Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Culemborg raakt 100K subsidie kwijt. Nou en?

groetenuitculemborg.jpg Herinnert u zich Culemborg nog? Dat is dat kansendorpje in de Betuwe dat er in 2010 hoogstpersoonlijk voor zorgde dat Geert Wilders heel hoog in de peilingen bleef staan. Destijds vochten Marokkaanse en Molukse bewoners een soort mini-oorlogje uit in de straten van de wijk Terweijde en beheersten hiermee dagenlang het nieuws. Straalwagens in de straat. Landelijke politiek er boven op. Spoeddebatten. Noodverordeningen. Straatcoaches. Ketenregisseurs. Zelfs motorgangs zouden zich er mee bemoeien. Kort samengevat: Terwijde was hot. Omdat de gemeente tamelijk hulpeloos moest toekijken hoe twee ethnische groepen elkaar op straat te lijf gingen werd er 149.000 euro beschikbaar gemaakt met als doel: 20 allochtone ondernemers helpen met het opstarten van een bedrijfje. Want dat helpt als capuchonklootzakjes elkaar te lijf gaan. Hoe dan ook: De stichting Werkprojecten Divers kreeg de eer het initiatief in goede banen te leiden. Helaas hebben de organisatoren ongeveer 2/3 van dit geld in hun zak gestoken. Of zoals ze het zelf in die typische managersbullshitlingo verwoorden: "Er is heel veel geld in overhead en externen gaan zitten". U moet weten: zodra er ergens in Nederland gezeik is met allochtone jongeren springt er gelijk een hele beroepsgroep aan sociaal stichtingen, straatmanagers en overige biculturele oplichters in de houding. Die weten namelijk dat de overheid een paar tonnetjes gaat kapotslaan aan flauwekul-projectjes om de publieke opinie te beheersen. En welke gesjeesde luchtfietser wil daar nou geen graantje van meepikken? We noemen een bestuurslid Mirande Smidt. Op de vraag waar alle poen gebleven is zegt ze: vraag dat maar aan de bedrijfsaccount. Maar wie deze boeiende functie bekleedt wil Mirande helaas niet zeggen. Is geheim. En de gemeente Culemborg? Die boeit het geen zak dat er 100K belastinggeld op dubieuze wijze is weggesluisd: "Hoe de stichting geld inzet is niet onze zaak" aldus de woordvoerder. Dat Smidt de schoonzus is van lokale CDA-wethouder Roeland Geertzen (en daarmee alle integriteitsregels m.b.t. belangenverstrengeling breekt) doet blijkbaar niet terzake. Dat kan allemaal in prachtig Culemborg, het gristendemocratische maffia-durpje aan de Lek.

Reaguursels

Inloggen

Alle Marokkanen terug naar Marokko? Alle Molukkers terug naar de Republiek Maluku???..... Had dat geld geinvesteerd in de politie zodat ze de o zo competente wijkagent eruit hadden kunnen knikkeren en er eindelijk een echte beul rond had gelopen. Hard aanpakken die lui, dat is de enige manier.

Tjaa... | 22-08-12 | 09:15

Ik woon er. Overigens is het geen CDA- maar VVD-gedomineerde gemeente. Het gemeentelijk apparaat disfunctioneert op vele onderdelen. Handhaving: nul. Competentie: nul. Integriteit: ahum. Kapitaal vernietigen: why so serious? De bestuurlijke arrogantie is hier grotesk.

Halbarad | 22-08-12 | 08:17

Och kijk CDA. Altijd bereid geld verdiend door werkende mensen op te slurpen. Als het niet op ontwikkelingssamenwerking is, dan wel zo. En natuurlijk gaat de gemeente niets onderzoeken. Is nooit de bedoeling geweest om knuffelallochtonen echt te helpen. Net als altijd helpen de CDA/D66/PvdA ers elkaar met belastinggeld.

Moonwarrior | 21-08-12 | 19:12

Zal wel een gezellige boel zijn met familiefeestjes een CDA wethouder als schoonbroer en zelf een D66'r. De "Weet je nog, toen we die subsidie kregen" moppen zijn vast hilarisch.

Mcfan | 21-08-12 | 16:46

Allemaal niet zo verwonderlijk, geld wegpissen is een sport geworden in de politiek.

De EU kan nog niet eens een goedkeurende accountants verklaring krijgen, hetgeen al jaren geen enkel probleem of vraag oproept, ook niet in het EU parlement.

Goed voorgaan doet goed volgen.

vanhetvarken | 21-08-12 | 15:04

12-9 PVV stemmen mensen.

funkyd | 21-08-12 | 14:47

@MarinusWA | 21-08-12 | 11:18
Dat is de traditionele PvdA-aanpak van problemen: reserveer er geld voor en het probleem wordt als opgelost beschouwd. Behalve dan dat het elk jaar verhoogd terugkomt op de begroting.

Ook mooi: bij de presentatie van Balk I vond de linkse oppositie dat de vrouwenemancipatie bij het grof vuil werd gezet omdat de soepsidie daarvoor verlaagd wordt. Dat er nooit zoveel en zulke bekwame vrouwelijke ministers in die ploeg zaten, was géén teken dat vrouwen best wel een beetje geëmancipeerd zijn.

Guido | 21-08-12 | 14:09

geld van een ander, c'est le moindre de mes soucis.

minimá-armezusvan.. | 21-08-12 | 13:58

Belangenverstrengeling is bon ton in de welzijns-wereld evenals corruptie, uuhh het niet effectief inzetten van overheidsgeld waarvoor het bedoeld is bedoel ik.

Het probleem is dat de minderheid van 75 procent van de in de welzijnswereld werkzamen de andere 25 procent een slechte naam geven.

En dan heb ik het nog niet eens over de managementcultuur aldaar die, voor zover mijn ervaring strekt, aan alle cliché-s beantwoord.

En zo lang de minderheid aan betrokken, kritische en competente medewerkers als de vijand word gezien in Bloemejurkistan zal dat nooit veranderen.

Nergens is de terreur van de Homo Salus beter zichtbaar.

pius | 21-08-12 | 13:53

Arme inwoners van Culemborg.
De gemeentelijke belastingen gaan er weer binnenkort omhoog.

Bataaf | 21-08-12 | 13:44

Doc Damage | 21-08-12 | 11:46

Dan begrijp jij het "systeem" niet. Die website is in elkaar geknutseld door een neefje of bejaarde oom (html web 0.5 ms word edition) en dan via de overhead voor een paar duizend euro gefaktureerd. Zo werkt dat! Iets met strijkstokken. Er draaien hele bedrijven op. En die vinden het nu ineens schandalig dat GS hierover bericht.

doskabouter | 21-08-12 | 13:27

Weet je hoeveel wapens en munitie je voor dit bedrag kunt aanschaffen?
En dan eerst dat witte boordentuig eerst!!

knutselsmurf 50+ | 21-08-12 | 13:16

de mensen weten kennelijk niet dat die schreeuwlelyk DOEKLE TERPSTRA daar woont. Gaat inholland schoonmaken etc.Nog nooit iets goeds gedaan en maar kletsen met die enge stem. weet alles van subsidie omploegen.
wanneer wordt dit land nou eens wakker??

frenchy | 21-08-12 | 12:56

Zulk soort kreten : ´Eerst de baan, dan toeleiding en opleiding´.
Ga morgen aan de slag als chirurg, de opleiding krijg je nog wel, zoiets bedoelen ze volgens mij.
Het blijft een apart volkje die linkse zakkenvullende totaal overbodige luchtfietsers.

Uw Verzekeringsadvis | 21-08-12 | 12:47

Het lullige is dat het beschreven verloop in NL (en EUSSR) heel normaal is, dwars door alle bestuurslagen heen van hoog tot laag.

Wanneer NL landelijk bezuinigt op de 'externen en de overhead' zijn we uit de crisis.
Vraag maar aan de accountant van Jan Kees
Alles komt terug met rente! :(

Van Roden Den Drons | 21-08-12 | 12:46

Ik hoop dat hierdoor niet de PVV maar LP hoog in de peilingen komt te staan.

De overheid is het probleem niet de oplossing, dat blijkt maar weer

pislink | 21-08-12 | 12:35

@ ZSU-23-4 | 21-08-12 | 12:13
Vandaar mijn "alhoewel". Weet jij waar hun inkomsten heen gaan als er naast de subsidie wel sprake is van inkomsten?
Gewoon aan het werk zetten. 2 vliegen in 1 klap, van de straat en belasting betalen ipv lopen sodemieteren en onze belastingcentjes ontvangen.

whatsinaname | 21-08-12 | 12:32

Merkwaardig toch dat vrijwel alle politici niets anders doen dan eindeloos de belastingen verhogen, terwijl bezuinigen op de monstercorruptie en de bodemloze allochtonenput nooit een optie is. Zal wel iets met belangenverstrengeling en zelfverrijking te maken hebben schat ik..

Avant | 21-08-12 | 12:31

Meri59 | 21-08-12 | 12:10 |
"Weer een punt om op 12 September PVV te stemmen...."
Natuurlijk! Met de PVV komen er na 12912 allemaal keurige, buitengewoon competente types aan de macht... *met hoofd op bureau slaan doet*

M@verick | 21-08-12 | 12:28

Meri59 | 21-08-12 | 12:17
Daar hebben we kwaliteitskranten voor zoals NRC en de Volkskrant. Oh nee, toch niet.

Strohond | 21-08-12 | 12:24

Oerkoendoe | 21-08-12 | 11:29
Nee hoor. In Nederland wordt Roeland Geertzen weggepromoveerd tot burgemeester van Ede of Veenendaal. Of een ander religieus kutdorp.

Strohond | 21-08-12 | 12:21

"Hoe de stichting geld inzet is niet onze zaak" aldus de woordvoerder. Lees: we flikkeren 100k over de schutting en dan hebben wij schone handen. Ongelofelijk. Types als die Mirande Smidt weten dat en maken daar gretig misbruik van. Culemborg is maar een voorbeeldje, gebeurt overal in NL. Hoe lang nog?

M@verick | 21-08-12 | 12:21

Het zijn ook net konijnen. Eerst vreten ze het land kaal. Schiet ze je ze af dan ben je een misdadiger of spreekwoordelijk afschieten een populist . De politieke oplossing is meer gewassen kweken zodat er ook nog wat overblijft voor uw zelf. Ondertussen heeft konijn de hele familie konijn mee genomen om mijn land kaal te vreten. De politieke oplossing is telkens weer zorgt u er maar voor dat u meer kweekt dan heeft u nog voldoende te eten. tegenwoordig werk ik mij een slag in de rondte om konijnen aan het vreten te houden terwijl ik zelf de touwtjes aan elkaar moet knopen.

chef werkplaats | 21-08-12 | 12:19

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 12:10 |
Laten we het een financiële / bancaire revolutie noemen dan... En de schuldigen in de kerkers gooien...

Doc Damage | 21-08-12 | 12:18

Zou voor GS best wel eens interessant zijn, proberen zoveel mogelijk subsidiekranen te openbaren. Maar goed, mensen willen hier niet zulke grote stukken lezen natuurlijk. Bijna ondoenlijk ook. omdat te doen. Als je dat alleen uit NL op een rij gaat zetten zie je het linker scrolbalkje van je browser niet meer.

Heb wel leuke link waar je er al heel veel kunt vinden, subsidie verpatsering www.pvvnoordbrabant.nl/

Gewoon ff paar dagen de tijd nemen, om ze daar allemaal eens tussenuit te halen, wat er van uw belastingcenten wordt gedaan.

Meri59 | 21-08-12 | 12:17

De biblebelt cadeau doen aan België. Dat lost een boel problemen op.

Strohond | 21-08-12 | 12:15

whatsinaname | 21-08-12 | 12:08 |
Ja, waar, maar weggeven aan een beginnend ondernemer betekent ook dat het geld voor een groot deel wordt rondgepompt en inzetten om reltuig aan het werk te zetten betekent mogelijk zelfs winst (opheffen maatschappelijke kosten e.d.).

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 12:13

Doc Damage | 21-08-12 | 12:05 |
Ze solliciteren naar ja, laten we dan maar hopen dat de meeste kandidaten toch nog worden afgewezen voor die functie. Ben niet zo van het afmaken van de "elite", doet toch denken aan Stalin e.d., maar een toontje lager laten zingen... of doe maar een tonnetje lager.

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 12:10

Hee, de linkse "dubbele petten" weer eens blootgelegd.
Weer een punt om op 12 September PVV te stemmen....
De grote Subsidiekraan, je ziet er hier een 'druppel op de gloeiende plaat' van.

Meri59 | 21-08-12 | 12:10

Best een leuke locatie ook dat pand van ze:
Generaal de la Reijlaan 13
1404 Bussum

Doc Damage | 21-08-12 | 12:10

@ZSU-234
Gelukkig voor 2/3 in eigen land rondgepompt (alhoewel..).

whatsinaname | 21-08-12 | 12:08

Ik weet zeker dat een conferentie zaaltje bij Van Der Valk een stuk, ik herhaal een stuk goedkoper is dan een kasteel...

Doc Damage | 21-08-12 | 12:07

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 12:02 |
Hebben ze gedaan toch? Lekker aan zichzelf uitgeven. Zou me niet verbazen als er ook een leuke goodie bag op ze lag te wachten bij e uitgang... Pff de burger, fuck de burger! Leef nu leef hard en vooral leef van het geld van de hardwerkende burger die toch al aan alle kanten genaaid wordt! Ze solliciteren echt naar een revolutie en het uit het vet halen van de guillotine!

Doc Damage | 21-08-12 | 12:05

Doc Damage | 21-08-12 | 11:55 |
Nee, maar geld voor opstarten van bedrijfjes door kansarmen en dan krijg je dus luxe koekjes bij de thee voor Belangrijke Mensen in een SuperDuur Kasteel.
Dan kun je dat geld dus beter door 10 delen en als renteloze lening uitreiken aan mensen met een ondernemingsplan, waarbij je een klein deel gebruikt voor ondersteuning. Of zet er mensen mee aan het werk in de plantsoenendienst, maar DOE iets.

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 12:02

@Che_cuevara | 21-08-12 | 11:38

Jah, lijkt er wel op, intern (EU) betalen aan extern (wat dan officeel intern is maar voel het toch echt extern de knip uitrennen.

we zijn de suikeroom van Europa, gekke Henkie. En alsof we echt geen raad weten met al ons geld, smijten we het gewoon over onrendabele balken. Geen wonder dat we de begroting niet kloppend krijgen.

Zullen u en ik gewoon wat extra betalen? Zucht.

whatsinaname | 21-08-12 | 12:00

@Graaisnaaiert | 21-08-12 | 11:34
D66? Je verwacht het echt niet.

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:59

@ZDEV | 21-08-12 | 11:32
Weten we meteen waar het gros van die 110K aan opgegaan is.
Maar ze liegen niet, het was naar externen.

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:58

@Oerkoendoe | 21-08-12 | 11:29
Als we iedereen moeten gaan vervolgen voor het kwijtraken van belastinggeld, houden we geen politicus meer over.

Niet dat dat erg zou zijn natuurlijk.

Maar ze houden allemaal mekaar de hand boven het hoofd omdat ze het ook allemaal doen.

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:56

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 11:53 |
Las het ook net... Bizar... Ontvangst met muffins... Lekker gezellig toch?

Doc Damage | 21-08-12 | 11:55

Zo'n beetje wat 1 SP tk lid vangt en waarvan hij meteen de helft afstort in de partijkas.
Als je de peilingen moet geloven straks 36 keer...
Dus waar hebben we nou over,stelt toch geen reedt voor dat gelul in Culemborgistan?

swassannuf | 21-08-12 | 11:55

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 11:53 |
Met dank aan : ZDEV | 21-08-12 | 11:32 |

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 11:55

Ok 100.000 Euro weg aan die (ouwe)hoeren.
Het enige wat er mee gedaan is, is kletssymposia houden, waarop allerlei drs-en interessant hebben lopen doen met dure overbetaalde kletspraat, maar voor de werkelijke oplossing van de problemen was geen geld meer.
Ongelovelijk.
Hier ging het geld dus aan op:
-koffie/thee en muffins
Kletsmajoors:
Nelleke Hoogvorst, Raad van Toezicht Stichting Het Raamwerk
-drs. Mirande Smidt mba/mpm, voorzitter Stichting Werkprojecten Divers(iteit)
-Joop Schippers, hoogleraar arbeids en emancipatie-economie UU
-dr. Gerard van Essen, hoofd CAOP research
-prof. dr. Paul Jansen, hoogleraar Bedrijfspsychologie VU
-drs. Marieke van den Berg, PGGM-pensioenfonds, blabla
-Dick Herfst, voorzitter Raad van Bestuur Zorggroep Zuid-Gelderland
-Tony Tiemens, HRM-manager zorg, directeur SpectoCura, personeels- en verzuimmanagement
-prof. dr. Joop Schippers, hoogleraar arbeids en emancipatie-economie
-Tonia van Beuzekom, hoofd Opleidingen ZZG-zorggroep,
-dr. Ad van der Made, onderzoeker en projectmanager Stichting Werkprojecten Divers(iteit)

En, je verwacht het niet, nog meer ge-ouwehoer: netwerkborrel met onderdeel speeddating en hapjes.
Locatie: Kasteel Woerden (want minder was te min voor deze subsidiegelden voor de armen opvretende kletskousen). En toen was het geld op. Sorry plebs, geen bedrijfjes, geen hulp, zoek het maar uit, want de overheid en haar aanhangende belangrijke elitairen hadden het te druk met praten over uw toekomst.

ZSU-23-4 | 21-08-12 | 11:53

@Muxje | 21-08-12 | 11:43

Ik schets het complete plaatje. Organisaties in brede zin, overheid, semipubliek, bedrijfsleven, etc.. In elk van de verschillende sectoren is een van de oorzaken die ik noem meer of minder actueel. U heeft helemaal gelijk en daarom sloot ik ook af met de constatering dat (ex)politici en bestuurders veelal dankbaar gebruikmaken van het witwassend vermogen van externeninhuur.
.
Iemand een "job", klus, of baantje geven in ruil voor een wederdienst is immers toch geen corruptie? Het is in ieder geval heel moeilijk te bewijzen als zodanig. Zo slaagt de Nederlandse politiek er in ieder geval in de cijfers omtrent corruptie in Nederland flink laag te houden. De waarheid is dat Nederland qua corruptie niet veel onder doet voor Griekenland..

Parel van het Zuiden | 21-08-12 | 11:53

Die Roeland Geertzen, een Sybrand van Haersma Buma in de dop, die komt er wel.

Morgenhout | 21-08-12 | 11:52

Verrotte kudt stadje vol met mes in de rug stekers.

The Russian | 21-08-12 | 11:49

En als ik mijn salaris ook contant zou krijgen konden ze de belasting komen halen en er voor moeten vechten! Het is werkelijk misselijkmakend!

Doc Damage | 21-08-12 | 11:49

De schaamte (zijn ze allang) voorbij

Petrus Poortwachter | 21-08-12 | 11:48

Nou die website heeft ze nog geen tien piek gekost dus daar zal het niet in zitten...

Doc Damage | 21-08-12 | 11:46

Ai ik krijg net een fax van GS-HQ van Gerardus.

Of ik even rustiger aan wil doen met mijn comments. Ok tijd voor de lunch met karnemelk.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:44

Waar staat 'Dat is een ingewikkeld bedrijfseconomisch verhaal. Dat zou je mijn accountant moeten vragen' dien je trouwens gewoon te lezen: 'Wat zeur je nu toch aan mijn kop, misselijke journalist? Wij verrijken onszelf al jaren op schimmige wijze met subsidiegeld, zo gaat dat hier gewoon! Rot op met je lastige vragen, ik moet toch ergens de stoelverwarming voor mijn Prius van kunnen betalen?'.

Stilicho | 21-08-12 | 11:44

Ik mis de conclusie in het verhaal. Meerdere opties, natuurlijk. Bijvoorbeeld, waarom Nederland meer op Griekenland lijkt dan je denkt. Of: wie de boel verstierd wordt beloond met veel geld. Of: waarom Marokkanen en Molukkers Nederlanders uitlachen en ze dat zelf niet altijd snappen. Wat er van Nederland werd in het tijdperk 'Andree van Es'. Mensen, gooi toch eindelijk eens die subsidiekranen dicht!

milky bar | 21-08-12 | 11:43

@Parel van het Zuiden 11:36: Je denkt toch niet dat die externen werkelijk extern zijn, en ingehuurd om noodzakelijke, schaarse expertise te leveren? Het zijn vaak echtgenotes, neefjes, en vriendjes.

Muxje | 21-08-12 | 11:43

@Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:22
Da's ook corruptie. en dat valt dan ook nog eens onder overhead.

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:40

@GodDamage | 21-08-12 | 11:38 | + 0 -
Deze wordt per letter betaalt, dus dat bespaart weer.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:40

@Parel van het Zuiden | 21-08-12 | 11:36 | + 0 -
Ik denk dat ik het al weet.
Het heeft de te maken met het pareren van eigen verantwoordelijkheid en pecht moet weg cultuur.

Dit heeft deels te maken met bestuurdersaansprakelijkheid en corporate governance.

Het leiden van een bedrijf is nu een mijnenveld juridisch en een mijnenveld politiek.

Maar dit is een andere discussie. Die voeren we vast nog wel eens.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:39

@whatsinaname | 21-08-12 | 11:21
Ja, de EU is ook extern hé

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:38

@Ayatollah Oink-Oink 11:28: Verbaast me niks. Als jij denkt hetzelfde geintje te kunnen uithalen met een stichtinkje, dan kan je dat vergeten: om dat soort subsidie binnen te halen moet je de juiste politieke connecties hebben. Zij heeft die.

Muxje | 21-08-12 | 11:38

er staat: "vraag dat maar aan de bedrijfsaccount" Moet daar niet "ant" achteraan geplakt worden?

GodDamage | 21-08-12 | 11:38

@Parel van het Zuiden | 21-08-12 | 11:21
Ze zijn op de goede weg, nog een paar lessen van Aleid en het komt allemaal goed daar in Culemborg.

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:37

@Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:27 |

Ik denk niet dat u wilt weten hoeveel organisaties in Nederland bestaan bij de gratie van externen. Dat zijn de vruchten van het niet kunnen vervangen van bestaand personeel terwijl de omgeving (economie, wetgeving, technologische mogelijkheden) al jaren andere eisen stelt aan een organisatie. Dat is de oogst van het aanstellen van incapabele bestuurders die op elk terrein ondersteund moeten worden omdat zij totaal niet weten wat ze doen. Dat is de resultante van perverse budgettering omtrent personeelskosten en overige kosten. Maar het is vooral een ideaal kanaal voor (ex)politici en bestuurders om clientelisme, nepotisme, en corruptie wit te wassen...

Parel van het Zuiden | 21-08-12 | 11:36

Ik moet het maar een keer zeggen. Het is moeilijk maar het moet eruit. De last moet van mijn schouders. Hier komt ie:
Nederland.... is mijn land niet meer. Zo, ik heb het gezegd.

triasenergetica | 21-08-12 | 11:35

Ooit een keer kennis mogen maken met een re-integratie bureau, de beste man kwam aan de deur bij mij voor een handtekening. Deze krabbel leverde hem 5000 euro op, daarna heb ik hem nooit meer gezien of iets van hem gehoord. Zo makkelijk gaat dat in Nederland.

fritsspits | 21-08-12 | 11:35

@Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:18
Waarschijnlijk zijn die allochtonen toch niet zo dom als wij denken. Als je weet dat crimineel gedrag toch beloond wordt in Nederland, omdat men gewoon te laks is om er daadwerkelijk iets aan te doen, dan moet je dus maar genoeg crimineel gedrag ten toon spreiden en de geldkraan gaat wagenwijd open.

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:34

Ze hoeft de naam van de accountant NOG niet te geven. Over 6 maanden weten de inwonders van Culemborg precies waarom hun OZB zo is gestegen.
Het bestuur van een stichting is al verplicht een interne administratie te voeren en binnen 6 maanden na afloop van het boekjaar de balans en de staat van baten en lasten op papier te stellen

Von Matterhorn | 21-08-12 | 11:34

@Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:30
Mevrouw is vast wel te motiveren om de naam van haar 'accountant' te geven.

En dan bedoel ik een niet-geheel-legale-vorm-van-motiveren..

dlseth_ | 21-08-12 | 11:31

Het is een STICHTING, dat betekend dat er openheid van alle boeken is.
Zullen we allemaal een kopie-tje opvragen van deze stichting? Er zijn vast wel ervaren mensen onder ons die het een en ander eruit kunnen filteren wat nader uitgezocht dient te worden.

Alex de Mate4014 | 21-08-12 | 11:31

Dit is gewoon de mentaliteit van het gros van de politici en ambtenaren in dit land. Het interesseert ze niet dat het geld wat ze te besteden hebben van de werkende en consumerende Nederland komt en dat er dus transparant en zorgvuldig mee dient te worden omgesprongen. Nee, je moet gewoon je bek houden en niet zeuren. Het dedain voor de burger is zo onvoorstelbaar groot, dat het bijna niet te geloven is. En dat mevrouwtje van die stichting die doodleuk verklaart dat een ton is verdwenen aan overhead en verder niet mee wil werken met de verklaring daaromtrent, ook doodnormaal. Kan die ambtenaren en politici geen flikker schelen en in haar hoofd is dit de normale gang van zaken. Want om beginnende ondernemers op gang te helpen heb je natuurlijk een riant salaris voor alle tig medewerkers van je adviesbureau nodig, niet waar? Volstrekt logisch. Geen haan die hier over twee dagen trouwens nog naar kraait, want hier kan dat allemaal gewoon. Er zal nooit iets veranderen, terwijl de realiteit te absurd voor woorden is.

Stilicho | 21-08-12 | 11:30

dlseth_ | 21-08-12 | 11:28 | + 0 -
Bizar ja.

Volgens mij moeten stichtingen gewoon ook hun cijfers bij de KvK deponeren. Weet het niet zeker. Maar daar staat dus de naam van de accountant op.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:30

Roeland Geertzen en corruptie. Zo zijn er veel meer politici en oud-politici corrupt. Helaas kan het bijna niemand wat schelen dat de overheid ieder jaar meer van het BNP naar binnen harkt om zichzelf in stand te houden, maar er zou toch een subsidievrije instantie moeten zijn die keihard actie gaat ondernemen. Zo'n Roeland Geertzen, die moet toch keihard zijn baan kwijtraken en strafrechtelijk aangepakt worden? Dit zou toch normaal moeten zijn bij het laten verdwijnen van belasting geld?
Het valt wel heel erg op dat de belastingdienst goed oplet of al het geld wel binnenkomt, maar dat diezelfde opsporings organisatie ook ingezet kan worden bij de uitgavenkant blijkt opeens erg lastig te zijn.

Oerkoendoe | 21-08-12 | 11:29

Werkprojecten Divers IS Mirande Smidt: de stichting zetelt in haar huis in Bussum. De oplichtster is binnen D66 bovendien voorzitter van het Bestuur Vrouwen-Mannen-Mensenrechten.

Ayatollah Oink-Oink | 21-08-12 | 11:28

Dit land is zo corrupt.

mijntweecent | 21-08-12 | 11:28

"De naam van die accountant weigert Smidt te geven."

Geweldig! Ik kan het niet beter verzinnen! Die ga ik onthouden voor de volgende keer dat de overheid centen van mij wilt zien.

dlseth_ | 21-08-12 | 11:28

@MarinusWA 11:18: Is heel normaal. Zoals een insider al eens zei: in Polderland zijn politici al zo blij dat er ergens overeenstemming over gekregen kan worden, dat het eigenlijk niet meer uitmaakt wat die overeenstemming precies inhoudt. Effectiviteit doet er al helemaal niet toe... en achteraf toetsen van die effectiviteit? Als je daarover begint kan je een paar vuile blikken verwachten, want dan raak je aan het hart van het systeem, en de leugen die de beleidsmolen draaiende houdt.

Voor de rest: "overhead en externen" is de standaardmanier om subsidiegeld waarover verantwoording moet worden afgelegd weg te sluizen uit een stichting.

Muxje | 21-08-12 | 11:28

Als je organisatie zo ontzettend moet drijven op externen/consultants/adviesbureautjes dan heb je geen bestaansrecht. Dan ben je onkundig.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:27

Voor dat zelfde geld had je heel wat van die raddraaiers een enkeltje herkomst kunnen geven.

Zzzzooooffff | 21-08-12 | 11:26

overhead en externen, zucht. Brainstorm weekendjes, Teambuilding uitjes, vergaderetentjes, vage onderzoekjes, verschillende projectjes om vage resultaten van vage onderzoekjes te bespreken met als resultaat 20 gesubsidieerde witwaspraktijken.

whatsinaname | 21-08-12 | 11:26

@Vaudt Varken | 21-08-12 | 11:24 | + 0 -
Is ook zo, De gemeente Culemborg had een aanbesteding uitgeschreven voor een coachingsproject voor allochtone ondernemers, onder meer in Terweijde.
Prima is normale gang van zaken, maar dat 100k is gestoken in externen waar niemand iets van wist is een heel ander verhaal.

Von Matterhorn | 21-08-12 | 11:26

altijd, nooit niet

Bokito ergo sum | 21-08-12 | 11:26

100K van de 149K in overhead? WTF? Ik vind het ongelovelijk dat dit soort creaturen zoals Smidt en ambtenaren van de gemeente dit ongestraft kunnen doen. Pek en veren zeg ik u.

griffin peterson | 21-08-12 | 11:26

Ja, dat is Nederland. Als je de boel vekloot en je niet gedraagt wordt er kapitaal aangeboden om een bedrijf te straten. Als je als hardwerkende burger met je diploma's en business case onder je arm bij een bank binnenstapt voor een financiering kan je de vinger krijgen.

man on the edge | 21-08-12 | 11:25

ZDEV | 21-08-12 | 11:24
+1

Botte Hork | 21-08-12 | 11:25

@CoffeePatch | 21-08-12
2/3 is verdwenen, van die 1/3 is een deel bij de koffieshop / belhuis / shoarmazaak ondernemers gekomen.
Mijn gevoel zegt dat het meeste van die 1/3 bij die ZZPers die het projectplan schreven is blijven hangen.

Vaudt Varken | 21-08-12 | 11:24

De Culemborgers gaan dit merken aan de verhoging der gemeeeentelijke lasten OZB enz. enz. Geeft niks moet kunnen.

meneer Q | 21-08-12 | 11:23

@Merkava | 21-08-12 | 11:21 | + 0 -
Ze hebben die opsteller van de lijst omgekocht.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:22

"Mirande Smidt, het enige bestuurslid van de Stichting Werkprojecten Divers, bevestigt dat er ongeveer 100 duizend euro is gaan zitten in 'overhead', maar wil niet zeggen waar die kosten uit bestaan. 'Dat is een ingewikkeld bedrijfseconomisch verhaal. Dat zou je mijn accountant moeten vragen.' De naam van die accountant weigert Smidt te geven."

Openheid over publiek geld, lijkt mij hier op de plaats. Kinderachting van mevrouw Smidt, verantwoordelijkheid nemen: "Ik weet het maar ik zeg het lekker niet". *Mompelt iets over kinderachtig, openheid van zaken e.d.*

Von Matterhorn | 21-08-12 | 11:21

"Dat Smidt de schoonzus is van lokale CDA-wethouder Roeland Geertzen (en daarmee alle integriteitsregels mbt belangenverstrengeling breekt)".
.
Pek en veren! Laat Tante Moon hier maar eens scherp over wezen, in plaats van het standaard vingertje wijzen naar anderen.

Graaisnaaiert | 21-08-12 | 11:21

Je kunt beter helemaal geen geld meer in Culemborg steken!

Siebren | 21-08-12 | 11:21

Nederland bananenrepubliek. Oh wat zijn we toch trots op onszelf als we weer eens hoog op de lijst van minst corrupte landen ter wereld staan. Corruptie is hier wijdverbreid aanwezig, maar zo noemen we het niet, want het is gelegaliseerd.

Merkava | 21-08-12 | 11:21

2/3 van al onze belastingcentjes zitten in overhead en externen!

whatsinaname | 21-08-12 | 11:21

Ze hadden voor dat geld beter een ploeg horken kunnen inhuren

Botte Hork | 21-08-12 | 11:21

Dom beleid natuurlijk. Om dit soort problematiek echt op te lossen moet het rellende tuigh van villa's en inkomensondersteuning worden voorzien. Laat ze in dat achterlijke dorp maar eens wat meer kijken naar het beleid van de grote steden. Dit hebben dit soort problematiek al lang op orde!

Parel van het Zuiden | 21-08-12 | 11:21

Niet motorgangs maar Satudarah meneer Brusselmans. Dank u, graag gedaan.

netniet | 21-08-12 | 11:20

Je geeft meer dan een ton aan subsidie, geld van de burger dus, en vervolgens was je je handen in onschuld als blijkt dat er 2/3 van dat geld gewoon verspild is.
Heet die burgemeester in Culemborg soms Pilatus?

Che_cuevara | 21-08-12 | 11:20

@MarinusWA | 21-08-12 | 11:18 | + 0 -
Volgens mij moet je indien je subsidie krijgt van de staat/gemeente etc toch echt een sluitende accountantsverklaring kunnen overleggen?!

Wat een onkunde.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:19

"20 allochtone ondernemers helpen met het opstarten van een bedrijfje"

Ik zal wel weer een cynische klootzak zijn, maar iets zegt mij dat dit niet Halal-lithografische-machinefabrieken zijn zoals AllahSML.

10 belhhuizen, 5 groentemannen en 5 shoarmazaken?

Waar blijft trouwens mijn subsidie wat betreft extra beveiligingsmaatregelen door toename criminaliteit en recidive? Verzekeringspremies omhoog, constructiekosten omhoog, monitoring, hoger personeelsuitval.

Het probleem zit hem niet zozeer bij het ondersteunen van allochtone ondernemers, alhoewel ik tegen subsidies ben, maar dat men het probleem niet wil aanpakken bij de kern. Onaangepast en crimineel gedrag door mensen die onze cultuur niet willen omarmen maar het liefst willen tegenwerken vanuit een misplaatst superioriteitsgevoel.

En steun nou eens de mensen die constant blootgesteld worden aan deze negativiteiten in de samenleving in plaats een paar "key-players" omkopen met subsidie.
Althans dat zegt mijn onderbuik.

Kaas de Vies | 21-08-12 | 11:18

"Hoe de stichting geld inzet is niet onze zaak"
Dus als ik het goed begrijp is de aanpak van problemen binnen de gemeente klaar met wat geld schuiven naar iemand ongeacht of die entiteit daadwerkelijk iets met het probleem doet?

Dit is er weer een van het kaliber, "Als het lijkt alsof ik iets gedaan heb is dat al goed genoeg."

Je zal er maar wonen.

MarinusWA | 21-08-12 | 11:18

Stel je voor dat de gemeente verdwenen subsidies gaat onderzoeken.
Dan is het hek van de dam.

ZDEV | 21-08-12 | 11:18

straalwagens in de straat
straaljagers boven de straat?

MyCatIsDoingThis | 21-08-12 | 11:18

gristendemocratisch dorpje? Goh dat is dan nieuws.

Fu Manchu | 21-08-12 | 11:16

1/3 van de subsidie is besteed waarvoor het is bedoeld. In subsidieland is dit een buitengewoon goed resultaat.

CoffeePatch | 21-08-12 | 11:15

Blijven er ook intrappen hé, die naïeve bestuurders. Tsja.

rechtvaardigerechter | 21-08-12 | 11:15

Niet de Angels maar Satudarah meneer Brusselmans.

netniet | 21-08-12 | 11:14

Kwam 'leipe Brian ouwe!' daar ook niet vandaan?

N3cro_Manc3r | 21-08-12 | 11:14

Spoedebatten. Noodverordingen.

Right.

Crusher | 21-08-12 | 11:14

Namen en rugnummers bitte

Botte Hork | 21-08-12 | 11:13

Met die 100k had je ook de stad kunnen platgooien. Veel goedkoper en dan heb je tenminste nog een leuk filmpje voor op Dumpert.

Jeoh | 21-08-12 | 11:13

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl