Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Citymarketing Beiroet boos op tv-serie Homeland

homelandposter.jpgAchteraf bizar bericht gisteren in de Engelse Televaag. Fady Abboud, de Libanese minister van Toerisme beklaagde zich over tendentieuze berichtgeving in de media over zijn stad Beiroet, als broeinest van terroristen. Volgens de minister klopt het van geen kant en is de Libanese hoofdstad zelfs "het Parijs van het Midden-Oosten". Vooral de tweede aflevering van de populaire tv-serie Homeland (seizoen 2) was zijne excellentie een doorn in het oog. Daarin was te zien hoe de smalle straatjes van Beiroet worden bevolkt door tango's met AK47's in pick-ups, die vervolgens door secret agents van Amerikaanse veiligheidsdiensten onder vuur worden genomen. Gewraakte scene hebben we er even voor u bijgezocht. We zien de nerveusmooie Claire Danes (fotos) en haar wijze joodse chef, samen met special ops pipo's in de situation room van het Pentagon, een poging wagen om de zwaarbeveiligde Al-Qaeda-leider Abu Nazir in Beiroet om zeep te helpen. [FRAGMENT:] (Spoiler: liquidatie mislukt uiteindelijk omdat die knakker uit Band of Brothers de boel verraadt - red.) De toerismeminister van Libanon deed naar aanleiding van dit fragment een nogal dramatische oproep: "I am calling on all young Lebanese adults to do what they need to do; to write blogs, to call the BBC and CNN to try to raise awareness that Beirut is not a city of Kalashnikov and war." Maar de realiteit was weer eens goorder dan fictie. Diezelfde dag ging er in dat mooie Beiroet een bom af. Acht doden, waaronder de Libanese veiligheidschef, die onderzoek deed naar de betrokkenheid van Assad in de dood van de Libanese ex-premier Hariri. CNNVIDEO, pictures bij de BBC. Als alles slecht gaat (Washington Post) is Beiroet binnen no time weer het toneel van tientallen tot de tanden bewapende facties (Hakbars, Soeni's, Shiiten, Druzen, Gristenen, Pali's, CIA's, Mossads, Whatever) die elkaar kapot knallen in een smerige stadsguerilla. Net als in Hot Shots, Part Deux. Update: WTF-video van de bomaanslag.

Reaguursels

Inloggen

Beirut .... vorig jaar nog geweest, chille vakantie gehad. Zal nu wel stukken anders zijn.
Liever Libanon dan Egypte/Tunesië....

Volkan7776 | 23-10-12 | 00:03

@de grote Anti | 20-10-12 | 11:40
Nee dat was een Duitser......
En Gen. Kalashnikov heeft het ding verbeterd.....

lilluke halve hoan | 21-10-12 | 14:54

@applaus voor de paus | 20-10-12 | 11:38
Inderdaad!
Zie:http://ejbron.wordpress.com/2011/12/11/moefti-waarschuwt-bananen-en-komkommers-te-erotisch-voor-vrouwen/
En dan de 3e pica.....

lilluke halve hoan | 21-10-12 | 14:52

@Mokum Kosher | 20-10-12 | 13:29 |
Zoals je misschien bekend is, is het politieke systeem in Libanon eind jaren veertig opgezet door de Fransen die het als mandaat gebied hadden met als basis de grootte van de christenen, sjiieten en soennieten bevolkingsdelen. Er is een bizar star mechanisme waarin vaststaat dat de president christelijk is, de premier soennitisch en de voorzitter van het parlement sjiitisch ongeacht de uitkomst van de verkiezingen.
Sindsdien zijn verhoudingen echter verandert: het sjiitische deel van de bevolking is gegroeid en het christelijke deel is kleiner geworden. De meeste macht is echter bij de christenen blijven liggen en de sjiieten komen niet vooruit. Al jaren willen zij een nieuwe volkstelling en daarna een aanpassing van het systeem aan de nieuwe realiteit maar dat wordt geweigerd: een christelijke of soennitische stem is meer waard in de verkiezingen dan een sjiitische stem en schept onbehagen. Uiteraard zou de oplossing zijn om naar een ontzuilde samenleven te gaan. Echter, de sjiieten met hun beperkt macht kunnen dat niet en de christenen en soennieten willen het niet.
Saillaint detail is trouwens dat de christenen in WOII fascistisch waren.
Overigens hebben de Fransen Libanon van Syrië afgebroken en onafhankelijk gemaakt. Syrië ziet daarom Libanon nog steeds als een van hun provincies

De Veerboot | 20-10-12 | 14:57

"Homeland" - WERELD serie!!

Flinders | 20-10-12 | 14:20

Joehoe vieze zeikvent met je ismlaaamitishje pis-bek slash snor. Het is een tv serie. Het is nep. Hou je lelijke ebola bakkes dan lekker dicht en ga terug naar je geit neuken terwijl je 9 jarige vrouw je dadels plukt.

Religie is een moordenaar...

VistaKiller | 20-10-12 | 14:04

Beirut is geweldig: 's ochtends skieën, 's middags bakken op het strand en 's avonds clubbin'. Dat hele Libanon is trouwens schitterend. Nadat ik er een half jaar heb gewoond ben ik tot de conclusie gekomen dat het de mooie landen/steden zijn waar zo verwoed om gevochten wordt, niet de afvalputjes.

Sektarische strijd om Amsterdam? Waar het óf regent óf waait óf de zon nauwelijks opkomt en waar als het al zomer is de grachten stinken naar rotte vis en het humeur van de lokalo's al net zo is? (ook in de winter). Nee, iedereen laat het links liggen. En als ze al komen dan blowen ze zich suf. Dan lijkt het tenminste nog wat.

Red mij niet | 20-10-12 | 13:53

Cuyahoga | 20-10-12 | 13:32 |
Mooie omschrijving voor propaganda!

Ik was in Haren | 20-10-12 | 13:35

Heb seizoen 1 helemaal gezien maar ga seizoen 2 niet meer kijken.
Ik vond er een beetje een naar kantje aan zitten in het feit dat de serie probeerde begrip te tonen voor moslim-terrorisme op een vervelende manier.

Cuyahoga | 20-10-12 | 13:32

Het is altijd lente in de ogen van de tandartsassi... BAM! Ik zie dat u een gaatje heeft.

c.onjo | 20-10-12 | 13:31

Libanon zou zeker het Parijs aan de Middellandse Zee geweest zijn als er geen moslims hadden gewoond. Nu is het gewoon net zoals alle andere steden daar de hel aan de Middellandse Zee.

Mokum Kosher | 20-10-12 | 13:29

Zelfs als je de ontploffing op Youtube bekijkt, is het schrikken. Laat staan als je daar net rustig bij een brand staat te kijken.

Ik was in Haren | 20-10-12 | 13:16

@irma zonderboezem | 20-10-12 | 12:41

Overal ter wereld wonen hele aardige mensen, helaas maken die klote religie's bepaalde mensen knettergek. Nog erger, door die kloterige (relie)terroristen blijven toeristen weg waardoor de lokale en vriendelijke bevolking heel veel minder inkomsten hebben en dus een minder fijn leven.

Btw, je weet dat er vroeger ook veel hash uit Libanon kwam? #feit #Bakito

neemjemoederindemali | 20-10-12 | 13:10

BedrijfsTijgerT | 20-10-12 | 12:03 |

volkomen mee eens. Voor haat en angst zaaiers is in onze samenleving geen plaats. Vaarwel Greet...

Skunk57 | 20-10-12 | 13:05

Vreselijk filmpje in de update, wel een mooie taal heel ritmisch

Bokito ergo sum | 20-10-12 | 13:02

ZKH EénOog | 20-10-12 | 11:14 |

ja en dan nog plus kudos krijgen ook.
zotkopjke!

Skunk57 | 20-10-12 | 12:53

Zou toch leuk zijn als Hollywood zich hier ook mee gaat bemoeien omdat blijkbaar de Libanese minister van Toerisme series download.
Seizoen 2 is daar immers nog niet uitgezonden.

Beau_Speedjood | 20-10-12 | 12:52

"Het parijs van het midden-oosten". Eigenlijk klopt het wel. Wel eens in de voorsteden van parijs geweest?

Klefbek | 20-10-12 | 12:49

libanon was ooit overwegend westers te noemen, totdat ze de pislam hun gang lieten gaan onder het mom van vrijheid voor iedereen, en dat is de grootste fout die ze ooit gemaakt hebben, want nu is de pislam er de baas, dus een mooi voorbeeld voor wat ons hier te wachten staat dankij politiek correct links geneuzel.
Daarom vrijheid voor alles en iedereen, behalve voor
religies, want die gebruiken hun religie om onze vrijheden weer af te pakken. Religie is dan ook een privéaangelegenheid en geen maatschappellijke plicht, en daar kan dus geen een religie mee leven, dus zullen ze blijven proberen om religie in de maatschappij te verweven, no matter hoeveel ellende daar mee gepaart gaat, en daarom moet de vrijheid van religie gewoon aan banden gelegd worden, en elke reliwaanzinnige die die regels overtreed, moet gewoon
zeer zwaar gestraft worden, om zo een 2e libanon te voorkomen.

von sokkenstopfen | 20-10-12 | 12:49


neemjemoederindemali | 20-10-12 | 12:00 |
Tot een aantal jaren terug vloog KLM en later Air-France gewoon een lijndienst naar Beiroet. Ik ben het niet vaak met Bakito eens maar hij heeft gelijk dat de gewone mensen daar op straat/hotel/ restaurant bijzonder vriendelijk en gastvrij waren ( ik ben er 10 jaar gelden voor het laatst geweest, ik weet niet hoe ze nu zijn na alle ellende) de opmerking over het westen erachteraan met dat denigrerende hekje feit... dat raakt kant nog wal.

irma zonderboezem | 20-10-12 | 12:41

Als Youtube zo'n voorvechter is van Freedom of Speech, waarom kun je dan de reacties uitzetten bij bijvoorbeeld die video van de bomaanslag?

Tommygunner | 20-10-12 | 12:38

Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 11:20
Ik vind het wel een mooie eigenlijk, dekt de lading zullen we maar zeggen:-)

irma zonderboezem | 20-10-12 | 12:35

@klaas026 | 20-10-12 | 12:21

In Syrië hebben ze wel goed naar je geluisterd, dat was geen "bommetje", tenminste, zo noem ik een explosie van 250 kilo TNT niet.

neemjemoederindemali | 20-10-12 | 12:30

Ik zei nog doe geen bommetje!!
Maar ja, die islamitjes luisteren nooit!

klaas026 | 20-10-12 | 12:21

@Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 12:08
Wij hebben atoombommen.. Wij gaan echt niet mee in dat arabisch/aziatisch conflict.
www.youtube.com/watch?v=kCpjgl2baLs

En als wel word ik heel erg booss.

de grote Anti | 20-10-12 | 12:17

Een minister van toerisme
Zei er is hier geen terrorisme
Maar oh wat stom
Toen ontplofte een bom
Dat krijg je met al dat Boeddhisme...

wakkere_nederlander | 20-10-12 | 12:14

@Bakito | 20-10-12 | 12:05

Ghehe, je bedoeld dat er 3 vrienden van je meerijden? Btw, volgens Henkie Wijngaard moesten ze in Beiroet geen 120 varkens hebben maar wilden ze 120 schapen.

Hier, luister zelf maar.

www.youtube.com/watch?v=ir0BnpDrVPc

neemjemoederindemali | 20-10-12 | 12:09

@de grote Anti | 20-10-12 | 11:59 |

Vast, want er is natuurlijk geen enkele kans dat het Westen in de vorm van de NAVO het arabische conflict ingesleept kan worden. Bondgenoten als USA en Turkije staan immers bekend om hun eeuwige zucht naar dialoog en hun engelengeduld als het op schade aan eigen belangen aankomt.
.
Nog even los van het feit dat de huidige economische depressie (NB de ellende woekert nu al 4 jaar voort) sterk lijkt op de onderliggende redenen voor eerdere grootschalige conflicten in de menselijke geschiedenis.
.
Het komt allemaal goed. Peace out, vogel!

Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 12:08

@Bakito | 20-10-12 | 11:57
Ja, dat verderfelijk Westen heeft niets dan ellende gebracht. Gelukkig hebben ze hun geweldige godsdiensten en ideologieën. Anders waren ze al lang kapot geweest. :-P

Fijnstoffer | 20-10-12 | 12:05

neemjemoederindemali | 20-10-12
In die bak- en braadfiets van mij passen drie varkens, vergis je niet.

Bakito | 20-10-12 | 12:05

Dat we anno 2012 op onze planeet nog volk tolereren wat er niet het beste van wil maken is mij echt een compleet raadsel.

BedrijfsTijgerT | 20-10-12 | 12:03

@Bakito | 20-10-12 | 11:57
Constantinopel had pas een bruisend uitgaansleven, maar dat is kapotgemaakt door oosterse imperialisten.

rara | 20-10-12 | 12:00

@Bakito | 20-10-12 | 11:57

Je mocht zeker meerijden met Henkie Wijngaard, of ga je me nu wijsmaken dat je er op je bakfiets heen bent geweest?

neemjemoederindemali | 20-10-12 | 12:00

Waar rook is, is vuur.
Een waar islam is daar is dood en verderf.

wakkere_nederlander | 20-10-12 | 12:00

@Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 11:55
Die 'oorlog' in het westen gaat er niet komen.. Laat die zandbaklanden het maar lekker uitzoeken.Maar wij staan daarboven.

de grote Anti | 20-10-12 | 11:59

Mooie stad Beiroet, gastvrije mensen en een
prettig uitgaansleven. Ik kom er graag, al heeft het westerse imperialisme veel
kapotgemaakt, zoals gewoonlijk. #feit

Bakito | 20-10-12 | 11:57

@roze_bril | 20-10-12 | 11:44
ik heb nog geen Verhaar gezien, maar ik heb 'm ook nog niet echt gemist.

rara | 20-10-12 | 11:56

De ontwikkelingen zijn niet erg hoopvol. Het Syrië-conflict begint over de grenzen te spoelen, Obama heeft het moeilijk in de peilingen, de EU weet zich niet uit de crisis te worstelen en sleept andere economische blokken mee in de malaise. De mis en place voor een oorlog is klaar. Wie gaat het gerecht opwarmen en serveren?

Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 11:55

Nachtje doorgehaald,let maar niet op mij.. Go on.As you were.

de grote Anti | 20-10-12 | 11:48

Ben ik de enige die Verhaar mist?

roze_bril | 20-10-12 | 11:44

De ak47 is een complex russisch automatisch geweer.. Ik begin een beetje schijdtziek te worden dat het een haatbaard wapen is nu.Niemand snapt het,maar het is gewoon heel erg faut.Het is een russisch wapen,je zou bijna denken dat de haatbaarden het hebben uitgevonden.
Wat dus niet zo is.

de grote Anti | 20-10-12 | 11:40

Je schrijft het op alsof je er plezier in hebt. Het betekent weer heul veul onschuldige doden straks.

count von ziegenpuss | 20-10-12 | 11:40

Zijn er nog pensioenfondsen die wel in wapens investeren? Misschien is het nu dan wel een aardige tijd om over te stappen.

Ik was in Haren | 20-10-12 | 11:39

Christelijk-Libanese dames zijn overigens prima te doen!

applaus voor de paus | 20-10-12 | 11:38

Ben ik nu de enige die het eigenlijk geen moer boeit wat de Libanese minister van toerisme zegt? Alsof een gezond denkend mensen naar Beiroet zou willen.

Nou ja, Henkie Wijngaard schijnt er eens geweest te zijn met 120 varkens in zijn cabine, die varkens moesten ze trouwens ook niet.

neemjemoederindemali | 20-10-12 | 11:36

"I am calling on all young Lebanese adults to do what they need to do; to write blogs, to call the BBC and CNN to try to raise awareness that Beirut is not a city of Kalashnikov and war."
-
Meneer heeft een jihad uitgeroepen?
-
Ik zie het probleem niet. Als jouw land/stad wereldwijd bekend staat als broeinest voor terroristen trekt dat toch genoeg mensen naar je toe? CIA, FBI, haatbaardjes, andere inlichtingen diensten, Brody, Abu Nazir... oh en vergeet de drones niet! Genoeg toerisme lijkt me zo.
-
Homeland btw, zeer leuke serie!

Freakster1986 | 20-10-12 | 11:35

@Dmitri Dmitrievitsj | 20-10-12 | 11:20

In Parijs wordt hard "gewerkt" om in de toekomst het Beirut van het Westen te worden...

Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 11:30

Filmpjes gezien van hoe het daar vroeger was, was toen wel op zijn plaats. Eeuwig zonde. Oorlog maakt meer kapot dan je lief is.

Bokito ergo sum | 20-10-12 | 11:29

Beiroet schijnt de laatste jaren een heropleving gekend te hebben met onder meer een flinke toename van het toerisme. Het moet een prachtige stad zijn. Helaas is de Libanon vatbaar voor overslaan van de sektarische spanningen die nu in Syrië voor zo veel problemen zorgen.

Dmitri Dmitrievitsj | 20-10-12 | 11:25

Er was eens een meid uit Beirut
Die had een leuke snoet
Ze liep in een Burka
En at worst bij de Hema
Maar dat was omdat het moet

King of the Oneliner | 20-10-12 | 11:24

Het Amsterdam West van het Midden Oosten lijkt me meer op zijn plaats

Botte Hork | 20-10-12 | 11:22

Uitzichtloze situatie. Assad heeft er alle belang bij om in het Midden-Oosten zoveel mogelijk instabiliteit te veroorzaken. Dat leidt de aandacht af van zijn misdaden in eigen land en lokt onvoorspelbare reacties uit van andere partijen (Israël, Iran) waardoor de rotzooi tot zijn vreugde alleen maar groter wordt.

M@verick | 20-10-12 | 11:21

De bijnaam Parijs van het Midden-Oosten is wel heel oud, een halve eeuw of zo. In ieder geval van voor de burgeroorlog in de jaren 80 van de vorige eeuw.

Dmitri Dmitrievitsj | 20-10-12 | 11:20

@Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 11:17 |

terroristisme....

*zucht en nog maar eens een koffie inschenkt*

Parel van het Zuiden | 20-10-12 | 11:20

Gelukkig kan Topper Harley dat weer op orde krijgen, en kunnen wij ons er lekker buiten houden.

Skeletor de dikke | 20-10-12 | 11:19

"Diezelfde dag ging er in dat mooie Beiroet een bom af."

Die bom gooide inderdaad wel Beiroet in het eten.

Kaas de Vies | 20-10-12 | 11:19

Beiroet, daar was het toch al tientallen jaren oorlog met een kleine gevechtspauze in de afgelopen jaren?

rara | 20-10-12 | 11:18

Claire blijft toch een lekker pompertje.

Blote Bertus 2000 | 20-10-12 | 11:18

Het klopt inderdaad van geen kant: niet de stad, maar het hele land is islamitisch, dus broeinest.

ZKH EénOog | 20-10-12 | 11:14

Toch knap dat Assad, ondanks het gedoe in zijn eigen land, tijd heeft om de boel bij de buren te verzieken.

shakermaker | 20-10-12 | 11:12

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl