ErgerTV. Quinsy en Sunny bij Award Winning Pauw
Waar hij z'n interviewprijs aan te danken heeft, komt in deze uitzending niet bepaald naar voren want Jeroen Pauw laat Kwetsneger Quinsy en Sunny Sletvrees minutenlang wauwelen over hun tere zieltjes, hun volslagen onbegrip voor sentimenten in de samenleving en natuurlijk de stomme dingen die anonieme twittertrollen over het web kotsen. Alles en iedereen krijgt de schuld van de ophef en woede die ze zelf veroorzaakt hebben, behalve zijzelf. En als Joram van Klaveren dan in alle kalmte reageert op de vraag waarom we als samenleving Zwarte Piet maar niet los willen laten, onderbreekt Sunny om de haverklap zijn verhaal, terwijl Quinsy hem openlijk en smalend uitlacht om zijn standpunt. Want Zwarte Piet moet dood, dood, dood. Succes daarmee, NPO & Koewinsie. De zwarte schmink is nu al niet aan te slepen en de Sint en zijn Zwarte Pieten zijn nog niet eens in het land.
Update: Gouda introduceert dit jaar Piet de VerShrekelijke.
Update: Gouda introduceert dit jaar Piet de VerShrekelijke.
Dit is de nieuwe vriend van Zwarte Piet: Kaaspiet loopt mee tijdens de intocht in #Gouda. http://t.co/PwCwfJaFN4 pic.twitter.com/zQPw9KdiqR
— Omroep West (@omroepwest) October 14, 2014
Reaguursels
InloggenGario is er maar druk mee als ik hem zo hoor. Druk bestaan om dit allemaal naast zijn baan te doen. Oh wacht...
Zolang ze maar niet aan Ouwe Sunderklaas komen. Of luilak.
.
Fatsoen volgens Gario is krijsend op de straat gaan protesteren tegen een arrest, tijdens een intocht voor kinderen.
.
Ik snap het nu wel hoor. De oude én nieuwe slavernij is verantwoordelijk voor mijn Burger King maaltijd. En jaarlijks vieren wij een feestje om dit te vieren.
.
En ja, durf kleur te bekennen, zelfs al gaat het om de MH17 aanslag. Waarom hechtte Gario zo aan de kleur bruin, toen wij allen rouwden? Wist hij dat zo'n Kanyeaanse uitspraak zou leiden tot meer trollenkunstjes? Waar was zijn empathisch vermogen?
.
Ik wil niet racistisch zijn, maar volgens Gario ben ik een racist door een traditie te behouden. En dat is zo negatief. Waarom niet Zwarte Piet opeisen als zwarte? Zoals "nigga"? Al die G's met een unicycle over de Lijnbaan. Prachtig toch?
.
Maar Zwarte Piet die 4000 jaar oud is volgens de PVV? Misschien 400 jaar oud? Of gaan we nu echt terug naar prehistorische hunnebeddenbouwers, waar de kwade verklede boemannen de kinderen op stang jaagden of beloonden?
En die bnr's die tegen zwarte piet zijn, een Patrick Kluivert, Glennis Grace enz., ze zijn voor verandering van het uiterlijk van zwarte Piet. Te belachelijk voor woorden dat zij zich hier mee bemoeien. Maak je meer druk om die vieze IS ratten die vrouwen en kinderen slaven maken, zet je daar voor in. Zwarte pier heeft helemaal niets met racisme te maken. Waarom zie ik nooit een neger met rode lippenstift, gouden oorringen enz.
-weggejorist-
Sinterklaas wie kent hem niet! Sinterklaas, sinterklaas en natuurlijk zwarte piet! Ik heb zo'n zin in sinterklaas dit jaar. Ik ga mijn dochter extra extra extra zwart maken!
Ga trouwens denk ik ook maar een keer naar Pauw, als Gario er zit. En dan lekker keihard oerwoudgeluiden maken. En niet om een zekere associatie, maar om net feit dat hij zo oerdom is....
.
Ik vind trouwens ook dat obesitas strafbaar moet worden. Al die kinderen die op school vanwege hun 'Dikke moeder' worden gepest, dat moeten we niet willen. Ook al zijn het er maar vijftien.
OMG een Kaaspiet. Nu krijgen we ook nog heibel met een groot deel van Azië. En dat zijn héél veel mensen!
Rémy Martin ® | 14-10-14 | 14:56
Maar ja, racisme bestaat inderdaad nog steeds in Nederland, helaas en deze discussie heeft dat voor een deel blootgelegd.
Kijk, en hier zit de voornaamste kromming van uw drogredenatie. Allereerst strategisch (en klassiek) de racismekaart trekken. Dan, over racisme in Nederland. Dat is dus klinkklare onzin. Hooguit bij een miniscuul klein percentage (of liever: promille) individuen die 'racistisch' is.. Maarja, wat noem je racistisch, ik zie er weinig mensen naar handelen.
Dan als laatste, en dat is ook exemplarisch voor het denken vanuit 'dat andere kamp': U draait oorzaak volledig om. Racisme wordt niet blootgesteld door deze discussie (een discussie is het eigenlijk niet, het is een eenzijdig betoog) maar juist aangewakkerd. Het is juist een type als Gario die wij/zij denken stimuleert en daarmee racisme in de hand werkt. En doordat het WEER een minderheid is die voor de meerderheid wil bepalen, worden mensen boos. En hals je boos bent, verdwijnt de nuance.
.
Maar goed, ik kan er 200 pagina's voor u over volschrijven, met metaforen, voorbeelden, argumenten, statistieken, feiten, dan nog zult u in uw eigen standpunt (slachtofferschap) blijven geloven.
Het kan allemaal heel veel komen hier in Nederland, wat betreft het eenzijdig aanpassen en inleveren van eigen waarden, en dat zal waarschijnlijk ook wel gebeuren. Maar dat keerpunt komt er, en dan kunnen de 'slachtoffers' op de blaren gaan zitten. Be carefull what you wish for my friend.
Het ultieme "weg met ons" mensen, ga mezelf aanmelden bij een locale club die mij bepaalde skils kan leren.
Dat ze die klootviool van een gario nog uitnodigen voor een interview. Geef hem nog vwat meer aandacht, hij heeft al genoeg kapot gemaakt.
@Marks | 14-10-14 | 18:54
Ga je me nu woorden in de mond leggen? Mijn reactie is per definitie subjectief, anders was het niet mijn reactie. Ga eens inhoudelijk in op hetgeen ik aandroeg. De woede bij de voorstanders van Zwarte Piet is totaal anders van aard dan jij doet voorkomen, dat is juist het walgelijke van deze hele discussie. Alsof de Nederlandse samenleving intrinsiek racistsich is. Pfffffffffff, mijn hemel wat een rabiate onzin. En ja, idioten heb je altijd. Maar dar gaat deze discussie niet over. Is allang verworden tot een misplaatste frontale aanval op een samenleving die zich niet aangesproken hoeft te voelen.
Wie is die blonde kutte snol die zo graag 20 pieten Schwanzen om haar heen heeft te flapperen?
vindt..... pfff haha
Coyote | 14-10-14 | 18:49
Nee Coyote, jij vind, met nadruk op vind, dat ik hier fout zit. Dat mag jij vinden, vind ik. Mag ik vinden wat ik vind?
Gaan elkaar gelijk behandelen of wil je vervallen in de iteratieve valkuil?
Wat een enorme demagoog die Pauw... met Witteman kon ik hem als zijlijn lulletje nog wel verdragen maar alleen is het echt een smerige rat. "Het racistische element van ZP" HIJ bepaald ineens als gespreksleider dat het racistisch is, want het is zo want het Ego Pauw zegt het.
@Marks | 14-10-14 | 15:59
Nee Marks, hier zit je fout. Gaat hier niet over het aan de kaak stellen van zogenaamd sluimerend racisme in de Nederlandse samenleving, al lang niet meer. Als dit debat vanaf het begin zuiver was gevoerd was zelfs de meest verstokte voorstander van Zwarte Piet echt niet tegen een 'kleurling' als Piet. Grootst mogelijke flauwekul. Gaat hier om een doelbewust afzetten tegen een Nederlandse samenleving, een machtsspel, gebaseerd op een meer dan gekunsteld moreel gelijk. Walgelijk. Dat is de essentie van waar het hier om draait, een mes in de rug van een samenleving, die zich in alle oprechtheid echt niet te beroerd voelt om op welke wijze dan ook tegemoet te komen aan slachtoffers van discriminatie. Door dit debat echter zo scherp te voeren, en er meer van te maken dan het zuivere morele principe van ongelijkheid, krijg je de hoon die je verdient. Dat al die droeftoeters die nu om het hardst roepen om discriminatie daadwerkelijk eens heel hard op hun bek gaan.
Ik zou haar wel doen, dan houdt ze tenminste effe haar muil dicht
-weggejorist-
-weggejorist-
sterke koffie | 14-10-14 | 17:28
Poeh! Die is sterk. Mij een vrij ernstige psychische aandoening toebedelen als een "minderwaardigheids-complex".
U bent psychiater en paragnost? Diagnose via de ether? Goed hoor.
Nee even serieus. Jij stelt (op afstand) dat ik genegeerd zou worden en dat ik slechte ervaringen heb vanwege mijn onbeschofte gedrag? Eeeh, slaapwandel ik of zo? Vertel jij het maar. Jij hebt kennelijk inside info... via de ether.
Ik zeg alleen maar dat mijn ervaringen en van veel mensen die ik ken er toe hebben geleid dat ik (wij) vind (vinden) dat er wel degelijk sprake is van sluimerend racisme. Dat velen het voor lief hebben genomen (ik ook) met de gedachte c'est ca maar dat ik vermoed dat Gario aan het provoceren is om al dat onderhuidse boven water te krijgen. Maar jij hebt kennelijk een beter inzicht in mijn (onze) psyche. Mijn excuses blanke overheerser. :)
The becoming of Black Pete
Of te wel, waar komen die zwarte Pieten toch vandaan?
www.complottheorist.nl/?post=the-becom...
Nederland kennende gaat Zwarte schmink dus verboden worden.
Gezanik van twee steuntrekkunstenaars.
Hoe meer Nederlanders boos worden, hoe meer we onze eigen normen en waarden gaan waarderen en verdedigen. Lang leve de bewustwording!
deuZigeZelluf | 14-10-14 | 17:45
Niet dat ik weet. Ik heb hier verder ook niemand uitgemaakt voor racist. Je punt, mijn beste?
Sunny is ook tegen zwarte Piet omdat haar neukertje ook een negert is! Zo kansloos zijn deze mensen. Neem nou ook zo'n Rosanna Kluivert, ook tegen zwarte Piet omdat ze nu een zwarte lolly in haar punani krijgt. Ik word zo moe van al die mensen die maar zeuren over dat het rascistisch is. Allemaal hypocreten zijn het!!!
Los van de hele discussie, vind ik die Quinsy ook gewoon een enorme lul. Zelfs al zou hij een punt hebben (wat ik niet geloof). Ik heb niets met die man. Het enige wat hij bereikt is dat veel mensen er (en dat is ook weer heel dom) een racist van worden en hem echt een valse stinkneger gaan noemen, terwijl ze daarvoor helemaal niets met ras hadden. Hij creeert wat hij denkt te bestrijden.
Wat een volslagen totaaldebiel die Gario.
Dat zo'n intellectueel mislukte clown überhaupt de mogelijkheid krijgt om zijn bekrompen mening op een dergelijke wijze te etaleren is natuurlijk helemaal van de zotte en helemaal in lijn met het 'weg met ons' principe van de (vooral publieke) media.
.
Echt, ik wordt gewoon kwaad als die domheid mijn hersenen in komt. Wat een zielige, bekrompen en stuitend domme mensen zeg. En maar blijven faciliteren..
GekkeDave | 14-10-14 | 16:37
Daarom, iedereen schoensmeer op zak! Iedere niet zwarte piet meteen van de JUISTE en ENIGE CORRECTE kleur voorzien, zonder vragen om toestemming.
@Gargamel2012 |
Begin een ongewone hekel te krijgen aan katten van haakneuzige tovenaars. ben ik nu racist?
beste Marks, als jij zo praat zoals jij schrijft - met een minderwaardigheidscomplex - dan wordt je ongetwijfeld genegeerd door wie dan ook. Mensen willen dan niet, dat gejank. Denk je soms dat je de enige mens bent met slechte ervaringen met andere mensen. Alleen jij gelooft dat het met kleur te maken heeft. Ik denk dat het met onbeschoft gedrag te maken heeft. Moet je eens proberen in eigen kring proberen om een kinderfeest te verzieken.
Sorry ome Ed!Iemand moet het doen ;-)
Een volk dat voor zwarten zwicht zal meer dan lijf en goed verliezen dan dooft het licht...
*deze Zwarte Piet houdt niet van gesoepsiedieerde beroepsnegerTs*
uw extra gratis FB profile pic.. 1 maat past iedere Zwarte Piet liehebber !
- s9.postimg.org/s74ib2pi7/FBpietprofile...
Waarom begint die Pauw niet over de MH17 tweet van die gario. Dan kan je duidelijk zien wie de racist in dit verhaal is !!
Schoorsteenveger | 14-10-14 | 16:32
Nou kijk maar naar Gario. Die heeft een hele effectieve methode bedacht. Half Nederland is uit zijn tent.
De mensen die het niet gezien hebben , hebben iets gemist.
De Ondergang van Pauw.
Halvegario , de grinnenkende geit.
Die zotte kletskut met d'r zwakzinnigengereutel.
Een legendarische uitzending.
sterke koffie | 14-10-14 | 16:16
Mijn mening en stelling zijn gevormd ahv mijn eigen ervaringen en wat ik weet van het gekleurde deel van de mensen met wie ik interactie heb.
Begrijp ik goed dat ik (en de andere ervaringsdeskundigen) geen recht heb op die mening? Of vind jij dat jouw subjectieve kijk op mijn leven meer de waarheid weergeeft dan mijn subjectieve kijk op mijn leven? Sluimerend racisme komt linguïstisch gezien het beste in de buurt bij mijn mening en die velen waar ik het over heb. Jij hebt kennelijk een beter inzicht in hoe ik de verschijnselen moet definiëren die ik mee maak. Subjectief, subjectiever, subjectiefst? Werkt het zo?
thheo | 14-10-14 | 16:31
Dat is heel vervelend dat ook dikke mensen en dwergen worden beledigd. Stel je voor dat iedereen maar zijn mond er over moet houden en de kous verder afbreien? Of slechts een selectief deel?
DerUnterMensch | 14-10-14 | 16:21
Sluimerend racisme is dat zij het wel zielig vindt dat negerkinderen gekwetst worden door Zwarte Piet maar totaal geen problemen heeft dat blanke kinderen voor slavenhalers worden uitgemaakt.
-
Kennelijk is zij van mening dat de in haar ogen duidelijk superieure blanke kinderen daarmee overweg kunnen maar de arme zielige negerkindjes er kapot aan gaan.
Overigens een zeer bekende vorm van racisme bij Gutmenschen.
Gargamel2012 | 14-10-14 | 15:32
Moren zijn voor mij de bruine mensen die in Noord Afrika, zeg grofweg langs de Middellandse Zee kust, wonen.
Alhambra in Spanje is gebouwd door de Moren en dat waren bv niet de Bantu negers uit zuidelijker Afrika.
-
Maar het kan goed zijn dat door de eeuwen heen het woord Moren voor diverse rassen gebruikt werd en meer de betekenis van "niet blank" had.
Ik bedoelde in ieder geval latere bruine Arabische versie.
de trol is een neger
Blijkbaar gaan onze MEDELANDERS geweld gebruiken tegen echte pieten.
www.facebook.com/piet1moet1blijven/ph...
dekoerier | 14-10-14 | 15:04
Die christenen zitten je wel erg dwars he?
Marks | 14-10-14 | 16:19
Gario kan beter binnen houden wat er achter zijn eigen masker schuilt.
Marks | 14-10-14 | 15:59
"Het sluimerend racisme". Voor je het weet ga je er nog in geloven ook. Nederland barst, zoals ieder land, zoals elke samenleving, elke groep, elk individu, van de vooroordelen. Daar komen er elke dag bij en gaan er elke dag af. Sommige vooroordelen zijn ten voordele, andere ten nadele van een individu, een groep, een sekse, een hele bevolking.
Noem mij maar eens een methode om zoiets als "het sluimerend racisme" helder te krijgen. Puur metafysische lulkoek. Vooroordelen leven langs elkaar heen, stoten mekaar af of klonteren samen, en klonters van vooroordelen kunnen ook weer samenklonteren tot wangedrochten of veelkoppige monsters. Religies bijvoorbeeld bestaan ook uit samengeklonterde vooroordelen, samengebald in Heilige Boeken. Elke identiteit die een volk zichzelf toeschrijft is een cluster van vooroordelen, mythes, sprookjes, volksverhalen idem dito.
"Het sluimerend racisme" is een term waarmee je iets wilt beschrijven wat ongrijpbaar is en elke dag anders. Zo gauw je er een moraal aan vastspijkert, iets wat die Halve Gario constant doet, dan ga je zelf een cluster van vooroordelen in stelling brengen.
Veronderstellen dat er zoiets bestaat als "het sluimerend racisme" is stelling nemen tegen de slechten en jezelf aan de kant van de goeden plaatsen.
Marks | 14-10-14 | 16:19
Ik werk in de techniek met Duitsers, Japanners, Chinezen, Indonesiërs en een enkele Marokkaan.
Deze mensen worden wel eens beledigd door laag opgeleiden, maar niet meer als hele dikke mensen, dwergen of andere mensen met een uiterlijk dat afwijkt van het gemiddelde.
Vond wel grappig dat die meid het had over sluimerend racisme. Zou ze nou echt niet in de gaten hebben dat die Zwarte Piet niet werd geassocieerd met Racisme en juist de zeurpieten die associatie maken waarop onder het mom Je wilde Racisme? Hier is Racisme men nu dit soort opmerkingen maakt.
Ik betwijfel overigens of die 4000 jaar kloppen, maar wat wel klopt is dat er veel meer verhalen zijn waarom zwarte piet is zoals hij is en daar zitten ook nog duivelse figuren bij. Daar komt ook het verhaal van de zak vandaan. Oorspronkelijk was het dat ze daar stoute kinderen in mee namen en dan opaten.
Wat hier overigens meer opspeelt is een van de immigratie problemen. Ten eerste is de definitie buitelandlander niet echt vastgelegd. Allochtoon is dat wel maar komt ook niet overeen met de definitie van hoe de meeste mensen dat zien. Het Nederlanderschap van Quinsy wordt dus niet zozeer in twijfel getrokken maar voor veel mensen valt hij nog altijd gewoon onder de definitie buitenlander. Ik zelf hou het erop dat iemand al 5 generaties hier is of een ouder / voorouder heeft die in die categorie valt. Maar dat is even bijzaak.
Vervolgens komt een ander aspect kijken bij het probleem rond immigratie. Ik zie het als 3 a 4 zaken die een probleem vormen bij immigratie. In willekeurige volgorde. 1 Hoeveelheid, 2 of ze zich gedragen, 3 of ze mee werken of geld komen halen uit onze zorgstaat, 4 of ze ons de wetten willen voorschrijven / aanpassen.
Die 3 / 4 punten zie ik al jaren als de onderdelen rondom het immigratieprobleem en wil je het immigratieprobleem moet je ook die punten aanpakken. De hele discussie hier haakt echter in op punt 4. Je hebt een immigrant (ja voor de definitie van veel mensen valt Quinsy gewoon nog binnen de groep 'buitenlanders' en een paspoort verandert daar niets aan) die ons de wetten wilt voorschrijven dan wel wilt aanpassen. Hij is dus precies waarom immigratie als totaal niet als positief wordt gezien. Quinsy is dus een voorbeeld van het immigratieprobleem. Dat is dan ook een van de grote redenen waarom men hier zo heftig op reageert. Dat en omdat men al dat 'racisme' geschreeuw ondertussen meer dan moe is. Nogmaals dan gaat men onder het mom van Je wilde Racisme? Hier is Racisme het juist doen (ook al zit onder zulke opmerkingen vaak weinig racisme. Het wordt gebruikt omdat men weet dat dat is wat die personen raakt.). Dit soort zeurpieten zijn dus juist de oorzaak van meer racistische uitspraken. Zwarte piet die werd nooit met racisme geassocieerd. Al zullen de zeurpieten mijn verhaal wel zien als de zaken omdraaien omdat zei en wel van overtuigt zijn dat Zwarte Piet altijd al met racisme werd geassocieerd en de Nederlanders Zwarte Pieten gebruikte als een manier om donkere mensen uit te lachen. Zo'n vertekend beeld hebben die mensen nou eenmaal.
thheo | 14-10-14 | 16:08
Ja, ik kan dat bewijzen. Het gaat me alleen iets te ver om mijn contactenlijst hier openbaar te maken.
Je kan het zelf ook achterhalen door het gewoon op de man af te vragen aan een gekleurde vriend of vriendin waar je een goede band mee hebt.
"Toon aan dat Zwarte Piet iets met slavernij te maken heeft of beschuldig Gario van haat zaaien en aanzetten tot racisme."
Pardon? Wat moet ik? Je hebt kennelijk niet goed gelezen.
Nogmaals, ik denk dat het Gario helemaal niet gaat om de vraag of Zwarte Piet racistisch is. Hij wilt alleen zien wat achter het witte masker schuilt. Dat is mijn stelling. Over Zwarte Piet weet ik niet veel. Dat zul je aan een geschiedkundige moeten vragen.
Slachtofferdrol, Jaap?
Marks | 14-10-14 | 15:59
Beste Marks je bent niet beter dan het grootste tuig van de richel als die Gario's, dat heeft niks met kleur te maken, maar met alles wat je zegt en hoe je je opstelt. Zoek je een racist? Kijk eens in de spiegel. Op het moment dat mensen als jij beginnen te praten haken fatsoenlijke mensen af. En dat is maar beter ook.
Bekijk dit voorbeeld maar eens. Hoe een integer, objectief documentairemaker het werken onmogelijk wordt gemaakt in samenzijn van Gario. Deze haakt wijselijk af met de woorden' hier wil ik niks meer mee te maken hebben'. En dat zouden meer mensen moeten. Dit is geen debat, of discussie maar vuilspuiterij richting een hele bevolkingsgroep.
www.youtube.com/watch?v=F8he2ajrpk0
En heeft die Gario niet in de gaten dat zonder slavernij zijn voorouders niet in Suriname en hij daardoor nu niet in Nederland zou wonen. Dan had ie nu in een hutje in Afrika gewoond met grote kans malaria, melaatsheid, aids of ebola te hebben. Ben dankbaar ipv overal tegen aan te schoppen, zogenaamde kunstenaar. Niksnut!!!!
Ongelofelijk hoe dit soort aandachtszoekers een Podium krijgen.
En dan nog het stemrecht van vrouwen vergelijken met een Eeuwenoud kinderfeest....
3x niks die Pauw
Toch is het knap, Quinsy is aan de binnenkant zwarter dan zijn uiterlijk zou doen vermoeden.
En maar roepen dat deze discussie een hoop onderhuids racisme naar boven laat komen.
Nee lul, dit kinderfeest met alles er op er er aan heeft op geen enkele wijze ook maar iets met racisme te maken gehad tot jij je er mee ging bemoeien.
Dooie snikker dat je er bent.
Marks | 14-10-14 | 15:59
Heerlijk he die onderbuik gevoelens?
Toon aan dat Zwarte Piet iets met slavernij te maken heeft of beschuldig Gario van haat zaaien en aanzetten tot racisme.
"Vele gekleurde Nederlandse Staatsburgers hebben het voor lief genomen te leven in een samenleving waar een groot deel hen als een minderwaardig staatsburgers beschouwd." Kun je dit bewijzen?
Zelfde effect als met moslims. Niemand heeft een hekel aan negers of moslims maar doordat ze zich ten koste van onze cultuur profileren, onze cultuur afkraken en proberen hun eigen cultuur te laten domineren slaat de stemming om. Zo gooien ze hun eigen ramen in. Hakken in het zand. Op tiefen zou ik zeggen tegen al die oproerkraaiers.
Mede-reaguurders... ik hoop dat jullie niet verzwakken, dat we langzaam dit toelaten. Die gario is toch gewoon een psychopaat met zijn lachje. Is dit nu een waardige gesprekspartner?
Het gaat Gario helemaal niet om Zwarte Piet.
Zijn doel is het sluimerend racisme bloot te stellen.
Vele gekleurde Nederlandse Staatsburgers (vrijwel elke die ik ken) hebben het voor lief genomen te leven in een samenleving waar een groot deel hen als een minderwaardig staatsburgers beschouwd. Niet openlijk over het algemeen want artikel 1 verbiedt dat. Sluimerend. Gario heeft het niet voor lief genomen. Hij hoopt dat na de ravage agv van de blootstelling een besef komt bij weldenkend Nederland. Niet op de korte termijn maar voor de komende generaties. Elke verwensing, verbranding, boomophanging, doodsbedreiging legt 1 voor 1 de kaarten bloot op tafel. Zwarte Piet is misschien racistisch van oorsprong, zeker niet als belevenis. Wat naar boven schiet als een geiser is wel degelijk racisme en het verraadt wat er ondergronds leeft. Tot zover slaagt hij in zijn missie. Hij ziet alleen 1 ding over het hoofd. Over 200 jaar ziet de gemiddelde Nederlander eruit als Depay. Dus het doet er allemaal niet toe want dan is het gros van de samenleving een nazaat van een slaaf. :)
Joh de meerderheid bepaald niet wat er goed is zegt hij..
Joh volgens mij werkt een democratie wel zo hoor .. gewoon wie is er voor wie is er tegen en boem de meerderheid heeft gesproken dus dat gaan we dan ook doen.. wat ik zo uit dit klaag uurtje haal is dat die 2 een podium hebben gekregen en dan alleen maar roepen Vroeger tien ik jong was toen noemde een kindje mij zwarte piet en dat vond ik Zooooo Erug voeg er maar een kalimero uitspraak er bij .. Wat ik zie is een over streste huis moeder die denkt dat iedereen lief moet zijn tegen de "Minderheden" en een mannetje die Als hij nog een goed punt had 30 jaar eerder had moeten beginnen... daar naast heeft geen een voor of tegenstander ooit de historie wiki gelezen over de origine van de sint en piet
Nu beginnen ze met kaaspieten. Ik houd het toch liever bij de pindakaaspieten.
-weggejorist-
de 17e eeuw dient geen gouden eeuw genoemd te worden maar een zwarte eeuw
Ik ben geen racist.
Als iemand mij probeert te vertellen dat mijn jeugd gevuld is met racistische feesten dan lach ik die persoon uit.
Iemand die mij probeert te overtuigen dat IK degene ben die een racist is, die persoon is gek in z'n hoofd.
Over een paar jaar mag het Nederlands elftal niet meer in oranje kledij spelen omdat de WIC-slavendrijvers ook oranje gebruikten in hun prinsenvlag. (Quincy zinspeelde al met prinsenvlag)
Gargamel2012 | 14-10-14 | 15:12
Het enige racisme in de media zit tussen de oren van zeurpieten, die Zwart Piet haten.
Het kan me niet schelen of Zwarte Piet wit, bruin, geel of blank is, als hij zich maar zwart schminkt.
Ik wil niet in wij en jullie denken.
En Zwarte Piet heeft NIETS met slavernij te maken.
En als dat anders is als onderbuik gevoelens toon het dan maar aan.
Moi | 14-10-14 | 15:13
"Om te beginnen was Zwarte Piet eigenlijk een moor en geen neger."
"De Byzantijnse historicus Procopius omschreef de Moren in de 6e eeuw als zwarthuidigen, getint die Numidië en Carthago bevolkten. De katholieke aartsbisshop Isidorus van Sevilla (560-636) schreef dat Maurus zwart betekende. In het (nieuw)grieks betekent "mavros" eveneens zwart"
"Voor de vroegere christenen in Europa was de afkomst onomstreden, de Moren werden in talrijke beschrijvingen en verhalen omschreven als een donker getint Afrikaans volk."
gele kanariepieten?
Heel dat Gouda mag wat mij betreft zo langzamerhand door de shredder
Als Kaaspiet pepernoten strooit ze keihard teruggooien.
dekoerier | 14-10-14 | 15:04
Echt een welbespraakt kereltje ben jij. Niet een reactie zonder te vervallen in schelden. En als ik geen reactie waardig ben, waarom dan toch je (zoveelste zinloze) reactie? Ik zeg nergens dat mijn mening de enige juiste is. Dat is kennelijk wat jij er in wilt lezen, maar dat maakt het niet meteen mijn motivatie.
Bij al die artikelen vraagt men zich af waarom zwarte Nederlanders zich gediscrimineerd voelen, ik geef alleen antwoord op die vraag en ik spreek voor mezelf, niet voor alle zwarte mensen. Ik voel me niet verheven boven je, vanwege je standpunt. Nee, ik ben verheven boven je, omdat jij alleen op de man kan spelen met schelden, in plaats van een constructief gesprek, met verschillende inzichten. Hiermee impliceer jij dus juist dat de enige juiste manier van denken de jouwe is. Door je gescheld kan ik je niet serieus nemen, maar kan ik ook niet de indruk krijgen dat je mij serieus neemt. Dan zijn we toch uitgesproken? Waarom wil je dan toch zo graag een dialoog met me aan gaan? Om nog meer te schelden? Om mij te overtuigen? Ik weet het niet hoor.
W A T D O E T D A T M E T J E.
.
Elke keer de zelfde vraag door die talkshowpipo's.
Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:33
Om te beginnen was Zwarte Piet eigenlijk een moor en geen neger.
Wat jij eigenlijk zegt is dat er helemaal geen persoon als een zwarte piet mag bestaan.
Welke huidskleur de man ook heeft het zou altijd iemand "discrimineren".
-
Je zult mij nooit horen zeggen dat multiculti ook maar een kans van slagen heeft want dat heeft die namelijk niet.
Dat wij voor de Piet-discussie al praatte over "allochtonen, ex Surinamers, ex koloniale inwoners" is volkomen normaal en zal ook nooit veranderen.
Net zo min als een Surinamer mij ooit als Surinamer zal zien en mij Witmans of Kaaskop zal blijven noemen. (zit ik overigens niet mee)
-
Dit is door de natuur/evolutie zo geprogrammeerd.
De natuur is fel anti multiculti en daarom komt dat in de natuur ook niet voor... ook niet bij Negers
-
Multiculti is helemaal niet mooi of goed voor een land.
Dat is een verzinsel van politiek Links om hun gigantische stemvee import goed te praten.
De multiculti problemen ontstonden vrijwel direct maar die werden met leugens, bedrog en intimidatie de kop ingedrukt. Autochtone Nederlanders werd het verboden om tegen deze, hen door de strot gewrongen, multiculti te zijn.
Toen zelfs dat eind jaren 90 niet meer hielp werd het zelfs verboden om over multicultiproblemen te praten.
Daardoor liep de druk zo hoog op dat eerst Fortuyn en nu Wilders ontstonden. (PVV is inderdaad een gevolg, geen oorzaak)
-
De hele Pietendiscussie stookt nu dat vuur alleen maar op en zal helemaal niets brengen maar de multiculti versneld slopen.
En ironisch genoeg helpt deze Quinsie daarbij.
Rémy Martin ® | 14-10-14 | 14:56
Je hebt gelijk in het feit dat aan beide kanten van de discussie een gebrek aan nuance voorkomt. Ik heb nergens gesuggereerd dat Nederland een van de meest racistische landen is en ik geef je dan ook gelijk als je zegt dat men het erger had kunnen treffen. Maar ja, racisme bestaat inderdaad nog steeds in Nederland, helaas en deze discussie heeft dat voor een deel blootgelegd. Ik weet niet of je Quinsy de oorzaak kunt noemen van het racisme dat nu naar boven komt drijven. Ook weet ik niet of je na alle venijn dat naar buiten is gekomen nog steeds kunt volhouden dat dit feestje zo onschuldig is. De kinderen zien misschien geen racisme in ZP (wat ik ernstig betwijfel, maar dat is een ander verhaal), de kinderen herkennen heus wel diepe haat als het zich openbaart in hun ouders jegens een persoon of een bepaalde doelgroep. Ik betwijfel ook ten zeerste dat de gemiddelde propieter de kamer verlaat om de onschuld van zijn/haar kinderen te bewaren, wannneer men weer eens leest dat men ergens tegen ZP demonstreert.
Psycheltjes | 14-10-14 | 13:15
Inderdaad- tje jee- tje, klein- tje.
Tjeezus, moet ik naast Appie en de Hema nu ook al kaas en stroopwafels gaan boycotten?
Stelletje slappe zakken daar in Gouda.
Ik zeg.... boycotten die intocht! Emailbombardement aan de burgemeester!
En een Halvegarioverbod op tv.
Waar blijft die Zwarte Pieten docu?
Gargamel2012 | 14-10-14 | 14:52
Je bent niet eens meer een reactie waardig want je zet je zelf weg en alleen JOUW inzicht is het enige goede inzicht , je lijkt wel een christengekkie die hebben dat ook , alleen HUN religie is de juiste en de rest aan het gas , hou toch op met je zelf in een hoek te zetten .
Je bent een van de weinige waar het woord zeikneger op van toepassing is .
Zo , klaar mooier kan ik het niet maken .
Gisteravond gezien. Halverwege afgezet. Wat deed die Sunny er in godsnaam bij? En dat lachen van die Gario irriteert mij mateloos. Oneerlijke vent die hier alleen zit voor de subsidies en uitkeringen maar dat nooit zal toegeven. Zelfs niet aan zichzelf.
@Gargamel2012 | 14-10-14 | 14:06
Wat betreft die ongenuanceerde/racistische reacties, die zul je altijd blijven houden. Helaas. Een aanzienlijk deel van de bevolking is nog steeds te dom om te poepen, laat staan dat men in staat is zich genuanceerd uit te laten over dit onderwerp. Dergelijk gebrek aan nuance zie ik ook aan de andere kant, met het artikel over Kwakoe als voorbeeld. Voor een (klein?) deel van zwart Nederland zijn 'wij' nog immer nazaten van slavendrijvers, blanke onderdrukkers enzovoorts. Ik durf echter te beweren dat NL één van de minst racistische landen op aarde is. Betekent dit dat er helemaal geen racisme is in NL? Nee. En waar gediscrimineerd wordt moet keihard opgetreden worden, punt. Gario richt zijn pijlen echter op de verkeerden; een onschuldig kinderfeestje en hierdoor is de term 'racisme' inmiddels nog harder in waarde gekelderd dan dat nationale munt van Zimbabwe. Gario doet meer kwaad dan goed in de strijd tegen racisme. Gario zet miljoenen goedwillende mensen weg als racisten, waardoor de discussie nu zinloos is verhard. Tel uit je winst.
Sticks and stones will break my bones but words will never harm me.
dekoerier | 14-10-14 | 14:25
Sterk staaltje White Supremacy, kerel. Nu ga jij mij vertellen wat het overgrote deel van gekleurde mensen voelt. HAHAHA. Gast, hou nou toch op.
Rémy Martin ® | 14-10-14 | 14:11
Als je je dan zo beledigd voelt door "White men can't jump", misschien die witte Amerikaan die het geschreven EN geregisserd heeft, Ron Shelton, een mailtje sturen? En als ik voor jou niet kan bepalen of jij je beledigd voelt hierdoor, waarom proberen jullie dan hetzelfde voor mij te doen met betrekking tot ZP? Lijkt op een dubbele maatstaf, ouwe!
Gargamel2012 | 14-10-14 | 14:45
Dombo , dat is het enige wat in me opkomt als ik je comments lees .
dekoerier | 14-10-14 | 14:16
Sterke argumenten, beste man.
Ik had heeeel vroeger ook een gouden oorring.
Trouwens die regenboog Piet, is die dan homo? Of is dat een raar idee? discriminerend?
-weggejorist en opgerot-
-weggejorist-
iedereen in Gouda zwarte schoensmeer meenemen als ie gaat kijken naar de intocht, en zodra die groene freak in de buurt komt met twee handen tegelijk met zwart bedekken!!
Gargamel2012 | 14-10-14 | 14:18
Je huilt en haalt er dingen bij die er helemaal niets mee te maken hebben .
Gargamel2012 | 14-10-14 | 14:18
Maar je bent een huilneger of huilnikker of huilzwarte of huilzwartemedelander en ik ben een kaaskop of een witte boer of wat dan ook , boeie , maar je huilt om iets en dat is het argument , de overgrote meerderheid van de donkere medelanders vinden deze discussie onzin en willen niets veranderd hebben en hebben zich nooit aangesproken gevoeld door zwarte Piet als discriminatie , u wel dus bent U de huiler .
-weggejorist-
De eerste zwarte pieten waren de grootouders van Quincy, hij zou dus eigenlijk op HUN boos moeten zijn!
Zo waren bij de eerste officiële intocht van de Sint in Amsterdam in 1934 zes Zwarte Pieten aanwezig; zes Surinaamse matrozen van een schip dat in de haven lag.
Bron: nl.wikipedia.org/wiki/Zwarte_Piet
dekoerier | 14-10-14 | 14:16
Sterke argumenten, beste man.
@Gargamel2012 | 14-10-14 | 14:06
Je bent een huilneger en daar kies je zelf voor .
milky bar | 14-10-14 | 13:58
Nederlanders die onbekend waren met slavenhandel, hebben dit geleerd van Afrikaners, die wel slaven hielden en die hun medemensen graag voor ruilgoed verhandelde aan de Nederlanders
het houdt niet meer op, niet vanzelf
www.telegraaf.nl/prive/23198907/__BN_e...
@Gargamel2012 | 14-10-14 | 14:06
Je doet het weer. Jij bepaalt nu voor mij als blanke dat de filmtitel White Men Can't Jump niet racistisch is. Jij vindt het onzin. Dat mag. Zo vind ik het onzin dat een militante minderheidsgroepering Zwarte Piet als racistisch bestempelt.
Je gekwetst voelen is een keuze.
Rémy Martin ® | 14-10-14 | 13:42
Je gaat iets te kort door de bocht met je conclusie. Ik zie blackface, ja, want als je er andere voorbeelden van blackface naastlegt lijkt het als twee druppels water op elkaar, alleen de kleding is anders. Verder was de invulling nagenoeg hetzelfde. If it looks like a duck, quacks like a duck... daarnaast heb ik niet gezegd dat OMDAT ik het racistisch vind, het ook racistisch IS. Dat maak jij ervan. Quinsy is echt niet de eerste die aangaf dat ZP racistische elementen bevatte, en ook ik ben niet de enige in mijn opvatting. Of het dan ook zo is moet dan nog blijken, maar wat dat betreft hebben de propieters wel bewezen dat er wel degelijk een en ander aan racistische gevoelens aanwezig zijn in hun vaak nogal ongenuanceerde reacties. Mijn vraag is dan: Hoe ga je de onschuld van het karakter Piet bewijzen door zwarte Nederlanders uit te maken voor alles wat vies en vuil is? Je vergelijking met White men can't jump gaat helemaal mank, daar Woody Harrelson daar geen jaarlijks terugkerende karikatuur van een witte man in speelt, ook is hij geen knecht van Wesley Snipes, maar zijn ze samen in een team. Ze zijn elkaars gelijken. Kwaku is al in NEderlandse handen gevallen, maar ik heb begrepen dat dit jaar prima is verlopen in vergelijking met voorgaande jaren.
Last but not least: thheo | 14-10-14 | 13:38
Wij en zij denken. Ik zet mezelf buitenspel? Vriend, toen ik de gemiddelde reacties las op nagenoeg ieder artikel dat over Zwarte Piet gaat op Facebook en dergelijke, werd het mij meer dan duidelijk dat ondanks dat ik bijna 45 jaar geleden hier geboren ben, en alleen een Nederlands paspoort bezit ik nog steeds geen "echte" Nederlander ben. Zeg je ook tegen een wit persoon als hij/zij ergens over klaagt dat ze meteen kunnen oprotten? Nee, dat dacht ik al. Je kunt niet van mij verwachten dat ik me Nederlander voel terwijl jij en/of jouw vriendjes te pas en te onpas mijn Nederlanderschap in twijfel kunnen trekken.
Sunny wil Gario.
Joram + 100
Voor de rest: on-uit-spre-ke-lijk VERMOEIEND
@Rémy Martin ® | 14-10-14 | 11:56
Riool-artikel gelezen en gewoonweg f***** unbelievable!!!!!!! Dit is echt krankzinning!!!!! Ik ben dus gewoon een 'nazaat' van een slavenhandelaar, goed dat ik het weet!!!! Unf***** unbelievable!!!!!
@Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:51
? Wat zegt dat u dan?
Waroom gaat u wonen in het territorium van een ander volk en vervolgens zeggen dat hun tradities niet deugen. Dat is op z'n zacht gezegd onbeschoft, maar het is ook zeer koloniaal gedrag.
@dadoorunrun | 14-10-14 | 12:25
Hear, hear!!!
Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:33
Ach nu komt de aap uit de mouw u bent zelf een donker gekleurde medelander , toch raar dat op de bovenwindse eilanden en Suriname het feest met veel plezier word gevierd en er hier in Nederland alleen een paar gefrustreerde donkere mensen het feest aan de slavernij gaan hangen .
HET HEEFT NIETS MET SLAVERNIJ VAN DOEN .
Het heeft met een kleine groep van drammers van doen .
Ik ben mijn ei over Quinsy Gaarmans en Sunny Bergbeek al elders kwijt, dus wilde ik nog ff zeggen dat Van Klaveren dit verder heel goed deed. Ik was al tien keer ontploft.
Tarak | 14-10-14 | 13:44
Dat u praat over "Culturele genocide" zegt mij ook al meer dan genoeg.
-weggejorist-
WTF rascisme! #zwartepiet is de droom van iedere rechts extremist, hij komt 15 november en pleurt 6 december vrijwillig zonder uitzet procedure weer op !
Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:33
Je moet romanschrijver worden dan kun je met je ellenlange comment nog wat verdienen .
Hier de afbeeldingen van Memin Pinguin, het populaire Mexicaanse stripfiguur die van zwarte racisten zijn uiterlijk moet veranderen: www.google.nl/search?q=memin+pinguin&...
Domme doos,sluimerende racisme. Dus je bent voor zwarte piet ,want bij de gemiddelde mens niks te maken heeft met racisme, ben je gelijk een racist. Das kaart een. Hier voor zegt Jeroen nog dat beide kanten worden bedreigt met de dood,zoals Henk Westbroek en de gast van de avond, die neger, uhmm pietenman,uhmm multiculturele erfgoed/aanvulling .Wat doet hij eigenlijk naast dit gezever?
Dan de foto met de gast en piet samen en dan blijkt deze van een site te zijn genaamd "boycot kwakoe". Kwakoe het festival,"precies ja" en dan even raar kijken en op naar het volgende. Ik zou zeggen zie link.Gevalletje pot verwijt de ketel dat die zwart ziet,uhmm bedoel donker, uhmm nee anders,oeps uhmmm roet?
www.powned.tv/overpowned/aankondiging_...
Vervolgens worden emotionele meningen via Twitter getoond,die ontstaan zijn nadat mensen worden beschuldigt rasist te zijn vanwege een feest. En dan stelt braaf dom blond meisje ( wie is dit kind trouwens?en wil ik dit weten?),dit is toch aanzetten tot geweld?(en terwijl ja knikken) Even de expert er bij halen. Weg vrijheid van meningsuiting hallo politiek correct het nieuwe fascisme.
En dan de slachtoffer rol in gaan. Ik kan niet vrij rond lopen,meerderheid alleen rechten. Net of je bij een ander maatschappelijk gevoelig onderwerp er wel makkelijk van afkomt als je tegen de stroom ingaat. Hoe vaak ik wel niet op forums als Nujij kreeg te lezen,ga naar Rusland,Israël,pleeg zelfmoord,landverrader ect? En ik ben blank,telt dat dan niet. Moet ik een kleur hebben daarvoor? Al dat racisme gezeik wordt je zo moe van. Laten we iedereen in de wereld bleken of paars maken met een stofje. (maar dan komt er toch wel weer wat,een grote neus of zo)
De rest kon ik niet meer aan.Beetje goedkoop,makkelijk en links weer (zucht) Ook wel raar dat mensen zich hier zo druk om maken en de corruptie en leugens van banken en politici en co.,het afnemen van privacy en rechten de NL'er niks doet? raar volk.
Ik zeg we nemen de tradities weer terug van de kerstman :) zie link vanaf 3:52 www.youtube.com/watch?v=HrAzsQwB1SA
Trouwens?? Mag ik zwartepiet dan nu voortaan "Roetmop" noemen?
@Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:33
Dat u het over blackface heeft, geeft aan dat u niet weet waar u het over heeft en dat u beïnvloedt bent door amerikaanse propaganda.
Zwarte Piet is gecombineerd figuur van een zwarte demon, strijders (berserkers) die zichzelf zwart maakten voor de Wilde Jacht. nl.wikipedia.org/wiki/Wilde_Jacht
En vervolgens vindt u vanwege amerikaans aangepraat leed dat Nederland maar culturele genocide moet plegen.
In Mexico speelde destijds een vergelijkbare zaak rondom het stripfiguur Memin Pinguin die stereotype "zwart" zou zijn afgebeeld. Uiteraard waren het ook Amerikanen die daar de zeurpieten waren, de minister van buitenlandse zaken van Mexico reageerde met het enige juiste antwoord:
"it is a total lack of knowledge of our culture; it looks to me that it is a total lack of respect to our culture that some people are making an issue out of this which does not resemble the reality."
En zo hadden Nederlandse politici ook moeten reageren naar racisten als Anna Steijn (dat ze haar naam verafrikaanst zegt ook al iets) en Quinsy Gario.
@Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:33
JIJ ziet blackface, daar heb je het al. JIJ ziet het. Ik niet en met mij nog miljoenen mensen. Ik zou mij ook heel druk kunnen maken om een filmtitel White Men Can't Jump. Ik zou mij ook heel druk kunnen maken om zwarte medelanders die hardop zeggen dat de organisatie van het Kwakoe-festival niet in blanke handen mag vallen. Ik doe dat echter niet en met mij vrijwel geen enkele blanke Nederlander. Waarom maken 'wij' ons daar iet druk om (is immers ook gewoon racistisch) en maakt deze kleine militante minderheid zich zo ontzetten druk om Zwarte Piet? Dat is een keuze. Zij kiezen ervoor om zich gekwetst te voelen. Het feit dát zij zich gekwetst en gediscrimineerd voelen wil echter niet zeggen dat zij ook automatisch gelijk hebben.
En daar zit dus de fout in jouw redenering. Jij vindt het racisme en dus is het zo.
Sjaak Bral over Sinterklaas:
www.youtube.com/watch?v=XVwYIeKPvOw
En nou wil ik er niets meer over horen
Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:33
Jullie, wij? Niet mijn manier van denken.
Je zet jezelf buitenspel als Nederlander.
Ja, ik blijf duidelijk PVV stemmen. Iedereen roept maar dat het van die domme lui zijn, maar bij elke discussie wordt het weer duidelijk dat links zich puur en alleen op het emotionele overwicht beroept. En nu dat aan het afkalven is, worden ze steeds feller en fascistischer.
Ik verzet mij tegen het verbod. ELK nutteloos verbod. Als iets door het individu opgelost kan worden, moet het aan het individu gelaten worden. Maar tegen het argument dat de anti Zwarte Piet lobby vrijelijk mensen mag overtuigen niet meer aan Zwarte Piet te doen, wordt nooit gehoor gegeven. Het moet altijd met een landelijk verbod. En daarom keer ik mij tegen deze mensen. Zij bepleiten de totalitaire staat, en zijn daarmee vijanden van iedereen die waarde hecht aan zijn rechten.
deministerpresident | 14-10-14 | 12:56
kunst-en-cultuur.infonu.nl/geschiedeni...
Weer zo'n welbespraakte voorstander! Ik ken m'n geschiedenis, mannetje. Jij ook?
Wodan, Schmodan! Sinterklaas de figuur is pas geboren in 280 (zie link) en om dan te beweren dat de Zwarte Piet traditie al 4000 jaar oud is gewoon gelul. Dat jij om de discussie te winnen geen moeite heb met selectieve geschiedsvervalsing moet je helemaal zelf weten, beste kerel. En ik vraag me toch een ding af, als je zo overtuigd ben van je gelijk, waarom vind je het dan nodig om te schelden?
Moi | 14-10-14 | 12:56
Kijk, tenminste een eerlijk standpunt. Jou maakt de oorsprong niets uit, maar aangezien het ook niet gaat om een karikatuur die jou treft, kun je dit standpunt innemen. Wat ik zie is blackface, en alle andere voorbeelden van blackface zijn niet bepaald positief te noemen. Ik weet dat men al het een en ander aan Piet heeft veranderd, zoals het accent waar hij in de jaren 70 en 80 mee door het leven ging, maar jullie verwachten nu dat wij dat net zo makkelijk vergeten en dat gaat niet gebeuren. Het niet als Nederlander worden gezien is geen resultaat van de Pieten discussie, dat was er al. Is er altijd al geweest. Ver voor de Pietendiscussie zo los barstte waren we al allochtonen, ex surinamers, ex koloniale inwoners, etc, dus doe mij een plezier en draai de boel niet om. Het is juist omdat jullie ons niet zien als (echte) Nederlanders dat jullie zo schuimbekkend reageren op de kritieken op een facet van jullie feestje. En als echte helden verschuilen mensen zich achter de kinderen. De kinderen, de kinderen, maar dat is alleen maar om te rechtvaardigen waarom er zoveel racistische rethoriek wordt losgelaten op mensen die het lef hebben om kritiek te hebben op een onderdeel van een ouderwetse traditie.
Gargamel2012 | 14-10-14
Ook uw argumenten zijn eigenlijk geen argumenten, het gaat er niet om waar Zwarte Piet vandaan komt, het gaat er om dat er geen verbinding is tussen Zwarte Piet en slavernij.
Erger TV??
In tegendeel. Wat vertelde die Joram van Klaveren een helder verhaal zeg. Vooral de verdediging van zijn voorstel aangaande het recht op vrijheid van meningsuiting was zeer sterk.
Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:18
Gargamel was dat niet die hele nare man bij de smurfen , goeie passende nick .
Gargamel2012 | 14-10-14 | 13:18
Stumpert , bedoelt u dit ? Wel dit is nog gemeend ook . Een beetje toegeven aan de idiotie van een paar roeptoeters die het als gisterenavond hebt zitten kijken naar Pauw het alleen maar doen voor de aandacht , die Quincy lachte zich een breuk om wat hij heeft veroorzaakt .
Ik vind een gele piet een bevestiging van het in het buitenland aanwezige vooroordeel dat Nederlanders Kaaskoppen zijn. Het duwt een bevolkingsgroep in een hokje.
Hoe kan ik bij Quincy een klacht neerleggen?
dekoerier | 14-10-14 | 12:50
Ik zie dat je de vaardigheid van discussieren met argumenten niet beheerst, dus als je het niet erg vindt discussieer ik liever met mensen die dat wel doen.
Toch wel raar, op het moment dat het traditionele aspect van Sinterklaas minder belangrijk wordt weggezet (4000jaar oude traditie over heel europa) draait Quincy ook meteen in zijn betoog, het gaat dus helemaal niet om het feit dat Zwarte piet een stereotypering is.... het gaat Quincy er om dat HIJ er aanstoot aan neemt.... en dat is voor hem genoeg om er tegen te ageren!
@asylumstreetspanker | 14-10-14 | 11:28
Oh jeetje.
Fa. Sprenger&Kramer | 14-10-14 | 13:09
+100 voor Joram .
De onverstoorbaarheid van Van Klaveren...+1
Joram van Klaveren for president!!!
Angelica | 14-10-14 | 13:00
Geen seksistische opmerkingen over wat er achter sinterklaas zijn kruis zit , groot of klein of een gleufje maakt niet uit.
number668 | 14-10-14 | 12:58
Daar hebben ze maling aan VARA is PVDA dat zegt genoeg .
dekoerier | 14-10-14 | 12:58
Nee, het gaat alleen maar over gutmenschen en taxpoetvreters
Het verbaast mij dat nog niemand heeft geklaagd over het kruis van Sinterklaas. Zelfs geen boze moslims of D66-lui. Of is hij het volgende slachtoffer en wordt het kinderfeestje stap voor stap ontdaan van alle traditie?
thheo | 14-10-14 | 12:58
Precies , klauwen thuis houden van ons feest .
@Konijnenkeutel | 14-10-14 | 12:04
Maak er maar grappen over, bij de VARA denken ze echt zo.
Er loopt in de hele Bijlmermeer geen een negert met felle rode lippen en gouden nep oorbellen en een achterlijke petje met idem dito kraag dus het gaat niet over negerts.
dekoerier | 14-10-14 |
Zouden de slaven grote gouden oorbellen gehad hebben?
Wat kan mij het nou schelen of Zwarte Piet een neger of een geschminkte blanken is, het heeft gewoon niets met slavernij te maken.
Wordt het niet eens tijd dat de VARA geboycot gaat worden...
Gargamel2012 | 14-10-14 | 12:48
Pffff, het interesseert me helemaal niet hoe en wanneer Sinterklaas ontstaan is.
Het gaat er om dat het een Nederlands feest is en dat we hier in Nederland wonen.
-
Willen negers daar niet aan meedoen is dat hun keuze.
Maar het resultaat is wel dat ze dan niet als Nederlanders gezien en behandeld zullen worden en daar moeten ze dan niet over zeiken.
Maar net als kinderen willen ze alleen maar de leuke dingen van onze samenleving en dat werkt zo niet.
Gargamel2012 | 14-10-14 | 12:48
Ken je geschiedenis sukkel. Sinterklaas is eigenlijk een afgeleide van een Germaans god, Wodan, die in oude volksverhalen met zijn paard Sleipnir en zijn 2 zwarte raven langs de huizen ging om goede mensen te belonen en slechte mensen te straffen. De 2 zwarte raven luisterden door de schoorsteen of de mensen goed of kwaad deden. En daarvandaan komt het Sinterklaasfeest. Net zoals alle andere christelijke verhalen zijn afgeleid uit oude volksvertellingen.
thheo | 14-10-14 | 12:49
Ik miste gisterenavond de grote oorbellen en de felle rode lippen bij die zware Piet en ik dacht nog zou dit nou een neger zijn want dit kan nooit op zwarte Piet lijken .
Luister eens naar de VARA op radio1. Om kots misselijk van te worden. Net als bij Pauw gisterenavond. Alle meningen zijn welkom, "als het maar die van ons is". Zodra je een andere mening hebt, dan gaan de standaardtrucs op tafel (Bij Pauw: er consequent er doorheen kakelen, of met je achterhoofd de spreker non-verbaal uit beeld halen / Bij Radio 1; De hele Vara stal en gecertificeerde Wilders-hater Peter de Vries erbij halen om maar het gelijk er doorheen te drukken.
De VARA e.o. zullen er alles aan doen om de schreeuwers gelijk te geven. Nu moet NL eens niet angstig zijn en opkomen voor onze rechten.
sterke koffie | 14-10-14 | 12:35
Discriminatie is lange tijd onderdrukt geweest door naïef elkaar dom politiek correct napratend bestuur.
-
Discriminatie is helemaal niet slecht.
Juist het absurd onderdrukken van terechte discriminatie is slecht.
Neem bv het zeer criminele straatrovers "Kansenjongeren" noemen en hen koste wat het kost een hand boven het hoofd houden omdat ze allochtoon zijn.
Dat is door en door slecht en zal een gigantische tweespalt in de samenleving veroorzaken... hetgeen we nu ook zien gebeuren.
Gargamel2012 | 14-10-14 | 12:48
Oké , en waarom zou het nu door een stel mongolen moeten veranderen , pleur op man .
Kijk Quinsy, met het IQ van een pinda, kent de geschiedenis niet, of probeert de zwarte schuld van de slavenuitvinding in Afrika te overschreeuwen. Slavernij is van alle tijden Romeinen, Grieken, Turken enz. Ook in Afrika waar de mensen nog geen kennis hadden van Grieken en Romeinen werd de slavernij uitgevonden, ver voor de blanken ooit in Afrika waren geweest. Toen de blanken (lees oa Nederlanders) in Afrika kwamen, lieten de Zwarte Afrikaners aan de blanken zien hoe confortabel het was om er een zwart hulpje op na te houden. En gooide hun eigen slaafjes voor geld in de aan bieding. Nederlanders kende nog geen slavernij, dit leerden we van de Afrikaners die graag hun medemens verkochten.
Zwarte piet is geen slaaf, hij kan lezen en schrijven en is vrolijk, maar Quinsy en kornuiten hebben een excuus nodig om de schulden van hun voorvaderen af te kopen en zijn op zoek naar een zondebok. (zondebok is een bijbelse term)
Ook uit de verschillende overleveringen van Sinterklaas en Zwarte Piet is niet af te leiden dat Zwarte piet iets met slavernij te maken heeft.
4000 jaar oud. Sinterklaas is geboren in 280 n Christus en gestorven in 342. Heel knap dat Piet er al zo'n 2000 jaar daarvoor was. Ook knap dat hij voor het eerst in 1850 is genoemd door Jan Schenkman. Letterlijk alles wordt uit de kast gehaald om de blackface te behouden.
Fuck Gouda. De stad die al jaren reddeloos verloren is. Oh, en kwinssie, ga eens dood. Liever gisteren dan vandaag.
Joram van Klaveren was de enige die iets zinnigs zei , Jeroen Pauw glibberde van zijn stoel omdat hij deze achterlijke discussie weer nieuw leven kan inblazen .
Quincy zat te genieten in zijn stoel want hij kreeg weer een podium om zijn getrol te uiten , het boeit hem totaal niet waar het over gaat als hij maar een podium krijgt en aandacht de rest is niet interessant voor hem , ik denk zelfs dat het hele Pieten gebeuren hem niet interesseert want hij probeerde maar weer terug te komen dat hij kunst wil maken maar ja daar komt niemand naar kijken .
En die blonde troela wil alleen maar een beurt van hem met zijn lange leuter .
Quinsy stopte toch met zijn zwarte pieten actie www.geenstijl.nl/mt/archieven/2014/08/... Nee, he, als hij aandacht kan krijgen komt 'ie gewoon op tv weer zijn punt (aanloop schadevergoeding voor slavernij) maken.
Ik vind kaaspiet als kaaskop klinken. Een nogal discriminerende benaming voor de blanke Nederlander.
Racisme, het was lange tijd uit Nederland verdwenen, maar dankzij de Gario's en de jeroen pauw's is het weer helemaal terug. Gefelicteerd NPO wees er maar trots op dat je groepen zo weet op te zetten tegen elkaar.
@Toetsiemonster | 14-10-14 | 12:20
"Het wordt absoluut op geen enkele wijze onderbouwd waarom Zwarte Piet racistisch is."
Dat hoeft ook niet. Als jij, mits je (licht)getint bent, dan heb je ALTIJD gelijk wanneer je zegt dat iets racisme is. Argumenten en onderbouwing zijn in zo'n geval niet nodig.
Voel je je daarentegen als blanke (autochtone) burger gediscrimineerd, dan heb je pech. Blanken kunnen in Nederland per definitie niet racistisch bejegend worden. Heeft u problemen met bijvoorbeeld:
1. "Organisatie Kwakoe mag niet in blanke handen vallen" www.parool.nl/parool/nl/12/CULTUUR/art...
of
2. White Men can't Jump www.imdb.com/title/tt0105812/?ref_=nv_...
Dan moet u zich niet zo aanstellen en heeft u pech.
Wat zou die Quincy graag blank willen zijn, dan was de basis voor zijn zelfdiscriminatie en frustratie weg. Kon hij zich honderd procent storten op het onrecht wat homo's wordt aangedaan tijdens de Gay-Pride of zich richten op het afschaffen van het 'traditionele' Kwaku festival, waar een zeer kleine minderheid tegen is.
Gelukkig is een Kaaspiet niet racistisch, want alle negers houden van Kippenpiet, en Aziaten van Lijstpiet.
Haal godver de drie minuten niet eens, opzouten !
Eppo | 14-10-14 | 12:08
Persoonlijk heb ik niet zo'n behoefte om Koewinsie vol op zijn bakkes te zoenen, maar ieder zijn ding natuurlijk.
Dit geouwehoer brengt ook echt het slechtse in mij naar boven. Al dat linkse hippie geitewollen sokken geouwehoer. Oh oh oh wat zijn zwarte mensen toch zielig. Ik kots echt van die figuren. Dit werkt alleen maar averechts mensen. Hier krijg je juist racisme door. Wat een kuthoer en wat een klootzak.
Dat tenenkrommende gelul van die Keti Koti-Kongsi komt me de keel uit. Een flink deel van mijn familie is half Surinaams. Allemaal goed geland of bezig te landen. Nooit heb ik en van hun over racisme of discriminatie gehoord. Maar het ergste geval van dat slachtoffergenootschap is zo'n Prima Donna zonder enig talent die ooit van de straat is geplukt om babbeltjes als VJ te houden vanwege haar lieve bruine toet en daardoor al jaren tonnen per jaar loopt te cashen in Hilversum en nu loopt te roeptoeteren dat zij het onbegrijpelijk knap van zichzelf vindt dat zij ondanks alle racisme toch zo ongelooflijk geslaagd is.
BBmetR | 14-10-14 | 12:09
In dienst hadden we het bij Chocolademelk over Negerinnenmelk.
Ik gebruik dat woord nog steeds wel.... en zal het ook blijven gebruiken.... zeker nu
@kosmosos | 14-10-14 | 12:19
Goed idee, die ga ik fotoshoppen.
Het wordt absoluut op geen enkele wijze onderbouwd waarom Zwarte Piet racistisch is. Onvoorstelbaar dat een rechter een positieve uitspraak hierop gedaan heeft.
Als het nou een Kaas de Viespiet zou zijn ben ik helemaal voor.
Als die relnegers nou eens proberen hun homeland fatsoenlijk op te bouwen, zonder corruptie en oplichting.
Maar het enigste wat ze kennen is zeuren zeiken en zaniken,
en pas je gewoon aan Nederland is Nederland punt uit.
Sluimerend racisme?? Naja... Het is gewoon een principe kwestie. Elke vreemde cultuur wat Nederland binnen dendert daar moet iedereen maar mee kunnen leven. Alles moet maar kunnen en als je iets niets vindt dan ben je gelijk even erg als de nazi's. Nu beginnen al die fulltime gekwetsden zich met een eeuwenoud Oud Hollands kinderfeest te bemoeien en totaal volledig onterecht de racisten kaart te spelen. Zo van kijk ons eens zielig zijn want wij zijn zwart en alle blanken de boze blanke slavendrijvers. Wat is die Quinsy een enorme engerd zeg. Wat een griezel.
Die muts die het heeft over dat negerkindje dat huilend thuiskomt en zich afvraagt waarom zwarte piet zo dom is.
-
Dat kind denkt dat eerder omdat deze Gutmenschen grote moeite hebben om niet door te laten schemeren dat zij negers duidelijk minderwaardig aan blanken vinden.
-
Blanken moeten immers heel voorzichtig zijn met negers want die zijn per definitie zielig en zwak.
Blanke kinderen moeten niet zeuren als hen verteld wordt dat ze héél slecht zijn omdat Nederland honderden jaren geleden aan slavernij deed.
"Blanke kinderen kunnen dat verwerken, het zijn immers blanken en geen zielige Negers" is hun motto.
-weggejorist en opgerot-
... Als het zo moet waarom niet alle religieuze feestdagen afschaffen. Die paashaas en de kerstman heeft toch niks met religie te maken.
wallenberg | 14-10-14 | 12:08
Ik voel hem al aankomen, De Partij voor de Dieren die straks een verbod afdwingt voor het bestaan van de Playboy-Bunny. Het konijn dat misbruikt wordt voor mannelijke wellust. Schande.
* vervolg:
Moet je dan maar niks zeggen? Neen: Uiteraard mag je alles zeggen wat je wil. Maar over de ruggen van kinderen je punt maken en dit soort achterlijke interviews geven.. dat pikt de Nederlander niet. En dus is het weer een hij/zij kwestie geworden. Dus worden de tegenstellingen weer vergroot. Super Quinsy, bedankt voor je constructieve bijdrage *proest
Mensen hebben niet het recht om niet beledigd te worden. Beledigen hoort bij een vrije samenleving, en het ligt volledig aan jezelf hoe en wat je beledigend vindt. Je zou als obesitas-patient aanstoot kunnen nemen aan de Kerstman, als baarddrager aanstoot nemen aan Sinterklaas, als klein persoon beledigd zijn door de elfjes die de Kerstman helpen, als moslim beledigd zijn door AH die hamlappen in de bonus heeft, als Christen beledigd zijn door halfnaakte vrouwen op reclameposters, als blanke beledigd zijn door de witgeschminkte domme clown enzovoort, enzoverder.
Een vrije samenleving vereist nu eenmaal een dikke huid en niet al te lange tenen. Het alternatief is een onvrije samenleving, of het nu gaat om het afbeelden van zwarte Piet of één van bovenstaande voorbeelden: je hebt niet het recht om andere de mond te snoeren. Als je je beledigd voelt door iets wat een ander zegt is het eerste wat je dient te doen naar jezelf kijken.
Iemand die mij wil beledigen, die kan het niet, en iemand die mij kan beledigen, die wil het niet. Dat zou het juiste motto dienen te zijn.
Stop met zeuren over jezelf beledigd voelen, je beledigd voelen betekent niks anders dan dat je te lange tenen hebt, en daar kun je prima wat aan doen.
Maar mag een negerinnen tiet nog wel?
Een chocoladepuddinkje omgekeerd met een dotje slagroom erop.
Als het om zwarte piet gaat, blaast Gario de aanval. En hij wordt gesteund door de policor figuren. Als het zo moet waarom niet alle religieuze feestdagen afschaffen. Die paashaas en de kerstman heeft toch niks met religie te maken.
@Kapitein Stijlvol | 14-10-14 | 11:54
Ik prefereer een ouderwetse Negerzoenenpiet.
Het treurige van dit hele verhaal is dat de tegenstellingen in dit land door deze negert alleen maar worden vergroot. Al had ie z'n bek gehouden dan was er niks aan de hand. Nu krijgt de gemiddelde Nederlander meer hekel aan den zwarte medemensch. Bedankt Quinsy, jij droeftoeter. Moe
Eppo | 14-10-14 | 11:57
Negerkoeken zijn trouwens best lekker .
-weggejorist-
Gisteren Quincy gehoord bij Pauw. Die janknegerT moet echt nodig naar pyscholoog om hem van zijn minderwaardigheidscomplex af te helpen.
@100pct Testosteron | 14-10-14 | 11:07
Omdat de media deze mensen een groot podium geven krijgt de Nederlander het idee dat er iets door zijn strot wordt geduwd.
Er komt nu een boomerang terug in de vorm van onversneden racisme.
Resultaat:
- het sinterklaasfeest naar de mallemoer
- het racisme weer terug
Ik zou zeggen; niet doen. Maar ja wie ben ik?
Waarom zat die Sunny erbij? Allemaal dom gezwets wat ze uitkraamt..
Hetzelfde als Sylvana Simons. Die is ook tegen Zwarte Piet omdat haar dochtertje daar een keer bang voor was. JA! DAAROM moeten we Zwarte Piet afschaffen..
Laten we eerlijk wezen, cultuur is iets ouderwets. Tegenwoordig bestaat zoiets als 'de Nederlander' ook helemaal niet meer, we zijn allemaal Europeanen. En al die twee miljoen mensen die de petitie hebben ondertekent zijn net zo achterlijk als extremistische moslims.
Toen ik in de aankondiging van Pauw zag dat die Gario er zou zijn heb ik mijn tv gelijk omgeschakeld naar een ander kanaal.
-weggejorist-
' .. maar er lopen ook kaas- en stroopwafelpieten mee, laat de Goudse VVD burgemeester Schoenmaker dinsdag in een toelichting weten '
-
VVD + PvdA slopen dit land en onze tradities.. 18 MAART 2015 kunt U ze bedanken.
Ik stond redelijk neutraal in de hele discussie maar de hysterie van het pro-zwarte pieten kamp om piet koste wat het kost te houden zoals hij is, het ontkennen dat Piet gebaseerd is op een negerslaaf, het ontkennen dat Piet de knecht is van de sint, de oerdomme argumenten, het wegwuiven van gevoelens van zwarte nederlanders, het voor lief nemen dat dit leuke feest voor ieder kind iets minder leuk is voor zwarte kindertjes vanwege de vele opmerkingen etc etc doet mij toch ernstig twijfelen.
Jammer dat het anti-pieten kamp wordt vertegenwoordigt door Halve Gario en jankende Anousha. Waarom laten jullie Quid hier niets meer over schrijven? Is ZP=Geen Racisme nu het officiele GS-Politbureau standpunt?
Ik herinner me nog andere tijden..
www.geenstijl.nl/mt/archieven/2012/11/...
@Royk | 14-10-14 | 11:06
Waarom geen negerzoenen meer maar wel jodekoeken?
Ik kan het niet helemaal meer volgen.
Kent u de 'negerzoenen' nog uit de supermarkt. De naam van het lekkere chocoladesoesje moest jaren geleden worden aangepast, omdat het racistisch zou zijn.
Ook dit heb ik nooit begrepen. Blonde vrouwen laten nog altijd hun lippen volspuiten met botox in de hoop net zulke dikke, volle lippen te krijgen als een negerin. Een compliment aan de negerin in ons land en hun afgunstige lippen!
Hier ligt ook precies de pijn van het probleem met zwarte piet die nu gaande is. De zwarte mede mens wordt in ons land nog steeds als zielig en minderwaardig gevonden. In plaats van de unieke en positieve eigenschappen van de zwarte medemens juist te benadrukken en te accentueren, wordt door de elite in dit land juist extra nadruk gelegd op zaken die mogelijk als racistisch kunnen worden uitgelegd. Men tracht deze vermeende racistische componenten vervolgens te verwijderen uit de samenleving en denkt daarmee het probleem te hebben opgelost. Maar zo werkt het niet.
Er dient een veranderingsproces in gang te worden gezet. Een verandering in de manier van denken. Zowel hoe de huil Quinsy's naar hun zelf kijken, alsmede bij de linkse blanke weg met ons mensen die minderheden in dit land nog steeds doodknuffelen.
Om dit veranderingsproces in gang te zetten, stel ik voor om allereerst weer de NEGERZOENEN te herintroduceren in de supermarkt. Met op de voorkant van de doos een lekkere negerin met dikke rode lippen!
Misschien kan Pauw ook nog eens aandacht besteden aan dit bericht van vorig jaar:
www.parool.nl/parool/nl/12/CULTUUR/art...
Mensen zonder echt werk gratis geld geven, brengt ons dit soort oproerkraaiers.
Kreeg kort geleden een onverwachte belastingaanslag, idee dat hiermee dit soort figuren in leven gehouden worden ben ik zat, gebeurt volgend jaar niet weer, die belastingaanslag dus.
Dit is het begin van een geleidelijk proces. Zo zijn ook heidense feestdagen gekaapt door gelovigen.
Als "kunstenaar" heeft Quinsy door het poneren van een stelling door een koppeling te maken tussen twee zaken die historisch gezien in feite niets met elkaar van uitstaan hebben als kunstproject zijnde bewerkstelligd wereldnieuws te worden, dus als kunstproject als zeer geslaagd beschouwd mag worden.
We zijn gewild of ongewild onderdeel geworden van zijn kunstproject en allemaal spelers geworden in zijn mindfuck en bizarre experiment.
Amazing_Mark | 14-10-14 | 11:52
Chapeau dat jij ernaar kunt kijken man. *riek slijpt*
Wel Kaas- en Stroopwafelpiet, maar geen Pannekoekenpiet? Ik nomineer Marco van Basten.
Gelijk weggezapt bij de aankondiging van pietje Quinsy.
Alleen al de zelfvoldaanheid van zijn vermeende morele gelijk is om te kotsen.
Dit soort programma's zijn duidelijk tegen onze eigen cultuur en vrijheid gericht, en juist daarom alleen al kan de NPO beter geheel verdwijnen. Ik begrijp allang waarom er geen amusement meer mag komen op die zenders, wij moeten middels documentaires en culturele programma's meer gehersenspoeld worden richting de Islam.
Sunny is gewoon een asociaal viswijf die een zeiknatte kut krijgt van 'kunstenaar' Koewinsie. Ze laat Joram niet uitpraten en onderbreekt hem constant met de zelfde bullshit argumenten. En Koewinsie zit er maar een beetje schaapachtig bij te lachen. Wat een walgelijke vertoning van die mensen.
Mensen op tv die er niet toe doen en er wel graag toe willen doen, gaap.
God, ik heb naar aanleiding van Quincy en zijn gejammer ineens een schijthekel aan negers gekregen .Had ik vroeger nooit .Gek toch??
Wie is in God's naam die blonde trol die peop praat en inderdaad zoals ik hier lees zat te soppen op die Quinsi. Eigenlijk ken ik die ook alleen van de Zwarte Pieten onzin. Weg van dit podium en Burgers en Buitenlui gewoon weg blijven bij Albert Heyn, Hema en iedereen die het waagt Zwarte Piet als een onnozele hals neer te zetten in een andere kleur. Of erger met roetvegen Het is goedverdoeme de schoorsteenveger niet. Maar de KNECHT van de Sint. Punt uit.
O ja, toch nog wat over racisme, kijk vanaf 3.06 en luister hoe racistisch deze anti-piet dame is.
www.geenstijl.nl/mt/archieven/2014/08/...
Mijn laatste gelovige kind maar vertelt dat Sinterklaas niet bestaat en dat we het dit jaar niet meer vieren. #Sinterklaaskapotgemaakt
Ik zou wel eens willen weten welke piet er anders geschminkt mee gaat lopen.
Dat doe je toch niet, vragen om moeilijkheden.
Er valt geen normale discussie te voeren met Quincy Gario. Twee miljoen pietitie ondertekenaars, maakt allemaal geen moer uit. Een handje vol zeurpieten binnen de grachtengordel en de publieke omroep weet zo heel Nederland gele geelzuchtpieten aan te smeren.
Maar je ziet dit op meer plekken, bijvoorbeeld Sander Terphuis binnen de PvdA. Terphuis was fel in het debat pro asielzoekers, weet zo de PvdA te gijzelen voor een ruimhartig binnenhaal beleid. Als bedankje mocht Terphuis op de PvdA lijst voor het EP. Terphuis haalde slechts 4800 voorkeursstemmen, dit laat ook maar zien dat een marginale minderheid het beleid probeert te veranderen.
Linda Voortman kan in haar eentje een al door de tweedekamer gekozen ombudsman de nek omdraaien.
Wat hebben deze drie voorbeelden gemeen? Deze drie figuren krijgen allemaal exposure op joop.nl en hebben zo een kort lijntje om hun wil op te leggen in VARA tv programma's. Ik kan daarom niet wachten tot de VARA moet stoppen met joop.nl.
Sinterklaasjournaal ? Hoe is het met worldclass heerlijkheid Diewertje ?
fair and balanced, mijn god wat een vertoning. Als talkhost geef je hiermee toch wat aan.
Waakvlam | 14-10-14 | 11:42
Jij hebt geen kinderen maar kijkt wel het sinterklaasjournaal?.Ai.. sommige dingen moet je niet vertellen joh ;-). Maar verder heb je natuurlijk gelijk
Een niet bestaande tegenstelling wordt zo aangewakkerd. Er sluimert meer en meer onvrede in de samenleving.
Hmmm onder het artikel op Omroepwest staat de vraag:
Foutje gezien?
Mag ik daar ook de hele gedachtegang van Burgemeester Schoenmaker invullen?
Bah, Goudse kaas. Dat mot ik niet.
Intredasting.
Ik heb geen kleine kinderen en Sinterklaas interesseert me geen reet, maar deze hele discussie ben ik schijtzat. Ik 9en velen met mij) laat me niet alles door de strot duwen omdat de Haagse Gestapo of de Hilversumse Staatsomroep dat wil, omwille van een handjevol minderheden, die erop uit zijn dit land over te nemen.
Ik heb de Hema en AH al in de ban, daar komt het Sinterklaasjournaal bij. Was altijd grappig om te kijken, maar ze kunnen wat mij betreft allemaal de pleures krijgen.
"Wat leven we toch in een fantastisch KUDT land"
Damn,ik was redelijk mild, maakt me geen klap uit welke kleur Piet heeft, maar na het zien van deze enge man wil ik niets anders meer dan een zwarte zwarte Piet. Hoe zwarter hoe beter. WAT EEN EIKEL. En nee, niet omdat je een kleurtje hebt Quincy maar omdat je gewoon een enorm slecht karakter hebt. Zwart!!
Tip voor Pauw en z'n redactie: als je over een onderwerp wilt discussiëren, dan is het wellicht wel handig dat je naast tegenstanders ook voorstanders aan tafel hebt.
Een GROENE kaaspiet???????
Figuren als die Quinsi hebben gewoon een probleem met hun eigen huidskleur, want ze zouden het liefst blank willen zijn.
In Calimero modus: Want zij zijn blank en ik is zwart en dat is niet eerlijk.
Zou die Quinsy zich eigenlijk wel realiseren dat zonder die slavernij hij nu niet bij Jeroen Pauw zou zitten maar in een asielzoekers centrum ... wanhopig proberend dit slavenhalers-land binnen te mogen komen.
Meeste negers zijn het niet eens met Quincy, zoals deze jonge man treffend weet te verwoorden: www.dumpert.nl/mediabase/6567320/ca4c6... . "Zwarte piet is geen echte neger,hij is iemand die kado'tjes brengt. Echte negers halen die schoenen weg, je tv weg en je bank weg en zetten er een wietplantage neer". Overigens zwarte piet is eerder positief voor het imago van negers als negatief.
Quincy probeert een karikatuur neer te zetten van de onnozele neger. racist!
' het is gewoon een AANVAL op de nederlandse cultuur ' .. en als je aangevallen wordt dan ga je je eerst verdedigen en daarna schakel je de aanvaller(s) vakkundig uit.
Hoppa en daar gaat de Goudse kaas uit mijn winkelwagentje samen met de stroopwafels,
opzouten met die rotzooi.
Ik houd niet VAN extremisten en ik kan niet normaal schrijven.
Toch vond ik die Sunny beter dan Koewinsie.
White lies matter more than brown ones.
Vervolgens zegt kwoensie op het einde * ik heb het niet over de tirannie van de meerderheid * ..... wat een lul
Jeroen is sowieso absoluut niet kritisch, want in het programma "Typisch Nederlands" vertelde Hassan dat hij zich eerst moslim voelt, dan Marokkan, dan (pas) Nederlander. Maar daar ging Jeroen echt niet op in.....
Kaaspiet? Weet niet wat voor kaas dit moet voorstellen maar het ziet er niet goed uit...
Mensen als Jeroen Pauw zijn niet extra intelligent of relativerend.
Ze hebben alleen maar een goed gevoel om politiek correct te zijn.
Ze roepen alleen maar dat waar de meeste mensen uit angst als Nazi, Xenofoob of Islamofoob sociaal verketterd te worden niet tegenin durven te gaan.
Pauw heeft het over "een maatschappelijk debat dat is ontstaan". Dat klopt op zich al niet, het zijn een paar oproerkraaiers die aandacht tekort komen en bij de NPO alle aandacht krijgen.
Hef je de NPO op dan is het probleem ook weg.
Je zal toch van Antilliaanse of Surinaamse afkomst zijn. Ik zou me zo waanzinnig, eindeloos en redeloos kapotschamen voor Quinsy en z'n maten.
De groen-links piet.
Laten wij dan maart 2015 nu eens allemaal voor Zwarte Piet spelen, en de Linkse knuffel Partijen in de Zak stoppen. Het Land zal er van opknappen, en een stuk lichter worden.
Bier!
Nederland is geen democratie meer op het moment dat kleine tiraniekke minderheden de wet gaan uitmaken en in het gelijk gesteld worden en de over grote meerderheid het zwijgen wordt opgelegd of beperkt wordt in zijn doen en laten.
Die arme Sint ziet eerst zijn knecht veranderen van kleur, boeit hem geen reet als die knaap de zak maar zeult, maar maakt zich wél grote zorgen over de woede tegen de haatbaarden van IS, zodat hij zijn baard wellicht zal verliezen als er geëist van hem wordt dat hij zich gaat scheren.
En hoe moet dat dan met alle hulpklazen als de kindertjes elk jaar een ander gezicht zien, niet verhuld door een baard? Dan kan de traditie de prullenbak in.
Zou dus zo maar kunnen dat de IS onze sinterklaastraditie gaat slopen, omdat we dat zelf willen.
-weggejorist-
altijd achterom blijven kijken Quinsy .. wat een leven
Dit was naar aanleiding van het verbieden van een traditie en ik ben blij dat het weg is.
nl.wikipedia.org/wiki/Palingoproer
Overigens vind ik iedereen die zich hier zo ongelooflijk druk over maakt van beide zijden, ontspoort. Ik houd niet extremisten.
Ben ik een zeurpiet als ik zeg dat die Quinsy Gario op een terechte wijze gebruik maakt van zijn Nederlands burgerrecht om de Casus Zwarte Piet op een legale, niet-gewelddadige wijze te laten toetsen door de Rechterlijke Macht?
Volgens mij hebben zowel Gario als Bergman namelijk behoorlijk wat gelijk als het gaat om het duiden van de achtergronden van de talrijke, negatieve, bedreigende reacties (tweets).
Wacht maar totdat ze zich volgend jaar gaan buigen over de kerstverlichting/kerstbomen...
Pauw heeft de boodschap van Dekker aardig begrepen: geen amusement en voor een kleine doelgroep. Het Nederlands elftal trouwens ook.
Quinsy zet racisme weer op de kaart, en dan niet in positieve zin. hulde daarvoor.
Die blonde ken ik niet, en dat mag zo blijven.
Die twee in hetzelfde shot, ik verwachte voor een split second een compleet andere template.
Afgeschminkte Bassie | 14-10-14 | 11:09
Nou idd, ik vond Joram van Klaveren goed spreken. En dat Sunny hem maar moest betichten van geen empatisch vermogen te hebben, werkelijk??
Dat Quinsy Gario zijn moeder is uitgescholden voor Zwarte Piet, kan als niet leuk worden opgevat. Deze mensen zijn zo gefixeerd op huidskleur, dat wanneer er zoiets gebeurd ze hysterisch worden. Terwijl, per dag gebeurt dit wel aan de lopende band, kinderen kunnen nou eenmaal hard zijn. Mij hoor je ook niet janken toen mijn moeder voor dikzak werd uitgemaakt. Verder, kinderen schelden andere kinderen uit voor o.a. Vuurtoren,dikzak,lelijkerd, etc. Allemaal zaken waar een kind zelf ook niks aan kan doen en zo is geboren, net zoals een huidskleur. Maar uiteindelijk vinden Quinsy en trawanten dat huidskleur belangrijker is dan andere zaken waar je ook niks aan kan doen, zoals ziektes,gehandicapten,karakters,uiterlijk etc. Hij voelt zich verheven.
Oja, natuurlijk zat Hysterische Anouschka er ook weer bij.
"Dit is toch aanzetten tot geweld?!"
De manier van reageren ook, alsof ze een koffer met geld vond.
die quincy kan het gewoon niet hebben dat zwarte piet meer welkom is dan hijzelf... LOL
Die twee querulanten zijn een farce, het is geen discussie dit, gewoon een show van verongelijkten die niets voorstellen. Bergman een stokende huisvrouw en Gario een psychiatrisch patiënt, zo zie ik ze!
Ik vond het geen ErgerTV. Het was bijna surrealistisch, hoe daar twee mensen bijna in het luchtledige zweefden, en hoe het gezeur nauwelijks nog hoorbaar was. Er was een soort van ijle, koude waas om hen heen, geen frisse lucht, eerder kelderdamp, graflucht. Alles is gezegd over Zwarte Piet, want veel substantieels is er niet over te zeggen, en het wordt nu een herhaling van zetten, iets waar we ons weer doorheen moeten bijten als het ten tonele gevoerd wordt. Er is nauwelijks nog strijd die gevoerd wordt, er is een schouwspel waarin zeurpieten zeuren, en de toehoorders steeds meer een vermoeide, meesmuilende blik in hun ogen krijgen.
Gario is slachtoffer, maar dan wel van zijn eigen gedram, hij heeft zichzelf geslachtofferd, maar wij zien er geen offer in aan een hogere moreel, wij zien een zielig hoopje mens dat almaar zieliger lijkt te worden.
Gario dacht bejubeld te worden, beladen met geschenken, maar het is een wrange surprise die hem door Piet, namens de Sint wordt aangeboden. En de Sint spreekt namens ons, Nederlanders, ongeacht ras of stand, want de Sint spreekt vanuit een Heilig Boek dat hij altijd bij zich draagt, het Boek waarin een lange traditie ligt verankerd, het Boek dat op één bladzijde, nee in één zin, méér universeel geldende moraal bevat dat wat al die zeurpieten ooit bij mekaar kunnen zeuren.
Knap van van Klaveren dat hij zo rustig blijft met zo'n stelletje onnozelen aan tafel.
Van zo'n Sunny Bergman zou ik al een dag lang jeuk hebben als ze voor me zou staan in de supermarkt.
Maar even een vraagje, waarom moet heel Nederland dag na dag, week na week, maand na maand opgezadeld worden met de problemen van een paar schizofrene narcistische zelfpijpende borderliners die een klein groepje Amsterdammers vertegenwoordigen?
Dit hoort eigenlijk op de lokale omroep thuis, of nog beter, op de omroep van de sociale werkplaats waar mensen met een IQ van onder de 80 wasknijpers in elkaar zetten, of whatever het is wat jut en jul daar doen.
Heb ik het nou verkeerd of word die Quinsy alleen bij Pauw (en Witteman) uitgenodigd?? En dan ook nog met zo'n blondje ertegenover die het nog meer met hem eens is als Quinsy zelf.. Manman.. Waardeloos programma is het ook. En maar huilie huilie doen die Quincy..
Kan die Quinsy niet op een of andere katoenplantage gaan werken. Dan maakt hij zichzelf in elk geval nuttig. Dat gezeik van deze beroepsklager en dat stomme gelach en gegrinnik komt langzamerhand mijn neus uit zetten.
En ratje Pauw zou ook eens moeten stoppen met olie op het vuur te gooien. Helaas is dit natuurlijk whisful thinking. We hebben het hier tensloote over de linkse PO.
Verschrikkelijk, volwassen(?) mensen die zich druk maken om iets waar nog nooit een kind over heeft nagedacht.
Was het maar 6 december, dan waren we weer een paar weken van deze ellende verlost.
Door het jarenlang tolerant zijn ( lees moeten zijn door meerdere regeringen ) krijgen we nu een rekening op ons bordje wat zijn weerga niet kent.
Die Quinsy Halvegario wil ik al een tijdje echt nooit meer zien dus .... niet naar Pauw gekeken. Elk programma met die gek heeft mij als kijker verloren.
Tubantia83 | 14-10-14 | 11:17
Chapeau!!
100pct Testosteron | 14-10-14 | 11:13
Dat is buiten Nederland zo ongeveer overal zo.
Zo blij dat ik een aantal weken geleden besloten heb nooit meer naar Pauw te kijken.
Vooropgesteld, ik kan me best nog wel voorstellen dat er mensen zijn die aanstoot nemen aan Zwarte Piet. Ik kan er ook nog best mee leven als er Pieten komen die en afspiegeling vormen van de Nederlandse samenleving (en dan alsjeblieft, geen pieten met een roze of oranje gezicht, maar lekker blank, bleekscheet, gekleurd en donkerzwart door elkaar). Maar het is de toon waarop het debat, onder leiding van mensen zoals meneer Gario, gevoerd wordt, die mij verschrikkelijk ergert. De manier waarop door hem en zijn volgelingen opgemerkt wordt dat de helper van Sinterklaas nooit en te nimmer nog zwart kan zijn, want zwarte helper=slaaf, getuigt er wat mij betreft alleen van dat personen als zij juist veel racistischer zijn dan waarvan zij de gemiddelde Nederlander betichten. Het tot in de eeuwigheid verbinden van zwarte bediende met slavernij, laat zien dat mensen als meneer Gario het verleden niet los kunnen laten. Meneer Gario lijkt de huidige generatie te willen straffen voor datgene wat verre voorouders van een klein deel van de Nederlandse bevolking zijn voorouders heeft aangedaan. En hij maakt liever een volksfeest op demoniserende wijze kapot dan dat hij constructief nadenkt over een oplossing. Mevrouw Shepherd van de Verenigde Naties idem dito. Die schildert liever de autochtone, blanke Nederlander af als dom (want tja, alle blanken zijn domme wezens, in haar optiek) dan dat zij met een constructieve oplossing komt. Tegen heilige huisjes schoppen, als een olifant door de porseleinkast, maar te lui om de scherven op te ruimen. Ik walg van dat soort mensen.
Die blanke mafketel is hier helemaal niet welkom. Zwarte piet uiteraard wel.
Dat die kwinsie niet continue wordt gebitchslapped als ie over straat loopt. Ik zou me niet in kunnen houden ben ik bang als ik die stakker tegen het lijf loop.
Kaas de Vies | 14-10-14 | 11:08
Omdat dit mijn inziens Nederland is. Wij zijn intussen zo policolor en multiculti gebrainwashed, dat wij dit accepteren omdat we een kennelijk massal schuldgevoel zouden moeten hebben.
Ik heb het hier al vaker gezegd, ik woon in Praag en leg deze discussie wel eens uit aan onze Tsjechische vrienden. Tsjechie is een land met veel zeer oude tradities waar je als buitenstaander niet aan moet komen. Als ik als Hollander hier de Tsjechische tradities wil verbieden wordt ik met pek en veren -terecht- de grens over gejaagd. En nee, dat heeft niets te maken met xenofobie van de Tsjechen, maar alles met een trots volk. Trots op haar tradities en land. Kunnen wij nog veel van leren.
quantumcollider | 14-10-14 | 11:05
De stickers kun je hier bestellen:
www.zwartepietiswelkom.nl/
Pauw, ik heb je nu al een paar keer verdedigd tegenover Jan Smit-interviewer eh, hoe heet hij ook alweer?
Enfin, als je bij een onderwerp alleen 2 voorstanders uitnodigt kun je beter inpakken. (Tan, oja,... Tan..)
Zwarte Piet had niets met racisme te maken tot die lul er over begon.
Als je die zelfingenomen harses van Kwinsie ziet dan weet je toch al genoeg? Niets meer dan een gesubsidieerd aandachtshoertje met een ziekelijke drang om aandacht. En Sunny, tja... die doet alleen maar mee omdat ze zeer waarschijnlijk van grote piemels houdt.
@100pct Testosteron | 14-10-14 | 11:07
Deze roeptoeterende janknegert luistert niet naar argumenten in een normale bejegening. Dan begint hij gay, zelfingenomen en debiel te schateren.
Deze hele onzin vergroot en benadrukt alleen maar het verschil tussen andersgekleurden.
@Royk
Zeer stigmatiserend koekje, de Aziatische medemens kan niet anders dan stloopwafer zeggen. Kwetsend en mensonterend om zoiets in de Albert Heijn te hebben liggen.
Wanneer gaan ze eens begrijpen dat er misschien 200 tegen zwarte piet zijn en zo'n 16,8 miljoen voor... vette pech dus voor die mentaal te kortschietende losers! Leve NL, leve zwarte Piet!!
Quinsy, de volstrekt waardeloze subsidieneger die de blanke mens liever hooghartig uitlacht dan ermee in discussie te gaan (omdat-ie geen schijn van kans zou maken).
Sunny Bergman, het weg-met-ons-snolletje dat geilt op subsidienegertjes en het opkomen voor onschuldige tradities en het verdedigen van puur en eerlijk jeugdsentiment wegzet als opborrelend racisme.
Mooi man, dat Pauw. Ik snap werkelijk niet waarom er zo weinig mensen kijken.
Gelukkig laat het echte volk wel zien hoe er gedacht wordt. Dus lieden die denken dat ze door de beroepszeikerds wel hun omzet kunnen halen (hoi AH) komen straks door het stof terug kruipen en om onze centen smeken.
Laat ze dan weten dat Sunny en Quinsy graag de rekening betalen.
Gario heeft geen verhaal. Allemaal slap gewouwehoer en geen argumenten. Ja zijn moeder is een keer uitgescholden voor Zwarte Piet, nou nou.... Vond die Van Klaveren heel helder, rustig en beargumenteerd aangeven waarom Gario geen punt heeft. Ik heb geen enkel tegenargument gehoord, behalve iets over Prinsenvlaggen en het missen van emphatisch vermogen. Dat laatste is alleen maar een bewijs dat wanneer je echt het gesprek aan wilt gaan de discussie monddood wordt gemaakt. Ik adviseer Gario een goede psychiater.
Hahaha... die Anouschka er inderdaad ook weer bij met haar slachtoffergezicht... zelden zo'n dom wicht gezien. Maar ja, als de klussen opdrogen moet je wat om weer eens vooraan in de kaartenbak te komen.
@Jeroeng21 | 14-10-14 | 11:05
Ja maar waarom komen zij er mee weg? Waarom krijgen ze blijvend een podium?
Ik ben volledig voorstander van het behouden van onze tradities en derhalve dus ook de ZP traditie. Echter, de wijze waarop de tegenstanders van ZP worden bejegend op Twitter, Facebook en dergelijke, verdiend geen schoonheidsprijs. In ons land mag je het met elkaar chronisch oneens zijn maar als je dit blijft doen op de wijze waarop met name het pro-Piet kamp dit doet, speel je dergelijke multicultie- en zwarte racisten alleen maar in de kaart. Gario is een zwarte racist met een waarschijnlijke narcistische stoormis, maar bejegen hem normaal. Dan maak je je punt.
Nederland zal hier voor zwichten. Immers heeft ons land al tijden geen ruggengraat meer. Nederland zal zich zo aanpassen dat tere zieltjes van een hele kleine minderheid een aai over hun bolletje krijgen en ondertussen de Nederlandse cultuur naar de knoppen wordt geholpen. Ondanks dat.. 'wat zijn we toch een mooi land!'
Next: De stroopwafel. Wat kunnen we daar aan kapot maken? Iemand een ideetje?
Die trut vraagt echt om een knal om d'r kop, jezus zeg. Er maar doorheen blheren met non-argumenten, op de man spelen. Dit jongens, is een schoolvoorbeeld van slechte argumentietechnieken.
Waar kan ik die sticker krijgen?!
Joram van Klaveren inderdaad +1.
Ik ken zo langzamerhand de mening van deze lieden wel. Tenenkrommend en plaatsvervangende schaamte maakt zich van mij meester. Het is slecht kersen eten met de Quinsy's en de Anusha's van deze wereld.
Ik ga hier niet naar kijken, dat is slecht voor mijn bloeddruk, de wijze waarop het gewetenloze linkse VARA-tuig de publieke opinie probeert te manipuleren om hun achterlijke opvattingen op te dringen aan de rest van de bevolking.
Afschaffen de NPO, nu. De VARA, NOS en PowNed het eerst.
-weggejorist-
Van mij had Zwarte Piet afgeschaft mogen worden. Nu heb ik echter de heer Quincy in actie gezien. Wat een arrogante, zelfingenomen kwal is dat. Rijp voor therapie.
Verder ongelofelijk zwak optreden van Pauw. Alleen mensen aan tafel mogen blijkbaar uitpraten.
Deze mevroi heeft zó'n psychisch probleem:
mwnw.nl/blog/2013/10/22/vn-wil-zwarte-...
Dat WIJF gadver de gadver. wist niet dat ze bestonden zo blond.
Tula de luie neger..
Dit kon wel eens de grote wederopleving van de Nederlandse cultuur en volksidentiteit worden. Nederland 4ever! Je maintiendrai! Voortaan vieren we 5 december niet Sinterklaas met Zwarte Piet, maar Zwarte Piet met Sinterklaas. Na al deze jaren van multicultureel debat weet ik als islamofobe onderbuikende cultuurbarbaar eindelijk te antwoorden wat dat nu precies is, die "Nederlandse cultuur". :) Dank.
Nederlanders worden nu al 30 jaar in hun reet genomen ter bevordering van de van bovenaf opgelegde "multiculturele" samenleving... Quiny kiest een gevaarlijk moment in de geschiedenis, een periode van economische contractie, om boegbeeld/ cheerleader te worden van dit falende top down systeem.
Figuren zoals Quinsy versterken de polarisatie alleen maar.
Quincy beleeft overduidelijk zijn 'finest hour'.
Kaas de Vies | 14-10-14 | 10:56
Neuh, ik weet ook wel zeker dat racisme of het bestrijden hiervan niet hun roeping is.
Aan alle kanten inderdaad super triest verder. En even sneue, failiete nietszeggende grenzen stellen aan triestigheid tja..
Wij deden het 'vroegah' gewoon met Noritpilletjes. Even oplossen in water en je had de perfecte zwarte-pieten-smink. Vast nog wel te koop bij Kruitvat, Etos ofzo...
-weggejorist-
Waardoor onstaat toch die Zwarte Piet haat ?
Ohja, de media....
Ga dood anti-Zwarte Piet mensen, ga weer terug nuttige dingen doen dan lopen zaniken over een kinderfeest.
zware peit mag verdwijnen als of die nooit bestaan heeft. Zullen wij dan maar meteen de hele slavernij ook maar meteen laten verdwijnen en dat wij daar geen boete meer voor hoeven te doen.
wij moeten ons aanpassen en deze mensen willen lekker bij ronddraaien die het leed wat er in het verleden is aangedaan.
Het duurt niet lang meer of wij als nederlanders meoten sorry zeggen dat wij hier wonen en iets gemaakt hebben van dit gebied.
als wanneer er dan uiteindelijk geen zwarte schmink meer te kopen zou zijn, hier een tip uit grootmoeders boek: 'neem een wijnkurk, aanstekertje erbij, tada roet!' kan zo op de blanke bakkes aangebracht worden, kan je verwijderen met en beetje zeep als je weer andere dingen gaat doen -als werkenom belasting te betalen voor dit soort policor showtjes-
Sunny zei: 'bezoedeld', echt!
*op 2:18*
Sonja Barend en Pauw waren gisteren stuitend en gênant om te zien in DWDD.
Zolang Quincy geen baan heeft, werk ik voor zijn uitkering, ben ik dus in principe ZIJN SLAAF, en moet Quincy dus even heel snel zijn bek houden en oprotten
Absurd. Als je voor Zwarte Piet bent, ben je 'niet empathisch genoeg' en dus gedemoniseerd tot een monster. De kanker aan de Nederlandse slachtoffercultus. Grow a pair!
Jankneger en zijn blond wegmetons sidekick bah
@CumGranoSalis | 14-10-14 | 10:52
Het is grenzen stellen. Dat moet je altijd doen, als je dat niet doet loopt men over je heen. Dat is al genoeg gebeurd in Nederland niet waar? Oh wat zijn wij gore racisten, wij zijn het laagste van het laagste. Wij moeten kapot. Tuurlijk joh.
Tot hier en niet verder.
Ze hebben hun strijd gekozen, zwarte piet, dan wordt dat het toneel van de strijd. Kan ik niets aan doen hoor doen ze zelf.
Maar om racisme is het ze echt niet te doen daar ben ik van overtuigd.
Och och, wat een arme zeikneger is het toch.
Ik verbaas me er elke keer over hoe iemand die zo overtuigend een beperkt IQ tentoonspreid, het boegbeeld van een beweging kan vormen.
Kan iemand mij de volgende vraag beantwoorden.
"Vind Sunny Bergman op een aap lijken - geen racisme. Vind Quinsy Gario op een aap lijken - wel racisme. Kan iemand mij dat uitleggen?"
Daarnaast ga ik niet meer kijken hiernaar, het is een herhaling van geschiedvervalsende, feitenontkennende, propagandistisch marxistische zetten.
Ik doe daar niet aan mee, ik boycot Pauw. Ik zal vanavond dus ook niet op TV verschijnen.
Sunny zat helemaal te soppen van Quincy.
Pfffft... krampachtig vasthouden aan eeuwenoude culturele tradities is zooooo ISIS.
Wellicht is het een idee om minimaal 12 Zwarte Pieten topics per dag te openen? Op die manier weet elke reaguurder ook wat Tinus Tussengas uit Almere over deze kwestie denkt en twittert en komen jullie ook nog eens een stuk minder bezeten en fundamentalistisch over.. ofzo.
www.telegraaf.nl/tv/nieuws/ttvnieuws/2...
www.facebook.com/piet1moet1blijven
Ik ga er niet eens naar kijken. Zonde van mijn humeur, de verbruikte tijd en zelfs de fotonen
Een tenenkrommende 'discussie', waarbij Quinsy de zeurneger niet anders deed dan als een vorst glimlachen en grinniken. En wat de rol van dat blonde moppie was, is me nog steeds niet duidelijk.
Joram van Klaveren: +100
NPO: Nederlandse Primaten Omroep
REAGEER OOK