Stom. Veel media gebruiken precies de verkeerde vergelijking bij dagelijkse RIVM-tombola
STOP HIERMEE
Hier volgt een klein stukje ergernis over het totale gebrek aan cijferkennis bij vrijwel alle media. Hoofdredacties doen er niets aan, omdat hoofdredacties cijfers in theorie best belangrijk vinden, maar zelf meestal ook niets van cijfers snappen. En het is misschien niet heel erg verschrikkelijk of zo, maar toch best irritant.
De dagelijkse RIVM-tombola
Iedere dag publiceert het RIVM via de Open Data nieuwe cijfers over het aantal besmettingen. Zo'n dagcijfer zegt op zichzelf weinig, maar aan de andere kant is het wel de meest actuele informatie die we hebben over de verspreiding van het virus, dus het is niet zo vreemd dat media daar aandacht aan besteden. Doen wij ook met onze droge +zoveel updates met linkjes naar Marino. We linken overigens altijd naar Marino, omdat die de cijfers WEL van de juiste context voorziet. Te weten: het blauwe lijntje, oftewel het 7-daagse gemiddelde. Het valt namelijk nogal op dat de cijfers in het midden van de week hoger zijn dan vlak na en tijdens het weekend. Dat komt ongetwijfeld niet doordat het virus weet welke dag van de week het is, maar heeft wel te maken met het afnemen van tests en doorgeven van uitslagen door de GGD. Je ziet dus iedere week een piek, en dan weer een dal in de dagelijkse cijfers van het rode lijntje.
Wat je in dit plaatje ziet is dat het het blauwe lijntje van het zevendaags gemiddelde veel meer zegt over de ontwikkeling van de pandemie. Niet zo gek, want het is in feite niets anders dan een trendlijn die ongevoelig is voor een nogal verstorende factor in de cijfers, namelijk welke dag van de week het is.
Nu begrijpen de meeste media dat alleen maar over het rode lijntje berichten een beetje onzinnig is: daarom durft niemand meer 'aantal tests hoger/lager dan gisteren' in de kop te zetten. Maar omdat ze de klok wel hebben horen luiden, maar niet weten waar de klepel hangt, kiezen ze nu vaak voor een bizarre oplossing: ze berichten over het dagelijkse aantal ten opzichte van het gemiddelde van de afgelopen week.
Dat slaat, zeker als het aantal besmettingen langzaam stijgt of daalt, nergens op. Het zegt namelijk alleen iets over de vraag of het rode lijntje boven het blauwe lijntje komt. En de kans dat dat op woensdagen of donderdagen gebeurt, is een stuk groter dan in het weekend. Media die berichten over 'meer of minder dan gemiddeld', berichten dus in feite nog steeds vooral over welke dag van de week het is in plaats van over de ontwikkeling van de pandemie. Bijvoorbeeld vandaag:
FOUT, nos
FOUT, rtl
FOUT, tele
FOUT, wnl
FOUT, ad
FOUT, nrc
En de oplossing is zo simpel. Schrijf gewoon of het aantal hoger of lager is dan een week geleden. Je vergelijkt dan een vrijdag met een vrijdag en een zaterdag met een zaterdag en hebt zo geen last van welke dag van de week het is. Oftewel: geef in je berichtgeving aan of het 7-daags gemiddelde (het blauwe lijntje) stijgt of daalt.
Of zeg gewoon helemaal niks.
Want als je ergens geen verstand van hebt, moet je je bek houden.
UPDATE: RTL Nieuws past kop aan. En NOS ook.
GOED, volkskrant
Reaguursels
Inloggenik vraag mij af hoe ze aan die cijfers komen en nog wel op het laatste cijfer nauwkeurig. Het aantal van deze besmettingen kan alleen echt zo nauwkeurig worden bepaald als alle 17 miljoen ingezetenen dagelijks zouden worden gecontroleerd en dat is niet het geval zodat de gepubliceerde cijfers slechts een grove schatting kunnen zijn en de geclaimde nauwkeurigheid nep is. Het RIVM (net als KNMI, CBS, ed) is een propaganda instituut van de staat en publiceert altijd wat de staat nodig heeft om gewenst beleid door te drukken.
Er bestaat een School voor Journalistiek (en soortgelijke opleidingen). Kan iemand eens kijken of statistiek daar op het rooster staat? Iets zegt mij van niet. Het kan natuurlijk ook dat de studenten tijdens de statistieklessen dromerig stukjes zaten te schrijven.
Wordt straks ook weer lachen met de verkiezingen. De ‘winnaar’ van de verkiezingen is steevast de partij die er de meeste zetels bij heeft gekregen t.o.v. de vorige verkiezingen. I.p.v. de partij die de meeste zetels heeft gekregen. Of is dat gebrek aan kennis van de Nederlandse taal?
"journalisten" zijn wietrokende, links stemmende, semi creatievelingen zonder enige wetenschappelijke kennis en alles wat daarbij hoort zoals statistiek, wiskunde en zaken als btw kunnen uitrekenen. Nee beter je tijd besteden al hoeveel geslachten er zijn en of je daar vreemde sex mee kan doen en daarna de schuld geven aan sinterklaas
Er werd altijd vergeleken met gisteren. Sinds twee weken duikt het gemiddelde op. Daar is over nagedacht en het is geïnstrueerd. Raar dat dit ineens in januari 21 zo gaat.
REPORTING LAG
7-daags gemiddelde is de beste metric.
Ja, maar niet zoals Marino het doet want die laat zijn 7 daags gemiddelde achterlopen.
Ik vind deze grafiek altijd verhelderend die Maurice 1 keer per week presenteert:
youtu.be/ZRGtAkrPg9k?t=932
Geeft duidelijk de trend aan op meerdere indicatoren. Maar de kritiek van @Ronaldo benik het helemaal mee eens en ik wordt gek van die mensen die zeggen ... vandaag was het gestegen/gedaald.
De Duitsers geven meer en meer felle en ongezouten kritiek op hun Von der Leyen die (ook als minister van defensie) destijds volledige mislukt is en weggepromoveerd werd naar de EU waar ze nu haar gebrek aan competenties opnieuw vlijtig etaleert.
Die zou je maar als gynaecologe hebben gehad. Iemand bekend of bij haar meer kinderen met complicaties uit de lieve mamas is gehaald? zou je wel verwachten met zo n track record.
VDL is een enorme faalkut. In het verleden al in haar 3 ministerschappen onder Fotze Merkel en nu ook weer.
Hoop dat ze snel can het politieke toneel verdwijnt.
Wanneer is die 20 km/u rijden actie op de snelweg ook alweer? Dacht zoiets gehoord te hebben op de koffieclub.
Dus.. we gaan niet allemaal dood?
uiteindelijk wel hoor alleen de media baalt dat we niet nu massaal dood gaan.
Er zijn 3 absolute zekerheden in het leven. Geboorte, overlijden en..... de fiscus.
Besmettingen zijn oninteressant, er zijn minder dan 200 mensen (CBS) aan enkel Corona overleden, onder de 70 sterft vrijwel niemand met Corona. Statistisch geen significant verschil met andere jaren. Zelfmoorden, en straks de dood van mensen die nu geen diagnose krijgen zullen veel hoger zijn. Een farce, een misdadige farce. Als je bang bent, sluit jezelf op, maar laat de rest van de maatschappij vrij
En zo is het, maar met deze theorie verwijzen ze je naar het land der wappies. De tijd zal het leren
Nou, ik zal je eerlijk vertellen dat ik mijn oog al op een mooi touwfabriekje heb laten vallen, want ik heb zo'n vermoeden dat dat wel eens heel lucratief kan gaan worden. Never waste a good crisis ten slotte en als de farmaceuten mogen innen, dan ik ook, had ik mij zo voorgesteld.
Ondanks de waardeloze PCR tests toch een daling.
Een consequente gemaakte fout door de pcr test te gebruiken, in ieder geval.
Een slecht gecalibreerde thermometer geeft in ieder geval de juiste temperatuursverandering aan, niet de juiste temperatuur.
Gemiddelden, statistieken... vroeger was dat nog een verplicht vak bij journalistiek. Tegenwoordig niet meer blijkbaar.
Weet je wie ook zo over de zeik was over gemiddelden? Gerrit Hiemstra, omdat het langjarige temperatuur tijdvak dit jaar is opgeschoven. Dus niet meer 1980-2010 maar 1990-2020 en nu is normaal weer normaal ipv veel te warm voor normaal.
als Kuipers, ja die van Landelijk Netwerk Accute Zorg, al rekenfouten maakt ter grootte van 800 IC bedden obv foute rekensommetjes, dan mag je van luie journalisten niet beter verwachten. Dat waren dus 800 bedden meeg dan hij dacht, en *het* argument voor de avondklok.
Lijkt erop dat er iets mis is met dat blauwe lijntje, op de website van het RIVM gaat het R getal namelijk de afgelopen weken alleen maar omhoog.
Dat zijn de rekenmethodes van Hugo (en wellicht ook wel van Klaver).
De R van de Engelse variant nemen ze mee, al wordt door de mbo-opgeleide rivm totaal niet gemeten hoeveel van dat variant überhaupt in omloop is, want daar is een ongevalideerd model voor!
R is de Randdebielenquotient. Kunnen we niks mee. Wordt bepaald door het aantal lui dat zich er mee bezig houden gedeeld door het aantal wereldwijde wappies.
Hey Jonguh.... rekenen is niet je sterkste punt.... de rest nog minder....
Daar komt bij dat het aantal vastgestelde besmettingen helemaal geen goed beeld geeft omdat het afhangt van de mate van testen. Een veel beter beter beeld geeft het aantal dagelijks in ziekenhuizen opgenomen mensen. Daar heb je vanwege de dringende noodzaak minder een grijs gebied.
Dat is het enige juiste criterium.
Ze beginnen nu al weer over de kinderen, die worden nu niet meer zo massaal getest, dus die missen we in de testresutaten.
onder andere.... en als ze weer meer gaan testen moeten ze de hele tesmethodiek gaan aampassen omdat het de f*king prevalentie weer gaat aantasten. Wat een gejojo zeg....
Wat je uit het testen zou kunnen halen indien juist uitgelezen is als er 4000 positief getesten zijn en daarvan zijn er 3800 <50 jaar dat er dan dus 200 >50jaar zijn die potentieel zorg nodig kunnen hebben. Maar inderdaad het aantal bezette bedden is veel interessanter.
kan iemand het echte meest betrouwbare NNT needed number to treat geven voor ieder vaccin en het originelele onderzoek welke de basis vormt van deze NNT. Ik heb geen zin in deze meest stompzinnige cijfer en opninie kaartenhuis opklopperij de te zoeken, mocht ie daar uberhaupt vindbaar zijn. Een kusje die me helpt.
www.loi.nl/n-1548-perfect-nederlands
Ik hoef geen kusje van U.
kusje
@nobodiesunmighty | 04-02-21 | 20:01: #metoo!
Journalisten en cijfers.
Journalisten en correcte weergave van feiten en waarheden. allemaal brave volgelingen van de politieke voorkeur en contacten van hun hoofdredacteur. Laatste echte kritische journalist en luis in de pels van de overheid is op 30/9/2004 overleden. Willem Oltmans. Deze riep al jaren eerder dat er geen journalisten meer bestonden alleen notulisten en doorgeefluiken
Gelukkig gaan we snel basisschoolkinderen die niet ziek zijn toch verplicht testen, dan krijgen we dat cijfer wel weer omhoog met die PCR test.
Bij M aan tafel een K*tte Kop die op het idee van het spoetnick vaccin in Nederland produceren komt met de opmerking, mag toch hopen dat het wel eerst langs de EMA gaat.
Ons land is onder deze mensen incl. Rutte reddeloos verloren.
tip kijk geen M(euk) daar word je alleen maar super chagrijnig van.
Dat programma is alleen maar om de zuurgraad van den zure medemens op peil te houden.
Dan vraag ik het nog een keer: waar ontwerpt GS niet een dashboard tooltje waarin de relevante covid kengetallen worden weergegeven.
Of in ieder geval: beoordeel of zo'n tool te maken is.
Data komt uit alle hoeken en gaten. Tot op heden is onbekend in welke mate de avondklok bijdraagt aan de vermindering van de verwachte toename vann corona cases. Als Rutte dat niet kan benoemen dan is het beleid zoals mn buurvrouw ook zou maken. Zonder meetbare waarden geen goede beeldvorming. kb-analyse en oorzaak/gevolg blijft dan hangen in het gelul met/zonder spin. Kamerleden zouden hier veel kritischer op moeten zijn.
Top idee
Als de bron (rivm) rot is, komt er alleen rotte gegevens uit de bron, hoe hard je ook pompt. Een GS Corona dashboard zal door de wrakke gegevens niet beter presteren.
Maar: ga er maar vanuit dat de opnamecijfers en de dodenteller wel klopt, al worden diegenen die thuis sterven en niet meer naar het ziekenhuis afgevoerd worden niet meegeteld. Zeker tijdens de eerste golf werd er heel summier getest, veel gevallen bleven daardoor buiten de statistiek in opdracht van het rivm. Alleen wie precies de voorgeschreven symptomen had mocht getest worden.
Anders raakten de testen op.
Mijn oud werkgever had standaard de opmerking: "gemiddeld goed is ook gemiddeld slecht"
Goed uitgelegd.
98% onder 70 heeft nagenoeg geen last van dit virus.. stoppen met deze onzin.
lichamelijk niet nee, maar verder heb ik er behoorlijk veel last van helaas.
Dat feit is compleet irrelevant.
@inCol | 04-02-21 | 20:01: Maar wel een feit.
".... omdat hoofdredacties cijfers in theorie best belangrijk vinden, maar zelf meestal ook niets van cijfers snappen..."
----
Geen wonder, als je bedenkt dat verreweg de meeste studenten communicatiewetenschappen* - waaronder journalistenopleidingen - al op de middelbare school niet met wiskunde A uit de voeten konden (waarvan een deel waarschijnlijk zelfs al in het basisonderwijs problemen met breuken) en procentrekening hadden. En daarom maar iets met sociale wetenschappen en
zonder wiskunde kozen. Dat beetje kansverdelingsleer dat daar in het curriculum staat leerden ze dan van buiten, zonder dat ze er ook maar iets van snapten (wat trouwens zelfs het geval is bij nogal wat gepromoveerde "alfa/gamma-wetenschappers" die ook niet veel verder komen dan SPSS als blackbox en inputvoorwaarden van buiten leren.)
