
Had zo een 1 aprilgrap kunnen zijn. Europese televisiezenders gaan The Simpsons
censureren op grapjes over kernenergie. Ook
Comedy Central. Want momenteel staat er een kernreactor in Fukushima te smelten en daarover grapjes maken is natuurlijk kwetsend. Voor kerncentrales, bijvoorbeeld. En mensen die plutonium aanbidden als de enig ware God. Comedy Central verkoopt de onzin als volgt: "
In het geval van een zodanig grote ramp hebben we het niet over censuur maar over rekening houden met elkaar. Humor kan helpen om een situatie minder beladen te maken, maar nooit vlak na de gebeurtenis." Doh! Deze
grap mag niet,
deze ook niet (LOL @ nasynchronisatie) en ook in het
introfilmpje zal moeten worden geschrapt. Wat de coïtus. Dus grappen maken over serieuze zaken mag niet vlak na een gebeurtenis. Wanneer dan wel? En wie gaat dat bepalen? Wat is de wiskundige formule die gehanteerd dient te worden voor het uitrekenen van het tijdstip dat grappen weer kunnen? Volgens
Southpark is dat 22,3 jaar, zoals in het geval van AIDS. Maar dat zal wel weer een kwetsende grap zijn die kapot gemaakt moet worden. Afijn, humor is dus goed, behalve op het moment dat het echt nodig is. Er gaat nu gecensureerd worden speciaal voor mensen die in Nederland wonen, een emotionele band hebben met Fukushima, Comedy Central kijken, The Simpsons voorbij zien komen en niet weten dat daar al ruim twintig jaar grappen over kernenergie gemaakt worden. Tof. En natuurlijk voor al die imbecielen die zich passievol
gekwetst voelen namens anderen. Een hypocriete knieval voor de humordodende fatsoensfuckers. Jammer, Comedy Central. Jammer.
Reaguursels
InloggenJa, gelukkig. Ik voelde me ook steeds zeer offended als meedelevende Nederlander!
mai cella torta gelato!
LOL inderdaad.
An die ARBEIT | 29-03-11 | 16:01
In de media is sprake geweest van nalatigheid op het gebied van het tijdig uitvoeren van voorgeschreven inspecties. Of dat waar is en uiteindelijk heeft bijgedragen aan de (omvang van de) ramp moet nog uit onderzoek gaan blijken. In een dergelijke setting is het ongepast om een tekenfilmserie die al 2 decennia loopt te gaan censureren, imho. Die serie legt juist op fantastische wijze de onvolmaaktheid van mensen bloot. Daarvan kunnen we juist leren. Ik zie dat janeedantoch e.e.a. onderstreept, waarvoor dank.
www.hln.be/hln/nl/9736/Aardbeving-en-t...
Oké GS, dus als weer een van 'onze jongens' in Afghanistan of god weet waar sneuvelt, kom dan niet op dit blog met een larmoyant verhaaltje aanzetten, maar beuk er keihard met een grap in. Humor te allen tijde!
@janeedantoch | 29-03-11 | 16:41
Thanks! Was ik niet van op de hoogte!
over kwetsende grappen, de donald duck deze week met een heel verhaal over een tsunami.
D. Duck heeft gewoon keihard schijt aan tere japanse kinder zieltjes.
www.youtube.com/watch?v=cpP7b2lUxVE Zijn er al 22.5 jaar voorbij sinds 9/11?
An die ARBEIT | 29-03-11 | 16:17
weet niet zo een twee waar ik het oorspronkelijk las. dit zijn wat artikeltjes die over het internet circuleerden:
publicintelligence.net/japan-and-tepco...
news.asiaone.com/News/Latest%2BNews/As...
Dat wordt dus tot 2033 wachten. Of wacht; Japanese people don't have a souls www.southpark.nl/episodes/904/
Er gaat weer iemand helemaal dol op de minkudos zie ik.
Triest.
@janeedantoch | 29-03-11 | 16:14
Linkje over die fuck-up op fuck-up?
Interessant.
An die ARBEIT | 29-03-11 | 16:01
nee, er was wel meer wis. in fukushima stapelde men fuck-up op fuck-up. TEPCO heeft een rijke historie in het niet naleven van de regels. de beschadiging is overigens niet door de aardbeving veroorzaakt. de schade is ontstaan doordat de back-up koelsystemen uitgeschakeld werden door de tsunami.
@Wedstrijdkrokodil | 29-03-11 | 15:56
"Iedereen weet dat Homer in een kerncentrale werkt waar de baas het niet zo nauw neemt met de regeltjes. Exact dat lijkt in Japan te zijn gebeurd."
Hoezo lijkt dat te zijn gebeurd? Die dingen waren ontworpen om een aardbeving van 8.2 te doorstaan, dan is het niet gek dat ze bij 8.9 beschadigd raken.....
The Simpsons maakten hun debuut in 1989. En sinds de eerste aflevering wordt de draak gestoken met kernenergie. En na 22 jaar gaan ze dit nu censureren? Iedereen weet dat Homer in een kerncentrale werkt waar de baas het niet zo nauw neemt met de regeltjes. Exact dat lijkt in Japan te zijn gebeurd. Wat een zielige kneuzen die zoiets beslissen. De werkelijkheid is vele maken erger. En die mag niet gezien worden. De hele wereld is een grote wie is gek show.
Tja, wat is de half-waarde tijd van 'too soon'....
Heb je de scene met Andre van Duin gezien, als oud-mannetje die by de kassadames afrekent ?? Ik heb op de grond gelegen van het lachen. Andre op zijn best, ik heb nog nooit zo'n goede scetch van hem gezien !!!Proficiat.
excellent...
Gisteravond toevallig nog een episode gezien waarin Fallout Boy gezocht werd onder de medeleerlinkjes van Bart.
Mocht dus eigenlijk niet bezichtigd worden...
@threewing | 29-03-11 | 14:46
Verboden is het zeker niet, infantiel wel.
Wie uberhaupt nog de Simpsons kijkt is sowieso humordood..
@kauwgomballenkind | 29-03-11 | 14:54
Niet gezien, of wel. Het zijn er zoveel!
Simpsons did it!
@An die ARBEIT | 29-03-11 | 14:50
Aanvulling: alhoewel in de aflevering "Thirty Minutes Over Tokyo" dan wel weer grappen over de ruggen van Japanners worden gemaakt.
@An die ARBEIT | 29-03-11 | 14:49
Aanvulling:
Dus deze grappen bij de Simpsons worden geenszins " over de ruggen van Japanners " gemaakt.
@janeedantoch | 29-03-11 | 14:46
Dan nog zie ik de overeenkomst niet, aangezien #GS de censuur juist veroordeelt. Let wel: het gaat hier om jarenoude afleveringen, niet om grappen die nu over Japan worden verzonnen.
An die ARBEIT | 29-03-11 | 14:03
overigens is mijn punt dat dit artikel helemaal terecht is, en een mooie correctie van eerdere hypocrisie.
An die ARBEIT | 29-03-11 | 14:03
misschien zie ik het helemaal verkeerd, maar ik ben sterk onder de indruk dat de iedereen die naar aanleiding van fukushima wijst op de nadelen van kernenergie, flink de maat wordt genomen. (met als top/dieptepunt het advies van de redactie om maar met je mening naar joop.l op te tiefen.) Niet in het minst door de redactie hier. Dat zou namelijk "over de ruggen van de japanners" zijn. Daar snap ik dan weer niks van. Alsof die mensen meer of minder verzuipen dan wel de teelbalkanker, dan wel niet de teelbalkanker krijgen door wat diederik samson hier er over zegt.
het begrip plaatsvervangende verontwaardiging kend ik nog niet, maar ik vind het wel van toepassing.
@An die ARBEIT | 29-03-11 | 14:04 |
Soms, ja... Want verboden is het niet...
Kempi is toch een rapper? Die staat niet echt in mijn playlist, denk ik...
Hopelijk laat de nukepower lobby de bestaande filmpjes op youtube met rust.. upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/25... en.wikipedia.org/wiki/When_the_Wind_Bl... www.youtube.com/watch?v=6EbsrJuAoQo
@kauwgomballenkind | 29-03-11 | 14:23
Scherpe Laurel en Hardy observatie!
(dit in tegenstelling tot de waanzin van Mohammed bij South Park, anders om 2 redenen:
er werd binnen een aflevering gecensureerd
de gekwetsten waren gelovigen --> bullshit reden
in dit geval:
er wordt besloten bepaalde afleveringen niet uit te zenden
de gekwetsten zijn mensen als u en ik die een natuurramp is overkomen --> op zijn minst een betere reden)
Dudes, er wordt niet gecensureerd, er doet niemand gekwetst, er wordt enkel meegeleefd. Zou leuk zijn als hier het water tot de lippen komt en de Japanners op een blog zetten "ach we hebben allemaal wel eens wat" en elkaar nog eens lachend op de schouder slaan.
Droevige herriezoekers hiero.
ik ben gekwetst door groenslinks...
Parsons | 29-03-11 | 14:07 |
Ja inderdaad, want die windmolens... zet ze samen en ze zijn nog gevaarlijker/vervelender dan Finnen.
Gelukkig stond in de #DonaldDuckNL deze week een grappig artikel over een tsunami. Die arme @ZwareJongens hadden weer pech!
Humor is de grootste relativering mechanisme ooit.
Mensen hebben de zwaarste trauma's kunnen verwerken doordat er gelachen kon worden, om soms hele erge situaties. Er waren mensen in concentratiekampen, die door middel van humor iets van hun persoonlijk leed konden verlichten.
Het bewijst weer eens hoe ver de leiders van de realiteit afstaan.
@Teen | 29-03-11 | 14:10
Seth Gaaikema en humor zijn voor mij onverenigbaar, maar dat is persoonlijk natuurlijk.Trouwens... alsof je blij wordt van Laurel and Hardy als je net je huis bent kwijtgeraakt. Die lopen ook in sketches met planken te sjouwen. Kan heel gevoelig liggen als je huis alleen nog maar bestaat uit een stapel planken.
*Earth, Wind and Fire platen verbranden doet*
Wat een hypocrisie... Kom op zeg die Japanners maken zich nu wel om andere dingen druk.
@Teen | 29-03-11 | 14:10
Hmmm, dus het nieuws moet er ook maar niet meer over berichten? Want tsja, dan worden ze er toch weer mee geconfronteerd...
Sowieso lijkt het me sterk dat als je je huis kwijt bent, je nog wel je TV kan vinden... tinyurl.com/2vk8z8d
@ An die ARBEIT | 29-03-11 | 14:01 |
Luister, ik hou ook van humor om te lachen, maar soms kun je ook rekening houden met de gevoelens van anderen. Je zult als Japanner maar net je huis zijn kwijt geraakt en dan op CC geconfronteerd worden met een vis met drie ogen. Dat heb je als echt humorist niet nodig. Kijk maar naar Laurel en Hardy of Seth Gaaikema.
Ja Comedy Central wil ook meedoen met de hype die Japan Meltdown heet
Het leukste van kernenergie is is dat het verreweg de veiligste manier van stroom opwekken is en het ook nog eens levens redt.
An die ARBEIT | 29-03-11 | 14:04 |
Bovenal een mongeaul. Maar dat is die Kempi-knakker ook.
@threewing | 29-03-11 | 13:57
"Ga je moeder neuken, bitch."
Praat jij echt zo ja? Ben je Kempi?
@janeedantoch | 29-03-11 | 14:01
Ik volg die logica niet helemaal, waarom zou dit artikel dan niet kunnen?
gister was half GS nog plaatsvervangend gekwestst omdat GL een referendum over kernenergie wilde.
maar goed dat ook hypocrisie afwast. grappen over kernenergie: altijd +1.
@Teen | 29-03-11 | 13:59
Die grappen waar het om gaat zijn al lang gemaakt, de serie loopt namelijk al een tijdje. Wie zegt dat die arme Japanners niet al de originele uitzendingen hebben gezien?
"Ik voel me met terugwerkende kracht gekwetst!", krijg je dan. Zullen we humor maar gewoon verbieden?...
"toyota komt in het voorjaar van 2011 met een nieuw auto, de Toyota Tsunami. Net een slagje groter als de VW Golf en gaat langer mee" Haha :)
Je hoeft ook niet altijd grappen te maken. Soms is het juiste om te doen een beetje respect voor elkaar te hebben.
Gekwetst? Ga je moeder neuken, bitch. Dat is meestal mijn standaard antwoord op de zogenaamd gekwetsten. Vooral als er ook nog een beledigde profeet, messias of godheid in het spel is...
Waar is reaguurder/fatsoensrakker rara?
Die gaat ongetwijfeld comedy central steunen in deze!
weedo | 29-03-11 | 13:41 |
Dude, King Takeshi's Castle is meesterlijk. Rare Japonezen rare dingen zien doen. Je verstaat er geen reet van, maar dat maakt niet uit.
Het griezelige is dat iemand voor mij gaat bepalen welke grappen ik wel en niet mag horen.
Jeetje. Ze denken zeker dat wij van suikergoed zijn.
Goed! Nu weer een topic waar we lekker inhoudelijk op kunnen inhak(k)en. Vijf x onzinnig is iets teveel van het "goede".
* zeurmodus uit *
Censureren van grappen vind ik een beetje jammerlijk. Grappen moeten altijd kunnen. Wie heeft er nu nog 0 grappen over Japan gehoord?
Maar ja, bekijk het positief. Achteraf kunnen we er allemaal om lachen.
Ach jee moraalridders kennen zeker het internet niet? Ik heb alle SP, FG en futuramas op hd. En CC-nl is zowiezo al bagger met taka-hashish castle etc.
Gelijksoortig prachtig verwoord over de "gekwetsten":
www.dumpert.nl/mediabase/66511/e77f5f0...
Een grap is altijd gepast, daarom is het ook een grap en niet een serieus statement.
Censureer gelijk even die LG Optimus 2X zooi erbij dan!
@Bos Hout | 29-03-11 | 13:33
Mooi verwoordt. ;)
Zouden ze hier per ingang van vrijdag mee beginnen...?
.
*kijkt in agenda...
@Pasta-saus | 29-03-11 | 13:30
Ik denk dat ik zondag maar eens naar de kerk ga.
Kan ik meteen leren hoe je een "zuurpruim" wordt.
Dat zou in de toekomst wel eens noodzakelijk kunnen zijn.
Dat heb je kernachtig neergezet Quid.
Mensen houden meer rekening met elkaar dan goed voor ze is.
Alle blondjes zijn ook zwaar gefrustreerd door alle grappen over "domme blondjes".
Ik zeg, stoppen met die grappen, allemaal
Bespottelijk om censuur "rekening houden met elkaar" te noemen. Maar goed, ik keek toch al lang geen comedy channel meer, want er is werkelijk niets grappigs aan dat hele kanaal.
Kan ook zomaar door hogerhand opgelegt zijn. Omdat sommige grappen wel eens dicht bij de waarheid kunnen zitten , wat er nu gebeurd.
Weet het niet , begrijp een batterij nog niet.
@Che_cuevara | 29-03-11 | 13:28
Dat is dan weer wel een voordeel. En eindelijk van Guido Weijers
@NoMinister | 29-03-11 | 13:17
Tegenwoordig buigen wel voor zowat alles en iedereen.
Het zal wel niet aan de politiek liggen.
@An die ARBEIT | 29-03-11 | 13:19
Helemaal met u eens. En het erge is dat deze brieven nog censuur tot gevolg hebben ook omdat een of andere "commissie"(zoiets als de RVJ) dat dan vind. Alsof die commissie voor de gehele samenleving kan spreken. Daar hebben dan 10 mensen last van, miljoenen mensen moeten er om lachen en de rest kijkt het waarschijnlijk niet eens...
An die ARBEIT | 29-03-11 | 13:10
Dat bedoelde ik eigenlijk, mee eens en voel ik ook zo.
@An die ARBEIT | 29-03-11 | 13:10
Elke grap is wel voor iemand of een groep kwetsend.
Dus alle grappen maar verbieden.
*Eindelijk van P. de Leeuw af*
Whats Next?? Kabouter plop en de smurfen vanwege de paddestoelen...
Hey... Er zit een knop op die TV, die helpt je zo uit de puree. Druk 'm in en ga maar mee, de bloemen buiten zetten! Taatatatataataa, taa tatatatatatam.
Dat deze mensen(die het cenzuureren) nog steeds het Filmke van Hans Teeuwen smackdown Halal Quacks, nog steeds niet hebben gezien! Afijn hij heeft het over religie, maar dit moet ook geridiculiseerdt kunnen worden. Dat gezeik allemaal.. als ze er een tsunami van maken zou er 10 tegen 1 niks aan de hand zijn, OFWA?!
Dan moeten ze alle Misurata- en BP-grappen ook schrappen. En alle meisje van 12 die een kind krijgt grappen en alle Marco Kroon grappen. (zie nu.nl)
Ze krijgen het nog druk bij CC...
Een stralende lach om "beladen grappen"
@Pasta-saus | 29-03-11 | 13:13
Right, suck it up!
Ik ben sowieso van mening dat mensen die de tijd nemen om "boze brieven" te schrijven over dit soort gewazel, meer gebaat zijn bij het vinden van andere manieren om hun tijd te verspillen, dan het daadwerkelijk censureren van dat wat volgens hen aanstoot geeft.
Ga lekker aan de macramé en zanik niet.
Als ze eens wat vaker naar the Simpsons hadden gekeken dan was die hele ramp niet gebeurd.
Daar waar men buigt voor moslims, daar dooft het licht. Alleen een forse nucleaire reactie kan die duisternis vrees ik nog doorbreken ;-)
;-) op last van mijn advocaat ;-)
Humor bij ernstige situaties kan juist helpen. Maar die tijd zijn we blijkbaar voorbij.
Volgens mij maken The Simpsons al sinds het begin van de serie grappen over alles wat los en vast zit. En dat Homer nu eenmaal in een kerncentrale werkt, die volgens mij ook al regelmatig stuk is gegaan, is van jaar en dag. Ontploft, dood, kapot. En nooit is Springfield een spookstad geworden.
Erg jammer van CC...
@An die ARBEIT | 29-03-11 | 13:10
Tuurlijk is het bullshit. Er is altijd wel een groep mensen die om een grap huiliehuilie doet. Vaak is daarom juist de grap leuk, omdat je tegen een bepaalde grens aan zit waarvan je weet dat sommige mensen het helemaal niet leuk vinden dat je daar bent. Maar als er toch bij iedere grap een groep last van heeft zou ik zeggen; kappen met je gezeik, iedereen heeft wel is ergens last van.
Comedy Central kroop ook al terug bij dat hele gebeuren over South Park en Mohammed, Matt en Trey waren fucking pissed. En terecht.
Comedy Central heeft mijn respect sinds #Mohammedgate al verloren, het feit dat ze sinds de frequentie-switch de reclameblokken langer hebben gemaakt doet ook weinig goed.
Grappig dat we tegenwoordig steeds meer " rekening met elkaar houden ", op dit soort waanzinnig kromme manieren, maar de maatschappij juist verhardt.
Zou het dan misschien totaal nutteloze bullshit zijn, dit policor gequatsch?
@An die ARBEIT | 29-03-11 | 13:06
/groenlinks Dit is nog eens goed voor onze zieltjeswincampagne! *lacht mee*
/nelson * wijst en zegt Hah-hah!*
REAGEER OOK