Chef Onkruidbestrijding Gemeente Goes = Held
Kijk. Dit noemen we hart voor de stad. Je rug, je knieën en je carpale tunnels naar de kloten helpen om het historiese steentjesplaveisel van pittoresk Goes (Z) keurignetjes te houden voor de boatpeople in de oude haven. Omdat de GroenLinks Maffia het comfortabele Round-Up verboten heeft. Een koninklijk lintje voor deze hardwerkende Zeeuwse semi-ambtenaar. Minstens. (via het bemmende lokalo-blog Goestig.NL)
Reaguursels
InloggenIk ben geen groenlinks maffia (totaal niet eigenlijk) maar roundup is zo ongeveer hét voorbeeld van kapitalistisch denken. Fabrikant Monsanto verneukt de halve natuur en mens met die troep, maar dat boeit ze geen ene reet want kortetermijn veel winst.
KayakFun | 25-04-15 | 17:57 Je weet niet waar je over praat.
Monsanto en haar Roundup / Roundup-ready genetisch gemanipuleerd zaad is _de_ reden dat we de TTIP moeten weigeren. Alle voedselveiligheid in 1 keer naar de haaien.
De gekkies hebben monsanto helemaal in de armen gesloten als het grote kwaad. En dan zijn er ook nog gekkies die roepen Monsanto komt er hier niet in! Ga eens naar je lokale tuincentrum?
Je moet die shit niet op je AH moestuintje spuiten inderdaad, maar het zevenblad gaat niet dood van een beetje azijn. De oplossing in de winkels is trouwens maar een zwakke variant. Daar zou je bijna een dressing van kunnen maken.
@synchronicity | 24-04-15 | 19:11
Glyfosaat wordt bij mensen als niet-carcinogeen beschouwd. Ook volgens het Amerikaanse Environmental Protection Agency en de Europees Chemicaliënagentschap (ECHA) is glyfosaat niet carcinogeen.[4] Wel is zuiver glyfosaat irriterend voor de ogen en in mindere mate ook voor de huid. Glyfosaat heeft een lage acute toxiciteit, ook voor bijen, vogels of zoogdieren. Oplosmiddelen en andere additieven in bestrijdingsmiddelen op basis van glyfosaat kunnen de toxische eigenschappen versterken.[5]
Voor mensen die werk zoeken, haal een zak vogelvoer bij de Action en ga strooien. Over een paar weekjes komen vanzelf de vacatures!
Willianus Wortelus | 25-04-15 | 10:28 Let op: het is allemaal nog een beetje koffiedik kijken qua verboden. Bovenstaand heb ik de plannen medegedeeld.
Er is nog niets definitief vastgelegd in de wet!!
Eind dit jaar komt er meer duidelijkheid.
pedro300 | 25-04-15 | 09:33 Dat van die 50 liter glyfosaat is natuurlijk onzin. Ik ga graag met een gestrekt been dit soort discussies in.
Voorlopig mag de particulier glyfosaat dit jaar nog gebruiken op verhardingen. Er is (nog) geen verbod voor particulieren voor het gebruik op onverharde terreinen.
Ook het professionele gebruik tbv het schoonhouden van grote bedrijfsterreinen, sportcomplexen etc blijft toegestaan.
Let op: deze aanstaande verboden gelden niet voor de landbouw! Het "roundup-verbod" met als bedoeling het landelijk gebruik van glyfosaat terug te dringen is dus feitelijk bezien een lachertje.
Willianus Wortelus | 25-04-15 | 10:10
Zie toch erg veel vergelijkingen in het ziektebeeld van de kinderen van Vietnam en de kinderen nu in zuid-america. Zal wel toeval zijn zeker.
Makemyday! | 25-04-15 | 09:58 Kletsnek.
Agent Orange is een mengsel van 2,4-D en de grote boosdoener 3,4,5-T. 3,4,5-T is al decennia van de markt.
Gezeik hier boven allemaal over roundup, gasverbranding enz enz enz.. Die man die bezig is verdient een lintje. Gewoon rust op het gemak onkruid verwijderen en zich verantwoordelijk voelen voor zijn werk. Bravo ga zo door en laat je niet gek maken... Waren er maar meer van dit soort mensen die het werk wat ze doen waarderen en verantwoordelijk voor voelen. Maar goed het zal wel weer teveel fte's kosten want het moet sneller en efficiënter enz enz.
Want stel je voor dat het te lang gaat duren.
Voor iedereen die het nu nog opneemt voor tuig als Monsanto....
www.npo.nl/zembla/25-02-2015/VARA_1013...
Round-up werd in Vietnam gebruikt als ontbladeringsmiddel."Agent Orange"
Praat maar ff met een veteraan hoe kankerverwekkend dat is.
Vreemd he, dat al die chemofoben hier zo tegen op professionele wijze geproduceerde middelen tekeer gaan. En als je dan kijkt hoeveel mensen er in het weekend een pilletje, poedertje of drankje tot zich nemen dat met chemie gemaakt is in de garage van de buurman met chemicalien die nooit goedgekeurd zouden worden voor de bereiding van gewasbeschermingsmiddelen (want onzuiver), met gebruikmaking van recepten uit het internets in plaats van zorgvuldig opgestelde protocollen, dan vraag je je af waar het gezonde verstand is gebleven. Als dat er ooit geweest is.
@willianus wortelus , ga ja straks door met het illegaal middel ,zit je zo in de gevangenis wegens een milieu delict ,en jammer genoeg niet wegen getoonde domheid.
Roundup is het ranzige kwakje van de antichrist.
vryenbly | 25-04-15 | 08:40 Het wordt pas triest als mensen totaal geen idee hebben waar ze over praten.
ole guapa | 25-04-15 | 00:21 Zevenblad? Héle slimme suggestie: 2,4-D en triclopyr. Voor de particulier verkrijgbaar als Genoxone ZX.
Glyfosfaat is zo kut als Monsanto.
triest zeg al die mensen die vrijwillig in de chemische teringzooi van grote cooperaties willen leven. het zelfde blinde vertrouwen in chemicalien als in de politiek. de beloning... een kort en ziek leven. gelukkig hebben we daar ook medicijnen voor net als voor onkruid
@Slippermeneer | 24-04-15 | 18:42
Ik dacht dat gas taboe was in Grunn...
Hey deskundologen: wat denken jullie dan dat ik zou moeten doen tegen het zevenblad dat vrijelijk uit de 'tuin' van mijn linksdraaiende buren komt woekeren? Vooralsnog gaat de RoundUp eroverheen. Slimme suggesties? En nee; wortels steken gaat niet met die klotezooi.
Het is een goede zaak om het gebruik van glyfosaat zoveel mogelijk te beperken. Het is gevaarlijk spul.
er zijn goede alternatieven. Onkruidbranders, gereedschap om het tussen de stenen weg te halen. Werkt prima. Ook goede werkverschaffing.
onwetendheid en gemakzucht zijn geen goede ingrediënten voor satire.
diek | 24-04-15 | 20:22
Financieel gezien is dat niet zo. Deze beste man werkt bij de Betho, topbedrijf overigens, maar werken vaak voor maar een paar euro in een uur. De investering die gedaan moet worden voor één van de beschreven machines en de bijbehorende bediening wegen bij lange niet op tegen de vrij simpele en goedkope oplossing die hier nu geboden wordt.
Zeker nooit van de Karcher gehoord in dat gat goes ?
miko | 24-04-15 | 20:21
Jij zult het wel weten, en het (IARC) Internationaal Agentschap voor Kankeronderzoek zit er natuurlijk helemaal naast, dat zijn prutsers. www.ad.nl/ad/nl/4560/Gezond/article/de...
Monsanto is naar mijn mening een kutbedrijf, zaadpolitie en wat al niet meer voor gekkigheid!
Vrij recent nog een uitzending over geweest op de tv: www.npo.nl/zembla/04-03-2015/VARA_1013...
Boris Poepnagel | 24-04-15 | 21:41 Onder mijn huis 30 meter. Ik heb geen uitspraken gedaan over het verloop in diepte vanaf de Ardennen. Dat weet ik niet. Ik neem aan dat de deskundige wist waarover hij sprak.
Enfin. Duits glyfosaat binnen tien jaar 350 kilometer ver en 2,1 kilometer diep? Nah.
@Willianus Wortelus | 24-04-15 | 21:13
Over 'waterleeftijd' is veel discussie de laatste jaren. Vooral omdat men uit recent Oostenrijks en Duits onderzoek heeft weten te achterhalen dat grondwater sneller blijkt te stromen dan men aanvankelijk vermoedde. Ook mede omdat men tot het 'hernieuwde' inzicht is gekomen dat artesische grondwaterstromen door een voortdurend vacuüm tot grotere snelheid worden gedreven, bezijden de heersende zwaartekracht (verhang). Zo blijken enkele artesische systemen in Zuid-Limburg minder 'oud' grondwater te leveren dan aanvankelijk gedacht. Doorvoersnelheden van enkele Limburgse 'plateau-aquifers' zijn daarmee met enkele tientallen jaren versneld.
Een leeftijd van 400 jaar voor een water dat freatisch gewonnen kan worden en dat een voerend bereik van circa 140 kilometer kent binnen een stratische hoogte van 30 meter, vind ik te hoog. Ofwel het aquifer bestaat uit zéér dicht gesteente (carbonisch) of de deskundige in kwestie moet terug naar de rekentafel.
Boris Poepnagel | 24-04-15 | 20:50 Ik heb heel erg veel moeite met een aantal punten.
Glyfosaat is vanaf de tweede helft van de jaren 70 ingezet in DE. Jij stelt dat in een tijdsbestek van tien jaar, oppervlaktewater met glyfosaat erin, een reis heeft gemaakt van ettelijke honderden kilometers. Ondergronds. Om in Winterswijk op 2100 meter diepte uit te komen. Met alle respect: is dat niet een beetje héél erg snel?
Ik woon bovenop een aquifer die "gevoed" wordt vanuit de Ardennen. Netto 140 kilometer. Hier zit ie een meter of 30 diep. Een kilometer of 5 verderop kwelt ie aan de oppervlakte. Een deskundige vertelde me dat dat water ongeveer 400 jaar "oud" is.
En al die mensen die voluit op Monsanto afgeven.
Je kletst uit je nek. Dat bedrijf is echt niet het grote evil. Het mag misschien niet altijd ethisch handelen, maar dat zijn veel meer bedrijven.
Het is gewoon prettig om een boeman te hebben waar je lekker ongefundeerd en ongegeneerd op kan lopen bashen. Hoef je je niet te bekommeren over je eigen problemen en gebreken.
In de wereld van bloemen en planten is veredeling standaard praktijk. Dat doet Monsanto ook als een van de velen in de voedingsproductie. Veredeling is een ingewikkeld proces waar je schijnbaar weinig kaas van gegeten hebt. Dat het bedrijf er succesvol mee is, maakt nogal veel mensen jaloers. Ook zo'n nare eigenschap die je beter kan scheiden van je kritiek.
Ik heb overigens helemaal niets met die toko of met wat zij doen.
Treurig die reaguurders die Round up en glyfosaat verheerlijken om 'stoer' over te komen.
Gewoon een cementlaagje tussen de stenen. Blijven ze vastzitten, hecht weinig, geen last van ongedierte en onkruid meer.
Als je er bij moet is het wel even bikken.
Je kan ver gaan en ik hou meestal mijn fatsoen maar Monsanto moet echt opt@#%$@%, eh niet hier komen.
@Willianus Wortelus | 24-04-15 | 20:14
Neen, meneer. Glyfosaat is in 1987 reeds in aquifers op 2100 meter aangetroffen in de nabijheid van Winterswijk. Dat weet ik omdat ik destijds bij TNO werkzaam was. Nu betrof dit weliswaar een hellend aquifer dat water van Duitsland met een nihil verhang naar NL voerde, echter het gebruik van hooggeconcentreerd Glyfosaat was in Duitse grote steden destijds veel intensiever dan in NL. En ondanks het feit dat het aquifer gevormd werd door fijnmazige, kalkgesteentelagen (schisten), vond filtrage zelfs met een vermoedelijke voerafstand van ruim 350 kilometer niet plaats.
Kortom: na een filtragetraject van een dergelijke afstand met een zeer trage doorvoersnelheid door een zéér filtrerend gesteente, was het water nog relatief rijk aan glyfosaat. Ter vergelijking: het freatische bronwater was destijds ter plaatse zuiverder dan het artesische profiel.
@miko | 24-04-15 | 20:21
Dit zijn prachtige factsheets met bedenkelijke bronnen. Glyfosaat is een stof die ontwikkeld is door een groot chemieconcern en is daartoe met de hectoliters geproduceerd en met een relatief lage prijsvoering op de markt gezet. Hoveniers gebruikten dit middel puur uit jerrycans van 20 liter met een aanschafwaarde van enkele euro's per liter.
Geloof mij, dit middel is troep, troep, troep en nog eens troep. Wie eens een vleugje van de spuitnevel in de neus heeft gehad weet dat je de volgende morgen nog een brandende neusvleugel hebt. Dikwijls tot diep in de middag.
diek | 24-04-15 | 20:22 Fossiele brandstoffen inzetten om de bovengrondse delen van onrkuid af te doden welke na één of hooguit twee weken weer volop aan het woekeren zijn?
#headdesk
@miko | 24-04-15 | 20:21
Het is precies andersom, maar dat vergt wel wat studie.
Oogsten worden minder en mensen worden steeds zieker door Monsanto.
diek | 24-04-15 | 20:22 Scherp zand tussen de voegen werkt niet hoor. Ja één jaar werkt het. Jaar erop zit 't weer vol met zaad. En geloof me: ruim de helft van alle onkruiden in NL heeft nagenoeg geen voedingsstoffen nodig.
miko | 24-04-15 | 20:21 Eenscher dan eensch met punt twee.
Gewassen kunnen niet geteeld worden zonder gewasbeschermingsmiddelen. De dommeriken hierboven gaan los op Monsanto want evil en boehoehoe maar weten niet dat AL het groente en fruit wat in de winkel ligt een veelvoud aan behandelingen heeft ondergaan. Zonder gewasbescherming valt er niets te oogsten.
@Boris Poepnagel | 24-04-15 | 19:46
Zout is ook moeilijk uit drinkwater te halen. glyfosaat als middeel is voor zoogdieren niet toxisch. Alleen bij zeer grote waarde kan er kanker op treden. Maar dan is fijnstof een grotere boodsdoener.
Er bestaan gasbranders die over een groter oppervlak (60x60) oppervlak de grond even verhitten. Dat is afdoende. Dit bestaat zelfs al op een soort van grasmaaiertractor. Roundup us gewoon kut. En deze held in goes moet gewoon even kijken hoe hij zonder troep onkruid vrij blijft. Scherp zand tussen de voegen helpt ook al, begin daar. Man, man, man.
miko | 24-04-15 | 20:14 Ik heb Admire nooit gespoten. Enkel gegoten ver buiten de bloei i.c.m. met extreem groeizaam weer.
@JI-HAAT | 24-04-15 | 19:27
Nee alleen als er bepaalde toevoegingen bijzitten bljft het langer stabiel en KAN het effect hebben op het omringende milieu.
Kankerverwekkend zijn heel veel stoffen in grote dosis.
Maar voor de rest een prima onkruidverdelgingsmiddel.
@Bad Karma | 24-04-15 | 19:32
Zonder dit soort bedrijven had de helft van de wereld amper te vreten.
@Boris Poepnagel | 24-04-15 | 19:50
www.inchem.org/documents/pds/pds/pest9...
miko | 24-04-15 | 20:09 Hehehe, er zijn grenzen!
Methomyl zou ik alleen durven te gebruiken met een overdrukpak ;)
Boris Poepnagel | 24-04-15 | 19:46 Aantoonbaar onjuist.
Er wordt inderdaad gewerkt met actieve kool in de drinkwaterzuivering, maar dat doet slechts een klein gedeelte van de bedrijven die rivierwater opschonen voor consumptie. En de implementatie ervan heeft géén miljarden gekost. En was niet in 1992. En heeft niks met glyfosaat te maken.
Verreweg de meeste installaties in Nederland gebruiken bronwater en dat hoeft niet met actieve kool gezuiverd te worden. Hoogstens ge-ontijzerd en ge-ont-mangaand. En ontgast uiteraard. Allemaal met zand en grindfiters.
@synchronicity | 24-04-15 | 19:11
Wat lul je nu? Kankerverwekkende is koffie ook.
Mits in m puurdere vorm is Glyfosaat helemaal niet kankerverwekkend.
Maar je hebt gelijk ik gebruik ook het liefste 2,4,5-trichloorfenoxyazijnzuur.
@Willianus Wortelus | 24-04-15 | 18:40
Ach man imi imo idiaminocloparid, rommel!! Dat is het!
*Verder gaat met Lanate spuiten*
Gekkie. Beetje HG er over, morgen even aanvegen, en klaar.