De meeste moderatoren van praatprogramma's op TV hebben zelfs niet eens een journalistenopleiding, dus kun je nagaan waarom daar de diversiteit zo welig tiert.
Ik beweer dit hier met meer dan twintig jaar onderwijservaring in o.a. de genoemde studierichting.
hulde.... hulde.... keiharde treffer.
Goed verwoord, ik heb exact de zelfde ervaring.
dit zegt niks over cijfer kennis, wel over wat "Journalisme" in 95% van het vak in houdt. Copy pasten tot je erbij neer valt.
Is er een politiek partij die de media verbiedt?
Dat krijg je nu eenmaal als mensen in de journalistiek over het algemeen een opleiding hebben genoten waar weinig aandacht is voor de exacte vakken.
Het heeft niet alleen met de opleiding journalistiek te maken; het gaat er vooral om of iemand wel of niet "aanleg" heeft om met cijfertjes om te gaan of niet. Iemand die statistisch of cijfermatig goed onderlegd is, zal niet snel voor een opleiding journalistiek kiezen. Mensen die goed zijn in taal, zijn meestal slecht met cijfertjes.
Al moet ik constateren dat de laatste jaren de opleidingen journalistiek niet alleen bevolkt worden door lieden die slecht zijn met cijfertjes, maar die óók nog eens slecht zijn in taal.
Maar dat zal wel komen door het gedegenereerde onderwijs in dit land van linkse nivelleringsfeestjes.
Het journaille, zucht.
Die kinderen zijn sowieso al besmet en geven het nu ongemerkt door aan anderen waaronder ouders. Als het nu wél opgemerkt wordt en je volgt de afzonderingsregeltjes dan zal het aantal gevallen juist gaan dalen.
@Zwizalletju | 04-02-21 | 18:39: hoorde vandaag juist op npo1 dat kinderen door ouders besmet worden , niet andersom. Kinderen testen jaagt dus alleen de cijfers omhoog.
Testen ze bij zo’n pcr-test alleen op COVIDO of ook nog op andere eventuele aandoeningen. Ik vraag dit voor een vriend.
U bedoelt aandoeningen als herpes, chlamidia, gonorroe, platjes en syph?
Gefeliciteerd, u bent zwanger!
@Peter Emile | 04-02-21 | 19:04: precies. Dingen die je graag niet aan de grote klok hangt.
de lengte kan ie zelf meten. lineaal bestellen online. Wordt verder niets getest, mogen ze niet. Verder wordt wel de veiligheid van privacy gegevens getest, maar dat is geen medische handeling en hoeft dan ook niet gemeld te worden in het kader van de WGBO e.d.
Ik denk dat de meeste bejaarden in zo een tehuis. liever hun kinderen en/of kleinkinderen gewoon hadden willen zien het laatste jaar, met mogelijk risico (wat er altijd al was, zie noro) in plaats van een jaar afgezonderd te zitten. Nu vallen ze allemaal in eenzaamheid dood neer of krijgen ze een spuitje om in eenzaamheid de boel een paar maanden op te rekken. Mijn moedertje komt hier al het hele jaar gewoon over de vloer en het dametje is kerngezond.
correcte zeer droevige conclusie.
"en het dametje is kerngezond."
Lucky you, ik hoop, dat dat zo blijft.
Wat betreft het Noro virus betreft, zit U er (weer eens) compleet naast.
"Each year, on average in the United States, norovirus causes 900 deaths, mostly among adults aged 65 and older"
www.cdc.gov/norovirus/trends-outbreak...
Hoe hoog is het aantal Covid doden in de VS nu?
To achieve the lowest quality of life, make it about avoiding death.
Stop verdomme nou eens met dat oeverloze testen. Dan houdt deze hele bullshit misschien een keer op.
Volgende week sneeuwt half Nederland in, krijg jij je meteen je zin.
@Mens_erger_je_niet | 04-02-21 | 18:21: Graag, de gekunstelde cijfers naar beneden en stoppen met dat geklooi.
Alleen een kleuter kan zo simpel redeneren.
Op maurice,nl houden ze dit al sinds het begin van de 'pandemie' bij, de data wordt ingevoerd op de juiste plek, geeft een wat genuanceerder beeld.
Ze geven ook een duidelijk beeld over hoe eea er uit zou kunnen gaan zien als de Britse variant toe zou slaan met alle verwachte hevigheid.
Allecijfers,nl is trouwens ook een verzameling van data, die wordt echter niet gecorrigeerd.
Leuk uitgelegd. Maar ooit van propaganda gehoord, Ronaldo?
Demagogie (kort uitgelegd: het goochelen met cijfers om een bepaalde boodschap uit te dragen) is schering en inslag sinds de mensheid het besef van kwantiteit totaal is verloren -bedankt internet. Gelijk de peilingen van De Hond voor het politiek klimaat, zijn de besmettingscijfers in het geheel niet representatief voor het verloop van de pandemie.
Dit is zuiver toe te schrijven aan de complexiteit van een crisis als deze, en de onmeetbare hoeveelheid variabelen en interpretatiemogelijkheden. En dan is er nog de factor 'tijd', waardoor betrouwbaarheid van de enorme hoeveelheid data altijd lager is dan eender welk echt onderzoek. Simpel gezegd: het verloop van de pandemie is (wetenschappelijk) onmeetbaar en daardoor is elke berichtgeving erover -zeker de cijfers en de 'experts'- uit eigenbelang van de berichtgever.
Propaganda en opportunisme vieren hoogtij, ondanks en dankzij de crisis. Men kan daarom beter elke dag een uurtje sporten dan de cijfers raadplegen.
Nee hier geloven ze nog dat het echt om een killervirus gaat.
@lavoelme-ereensan | 04-02-21 | 18:24:
Probeer het eens uit zonder hulp van een ziekenhuis.
@Gulliver | 04-02-21 | 18:51: ik heb het gehad 2 weken hoge koorts en hoesten als een gek. 6 weken nog benauwd, daarna weer was alles prima
@lavoelme-ereensan | 04-02-21 | 18:24: precies... En hoe intelligent en opgeleid je ook bent. Als je de cijfers ter discussie stelt ben je een Wappie. Feiten doen er niet toe. Welkom bij de club. Drs Ing Wappie to the rescue.
juist. En iedere mathematicus/epidemioloog en/of vooral "HOOGleraar" die anders opinieert, mag ons dit eens vanaf de bodem uitleggen hoe dit exact zit (en geen gesodemieter met modellen en plaatjes, ook die moet je vanaf de bodem uitleggen en vooral uitleggen dat je idee godvergeten voor eeuwig en altijd reproduceerbaar is). Amen.
@Gulliver | 04-02-21 | 18:51: wappie
Ze kunnen lullen wat ze willen, ik geloof ze toch niet. Maar dat is natuurlijk ook maar een mening...
Gevaccineerden kunnen het virus nog steeds overbrengen. Ze worden alleen zelf niet ziek.
Gooi de boel open en de horeca en winkeliers kunnen op mijn steun rekenen. Dat spuitje mogen ze houden.
@Lupuslupus | 04-02-21 | 18:20: Daar zouden nog 2 aanvullingen bij mogen staan:
"......steeds overbrengen maar gedurende een kortere periode."
En:
".... Zelf niet ziek als het vaccin naar behoren zijn werk heeft gedaan."
En dan zou u ook nog kunnen toevoegen iets van "gemuteerde variant waarvoor het vaccin niet de juiste antistoffen kreeg aangemaakt."
Maar ik ben het in grote lijnen wel met u eens.
en om het helemaal lastig te maken, corrigeer op het aantal afgenomsen test
Ik erger mij al maanden aandit stomme geknutsel met cijfers. Als je 0 personen test heb je 0 positieven! De snelste manier om corona weg te krijgen.
Bah, allemaal bruine strepen op mn scherm. Ik veeg mn hol af met die grafieken.
Jeetje. Die blauwe lijn. Die britse variant houdt flink huis. Brrrr. Bang!
Het virus grijpt om zich heen !! Maar 'samen' kunnen we ..... bleh...
@DeAapUitDeMouw | 04-02-21 | 18:00: ja hey, die blauwe lijn heeft een pixel die omhoog gaat. Besmettingen nemen toe is daarmee de prognose.
@Koekkeloere | 04-02-21 | 18:34: Haha... als het zo simpel zou zijn dan zou ik snel rijk worden op de beurs.
Ja maar MSM en de overheid, iets van vier handen op één buik, en lekken, en spindocteren, en zo...
De lockdown moet verlengt worden, de avondklok moet nog verder doorlopen naar minimaal eind maart, verplichte vaccinatie en vaccinatiepaspoort moet nog geregeld worden, bovendien is de pot met geld nog niet leeg genoeg en de soevereiniteit is ook nog niet 100% overgedragen aan de EU.
Hier wat cijfers omhoog, daar wat omlaag en net zo lang totdat de mensen klaar zijn voor het grote opnieuw en beter opbouwen, op de ruïnes van Rutte.
Nee, nee. Niet tot eind maart. Nog voor de verkiezingen zal Rutte zijn leiderschap tonen en de mensen vrijlaten. Wat een ruimhartige man hebben we toch als grote leider.
@Peerkeoud | 04-02-21 | 18:59: Ik dacht meer aan eind maart vanwege het kunnen uitstellen van de verkiezingen: Te gevaarlijk, te weinig vrijwilligers, en het nog op moeten zetten van digitale verkiezingen.
Prognose verkiezingen op zijn vroegst eind september en de VVD/D66/GL vormen met 172.432 zetels een nieuwe coalitie...
@BadPatNL | 04-02-21 | 19:37: Aha, de de Jonge rekenmethodiek gebruiken om het CDA buitenspel te zetten. Kan natuurlijk ook.
Nou, als het zo doorgaat met de gemiddelde daling, is de eerste versoepeling een Elfstedentocht!
Goed verhaal. Zo meet ik ook of ik aan het afvallen ben of niet..
Tuurlijk. Altijd zelfde moment wegen. Eerst poepen, douchen, extra goed afdrogen. Alle beetjes helpen nietwaar. Godverdomme. Weer +0.8.
Vroeger, toen er in het weekend nog een beetje gezopen werd, was ik op maandag zwaarder dan op vrijdag. Heel vreemd.
@BBRDWR | 04-02-21 | 17:54: Als alles helpt kunt u voor het weegmoment, u staat toch onder de douche, uzelf aan uw gerief helpen. Scheelt ook weer 0,005 kg. En uitademen bij het wegen. Haren scheren. Marginal gains noemen ze dat in de topsport.
@_pacman_ | 04-02-21 | 18:07: dus 200 keer per dag ejaculeren is toch al snel 30 kilo per maand er af.
Goede uitleg van Ronaldo. Periodiciteit, best belangrijk om rekening mee te houden.
En periodiciteit kan dagelijks zijn (weer, het waait 's nachts minder hard dan overdag)), maandelijks (vrouw), of afhankelijk van het seizoen (ook weer, bomen in blad of niet, zon voor PV panelen, of drukte op Schiphol).
En toch mot ik de Plebsgazet niet...
Heel af en toe doen ze wel eens iets goed.
Mijn kat is er gek op.
Een kapotte klok... Maar dit keer hebben ze het goed begrepen, mag ook wel iets van gezegd worden, oh nee... dat hoort eigenlijk normaal te zijn want daar worden ze voor betaald (of nee, ook niet eigenlijk), ze hebben iig daar ooit een opleiding voor gevolgd.
En toch, als je elke dag onder het gemiddelde zit, is er een daling. Dus op elk cijfer is iets op aan te merken. Dat zevendaagse gemiddelde kun je ook wat van zeggen. Waarom niet 8-daags of 6-gemiddelde? Beste is de grafiek bekijken en dar verschillende lijntjes laten zien. Waar de data in de grafiek op gebaseerd zijn (beste zou zijn dag van test-afname, niet dag van positieve uitslag), daar zou je wel kritiek op kunnen hebben (is testbeteidheid wel constant?) Maar dit is wel heel erg op slakken zout leggen Geenstijl.
Iemand die hier chocola van kan maken?
Waarom? Omdat een zevendaagsgemiddelde omdat het weekend invloed heeft op de cijfers. En je altijd precies 1 vrijdag 1 zaterdag en 1 zondag hebt.
Niet en toch, Je kan ook gewoon een dalende lijn hebben als je twee dagen boven het gemiddelde zit.
Waarom 7 dagen, dat heb je aan de Sumeriërs te danken die een soort van 7-daagse week uitvonden 5.000 jaar geleden , gebaseerd op de 7 goden (=planeten ) die ze aanbaden en waar we nu nog steeds mee zitten en die ons gedrag bepalen.
@Zwizalletju | 04-02-21 | 18:02: Maar goed ook. Stel dat we de maand als werk week hadden, wanneer was er dan een weekend?
We worden geregeerd door idioten. Alpha's. Havisten. Cursisten. Tranentrekkend werkelijk
U is VMBO-er leerlingwezen?
Klopt. De Jonge is de naam. Zeg maar Hugo
En vergeet de HBO-jugend niet
Mijn vrouw snapte er niks van, ik ook niet, getest bleek ik Aids te hebben.
Hoe bevalt het werken verder bij Oxfam Novib?
Uw doorlopende reisverzekering dekt (pun intended) ook in Afrika zo te horen.
Maar ff serieus, dat 2x Italië en Griekenland gaat er voor u niet inzitten dit jaar ben ik bang.
@JJMS | 04-02-21 | 17:41: Prima, nog nooit zoveel geld verdient, hoefde alleen maar te zeggen dat S. Kaag, de uitverkorene, mijn heldin is.
@Sinterbikske | 04-02-21 | 17:44: Denk het ook niet, Italië is al uitgesteld tot juni en Zuid Amerika helemaal
Heb jij weer
Heel goed dat GS eens die cijfers ter discussie stelt. Werd echt tijd. Die 1 + 1 = 2 (twee) doctrine, dan kan ook echt niet meer. En dat die kronkellijn een neerwaartse tendens toont kan GS wel zo zeggen maar wat bewijst dat ?
Nou ??
Bij twijfel Maurice kijken.
Prima grafiekje GS! Maatregelen lijken vooralsnog goed te werken
Ja idd. En die Britse variant bestaat dus helemaal niet. Goed gezien Ezel. Ben trots op je.
@DeAapUitDeMouw | 04-02-21 | 17:53:
Bestaat niet? Hoe heb je dat nou weer in je lege wappiekoppie gehaald?
@Gulliver | 04-02-21 | 18:53: Het was toch zo veel besmettelijker? 2/3 is al Brits? En toch gaan de cijfers omlaag. Geloof er geen reet meer van en op die manier ontstaat die informatie in mijn wappiekoppie. Maar dat denkniveau haal jij nooit. Dat is duidelijk.
In Engeland dalen de cijfers ook, ondanks de superbesmettelijke super variant, iedereen dood daar?
@Gulliver | 04-02-21 | 18:53: wappie
Fout AD. Mompelt iets over regel en uitzondering.
Al die statistieken slaan de spijkers op laag water op de kop.
Precies, de lijn is regressief dat is geval van problemen prima.
Volgens deze site www.artsenvoorvrijheid.be/blog/2021/0... zou het aantal IC patiënten in België worden opgehoogd: "... dat de zorgzwaarte ook een factor was in de berekening van het aantal IC Covid patiënten…".
Wie kunnen we nog vertrouwen?
Spijker kop!
Laten we gelijk het dagelijks gemelde aantal doden niet meer melden. Dat is namelijk nooit compleet, óf er worden nog een zooitje vergeten doden van een paar maanden terug gemeld. Valt dus ook niks zinnigs over te zeggen verder.
Ze lopen sowieso al niet meer te pronken met het aantal doden, omdat het aantal doden al een hele tijd eigenlijk best wel laag ligt.
In het begin waren demense nog wel enigszins onder de indruk van de sterftecijfers, maar dat is niet meer. Daarom spreken we nu liever van het aantal ""besmettingen"".
Erger is nog dat er gesproken wordt over:
- Aantal besmettingen
- Aantal coronagevallen
- En soms zelfs aantal nieuwe corona patienten.
Terwijl we het hebben over het aantal positief geteste mensen.
Dat dus.
Marino durft laat de Lansingerland-hoax onbenoemd, Maurice niet maurice.nl/2021/02/04/de-veelbetekend...
Hoe is het met de Ipad scholen ?
Marino heeft 5 jaar ervaring met data-analyse, Maurice 50 jaar. maurice.nl/2021/02/03/nederland-een-m...
Het is wel duidelijk dat Maurice al 50 jaar niet meer aan introspectie doet.
@BigBaron | 04-02-21 | 17:37: Makkelijk l*llen zo voor een Baron, denk dat je Maurice wel aan Maurice kan over laten, en Marino is een rare naam die is sowieso af.
Dat zegt niet zoveel. Einstein kon in zijn eerste vijf jaar beter ingewikkelde wiskundige vraagstukken oplossen dan een VMBO-wiskunde-leraar met 50 jaar ervaring.
@peterdh | 04-02-21 | 17:52:
Dus..... Marino is de Einstein van Corona analyses?
Zag een boa met covid 21 op zak.
Dat wordt lachen zegt hij
Are you happy to see me or is that a Covid 21 in you re waring in your pocket.
@Uw Verzekeringsadvis | 04-02-21 | 17:43: een in te veel
"Hier volgt een klein stukje ergernis over het totale gebrek aan cijferkennis bij vrijwel alle media."
Dat geldt ook voor veel reaguurders.
Het enige, dat belangrijk is, is de ziekenhuis/IC capaciteit. Dat gaat langzaam de goede kant op, maar niet snel genoeg. En kan snel weer omslaan richting chaos, als B.1.1.7 doorzet.
Reaguurders hebben het niet voor het zeggen. Ik zag het u hieronder ook al doen. Waarom mag het volk hun (gekozen) leiders niet verantwoordelijk houden voor beleid zonder dat zij zelf experts zijn? Dat is het idee van democratie, toch? Waarom is het niet openbaar wat er besproken wordt tussen regering en OMT en RIVM, dan zouden we niet zo hoeven gissen.
Toch gaan er stemmen op om die capaciteit niet meer sturend te laten zijn. Zelfs door sommige 'artsen'.
Dat dat in de praktijk voor derdewereldtaferelen zorgt, met familieleden die de patiënten hoeplakee het ziekenhuis in duwen waar ze in de gang alleen maar dood kunnen gaan, wordt dan maar gewoon verzwegen.
@JJMS | 04-02-21 | 17:34: "Waarom is het niet openbaar wat er besproken wordt tussen regering en OMT en RIVM, dan zouden we niet zo hoeven gissen"
De politiek is verantwoordelijk voor de keuzes. Adviesorganen moeten onafhankelijk en zonder druk hun werk kunnen doen.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:43:
De politiek zou in dienst moeten zijn van de burger... Bijna zonder uitzondering zijn het allemaal geheimschrijvers die constant zaken weghouden voor burgers. Zeker Rutte met zijn vazallen hebben er een handje van om alles in het geniep te bespreken.
Simpson paradox ook de ic cijfers kunnen op verschillende manieren bekeken en geïnterpreteerd worden.
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 17:50: Doe eens een poging.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:43:
Hoe kan de Kamer de regering controleren als de achterliggende beraadslaging niet bekend is?
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:53: Doe eens lezen:
ui.adsabs.harvard.edu/abs/2020arXiv20...
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 18:04: "This allows us to separate age-related effects from others unrelated to age, and thus facilitates a more transparent comparison of CFRs across countries throughout the evolution of the Covid-19 pandemic."
Die publicatie kende ik al. Maar, wat heeft die publicatie te maken met dit topic?
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:43:
De adviezen hebben nogal gevolgen voor het hele land en hoe ze tot deze adviezen komen zou openbaar moeten zijn, dan kunnen andere experts ze toetsen.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 18:19: Oke ik doe een poging, voeg aan het aantal IC bedden de factor bezetting in tijd toe.
Zeg er zijn 2000 IC bedden die zijn bezet. Maar er vertrekken ook mensen en er komen mensen bij. Als er nu van die 2000 bedden zeg maar 200 bedden eigenlijk maar 4 uur per dag bezet zijn dan hou je in tijd 4000 uur over dat zijn 166 bedden die continu vrij zin.
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 18:30: "Oke ik doe een poging"
Lol. Probeer het nog eens.
Patienten houden niet 4 uur een IC bed bezet, die liggen daar dagen of weken. U verwart het waarschijnlijk met de afdeling eerste hulp.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 18:45: Lol tuurlijk als er een patiënt van de ic vertrekt dan ligt er a la minuut een ander. Daar zit volgens u dus geen tijd tussen U snapt de paradox waarschijnlijk niet.
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 18:48: "Lol tuurlijk als er een patiënt van de ic vertrekt dan ligt er a la minuut een ander"
Niet a la minute, maar wel zo snel mogelijk als het nodig is. Nieuw beddengoed, kamer ontsmetten, urinoir legen, U snapt het wel.
Ik zie geen paradox, maar een flauw excuus voor een domme tegel.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 19:44: Nou en al die tijd samen heb ik voorgesteld als 200 bedden met 4 uur bezetting. Dus aan de hand van deze paradox kun je het aantal beschikbare ic bedden dus anders interpreteren.Dat dit niets toevoegt aan de werkelijke praktijk situatie is duidelijk. Mag u flauw vinden maar maakt de interpretatie van puur cijfers aan de hand van vraagstelling dus wel verschillend interpreteerbaar. Zo ook met alle cijfers van corona waar we alle maatregelen op baseren. Daar is onze regering een meester in.
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 19:57: "Zo ook met alle cijfers van corona"
Dat is een mening.
"Dus aan de hand van deze paradox.."
Ik zie geen paradox, maar een flauw excuus voor een domme tegel.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 20:17: Daar gaan we weer dat is een mening. , dat is voor u een stop zinnetje als u het weer even niet weet.
De paradox is dat cijfers niet absoluut zijn het ligt aan de gewogen criteria. Dit is de Simpson Paradox! Dat u hem niet ziet wil niet zeggen dat hij er niet is. Dus dit is verre van een domme tegel. Maar ja u zit klem en dan komt de onzin weer van het is een mening en flauwe domme tegel. Erg sterk.
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 20:23: "Maar ja u zit klem"
U draait de bewijslast om.
"Zo ook met alle cijfers van corona"
Laat ik het anders formuleren: kunt U dat onderbouwen?
"Dit is de Simpson Paradox! Dat u hem niet ziet wil..."
Maak dan eens duidelijk, waarom dit een Simpson paradox zou zijn. Voor Covid geldt dit naar mijn weten alleen voor demografische verschillen tussen verschillende landen. Wat dit aan deze discussie bijdraagt, is mij een raadsel.
"We point out an instantiation of Simpson's paradox in Covid-19 case fatality rates (CFRs): comparing data of 44,672 cases from China with early reports from Italy (9th March), we find that CFRs are lower in Italy for every age group, but higher overall. This phenomenon is explained by a stark difference in case demographic between the two countries"
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 20:44: Dat heb ik al duidelijk gemaakt . Goed verstaander? Maar het begint inderdaad zinloos te worden. Ik ga niet tot u doordringen
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 20:50: "Dat heb ik al duidelijk gemaakt"
Nee, heeft U niet. Wat heeft de Simpson paradox met Covid te maken? Afgezien van mijn laatste tegel?
Marino mag dan wel iets van cijfers snappen, het is een RIVM Romeo. Van Marino moet het nóg strenger. Marino denkt dat als we ons "goed gedragen" we naar 0 cases gaan. Marino is een paniekzaaier. Marino is een ambtenaar die het bed deelt met Jaap. Marino is een beetje bang.
Wat betreft uw nick: Neen.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:31: Wat betreft jouw nick: nein !
Marino doet goed werk en ik volg zijn tweets graag. Maar, hij is inderdaad wereldvreemd als het over maatregelen gaat. Hij zou ons denk ik het liefst maanden niet naar buiten laten gaan.
Weet je wat ook ergerlijk is? Heel veel media schrijven elkaar over. Klakkeloos... moet je maar eens kijken hoevaak dat gebeurt. Soms wordt er een zinnetje aan toegevoegd 'dat schrijft de telegraaf' en dan artikel, of 'dat schrijft de New York Post en dan gewoon vertalen. Daar hoef je dan toch geen journalistiek voor te studeren?
Ik vraag me af of ze bij dat soort berichtjes ook hun 6 cent per woord declaratie indienen.
Dat is ook met onderzoeken. Bijvoorbeeld naar bepaalde (minder bekende) aandoeningen. Op internet kom je dan op elke website dezelfde overgepende oneliners tegen, en het erge is nog dat wanneer je het betreffende onderzoek zelf gaat lezen dit niet eens de conclusies waren.
Die opleiding is veranderd in opleiding Papegaai
Omdat heel veel kranten bij dezelfde mediagroep horen schrijven ze allemaal hetzelfde. En verder kunnen we in nederland niet van journalisten spreken (een enkeling daargelaten) maar van stukjes schrijvers
Nou @Ronaldo, je hebt bijna helemaal gelijk.
Maar het begint al met iets anders.
Ten eerste is een positieve PCR-test nog geen besmetting.
En ten tweede is het werken met absolute getallen natuurlijk afhankelijk van hoeveel testen er dan gedaan zijn.
Oftewel: wanneer de bevolking volgende week eindelijk beslist niet meer mee te doen met dat onzinnige getest, is de pandemie volgens de MSM voorbij.
Zo eenvoudig is dat.
Tsja, als je niemand meer diagnostiseert met kanker (we zijn er bijna...4.000 minder zonder reden om aan te nemen dat er minder gevallen zijn) dan is kanker ook de wereld uit. Die redenatie?
Je kan ook gewoon naar het percentage positieve tests kijken, dan maakt het helemaal niet uit of er meer of minder getest is. Afgelopen week waren er minder tests uitgevoerd maar het percentage positieve was 11%
@Capt. Iglo | 04-02-21 | 17:30: net als de week ervoor. (Sorry drukte per ongeluk te vroeg op verzenden)
Bij "ten eerste" gaat het al fout.
De snelste manier om de pandemie te beeindigen is de WHO terug te laten gaan naar de definitie van voor 2009.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:32: Nee hoor. Maanden geleden al corona gehad, netjes binnen gebleven. PCR slaat nog steeds positief uit. Idioterie.
@DeAapUitDeMouw | 04-02-21 | 17:55: Mijn professionele mening: laat U dringend testen op immunodeficienties. Zonder gekheid.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 18:21: Bedankt voor uw advies, maar nee, dank u.
Cijfers worden steeds vaker ingezet om je gelijk te bewijzen. Maar inderdaad dan moeten ze wel goed zijn. Of dit bewust word gedaan om de angst er in te houden weet ik niet.
Maar waarom kan ik geen vaccinatie met het Sputnikvaccin kopen? Waarom lopen we aan de leiband van een overheid die voor ons uitmaakt wat de prioriteiten zijn?
Als u of ik een nieuwe heup nodig hebben, dan maken we zelf uit welke arts en welke kliniek we daarvoor inhuren. Voorop gesteld dat we die ingreep zelf betalen.
Hoe zorgen we ervoor dat dat Russische vaccin verkocht mag worden in Nederland?
Want in rusland heb je echte vrijheid en een geweldig transparante en eerlihke overheid?
@TDB | 04-02-21 | 17:25:
Wat heeft dat er mee te maken?
Door Putin als onze leider te erkennen en onze regering richting verweggistan te sturen. Tip: zou wel ff Russisch leren om te voorkomen dat je naar een Russisch opvoedkamp wordt gestuurd als je de Russische pliessie niet verstaat.
@Drukvandaag | 04-02-21 | 17:57: Zwaar overdreven.
@TDB | 04-02-21 | 17:25: Je kunt dat Sputnikvaccin toch bestellen en alhier in een laboratorium en op vrijwilligers testen?
"Peer-reviewed study finds Russia's COVID vaccine is 91.6% effective" : bron CBS News
Kennelijk hebben al twintig landen dat Russische vaccin besteld, waaronder EU-lid Hongarije. Waarom kan en mag de premier van Hongarije -Viktor Orban- wel een Russisch vaccin bestellen en loopt Rutte achter Brussel aan?
