Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Nieuw EU-logo zorgt voor bijzonder broederschap

nieuwlogo.jpg Nieuw logootje, hoeft op zich niet duur te zijn. Want internet verbindt vraag & aanbod voor weinig. Maar met alleen een logo ben je d'r nog niet. Neem nou een grote organisatie als de Europese Commissie. Als die een nieuw logo nemen, moeten ze ook nieuwe vlaggen, nieuw briefpapier + enveloppen, nieuwe koffiemokken, theemokken, wijnglazen, dienbladen, lunchverpakkingspapiertjes, visitekaartjes, sokken, stropdassen, dasspelden, onderzetters, suikerzakjes, pennen, potloden, inktpotten - kortom: de economie van een klein land kan een jaar lang op volle toeren draaien als de EU een nieuw logo wil. En dat willen ze nogal eens, want 'visual identity' is heel belangrijk. Voor echt zo'n beetje alles. Maar, lieve vrienden in het lichtjaren bij ons vandaan gesitueerde Brussel/Straatsburg (welk weeknummer leven we?). Vinden jullie het onder de huidige afwaardeeromstandigheden nou echt zo'n goed plan om NU met een nieuw logo voor de Europese Commissie te komen? Of is dit een poging om midden in een identiteitscrisis een stukje zelfvertrouwen en bevestiging terug te winnen? Want het Europese volk moet jullie niet, de economie trekt zich werkelijk geen fuck van jullie aan, de oorlogskassen zijn nagenoeg leeg en onderling zijn jullie ook alleen vrienden als er een portretfotograaf in de zaal is. Dan maar een nieuw logo - kost maar een paar ton, dus waar hebben we het over tegen de huidige eurokoersen. Bovendien is het meteen weer reden voor een verbroederend borreltje bij de onthulling. Hoewel. Vooralsnog is de enige verbroedering die tussen de eurofiele GS Huiseconoom Peter Verhaar (tevens toekomstig CEO van de EU) en de eurofobe fractievoorzitter van Lijst Superjank. En u raadt NOOIT met wie ze het eensgezind eens zijn. Dus hier meteen het antwoord.

Reaguursels

Inloggen

Beter was het geweest: een inklokapparaat als logo, met daaronder een euroteken!!

ONS | 18-01-12 | 15:46

Er was ooit eens een gemeente-ambtenaar in functie en die zei tegen mij "Een democratie kost geld"

MacVulpen | 17-01-12 | 21:37

*gaat even kijken op de beurs om zich te oriënteren op Scandinavische aandelen*

MacVulpen | 17-01-12 | 20:25

@Biff en Overvecht : Bijna net zo mooi zijn van die samengestelde namen van huizen. Zie je bijna niet meer. Jahejowi (Jannie, Henk, Jolanda en Willem) . Goud. Moet weer terug komen in dit land. Moeten jullie eens doen met je eigen gezin. Lachen.

Bigi Bana Boy | 17-01-12 | 20:24

-weggejorist-

skipper65 | 17-01-12 | 20:14

-weggejorist-

skipper65 | 17-01-12 | 20:14

PVV stelt zoals vanouds belachelijke kamervragen. Man man man, wat kost DAT niet steeds?

Hölzenbein | 17-01-12 | 19:28

En als ze nou voordelig uit willen zijn en ook echt kwaliteit willen moeten ze www.ontwerpen-voor-geld.nl/ maar eens proberen haha

roeltm | 17-01-12 | 19:23

Ik zou een runenteken als uitgangspunt nemen.

C. van der Laak | 17-01-12 | 19:03

Ambtenaren dienen de overheid en niet de burgers.

frisenfruitig | 17-01-12 | 18:47

Het is te hopen dat het ondemocratische geldverslindende project europa zo snel mogelijk in elkaar stort.

frisenfruitig | 17-01-12 | 18:46

Stormageddon | 17-01-12 | 18:06 |
Het zijn net ouders en dat is niet eerlijk, want zij zijn...

Strangetown | 17-01-12 | 18:43

Ik ontwerp het voor de helft.
Voor een kwart ook, maar dan moet je hem zelf inscannen.
Voor minder kom ik mijn bed niet uit.

Teiltjes Tekort | 17-01-12 | 18:19

Ipv al die gouden sterren ben ik voor minstens één zwarte ster ... dat is gelijk de plek waar ze het logo in kunnen steken!

(de zwarte ster is dan tevens symbool voor het zwarte schaap in de EU... oh nee, dat is inmiddels een hele kudde zwarte schapen geworden... en wij zijn de makke lammeren).

PisFinger | 17-01-12 | 18:10

@Boomschade | 17-01-12 | 17:57
Welnee... Ambtenaren dienen de burgers helemaal niet, hoe kom je daar nou bij? Ambtenaren dienen de Staat. En de Staat zorgt voor hun. Burgers zijn alleen maar lastig, die moeten eigenlijk hun bek houden en doen wat de ambtenaren zeggen.

Stormageddon | 17-01-12 | 18:06

Wel schattig, die pvv kinders in het EP; "de ons ter beschikking staande natuurlijke materialen".

Uhm, jullie doelen op het bestaande logo?
"prudentie". Nog zoiets, pleur toch op.

Pa Cartwright | 17-01-12 | 18:04

Zotte ambtenaren vergeten even dat ze de burgers moeten dienen.

Boomschade | 17-01-12 | 17:57

@zeg maar jansen | 17-01-12 | 17:39
-
Mwa, moet je breed zien... bij de gezamenlijke Nederlandse overheden ligt een veelvoud van dat bedrag stof te verzamelen... het woord 'kapitaalbeslag' is nog niet helemaal doorgedrongen...

azoturie | 17-01-12 | 17:55

Een EU-logo zonder afbeelding van versnipperaar en versnipperde Eurobiljetten doet de werkelijkheid geweld aan.

smdyasc | 17-01-12 | 17:52

Kunnen we Kees de Kort niet als econoom inhuren?

funkyd | 17-01-12 | 17:45

@Bigi Bana Boy | 17-01-12 | 17:14
Wel, dat is weer het andere uiterste. Een logo hoeft echter geen tonnen te kosten en al helemaal niet als het om een logo-aanpassing gaat.

Semolina Pilchard | 17-01-12 | 17:44

@Elisabeth2 | 17-01-12 | 17:34
Waarschijnlijk hebben wat parlementariërs wat familie in de verhuisbranche zitten, die moeten ook eten.
Toch?

necrosis | 17-01-12 | 17:43

Dat interview van Fortuyn door van Gogh is trouwens wel erg goed. Fortuyn had groot gelijk over Europa.

sitzkrieg | 17-01-12 | 17:42

Goeie vragen, blij dat ik op die Hartong gestemd heb.

Borakh | 17-01-12 | 17:42

JdK cs... zeggen altijd, de euro heeft ons heel veel opgeleverd (hoeveel zegt hij er niet bij) ..... hebben wij dat voordeel inmiddels niet allang weer terug betaald in die bodemloze put die Griekenland, Portugal, Italie etc heet?

Fatwabuster | 17-01-12 | 17:40

Overheden hebben geen concurrenten.
-
Ze hoeven zich van niets of niemand te onderscheiden in welk opzicht dan ook.
-
De 'huisstijl'ziekte ois ook in Nederland nog niet afgelopen; wij zouden miljoenen kunnen besparen als wij gemeenten, waterschappen,provincies,ministeries en ZBO's zouden dwingen om gewoon hun oude vertrouwde gemeentewapen te gebruiken en door het gebruikmaken van gestandaardiseerde formulieren in een standaard stijl met een staandaardlettertype,zoals bij onze oosterburen gebruikelijk.
-
Het zelfde geldt voor websites. De grootste klant van de ontwerpbranche in NL is de (semi-) overheid en die grap kost ons honderden miljoenen.

azoturie | 17-01-12 | 17:40

Dat de uitvoering van een logo door-dominoodt (hé, leuk woord) in de kosten van toepassing, is normaal. Op de schaal van een *kuch* heel continent vloeit dat nou eenmaal uit tot een enorme veelvoud.

De vraag is sec: waaróm een nieuw logo?
Nieuw, zo van: verbeterd Europa?

Dat imago (kun je niet aanmeten, krijg je van buitenaf - identiteit vanbinnen uit) staat ongeveer op gelijk niveau als van een Italiaanse kapitein klaar om het zinkende schip te verlaten...

Kudtkip | 17-01-12 | 17:40

Vijf miljoen aan briefpapier? Ligt dat daar gewoon te niksen?

Laten drukken wat je per jaar nodig hebt, is dat niet vel kostenvriendelijker?

zeg maar jansen | 17-01-12 | 17:39

@witwas | 17-01-12 | 17:21
Een tijdje geleden stond olie op een dieptepunt qua prijs, helaas heb ik er niets van gemerkt aan de pomp.
Daar zorgen de 'slurptaxen' en BTW wel voor.
Overigens moet de regering gaan oppassen, mensen zijn straks niet meer in staat om op het werk te komen opdagen voor 19 cent per kilometer.

necrosis | 17-01-12 | 17:38

@ Biff Eagleburger | 17-01-12 | 17:18
Mwoah, ook landelijke pareltjes toch? Die ads. waarbij je dan indertijd een basssssbox onder je comfortstoel uit de Avro-gids kon schuiven en melkpakjes aan het plafond had bungelen... "Had u van geluid gehoord dan had u voor Bose gekoze"

Priceless.

