Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Nieuwe christelijke trend: grafzuigen

grafsteenatheist.jpgNet als u dacht dat christenen niet gekker konden, doen ze het toch. Er is een nieuwe trend in gristengekkië. Het zogenaamde 'grafzuigen', of 'gravesucking'. Bij de ongelovige Thomassen van Goedgelovig een uitgebreide analyse. De korte variant: gristengompies hebben geloofshelden. Dat wil zeggen, mensen die enorm goed waren in geloven dat God wel bestaat. Deze geloofshelden gingen desondanks gewoon dood. En zijn dus begraven. De gristelijke grafzuiger gelooft dat als je als gristen op dat graf gaat liggen en het graf omarmt, de kracht van de geloofsheld op je afstraalt. Zalving, heet dat in gristenjargon. Dus zeg maar dat je op het graf van Ayrton Senna gaat liggen om beter te kunnen autorijden. Of dat je het graf van Theo van Gogh drooghompt om beter te worden in het formuleren van je mening. Of het graf van Gordon omdat je vind dat je grapjes niet flauw genoeg zijn. Kortom, weer van totale seniliteit, dit. Typisch gristenen. Want gravesucking is tenslotte het fundament van het christelijk geloof: fictief het graf van Jezus (ja, hij is WEL dood) knuffelen om wat van zijn superpowers over te nemen. De enige reden die het veroorlooft om op een graf te gaan liggen, is als het middernacht is, je twaalf jaar oud bent en je wilt bewijzen aan je vriendjes hoe stoer je wel niet bent. Niet als je volwassen bent en gelooft in spirituele AIDS van overleden fantasten. Dit is weer Achterlijke Stupiditeit op de schaal van Religie. Maar goed. Stel dat het waar is. Wiens graf gaat u dan de komende week knuffelen om wat krachten over te nemen?

Reaguursels

Inloggen

Als er iemand straks op mijn graf gaat liggen dan trap ik 'm er eigenhandig weer van af!

Haatgenerator | 03-12-13 | 12:35

Dit heeft wel een hoog "Man bijt hond" gehalte.
Wanneer ging u op iemands graf liggen?

Petskast | 03-12-13 | 09:33

brrrr eng volk, die Katholieken met hun aanbidding van botjes en stukjes textiel van zogenaamde geiligen, pardon, heiligen. Kijk maar naar opperklaas onlangs met zijn bakkie Petrusbotjes..

En dan dit nog.. brr.. hoe raak zat LuckyTV onbedoeld: www.luckymedia.nl/luckytv/2013/11/stuk...

AsEl | 03-12-13 | 09:10

brrrr eng volk, die Katholieken met hun aanbidding van botjes en stukjes textiel van zogenaamde geiligen, pardon, heiligen. Kijk maar naar opperklaas onlangs met zijn bakkie Petrusbotjes..

En dan dit nog.. brr.. hoe raak zat LuckyTV onbedoeld: www.luckymedia.nl/luckytv/2013/11/stuk...

AsEl | 03-12-13 | 09:08

-weggejorist en opgerot-

Iknowall | 03-12-13 | 00:51

-weggejorist-

G. Raayer | 02-12-13 | 22:38

Er is zelfs een hele SERIE naar de voormalig christenen genoemd. Christenen bestaan nl niet meer, ze hebben hun eigen God gedood en begraven ( vandaar dus) en zijn vanaf het eerste moment bekeerde sociaal democraten geworden. De EUSSR en massaimmgratie zijn vooral HUN uitvindingen. De Nieuwe Religie, de Linkse Kerk is een islam geloof ( gestolen uit het christendom) en dus de Linkse islam, gebaseerd op een aantal waarden van de voormalig christenen uit de overeenkomstige maatschappij via socialisme zoals naastenliefde die is na de officiele opheffing van het christendom dmv godsdienstvrijheid is omgezet in de 1e zuil van de Linkse Islam: Discriminatie. Kenners herkennen dus direct de apocriefe natuur en de niet aanwezige religieuze belijdingsaspect van deze meest dodelijke maar ook helaas prominent aanbeden nieuwe staatsgodsdienst. Dodelijker dan de supernova van onze zon.
De andere zuilen zijn racisme, massaimmigratie ( linkse jihad), de tocht naar Mekka oftewel Brussel ( EUSSR) en politieke correctheid. Zoals elke islam ziet ook deze linkse islam zich als sluitstuk van het monotheistisch geloof, Fortuin noemde het de Linkse Kerk.
Tot zover de inleiding, christenen zijn dus in de nieuwe serie zombies, ze weten niet dat ze dood zijn, geloven in "godsdienstvrijheid" en heet, The Walking Dead, u weet wel op Fox. Dat zijn dus de overlevenen van onze culturele vernietiging waar ze door de ruines, in de waan dat ze iets te zeggen hebben of hun god nog belijden, of zich in een kerk wanen, typische voorbeelden hiervan zijn bijv Verhagen, Peetoom en Bleekers, de meeste anderen zijn onbeschaamde neofascist ( sociaal democraten) OF neoliberaal ( Eurlings) vrolijk door het leven denderen en daarbij al het levend vlees ( de burger) opeten. Omdat ze niet weten wie ze zijn of wat ze zijn laat staan wat ze aanrichten ( BUMA sluit je aan bij Geert!) gaan ze maar OP het graf liggen.

G. Raayer | 02-12-13 | 22:37

Vooruitziende blik van de Osama-in-de-zee-mikkers...

harstef | 02-12-13 | 22:04

Het Christelijk geloof verwerpt magie (denk bv. even aan de donkere Middeleeuwen), maar deze reigekken doen het lekker toch. Want eigenwijs. Tijdens hun leven wel even winkels afstraffen die op zondag open zojn.

Iwmac | 02-12-13 | 21:47

Ik zie hier een gat in de markt: de grafzuigkap.
Morgen maar even het graf van de oude Philips bezoeken om te zuigen of hij er wat in ziet...

Djong | 02-12-13 | 21:41

He Quid, hier heeft de dominee mij zondag niks over verteld, dat grafzuigen. Ga ik toch maar eens proberen, lijkt me leuk.

Chris0049 | 02-12-13 | 21:28

Na het zoveelste generaliserende flut-stukje, toch maar eens een account aangemaakt. Volgens mij is er geen enkele bijbelse grond voor dit "grafzuigen", maar toch wordt deze activiteit van - naar ik aanneem tientallen personen - maar meteen tot een "christelijke trend" gebombardeerd. Zo kan ik ook nog wel vele trends aanwrijven aan bepaalde groepen.

Flippestein | 02-12-13 | 19:51

"omdat je vind dat je grapjes" huh??? volgens mij "je vindt" vind je ? Ik ben de eerste om solly te zeggen als ik me vergis.

vandegekke | 02-12-13 | 19:49

Kan iemand mij vertellen waar Joop den Uyl ligt ?
Supermatthijs | 02-12-13 | 17:38 | + 14 -
.
Naast Adolf H...
Joop was omstreeks 1939 een fervent aanhanger van Adolf Hitler en de zijnen, ging dikwijls naar Duitsland om lezingen bij te wonen.
nl.wikipedia.org/wiki/Joop_Den_Uyl

duitse herder | 02-12-13 | 19:44

Misschien dat Johnny eens even een nachtje op het graf van een atheist kan liggen. Wie weet kan ie daarmee eindelijk eens die pathologische frustratie van de ex-gelovige wegzalven.

ZonderNaam | 02-12-13 | 19:41

De urn van Pablo escobar

Rocknrolla7372 | 02-12-13 | 19:26

Waar ligt John Holmes begraven ?
Wiske voelt niet zoveel zegt ze...

Suske doet Wiske | 02-12-13 | 19:12

Dominique Weesie natuurlijk. Nadat ik m wegens verkwisting van belastinggeld onder de graszoden heb gestopt. Daarna wil ik zijn truukje ingestraald hebben. NPO dollars, here I come!

Folko | 02-12-13 | 19:10

Misschien werkt het wel.
Het geloof in het kapitalisme is ook niks gebleken.
Ga het toch eens testen.
Let u know.

oplichter | 02-12-13 | 19:02

Ik laat gewoon mijn eigen snor staan, want ik durf niet op het graf van Freddie Mercury te gaan liggen. Freddie Mercury, de enige vent bij wie een snor goed staat.

VanBukkem | 02-12-13 | 18:51

Ik lees daar niets over in de Bijbel. Als dat waar zou zijn, vind ik dat maar een rare uitspatting. Dit heeft niets met het christelijke geloof te maken. Eerder met occultisme. Maar ja, heidendom zie je soms terug in sommige rituelen.

rotjeknor38 | 02-12-13 | 18:47

-weggejorist-

matrixbluepill | 02-12-13 | 18:43

gristenen??? In het artikel komt dat helemaal niet naar voren. Het betreft slechts een hele kleine stroming in het christendom. Je hebt je frustratie weer laten gaan Quid. Jammer. Weer geen objectiviteit.

matrixbluepill | 02-12-13 | 18:43

Toch werkt het wel. Heel Amerikanen met obesitas hebben ooit Graceland bezocht. Dus het talent van Elvis om zich dood te vreten sijpelt zeker door het graf. Vast.

Stormageddon | 02-12-13 | 18:43

Dat worden trouwens een paar extra chagrijnige ondoden tijdens de zombie-apocalyps dan...

Parel van het Zuiden | 02-12-13 | 18:38

Heeft er al een gerelicapte uit Spakenburg of Rouveen gereageerd in de trant van: "Altijd weer christenbashen op de geenstijl. Lekker makkelijk!!!1!1 Wij christenen doen toch niets terug. Tegen moslims durven jullie dit niet, hè?" ?

Nee? Nou, bij deze dan. Hebben we dat ook weer gehad.

Stormageddon | 02-12-13 | 18:36

Doe mij het graf van Pim Fortuyn maar. Kan ik straks als de beste Gutmenschen verbaal slopen.

Tietmier | 02-12-13 | 18:35

Ik ben benieuwd wie hier, met al dat afluistergedoe, de naam Balthasar Gerards of Lee Harvey Oswald durft te plempen

number668 | 02-12-13 | 18:35

... Het graf van Stalin. Omdat socialisme werkt! En als je dat niet geloofd, nah ja, dan wordt je maar een statistiek...

ratelaar | 02-12-13 | 18:34

Ach ja, anderen vinden het dan weer leuk om grafzerken kapot te maken of onder te kladderen, of het lijk nog even te doen voordat het onder de grond verdwijnt. De heer heeft rare kostgangers, zeggen ze dan. Nou klaarblijkelijk heeft hij er ook een paar die een gebed prevelen voor de maaltijd...

Parel van het Zuiden | 02-12-13 | 18:33

Einde van de Domheid | 02-12-13 | 17:36 | + 8 -

Die primaten doen ook alles wat in de bijbel staat, toch begrijpen ze het verhaal niet.

[G]eenstijl | 02-12-13 | 18:30

Is dit niet meer iets voor in de zomer? Ik bedoel maar het is nogal koud en dan vooral z'n steen.

Humpf | 02-12-13 | 18:29

Ik zag net miezertje Pechtold nog liggen op het graf van Fortuyn...

number668 | 02-12-13 | 18:28

Necrofilie het laatste taboe.

Mark Krachtwijk | 02-12-13 | 18:27

En ik maar denken dat grave sucking een nieuw pornogenre was.
Niet te verwarren met funeral fucking en coffin bukkake.

Eric Blair | 02-12-13 | 18:24

Quid, pilletjes niet genomen? Hoeveel kant nog wal rakende onzin kun je in 1 stukje plempen? En dan dat voorbeeldje met Senna.... Senna heeft zich zelf doodgereden, niet bepaald een "gave" die iemand wil overnemen.

swift1.6 | 02-12-13 | 18:23

Alle leden van de linkse kerk verplicht een dag op het graf van Pim Fortuin vastbinden. Het valt te proberen.

PAS!ON | 02-12-13 | 18:22

Ieder zijn lol. Als je het beschouwt als mediteren, is het ook nog wel raar, maar al ietsje minder. Ik slaap voorlopig nog even in bed en niet op een grafsteen.

xspalm | 02-12-13 | 18:20

-weggejorist-

Utit | 02-12-13 | 18:13

Maarja als het toch moet ga ik einstein wel aanranden dan.. En vivaldi. En bruce lee natuurlijk. Want bij een vrouw wordt het al snel een beetje creepy. Misschien wel een geweldsmisdrijf. Jeetje wat een zieke gedachte eigenlijk. Mijn graf krijgt dus echt wel 240 volt erop.

de grote Anti | 02-12-13 | 18:13

Out gaan op het graf van Jim Morrison in Parijs en dan voor de rest van je leven kunnen zuipen als een ketter.

Osdorpertje | 02-12-13 | 18:11

Kudt, Chuck Norris kan niet kapot.

Bugsy Malone | 02-12-13 | 18:11

Waar staat dit in de bijbel? Niet christelijk dus maar afgoderij.

deoudererijperevrouw | 02-12-13 | 18:07

Dus als een klein handje atheïsten iets atheïstisch raar doet is gans atheïstië heulemaal raar?
Raar. Gekkies.

hfakker | 02-12-13 | 18:07

@ Einde van de Domheid / 17:36
Daar vallen tenminste een flink aantal doden door steniging bij de berg Arafat en onder de voet lopen van mede-malloten
waarschijnlijk om te vieren dat ze elkaar het hele jaar al naar het leven staan ofzeau
Daar kunnen die Gristengekkies nog een puntje aan zuigen

Tobi | 02-12-13 | 18:04

En wat grafknuffelen aan gaat:
Dio (niet de negert, maar Dio Dio) voor z'n zangtalent, Dimebag voor z'n gitaartalent, Chuck Schuldiner omdat het kan, Elvis voor de soepele heupbewegingen en zo kan ik nog wel even doorgaan.
Denk dat ik het de rest van mijn leven druk met de doden ga krijgen als dit echt werkt.

Den Heerscher | 02-12-13 | 17:59

Uhm, is er toevallig ergens een handig lijstje van leuke mensen die dood zijn? Ben niet zo goed in dode mensen onthouden.

de grote Anti | 02-12-13 | 17:59

@Crematorium-de-Asbak | 02-12-13 | 17:41
Een urn kan je leegsnuiven voor hetzelfde beoogde effect.

Den Heerscher | 02-12-13 | 17:57

Heldere uitleg Quid. Ik ga het ook eens proberen.

malang | 02-12-13 | 17:55

@kom hoe heet ie | 02-12-13 | 17:46 |

Inderdaad en sterker, het zou me niets verbazen als het christendom van oorsprong is bedacht door kannibalistische grafschenners.

Think about it. Het laatste avondmaal en de oproep tot kannibalisme, dat gedoe met z'n grafsteen en wederopstanding. De fetisj van zijn slachtofferschap.

Christianity is closet necrophilia.

Halve Zoolstra | 02-12-13 | 17:54

-weggejorist-

dapperebobo | 02-12-13 | 17:53

macmiep.nl | 02-12-13 | 17:48 | + 0 -

Greenwood Memorial Park, Renton, Washington, Verenigde Staten

Supermatthijs | 02-12-13 | 17:52

-weggejorist-

dapperebobo | 02-12-13 | 17:50

Afzuigen leverde de laatste tijd inderdaad te veel protesten op, dan dit maar.

Nina Haanzuiger | 02-12-13 | 17:49

Gitaarspelen als Jimi Hendrix lijkt me wel wat. Waar ligt ie eigenlijk?

Rest In Privacy | 02-12-13 | 17:48

Waar is het graf van Ron Jeremy ?
Of leeft ie nog ?

Herr Vorragend | 02-12-13 | 17:48

Ik heb mijn vriendin bijna een week vastgebonden op het graf van Lolo Ferrari.

Maar je ziet er nog niets van.

goedverstaander | 02-12-13 | 17:47

Tja. Als je een keuze moet maken uit gravesucking, metzitzah b'peh of gewoon uit het geloof stappen, lijkt mij de keuze gauw gemaakt. -- The Happy atheïst

Donar_Thor | 02-12-13 | 17:46

Nog een (goede) reden om op een grafzerk te liggen...
Op vakantie in Zuid Frankrijk met een beeldschone jongedame vanuit de kroeg een idylisch kerkje gaan bezichtigen, op een zerk gaan te liggen om de sterrenhemel te bewonderen en vervolgens daar de daad bedrijven....

Och, die jeugdherinneringen.

Ven1V1d1V1c1 | 02-12-13 | 17:46

Ik vind het raar, maar verder past het prima binnen de bizarre heilige rituelen van de kerk. Bloed drinken (van jezus), vlees eten (van jezus), bidden (mwoehaha), water zegenen (ROFLOL), een martelwerktuig boven de deur hangen (WTF?) etcetera, etcetera.

Rest In Privacy | 02-12-13 | 17:46

opmerkelijk. de meeste echte gelovigen, vooral als ze van het houtje zijn, zuigen ergens anders aan

jan-lul-de-behanger | 02-12-13 | 17:46

Quid,je discrimineerd christenen....
Vuile racist!!!!!

Boris Badass | 02-12-13 | 17:44

Necrofilie met bescherming van een grafsteen zodat de rot niet overslaat is wel zo slim

angrybird | 02-12-13 | 17:43

@Supermatthijs | 02-12-13 | 17:38

Echt weer wat voor jou om grafschennis te plegen.

brutus68 | 02-12-13 | 17:43

Is n keer wat anders dan playstationen.

dhrat | 02-12-13 | 17:42

hoe zit het met een urn??

Crematorium-de-Asbak | 02-12-13 | 17:41

Eigenlijk is dat een hele bekende traditie (coming to think of it.) Ook onder atheisten overigens, het graf van Jim Morrison is een waar 'bedevaartsoord'.

Einde van de Domheid | 02-12-13 | 17:39

Alle reli gekkies het graf van Jezus knuffelen en met een gestrekte draf naar de Atlantische oceaan en oversteken maar... blub..

de SENSEI | 02-12-13 | 17:39

Nietzsche heeft dit met het graf van God geprobeerd, en dat is niet best afgelopen.

Halve Zoolstra | 02-12-13 | 17:38

Het leegeten van de schedel van je vijanden geeft je hun kracht en moed. Dat niveau een beetje.

Godsammekraken | 02-12-13 | 17:38

Geloof in contact-magie bestaat al zo lang als er erbarmelijke schepselen op twee voeten over deze aardkloot schuifelen; dat is niets nieuws.

Simon de Danser | 02-12-13 | 17:38

Kan iemand mij vertellen waar Joop den Uyl ligt ?

Supermatthijs | 02-12-13 | 17:38

Het graf van JP Balkenende om wat geloofwaardiger te kunnen liegen en bedriegen.(iets met zuur en zoet)

Prof. Pim Pam Pet | 02-12-13 | 17:38

lijkt mij eerder katholiek dan christelijk, hoor

Wloddek | 02-12-13 | 17:37

Atheïsme is heel wat anders dan badinerend doen over gelovigen. In feite is het calvinistische juk nog steeds niet afgeworpen.

Bakito | 02-12-13 | 17:37

Ik dacht even dat het over necrosis ging

Ing. eslapen | 02-12-13 | 17:37

De oprichter van Roxys heeft daar zelfs een plekje voor gemaakt bij zijn graf.

Einde van de Domheid | 02-12-13 | 17:37

Dat doen niet alleen Christenen, dat doen Moslims ook als ze op de Hadj gaan.

Einde van de Domheid | 02-12-13 | 17:36

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl