In het kader van 'de participatiemaatschappij dat ben jij' publiceren we een noodkreet van een reaguurder. Een verhaal dat begint met een ernstige mishandeling en eindigt met een huisuitzetting van de mishandelde opa, de reaguurder en een jong kindje. Natuurlijk bieden we dan een platform voor deze smeekbede. Beste redactie, een kat in het nauw maakt rare sprongen en ik zit behoorlijk in het nauw! Schandpaal me of help me, maar alsjeblieft, doe iets! Afgelopen zomer werd mijn pa op klaarlichte dag door een waardeloos agressief stuk scootertuig met een hersenbloeding en een (tijdelijke)
halfzijdige verlamming het ziekenhuis in geslagen. Groot in het
nieuws, maar de dader is tot op heden niet gepakt. Eén werkdag voor dit gebeurde hoorden we dat na 40+ jaar arbeidsverleden zijn WW (bedrijf waar hij tot zijn 60e werkte ging failliet) was afgelopen. Die ene waarschuwingsbrief die in zo'n geval altijd gestuurd wordt is ergens bij PostNL zoekgeraakt. Voor mijn pa de kans kreeg om wegens herhaaldelijk falen in het vinden van een nieuwe baan, dan maar uit pure wanhoop een bijstandsuitkering aan te vragen, ging hij met loeiende sirenes per ambulance vanuit Amersfoort naar het UMCU.
Alle bureaucratie maakte het -aan de ene kant heel logisch, maar in ons geval tragisch- onmogelijk om dit voor mijn vader te regelen gedurende zijn opname in eerst het UMC en daarna de revalidatiekliniek. Daarbij mocht hij vanwege de locatie van zijn hersenbloeding niet belast worden met alles wat stress geeft. Zoals alle zaken over geld dus. Hij heeft hierdoor enkele maanden geen inkomen gehad en hierdoor liepen de problemen helemaal de spuigaten uit.
Ik huur namelijk met mijn vader een vrije sector huurwoning in Amersfoort á 986,15 per maand. Om dit te kunnen betalen vereist dit twee inkomens. De inschrijfduur voor een sociale huurwoning was nog niet lang genoeg. Zonder inkomen van mijn pa kon ik de vaste lasten niet dragen en er is een huurachterstand ontstaan. Omdat het al met hangen en wurgen ging vanaf de start van pa's WW stond er binnen de kortste keren een deurwaarder op de stoep. Die was naar de rechter gegaan en wij zijn bij verstek veroordeeld. Ik zal jullie de details voor nu besparen, maar uiteraard ligt het hele verhaal ter inzage klaar voor wie ons ook maar wil helpen.
Het komt er kortweg op neer dat de schuld, inclusief alle bijkomende extravagante deurwaarderskosten, is opgelopen tot een bedrag van 6.858,02. De gemeente Amersfoort doet niets, want die zijn dikke vriendjes met de verhuurder (De Alliantie, opgericht als corporatie voor sociale huurwoningen!). Op 10 december (morgen dus!) sta ik om 08:30 uur op straat met mijn zieke vader, mijn zoontje van 5 en mijn pleegdochter van 13.
Ik ben uitgenodigd om mee te doen in het o zo foute, maar daarom niet minder welkome programma van Talpa "
Geld maakt gelukkig". De opnames zijn 17-12, maar de deurwaarder weigert daarop te wachten, we MOETEN eruit morgen. Tenzij we bovengenoemd bedrag vandaag nog betalen. Ik kon het van iemand lenen en ik had de toezegging rond, maar die zijn last-minute (lees: gisteravond na 22:00 uur) afgehaakt na bangmakerij van de deurwaarder dat het toch allemaal niet zou helpen.
Ik help al jarenlang als vrijwilliger op eigen titel intensief vele mensen die problemen hebben met jeugdzorg en aanverwante instanties. Nu heeft de deurwaarder een zorgmelding gedaan bij BJZ. Ik raak mijn pleegdochter kwijt die hier net op school begonnen is en hier opbloeit na een enorm zware periode in haar leven. En ik dreig straks mijn eigen kleine mannetje te verliezen door de starre houding van de instanties. We raken onze spullen kwijt, want ik krijg het nooit op tijd ingepakt en de schuld zal met zo'n 5k oplopen in verband met de ontruimingsploeg.
Help ons alsjeblieft! Leen ons het geld en we betalen het tot op de laatste cent terug. Alsjeblieft..
Met vriendelijke groet,
Reaguurder Robin Hood
Reaguursels
InloggenFijn om te lezen dat ze geholpen zijn, veel sterkte en beterschap voor de man (opa) in kwestie.
Ben zelf 31 en heb al een beroerte en TIA achter de rug, 'gelukkig' niet door geweld verkregen.
Ik hoop dat die daders (en Rutten met z'n participatiemaatschijppij) hun verdiende loon krijgen! Vieszakken!
En aan alle donateurs.. Jullie houden de goede zijde van Nederland groot, help elkander en gij zult zelf het geluk vinden!
Triest ik ken het gevoel. Heb kind met handicap en ook hier dreigt opname gedwongen in instelling door achterstanden.
Heb vooralsnog meeste regelingen kunnen treffen maar als ik voor de kerst geen deell overmaak zitten we tegen oud en nieuw met alleen kaarslicht. Om over januari maar te zwijgen
Waar mag ik doneren? Ik wil hier graag een bijdrage leveren.
Onze eigen GS kerstverhaal, het lijkt erop dat alles gelukkig toch nog goed komt.
Voorstel: print alle tegels uit en hang ze als versiering in de boom :-)
@azrezrz | 11-12-14 | 06:30
Omdat Robin Hood een uitgebreide update naar de redactie heeft gestuurd, dat het bedrag gehaald is, ik zal het hieronder even plakken want het is niet geplaatst deze heeft ze ook op haar eigen FB gezet.
Beste redactie en allerliefste reaguurders,
Klef begin, maar we zijn echt superblij en overdonderd dat Geenstijl mijn smeekbede wilde delen en door alle positieve reacties, medeleven en donaties. Op dit moment staat de teller op een kleine 8.800,- (and counting, want hij verandert ieder half uur wel met een paar euro), dus stop met doneren alsjeblieft! Ik heb gisteren met mijn slaperige hoofd vol stress in de vroege morgen twee cijfertjes omgewisseld in het bedrag dat ik nodig had. Het was eigenlijk 8.658,02 (bewijs daarvan net mee naar de redactie gestuurd). Uiteindelijk is het toch goed gekomen, dus we houden zelfs nog een beetje over. Ook daar ben ik erg blij mee, want er zal nog wel een rekening komen voor de kosten van het kort geding van gisteren. Natuurlijk hoop ik dat mijn superadvocate Joancy Breeveld Belliot deze glansrijk wint en deze rekening de andere kant opgaat, maar we hebben inmiddels geleerd nergens meer vanuit te gaan.
Ik ben door de jaren heen vaker verbaasd geweest, dan wel onder de indruk, van de kracht van het roze leger, maar als je het dan zelf meemaakt, dan sta je toch even te kijken. Ons probleem is opgelost, ik heb voor het eerst in maanden weer een beetje fatsoenlijk geslapen (toen de adrenaline een beetje was weggezakt). Mijn vader staat nog te zwaaien op zijn benen van de spanning. Het zal wel wat meer tijd nodig hebben voor alle wonden geheeld zijn. Ik dank iedereen uit de grond van mijn hart, voor alles. Hoewel dankzij het kort geding van gisteren de ontruiming is uitgesteld tot minimaal de 17e december, is hij dankzij jullie allemaal helemaal van de baan. Op dit moment ligt er een verzoek aan de deurwaarder om ons (zwart op wit) het exacte bedrag te noemen wat betaald moet worden, want ze zijn niet consistent in hun communicatie daarover. Dit bedrag zal dan ook vandaag gelijk overgemaakt worden om voor eens en altijd van alles af te zijn.
Mijn pleegdochter is inmiddels niet meer hier en dat is ons grootste verlies. We houden van haar en ze hoort bij ons; dit was niet haar schuld en deze last had zij nooit mogen dragen. Gelukkig staat de deur voor terugplaatsing nog open en hoop ik oprecht dat we haar snel terug mogen verwelkomen. Verder hierover geen informatie vanwege haar privacy.
Tot slot. Er zijn ook exorbitant hoge bedragen (een paar keer 500,-) gestort. Ik wil benadrukken dat ieder bedrag ( 5,02 LOL) evenveel dankbaarheid oogst, ongeacht de hoogte. Maar als je 3.000,- stort aan een onbekende op basis van een smeekbede op Geenstijl, dan vind ik dat meer dan de moeite waard om dat apart te vermelden. Ik zou heel graag in contact komen met deze weldoener. Verder is nergens bij vermeld dat het om een lening gaat. Ik wil echter wel aangeven dat degenen die dit wel als lening bedoeld hebben mij ook kunnen contacten. Ik wil dan graag zien hoe ik zo spoedig mogelijk de schuld kan voldoen.
Dus nogmaals heel erg bedankt! Ik kan nu antwoord geven op de sinds vrijdag jl. dagelijks terugkerende vraag van mijn zoontje (5 jr.): Mama, wanneer krijgen we een kerstboom? en zijn gezichtje bij het nieuwe antwoord van vandaag snel! is onbetaalbaar. Dankjewel.
Robin Hood
Waarom is het rekeningnummer weggehaald uit het bericht?
Ik hoor net van Robin Hood,dat ze een update naar de redactie heeft gestuurd.
Zo, toch ook maar geprobeerd iemand een fijne(re) kerst te bezorgen.
Fien8651 | 10-12-14 | 12:26
In de eerste plaats succes met het hoger beroep.
Ik ken je zaak inhoudelijk niet dus lastig oordelen voor mij.
Het ging mij vooral om de beschuldiging van Robin Hood aan het adres van de rechter, dat diens belangen zouden zijn verstrengeld. Dat vind ik kinderachtig en aanmatigend, hoe rot de situatie ook zal zijn voor deze mede-reaguurder.
@Quattro Stagioni | 10-12-14 | 14:35
Dat is nou juist het probleem, deze lui vinden van zichzelf dat ze juist heel goed bezig zijn en krijgen dit ook bevestigd van hun collega's. Iemand van buiten heeft natuurlijk geen verstand van zaken en moet zich er vooral niet mee bemoeien. Zelfs na gerechtelijke uitspraak blijven ze volharden in hun eigen visie.
324 reacties. Ik dacht, dit moet interessant zijn. Gift overgemaakt (RABO-RABO). Succes Robin Hood!
Vroeger riep ik vrij snel "eigen schuld" maar zodra je zelf mensen van dichtbij kent die met de rechtbank, jeugdzorg of andere instanties te maken hebben gehad, piep je wel anders.
En hou een compleet dossier bij wat je later eventueel aan de kinderen kan overhandigen. Dan kunnen ze zien dat je echt je best hebt gedaan want ze zullen genoeg andere verhalen te horen hebben gekregen.
En mochten hier rechters, advocaten of jeugdzorgmedewerkers meelezen die heus wel van zichzelf weten dat ze af en toe gruwelijk fout zijn, denk aan die advocaten die niet naar de gezamenlijke kinderen kijken maar puur naar de wens van cliënt, rij jezelf aub kapot tegen de eerste beste boom!
Zelf nooit geld overgemaakt naar een goed doel. Vertrouw ze voor geen cent, en het laatste waar ik aan wil meebetalen zijn de vakanties van een of andere bestuurder van een 'goed doel' of erger, zoals de vuurpijlen van Hamas, die indirect haar eigen bevolking kapot maakt. Hier heb ik naar overgemaakt, aangezien ik weet dat ik hier kan bijdragen om iemand een gelukkiger leven te laten lijden, welke tegenslagen iemand meemaakt.
Fijne kerst en ik ben erg benieuwd hoe het zo afloopt, dus ben benieuwd naar een volgend bericht op GeenStijl. Groet een Delftse student.
@Robin Hood | 10-12-14 | 07:15
Heb je een update met wat je gekregen hebt tot nu toe of heb ik iets gemist ?
Fijn dat er een week uitstel is verleend, dat geeft mij in elk geval de mogelijkheid mijn steentje bij te dragen aangezien ik daar vandaag pas toe in de gelegenheid ben.
Sterkte en succes Robin!
En wat betreft de deurwaarder, echt onafhankelijk zijn die niet. Wie betaald, bepaald. En iedere keer dat een deurwaarder wat doet, is weer kassa voor henzelf.Dus aluminium hoed is zeker niet nodig voor mij.
Beste Martin, ik heb geen aluminium hoedje nodig. Heb helaas zelf ervaring gehad met de rechtbank. Ze mogen dan onafhankelijk zijn, het blijven wel gewoon mensen. Met hun eigen oordelen en vooroordelen en ook het maken van grote fouten. Heb in mijn zaak meegemaakt dat een rapport dat was opgesteld door een onafhankelijke door de rechtbank ingestelde specialist, in ieder opzicht, dus 100 procent, mijn zaak ondersteunde. Kat in het bakkie. Nee dus, uitspraak was verbijsterend, ook voor mijn advocaat. Rechter die normaal gesproken het rapport zou volgen, heeft dat compleet genegeerd en ook echt juridisch aantoonbare fouten gemaakt. Tja, het zijn net mensen. Dus, op naar hoger beroep.
Robin Hood:
deel eens met ons; kan jij iets van alle bovenstaande ellende die jouw ten deel valt toewijzen aan jezelf of is alles de schuld van anderen??
@ Robin Hood | 10-12-14 | 07:19
He jammer, maar geeft niet.
@ AsEl | 10-12-14 | 08:43
Herkenbaar patroon in NL in de 21ste eeuw. Verrot en vervormd van binnen en het stinkt uit alle gaten. Wanneer je het blootlegt gaan ze bijten, net als elke pathologische leugenaar die je ontmaskerd en ter verantwoording wil roepen.
Het gedrag, het beleid en uitkomst belichaamd niet de toegekende functie en consensus van diegene die zij claimen te vertegenwoordigen en waarvan zij de verantwoording voor rechtspraak naar zich toetrekken.
Dat is niet een incident maar regel, waarvan we dagelijks meldingen krijgen of zelf ondervinden.
Erkennen dat je fout zit is de eerste stap naar verbetering. Een gegeven dat stelselmatig wordt genegeerd door het OM zelf.
Oh, wacht.. er wordt op de deur geklopt.
@AsEl | 10-12-14 | 08:43
Maar zo werkt het helaas...
@Winfield | 09-12-14 | 16:44
"dreigden zelfs mij te gaan vervolgen omdat ik de telefoongesprekken met het OM op had genomen en dreigde online te publiceren inclusief alle details."
W.T.F?????