Pa Cartwright | 17-01-12 | 17:35

Gaat dat wekelijkse heen en weer geverhuis met kratten vol dossiers van Brussel naar Straatsburg v.v. nog steeds door? Kost klauwen met geld.

Elisabeth2 | 17-01-12 | 17:34

@blinde kip | 17-01-12 | 16:36
-
U doet uw nick eer aan... die vage lijnen moeten het gebouw van de Europese Commissie in Brussel (het Berlaymont gebouw) voorstellen...

azoturie | 17-01-12 | 17:34

@Bigi Bana Boy | 17-01-12 | 17:14 |

Ja!!! Dat wilde ik inderdaad ook posten en bedoelde ik met mijn vorige tegeltje...

"Bel Evert Mus voor elk klus!"

overVecht | 17-01-12 | 17:27

@Einde van de Domheid | 17-01-12 | 16:59 Als de euro echt keihard was zou ze niet zo zakken ten opzichte van de dollar. Nee, de euro in haar huidige vorm is juist boterzacht en de rijkere landen gaan daar een peperdure rekening voor betalen. Immers spaargelden verdampen en import van olie en andere grondstoffen wordt duurder.

witwas | 17-01-12 | 17:21

"Nieuw logo? Alleen als het een rood-wit-blauwe vlag is met een oranje lintje. Oprotten met je eensgezindheid."

Herr Knäckebröd | 17-01-12 | 16:27

Eensch met je Europa-standpunt, maar met z'n allen onder een rood-wit-blauwe vlag met oranje wimpel gaan staan is ook een vorm van eensgezindheid. Ja ja. Excuseer, ben even mijn hoed en sigaar uit de kast pakken.

Trumple | 17-01-12 | 17:20

@Bigi Bana Boy | 17-01-12 | 17:14

"WiMaRo-ladders brengen werkzaamheden naar een hoger niveau"

Biff Eagleburger | 17-01-12 | 17:18

Zelf ben ik altijd gek op van die huisvlijt logo's die het midden- en kleinbedrijf maken. Die kneuterigheid is goud. Zo van ik ga daar geen geld aan uitgeven en doe het zelf wel even. Prachtig ook is middenstandproza en rijmelarij. Melk van Dekker is lekker. Dat werk. Of die radioreklame's op de lokale radio. Zo houterig opgedreund alsof het een spotje van de Centrumpartij uit de jaren 80 betreft. Goud is het.

Bigi Bana Boy | 17-01-12 | 17:14

@DerUnterMensch | 17-01-12 | 16:48
Plus veel !

Ing. eslapen | 17-01-12 | 17:09

De kosten zijn een kleine fraktie van wat er jaarlijks aan HRA subsidie uitgegeven wordt. Zo kun je ook bekijken.

Bigi Bana Boy | 17-01-12 | 17:09

Ik stel voor: een dwangbuis, omgeven door Eurotekens.

HaJoGe | 17-01-12 | 17:07

Ziet dat nieuwe logo er serieus zo uit?

Ik vond het al een leuke persiflage gezien de achtergrond van het logo lijkt op een gigantische ondoordringbare stapel papier...

uitzondering | 17-01-12 | 17:05

@Einde van de Domheid | 17-01-12 | 16:59
Sinds wanneer is de EU een munt?
*vragen stellen doet bij nick*

necrosis | 17-01-12 | 17:05

"(welk weeknummer leven we?)"
Dat weten ze wel, want je moet natuurlijk wel je aanwezigheidshandtekening kunnen vergelijken met je notitie in je agenda. Stel je voor dat je aanwezigheidspremie niet uitbetaald wordt.....

frenkievee | 17-01-12 | 17:05

Gisteren zei Jim Rogers in Tegenlicht dat de EU aboluut bij elkaar diende te blijven en dat de EU de enige harde munt is die met de dollar concurreert.(en dat ook nodig is.) Hij vond wel dat er veel verkeerde keuzes waren en worden gemaakt. (doordraaien van eten en kunstmatige lenen voo rhet hooghouden van abrikozenprijs) Daarnaast zei hij dat het functioneren van de EU bemoeilijkt zou worden door de partij die 'de anderen' overal de schuld van geeft. Die partij zou pertinent dreigen 'uit te stappen uit de Euro', waardoor Brussel weer concessies zou doen en het probleem nog groter zou worden. 1 keer raden welke partij dat is!

Einde van de Domheid | 17-01-12 | 16:59

Waarom zo belerend naar 'Brussel' als wij het in Nederland voor elkaar krijgen om 100 keer zo veel uit tegeven aan die twee domme leeuwen?
Zie:
www.geenstijl.nl/mt/archieven/2011/07/...

JDulop | 17-01-12 | 16:59

The Evil One | 17-01-12 | 16:28
Ben al jaren lid. We gaan heel groot worden hier in 0044.

Freddie Stobart | 17-01-12 | 16:59

Europese Commissie.... is dat dezelfde club die Hongarije een maand de tijd geeft om haar Grondwet te veranderen?
Jaja.... die club heeft schijt aan alles en iedereen, maar goed.... we hebben ons allang overgeleverd aan Brussel en zullen de bevelen en daarbij horende donaties slaafs opvolgen... zucht

Fatwabuster | 17-01-12 | 16:57

Een nieuw logo? Wat men zegt: ik ken het oude niet eens. En nu een beetje laf grijs blauw dingetje dat tonnen moet kosten. Ik denk hoax om die partij van de tokkie-elite met dat hele goedkope logootje van die schijtende meef op de kast te jagen. Die jongens kunnen beter in het limburgs op turken gaan schelden. Lol.

web_krijter | 17-01-12 | 16:57

Een goed product/bedrijf heeft geen logo nodig... laat stáán die in regelmaat te vernieuwen...


overVecht | 17-01-12 | 16:57

Een nieuw logo? Wat men zegt: ik ken het oude niet eens. En nu een beetje laf grijs blauw dingetje dat tonnen moet kosten. Ik denk hoax om die partij van de tokkie-elite met dat hele goedkope logootje van die schijtende meef op de kast te jagen. Die jongens kunnen beter in het limburgs op turken gaan schelden. Lol.

web_krijter | 17-01-12 | 16:57

Tja, Belgen hebben het ontworpen. Zo dom zijn ze dus niet, 135K vangen voor een grijs blokje.

Hollander01 | 17-01-12 | 16:54

@Niemands Knegt | 17-01-12 | 16:49
Dat is nou belangrijk nieuws. De ESM is een zeer gevaarlijke ontwikkeling.

La Bailaora | 17-01-12 | 16:53

@Jezus_Boeddha | 17-01-12 | 16:50
Maar dan heb je ook een echte Corbijn.

Semolina Pilchard | 17-01-12 | 16:52

Het nieuwe Haagse logo was ook poepduur toen het werd ingevoerd. Presentatie ervan kostte bijna twee ton.

Rest In Privacy | 17-01-12 | 16:50

Dit is veel belangrijker dan dat idiote logo: EU begint inbreukprocedure tegen Hongarije om grondwet.
www.volkskrant.nl/vk/nl/2668/Buitenlan...
Soevereiniteit lidstaten kan na de dictatoriale aanval via de ESM nu echt in de prullenmand.

Niemands Knegt | 17-01-12 | 16:49

Ze hadden beter een uitgestoken hand met een gat erin als logo kunnen nemen.

Biff Eagleburger | 17-01-12 | 16:48

Ik maak het ze wel gratis hoor. Dat hoeft niets te kosten.
(het bedrukken van alles kost natuurlijk wel nog een paar centen)

Nieuwe logo met achterliggende gedachte zoals elk goed logo dat heeft.
i40.tinypic.com/25stogl.png

DerUnterMensch | 17-01-12 | 16:48

Wat is er mis met het oude megalomane logo?

Semolina Pilchard | 17-01-12 | 16:48

Ten opzichte van de miljarden die in Souflakistan gegooid worden is zo'n logootje een beetje gedoe in de marges, jongens.

Geenstijlfiguur | 17-01-12 | 16:44

Ja hier heeft Emile Roemer een steekje laten vallen.

knight03 | 17-01-12 | 16:41

Laat die EU maar lekker in mekAAr storten.
Daag.

Ratzing. | 17-01-12 | 16:40

We geven het oude servies aan de Grieken, die weten er wel raad mee, net als met onze euro's.

Rheia | 17-01-12 | 16:39

Doe dan iets met een meeuw of zo.

James St John Smythe | 17-01-12 | 16:38

Joh, de gehele Europese politiek staat al jaren, zo niet decennia, compleet buiten het echte leven. Mede daarom verbaast 135K voor een logo me niet, ze zijn gek genoeg er 1,35/13,5/135mio (streep weg wa niet van toepassing is) voor neer te tellen.

Überbottehork | 17-01-12 | 16:37

geensteelo | 17-01-12 | 16:32 | + 0 -

Zet 10 net afgestudeerden van de kunstacademie een maand aan het werk, dan heb je voor 1/10 van de kosten een 10 keer zo hoge producite... En wat was er mis met het oude logo?

eerstneukendanpraten | 17-01-12 | 16:37

Beetje flauw om de EU op een futiliteit als een logo te pakken. Maar ja, bij gebrek aan inhoudelijke argumenten moet je toch iets.

Knatje | 17-01-12 | 16:37

Vage grijze lijnen achter de EU-vlag. Alsof het een infographic betreft waarin de EU verantwoordelijk is voor de afname van de welvaart van alle lidstaten. Onderste lijn = Griekenland.

blinde kip | 17-01-12 | 16:36

Ik wist niet wat ik wou worden, maar ik meld me meteen aan voor een studie grafisch design.

Surfin_Bird | 17-01-12 | 16:36

Wie kent het oude logo? Kun je nagaan hoe effektief dat was.

keeskluiver | 17-01-12 | 16:35

Het nieuwe logo had moeten bestaan uit een enorme ster met daarboven de tekst: 'het zal me aan m'n reet roesten'. Want zo werkt Brussel. Of niet.

Broodje zalm | 17-01-12 | 16:34

Hup weer een paar euro van mijn salaris naar iets waar ik helemaal geen toestemming voor heb gegeven en wil geven. Het enige dat de EU mij steeds laat weten, is dat ze zich werkelijk geen fuckk van mij aantrekt maar me wel schromeloos leegplukt. Vuil asociaal addergebroed is het daar in Brussel. Leeghoofden die met mij geld smijten. TUIG. Het enige dat ze hiermee bereiken is dat hun imago alleen maar nóg slechter wordt, voor zover dit nog mogelijk was natuurlijk.

Rheia | 17-01-12 | 16:34

135.000,- voor een logo is al bezopen.

geensteelo | 17-01-12 | 16:32

12 sterretjes en het tekstje 'European Commission'. Voor tien eurootjes flats ik het in elkaar in Paint en stuur ik even een kleuterklasje langs om het op de koffiemokken na te komen tekenen.

Trumple | 17-01-12 | 16:32

Nou @blikjegrolsch. Gooi die Photoshop maar weer open.

Pasta-saus | 17-01-12 | 16:29

Bestaat de 'Europa' nou nog steeds?!

Wat voert die pvv daar dan de hele dag uit?

Pa Cartwright | 17-01-12 | 16:29

@rara | 17-01-12 | 16:27
Van het organic logo, dat is.

rara | 17-01-12 | 16:28

Ik had er gratis een gemaakt voor ze.

Conan de Rabarber | 17-01-12 | 16:28

En wéér eens met de PVV.

Het is en blijft een rare club kansidioten.

Maar ze hebben oh zo vaak gelijk.

Parsons | 17-01-12 | 16:28

@Herr Knäckebröd | 17-01-12 | 16:27
Het liefste zonder oranje lintje, maar daar valt over te onderhandelen.

kapotte_stofzuiger | 17-01-12 | 16:28

Iets met een broekzak en een geldregen lijkt me wel wat.

gristen | 17-01-12 | 16:28

Ik wil de volgende EU verkiezingen UKIP kunnen stemmen.

The Evil One | 17-01-12 | 16:28

Laat Wim T. Schippers het anders ontwerpen. Die vraagt nog zo veel voor peop.

Pasta-saus | 17-01-12 | 16:27

Die ster die er uit dreigt te vallen moet Griekenland symboliseren, denk ik.

rara | 17-01-12 | 16:27

Los van het feit dat de EU zo idioot is om dit bedrag hiervoor uit te geven, hoe haal je het in je hoofd om € 135.000 te vragen voor het ontwerpen van een logo?

Absoluut niet waar | 17-01-12 | 16:27

Nieuw logo? Alleen als het een rood-wit-blauwe vlag is met een oranje lintje. Oprotten met je eensgezindheid.

Herr Knäckebröd | 17-01-12 | 16:27

Met een beetje mazzel wordt er een Griekse of Portugese ontwerper gevraagd, zorgen we in ieder geval voor een beetje werkgelegenheid.

kapotte_stofzuiger | 17-01-12 | 16:26

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland