
Ow godt,
het wedstrijdje verplassen de verkiezingen zjin begonnen. Na een werk bezoek aan
Turkije trapt CDA-baas Sybrand Buma een deur open. Het land is nog
niet klaar voor de EU. Iets met gebrek aan vrijheid van meningsuiting. Of het afwezige recht om te demonstreren. Het enorme nationalisme en de intolerantie jegens vrouwen, homos en andersgelovigen. De man heeft gelijk, er is nul komma nul vrijheid van meningsuiting in Turkije. Er zitten meer journalisten gevangen dan
in welk ander land ter wereld en onze eigen Bram Vermeulen wordt bij elke entree van het land apart genomen. Maar als je in Nederland de waarheid over Turkije zegt, staat een leger Nederturkjes klaar om je op alle mogelijke manieren naar het hiernamaals te verwensen. De Nederturkjes hebben ongelijk, het leven in Turkije wordt met de dag moeilijker. Alcohol wordt allang niet meer in elk café geschonken, de verkoop is gebonden
aan bepaalde tijden, de staatsgodsdienst is de islam, godsdienstonderwijs is verplicht vrijwillig, en alles wat westers is staat onder druk. Met dank trouwens aan de Europese Unie die vond dat de vrijheid van godsdienst onderdrukt werd in Turkije. Wilde het land ooit lid kunnen worden van Europa, moest dat veranderen.
De fundamentalisten van Erdogans AK Partij grepen de kans hun islamitische stempel op de Turkse samenleving te drukken: hoezo scheiding van kerk en staat?! De islamieten genieten van hun vrijheid die zover gaat dat politici geboortes stimuleren (hoe meer kinderen hoe meer islamieten: punten!), hoe een vrouw dient te bevallen (de keizersnee was standaard in Turkije. Is tegenwoordig
VERBODEN!) en het wachten is op het onvermijdelijke verbod op abortus.
Het laatste waar mijn Turkse vrienden zich druk over maken: godsdienst wordt opgenomen als verplicht onderdeel van de landelijke toelatingsexamen voor de universiteit. Want hoe moet dat dan voor de christelijke, joodse en weet ik welke andere geloven dan?. Godsdienst vrijheid en vrijwillig godsdienstonderwijs is namelijk islam-only en het godsdienstexamen gaat alleen over de islam.
Goed gedaan hoor, Europa! En dan nu miepen dat de Turken er niet bij mogen. In de week dat de Turkse
FEMEN hun bestaansrecht opeisen (hebben wij eigenlijk FEMEN?) neemt Buma een voorschot op de verkiezingen, die grandioos door Geert en co ingekopt gaan worden. Dit land kan, net als Turkije,
zoveel beter.
Reaguursels
Inloggen... samen met hun mede- landverraders van de VVD.
Het eurofiele CDA stemt straks gewoon in met de toetreding van Turkije tot de unie, zonder morren.
Ebru, voor de laatste keer: de stemmen in je hoofd waar je aan refereert als 'Turkse vrienden' zijn fictief. Niemand anders kan ze horen. Niemand geeft een fuck om Turkije. Niets zal veranderen.
solidstate | 27-10-13 | 20:33 | + 167 -
Ja man, Wilders is echt een ziener. Een soort godenzoon. Ofnee, een profeet!!
Houd toch op met die onzin. Iedereen kon zien dat Turkije niet in de EU hoort. Toen niet, nu niet, nooit niet. Wat ik minstens zo vermoeiend vind: Wilders zei destijds 'Turkije erin, Nederland eruit'. Ik geloof er geen bal van. Er is nog nooit een dergelijk wetsvoorstel van zijn partij gekomen.
Je ziet ook keer op keer dat die overige PVV'ers backbanchers zijn. Wat heb je aan 14 lui (straks misschien wel 30) die de hele dag duimen zitten te draaien? Wilders roept een hoop, maar doet werkelijk NIETS. Het argument dat andere partijen hem tegenspreken is kul, want hij komt - zoals ik al zei - nooit met een wetsvoorstel of een initiatiefvoorstel. Altijd maar boehoe in de media, maar poetsen ho maar!
Ik heb jarenlang PVV gestemd, maar ben er inmiddels achter dat deze club graaiers alleen maar met het verheerlijken van hun eigen persoontje bezig zijn in plaats van het besturen van het land of de controle daarvan.
Bovendien wil ik niet op een partij stemmen die samenwerkt maar extreem-rechtse partijen als Vlaams Belang, Front National en Lega Nord. Mij niet gezien!
Doei!
solidstate | 27-10-13 | 20:33 | + 167 -
Ja man, Wilders is echt een ziener. Een soort godenzoon. Ofnee, een profeet!!
Houd toch op met die onzin. Iedereen kon zien dat Turkije niet in de EU hoort. Wat ik minstens zo vermoeiend vind: Wilders zei destijds 'Turkije erin, Nederland eruit'. Ik geloof er geen bal van. Er is nog nooit een dergelijk wetsvoorstel van zijn partij gekomen.
Je ziet ook keer op keer dat die overige PVV'ers backbanchers zijn. Wat heb je aan 14 lui (straks misschien wel 30) die de hele dag duimen zitten te draaien? Wilders roept een hoop, maar doet werkelijk NIETS. Het argument dat andere partijen hem tegenspreken is kul, want hij komt - zoals ik al zei - nooit met een wetsvoorstel of een initiatiefvoorstel. Altijd maar boehoe in de media, maar poetsen ho maar!
Ik heb jarenlang PVV gestemd, maar ben er inmiddels achter dat deze club graaiers alleen maar met het verheerlijken van hun eigen persoontje bezig zijn in plaats van het besturen van het land of de controle daarvan.
Bovendien wil ik niet op een partij stemmen die samenwerkt maar extreem-rechtse partijen als Vlaams Belang, Front National en Lega Nord. Mij niet gezien!
Doei!
Erdogan is gewoon gekozen door het volk. Ze wilden een malloot, ze kregen een malloot. En als wij daar tegen zijn dan zijn we tegen een democratie.
Heel vervelend voor de minderheden daar maar zo draait de wereld al jaren. Dat gaan wij niet veranderen.
Aangezien de EU hard bezig is om persvrijheid en vrijheid van meningsuiting aan banden te leggen is het nog een kwestie van tijd eer de EU zal toetreden tot Turkije, niet andersom.
Erdogan was laatst in Kosovo. Daar zei hij dat Kosovo Turkije is en andersom. Hij zei ook eens dat hij Bosnie koste wat het kost zal beschermen. Dat geeft wel een beetje aan hoe deze kerel denkt en dat hij het Ottomaanse Rijk wil herstellen.
Als we alles nu op een lijn trekken dat kunnen we ook zeggen van...
Als "ze" allemaal zeggen dat het leven daar zo Zooo goed is en hier zo slecht (volgens hun doctrine van religie)
Wat doen ze dan nog hier ?
Het is niet als of we ze in gijzeling houden dacht ik
ze zouden toch na een opleiding hier te hebben gehaald lekker terug kunnen gaan naar eigen land ?
Ik zou zo'n stap op het zelfde plaatje gooien als de mensen die een paar jaar op de MIT in america gaan studeren en daarna terug gaan naar land van herkomst en daar een goede baan krijgen.
Het is dan een Win voor Hun en een Win voor hun land Win Win dus.
En voor de groep die gaat huilen "ze zijn ingeburgerd en hebbe vriendjes" zeg ik .. Ja En ??
Zullen mensen die probleempjes ook niet hebben als men gaat verhuizen naar een andere stad ?
Of is het grote internet/msn/skype/smartphone etc geen optie om contact te onderhouden de wereld is echt niet zo groot dat ze niet terug kunnen komen op vakantie of zo..
Maar we moeten hun natuurlijk niet alle schuld geven ... Al deze troep is begonnen met de mannetjes die in de politiek het te zeggen hebben..
En volgens mij was het en begon het met de regel "mannetje woont en werkt in dit land dus halen we zijn vrouw en kinderen ook maar hier heen want arm mannetje gaat ze anders missen" en dan loopt de regering hun geld mis ..
En zo zit het .. en het draait allemaal gewoon weer om geld..
Wat "een" rommelige, column, weer Ebru.
"Wat een rommelige, column weer Ebru."
""Wat" een rommelige, column weer Ebru."
@ cobie | 27-10-13 | 23:05 |
"En Brussel houd ook het handje maar op. Want belangrijke mensen. Ze hebben alleen de zelfde kleur bloed als ieder ander."
Is dat zo? Misschien moeten we er maar eens paar open maken om dat te controleren. Van Rompuy, Barosso, Schultz en Verhofstadt bijvoorbeeld.
Ze gedragen zich zo achterlijk dat moet toch een reden hebben? Toch ander bloed misschien?
@Schietmijmaarlek | 27-10-13 | 23:29
Hij denkt er lekker mee weg te komen op bijltjes dag.
Maar na de seculieren dan de gristenen, dat snap Bumastemra niet!
@necrosis | 27-10-13 | 23:20
Een van de eerste dingen zou moeten zijn dat mensen geboren in NL een Nederlands paspoort krijgen en er geen tweede bij kunnen krijgen. Laat ze barsten die landen die hun diaspora misbruiken.
Ik durf er wat onder te verwedden dat de Turken wel in de EU willen maar onder geen voorwaarde de EURO gaan invoeren. Wel de lusten maar niet de lasten.
En de EU dictators vinden dat prima.
Prima stukje Ebru ♥
Ik heb de Turken persoonlijk liever in de EU tent, pissing out, dan outside, pissing in. De Turken hebben straks de EU niet meer nodig, en hebben een jonge en steeds beter opgeleide bevolking, die ook nog eens hard werkt. En oké ze doen een beetje aan Islam, maar zolang ze ook halal sexshops hebben (echt waar! www.hurriyetdailynews.com/turkeys-firs... ) valt het wel mee. (Die Hurriyet in het Engels is trouwens wel aan te raden)
Tuurlijk zegt Buma "Nóg niet klaar".
Het blijven toch gelovige broeders onder elkaar?
En Buma denkt, dat dat de garantie is voor een prettige samenwerking in de toekomst.
Ongelovigen de wil van Gallad opleggen. Das mooi toch?
Bijbel en Koran zij aan zij.
Samen werken aan een beter Europa.
Kerken en moskeeën gebroederlijk naast elkaar.
Die man leeft nog onder een steen.
@spitslang | 27-10-13 | 23:17
De reden dat GeenStijl dit plaatst is waarschijnlijk vanwege de keuze de GeenStijl heeft gemaakt.
En jouw comments vallen niet onder een keuze, maar onder de huisregels.
En reaguurders die slechts 15 comments plaatsen in bijna 5 jaar tijd neem ik niet eens serieus:
search-geenstijl.thruhere.net/#spitsma...
Als we de nederturken een oprotpremie meegeven kunnen ze in turkye erdogan gaan behagen.
Met dank aan de EU.. godverdomme! VN,EU wat een schade richten deze sukkels toch aan.. Waar komen al die regeringsleiders eigenlijk vandaan dat zij zulke domme besluiten durven nemen. Vrijheid van Godsdienst weer toestaan in Turkije.. Hoe dom kan je zijn? Attatturk had er zo hard om geknokt om die kerk en staat gescheiden te houden. Ze waren zelfs verder dan ons.. Want hier is dat natuurlijk helemaal nooit gescheiden geweest; cda, cu... ramp na ramp...
Helaas gaan de meeste comments al off-topic.
Om iedereen weer even bij de les te houden:
Stel, je bent geboren met Turks bloed in een ander land en je beschikt tevens over een piemol en een (automagisch) Turks paspoort, dan moet je dienstplicht vervullen in het Turkse leger, of het afkopen.
Zoniet, dan kan je worden opgepakt in Turkije.
Ik kan me nog herinneren dat er werd gesproken over landverraad wanneer je in dienst treed van het leger van een vreemde mogendheid.
Zolang een regering geen respect heeft voor de erfenis van Ataturk, hebben ze niets te zoeken in de EU!
Mijn boodschap aan de Nederlandse ministers die wanhopig zoeken naar een manier om Turkije de EU binnen te smokkelen.......
@DANNY3960 | 27-10-13 | 23:00
Hmm,ok, ok, uitgeprind dan!
@necrosis. Jij ook niet. De enige reden dat GeenStijl dit gedrocht plaatst is omdat ze Turkse is.
De Turkse "Uncle Tom"
@Parel van het Zuiden | 27-10-13 | 22:34
U heeft ze aardig op een rijtje maar volgens mij vergeet u de eurobonds.
@ BenBinnen | 27-10-13 | 22:52 |
Ja klopt.
Ze hebben trouwens de rekening zo veel bij de burger neergelegd dat vele burgers al failliet zijn.
Er word ook veel te veel naar onzinnige doelen geschonken. Zoals Griekenland om maar een voorbeeld te noemen.
Als iemand van mij 5 tientjes wil lenen en ik heb er zelf maar 3 kan je toch geen geld lenen.
Dat hebben ze wel gedaan.
Ook tóen wisten ze al dat er niet veel meer was.
En Brussel houd ook het handje maar op.
Want belangrijke mensen.
Ze hebben alleen de zelfde kleur bloed als ieder ander.
miko | 27-10-13 | 22:57 | + 0 -
Uw plemp wort ook ingelijsd.
@ miko | 27-10-13 | 22:52 |
De agrarische sector is naar mijn idee de beste manier om te investeren.
Het is samen met transport de grootste inkomstenbron van Nederland.
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:50
Met de huidige stand van de Dollar (goedkoop ten opzichte van de Euro) zou ik olie liever afrekenen in Dollars.
Een dure Euro is slecht voor de export, maar een 'koopje' als het gaat om olie.
Ikzelf ben werkzaam in de transportwereld en de tweede kostenpost is diesel.
Moet de olie afgerekend worden in Euro's, dan gaan er veel transportbedrijven over de kop, zoveel is wel duidelijk.....
@spitsmang | 27-10-13 | 22:31
Uw plemp daarin tegen word door menig reaguurder uitgeprint en opgehangen.
@kale nel | 27-10-13 | 22:42
Jaloers op de haardos van Ebru?
Voor de goede orde Ebru is GEEN moslim of moslima.
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:24
Als China dat doet zijn ze tevens hun grootste afzet markt kwijt. Immers een sterke Yuan zorgt voor minder export.
Amerika vraagt al langer aan China om een deel van de dollars te dumpen.
Maar de chinezen willen niks liever dan sterke Dollar en een sterke Euro.
@cobie | 27-10-13 | 22:46
Voor nu lijkt me dat de beste situatie. Uiteindelijk is de euro niet houdbaar. De euro hàd het sluitstuk kunnen zijn op economische, politieke en sociale gelijkschakeling, welke naar mijn idee eeuwen zou kunnen gaan duren. De volgorde waarin dit project is doorgevoerd is helemaal fout: de overstap naar een gemeenschappelijke munt dwingt de EU nu tot zogenaamd onvermijdelijke keuzes die allang in zicht waren. Dat de voorstanders van de EU hiermee een groot risico nemen op zowel financieel als sociaal vlak deert ze blijkbaar niet. De rekening ligt immers bij jou en mij; niet bij hen.
De Europese Unie is geen economisch, maar een politiek project. En dan ook nog eens van een niveau qua maakbaarheidsdenken wat we zelfs in Nederland nog niet hebben meegemaakt.
@cobie | 27-10-13 | 22:30
Was Argentinië ook.
Een land failliet betekent niet perse het einde van dat land.
Alleen buitenlandse producten worden duurder.
Het voordeel is dat Nederland in ieder geval zijn eigen voedsel produceert!
@ Parel van het Zuiden | 27-10-13 | 22:44 |
Die invloed kan je gebruiken om te stemmen.
Dat doe ik dan ook , maar dat werkt niet met dat corrupte zooitje in den haag.
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:34
En dat domme geouwehoer over 'socialisme'. Nee, met socialisme heb ik ook niks, maar ik heb ook niks met fascisme. En fascisme is een overheid die ook de touwtjes in handen heeft bij het private bedrijfsleven, en dat is nou juist precies wat we vandaag de dag zien: een een-tweetje tussen multinationals, banken en overheid.
De overheid moet met zijn klauwen van de markt afblijven, zich terugtrekken en geen belastinggeld in privebedrijven als banken stoppen.
necrosis | 27-10-13 | 22:33 |
Niet alleen Ghadaffi, Iran accepteert ook goud voor hun olie (waar Turkije gebruik van heeft gemaakt en daarmee sancties omzeilde), met sancties etc als gevolg.
Maar zoek eens op 'petrodollar'; als Rusland en China willen dan kunnen ze zo de dollar onderuit halen. (En dan zijn we plotseling heel blij met onze euro)
@miko | 27-10-13 | 22:41
Gewoon doen, als je de behoefte voelt, maar niet op de mijne!
Dat vind ik namelijk niet lievvv!
@ koppeling --> ontkoppeling
BenBinnen | 27-10-13 | 22:36
Oeps vergeet die laatste zin maar ;-)
@kale nel | 27-10-13 | 22:42
Heb je het nu over Ebru?
Die heeft geen lagen make-up nodig om er goed uit te zien.
En jij?
*gnehehehe*
@ BenBinnen | 27-10-13 | 22:34 |
Ja klopt op deze manier gaan we ook failliet.
Maar dat is meer de wijten aan onze regering die meer uitgeeft dan er binnenkomt en aan Brussel die uitmaakt hoeveel euries we uit moeten geven.
Wat voor koppeling?
Euro én nationale munt?
Het gaat doorgaans over mensen als jij die een huisje in Spanje als een leuke investering zien
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:34
Geen zaken invullen over mensen die je niet kent. Ik zie een huisje in Spanje niet als investering, daarvoor woon ik niet in Spanje. Ik woon ook niet aan de kust. Ik ben dus geen 'toerist' ofzo aldaar.
Nog een verhaal uit Spanje, en dat zijn geen samenzweringen, maar gewoon de dagelijkse praktijk: vorig jaar werden bepaalde delen van de zorg 'geprivatiseerd'. Velen kregen 'ontslag', want geen overheid (andere werkgever) meer, en kregen direct daarop van de nieuwe werkgever een nieuw contract aangeboden. Secretaresses die het werk voor 1800 euro uitvoerden, gingen in het nieuwe contract 1200 verdienen. En nogmaals, dat is geen 'samenzwering', maar gewoon wat er dagelijks gebeurt in Spanje. Keiharde feiten.
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:34
Die munt is kunstmatig hoog gehouden door met geleend geld de schulden af te lossen aan dezelfde schuldenaars en dan ,..... zucht.
Vroeg of laat barst de bubble.
@cobie | 27-10-13 | 22:40 |
U bent een burger en u hebt recht op die democratische invloed en burgerrechten. Hoe meer burgers zich dat beseffen hoe eerder de Eurocratie staande gebracht kan worden...
@miko | 27-10-13 | 22:21
Elke prachtige moslima die haar schijnheiligheid verschuilt achter lagen make-up.
@necrosis | 27-10-13 | 22:26
Zal ik??? *vinger reeds opheft*
@spitsmang | 27-10-13 | 22:31
Ebru schrijft voor GeenStijl, jij niet!
Trek je conclusies......
@ Parel van het Zuiden | 27-10-13 | 22:34
Ja klopt je hebt gelijk.
Ik dacht alleen aan de kosten en de beursgang van Nederland bij zo een omgooi.
Het had beter geweest als we gewoon de gulden hadden gehouden Maarja wie ben ik.
@Mega Mindie 2 | 27-10-13 | 21:58
Denk je? Zo goed staan de turken er ook niet op in Arabische landen. Het was niet voor niks dat we Lawrence stuurde om de opstanden te leiden.
@BenBinnen | 27-10-13 | 22:34
koppeling --> ontkoppeling
@cobie | 27-10-13 | 22:30
Gaan we nu niet langzaam failliet dan? Enfin ... ik heb wel vertrouwen in de Matheo Solution van André ten Dam: www.inmaxxa.nl/resources/site1/General... (pdf alert)
Op de langere termijn hebben we, voor zover ik dat kan inschatten als niet-econoom en geïnteresseerde burger, baat bij een koppeling van de euro.
La Bailaora | 27-10-13 | 22:22 |
ik geloof niet zo in die socialistische propaganda. Het gaat doorgaans over mensen als jij die een huisje in Spanje als een leuke investering zien, of rijke russen die panden kopen in Londen (City). Ideeen over de samenzweringen van het grootkapitaal tegen de gewone arbeider zijn zo 1920... (en niet relevant in de huidige, gedecentraliseerde industrie).
Als er geld naar Europa stroomt dan doen ze dat omdat het rendement oplevert, en dat krijg je alleen maar als de fabrieken goed draaien, de mensen werk hebben en consumeren. Heus niet vanwege een bankenunie die dreigt om te vallen.
@cobie | 27-10-13 | 22:20 |
Dat denk ik niet, zelfs als we het alleen in economische termen uitdrukken. Laten we dus gemakshalve buiten beschouwing dat de Euro en het daaraan gekoppelde machtsconstruct de EU ons al heel wat vrijheden, democratische invloed, en burgerrechten heeft gekost en nog meer gaat kosten. Volkomen onbelangrijk, hè. KOEKOEK!
Ik heb wel een paar steekwoorden voor u. Target2, ESM, verkeerde allocatie EU budgetten, vergrijzing in de Zuidelijke Eurolanden en hun verouderde economieën, hoogte staatsschulden t.o.v. toekomstige verdienpotentieel en per capita. Gewoon even gaan lezen. Het staat er allemaal, er wordt alleen niet naar gekeken...
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:24
Volgens mij wilde Khadafy (of hoe je dat ook schrijft) de olie betaald zien in Euro's ipv Dollars.
Dat bleek niet zo goed voor zijn gezondheid.
Overigens heeft de VS een enorm probleem als China alle uitstaande tegoeden in Dollars op de markt gooit, dan gaat de VS failliet!
Weer kassa voor Ebru Umar, slecht geschreven column die alleen geplaatst wordt omdat een Turkse mevrouw het schrijft. Tja, je huur moet ook betaald worden.
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:24
Dan zit jij toch echt in andere landen dan ik. Mijn broer verlaat net Frankrijk, om economische redenen (gaat niet goed daar). Ik zit zelf in Spanje, en ondanks dat de politiek zegt dat het beter gaat hoor je iedereen zuchten dat er niets van te merken is, en de lonen lopen nog steeds achteruit. Hier staakt de metro omdat de mensen een vernieuwd contract aangeboden krijgen, maar wel met 30% minder loon. Overigens zijn er wel meer miljonairs in Spanje, dat dan weer wel.
@ BenBinnen | 27-10-13 | 22:23
Denk je niet dat je als land meteen failliet gaat als je weer een nationale munt invoert?
Jammer dat Buma/ CDA nooit in Griekenland, Portugal, Italie, Frankrijk, Portugal en compleet moelandië is geweeset, voordat we aan de EU begonnen. Dan hadden we hier hooguit een huizencrisis gehad en deze al lang bezworen.
@miko | 27-10-13 | 22:21
Dat vroeg ik me ook al af, en heb er voor de zekerheid maar even melding van gemaakt via mijn favoriete knopje!
*negeert tandengeknars op de achtergrond*
Parel van het Zuiden | 27-10-13 | 22:15 |
ik ben al een tijdje niet meer in NL, maar in de rest van europa merk ik nu alleen maar positieve dingen als het om de euro en de economie gaat. En de amerikanen die ik spreek zijn doodsbang dat 'binnenkort' hun munt omvalt (Wat gaat gebeuren nu China van de dollar als wereldmunt af wil (en olie in Yuan, Euro of goud wil betalen)).
@cobie | 27-10-13 | 22:20
Dat verhaal wordt je verteld, maar op de lange termijn is het zeer waarschijnlijk voordeliger om eruit te stappen. Hiervoor zijn diverse scenario's mogelijk:
- een tijdelijke vakantie buiten de euro voor landen die niet mee kunnen
- een parallelle munt naast de euro, per land
- een noordelijke en zuidelijke euro
- iedereen terug naar nationale munten (de minst wenselijke oplossing)
@--sql error-- | 27-10-13 | 21:49
Het vertrouwen in de euro komt alleen maar omdat de grootgeld bezitters weten dat die straks door heel veel belastinggeld overeind gehouden blijft worden, de bankenunie is namelijk zo goed als een feit. Dat geeft voorlopig zekerheid dat het niet omkukkelt.
www.dagelijksestandaard.nl/2013/10/ban...
Het interesseert dat soort lui geen zier dat er heel veel meer armen komen. En over een paar jaar, als alles in gaat storten omdat er niets meer over is, zijn ze er op tijd bij om weer andere wegen te kiezen, bv. uit de euro.
@Itzamná | 27-10-13 | 21:52
Een volk van paupers en bedelaars word meestal niet gedweeër, eerder een goede voedingsbodem voor revoluties en opstanden
@Jan Dribbel | 27-10-13 | 22:19
Wat te denken van die 100-150 jongeren uit Nederland die momenteel vechten/ vuilniszakken vullen in Syrië?
@kale nel | 27-10-13 | 21:44
Wie bedoel je hiermee?
@ De Euro haalt de 25 jaar niet en gaat nog onvoorstelbaar veel leed veroorzaken...
Parel van het Zuiden | 27-10-13 | 22:15 |
Als ze de euro eruit gooien nú denk ik dat dat nog veel meer gaat kosten.
In hoeverre ik ook een tegenstander ben van de euro en de eu.
@eerstneukendanpraten | 27-10-13 | 22:13
Ik stuur wekelijks scheepsladingen whisky en sigaren naar GU....
Overigens kreeg ik een gesigneerd comment van Nanninga.
*gnehehe*
Met Turkije in de EU, krijgt de EU er gratis Al-Qaeda bij.
Die Al-Qaeda krengen hebben nu al bases in Turkije.
@--sql error-- | 27-10-13 | 21:24 |
Valutamarkten zijn per definitie een kwestie van vergelijk. Nu de VS de geldpersen veel harder hebben lopen als de ECB is de Euro relatief aantrekkelijk. Hetzelfde geldt voor de Japanners. Immers, de geldontwaarding verloopt minder snel. De kracht van een munt en muntunie kun je trouwens niet afleiden van korte termijn cijfers over valutamarkten.
.
Feitelijk zegt de hoogte van een valutakoers überhaupt niet veel, omdat die onderhevig is aan manipulatie (monetair beleid). Een in principe sterke munt wordt weleens omlaag gebracht om bijvoorbeeld de exportpositie te verbeteren. Dat doet niets af aan de onderliggende kracht van zo'n munteenheid.
.
Het instrumentarium om monetair beleid te voeren daarentegen is wel bepalend, en juist daar schort het aan bij de Euro. Het instrumentarium is heel beperkt door onvolledige afspraken, onbetrouwbaarheid in het houden aan afspraken, en strijdige belangen binnen de Eurozone als gevolg van fundamentele onoverbrugbare verschillen in de onderliggende economieën. Zie geneuzel over bankenunies, de gesneuvelde afspraken in het Euro-verdrag, en de dertig EU-crisis beraden voor onderbouwing van deze stelling.
.
Op de lange termijn is de Euro sowieso kansloos. Een munt vergt op de lange termijn politieke, economische, en niet te vergeten militaire eenheid. Reeële kracht om die munt te voorzien van onwrikbaar vertrouwen. Niet haalbaar op de gewenste termijn, want als puntje bij paaltje komt willen de bevolkingen het niet. De weerstanden lopen op en de Europese politiek misrekent zich stevig als zij denken dat de huidige koers eenheid zal brengen.
.
Oh ja, de Eurocraatjes en Eurofieltjes gaan het zeker nog proberen, des noods met onderdrukking en geweld, maar het zal niet lukken. Vrijwel elk Europees land met seperatistische regio's krijgen die al niet onder controle. Wat denkt u dat er gebeurt op Europese schaal wanneer zij nog meer dwang gaan uitoefenen?
.
De Euro haalt de 25 jaar niet en gaat nog onvoorstelbaar veel leed veroorzaken...
@ necrosis 22:11
Ik vroeg iets dergelijks een keer aan Nanninga en toen kreeg ik een ban. Snap jij dat nou?
Beste Ebru, na het jaren te hebben kunnen vermeiden, ziet het er naar uit dan mijn vriendenclub naar Istanboel wil in April. Denk je dat ik dan nog aan bier kan komen?
Van een vriend die veel in Iran kwam heb ik begrepen dat hij nog nooit zoveel lingerie zaken in een hoofdstraat heeft gezien. Wat is de kans dat ik nog een leuk setje voor mijn vrouw kan scoren?
Je begrijpt, ik ga niet voor de cultuur. Wel om even lekker te toeteren in een oranje shirt.
@--sql error-- | 27-10-13 | 21:49
Speculatie op de monetaire markt zegt niets over de werkelijkheid knul.
Of Turkije er klaar voor is of niet, dat zal Herr Schulz worst wezen.
Hij ruikt veel EU geld, zijn persoonlijke idealen komen nog beter uit.
@Ebru
Wanneer krijg ik (als honds-trouwe fan) een kusje?
@--sql error-- | 27-10-13 | 22:06
Nee, ik heb het over Turkije met haar grotendeels agrarische bedrijvigheid en wat handel en dienstverlening. Hoogwaardige producten komen zelden uit Turkije.
De meeste Nederturken willen geen kwaad woord over Erdogan horen.
Volgens mij denken ze dat hij Mohammed is.
Of ze zijn in de war door al dat chromosoom tekort door inbred neuken.
Muslim Inbreeding: Impacts on intelligence, sanity, health and society
Massive inbreeding within the Muslim culture during the last 1.400 years may have done catastrophic damage to their gene pool. The consequences of intermarriage between first cousins often have serious impact on the offsprings intelligence, sanity, health and on their surroundings
europenews.dk/en/node/34368/
@ martinned | 27-10-13 | 21:56
Ja gek he als half Polen híer werkt en het dáár uitgeeft.
@ necrosis | 27-10-13 | 21:57 |
Sorry ik heb geen meerderheid in de eerste kamer.
( tweede trouwens ook niet )
BenBinnen | 27-10-13 | 22:00 |
heb je het nu over Polen?
dan loop je 20 jaar achter; het kennis- en opleidingsniveau is zeer hoog. Het aantal jongeren met een universitaire opleiding is enorm.
Ach, er zijn veel Neder-Turken die maar wat graag Nederland in rap tempo willen islamiseren.
Blijkbaar heeft dit ook invloed op de leiders van Turkije.
Ik als Nederlander zie die fanatieke Neder-moslim-Turken het liefst zo snel als mogelijk terugkeren naar hun moederland... En wel zonder graties geld..
Maar nee, utopische gedachte, dit gaat nooit en te nimmer gebeuren.
@Rheia | 27-10-13 | 22:01
Ik hoef in ieder geval geen hoofddoekje te dragen wegens in bezit van een piemol.....
@martinned | 27-10-13 | 21:43
Ja Rwanda ook geloof ik. Economische groei zegt niet zoveel als je van scratsch komt.
Ik woon als arme drommel toch liever in NL dan in Turken land.
Wat jij?
@martinned | 27-10-13 | 21:38
De EU was voor meer islam en legde deze opdracht in handen van een extremistisch islamitisch dictator. En zie hier het resultaat.
Alsof de EU dat van tevoren niet had kunnen zien aankomen. Als ze het werkelijk niet wisten dan moeten we dat instituut direct ontbinden wegens onmetelijke incompetentie.
Wisten ze wel wat er zou gebeuren, dan eveneens ontbinden wegen een gevaar voor onze en vrijheid en oprukken van extremistische islam in Europa.
De EU heeft immers tot doel Turkije bij de EU te krijgen. Turkije gaat dan veel zeggenschap krijgen in de EU omdat het een groot land is en veel zetels zal krijgen.
Omdat de EU nu al druk bezig is om kritiek op de EU strafbaar te stellen, lijkt het erop dat we kunnen concluderen dat de ware aard van de EU op dezelfde lijn ligt als die van de extremistische islam die leeft bij de gratie van onderdrukking.
@martinned | 27-10-13 | 21:56
Groeipercentages zijn aardig, maar irrelevant als je een land met een redelijk opgeleide bevolking en dito hoge arbeidsproductiviteit vergelijkt met een land wat nauwelijks beter scoort dan een derdewereldland.
BenBinnen | 27-10-13 | 21:54
Klopt. De Turkse economie is een zeepbel die op een gegeven moment gigantisch uit elkaar gaat klappen. We moeten dit niet binnen de EU willen hebben.
Weer een goed verhaal Ebru.
Helaas is het verhaal zo dat Amerika bepaald dat Turkistania er bij moet.
Met Turkistania erbij het de westerse wereld invloed in de Arabische wereld.
@cobie | 27-10-13 | 21:50
Ik steun je motie!
martinned | 27-10-13 | 21:43 |
ze hebben ook geen regels en extreem goedkope arbeid (uitbuiting). Net als China. De arbeidsomstandigheden in de fabrieken is zeer slecht. Ook kinderarbeid bestaat in Turkije nog. Zoiets wil je niet in Europa.
@cobie | 27-10-13 | 21:51
Je kunt het geloven of niet, maar dat is het enige EU land waar ze geen last hebben gehad van de crisis.
www.google.com/publicdata/explore?ds=...
@martinned | 27-10-13 | 21:52
"Anders dan menige westerse waarnemer goedgelovig denkt, is Erdogan niet de premier van een economisch wonder, maar eerder de architect van de gebruikelijke derdewereld-kredietzeepbel, waardoor de Turkse consumenten nu de broekriem moeten aanhalen, zuchtend onder een verpletterende schuldenlast.
De zeepbel van Erdogan doet denken aan Argentinië in 2000 en Mexico in 1994. Daar leidde een sterk stijgende buitenlandse schuld tot kortstondige zeepbellen van welvaart, gevolgd door devaluatie van de munt en diepe depressies. In beide landen kocht de regering de gunst van het volk met goedkoop consumentenkrediet. Erdogan deed hetzelfde in de maanden voorafgaand aan de verkiezingen van juni 2011. Zijn politiek gemotiveerde gulheid keert zich nu tegen de Turkse consumenten. De consumentenuitgaven zijn in absolute cijfers gedaald. De groei van het bbp is praktisch nul, mede door een groei van 20 procent van de overheidsuitgaven. Nu die overheidsuitgaven de voornaamste economische activiteit vormen, is het geen wonder dat de inflatie 7 procent bedraagt.
Lees meer bij de Volkskrant: www.volkskrant.nl/vk/nl/3184/opinie/ar...
@martinned | 27-10-13 | 21:38
Vrij van godsdienst dat zou het moeten zijn.
Een Europees bureaucraat wil graag een slaafse populatie.
Je zorgt er dan voor dat de middenklasse zo goed als hulpeloos wordt gemaakt. Dat is gelukt, net als in de VS.
Je laat pauperstaten toe als lid van de EU. De gehele populatie wordt daarmee armer en dus gezagsgetrouwer (heeft niks meer te vertellen).
Vervolgens is het 'Verdeel en heers'.
Kortom, ik hoop dat de Turken inzien dat ze maar beter buiten de EU kunnen blijven. Juist daarmee zouden zij de EU verneuken.
@BenBinnen | 27-10-13 | 21:45
Watjes. Voor Nederland had ik al 5 miljoen hits.
@ martinned | 27-10-13 | 21:43 |
Polen......
@--sql error-- | 27-10-13 | 21:49
Met de aanstaande bankenunie en de al bestaande veiligheidsmechanismen vind ik dat nauwelijks verrassend.
@ necrosis | 27-10-13 | 21:41 |
Wel een goed idee om ze uit de eu te houden.
Gewoon vertellen dat ze Griekenland moeten steunen.
@martinned | 27-10-13 | 21:43
Economisch doet Turkije het goed, maar het stikt van de analfabete arme lieden in de kleine bergdorpjes in het oosten van Turkije, iets wat je nooit ziet als je op vakantie gaat naar de Turkse costa's!
@ wodzje
Popper had het niet zo op Hitler en Stalin, twee nogal links angehauchten. Ik denk dat je het zelf niet zo goed begrepen hebt. Probeer voor jezelf eerst maar eens te bedenken wat het verschil is tussen links en rechts, dat heb je zo te zien nog niet helemaal helder...
Parsons | 27-10-13 | 21:28 |
ook andere valuta leggen het tegenwoordig af tegen de Euro, dus het alleen vergelijken met de dollar is te kort door de bocht. De miljarden die momenteel vanuit heel de wereld richting europa stromen bewijzen dat er gewoon veel vertrouwen is in de europa. Kun je leuk vinden of niet, maar het is wel waar.
Dat nou juist iemand van een CHRISTELIJKE partij hier achter moet komen . een partij die in essentie de Bijbel als leidraad hanteert .
Want als zij echt de kans krijgen draaien ze hier ook alle vrijheden terug en mag je op zondag ook niet meer grasmaaien.
@martinned | 27-10-13 | 21:38
Het kemalisme hield de intolerantie van de islam, uitgedragen door de AK-partij van Erdogan, juist in toom. Het kemalisme was als een kooi voor deze eenkennige ideologie, maar dit hield wel in dat de staat de godsdienst (de islam) flink onder de duim hield. Dat was noodzakelijk! Maar omdat de EU een scheiding van staat en religie eiste, kreeg de AK-partij de sleutel in handen om de kooi te openen. Met zogenaamde hervormingen die van Turkije een meer pluriforme en vrije staat hadden moeten maken (in de ogen van naïeve EU-prutsers) heeft Erdogan ervoor gezorgd dat de islamitische dwingelandij nu vrij is en overal zijn ijzeren wil oplegt. Daar gaat je democratie, daar gaat je pluriformiteit. De islam heeft niets met deze begrippen, en Erdogan ook niet.
@martinned | 27-10-13 | 21:43
Ik googelde even op "turkey economy bubble" en dat leverde me ruim 8 miljoen hits op. Lees eens wat.
Dat Turken nog niet klaar zijn voor Europa ziet men elk weekend op de Zwarte Markt Bazaar te Beverwijk.
Tokkies en Turken, het blijft een rare combinatie...
Als ik het zo lees,dan wil Turkije helemaal niet bij de eu.Aan de eu-eisen hebben ze maling.Wapens kopen ze in China.Maar er zal wel ergens iets met olie of gas aan de hand zijn.
Nepmoslima's altijd -1
@cobie | 27-10-13 | 21:36
Voorlopig doet Turkije het economisch beter dan wie dan ook in Europa behalve Polen.
Trouwens, artikel lezen = niks verbod op keizersnede. Er is een verbod op "niet medisch noodzakelijke" keizersnedes, maar wat medisch noodzakelijk is daar gaan de artsen nog altijd zelf over. (In Engeland is abortus ook illegaal tenzij er medische noodzaak is, maar dat is nooit een probleem, heel gek.)
@cobie | 27-10-13 | 21:36
Zolang Turken en Grieken elkaar niet kunnen uitstaan (zie Cyprus) lijkt toetreding tot de EU een slechte zaak.
Overigen had Griekenland ook nooit toegelaten mogen worden, maar dat is een andere discussie......
necrosis | 27-10-13 | 21:39 | + 1 -
Oke, neem ik Fleur wel.
@Kassaar | 27-10-13 | 21:29
Huh? Dat referendum ging toch al over Turkije?
@Kassaar | 27-10-13 | 21:29
Huh? Dat referendum ging toch al over Turkije?
@Supermatthijs | 27-10-13 | 21:35
Afblijven!
Ebru valt niet op linkse flapdrollen!
@Rheia | 27-10-13 | 20:55
Ja, schande dat de EU voor meer democratie en godsdienstvrijheid is!
Als Turkije wel bij de eu komt, kan het meerdere kanten uitgaan.
Of zij doen een Griekenland , en wij oa mogen er voor opdraaien om ze financieel te steunen.
Of Turkije doet het goed en we hoeven minder te betalen om de eu uit de gierput te trekken.
necrosis | 27-10-13 | 21:34 | + 0 -
Roar... die ogen
Turkije bij de EU?
Nooit!
Maar Ebru moet blijven!
(Vooral vanwege haar Bambi-ogen)
@Parel van het Zuiden | 27-10-13 | 21:18 | + 2 -
En als Turkije slim is blijven ze ver weg van de Euro. Hoeven ze niks bij te dragen voor de knoflooklanden die hun eigen economie niet op orde hebben. En kunnen ze hun eigen economie blijven sturen door de inflatie. Waren wij maar zo slim geweest.
@gooi en smijtwerker | 27-10-13 | 21:07
Fijn dat je zo toch nog iets hebt aan je studie antropologie. Van harte.
De islam blijft iedereen verbazen die niet met zijn hoofd diep in het zand zit. Of eigenlijk ook niet.
Islam = aanstormende armoede + oprukkende achterlijkheid. Met een flinke dosis geweld en intimidatie.
Onze regeerders (i.c. Balkenende) hebben ons het Verdrag van Lissabon door de strot gewrongen, ook al hadden we dat in een referendum met overweldigende meerderheid afgewezen. Men zal ons t.z.t. ook het EU-lidmaatschap van Turkije door de strot wringen, al is 70+ % tegen. Let maar op.
Lou Reed > Ebru
@--sql error-- | 27-10-13 | 21:24
Er worden meer dollars bijgedrukt dan euro's.
De Amerikanen hebben grotere geldpersen.
Amerika Style.
neukerds | 27-10-13 | 21:27 | + 0 -
Nog overwogen dan niet te reaguren ?
.
.
Het interesseert mij helemaal niks wat er in Turkije gebeurd.
.
.
Parel van het Zuiden | 27-10-13 | 21:18 |
leg dit dan eens uit:
daskapital.nl/2013/10/welke_crisis_eur...
neemjemoederindemali | 27-10-13 | 21:20 | + 0 -
Wat een hit !
... en de turks sprekend rector van de islamitische school in Rotterdam werd op het NOS nieuws nederlands ondertiteld...
ik koop niet meer bij turken.
Ondertussen sloopt zanger Rinus eigenhandig zwarte Piet.
www.youtube.com/watch?v=1mt-Bp2MFkk
@Osdorpertje | 27-10-13 | 21:06 |
Geen enkel land is klaar voor de Euro. De hele opzet van deze munt vertoont fundamentele gebreken.
Peter Emile | 27-10-13 | 21:04 |
"Nog niet klaar" suggereert een richting, suggereert dat ze op de goede weg zijn. Terwijl we allemaal zien dat ze precies de andere richting uit gaan.
Rare vrienden als ze zich niet druk maken over die relitoets.
@Peter Emile | 27-10-13 | 21:04
En vijftig miljoen in de rest van europa.
Ing. eslapen | 27-10-13 | 21:06 | + 0 -
Lol ! Ja het onderwijs had toen al de nodige klappen te verwerken gehad.
@CaesarSalad | 27-10-13 | 20:58 | + 0 -
Sinterklaas ofwel nicolaas van myra was een byzantijn. Geen Turk. Wat we nu zien als Turken zijn de nazaten van de Seltsjoeken, een volk uit midden-azie dat na honderden jaren van oorlog de byzantijnen heeft uigemoord en hun land in bezit heeft genomen. Ik wacht nog steeds op de eerste veroordeling van deze genocide. Misschien iets voor D66, wanneer ze het wegkijken van de genocide op de Armeniers en de Koerden aan het begin van de vorige eeuw zat zijn.
@Supermatthijs | 27-10-13 | 21:05
Dat is ook te merken aan de kwaliteit...
Zodra het Buma politiek gezien beter uit komt kan ie alsnog 180 graden draaien. En Turkije moet zich ook goed bedenken of ze al die bemoeizucht uit Europa wel willen. Over gloeilampen, het aantal Watt van een stofzuiger of de juiste kromming van een komkommer. Of Turkije meer of minder klaar is voor de EU dan Bulgarije of Roemenië weet ik niet, ze zijn met hun inflatie in ieder geval nog niet klaar voor de Euro. Maar dat was Griekenland ook niet.
Ik zie net dat ik uit hetzelfde bouwjaar ben als Ebru. Grappig !
"Türkije is nog niet klaar voor Europa", toetert Buma.
'Nóg niet' klaar.
Dat zinnetje suggereert dat er wellicht een tijd aanbreekt dat Türkije wél klaar is voor Europa.
Buma toetert maar wat. En vergist zich bovendien; Türkije zal NOOIT klaar zijn voor Europa.
Al was het alleen maar omdat er 80 miljoen moslims wonen. Punt.
DEAL: zij erin en wij eruit!
De EU is een enge club en het Turkije van Erdogan bij de EU maakt het nog enger
Grote landen binnen de EU hebben meer macht dan de kleinere, bijvoorbeeld door dat deze meer zetels in het EU parlement hebben
Turkije heeft bijna net zoveel inwoners als Duitsland
dan zou Turkije dus bijna net zoveel macht binnen de EU krijgen als de Duisters
dan krijgen we misschien in plaats van een frans duitse as een turks duitse as BRRRR eng
"Alles wat Westers is, staat onder druk..."
.
Laat dat nou met de gemene deler tussen Turkije en de Europese Unie zijn. Erdogan heeft kritiek al aan banden gelegd, de EU is voornemens kritiek aan banden te leggen. De Turk schakelt de democratische oppositie uit, de Eurocraat brengt besluitvorming buiten bereik van democratische controle. De vertegenwoordigers van Erdogan's politieke partij leggen uitspraken van het hooggerechtshof naast zich neer, de vertegenwoordigers van de Eurofiele politiek gaan akkoord met immuniteit en vrijwaring van rechtsvervolging voor EU-instituten. Een prima basis voor onderdrukking, eh samenwerking dus.
.
Enneh, die Buma, de voorman van het CDA, de partij die altijd VOOR stemt wanneer er weer een stukje Nederland, democratie, of rechtstaat verkwanseld moet worden, heeft een klont boter ter grootte van de boterberg uit de jaren 80 en 90 op z'n kop.
.
Lekker laten prevelen, die man....
Ik wordt er zo schijtziek van dat het altijd 'onze' schuld is. Nu indirect via Europa; weer hebben wij het gedaan.
NEEN! De Turken hebben zelf gekozen voor Erdogan en zijn beleid. ROT OP! laat ons erbuiten.
Sinterklaas schaamt zich voor zijn Turkse roots. En voor Ebru.
Turkije is op weg naar een Iran-style geloofsdictatuur, geleid door machtswellustelingen die vergeten zijn dat de rol van de Turken - of misschien beter, de Seltsjoeken - in internationale conflicten die van de verliezer is. Helaas wel na een groot verlies aan onschuldige slachtoffers als collateral damage.
.
Het is te hopen voor de Turken dat ze op tijd inzien dat Barak Hussein Obama een onbetrouwbare en impotente partner is. Ze zouden er verstandig aan doen een toontje lager te zingen, tenzij ze zelf ook een imploderend rijk willen meemaken.
.
Turkije is etnisch en ideologisch meer verdeeld dan de AK partij zelf wil doen geloven. De rellen om het taksin park hebben laten zien dat er ook voor de Turken grenzen zijn. De komende honderd jaar moeten ze zelf ofwel een democratiseringsslag en een leap into the 21st century maken. Of terugvallen in de 14e eeuw.
"de staatsgodsdienst is de islam, godsdienstonderwijs is verplicht vrijwillig, en alles wat westers is staat onder druk. Met dank trouwens aan de Europese Unie die vond dat de vrijheid van godsdienst onderdrukt werd in Turkije. Wilde het land ooit lid kunnen worden van Europa, moest dat veranderen. "
Zie hier het ware gezicht van de Europese Unie.
@HoogToontje
Waar komt toch het idee vandaan dat Popper een "rechtse" filosoof zou zijn?
Het is waar dat een type als Bolkestein de naam van Popper vaak liet vallen, maar uit de context bleek dan altijd wel dat hij Popper niet echt goed gelezen had, laat staan wilde begrijpen.
Moest Buma naar Turkije afreizen om deze open deur in te trappen. En moet Ebru dit intrappen van een open deur weer aangrijpen om nog eens opnieuw dezelfde beweging te maken?
We weten het al lang. Turkije is niet klaar voor Europa. Europa is niet eens klaar voor Europa.
Ik heb het helemaal gehad met dat tyfus geloof. U ook?
Tja Bruma wilde natuurlijk niet dat godsdienst onderdrukt werd. Schande kan niet mag niet zelfs niet zijn abramistische broeders van de islam.
Heb je mooi gedaan Bruma.
Het kan me werkelijk aan mijn ballen jeuken wat er in Turkije gebeurt.
Nou Ebru, Nederland is ook niet klaar voor de EU, sterker de EU bestaat niet meer, wanneer konden ze hun betalingsverplichtingen niet meer voldoen? 15 nov. Ofzo?
Wen er maar aan want die mentaliteit gaan wij ook naar toe.
Terwijl iedereen kan zien - dankje, Ebru - dat het steeds erger wordt, zegt Buma dus (achter de tweede link) dat het steeds beter gaat in Turkije.
Wanneer gaat het goed genoeg voor een lidmaatschap van Europa dan?
Als het zo goed gaat dat ze weer helemaal terug in de middeleeuwen zijn?
Qua staatsvorm is Turkije wel klaar voor de EU
Tja, het mensenrecht "vrijheid van godsdienst" moet nodig de betekenis "vrijwaring van godsdienst" krijgen. Lastig in de parktijk, omdat bijvoorbeeld het CDA veel van hun voorstellen uitleggen als een neutrale mening: ze zijn niet tegen abortus, euthanasie en koopzondagen vanwege "god", maar "omdat zij denken dat dat voor de maatschappij beter is". Evengoed kan Erdo een drankverbod uitleggen als "beter voor de maatschappij". Daar doe je niet veel aan. En evengoed betekent het niet dat we kerken en moskeeen moeten sluiten, of dat de kerstboom uit het straatbeeld dient te verdwijnen.
In elk geval zou het wel het einde van 2 zaken moeten betekenen: partijen die (openlijk) op religie gestoeld zijn, en de indoctrinatie van kinderen op school.
Ze zouden Ebru koningin van dat Turkije moeten maken. Dan zie ik er nog weleens wat goeds van komen.
Alle turken in de huidige eu proppen. Wij lekker in warm turkije vertoeven.
Dat was het enige slimme dat de EU ooit gedaan heeft. Eisen dat er godsdienstvrijheid moest komen in Turkije.
Wist iedereen met verstand dat dan het islamofascisme aan de oppervlakte zou komen. Beter nu, dan later in de EU. Maar dat is ook echt het enige verstandige geweest. Dus zal wel een vergissingkje zijn.
Ik heb hoop in de vrije Turkse jeugd. Die mensen die doorhebben dat het veel beter is als je zelf mag beslissen wat je doet in je leven. Maar ik heb de vrees dat de EU en de VS met dezelfde moeite de andere kant op kijken als deze mensen geknecht en afgeslacht worden, als waarmee ze huilen en veroordelen als mensen de misdaden van de theocratie aanduiden.
Het is toch werkelijk van de gekke dat je onzin kan prediken zoals seks met kinderen, en homo's afmaken (alletwee ook erg leuk vertegenwoordigd onder Christenen), maar dat je niet correct bezig bent op het moment dat je zegt dat dat achterlijk is?
De Turken bij de EU. Een experiment wat we maar niet moeten aangaan. Verregaande economische samenwerking, prima, maar een Europa dat grenst aan een Irak of Syrie is totale waanzin. De culturele verschillen zijn te groot, van een kat maakt men geen hond.
De domme fundamentalistische Turkse trots is gebaseerd op de treurigste en meest erbarmelijke vorm van geloof die er is, genaamd islam. Dat maakt positieve verandering onmogelijk, want de door het geloof ingebakken trots is te hard voor de kaken van de Turkse seculieren en de zacht veranderende invloeden van Europa.
Hongarije maakt een vergelijkbare conservatieve transitie door, alleen dan met een christelijk sausje.
Als die turken bij de EU komen dan zal alles nog sneller naar de kloten gaan!
Gadver, moeten we de nacht in met een Turken topic?
Buma in m'n zak!
Hebben wij eigenlijk FEMEN vraag Ebru zich af. Het antwoord luidt: gelukkig niet...
www.google.nl/imgres?hl=nl&biw=102...
Het agressieve EU-nationalisme zoals geprogageerd door D66 kost het continent zo veel meer dan alleen geld.
En what about scheiding van kerk en staat in Nederland? Overheidseld voor kerken en religieuze scholen, politieke partijen, oprichten van imamopleidingen enz. enz.
Als die Nederturkjes die denken dat het in Turkije prettig leven is, nou eens voor een prettig leven kozen.
Hey,Ebru,je hoeft tegen ons niet zo tekeer te gaan,het zijn toch echt de Turken zelf die die Erdogan gekozen hebben,wij niet.
Mevr. Umar, u bijt goed van zich af,.. Mijn dank.
Duurt ook nog wel een paar eeuwen voordat Turkije iets van de westerse beschaving heeft opgestoken.
Islam = het nieuwe fascisme. Goed gedaan van dus Buma.
maar wat vinden je Turkse vrienden van onze Alexander Pechtold, het geheime EU / bilderberg wapen
Had Wilders toen al gelijk
Erdogan is een freak.
Waarom ziet hij het jaren voor iedereen anders?
Dat is overigens niet het enige dat hij zag of ziet aan komen.
Blijkt die Erdogan dan toch een islamitische aap te zijn?
Je verwacht het niet.
Binnen de EU heeft men Popper nooit gelezen. Of juist wel, je moet die linksen nooit onderschatten.
Ach ja, zal wel ergens een contractje Unilever ofzo binnenkort aflopen wat verlengd moet worden...
REAGEER OOK