Geeft gelijk weer even aan hoe laag bij de grond jeugdzorg te werk gaat en hoe als er problemen zijn in een gezin die feitelijk niets met het kind te maken hebben te werk gaan, trekken onmiddellijk kind weg terwijl haar veiligheid absoluut niet in het geding was.
Halen ze het kind weg uit een omgeving waar het net aan het opbloeien was.
Dit is tegen alle belangen van dit kind in.
@ Oktoberfest
Voor stijlloze begrippen absoluut niet, sorry. Niet meer in ieder geval.
@ bokbier
Ik weet. Ik ken het klappen van de zweep, no worries. Ik heb geen sterke positie nu, dus formeel kan ik weinig. Dat roze leger waar je het over hebt is nu net 1 van de dingen waar men niet blij mee is. Omdat ik gezegd heb dat ik een pleegkind heb, ook al heb ik geen namen genoemd. Ook al staat mijn eigen naam er niet eens bij, maar mijn reaguurdersnaam!! (Waarvoor mijn dank aan de redactie, want die zijn zo aardig geweest om enkel die naam te noemen). Naam en toenaam wel verder in de opkliks, maar dat zijn details..
@Robin Hood | 10-12-14 | 01:29
Sterkte. Die hufters gaan je proberen te pakken op alles wat je doet, je proberen te stangen, bedreigen of verder onder druk zetten.... en ze gaan er nog wat bij verzinnen: gegarandeerd.
Dat baseer ik op eigen ervaring door een aantoonbare gelogen verklaring op mijn conto op een van de top drie beschuldigingen in iemands leven.
De weg met deze mensen is niet rationeel en ver van 'humanitair'. Ondanks goede wil, goede trouw, waarheid en/of verklaarbare feiten.
We horen morgen van je ;)
P.s. ben je nou lekker of niet?
Robin Hood | 10-12-14 | 01:29
Blijf nog vastbijten. Je hebt hier inmiddels een enorm roze leger verzameld, daarbij heb je nu ook nog eens de aandacht van een van NL's grootste weblogs. Je bent in ieder geval niet alleen en dat is alvast stap 1 nietwaar? Plus een paar duizend piek die je morgen op je bankrekening ziet verschijnen waarschijnlijk... (cumulatief, niet van mij)
Kleintje is thuis, pleegdochter vanmiddag opgehaald door jeugdzorg. De deur zit nog niet dicht zeggen ze, maar ik zal wel moeten knokken om haar terug te krijgen. Kind zelf en moeder willen haar hier, nu vader en BJZ nog overtuigen.. Een flinke domper na het uitstel via de rechter en jullie fijne bijdragen..
Fien8651 | 09-12-14 | 23:30
Ik zei niets over een punt. Dat was de poster onder me.
Maar punt is wel dat je volledig vertrouwd op het verhaal van Robin Hood. Een verhaal, en zeker in een geschil, heeft altijd 2 kanten, die van Verhuurder is de andere kant. En die kant kennen we niet.
De gerechtsdeurwaarder en de rechter zijn onafhankelijk en hebben geen enkel belang. Als je daar serieus aan twijfelt denk ik dat je er verstandig aan doet een aluminium hoedje op te zetten.
Wat ik zou willen weten:
Hoe is het nu met de kleintjes en met die melding?
@Oktoberfest | 10-12-14 | 00:06
Ja dat vraag ik mij dat de hele avond al af, is het nu een vent of een vrouw. Bovenaan staat er een foto, is ze dat? Goeie vraag , ben trots op je.
Nu, na de opzet van dit verhaal en de stroom van grote en kleine donaties en de uitstel van betaling steekt volgens mij nu toch de ultiem prangende vraag op: Is het een lekker ding?!?
@ Fien8651 | 09-12-14 | 23:55 Ik ken u niet dus F*ck *ff gek! Ik stort wat ik stort en kijk zeker niet naar mijn buurman, nicht!
@Fien8651 | 09-12-14 | 23:55
is wel goed, probeer mijn gelijk niet te halen, allemaal off topic gelul, hoop dat we Robin hebben kunnen helpen
en dat het goed komt.,
Zoals in de kerk bij de collectebus. Als jouw buurman daar dan 10 gulden instak, terwijl die heb minder breed had dan jijzelf, ga jij geen 1 gulden er in stoppen. Dus, als ik post dat ik E 40 heb gestort, wat ik ook gedaan heb, is het normaliter zo, dat anderen dan evenveel of meer gaan storten. Maar in de posten, of het commentaar zo u wilt, ben ik dat niet tegengekomen. En ik heb u opzettelijk fout neergeschreven met de naam met het woordje "nicht". Want u weet het niet.
Ich habe ess nicht gewusst, ik schrijf ook over de posten? Goed lezen. Wat er daadwerkelijk door anderen is overgemaakt en daar geen post over hebben geschreven, is voor mij natuurlijk onbekend. Bovendien schrijf ik er niet alleen over om mij figuurlijk een veer toe te steken, ook is het bewezen dat als mensen lezen wat iemand doneert, men meer geneigd is om hetzelfde of meer te schenken.
sorry, wachten is wacht voor al de taal freaks ;-)
@ LostSandWich | 09-12-14 | 23:05 dan wachten ik dit gewoon even af, het is alleen jammer dat het verloop niet gevolgd kan worden op een desbetreffende website.
Maar in bepaalde situaties kan je niet aan alles denken en grijp je de laatste strohalm voordat je aan praktische dingen gaat werken.
hoe weet jij wat de financiele situatie is van de anderen,
buiten dat zijn er veel mensen die niet opgegeven hebben wat ze gestort hebben, en hopelijk zijn er nogal wat die niet op hun borst kloppen zoals jij en zonder kommentaar
gewoon gestort hebben.Indien niet gaat Robin het niet redden met de toezeggingen van de reaguurders die het gemeld hebben. We zullen het resultaat morgen weten. Uiteraard kan ze geen stand van zaken geven zolang er nog steeds wat binnenkomt. Moeilijk om elke 5 minuten te melden , ik heb weer 10 euro.
Robin Hood | 09-12-14 | 16:50
Dat verhaal was heel duidelijk. Denk niet dat er bij mij alarmbellen zouden rinkelen, als het geld van april binnen was, dat dit alleen het vakantiegeld was. En maar 1 brief van het UWV. De post is de laatste jaren totale bagger. Nogal wiedes, echte postbodes bestaan niet meer, alleen onderbetaalde bezorgers, iedere dag een andere. Soms moet je zelf voor postbode spelen om de post in de buurt te bezorgen die op jouw eigen adres zijn gekomen.
Martin Bosma | 09-12-14 | 23:09
Nee, Martin, geen punt. Als een deurwaarder niet een betaling van E 500 registreert, die volgens Robin Hood aantoonbaar is gedaan, het bewijs daarvan aan de rechter geeft en de rechter in uitspraak verklaart dat die betaling er geenszins is geweest.......... De rechter hoeft geen band te hebben met de onroerend goed sector. Maar kan begrijpen dat Robin Hood dat uit emotie schrijft. Iets wat aantoonbaar is gedaan, dat laten zien en later in de uitspraak schrijven dat dit niet is aangetoond. Dan is de rechter gewoon een onbenul die zijn of haar werk niet goed doet. Dat is een punt.
Valt mij wel op dat ik blijkbaar als uitkeringstrekker tot nu toe in de posten, de hoogste schenking heb gedaan. Dat is een oude wet, de rijken blijven rijk door weinig te schenken, de armen hebben daar wat minder moeite mee.
@Martin Bosma | 09-12-14 | 23:09
punt.
De eerste zitting (uitstel) wonnen we met vlag en wimpel, echter in de vervolgprocedure troffen we een rechter die vast iets goed te maken had met de wederpartij, want die is 100% met de deurwaarder meegewaaid.
Robin Hood | 09-12-14 | 16:31
Tjonge jonge zeg.... De uitspraak past niet in je straatje dus is de rechter niet integer. Heb je hem gewraakt? Nee hè? Sorry hoor, maar hier haak ik echt af.
@BigShow | 09-12-14 | 22:49
Ongetwijfeld gaat Robin Hood met de stand van zaken naar buiten komen,ik ken haar als open,eerlijk en transparant.
Maar ik denk dat ze even moet wachten tot alle bijschrijvingen verwerkt zijn,sommige duren iets langer.
De stand kan ze eigenlijk pas morgen na 09.00 opgeven ,
dan weet ze wat er binnen gekomen is
@swift0321 | 09-12-14 | 22:19 dat maakt mij eigenlijk niet uit, wat ik wel graag wil weten is de stand van zaken.
@ azrezrz | 09-12-14 | 21:54
Dat is inderdaad de transparante oplossing.
@Robin Hood: Even voor ons beeld: tussen jouw vader (+ partner?), jijzelf (+ partner?), hoeveel inkomen komt daar nou binnen?
Ik zie dat je vrijwilligerswerk deed, stoer, maar hebben, jij, je eventuele partner en je vaders eventuele partner deze zomer nog een poging gedaan om het inkomen op te krikken?
@Robin Hood:succes toegewenst van een Badass met klein hartje..💖
Hopelijk ga je het redden met de hulp van iedereen hier.
www.gofundme.com/
Een aanrader!
Zo wordt het voor iedereen transparanter.
Wellicht nog een updateje met huidige saldo? Net 10 euro overgemaakt. Sterkte, zelf ook te vaak tegen bureaucratie aangelopen.
Goede actie hoor! En wat een zwitsalletjes!!! :)
Ook een klein steentje bijgedragen. Kleine moeite, hopelijk groot plezier. Veel sterkte en fijne feestdagen.
Het is onderweg!
Of een tientje per jaar aan de stichtongen met graaiers, of een tientje direct naar iemand zoals vocemstaand verhaal.
keuze snel gemaakt toch?
Ter verduidlijking: Amersfoort heeft nog iets van drie koffiesjops. De rest is al gesloten.
@Robin Hood
Hello plaatsgenoot. Wens je vader sterkte van me. Als politie (wat ik niet ben) zou ik de dader vooral in het coffieshop-circuit zoeken. Ik doe mijn donatie mede namens Willie Wortelanus. De lul.
@Tutanchamon | 09-12-14 | 19:13
Illegaal: geen huis, geen zorgverzekering,geen bijstand,
geen bijzondere bijstand, geen kinderbijslag, geen kindgebonden budget maar naar de noodopvang 47,00 euro leefgeld per week,mag je drie maanden blijven en dan word je geklinkerd. Vluchteling met verblijfstatus voor 5 jaar jaar krijgt dit wel.
Komt hopelijk spoedig een volledig op biomassa opererende ASN postduif langs met een bankbiljet.
Schuldgevoel afkopen, even goed voelen over jezelf? Meh. Dit is weer het zoveelste voorbeeld van wat een kutland dit is geworden. Je moet vooral geen brave burger zijn want 1 fout en je raakt alles kwijt. Voor de minder braven onder ons lijken er echter altijd eerste, tweede en derde kansen te zijn want slechte jeugd en het is allemaal de schuld van GeenStijl.
Maar het is ook mijn kutland. Laten we het weer een stukje mooier maken.
Daarnaast is dit (net geen 7K) een stuk behapbaarder dan bvb Syrie oplossen.
Go get them.
Robin Hood heeft hoofdzakelijk 2 problemen: hij heeft een Nederlands paspoort en is legaal in Nederland. Dan houdt alles op. Daar doen partijen als PVDA/CDA/CU/D66/VVD nu eenmaal niets voor. Tip: gooi je paspoorten weg en zorg als de sodemieter dat je als illegaal te boek staat. Welkom in het land waar miljoenen mensen al decennia op "fatsoenlijke" partijen stemmen. Sterkte aan deze mensen (kan niet helpen want ben zelf al kapotbelast).
Klein steentje bijdragen, sterkte en goede feestdagen!
@geilekuthoer | 09-12-14 | 18:34
vraag me wel af of het nut heeft om nu nog geld over te maken? ze moeten het vandaag betalen toch? dan is dat geld er nooit op tijd :(
Jawel want er is vandaag ene kort geding geweest,resultaat 1 week uitstel!!
-weggejorist-
lezen die mensen wel goed hoe dit verhaal in elkaar steekt of niet?
Deze mensen kwamen nog niet in aanmerking voor een sociale huurwoning! dan zit je al snel aan een veel te hoge huur!
Wat zijn de wachtlijsten ook al weer voor een huurwoning? Dat kan wel oplopen tot 7 jaar!
Ja je kan op een gegeven moment wel urgentie aanvragen, wanneer er een inkomen wegvalt, maar
1) waren deze mensen er wel van op de hoogte? en zo niet is dat dan hun schuld?
2) werd die man het ziekenhuis ingeslagen, is het gek dat je dan misschien andere prioriteiten hebt!
vraag me wel af of het nut heeft om nu nog geld over te maken? ze moeten het vandaag betalen toch? dan is dat geld er nooit op tijd :(
ik hoop dat ze een weldoener vinden in de buurt, die ze dat geld leent
Heb t ook niet breed, maar zal zeker wel wat overmaken. alle beetjes helpen en dat hoeft dan niet terug
Dank u Klier. Ik had na een lange dag van noeste arbeid even geen zin om alle 270+ reaguursels door te spitten of even te googlen.
Zo, reaguurdersplicht voldaan!
@Halveneger | 09-12-14 | 16:17
Nou geloof mij als het een moslim/getinte was dan had het waarschijnlijk niet eens op GS gestaan.
Ruud Hazes8197 | 09-12-14 | 17:26
Seven 14.16 uur.
Alle kleine beetjes helpen. EUR 5 overgemaakt. En eh, ook als het een lulverhaal blijkt, die vijf pop mis ik niet.
Zo, maar even een half uurtje langer werken en een paar centen overmaken. Er gaat in ieder geval geen graaiende directeur van een NGO met je geld er vandoor. Het beste goede doel van 2014 dit.
@ malawi | 09-12-14 | 16:46
Tot gisteravond stond er iemand anders garant voor de betaling. De afspraken lagen er al een poosje concreet. Mijn ex-schoonouders hebben zich gek laten kletsen door de deurwaarder. Gisteren geen geld betalen leek te betekenen dat er morgen een ontruiming plaats zou vinden en daarmee strijken ze uiteindelijk 5k extra op. Voor wat betreft het op basis van onjuiste en onvolledige informatie verstrekken aan mijn ex-schoonouders is de missie geslaagd. Nu hebben ze zichzelf ermee, want ze hadden gisteren al dat hele bedrag op hun rekening kunnen hebben staan. Nu moeten ze daar een paar dagen langer op wachten en kunnen ze fluiten naar het geld dat de feitelijke ontruiming op zou gaan leveren.
Enne, dat engeltje, dat was er niet 1!! Dat waren alle ruimhartige reaguurders die zich ons lot aantrekken, aangetrokken hebben of in de toekomst etc.
Niet lullen maar poetsen joet gegireerd.
-weggejorist-
@ Don Bomgordello | 09-12-14 | 16:43
Dat was het deurwaarderskantoor: Jongerius gerechtsdeurwaarders. Dhr. Post ofzoiets.
Sickstyle | 09-12-14 | 16:25
Het zit iets anders dan je nu denkt. Toen mijn vader 3 jaar geleden in de WW kwam, golden er andere regels. De duur van je WW werd gedurende de WW bepaald. De einddatum kreeg je dus niet van tevoren te horen. Dat is recentelijk veranderd. Er is welgeteld 1 brief gestuurd door het UWV en wel in maart dit jaar. Zijn WW zou stoppen in april. Echter is deze brief nooit aangekomen (dit gebeurt overigens ook met verjaardagskaarten, dit is reeds een jarenlange klacht bij PostNL). Omdat pa in april gewoon nog geld kreeg, zijn er geen alarmbellen gaan rinkelen. Dit bleek achteraf zijn vakantiegeld te zijn. Ongelukkigerwijs verschilde dit bedrag nauwelijks van zijn vierwekelijkse uitkering, waardoor hem niet is opgevallen dat het geen reguliere betaling was. Toen er eind mei geen geld binnenkwam is hij gaan bellen. Hij werd op vrijdag 6 juni teruggebeld dat zijn WW inderdaad gestopt was. Daar zat het pinksterweekend tussen en op dinsdag 10 juni werd hij het ziekenhuis in geslagen voor hij naar de gemeente kon gaan. Omdat de WW inmiddels al langer gestopt was, was het ook niet mogelijk om hem via het UWV in de ZW te krijgen.
Dat we in eerste instantie bij verstek veroordeeld zijn is niet onze schuld. Toen mijn vader nog doodziek in het ziekenhuis lag zijn we iedere dag daar geweest. De deurwaarder schijnt aan de deur geweest te zijn en zegt mij in persoon een dagvaarding overhandigd te hebben voor de zitting. De dag die hij aangeeft was ik echter de gehele dag (bewijsbaar) niet thuis. Schiet mij maar lek..
Dus ja, mijn pa had zelf beter na moeten vragen wanneer zijn WW zou stoppen, vooral omdat we weten dat post niet altijd aankomt. Dat verwijt ik hem dagelijks in stilte. Ik heb echter de deurwaarder en verhuurder gebeld dat we niet konden betalen en waarom niet en daar leek begrip voor te zijn. Tot we dus een vonnis kregen. Daarna veel afspraken gemaakt, betalingen gedaan met de belofte dat er dan geen ontruiming zou volgen en telkens deed men het toch. En de kosten stapelen zich uiteraard maar op. Als ze 2 keer per week á 92,25 een bevel komen betekenen, dan kan ik betalen tot ik een ons weeg, maar dan ga ik er natuurlijk nooit uitkomen.
Robin Hood | 09-12-14 | 14:42
Waarom heb je in godsnaam zo lang gewacht met aan de bel trekken?
Morgen had je huis ontruimd moeten zijn en pas vandaag verwacht je hulp van gs?
Meid, jij hebt een f*cking engeltje op je schouder gehad, omdat je die week uitstel gehad hebt, voor de rest raad ik je aan om het nog eens zover te laten komen want de volgende keer zijn ze niet zo coulant meer.
Ik vroeg eerder ook al of er een paypal doneer mogelijkheid was. Zo ja dan zal ook ik wat doneren.
Ik voel me enigszins verbonden met je verhaal. Ik kreeg bijna 3 jaar geleden inmiddels alweer een baksteen tegen mijn hoofd gesmeten van een of andere onverlaat die het vervelend vond dat ik hem aansprak op zijn in mijn tuin poepende hond. Gevolg: dikke schade aan mijn gebit, telefoon die stuk ging en een gat in mijn broek en knie doordat ik knockout tegen de vlakte ging en viel. En omdat ik me niet meer veilig voelde ben ik ook nog eens verhuisd, hetgeen ook veel geld koste.
De dader is wel opgepakt maar na 3 uur en verhoor weer vrijgelaten en het OM ging / gaat niet over tot vervolging. Toen ik naar het OM ging bellen om te vragen hoe dat zat werden ze op den duur boos op me en dreigden zelfs mij te gaan vervolgen omdat ik de telefoongesprekken met het OM op had genomen en dreigde online te publiceren inclusief alle details.
Vervolgens had ik een akkevietje met een BOA hier voor mijn deur, ik maakte een cynische en sarcastische opmerking, die ik moest bekopen met een arrestatie in mijn eigen woning door tig agenten die binnen 5 minuten in 2 busjes paraat stonden. Toen er een tijd terug werd ingebroken en we de daders betrapten en 112 belden, duurde het meer dan 50 minuten voor er een auto met 2 agentjes aankwam.
Zo ziek is dit land! En daarom voel ik me verbonden met je verhaal en wil ik graag via paypal doneren indien de mogelijkheid er is.
Pay it forward.
Ik heb ook wel eens in de stront gezeten. Al is het alleen maar dat je weet dat je gesteund wordt, betekent al veel.
Ik hoop en weet zeker dat je er wel weer uitkomt. Gewoon volhouden.
Verder zou ik graag willen weten hoe die sneue zak heet die je bij jeugdzorg erbij heeft gelapt. Want dat moet echt van tafel.
@DataValue
Niks doen, daar help je een ander pas echt mee.
@sickstyle | 09-12-14 | 16:25
Nogmaals het zij zo, dingen zijn fout gegaan en daar is al genoeg over geschreven. Je bent niet de eerste bijdehand die denkt te weten hoe in mekaar zit Maar je doneert of niet, jouw keuze maar loop verder niet te zeiken.
Allemaal zo zo zo zo zooo onwijs bedankt! We zijn er nog niet, maar wel op een hele goede weg.
Op de vragen en opmerkingen over advocaten enzo: ik heb een kei van een advocate, zij kan echt wonderen verrichten. Joancy Breeveld Belliot van advocatenkantoor Zeeburgerdijk in Amsterdam. Die verdient sowieso een hele dikke pluim. Deinst nergens voor terug, erg scherp en een goed hart. Dat zie je niet overal meer. Ik ken haar al een paar jaar en stuur altijd mensen naar haar door die ik help met hun eventuele problemen met jeugdzorg en aanverwante instanties.
Ook nu is zij gelijk bij het eerste teken van onraad in onze zaak gedoken. De eerste zitting (uitstel) wonnen we met vlag en wimpel, echter in de vervolgprocedure troffen we een rechter die vast iets goed te maken had met de wederpartij, want die is 100% met de deurwaarder meegewaaid. Voorbeeld: ik had een betaling van 500,- gedaan. Dit werd door de deurwaarder niet meegenomen in het overzicht van gedane betalingen. Een betaalbewijs meegestuurd naar de rechtbank. Rechter zegt ter zitting: ik zie het voor me liggen nu. Deurwaarder: ik kan dat bedrag niet bevestigen. Later in de beschikking: er is geen betaalbewijs overgelegd van die betaling van 500,-. Alsof het niets is... Er is uiteraard hoger beroep aangetekend, maar dit heeft geen schorsende werking, vandaag vandaag het kort geding en de smeekbede om ons te helpen aan Geenstijl (waarvoor mijn eeuwige dank!)
Hierbij een donatie toegezonden. tien euro, alle beetjes helpen om die jakhalzen van je af te schudden.
Ten eerste het is schandalig wat zijn vader overkomen is maar ik zet toch echt even grote vraagtekens met het handelen van zijn zoon.
UWV stuurt meerdere post met betrekking to beëindiging WW uitkering ter aanloop van de dag dat dit gebeurd, maanden van te voren. Ook hoor je zelf deze datum te weten bij aanvraag procedure etc etc. Vaak gebeurd dit maanden van te voren. Tevens hoor je toch zelf op je bank rekening te kijken elke maand. Gezien wat er is gebeurd kan ik dit nog enigszins accepteren. Inmiddels is je vader al zo oud dat het me lijkt dat je hem onder toezicht stelt en zijn financieren regelt door zoon zelf of een vertrouwenspersoon. Ook wanneer zo iets ingrijpend gebeurd lijkt het mij dat je al deze zaken vol op springt om zoveel mogelijk last te ontzien van je vader..
Zoon is niet opkomen dagen bij een kanton rechter waar hij dit ook had kunnen uitleggen. Rechters zullen vanwege deze overmacht en andere omstandigheden gewoon respijt geven en de mogelijkheid om de woning te behouden met een flexibel afbetalings-plan. In plaats daarvan ontduikt meneer zijn verantwoordelijkheden en daar wordt je in NL heel zwaar voor gestraft. Nu puntje bij paaltje komt moet er eens geholpen worden. Het staat duidelijk in de vereffeningen dat men gewoon moet opkomen dagen bij de zitting en daar zelf de rechter kan toe spreken om zijn verhaal en reden voor niet betalen van de huur op te geven. We leven in een sociaal land en ook mijn moeder heeft in tranen een kanton rechter moeten uitleggen waarom zij de huur van haar sociale woning niet kon voldoen net na de millennium wisseling wegens redenen die niet haar toe doen waren.
Ik vindt dit een vrij apart verhaal.
50 euro uit Dubai. Via mijn NL rekening dan.
En wie niet wil geven, maar wel wil zeiken; krijg alsjeblieft een vet hart. Doe eens iets goeds voor een ander. Denk aan de kids.
Axnozum | 09-12-14 | 13:18
JA! Wat is het saldo momenteel? dan kunnen we onszelf nóg beter bevlekken over hoe goed en medelevend we wel niet zijn..
Vraag: Weten we wel zeker dat Robin Hood geen Marokkaanse incl. hoofddoek is?
DataValue | 09-12-14 | 13:
Wat maakt het nu weer uit wat haar afkomst is... En zoals roze_bril al zei, het helpt het bedrag te noemen. Dan weten anderen waar we ongeveer op staan, hoeft niemand zich schuldig te voelen als er niet, of minder gedoneerd is omdat het toch de goede kant op gaat enz..
Hier ook namens mij een donatie sterkte
Ik hoop dat het eg lang scrollen is morgen , ook wel weer eens anders, paar honderd bijboekingen, wellicht meer.
Storting gedaan ivm tegemoetkoming in de extravagante deurwaarderskosten.
Babels toren | 09-12-14 | 15:47
+100 kudos
@Babels toren | 09-12-14 | 15:47
:)
@Robin Hood | 09-12-14 | 14:42
"extravagante deurwaarderskosten" moet trouwens "exorbitante deurwaarderskosten" zijn anders stel ik me voor dat hij met groot roze spandoek en knipperende neonverlichting een prijslijst meedraagt en dat zal best wel niet.
Robin Hood, ga als de donder naar een schuldhulpverlener-
instantie, weet uit ervaring dat er heel veel mogelijk is.
En laat je niet uit het veld slaan door deurwaarders.Laatst ging er eentje falliet in onze Gemeente, vond dat heel grappig.
Ze vertellen nooit in prive dat ze dit werk doen.Ben er
nog nooit eentje tegen gekomen op een feestje of iets dergelijks die vertelde dat hij/zij deurwaarder is
@Robin Hood | 09-12-14 | 14:46
Tis met plezier gedaan maar gebruik dit dan wel om de juiste keuzes te maken en je zaken op orde te brengen. Ow en als er wat over is, oliebollen voor allemaal.
10 euro is onderweg. Wil binnenkort wel een update. Fijne feestdagen.
* Graag een paypaladres zodat Anonymous Canada ook een flinke bijdrage kan doen.
25 eurootjes doorgesluisd, heel veel succes met die verdomde deurwaarders... verschrikkelijk om te zien dat dit land de regeltjes zo strak aantrekt dat de mensen die tussen wal en schip vallen totaal niet kunnen worden geholpen...
Geld is overgemaakt.
Mooi dat ze uitstel hebben gekregen.
Hopelijk krijgen ze het nu nog bij elkaar.
Eigenaar_IJsland | 09-12-14 | 15:00
Neen!
Geld overmaken naar vrienden, familie en bekenden is kosteloos inclusief het ontvangen daarvan.
(Graag eerst je huiswerk doen).
Klier van Bartholin | 09-12-14 | 14:59
Na aftrek van zo'n 5% provisie. Is een bankrekening toch goedkoper.
Robin Hood | 09-12-14 | 14:42
Goed zo, geeft even rust.
En open een Paypal-rekening, giften zijn dan snel en gemakkelijk te ontvangen.
Jongerius incasso gerechtsdeurwaarders
www.markteninholland.nl/archives/klach...
Hier het fijne deurwaarders kantoor wat deze zaak behandeld
Pouline | 09-12-14 | 13:59
Sinds Pieter Storms en het TV Programma Breekijzer zijn die wandelende maatpakjes niet zo stoer meer als de zaak in de pers ligt. Het kan de deurwaarder zijn die terugkrabbelt, maar ook de gemeente of de woningbouwvereniging.
Sorry Joris, dubbelpost.. Scusi
Volgens de website van de rabobank komt het geld van een andere bank (zoals mijn abn), overgemaakt na 13.00, pas de volgende werkdag aan. Desondanks 7,50 aan feelgood kerstgeld overgemaakt. Use it wisely.
-weggejorist-
Update is net verzonden naar de redactie, iedereen: wauw! Superbedankt, alleen de steun is al onbetaalbaar. Ik hoop dat de redactie de update wil plaatsen. We hebben in ieder geval een week uitstel gekregen in het kort geding dat vanmiddag bij de rechtbank in Utrecht diende. De rechter meent een week nodig te hebben om een beschikking te formuleren, dat is de tijd die we hebben om dit te regelen. Zodra de gehele vordering alsnog voldaan wordt voor de deurwaarder opnieuw op de stoep staat om te ontruimen, dan is er niets meer aan de hand en mogen we gewoon blijven.
@ Enne het uitstel, komt imho door kort geding bij de rechtbank te Utrecht.
seven | 09-12-14 | 14:16
Klopt
Wat een zielig verhaal, met veel toevalligheden die allemaal buiten de eigen schuld lagen. Yeah right. Te vaak gehoord dat brieven kwijt raakten. En hoe kom je aan zo'n hoge schuld in die tijd? Ik zeg altijd: schulden worden niet in je beurs veroorzaakt maar tussen je oren. Leer vooruit denken en de tering naar de nering zetten. En je post openmaken.
Pouline | 09-12-14 | 13:59
Anoniem? Hier in het gelinkte artikel staat alles i.imgur.com/6K7JpqR.jpg en hier het bericht over zinloos geweld www.telegraaf.nl/binnenland/22751058/_... . Enne het uitstel, komt imho door kort geding bij de rechtbank te Utrecht.
@GroenePiet | 09-12-14 | 13:53
Youp?? Dit is Geenstijl, niet de juiste plek voor jou om een try-out te doen.
@omwenteling | 09-12-14 | 09:34
Ik deel op zich uw punt maar de woontoestand voor de betrekking van deze asociale dure huurwoning staat niet in het verhaal beschreven. Wat er wel in beschreven staat is dat er veel te weinig goedkope huurhuizen zijn.
Waarom?
Woningkartel. Zo simpel is het.
Zonder de woningkartel hadden deze mensen niet of veel minder in de problemen gezeten.
"Een deurwaarder die tegen iemand die je wil helpen door alle schuld te betalen, zegt dat "het allemaal toch niets helpt?". Heel bijzonder.
Martin Bosma | 09-12-14 | 13:53 "
Dat bedoel ik. Ik denk dat Robin wat dingetjes weg heeft gelaten. Zoals ik al zei, een deurwaarder wil gewoon zijn geld, die gaat een potentiele geldschieter echt niet ontmoedigen zodat hij eens lekker een huis kan ontruimen.
@Pouline
Jup. Dat kan. Wat is uw punt precies? Nooit wat geven, want stel je voor dat er nog meer mensen om je centjes bedelen? Mag een mens tegenwoordig niet eens meer hypocriet zijn?
ZI | 09-12-14 | 13:47
Ik zou inderdaad nooit geven aan een anonieme bedelaar op internet. Je kunt het verhaal niet checken.
En tadaa, Robin Hood heeft 'opeens' een week uitstel gekregen. Terwijl het allemaal hopeloos was en de deurwaarder bijkans op de voordeur aan het bonken was.
@bovenste_plank | 09-12-14 | 12:09
Natuurlijk zijn er veel dingen fout gegaan.Maar ik werk in de schuldhulpverlening en ben budgetcoach en weet daarom maar al te goed dat de problemen over het hoofd kunnen groeien en men niet meer adequaat reageert.O.a door het niet meer open maken van de post, uitstelgedrag ,
kop in het zand, zo werkt het vaak. Geef nooit geld, het hek zou in mijn geval van de dam zijn, maar deze keer doe ik mee , omdat ik reaguurder ben en we niet de klootzakken zijn zoals wel eens beweerd wordt.
Dus vandaag Rabo- Rabo
Wat vreselijk vervelend voor Robin en zn familie enzo.
maar ja:
Kan ik ook ergens cashen, mijn vader heeft al 13 hersenbloedingen gehad (72 jaar oud)en heeft nog een 21 jarige zoon thuis zonder werk of uitkering waarvoor hij tot zn 27ste moet betalen. Ikzelf zit al in de schuldhulp en heb maar 200 euro voor een maand, daarvan tank ik ook nog benzine om mijn vader naar het ziekenhuis te rijden en de parkeergelden te betalen van het oogziekenhuis en van het gewone ziekenhuis.
Wij leven met 3 man van 1800 euro inclusief 2 huizen en een auto. Te weinig ruimte op 3 in 1 te doen.
Wie heeft er werk, met vervoer, voor mn halfbroertje hij kan niets anders dan vakken vullen. Hij heeft geen inkomen en 6000 euro schuld van school.
Feit is Gastarbeiders hebben alles verneukt.
Als ik nu ga werken, helaas mag dat niet, ik ben 46 krijg ik 1300 euro per maand. Ik had 1800 bij mijn laatste werkgever met dank aan Gastarbeiders.
Vind je het gek dat mensen psychisch in de war thuis blijven zitten...
WTF is er in 7 jaar met ons land gebeurd.
Een deurwaarder die tegen iemand die je wil helpen door alle schuld te betalen, zegt dat "het allemaal toch niets helpt?". Heel bijzonder.
@Pouline
Jup. Dat kan. Wat is uw punt precies? Nooit wat geven, want stel je voor dat er nog meer mensen om je centjes bedelen? Mag een mens tegenwoordig niet eens meer hypocriet zijn?
Frans1156 | 09-12-14 | 12:24
Schenkbelasting is nul / nihil als het meerdere kleine bedragen van verschillende mensen zijn. Gaat per schenker. Alles onder de 2000,- is vrijgesteld.
'De algemene vrijstelling is 2.092. Krijgt u in 1 jaar schenkingen van verschillende personen? Dan geldt voor iedere schenking dat u tot 2.092 geen schenkbelasting hoeft te betalen.
Een vrijstelling geldt per schenker. Schenkingen die u in 1 jaar krijgt van verschillende mensen, hoeft u niet bij elkaar op te tellen. ' www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect...
@DataValue | 09-12-14 | 13:31
Nee, daarover klagen. Dan ben je pas een echte held. Prima als je niks wilt overmaken even goede vrienden. Maar je gaat nu de andere kant op raaskallen.
Ik zal je nog even iets anders vertellen. Nl. de reden waarom ik het er neer heb gezet. Dat is nl. niet om mezelf te bevlekken, want niemand zal mij hier ooit kennen. Dat is omdat de kans groter maakt dat anderen ook storten. Nou puber, weet je dat ook weer.
Is er ook een rekeningnummer van de verhuurder bekend? Daar moet het geld uiteindelijk toch naar toe, dus efficienter om rechtstreeks over te maken.
Axnozum | 09-12-14 | 13:18
JA! Wat is het saldo momenteel? dan kunnen we onszelf nóg beter bevlekken over hoe goed en medelevend we wel niet zijn..
Vraag: Weten we wel zeker dat Robin Hood geen Marokkaanse incl. hoofddoek is?
Marie Tiem | 09-12-14 | 12:26
Wat ik van haar via DM ( mobile.twitter.com/TamaraWulffele/sta... ) heb begrepen is dat ze inmiddels wel weer 2 inkomens hebben, gaat puur om de achterstand aangedikt met incassokosten (tip, wetten.overheid.nl/BWBR0031432/geldigh... die 10% - 15% maximaal mag zijn incl alle blabla kantoon/aanmaning etc kosten, wordt vaak overtreden, laat advo bezwaar maken ).
De WW van nu bij haar inwonende en revaliderende pa (60+) is door gedoe met bovengenoemde formulieren die de neergeslagen 60+er liggend op de IC niet direct kon invullen en zodoende niet omgezet in een ww-vervolguitkering. Las in de draad ook iets over recht op ziektewettegemoetkoming. Ergo, de opa van 60+ dokt z'n hele leven werknemerspremies, maar als er recht op is moet je n halve (en zeker niet bewusteloze) jurist zijn. Zij, z'n dochter heeft zelf 2 kinderen waarvan een pleegzoon en mocht zoals je in t topic staat niet de aanvraag v vervolg-ww namens haar pa doen. En imho heeft ze meer ervaring met mensenwerk dan met papierwerk.
bah, vies dit.. Iedereen die hierboven vol lof over zichzelf zit te vertellen hoeveel hij overgemaakt heeft is een droeftoeter!
LostSandWich | 09-12-14 | 13:11
Dat is fantastisch voor haar. Dat maakt de kans wat groter dat het gaat lukken, want overboekingen tussen verschillende banken gaat meestal niet bepaald á la minute.
Hopen dat het lukt!
25,25 overgemaakt vanuit het verre oosten.
kinderen horen niet op straat maar bij een moeder....
25 overgemaakt. Robin, ik hoop dat je iedereen hier op de hoogte wil blijven houden, wil graag weten hoe dit verhaal verder gaat. En als er meer problemen opduiken dan denk ik dat er naast mij een hoop andere reaguurders zijn die willen helpen.
@ Ik hoor net dat Robin Hood een week uitstel heeft gekregen tot de uitspraak, ze zal straks ongetwijfeld zelf verder updaten!
Kleine donatie gedaan. Tuurlijk, er zijn mensen die door eigen schuld in de problemen raken. Het is in Nederland helaas ook zo dat je met een beetje pech, ondanks hard werken en goede bedoelingen, door instanties snoeihard onderuit wordt geschopt. Tenzij je tot een van de bekende knuffeldoelgroepen behoort. Hard werken en goede intenties zijn dan niet eens relevant om wel hulp te krijgen.
Instanties lijken helaas vooral gevoelig voor personen en bevolkingsgroepen die heel hard klagen, goed kunnen zeuren en precies weten waar, hoe en wanneer er "gratis geld"te halen valt. Spijtig genoeg zijn er ook veel (en steeds meer) individuele gevallen waarin iemand juist de sjaak is omdat hij/zij van goede wil is en eigenlijk liever zelf zijn eigen boontjes zou doppen. Pech hebben kunnen we allemaal...
Mocht het inderdaad zo zijn dat mevrouw Robin Hood altijd klaar heeft gestaan voor anderen: dat verdient respect en een beetje steun! Doe eens niet als instanties en help eens iemand, als dat nodig is/lijkt. Of moet het een zeldzaamheid worden als mensen voor elkaar klaar staan? De tijd dat IEDEREEN in Nederland het goed kon hebben als ie daar zijn best voor deed is echt voorbij.
ZI | 09-12-14 | 13:03
"Je kunt ook gewoon even je mobiele bank appje aanzwengelen en een 10tje die kant op doen.
Ja en morgen staat ome Henk op de stoep en de dag erna tante Sjaan.
Dit soort types zal altijd blijven bestaan, geen spaartegoeden, wel de nieuwste mobieltjes en de kids ontzettend veel speelgoed, nieuwste van het nieuwste en uiteraard merkkleding. Die leren het alleen op de harde manier.
Typisch trouwens dat ze in Utrecht zit, dacht dat ze haar spullen in moest pakken?
is er een paypal doneer mogelijkheid?
Tuurlijk geweldig om nu hier bijdehand te gaan lopen roepen welke opties er nog zijn om dit naderende onheil af te wenden. Je kunt ook gewoon even je mobiele bank appje aanzwengelen en een 10tje die kant op doen. Wie weet wat er gezamenlijk nog mogelijk is.
@Aproximaal | 09-12-14 | 12:59
Robin Hood is momenteel in Utrecht, dit zal ze ongetwijfeld doen zodra ze weer thuis is.
Doe eens update plaatsen over de tussenstand redactie, Robin of moeder
Je kunt altijd nog op het Viva Forum gaan bedelen, daar schieten dergelijke bedeltopics ook als paddenstoelen uit de grond. Ze hebben één ding gemeen: alle bedelaars hebben hun kop in het zand gestoken. Oh ja, nog eentje, allemaal zijn ze alleenstaande moeder en is de vader uit het zicht.
Anyway, hopelijk voor de kinderen komt er een oplossing, als het even kan ook voor de langere termijn want dit is gewoon kansloos.
Photto kan wel invoelen wat het is om in zo'n situatie te zitten en er is veel moed voor nodig om een stap als deze te zetten. Dit is heel hard bukken. Half overspannen en geen greintje trots meer over. Sterkte. Helaas niet meer dan een tientje die kant op.
Twee Euro overgemaakt. Hopelijk gaat ons dit samen lukken.
oke ik heb ook gedoneerd, niet omdat ik veel heb maar omdat ik het op dit moment beter heb dan degene die morgen op straat kan staan. En sorry dat ik dit erbij schrijf : ik geloof heilig dat jezelf een hand hebt in de wegen die je bewandelt, de situaties waarin je geraakt zijn een gevolg van de keuzes die je maakt. Zo simpel is het. Ook al raak je je werk kwijt, zolang je jezelf niet kwijt raakt kun je en moet je verder.
@jean9 | 09-12-14 | 12:35
Ben jij nu oprecht boos of raaskal je zo onder invloed van een ochtend kratje??
Al veel langer tijd om met de hooivorken al die waardeloze politici uit te roeien. Heb geld overgemaakt. Sterkte!
Ze soledad, zit niet te zeiken, doneer gewoon. En trouwens als ze asielzoekers binnenhalen krijgen ze daar ook wat voor. Want er op uitgaan en varen zoals vroeger, koloniën inlijven en plaatselijke bevolking uitmoorden voor rijkdom moet vandaag de dag beter gemaskeerd worden als het al lukt. Binnenwandelen op andermans terrein onder het mom van "het evangelie brengen" ammehoela en dan Nationale Helden die in feite vrouwenverkrachters en kindermoordenaars opsommen... en dan wou je klagen over jullie gestolen rijkdom.... ROT TOCH EEN END OP
@Marie Tiem | 09-12-14 | 12:26
De situatie is inmiddels wel degelijk gewijzigd,vader heeft nu inkomen, dochter heeft ook meer inkomsten inmiddels.
Dus achterstanden worden niet groter ergo er is aflossingscapiciteit.
Wat er niet is menselijkheid bij de woningbouw op dit moment omdat de menselijke maat bij dit soort instanties ver te zoeken is.
Liever helpen ze mensen verder de shit in lijkt het wel en balen ze er niet om dat in dezelfde straat 3 huizen leeg staan van de zelfde woningbouw waarvan de huur dus 300 euro lager is.(precies dezelfde huizen dus)
Wellicht is het bestemmingsplan gewijzigd voor de straat waar Robin Hood woont, aangezien er woonruimte voor asielzoekers vrij gemaakt moet worden uit Syrie of misschien willen ze er Ebolapatienten in huisvesten.
Ok, overboeking done.
Hopelijk is dit voldoende steuntje in de rug om de zaken weer op de rails te krijgen.
Sterkte
Als ik vanavond thuis ben zal ik mijn steentje bijdragen.
Vroeger, was alles... Ach laat ook maar.
Zojuist wat geld overgemaakt. Hoop dat het mag baten.
@seven | 09-12-14 | 12:25
Ja dat is de realiteit in Nederland protocollen en procedures, menselijke maat wat is dat!!
Ook wat overgemaakt. Maar dan meer uit symphatie met haar vader en haar kinderen want dat ze zelf ook flink wat steken heeft laten vallen is wel duidelijk.
En uit dat huis moeten ze toch ook per direct anders zitten ze over een paar maanden met precies dezelfde schulden.
-weggejorist-
Dus je ligt als slachtoffer van een geweldsmisdrijf verlamd en met beroerte cq hersenbloeding in het ziekenhuis en de instanties draaien je inkomen naar nul omdat toen je halfbewusteloos op de ic lag niet tijdig een formulier kon invullen. Kafkaësk.
Onimiddelijk juridische hulp zoeken, stappen staan hierboven al beschreven.
Meeste banken hebben 1 dag verwerkingstijd nodig en morgenochtend als je niks doet staat er een ploegje voor je deur.
Verder is woonkostentoeslag misschien een optie
Bijdrage overgemaakt , ik hoop dat je het redt voor morgen.
PS, voordat e denkt dat ik het hele bedrag heb overgemaakt, het gaat om 50,- euro.
Wat een bovenstaande reageerder hier ook schrijft, hou er rekening mee dat je belasting oer giften moet betalen. En, zoek vandaag een advocaat, want het meeste geld van donaties zal pas morgen binnenkomen. Ik ben bang dat dit verhaal te laat gepost is.
@bovenste_plank | 09-12-14 | 12:09
"En regel urgentie bij woningstichting etc. ivm snel verkrijgen huurwoning".
Wanneer je wegens betalingsachterstanden je huis uitgezet bent dan is de kans dat je een urgentie krijgt in de meeste gemeenten in dit land *nihil* want je wordt als "verwijtbaar dakloos" beschouwd. Zo hard is het systeem over het algemeen (en niet geheel onterecht, recidive is een veel voorkomend fenomeen bij dit soort zaken, maar dat terzijde).
We leven in een wantrouwig land. Hoe dat zo gekomen is? Tja...
Puntje bij paaltje; meneer heeft de belangen van zijn zieke vader verkwanselt en komt hier bedelenen. De enige reden om geld te geven is omdat arme vader niet het slachtoffer hoeft te zijn van zijn onoplettende zoon.
Menalaus | 09-12-14 | 09:45
Als je daar totaal geen ervaring mee hebt kan ik me voorstellen dat dat vergeten wordt. Meer als 'dat doe ik nog wel'. Vooral als je vader half verlamd in het ziekenhuis ligt.
Ik heb een kleine donatie gedaan. Ik wens ze veel succes.
bovenste_plank | 09-12-14 | 12:09
Gast... Mijn moeder zegt altijd: "als je niets aardigs te zeggen hebt, zeg dan maar niets". Dat gaat in dit geval enorm voor jou op. Natuurlijk heb je recht op je eigen mening, maar een beetje opbouwend mag het best zijn in dit geval, Captain Hindsight. En misschien moet je ook even wat voorgaande reaguursels lezen, zoals die van LostSandWich, voordat je onsamenhangende dingen neerplempt...
ongelofelijk een land dat zo rijk is dat het een miljoenen heffing nabetaling aan de eu moet schenken.
voor een dergelijk geval moet er toch een vangnet zijn
de asiel centra vliegen als paddestoelen uit de grond
ali baba komt hier zo uit de lucht gevallen asiel aanvragen,met zijn eerlijk verhaal,krijgt 60 in de week,voor zijn hapje en drankje,bovendien een mooie fiets,flatscreen tv met Arabische zenders centrale verwarming,ook een nieuwe miele wasmachine wordt geplaatst
hij dankt lala,en wil hier nooit meer weg
de bevolking hier zijn barbaren,ongelovigen,mag je volgens het heilige schrift beliegen en bestelen.
in deze provincie lopen 7000 mensen bij de voedselbank
om hun honger te stillen,organisaties staan bij de supermarkten te bedelen voor de voedselbank.
de regering en hun politieke hielenlikkers hebben hun oog gericht op de problemen in het buitenland.
lekker landje,niet dus voor de bevolking die in de problemen komt.
@LostSandWich | 09-12-14 | 12:04
En waarom is er dan geen ZW-uitkering aangevraagd?
Houd bij het ontvangen van giften er wel rekening mee dat ook hier de belastingdienst mee wil graaien en dat je het benodigde bedrag dus zult moeten verhogen met de inkomstenbelasting.
Veel sterkte Robin, heb net geld via de Rabo overgemaakt, dan heb je het vandaag nog. Schandelijk wat je overkomt 'in één van de rijkste landen ter wereld'!
geen geld over pas een nieuwe bentley besteld
geintje straatkat helpt altijd zijn eigen volk de pleuro's zijn over gemaakt
Overschrijven duurt geen dag meer tegenwoordig. Zelfde bank binnen een uurtje, andere banken paar uur. Maar betalingen worden 24 uur per dag gedaan, los van t weekeinde en feestdagen.
Het is kut voor je. Welkom in Nederland.
- aanmaningen. Gemist?
- incassotraject. Gemist?
- deurwaardersexploot. Gemist?
- oproep rechtbank. Gemist?
- vonnis met kans tot beroep. Gemist?
Gast. Weet je uberhaupt hoe je moet pinnen als er al mensen dit geld storten?
Nogmaals, super kut voor je. Er is een daklozenopvang of klop bij familie aan en zorg dat je in het vervolg in contact blijft met je schuldeisers. Dit is echt een gevalletje kop in het zand steken en nu bedelen. Je goed recht. Maar ik betaal hier dus echt geen ene kut aan.
Voor de volgende keer: schuldsanering aanvragen. Ben je echt een type voor. Die regelen alles voor je en houden je handje vast. En regel urgentie bij woningstichting etc. ivm snel verkrijgen huurwoning.
Weet je wat. Omwille van je kinderen stort ik iets. Maar verder vind ik je erg dom en naief.
Heb wat overgemaakt, het is niet veel maar hopelijk helpt het. Wel met ING dus komt morgen pas besef ik me nu
@ Pouline | 09-12-14 | 11:57
Toevallig ken ik Robin Hood persoonlijk en ze heeft alles maar dan ook alles al uit de kast getrokken.
Ondertussen ondanks haar eigen ellende steeds voor anderen klaar staan is ze steeds hoopvol geweest dat de woningbouw haar respijt zou geven en dan te bedenken dat er in haar straat precies dezelfde woningen leeg staan, waarvan de huur ineens 300 euro lager is en waar dan huursubsidie voor aangevraagd zou kunnen worden. Wat in Robin Hoods geval een lasten verlaging van 600 euro per maand zou betekenen.
Wat verschrikkelijk, er is 1 ding wat je kunt doen, STEMMEN!!! PVV
Candylover | 09-12-14 | 11:41
.
Joh, flikker op.
Waar is de vader van het kind, wat kan de moeder van Robin Hood betekenen, hoe kan het dat ze net die ene belangrijke brief gemist heeft? Antwoord: dat kan niet, er worden echt wel meer brieven gestuurd.
Waarom nu pas inpakken? Je weet al even dat dit eraan zat te komen. Hoezo heeft je geldschieter zich teruggetrokken na 'dreigementen" van de deurwaarder? Die man heeft er ook baat bij als hij het geld krijgt.
Kom op mensen, heb wat over voor een mede-reaguurdster. Net ook wat overgemaakt. Zit zelf bij de ING dus denk niet dat het op tijd is.
@Ikbenknap | 09-12-14 | 09:27
Waar is Prins Bernard wanneer je hem nodig hebt!
25 euro gedoneerd.
@Ommie de HaatMoker | 09-12-14 | 11:48
Het verhaal niet lezen of begrijpen is pas stom. Iemand met een hersenbloeding heeft wel iets anders aan zijn hoofd (pun not intended).
10 eurootje... overgemaakt. Meer kan ik zelf ook niet missen.
Verstekvonnis, ik begrijp dat de auteur rechters niet zo liev vindt maar dat is dan wel heel stom in deze situatie om niet te gaan.
25,00 overgemaakt.
5 euro gestort.
Triest verhaal, ondanks het feit dat ik er - zoals enkele anderen hierboven ook al - wel een paar tegenstrijdigheden in lees maar ik verbaas me eigenlijk helemaal nergens meer over in dit land.
Bijdrage komt er aan, de kerstgedachte prevaleert!
Overgemaakt, hoop dat je het red. sterkte!
Helaas voor u, het was een blanke.
kwark001 | 09-12-14 | 11:25
=
Je hebt gelijk!!
Ik ging uit van (vele) andere incidenten.
Hierbij trek ik mijn reaguursel weer in. :-)
-weggejorist en opgerot-
Overgemaakt. Houd ons op de hoogte & succes.
Beter geld naar dit dan naar Serious Request!
Een prachtig goed doel voor dit jaar. Mijn eigen meisje is net haar baan kwijt, maar nu het er nog vanaf kan heb je mijn hulp: bijdrage is overgemaakt.
Veel geluk en sterkte in deze moeilijke tijd!
@Robin
Heb je ook een adres, dan kunnen wij de ontruimers morgen misschien 'helpen' mocht dat nodig zijn.
Zijn er evt. andere rekeningnummers bij andere banken beschikbaar? Van de ene bank naar de ander bank overschrijven duurt een dag en aangezien die tijd er niet lijkt te zijn...
meneer Q | 09-12-14 | 11:24
Helaas voor u, het was een blanke.
25,- over gemaakt, sterkte! Op welk bedrag zit je?
Sneu! Bijdrage is overgemaakt, hope it helps!
Kunnen we haar niet gewoon aan de man helpen, ik ben zelf helaas al bezet maar als ik nog vrij was dan wist ik het wel, wat een schatje.
10 euro gestort.Hoop dat het er voor morgen staat.
En dat het lukt om dit bedrag bij elkaar te krijgen.
Zou fijn zijn als redactie nog laat weten hoe het afloopt.
Heel erg wat dat gezin is overkomen.
Nu over het smerige scootertuig:
"Hebben jullie problemen met 'n vreemd geurtje in het trappenhuis?" aldus een bekend politicus multiculti-problemen bagatelliserend.
De vader van Robin Hood komt niet uit duister Afrika met een vluchtverhaal. Of een enge ziekte. Hij is niet agressief, want zelf lam geslagen. Meneer Hood is ook geen gevaarlijke moslim. Of een asociale Zwarte Piet Hator met een stuk of twintig pro-deo advocaten. Links zal hij ook wel niet zijn. Bovendien is hij te verdenken van autochtoon Nederlanderschap.
Ergo: alle loketten van de zorgindustrie zijn dus voor hem gesloten wegens te duur en bezuinigen.
Ik maak geen geld over, want dat doe ik nooit, want we hebben een (kuch) onfeilbaar sociaal systeem dat mijn geld al graties en voor niets aan u en anderen doneert. Maar zal wel een extragratis tip geven.
-
Schrijf de rechtbank aan en vraag om een rechter over de situatie te laten oordelen. Dit moet je per ommegaande doen. Dit heet een kort geding. De partijen die je moet dagvaarden zijn de woningcorporatie en het UWV. Immers je vadertje heeft gewoon recht op zijn WW-uitkering en daarna op bijstand. En de woningcorporatie moet gewoon nog maar even wat langer op de centjes wachten. De rechter zal dit naar waarschijnlijkheid vorderen.
Bijdrage overgemaakt.
Kleine bijdrage gestort. Hoop dat het lukt en hoewel ik jullie niet ken, denk ik aan jullie!
SUCCES!
Ik hoop dat goed voorbeeld doet volgen..
Ik heb ook een kleine bijdrage gestort.
Gewoon vandaag nog zoveel mogelijk mensen beroven, mishandelen, verminken, etc.
Met een beetje mazzel kom je op de Top-600-lijst en heb je morgen een huis, uitkering en personal assistant.
Ik zal het vanmiddag ook even doen. helemaal omdat ik van GS iets verwacht en dan kan ik niet achterblijven. Houden we er rekening mee dat dit bedrag volgend jaar belast gaat worden? Het in te zamelen bedrag moet dus hoger zijn.
Helaas zijn zij niet de enigen die zo onder druk worden gezet. De praktijk is dat het nog veel erger kan. Weet er alles van.
Ik heb ook geen grote buffer, maar dan maar twee wijntjes minder deze maand. Succes Robin!
@robinhood
euries onderweg.... sterkte.
50 Euro. Voor het eerst krijg ik het idee dat een vrijwillige bijdrage goed besteed wordt. Succes...
@Menalaus | 09-12-14 | 09:45
Dat is de logica zoals een ambtenaar die zou hebben.
Al dat gereageer op dat soort zaken kun je verwachten van iemand die wel voor zichzelf weet op te komen. Als iemand dat niet kan wordt die volautomatisch de stront ingetrapt.
Het wordt tijd dat ALLE instanties in Nederland een zorgplicht krijgen opgelegd. Zodat ze eens gaan kijken waarmee ze bezig zijn.
Zoals het nu gaat komen er bij veel instanties niet eens meer mensen bij kijken. Een computer houdt bij of de betalingen binnenkomen. Zoniet volgt er automatisch een aanmaning. Nog geen reactie, dan wordt automatisch een deurwaarder ingeschakeled, en dat is dan meteen de eerste mens in het proces. Ooit wel eens geprobeerd een brief/mail te schrijven naar zo'n instantie? Of om ze op te bellen? Dat zal niet meevallen, omdat er gewoonweg geen mensen meer zitten. Die zijn allemaal wegbezuinigd, omdat het hele proces geautomatiseerd is. Vaak worden er niet eens meer een (email)adres of telefoonnummer vermeld op een site, omdat ze dergelijke communicatie niet willen: dat is te duur, want daar moeten mensen op reageren.
25 euros overgemaakt... Succes en sterkte... Kinderen horen niet op straat... NOOIT!
Deurwaarders met hun extreme onrealistische kostendoorrekening en handel in schulden zijn kanker van Nederland die welig groeit op een slechte economie en 600.000 werklozen!
Het trieste is ook dat die mantelpakjesbrigade in Den Haag, onze volksvertegenwoordigers, al 15 jaar bezig zijn om de idiote incassopraktijken aan wettelijke banden te leggen. Torenhoge administratiekosten en dreigementen waardoor burgers verder in de put raken. De wettelijke beslagvrije voet, die een minimaal inkomen zou moeten garanderen, wordt door diezelfde overheid dagelijks geschonden. De Belastingdienst maalt er niet om. De Nationale Ombudsman wijst er ieder jaar weer plichtmatig op, deze wantoestanden gaan echter gewoon door. Voor alles heb je in dit land tig vergunningen nodig, maar iedereen kan vandaag een incassobureau beginnen. Wonen is een recht riep de CPN 30 jaar geleden. Not. Any. More.
Hoewel ik denk dat het niet gaat helpen, heb ik net E 40 geschonken. Heb zelf uitkering. Misschien dan andere reaguurders ook nog wat kunnen missen?
25 Euro met spoedoverboeking. Hoop dat het nog lukt.
Heb 25,- overgemaakt, ik mis het eigenlijk niet, en als ik hiermee een reaguurster in nood kan helpen.. Hoop wel dat we nog een opvolging hiervan horen.
magikeenklinkerhans | 09-12-14 | 10:48
In mijn gemeente worden de schaarse sociale huurwoningen waar een jaren lange wachtlijst voor is vastgehouden voor Syriers en Polen. Zelfs seniorenwoningen worden verhuurd aan jonge Polen. Zo rolt Nederland.
Is er geen rijk imand, danwel een knalharde advocaat die dit recht kan trekken???
@Robin Hood,
Schrijnend verhaal en mijn bloed kookt op het moment van woede. Wat een kudtland. Ik ga wat doneren en hoop dat het helpt.
Zojuist een tientje gestort van mijn hongerloon. Heb ik volgens de calculaties meteen geschokt voor vier moraalridders die liever een half uur zitten te fulmineren dan twee minuten steken in een elektronische overboeking. Dat ruimt op.
NL 49 RABO 0161975399
tnv JH Groenewoud, (rekeningnummer van haar moeder) ik heb 25 euro gedoneerd, wie helpt mee vele kleintjes...........
Ik zou indringend willen adviseren je permanent onvindbaar te maken voor jeugdzorg als ze je eenmaal in het vizier hebben en menen dat je niet naar hun absurde maatstaven leeft. Je gaat het niet winnen, waarheidsvinding doen ze niet aan, jou tot op het bot treiteren en traineren, je kinderen afpakken en je zwart maken wel.
Helaas zelf geen geld om over te maken. Hoop dat er een oplossing komt voor je situatie. Het zal een hele klus zijn het hoofd boven water te houden wanneer zo'n storm je treft. Er zijn niet voor niets tienduizenden Nederlanders in eigen land (of daar kort buiten) op de vlucht voor overheidsinstanties.
Een andere optie is overstappen op thuisonderwijs, een camper goedkoop op de kop tikken en een zwervend bestaan of een bestaan in het buitenland te gaan opbouwen.
De overheid in Nederland is er allang niet meer voor de autochtone bevolking. Nederlanders worden uitgeknepen, gemangeld, diep beledigd en als crimineel behandeld.
Kijk voortaan de Jumbo en andere fake feelgood reclame's met dit soort trieste gevallen in je achterhoofd. "Samen kerst vieren" zo niet dan toch. Wat een mooi land zijn we toch!
Het geld liever aan Robin dan aan de directeur van het Rode Kruis/ Seriuous Request. Een warme kerst.
Kom er maar in Natascha Froger en die treurneger kom hoe heet tie en die witte zanger met zijn moeder die op Jocelyn Wildenstein wil lijken. Ik betaal ook ruim 1000 huur en net het verlies op mijn koopwoning afgelost ook zo'n 40k. Ik heb ook een gironummerrrrr.
WitteGrunneger | 09-12-14 | 10:43
Om dan in een internationale omgeving met tranen in de ogen te kunnen zeggen: "Wat zijn we toch een goed land...". En wil Brussel een paar honderd miljoen meer dan krijgt Brussel toch een paar honderd miljoen meer!
Over het geneuzel in de trant van 'er moet toch wel wat goedkopers te vinden zijn in Amersfoort' en 'je moet toch niet in het centrum wonen' wil ik dit opmerken: Amersfoort is wel degelijk reteduur. Voor een kamer (!) van 15-20 m2 betaal je zo ruim 400 euro, voor een vrijesectorhuis/-appartement is 900 euro inderdaad gangbaar en dan zit je naar alle waarschijnlijkheid niet in het centrum maar in Kattenbroek, Vathorst of zo'n andere g*dvergeten rijtjeshuizenwijk met allemaal bijna dezelfde maar net iets andere architectonische hoogstandjes.
Ik kijk het even aan, of hier later op de dag niet toch nog een klein aapje de mouw uit komt. Maar in z'n algemeenheid: Ik heb mij om slechtere reden geld afhandig laten maken, en ik weet zeker dat ik niet de enige ben. Nou en dan nog iets met kerstgedachte enzo. Hohoho geld.
NL 49 RABO 0161975399 tnv JH Groenewoud,
Mensen dit gezin heeft al heel veel gedaan. Alles hebben ze doorlopen. Dit speelt heus niet pas 1 dag. En de hulp vragen ze al weken (evt. maanden) bij vrienden en familie. Geld is alleen bij veel mensen een probleem. Daarom nu dit bericht.
Een ander huis krijgen is bijna onmogelijk in Nederland. Dus soms ben je verplicht in de vrije sector iets te huren zodat je na ongeveer 8 jaar iets kan huren via een woningbouw.
Wanneer u niet wilt geven, maar wel een lening wilt verstrekken staan zij hier ook voor open. Afbetaling is geen probleem. Het hele bedrag in 1x ophoesten wel.
NL 49 RABO 0161975399 tnv JH Groenewoud
Nou d'r gaat 25 piek die kant op in de hoop dat er meer mensen geld overmaken naar hun ipv giro 555
Wat is het ook een waardeloos kudtland hier. Zo maakt men geld om zich in Den Haag en Brussel vol te kunnen vreten. Het wordt de hoogste tijd om met z`n allen met knuppels en met zeisen richting het rovershol in Den Haag te trekken om eindelijk eens orde op zaken te stellen. Je kunt in dit land beter maar niks bezitten, dan kunnen ze je ook niks meer af jatten. Het eigen volk kan verrekken en totale vreemden worden van alle kanten in de watten gelegd.
@Robin Hood
Done..
En hopelijk prettige feestdagen.
Schrijnend en niet onbekend.
Ik heb een jaar geleden voor hetzelfde gestaan.Moest 4500 euro betalen of op straat met 2 jonge kinderen.
De oorzaak van je ellende wordt niet gezien vinden ze niet interessant (geeft onderbuik kriebels zijn ze(overheden verhuurders) bang van.
Op 15 minuten na was het gebeurd met me, maar net op tijd geld kunnen lenen en bij de deurwaarder op de mat gegooid.
Een jaar lang geen huuurcontract maar een gedoogd wonen.
nu jaar later weer een contract en hard gebuffeld om de lening terug te betalen,succesvol.
Ik wou dat ik je financieel kon steunen maar ik heb niets uit te delen helaas, het enige wat ik kan is dit verhaal delen en je/jullie in gedachte bijstaan.
Ik raad je wel aan een goede schuldhulpverlener op te zoeken, kost 100 euro per maand maar ze helpen je echt uit de problemen.
Ik krabbel in ieder geval weer langzaam uit de sloot de wal op.
sccs
Roze_bril | 09-12-14 | 10:25
Waarom zeg je dat? Ik heb al zo vaak iets in deze trant gepost. Zie ook: Capt. Iglo | 09-12-14 | 10:09. Sluit ik me volledig bij aan.
Maar goed, in uw ogen ben je een Gutmensch als je niet achter de "buitenlanderskritiek" van de reaguurders aanhobbelt. Het zij zo.
Nu geld storten is dus al te laat.
Robin Hood | 09-12-14 | 10:27
Kleine bijdrage overgemaakt in de goede hoop dat alle beetjes helpen. Succes!
@Robin Hood | 09-12-14 | 10:27
Waar komt die moeder in het verhaal nou voor? Heeft die geen woonruimte?
Vooruit, het is bijna kerst. Ik heb ook wat eurootjes overgemaakt.
roze_bril | 09-12-14 | 10:25
Bij mij in het dorp waar ik opgroeide woonde een volgens hemzelf zeer sociaal bewogen links mens. Als er een collectant aan de deur kwam zei hij altijd dat de overheid al zorgde voor het welzijn van zijn onderdanen en dat hij daarom nooit gaf. Maar een ieder zijn mening natuurlijk en repsect...
Beste redactie,
K wil graag helpen door een bedrag naar die mensen over te maken. Kunnen jullie echter wel
garanderen dat dit geen broodje aap verhaal/hoax/urban legend is?
Willianus Wortelus | 09-12-14 | 10:20
@Lul. Maak even een tientje ofzo over, man. Kijk wat daar de laatste maanden allemaal is gebeurd in dat gezin.
www.uwv.nl/particulieren/ziek/ziek-zon...
@Shadow112 | 09-12-14 | 10:24
Ik ben zelf ook een lul met geld. De een heeft in zijn leven meer handvaten meegekregen dan de ander, ook al is het uiteindelijk je eigen verantwoordelijkheid.
Tsjah, wat betreft niet voorziene tegenvallers, je kan niet van iedereen verwachten dat ze duizenden euro's opzij hebben gezet, om wat voor reden dan ook.
Overigens zou je verwachten dat je met een probleem als dit wel een urgentie zou kunnen krijgen. Maar goed, ik oordeel verder niet.
Robin Hood, vandaag kom je niet aan dat geld. Neem de raad van Dixit aan en ga als de sodemieter naar een advocaat.
Beter nog, is er geen advocaat die dit leest hier en zijn of haar hulp in dit geval kan aanbieden?
Als ik nu geld overmaak van mijn ING rekening dan heb je het geld pas morgen, schiet dus ook niet op...
Misschien heb ik iets gemist maar waarom is er geen ziekengeld bij UWV aangevraagd?
Opa is immers zwaar arbeidsongeschikt en op basis van zijn WW verzekerd voor de ZW.
Ook als de WW zou zijn afgelopen is er nog een nawerking van de verzekering van 4 weken.
Dit geld kan ws. alsnog geclaimd worden vanaf aanvang ziekte/arbeidsongeschiktheid.
@Nuchtere_Hollander | 09-12-14 | 10:23
Soms moet je je post lezen en als je het niet snapt om hulp VRAGEN. Je zou eens moeten praten met mensen die dit soort types ondersteunen bij budget problemen. Dan vallen de schellen je wel van de ogen.
Wordt vaak verwezen naar eigen schuld en dat de overheid geen verantwoordelijkheid heeft.
Mag ik de volgende dingen even opmerken, wat ik uit het verhaal kan opmaken?
WW: Meneer heeft blijkbaar gewerkt, begonnen nog voor zijn 20ste jaar. Na meer dan 40 jaar werken, is hij dus werkloos geworden, omdat het bedrijf failliet ging. Dan moet je verplicht solliciteren, aantoonbaar en dat heeft hij ook zeker gedaan, anders sanctie op WW. Maar na je 40ste ben je praktisch al kansloos op de arbeidsmarkt, laat staan op de 60ste.
Woning: Dochter van meneer heeft een kind, maar de wachttijden in meer dan de helft van dit land op een sociale woning, zijn enorm, jaren lang. Dan is het ook nog zo, dat er minder sociale woningen zijn. Hoe komt dat? De woningbouwverenigingen hebben er de laatste vijf jaar een handje van om woningen die eerst in de sociale sector zaten, door middel van het belachelijke punten systeem, zodanig duur te maken, dat die uit de sociale sector zijn geheven naar de vrije sector. Of, de huizen zijn verkocht. Wat overblijft in geheel west en midden Nederland zijn dan kleine flatjes in schotelcity's die nog E 699 moeten kosten, de grens van de subsidiale huur.
Tik eens Amersfoort in op Funda en zie dat de goedkoopste rijtjeswoning in de vrije sector E 875 is. De rest doet meer dan E 900 of E 1000. En dan moet je ook nog een bepaald inkomen laten zien en enkele maanden borg betalen.
Ik kan mij voorstellen dat dochter en pa, toen hij nog werkte, daarom dachten om samen in 1 woning dan maar te gaan wonen. Blijkbaar had hij geen topjob, want vanaf de WW, ging het nog wel, alles betalen, maar met moeite. En kon er ook geen buffer worden opgebouwd van pak hem beet ongeveer E 7000, voor calamiteiten.
Dan, nog de fatale mishandeling. Maar dan nog, een bijstandsuitkering had meneer denk ik niet kunnen aanvragen, want hij woont samen met dochter die nog wel een inkomen heeft. Correct me if I am wrong.
Wel kan hij in aanmerking komen voor WIA, denk is, en dan is hij niet afhankelijk van met wie hij samen woont.
Maar, dit alles kan maanden duren. Bovendien kan meneer in zijn situatie niets regelen, omdat hij overal zelf bij moet zijn, Nederlandse bureaucratie.
En dan vind ik het wel een taak van de overheid om in dit soort gevallen wel op te treden en coulant te zijn. Want, de kosten gaan nog meer worden, als deze mensen op straat komen te staan. Want al die achterlijke zogenaamde hulpinstanties, die de mensen niet echt helpen, kost veel meer.
Om nog maar niet te spreken over het totaal achterlijke beleid in Nederland aangaande sociale huurwoningen. Het is echt te gek voor woorden, dat als je bijvoorbeeld een inkomen hebt van netto E 1400, je niet aan een sociale huurwoning kan komen, maar wel moet huren voor minimaal E 800?
Omdat het moet van Europa? Of omdat de woningbouwverenigingen door hun achterlijk hoge salarissen en faalconstructies in aandelen etc. Dat menen op te lossen door massale huurverhogingen en overhevelingen naar vrije sector?
Dit land is totaal ziek. Je kan inderdaad alleen maar huren of kopen met minimaal twee inkomens, anders ben je gezien.
NL 49 RABO 0161975399 tnv JH Groenewoud, dit is mijn moeder. Ons verhaal klopt echt! Volledige inzage in alle stukken voor wie ons ook maar uit de brand wil helpen!
@ Joris, @ redactie: willen jullie dit nr delen ajb?
@Mr Dixit | 09-12-14 | 10:03
En hoe kan het in godsnaam dat mensen uit het Afrikaanse oerwoud deze wegen wel kennen, maar de gemiddelde Hollander niet?
Heel eenvoudig, er staan voor de autochtoon geen 1000 hulpverleners klaar die alles regelen. Wij mogen alles zelf uitzoeken.
Hé GS; Waar blijft die Paypal knop. Een paar centen geven is geen enkel probleem, maar gehannes met een rekeningnummer en een bankpas en zo'n kut kastje heb ik helemaal geen behoefte aan. Daarnaast motiveert het enorm als er een tellertje bij staat waarop we kunnen zien hoeveel we al bij elkaar gerescued hebben. Zo'n knopje en tellertje zou toch kinderspel moeten zijn voor de wepmastert, dacht ik zo.
Wel grappig de reacties van Skunk57 en Igor Putkin. Deze Gutmenschen lopen ineens over van eigen verantwoordelijkheid.
@Ben Zine | 09-12-14 | 10:17
Je moet op een houtje gaan bijten als je de financiële boel (incluis niet voorziene tegenvallers) niet op orde hebt. En geloof mij, deze reaguurder heeft dat lesje lang geleden al geleerd. Neemt niet weg dat ik met ze mee leef, helemaal dat de K u t jzorg nu ook in het spel is.
Willianus Wortelus | 09-12-14 | 10:20
Soms raken mensen ongewild verstrikt in een negatieve spiraal waar ze niet meer uit kunnen geraken zonder een klein beetje hulp.
Sjaak uit Dordt | 09-12-14 | 10:19
Ben de beroerdste niet. Graag gedaan.
@Willianus Wortelus | 09-12-14 | 10:20
zo, dat is taal waar ik mij in kan vinden.
Waar is de partner gebleven? Waarom boven je stand wonen als je geen spaargeld hebt? Allemaal vragen....
Hak mijn nek er maar af.
Maar dit soort volk helpen heeft totáál geen nut. Je kan hier geld in pompen wat je wil, het komt nooit goed met dit volk.
Alles ligt altijd aan een ander. Kut-instantie hier, klootzakken daar. Nooit of te nimmer wordt de oorzaak van het totale falen bij zichzelf gezocht.
Van mij dus geen ROOIE cent. Fijne kerstdagen!!
@janbehanger | 09-12-14 | 10:15
U weet wat een moratorium inhoudt? Als meneer/mevrouw zich had ingeschreven bij schuldhulp had de rechter in negen van de tien gevallen (bij zware verwijtbaarheid dus niet) een afkoelings-periode ingelast om de boel op orde te krijgen.
Heb ook zoiets meegemaakt. Huurde een zogenaamde "geliberaliseerde" woning. Mijn werkloze buren betaalde de helft voor dezelfde woning bleek later. Deurwaarder staat in zijn recht. Tenzij er misbruik van recht heeft plaatsgevonden door de verhuurder. Zelf heb ik na proces de totale achterstand a 6000 direct cash betaald maar ontruiming ging gewoon door, inclusief hoge kosten. Want die heren waren al besteld. Zo rolt Nederland. Hele nacht bezig geweest om huisraad te redden. Buren dreigen politie te bellen wegens beetje herrie. Wel waardevolle spullen kwijt. Gemeente kon en wilde niks doen, want ft baan en niet zielig. Stond om 8.00 uur met zoontje van 2 op straat. 6 maanden in een koude campinghut. Longontsteking er boven op. Soort Pursuit of Happiness, maar dan in NL. Gelukkig geen Jeugdzorg bijgekomen. Zoon Karbiet kan er zich niks van herinneren. Ik wel...
@eerstneukendanpraten | 09-12-14 | 10:05
Bedankt, voor deze correctie.
@mijzelf, opa van het kleinkind natuurlijk, vader van de schrijver.
1: Hoe komt het dat Postnl toch altijd brieven voor wanbetalers zoek maakt maar overige post perfect weet te bezorgen.
2: Hoe komt het dat iemand zich bij verstek laten veroordelen? Zal wel weer aan 1 liggen.
3: Als je een gezamenlijke huishouding voert en dus afhankelijk bent van elkaars inkomen hoe kan WW dan "plotseling" stoppen?
Zomaar de eerste 3 vragen die bij mij boven drijven.
Even een espresso maken met een speculaasje erbij.
super-woman | 09-12-14 | 10:15
Tot nog toe is er nog geen cent binnengekomen. Geld overmaken naar een E-mail adres is vrij lastig.
rekeningnummer?
Wat ontzettend triest.
Heb ervaring met post.nl ontzettend belangrijke brieven kwijt maken.Bij klacht wirdt er zogenaamd een onderzoek gestart en je hoort niks meer.
En een tweede brief wordt inderdaad niet verstuurd.
Geen stijl ik ga mailen en hoop dat ik dan een reknr krijg.Om dat door te sturen naar Robin hood die dan weer moet reageren duurt te lang.Beter een reknr hier.
Kan niet veel missen maar alle beetjes helpen.
Shadow112 | 09-12-14 | 10:03
Dus je moet op een houtje gaan bijten als je opa het ziekenhuis is ingeslagen door een stuk scootertuig?
Geef alsjeblieft een rekeningnummer door, ik krijg hier waterige ogen van, vooral als er kinderen bij zijn betrokken.
Kan Geen Stijl misschien een update plaatsen of opa en aanhang zijn geholpen???
En hoe kan het in godsnaam dat mensen uit het Afrikaanse oerwoud deze wegen wel kennen, maar de gemiddelde Hollander niet?
Mr Dixit | 09-12-14 | 10:03
Omdat de gemiddelde Hollander zich niet bezighoudt met het bewust profiteren van anderen. Daarnaast heeft de gemiddelde Hollander geen legertje beroepsknuffelaars van de zielige-mensen industrie achter zich staan. Desalniettemin, thumbs up voor uw reactie!
Grappig wel al die slimmerikken die denken dat schuldhulpverlening wel even zal helpen. Die hebben er dus nooit mee te maken gehad. Als je die inschakelt ben je extra de sigaar, want zij kunnen het aantal 'aanvragers' niet eens aan. Dus feitelijk raak je van de regen in de drup aangezien het nog eens maanden duurt vóór ze een eerste stap voor je gaan zetten.
En verder.... Ach, dit is NL anno nu en deze meneer is niet de eerste en zeker niet de laatste die iets dergelijks zal overkomen. Binnenkort zijn hij en zijn vader er een van de velen en is zijn verhaal al lang niet meer boeiend, maar hooguit iets om je schouders voor op te halen.
Zuur en naar maar kan meneer geen BB krijgen? Of zelfs WGA/IVA?
Lekker slim, verstek laten gaan. Dan wint de eisende partij praktisch altijd.
Ik zie hier veel reaguurders trouwens naar de staat/ overheid wijzen. Maar de overheid hoeft toch niet overal je handje bij vast te houden? Er is hier ook regelmatig een hoop ophef over de bemoeienis van de overheid en regeltjes etc. Je kan niet en minder overheid willen en vervolgens verwachten dat de overheid bij elk dingetje dat mis gaat (hoe vervelend ook) voor je inspringt. Eigen verantwoordelijkheid mensen! En dingen als dit gaan niet van vandaag op morgen mis dus meneer heeft momenten genoeg gehad om in te grijpen c.q. hulp te vragen.
Blijft raar dat er geen bijzondere bijstand of urgentieverklaring voor een woning is voor dit soort gevallen.En wel voor mensen die te veel spullen hebben,zie Rijdende Rechter uitzending onlangs.Waarom publiceer je niet onder je eigen naam. Je gaat straks toch met je billen bloot bij Talpa .Als je een crowdfund begint beloof ik de eerste twintig euro.De VARA heeft trouwens nog wel een lied voor je liggen.Artsen die hun malariapillen niet innemen worden gratis in quarantaine hierheen gevlogen(vermeend Ebola,yes sure ). En mensen die hier niet veilig over straat kunnen worden in de steek gelaten.Wel aandacht voor het 1ste en niet voor het 2de.Typisch voorbeeld van NPO mediacratie die het volk en de politiek geestelijk verziekt heeft. Maar bovenal sterkte ,moge het goed komen.
Typisch geval,
Van tussen schip & wal.
Zukke zaken gebeuren en niet iedere ambtenaar, (woningbouw)corporatiemedewerker en (veelal commerciele!) deurwaarder is blij van zin om tegen procedure & protocol in te gaan #6feetunderstatement.
Voor dit soort gevallen zou de news-media.nl-familie er nog een zusje bij moeten hebben. Lekker volgens de Zeitgeist ook nog: ParticipatieStijl.nl. Voor bedelbrieven en crowdfunding. Ik - uiteraard ik - werp me graag op als no cure, no pay-webmaster.
Waag er gewoon even een mailtje aan!
[quote, Geenstijl] Maar mocht u Robin Hood een helpende hand willen aanbieden, meldt u dan even bij redactie@geenstijl.nl. Dan brengen wij u in contact.
Hoooks
Waarom zo'n duur vrije sector huurhuis in een dure stad als Amersfoort? Een huur van 1000 euro niet kunnen betalen? Dat betekent dus een inkomen van minder dan 1000 euro per maand. De gemiddelde krantenwijk doet toch meer? Waarom een pleegdochter in huis nemen als je je huur al niet kan betalen?
Hoe zit het met hulp van de gemeente? Huurtoeslag? Zorgtoeslag? Heb je zelf werk (zoek dan een betere baan), WW en/of bijstand? Of ben je alleen maar 'vrijwilliger'? Naar wie gaat je kind? En waarom? Waarom wordt je een pleegkind toegewezen, waarvoor je eigenlijk dus geen zorg kan dragen? Waarom gooit een deurwaarder je huurhuis uit? Dan weet hij zeker dat hij kan fluiten naar het geld (heb je geen flatscreen, auto, tablet, computer, etc. meer staan?) Vragen vragen vragen.
En verdachtmakingen als 'dikke vriendjes' heb je nu niets aan. Eigenlijk helemaal nooit.
Aan de andere kant: je vader verdient dit niet. Doe snel eens een rekeningnummer openbaar maken. Mailen is teveel moeite. Anders Rene Froger en Lange Frans even bellen, die doen alles voor een onkostenvergoeding.
Sjaak uit Dordt | 09-12-14 | 09:49
Het was een blanke met een ingevallen gezicht en een slecht verzorgd gebit, doet me aan een andere bekende dadergroep denken.
Natuurlijk heeft deze persoon het compleet aan zichzelf te wijten. Maar dat betekent niet dat je zo`n persoon niet hoeft te helpen. Wat denk je als mensen bij een voedselbank zo redeneren.
@Hypno2050 | 09-12-14 | 09:57
Stap 1 www.juridischloket.nl/
Stap 2 www.pro-deo.com/
Stap 3 Moratorium aanvragen
stap 4 Schuldhulpverlening inschakelen
Je leeft op een kluitje maar je houdt je dak boven je hoofd.
Als je de wegen niet kent, zoek dan hulp. Het is in Nederland redelijk goed geregeld, als je de wegen maar kent.En je erin verdiept.
@ seven | 09-12-14 | 09:59
.
Zo, die kan wel in natura terug betalen.
Als Robin Hood slim is schakelt hij (of zij...?) NU juridische hulp in, middels een advocaat op basis van toevoeging. Vanwege het feit dat je een huur van nog geen 1000 euro kan opbrengen en dat je twee kinderen ter verzorging hebt kunnen de kosten voor rechtsbijstand via de RvR niet meer zijn dan een kleine 400 euro. Die advocaat vraagt op basis van spoed-spoed een executie kortgeding aan, waarbij de uitzetting zeer waarschijnlijk zal worden opgeschort door de voorzieningenrechter. De deurwaarder zal in ieder geval zijn activiteiten moeten staken tot het kort geding dient, over een paar dagen. Laat daarbij aanvoeren dat je meer tijd nodig hebt om het geld te lenen EN laat je advovaat nog eens de exorbitante kosten van de deurwaarder belichten. Maar doe dit allemaal wel NU! Geld lenen van iemand en vervolgens terug betalen, hoe realistisch is dat...? En hoe kan het in godsnaam dat mensen uit het Afrikaanse oerwoud deze wegen wel kennen, maar de gemiddelde Hollander niet?
Voelt als een hoax, maar waarom dan niet een rekeningnummer erbij?
Zielig verhaal .
Geeft exact aan wat er mis is met Nederland . Teveel mensen leven boven hun stand en geven de schuld voor eigen falen aan externe factoren . Als je ziek, zwak en chronisch gehandicapt bent ok , dan heb je hulp van de overheid nodig . De rest moet doen waar we groot door zijn geworden , de tering naar de nering zetten . zelf broek ophouden en hard werken en niet dat voortdurende gebedel en kijken naar de overheid om je uit de shit te trekken .
Crowd-funding, go go go!
Paypall aub, dan kan ik geven.
Wat @Menalaus | 09-12-14 | 09:45 zegt....
Sorry hoor, maar dat er maandenlang geen inkomen is geweest is toch echt aan de betrokkenen zelf te wijten. Als er een beetje tijd en moeite was ingestoken. En dat verhaal van één dag van tevoren en die kwijtgeraakte brief. Pfff. Ik zit een beetje in deze4 lijn van werk en hoe vaak ik deze "smoezen" al heb gehoord is niet meer te tellen.
Tevens is de huurachterstand minimaal 5 maanden, gezien het bedrag. Al die maanden hebben ze het maar op zijn beloop gelaten, en nu één dag van tevoren moet er worden gelapt door derden.
Ik zeg, succes!
Tis geen viral mensen. Robin Hood ( foto.schoolbank.nl/thumbnails/00/72/81... ) twitterde ook mijn DM gisteravond vol met haar noodoproep.
Doe ff een rekeningnummer dan stort ik wat.
Graag even het rekeningnummer vermelden onder het artikel. Beetje idioot om die mensen een trap na te geven. Natuurlijk maken ze fouten maar kom er maar eens uit met alle regels gecombineerd met de stress die je toch al hebt. Voor alle nieuwe problemen: Een rechtsbijstand verzekering zou toch handig zijn in situaties als deze.
In Nederland heb je de zieke situatie dat je als familie een verslaafde, comateuze of anderszins geestelijk beperkte per direct via de rechter onder curatele moet gaan zetten, om enigszins nog zijn zaken te mogen regelen.
Sta je bij de rechter om te zorgen dat je voor iemands uitkering op wil komen, dan krijg je pas de macht om iemands vermogen en inkomen te beschermen als de persoon een gevaar voor zichzelf of zijn omgeving is. In alle andere gevallen kunt u onverrichter zake weer weg.
De groep die dus niet kan nadenken, maar geen gevaar voor anderen vormt, wordt dus in het kader van vrijheid, blijheid en de rest van de jaren zeventig voor de leeuwen gegooid. In deze casus dezelfde leeuwen die `m net een hersenbloeding hebben geslagen. Die groep is vrij groot en voor menig familie een waar probleem.
Dit is dus de participatiemaatschappij. Je verlamde vader in huis nemen met zijn tweede inkomen, daardoor niet meer sociaal mogen wonen, ook groter moeten wonen, niet kunnen wachten op een normaal geprijsde woning omdat papa per direct ontslagen wordt uit de zorginstelling.
Geen volmachten om zaken proactief te regelen met uitkeringsinstanties. De zoon verteld hier de bijstandsuitkering te zijn misgelopen, vader heeft vanwege de verlamming recht op een WAO uitkering ter waarde van de oude WW uitkering. Punt is alleen dat de aanvraag maanden duurt, en in de tussentijd krijgt u een kartonnen doos en een plek in de rij bij de voedselbank.
omwenteling | 09-12-14 | 09:34
Te duur wonen wordt door de scheefwoners regeling keihard wettelijk afgedwongen. Daarnaast is de wachtlijst voor een tijdelijke sociale woning tegen een normaal tarief in jaren, niet in uren, dagen of weken.
Daarnaast is het echt NO SERVICE, dat een WW uitkering niet ambtshalve wordt omgezet in een bijstandsuitkering. Beide kennen dezelfde voorwaarden met werk, en sollicitatieplicht. Even een kleine overdracht tussen UWV en gemeente, meer niet. Om zelf werk te hebben kiezen ambtenaren ervoor op dat moment even je hele dossier weg te gooien om de burger opnieuw te laten beginnen.
Gemeentes moeten de bijstandsuitkeringen zelf aftikken, en zelf over beslissen. De slager keurt zijn eigen vlees en verleent geen enkele medewerking. Kost geld enzo. Die gaan in deze casus de bijstandsuitkering weigeren, omdat er misschien recht is op een WAO uitkering, waar je tijdens het gesteggel van leeft is jouw probleem.
Misschien is dit relaas voor mij makkelijker om te lezen, omdat ik de denkwijze en werkwijze van gemeentes en het UWV erin herken.
Waar is Gordon vandaag?
Overigens genieten huurders in Nederland bescherming en mogen ze je niet zomaar op straat gooien. Zelfs als je een brief hebt gehad dat je er morgen uit moet zijn (wat niet mag, ze moeten je een redelijke termijn geven) kun je gewoon blijven zitten. Ze mogen je dan niet met een knokploeg uit huis halen, ze moeten dan eerst een gerechtelijke procedure beginnen waartegen je dan weer in beroep kunt gaan, tegen de tijd dat je dan daadwerkelijk je huis uit gehaald wordt ben je minstens een jaar verder.
seven | 09-12-14 | 09:51
Jezus, en nog wel met een fipo van ome Frik, snik...
Paspoorten in de kliko, treinkaartje kopen naar vakantiepark Oranje. Gratis eten en drinken, gratis fietsen, gratis telefoon, zakgeld, en dat alles in een rustige en fraaie omgeving.
Ja, geef dat rekeningnummer of leg uit waarom dat niet kan.
Nu wil iedereen helpen en kan het niet.
@omwenteling | 09-12-14 | 09:34 Dat valt tegen. Ik kan je uit ervaring vertellen dat we lange wachtlijsten hebben in Amersfoort. Ook ik betaal 967 p/m in de vrije sector. En dan zit je in een gewoon rijtjeshuis met een postzegeltuintje
@JoranVanderdood | 09-12-14 | 09:46
Je moet niet per sé in het stadscentrum wonen. Ik zou dus sowieso in een buitenwijk gekeken hebben. En dat je er dan qua woongenot flink op achteruit gaat is natuurlijk heel zuur maar onvermijdelijk. Want uiteindelijk ga je toch daar terechtkomen op een klein inkomen.
Klier van Bartholin | 09-12-14 | 09:50
Heb geweigerd, ik haat feestjes.
doe eens even dat rekeningnummer geven dan!!
Robin Hood, old skool reaguurster, nog uit de tijd van Kouwes/Dijkshoorn. www.geenstijl.nl/mt/archieven/2007/07/...
eerstneukendanpraten | 09-12-14 | 09:43
Daar heeft Gijsbert een feestje van gegeven, was gezellig hoor.
Ben je niet geweest?
Ondanks uitkeringstrekker kan ik wel een paar euro's overmaken. Shitsituatie had redelijk makkelijk voorkomen kunnen worden, anderzijds is het de schuld van de Staat dat je niet zo makkelijk een andere woning kunt betrekken.
.... een waardeloos agressief stuk scootertuig ....
Dat kan niet anders dan een waardeloos stuk import tuig zijn.
We hebben hier ook een beweging nodig zoals in Duitsland: De 'Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes', kortweg Pegida.
Linkje: www.volkskrant.nl/buitenland/duitse-be...
Tja, dat krijg je er van wanneer je tegen het BJZ gaat vechten. Je verliest altijd, desnoods via een omweg.
Verder natuurlijk een sneu verhaal wanneer het waar is maar zoals hierboven al door anderen is aangehaald klinkt het redelijk als een viral.
Zo niet, stuur maar een rekeningnummer.
@omwenteling | 09-12-14 | 09:34
986,15 euro is peanuts voor een appartement in de vrije sector. Huren beginnen daar vanaf rond de 800 euro en er geldt meestal een inkomenseis van netto 3x de huur. Dus als er een inkomen wegvalt ben je al gauw de lul. Je betaalt voor een studentenkamer van 3 bij 4 meter tegenwoording al gauw 500 euro per maand. Alleen in de sociale huursector heb je redelijke huren, maar daar heb je wachtlijsten van soms meer dan 10 jaar tenzij je asielzoeker bent natuurlijk.
er is toch veel mis in nederland, zien ze dat nou niet in Den Haag.... of willen ze het niet zien.... zal het laatste wel zijn. veel praten, weinig zeggen en als ze naar huis gaan, stiekem middelvinger omhoog. groot salaris en het kan ze allemaal niks schelen
Dit verhaal is precies hoe Nederland er anno 2014 voor staat.
Voor Nederlanders geen betaalbare woningen beschikbaar binnen een termijn van 8 jaar, de termijn voor vreemdelingen is 6 weken.
Straatterreur, waarbij de daders vrijuit gaan en de slachtoffers nogmaals door de staat gepakt worden.
Het ooit geroemde postsysteem functioneert niet meer
Door automatisering en bureaucratie is er geen ruimte meer voor gezond verstand
Bedrijven gaan failliet en arbeiders raken hun baan kwijt door oneerlijke concurrentie vanuit de EU.
De werkende Nederlander, die 40 jaar lang heel dik in de pot voor de sociale voorzieningen gestort heeft, krijgt het deksel op z'n neus, terwijl mensen die eergisteren vanuit Oost-Europa hier aangekomen zijn zonder problemen tonnen kunnen 'pinnen' bij de belastingdienst.
Het is heel tragisch maar,
Ten eerste is de WW eindig en is deze datum zelf uit te rekenen. De enige voorziening dan is de WWB en dat behoort men te weten, inclusief dat het aanvragen van een WWB 8 weken kan duren.
Die 'ene' waarschuwingsbrief waar de auteur over spreekt is dus ook ten overvloedde.
Wat het vonnis betreft is de auteur te kort door de bocht. Wat is er gebeurd:
1) Er is ten minste 1 aanmaning verstuurd, niet gereageerd,
2) Er is een incassobureau in handen genomen, niet gereageerd,
3) de deurwaarder is betrokken geraakt, ook daarop is niet gereageerd,
4) Er is een dagvaarding betekend op het adres waar de auteur zelf ook woont, niet gereageerd,
En ja, als je geen verweer voert, volgt een verstekvonnis.
Puntje bij paaltje; meneer heeft de belangen van zijn zieke vader verkwanselt en komt hier bedelenen. De enige reden om geld te geven is omdat arme vader niet het slachtoffer hoeft te zijn van zijn onoplettende zoon.
Zou GS ook sieren als ze naast dit topic een reknr zouden openen en het zouden regelen. Bijvoorbeeld door het opgebrachte bedrag te verdubbelen. Ik sta in ieder geval al klaar om een donatie te doen.
Kutsituatie. Wat het vooral ook laat zien is dat de tekorten razendrap oplopen als er eenmaal een gat is. Vijfduizend pegels kosten maken voor een schuld die nagenoeg even groot is. Buiten proporties.
Een dagvaarding wordt door een deurwaarder persoonlijk overhandigd of in de bus geduwd.
Een uitkering krijgen als je samenwoont met een ander is een hele goocheltruc.
Kortom: er klopt iets niet hier.
Inderdaad GeenStijl. Nu niet stilzitten maar een rekeningnummer doorspelen zodat wij reaguurders kunnen doneren. En gewoon de complete dag bovenaan blijven vermelden!
Maar hoe gaat het nu met onze hek-in-de-fik-stekerd die door kampertuig zijn woning werd uitgepest want daar hebben 'we' toch ook een bom duiten voor bij mekaar gesprokkeld?
Gewoon paspoorten in de fik steken en asiel aanvragen in eigen land, dan heb je het pas écht goed voor mekaar hier
Klote voor deze meneer/mevrouw maar ik kan me niet voorstellen dat het zo snel, zo misgaat zonder dat je daar zelf iets aan kan doen. En voor alle mede reaguurders die gaan roepen dat ik dat niet kan beoordelen en niet in die situatie zit. Klopt nu niet meer maar een jaar of 3 geleden wel (tenminste geen zieke vader en ook geen kinderen/ pleegkinderen maar wel een huis en rekeningen en geen geld). Beetje eigen verantwoordelijkheid nemen zou deze meneer/ mevrouw sieren wat natuurlijk onverlet laat dat deze mensen wel hulp moeten krijgen.
Godallemachtig, wil best donatie doen maar wat die kinderen betreft ben je echt hulpeloos
Meer asielzoekers helpen jongens. Laat ons eigen volk maar lekker de tering krijgen.
@omwenteling | 09-12-14 | 09:34
ls je afhankelijk bent van twee inkomens om te wonen is al niet erg handig. En als er eentje dan in de WW komt zou ik dezelfde dag nog op zoek gaan naar een goedkoper huis dat wel op één inkomen gehouden kan worden. Want op die leeftijd weet je eigenlijk al van te voren dat je nooit meer een baan gaat vinden.
Dan voorkom je dus dit verzuipen in schulden waar je toch niet meer van af komt.
Robin Hood,Talpa,.... Hmmmmm.
Wat ik me er van herinner is de reaguurder Robin Hood een vrouw.
@fart majeur | 09-12-14 | 09:38
Yep ik doe mee!
Ik blijf het een vreemd verhaal vinden. Er zijn tal van mogelijkheden om geholpen te worden. Zo kan de gemeente tijdelijk bijspringen (ook in een vrije sector woning).
Nu meneer zoonlief een baan heeft, heeft meneer opa geeft recht op bijstand (ze wonen in het zelfde huis.
Daarnaast ben je bij verstek veroordeeld, dit kan niet gebeuren als de post kwijtraakt, dit zijn aangetekende brieven.
Waar was meneer zoonlief toen het fout ging? Waarom geen buffer opbouwen?
Het is een triest verhaal, maar hiervan zijn er 10 in een dozijn....
@omwenteling | 09-12-14 | 09:34
zo en nu nog een keer lezen, en daarna je eigen plempsel nog een keer? Ze wonen samen in dat huis, dus niet papa of briefschrijfster maar EN EN.
@Normpje | 09-12-14 | 09:30
Kon het niet laten ; En inderdaad wat Omwenteling schreef. Kom op Talpa, ff aftikken en daarna de show gewoon opnemen. Geld klotst daar toch tegen de plinten!
Doe even een paypal-knop, die centen hebben we zo bijelkaar. Fijne Kerst !
Ook daarom, geen PvdA meer steunen, wij zijn inmiddels bedelaars in eigen land geworden.
Als ik het geld zelf ook maar enigszins kon missen dan had ik de email allang gestuurd. Maar mijn situatie is redelijk bekend denk ik.
Maar, ik moet de eventuele weldoener we waarschuwen. Ondanks het diep trieste verhaal, heeft de deurwaarder wel gelijk met zijn waarschuwing dat het niet meer goed gaat komen. Deze mensen kunnen niet terug betalen aangezien ze niet genoeg inkomen hebben. Schuldsanering zal in werking treden, maar dan is de weldoener wel de laatste in de rij.
Neemt niet weg dat als ik wel een baan zou hebben, ik zonder een wederdienst te verwachten geld overgemaakt zou hebben.
Wat iemand al zei; als iedereen nu een of twee euro stort? Geef ff een rekeningnummer. Tegen de tijd dat iedereen voor +/- twee euro reactie heeft van de redactie duurt namelijk wel even en maakt de drempel hoger :)
Als hij even converteert naar de Islam dan staan zo 3 politieke partijen bij hem op de stoep om hem te helpen. Inc vele andere mensen.
Ik zal 2 euro doneren als de show "Geld maakt gelukkig" niet helpt!
Nederland maakt meer kapot dan uw lief is!
Schrijnend geval, desalniettemin toch een paar puntjes die ik niet helemaal begrijp. Waarom de vader onderbrengen in een appartement van 986,15 per maand. Lijkt mij dat er wel wat goedkopers te vinden moet zijn in Amersfoort. Als je in een te duur huis woont zal je enige tegenslag direct in de financiële problemen zitten.
Waarom kies je voor de constructie waarbij je zelf financieel nat gaat als het inkomen van vader compleet wegvalt? Lijkt mij niet nodig. Je had hem anders altijd nog in je huidige woning kunnen laten intrekken.
Als Talpa gewoon even het bedrag aftikt en er naderhand een tranentrekker van maakt is het probleem ook opgelost.
Had dan ook een Bulgaar ingehuurd..
Hier kan ik urenlang over gaan vloeken, maar dat gaat die mensen ook niet helpen.
Kutzooi.
ik las eea met belangstelling.. tot ik 'deelname aan Talpa's "Geld maakt gelukkig" las '
nu bekruipt me ineens het gevoel dat dit hele stukje een promootje voor bagger TV is.
Helaas voor Robin Hood heet hij in het echte leven geen Ali of Mo, dan had hij nergens last van gehad..
necrosis | 09-12-14 | 09:29
Yep. Ik doe mee. Helaas kan ik niet zomaar 5.000 euro overmaken maar als iedereen bv 5 euro doneert is de man uit de problemen. Kom maar door met dat rekeningnummer.
Alleen Nederlanders worden geholpen. Hollanders niet.
Dat is de pech van deze mevrouw/meneer.
@Shadow112, LOL om de succes-reaguurders!
Volgens de frontpage van de GeenStijl: 4784 stijllozen.
Dat is minder dan twee piek per persoon om een familie een fijne kerst te bezorgen.
Waar blijft het rekeningnummer....
Word een criminele vluchteling, Robin Hood. Pas dan, pas dan, word je in dit land geholpen.
Voor blanke hardwerkende mensen is in dit land geen plek meer. Tenzij we snel afrekenen met de policor en de EU-fascisten.
Ben benieuwd welk excuus en oplossing Jetta moestuin hier voor heeft, dit was nooit en gebeurde nooit zo, sociale dienst was er altijd om dit te voorkomen.
Kom je echt op straat, ga voor de tweedekamer ingang zitten met een bordje HELP en blijf daar zitten tot je omvalt.
Deze persoon heeft veel pech. Zijn grootste pech is dat hij geen moslim is. Want dan was hij van alle kanten geholpen. De hele familie.
Waar is Gordon als je hem nodig hebt?
Je had een moratorium moeten aanvragen, en schuldhulpverlening inschakelen maar dat is mosterd na de maaltijd. Ik zou je graag helpen maar simpelweg de mogelijkheid hiervoor niet. Maar aangezien 99% hier een succesvol eigen bedrijf heeft zal het vast wel goedkomen.
Je paspoort door de shredder halen en zeggen dat je uit Syrië komt en dan heb je per omgaande brood, bed en bad.
En aan de andere kant helpen we duizenden asielzoekers met brood, bed en bad. Snappen jullie het nog ?
Dit is echt Nederland.
Dat is nou precies waar de roverheid geen rekening mee houd.
Keihard beslag leggen op goederen en huizen en mensen op straat zetten als ze financieel niet over de brug komen.
Maar er geen rekening mee houden dat deze mensen in tussentijd half lamgeslagen worden door rovers, een suïcidale vrouw hebben of dat er pas een van hun kinderen is overleden.
Fuk you zwaar op hand zijnde overheid!
Laat uw burgers toch met rust!
REAGEER OOK