
Er is weer een sector ontdekt waar allochtonen zwaar zijn ondervertegenwoordigd. De Nederlandse Orde van Advocaten heeft ontdekt dat een rechtenstudie heel populair is bij Turken en Marokkanen, maar dat deze
nauwelijks doorstromen naar een baan als advocaat. Is een imago-dingetje: "
Het imago van het vak wordt bepaald door grote, chique kantoren, advocatenseries op tv en flamboyante strafpleiters. In die wereld voelen veel allochtonen zich niet thuis, of ze zijn bang dat ze er niet zullen slagen. Dus kiezen ze eerder voor een baan als jurist bij de overheid. (...) Veel allochtonen denken dat de werkdruk idioot hoog is en dat we allemaal ex-corpsballen zijn die er hetzelfde uitzien." Er staat hier letterlijk dat allochtone rechtenstudenten 'idioot hoge werkdruk' meer iets voor westerse corpsballen vinden en zelf liever voor een baan als 9-tot-5 ambtenarenjurist kiezen. De meesten vinden het gewoon een kudtbaan en doen liever iets anders. Maar dat mag natuurlijk niet. Dus hup, advo-coaches in het leven geroepen die allochtone studenten gaat begeleiden. Overigens bestaat de helft van de groep studenten uit autochtonen, op verzoek van de allochtone studenten. Anders voelen deze zich weggezet als probleemgroep. Huh? Hoe geconstipeerd is deze gedachtegang? Alsof je heel groep 8 aan de remedial teaching zet, omdat anders die twee Forrest Gumps zich in een probleemhoek voelen gemanoeuvreerd. Dat iedereen vegetarisch moet eten omdat anders die ene grasvreter zich zo bekeken voelt. Het is allemaal geen schande, maar wel behoorlijk krom. Dit concept geeft haarfijn aan in welke culturele knoop deze samenleving zich aan het worstelen is. We zijn nu zover dat als groepen van bepaalde afkomst zelf aangeven ergens hulp te kunnen gebruiken, dit multicultureel breed getrokken moet worden omdat het anders zielig is. En zo komen we dus nooit ergens constructiefs.
Reaguursels
InloggenGrappig hoe onder ieder onzinnig anti-allochtoon verhaal tegenwoordig Johnny Quid lijkt te staan.. Je constateert een mis-match tussen opleiding en werkgever en gaat dat onderzoeken, so f*cking what? Snap niet wat de big deal is, maar omdat er allochtoon staat is het per definitie onzin (lekker scherp zo'n column..).
Los daarvan gaat het niet om allochtoon of niet, maar om de bereidheid en het vermogen om hard te werken. Als je dat wil en kan, talent hebt en je weet een cv te maken zonder spelvouten ben je van harte welkom in de advocatuur. Advocatenkantoren kunnen het zich niet permitteren om talentvolle mensen te weigeren vanwege kleur (maakt geen f*ck uit, als je maar goed bent).
Ps. Nee ben geen allochtoon, maar die white power/Wilders-bullshit op geenstijl wordt wel vermoeiend (vroegah had geenstijl zelf nog een beetje stijl..).
typisch GS weer om de allochtonen weer belachelijk te maken. alsof de allochtonen om "extra aandacht" hebben gevraagd. stelletje eikels
Laat die advo-kantoren nu eens naar kwaliteit kijken en niet naar leeftijd... dat is wat er werkelijk speelt. Grote kantoren nemen het liefst jonge, lekker uitziende meisjes aan (het oog en wat anders wil ook wat). Deze meisjes worden stagiaire en verkloten veelal de zaak (terwijl de client gewoon een partner-tarief betaalt!), de advo-medewerkers breien deze fout weer recht (nog meer uren die de client dient af te tikken) en op het moment dat de houdbaarheidsdatum van zo'n meissie voorbij is, vliegt ze eruit. O ja, en soms wordt er een medelander aangenomen (dat is goed voor de statistieken) en de jongens die aangenomen worden moeten ook flink aan de slag (en krijgen alle kansen).
Oudere (lees: 30+) juristen, die om wat voor reden dan ook later zijn gaan studeren krijgen geen kans. Vaak willen deze wel graag.
Misschien dat de orde eens moet gaan kijken naar KWALITEIT ipv multicul-correcte statistieken!
Advocatur is een hele apate tak van sport. Het is een elitair clubje van ons kent ons, van mensen die"lid"geweest moeten zijn van de juiste studentenvereniging. Het Old Boys Network is daar nog heel sterk aanwezig.
Het gaat er in de advocatuur niet om wat je kunt maar wie je kent. En allochtonen kennen helaas niet de juiste mensen, dus nee, die komen er niet tussen. Net als al die gewone hollanders die geen lid waren en wier pa geen onderdeel uitmaakt van het Old Boys Network.
Dus dit is weer een gevalletje zielig janken wat met de positiefste discriminaasie niet valt op te lossen. Als je daar niet tussen geboren bent, zul je je er nooit tussen kunnen wurmen, en zelfs al word je gedwoingen toegelaten, dan nog zul je je zo out of place voelen dat je er doodongelukkig van wordt.
Het verloop binnen de commerciele advocatuur is trouwens enorm hoog. Heel veel advocaten houden het na een paar jaar voor gezien en nemen een gewone baan. En dat zijn gewone hollanders.
Het ligt niet aan het allochtoon zijn. Het gaat om dat Old Boys Network.
henkdekanarie | 27-06-11 | 17:37
Door arresten als Salduz en de nieuwe wetgeving van Teeven zullen er een hele boel advocaten bij moeten komen, anders kunnen ze nooit binnen twee uur na aanhouding hun cliënten bezoeken en dan ook nog alle verhoren bijwonen!
U have got 2 b fucking kidding me!!!!!!!!!
Heb laatst een optreden van een Ghanese advocaat mogen meemaken tijdens een strafproces. De rechter begreep de helft niet van wat de advocaat zij en de advocaat begreep de helft niet van wat de rechtbank zij. En de rechtbank sprak toch echt Nederlands. Gaat nog leuk worden in de toekomst!
Rechten is een fopstudie, ben benieuwd of de geldbedragen bij de heren juristen naar beneden gaan nu half nl rechten studeert, zal wel niet, die houden elkaar allemaal veel te stevig vast waarschijnlijk..
Tssssk.... dit is niet mijn cliënt, vriend.
Laat ik dit nou positief vinden. Het is juist bezopen dat dit soort projecten alleen voor allochtonen zijn. Er zijn allochtonen die het prima redden, en er zijn Hollandse studenten die het niet redden. Dit soort coaching heb je nodig als de wereld waar je in wilt stappen zo ver van je (tokkie- allo/auto)achtergrond af staat. De simpele dingen als hoe gedraag je je bij een diner, wat is algemene kennis die je moet kennen/spuien bij het socializen, wat zijn de ongeschreven regels, niet iedereen krijgt dat van huis mee.
Normaliter ben ik geen voorstander van dit soort akties, maar hier zie ik de meerwaarde wel van in. Het ontstane beeld van de 'brallerige ex-corpsballen' dat ze proberen te weerleggen is, naar mijn ervaring, namelijk niet helemaal ongegrond. Heb je niet hetzelfde karakter, of heb je niet de juiste achternaam, of kom je niet uit het juiste milieu, dan kom je er bij veel kantoren gewoon niet in, ongeacht je competenties. Je kan beargumenteren dat men zich beter moet aanpassen, er harder voor moet vechten, of dat men er gewoon niet thuis hoort, maar hierdoor loop je wel een hoop talent en innovatie mis. En dat alleen maar omdat ze niet in het juiste plaatje passen, terwijl talloze onbekwame autochtonen wel aan de bak komen. Nogmaals, positieve discriminatie en het versoepelen van normen ben ik tegen, maar goede begeleiding in dit soort zaken kan in mijn ogen zeker geen kwaad.
Wat erg, allochtonen die een 9-tot-5 baan willen. Het is helemaal niet vreemd dat ze geen zin hebben in een idioot hoge werkdruk. Niet iedereen wil 60 uur (of meer) per week werken. En terecht. Beetje een vreemd stukje Johnny Quid.
Mogelijk is een gewenningsperiode nodig waarbij de allochtone advocaten al wel het volle salaris e.d. krijgen zoals gebruikelijk bij de gerenommeerde advocatenbureaus maar daar dan 36 voor werken (mag ook thuis als ze wat verlegen zijn). Dat aantal uren zou dan bijvoorbeeld met een uur per generatie kunnen toenemen zodat er over enkele eeuwen geen verschil meer is. Verder zouden pleidooien ook door hen gerapt moeten mogen worden om aan te sluiten op hun praktische ervaring.
Grote advokatenkantoren verwachten ook een hele grote mate van zelfstandig ondernemerschap bij hun medewerkers en partners. Ze moeten zelf eigen klanten binnenbrengen en geld! Zo zit dat nou eenmaal in elkaar, het is het business model.
.
Dus als jij als allochtoon leuke klanten uit Dubai weet te strikken ben je echt van harte welkom bij de dure jongens. Want dan is het voor de uitstraling van het kantoor juist goed, dat er ook allochtonen werken. Kunnen ze goed gebruiken in de pr!
.
Zo werkt dat dus! Maar voor dat gehuil moet je ze liever niet lastig vallen, want daarvoor hebben ze het veel te druk met werkweken van 60 tot 100 uur.
Ik wacht even het rapport af van de commissie Elatik, dat is betrouwbare accurate informatie waar iedereen wat aan heeft.
Ik ken anders wel gewoon allochtonen in de advocatuur.
nllismaj | 27-06-11 | 11:32 |
Het is Subsidie-slurp-werk, dat dan weer wel.
nllismaj | 27-06-11 | 11:32 |
''Gevoerde specialiteiten familierecht, verblijfsvergunningen, eerwraak, ontslag en uitkeringen.''
.
Dit is sociale advocatuur-werk.
Marokkanen en Turken vinden dat voor dit werk onvoldoende wordt betaald.
Als je jezelf niet kunt helpen om een obstakel te overwinnen, hoe kun je dan ooit van z'n leven anderen van dienst zijn om hun obstakels te helpen overwinnen?
.
Van advocaten mag je toch zeker verwachten dat ze hun eigen probleempjes moeiteloos afhandelen?
.
Ik mis de juiste 'vecht' mentaliteit om er te komen, welke tegenstand je ook ondervindt. Waar is de scoringsdrift?
.
Gemakzuchtige lafaards zijn het. Geen wonder dat die kantoren zulke lui niet moeten.
.
Hou eens op met dat geknuffel Orde van Advokaten! Het wordt zo langzamerhand te weerzinwekkend.
In het winkelcentrum Vasco da Gamalaan, één van de twee multi-culti shoppingmalls van het Utrechtse Kanaleneiland, zit Berte, Maalsté en Blom,advocaten. Autochtone inslag natuurlijk, maar getuige het bord met de aldaar gevoerde specialiteiten "familierecht", "verblijfsvergunningen", "ontslag" en "uitkeringen" hebben ze zich uitstekend aan de doelgroep aangepast. Maar goed ook, want de kans dat ze daar veel lokale zaken mbt. patenten, merkrecht etc. te behandelen krijgen lijkt me erg klein.
hfakker.-09:27.Juist+1
Als je een advocaat nodig bent kies dan wel liever een allochtone.Dit omdat ze bereid zijn harder te werken dan de nederlandse advocaat.De nederlandse advocaat hoort je verhaal aan en gaat een brief schrijven die jij zelfs achteraf kon bedenken en schrijven.Maar wel voor ongeveer 275-euro.De gewone zaken en de gewone man zijn niet interessant voor advocaten.Die willen vaak tv-serie zaken.Dat is helaas voor hun wel werkelijkheid.
Willen ze überhaupt wel advocaat worden? Adviseur voor criminele soortgenoten is veel lucratiever natuurlijk. Lekker op het randje balanceren....... zuigende uitzuigers.
Allochtone gaan gewoon liever als jurist in de linkse ambtenarij werken omdat ze daar al jaren tot op het bot positief gediscrimineerd worden.
Hoeven ze niets te doen en krijgen ieder jaar een uitstekende beoordeling want ze zijn immers aanwinsten en cultuurverrijkers. (Natuurlijk voorop gesteld dat we het niet over blanke allochtonen hebben)
Reinaert | 27-06-11 | 09:51 |
Ik heb ook niks tegen migranten.
Behalve:
Tegen Migranten die in NL alleen de boel leegroven.
Tegen Migranten-Criminelen, die je huis of je winkel insluipen en vervolgens leegroven.
Tegen Migranten-Criminelen, die oude dames beroven.
Tegen Migranten-Criminelen, die blonde meisjes bedreigen en aanranden in het zwembad.
Moslims worden in grote mate alleen nog maar in overheids diensten aangenomen. Het zal niet lang meer duren voordat je met paspoort vernieuwen alleen nog maar allochtonen bij de overheid tegen komt.
Wij werken veel met jonge, net afgestudeerde juristen. Met name de Marokanen en Hindoestanen onder die doelgroep kunnen over het algemeen niks. Dat komt omdat de universiteiten quota willen afleveren: "Kijk eens hoeveel allochtonen wij opleiden". Het is het volgende problee op de arbeidsmarkt. Zodra de meeste werkgevers doorkrijgen dat veel allochtonen hun papiertje cadeau krijgen, nemen ze voortaan maar een autochtoon aan. De minderheid van allochtone studenten met een goed verstand en behept met talent en aanleg, zien zich daardoor ook geconfronteerd met de nadelen van de knuffelallochtoon op de universiteit.
@Stok Kickhuizen | 27-06-11 | 09:49
Precies! ;-) En achter de laatste regel had ook nog een uitroepteken gemogen... ;-)
@necrosis | 27-06-11 | 10:05
Vals kreng. Je bruine uniformpje weer aan vandaag?
@Stok Kickhuizen | 27-06-11 | 09:58
*9 keer zwaaien doet*
@zeg maar jansen | 27-06-11 | 10:01
Uurtje, factuurtje. Kwestie van principes hè.
Want zo zijn advocaten.
@Che_cuevara | 27-06-11 | 09:55
Er zijn mensen die geen toegang kunnen krijgen tot het old-whitey boys-network om wat voor reden ook (Geld,mileu,achtergrond,etc..). Deze starten hun eigen netwerk en trekken daarmee een bepaalde markt naar zich toe.
En dat ziet de orde van advocaten niet zitten. Iedereen moet saampjes in een kring zitten en het werk verdelen.
BenBinnen | 27-06-11 | 09:59 Kickhuizen heeft Che nu eenmaal helemaal niets mede te delen.
Een advocaat zou dat ook zo doen en elke mededeling desondanks factureren.
azoturie | 27-06-11 | 09:51
Het is geen kwestie van niet kunnen. Het is een kwestie van prioriteiten stellen. 14 uur per dag werken, je sociale netwerk terugbrengen tot collega's en ook in het weekend nog "lekker werken" is een keuze. En imo ben je gek als je daarvoor kiest.
Maar je kunt als je 60 bent wel zeggen dat je lekker veel geld op de bank hebt. Dat je niet weet wat je kinderen doen, denken of voelen staat daar geheel los van.
Maar, je bent wel partner geworden :)
Reinaert | 27-06-11 | 09:53 |
Koekkoekseierenadvocaat? Klinkt inderdaad wel exotisch.
.
Goed idee om van als die mislukte Migranten-eieren Koekkoekseierenadvocaat te maken.
Scheelt wel veel miljarden euro.
Gaat ie lekker Kickhuizen?
@Reinaert | 27-06-11 | 09:56
.
We zien het. Hier allemaal. Nu nog de rest van Nederland.
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
-weggejorist-
@BenBinnen | 27-06-11 | 09:51
Ieder imagoprobleem in 0031 wordt middels positieve discriminatie "aangepakt". Alleen nooit "verholpen" of "opgelost". Het heikneuteren met allochtonen is een Pavlov-reactie die typisch voor dit land is.
Zonder "doelgroepenbeleid" kan geen enkel bedrijf, instelling of organisatie in dit land nog overleven, dan gaat het licht uit.
Hoogste tijd dat iemand het licht ziet.
Ik begrijp de hele commotie niet.
Als de advocatuur hier mee komt halen ze op termijn het niveau we naar beneden.
Waarom zou een allochtoon de voorkeur moeten krijgen.
Gewoon de beste kandidaat krijgt de job.
Allochtoon of autochtoon, maakt niks uit.
En dan krijg je sterke advocaten.
Over advocaten gesproken: onze autochtoonse toppleiterT Michiel Pestman (ja, die van het Wilders-proces) laat zijn ideologische hart weer eens spreken. Hij gaat massamoordenaar Nuon Chea, de nummer 2 van Pol Pot, in Cambodja verdedigen.
www.trouw.nl/tr/nl/4324/nieuws/article...
@Ella | 27-06-11 | 09:52
Koekkoekseierenadvocaat? Klinkt inderdaad wel exotisch.
Beetje generaliserend om over allochtonen te praten terwijl er alleen over Turken, marokanen en Antillianen word gesproken.
Ken genoeg mensjes met een rechtenstudie maar die regelen het allemaal zelf. Mensjes die aan het handje worden vast gehouden worden nooit serieus genomen, iedereen weet dat. Nou ja... niet iedereen blijkbaar.
Maar waarom advocaat worden als tegenwoordig gerechtsdeurwaarders een booming business is. Zo leuk om bij de michiel smit-types geld te eisen en anders het huis leeg te halen.
Er zijn zoveel tokkies in het land die hun TV niet meer kunnen afbetalen, je komt om in het werk.
Reinaert | 27-06-11 | 09:38 |
Het ei is wel het hoofdbestanddeel van advocaat, dat dan weer wel.
Marokkaanse (maar ook gedeeltelijk: Turkse) jongelieden kunnen en willen het tempo dat Nederlanders zichzelf opleggen binnen de competetieve cultuur die heerst op Nederlandse kantoren niet bijbenen; ze hebben veel mer en meer structurle familieverplichtingen, trouwen veel jonger en krijgen op relatief jonge leeftijd kinderen.
-
De advocatuur is een hárd vak, waarin hard gewerkt moet worden,zeker als je bij één van de grotere kantoren begint. Dan moet je dus niet raar opkijken als je jaargenoot die dagen van veertien uur maakt en slechts zelden in zijn te dure appartementje te vinden is, die pas met z'n 36e trouwt met een kantoorgenote plotseling wel 'partnerable' blijkt en jij niet.
-
Zelfde 'probleem' speelt in de VS en Engeland,met als verschil dat daar het niveau en tempo van de opleiding niet wordt aangepast aan de vaak toch wat zwakkere broederen en zusteren.
-
You put in the hours, or else....
-
(kun je bij het UWV komen...)
@Ella | 27-06-11 | 09:47
Ik heb niks tegen migranten, ook niet als ze een ei leggen. En al helemaal niet als dat een interessant ei is.
Het probleem is alleen dat veel (niet alle) migranten helegaar geen eieren leggen maar alleen ons nest volschijten.
En dan vervolgens de hand ophouden voor een nieuw nest.
Uit het artikel: "De allochtonen willen niet in een probleemhoek worden gemanoeuvreerd. Ze beseffen dat ze als groep hulp nodig hebben, maar vinden dat ze het als individu op eigen kracht kunnen redden."
.
Lijkt me een hele verstandige, volwassen gedachtengang.
.
De advocatuur kampt met een imagoprobleem en denkt dit met voorkeursbeleid te verhelpen. *Zucht*
Allochtonen zijn oververtegenwoordigd in de criminaliteit.
Het lijkt me daarom logisch dat ze ondervertegenwoordigd zijn in de advocatuur.
Dit beroep begint bij een uitstekende taalbeheersing. Ik heb wel eens een allochtoon gesproken die het nog niet helemaal onder de knie had. Debiele politieke correctheid van een veel te slappe vereniging waar je voor EUR 750 per jaar verplicht lid van bent. Bah.
doenormaal! | 27-06-11 | 09:42
Zo, dat is eruit. Uitstekend uitroeptekengebruik.
even: hoge geboortesterfte houdt verband met de middeleeuwse manier van kinderen op deze wereld zetten, en het commissiestelsel voor vroedvrouwen dat dit overeind houdt. 100% gecreerd door autochtonen.
En nu ga ik weer aan het werk.
Reinaert | 27-06-11 | 09:46 Klopt. En het zal je niet verbazen dat er gewoon Hollandse namen op de gevel blijven staan.
Namen van gerenommeerde advocaten die zelf hooguit op een begraafplaats te bezoeken zijn.
@Reinaert | 27-06-11 | 09:46
Zet Msko&Mosko&Mosko er nog bij en dan kom je al ergens.
Vergeleken met de heren steijnen en prakken,
zou dit wel eens goed kunnen uitpakken.
(rijmen en dichten zonder me hemd op te lichten)
Che_cuevara | 27-06-11 | 09:22 Zelfstandige ondernemers zien een 60-tot-80-urige-werkweek niet als een hoge werkdruk maar meer als een nuttige tijdsbesteding.
Op enig moment grijpt het lichaam zelf in. Dat dan weer wel.
Reinaert | 27-06-11 | 09:38 |
Ja de Migrant weet overal zijn voordeel mee te doen.
Het zijn niet voor niets eieren van een koekoek.
Zoals een Koekoek haar ei legt in het nest van een ander, zo doet de Moslim dat in NL.
@zeg maar jansen | 27-06-11 | 09:44
Dat wordt niks: "Enait, Al-Abbas, Cohen, Rosenblum & partners, advocaten".
Ik zie het niet zitten. Vraag me niet waarom.
Allochtone advocaten willen meteen partner worden in het kantoor, het liefst senior partner.
Het wordt inderdaad tijd dat iemand ze van dat idee afhelpt. Iemand waar ze wél naar luisteren.
@necrosis | 27-06-11 | 09:41
Rechters zijn diep in hun hart al lang allochtoon. Ze hebben alleen hun huidskleur en tongval nog tegen maar voor de rest zijn ze al aardig op weg. Route D'666.
Ik erger me ook al jaren aan het feit de alle achteruitgang in cijfers, zoals kreten dat de Nederlandse vrouw moet emanciperen... (duh!?) de stijging van de geboortesterfte, verhoogde cijfers analfabetisme etc. worden gepresenteerd alsof het ook de autochtone Nederlander betreft. De Nederlandse vrouw is al lang geëmancipeerd. De allochtone vrouwen kunnen echter grotendeels nog wel een flinke slag maken (de allochtone mannen overigens ook!) Als autochtone Nederlander vind ik het niet leuk (understatement) en niet juist om "aangesproken te worden op" of meegenomen te worden in dergelijke berichtgeving en niet gespecificeerde cijfers. Het meenemen van autochtone leerlingen in een project dat bedoeld is voor allochtonen die extra begeleiding nodig hebben is uit den boze! Het is een stigmatisatie en onjuiste behandeling van leerlingen waar het prima mee gaat! Laten we alsjeblieft nou niet doen alsof er met ons allemaal wat is wanneer dat niet zo is! Wees specifiek en benoem de dingen gewoon zoals ze zijn en handel daar ook naar.
Nu nog wat allochtone rechters en we zijn klaar.
Hebben wij weer. Heeft de overheid ongeveer door hoe het werkt, gaan de bedrijven weer de zachte heelmeesters uithangen...
De 'advo-coach' zal hun praktische tips geven om de kans op een baan te vergroten, en proberen vooroordelen weg te nemen.:
Wordt lid!
Een advocaat die gecoacht moet worden ga ik toch echt niet raadplegen.
@Ella | 27-06-11 | 09:34
De ellende is alleen dat al die handlozen vervolgens een PGB en een aangepaste BMW of scooter aanvragen en natuurlijk ook krijgen. Want ze zijn natuurlijk opeens wel gehandicapt hè.
Moeten we niet willen.
allochtone advocaten coachen???
laat ze 't effe lekker zelf uitzoeken!
Zoals iedereen.
zelfstandigheid lijkt me een must in dit beroep.
Heb je dat niet.....?
[ ] geschikt
[x] ongeschikt
Jurist bij de overheid past misschien wel beter bij de beeldbepalende allochtoon. Inkomen en prestaties hebben er een lossere relatie met elkaar.
Win-win! Ik zeg: doen!
Reinaert | 27-06-11 | 09:15
Als de sharia ingevoerd wordt, heeft dat wel zo zijn voordelen.
.
Want dan wordt je hand afgehakt als je een overval met geweld hebt gepleegd.
.
Want wie lopen er hier in NL dat zonder rechterhand rond, denk je?
@Che_cuevara | 27-06-11 | 09:22
De autochtone ondernemer niet, nee. Die is allang blij dat er werk is.
Helemaal mee eens! Laat alle verschillende groepen het zelf uitzoeken. Geen bemoeienis of geldverkwantseling van welke instantie dan ook!
Laat die multiculturele advocaten maar pro deo doen, dan komen ze die PVV tokkies eens wat vaker tegen en kunnen ze elkaar wat beter leren kennen.
@Den Meester | 27-06-11 | 09:03
Loop een gemiddeld goed kantoor binnen en allerlei hard werkende licht getinten zijn er als advocaat of stagiair te vinden.
kijk in de lijst met partners en je ziet al een flinke opgang.
Wellicht zit er ook weer iets in de eigen verantwoordelijkheid.
Goede advocaten bij prima kantoren hebben dat beetje meer gedaan, die ene commissie van de faculteitsvereniging, dat buitenlandse stagetripje (waar allerlei fondsen en vergoedingen voor bestaan, maar die moet je wel uitzoeken), de buitenlandse studiereis, grotendeels gesponsord, moet je wel sponsoring meezoeken..., het bezoeken van borrels en activiteiten en eventueel het lid zijn van een vereniging, want ontwikkeling, sociaal, integratie etc etc etc.
Maar als je van al die dingen denkt, mmmm, nu ja, thuis is het ook lekker, MTV is mooi en de multiculti disco wil ook klanten...
Ja dan is een compensatie regeling natuurlijk wel zo lekker.
Het aparte wil dat decennia, of misschien wel al eeuwen, weinig zo internationaal is (ok scheepvaartbemanning) als de academische wereld, met name die van advocaten. Niet in de laatste plaats omdat nieuwe invloeden, cultuur en internationaliteit, juist een voordeel schept.
Neen, ik vermoed toch echt dat hier weer een addertje onder het gras mee-schuifelt.
De sharia-rechtspraak invoeren dan piepen die ballen wel anders.
Lijkt me geen probleem om hieraan te kunnen voldoen, per slot is de studie rechten de meest gevolgde opleiding in de gevangenis.
"Yo edelachtbare, hij iesj onschoeldig.... iek swier het je..."
Moeten we niet willen.
Eerst krijgen wij die afschuwelijke Multi-Cul door de strot geduwd, met zijn vele, vele criminele Migranten.
Vervolgens worden de media vergiftigd met een eis tot 11%-afspiegeling van deze afschuwelijke Multi-Culturele-Dystopie.
En nu is de Nederlandse Orde van Advocaten aan de beurt.
.
De Turk, omdat het moet.
De Marokkaan, omdat het schuift.
Je moet wel een advocaat zijn om zo'n lekker kromme redenering te kunnen opzetten.
Wellicht kan er een eenvoudigere campagne neergezet worden, waarbij een advocaat in een schimmelig keldertje zit te prutsen met klantjes als Edwin de Roy van Zuidewijn en Ron Boszhard? Dan wordt t imago van een advocaat ook realistisch bijgesteld!
Che_cuevara | 27-06-11 | 09:17
Ze leggen de `schuld` toch niet bij iemand anders neer?
In algemene zin vind ik dat het onderwijs veel beter aan zou moeten sluiten bij de arbeidsmarkt. Wanneer je nu een diploma hebt behaald, heb je nog geen idee wat je staat te wachten op de arbeidsmarkt. Ik ben een voorstander om dit aan te pakken. En dan maakt het mij niet zoveel uit dat het initiatief uit `allochtone` hoek komt.
Werkdruk te hoog?
Elke zelfstandige ondernemer zou dat zo maar kunnen zegen.
Maar die heb ik daar nog niet over gehoord, of worden die al begeleid.
Lijkt me een prima plan.
Scheel in ieder geval veel tolken.
@Badderbeest! | 27-06-11 | 09:15 De meeste zelfstandige ondernemers op het gebied van kortcyclisch ongewenst fysiek cliëntcontact, al of niet gepaard gaand met de onvrijwillige overdracht van roerende goederen, zijn eveneens van allochtone afkomst.
Het zou mooi zijn als de groei in deze sector wat wordt afgeremd. Misschien kan daar ook wat coaching en begeleiding op worden losgelaten, bij voorkeur in de vorm van 9 millimeter interventies?
Hoezo? We hebben Bram Moszkowicz toch? Hoe allochtoon en multicultureel wil je het hebben?
@Biff Eagleburger | 27-06-11 | 09:17
Advocaat, allochtoon, kickbokser en cokedealer.
Da's een fijne om te hebben als je in nood verkeert!
Spong, kom er maar in.
En mr Moszkowicz is Limburger.
Overigens leest die laatste zin niet heel autochteaun, 'f seau.
@Sjors W. | 27-06-11 | 09:12
Ik heb zo'n vermoedend at jij wel eens de spijker op zijn kop hebt geslagen.
@ZKH EénOog | 27-06-11 | 09:16
Prem kon de werkdruk niet meer aan. Da's een inkoppertje.
Sommige advocaten wijken al uit naar een lucratievere carrière.
juridischdagblad.nl/content/view/9775/...
@Absoluut niet waar | 27-06-11 | 09:09
Volgens mij is het gewoon advokatentaal voor discriminatie.
Badderbeest! | 27-06-11 | 09:15
Pizzakoeriers zijn de hoeksteen van de westerse beschaving.
Nou, dan zullen we het Prem maar vragen, waarom hij gekapt is als advocaat. Toch?
Het scheelt natuurlijk wel een bak centen qua tolken en zo.
En als de sharia ingevoerd wordt is de advocatuur er al helemaal klaar voor.
Win-win! Ik zeg: doen!
Wist je dat de verreweg de meeste zelfstandige kebabondernemers en taxichauffeurs van allochtone afkomst zijn ? Doen we dan ook even autochtone medemensen in die vakgebieden begeleiden ?
ik denk dat ze allemaal die extra begeleiding wel kunnen gebruiken. maar dan in de vorm van een goede opleiding. en als ze er dan zelf voor kiezen on voor de roverhijd te gaan werken waarom zouden wij ze dan tegen houden.
"Er staat hier letterlijk dat allochtone rechtenstudenten 'idioot hoge werkdruk' ...."
Ja, Quid, er staat letterlijk 'idioot hoge werkdruk' en de rest wordt door jouw verdraaid.
Ik voorzie een tsunami van art.137c WvSR procedures.
"En zo komen we dus nooit ergens constructiefs."
Als dit sarcastisch was bedoeld, had het dikker aangezet moeten worden. Zoals het er nu staat, lijkt het gewoon hypocriet.
Verder: behoorlijk spijkers op laag water gezocht zo vroeg op de maandagochtend.
De overheid zuigt vrouwen en allochtonen. Positieve discriminatie.
En inderdaad afgeven op de 0031-cultuur. Beetje hard werken. Beetje succesvol willen zijn. BAH!
Om ziek van te worden. Kudt-overheid en kudt-..... Letterlijk en figuurlijk.
En 0031 gaat er kapot aan.
Ze willen wel een baan bij het grote advocatenkantoor, maar hebben geen interesse om het sneue feutenwerk wat daar bij hoort te doen.
In dit stukje wordt het niet (expliciet) genoemd, maar gisteren op de radio wel: werkdruk en angst voor het aantal uren speelde ook mee. Als jij een baan wilt bij een groot advocatenkantoor, moet je niet zeuren over het aantal uren: 50 uur per week is geen uitzondering, en volgens mij is dat een gematigde schatting.
Kortom: ze hebben geen zin om het sociale voorwerk te doen om de baan te krijgen, en in feite geen zin om de baan naar behoren te doen, met als enige argument 'je moet mij maar op mijn voorwaarden aannemen want het is belangrijk dat er een kleurtje in je kantoor komt'.
Laat het maar aan de juristen over om de werkelijkheid zodanig te verdraaien dat je een jurist nodig hebt om er je weg in te kunnen vinden.
Ik lees overigens uit het artikel niet per se dat autochtonen tegen hun zin/wil gecoached worden omdat hun allochtone mede-studenten dat willen. Blijkbaar is er ook bij hun behoefte aan meer begeleiding. Ik vermoed zelfs dat de waarheid nog iets genuanceerder ligt dan een artikel een paar regels kan tonen. Maar goed, het beeld is weer geschept zullen we maar zeggen..
De advocatuur, dat wens je je ergste vijand niet toe.
En dit is het einde van Nederland.
@vetkleppert | 27-06-11 | 09:06 Dat zijn tenminste teksten! Ook ik ben ernstig geïndigneerd door deze frugalatie van allocto-convocaties.
Vrij vertaald: ikke boos! Iesj diekrininaatsie!
Binnenkort voor iedereen die het nog niet heeft, een tweede paspoort, af te halen bij het gemeentehuis!
Wèl eerst even een uitburgeringscursus volgen, maar dat spreekt voor zich.
Hoewel ik het niet zo op `diversiteit commissies` heb, vind ik dit niet eens zo`n heel slecht plan. De studenten komen tenminste met een constructief idee; coaching en begeleiding om vooruit te komen.
Ze hadden ook de discriminatie kaart kunnen spelen omdat ze er niet aan de bak komen. Als het de kwaliteit van de advocatuur ten goede komt, waarom niet?
Wel vooroordeel klopt er overigens niet mbt de gemiddelde advocaat?
Sharia invoeren, moet je eens kijken hoeveel alladvocaten je dan krijgt.
Bedoel je nou dat de Turkse buurtsuper geen 7 dagen in de week werkt 12 uur per dag?
Kom maar op met die antihegemonisatie van de eliteracisten. /Enait
We hebben Sheikh Afwaz toch. Das meer dan genoeg.
Wanneer gaat NL nu eens inzien dat de multiflauwekul niet werkt en nooit zal werken. Hoeveel PvdA miljarden moeten er eerst nog weggeflikkerd worden?
Quid, dit hele advocaten-verhaal slaat wel ergens op, want er willen zat allochtonen advocaat worden maar die worden gewoon niet aangenomen, beetje begeleiding kan geen kwaad. Levert betere arbeidsparticipatie, minder uitkeringen, hogere belastingbijdrage etc op. Lijkt me niet verkeerd toch?
En verder stel ik voor dat iedereen een WAO-uitkering erbij krijgt, anders voelen die arbeidsongeschikten zich zo weggezet.
*alvast een leuke vakantie van de te krijgen centen boeken gaat*
Na de capriolen van Enait Mapampa is het imago ietwat *kuch* gekleurd.
Ach. Een tijd geleden volgens mij bewezen door Powned dat Nederlandse advocaten niet per definitie goed zijn. 'Ik vertrouw hem op zijn blauwe ogen... Maar volgens mij heeft hij die niet, nee.'
Je weet het toch ? Zelfs te lui om op te staan
Nou nee hoor. Faisal Enait is een hele, hele hardwerkende advocaat. Alleen al aan het verzinnnen van nieuwe woorden heeft-ie een dagtaak.
Uitstekend idee. Hoe meer Enaits, hoe beter. Zowel voor de humor als voor de strafmaat.
REAGEER OOK