
Het UWV. Het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen. We hoeven niemand meer uit te leggen hoeveel onwelriekende bagger het StaatsPaleis met de Gouden Toiletpotten produceert, toch? Mooi. Springen we meteen fast forward naar de WTF UWV Followup du Jour. Of wacht. Eerst even terug naar 16 oktober 2014, toen we een brief van jongedame G. publiceerden. Verloor door een ongeluk haar eigen bedrijf, raakte tijdelijk arbeidsongeschikt, vond een loondienstbaan en werd toen prompt door het UWV beboet met 25.000 euro + loonbeslag op basis van een regel die niet meer bestaat.
Terugleeslinkje. 12 dagen later, op 28 oktober, mailde ze dat het geschil mede dankzij de publiciteit op GeenStijl tóch was opgelost.
Hoera (en bedankt voor de fijne fles drank, melden wij hier vanwege de transparantie)(het was namelijk wodka). Er was dankzij het topic op GS overleg geweest 'op directieniveau', waarop het UWV tóch bereid bleek om het loonbeslag op te heffen en een regeling voor de aflossing van de schuld te treffen. Maar helaas, dat blijkt nog niet zo simpel:
"Nou de soap gaat gewoon door hoor. Eerst wilden ze dat ik 600! euro per maand ging aflossen. Wat niet kan natuurlijk, mijn vaste lasten zijn 1500 en ik verdien nu ik geen eigen baas meer ben helaas nog maar een schamele 1900 netto. Vervolgens kwamen ze met 292 euro. Kan ook niet. Echt niet. WANT IK MOET OOK ETEN ENZO.
"De voorgestelde 100 euro per maand is blijkbaar uit den boze. Er ligt weer een klacht bij de ombudsman en dat kort geding ga ik nu toch maar met bloedspoed aanspannen. Het. houdt. nooit. op. Het bizarre is, dat als ik mezelf nu zou laten ontslaan en ik in de WW kom, het UWV niks krijgt. Want dan is de schuldenlast 200% hoger dan mijn inkomen. [hier een mind is blown plaatje] (
OK - red.).
En omdat het UWV sarren tot een kunst heeft verheven, is er óók weer een LOONBESLAG. En dat terwijl de Centrale Raad van Beroep net gehakt gemaakt heeft van de vordering die UWV meent te hebben. Kortom, wat ze doen is nog illegaal ook, want mijn zaak speelde, net als bij deze, vóór 2013. Ze gaan er vanuit dat het gepeupel niet googled op rechtspraak en dus innen ze gewoon onrechtmatige vorderingen. Nou ja, doorknokken dan maar. De ironie is dat Asscher juist vandaag roeptoetert dat hij de Fraudewet aan gaat passen. Bij dezen een persoonlijke oproep aan Asscher, om mijn dossier eens te bekijken en dan nog met droge ogen te beweren dat mensen niet belazerd worden en als fraudeurs worden weggezet. Ik heb namelijk ook al een formele klacht bij het ministerie ingediend. Aangezien hij vindt dat de dossiers apart moeten worden bekeken, kan hij beter met de mijne beginnen. Die is facepalm-technisch echt het mooist. Enfin. Ik hou jullie op de hoogte..." Joe, doe dat & succes, G..
P.S. G. zoekt nog een goeie bestuursrecht-advocaat in de regio Utrecht. Interesse?
Mail ff met de GS-redactie.
Reaguursels
Inloggenwww.filedropper.com/uwv3gpmp3cutnet
Opname gesprek met de afdeling Invorderen VFV Team 3 te Utrecht
Loonbeslag blijft lekker staan, tot de afdeling bezwaar een keer wél naar de stukken heeft gekeken en een beslissing neemt.
Daar mogen ze overigens 6 weken over doen.
@RoBD=Skullfucker: Koopwoningen worden jaarlijks met zo'n 15 miljard gesubsidieerd (via de HRA). Alle huurtoeslagen in NL bij elkaar opgeteld is slechts een fractie van 15 miljard, namelijk 2,2 miljard.
Omdat ik anders dan geloof ik velen hier wel gewerkt heb, een late reactie.
- Als je in Nederland langer dan een jaar in het ziekenhuis ligt, dan wordt je 70% gekort op je salaris. Dit komt op de algemene korting van 30%. I've been there. Weg spaarpot.
- De meeste huizen staan onder water. Die mag je niet eens verkopen van de bank. En ook niet verhuren sukkels, dan vervallen al je verzekeringen en de hypotheek is in één keer opeisbaar.
- op een kut eengezinswoninkje zit al snel 780 hypotheek. Tv en internet: 30. Gas, water, licht, 100. Zorgverzekering 110. Telefoon: 20. Benzine/openbaar vervoer voor werk: 150. Verzekeringen, minimaal huis, opstal, rechtsbijstand 100
Eigen bijdrage ziektekosten: 30. Tandarts: 15. Autoverzekering 50. (Fiat Panda, 2 jaar oud). Wegenbeladting 35. Onvoorzien (schade huis, auto etc) 100.
Tadaa. 1500.
Stelletje klagers in je gesubsidieerde huizen, met je gesusidieerde kinderen, bijzondere bijstand, recht op gratis rechtshulp, kortingskaarten, gratis zwempassen, bibliotheek passen die jullie, goh, niet bij je schamele inkomen optellen.
speeltip 1, je gezondheid heb je vandaag geniet er van morgen kan het heel anders zijn.
Speeltip 2; Deel je een huishouden, beiden 2 inkomens , hypotheek op 2 inkomens, 2 auto's prijs jezelf gelukkig maar 1 van de twee kan ineens niet meer thuis komen.
Kortom wees gelukkig maar besef dat wat je hebt niet van zelfsprekend is en niet voor altijd.Wees dankbaar voor het leven dat je hebt en ik denk dat we met die gedachte best ver kunnen komen.
ernstige schade | 17-12-14 | 19:58
Elk huis heeft zijn kruis,geen enkel leven gaat over rozen.
Iedereen krijgt zo zijn les ook loonslaven.
hadsjikidee | 18-12-14 | 10:32
kun je je voor verzekeren. Maar moet ze dan meer loon krijgen omdat ze vroeger een eigen bedrijf heeft? Lijkt me niet. Feit is dat ze nu gewoon een loonslaaf is en dat haar huidige salaris dus prima vergeleken mag worden met dat van andere loonslaven. Mevrouw heeft bepaalde risico's genomen om zo meer te verdienen dan wat ze verwachtte in loondienst te krijgen, hetzij geld, hetzij vrijheid. Daar zitten risico's aan. Dat is een keuze die je maakt.
1500 euro is GEEN normaal vaste lasten patroon voor iemand die op het minimum leeft. Vraag elke student, oudere op klein pensioentje of bijstandstrekker.
Huur: 400 euro (sociale huur na aftrek huursubsidie)
GWL: 100 euro
Internet+TV+telefoon: 60 (35 p/m Telfort abo en sim-only tweedehands Samsung S3)
Fiets + OV: 50 euro
Verzekeringen: 30
Boodschappen: 180
Zorgverzekering: 30 euro (na aftrek zorgtoeslag)
Rest (meubels, cadeaus etc): 150
Totaal: 1000 euro
Snap dit gezeur niet over het UWV. Ik vindt ze toppie.
-weggejorist-
Dit is het slechtste argument wat ik ken. Echt om te janken. Je kan toch niet een aanzienlijk deel van Nederland gaan vergelijken hiermee. Beetje ondernemer werkt veel harder .......
hadsjikidee | 17-12-14 | 17:22
ik weet niet of j het door hebt, maar ze is nu geen ondernemer meer. Dus die vergelijking kun je prima maken.
swift1.6 | 17-12-14 | 23:14
Denk eens na... en lees het verhaal eens. Het ging erom dat ze niet zomaar in de kosten kan snijden en dat ze het met een 'schamele'1900 per maand moet doen. Daarvoor kon ze dat blijkbaar wel voldoen, maar omdat ze door een ongeval in deze situatie is beland heeft ze geen keuze. Hoe kan je haar dan gaan vergelijken met de gemiddelde nederlander, die nooit deze risico's en verantwoordelijkheden heeft gekend. Want als werknemer heb je op recht op 10.000 dingen en als werkgever/ondernemer ben je tegenwoordig altijd de lul. Maar het is jammer dat er maar weinig zijn die dit snappen, omdat ze nog nooit zelf iets zijn begonnen.
Russells Teapot | 17-12-14 | 22:31
Kill a man, and you are a murderer. Kill many, you are a conqueror.
ozewiesewoze | 17-12-14 | 16:12
Niet iedereen woont in een sociale huurwoning. Als jij noodgedwongen in de vrije sector woont betaal je met gemak 1.000,-- per maand.
Osdorpertje | 17-12-14 | 16:43
Klopt helemaal!
Wij kwamen niet in aanmerking voor een huurwoning in onze eigen geboorteplaats. Woning stond leeg!
Helaas kwam daar dus een somaliër in te zitten.Daar staat nu elke week een politie auto voor de deur.
Wij moesten noodgedwongen KOPEN!
Zo werkt het dus in dit kudtland.
En zonder geweld zal erg geen reedt voor ons nederlanders veranderen.
Je moet gewoon een Sociale huurwoning bezet houden, je af laten keuren, en zorgen dat je veel kwijtscheldingen aanvraagt, dan betaal je geen afvalheffing, OZB-belasting, Waternet, etc. Hou je netto meer over. Ik zie al dat ik 1900 verdien netto en 1500 aan vaste lasten kwijt ben... waar woont dat kind? Keizersgracht? Herengracht? Vrije sector a 1250 huur op de Zuidas? Kom op zeg, kappen met die onzin.
@Brou Is Back | 18-12-14 | 00:36
Nou nou nou... Ik werk ook voor die instantie. Maar niet achter een of andere balie welteverstaan. Ik onderschrijf de incompetentie van veel van mijn collegae wel. En met name het aspect dat de grootste losers, de incompetente projectleiders en -managers, faalproject na faalproject in hun ogenschijnlijk onneembare vesting kunnen blijven zitten en nooit ergens op worden afgerekend, steekt mij in het bijzonder. Ik kom uit de commerciële hoek en verbaas me nog dagelijks over de gang van zaken hier, en dan met name het gebrek aan leiderschap en het volledig ontberen van enige vorm van verantwoordelijkheidsgevoel en iets van terechtwijzing en afrekening bij wanprestatie. Ik denk dat minimaal 70% van de mensen die binnen dit bedrijf werkzaam zijn de proeftijd bij een commerciële instantie niet zou doorkomen in de functie die zij hier volgens hun beoordeling 'met verve' bekleden. Ik laat even in het midden of ik wel of niet bij die 70% hoor, maar schat mezelf zeker capabeler in dan die 70% aan prutsers waar ik het over heb.
leuk al die mensen die maar 1200 euro krijgen of er voor werken ze vergeten de subsidies er bij te vertellen die ze krijgen dus tel er maar 700 bij op scheelt wel he .je kunt in dit land beter minder verdienen dan te veel want dan kom je nergens voor in aanmerking
Ik heb er even een nachtje over geslapen.
Als het UWV mij een moreel onterechte boete van maar liefst 25.000 Euro zou opleggen, waar ook niet meer over te praten valt en een kort geding technisch-juridisch kansloos is, dan zou ik op ramkoers gaan en dan dus maar de schuldsanering in.
Je kunt maar tot zover trouw blijven aan je principes.
Trouw aan jezelf blijven, om een onterechte boete te kunnen betalen, is een brug te ver! En bovendien, linksom óf rechtsom zul je 3 jaar lang moeten afzien.
Het enige dat ik niet begrijp is wat een zelfstandig ondernemer uberhaupt met het UWV te maken heeft.
Ik snap sommige reacties niet, waarom zou iemand alles moeten inleveren om een onterechte boete te kunnen betalen?
Eat more sushi | 17-12-14 | 22:50
Dus jouw verschil in de urenopgave zat hem in de reisuren van woning naar werkplek?
@ergveelstijl | 17-12-14 | 16:43
Wanneer werken u pillen uit. Ik kan soms vaag uit de hoek komen maar moet mijn titel afstaan aan u. Snapte het totdat u met een raar verhaal over eigen zaak kwam. U komt amper rond en u heeft het over een eigen zaak? Jah kan me voorstellen dat de bank u de deur wijst. Overigens vraag ik me ook af of u wel een nuttig bedrijfsplan heeft opgesteld. Oplossingen worden door uzelf opgelost. Volg u pad eens. Alhoewel ik meer van het problemen zijn oplossingen die nog gevonden moeten worden figuur ben. Dat ter zijde. U geeft letterlijk toe dat u faalt. Of was dat niet duidelijk. Moet men hiermee. Beetje happen en vervolgens de boetekleed aantrekken.
DirkIii: inderdaad! Het beste is om de ontvangende kant te blijven en vooral niet te veel je best te doen. In onze westerse Technocratie zijn organisaties als het UWV de moeder van het kwaad.
Ik kan je verhalen vertellen van 'welwillende' en gesubsidieerde Iraanse vluchtelingen waar de honden geen brood van lusten. Het echtpaar is nu vrijgesteld van werken vanwege culturele motieven (een cultuur waar de vrouw geen kostwinnaar mag zijn en de man de kinderen niet de dagelijkse opvoeding behoort te geven), krijgen een uitkering, gratis kinderopvang (terwijl ze beiden thuis niks doen), gratis openbaar vervoer.......
Kortom, de ex onderneemster uit dit verhaal en mijn oma en opa komen er dan maar bekaaid van af!
Je kan in dit land beter nooit je best doen om zelfstandig te zijn en zelf je geld te verdienen want dan wordt je GESTRAFT.
Soms als ik gek gebeld wordt en de een weer een module dit willen en de ander weer niet snapt hoe promotieregels werken denk ik ook. "Waarom nog". Het zonnetje schijnt en ik de meneer van verderop weer met zijn vrouw en kids de uitkering ophalen want "niet werken kan" maar wel elke dag zijn audi wassen en luchtboxen (compleetidioot) want kickboxer. Dat voelt scheef en dat is het ook.
Bij het UWV werken allemaal primitieve proleten die van het menselijke bestaan niets begrijpen
Als ex-kapitalische werkloze werkgever die maar moet zien rond komen van het beetje geld wat hem nog rest, hoeft hij bij het UMV en consorten nergens meer aan te kloppen. Als ex-kapitalitische werkgever en werknemer-uitbuiter is hij verdoemd voor alle eeuwigheid tot de helse vuren. Het enige voordeel is wel dat het in de hel altijk lekker warm is.
Het UWV is de zoveelste debiele vereninging die werknemers financieel uitbuiten
Ik vraag me altijd af hoe mensen rondkomen
vooral met kinderen.
Het UWV is een verkapt werkgelegenheidsproject: er werken alleen mensen die in het bedrijfsleven, of zelfs de reguliere overheid (how low can you go), niet meer aan de bak komen vanwege belachelijk voorkomen, een IQ van net boven de schoenmaat, allochtoon en dus zielig, of gewoon incompetent.
.
Kortom: iedereen achter de balies van het UWV zit aan de verkeerde kant van diezelfde balies, dat geldt van hoog tot laag. Ongelofelijke faalorganisatie, zelfs voor overheidsmaatstaven (en dat wil wat zeggen).
Een schamele 1900 euro netto per maand!!! Na 1,5 jaar WW, honderden sollicitaties en welgeteld 2 gesprekjes bij het UWV uiteindelijk een ´baan´ gevonden waar ik nog geen 9 euro bruto per uur verdien en ik waarbij ik regelmatig in de avonduren en op zaterdag mag komen opdraven zonder onregelmatigheidstoeslag. Gemiddeld 32 uur per week werken levert mij net geen 1000 euro netto per maand op. Ik heb mijn vaste lasten weten terug te brengen naar 850 euro en (over)leef van 30 euro per week.
@Eat more sushi
Kun je voor die 600 per maand geen aanvullend baantje in de horeca vinden?
Of een werkgever die beter betaalt.
Of, als je specialismen hebt, diensten aan particulieren en/of bedrijven aanbieden.
Mensen voor je laten werken (klusjesmannen)
Thuiswerk/Tupperware/Herbalife/lingerieparties
Webshop
Interieurverzorging
Event organisatie
Productpromotie
Prostitut... laat maar
Hondenuitlaatservice
Folderen
In- en verkoop van courante handel via Marktplaats
De dienst handhaving van UWV. De buitendienst wil graag politieagentje zijn en doet dingen die ze echt niet mogen. De binnendienst is grotendeels gevuld met wereldvreemde visieloze bureaucraten. Voor hen geldt hun handboek en niet de wet. Omwille van het grote geld doet niemand er iets aan.
@Exii | 17-12-14 | 16:21
Als iedereen in Nederland eens zo zou denken..
Hulde, Hulde!
Uitleg? Ik ZZP'er met mijn gezin:
Over 600 euro zorgverzekering per maand, daar komt 4 keer eigen risico van 500 euro per jaar bij, grofweg 10.000 euro per jaar. Natuurlijk van het NETTO inkomen.
Arbeidsongeschiktheidsverzekering 10.000 euro per jaar
Aansprakelijkheidsverzekering, boekhouder etc alles vele duizenden per jaar.
Je hebt al een normaal inkomen nodig voordat je nog maar aan je hypotheek toekomt.
Niemand de naamsverandering opgevallen?!
Stond in de Donald Duck geloof ik??
UWV
Uitbuiting Werkende Voorbeeldburgers
swift1.6 | 17-12-14 | 23:23
aanvulling: dan krijg je ook nog wat warms binnen, kun je meteen besparen op je voedselkosten.
En voor iedereen die jankt omdat ze minder verdienen: Go eat a dick. Misschien verdien je dan iets meer.
Eat more sushi | 17-12-14 | 17:43
ik zou zeggen, volg je eigen advies.
ik verdien niet eens 1900 euro, maar kan prima rondkomen. Ook 2 kinderen en een hypotheek.
Neemt niet weg dat het UWV een totale kutorganisatie is!
Dit is het slechtste argument wat ik ken. Echt om te janken. Je kan toch niet een aanzienlijk deel van Nederland gaan vergelijken hiermee. Beetje ondernemer werkt veel harder .......
hadsjikidee | 17-12-14 | 17:22
ik weet niet of j het door hebt, maar ze is nu geen ondernemer meer. Dus die vergelijking kun je prima maken.
Eat more sushi | 17-12-14 | 19:21
dat is het risico van ondernemer zijn, muts. Wil je dat niet, moet je loonslaaf worden. Maar nee, wel flink willen verdienen als ondernemer en daarna klagen dat je niet dezelfde rechten hebt als een loonslaaf. En om het af te maken durven te zeggen dat je maar een schamele 1900 netto hebt. Had je maar moeten sparen en niet zo riant moeten leven. Kun men wel zeggen dat het inkomen behoorlijk achteruit is gegaan, maar je hoeft niet duurder te gaan leven als je veel verdiend, dat is een keuze die je maakt.
Schandaling idd dat het UWV niet 20 jaar op zijn aflossing wil wachten... heeeeeel vreemd...
Nou redje70, ik weet niet of je het door hebt, maar je bevestigd wat ik zeg.
Er kan dus altijd een verschil in uren zijn. Een verschil in uren, maakt je dus geen fraudeur.
@michello | 17-12-14 | 22:19
Haha creatief idee Michello! Maar daar wordt de sfeer ook niet leuker op met twee UWV drama's bij elkaar.
Welkom in de volwassen wereld. Velen gingen je voor en je zult er vast een uitgesproken mening over gehad hebben
Als de burger de overheid belazert en, bewust of onbewust, niet het geld geeft waar ze "recht" op heeft, dan heet het fraude, en ben je ernstig de sjaak.
Als de overheid de burger belazert en probeert geld af te troggelen, is het geen fraude maar gewoon een vergissing. In het zeldzame geval dat het ontdekt wordt, uiteraard, anders blijt het gewoon bij een high-five tussen PvdA-ambtenaren na weer een geslaagde heist.
Kom op, dit is toch gewoon ordinaire afpersing? Hoeveel mensen worden er per jaar gedupeerd door ontrechtmatige vorderingen van de overheid? Die haar machtsmonopolie zonder scrupules misbruikt om de burger op deze manier te intimideren en te bestelen?
@Eat more sushi | 17-12-14 | 22:09
Misschien is samenwonen een optie.
Eat more sushi | 17-12-14 | 20:26
Ook reisuren en uren die je hebt besteed aan je website vallen onder de noemer non-declarabele uren.
Dat de belastingdienst en UWV geen eenduidig beleid voeren in de declarabele en non-declarabele uren is jouw (onjuiste) interpretatie. Het ENIGE verschil is dat reisuren van je woning naar je vaste werkplek bij UWV niet mee hoeft te tellen voor de non-declarabele uren. Voor de rest dus geen enkel verschil.
Helaas ben je echter zo overtuigd van je eigen gelijk dat ook dit plempsel bestempeld zal worden als de grootst mogelijke stupide onzin wat dit reaguurdertje durft te beweren . Alvast dank voor dat compliment.
Xirdalan | 17-12-14 | 22:12
En dat.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 22:09
Ja dat is waardeloos. Ben zelf ook in een druk gevecht met het UWV. Gelukkig nog niet zo ernstig nog als de situatie waarin jij je in begeeft. Ook problemen met nieuwe baan een een aanvullend zzp gedeelte. Het is een Log apparaat waaraan veel mensen die graag willen een extra gevecht aan hebben en stil komen te staan.
Succes in ieder geval en ik hoop voor je op een goede afloop.
Tja, als ik dit zo allemaal lees dan is het communisme in Nederland al een feit als men zelfs al jaloers is op een zielige 1900/maand.
Ik denk er echt serieus over na om mijn NL paspoort maar in te leveren, want ik heb weinig zin om nog ooit naar die linkse totalitaire dictatuur terug te keren. Groeten uit het buitenland.
No prob Janoniem.
Ik snap heus wel dat mensen vallen over die 1900, maar in mijn situatie is die 1900 gewoon schamel. Ik zit namelijk vast in een kaarten huis, die geheel buiten mijn schuld om is ontstaan.
Zonder dat ongeval was er niks aan het handje geweest.
Die BBZ is ook leuk, maar dan moet je wel dat wel kunnen aanvragen; ik lag op de intensive care, dan kun je niks 'even regelen'.
Ik heb dus met eigen geld mijn jaar platliggen moeten financieren. Dan hou je dus niks meer over.
Als je dan na herstel nog maar een derde verdient dan je eerst deed en je lasten hetzelfde zijn gebleven en gestegen door de zakelijke afwikkeling dan heb je een probleem.
Deze 'truus' gaat niet uit eten, shoppen of naar de opera.
Deze truus vermaakt zich voornamelijk door te werken en proberen zoveel mogelijk over te werken. Zodat ik her en der ademruimte kan creeeren.
Ik krijg geen toeslag. Geen hulp en val voor alle potjes buiten de boot.
Dat is gewoon kut. Punt.
Ik ben ook geen hautaine troela die het allemaal beter weet, want anders was ik uberhaupt nooit in UWV getrapt natuurlijk.
Maar ik ben géén fraudeur en ik hoef ook niet levenslang buitenspel gezet te worden door een overheidsinstelling.
@ michello | 17-12-14 | 21:53
Klopt, voordat je de steuntrekkers in koopkracht passeert moet je 50/60k verdienen. Het eerlijke verhaal...
Het is gewoon idioot dat mensen met een hoger inkomen geen huurwoning van 400 Euro/maand kunnen uitkiezen, dat dit alleen is voorbehouden aan steuntrekkers en kassameisjes.
Als je een normaal inkomen verdient word je gewoon financieel in een fuik gedreven in dit land. Verschrikkelijk.
@HoogToontje | 17-12-14 | 21:36
Ja daar heb je ook gelijk. Aan de andere kant @ eat more sushi: reageer ik ook uit een bepaalde frustratie. Mijn inkomen lag voor de crisis ruim boven het modale en is het ook niet een geheel eerlijke en genuanceerde reactie van mijn kant uit. In perspectief bekijkend kan het zo zijn dat na het hebben van een goed lopende onderneming het een grote stap terug is. Zeker als er vaste lasten zijn die niet kunnen veranderen. Dus mijn welgemeende excuses voor de botte reactie.
Ik wil eat more niet aanvallen, noch beledigen, maar ze heeft wel de typische eigenwijsheid van de "zelfstandige". Uit mijn tigjarige ervaring als jurist weet ik dat dit de meest lastige klanten oplevert. Prachtige eigenschap, hoor, om je eigen boontjes te willen doppen, maar soms moet je je ook van goede raad laten voorzien. Nederland regeltjesland; die regeltjes leveren ook een enorm belastingvoordeel voor ondernemers op. Maar dus ook een berg shit, als je niet oplet.
@ Janoniem | 17-12-14 | 21:30
Het is niets bijzonders... Ja, het is bovenmodaal, maar niet veel bovenmodaal. (Voor een bijstandstrekker lijkt het vast veel, maar vergeet niet: als bijstander moet je wel alle toeslagen en voordeeltjes meetellen. Dan zit je ook zeker op vergelijkbaar aan 1900. )
1900 Euro is in elk geval een salaris waarmee je onder normale omstandigheden redelijk zorgeloos van kunt rondkomen.
Als je woonlasten 500 Euro per maand zijn dan. Dan woon je wel tamelijk kut, maar het is het een of het ander.
Ik woon dan liever tamelijk kut en heb het verder prima, dan dat ik niet kan rondkomen. Want dan is álles tamelijk kut.
Dan zou je moeten weten dat 1900 euro een goed salaris is.
Nee hoor, ik heb vanaf mijn 14e voor 3 zomers lang voor 5 gulden per uur bij 35 graden frieten gebakken op het Henschotermeer omdat ik van mijn ouders mijn eigen zakgeld moest verdienen.
Om in de winter hetzelfde te doen bij de ijsbaan in de pleuriskou.
Die zilveren lepel kun je steken waar de zon niet schijnt.
Begrijp de kutsituatie van Madam. Maar een schamele 1900 euro netto..... ZUCHT. Na jaren werkeloos ben ik weer aan de slag voor 1400 brutto. Zeker met een zilveren lepel in d'r reet geboren.
@Jackanders | 17-12-14 | 16:51
-
Zijn kinderen?
Jij was er niet bij toen ze verwekt zijn?
-
Nee! Zij was eventjes strategisch aan het stemmen met als resultaat, voor jongedame G.: 25.000,00 schuld en het amper kunnen rondkomen van netto 1.900,00 ("Schamele" 4.200,00!) per maand.
-
"WELKOM"! Welkom in het land, dat... "Gekke Henkie Land" heet!
@Eat more sushi | 17-12-14 | 20:54
succes!
Mooi zo.
Inmiddels heeft zich via de redactie een advocaat gemeld en is er reeds contact geweest.
Ik heb er alle vertrouwen in en hij ook.
Bedankt redactie. Duizendmaal kusjes en knuffels en mijn bedankje komt asap je kant op van Rossem :))
@Eat more sushi | 17-12-14 | 18:02
misschien weet ik wel iemand voor je, maar die zit net boven Amsterdam...
Heb je meer dan een bepaald inkomen, dan mag je niet meer huren, dan moet je maar kopen. In 2006 heb ik mijn woning gekocht, ik hield ook nog over van mijn salaris. Vanaf zo ongeveer 2010 begon het krapper te worden, en eind 2013 verloor ik mijn baan. Ik kom maandelijks tekort, en dat is volgens de normen van het Nibud.
Je maandelijkse lasten moeten betaald worden, want wie wil gedwongen op straat komen. Als de boel hier geveild moet worden zit ik met een restschuld.
Er wordt hier lastig gedaan over die 1900 euro, maar zie het in het licht van de verplichtingen die eerder zijn aangegaan en waar je niet zomaar af kunt. Het credo was: koop toch vooral, koop dat huis.
Inderdaad: je kunt best van 1900 netto rondkomen, maar dan moet je geen hypotheek hebben, geen alimentatie, niet ziek zijn, geen schoolgaande kinderen hebben. Het bedrag dat je krijgt zegt geen moer, wat je overhoudt is wel relevant.
Volgens mij heb je geen advocaat nodig om een herzieningsverzoek te doen; wijs op de nieuwe jurisprudentie van de CRvB en de brief van Asscher en dan moet het UWV heroverwegen. Wel aangetekend versturen.
Eat more sushi | 17-12-14 | 20:26
Waarom zou je een ton winst moeten maken voor een BV? Dat een BV duurder is dan een eenmanszaak is niet meer dan logisch, je hebt namelijk te maken met accountantskosten a 2000 euro per BV.
Daarnaast heb je geen aftrekkosten die je als eenmanszaak wel hebt, maar alles daar buiten gelaten: je moet deze kosten zien als een "verzekering" zodat je prive niet aansprakelijk bent (mits je natuurlijk normaal zaken doet).
Aan je verhaal te horen heb je geen rechtsbijstand, lullig, want de kosten zijn enorm laag. Je kunt zelfs bij de FNV al voor 20 euro een jurist krijgen met rechtsbijstand (FNV ZZP) die je uit de brand had kunnen helpen.
Volgende keer als je een bedrijf start en contracten aangaat zoals huur of overige overhead direct een BV opstarten. Heb je geen overhead, bijvoorbeeld: jezelf uitzenden dan heb je aan een eenmanszaak voldoende, verdien je goed dan is het verstandig om een arbeidsongeschiktheidsverzekering af te sluiten, kost je een paar knaken, maar het voorkomt ellende.
Ik heb wel met je te doen (en met vele andere gedupeerde), het is soms dusdanig ingewikkeld dat ik mij afvraag of een rechter meegaat in het betoog van het UWV. Ja, jij bent verantwoordelijk voor het uit je kop leren van alle wetten en regels, maar als het dusdanig ingewikkeld wordt, dan ontstaan er gemakkelijk fouten.
Probeer toch een advocaat verder van huis te vinden, het is onzin dat een advocaat uit een andere regio geen zaken met je wilt doen, geld is geld (wij hebben een advocaat in Almere terwijl wij uit het zuiden komen).
Succes!
Jullie begrijpen allebei iets niet:
De uren die je aan de belastingdienst opgeeft voor zelfstandigenaftrek zijn alle uren die je in je bedrijf steekt. De belastingdienst specificeert hierin niet.
Dat zijn je reisuren, dat zijn de uren die je met de vormgeving van je website maakt, dat is de tijd die spendeert aan het bedenken van een choreografie. Alles.
Dit heb ik natuurlijk ook gedubbelcheckt bij de belastingdienst en mijn opgave is 100% akkoord gegeven.
Dan heb je UWV, UWV vroeg destijds de volgende uren:
Alle gewerkte (declarabele ) uren, maar ook niet declarabele uren zoals het doen van uw administratie.
Precies dat heb ik gedaan en ook daar heb ik een audit van gehad ( ik kon mijn administratie van 4 jaar inleveren ) en die was juist bevonden.
Maar dan komt de clou: de uren van de belastingdienst wijken af van die van UWV. Wat ook nogal logisch is.
Als beiden partijen geen eenduidig beleid voeren over de opgave van uren, dan kan dit altijd afwijken.
Zeker in een bedrijf als een dansschool, waar je meer non-declarabele, dan declarabele uren hebt.
Dat is ook de reden dat er geen BV van is gemaakt; want de ton winst heb ik nooit gehaald. Snap je het nu?
@Eat more sushi | 17-12-14 | 20:07
Het klopt wat hij zegt. Je krijgt subsidie (zelfstandigenaftrek) op basis van de uren die je aan de belastingdienst opgeeft. En een BV had je beschermd tegen de lopende bedrijfskosten. Anyways, hopelijk leidt die uitspraak van het CvRB tot het terugdraaien van de boete zodat er een redelijke regeling getroffen kan worden en moet je tot die tijd even dealen met de situatie.
Misschien is de rechtswinkel een goedkope oplossing om je enkele handvatten te geven totdat je een jurist kan vinden die het voor je opneemt?
Oh sorry, ik wist niet dat het frauduleus was om gebruik te maken van een regeling waar je recht op hebt.
Succes met die klok.
> Zelfs broeden op de vormgeving van je website mag je meetellen voor je zelfstandigenaftrek.
Daar gaat bij mij dus de klok erg hard van luiden. Maargoed. Je zal zelf wel het meeste afweten van je eigen rotsituatie.
Volgens mij is het belangrijker dat het UWV weer loopt te kloten. Maar nee, er moet gezeken worden over haar loon en het feit dat ze het 'schamel' noemde.. jezus.
Een hele berg gezeik, maar dus niet tijdig een bezwaarschrift ingediend. En niet naar de voorwaarden van het UWV gekeken voor zelfstandigheid. Tja, je doet zelf een beroep op die regeling; wel zo handig om dan te kijken hoe het werkt. Die advocaat krijgt een flinke klus.
Valide punten?
De belastingdienst specificeert de uren niet. Zelfs broeden op de vormgeving van je website mag je meetellen voor je zelfstandigenaftrek.
UWV specificeert wel. Daar ontstaat dan een verschil. Bij mij en bij duizenden andere ZZP-ers.
Daarbij kijkt UWV niet naar omzet, de belastingdienst wel.
Meneer schade denkt te weten hoe het werkt, maar heeft vooralsnog alleen de klok ergens horen luiden.
Hypo van rijtjeshuis met drie slaapkamers: EUR 1,000
Zorgverzekering: EUR 400 (2 pp incl kinderen)
Overige verzekeringen: EUR 50
Auto: EUR 250 (type Dinky toy, afschrijving incl onderhoud)
Benzine: EUR 300
Gemeentebelastingen: EUR 60
Boodschappen: EUR 300
Sorry hoor, maar ik kom als snel op EUR 2360 uit en dan heb ik kleding nog niet eens inbegrepen. Hoe kan iemand met kinderen nou rondkomen van EUR 1900??
> zonder_moeite | 17-12-14 | 19:52
Die boete is natuurlijk een godsgeklaag. Zo'n kutsituatie als deze gun je ook niemand. Misschien ging ik er zelf iets te hard in, omdat ik struikelde over dat schamele loon van 1900 en dat je dan maar 100E per maand kan missen, omdat je anders niet kan eten.
~
Ze heeft vast wel wat anders aan der hoofd nu, dan te luisteren naar een loonslaaf die gelukkig nog niet voor een lange periode ziek is geweest. Excuus dus aan de sushi truus.
~
Veel comments op dit topic, ook de negatieve, dragen wel bij aan de aandacht voor deze zaak. GeenStijl als breekijzer, ik mag dat wel en steun dat: Ook door mijn confronterende berichten.
@ernstige schade | 17-12-14 | 19:44
Ok.. valide punten. I stand corrected. Maarrr.. de dame in kwestie om de oren slaan wegens gemaakte keuzes is wel erg makkelijk hoor. Zeker gezien het feit dat de oorzaak van de huidige problematiek grotendeels veroorzaakt zijn door gebrekkige (teruggedraaide) regels bij het UWV en de achterlijke boete.
Mijn inziens is Sushi vrouw genoeg om te dealen met de gevolgen van de eerder genomen keuzes, maar nu geconfronteerd wordt met iets dat zij niet had kunnen inschatten toen zij die keuzes maakte. En dat van een instantie die als doel heeft om een opvangnet te zijn voor mensen waarbij het tegenzit.
@ Eat more sushi, het gaat de laatste jaren niet over de inhoud maar over de boodschapper en de manier waarop de boodschap wordt gebracht.
Hier niet anders ik denk ook dat het trol gehalte hier steeds hoger wordt.
Inhoudelijk heeft u mijn steun.
@ Fryske met schoonmaken door politici van uwv en cjib;met verontreinigd zeep krijg je niks schoon
Ooit wel eens een integere politicus ontmoet?
> na 17 jaar werken heb je automagisch een potje opgebouwd
Nee, daar moet je voor sparen. Verlagen van je vaste lasten enzo.
> of een arbeidsongeschiktheidsverzekering
Had in deze veel gescheeld. Maar kost wel een lieve duit per maand. En ze moet nog eten ook!
> Kun je van de belastingdienst geld krijgen voor uren dat je onbetaald met je bedrijf bezig bent?
Ja. Precies daarom gaf ze dat ook door. 1225 uur per jaar aan je onderneming werken is in aanmerking komen voor het stimuleringsbeleid.
> zonder_moeite | 17-12-14 | 19:36
Ik heb het doorgelezen. Die extra uren die je doorgeeft aan de belastingsdienst doe je om aanspraak te maken op het stimuleringsbeleid van de overheid. Je probeert die extra onbetaalde uren dus in te cashen voor belastingvoordeel. Dan zijn het dus geen onbetaalde uren.
~
Als je jarenlang na faillisement, nog steeds 200E per maand betaald aan bedrijfskosten op naam, dan heb je echt voor de verkeerde bedrijfsvorm gekozen. Een BV is er voor dat risico. Dat het niet interessant is voor kostenbesparing of belasting doet daar niet aan af.
@ernstige schade | 17-12-14 | 19:36
Ah! Kun je van de belastingdienst geld krijgen voor uren dat je onbetaald met je bedrijf bezig bent? En na 17 jaar werken heb je automagisch een potje opgebouwd of een arbeidsongeschiktheidsverzekering? Hou toch eens op loonslaaf. Dit gaat boven je pet.
@ernstige schade | 17-12-14 | 19:12
Ik zou het originele verhaal (nog) eens goed doorlezen. Als niet ondernemer (mijn inschatting) ben je niet bekend met het feit dat onbetaald met je bedrijf bezig zijn (ontwikkelen, factureren, klanten binnenhalen, etc) voor de belastingdienst uren zijn voor de toetsingsnorm. Dat het UWV onterecht deze uren vergelijkt met de uren die aan het UWV zijn opgegeven als betaalde uren is de oorzaak van dit probleem.
En een BV starten? Dat is alleen interessant in een paar gevallen. Een ZZP-er zal dat, uitzonderingen daargelaten, alleen doen wanneer de winst boven 180k per jaar uitkomt omdat het anders in alle gevallen goedkoper is om een eenmanszaak te hebben. Doe eens ff geen anderen nablaten als je zelf geen verstand hebt van het onderwerp.
> Eat more sushi | 17-12-14 | 19:21
Je kan als ZZP'er écht wel een uitkering aanvragen hoor (BBZ). Krijg je hetzelfde als de bijstand. Hoef je ook alleen terug te betalen als je bedrijf later weer gezond blijkt.
~
Verder heb je nog een arbeidsongeschiktheidsverzekering of een potje opgebouwd na 17 jaar hard werken.
~
Hoeveel heb je van de Belastingdienst gekregen voor het indienen van extra uren, uren die niet op je WW gekort zijn?
Die reaguurders die 1,9K zo'n astronomisch hoog inkomen vinden zijn gehypnotiseerd door de jarenlange loonmatigings terreur. Iedere keer weer een beetje minder. Terwijl elite en overheid vanaf het begin van de euro-inflatie is mee gegroeid of meer. Dan hebben we het al helemaal niet over het Brusselse apparaat waar 4Kpm netto voor de postkamer instapsalaris is.
E 1900 netto is een bovenmodaal salaris. Mijn sympathie is bij deze meteen weg.
@laatmaargaan | 17-12-14 | 16:17
Mogelijk, maar dan moet je blijkbaar toch wat veranderen. 1500 is gewoon al veel. Maar 1900 (netto!) is ook niet bepaald minimumloon. Het is meer dan een doorsnee starter.
Winfield | 17-12-14 | 18:13
Man man man wat ben jij een droeftoeter!
@ ernstige schade:
Je krijgt geen ww of wao als je ZZP-er bent, ontzettende debiel dat je er bent.
Als je een jaar uit de running bent, dan heb je een jaar geen inkomen.
Verder heb je geen idee waar je het over hebt, met je harde waarheid. De enige waarheid is dat je een ongelofelijk domme post neerplempt die zo uitblinkt in stupiditeit dat het me zou verbazen als jij zelfstandig naar het toilet kunt.
"Ze gaan er vanuit dat het gepeupel niet googled op rechtspraak en dus innen ze gewoon onrechtmatige vorderingen."
Dit roep ik al sinds 2004
Als ik voor 1989 was geboren had ik het waarschijnlijk al eerder geroepen. Way to state the obvious, gewoon een brief met intimiderende taal en hopen dat ze maar overschrijven en geen vraagtekens zetten bij wat er gevraagd wordt.
En ik heb echt "reaguurders" getyped. Kennelijk nog een autocorrectie oid....
@JdelaT: 'het bleek dat mijn inschrijving bij de kvK een soort van total delete is geweest van al mijn opgebouwde rechten.'
Die zin is pure poezie. En zo heb ik het ook ervaren. Maar goed, dat is wel iets wat ik had ingecalculeerd.
Ik was alleen vergeten dat je dus ook per ongeluk bijna dood kan gaan en je dan een heel groot probleem hebt qua liquiditeit.
Maar goed; inmiddels heeft de ombudsman mij gebeld, om 6.30 notabene. Die mensen werken gewoon na vijven!
Iedereen en zijn ouwe moer staat weer op scherp, dus wellicht komt dit gedonder na ruim anderhalf jaar vechten een keer goed.
> Eat more sushi | 17-12-14 | 17:43
- Inschrijven bij maatschappelijke dienstverlening voor vermindering van maandelijkese uitgaves
- Koopwoning verhuren en een goedkope huurwoning zoeken.
- Goedkopere ziektekostenverzekering afsluiten van 99 per maand
- Voortaan een BV oprichten, zodat je na het klappen van een bedrijf geen bedrijfsschuld op naam hebt
- Inboedelverzekering omlaag naar 10 per maand
- Internet + Bellen regelen voor 25 per maand
~
Hou je zo 380Euro per maand over.
~
Een jaar lang op de intensive care liggen is goedkoper als thuis wonen. WW of WAO gewoon uitbetaald gekregen, dus dat hoeft niet zo te snijden in de spaarpot.
~
Als ZZP-er krijg je inderdaad jack shit als je ziek wordt. Daarom vraag je ook twee keer zoveel per uur, je moet immers ook je eigen belastingen betalen. Nou niet doen alsof je twee keer zoveel verdiend, daar naar gaan leven, en dan zeiken als het misgaat. Daar heb je die buffer voor.
~
Er was voor jou geen plan B. Voor de meeste ondernemers is die er wel.
~
Ik heb het met je te doen, maar heb het gevoel dat iemand je de harde "waarheid" eens moest zeggen.
~
Per maand nieuwe kleding kopen is een luxe. Dan maar die kousen met wat gaten erin aan. Ook voor meer dan 30E per maand op je gezicht smeren is voor troela's. Je kan prima eten van 150E per maand. Dan hoef je echt niet op rijstkorrels te zuigen.
~
Ik verdien (iets) meer, en toch zeik ik op je mentaliteit. Weet je hoeveel extra uren je aan de belastingdienst hebt doorgegeven en hoeveel extra je dat heeft opgeleverd?
~
Verder sterkte met deze kutsituatie en hopelijk kun je snel je naam zuiveren (al hoef je niets te betalen, je staat nog steeds te boek als fraudeur).
Dit is geen schuldvraag, maar een budgetvraag. Het UWV verkeert, hoe raar het ook klinkt, in zwaar weer.
Het UWV is semi-overheid en heeft in het verleden een 'voortrekkend' aanname beleid gehanteerd en zit het vol met gefrustreerde medewerkers die de afgelopen jaren een flinke reorganisatie voor de kiezen hebben gehad en dus echt niet gemotiveerd naar hun werk gaan.
Combineer dit met onkunde, desinteresse, onduidelijk of besparend beleid, en medewerkers dat graag op de stoel van de rechter gaan zitten en het resultaat zijn dit soort verhalen.
Het wordt tijd dat mensen zich vrijwillig kunnen verzekeren ipv verplichte afdracht aan dit soort baantjes carrousels.
Die 1500 van de vaste lasten zal nog wel zijn omdat ze nog niet verhuist naar een goedkopere woning. Voorheen hoger salaris bij het eigen bedrijf.
@ Robd: Nee, maar dat ik ga ik *nu* doen.
De intelligentie van de meeste reageerders in dit topic valt me erg tegen eigenlijk. Geen enkel benul van hoe de situatie kan zijn. En dat terwijl de meeste reageerders zich altijd voordoen als mensen met een carrière of succesvolle ondernemers....
Vaste lasten zoals huur/hypotheek breng je niet zomaar omlaag tenzij je per direct op straat gaat leven. We weten bovendien allemaal dat een sociale huurwoning voor de echte nederlanders niet zomaar voor het oprapen ligt. Buiten dat heb je een koopwoning ook niet binnen een week met winst verkocht. Je kan gewoon niet 123 van je situatie terug naar een veel goedkopere situatie.
Velen doen nu stoer hier met een mening over deze situatie maar kennelijk zijn er weinig zelfstandig ondernemers hier. Die zouden deze situatie juist kunnen inschatten. Kortom, valt erg tegen.
Inderdaad, 1900 Euro en je betaald voor alles de volle mep,
geen recht op een sociale huurwoning dus aangewezen op huren boven de 700 euro,
waar je dus geen huursubsidie voor kunt krijgen.
Je krijgt geen zorgtoeslag, je betaalt volle mep gemeentebelastingen etc.
Bij dit soort inkomens slaat de roverheid keihard z'n slag, kaalplukken, betalen zul je,
met als resultaat dat je na betaling alle lasten soms nog minder te besteden hebt als een uitkeringstrekker.
Ergens het vermoeden dat tussen die zeikerds over mw's inkomen en vaste laten vnml lieden zitten die zich rijkelijk laten bedienen door de staat met zorg- en huurtoeslagen.
Uiteraard verdedigen deze parasieten de staat waar ze aan de tiet hangen en trappen ze een hardwerkende vrouw hard na.
@Kaan78 | 17-12-14 | 16:14
Nee, geen recht op uitkering, want geen vaste woon of verblijfplaats.
Ik verdien maar 700 euro per maand. Zwart, dat dan weer wel.
Fucking jezus christus. 1900 NETTO? En dan nog klagen??? Je moet je ogen uit je kop schamen. Leer eerst maar eens wat zuiniger te leven, verwent nest.
@Eat more sushi
Weet precies waar je het over hebt. Heb zelf een aantal jaren geleden een bedrijfje gehad in combi met een baan in loondienst en had daarbij een arbeidsverleden van meer dan 12 jaar aan premies.. Door omstandigheden de zaak op moeten doeken, bleek een compagnon te hebben die voor elk dubbeltje wat er binnenkwam een kwartje verduisterde en tegelijkertijd mijn baan kwijt geraakt. Dan zit je dus oa met de afwikkeling van huurcontracten, wat veel mensen niet beseffen is dat een huurovereenkomst voor een pand met een commerciële bestemming vaak voor 5 jaar is. Als het dan mis gaat en je zit aan begin van de termijn kun je gewoon 5 jaar voldokken. In mijn geval heb ik veel geluk gehad doordat iemand een in de plaats stelling is aangegaan (misschien voor jou ook een optie). Ik heb in totaal zo'n 7 jaar ellende er van gehad. Ik had nergens recht op, het bleek dat mijn inschrijving bij de kvK een soort van total delete is geweest van al mijn opgebouwde rechten.
En die pijpzeikerij over die 1.900 Euro's die je verdiend, is er dan een soort van magische grens ofzo? Als je daar boven komt is het gewoon helemaal oke om door net UWV genaaid te worden, is helemaal geen punt, vanaf 1.900 Euro bestaat geen onrecht.En aan diegenen die zo zielig zijn omdat ze 1.300 euro's verdienen, jullie zijn gemakshalve de toeslagen die jullie maandelijks ontvangen vergeten mee te rekenen.
@Mw. Sushi, respect en succes. En laat hen hier die niet snappen dat uw huis onder water staat en er niets meer te bezuinigen valt. 1900 is voor hen zo'n kapitaal bedrag dat het alle logica, voor zover al aanwezig, uitschakelt. Triest.
Nog een tip: heb je al geprobeert contact op te nemen met Mr. Wind, de advocaat die 24-11-2014 over precies dit onderwerp gehakt heeft gemaakt van het UWV bij de bestuursrechter?
Perfect Strangers!!
Eat more sushi | 17-12-14 | 17:43
En voor iedereen die jankt omdat ze minder verdienen: Go eat a dick. Misschien verdien je dan iets meer.
Bedankt voor deze tip, ik zal het morgen even aan mijn baas voorstellen.
1900 euro, pffff.
Ik vind t al moeilijk rondkomen met 5300 euro netto per maand.
Je verdiende erg veel, nu niet meer. Vaste lasten zijn te hoog in verhouding met je inkomsten. Als je vaste lasten niet naar beneden kunnen dan heb ik geen idee hou je dat probleem zou kunnen fixen.
Sterkte komende tijd
@Winfield | 17-12-14 | 18:13
Ooit eens gehoord van dalende huizenprijzen, economische/kredietcrisis? Oh nee, daar heb je als domme arbeider in een gesubsidieerde huurwoning vast nog nooit van gehoord.
@Winfield | 17-12-14 | 18:13
Misschien moet je eerst het vorige verhaal lezen ipv dom te blaten.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 18:02
Misschien zou je eens moeten gaan twitteren, mij mag je sowieso toevoegen @neemjemoeder
Is dat nou duur die sushi? Ik zou er toch maar iets minder van eten en gewoon een gehaktbal nemen.
Mevr. Sushi verwijten dat ze ´de zaken´ niet goed aanpakt getuigt van weinig inzicht in de kafkaeske werkwijze van JUIST het UWV. Heb er gewerkt en lag vaak in de clinch met ´beleidsvoerders´ daarzo om lopende dossiers. Absurde toestanden, en zeker met WW/ZZP dossiers.
En daarnaast. Overheid steekt zijn gore loopneus in zaken als in wat voor type tipi je ´moet´ wonen. Net zo absurd, en een van de grootste misvattingen in de Nederlandse poltiek. Succes, mevrouw sushi, en laat de betweters hier inderdaad ´dick´ eten. Met hun pauperlogica.
Mevrouwtje was blijkbaar niet zo'n slimme ondernemer. In het geval van een BV had ze nu niet met aflossen van de kosten van het klappen van haar bedrijf gezeten.
Gewoon de tering naar de nering zetten! Je huis al in de verkoop gezet? Om maar eens wat te noemen...
Soms ga je in je leven door dalen en soms over bergen, maar niet gaan lopen zeuren als je nog steeds 1900 netto verdiend. Je hebt tenminste nog een inkomen! Ik ken voorbeelden genoeg die nog veel schrijnender zijn dan het jouwe. Ik vin d dan ook oprecht dat deze mevrouw zich onwijs loopt aan te stellen.
In plaats van hulie huile te doen, kan ze beter gaan hakken in haar vaste lasten.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 18:02
Het eerste kort geding moet vrij eenvoudig zijn desnoods zonder advocaat, opheffing van het loonbeslag. Je wordt nu gechanteerd met je loonstrookje, dat is een vrij zwaar dwangmiddel. Een rechter is dit wel uit te leggen.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 17:43
Ik moest lachen om uw laatste alinea. U bent uw eigenwaarde in ieder geval niet verloren.
Wat zijn jullie een stel droeftoeters bij elkaar. Jullie missen compleet de essentie. Waarom focussen op haar vaste lasten van 1.500 Euro per maand? Het gaat juist om die onterechte 25k Euro boete.
@Eat more sushi, sorry, ik kan je niet verder helpen op het gebied van rechten. Anders had ik het gedaan.
Persoonlijk zou ik gaan zwartwerken en alles in een oude sok stoppen. Ongezien de tyfus. Fuck the system.
Ik denk dat velen in hetzelfde schuitje zitten...
En jullie zitten te miepen hoe dit kan?
Nou heel makkelijk, mensen die een aantal jaren geleden meer dan modaal verdienden moesten ook duurder gaan wonen. Maw... of een hele hoge huur op de particuliere markt of kopen.
En dan na de recessie gaat het een stuk slechter met je zaak of de baan gaat verloren en voordat je het weet kan je dus die vaste lasten niet meer betalen.
Hoeft in principe dus niets met 'boven je stand leven' te maken te hebben
@Le Roi | 17-12-14 | 17:43
Het probleem is dat die werkeloze tokkies met een iPhone 6 PLus gewoon bij de (r)overheid gaan zeuren dat ze meer geld/uitkeringen/huursubsidie willen. Ze hebben immers overal recht op en worden door een compleet leger ambtenaren + politiek vertroeteld. ZZP-ers hebben dat recht dus niet. Gaat het mis, worden ze ziek of arbeidsongeschikt dan vissen ze overal achter het net, MAAR als ze succes hebben dan staan al die linkse reaguurder tokkies hier ("zo zo, 1900 per maand!") hier als eerste te schreeuwen dat dat die ZZP-er NOG meer belastingen moeten betalen. Voor HUN iPhone 6, HUN sociale woning en HUN werkeloosheid/arbeidsongeschiktheidsuitkering welteverstaan!
1900 euri is mijn budget voor een hele maand.
Voor in de kroeg dat is.
Leedvermaak, heerlijk.
@ Fryske: ik ben (no joke ) al ruim 2 maanden bezig om een advocaat te vinden die gespecialiseerd is in bestuursrecht.
In de regio Midden Nederland vang ik steeds bot. Ik heb in totaal 5 kantoren aangeschreven, waarvan 1 het te lastig vond en de overige 4 teveel zaken hadden en dus geen tijd.
Toen uit pure nood maar een kantoor buiten de regio aangeschreven,maar die zagen de afstand weer als probleem.
Het is december he..
Mocht een advocaat meelezen: hoi.
Hypotheek is al snel zo'n 1000 euro, basisverzekering 150 euro, RTV+inet 60 euro, mobile telefoon 40 euro, opstal, inboedel, wa, auto verzekering: 100-150 euro, wegenbelasting 50 euro, etc, etc. 1500 euro vaste lasten is echt niet zo bijzonder hoor..
.
1900 netto verdienen is ongeveer een bruto salaris van 2800 euro. En met dat salaris val je zo'n beetje buiten alle toeslagen en voorzieningen in Nederland..
Ze hoeft haar vaste lasten helemaal niet aan te passen al kon ze het, ze verdient genoeg. Wat ze wel moet doen is een kort geding aanspannen om de dwangmaatregel op te heffen, en daarna nog eentje om de dwaze boete aan te vechten.
Als je je baan verliest/eigen zaak failliet gaat/arbeidsongeschikt wordt duurt het meestal een tijdje voordat je je vaste lasten weer in verhouding kan brengen met je inkomsten... en ja, dan zit je dus met relatief veel te hoge vaste lasten. Bepaald niet uniek lijkt me.
Zoek ze op, de naam van wie je hebben moet staat onder de brief, huiadres heb je zo te pakken. Ambtenaren zouden niet veilig moeten zijn omdat ze beleid uitvoeren, ze moeten weten dat ze dat toch echt zelf doen en dat ze daarvoor aansprakelijk zijn, Het zijn de voetsoldaten van de belastingdienst en mogen best zo behandeld worden. Als iedereen het persoonlijk neemt is het zo afgelopen. Wie mij naait brengt zichzelf in gevaar want ik heb schijt aan regels.
Als mensen de moeite hadden genomen mijn posts te lezen, dan hadden ze gezien dat ik niet meer KAN snijden in mijn lasten.
Ik heb GEEN recht op een sociale huurwoning, sorry! en ik kan ook niet uit mijn huis ( dubbelsorry! )
Nogmaals in de herhaling:
Woonlasten 900 + 75,- verplichte VVE 'service' kosten
Hier kan ik niet zomaar vanaf.
GWL 100
Ziektekosten 145
Afbetaling bedrijfslasten na klappen bedrijf 200 ( denk aan huurcontract voor panden die doorliep, terwijl ik half op sterven lag en er dus geen inkomsten waren )
Overige verzekeringen 20
Telefoon/Internet 50
Gemeentelasten: 20
Dan zitten we dus op 1500 en dan heb ik nog niet gegeten, geen verzorging en geen kleding.
Ik heb geen abonnementen of andere extra's
Al mijn buffers zijn gesloopt toen mijn bedrijf over de kop ging en ik doordat ik lag te creperen op een intensive care en een jaar lang geen inkomsten had.
Geen inkomsten = de lul
Als ZZP-er krijg je ook jack shit als het misgaat.
En nee, er is geen plan B als je een griezelig ongeval krijgt. Dan deal je met de consequenties als ze komen.
En voor iedereen die jankt omdat ze minder verdienen: Go eat a dick. Misschien verdien je dan iets meer.
@Flipus | 17-12-14
Inderdaad. Maar ja, mensen zijn vooral gefixeerd op de bedragen. Al verdiende ze het dubbele, dan zijn ze nog geschift bij het UWV.
@Lafayette | 17-12-14 | 17:34
De kunst zit hem juist in je kunnen aanpassen naar een (financiële) situatie, en om niet meteen decadent te gaan doen mocht je een iets hoger inkomen hebben. Mensen kunnen naar mijn mening tegenwoordig niet meer met geld om gaan. Ik zie niet alleen werkloze bijstandstokkies die wel een iPhone 6, dik internetabonnement, Netflix of HBO op de TV en andere luxe willen hebben, maar ook lui die het iets beter gesteld hebben en de allerhoogst mogelijke maximale hypotheek lenen en per sé een dikke auto onder de reet moeten hebben. Vooral die laatste groep komt altijd in de grootste problemen (want geen staatsinfuus mogelijk), want mocht de relatie of het bedrijfje klappen zitten ze met alle dure luxe.
.
Hier in huize Le Roi hebben we absoluut niet te klagen. Inkomen ligt met ons tweeën ruim op 2,5 keer modaal. Maar bescheidenheid is hier de leefwijze. We hebben allebei een klein auto`tje van meer dan 10 jaar oud, wonen in een gehuurd appartement, geven niks om gadgets en andere hebbedingetjes en zorgen dat we een behoorlijke buffer hebben mocht het nodig zijn.
Laten we het vooral hebben over haar inkomen, en niet over de idioterie van de ambtenaren die in de realiteit kwijt zijn.
@Steenpuijst | 17-12-14 | 16:55
Wel de lusten, niet de lasten dus.
Je lijkt wel een vent.
Balky: "that ain't an angel, that's Little Joe Cartwright".
Mensen, mensen toch.
1900 is niet veel als je eerder heel wat meer verdiende. Als je inkomen drastisch wegvalt is het vaak heel lastig om je vaste lasten direct aan te passen. Zo simpel is dat. 1.500 vaste lasten is niet zo heel veel als je voorheen laat we zeggen 4.000 verdiende. Wat op zich nu ook weer niet een enorm salaris is voor een ondernemer.
Daarom, zorg voor buffers/reserves. Als je die moet aanspreken moet je eigenlijk al aan slag zijn met het saneren van je vaste lasten. Dat vergeten te veel ondernemers. Opportunisme, wat nodig is voor ondernemen, kan ook tegen je werken. Als het mis gaat, gaat het meestal ook goed mis.
Afijn. Ik kan me de ellende van de dame goed voorstellen. Sterkte er mee.
er zijn hordes mensen die leven van 1550 bruto salaris en daar 40 uurtjes voor draaien.
Ergo, pas je kosten aan!
Ieder die het over "een schamele 1900 netto" aan salaris heeft en bovendien 1500 netto aan vaste lasten heeft, neem ik niet echt serieus.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 17:17
Mensen kunnen niet lezen en begrijpen niet dat je niet zomaar gaat verhuizen om te voldoen aan een compleet zotte eis (25000 euro boete die je niet verdient).
Ik hoop dat je zo snel mogelijk bij een rechter zit want je situatie is absurd. Rechters zijn het CJIB en hun rigoureuze dwangmaatregelen meer dan beu, ook daar heeft de ombudsman steen en been over geklaagd. Laten we hopen dat ook het UWV een flinke gerechtelijke trap krijgt. En dan het RDW.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 17:17
Tja, het beruchte en beroemde Nederlandse maaiveld: afgunst, leedvermaak en elkaar het licht niet in de ogen gunnen. (de basisingrediënten voor links en rechts extremisme zeg maar)
Jammer dat dat op Geenstijl ook steeds erger lijkt te worden. Als dit de *kuch* 'meest liberale verzamelplek van de Nederlandse samenleving' moet zijn, dan snap ik wel waarom Nederland zo extreem links is...
De meeste reaguurders hier zijn waarschijnlijk van die domme fabrieksarbeiders met het IQ van rond de 100 die hier alleen maar komen omdat ze een hekel aan Marokkanen hebben en omdat ze geilen op Geertje Wilders, niet omdat ze economisch rechts en sociaal gezien libertarisch zijn.
@eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:52
Genereus !
De mense snappen het niet de instanties die werken voor de Roverheid motte geld hebben voor Brussel en toeslagen voor Bulgaren en Roemenen
Zolang er nog een druppel uit komt blijven ze persen.
@the handyman | 17-12-14 | 16:18
Zoiets ook meegemaakt.
Kom bij mijn "nieuwe" werkgever, voorstellen aan je "nieuwe" collega's, eerste wat die jongens zeiden : je ligt er met een week of 6 weer uit, niet geschikt, en dan komt er voor jou iemand anders 5 weken GRATIS werken, ook weer weg, en zo gaat dat al 3 jaar hier.
Ik zei bedankt heren, ik heb me toch ineens een last van de rug, ajuus ik ga me ff ziek melden bij de chef.
Nooit weer door uwv "uitgenodigd" om GRATIS te werken.
Altijd maar klagen over geld.. pff. Ik heb nog maar 735 euro in mijn linkerbroekzak zitten. Dat is voor de kleine boodschapjes zeg maar. Zoals chips en bier.
Igor Putkin | 17-12-14 | 17:12
Vertel het nog wel eens, misschien...
@Stormageddon | 17-12-14 | 17:11
Asscher moet schoon schip maken bij het criminele UWV, Opstelten moet schoon schip maken bij het criminele CJIB. Toch doen ze het beiden niet, terwijl eerlijke hardwerkende mensen geruïneerd worden. Vreemd.
Succes vrouwke!
Leuk topic voor de yuppen om loonsverhoging te vragen.
Wel zo handig zo rond de feestdagen.
1900 is boven modaal.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 16:53
Als je het woord 'schamele' had weg gelaten was niemand er over gevallen. Een aanzienlijk deel van NL moet van minder rond komen.
Arie Stoteles | 17-12-14 | 17:00
Dit is het slechtste argument wat ik ken. Echt om te janken. Je kan toch niet een aanzienlijk deel van Nederland gaan vergelijken hiermee. Beetje ondernemer werkt veel harder dan de aanzienlijke Nederlander die om 9 uur binnen komt lopen en bij elkaar een uur koffie drinkt, een vergadering bijwoont en dan nog eens een half uur facebook checkt en dan nog even bij de manager zeikt om een salarisverhoging die ze vaak terecht niet geven. Vervolgens na hooguit 5 effectieve uren van de werknemer, als de werkgever geluk heeft, weer om 5 uur naar huis gaat.
Dat is niet eens het belangrijkste in deze discussie, het gaat erom dat elke overheidsinstantie ,en UWV probeert de kroon te spannen, je gewoon probeert te naaien. Eerst maken ze een kale kip van je en vervolgens gaan ze nog natrappen. En er is geen enkele instantie die je helpt. Ombudsman kan roepen wat hij wil, wetten worden gemaakt... en toch blijven ze natrappen.
Maja UWV moet natuurlijk zorgen voor mensen die het zogenaamd minder hebben (vaak gewoon de buurman die met ww op de bank niet aan zijn sollicitatieplicht voldoet) of de zielige asielzoekers die gemiddeld 20.000 euro per jaar kost, jaren blijven en een generaal pardon krijgen en rechtstreeks de WW ingaan. Dat krijg je met zo'n ambtenaren mentaliteit.
ik verdien maar 1200 / 1300 per maand, niet zeuren dame
> Oeleflaffel | 17-12-14 | 17:11
> Uren waar ze niets voor betaald heeft gekregen
Ik snap dat wel, en dat klinkt ook niet eerlijk, maar ze had die uren ook voor eigen rekening kunnen nemen. Zelfstandige ondernemers werken nu eenmaal niet van 9 tot 5, maar hebben reistijden en administratie doen in de avonduren etc.
-
Maar als de Belastingdienst dan zegt: Geef die uren door aan ons en misschien kunnen we je een leuke korting of subsidie geven, en je geeft deze uren niet door aan het UVW, dan kan die verhouding scheef groeien. Wie weet hoeveel extra uren ze aan de Belastingdienst heeft doorgegeven? Dat kunnen er extreem veel zijn. En ja, in een aantal gevallen duidelijk het gevolg van fraude.
-
Zoals gezegd: Dit systeem is zeker kut en loopt al enkele jaren. Mensen die zelfstandig ondernemen + WW willen proberen dienen dat te weten, en de voorlichting moet omhoog.
-
Maar dat verschil is gemaakt. Ik vind redelijk: weg met die boete, verschil terugbetalen, en ja, eventjes leiden aan dat afbetalen. Ex-studenten betalen nog meer af dan 100E als ze een schuld hebben. Zonder mokken.
-
De WW moet ook niet te prettig worden.
@Kippelip | 17-12-14 | 16:24
Onzin, van 966 euro kan je gewoon leven hoor als alleenstaande/gescheiden man/vrouw, er komen toeslagen bij zoals zorg en huur of hypotheekrenteaftrek.
Moet er zelfs nog enkele medicijnen van betalen.
Als ik het kan waarom zouden anderen het dan niet kunnen?
En ik eet er fatsoenlijk van en heb 2 katten, een pc, laptop en zelfs een tabletje.
Ga deze week ook gewoon een concertje pakken want dat kan best op zijn tijd.
En ja, ik geef wel ruiterlijk toe dat het met minder problematisch zou worden maar zover is het nog niet.
Het ligt gewoon aan je eigen uitgavenpatroon en overdreven eisenpakket.
Is het zelfde als dat gezeur over de dure maand december het ligt er gewoon aan hoe je dat zelf in wil vullen, opeens moet je zeker duurder gaan eten want het is wel kerst, klinkklare nonsens dus.
KidC | 17-12-14 | 17:16
"samenwoont en een dubbel inkomen "
Alleenstaanden betalen relatief veel voor hun woning en levensonderhoud. Dat is ook precies de groep die klem zit in huurwoningen, want kopen, dat lukt dan weer niet.
Ik schrik er ook een beetje van, Xirdalan. Ik mis de hooivorken nog!
Ik moet namelijk best hard werken voor die 1900 en dat terwijl ik pre ongeluk het driedubbele verdiende, met mezelf helemaal kapot werken.
Ik heb 17 jaar gewerkt, vanaf mijn 19e, voltijd naast mijn studie. Ik heb geen seconde GEEN werk gehad.
Ik heb genoeg belasting betaald. Altijd mijn best gedaan, zuinig geweest, ik ga niet uit, ik draag geen designer heels en ik shop gewoon bij de Lidl, want ik ben een goede kok. Ik maak van een hoop stront nog iets lekkers.
Ik heb geen auto. Mijn prachtige audi was het eerste wat de deur uit ging toen ik mijn bedrijf verloor.
Reiskostenvergoeding krijg ik niet, dus mijn baan kost me ook nog een beetje geld.
Ook doet mijn werkgever niet aan pensioenen, dus dat gat moet ik ook zelf opvullen.
Heel vreemd inderdaad dat ik niet graag ten onrechte buitenspel wordt gezet door een overheidsinstantie, zeker niet als dat bewezen onterecht is en de wet je zelfs in het gelijk stelt.
Iedereen die zelfstandige is weet dat het ook een keer tegen kan zitten en dat je daar een plan B voor moet hebben.
@Arie Stoteles
Iemand met een netto-inkomen van 1900 moet vaak evenveel moeite doen om rond te komen als iemand met 500 euro minder. Met 1900 euro ben je gedwongen in de vrije sector te huren, of te kopen. Je ontvangt geen enkele subsidie of korting.
Indien je samenwoont en een dubbel inkomen hebt is het allemaal nog wel te bolwerken. De woonkosten kun je dan splitten, evenals vele andere kosten. De maandelijkse kosten voor de appie zijn dan ook lager, omdat veel verpakkingen zijn toegespitst op een meerpersoonshuishouden. Bij de appie kost een kilo hutspot EUR 1.69 en een halve kilo EUR 1.49 (om-en-nabij-de). Als eenpersoonshuishouden kun je gewoon stikken.
Ik woon nog gewoon bij mijn ouders om mijn maandlasten laag te houden. Maar het UWV en de belastingdienst zijn gewoon fascistische vrijstaatjes.
1900 euro netto? Dat heeft niet iedereen hoor, meisje.
@ supah | 17-12-14 | 16:12
Waarschijnlijk zijn haar vaste lasten nog net zo als in de tijd dat ze zelfstandig was en dus een groter besteedbaar inkomen had. Een duur huis dat bij verkoop nu een flinke verliespost zou opleveren ofzo dus dan maar blijven wonen en een tijdje karig leven.
eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 17:10
Ik flikker de folders altijd direct bij het oud papier..
Geintje, nu heb je me nieuwschierig gemaakt.
"maar onder aan de lijn, gaf ze meer uren aan bij de Belastingdienst dan aan het UVW."
Uren waarvoor ze niets betaald heeft gekregen, zo gaat dat als ZZP'er, maar de 9-5 ambtenaren van het UWV snapten dat niet en zijn pas sinds kort op omzet/daadwerkelijke inkomsten gaan korten.
Grappig dat hele hordes reaguurders focussen op de vaste lasten van mevrouw (vind ik ook erg hoog, maar who gives a fuck?) in plaats van op de illegale acties van het criminele UWV. Nu heb ik zelf in het verleden ook met dat bijltje moeten hakken (helaas). Het UWV vindt dat zij boven de wet staat en het interesseert hun geen reet wat een rechter heeft gezegd in jouw zaak of een vergelijkbare zaak. Het wordt tijd dat Asscher daar eens schoon schip maakt. Zowel in de regelgeving als in personeelsbeleid aldaar (want daar werkt een heel zootje sociopathische malloten, er zit amper een normale bij. - Ja, de telefonistes die het allemaal ook niet weten en je niet kunnen helpen en voor de sociopathen als buffer dienen zodat ze zelf niet met het gepeupel in aanraking hoeven komen.)
Igor Putkin | 17-12-14 | 17:04
Kijk eens wat verder "out of the box" jongen en het is "baret". De kans dat jij trouwens buiten geenstijl om ooit eens iets van mij hebt gelezen is anders behoorlijk groot. En daar wou ik het nu maar bij laten. En doe nog even de groeten aan Tara, Bert, Marcel en mijn schoonmoeder.
Triest als ik veel van de afgunstige linkse "er zij mensen die van 1100 per maand moeten rondkomen" reaguursels lees, en ik betrap me er de laatste tijd steeds vaker op dat ik twijfel of Geenstijl.nl niet stiekem een spiegel is voor Joop.nl.
Veel sterkte Eat More Sushi, je hebt het nodig in dat linkse kutland!
1900 euro netto is volgens mij modaal, modaal is 32000 bruto.
Ik vind het ook niet veel maar er zijn veel gezinnen die ervan rond komen, "schamel" is dan ook niet op zijn plek en getuigt zelf van enige arogantie.
Mevrouw leeft boven haar stand en dat haar inkomen hoger was is geen excuus.
Mensen gaan er altijd van uit dat er nooit tegenslag zal komen.We zijn mensen we worden ziek, of verliezen elkaar.
Dat hoort erbij, het leven is niet altijd voorspelbaar.
eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 17:05
Niet adequaat en doelbewust solliciteren. Kijk maar uit voor je het weet word je gekort op je uitkering.
*zucht*
Altijd maar weer die schuld bij een ander zoeken. Durf out of the box te denken. Auto kan de deur uit. Woon je te ver van je werk? Ga je dichterbij je werk wonen. Of ga je dichter bij huis wonen? Moeilijk om zo'n baan te vinden? Welnee. Ieder jaar een studie doen, de juiste bijbaantjes (ook als vrijwilliger. Ik zit in een raad van toezicht, heb een bestuursfunctie en mog wat dingen. Onbetaald, maar zeer waardevol als CV-vulling) en je netwerk actief bijhouden. Eisen willen stellen, betekent aan je zelf werken.
En alleenstaand? Deel je woning. Ik deel nu het huis met een maat die ook vrijgezel is. 2x 2maal modaal, vaste lasten pp 600, voorzien van alle luxe. Eén groot feest. En ja, ook nu sparen voor magere tijden. Je toekomst heb je zelf 100% in de hand. Juist in de vette tijden!
Gelukkig geen horrorverhaal, maar inderdaad ben ik blij dat toen ik een aantal jaren terug mijn baan kwijtraakte ik niet met het UWV in zee ben gegaan. Wel natuurlijk contact gehad, wilde free-lance verder met WW. Kon, maar uren dat je werkte werd in korting gebracht op de uitkering, maar als je dan weer minder uren draaide werd dat niet gecompenseerd. Ik dacht toen: steek die WW maar in je jeweetwel. Dit jaar hark ik ruim 55.000 excl. BTW binnen als free-lancer. Wel wat cursussen gedaan daar. Kan me herinneren dat we elkaar kriskras een hand moesten geven en de knoop moesten ontwaren als samenwerkingsoefening. Welkom in Nederland.
gewoon hoofddoek om doen en slachtofferschap claimen. Vanaf dat moment hang je levenslang graties aan de staatstiet en kraait er geen haan meer naar je.
ernstige schade | 17-12-14 | 17:00
Moeder de vrouw harkt een hele bom duiten binnen als "manager" en mijn boek is nog niet af dus ga ik nog even door zoals het nu gaat.
@eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:09
Ken jij haar en weet je wat ze doet? 17 jaar arbeidsverleden dus ze zal minimaal dik in de 30 jaar zijn. Als je dan bijvoorbeeld een directiesecretaresse of zo bent zit je er al boven.
@eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:09
Ken jij haar en weet je wat ze doet? 17 jaar arbeidsverleden dus ze zal minimaal dik in de 30 jaar zijn. Als je dan bijvoorbeeld een directiesecretaresse of zo bent zit je er al boven.
eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 17:00
Over Bert vd Roest, je schoonmoeder met blauwe barret, Marcel van Dam en Tara Singh Varma? Daar zit idd wel een bestseller in.
"Het bizarre is, dat als ik mezelf nu zou laten ontslaan en ik in de WW kom, het UWV niks krijgt. Want dan is de schuldenlast 200% hoger dan mijn inkomen."
.
Ik zou dat zeker doen, het heeft namelijk geen enkel nut om te werken, en iedere dag om 05.45 je nest uit te komen voor een uitkering + een fooi voor 40 uur per week werken. Dan zou ik kiezen om lekker te blijven liggen.
Eat less sushi?
1900 is niet weinig hoor! Ik heb Polen voor minder in dienst! o, wacht...
Wat een hoop misplaatste afgunst in deze draad zeg.
eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:56
Ja best! Heb momenteel geen vacatures btw.
Igor Putkin | 17-12-14 | 16:57
Ben bezig met een absolute bestseller, alleen de filmrechten gaan miljoenen opleveren.
@Eat more sushi | 17-12-14 | 16:53
Als je het woord 'schamele' had weg gelaten was niemand er over gevallen. Een aanzienlijk deel van NL moet van minder rond komen.
Oeleflaffel | 17-12-14 | 16:55
Nee, kleine zelfstandige.
> eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:49
Ga eens aan de bak dan. Kenkeren op het UVW kunnen we allemaal. Waar is uw VOC-mentaliteit?
En voor de record: Een lopend beroep of bezwaarprocedure is geen ontheffing van betaling.
Bij UWV ben je eerst schuldig tot het tegendeel bewezen is.
Je MOET dus eerst beginnen met aflossen, ongeachte welke procedure lopend is.
Dus nee, dat is geen schuldbekentenis. Als je goed had gelezen dan had je gezien dat ik een miljoenmiljard bezwaren ingediend en in voorbereiding van een kort geding ben.
eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:49
Ook dat geneuzel lees ik al twee jaar lang. Neem initiatief, ga erop af, spreek je netwerk aan ( in dit geval je medereaguurders) wees pro-actief en ook jij kunt weer aan de slag.
> Oeleflaffel | 17-12-14 | 16:27
Ik vind die boete terecht. Ok, het zal vast niet goed of duidelijk gecommuniceerd zijn (UVW boetes is al een onderwerp sinds 2010), en ze had geloof ik best haar uren ingediend als ze dat geweten had, maar onder aan de lijn, gaf ze meer uren aan bij de Belastingdienst dan aan het UVW. Het UVW heeft die extra uren niet kunnen korten op haar uitkering. Ze heeft dus gewoon teveel verdiend op kosten van de belastingbetaler. Haal die boete daarvanaf, en laat haar het verschil, zonder te mokken dit keer, terugdokken. Als dat 2400Euro is, dan moet ze daar niet binnen 2 jaar pas vanaf willen zijn. Schuiven met uwe mars!
Igor Putkin | 17-12-14 | 16:51
Ik was de leasebak nog vergeten mee te tellen trouwens. Kom jij nog een beetje rond met eigen tokootje?
Iedereen die zegt dat mevrouw moet verhuizen om haar lasten te verlagen vergeet dat ze dan best eens met een restschuld kan blijven zitten op haar huidige woning. Nog meer schuld, zal ze blij mee zijn.
Wat het UWV doet is schofterig, de compleet absurd hoge boete hoort niet te bestaan want de regel is reeds afgeschaft. Net als het CJIB is deze instantie nogal losgeslagen qua boetedrift en misbruik van dwangmiddelen. Mensen op een of ander veel te duur kantoor die geen macht aankunnen maar er wel ontzettend veel van gekregen hebben.
-weggejorist-
@Igor Putkin | 17-12-14 | 16:47
Jij bent zeker zelf ook ambtenaar, fascistoïde kloothommel? Heb je deel 1 van dit verhaal wel gelezen?
Zo gaat dat helaas in het Socialistische Arbeidersparadijs der Nederlanden.
Rij een paar km/h te hard en je wordt keihard gepakt, werk hard en je wordt keihard gepakt en als je geen 2 reserve poepzakjes voor je hondje bij je hebt dan mag je 80 aftikken. Dit alles zodat de Utopische Linkse Maakbare Multiculturele Samenleving waarin bepaalde groepen ongehinderd mogen roven, bedreigen, bedriegen, overvallen, kraken en nietsnutten, gefinancierd kan worden.
1500 vaste lasten is wat hoog maar niet overdreven... 1900 is wel beetje aan de karige kant natuurlijk.. Het feit dat ze 100 wil aflossen, lees ik als een schuldbekentenis, immers, waarom zou je anders uberhaupt aflossen? Dus hoe zielig is deze jongedame echt?
Een stukje extra duiding voor de mensen die het allemaal zo goed weten:
Woonlasten 900 + 75,- verplichte VVE 'service' kosten
Hier kan ik niet zomaar vanaf.
GWL 100
Ziektekosten 145
Afbetaling bedrijfslasten na klappen bedrijf 200 ( denk aan huurcontract voor panden die doorliep, terwijl ik half op sterven lag en er dus geen inkomsten waren )
Overige verzekeringen 20
Telefoon/Internet 50
Gemeentelasten: 20
Dan zitten we dus op 1500 en dan heb ik nog niet gegeten, geen verzorging en geen kleding.
Ik heb geen abonnementen op kranten of andere onzin. Ik heb geen loterij toestanden.
Aangezien iedereen het beter weet; vertel mij wat ik zo vreselijk fout doe?
En ja, 1900 is niet genoeg als UWV vraagt om 600,- af te lossen. Ook niet als ik 300,- moet aflossen.
Ik heb 150 geboden. Dan zit ik al aan mijn max.
Ik moet namelijk ook nog een advocaat betalen om de vordering zelf aan te vechten.
En nee, ik ga niet in de schuldsanering. Ik wil voor mezelf zorgen, mijn excuses voor die arrogantie.
Steenpuijst | 17-12-14 | 16:47
Mijn schoonmoeder woont bij mij achter op het landgoed in een flink chalet samen met een halve slijterij, daar is nog plek zat en anders laat ik er nog een chalet naast bouwen.
De beste vrouw komt van een bedrijf waar ze waarschijnlijk een stuk beter mee beurde. Door alle zooi die ze heeft meegemaakt is ze tot de keuze gekomen in loondienst te gaan waar ze maar 1900 verdiend. Natuurlijk heeft ze dan lasten die boven haar stand zijn! Het is niet zomaar dat je dan je huis verkoopt in deze tijd of makkelijk iets voor 400 kan gaan huren (de meest goedkope kamer als je beetje in de randstad wil wonen) Moet ze dan verbannen worden naar Delfzijl ofzo? Nederlanders moeten gewoon allemaal 1 week allemaal stoppen met belastingen betalen. Dan kan de overheid niks meer, stopt het belastingstelsel met bestaan. Kap met stemmen allemaal! Geen geweld, gewoon eensgezind niet meer meewerken aan deze onzin en lekker survival of the fittest.
eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:20
Faillissement verbaast me niet als de vertegenwoordigers al dergelijke lonen beuren.
@handyman .. u is eerlijk geweest tegen het uwv? Dat is dus niet de bedoeling
U weet dat eerlijkheid word bedtraft bij deze instantie?u weet ook dat men de uitspraak eerlijk duurt het langst een volledig nieuwe betekenis heeft gegeven bij uwv?
Rare brief over het loonbeslag. Het lijkt me dat er eerst in een verzoek om informatie wordt gevraagd naar de netto periodieke betaling, verrekening en reeds bestaand beslag. Gelijk een specifiek bedrag opeisen, zonder dit soort informatie, levert problemen op met de beslagvrije voet.
@Steenpuijst | 17-12-14 | 16:47
Zijn kinderen?
Jij was er niet bij toen ze verwekt zijn?
Mensen, benzine en boodschappen e.d. zijn geen vaste lasten, maar variabele.
Krijg nog wel eens "passende functies" van het UWV toegestuurd. Als je op "bekijk deze functie op de site van de werkgever" aanklikt krijg je vaak de melding "deze functie is helaas niet meer beschikbaar" te zien. Want drie week geleden al gesloten. UWV, ga eens deaud. En sterph. En snel graag.
Hoeveel mensen jij wegzet met je maar 1900 netto vind ik best schandalig. Ook al heb je niet veel over is het nogal tergend voor mensen bijvoorbeeld in de logistiek die een gezin moeten zien te laten rondkomen voor een 1100 euro en daar alles voor doen.... dan heb je het over iemand die dan 40 uur dik werkt per week. Snijden in je kosten, auto verkopen, lager in je verzekering gaan zitten, letten op energie verbruik.... gewone zaken die je als verantwoordelijk mens moet oppakken... en niet alleen maar huilie huilie doen, UWV is niet best maar neem gewoon je eigen zaak in je hand en doe er iets mee aub! Altijd dat maar buiten jezelf zoeken en schelden... terwijl zoveel oplossingen wel door jezelf opgelost kunnen worden maar wel meestal het lastigst is...
Beslagvrije voet uitrekenen via de Vtlbcalculator van de NVVK. Kijken wat daar uitkomt, alles daarboven komt voor beslag in aanmerking.
Doei jankerd met je schamele 1900.
1500 eu vast. Ga ff ergens anders wonen.
-weggejorist-
ergveelstijl | 17-12-14 | 16:43
Wat een onzin verkoop jij!
Het gaat slecht in Nederland, de hardwerkende burger wordt uitgekleed. Dus lijkt me schelden heel normaal in deze tijd.
Oplossingen die jij aandraagt zijn zeker niet voor iedereen haalbaar.
Je auto de deur uit doen als je 30 km van je werk woont.
Lager in de verzekering gaan zitten en ineens met een tandartsrekening van 600 euro komt te zitten.
Ja ja, voor jou allemaal heel makkelijk, maar jij houdt dat zeker nog geen maand vol!
Heb 2000 netto maandelijks, en kom ook nauwelijks rond. Huisje van 130k, DUO afbetalen, belastingdienst afbetalen. Voor kortingen en subsidies kom ik niet in aanmerking, dus betaal overal de volle mep. Geen auto, te dure hobbies, vakanties, geen relatie, geen televisie-aansluiting. Wel sim-only abo van een tientje per maand. Mijn bankrekening lijdt aan incontinentie. Het moet haast wel, want aan het eind van de maand zit ik precies op nul.
@Derechtselutser | 17-12-14 | 16:30
250 euro aan brandstof is niet zo vreemd voor velen. Wie gaat er verhuizen in deze tijd vol baanonzekerheid? Laat staan dat een bank akkoord gaat met een hypotheek als je tot voor kort werkloos was. En wat als je een partner hebt die precies de andere kant op moet voor zijn/haar werk?
Huren zijn pittig. Eurostat heeft genoeg geschreven over zeer marktconforme huren (ook in de sociale sector) in NL, ondanks wat Den Haag beweert.
Alleen op de rest is nog wat te besparen. Mits je gezond bent, en niet al te veel zweet. Ik sta niet te kijken als je een dikke duizend euro zo weer van je nettoloon kan afhalen.
Wat wil dat mokkel dan??? 3,50 in de maand???
Voor iedereen die niet weet wat een modaalinkomen is:
modaal-inkomen.blogspot.nl/p/modaal-in...
Dat is dus toch een kleine 1900 euro netto per maand!
Heel normaal dus!
ozewiesewoze | 17-12-14 | 16:12
Niet iedereen woont in een sociale huurwoning. Als jij noodgedwongen in de vrije sector woont betaal je met gemak 1.000,-- per maand.
-weggejorist-
Hoeveel mensen jij wegzet met je maar 1900 netto vind ik best schandalig. Ook al heb je niet veel over is het nogal tergend voor mensen bijvoorbeeld in de logistiek die een gezin moeten zien te laten rondkomen voor een 1100 euro en daar alles voor doen.... dan heb je het over iemand die dan 40 uur dik werkt per week. Snijden in je kosten, auto verkopen, lager in je verzekering gaan zitten, letten op energie verbruik.... gewone zaken die je als verantwoordelijk mens moet oppakken... en niet alleen maar huilie huilie doen, UWV is niet best maar neem gewoon je eigen zaak in je hand en doe er iets mee aub! Altijd dat maar buiten jezelf zoeken en schelden... terwijl zoveel oplossingen wel door jezelf opgelost kunnen worden maar wel meestal het lastigst is...
Normale vaste lasten voor een gemiddeld mens in de particuliere huursector, alleenstaand:
Huur: 700
GWL: 150
Internet + TV: 50
Auto incl. tanken: 200
Verzekeringen: 30
Telefoon: 50
Zorg: 100
Boodschappen: 200
+
1480 euro
+
1500 euro is dus zeker realistisch (mits je boodschappen meerekent).
Ik heb voor een vriend van mij een soort gelijk conflict 'gedaan' als jurist.
Hij was onvrijwillig werkloos. Ging op aandringen van het UWV een traject in, waarin hij met behoud van uitkering ondernemer mocht worden. Heeft hij gedaan en dat had tot gevolg, dat een half jaar later zijn uitkering van rechtswege gestopt zou worden.
Alles is goed gegaan, totdat het UWV opeens 9000 euro terugvorderde. Wat was het geval? Ondanks het feit dat hij aantoonbaar in het jaar waarin het traject startte, geen omzet had gedraaid, bleek hij wel eerder een BTW-nummer te hebben aangevraagd. En dan ben je volgens het UWV geen startende ondernemer. Of hij even binnen twee maanden het bedrag kon terugbetalen.
Gebeld met het UWV (unit ondernemingen!) en uitgelegd, dat je aan de BTW-aangifte (die steeds 0 was) kon afleiden, dat hij echt niets had ondernomen in de periode ervoor. Of ik kon vertellen wat omzetbelasting was!!
Maar ze hielden voet bij stuk en dreigden met maatregelen, ondanks hun eigen advies, eerder.
Toen is er bij mij een lampje gaan branden en heb ik aangestuurd op de nietigverklaring van de regeling. Want, als de regeling niet zou zijn ingegaan, dan was er ook geen grond geweest om de uitkering vroegtijdig te stoppen (na een half jaar).
Vordering ingediend, aangezien de uitkering zonder reden en vroegtijdig was stopgezet. Opeens moest hij niet meer 9000 euro betalen, maar mocht hij nog 14000 ontvangen!
Bottomline is, dat er bij het UWV mensen zitten, die hele zware middelen mogen inzetten, maar werkelijk geen flauw benul hebben van de regels. Doodeng en walgelijk tegelijk.
Normale vaste lasten voor een gemiddeld mens in de particuliere huursector, alleenstaand:
Huur: 700
GWL: 150
Internet + TV: 50
Auto incl. tanken: 200
Verzekeringen: 30
Telefoon: 50
Zorg: 100
Boodschappen: 200
----------+
1480 euro
----------
1500 euro is dus zeker realistisch (mits je boodschappen meerekent).
hier ook iemand die 1500 euro een heel normaal vaste lasten patroon vindt.
Wat hierboven reeds is vermeld:
Huur/hypotheek 800
Gas/water en licht 200
Auto 250
Gem. belastingen 75
Mobiel 50
Internet/UPC 25-35
Boodschappen: vul maar in
Ziekte kosten verzekering 100-150
Wil je nog een avondje in de maand wat leuks doen 25-50 euro
Hebben we het nog niet over inboedel verzekering enz enz
Dr gaat nog wel eens wat kapot paar tientjes per maand sparen
dat loopt lekker op ofnie mensen, iedereen die ligt te zeuren dat 1500 euro veel te veel is aan vaste lasten, heeft of een veel te hoog aanvulling via de verzorgingsstaat, of heeft huur subsidie door te laag inkomen.
Als je een loon hebt van 1900 euro netto per maand, krijg je weinig tot geen huursubsidie, voorschot ziektekosten enz enz.
Welkom in de wereld van een normaal hardwerkend mens met een modaal inkomen (bruto modaal inkomen voor 2013 is 2750 per maand) is om en nabij de 1800-1900 netto!
Als je eerst een goed inkomen hebt, dan mag je bijvoorbeeld niet in een sociale woning wonen. Je hebt dus op dot moment veel hogere lasten. Als je een eigen huis hebt, en je moet nu in de vaste laten snijden, dan betekent dat misschien wel je huis verkopen. Dat kan wel eens even duren voordat je daarvan af bent. En het is niet verstandig om het huis tegen elke prijs weg te doen. Dan kost het nog meer. Ik kan me die 1.500 euro vaste lasten wel voorstellen dus.
1900? 50% van de Nederlanders doet het met de helft van dat bedrag.... Wat een stom gejank. De bak in met die fraudeur.
> marcoplarco | 17-12-14 | 16:25
Dit is een risico dat je als zelfstandig ondernemer nu eenmaal neemt. Als je nu een baan hebt hebt bij een gezond bedrijf en genoeg kansen op de arbeidsmarkt, dan kun je daar naar gaan leven. Doe je dat als zelfstandig ondernemer na 12 maanden goed geboerd te hebben, dan snap je ondernemen niet helemaal.
-
Wie koopt er nu in godsnaam een huis als je vaste lasten tegenover loondienst maar 400Euro schelen?
-
Als je (en dat kan iedereen overkomen) zo'n inschattingsfout hebt gemaakt en vastzit aan torenhoge vaste lasten, dan heb je als Nederlander nog één optie: De schuldsanering ingaan. Ja dat lijkt mij veel kutter dan 300E per maand moeten dokken, omdat je dan tenminste je eigen huishoudsgeld kunt beheren en nog een tikkeltje zelfrespect overhoud. Maar aan haar de keuze. Dan is ze er wel binnen een jaar of drie vanaf. Anders heeft ze misschien 10k schuld afgelost en moet ze nog 3 jaar boeten voor de rest.
-
Ik vind dit leuk hoor, en steun dit soort akties. Maar er zijn genoeg moeders met basisloon en kinderen die maar net rondkomen elke maand. Zeggen dat je dan maar 100E per maand kunt missen omdat je "maar" 1900E per maand te besteden hebt schiet dan in het verkeerde keelgat.
Ach dit meisje komt vanzelf in de schuldsanering terecht dus uiteindelijk betaald de overheid zelf deze boete plus rente.
Tering naar de nering zetten. 1500 vaste lasten op een loon van 1900 is net wat te veel denk ik zo maar.
En wanneer krijg ik eens een antwoord op mijn uiterst serieuze aanbod om de toko over te nemen, waarde redactie. Graag binnen 24 uur antwoord naar: tarasingvarma@oplichting.com
Als je 1900 nettoloon schamel vindt als jong meisje. Dat je er niet genoeg aan hebt is een ander verhaal. Ik denk dat er zat kostwinners zijn met zo'n salaris.
De Treinende Rechter | 17-12-14 | 16:20
Een beetje overdreven niet?
Huur/hypotheek: 700 (eventueel met soepsidie)
Gas water licht: 80 (alleenstaande overdag afwezig)
Ziektekostenverzekering: 100 (indien pluspakket)
Auto+ benzine + aflossing evt lening etc.: 100 (reiskostenvergoeding)
Gemeentelijke lasten: 75
Mobieltje: 25
980 euro totaal.
Mensen die andere mensen de maat nemen over het inkomen. Welkom in Nederland.
@ernstige schade | 17-12-14 | 16:17
Waarom zou ze gaan aflossen? Die hele boete is onterecht en bovendien krankzinnig. En dan staat de NLdse ambtenarij beteuterd te kijken wanneer er mensen met hamers voor hun balie komen staan.
Er lopen 60.000 dakloze Nederlanders rond, nee de illegalen niet meegeteld, deze dame zie ik over niet al te lange tijd echt liberaal dakloos worden.
Nobody cares.
Wel eens geprobeert om van het één op het andere moment je vaste lasten met de helft te verlagen? Ja, 1500 Euro is een boel veel, maar stel je hebt in de gloriedagen een huis gekocht voor net effe te veel, en nu verkopen is geen optie. Dan blijven die vaste lasten gewoon vast. Doe je niks aan.
schamele 1900....
Nou nou...
1900 netto is echt geen vetpot hoor, daarvan rondkomen is vandaag de dag niet makkelijk.
Heb net voor het eerst in m'n leven 2 maanden een uitkering gehad, ben nu gelukkig weer aan het werk. Ik kreeg 966 euro uitgekeerd terwijl mijn vaste lasten al meer dan 1000 euro bedragen. Het is mooi dat het er is, maar je kan er niet niet van leven en blijf je toch afhankelijk van je spaarpot. Ik woon alleen, maar kan me voorstellen dat dit voor mensen met een gezin en/of zonder spaargeld moeilijke tijden zijn. Ben je aan het einde van het jaar ook nog overgeleverd aan de bijna verplichtte Sint/kert/oud&nieuw inkopen. Tuurlijk het is gezellig, maar voelt voor mij geforceerd en net het laatste kneepje om mensen aan het einde van het jaar nog even leeg te persen.
the handyman | 17-12-14 | 16:18
Wel eens van interpunctie gehoord?
Minder janken en gewoon een man nemen voor je onderhoud. Het enige wat hij vraagt is dat je voedsel voorbereid en 's avonds een beetje kan incasseren. Dan hoeven wij je gejank ook niet meer te lezen.
1900 netto is zo slecht niet hoor.... ik moet t met minder doen. en dan werk ik 40 uur in de week.
als je 1500 in de maand kwijt bent aan vaste lasten, dan vraag ik me af of de tv, alle lampen etc en het gas de hele dag open/aan staan
Jeetje mens, voor 1900 euro kun je makkelijk leven. Hier het levende bewijs, gewoon netjes huur betalen, wat loterijen opzeggen, niet zo veel VRETEN KOPEN en je mond houden.
vaste lasten van 1500 haal je zo:
Huur/hypotheek: 800
Gas water licht: 200
Ziektekostenverzekering: 150 (indien pluspakket)
Auto+ benzine + aflossing evt lening etc.: 250
Gemeentelijke lasten: 75
Mobieltje: 25
Zeker ook een koopwoning die onder water staat?
@the handyman | 17-12-14 | 16:18
U zou in ieder geval het verschil tussen me en mijn kunnen leren.
Piet van het Padje | 17-12-14 | 16:14
Verdiende dat vroeger anderhalf keer netto. Nu niet meer omdat mijn baas failliet ging maar ik zet wel de tering naar de nering.
Sofi / burger "service" nummer staat nog op UWV brief?
ik ken de situatie van die gasten bij het uwv maar al te goed ik heb het zelfs meegemaakt dat ik bij een bedrijf MOEST gaan werken zonder er voor betaald te krijgen ja u leest het goed dat heet een proefplaatsing en als het bedrijf na 6 weken zegt oke ! dan heb je een baan maar u raad het al na exact 5 weken kreeg ik te horen dat ik niet in het team zou passen ( 5 weken alleen gewerkt op locatie huh welk team ?) ik mocht geen nee zeggen van de heren uwv want dan zou mijn uitkering in gevaar komen .na 5 weken kreeg ik de welbekende schop on der me reet i terug naar het uwv krijg ik te horen ja dat is het risico dat u moet nemen.na dit debacle was ik financieel nog slechter af als ervoor want mijn reiskosten vergoeding werd wel gekort op me uitkering en ik moest een auto aanschaffen geen geld voor dus geleend bij mijn ouders en bedankt he uwv !!!!
twasniks | 17-12-14 | 16:12
Snap het wel maar deze dame moet eens gaan snijden in haar vaste lasten.
@twasniks | 17-12-14 | 16:12
Goed lopende eigen zaak = ruim inkomen = hoge vaste lasten.
Als dat wegvalt, ben je niet zomaar van je vaste lasten af.
Gewoon schuiven met uw mars! Die 1900E terug naar minimumloon, alles erboven om af te lossen en een paar maanden op de blaren zitten.
UWV is kwestie van door het hoepeltje springen. Nadenken kunnen ze niet.
@Derechtselutser | 17-12-14 | 16:12
Tja toch zit je daar al snel aan, een huurwoning van rond de 700 euro is nog vrij goedkoop. Vervolgens nog allerlei vaste lasten, verzekering, gas, water, TV/internet etc etc. Allerlei belastigen...
Je zit zo aan die 1500 euro, zeker met boodschappen er bij.
Hoe kan je bij 1900 netto vaste lasten hebben van 1500? Rijd u een dikke BMW of woont u in een té groot huis voor uw salaris?
Voor 1500,- vaste lasten kom ik mijn bed niet meer uit tegenwoordig.
@Piet van het Padje
denk dat dat precies is wat hij/zij bedoelt
een heel normaal loon, dus niet schamel..
Je kan ook gewoon in een doos onder de brug wonen. dan kan je makkelijk 600 euro terugbetalen en hou je nog 1300 over voor alle leuke dingen in het leven. Je kan zelfs ervan eten en op vakantie! :)
eerstneukendanpraten | 17-12-14 |
De fuck bedoel je "leg eens uit"? Dat is een heel normaal loon in Nederland.
Ik wil ook wel werken voor 1900 hoor! ik hark slechts 1600 netto binnen dankzij dit geweldige kabinet :)
Een schamele 1900 netto? Leg eens uit dan...
eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:09
Ik geloof dat je het niet helemaal begrijpt.
1500 eu vaste lasten op een inkomen van 1900 .... waarom de neuk doe je dat?
*zijn
@Ronman2k | 17-12-14 | 16:11
Vaste lasten van 1500 euro is natuurlijk ook vrij fors....
als je vaste lasten 1500 euro zijn en je salaris 1900, dan leef je boven je stand...
@eerstneukendanpraten | 17-12-14 | 16:09
Vandaag de dag kom je helaas niet ver meer met 1900 netto.
Een schamele 1900 netto? Leg eens uit dan...
REAGEER OOK