@theo-is-dood | 04-02-21 | 18:05:
Probeer die vraag eens zelf te beantwoorden? Ik denk dat u een eind komt.
@Lupuslupus | 04-02-21 | 18:04: Oh
Tuurlijk weet het virus welke dag van de week het is. Het weet toch ook precies wanneer het 20.00 uur (Geen alcoholverkoop meer) en 21.00 uur is?
De één na laatste Nederlander sloeg de ander de hersens in want ja, een virus kan altijd muteren in een mens dus ....
Hee, als ze verstand hadden van cijfers en grafiekjes dan waren ze geen journalist geworden. Dan hadden ze wel een echte baan gehad.
Eens. Voor het eerst in lange tijd.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:24:
Bent u eigenlijk de voormalige Frau Merkel?
@JJMS | 04-02-21 | 17:26:
Al is het maar een letter verschil in naam, het is een wereld van verschil in denkpatronen.
@SterF... | 04-02-21 | 17:35:
Vandaar mijn vraag inderdaad. In wiens voordeel spreekt uw tegel?
@JJMS | 04-02-21 | 17:26: Neen. In den beginne, een jaar of veel geleden, was ik Frau Ferkel, maar Joris heeft me een opgerot gegeven.
Daarna was het Angelika Ferkel, ook opgerot.
Door het algehele pardon van GS werd het account van Frau Ferkel gelukkig ook weer freigeschaltet. Of, volgens sommige reaguurders: jammer genoeg.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:38:
Zeg en weet u ook waarom u destijds opgerot werd?
@JJMS | 04-02-21 | 17:37:
#team F
(meestal)
@JJMS | 04-02-21 | 17:39: Een slechte grap, over een afgehakt hoofd, gevonden voor een shisha-lounge.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:45:
Lol, ben wel benieuwd nu.
Het is gewoon opzet: men wil ons bang maken en bovendien schept het Corona-politbureau er genoegen in ons bestraffend toe te spreken als waren wij kleine kinderen.
Een vraagje:
een bevriende buitenlandse zakenman moest met spoed worden getest middels de neusprikker.
Hij moest 200 Euro dokken; is dat de normale prijs? Wie betaalt dat normaal? En hoeveel winst maakt ??? daarmee??
Dat is via een commercieel tekstbureau gegaan waarschijnlijk
Ik dacht dat het normaliter iets 75,- kost bij een commercieel testbedrijfje, moet goedkoper kunnen als je minder haast met de uitslag hebt.
75 is de normale prijs inderdaad, zoals Pacman zegt. Als je naar het buitenland moet bijvoorbeeld.
Dank voor de antwoorden!
Voor een PCR-test betaal de overheid 65 euro.
Over een uurtje eens even kijken of deze printscreentjes nog kloppen. Ghe.
NOS heeft het nu over een gemiddelde daling, haha!
nos.nl/artikel/2367307-4246-nieuwe-be...
Ik voorspel een frauduleuze overwinning voor Rutte bij de verkiezingen op 17 maart.
Waarom?
1.Teletekst zegt 73% van het volk Rutte terug wil (ken jij ook maar 1 persoon in je omgeving die hem terug wil?)
2.Rutte maakt zich geen zorgen over de verkiezingen (voorkennis?)
3.Lockdown (en dus angst) verlengd tot vlakbij verkiezingen, waardoor veel meer mensen per post zullen gaan stemmen en we hebben allemaal in de VS gezien hoe dat werkt; De verkiezingen zijn mijns inziens dan ook de enige echte reden waarom de lockdown en maatregelen zijn verlengd.
Ik zou het binnenhof bestormen en proberen Irma weg te jatten.
Een analyse gebaseerd op een persoonlijke mening en anekdotisch bewijs.
Nog minder betrouwbaar dan de RIVM cijfers.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:27:
Er wordt dan ook geen beleid bepaald op de mening van RickRD maar wel op de onbetrouwbare cijfers van het RIVM. Wat gaat er mis?
Ja en als eenmaal de verkiezingen geweest zijn, gaan het aantal maximale cyclie in de PCR-testen omlaag en hebben we ineens minder besmettingen (zie VS na inauguratie Biden). En dat is dan allemaal dankzij het geweldige beleid van Rutte cs.
@JJMS | 04-02-21 | 17:30: Op dit moment: niets. Na kritiek vorig jaar, dat de regering te laat heeft geanticipeerd op Covid, doen ze het nu wel redelijk goed.
Er wordt goed geanticipeerd op de britse Covid variant, door verlenging van de lockdown en de avondklok.
@Mohguh | 04-02-21 | 17:37: U is helderziende? Moet ik in zilver investeren, of toch liever in cryptomunten?
@Mohguh | 04-02-21 | 17:37: Dat is nu al aan de gang denk ik gezien de grafiek en dalende cijfers. Dat had als reden de vaccinatie moeten zijn, maar dat loop even uit de pas nu. Ben benieuwd hoe ze dit nu weer rechtlullen.
@Mohguh | 04-02-21 | 17:37: Het zou mij niets verbazen als de US media binnenkort gaan melden dat Biden heeft gezorgd voor een daling in het totaal aantal Covid 19 doden. Een soort van Jezus, maar dan in Amerika.
Dus vanavond bij OP1 gaan ze vragen waarom we nog in een hele strenge fase 4 zitten ondanks de cijfers (156/100.000) aangeven dat we terug kunnen naar fase3.
Sarcasme modus uit.
Ik ken nog wel een opiniepeiler die dit al maanden roept.
Maar nu gaat GS lopen te pronken met deze ontdekking.
Ik win nooit wat met zo'n tombola.
We moeten toch blijven goochelen met cijfertje om de volgende maatregel toch op basis van deze cijfertjes verdedigbaar te kunnen maken.
Ik ben ook niet zo goed met cijfers, maar zou het kunnen dat er gewoon veel minder testen afgenomen worden (en dus minder geconstateerde besmettingen) na de het nieuws over het lekken van persoonlijke informatie bij de GGD?
Nee. Het aantal testen nemen af omdat minder mensen symptomen hebben en zich dus ook niet laten testen. Het percentage positief bungelt namelijk nog steeds tussen 10-11%. Dus nog steeds gaat het al sinds Kerst de goede kant op.
@Zalluf | 04-02-21 | 17:20: "omdat minder mensen symptomen hebben"
Linkje?
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:25: linkje..? Jij test je voor je lol? Is toch een logisch gevolg. Anders zouden de cijfers er toch heel anders uitzien als mensen wél corona hebben maar zich niet laten testen... De trend is dalende. Wat Rutte/De Jonge/Dissel ook zeggen. Kijk naar de dagelijkse cijfers en vooral naar de trends hierin. En niet naar de modellen waarmee het RIVM ons mee doodgooid.
@Zalluf | 04-02-21 | 18:38: "Is toch een logisch gevolg. Anders..."
Dat is een mening.
"omdat minder mensen symptomen hebben"
Linkje?
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 19:48: Iedereen verkondigd hier zijn of haar mening. U onderbouwt wel elke tegel met alleen gefactcheckte data?
@1steafslagrechts | 04-02-21 | 21:14: Ja.
