, het niet willen zien, is een geestestoestand waar zowel de linkse Gütmensch als de moslim onder lijden.
@--sql error-- 19:21: Ook niet. Het "slave holding" in die tabellen slaat op staten waar slavernij is toegestaan, niet op een uitsplitsing van gekleurde inwoners naar slavenhouders en lui zonder slaven.
Als je naar Zimbabwe of Zuid-Afrika kijkt, moet je toegeven dat de spotprent blijk geeft van een scherpe blik.
@rambito | 18-07-15 | 18:40
Heb je ook nog argumenten bij je ad hominems? Of reageer je gewoon vanuit de donkere onderbuik, waar blanken altijd verrot zijn en negers altijd lief en
zielig?
Muxje | 18-07-15 | 19:15
excuus. pagina XII
En nog steeds actueel
Bezorgde_Burger | 18-07-15 | 17:51
inderaad.
De eerste negers in de jaren 50 in NL kwamen uit Suriname/Antillen. dat was een bezienswaardigheid, ze werden met open mond aangekeken. Voor die tijd kwamen ze simpelweg niet voor.
Eerder hadden ze in Belgie zelfs een levende neger die je kon bekijken in een museum. (daar zijn ze snel mee gestopt, want er kwam toch wel wat kritiek op).
In Duitsland duurde het nog veel langer, pas in de jaren 70/80 kwamen de eerste zwarte afrikanen daar aan (ok, er waren wel eerder zwarte amerikanen via de militaire basis, en in WOII waren er enkele zwarte Afrikaanse nazi-officieren in DE).
Overigens verbaasde een Amerikaanse vriendin van me zich recentelijk over het feit dat de zwarten in Duitsland veel zwarter zijn dan die in de VS; dat had ze nog nooit zo gezien. (zijn dus sub-sahara afrikanen die recentelijk een boottochtje naar Europa hebben gemaakt.)
@--sql error-- 17:38: Ik zie op die pagina helemaal niets over aantallen eigenaren van slaven.
@Jim Lovell | 18-07-15 | 17:12
In een aantal plaatsen in Nederland bestond de "horigheid aan de landheer" nog tot aan het begin van de 19e eeuw. Maar dat waren dan "domme blanke mensen" dus dikke bult eigen schuld.
@Wijze uit het Oosten | 18-07-15 | 17:12
Sta mij toe een correctie op uw bericht te plaatsen:
En op dit moment doen die IS boys gewoon weer *door de islam in de koran en hadith wettelijk geregelde en geïnstitutionaliseerde slavernij invoeren*, maar daar hoor je de goedmens niet over...
rambito | 18-07-15 | 18:40
het zijn 2 stellingen, waar maak je precies bezwaar tegen?
a. de (afstammelingen van) Europeanen zijn de eersten ooit die slavernij bij wet hebben verboden. (In elk gebied waar blanken het voor het zeggen hebben is het verboden. In afrika en M-O is het blijkbaar nog toegestaan, en een bepaalde religie schrijft het zelfs voor.)
b. slavernij bestaat nu niet meer. (wat uiteraard niet klopt. metname in west-afrika en M-O komt het nog steeds voor.)
@roze_bril | 18-07-15 | 17:32
/
LOL.
.
Ik probeer persoonlijk lid te worden van de Ashanti stammen in Afrika. Voor de compensatiegelden.
Slavenvangers hadden het daar ook moeilijk, hoor.
En ze sturen me steeds mails uit Senegal over geld.
@Bezorgde_Burger | 18-07-15 | 17:51
De islam als geloof van de vrede daarentegen ........ Maak die zin eens af. Zo heb ik er niets aan.
Jeminee Hans Hillen u bent nog veel meer gestoord zo lijkt het.
Citaat:
"Het is eerder bijzonder dat er nu géén slavernij is. En wie, welke bevolkingsgroep, is uiteindelijk tot het inzicht gekomen dat slavernij niet normaal is? De blanken!"
Sorry hoor maar dat duidt op gigantische gebreken in de hersenpan, de opvoeding en de scholing. Zo een beetje hoe dat in de 30-er jaren ging in Duitsland.
Allemaal racistisch gestoord. Waarom die pre occupatie met huidskleuren?? Niet te geloven.
En als er te weinig reaguurders een akkoord geven gaat de redactie wel weer tekeer.
How about die politieman die dus aan de zijkant van de auto stond maar beweerd dat hij werd bedreigd met aanrijding??
Nee hoor scheten laten en opruien. Gefeliciteerd GS.
@Bezorgde_Burger | 18-07-15 | 18:17
"het duurde nog 5 eeuwen voor de arbeidsinspectie kwam controleren."
Die 5 eeuwen zijn uiteraard millennia dus 5000 jaar.
Bespottelijk hoe de moderne kwetsneger pretendeert dat de alleen negers onder slavernij hebben geleden. Het is van alle tijden, de piramiden werden 5000 jaar geleden al door slavenhandjes in elkaar geknutseld.
très cool | 18-07-15 | 16:33
.
Het is natuurlijk afschuwelijk dat het ooit bestaan heeft, slavernij. En in sommige delen van de wereld nog steeds bestaat. Maar inderdaad: slavernij is zo oud als de menselijke geschiedenis. Het is eerder bijzonder dat er nu géén slavernij is. En wie, welke bevolkingsgroep, is uiteindelijk tot het inzicht gekomen dat slavernij niet normaal is? De blanken! Raar, maar waar. En wie krijgt er de schuld van ALLE slavernij? De blanken! Nog raarder.
@très cool | 18-07-15 | 17:40
"Dus ze kregen betaald totdat ze dood neervielen op het werk. Doet me denken aan de voetbalstadions in Qatar. Maar het is technisch geen slavernij natuurlijk, dus wegkijken is geoorloofd"
Archeologisch onderzoek toont aan dat het merendeel van de arbeiders die de piramiden bouwden goed verzorgd werden. Uit de grote hoeveelheid overblijfselen van slachtvee die zijn gevonden kregen ze op de bouwplaats waarschijnlijk meer vlees dan ze ooit thuis kregen. Uit skeletten met volledig en gedeeltelijk geheelde botbreuken blijkt dat er voor die tijd goede medische verzorging was. En ja, het was gevaarlijk werk waarbij veel doden vielen; het duurde nog 5 eeuwen voor de arbeidsinspectie kwam controleren.
Verder blijkt dat ze in teams werkten die trots waren wanneer zij taken sneller afmaakten dan concurrerende teams. Aangenomen wordt dat er een "dienstplicht" was die afgedwongen zal zijn door de machthebbers. Ongetwijfeld zullen ook slaven gebruikt zijn bij de bouw aangezien slavernij toen net zo gewoon was als verplichte linkse solidariteit nu.
@nomenklatura1 | 18-07-15 | 18:03
Dat is nu juist het punt. De culturen ban Haiti en de DR zijn volkomen verschillend. En juist de fragiele ontwikkeling van de DR betekent dat zij niet ook nog eens de last van de Haïtianen erbij kunnen dragen. Na de aardbeving was de DR (uiteraard) het eerste land wat een helpende hand uitstak en de Haïtianen heeft geholpen zoveel ze konden. De rest van de wereld heeft zich bijna alleen maar verrijkt aand de situatie in Haiti, de Clinton foundation voorop.
@ Elmauro
Zeker. Hoewel ik niet vind dat de D R people nu direkt de schoonheidsprijs winnen qua ontwikkeling, gaat het mij erom of zij de Haitianen op moeten vangen of niet. Het lijkt mij de beste optie.
Anders komt er weer een nieuwe stroom lieden naar landen waar het zogenaamd beter is met totaal andere culturen.
@meneer der meneren | 18-07-15 | 16:56
Het eerste plaatje, een middeleeuwse houtblok druk, op de link die U plaatst voert het onderschrift:
"For traditional Christians, black skin was associated with evil. The devil, his demons and sub-Saharan Africans all owed their black skin to having been cursed by God."
1) Wat was in die tijd (middeleeuwen) een "traditional Christian"?
2) de kans op het ontmoeten van een "black skin" in het vroeg christelijke Europa was nihil. Tot de komst van zwarte amerikanen in WWII had het merendeel der Europeanen nog nooit een neger ontmoet.
3) "sub-Saharan Africans ...." is een modern begrip. De kennis over Afrika zuidelijk van de Sahara was tot ver in de 19e eeuw minimaal.
Welk normaal mens denkt objectieve informatie te vinden op een site die het slechte nieuws over het christendom wil verspreiden? De westerse historici hebben eeuwen lang kritisch onderzoek gedaan en het "weg met ons volk" blijft dat oprakelen. Ik veronderstel dat de conclusie van U is dat het christendom door en door slecht is en geen positieve aspecten bezit. De islam als geloof van de vrede daarentegen ........
@nomenklatura1 | 18-07-15 | 17:12
Hoewel het waar is dat de dictaturen Haiti niet hebben geholpen is dat niet de reden van de huidige staat van Haiti, dat gaat veel verder terug, het zit ingebakken in de Haïtiaanse cultuur. De Haïtianen die in de Dominicaanse Republiek zijn komen wonen, leven op een volkomen andere manier dan de gemiddelde en ook de low class Dominicaan. Een Dominicaan gooit bijvoorbeeld zijn afval wel ergens op straat, maar de Haïtiaan gooit het naast zijn huis, en niet alleen zijn etensafval.
@ sql error : dus? Het verklaart wel mede de huidige achterstand. Wat Elmauro zegt is dat de Dom Rep bang is om vluchtelingen in eigen regio dus vanuit Haiti op te vangen. Ik ben hier voorstander van. Volgens mij geldt dit ook voor Europa. De Dobbernegers zouden opgevangen moeten worden in de eigen regio. Toch?
Wel weer effe goed van de Blanken ,dat zij juist de slavernij hebben afgeschaft ergens 1833-1865 of zoiets en dat in Afrika bijv. mauretanië, die pasafgeschaft werd in 1981 en ergens in 2007 pas strafbaar werd gesteld.
www.scaruffi.com/politics/slavetra.htm...
@Old_Spice | 18-07-15 | 16:10
De anti zwartepieten mafkees krijgt vast iedere maand een uitkering dat kost meer dan wat hij ooit opgeleverd zou hebben.
@ LogicaOverwintAlles | 18-07-15 | 17:19
Dus ze kregen betaald totdat ze dood neervielen op het werk. Doet me denken aan de voetbalstadions in Qatar. Maar het is technisch geen slavernij natuurlijk, dus wegkijken is geoorloofd. Hoe het ook zij, slavernij is van alle tijden en alle volken en het is hoogst aanmatigend hoe de kwetsneger het monopolie hierop claimt.
Muxje | 18-07-15 | 17:36
pagina VII , maar je moet zelf even rekenen.
@--sql error-- 16:54: Waar staan die cijfers?
@Jim Lovell | 18-07-15 | 17:12
Mijn opa had vroeger op zijn Groningse boerderij een stel onderduikers uit het westen. Maar die zaten zo te zeiken op het eten en op alles, dat hij ze ten slotte maar heeft aangegeven. Nooit meer iets van gehoord.
De grootste slavenjagers waren de Noord Afrikaanse Arabieren die in de achterlanden van Afrika (ten koste van vele doden) miljoenen slaven maakten en verpatsten aan buitenlandse kooplieden voor vuige winst.
-
Dus nou niet meteen de Europeanen de schuld geven!
-
De politiek correcte autisten van tegenwoordig zouden e.e.a. in het geschiedkundig tijdsbeeld moeten zien en begrijpen dat het weliswaar nu schandelijk is maar dat het in die tijd normaal was en elk land deed het.
-
Maar objectief nadenken is soms moeilijk voor sommigen
nomenklatura1 | 18-07-15 | 17:12
Het belangrijkste kenmerk van Haiti is het zelfbestuur, het was gegeven aan de (ex)slaven om daar hun cultuur op te bouwen. Het was de eerste 'zwarte republiek' (1804) . Dat plunderen waar jij het over hebt is iets van 2 generaties geleden.
de piramiden werden 5000 jaar geleden al door slavenhandjes in elkaar geknutseld.
très cool | 18-07-15 | 16:33|||Dat is absoluut niet waar. De piramides werden gebouwd door 100.000 mensen waarvan 25.000 voor logistiek etc. Ze werden naast de piramides begraven, wat een teken is dat ze geen slaven waren. En toen bestonden god & halla, haat zij met hem, nog niet.
Een Surinamer vertelde mij trots te zijn dat Suriname onder Nederlandse vlag viel. Wij zorgden voor discipline waar ze zelf nooit voor konden zorgen.
Als ik naar de gemiddelde getinte medemens kijk dan zit daar vaak niet veel in, he Quincy? Als ik naar de top 100 schaak kijk zit daar geen neger tussen. Als ik aan klassieke muziek denk dan kan ik geen negroïde componist opnoemen. Als ik aan kunst denk dan kan ik geen zwarte Van Gogh ontdekken. Als ik aan astrofysica denk dan zie je weleens een verdwaalde neger voorbijkomen. Als ik aan de olympische spelen en de marathon denk dan denk ik Ethiopië en Kenya.
Wij hebben de wereld gemaakt zoals hij is. Noemen en benoemen heet dat.
@Elmauro, maar wat is feitelijk het verschil tussen Haiti en de Dom. Rep.?
Haiti is jarenlang onderdrukt en geplunderd door Papa doc en Baby doc. + als toetje het natuur geweld. Daar ligt wat mij betreft het verschil met de Dmominicaanse republiek.
@Elmauro, maar wat is feitelijk het verschil tussen Haiti en de Dom. Rep.?
Haiti is jarenlang onderdrukt en geplunderd door Papa doc en Baby doc. + als toetje het natuur geweld. Daar ligt wat mij betreft het verschil met de Dmominicaanse republiek.
Mijn familie had vroeger lijfeigenen in Groningen en dat zijn nu net zulke uitkeringstrekkende links stemmende zeikerts als de nazaten van de verscheepte Afrikaanse mensen. Sommige mensen kunnen niet functioneren zonder een strenge leider. Jammer.
-weggejorist-
En op dit moment doen die IS boys gewoon weer aan slaven, maar daar hoor je de goedmens niet over...
Collage Tour? Echt?
*presentatie stem*: De GS Collage Tour komt naar je toe deze zomer.
In heel Nederland worden collages gemaakt van cartoons welke Geenstijl komt ophalen. De winnaar ontvangt een Fatwa en een levensvoorraad aambeienzalf.
@Adversary | 18-07-15 | 16:32
" En ook op Afrika gaat het - nog steeds!- niet goed, terwijl er ieder jaar miljarden heen gaan sinds de oorlog. "
Nadat de linkse Gütmensch, via de door hun gesponsorde bevrijdingsbewegingen, in Afrika hun zegeningen hebben gebracht is het continent terug in zijn natuurlijke staat: een stabiel systeem gekenmerkt door primitieve geloven, etnisch geweld, stammenoorlogen en barbarij.
Het kolonialisme had zeker schaduwzijden maar bracht ook ordentelijk bestuur, kennis, infrastructuur en welvaart. Landen die voorheen rijk waren en voedsel exporteerden zijn nu afhankelijk van het geld van de voormalige kolonisators. Uit een vermeende morele schuld blijven wij dat "bloedgeld" sturen onder de noemer ontwikkelingssamenwerking.
@Dutch_Holland | 18-07-15 | 16:18
Klopt helemaal en hier in SA komen ze met bosjes binnen vanuit Zimbabwe... sommigen te dom om te peopen.
Om horendol van te worden soms.
lees even ook dit en dan mag je kroeg in.
www.badnewsaboutchristianity.com/gab_r...
très cool | 18-07-15 | 16:33
in 1860 was 68% van de slavenhouders zwart of mulato.
40% zwart, 28% mulato.
www2.census.gov/prod2/decennial/docume... (VII)
Interessant! En dit is allemaal nog relatief eenvoudig omdat er zoveel archiefmateriaal is en het maaar een paar eeuwen beslaat. Het grootste, belangrijkste en moeilijkste onderzoek, naar veertien eeuwen slavernij, inclusief witte slaven, zullen ze daarom vast naar de verre toekomst of naar onder het tapijt schuiven, want dat is dit: www.youtube.com/watch?v=WTlMQhsHwuQ
Willem van Rood | 18-07-15 | 16:36
aansteller
"Via het onderzoeksproject Slave owners in Amsterdam 1863 doet de Vrije Universiteit (VU) onderzoek naar het Nederlandse slavernijverleden."
Onderzoek dat beoordeeld wordt op de strikte toepassing van de dogma's uit het cultuur relativisme. De postmoderne wetenschappelijke verantwoording, feiten zijn ook maar meningen, voortgekomen uit het Marxisme is de kers op de taart.
Ondertussen zijn de EU bonzen weer hard op weg om de slavernij weer in te voeren.
@Dutch_Holland | 18-07-15 | 16:18
Voor wat betreft Haiti: ik woon op de andere helft van dat eiland (Dominicaanse Republiek). Geen hoogontwikkeld land, maar niemand sterft van de honger en de economische groei is hoog, mensen zijn ondernemend en willen vooruit. Haiti daarentegen is een grote misère (en dat was het al lang voor de aardbeving. Als je een luchtfoto bekijkt zie je hoe precies op de grens de begroeiing bijna verdwijnt, in Haiti is op grote schaal kaalslag gepleegd (ook typisch voor een Franse kolonie, de Fransen kunnen echt helemaal niks, zie ook bijvoorbeeld St. Maarten, het Nederlandse deel een bloeiende toeristenbestemming, het Franse deel een puinhoop).
Sinds de aardbeving in Haiti zijn miljoenen Haïtianen de grens over gestoken, maken allen gebruik van de nog vrij minimale gratis publieke voorzieningen in de Dominicaanse Republiek, en nu de Dominicaanse regering er met een coulante regeling voor wil zorgen dat de Haïtianen zich of legaliseren of teruggaan naar Haiti, bemoeit heel Midden- en Noord-Amerika zich ermee en vinden dat de Dominicaanse Republiek maar voor de Haïtianen moet zorgen. De Haïtiaanse 'overheid' intussen wil niets van haar onderdanen weten en weigert teruggestuurde Haïtianen te ontvangen.
Gisteren zij een of andere hoge piet van het verbond van Atlantische staten dat Haiti en de Dominicaanse Republiek één land zou moeten zijn. De Dominicanen zijn als de dood dat dit gebeurt (de VS' wil is helaas wet in deze contreien), want dat betekent een invasie van Haïtianen die nooit gewend zijn voor zichzelf te denken of te werken aan hun toekomst maar letterlijk kaalslag plegen op hun woongebied.
Bespottelijk hoe de moderne kwetsneger pretendeert dat de alleen negers onder slavernij hebben geleden. Het is van alle tijden, de piramiden werden 5000 jaar geleden al door slavenhandjes in elkaar geknutseld.
Tja. Waarom gaat het zo ontzettend slecht met de zwarte gemeenschap, dat is de vraag. Waarom blijven ze, net als moslims trouwens, steevast achter wanneer ze vergeleken worden met andere etnische profielen? Waarom zoveel armoede, ongeletterdheid, kindzwangerschappen, gebroken gezinnen, criminaliteit, uitkeringsafhankelijkheid en enorme hoeveelheden zwart-op-zwart geweld en moorden, waar uiteraard geen enkele media wat over durft te zeggen. White privilege? Mwah, alle andere groepen doen het prima, of er nou white privilege bestaat of niet. En ook op Afrika gaat het - nog steeds!- niet goed, terwijl er ieder jaar miljarden heen gaan sinds de oorlog. Problemen gaan niet weg maar worden groter. De zwarte gemeenschap zou, in plaats van nu massaal op een vlotje proberen luilekkerland te bereiken, zichzelf eens achter de oren moeten krabben en zichzelf afvragen waar het nu allemaal misgaat, of er niet een KLEIN beetje waarheid in die spotprent zit, en kappen met dat opportunistische gehuil tegen Westerlingen.
Als je te verschillende rassen en culturen aan de meerderheid opdringt, tegen haar wil, kunnen deze nieuwkomers opportunistisch racisme en discriminatie (als toverwoord) als bruikbaar perspectief inzetten om van alles af te dwingen.
Wanneer krijgen de (blanke) Europeanen nou eindelijk eens hùn slavernij-monument!!1???!1!
nl.wikipedia.org/wiki/Barbarijse_zeer...
nl.wikipedia.org/wiki/Barbarijse_slav...
Ik stel voor dat we 5 december uitroepen tot nationale dag van de herdenking van Europeanen in Moorse slavernij. Met Sinterklaas als patroon-heilige van onze nog op te richten actiegroep respectievelijk Zwarte Piet als levend monument van de Moorse - boeman - slavenhouder.
vergeet ook de Ierse slavenhandel niet. Deze waren buitgemaakt tijdens de oorlogen van de Britten tegen de Ieren. De Ierse vrouwen moesten werken in Engelse huizen en bordelen, de mannen (voor zover ze nog over waren na de oorlog) werden verscheept naar Amerika. Meestal leefden ze vervolgens niet langer dan 3 jaar. Omdat ze niet lang mee gingen kostten ze ook niks. Een neger was sterker en duurder, daar moest je zuinig op zijn.
www.globalresearch.ca/the-irish-slave-...
Op zich zit er wel een kern van waarheid in de cartoon.
Zimbabwe heeft alle blanke boeren het land uitgeschopt, nu de natives het zelf doen is het vervallen tot een straatarm land. Of Haïti volledig gevuld met nakomelingen van Afrikaanse slaven. We weten allemaal hoe de economische situatie in Haïti is.
-weggejorist-
"Via het onderzoeksproject Slave owners in Amsterdam 1863 doet de Vrije Universiteit (VU) onderzoek naar het Nederlandse slavernijverleden."
/
Nee dat is lekker wetenschappelijk. Nederland kennende wordt dit onderzocht door van die linkse troela's, die met maar 1 conclusie willen komen; blank is slecht en zwart is zielig. Vervolgens komt die anti-zwarte piet mafkees zeiken om een schadevergoeding, en de Nederlandse staat kennende gaan ze die nog krijgen ook. Zonder dat er überhaupt gekeken gaat worden of de personen in kwestie wel afstammeling zijn van slaven. Want zwart dus zielig. Het ergste is nog, dat dat hele "zwart is zielig" denken, en het anders behandelen van zwarte mensen t.o.v. blanke mensen, in essentie keihard racistisch is.
Als Olusoga een historicus is zou hij moeten weten dat destijds slaven, net als trouwens vrouwen en kinderen, geen mensen waren in de zin van rechtspersonen maar eigendommen, "chattels". Op hetzelfde niveau als meubels of huizen. Voorwerpen dus. en als de eigenaar van die voorwerpen onteigend wordt, ga je toch niet de voorwerpen ook compenseren? Ik snap hem wel, maar vaktechnisch klopt zijn opstelling niet.
"... en uit onderzoek blijkt nu dat er bijna evenveel vrouwelijke als mannelijke slavenbezitters waren." (Ik wil niet weten wat die vrouwelijke slavenbezitters met hun slaven deden, maar ik denk dat ik het wel weet...)
"Deze zomer is hij onze eenmans interredactionele werkgroep cartoonduiding, om te laten zien dat het jankeballen over 'kwetsende cartoons' van nu, volstrekt verbleekt bij de hardheid, scherpte en ferme beledigingskracht van historische cartoons over slavernij, religie, koningshuizen en de vrijheid van meningsuiting."
Waar doet hij dat dan?
Hoe gedegen geschiedkundig onderzoek toch altijd verrassende nuances oplevert. Dank voor het stuk!
youtu.be/DpVzrQnrk1s
REAGEER OOK