En volkomen terecht dat 'RoudUp' niet gebruikt mag worden, Monsanto rommel, of zijn we ineens wel voorstander van TTIP?
Ze kunnen er toch ook gewoon even wat vergif overheen gooien?
Wat een werk zeg!
@Dutch_Holland | 24-04-15 | 19:32
Ik zie het bewijs achter je stellingen met belangstelling tegemoet.
Roundup = GLYFOSAAT.
Glyfosaat is NIET afbreekbaar en is probleemstof nummer 1 in het Nederlandse drinkwater. Zelfs met de fijnste keramische filters is het spul niet uit het water te filtreren.
Omwille van o.a. glyfosaat hebben alle waterleidingmaatschappijen in Nederland sinds 1992 verplicht een dubbele actieve kool stortfiltragesysteem (AKF92) met koolzuur- en stikstofregeneratoren en bezinkinrichting. Dit waren in de jaren '90 miljardeninvesteringen en als de waterleidingmaatschappijen private ondernemingen waren geweest, waren ze al lang failliet geweest. Dan hadden we nu een troebel, Chinees watertje van bedenkelijke kwaliteit gezopen.
Ik neem aan dat de redactie van Geenstijl zich ook toch wel een hééél klein beetje realiseert dat datgene wat zich bovengronds afspeelt, min-of-meer samenhangt met het ondergrondse. Tevens is zuiver en betrouwbaar water uit de kraan ook een teken van beschaving. En ook lekk0r!
Dutch_Holland | 24-04-15 | 19:32
Round-up is zooi, 't werkt heel lang door in de omgeving, beweringen tegenovergesteld kun je niet weerleggen, effect en tijd werken dat gewoon tegen
@ Dutch_Holland | 19:32
Round-up/ Monsanto veroorzaakt kanker.
www.gmfreecymru.org/documents/monsanto...
@Dutch_Holland | 24-04-15 | 19:22
Succes ermee, en vooral... Gezondheid
synchronicity | 24-04-15 | 19:11
Het merendeel zal dat idd niet weten over Monsanto .
Round-up is ouwe shit, wil je niet. liever sla van een bedje steenwol, dat rules.
Onkruid met heet water kortnekke werkt goed, knetterduur ook, sterkte gemeentes...
@sql error-- | 24-04-15 | 19:26
Daar heb je andere middelen voor, Roundup is om bepaalde plekken echt schoon te houden. Roundup breekt snel af en is niet schadelijk voor mensen, dieren, insecten, bacteriën.
Roundup is een systemisch bladherbicide.
Veel mensen hebben geen idee wat de werkelijke agenda van Monsanto is... het zijn schoften!
youtu.be/UQbBRTP_07Q?t=16m36s
Hier in Groningen doen ze dat met een gasbrander en een staalborstel op lange steel.
Maar doet deze meneer dat in dienst bij de gemeente of heeft hij een uitkering en wordt ie gekort als ie niet op de knietjes gaat voor.... Ja voor wat eigenlijk?
Met dank aan Groen Links. Zelf op je luie reet zitten en de betere wereld uithangen, en arme 50+ers op hun knieën de polletjes uit de straat laten peuteren. Zum kotzen!
Om een beetje onkruid weg te krijgen heb je die teringzooi niet nodig. Bovendien is Glyfosaat mogelijk kankerverwekkend?
Dutch_Holland | 24-04-15 | 19:22
probeer het ook eens bij je appelboom of je aardbeien plantjes.
Vertel over 4weken ook wat het resultaat is, aub.
Is mooi werk voor onze cultuurverrijkers.
En daar hebben die steuntrekkers nou voor.
Haha net nog even mijn oprijlaan, terras voor, terras achter en de overige plekken, een flinke dosis Roundup van Monsanto gegeven. Fuck groen links.
synchronicity | 24-04-15 | 19:11 Ja hier.
Je gaat wel anders piepen knul als je later een beetje succesvol bent geweest in het leven en een stukje woonboerderij plus een paar hectare gras en boomgaard schoon wilt houden.
Trouwens, alle groente en fruit die jij eet zijn behandeld met gewasbeschermingsmiddelen. Vooral als je buiten de Nederlandse seizoenen om eet.
@Guy Veropzoudten | 24-04-15 | 19:13
Schitterend. +1
Deze Monsanto Roundup lobby-ouwehoer-meneneer zegt dat je het goedje zo kan opdrinken. Desgevraagd durft hij dat natuurlijk niet en loopt over de zeik weg.
www.youtube.com/watch?v=ovKw6YjqSfM
Slippermeneer | 24-04-15 | 18:42
020 ook.
Round-up is toch van Monsanto?
Kun je beter meteen een atoombom gebruiken!
Monsanto is pure evil. Google maar eens op. Ik snap dat er hier nog reaguurders zijn die op de een of andere manier dat bedrijf nog supporten door dat spul te kopen. En dan heb ik het er nog niet eens over dat het echt verschrikkelijk slecht is voor het milieu en zelfs kankerverwekkend.
Daarom hou ik zo van zeeuwen. Niet lullen maar poetsen!
Zeeuwen! Niet stuk te krijgen.
Schreeuwmeeuw | 24-04-15 | 18:32
Zeeuwen? Hij klinkt knap Rotterdams.
Sjapo voor deze meneer.
Azijn werkt ook prima tegen onkruid. En het is vriendelijk voor het miljeu
Held deze kerel :)
Ik heb Round-Up gewoon in het keukenkastje staan ... mogen ze wel even lenen.
Wat een onbetwiste held, en de rust waarmee hij zegt 'ja, over een maandje nog eens'. Boks voor deze noeste Hollander!
@Willianus Wortelus | 24-04-15 | 18:40
met dank aan ttip mag je straks gewoon roundup gebruiken, want veilig bevonden door de epa: www2.epa.gov/ingredients-used-pesticid...
--sql error-- | 24-04-15 | 18:47 *schudt handjes* ;)
Er zijn tegenwoordig andere, milieuvriendelijke, technieken, zoals met warm water, om onkruid te bestrijden. En die 'maffia' beschermt ons, en dus ook Pritt Stift, tegen kankerverwekkende stoffen.
Hier heb je azijn voor. Zouden ze bij Groen Links toch moeten weten.
Mooi man. Al lijkt mij dat er efficiëntere middelen zijn, zoals een roterende staalborstel voorop een karretje.
Maar je kan zeggen wat je wilt, het ziet er een stuk knapper uit dan de grachten van Amsterdam. Geen kapotte bierglazen, geen afvalzakken, geen zwervers, en lekker rustig. Over een paar jaar is Zeeland de welvaartsprovincie van NL. Als je wat geld hebt koop je daar een vakantiehuisje, leg je je boot neer in een pittoresk haventje, en met een uur ben je weer thuis in je veel te drukke randstad woning.
Slippermeneer | 24-04-15 | 18:42
daar gaan de wortels niet stuk van, dus kun je 2 weken later weer.
Wat wel eens wil helpen is strooizout... maar daar wil een gemeente vooral op bezuinigen.
Slippermeneer | 24-04-15 | 18:42 Inderdaad. Da's echt compleet van de pot gerukt.
Laten we de verbranding van propaan en butaangas inzetten om onkruid plat te branden. Dat de wortels onder de grond niet doodgaan en het onkruid in kwestie er een week later weer staat doet er niet toe. #headdesk
Ik doe dat toch efficiënter in mijn tuin.
www.thisorganicprocess.com/wp-content/...
je mag nog wel laagrisicomiddelen gebruiken, maar staatssecretaris mansveld is al een jaar bezig om zo'n lijst op te stellen. en natuurlijk bemoeit europa zich hier ook mee, zodat je over een paar jaar weer moet overstappen.
In Groningen doen ze dat met de gasbrander
@Godsammekraken | 24-04-15 | 18:38
Zoals het de linkse goedmensch betaamt, zullen ze nooit zélf iets doen.
Alleen policor lullen en met het vingertje wapperen, daar hebben ze wel de energie voor.
Geef deze stadsvriend een onkruidbezem gemeente Goes!
Ik heb 50 liter Glyfosaat gehamsterd. De echte, die van 360g/l. Kom om in de Brabantmix. En kan een groothandel beginnen in Admire.
Men heeft hiervoor een superuitvinding gedaan. Het heet een stok:
www.gamma.nl/assortiment/gamma-onkrui...
Waarom zit de GroeneKhmer daar niet te pulken?
Toch prettig ja, als je daar aankomt als dobberneger op je vlot, dat het een beetje netjes is.
Zeg, dat zijn de moestuintjes van Jette Klijnsma.
Zeeuwen! Niet stuk te krijgen.
REAGEER OOK