10 februari einde avondklok. Dat is voor mij een principekwestie. Laat ze opdonderen met hun volksverlakkerij.
Normaal is het volk in de winter vanaf 18:30 niet naar buiten te krijgen en ligt liever te ruften op de bank voor de TV. Maar nu mag het niet, en is het ineens een principekwestie.
@42 | 04-02-21 | 17:12: Je hebt deels gelijk. Als je een draconische maatregel als een avondklok toestaat dan is het hek van de dam. Blijf kritisch, de geschiedenis heeft laten zien hoe snel het kan veranderen. Misschien zie ik spoken, dat weet ik niet.
@De_fluitlokker | 04-02-21 | 17:20: Ik ben zeker voor het kritisch kijken naar de maatregelen. Maar ik richt me dan vooral op de regels die de meeste schade veroorzaken, zoals sluiting van winkels en horeca. Ik blijf met liefde binnen en loop overal met een mondkapje op als daarmee een horeca ondernemer niet zijn levenswerk kapot hoeft te zien gaan.
Bleib zu Hause.
Hahaha!
@VP732 | 04-02-21 | 17:18: Waarom?
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:26: Om te beginnen omdat de kroeg, restaurant etc dicht zit. Wat moet u anders op straat.
@_pacman_ | 04-02-21 | 17:37: Sorry, ik kan U niet volgen.
@Frau_Ferkel | 04-02-21 | 17:52: Sam en Moos zitten thuis in de lockdown. Zegt Sam: "Zullen we ff uit eten gaan?" Nee, zegt Moos: "bleib zu hause". Sam vraagt: "Waarom?" Waarop Moos zegt: "te beginnen omdat het restaurant dicht zit.". Ik weet het, niet mijn sterkste tegel.
Mijn hemel, ga je druk maken om zinnige dingen.
Kut voor je dat je het er niet mee eens bent. Deed het pijn? Nee? Prima, en door.
Wie maakt zich hier nou druk stokkie? Denk aan je hart... trek een biertje open en fap op Yolanthe haar Insta posts.
@overVecht | 04-02-21 | 17:17: Stokkie deed alleen een constatering. Dat iets anders dan druk maken.
@FLP_du_Stok | 04-02-21 | 20:14: Dat is iets anders. Lekker Nederlands ook weer. Ik ga voor straf in de hoek staan. Doei!
Het mag ook best met het gemiddelde, maar dan wel met het gemiddelde van vorige week vrijdag tot en met gisteren, en niet van vorige week zaterdag tot en met vandaag.
Net het leven die Corona... het gaat met pieken en dalen... mooi man.
Journalisten kent Nederland bijna niet. Er wordt enkel een persberichtje of tweetje (welk normaal mens gebruikt dat eigenlijk) door gebrieft. En dan maar roepen dat zij het meest onontbeerlijke zijn in een democratie. Ja, er zijn uitzonderingen, kijk maar naar de toeslagen affaire maar ik weet in ding zeker: Als mijn kind thuis komt er roept hat zij 'journalist' wil worden dan schop ik haar onmiddellijk het huis uit en wil haar nooit meer zien!
Vaccineren met wat? Zoals je kon verwachten blijven de leveranciers zwaar in gebreke met hun mooie beloftes.
Hugo de Jonge is toch door Rutte aangesteld, omdat hij zo goed kan liegen.
Niemand in de kamer met de kennis van Verlaan, om het aan de kaak te stellen.
Wel gek dat als ik het over dit positieve nieuws heb, weggejorist word. Kan ik jullie ook wegjorissen?
Maareuh,... Geen Stijl,.. snappen jullie het tot in detail wat jullie uit de twitters plukken en doorlinken?
Boeit toch niet... verloochen nooit je afkomst en check het motto van GS... iets met nodeloos enzo.
de Volkskrant die journalistiek doet? Nee man, ik denk dat iemand ontslagen wordt.
Volhouden die handel. En sluit die scholen weer. Slechtste moment voor versoepelingen. Nu doorzetten met de lockdown en volop vaccineren!
Jajaja, nog eeeeeeeeeeven volhouden, ik ken dat.
Naar school gaan is normaal.
Complimenten voor de Volkskrant, waar gaat dat heen met mijn tendentieuze weblogje.
Ere wie ere toekomt. Zonder aanziens des persoons. We zijn hier niet een stelletje huisvrouwen.
@goedverstaander | 04-02-21 | 17:08: eensch, en we zijn ook geen Jesse Klaver(daar ben ik om meerdere redenen blij om)
Ik merk dat corona een beetje "uit" begint te raken. Beetje zoals bij HIV na 2000. Benieuwd welke ziekte straks weer hip is. Ik gok op scheurbuik.
Ik hoop spontanious combustion.
Begin negentiger jaren had een bekende van mij nog scheurbuik. Toen hij met buikklachten bij Onkel Dokter kwam bleek zijn dieet van koffie en sigaretten toch niet voedzaam genoeg.
Kanker. Na een enorme daling van 4000 in 2020 gaat het binnenkort wel exploderen naar boven.
Ik heb eens een vriendin gehad met een behoorlijke scheur in de onderbuik. Vitamine C-tekort geloof ik.
Ah. Scheurbuik. Die goeie ouwe tijd. Toen de schepen nog van hout waren en de mannen van staal. De halve bemanning stierf aan scheurbuik, maar hee, dat mocht de pret niet drukken. Alles voor de economie. Hoe anders is dat nu, nu we onze complete economie voor de bus gooien om het leven van een paar dikke bejaarden met een paar maanden te rekken(niet respectloos bedoeld). Nee, wat we volgens mij nodig hebben om deze zogenaamde coronacrisis het hoofd te bieden, is een beetje VOC mentaliteit.
@VanBukkem | 04-02-21 | 17:16: Nergens is de sterfte hoger dan in de verzorgings-verpleeghuizen. Omdat de ouderen zo goed 'beschermd worden' want daar ging/gaat het toch om? Leugens!!
En dan, om het af te maken, géén 'besmettingen' maar: positieve testen.
Ja men is creatief met taal. Iemand zonder klachten een patiënt noemen is in strijd met de medische ethiek. Toch doet de overheid dat continu.
Je kunt van journalisten toch niet verwachten dat ze iets van cijfers en statistiek en zo begrijpen. Tellen is al een uitdaging. Dat is ook de reden dat er lang maar één muisknop de Apple zat....
Journalisten blaten een beetje na wat ander zegt. Niet heel veel voor nodig behalve een leuk sjaaltje.
Grappig dat men met anderhalve maan en een paardenkop denkt het beter te weten dan de rest van de wereld.
Toen God de talenten uitdeelde, stond er een lange rij. En hij gaf de timmerman het talent om te timmeren, de bakker het talent om te bakken, en zo voort. De laatste in de rij was de journalist, maar toen waren alle talenten op!
God riep iedereen weer terug, en toen moest iedereen een heel klein stukje van zijn eigen talent inleveren, en dat heeft God toen aan de journalist gegeven.
Werkt al goed, die lockdown!
Daalt behoorlijk door. Als dat nou ook met die Brexit-variant zo door gaat, kunnen we eind maart weer de terrassen opengooien, net als het weer beter wordt. Prima timing.
Haha ja, kun je rekenen? Dan reken er maar niet op.
REAGEER OOK