VS: Zoek het lekker zelf uit met die Taliban
Niet ons probleem
Pakt de Taliban na het vertrek van de VS hun land eindelijk terug van de Amerikaanse marionetten, staan de verslaggevertjes bij het Pentagon meteen te vragen wanneer de Air Force extra vliegtuigen stuurt. Mooi niet dus. Dit is de nieuwe realiteit en ze zoeken het zelf maar uit. Of in politiek correctere woordvoerderstaal: "It’s their country to defend now. It’s their struggle." Uit medelijden gooien ze deze laatste drie weken nog een paar bommetjes op de oprukkende Taliban-strijders, maar voor de rest zijn de Amerikanen er helemaal klaar mee. Voor de sier leiden ze vredesbesprekingen, maar we verwachten niet dat de Taliban daar veel gaat toegeven op het moment dat ze zwaar aan de winnende hand zijn (gisteren weer twee provinciehoofdsteden erbij). Ondertussen begint de tijd voor onze oude bondgenoten te dringen. Tolken die de Nederlandse strijdkrachten hielpen tijdens onze missie in zandbakkiestan vrezen voor instant executie zodra de Taliban hun woonplaats binnenrolt en Nederlandse hulp blijft uit. Bente accepteert met plezier 600, 700, 800 Miele-ontvangers per week, maar voor die paar tolken die onze nationale helden bijstonden is blijkbaar geen plaats. Kom op recesgangers, fix dit snel voordat de Taliban hun hulp vertaalt naar een doodvonnis.
Nu ook met tanks
Met elke overwinning meer middelen in handen
Taliban in voormalig Amerikaans kamp
Lokale straatgeluiden
Reaguursels
Dit wil je ook lezen
Weekupdate Oekraïne (7). Week van grootschalige aanvallen, Rob Jetten brengt met theedrinktrein verrassingsbezoek aan Kiev
Het is verdomme net de Alpen Express naar Gerlos
Opkomstplicht krijgsmacht 'NIET UITGESLOTEN'
Kabinet hoopt dat opkomstplicht leger niet nodig is, 'maar sluit het niet uit'
(LIVEBLOG IRAN HIER)
LIVEBLOG 12. Iraans fregat getorpedeerd door Amerikaanse onderzeeboot: 'Quiet Death'
De Marco Barink Games (Te land, ter zee en in de lucht)
GSTV StamCafé. De Nederlandse reactie op de aanvallen op Iran: slappe hap
Nederland is echt het blikje kindercola van de internationale betrekkingen
Oorlogsmuziek in het Stamcafé
Even bijkomen van het weekend waarin Israël en Amerika Iran aanvielen, de Revolutionaire Garde onthoofden, waarna er volle bak gespeculeerd werd over het lot van Khamenei, die in weerwil van het AD inderdaad hartstikke dood bleek, waarna (wat er over is van) het regime als een woedende maar onhandige dronkelap om zich heen begon te maaien, en vervolgens klap na klap na klap incasseerde (maar er ook een paar uitdeelde)
LIVEBLOG 5. Iran bevestigt dood Khamenei, blijft aanvallen
Supreme leader in je broekje
(Dossier: eerste liveblog, tweede liveblog, derde liveblog (met speculaties over dood Khamenei, vierde liveblog (met het verlossende woord))
Slavisch Slachthuis in het StamCafé. Vier jaar Oorlog in Oekraïne
Een ongezellige verjaardag
