US2012. Final Showdown Election Bonanza
Vandaag gaat het gebeuren: het eindbazengevecht tussen Mitt Romney en Barack Obama. Election Day 2012. Last man standing wint de wereld, de uitzichtloze situaties in Israël, het Midden-Oosten en de eurozone, drugsoorlogen en grensleed in het zuiden van de VS en de verplichte beleefdheidsomgang met die Canadese sufkutten aan de noordgrens. Om over alle binnenlandse ongelijkheid, tekorten, armoede en onvrede nog maar te zwijgen. Het zal je dayjob maar wezen. En je night job. En je weekend job. Ondertussen is er over election day eigenlijk niets te melden. Stormen, rampen, gaffes, werkloosheidscijfers, gekke video's, mooie foto's, Big Bird en de olieprijs hebben maandenlang als grondstof voor analyses, voorspellingen, polls, uiteenzettingen en endorsements danwel haatspeeches door media, ondernemers & beroemdheden gediend. Was soms vermakelijk, was net zo vaak stuitend, en door de bank genomen allemaal heel zinloos. Uiteindelijk is het zoals altijd een 50/50 race die heel erg spannend belooft te worden. De stembussen in swing state Florida zijn al open en om 03:00 uur vannacht (NL tijd) sluiten de laatste stemlokalen aan de westkust. De uitslag volgt een paar uur later en GeenStijl is daar tot het bittere einde bij vannacht. In bovenstaand super slick retro hip filmpje is de hele verkiezingsrace nog eens clever samengevat. U wilt toch een beetje meer duiding? Negeer dan de Nederlandse media wegens vooringenomenheid en vooringenomenheid. Kijk gewoon Amerikaans. Ook vooringenomen, maar het is wel hún land en hún president - niet de onze. De NPO aldaar heet C-Span, CNN doet hier en op uw TV dingen, Fox zit in een command center en NBC hangt hier en op sommige digitale tv's in Nederland rond. Online moet u vooral HuffPo (check ook hun peilingsplattegrond) en Politico hebben. Of hou gewoon Twitter in de gaten tijdens het lomp lollen op ImGur. Good luck boys en moge de beste kandidaat.. ah whatever, het blijven uiteindelijk maar gewoon politici en Nederland kruipt hoe dan ook wel weer op schoot in het Witte Huis. MUZIEK!
Reaguursels
InloggenWelke pannenkoek gaat er trouwens heel de nacht op blijven om de uitslagen te bekijken? Als je morgenochtend wakker wordt, zal je wekkerradio je namelijk direct de (vrijwel) definitieve uitslag laten horen.. En das niet later dan die mafketels die heel de nacht naar de verkiezingsnacht gaan turen.
Bij dit soort 'nieuws' (maanden vooraf geregisseerd, 'spannend' maar oh zo voorspelbaar) heb ik liever dat men mij wakker maakt als er een definitieve uitslag is.
Obama for the win.
@buitenspeler | 06-11-12 | 16:20
New Hampshire en Wisconsin zijn niet gegarandeerd voor Obama.
Hier wat andere duiding:
townhall.com/tipsheet/guybenson/2012/1...
Dit gaat een verkiezing worden, die we ons nog lang zullen heugen.
Idem als de verkiezing van Bush (George W)destijds.En dan niet zozeer om hoe eerlijk de verkiezingen zijn verlopen, maar de "nasleep" ervan.
Want ik ben namelijk ongelovelijk bang, dat de volgeling van de "Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen" aan de macht komt.
En ik betwijfel het of dat iets goeds gaat brengen voor de wereld.
Interessant. Meerdere mensen maken melding van het verschijnen van leden van de Black Panthers bij bepaalde stembureaus.
@Desmoulins
Volgens mij gaan onze media juist mee met de hype bij de Amerikaanse grote televisie netwerken dat het allemaal nog super spannend is en dat je zeker moet kijken.
Een beetje voorzichtigheid is natuurlijk op zijn plaats. Maar Romney heeft zonder de negen swingstates al een achterstand van 237 - 191.
Haal je de minst spannende swingstates North Carolina (voor Romney) en Nevada, New Hampshire en Wisconsin (voor Obama) eruit dan staat het 257 - 206.
Dan heeft Obama vier opties namelijk of Ohio of Virginia of Colorado en Iowa of Florida en dan zit hij al op 270.
En de voorsprong van Obama in Ohio lijkt groter dan de voorsprong van Romney in Florida.
Hoorde gisteren in een radioverslag een NL-meisje van zestien dat in het campagneteam van Obama telefonisch trachtte kiezers te beïnvloeden. Ook nog eens met een stelligheid in haar standpuntjuistheid die deed denken aan jeugdbewegingen waarop men ten oosten van ons patent op schijnt te hebben.
Ik zou het in ieder geval als een zware belediging ervaren om zo'n pubertje met half ontwikkeld verstand en nauwelijks relevante levenservaring op me af gestuurd te krijgen om me te beïnvloeden inzake de organisatie van de maatschappij waarin ik leef.
Kunnen we ook afspreken dat ze mij morgen even een smsje sturen welke kneus het geworden is? Hebben we het maar weer gehad.
@buitenspeler | 06-11-12 | 15:30
Romney wint Florida, dat kan haast niet fout gaan...
De rest is aardig spannend. Het is in ieder geval minder duidelijk dan onze media al weken suggereren.
@buitenspeler | 06-11-12 | 15:20
Vrijdag verkiezingen in China.
@buitenspeler | 06-11-12 | 15:20
En als ze niet willen verkopen zetten ze alsnog het leger in.
@RepubliekBanana | 06-11-12 | 15:27
ach ja, garbage in garbage out.
Het maakt helemaal niets uit wie wint , in January komt de grote klap of zoals ze zelf zeggen the financial cliff.
Onder Obama of onder Romney , die cliff daar gaan ze vanaf springen , de laatste 4 jaar hebben ze de ellende vooruit kunnen schuiven door de geldpersen aan te zetten , maar in January krijgen ze daar de rekening voor.
Ik hoop op Romney maar het wordt Obama.
Off-topic: dat gelul over Obama als eerste zwarte president moet ook eens afgelopen zijn. Hij is net zo zwart als wit, namelijk een 'rasechte' halfbloed voortgekomen uit een zwarte papa en witte mama.
@Desmoulins
Als Romney Ohio wint, dan is hij er nog niet. En zonder Florida is Mitt helemaal kansloos.
Of die witte of die zwarte wint maakt geen ene donder uit.
Maar ondertussen stemmen drie staten wel over legalisering van het recreatief gebruik van wietjes. www.trouw.nl/tr/nl/7788/Verkiezingen-i...
En de coffeeclubs in de 51ste staat Holland zijn definitief van de baan, aldus Opstelten. www.youtube.com/watch?v=hk_lnivjCYU
cumshaft | 06-11-12 | 15:03
Nee. De housing bubble is veroorzaakt door een combinatie van teveel leveraging, CDO's, CDS'en, en subprime mortgages, maar daarover een andere keer.
.
Die betreffende statistische analyse neemt als uitgangspunt de mediaan;
"The statistical method is very simple, but also very powerful. We simply take the median margin of victory by either candidate in all available polls in the last month. We also list wins-losses-ties for the candidate winning in the median in each state. By definition, the candidate with the most wins will have the higher median result. In that sense, the method essentially becomes a scoreboard of poll wins."
www.colleyrankings.com/election2012/in...
Johnson for president!
www.lp.org/
(Niet dat het gaat helpen).
@DutchLibertarian
Denk je nu echt dat het volledig instorten van een land door 1 persoon komt? Kom nou zeg. Als iemand hier de schuldige van is dan zijn het de banken wel. Alsof de president zoveel invloed heeft..
Er zijn er ook die het anders zien... Mitt gaat momenteel nipt aan de leiding. Florida staat hij voor, en in Ohio ook maar slechts marginaal. Wint hij Ohio, wint hij de verkiezingen.
@ Pius
Gaap! fanboy.
@KarelMarks
Staatskapitalisme van China en Rusland is absoluut een dreiging. Maar wel economisch niet militair. Oorlogen om je grondgebied te vergroten is zo 70 jaar geleden. Nu koop je gewoon andere landen in jouw invloedssfeer, zie Afrika.
townhall.com/tipsheet/kevinglass/2012/...
@pejoar
Valt wel op dat in de laatste peiling van Rasmussen - de huispeiler van FOX - het in verschil in veel staten veel kleiner is dan bij de meeste andere peilers.
Maar geef toe het is ook leukere televisie als de winnaar van te voren nog niet duidelijk is.
Aan wie hebben we alle financiele ellende in de EU te danken, juistem aan Bill Clinton, dat zelfbenoemde genie heeft de wetgeving die arme amerikaantjes een huis kon laten kopen waarvan de hypotheken door rijke amerikaantjes op listige wijze verknipt en verkocht werden aangezwengeld.
De Republicrats gaan winnen. Aldus David Icke.
het gaat een lange, lange nacht worden...!
@RepubliekBanana | 06-11-12 | 14:54
zijn dit niet dezelfde modellen die ook de housing crash hebben veroorzaakt?
Grappig, vooral die zielepoten die zo pro Obama zijn en geloven wat de linkse media over hun uitbraakt. Dan mag Europa met naar huis halen van Amerikaanse troepen voortaan wat meer voor haar eigen veiligheid zorgen ipv alleen maar gratis mee te liften op die "vervloekte" (niet mijn woorden dus) Yanks. De Russen en Chinezen lopen zich al warm. Dan gaan hier de defensiebudgetten weer omhoog, en zo komt toch nog alles goed. Of niet, dan praten we over 20 jaar hier allemaal Mandarijn.
Election Night - The road to Jeb Bush 2016!
Opde duitse tv vertelde men dat het helemaal geen spannende race is.
Obama wint, de networks willen graag spanning om diverse redenen.
@RepubliekBanana | 06-11-12 | 14:54
Hear hear!
@Klefbekje | 06-11-12 | 14:39
Zelfdiskwalificatie is ook een kunst. Waarvan akte.
Desmoulins | 06-11-12 | 14:43
U is niet bekend met Nate Silver? en.wikipedia.org/wiki/Nate_Silver
.
Bovendien is hij niet de enige statisticus die een makkelijke overwinning voor Obama voorspelt. Hier nog een analyse van o.a. een prof. verbonden aan Princeton University. www.colleyrankings.com/election2012/
#Dutchlibertarian werkloosheid niet gestegen? Dan heeft Obama het beter gedaan dan ik dacht. Wonderlijk gezien de biggest crisis evah
@Klefbekje | 06-11-12 | 14:32
Zeker ben ik een racist ja. En proud of it.
Het is namelijk logisch dat een land wat gestolen is van de oorspronkelijke bewoners - een land waarin de oorspronkelijke 'niet witte' bewoners zijn uitgeroeid- en een land, wat voor een niet te negeren deel is opgebouwd door het verplichte vrijwilligerswerk van vele 'niet vrije' 'donkergekleurde' medemensen uit een ander werelddeel, na tweehonderd jaar eens iemand met een kleurtje aan de leiding heeft.
Zeker ook gezien het catastrofale beleid van zijn 'witte' voorgangers.
Moreel gezien valt daar dus zowel moreel als verstandelijk helemaal niets tegen in te brengen en aangezien jij een moralfag bent, je tegel lezende kan ik geen andere conclusie trekken, kan het niet anders of je bent het met me eens.
Of je moet naast ontzettend dom en racistisch ook nog eens een enorme hypocriet zijn waarmee je beantwoord aan de gemiddelde constitutie van de tegenwoordige Republikeinse redneck en teaparty lunatic en de cirkel is weer rond.
Oh how I love the stupid white man.
*KKK teken maakt*
@Klefbekje | 06-11-12 | 14:32
Zeker ben ik een racist ja. En proud of it.
Het is namelijk logisch dat een land wat gestolen is van de oorspronkelijke bewoners - een land waarin de oorspronkelijke 'niet witte' bewoners zijn uitgeroeid- en een land, wat voor een niet te negeren deel is opgebouwd door het verplichte vrijwilligerswerk van vele 'niet vrije' 'donkergekleurde' medemensen uit een ander werelddeel, na tweehonderd jaar eens iemand met een kleurtje aan de leiding heeft.
Zeker ook gezien het catastrofale beleid van zijn 'witte' voorgangers.
Moreel gezien valt daar dus zowel moreel als verstandelijk helemaal niets tegen in te brengen en aangezien jij een moralfag bent, je tegel lezende kan ik geen andere conclusie trekken, kan het niet anders of je bent het met me eens.
Of je moet naast ontzettend dom en racistisch ook nog eens een enorme hypocriet zijn waarmee je beantwoord aan de gemiddelde constitutie van de tegenwoordige Republikeinse redneck en teaparty lunatic en de cirkel is weer rond.
Oh how I love the stupid white man.
*KKK teken maakt*
Obama en Romney voeren maar in 9 staten echt campagne die andere 41 + DC waren de moeite niet waard. Daardoor is de stand zonder de swingstates:
Obama 18 staten + DC totaal 237 kiesmannen nog 33 nodig.
Romney 23 staten totaal 191 kiesmannen nog 79 nodig.
DutchLibertarian | 06-11-12 | 14:44
Je hebt gelijk hoor. Maar met Romney wordt dat er echt niet beter op. Amerika is een derdewerledland met bijbehorende infrastructuur en hetzelfde financiële opportunisme. Op naam is het nog wat, maar technisch gesproken al lang en breed failliet.
Overigens boeit het me geen reedT wat Obama of Romney te melden hebben, waar blijft die 1000 van Rutte?
Tijd voor change.
Als die azijnbode-chef eens de moeite had genomen om een gewone maar goed geinformeerde Amerikaan naar zijn mening te vragen over Obamacare, kwam hij wellicht tot andere inzichten. Of niet, natuurlijk. Tegen linkse vooringenomenheid is geen kruid gewassen.
Obamacare heeft ervoor gezorgd dat de middenklasse in Amerika geconfronteerd is met enorm toegenomen zorgkosten. In feite is elke Amerikaan, die niet dakloos is of van een invaliditeitsuitkering moet rondkomen er slechter af onder de nieuwe wet. De voorspelde concurrentie tussen de ziekenfondsen komt niet van de grond (waarom zou je elkaar ook bevechten als je gewoon prijsafspraken kunt maken?) zodat de premies torenhoog blijven en zelfs explosief stijgen onder het nieuwe systeem. Klinkt bekend, Mark?
Bovendien is het verplichte karakter (als je geen verzekering afsluit, eindig je in de cel) iedere vrijheidslievende Amerikaan een doorn in het oog. En terecht.
Wat we nu in Amerika en in Europa zien is de langzame vernietiging van de middenklasse. Dat alles onder het mom van solidariteit met de minderbedeelden. Socialisme pur sang.
Alleen daarom verdient Obama vandaag een pak slaag. Maar een alternatief is er niet. Romney is een nog opzichterige trekpop van Wall Street en Goldman Sachs, een cynicus die alleen de belangen van het zakenleven voor ogen heeft.
Bedenk wel dat Romney tegenwoordig de steun heeft van de grote financiële instituten in Amerika. In 2008 was Obama hun lieveling. Als dank voor hun steun heeft hij de positie van het bankwezen enorm verstekt door benoemingen van bankiers op prominente plaatsen in overheid en semi-overheid. Maar de zakenwereld is wispelturig, en verwacht nu meer profijt van Romney en zijn zakenvrienden. Men heeft de handen van Obama afgetrokken.
Ik verwacht dus een verrassende, nipte overwinning voor Romney, geholpen door ondoorzichtigheden in de swing states, waar gisteren al de eerste vormen van verdekte stembusfraude zijn gesignaleerd.
Moeten we daar blij mee zijn? Absoluut niet. Zoals een Amerikaan die ik er gisteren over sprak al opmerkte, Obama is een ramp, maar Romney zal nog veel erger blijken.
Ik gok op Reagan.
Paar kiesbureaus hakken en klaar is romney.
Wie heeft het beste zijn mede-primaten gevlooid en de tegen-primaat overbrult? Wie krijgt de aankomende tijd de apenrots?
Gelukkig zijn wij mensen veel slimmer dan dieren.
Toen Obama begon was het werkloosheidspercentage 7,9%, en dat is het nu nog steeds.
Toen Obama begon was de staatsschuld 5,5 biljoen lager dan nu. Hij heeft meer geld uitgegeven dan al zijn voorgangers bij elkaar.
Obama heeft werkelijk niets voor de armen gedaan. Er zit een record aantal mensen aan de foodstamps, zijn stimulusgeld is vooral naar politieke Wall Street vriendjes gegaan.
Obama is geen vredespresident: hij intensiveerde de oorlog in Afghanistan en laat het Midden-Oosten overnemen door extremisten.
____________________________+
Obama is een ramp gebleken en de enige reden waarom hij hier in Europa nog zo massaal wordt gesteund, is omdat de media zo enorm biased is en de meeste mensen te lui zijn om zelf op zoek te gaan naar objectieve informatie.
Betrap me er zelf op dat die hele verkiezing me geen moer interesseert, was voorheen wel anders. Maakt allemaal geen moer uit wie er wint of verliest.
Afgezet tegen een seniele acteur en een dyslectische simpleton dan zeker.
@rara | 06-11-12 | 14:39
Haha NY times... Ja, die zijn objectief.
Liberal media bias viert hoogtijdagen. Het zal erom spannen vandaag, hopelijk wint de minst slechte en dat is Romney.
Ah, de eerste prognose is binnen: osocio.org/images/uploads/gumelection....
Als ik naar de Amerikaanse verkiezingen kijk is al mijn hoop voor de mensheid verdwenen. Gelukkig dat de kernbom is uitgevonden dan is er nog hoop op een einde van de mensheid.
Ik had liever Palin gezien of Ron Paul.
Dat Romney met afstand de beste republikeinse kandidaat van de laatste decennia is, zegt eigenlijk alles over die partij.
Stop maar met discussieren, Obama gaat winnen: fivethirtyeight.blogs.nytimes.com/
cumshaft: Chris Mattews vooral.
Maar Mitt gaat miljoenen banen creëren. Mark my words.
In China. Dat dan weer wel.
Dit is nog eens muziek ter ondersteing Obama. Gisteren gezien bij onze vriend Greet Mak ()
www.youtube.com/watch?v=0fd-MVU4vtU
hopen dat romney wint, want dan krijg je een complete meltdown van de linkse media.
@pius | 06-11-12 | 14:25 |
Loze kretologie, jij riep zeker ook: "Yes we Cohen"
Als Obama een witte rijke stinkerd zoals Kerry was geweest had je alleen maar hier gescholden op de USA. Je bent gewoon een racist.
De websites die wat dieper in de nummers duiken geven Obama nu een 80-90% kans om te winnen. Electorial-votes, gerund door een americaanse expat die professor is in Amsterdam:
electoral-vote.com/
Fivethirtyeight, door statische übernerd Nate Silver, werkt nu voor NYTimes. Doet soort van Monte-Carlo simulaties met voorspellingen van individuele staten:
fivethirtyeight.blogs.nytimes.com/
En wat ik zelf het interessantste vind, de verkiezingsbeurzen, waar voor echt geld wordt gehandeld in aandelen Obama and Romney. Als Obama wint is een aandeel Obama 1$ waard en een aandeel Romney 0$. Huidige stand 0.80$ voor Obama:
iemweb.biz.uiowa.edu/graphs/graph_Pres...
Als die big spender wint, fasten your seatbelts. Wat een ongeloofelijke sukkel is die Obama zeg. Bush was ook een aardige uitgever maar die vergrote de debt met 4.9B over 8 jaar maar Obama vergroot de schuld met 5.5B over 4 jaar, terwijl de economie er niet van gaat draaien.
En Foxnews is helemaal hilarisch als meest geschifte radiozender van het westelijk halfrond.
Genieten.
Iedereen doet alsof het spannend gaat worden vandaag, terwijl Obama gewoon gaat winnen. fivethirtyeight.blogs.nytimes.com/2012...
Onvoorstelbaar dat zo een kortzichtig reli-gekkie als Romney nog zo ver komt :X
Best leuk filmpje.
Geweldig spektakel die verkiezingen en gezien de abjecte en onmenselijke aard van de huidige Republikeinse partij is de keus ook makkelijk. Ik zit aan de buis gekluisterd.
YES WE CAN AGAIN.
Ik ben overigens nog altijd voor Ron Paul. Was het niet helemaal eens met zijn zorgplan maar verder was het wel top. Iemand die vrijheden tenminste wel respecteerde en daadwerkelijk een kleinere minder bemoeizuchtige overheid wilt.
Keuze tussen een mormoon en een vermeende moslim. Denk ik.
Ik vind het wel mooi hoe links Nederland zich achter de democraten (want een kleurtje, al geven ze dat niet toe) stort en dit jaar valt het nog reuze mee, 4 jaar geleden was het echt absurd, linkse partijen stuurde zelfs mensen naar de VS om ze te helpen.
Het toont een totaal gebrek aan politiek inzicht en hiermee hebben alle linkse partijen, met uitzondering van Partij Voor de Dieren (WTF?) hun eigen bestaansrecht opgeheven.
Hier klagen ze over de rechtse VVD en de 'extreem rechtse' PVV maar ze staan wel allemaal te schreeuwen om voor een man / partij die qua rechtsheid de VVD en de PVV samen nog ver links van zich laat liggen.
En mensen met zo'n gebrek en aan politiek inzicht zitten dan in de kamer wat dus ook betekend dat er ook nog mensen op stemmen.
Mij interesseert die hele verkiezing geen ene reedT, aangezien de president niet degene is die aan de touwtjes trekt.
Dat zijn namelijk de CIA, Bilderberg en Goldman Sachs.
Mééeh voting, everything's gonna change! www.youtube.com/watch?v=tcRYdVlGXNQ
Volgens mij spoort die Romney niet helemaal.
Wat ik NL niet gehoord heb, en hier ook niet: welke visie hebben politici met hun land? Hoe leven we over 5 jaar met zijn allen?
Canadese sufkutten? Zij hebben hun zaakjes redelijk op orde, dat kan je van de VS nauwelijks zeggen.
Kiezen uit twee kwaden is in ieder geval makkelijker dan kiezen uit 15 kwaden.
Go Mitt!!!!
@Godsammekraken | 06-11-12 | 14:16
Oww wacht, het kan alsnog **klopt heel hard af**
Amerikaanse verkiezingen, altijd goed voor een enorme dosis slechte humor.
Gelukkig is ons dit keer de weerzinwekkende Probama-show bij de publieke omroep enigzins bespaard gebleven.
REAGEER OOK