Rotterdamse arbeiders. Taalvirtuozer komen ze niet. Als de ouwe Deelder - ook al weer 70 - straks weer op z'n geboortegewicht is, mag Desiderius Smauswaggel 'm zo opvolgen als rauw rijmelarende nachtburgemeester van 010. We vonden een stuk kopspijkerwerk in de mail van 'm, en gaan dat hier integraal uit het ruim takelen en op de front page lossen. Eerst ff voorstellen: "Ik ben Desiderius Smauswaggel, een ouwe pik, 60 jaar, geborreê Rotterdammer, afgelopen jaar behandeld voor K. En nog net niet aan de geelhonger. Uitkeringstrekker. 35 jaar gewerrukt vanaf 15. Dus de lul. Hierbij mijn mentale urinatie. Leesvoer voor de zaterdag of zondag als jullie effe moeten bijkomen van alle shit. Mag ook doordeweeks."
En dan zijn inzending, na de breek. Een sociale aanklacht, in plat havenrotterdams - goudeerlijk schelden zonder dreigen, met wrok maar zonder wroeging, en handelend over het Rotterdamse coalitieakkoord. Met een sterrol voor Leefbaar Rotterdam. Titel: "Waar is dat ijzeren hek gebleven met 'arbeit macht frei'?"
(Schuingedrukte kwoots komen uit het coalitieakkoord 010)
"Rotterdam is de stad van doorzetters met opgestroopte mouwen. Die doorzetters met opgestroopte mouwen verdienen en krijgen vanaf nu meer gehoor bij de overheid."
Dom, dom, dom, en ik maar denken dat de Rotterdamse overheid er ook nog was, misschien een beetje, misschien voor een heel klein beetje, voor al die sukkels die jaar in jaar uit of langer gewerkt hebben en in de bijstand terecht zijn gekomen. Eikel. Sufferd, had je verstand dan eens gebruikt. Nein, daar is de overheid niet voor. Die is er sinds kort in Rotterdam alleen voor doorzetters met opgestroopte mouwen. Snap dat toch. Niet voor idioten zoals ik. Idioten die helaas geboren en getogen, maar vanaf heden geen ras-Rotterdammer meer zijn. Nein! Want doorzetters met opgestroopte mouwen. De rest moet stuk. Kapot. Weg. Opzouten.
Bij Lebvbar (Leefbaar Rotterdam) hebben ze mooie praatjes. Heel veel woorden. Kapsones heet dat in havenmansvaktaal. Echt Rotterdams woord. Kapsones. Eigenlijk een Joods woord. Smausentaal. Maar wat doet het ertoe.
Niet lullen maar poetsen is hun beste one-liner. Gepikt uit de haven. Maar wie lullen er het meest? "Rotterdam de stad van doorzetters die hun mouwen opstropen." Echt waar? Sinds wanneer? Da's dan heel lang geleden want toen lagen de Leefbaren nog aan de tepels van moeder te lurken. Als we het rijtje af gaan heeft geen van deze gladdekkende witteboorden pennelikkers ooit met z'n klauwen (ander woord voor tengels) gewerkt of met z'n poten in de bagger gestaan. Allemaal geluk gehad en prettige studies en opleiding genoten. Lekker binnen met rooibosthee en Lu-Pimmetje. Is gegund. Geen rancune.
Maar opgestroopte mouwen? Aanpakkers? Doorzeikende aambeikwekers zijn het, met blaren op de tong. Veel blaren en ook op hun gat, veel blaren. De enige die met z'n poten in de bagger heeft gestaan is die ouwe pik. Sorry voor die pet, was een ongelukje. Maar ja, staat er ook bij. Vindt het prima, dus fout.
Het zijn witte boorden bruinwerkertjes met kramp in de kaken. En met gladde handjes zonder kloofjes. Oei, pas op voor mijn nagellak. En vooral afgeven op de minder bedeelden. Want zelf niet. Lekker geslaagd. Dus kopschoppen. Dat is geen kunst op zich. We gaan niet de graaiers aanpakken, nee de kloothommels die niet zo goed uit hun bek kunnen komen maar er wel uit stinken. Naar bier, goedkope shag of knoflook. En ook nog vieze winden laten van die gore bakken Kapsalon (Rotterdamse culinaire prakbak). Pakken die profiteurs! Maak ze af! Aan de geelhonger met ze! Uitzuigers! Nietsnutten! Kapot zullen we jullie maken! Zoals in hun endlossingsprogramma staat:
"Duurzame preventie van armoede krijgt meer aandacht."
Hoe? Door nog meer mensen de vernieling in te helpen, schulden te laten maken en naar de voedselbanken te jagen. Werken loont, stellen de Lebbarren. Jaha, hun werk op het gemeentepluche. Dat terwijl het aantal werklozen met de dag toeneemt. 600.000 in heel Nederland tegenover 100.000 banen. Maar er is toch werruk!? Als je maar wil... sloeber! 15755 vacatures in Rotterdam. Op internet. Ook driedubbele. Maar niet zeiken.
"De kwijtschelding van de afvalstoffenheffing wordt gehalveerd....de langdurigheidstoeslag vervalt....vanaf 2018 vervalt de collectieve zorgtoeslag....uit de besparingen worden onder andere middelen gereserveerd om in het verlenen van maatwerk meer mogelijkheden te hebben voor schrijnende situaties....binnen de bijzondere bijstand wordt maatwerk de norm voor alle toelages die beschikbaar zijn....vaste lasten voor zorgpremie, huur, gas, water en elektra worden waar mogelijk op de uitkering ingehouden."
Maatwerk! Maatwerk! Maatwerk! Nein, nein, nein, het is gewoon fucking bezuinigen en geen duurzame preventie met maatwerk! En gelijktijdig gaat de huur weer omhoog, minder toeslagen, alles duurder. Maar maatwerk. Dus goed.
Maatwerk is deporteren die leeglopers. Weg ermee. Helemaal geen uitkering meer. Scheelt bakken met geld. Kunnen de Lebensraumbaren lintjes doorknippen voor een nieuw stadion of een tweede Bizantynse vreetkeet. Gewoon, op de Maasvlakte tentenkampen met prikkeldraad eromheen. De voedselbank verhuizen. Gaarkeuken openen. 300 kalorieën per dag. Soep, soep en nog eens soep. Dicht bij de affakkelvlammen van de Shell. Scheelt klauwen met geld aan verwarming. Geen stookkosten. Duurzame energie. Gratis licht 's avonds. De crematieplechtigheden kunnen ter plekke gehouden worden. Natuurlijk wel met toewijding en passie. Want humaan.
Het Leger des Heils zou het geweldig vinden om wachttorens te plaatsen met leesvoer voor die goddelozen. Uiteraard zorgen zij voor de beveiliging. Iemand moet het doen met een pet op. En zij vinden het geweldig. Zielige mensen helpen. O, heer, dank u. En zij doen het met liefde. Het CDA zit ook in de coalitie dus doen! De meeste uitkeringstrekkers zijn goddeloos, crimineel en fraudeur. Hebben nooit gewerkt, zijn vaak ziek, zijn zeikers, klagers en stinken. Kortom, ondankbare honden! En werken zullen ze! Nog een Maasvlakte erbij? Waarom niet? Handen genoeg. Arbeiten. Schnell.
Wanneer wordt het kamp geopend? Hopelijk schnell. Kijk er nu al naar uit. Eindelijk verlost van alle gezeur. Geen gezeik meer over toeslagen, zorgverzekering, huurverhogingen, rantsoenen afhalen, huis uitmesten, smoel wassen, ontluizen, kleding en bed desinfecteren, energierekening, waterbelasting, reinigingsrecht, zwartrijden, gemeente onroerend goed belasting, internetten. Suf wordt je ervan! Nooit meer hoeven solliciteren, geen verplichte sollicitatietrainingen, geen vrijwilligerwerk. Eindelijk vrij. Eindelijk echt werk. Ja! Arbeid maakt echt vrij! Rij de Bentley maar alvast voor!
"Met volle kracht vooruit! (Coalitieakkoord 14-18). Leefbaar Rotterdam, de enige partij voor en door Rotterdammers die gaan voor een heel veilig schoongemaakt Rotterdam!"
Desiderius Smauswaggel
PS. Excusses voor slechte Duits. Moet nog veel leren. Maar dat komt nog wel in het kampf. Of is het lager? Of is het toch kampf? Als het maar gezellig wordt...
PPS. Link naar
Coalitieakkoord Rotterdam 14-18, als je je verveelt. Of moeite met de stoelgang heb.
Reaguursels
InloggenAls ik de reaguursels lees stel ik me zo voor dat jullie zelden of nooit echt een 50 of 60 jarige die al vanaf zijn vijftiende werkte voor zijn geld hebben ontmoet.
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
benrod | 04-12-14 | 09:45
-
Tuttut. De ene kanker is de andere niet hoor.
@sickstyle | 03-12-14 | 23:00
Iemand van 60 komt nooit meer aan de bak. Hoe hard die solliciteert. Zelfs vanaf 40/50 willen ze je niet meer hebben. En vanaf 45 jaar geleden werkte hij vast in een functie die nu niet meer bestaat, zoals havenarbeider (werk dat grotendeels geautomatiseerd gebeurt) Ja hij had zich kunnen bijscholen maar niet iedereen heeft de hersens om een hogere opleiding te kunnen volgen. Over 35 jaar is de maatschappij weer compleet veranderd, kun je garanderen dat jouw werk dan niet overbodig is? En dat je beleggingen dan nog hun geld waard zijn (misschien stort de beurs nog eens in elkaar, is vroeger vaker voorgekomen, denk dus niet dat het in de toekomst uitgesloten is). Of krijg je een chronische ziekte waardoor je niet meer kan werken? Denk hier eens over na voor je "eigen schuld, dikke bult" roept.
50% van de Rotterdamse bevolking betaalt voor de andere 50% van de Rotterdamse bevolking. Met dank aan de immigratiepolitiek en met dank aan de Pvda, CDA en VVD. Loop je in Pendrecht, Charlois, Katendrecht of wat voor tiefusbuurten ook daar dan heb je kans dat 75% van je woonwijk zonder werk zit. Die 75%? Bankhangen, blootje, beetje mensen ´kijken´ (uitschelden/intimideren). Leuk joh. In de buitensteden a la Hoogvliet en Spijkenisse is het helemaal armoe troef. Welkom, oude nieuwe Nederlanders.
Het feit dat meneer al 10 jaar thuis zitten kan 'ie moeilijk in de schoenen van de leefbaren schuiven dunkt me. Ik had niet zoveel met LR, maar ik vind dat ze het heel aardig doen in 010.
En dan dat gemekker over pennenlikkers die nooit met hun poten in de drek hebben gestaan... De laatste keer dat zogenaamde arbeiders aan de macht kwamen heeft de wereld ook niet zoveel goeds gebracht.
Het feit dat meneer al 10 jaar thuis zitten kan 'ie moeilijk in de schoenen van de leefbaren schuiven dunkt me. Ik had niet zoveel met LR, maar ik vind dat ze het heel aardig doen in 010.
En dan dat gemekker over pennenlikkers die nooit met hun poten in de drek hebben gestaan... De laatste keer dat zogenaamde arbeiders aan de macht kwamen heeft de wereld ook niet zoveel goeds gebracht.
40.000 wwb-ers in Rotterdam.
800 Rotterdamse uitkeringsgenietters met de bus naar de kassen voor een baan.
resultaat = 1 wwb-er die gaat werken.
20 baangarantie plekken.Eerst 6 maanden wennen, leren werken, op tijd opstaan etc, maar daarna gegarandeerd werk.
resultaat = 1 wwb-er die gaat werken.
Uitzonderingen daargelaten, maar ik heb ff weinig op met deze beroepsgroep.
LJBrinkhorst | 04-12-14 | 09:49
Ah ik zie het al, je werkt vanaf je 23e. Oftewel studietje gehad van je ouders, je hebt 8 jaar lang zelf op kosten van de overheid bier lopen zuipen in delft/leiden/amsterdam. Appartementje is ook door de overheid betaald. Maar vooral klagen op het minder intelligente plebs, want dat zijn allemaal profiteurs.
McPhart | 03-12-14 | 22:30
Misschien heeft hij 10jaar geleden al te horen gekregen dat hij kanker had en is hij sinds vorig jaar pas schoon. Of hij is er 10 jaar geleden ergens uitgewerkt, omdat zijn baas geen zin had zijn 7 serie in te ruilen voor een 5 serie en heeft tijdens het zoeken naar werk te horen gekregen wat hij had. Dan kan ik best begrijpen dat je op dat moment wel andere dingen aan je hoofd hebt dan een baan zoeken.
Je bent zeker zelf in de 20 of nog niet eens? Op die leeftijd willen ze je nog graag binnenhalen ja. Er zijn genoeg 50+ers die 20 sollicitaties per week de deur uit doen, maar gewoon geen reactie krijgen want te oud.
McPhart | 03-12-14 | 22:30
Lees mijn reactie hierboven. En zoals wisenwitty al zegt, hoelang ben je zelf al aan het werk voor de samenleving? Over een paar jaar, als jij er uitgewerkt ben door je baas wegens bezuinigingen, je kanker overwonnen hebt zoals deze meneer en je nergens meer aan de bak komt wegens je leeftijd, horen we graag weer van je.
benrod | 04-12-14 | 09:45
Meneer zit al tien jaar thuis...
Dat jezelf op de borst slaan dat je al vanaf je 15de hebt gewerkt. Ik hoor het in mijn omgeving wel vaker. Alsof het zelf vrijwillig verlaten van school om wat te schooieren voor een baas een reden is om daar decennia later nog mee te pronken. Rot toch op. Meneer zit dus al vanaf zijn vijftigste op zijn reet, terwijl dat ook in Rotterdam niet nodig is. Ik werk vanaf mijn 23ste en zal dat waarschijnlijk tot mijn 70ste moeten doen. Eat that shit ouwe zeiksnor.
Meneer moet gewoon gaan werken toch? Want een baan heb je zo gevonden in deze tijd, al helemaal als je al in de 60 bent en geen opleiding gedaan hebt. Oja en jullie lezen er voor het gemak even overheen dat meneer vorig jaar behandeld is voor kanker. Als je een keer je hersens zou gebruiken snap je ook gelijk dat dat misschien de reden is dat meneer thuis zit met een uitkering.
McPhart | 03-12-14 | 22:30
En hoelang ben jij al aan het werk voor de samenleving?
Hoe vaak heb jij met je poten in de bagger gestaan en met je klauwen in het vet toen dit land werd opgebouwd. Of ben jij er zo een die nog nooit wat heeft uitgevoerd en aan de hand van papa en mama een studie heeft mogen uitkiezen en nu gaat afgeven op de arbeiders.
Uitkeringstrekkers zoals ik laatst op TV zag bij een praatprogramma die het normaal vinden dat ze nog nooit gewerkt hebben en verder niets mankeren en zich verdedigen met de mantra "ik vind het zo prima en kan prima leven van een uitkering" die moeten ze zo snel mogelijk met z'n allen in een kazerne onderbrengen met z'n 32 op een zaal met stapelbeden en elk een kast, gemeenschappelijke badruimte en eetzaal. Net zoals vroeger de dienstplichtigen ondergebracht werden en te werk gesteld werden voor 18 maanden om hun bijdrage te leveren aan het vaderland (dienstplicht). Of met andere woorden alleen Bed, Bad, Brood en gezondheidszorg verder hebben ze geen rechten wat mij betreft. Trouwens in Duitsland gebeurt dit al.Het is te gek voor woorden dat een groot deel in de bijstand zit die wel kunnen werken maar niet bijv. in de kassen willen werken omdat dit niets meer oplevert dan wat ze nu al aan uitkeringen enz. ontvangen. Werken moet lonen. Als je een echt minimum hebt zoals de Polen, Roemenen enz. dan ben je blij dat je bijv. in een kas aan de slag kan.
Dus de uitkeringen moeten omlaag en niet alleen de werkende voor alles op laten draaien.
Krijg allemaal de vinketering mââh. IK ga wel leze as ut ovuh Utreg gaat.
Als hij zijn sollicitatiebrieven ook in deze stijl schrijft valt dat onder het bewust tegenwerken van het verkrijgen van een passende betrekking.
Politiek=Poppenkast. Eerdmans is in mijn optiek best wel voortvarend bezig. Ook hij kan geen ijzer met handen breken. Mijn visie is (voor zover er iemand op zit te wachten) is dat je best mag klagen, maar je er ook iets mee moet doen. Anders zo zonde van je energie. En anders houd je je muil maar. In ieder geval een eerste stap van hem. Jammer van de parallel met de nazis. Godwinnetje? Nu nog ff doorpakken voor Joost en we kunnen weer rustig slapen.
Hey Smauswaggel, mooi he democraasie, Een kudtpartij voor jan en alleman. Één voor de werkenden, maar ook één voor de klaploperts en bijstandstrekkerts. De PvdArbeidslozen heet hullie lokale afdeling geloof ik. Mooi man. Zou gewoon links stemmen.
-
Maar verders mooi hoor. Zonder dwarsliggers geen spoor zeg ik altijd maar.
Waarom deze klaagmeneer zo aan het woord laten? Het enige wat hij kan doen is klagen en anderen de schuld geven van zijn situatie. Het lijkt wel een moslim.
Ik word er kotsmisselijk van dat er nog mensen zijn die denken dat er werk Is voor iedereen. Verder gewoon niet zeiken en verder vergaren van het nodige.
In tijden dat de overheid het volk niet helpt bedruipt het volk zichzelf. Degenen die niet meekunnen kwijnen weg, degenen die wel initiatief tonen lonen zichzelf. De illusie is dat wij als volk afhankelijk zijn van onze staat. Wanneer je echter zelf hard werkt kun je het prima af zonder overheidsinstanties. Die zijn er vooral om hard te roepen dat zij de oorzaak zijn van de nieuw gevonden welvaart. Ondertussen is het de schuld van hunnie dat het mis is gegaan door te veel geld uit te willen geven aan zaken die niet werkelijk van overheidsbelang zijn.
Zolang de overheid zorgt voor goed onderwijs, goede zorg en een goede defensie/politie kunnen we de rest zelf doen.
Nu zijn de verkeerde dingen geprivatiseerd (zorg, openbaar vervoer), waardoor er scheve concurrentie is ontstaan en de kosten flink zijn toegenomen. Het onderwijs ligt al jaren op zijn gat. De kwaliteit van opleidingen is af en toe om te huilen. Op mijn opleiding leer ik vooral modellen in te vullen die in de praktijk nauwelijks toepasbaar zijn. Wanneer je dan voor goede inhoud zorgt die niet geheel aansluit bij zo'n model krijg je een onvoldoende.
Ondertussen pompt de overheid miljarden in het creeeren van banen, een taak die niet aan hen toebehoort en waar zij ook nauwelijks invloed in kunnen uitoefenen. Maar goed, het zal aan mij liggen....
"LU-Pimmetje" is zo treffend gekozen dat het bijna geestig is.
.
Verder wilde ik Smauswaggel graag wijzen op onderstaand citaat van Mike Boddé:
.
"Waar ze in de werkstad het meest van houden,
Van zevenkamp tot zuid en henegouwen,
Is helemaal bezweet en met opgerolde mouwen,
Te *kijken* naar het bouwen"
.
Niet langs de zijlijn roepen vriend, gewoon in beweging komen. Heb je alle tijd voor.
Sjuul is leuker...
Desiderus wil liever aan de zijkant blijven staan, een sjekkie rollen en zich ergeren aan mensen die hem in beweging proberen te krijgen. Honger maakt je slim rukker! Ik lever de helft van wat ik verdien in aan mensen zoals dit. Trouwens wat doe hij überhaubt (ook een mooi duits woord) op het internet? Schoffelen moet ie, de ochtendkrant bezorgen mag ook.
eventjes ter vergelijking,,, dit is toch de stad waar je je buren aan moet geven als de hond op straat poept.
en de stad die alles verboden heeft (geen sex feesten, geen grote house feesten, die op zn burgers een grote spionage feest houd. namelijk alle auto's scannen en dan kijken of er eentje niet betaald heeft. maar die gegevens wel 7 jaar bewaard voor de belastingdienst...
want als jij om 7 uur nog in de stad bent... dan rij je uiteraard prive..
het mooiste blijft, heb je geen geld voor een nieuwe auto?? pech verkopen je oude want we hebben mileu regels...
dus ja ik snap die vergelijking toch wel een beetje
helaas
Dat deed me goed op de vroege ochtend!
Wat een fijne vent met zijn SS petjes op hoofden van politici plakken. Volkomen van de pot gerukte mafketel. Ik snap ook niet wat dit met Rotterdam te maken heeft. Hetzelfde als die schreeuwmalloot die een videocolumn had. Bandira mét beeld én geluid.
Hij moet zich vooral uiten want vrijheid van meningsuiting. Het is in ieder geval niet mijn mening vriend.
Het is geeuwhonger
newray | 04-12-14 | 00:47
Lombardije, toen Italiaans. Nu nog steeds.
Ik denk dat je Lombardijen bedoelt, onder Vreewijk en Karl Marxbuurt.
Goed . afsluitend. Laten we onze binnensteden weer laten bevolken met autochtone stelletjes met jonge kinderen. het allochtone gebroedt naar de polder ofzo.
Ltrs
Jaja, molukkers zijn een uitzondering maar die waren hier ook al voor 1957
alles na 1957. paspoort afnemen. ga maar lekker weg.
Zijn je ouders of grootouders nederlands, dwz voor 1957 nederlands paspoort.. direct een woning in de binnenstad. stelletje .. tuin erbij.
Er is een grens aan de Weg Met Ons religie hoor.
Dubbel passpoort, kinderen lekker inschrijven bij je andere dan nederlandse nationaliteit. geen NL paspoort.
Jonge Nederlandse stelletjes herinvoeren in de binnensteden , en als je geen nederlands spreekt,.,. naar groningen.
Het COA zet alle binnensteedse wijken vol met asielgevondenhebbers.
Vind ik het vervelend dat het Noordereiland niet meer Rotterdams is .. Ja.
newray | 04-12-14 | 00:59
Nou, die leraar van jou (komma), heeft er ook weinig van gebakken (punt). Welterusten (punt).
VVDer Ja
Helemaal gehad met opdringerigge geloven. ja.
Doldwaas
stoned, uhh Nee.
Dronken.. Uhh ook niet,
Nog een suggestie?
asylumstreetspanker
Nou . die leraar van jou is kudt. zelfs ik schrijf beter nederlands.
Dat gezueik oveh handeh uit de mauwen ben ik wel heulemool zat !!! ik hep doar gewerkit maor hande uit de mauw hadden se nog nooit van gehoord, stellutje amsturdammers sein ut doar !!!!
Veeg alle lui die na 57 nedelander zijn geworden eruit. Rotje voor de Rotjes.
Newray
Ben je dronken of stoned?
Doldwaas |
Goeie nick, gaat ook nergens over.
Alle hoerenkasten in R'Dam zijn ook al dicht. Shaira.
@sickstyle, ik lag me wel dood als de mondiale beurzen in elkaar klappen, door de economische tegenslag er geen vraag meer is naar de producten van je bedrijf en het sociale vangnet weg is waardoor je langzaamaan wat je hebt gespaard moet opeten. Waar sta je dan met je zelfvoldane geblaat? Jij weet niet hoe de toekomst eruit ziet en dat wist deze man ook niet toen ie 15 was. Tot de jaren 90 leek de economische voorspoed eeuwig te duren en was werkloosheid geen vooruitzicht. Maar dat kan zonder omslaan door krachten die jij, ik en de schrijver van het stuk niet onder controle hebben.
Lombardije, vroeger een kenniscentrum , nu een turkse enclave.
Zo zie je maar . Rotterdam bestaat nog , maar voor hoehoer/lang, nog ff en de COA heeft alles. wij houden stand.
Er is maar één club van Rotterdam, en da's niet Feyenoord.
Meer heb ik er niet over te zeggen.
@Lewis | 04-12-14 | 00:34
Wat denk je van hun shirtsponsor, Dienst Sociale Werkplaats.
*oke, die was onder de gordel....*
@ newray | 04-12-14 | 00:29
Nou, als die van hun is mogen ze wel eens iets doen aan dat 'stadion' van ze.
www.youtube.com/watch?v=UeRDAN8u-7o
www.google.nl/maps/place/%22Sportclub...
Lewis
Ook al geen R'Dammer . weet je wat Excelsior voor'n tuin heeft.
newray | 04-12-14 | 00:21
Excuses, ik weet weinig over voetbal.
@ newray | 04-12-14 | 00:24
De hoeren van Rotterdam.
Nee hoor, hij vergeet niks.
Occipitaalcasibus |
Je vergeet Excelsior.
nou nog ff SPARTA NAAR vooruh! kut zeg je zal er maar wonen
En , ja heb het gedaan en heb wat t-shirts.
Necro & Bakito .
Geef eens een inhoudelijke bijdrage.
Afzeiken en reaguren is makkelijk.
necrosis | 03-12-14 | 23:52
Heb je het nou over geld of over vrouwen?
@ necrosis | 04-12-14 | 00:10
In één keer goed.
@Lewis | 04-12-14 | 00:07
Sparta?
*gnehe*
Als spuit elf ook even iets zeggen mag.
Ik heb een zwak voor Rotterdam. Heb er een deel van mijn roots liggen. Mijn meest favoriete voetbalclub (met Ajax) komt er vandaan.
Maar Rotterdammers moeten niet te veel lullen. Dan wordt het niet te volgen en saai.
Reykjavik | 04-12-14 | 00:02
Zeg het nou eens in een kwart van je woorden.
"Taalvirtuozer komen ze niet"??? Nah, denk ik toch anders over. Deze meneer is een toppertje in zeiken (wat dat betreft wel chapeau), maar verder... mwah. En de vergelijking met een zekere Duitse groepering -althans als ik zijn ellenlange laptekst goed heb begrepen- slaat echt nergens op. Wat niet wegneemt dat ook deze geciteerde politieke groepering ernstig zuigt. Maar da's dan weer een heel ander verhaal. Ach, was er nog maar een echte Boerenpartij. Dat was tenminste lachen met die Boer Koekoek.
necro
Nee , moet jij zeggen. lol
Zelfs voor 1940 wisten wij amsterdammers al dat rotjeknor een proleten dorp is en de pet niet waard.
AbleArcher13 | 03-12-14 | 23:32
Ga jij lekker je stadsgenoten verraden joh.
@ikdenkwat | 03-12-14 | 23:49
Gouden tip:
Je moet zorgen dat je op het allerlaagste, of allerhoogste niveau zit.
Eerstgenoemde KRIJGT alles.
Laatstgenoemde NEEMT alles.
En Jan Modaal betaalt de rekening....
Idealen is voor mensen waar niets te graaien valt en hun beste beentje voorzetten. Maar alles puilt uit behalve de modale portemonnee. Nee ... daar zit de roverheid in om hun speeltuin te financieren.
necro
nee, zal het niet meer doen. solly.
@newray | 03-12-14 | 23:38
Is het nou echt nodig om bij elke reactie het hele comment te copy/ pasten?
Op mijn Mooie NoorderEiland spreken ze nu Afgaans.
newray | 03-12-14 | 23:38
Met Grootte dank aan het COA.
-weggejorist-
Hé lullo. In Rotterdam spreken we Nederlands!
Mokum Kosher | 03-12-14 | 23:35
Op mijn Mooie NoorderEiland spreken ze nu Afgaans.
Hé lullo. In Rotterdam spreken we Nederlands!
AbleArcher13 | 03-12-14 | 23:32
zoek je ruzie ??
Tis wel in het engels maar jullie begrijpen dat tog wel.
www.biblegateway.com/passage/?search=...
Zelfs voor 1940 wisten wij amsterdammers al dat rotjeknor een proleten dorp is en de pet niet waard.
Spijt me zeer, maar het klinkt mij persoonlijk beter in de oren als dit soort pvda stemvee lekker vrijwilligerswerk zou moeten doen. Ik begrijp z'n onvrede over z'n huidige situatie, maar dat gezeik en gejank en die parallel met Auschwitz. Als je er eens bent geweest besef je wellicht hoe belachelijk die vergelijk is. Stel je godverredomme niet zo aan man. In-Rotterdamse mindset. Altijd heel makkelijk om anderen de schuld te geven en de verantwoordelijkheid af te schuiven op anderen. Altijd makkelijker dan een spiegel voor houden. Anyway , ik hoop dat deze man de kracht vind om positiever in het leven te staan en z'n ziekte te boven komt. Take some sweet with your bitter.
@newray | 03-12-14 | 23:24
Ik ga liggen.
Jezus_Boeddha | 03-12-14 | 23:26
Je hebt toch geen kapitalistische instelling, gaat gesus weer opstaan hoor en wordt de paus weer boos..
@newray | 03-12-14 | 23:24
Ik ga liggen.
@Jezus_Boeddha | 03-12-14 | 23:23
Eigenlijk zie ik nu pas dat die spreuk helemaal bovenaan de thread zelf ook al staat.
@newray | 03-12-14 | 23:19
Ik denk inderdaad wel eens ergens over na. En ik denk inderdaad dat beide heren een vergelijkbare lading hebben.
Jezus_Boeddha | 03-12-14 | 23:23
Nou, dan zijn we het eens. leuk..
@zeg maar jansen | 03-12-14 | 23:18
We call joe.
@postmodernismisdead | 03-12-14 | 23:22
Dat vond ik ook al.
@newray | 03-12-14 | 23:19
Ik denk inderdaad wel eens ergens over na. En ik denk inderdaad dat beide heren een vergelijkbare lading hebben.
Die pet past iedereen.
In de wat nadenkende groepen heeft jezus de zelfde lading als boeda.
@zeg maar jansen | 03-12-14 | 23:16
Die bestaan ook niet. Ik besta ook niet.
Piet Karbiet | 03-12-14 | 23:11 Ach, knulletjes die getallen met een paar nullen en een K erachter plempen moet je niet serieus nemen.
@newray | 03-12-14 | 23:11
Ik ben al op.
Jezus_Boeddha | 03-12-14 | 23:15 En Jezus_Boeddha wel?
Desiderius Smauswaggel bestaat helemaal niet!
LeakyLeak | 03-12-14 | 23:13
Daar heb je gelijk in , maar wil je dat ook?
Overigens, mogen ambtenaren zomaar in ReichsUniform afgebeeld worden of heerst daar niet een copyright?
sickstyle | 03-12-14 | 23:00 Wat zijn overheidsbondsen?
zeg maar jansen | 03-12-14 | 23:07
Government bonds in de markt genoemd, of ook wel treasury bonds. Ik koop de Nederlandse niet, hier noemt men dat schatkistobligaties.
ezus_Boeddha
ga jij eens langzaam opstaan ofzo hee.
@sickstyle | 03-12-14 | 23:00
Don't call us.
Die pet past iedereen! Mooi ook met doodshoofd en goed zwart.
gamlakuk = ouwe lul?
newray | 03-12-14 | 22:56
Sterker nog, ook niet werkeloos
LeakyLeak | 03-12-14 | 23:07
Nog sterker, ik heb geen uitkering, nou ja dividend dan, maar tog.
sickstyle | 03-12-14 | 23:00 Wat zijn overheidsbondsen?
Indachtig de stelling van Prof Pinto:
Zet dit messcherp op één A4tje, dan ga ik 't daarna wel effe lezen.
newray | 03-12-14 | 22:56
Sterker nog, ook niet werkeloos
newray | 03-12-14 | 22:56
Weet ik veel, ben geen werkeloze Rotterdammer
LeakyLeak | 03-12-14 | 23:02
Sterker nog, je bent geen R'Dammer.
Ik seg: Nobel preis!
Vor de literattur/
sickstyle | 03-12-14 | 23:00
Kan je dat ook korter vertellen, zo snap ik het niet.
newray | 03-12-14 | 22:56
Weet ik veel, ben geen werkeloze Rotterdammer
Na het verhaal te hebben gelezen, lees ik alleen een oude zak die volkomen bitter is dat er niet voor hem wordt gezorgd want hij heeft 35 jaartjes gewerkt en heeft er niks aan over gehouden. Boe-hoe-hoe. En dan nog het lef hebben om mensen als nazi's en kamp stichters weg te zetten is ronduit onsmakelijk. De vergelijking is volkomen buiten proporties. Het moge duidelijk zijn dat dit soort onzin geen eens aandacht hoort te krijgen, laat zijn beklag maar op 1 of andere internet forum staan.
Hier is een tip; in 35 jaar tijd heb je genoeg geld gehad om jezelf om te scholen en of beter werk te kunnen krijgen en daarbij betere toekomst te krijgen voor jezelf als voor je gezin. In die 35 jaar vondt je het wel best. In 35 jaar werken heb je ervoor kunnen zorgen dat je wat meer had dan alleen een pensioen die volkomen afhankelijk is van een onstabiele beleggingswereld. Gezien u zo oud bent heeft u al meerdere crisissen meegemaakt, en zou men beter moeten weten.
Zelfs ik als 28 jarige bedrijfseigenaar zonder opleiding zorg voor mijn eigen inkomsten en bedrijfstoekomst. Beleg in index 500 fondsen, heb een amerikaanse 401k, investeer in overheidbondsen, koop vastgoed voor huur en steek zoveel mogelijk in mijn eigen bedrijf. Inmiddels gaat 30% van mijn 200k+ naar mijn toekomst, want als ik een vrouwtje tegenkom die een kind wil wordt het extreem moeilijk. Ik ga ervan uit dat ik op mijn 72ste; geen eens een pensioen heb en dat er een complete private zorgmarkt zowel vanaf verzekeraars tot op het verzorgingstehuis is die je leeg graait. Gezien de overheid de afgelopen 10 jaar de privatisatie toelaat en amper tot vrijwel niet ingrijpt zal het alleen maar erger worden. Net zoals in de US waar men zelf voor hun eigen toekomst dient te zorgen, en als je dat niet hebt gedaan zal je het minste van het minste krijgen. Ik vindt dit persoonlijk maar normaal.
De bijstand in veel grote steden zitten sinds de jaren 60 en 70 (vooral eind jaren 70)vol met een meerderheid van buitenlanders, en daarmee voornamelijk moslims. Deze kan je niet aanpakken, want ze hebben toch illegale inkomsten en een samenhorigheid onderling met bekenden die bij schieten. Gezien een groot deel van deze mensen hopeloos zijn en nooit aan een baan kunnen worden geholpen vanwege; tradities(vrouw mag niet werken), amper verstaanbaar (Nederlandse taal analfabeten), strenge geloof uitvoering (burka) en ga zo maar door. Net zoals Molukkers met een tatoeage over hun hele hoofd, wie neemt dat soort schorem aan. Met de komst van asielzoekers moeten ze wel extreem de broekriem aantrekken.
De minderheid die in de bijstand belanden vanwege werkloosheid zullen hiervoor moeten boeten. Dit is dan ook de reden waarom kiezer die niet snappen dat ze hier ook zelf in kunnen belanden niet op rechts moeten stemmen. De plannen die de afgelopen jaren zijn ingevoerd onder VVD en PvdA bewind waren grotendeels ook goedgekeurd door de PVV, echter kon de PVV hun migratie stop en aanpak plannen er niet doorkrijgen en zijn dus van de tafel weggelopen.
Gezien bijstand nu op gemeentelijk niveau wordt bepaald krijgt je linkse gemeentes en rechtse gemeentes. Dit zal mensen er toe dwingen naar een andere gemeente te verplaatsen. Zolang de overheid zich terugtrekt en geen beleid eist zal het uiteindelijk beleid van gemeentes in voordeel zijn voor jonge mensen, middelbare leeftijd en oudere mensen, ook inkomens kader zal een grote rol spelen.
Altijd prachtig wanneer zeikers de schuld leggen bij de overheid en subsidies. Vervolgens niet zelf reflecteren wat ze in die 50 jaar aan werkervaring anders hadden kunnen doen zodat ze nu niet in de shit zaten. Tjah, dit noem je dus de linkse mentaliteit dat er toch wel "goed" voor je hachje wordt gezorgd. Zieligheidsindustrie in stand houden doen wij niet aan bij GS.
@schoneslapert | 03-12-14 | 22:53
Dat mensen er 400 op achteruitgaan ligt aan de toeslagen/ kwijtscheldingen die men verliest bij het accepteren van een baan.
Je krijgt niet minder, mensen met een uitkering krijgen teveel!
LeakyLeak | 03-12-14 | 22:45
Niet egt veel dus..
uit het akkoord... meer terrasjes ipv parkeerplaatsen, ruimere geluidsnormen, stimuleren van feest in de stad, terugkeer dance in 010... vind het allemaal prima
Ga is werreke, halleve zool.
Klinkt als een oude haven-socialist die met een stuk in zijn kraag zijn FNV-magazine ¨vertaald¨.
Hebben werkelozen niets beters te doen in Rotterdam?
LeakyLeak | 03-12-14 | 22:45
Wat is jouw tijd dan , van de maas overzwemmen onderwater.?
Hij schrijft een beetje chaotisch, maar qua inhoud is het copy/ paste van wat hier altijd de teneur was. Dat wil zeggen tot de crisis echt voelbaar begon te worden, toen kwam het blijkbaar wat dichterbij. Sindsdien is het allemaal de schuld van de PVVDA (en de regenboogpieten).
Hij kan uit de bijstand want columnist
Begrijp dat het k*t is als je langdurigheidstoeslagen gekort worden, maar het is nog k*tter als mensen die vanuit een uitkering gaan werken er 400 euro op achteruit gaan. Dus hup Levbar!
zeg maar jansen | 03-12-14 | 22:46
misschien doe ik het wel express.
zeg maar jansen | 03-12-14 | 22:46
puriteinen en taalfouten. echt zeer amusant.
Maar blijf vooral je plempsels plaatsen, necro, vind ik wel leuk.
newray | 03-12-14 | 22:44 En tenenkrommende taalfouten makerts.
* op uitroeptekentjes gaat rammen *
Hebben werkelozen niets beters te doen in Rotterdam?
@newray | 03-12-14 | 22:40
Ik snap niet waar je het over hebt, maar dat heb ik wel vaker bij jouw comments.
necrosis | 03-12-14 | 22:44
Ja je hebt populisten en intelligencia. lol
@newray | 03-12-14 | 22:40
Ik snap niet waar je het over hebt, maar dat heb ik wel vaker bij jouw comments.
necro
Jij bent ook altijd bereidt he'
Waar blijft die derde Maasvlakte trouwens, dan heb je tenminste ruimte voor een flinke moestuin.
Marcootjee !!. lwl
BTW , Pastoors , trek je muil weer eens open..
Egt.. zonderr dit stuk gelezen te hebben vind ik het al kudt.
Zonder al die subsidies en ander gratis geld zouden er ook niet zoveel belastingen nodig zijn geweest en houden bedrijven meer financiële ademruimte over om meer mensen de armen uit de mouwen te laten steken.
Ook zomaar een ideetje, hoor.
Een uitkeringstrekker die alle andere uitkeringstrekkers naar een kamp wil deporteren.
Zou ie zelf ook meewillen?
Met een uitkering moet je nog steeds zelf koken, in een kamp niet.
Hebbie 'm door?
Op zijn 15de begonnen met werken, 35 jaar werkverleden.
Is nu 60, dus vreet al 10 jaar uit de ruif. Is dus een netto ontvanger en moet derhalve niet zeiken.
Tja, macht corrumpeert. Ook bij de lebbaren.
Hier had Pim nooit achter gestaan. Foei!
Gelukkig woon ik niet in Rotterdam....
Grappig om te lezen maar de verwachtingen die meneer van Leefbaar had zijn grotesk.
waarom hebben ze allemaal die pet op?
zal wel rotterdamse humor zijn, maar mij ontgaat het even..
Een hoop geklaag over gebrek aan gratis geld.
Die gast heb teveel vrije tijd
Kun je ze ook als zwarte piet fotosoepen?
REAGEER OOK