Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Ondertussen in het Witte Huis...

obamabeltpoetin534.jpgHee Vlad. Met Barry. Alles goed? Ja, hier ook z'n gangetje. Oscars dit weekend. Op de bank met Beyo... Michelle en de kinderen. Je weet zelf. Chips en nootjes, en dan voor de buis. Nee, geen kip en meloen, Vladimir. Hahaha. Grapjas, pas op hoor, ik bel MDI. Zeg. Waar ik over bel. Dat dingetje op De Krim. Waar hebt dat nou voor nodig? Iedereen paniek. Demense hartstikkene zenuwachtig. Come on, Vlad. Heim-ins-Reich? Serieus? Dat heb jij toch helemaal niet nodig? Die malle Oekrainoos (stats) gaan zondagochtend 08:00 uur algeheel mobiliseren. Ja, tot groot plezier van die wapenhandelaars van je. Maar wat wil je echt...? 500 miljard van het IMF? Dude, regel ik voor je. By the way, Vladimir. Kreeg nog een alleraardigst DM-etje van die jongens van GeenStijl uit Nederland. Ja, Holland. Van die schaatsmedailles... ja goed he... lolwut... wat zeg je nou... heb jij die oranje muts gewiept... tussen de fusten Heineken... rofl... Enniewee. Hun voorstel: de Twee van Kiev, Hans van Baalen én die vingerwappende Belg met dat vette haar, uitleveren aan Moskou en alles is weer koek & ei. Deal?

Reaguursels

Inloggen

Niet vergeten voor de afhankelijk van energiebronnen van Rusland te blijven jongens.

VictorF | 03-03-14 | 06:17

Hans van Baalen.
De man met een grote bek als het gevecht voorbij is...

da wizard | 02-03-14 | 22:26

@vraagstaart | 02-03-14 | 09:04
Over NSB'ers gesproken, dat ben je dus zeluf en iedereen die de Russische vijand tot Brussel en Den Haag toejuicht, er is dus geen enkel verschil tussen je en de NSB'ers tijdens de WWII. En zo te zien aan de +kudo's lopen hier veel NSB'ers rond, man man man, weer een reden om toch voor de EU te stemmen.

Mensen in het westen, vooral pubers als jullie, die voor Poetin zijn en tegen Amerika, jullie zijn supernaïef, Amerika is niet perfect, Europa is ook niet perfect, en Nederlanders zijn ook niet perfect, maar Poetin is een smerige dictator met minderwaardigheidscomplex en een bloeddorstige mannetje, jullie zullen wel anders gaan piepen zodra jullie een dictator als Poetin krijgen.

Ik sta 100% achter de EU en VS. Rusland is de laatste jaren helemaal de weg kwijt en moet eens tegengehouden worden, niets doen is nog erger, want dictators als Poetin zijn levensgevaarlijk.

En wie van Poetin houdt, moet dan vooral snel de koffers pakken en hup naar Rusland emigreren, doei en veel plezier daar met dictator Poetin, wel oppassen hé, dat je altijd lief en beleefd doet tegen Poetin, tegen Poetin moet je dus niet schelden, Poetin moet je niet bekritiseren en niet belachelijk maken, want anders voordat je het weet word je ergens in Siberia opgeborgen.

Wonderful-Life | 02-03-14 | 17:29

Führer Verhofstadt en die vetklep Van Baalen trekken ons lekker een nieuwe Koude Oorlog in met Rusland. Blijkbaar hebben we niet genoeg problemen met de economische crisis, Islamofascistische kolonisatie en de algehele nivelering van West Europa naar het niveau Roemenië.... Stelletje hufters.

Ales | 02-03-14 | 14:43

Vonhofstadt en Von Baalen zijn irritante fascistoïde psychopaten. /terzijde

Shareholder II | 02-03-14 | 14:12

Oh ja en pleur die Bosporus ook dicht, heeft hij niets aan de nieuw veroverde Krim.

gebrokenvleugel | 02-03-14 | 13:45

Nu maar gauw die gaskraan dicht, alle contracten met de dictator opzeggen, in plaats van superjachten voor de oligarchen oorlogsbodems bouwen.
Echt toen we 30 jaar geleden geen Russisch gas hadden, was het hier voor de meesten geen werkloosheid en redelijk goed toeven ook voor arbeiders.
Grenzen dicht sancties en weg met alles wat Russisch geld gebruikt.

gebrokenvleugel | 02-03-14 | 13:44

@La Bailaora | 02-03-14 | 11:31 | + 2 -,

een blokkade is volgens internationaal recht een oorlogsverklaring dus sat zal niet zo snel gebeuren

rode peper | 02-03-14 | 12:45

@La Bailaora | 02-03-14 | 11:31 | + 2 -,

een blokkade is volgens internationaal recht een oorlogsverklaring dus sat zal niet zo snel gebeuren

rode peper | 02-03-14 | 12:45

@ rode peper | 02-03-14 | 12:33

Ik vervang in mijn vergelijking Adolf ook door Vladimir, niet door de EU. Vergat in mijn vergelijking ook nog de Olympische spelen mee te nemen, Hitler in '36, Poetin afgelopen maand.

Capt. Iglo | 02-03-14 | 12:43

@Capt. Iglo | 02-03-14 | 12:24 | + 0 -,

Putin zal het echt niet zomaar laten gebeuren, hij stopt de EUSSR echt wel

rode peper | 02-03-14 | 12:33

Welles! Nietes! | 02-03-14 | 12:08 |
En met hoeveel stenen en rieken denk je dat te bereiken ? Europa is weer net zover als voor de 1e en 2e wereldoorlog. Geen leger te bekennen dat nog ergens op lijkt. Bezuinigen kan voor vervelende situaties zorgen blijkt wel.

Sophie9985 | 02-03-14 | 12:31

Lijkt allemaal verdacht veel op de late jaren '30 van de vorige eeuw. Een dictator die middels verkiezingen aan de macht komt en zijn binnenlandse tegenstanders langzaam uitroeit en/of naar kampen stuurt en vrijheden steeds verder inperkt. Vervolgens gebieden inneemt onder het mom van bescherming van eigen bevolking (toen waren het gebieden die voor WOI tot het Duitse rijk behoorde, nu zijn het gebieden die bij de Sovjet Unie hoorde (Georgië, de Krim) zonder dat de rest van de wereld ook maar iets deed en van het 1 kwam het ander....

Capt. Iglo | 02-03-14 | 12:24

Binnen afzienbare tijd zal ons een heus EU leger door de strot geduwd worden,met dit door Brusselse clowns Verhofstad en v. Balen zelf uitgelokte conflict,maar eerst mogen wij op 22 mei laten zien of we voor de EU stemmen nu de anti EU partijen deze verkiezingen kunnen winnen.
Dat is het doel van dit conflict waar het de bemoeienis van Verhofstad met z'n Nederlandse maatjes Timmerfranz en v. Baalen aangaat.

Welles! Nietes! | 02-03-14 | 12:08

Ik zou iedereen willen aanraden het boek Bloodlands van Timothy Snyder te lezen. De geschiedenis van de Oekraïne is bloedig en tragisch en ik denk dat wij er té weinig van begrijpen om echt een goed oordeel te vormen.

Bigi Bana Boy | 02-03-14 | 12:06

@ Pritt. Goed geschreven stukje!

kleuterleider | 02-03-14 | 11:44

www.gewoon-nieuws.nl/2014/03/vs-plaats... Het is dezelfde ouwe muk als 70 jaar geleden. Waarom hebben kinderen nog steeds geschiedvervalsingsles op school??? Erg veel lijkt de mensheid er niet van te leren...

glimkuiken | 02-03-14 | 11:40

Niemand die hier nog gedacht heeft aan de volgende twee mogelijkheden, de bosporus en de oorlog met Syrie? Het kan de Russen toch nog moeilijk worden gemaakt, maar goed, denk niet dat de NAVO dat durft, want ik denk dat we dan heel dicht bij een total war zouden komen: de bosporus en de sleutel is Turkije. Turkije is een aardsvijand van de Russen, zowel historisch als nu in Syrie. Ik denk dat de Turken hun handen tintelen om de bosporus af te sluiten. Gezien de Russische vloot op de krim en in Syrie, die continue in contact moeten blijven, geen prettig vooruitzicht voor de Russen.

Tevens is dit natuurlijk wel vervelend voor de Russen en Assad in Syrie. Dat opstoken van Oekraine kan namelijk ook bedoeld zijn om de Russen af te leiden naar de krim, om alsnog de oorlog in Syrie een wending te kunnen geven. Als dat zo is is het westen op hoger spel taktiek aan het voeren, maar is Oekraine niet het einddoel, want veel te moeilijk.

La Bailaora | 02-03-14 | 11:31

@WaarDeWindWaait | 02-03-14 | 11:10
Àhhh! Daar is de eerste EU verkiezingspropaganda.
Inspelen op chauvinistisch sentiment naar Amerikaans model.Lok een conflict uit met de Russen tegen de tijd dat je verkiezingen gaat houden waarvan je vermoed dat de Anti EU stemmen dreigen te winnen,en vraag de kiezer dan welke kant ze zouden kiezen in geval er geweld aan te pas kan komen dat dreigend zou kunnen worden voor Europa.
Lijkt slim.. maar doorzichtig als glas voor hen die het kunstje doorzien.

Welles! Nietes! | 02-03-14 | 11:30

VanBukkem | 02-03-14 | 11:11 | + 0 -
"Leiders willen vaak niks anders dan hun macht consolideren danwel uitbreiden, tegen elke prijs."

Als dat echt zo zou zijn, dan zou de Cubacrisis ook op een gewapend conflict zijn uitgedraaid.

Santtulainen | 02-03-14 | 11:28

necrosis | 02-03-14 | 11:15 | + 0 -

Dan heb je die van mij nog niet gezien...

eerstneukendanpraten | 02-03-14 | 11:28

De EU zou van Baalen en Verhofstadt nu naar Kiev moeten sturen om ze uit te leggen dat we ze helaas niet militair kunnen steunen.

DaZe | 02-03-14 | 11:27

@ chuchundra | 02-03-14 | 11:21 |
Duidelijk, helder en mee eens, +1.

goedverstaander | 02-03-14 | 11:24

Waarom zou Rusland in dit licht de Oekraïne toegang tot zeehavens en andere faciliteiten in de Krim ontzeggen?
goedverstaander | 02-03-14 | 10:16
Om hen (en dat stelletje randdebielen uit Brussel) te laten zien wie er nu eigenlijk de baas is in deze regio en om gewoon dat stukje achterland van Oekraine verder te verzwakken zodat er daar wellicht ook civil unrest van komt zodat de Russen ook daar kunnen gaan ingrijpen (al was het pas over een jaar of tien) om de etnische Russen te beschermen.
Voor zover ik het kan bekijken is er maar een die het spel speelt op de manier zoals het gespeeld moet worden en dat is de heer V.P. te M.: snoeihard en pragmatisch. Heel anders dan de Europeanen wacht Putin gewoon tot de stenengooiers van Maidan over hun hoogtepunt zijn en de Europeanen uitgeschreeuwd zijn en tot hij aan de beurt is en dat is nu. De Russen zijn nu aan zet en blijven dat voorlopig ook. En niemand die daar iets tegen zal gaan doen: niet US, niet EU, niet UA. Zoals mevrouw Nuland tegen haar ambassadeur alhier zei "Fuck the EU" zegt deheer Putin nu tegen de rest van de wereld: "Fuck you all". Wie doet hem wat?

chuchundra | 02-03-14 | 11:21

@eerstneukendanpraten | 02-03-14 | 11:05
Ik heb goede ervaringen met schoonmoeders en zou ze onder geen enkele voorwaarde willen overleveren aan zo'n smeerlap als Verhofstadt.
Nog even los van het feit dat sommige schoonmoeders er beter uitzien dan hun dochter, maar dat is een kwestie van smaak....

necrosis | 02-03-14 | 11:15

Deal!

funkyd | 02-03-14 | 11:14

De EU is in dit conflict niet een deel van de oplossing (bemiddelen, vreedzaam, neutraal) maar een deel van het probleem (Van Baalen, Verhofstadt, partijdig).

Fast Forward | 02-03-14 | 11:14

@Santtulainen | 02-03-14 | 10:48 |
Dat het niet tot een gewapend conflict zal komen omdat de leiders daar te slim voor zijn(kost veel geld), daar zal ik maar niet te veel op rekenen. Leiders willen vaak niks anders dan hun macht consolideren danwel uitbreiden, tegen elke prijs.

VanBukkem | 02-03-14 | 11:11

Alle CPN.ers, die 30 jaar in hun bed zijn blijven liggen zijn weer wakker zie ik. Lees eens de geschiedenisboekjes, voordat je liever bij de USSR wilt horen dan bij de EU zou ik zeggen. Maar ja logica en linkse kerk gaan nooit echt lekker samen.

WaarDeWindWaait | 02-03-14 | 11:10

necrosis | 02-03-14 | 10:57
Natuurlijk niet, zinloos geld opsouperen is verheven tot kunst. Tot nu toe zijn er geen daden wat betreft de atoomvraag. En nu iedereen de mouwen weer aan het opstropen is om stoere praat uit te slaat en wie weet voor de verandering dreigementen uit te delen, lijkt het weer verdacht veel op kinderen in de zandbak die elkaar eruit proberen te vechten. Never mind de burgers.

Sophie9985 | 02-03-14 | 11:10

-weggejorist-

meneer Q | 02-03-14 | 11:07

@ necrosis 10:45

Hij past er nog wel bij achter in de tuin in mijn tuinhuisje, samen met mijn drankzuchtige schoonmoeder.

eerstneukendanpraten | 02-03-14 | 11:05

@Mr. Happy | 02-03-14 | 10:53
Nope, ze stond zelfs op het punt om het weg te geven aan Oekraïne, Brussel wilde even 20 Miljard overmaken aan dat corrupte en kansloze land.
Ik zie liever dat 'ome Vlad' er een paar miljard in pompt, dan houdt de EU nog wat centen over om te 'investeren' in corrupte Afrikaanse landen.....
*wat ik uiteraard niet goedkeur *

necrosis | 02-03-14 | 11:03

stadsknurft | 02-03-14 | 10:55 |

Ah, dank u...:-)

CornholioNL | 02-03-14 | 10:59

Zou dit betekenen dat we op 24 en 25 maart verschoond blijven van een maatschappelijk ontwrichtend en superdure 'atoomtop' waar niemand op zit te wachten?

necrosis | 02-03-14 | 10:57

Heeft de EU de Nobelprijs al ingeleverd?

Mr. Happy | 02-03-14 | 10:53

stadsknurft | 02-03-14 | 10:52 |

Bron/link?

CornholioNL | 02-03-14 | 10:53

Dit krijg je nou wanneer ambtenaren een soort van vrije rol voor zichzelf zien. Van Baalen bedoel ik dan. Wat een eikel.

misti | 02-03-14 | 10:52

Breaking: Oekraïense leger massaal aan het deserteren geslagen.

stadsknurft | 02-03-14 | 10:52

@ Mark Smith | 02-03-14 | 10:35 |
-Hoe werkt het dan wel?
-Wat exact is er te gek voor woorden van de hier gemaakte vergelijkingen Rusland/EU?
Uw comment roept meer vragen op dan er beantwoord worden.

goedverstaander | 02-03-14 | 10:51

Dat Oekrainse leger en vloot kun je gewoon door 2 delen Pritt. De helft van Oekraine is namelijk pro-westers, de andere pro-Russisch. De Russen hebben al heel veel depots etc... van het Oekrainse leger bezet:
www.telegraaf.nl/buitenland/22344101/_...

Tevens zien we in de westerse pers al juichende berichtjes verschijnen over marineschepen op de krim die de haven verlaten om niet in handen te vallen van de Russen. Maar andersom de Russische pers die juichend roept dat het Oekrainse vlaggeschip de kant van de Russen heeft gekozen:
rt.com/news/ukraine-navy-flaghsip-prot...

Afwachten, maar ik denk dat dat Oekrainse leger door de binnenlandse steun voor de Russen niet erg veel meer zal kunnen betekenen.

La Bailaora | 02-03-14 | 10:50

@goedverstaander | 02-03-14 | 10:40
Ik heb geleerd van mijn fouten en leg tegenwoordig een zacht kussentje op tafel voordat ik met mijn hoofd op tafel sla.
*geen 'bonk' maar 'plof'*

necrosis | 02-03-14 | 10:48

Rusland (Poetin) loopt sowieso als winnaar weg, zo niet dan valt Rusland uit elkaar.

Door strategische plaatsen in te nemen op de Krim, kan Rusland niet anders dan inzetten om de Krim en mogelijk het oostelijke deel van Ukraine autonomie te verlenen (lees anexeren bij Rusland).

Tot een gewapend conflict zal het niet komen, daar zijn leiders te slim voor (kost veel geld).

Wat kan EU of USA dan doen?
G8 top boycotten; dan verandert Poetin het doel van deze top, om de banden met voormalig Sovjet lidstaten aan te halen.
Economische sancties; dan kun je als tegen reactie verwachten dat de gasprijs omhoog gaat of de kraan wordt dichtgedraaid. Of onder komen er handelsbocot van Europese producten.

Dus de enige reeële oplossing waarbij alle partijen met opgeheven hoofd het veld kunnen verlaten is opsplitsing van Ukraïne.

PS van Baalen, waarom mag de bevolking van Ukraïne zich wel uitspreken over haar eigen toekomst, maar de bevolking van Nederland niet?

Santtulainen | 02-03-14 | 10:48

@ necrosis | 02-03-14 | 10:45 |
+ veel

goedverstaander | 02-03-14 | 10:47

@Gedeelddoor 2 plus 7 | 02-03-14 | 10:41 |
Terwijl iedereen weet dat het de schuld is van Geert.

VanBukkem | 02-03-14 | 10:47

@Mark Smith | 02-03-14 | 10:38
Wat heeft zo'n mandaat-loze zwerver als die volgevreten Belg met zijn rotte gebit en vieze kapsel in Oekraïne te zeggen?
Die vent spreekt niet eens namens de bevolking van Europa.
Maar ondertussen sloopt hij wel de handelsbetrekkingen tussen Europa en Rusland.
Alleen al daarvoor wens ik hem 20 jaar in een Russisch strafkamp toe!

necrosis | 02-03-14 | 10:45

Zeg Vladimir... als we Nederland nou als provincie van Ukraine aan je geven, dat is toch een mooie deal?
Wat zeg je... Nederland is ook failliet?
Oh... dat wist ik nog niet. Laat maar.

duitse herder | 02-03-14 | 10:44

@Botte Hork 10:36
Ja toch hè. Als ik het niet dacht. ;)

Ashtrey | 02-03-14 | 10:44

Ik las in de Haaretz dat beide partijen de joden de schuld geven van de onrust. Jongejongejonge...

Gedeelddoor 2 plus 7 | 02-03-14 | 10:41

@ necrosis | 02-03-14 | 10:35 |
De EU 'bedoelde' te bemiddelen maar heeft uiteraard het vuur nog verder opgestookt:
www.telegraaf.nl/buitenland/22236082/_...
Ik zou bij zulk soort zaken niet elke maal met uw hoofd op tafel slaan, want dan haalt u met mensen als Plouman aan het roer echt de paasdagen niet.

goedverstaander | 02-03-14 | 10:40

@niksneem | 02-03-14 | 10:23
Het lijkt me onwaarschijnlijk dat Poetin 'Max' heeft gedaan, zie hier zijn nieuwe vlam:
martinvrijland.com/2014/01/27/de-nieuw...
Overigens een zeer goed leesbaar stukje....

necrosis | 02-03-14 | 10:40

necrosis | 02-03-14 | 10:00 | + 14 -
En wat heeft Poetin in Oekraïene te zeggen? Juist.

Mark Smith | 02-03-14 | 10:38

@Ashtrey | 02-03-14 | 10:33
Zo iets is het wel ja.

Botte Hork | 02-03-14 | 10:36

Oekraine tegen Rusland?? Serieus? "Welkom in het Oekrainse leger, hier heeft u uw kruisboog"

Tipped Relic | 02-03-14 | 10:36

@goedverstaander | 02-03-14 | 10:09
De EU heeft niet bemiddeld, die heeft het vuur nog wat verder opgestookt dankzij het optreden van van Baalen en die zwerver Verhofstadt.
En Poetin?
Die haalt zijn schouders op en kondigt straks een importverbod op goederen uit Europa aan.
Liliane Ploumen had laatst geld gedoneerd aan Tanzania voor de verbouwing van het vliegveld.
Dit alles om de import van Tanzaniaanse bloemen te bevorderen.
Als Poetin straks bloemen nodig heeft, laat hij die gewoon uit Tanzania komen, met vliegtuigen die deels betaald werden door Nederland.
*met hoofd op tafel slaat*

necrosis | 02-03-14 | 10:35

goedverstaander | 02-03-14 | 09:48 | + 0 -
Zal allemaal best, maar ik heb wel geleerd dat het niet zo simpel werkt als jij het schetst. Zeker niet in die contreien.
En de vergelijking tussen Rusland en de EU zoals sommigen die hier maken is helemaal te gek voor woorden.

Mark Smith | 02-03-14 | 10:35

Daar zijn de Amerikanen weer. Eerst samen met de EUSSR een stelletje neo nazis aan de macht helpen, daarna gaan zeuren als de Russen actie nemen. Google maar eens op gewoon-nieuws en Svoboda partij. Lekkere jongens met hun viagra arm.

Rest In Privacy | 02-03-14 | 10:34

Ik denk dat ik het snap. De haat voor de EU is hier zo groot dat de vijand van mijn vijand is mijn vriend theorie hier van toepassing is. Zo ongeveer?

Ashtrey | 02-03-14 | 10:33

Trouwens... ook wel wereldnieuws... de persconferentie van Timmermans... wereldwijd verspreid....
www.facebook.com/frans.timmermans

pim achtertuin | 02-03-14 | 10:32

Heel interresant allemaal.
Maar wat ik mij afvraag is er net als in de film echt een geheim vakje in dat bureau?

Meneer-reetkever | 02-03-14 | 10:32

De huizenprijzen zijn binnenkort wel gehalveerd. Maar da's logisch als de bovenste etage's aan puin zijn geschoten. Dat dan weer wel.
* schuilkelderhypotheek afsluiten doet *

Botte Hork | 02-03-14 | 10:30

@Einde van de Domheid | 02-03-14 | 10:18
Puur voor z'n eigen ego,niets anders.EU kan echt niets doen hoor als de Teddybeer uit Moskou doorzet.

pim achtertuin | 02-03-14 | 10:28

Hé, kan die niet even vragen of Ome Flap na de Oekraine even door wil gaan en die paar Moelanden meepakt?

pim achtertuin | 02-03-14 | 10:27

Ik snap het sentiment bij de Russen wel. En als die Oekraïners verstandig zijn geven ze de Krim, ooit geschonken aan de Oekraïne door een misdadig regime, gewoon terug aan de Russen. Maar daar zullen ze wel geen zin in hebben. Ze riskeren liever een oorlog, gesteund dat ze zich voelen door intriganten Verhofstadt en Von Baalen.
Dit kon wel eens uit de hand lopen.

VanBukkem | 02-03-14 | 10:24

Wie heeft het overigens in zijn botte hersens gehaald om Van Baalen en Verhofstad en eerder al die narcist Timmermans, te laten optreden op dat podium vorige week in de Oekraïne.... wie heeft dit goedgekeurd en waarom?

Fatwabuster | 02-03-14 | 10:23

Goh, dat ome Vlad Max heeft gepakt tussen de lege fusten vind ik toch wel het beste nieuws van het prille jaar. Is ook bekent in welk gaatje of gaten?
En heeft hij een kapotje gebruikt of ging hij bareback? Vragen, vragen.

niksneem | 02-03-14 | 10:23

Voor mij was foto van het jaar 2014 alvast de kruiperige Van Baalen en die EU potentaat Verhofstadt samen aan het bedelen om EU geld te mogen strooien, en daar beloftes te doen van rijkdom, zoals in het Westen!

lanexxx | 02-03-14 | 10:18

Wat is eigenlijk de functie van Verhofstad? Wat is zijn mandaat. Is zijn toespraak op Maidan een manifestatie van het feit dat hij doordraait of is hij erop uitgestuurd om een boodschap te doen?

Einde van de Domheid | 02-03-14 | 10:18

@ chuchundra | 02-03-14 | 10:04 |
Dat begrijp ik heel goed, maar ik ga er op dit moment nog steeds vanuit dat Rusland door middel van deze actie in de Krim haar economische en militaire belangen verdedigt. Het is beslist niet gezegd dat de huidige situatie blijf zoals ie is. In de onderhandelingen over de Oekraïne zelf (hoe nu verder) zal de Krim ongetwijfeld hoog op de agenda staan. Waarom zou Rusland in dit licht de Oekraïne toegang tot zeehavens en andere faciliteiten in de Krim ontzeggen? Laat uiteraard onverlet dat Poetin zich met de laatste acties van een betere uitgangspositie aan de onderhandelingstafel heeft verzekerd.

goedverstaander | 02-03-14 | 10:16

De keuning is het er mee eens qua distributie door shell.

rechtsdwalendeautist | 02-03-14 | 10:13

@fijnstoffer
Putin en het machtsbolwerk om hem heen is ronduit corrupt. Dat is een onomstotelijk bewezen en al jaren zo. Ook toen Medvedev president was. Als je dit machtsblok tegen ons systeem van het Europese parlement en nationale regeringen afzet, staan wij er toch echt beter voor.

Even voor de duidelijkheid; Ik zie het Europese parement liever ook vertrekken.

PureYak | 02-03-14 | 10:13

Kijk 'm daar stoer staan te telefoneren! Kijk maar uit, Poetin, straks levert hij nog een speech af.


Duidelijk een POTUS om niet mee te spotten, deze Obama.

omanders | 02-03-14 | 10:12

@ necrosis | 02-03-14 | 09:55 |
Dat ben ik helemaal met je eens, the best-of-both-worlds zou beter zijn voor de Oekraïne, handel met Rusland èn de EU. Maar helaas is de realiteit anders.
De zaak is met het oog op de economische belangen geëscaleerd omdat de EU en Poetin de zaak voor eigen gewin op scherp hebben gezet. Vervolgens heeft de bevolking hier een anti-Moskou-issue van gemaakt. Als dan de EU, nota bene partij in het conflict, aanbiedt om te gaan bemiddelen zijn de rapen natuurlijk helemaal gaar. De zaak moet via diplomatie worden opgelost, maar de Barack O. c.s. moeten zich afzijdig houden. Dat is alleen maar verwarrend en maakt het conflict onnodig ondoorzichtig(er).

goedverstaander | 02-03-14 | 10:09

Van Baalen: de nieuwe Marinus van der Lubbe.

Ik denk dat dit een vooropgezet plannetje is van onze Bilderbergers. Brand is meestal goed om de boel weer op te schonen en opnieuw te beginnen.

BedrijfsTijgerT | 02-03-14 | 10:05

goedverstaander | 02-03-14 | 09:10
Waar Oekraine zich zoal druk om maakt? Om te beginnen is Krim gewoon een stuk van Oekraine dus het zou hetzelfde zijn als de Duitsers Groningen inpikken of de Belgen Zeeland. Goed, Groningen en Zeeland zijn slechts provincies en Krim is inderdaad behoorlijk autonoom maar het principe blijft hetzelfe.
Dan zijn er de Krimtataren die onder Russich juk gegarandeerd (weer) een hele zware toekomst tegemoet gaan.
Verder is Sevastopol voor Oekraine een belangrijke haven.
Dan is er ook nog Azov Zee waar zich, voor Oekraine, toch wel een paar belangrijke havens bevinden en als de Russen de Straight of Kerch helemaal controleren dan is dat voor Oekraine een gevoelige economische aderlating.
En dan hebben we nog het puntje dat als de Russen de Krim zomaar straffeloos kunnen bezetten wat gaat er dan met Donetsk, Kharkov, Dnipropetrovsk etc gebeuren (zeg maar, voor het gemak, alles ten oosten van de lijn tussen Kharkov en Melitopol.

chuchundra | 02-03-14 | 10:04

1914
2014
.
Wat heeft onze politiek de lessen van de vorige eeuw toch goed gesnopen. Ze hoefden na de Oorlogen eigenlijk alleen op de toko passen, maar nee hoor de "talentlozen" wilden ambities tonen en de geschiedenis begon zich weer te herhalen.
.
All of this has happened before, all of this will happen again.

Parel van het Zuiden | 02-03-14 | 10:04

Mmm Pritt, beetje voor de hand liggende analyse.
Ukraine is een broodopstand, gefinancierd door de VS ism EU. Ukrainers willen de welvaart van de rijkere, van oorsprong Russische delen van het land en schromen niet om op de grond liggende agenten hun schedel te kraken.
Wij posten het virale lieve meisje en Vlad is gedwongen de hufter te spelen.
Beter onderschrift zou zijn: 'Vlad, sorry voor de troep, ik weet het, we zouden de corporate belastingintwijkers aan moeten pakken maar, eerlijk gezegd, ze hebben ons in de tang en we zijn out of options!'

Einde van de Domheid | 02-03-14 | 10:03

Maar goed, dit is precies het gezeik wat je altijd en overal krijgt met grote minderheden. Of het nu Rotterdam, Parijs, de Balkan, Nigeria of China is. Bloed kruipt waar het niet gaan kan,
Meestal eindigen dit soort conflictjes in een burgeroorlog, of een burgeroorlog, of hebben ze een groot repressief apparaat tot gevolg dat de verschillende loyaliteiten uit elkaar moet houden, op termijn vrijwel altijd uitmondend in een burgeroorlog.

Magdatkandat | 02-03-14 | 10:03

@PureYak | 02-03-14 | 10:00
Hij is wel eens een beetje opportunistisch, en opkomen voor vriendjes doet elke politicus/machthebber. Maar de Russen in de Oekraïne/Krim kunnen wel op hem rekenen. Zet dat eens af tegen de verkwanseling van dit land aan de EUSSR.

Fijnstoffer | 02-03-14 | 10:03

Heerlijk stukje Pritt, mijn dag begint met een glimlach.

Grote Joop | 02-03-14 | 10:01

@Chiant 09:56
Bijvoorbeeld. Maar volgens de redenatie van sommigen hier zou dat puur en alleen zijn uit landsbelang (hoi @necrosis) Wat dat ook zou moeten betekenen.

Weet je wie ook oorlog voerde puur uit landsbelang?

Ashtrey | 02-03-14 | 10:00

Laat speknek Van Baalen en babyface Timmerfranz met hun oorlogsretoriek zelf die kant maar op gaan om te vechten. Ze passen gezien hun corpulentie bij lange na niet in een F-16 of JSF maar daar biedt een C-130 Hercules transportvliegtuig uitkomst. Hang er wat bommetjes aan en gaan met die banaan. En vooral tot nooit weer ziens.

goedverstaander | 02-03-14 | 10:00

@fijnstoffer Nou... Putin komt vooral op voor zijn eigen vriendjes. 'Zijn volk' is ietwat te breed gedefinieerd.

PureYak | 02-03-14 | 10:00

@Ashtrey | 02-03-14 | 09:54
Nogmaals: ik adoreer hem niet, hij is echter democratisch gekozen (voor zover dat mogelijk is in Rusland).
En dat is een heel andere situatie dan die zwerver Verhofstadt, die is namelijk niet democratisch gekozen maar zet wel even zijn grote muil open in Oekraïne, een land waar hij niets te zeggen heeft!

necrosis | 02-03-14 | 10:00

@Ashtrey | 02-03-14 | 09:54
Putin komt op voor zijn eigen volk. Dat missen we hier nogal, en niet als kiespijn.

Fijnstoffer | 02-03-14 | 09:57

@Ashtrey | 02-03-14 | 09:54
Wacht maar tot zijn troepen hier al plunderend, verkrachtend en executerend door de straten trekken. Dan is het zo afgelopen met die adoratie.

Chiant | 02-03-14 | 09:56

Vermakelijk artikeltje. One can only wish. Eerst onze euridioten afstraffen tijdens de verkiezingen in Mei. Ondertussen vurig hopen dat Putin niet medieval gaat in de Oekraïne.

PureYak | 02-03-14 | 09:55

@goedverstaander | 02-03-14 | 09:48
Waarom kan Oekraïne niet gewoon het kleine broertje van Rusland blijven, en tevens handel drijven met Europa?
Zelfs Rusland drijft handel met Europa, daar worden we toch allemaal beter van?
Rusland heeft interesse in onze bloemen en pootaardappelen, wij importeren gas uit Rusland.
Waarom zou je dat om zeep willen helpen door een 'intern conflict'?

necrosis | 02-03-14 | 09:55

Wat zien we: een oprukkende chaos. Overal. Misschien is WO 3 wel de heerschappij van de chaos, een pandemie van mismanagement, een labyrint van milities, misdaadsyndicaten, militaire sectes.
WO 3: de winterslaap van de Rede, het vrij loslaten van alle demonen in de menselijke ziel. Barbarenhordes hebben vrij spel en vernietigen plunderend, moordend en brandschattend de beschaving voor de komende 500 jaar.

Rest In Privacy | 02-03-14 | 09:55

Toch snap ik die Poetin adoratie alhier niet echt. Jaja. Eindbaas enzo. En verder?

Ashtrey | 02-03-14 | 09:54

Wat een enge (en lelijke) ventjes die twee.. Namens wie spreken ze eigenlijk? Ze zetten ons echt voor lul. Hoe kunnen we die EU dictators stoppen?

nnm | 02-03-14 | 09:53

Deal! Meteen doen! Niet onderhandelen, maar direct uitleveren als oorlogscriminelen.

postmodernismisdead | 02-03-14 | 09:52

In goede diplomatieke traditie zou Rutte Van Baalen uit Brussel terugroepen en hem chef holle vaten maken.
Timmermans lijkt me op zijn plek als chef lege dozen van de PvdA afdeling Heerlen-Zuid.
Terwijl Rutte gisteren tegen de Volkskrant zei dat hij nergens op in wilde gaan en "achter de schermen" wilde opereren, presteerde Timmersfrans het toch weer om een statement te maken via zijn Facebookpagina (!!!), nog voordat hij vergaderd heeft met de overige ministers van BuZa van de EU.
Het lijkt mee ook verstandig dat Rutte en de VVD hun steun voor de kandidatuur van Verhofstadt als toekomstig voorzitter van de Europese Commissie intrekt.
Deze Belgische mafklapper heeft, ter meerdere glorie van zichzelf, zijn hand to-taal overspeeld en de EU feitelijk buitenspel gezet en vleugellam genaakt in dit conflict.
De gedachten dat deze megalomane idioot in de toekomst de beschikking over een Europees leger zou hebben, deed mij huiveren. Stel dat dat nu al het geval zou zijn, dan waren we nu waarschijnlijk als Europa in Syrië en Oekraïne aan het knokken. Een zeer enge gedachte.

Russ Meyer | 02-03-14 | 09:52

@Peyronie | 02-03-14 | 09:41
Zolang dat maar geen Nederlandse De Krim is.

Fijnstoffer | 02-03-14 | 09:51

Is er trouwens al iemand op het idee gekomen om die Leopard tanks toch maar niet aan de Finnen te verkopen wegens "overtollig" en er nog een paar honderd bij te bestellen? Er zit een levertijd op die dingen en ik gok dat de Duitse fabrikant eerst de bestellingen van de Duitse overheid gaat produceren (déjà vue).
En while we're at it: kan iemand ook de firma Lockheed bellen om door te geven dat we ons vergist hebben en dat we geen 37, maar 370 JSF's nodig hebben?

Chiant | 02-03-14 | 09:50

@Henk P | 02-03-14 | 09:43
Dat doe ik bij mijn iets oudere buurvrouw......
*gne*

necrosis | 02-03-14 | 09:50

@ Mark Smith | 02-03-14 | 09:42 |
Oekraïne is een verscheurd land. Laat oost en west de zaak opdelen naar de mening van de meerderheid. Friesland en de rest van Nederland zijn niet verscheurd. Maar dat is vanaf jouw locatie (slaapkamertje op driehoog achter) en jouw realiteit (sinds de geboorte amper de deur uit geweest) lastig voor te stellen. Dat begrijp ik best.

goedverstaander | 02-03-14 | 09:48

@Mark Smith | 02-03-14 | 09:39
Ik vereer Poetin niet, hij handelt echter in het belang van zijn land.
Iets wat Rutte en zijn vrienden in Brussel stelselmatig nalaten!

necrosis | 02-03-14 | 09:48

De vraag is of Rusland echt wil vechten in de Krim. Burgerslachtoffers zullen vooral etnische Russen zijn?

subsidistan | 02-03-14 | 09:46

Volksmenner van Baalen. Tenenkrommend.

kneuterzak | 02-03-14 | 09:44

Staat de PH-KBX al klaar om Koning Kroonkurk, zijn pampapaard en hun 3 biggetjes naar canada te vliegen?
Dan ga ik straks even noodrantsoenen inkopen voor mijn atoombunker....

necrosis | 02-03-14 | 09:43

@necrosis | 02-03-14 | 09:13

en waar kook jij die snert op warm???

Henk P | 02-03-14 | 09:43

goedverstaander | 02-03-14 | 09:36 | + 0 -
Appels en peren. Maar dat weet je zelf ook wel.
Dat je de Friezen er nog niet hebt bijgehaald. Overigens is het Oekraïene en niet De Oekraïene.

Mark Smith | 02-03-14 | 09:42

In ieder geval ben ik op dit dolblij dat de redelijk relaxte Obama in het Witte Huis zit en niet een oorlogshitser als McCain of een andere communistenvretende republikein.
West-Europa heeft zo'n beetje heel Oost-Europa al ingelijfd en regimechanges opgelegd aan zo'n beetje het gehele Midden-Oosten.
Ik gun de Russen de Krim wel.

Peyronie | 02-03-14 | 09:41

stijgen de goud-, graan-, gas en olieprijzen al?

ad melkert | 02-03-14 | 09:40

necrosis | 02-03-14 | 09:27 | + 1 -
Tja, zo beschouwd zou Poetin zo door kunnen wandelen richting Berlijn. Zijn allemaal voor Rusland belangrijke stategische plaatsen.
Overigens lijkt het heel stoer van je, die Poetinverering, maar ik zou maar oppassen met wat je wenst.

Mark Smith | 02-03-14 | 09:39

Goed stukkie Pritt, die twee vetkleppen in een Siberische koelcel is mij de hele Krim wel waard.

Jan Passant mk2 | 02-03-14 | 09:38

@goedverstaander: mee eens

Pimp my Voortuin | 02-03-14 | 09:37

Onze tankdivisies staan al paraat op de Luneburgerheide, onder supervisie van korporaal `we`ll stay with you` Van Baalen. Oh wacht...

batvoca2 | 02-03-14 | 09:37

@ Mark Smith | 02-03-14 | 09:30 |
Als Oost-Oekraïne niet meer bij de Oekraïne wil horen maar bij Rusland, so be it. Laten ze er maar over stemmen. Als bij de komende EU-verkiezingen blijkt dat de meerderheid van de Nederlanders anti-EU stemt dan moet ons land zich ook van de EU afscheiden. Of vind jij van niet?

goedverstaander | 02-03-14 | 09:36

@eerstneukendanpraten | 02-03-14 | 09:20
Carnaval aan het vieren. Verkleed als Poetin.

balustrade | 02-03-14 | 09:33

@Mark Smith | 02-03-14 | 09:30
Ik betrap je zowaar op een statement dat hout snijdt, ik heb je daarom een plusje gegeven.
Maar niet verder vertellen......

necrosis | 02-03-14 | 09:33

De EU gisteren een spoedberaad aangekondigd... Voor maandag.

subsidistan | 02-03-14 | 09:33

En opnieuw bewezen: de EU kan helemaal niets, behalve met andermans geld strooien. Of het nu gaat om het redden van een economie, het aantrekkelijk zijn voor nieuwe aspirant-leden of om diplomatiek bemiddelen bij een dreigende oorlog, de EU is een one-trick-pony die alleen met geld kan strooien.
Hoe ingewikkeld is dit nou helemaal? De Oekraieners moeten beloven dat ze altijd liev blijven doen tegen de Russen op hun grondgebied en in ruil krijgen ze Janoe uitgeleverd en mogen ze blijven leven. En de credits aan Vlad gunnen aub. Dit is 1 van de meest simpele diplomatieke klusjes ever en nog bakt Catherine Ashton er geen hout van.
Ik zeg: opdoeken die EU en helemaal opnieuw beginnen met de EEG. Dit wordt niks meer.

W Kuttje | 02-03-14 | 09:33

@ Pimp my Voortuin | 02-03-14 | 09:24 |
De Yanks en consorten zijn van mening dat het een ordinaire expansiedrift is van de Russen en dat een nieuwe koude oorlog aan de horizon gloort. Het andere kamp denkt dat Rusland haar economische en militaire belangen verdedigt.
Ik zet mijn geld op het laatste.

goedverstaander | 02-03-14 | 09:32

goedverstaander | 02-03-14 | 09:10 | + 4 -
Omdat na de Krim Oost Oekraiene aan zal geven bij Rusland te willen horen en Poetin iemand is die die oproep niet bij zich langs zal laten gaan.

Mark Smith | 02-03-14 | 09:30

Waarom zegt de Ukraine niet gewoon, hee, Russen , hier heb je de Krim, en verder oprotten...... en klaar is Kees.

Lief meiske | 02-03-14 | 09:29

Wat heeft POTUS trouwens gedaan met zijn belofte om Quantanamo Bay te ontmantelen?
Bovendien ligt die gevangenis op Cubaans grondgebied...
En dan heb ik het niet eens over de dictators/ stromannen die door de VS in het zadel geholpen zijn in Midden-Amerika.
Obama moet zich niet bemoeien met Russische strategisch belangrijke plaatsen als de Krim, net zo goed als dat WIJ Turkije niet bij de EU willen, iets wat de VS wél graag wil.

necrosis | 02-03-14 | 09:27

Rutte kan je die v Baalen op zijn plaats zetten?

aderkalkballenbroek | 02-03-14 | 09:25

@goedverstaander: pijpleidingen...

Pimp my Voortuin | 02-03-14 | 09:24

De EU was genoeg reden (want = eeuwige vrede) om afgelopen decennia eens flink op alle legers te bezuinigen. Nu is er dus stront aan de knikker aan de rand van onze oost-grens..(en de laatste 100 Leopards hebben we zojuist verpast aan de Finnen.)
Dit kan een gevalletje worden van een "bite off more than you can chew"..

Pakzooi | 02-03-14 | 09:23

Rusland de Krim bevrijden...? De Krim was een kado'tje van Chroetsjov aan Ukraine in de 50-er jaren.
Dit wordt Abchazië in het kwadraat, goed opletten.

Krassimir | 02-03-14 | 09:21

Als dat maar goed gaat.

Putin: thuiswedstrijd/betere wapensystemen/gaskraan om dicht te draaien/de bevolking aaan zijn kant in Rusland, in Oost Ukraine en ook deels in west Ukraine/Oost ukrainse militairen aan zijn kant.

Obama: EU aan zijn kant/Nuland en Kerry met een hele zooi infiltranten en huurlingen staan erachter.

Als dat maar geen kernrakettenwerpen wordt.

Pimp my Voortuin | 02-03-14 | 09:21

goedverstaander | 02-03-14 | 09:10 |

Ik denk/hoop dat het ook op zo iets zal uitdraaien, west bij Europa en oost bij Rusland... en van Baalen & Rompie een jaartje of 30 in de Goelag...

CornholioNL | 02-03-14 | 09:21

@ Den Meester | 02-03-14 | 09:12 |
Dat is maar zeer de vraag, maar iemand die aanstuurt op een volgende koude oorlog zal dat zeker zeggen. Ik kan me heel goed voorstellen dat de Russen de basis van hun Zwarte Zeevloot willen beschermen en niet zitten te wachten op een instabiele Krim-republiek en havenstad Sebastopol.
Ik kan me trouwens ook niet een dergelijke reactie van de Yanks herinneren toen de Russen met hun tanks voor Grozny (Tsjetsjenië) stonden.

goedverstaander | 02-03-14 | 09:20

Waar is Timmerfranz op dit moment?

eerstneukendanpraten | 02-03-14 | 09:20

@Den Meester | 02-03-14 | 09:11
Poetin hoeft niets te zeggen, hij hoeft alleen maar zijn lul op tafel te leggen om Barry te laten zwijgen.

necrosis | 02-03-14 | 09:20

Heerlijke laatste zin Pritt....

*verder dromen doet*

CornholioNL | 02-03-14 | 09:17

Leuk stuk Pritt,een nieuwe koude oorlog is echter onderweg.De gezellige oudere tijden gaan herleven met het enorme voordeel dat er beter kader in het westen komt bovendrijven.Exit van die rottige graaicultuur tijdens een grote financiële crisis.Nadeel/voordeel ? De gemiddelde leeftijd zal gaan zakken,maar dan kunnen die rottige politici en hun graai-banken tenminste niet meer verkondigen dat de leeftijdsverwachting toeneemt en de bejaarden dan wel tegen een stootje kunnen.En nog een voordeel voor onze marine: Bouwen we een vliegdekschip en komen de grote tanks terug.

Dolphi | 02-03-14 | 09:16

Toch fijn dat Obama daar zit en niet die flapdrol c.1 trekpop van een Bush jr.

BaldGefkens | 02-03-14 | 09:15

Vergeet Timmerfrans niet, qua postuur hard op weg een kloon van Verhofstadt en Van Baalen te worden. Hij stond daar een paar weken geleden ook al het vuurtje op te stoken maar is sinds de crisis opvallend onzichtbaar, waarschijnlijk als gevolg van de 7 kleuren fecaliën die hij in zijn broek meedraagt en de vuile handen die hij met zijn gevingerwapper heeft gemaakt.

Nestorix | 02-03-14 | 09:14

@Kees netals me Broer | 02-03-14 | 09:06
Dat zal me jeuken, zelfs als vriest het dat het kraakt zet ik de kachel niet aan.
Een dikke trui en een flinke kom snert (van een bekende blikkenboer) doet wonderen.

necrosis | 02-03-14 | 09:13

@goedverstaander
Kharkiv en Donetsk will be next, that's why

Den Meester | 02-03-14 | 09:12

-weggejorist-

Den Meester | 02-03-14 | 09:11

Waar maakt de Oekraïne zich druk om vraag ik mij of, of ben ik nu de enige? Afgezien van de havenstad Sebastopol, waarvan ook nog eens een deel (Mykolajiv) verhuurd wordt aan de Russen voor het huisvesten van de Zwarte Zee-vloot, is de Krim-republiek geheel zelfstandig. Hierbij is ook nog eens driekwart van de Krim-bewoners Russisch.
Me dunkt dat de Oekraïeners wel andere problemen aan hun hoofd hebben of zijn ze wel blij met deze afleidingsmanoeuvre, hen in de schoot geworpen door oom Putin. De Yanks zullen wel niet zo blij zijn dat Rusland zomaar aan landjepik doet maar dan moet je maar eens even niet heerser van de wereld willen zijn, Barack. Het wordt naar mijn mening enorm opgeblazen en ik denk dat de inwoners van de Krim per saldo niet echt slechter uit zullen zijn.

goedverstaander | 02-03-14 | 09:10

Zo ging het helemaal niet.

Kaas de Vies | 02-03-14 | 09:10

@vraagstaart | 02-03-14 | 09:04
Ik ben inmiddels begonnen met een cursus Russisch voor beginners, je weet maar nooit.....

necrosis | 02-03-14 | 09:08

Spannend deze re-enactment van WW1 (en dat met het 100 jarig jubileum). De Krim in de hoofdrol als Sarajevo, de Russen "as themselves" en, net als toen, wereldvreemde politici "all over the place". Maar misschien kunnen we het deel met de "carte blanche" beter overslaan deze keer.

welterusten.

aap-noot-mies | 02-03-14 | 09:06

Van Baalen en die knotsknettergekke Vlaam zijn heel gevaarlijk bezig. Gelukkig hebben we Nonkel, dat maakt wat goed.

Bokito ergo sum | 02-03-14 | 09:06

Ondanks de extreem zachte winter voorspel ik dat de gas prijzen omhoog gaan en dat iedereen dus een dik hogere energie rekening krijgt.

Kees netals me Broer | 02-03-14 | 09:06

Inderdaad: van Baalen en Verhofstadt hebben de boel lopen opstoken uit naam van de Europeanen.
Wat mij betreft volgt uitlevering aan Poetin en een jaartje of 20 dwangarbeid voor die mafkezen.

necrosis | 02-03-14 | 09:05

Dat laatste lijkt me een deal.... verraders en ophitsers lever je gewoon uit!

Fatwabuster | 02-03-14 | 09:04

Als die Russen de Krim komen bevrijden, laat ze dan als-je-blieft doorlopen naar Den Haag en Brussel.

vraagstaart | 02-03-14 | 09:04

Deal, zegt Snackbar.

Snackbar van Allah | 02-03-14 | 09:04

'Euh, kreun, Wat zeg je Vlad, Beyonce zit hier onder mijn bureau m'n oren dicht te zuigen dus ik kan je niet zo goed meer verstaan'

Petrus Poortwachter | 02-03-14 | 09:03

Deal, zegt ome Vlad

Den Meester | 02-03-14 | 09:02

Was het maar zo makkelijk. Het zou een mooie oplossing zijn.

balustrade | 02-03-14 | 09:02

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl