Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Donateurs Wereld Natuur Fonds GESCHOKT door natuur

lekkerhippootje.jpgOpmerkelijke tsunami van boze brieven in Panda, het tergend brave magazine voor leden van het Wereld Natuur Fonds. Panda is een schattig feelgood periodiekje vol met awww plaatjes van koala's, koetsiekoetsie pics van buitelende ijsbeertjes en af en toe een malle foto van een gekko die -haha- zijn tong uitsteekt. Kortom; hartverwarmende goedbedoelde dierenpr0n met als doel de donateurtjes geld los te troggelen, opdat de WWF-bobo's 2 keer per maand business class naar de Serengeti kunnen vliegen om daar olifanten af te knallen. In de vorige editie plaatste Panda een *kuch* schokkende plaat van de gerenommeerde wildlife photographer Steve Bloom (bekend van de zwemmende olifant). En die 'schokkende' foto drukte de lezertjes ongezien hard op de realiteit van het faunagebeuren naar de donateur toe. Het ging om een foto van leeuwen die zich te goed deden aan een levende hippo. [Foto HIERRR en DAARRR]. Dagelijkse kost in Afrika. Maar de geschokte abonnees in verstedelijkt 0031 klommen massaal in de pen, want het was ZINLOOS GEWELD. Abonnee Loeb uit Amsterdam zegde zelfs het Panda-abonnement op want het beeld was "weerzinwekkend". Lees HIERRR de brieven en de reactie van WNF. En nu we toch bezig zijn, voor al die geurbaniseerde natuurliefhebbers in Amsterdam: bewegende beelden van een fair & balanced Nijlpaard Kill. OH KIJK DAN.

Reaguursels

Inloggen

en geef a.j.b. buschauffeurs zo een soort diertje mee op dienst...

geelrubberbadeendje | 07-03-09 | 00:25

ben bang dat ons christenlijk bevolkingsdeel weer bloed ziet i.p.v. de natuur.
in ons heilige boek vloeit alleen het bloed van onze vijanden, en leven leeuw en lam
vredig naast elkaar.
ik zie die leeuw al een hutu supermarkt inlopen om te vragen naar de laatste vegasteak, en dan bloudy!

geelrubberbadeendje | 07-03-09 | 00:23

@de grote Anti* En toen was t al 29 uur en 19 minuten stil!!! ROFL ! En die gedigten? JIJ wordt nóóit Dijkshoorn want die ruled wél noob!

lilluke halve hoan | 06-03-09 | 18:20

Ik ruik een nieuwe Youtube primeur!

Fitna 2: Straatterreur is back, en het gromt!

Geïsoleerde door angst verwrongen christen-hadji's zijn immers Wilders' crux

Pax | 06-03-09 | 13:18

@De Dicke Schnickell| 05-03-09 | 12:14
nooit genoeg liefde in de wereld, dus doe een poging!
Ik was het woordje overdag vergeten... moet ie 's nachts doen...

Alquest | 06-03-09 | 09:58

@de grote Anti 5-3-09 13.00 * En áls t jou kat was dan ben jij dus óók zo'n type die die smerige kudtbeesten niet binnen houd! Kat schijt in mijn tuin , graaft de planten uit en maakt dat alles naar zeik stinkt! fijn hoor katten!
Als ik dat kreng hier tegenkom sloop ik m óók!
Luister, als mijn Duitse herder over schuttingen leert lopen komt ie bij jou de tuin volschijten? hoe zou je dat vinden? Lutsert!
(en dat newbie komt omdat ik met een andere naam moest komen! Ken je dick for brains nog? niet echt newbie hoor looser!)

lilluke halve hoan | 06-03-09 | 08:59

laat die leeuw lekker eten >:(

cabbit | 06-03-09 | 01:18

Ik heb nooit problemen gehad met het zien van de jacht van roofdieren op prooidieren maar dit gaat mij wat te ver. Dat arme nijlpaard werd gewoon levend opgegeten. Stel je voor dat iemand je in jouw rug steekt en vervolgens terwijl jij verzwakt op de grond ligt langzaam maar zeker stukken vlees van jouw rug bijt...
Ik krijg daar toch de rillingen van.

Ben Franklin | 06-03-09 | 00:35

Kunnen die leeuwen niet ook gewoon een supermarkt op zoeken en vlees van vergaste varkentjes eten, is veel diervriendelijker en net zo natuurlijk

HOP | 06-03-09 | 00:29

Hilarisch indeed, zag toevallig een vanavond nog kleine kinderen in zo'n drammerig, betweterig programma die bedrijven moesten bellen om onzinnige vragen aan hun te stellen en vervolgens kippenverwerkende bedrijven bezoeken en die bijkans hysterisch werden bij het aanschouwen van de toekomstige chickenwings, chickendonuts etc die men bij zeg maar een Mc Donald's met veel smaak naar binnen werkt. Hersenspoeling van kleine kinderen en/of onzinnige propaganda ? Hoezo ?
Men dacht waarschijnlijk dat de chickenwings etc. aan bomen groeiden of zo. Wat men aantoonde was vooral hun eigen onzinnigheid en onnozelheid.

said_fred | 06-03-09 | 00:05

Sowieso is de nijlpaard voor mensen het grootste killerbeest in die regio. Er worden meer mensen vertrapt en aangevallen daar door nijlpaarden dan door leeuwen. Het is goed dat die leeuwen eens voor ons opkomen!

arbanafal | 05-03-09 | 23:24

Sugereren dat je die leeuwen moet tegenhouden....
En dan te bedenken dat er zat van die beesten zijn. En het is natuur, stelletje domme mensen bij de WNF, als je echt zo veel van de natuur houdt dan moet je ook van dit houden.

flipsyde | 05-03-09 | 23:06

Wat een ongelooflijke losers. Het doodhongeren van leeuwen is wel humaan? De triestheid kent geen grenzen. Dat stukje over Genesis is helemaal lachwekkend, die man moet zich maar eens inlezen hoe andere echte wijsgeren dat stukje tekst hebben geinterpreteerd. Het doet me denken aan het antwoord van een rabbijn die een lezing gaf, en waarbij iemand vertelde dat vlees eten slecht was. Als antwoord kreeg die te horen dat hij niet moet doen of die het beter weet dan G'd, alle dieren hebben een plaats in de natuur, en daar wordt nu eenmaal vlees gegeten, wie zijn wij om dat in twijfel te trekken. Deze briefschrijvers denken het beter te weten dan de natuur, ironisch in het Darwinjaar.

arbanafal | 05-03-09 | 23:02

Volgens mij zijn het Chinese leeuwen.
Die brievenschrijvers hebben linkse oogkleppen van het maatje XXL.

hoorcollesje | 05-03-09 | 23:00

Dat nijlpaard in het filmpje had gewoon jeuk op z'n rug, en zijn leeuwenvriendjes helpen 'm er vanaf. Maar serieus: z'n huid is dik genoeg om dit te overleven.

ijlteens | 05-03-09 | 22:41

Arme domme natuurhippies die daar over klagen... die gaan geen hap meer eten als ze weten hoe de lapjes vlees op hun brood zijn gesneden.
Vergeleken met de vleesfabrieken die mensen op hebben gezet zijn die leeuwen en lynxen nog best schappelijk met hun prooi.

Charly_Trippo | 05-03-09 | 22:10

Is "H. van Nispen van Sevenaer te Zevenaar" toevallig Jonkeer Huub Nispen van Sevenaer die hier www.baston.nl/Download/documents/ice_p... (pag. 9) te zien is onder de opgezette hertenkop aan de muur?

Schmooveguy | 05-03-09 | 21:31

-weggejorist-

JeDooieMoer | 05-03-09 | 21:00

@ vrouw die huiliehuilie doet in het filmpje
Such is life, if you don't want to see it: look the other way or get fucked.

Chill | 05-03-09 | 19:22

Tsja, het feit dat die landen afstevenen naar meer dan 50% HIV besmettingen doet er niet echt toe... Maar als Mama Moemin opgegeten dreigt the worden breekt de hel los in de polder... Triest landje zijn we geworden... Laat de zondvloed maar komen...

Pauvre Con | 05-03-09 | 18:57

@self.

Het blad eikel. Het blad is vernoemd naar...

Lord-Fearless | 05-03-09 | 18:43

Kansleaus...

Afgezien van het feit dat het beest vernoemd is naar zo ongeveer de meest waardeloze diersoort op deze aardkloot, de Panda (Het beest is gebouwd voor vlees, maar vreet alleen Bamboe, en niet zomaar bamboe, neeej, een van de zeldszaamste soorten bamboe. Daarbovenop is het beest nooit geil en heeft de grootste moeite zich voort te planten. Kutbeest, sterf uit. Dat doen dieren al milennia maar nu moeten wij ons er weer mee gaan bemoeien.

Goed, het gaat hier over leeuwen. Weer een heel mooi voorbeeld van de stupiditeit van de gemiddelde mensch. Zijn ze niet gerelicapt gaan ze weer over de natuur mekkeren. Nou menschen, als jullie zeau graag dieren willen knuffelen, ga dat dan doen, vooral met een panda wat die zijn zo chagrijnig als de pest.

+1 Voor troep leeuwen
+1 voor gekozen doelwit
-1 Panda-lezerts

PS. Tijgers komen niet voor in Afrika (behalve in Dierentuinen) maar in Azië.

Lord-Fearless | 05-03-09 | 18:37

Potdikkie, en ik maar denken dat het vegetariërs waren.

henkdekanarie | 05-03-09 | 18:30

ROFL! Heb net die reacties gelezen in de Panda.Die mensen zijn echt DOM! Echt..

Paar brieven:
'De foto van de leeuwen en het nijlpaard is vreselijk! Voor Pandalezers is dit dierenleed moeilijk om te zien.' Sluiten liever hun ogen voor realiteit ofzo?

'Ik vind het weerzinwekkend dat een fotograaf zonder ingrijpen een plaatje schiet van een door leeuwen aangevallen nijlpaard. Dit goedpraten door te stellen dat de regels van het natuurpark geen bemoeienis met de dieren toestaan, vind ik laf. Ik heb dan ook geen behoefte meer om uw blad te ontvangen.'

'Uit het boek Genesis blijkt dat de mens is aangesteld als rentmeester in de natuur. Als de rentmeester misstanden aantreft behoort hij daar tegen op te treden. Ik ben daarom van mening dat de fotograaf de bloeddorstige leeuwen had moeten verjagen, mits hij daartoe de middelen bezat.'

Skygirl | 05-03-09 | 17:39

Oh! oh wat gaaf!

Phobophrysk | 05-03-09 | 17:19

@ vmbo-plutser | 05-03-09 | 15:07
Ja, dat weet ik ook wel vmbo-prutser, maar wat de meeste mensen herinneren van Disney films zijn alleen de lieve vermenselijkte dieren die elkaar geen kwaad doen(behalve de slechteriken natuurlijk). Dit is omdat dingen zoals het eten van antilope niet wordt weergeven, maar een lieve Simba met Pumbaa en Timo. En dat blijft nou eenmaal beter hangen bij mensen, zoals bij degene die naar de Panda hebben geschreven.

Baardmeester | 05-03-09 | 17:07

*ledenbestand van WNF aan vegetariersvereniging verkoopt

Zwilkje | 05-03-09 | 16:29

Mmmmmmmmmmmm, nijlpaard ... Krijg honger.

delmonte | 05-03-09 | 16:20

Wel eerst in de hol van de leeuw schijten, maar als ie dan in de rug gebeten wordt. snel boehoe doen bij WNF. ja zo lust ik er nog en paar.
(wel een onnatuurlijke bezigheid, in de hol van de leeuw schijten, want normaal komt daar juist schijt uit)

Kitafe | 05-03-09 | 16:06

Jippie | 05-03-09 | 14:22

Tijgers in afrikaanse natuurparken??

Drs.. Gelul | 05-03-09 | 16:03

Bovendien is hier niets zinloos aan. Honger is de beste reden om te doden in de natuur. Zo werkt het nou eenmaal. Ah.. eindelijk ben ik aan de beurt. 1 hippoburger en een zakje gefrituurde nature-freak-nuggets alstublieft. Ik heb zo'n honger gekregen van dit filmpje.

HenryHackit | 05-03-09 | 15:57

FF serieus nature lovers. Als je nou toch zo veel van de natuur houd dat je die panda op je deurmat vind. Dan hou je toch van de gehele natuur, of wat? Ik weet al sinds de middelbare school dat de natuur bestaat uit eten en gegeten worden. Doe dan niet zo maf, doe es logisch nadenken stelletje vega-freaks. De moraal van het verhaal: als je je eigen moraal op de natuur los laat moet je niet gek op kijken als je hoffelijk word uitgenodigd voor een etentje met meneer de Leeuw. Hoofdgerecht is een verassing

HenryHackit | 05-03-09 | 15:51

Wat een ongelofelijk domme projectie van menselijke gevoelens op dieren. Predatie door roofdieren (ja kinderen, zo noemen we dat) heeft NIETS te maken met agressie of geweld. Hersenonderzoek heeft dat zelfs aangetoond. Het commando 'dier opeten' zit heel ergens anders in de leeuwenhersenen dan het commando 'vervelende soortgenoot aanvallen'. Je zou die mensen allemaal hun WNF-lidmaatschap moeten afpakken en dan terug naar de rimboe.

De Ware Vrijheid | 05-03-09 | 15:41

Als onze opperrentmeesters zijnde...

Pokkel | 05-03-09 | 15:12

Ik vind trouwens dat, vóór we het Afrikaanse wild gaan betuttelen, we eerst maar eens orde op zaken moeten stellen in de Nederlandse natuur.

Ik zag laatst bijvoorbeeld hoe een roofvogel een muis o.i.d. zo uit een weiland greep. Dat vind ik dus ook niet kunnen. En het schijnt dat er in NL ook reigers wonen die vissen uit onze wateren opeten!!!

Hoe lang laten wij dit nog gebeuren?! Ik vind dat onze gristenregering dit on-mid-del-lijk moet laten stoppen!

Pokkel | 05-03-09 | 15:08

@ Baardmeester | 05-03-09 | 13:58
Lees dit nog eens of zo:
Mufasa: Everything you see exists together in a delicate balance. As king, you need to understand that balance and respect all the creatures, from the crawling ant to the leaping antelope.
Young Simba: But, Dad, don't we eat the antelope?
Mufasa: Yes, Simba, but let me explain. When we die, our bodies become the grass, and the antelope eat the grass. And so we are all connnected in the great Circle of Life.

Mooiere Jip-en-Janneke taal kon ik zelf niet bedenken. Voor de woedende WWF abo's: vervang "antelope" ff zelf door "hippo", en zeg inderdaad je lidmaatschap op. Disneyfilms zijn misschien ook wat hoog gegrepen, maar daar groeien jullie mogelijk nog in...

Prof. Yakko | 05-03-09 | 12:24

-Het is je vergeven als babyface, maar lees de policy over comments plaatsen nog eens door zou ik zeggen....

vmbo-plutser | 05-03-09 | 15:07

Die personen kijken zeker nooit naar Animal Planet?

Syntax | 05-03-09 | 14:51

Dat doet de financiering van dit koninklijk jachtfonds natuurlijk geen goed

geensmaak | 05-03-09 | 14:29

@ pokkel
idd die gristenhonden moeten ze ook maar bij de leeuwen gooien met hun kop..
Hartverwarmend filmpje trouwens

menoo | 05-03-09 | 14:25

je moet een nijlpaard niet in de bek kijken!

Brakke Obama | 05-03-09 | 14:22

Briljant stukje! Fantastisch hoe mensen zoooo naïef de werkelijkheid van de brute natuur zien. Maar ik ben het helemaal met ze eens hoor! Militair ingrijpen lijkt me wel zo op z'n plaats! Er zou een permanente VN-vredesmacht aanwezig moeten zijn in Afrikaanse natuurparken om dit soort gruwelpraktijken van leeuwen, tijgers en ander soort dierlijk gespuis de kop in te drukken. Bah! :)

Jippie | 05-03-09 | 14:22

Heb ooit een gnoe gered, door per ongeluk met mijn elleboog de claxon te raken bij het fotograferen. Baalde wel voor leeuwen en gemiste actie.

Brakke Obama | 05-03-09 | 14:19

Het werd ook hoog tijd dat gristenen de natuur ook gaan betuttelen!

Pokkel | 05-03-09 | 14:13

@Balsaq | 05-03-09 | 11:57

Nee, gynaecoloog en pijpfitter.

Boris Poepnagel | 05-03-09 | 14:12

Tja, wereldnatuurfonds. Die lui geven alleen om het plaatje en diertjes met aaibaarheidsgehalte, in plaats van dat ze zich echt om de natuur zelf bekommeren.

Doldwaas | 05-03-09 | 14:08

Wat zijn deze leeuwen stouteriken. Echt zinloos geweld. Kunnen alle dieren niet naast elkaar leven zoals in de Lion King...

www.youtube.com/watch?v=vX07j9SDFcc

AWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW, Simba is ZO lief!!!!!!!!!

Baardmeester | 05-03-09 | 13:58

Ik voel een programma-idee voor Powned! opborrelen;
'Spare Ribs', iedere zondagmorgen om 11:00 (leuk voor het zappen na de kerk)
Met de prachtige rauwe realiteit van onze natuur in beeld gebracht;
te beginnen in het eigen territorium, met smeuïge beelden van de huispoes die de voorjaarsbaby's van moeder merel uiteenrijt. Lekker kosteneffectief en best fascinerend om zo'n merel eens van binnen te bekijken.
Later, wanneer Powned! A-omroep is, kan er dan altijd nog naar een ander continent gevlogen worden om beelden te schieten van de West-Afrikaanse graf-tak, die verorberd word door de Egyptische plofadder; ook altijd spectaculair.
Gewoon, omdat het kan.

Watler | 05-03-09 | 13:51

Da's gemeen van die leeuwen..... maar vanavond zelf wel weer lekker aan de gehaktbal.

stinkytom | 05-03-09 | 13:50

Je mag als leeuw tegenwoordig ook nix meer......

radbraker | 05-03-09 | 13:49

Nette reactie van WNF. Snap die reacties van die mensen daarom niet zo. Zijn ze nou echt zo naïef?

King_Me | 05-03-09 | 13:44

Ik heb besloten dat de kat van de buren hiervoor gaat boeten.

Lekker Belangrijk© | 05-03-09 | 13:44

Wat een verschrikkelijk gemene leeuw is dat, zeg! Toch helemaal niet nodig?! Waarom zo gewelddadig, leeuwtje? Doet es nie! Stouterik! Je moet andere diertjes niet zo bang maken. Dat is niet leuk. FOEI!
Als ik nu een foto van poekie opstuur die een passerende ekster te grazen neemt?

Drs.. Gelul | 05-03-09 | 13:35

Kunnen ze dan niet met elkaar praten? Dat het Nijlpaard het zo rot vindt dat er van die grote lappen vlees uit z'n rug gescheurd worden terwijl hij nog leeft?

Ik ben ook lid van het wereld natuur fonds, maar ik eet ook gewoon mijn stukje vlees. Kijk, dit vind ik onnodig wreed, daar mogen ze van mij wel verontwaardigd over zijn, let op, niet voor de tere zieltjes: www.peta.org/feat/ChineseFurFarms/inde...

TonyM | 05-03-09 | 13:34

-weggejorist-

BlackNovember | 05-03-09 | 13:30

uit de bundel Uit Eten de gedigt afrikaans tafelen...
nom
nom
nom
mag
het
hier
ook
eens
een
keer
een
onsje
meer
zijn
godverdomme?

Lekker Belangrijk© | 05-03-09 | 13:30

Whoah,

W Nispen van Sevenaer uit Zevenaar refereert naar Genesis.

Hoe bedoel je oude wereldvreemde adel?????

Afschaffen die handel.

Life_can_be_simple | 05-03-09 | 13:30

Hiermee is bewezen dat leeuwen enge rechtse beesten zijn die bestreden moeten worden.

brulkikker | 05-03-09 | 13:30

Verbaasd me dat die leeuwen de nijlpaard de baas zijn. Nijlpaarden zijn de gevaarlijkste en aggresiefste dieren.
Krokodillen blijven er ver uit de buurt, en je doet er verstandig aan om niet tussen een nijlpaard en zijn water te staan.
Hoeveelbot breuken hebben de leeuwen opgelopen?

Stevie_Ray_Vaughn | 05-03-09 | 13:28

Toch juist het mooiste wat er is. Daarbij horen die hippo's in het water thuis, daar zijn ze zo goed als veilig. Gevalletje eigen schuld...

loerelau | 05-03-09 | 13:26

Verder is het frappant dat ze er waarschijnlijk geen problemen mee hebben als een fotograaf met 'n toestel van +- 3000 euris kiekjes staat te maken van verhongerende negerkindjes in een sloppenwijk, of een groep lijken van VN-soldaten die getroffen zijn door een bermbom, of voor mijn part een stapje omlaag naar een groep moslims die de Amerikaanse vlag verbranden.

Verschrikkelijke softies met hun dubbele standaarden. De reden dat de natuur die zij zo liefhebben zo hard in de kont genaaid is is vanwege opvattingen als die van de heer H. van Nispen van Zevenaer, de mens als rentmeester...

*zuchtend hoofd tegen bureau ramt en verminderd vertrouwen in de mensheid heeft*

Liefst Vanachter | 05-03-09 | 13:24

Dit soort mensen sluit zijn ogen het liefst ook voor het ander soort geweld van met name de suburban capuchonis hominids. Achterlijke mensen, alsof de leeuw/tijger het nijlpaard niet zou doden wanneer deze foto niet werd geplaatst.
Misselijk word ik van die knuffelaars.

Ted Tetterdetet | 05-03-09 | 13:16

Jezus dit heb ik nog nooit meegemaakt. Dit is niet meer debiel of sneu, maar deze mensen zijn gewoon echt letterlijk GEK in hun kop! De mens is de rentmeester?? Joh ga verdomme zelf lekker met je bek in de boesboes zitten en leeuwen verjagen bij dierlijke 'slachtoffers'.

Ik ruik hier partij van de dieren poep en het stinkt! De mensen die lopen te klagen zijn echt verknipt! laten we de natuur ook allerlei wetten opleggen, misschien kunnen we ze nog wat belasting laten betalen als we toch bezig zijn!

gozahtje | 05-03-09 | 13:11

Johan de Witt | 05-03-09 | 12:13
Exact Johan!
Deze megalomane knuppels geloven zo sterk in een maakbare samenleving c.q. wereld dat ze zelfs het klimaat 'maakbaar' achten.

Colle Tout | 05-03-09 | 13:10

OK, alle leeuwen aan de tofuburgers!

Colle Tout | 05-03-09 | 13:06

@lilluke halve hoan | 05-03-09 | 12:53
Hmm,newb.. een kat is een roofdier,een konijn neuqt alleen maar.
Maar goed dat het niet mijn kat was,vriend.

de grote Anti | 05-03-09 | 13:00

Kalkelvers! Verser kan niet! Verstand van lekker vlees!

De Pruis | 05-03-09 | 12:59

Heb m trouwens in een KOMO bodybag met de resten van onze knager bij hunnie aan de deur gehangen! (hoefden ze niet te gaan zoeken want die onzekerheid hé?)

lilluke halve hoan | 05-03-09 | 12:56

Die dikke rooie kater van de achterburen heeft ons dwergkonijntje dwars door de spijlen van zn hok getrokken! Is gewoon de natuur! Dat t baasje van Snuitje toevallig de beschikking had over een Crossman G1 Extreme met scope pakte voor heer kat wat minder natuurlijk uit! Is ook natuur! MIJN natuur! Kat plokte op 20meter afstand tegen de wereld vanuit de dakgoot alwaar hij trachtte enen merel te verschalken! Jammer voor lolkat !

lilluke halve hoan | 05-03-09 | 12:53

Een hippotamussie dat gaat er altijd in... Dit zijn dezelfde mensen die boos worden op hun kat als ie een muis voor ze meeneem maar wel hun hond op andermans stoep laten schijten.

luipoes | 05-03-09 | 12:52

gezien de posts hier over de verschrikkingen van het doden van lieve snoezelige walvisjes maar het 'humaan' doden van miljoenen haringen of varkens wordt met uitjes en bitterballen afgedaan.. zie ik nog toekomst voor powned met een eigen dierenprogramma

Jacobus Creutzfeldt | 05-03-09 | 12:48

SCHOKKEND!

Kartoffels | 05-03-09 | 12:45

Een aantal Panda reaguurders zijn gewoon een stelletje idioten met te veel welvaart en te weinig realiteits zin. Disney is FAKE hoor.

HJdeT | 05-03-09 | 12:43

uit mijn bundel vleesch de gedigt het beweegt nog
blijf
nou
even
stil
zitten
ik
ben
aan
het
eten

de grote Anti | 05-03-09 | 12:42

Leeuwen horen in het circus, niet in het wild.

A-Style | 05-03-09 | 12:40

Het is de natuur, punt uit.

ps Brief nummer 3 is erg grappig, volgens die gristen is den mensch aangestelt als zijnde den rentmeeschter der natuuren.

Framoes | 05-03-09 | 12:38

Er is maar één oplossing. De leeuwen moeten aan het Sojavlees. Gewoon te verkrijgen bij de supermarkt!

Kazango | 05-03-09 | 12:35

Alles wat hun in hun hoofd opgebouwde utopia aan het wankelen brengt moet uitgebannen worden.

Dat is hetzelfde soort volk dat niet wil horen dat isiam gelijk staat aan fascisme.

solidstate | 05-03-09 | 12:33

Volgende keer een lijdend Nijlpaard met dodelijke verwondingen op de voorkant.

"Fotograaf jaagt leeuwen weg"

Porrello | 05-03-09 | 12:33

.....
...
wat mij betreft, ik schrijf het proza van mijn verzen
en ik ben tevreden,
omdat ik weet dat ik de natuur begrijp aan de buitenkant;
en haar niet begrijp van binnen
want de natuur heeft geen binnen;
anders was zij geen natuur.
............
_________
alberto caeiro (fernando pessoa, maart-mei 1914)
www.moniiq.nl/pivot/entry.php?id=141

Karlskrona | 05-03-09 | 12:33

In sommige wijken van grote steden ben je ook je leven niet zeker.
Daar wonen uitheemse lui die hier in dit land niet thuishoren.

whothefuck | 05-03-09 | 12:29

Nijlpaarden zijn agressieve cleautebeesten. Eet meer Nijpaard!!

draaiarts | 05-03-09 | 12:28

@Prof. Yakko | 05-03-09 | 12:24
Mooi gezegd! Zo wilde ik het eerder ook al zeggen, maar mijn prozaïsch vermogen schoot te kort en nu is het toch wat duidelijker met die quote er bij.

Bonusvideo voor jou: www.youtube.com/watch?v=TDo_UwE1Hvk

vmbo-plutser | 05-03-09 | 12:28

Nothing beats bushmeat!

widtvoet ® | 05-03-09 | 12:28

Stelletje brandnetelvreters! Echt ga wat doen met je leven, beetje naar de 'Panda' schijven dat meneer de fotograaf maar met een geweer in de lucht had moeten schieten, omdat de prooi ook wel is mag winnen. Dat klopt natuurlijk van geen kant, meneer de fotograaf had beide dieren kapeaut moeten schieten en ze daarna lekker op de bbq gooien en daar foto's van moeten maken!

GrijpStuivert | 05-03-09 | 12:28

Sorry, Pandalezië is een archipel van wereldvreemde enclaves in NL

JanRap | 05-03-09 | 12:25

Tsja, het gros van de leden van de WNF leden en nog erger, de leden van de dierenbescherming heeft geen vaag idee hoe de natuur in elkaar zit. De natuur kan heel hard zijn. Ik wil het woord wreed niet gebruiken, want dat impliceert een wil om pijn te doen. Mensen zijn wreed, de natuur is hard en praktisch, eten of gegeten worden.

middleoftheroad | 05-03-09 | 12:25

Mufasa: Everything you see exists together in a delicate balance. As king, you need to understand that balance and respect all the creatures, from the crawling ant to the leaping antelope.
Young Simba: But, Dad, don't we eat the antelope?
Mufasa: Yes, Simba, but let me explain. When we die, our bodies become the grass, and the antelope eat the grass. And so we are all connnected in the great Circle of Life.

Mooiere Jip-en-Janneke taal kon ik zelf niet bedenken. Voor de woedende WWF abo's: vervang "antelope" ff zelf door "hippo", en zeg inderdaad je lidmaatschap op. Disneyfilms zijn misschien ook wat hoog gegrepen, maar daar groeien jullie mogelijk nog in...

Prof. Yakko | 05-03-09 | 12:24

Sentimenteel dekadent gedoe! (Vrij naar BJ Spruyt)

widtvoet ® | 05-03-09 | 12:23

worm | 05-03-09 | 12:19
Pandalezië is een provincie van Bamboegroeiland.

JanRap | 05-03-09 | 12:20

Wat is een pandelezer?

OW ik wet het al: iemand die uit Pandalezië komt. Maar waar ligt dat eigenlijk?

worm | 05-03-09 | 12:19

Die WNF knuffelaars zouden eens wat vaker een dierenfilm moeten huren om een beetje bij de realiteit te blijven:
www.youtube.com/watch?v=peFZKn5U3ck
(... maar dan niet de aflevering waarin die bosnegers zo prominent aanwezig waren)

JanRap | 05-03-09 | 12:17

*gooit pluche knuffeldiertjes in prullenmand*
En je kunt best een grizzlybeer of leeuw knuffelen hoor...'nadat je een .223 winchester door z'n kop hebt geschoten.

de grote Anti | 05-03-09 | 12:17

@ W. Loeb, Amsterdam:
ON-GE-LOOF-LIJKE S*KKEL, doe eens wakker worden of emigreer naar de maan.

worm | 05-03-09 | 12:16

Djiezus, hebben die leeuwen dan helemaal geen besef dat ze daar een stuk bedreigd diersoort naar binnen werken? Laakbaar!

Toine Rorije | 05-03-09 | 12:16

Wat een sukkels die panda reaguurders.
Volgens mij moet een leeuw behoorlijk honger hebben voordat hij het gevaarlijkste dier van Afrika gaat aanvallen. En zal dus keuze wel zijn geweest of verhongeren of die hippo killen. En waarschijnlijk als die zelfde panda lezers een foto zien van een verhongerd leeuwen welp, dan zeggen ze ahh zielig die moet eten krijgen.
Het moet niet gekker worden, dat deze mensen zelfs hun normen en waardes willen toe leggen op de dieren. Het feit dat ze een beschuldigende vinger uitsteken naar mensen die dingen doen die ze niet aanstaat, nou ja zo zijn deze mensen, maar nu ook al naar dieren... Het moet niet gekker worden.

Kitafe | 05-03-09 | 12:14

Hahhaa, niets mooiers dan een likkebaardende leeuw met rode snor!

Meh | 05-03-09 | 12:14

-weggejorist-

De Dicke Schnickell | 05-03-09 | 12:14

Moehaha!

Ten eerst zijn die leeuwen in de foto dat nijlpaard heel liev aan het knuffelen.

Ten tweede, beste rentmeesters, houdt uw voorstel in dat de leeuwen dus maar moeten verhongeren. Waarom moet het nijlpaard leven, en de leeuw dood? Hypocrieten...

Drommelsch | 05-03-09 | 12:14

Dat zijn allemaal V.P.R.O. kindertjes, woonachtig in de Grachtengordel of op Oud Zuid, met naieve ouders, 'mensenmensen' werkzaam in de publieke sector, bij een of andere stichting of ze zijn kunstenmaker. De desintegratie van dit land is in volle gang, over een paar jaar zijn we aan alle kanten ingehaald door 'ontwikkelingslanden' zoals India en China.

Johan de Witt | 05-03-09 | 12:13

Wat een kneuzen, 'de mens is een rentmeester van de natuur en hoort in te grijpen door de (ROFLOL whahaha) MOORDLUSTIGE leeuwen te verjagen.'
.
Ja en dan de week daarna een dode, uitgemergelde leeuwenwelp op de cover zetten met de text 'fotograaf redt hippo.'

de modelburger | 05-03-09 | 12:13

volgens mij heeft die leeuw ook de ledencounter aangevallen.. die hapert nogal de laatste tijd..

Gezalfde | 05-03-09 | 12:11

Blokletter | 05-03-09 | 12:07
Goh, het is heel leerzaam vandaag. Sluipwesplarve is carnivoor. Er gaan dagen voorbij dat ik daar niet bij stilsta.

JanRap | 05-03-09 | 12:11

wat deed die gozer onder die olifant in het water?

Vincent Voorvocht | 05-03-09 | 12:11

-weggejorist-

De Dicke Schnickell | 05-03-09 | 12:10

which reminds me: LUNCHTIME!!!!!

Illuminator | 05-03-09 | 12:10

Wel apart dat al die dieren die in het wild natuurlijke 'vijanden' van elkaar zijn, elkaar op de ark van Noach netjes met rust gelaten hebben...

Pokkel | 05-03-09 | 12:08

natuur is alleen op film liev: daktari, fabeltjeskrant, mighty peking man

websenior | 05-03-09 | 12:08

Verschrikkelijk !
Ik zeg direct mijn abonnement op GeenStijl op, voordat jullie zodirect ook nog beelden laten zien van een sluipwesp-larve die een bladluis opeet. . .

Blokletter | 05-03-09 | 12:07

en ik maar denken dat al die dieren in een grote kring onder de regenboog dansen en hun vlees bij de dieren-supermarkt halen

Koos_Kansloos | 05-03-09 | 12:06

Aoh was zielig. faal.

Fietsenpomp | 05-03-09 | 12:06

Hey 0031 bewoners, wisten jullie al dat melk van een koe komt?

random gast | 05-03-09 | 12:05

Panda = een tijdschrift = dooie bomen

Dus al die natuurknuffelaars zijn geabonneerd op iets dat gemaakt wordt van natuurlijke materialen? Hebben ze dat zelf niet in de gaten? Dus het gemiddelde IQ van Partij van de Dieren en Groen Links stemmers kan ook niet hoog zijn...

Hoezo een open deur...

Meautie | 05-03-09 | 12:05

Vroeger *zucht* hadden we hier in 0031 ook een leeuw: een op voetbalschoenen.

widtvoet ® | 05-03-09 | 12:05

"De mens is rentmeester... etc"

ROFLOL
WWF voor het NIET benoemen/afkeuren van dit 'citaat uit een sprookjesboek' -1
Vraag aan deze lezers:'Wat stelt u voor om deze leeuwen te eten te geven?'

Groenteburgers en soja, tofu-schijven, eierkoeken?

Name it!
Die leeuw wóónt inmiddels naast dat karkas van die Hippo, d'r zit nog 4 maanden rantsoen aan die botten. Sinds een leeuw zo'n 25 x per dag op mevrouw de leeuw moet kruipen heeft 'ie dat goed aangepakt.

Eigenlijk net als bij Napeauleon thuis. Sinds vrouw en kindjes wat veeleisender worden ben ik ook op zoek gegaan naar grotere prooien. 'k Moet zeggen, dat geeft toch meer rust.

Napeauleon | 05-03-09 | 12:04

Raar, zelfs in de LIon King, nota bene een Disneyfilm!, komen deze karaktereigenschappen van de leeuw naar voren... deze mensen zijn dus nog naïever dan Disneyfilms...

vmbo-plutser | 05-03-09 | 12:01

Tja als dit is wat ze willen... Schiet dan alle katten af. (en begin bij mij in de straat.)

Twigg | 05-03-09 | 12:01

@raket | 05-03-09 | 11:50
OK, point made. Maar Frans de Waal heeft de apenkolonie van Burgers Zoo bestudeerd, dat is geografisch wel 10000 Km van de Afrikaanse realteit verwijderd.
Mijn primaten-ervaring gaat niet verder dan dat een groep bavianen mijn keuken in Kaapstad verbouwden, je schrikt je lam als je dat meemaakt.
Maar ja, dat is niet wetenschappelijk.

JanRap | 05-03-09 | 12:01

@KapiteinClaus | 05-03-09 | 11:40
Da's mooi hè, het idee van rentmeesterschap. Christenen vergeten echter dat het zogenaamde rentmeesterschap plaatsafhankelijk is. Op de savanne is de leeuw de baas, niet de mens. Tenzij hij 24 kennissen en drie riotguns mee brengt.

J.N. de Kabelpen | 05-03-09 | 12:00

Beste infantiele panda lezers: Wat had de leeuw moeten eten opdat het uw goedkeuring weg had kunnen dragen? Een tofu burger misschien?

JanVergoor | 05-03-09 | 12:00

@quadtuning | 05-03-09 | 11:58 :

Juist! Heeft Balkenende zijn excuses al aangeboden?

Balsaq | 05-03-09 | 12:00

.. vooral als men naar Afrika afreist om real nature in action te zien!
william7055 | 05-03-09 | 11:53
Daarvoor hoef je niet naar Afrika hoor, je slaapkamer + vriendin is al voldoende ^^

FrontStabber | 05-03-09 | 11:59

Dus alle leeuwen moeten gearresteerd en afgevoerd worden naar een heropvoedingsgesticht,
waar ze met harde hand de kneepjes van het vegetarisme wordt bijgebracht?

Zieke geesten, die stads kinders.

vander F | 05-03-09 | 11:59

Helemaal mee eens, alle leeuwen moeten verplicht vegetarisch gaan eten.

quadtuning | 05-03-09 | 11:58

Ik denk dat de panda beter af is zonder dit soort abbonees. Natuurlijke selectie heet dat, geldt blijkbaar ook voor de media...

His Goofness | 05-03-09 | 11:58

@Von Flokkenstoffen | 05-03-09 | 11:33
Dat verhaal ken ik toevallig, en het wat genuanceerder... Wilde honden waren daar uitgeroeid, en toen vond 'men (natuurliefhebber..)' het nodig om ze weer uit te zetten. Helaas is dat lastiger dan zomaar uitzetten; een 'echt' wilde groep honden leert hun jongen hoe je moet jagen, wat samenwerking is en wat verdelen betekend. Deze uitgezette honden wisten dat allemaal niet.. de helft is dan ook verhongerd (werd door mensen wel weer aangevuld..) , bijvoeren werd zowat regel, en het doden van prooi ging moeizaam... als ze al iets vingen begonnen ze al met eten (ze hadden honger!) voordat prooi dood was. Ze 'moesten' wel want anders deden de andere honden dat wel. Sociale groepen (honden dus) hebben, in loop van duizenden jaren, ook cultuur. Biodiversiteit kun wellicht weer op peil brengen, maar die cultuur is voor altijd weg. Ik vond het een erg triest iets.
Wbt nijlpaard.. het beest is natuurlijk helemaal uitgeput en compleet van de kaart door een (waarschijnlijk) urenlange achtervolging. Niet dat het fijn is, maar beesten raken dan in shock, en dan is het *eigenlijk* al dood. En verdient een darwin award voor het verlaten van het water...

Alquest | 05-03-09 | 11:58

ROFL @ WWF bobo's die in bussiness class naar de Serengeti vliegen om olifanten af te knallen hahahahaha ik zie het helemaal voor me !!
+1 voor die opmerking !

Shadowbat | 05-03-09 | 11:58

Volgens mij denken die lutsers dat de natuur één grote kinderboerderij is...

Pokkel | 05-03-09 | 11:58

Ik vraag me af wat Panda lezers zouden doen als er geen supermarkten en boeren zouden bestaan.
Wat betreft het nijlpaard, eenmaal in het water heeft deze geen natuurlijke vijanden, zelfs kroko's wagen zich er niet aan, heeft iemand wel eens een nijlpaard zijn muil open zien doen?
Die beesten hebben enorme slachttanden waarmee ze een mens doormidden kunnen bijten, moet je vooral proberen als er een klein nijlpaardje bij is.....
Die dode nijlpaard was dus een gevolg van ziekte/ ouderdom of in ieder geval het feit dat hij/ zij niet in het water zat.

necrosis | 05-03-09 | 11:58

Niet op Groenlinks stemmen dus... stelletje watjes.

Nonsens | 05-03-09 | 11:57

@Boris Poepnagel | 05-03-09 | 11:53 :

Interessant! U is medicus?

Balsaq | 05-03-09 | 11:57

Ze mogen al die tranen en geld-uit-je-portemonnee-trekkers met hun goede doelen zoals 'Plan', 'Warchild', 'WWF' voor lul zetten. Allang achterhaalt hoe die goede doelen-managers te werk gaan... ik trap er niet in.

Altijd fijn | 05-03-09 | 11:56

het kaliber dagrecreanten van, onze poes mag geen muisjes oppeuzelen, want mama haalt kattenvoer in de supermarkt, vermoeiend dat soort mensen, vooral als men naar Afrika afreist om real nature in action te zien!

william7055 | 05-03-09 | 11:53

Dergelijke 'oh' en 'ah'-reacties getuigen van weinig inzicht!

Laat me deze mensen troosten met het feit dat een prooidier dat dergelijke pijnen ondergaat, deze pijnen binnen een miliseconde niet meer voelt. Er treedt een shock in werking; het dier kalmeert en lijkt zijn/haar lot te 'aanvaarden'. Ook vergeet het dier letterlijk alle pijn dat het momenten voor de neergang heeft moeten ontberen. Het voelt de pijn niet meer.

De shock-toestand is één van de meest krachtige mechanismes in de natuur; er worden overdoses aan endorfines in het brein afgescheiden en pijn wordt niet meer geregistreerd. En endorfines onderdrukken de afscheiding van cortisonen en adrenaline en angst is uitgeschakeld. Alles wordt bij het slachtoffer in het werk gesteld om geen pijn en onrust meer te voelen en het lichaam in rustige toestand te laten uitschakelen. Hart en longen vallen ruim 60% in werking terug en de bloeddruk daalt fenomenaal. De hersenen onttrekken het merendeel van het zuurstof nu aan de hersenvloeistof en schakelen denkprocessen abrupt uit. Uiteindelijk schakelen de hersenen zich geheel uit en treedt een coma in werking.
Wie het zelf (ja, óók mensen hebben dit!) al eens heeft meegemaakt, weet dat de natuur het prima ZELF heeft geregeld. Coma-gestuurd sterven is voor dieren een prima dood.

Boris Poepnagel | 05-03-09 | 11:53

dat is geen zinloos geweld, maar moeder natuur waar jullie allemaal zoveel om geven.
blijkt wel weer dat wnf leden een laag IQ hebben

Janaka | 05-03-09 | 11:52

Ongelooflijk... Hoe kun je voor de natuur zijn, door het blad te steunen.
En tegen de natuur zijn, door een foto te zien van een hippo die aangevallen wordt?
In welke grot leeft men, of welke tere zieltjes kunnen dit niet hebben...

wiip | 05-03-09 | 11:52

1sokkie | 05-03-09 | 11:45
Die slag is uwe. Ik was dus al vanaf mijn geboorte bokito-mijdend. Pfff, wat een mazzel.

JanRap | 05-03-09 | 11:51

JanRap | 05-03-09 | 11:32
je verwart nature en nurture. jouw nageslacht erft je observaties niet darwiniaans over, maar wel je blauwe ogen. ik heb gezien dat je van primaten houdt. lees eens een boek van frans de waal (sushimaster). die legt het haarfijn uit.

@raket | 05-03-09 | 11:50

Anders ga je even een leeuw wegjagen...

Ayaan | 05-03-09 | 11:50

lal LA LAL
geld
luie artiest
geef geld voor annabel ja !!
gewoon in emmen

creamer | 05-03-09 | 11:50

Ik zie persoonlijk niet voor me hoe een fotograaf een fittie met vijf leeuwen en nijlpaard kan sussen. "Hier! Pak aan! Een rake klap met mijn Canon 450D! HAH! Daar heb je niet van terug hè, mevrouw Leeuw!"
Levert trouwens leuke plaatjes op van 'natuur vs. mensch', ben benieuwd wat voor reacties daar op komen vanuit de extreemlinkse achterban van het WNF.

FrontStabber | 05-03-09 | 11:50

Sneu volk, heeft blijkbaar geen idee hoe de natuur werkt.

Berno | 05-03-09 | 11:49

Tja, wat lullen die knuffelaars nou? God heeft het nu eenmaal zo geschapen (beetje haastig weliswaar) dat de natuur zo ondoorgrondelijk in mekaar zit.
De leeuw is door God gered middels de ark van Noach. En wat betreft het nijlpaard weet ik dat zo net nog niet; die kan immers onder water zwemmen.
Helaas is het Sprookjesboek niet helemaal duidelijk hierover.

JanRap | 05-03-09 | 11:48

@omwenteling | 05-03-09 | 11:44 :

De reden dat ik de vergelijking maakte is vanuit het axioma dat links=naïef. Het omgekeerde hoeft inderdaad niet (persé) te gelden.

Volgens de logica geldt echter wel: niet naïef = niet links, en dat zie ik telkens weer bevestigd.

Balsaq | 05-03-09 | 11:46

natuur is niet liev

websenior | 05-03-09 | 11:45

JanRap | 05-03-09 | 11:32
Aangeleerd gedrag wordt niet via de genen doorgegeven.

1sokkie | 05-03-09 | 11:45

@bijtieakumaai | 05-03-09 | 11:29

Het Jeugdjournaal kent een paar stokpaardjes:

- Afbrekende ijsbergen
- Uitstervende walvissen
- Lieve asielzoekers
- Demonstrerende k-Kinderen met een *proest* mening

Resultaat: labiele kindertjes..... (de drop-outs van morgen zeg maar)

FreshClash | 05-03-09 | 11:44

Balsaq Dit heeft niks met links of rechts te maken. Het lijkt erop dat mensen iedere idiote actie of misstand aangrijpen om links dit links dat te gaan roepen. Alles wat fout is is links en alles wat goed is is rechts... Totale dooddoener van iedere discussie aangezien de linksmensen precies het omgekeerde zeggen. Feitelijk zijn dit gewoon een aantal totaal wereldvreemde malloten die vinden dat leeuwen vegetarisch moeten worden en fotografen natuurbeschermers.

omwenteling | 05-03-09 | 11:44

De natuur is toch een mooi schilderijtje of plaatje wat je aan de muur hangt....
Nou, 'k vind meneer leeuw ook heeel gemeen.... *wtf*

Stroopdoos | 05-03-09 | 11:43

Natuur is soms hard... Maar mensen zijn harder.

atreidez | 05-03-09 | 11:43

Wat een ontzettend stelletje zielige lutsers daar bij het WNF. Zelfs de redactie spoort niet. Het ene beest dat de ander opvreet is de natuur. Dat clubje in een fantasiewereld levende neanderthalers is dol op de natuur maar kan er vervolgens niet mee leven. Ens als je denkt dat je nog niet genoeg idiotie hebt gehad komt er een christenfundamentalist in ganzenpas aan die met de bijbel zwaait en claimt dat de mens volgens de bijbel moet ingrijpen. Tijger vreet nijlpaard, tijger vreet alles wat vlees is als hij honger heeft. Dat is natuur. En ik ga straks lekker in Suriname kippen en eenden slachten. Gewoon omdat het natuur is, omdat het kan, en omdat het lekker smaakt in masala met adjoema erbij en omdat het in mijn bijbel (kookboek) staat.

IndeSaharah | 05-03-09 | 11:43

Hoax! Kijk maar naar Madagascar , het zit heel anders in elkaar.
*Zucht*

Jackanders | 05-03-09 | 11:42

Welkom in de echte wereld, stelletje stakkers.

Charles de Batz | 05-03-09 | 11:42

Dat die leeuwen daar nog aan toe komen. Die moeten toch elke twee minuten neuqen?

Don Sputare | 05-03-09 | 11:41

Een van die mafketels brengt genesis ter sprake. Ongelofelijk, wat een bullshit argument over het 'rentmeesterschap van de mens'. Leeuwen die dieren eten hoort bij de natuur. De natuur kan mooi zijn, maar ook verschrikkelijk. Twee kanten die bij elkaar horen. Is een nijlpaard meer dan een leeuw? Wil je die zielige leeuw een mals stukje nijlpaard ontzeggen? Nijlpaarden kunnen trouwens ook heel gevaarlijk zijn.

KapiteinClaus | 05-03-09 | 11:40

Haha, wat een ongelofelijke lutsers! Ze willen natuurlijk graag in de illusie leven dat de natuur altijd lief is, terwijl die in werkelijkheid hard en genadeloos is. Ik kan dat wel waarderen. Maar deze zogenaamde natuurliefhebbers willen de natuur niet zien voor wat het is.

En lol @ die reacties:
"Ik ben daarom van mening dat de fotograaf de bloeddorstige leeuwen had moeten wegjagen"

Ja hoor, ik wil hem er zelf wel eens tussen zien springen...

En zijn dit niet dezelfde types die erover klagen, dat de mens zich nooit aanpast aan de natuur, maar dat ze de natuur aanpassen aan de mens? Normaal doen ze daar dikke boehoe over, maar nu het ze even niet uitkomt doen ze er net zo goed aan mee.

Fulgrim | 05-03-09 | 11:40

@ snokkertje | 05-03-09 | 11:34

Al die leeuwenknuffelaarsgewoon in een reservaat zetten onder het motto "opgeruimd staat netjes" en niet meer aankomen. Niet vergeten die leeuwen erbij te zetten natuurlijk. Anders kunnen ze niet knuffelen...

Meautie | 05-03-09 | 11:40

Dierenterroristen, natuurfascisten en gelijkaardige wauzen zijn trouwens he-le-maal van hun potje gerukt. De natuur is gewoon vrij relaxerend de natuur aan het wezen, want zo is de natuur, geen pretenties altijd zichzelf, dat maakt de natuur zo'n fijne gozert, komt een pluisbeestnazi even de boel verneuken door wat dieren uit de natuur te halen. Die zouden er namelijk niet thuis horen. DWDD toonde gisteren hoe een verschrikkelijke dwaas padden dood reed onder het mom van 'ik hou zo veel van de natuur'. Afvoeren die gasten.

J.N. de Kabelpen | 05-03-09 | 11:40

huilie huilie doen... ze denken zeker dat dieren zo de koelschappen bij de albert heijn in lopen...-1

hollebollegijs20 | 05-03-09 | 11:38

Ben ooit eens geschokt door een arend die een stokstaartje doodmaakte? Ben nog steeds getraumatiseerd.

Het_leuke_zuiden | 05-03-09 | 11:38

Wat een sukkels, alsof het vlees in de natuur net zo vredig naast elkaar ligt als in de supermarkt.

..zapper | 05-03-09 | 11:37

Tja, links hè;

Ons naïve model is dat alles harmonisch, maakbaar en mooi is, en als de werkelijkheid niet klopt met het model, dan moet de werkelijkheid maar op de schop!

Typisch...

Balsaq | 05-03-09 | 11:36

Heb net het vervolgfilmpje even gekeken.

Het lijkt erop dat die leeuw heel slim de ruggegraat van de hippo heeft opgezocht en hem zodanig verlamd heeft dat het een kwestie van tijd is voordat 'ie 6 maanden te eten heeft.

Slimme leeuw +1
Survival of the fittest +1

Napeauleon | 05-03-09 | 11:35

Benman | 05-03-09 | 11:33 Zoals ik al eerder zei: gewoon natuurlijke selectie van het WWF-ledenbestand. Góed, zo'n opschoonactie. Zou men met de Tweede Kamer ook eens moeten doen.

snokkertje | 05-03-09 | 11:34

hier moet ik geweaun keihard om lachen

quackel | 05-03-09 | 11:34

Zielug hoor, die Pandalezers die hun abbo beëindigen.

Benman | 05-03-09 | 11:33

Ik kan me een aantal jaar geleden ook nog herinneren dat het WNF in actie kwam voor een bepaalde wilde hondachtige in Afrika die hun prooi levend verslonden en ze dus niet eerst netjes de strot doorbeten. Toen kwamen er ook al van dit soort door emotiegedreven reacties binnen die elk raakvlak met de realiteit verloren hadden. Veel lezers eisten zelfs een stopzetting van de actie om deze bedreigde wilde honden te redden. De natuur is ontzettend leuk, zolang het maar pluizig, knuffelig en liefdevol is. Het liefst ziet men een stel hippieleeuwen die uit sterke overtuiging vegetarisch zijn geworden.

Von Flokkenstoffen | 05-03-09 | 11:33

Aj Loeki de leeuw, Alex ( leeuw uit Madagaskar ) en matties vallen Moomin hippos aan.

Getinte | 05-03-09 | 11:33

Ach, het leeuwendeel van de leden zal wel lid blijven van Panda. (Panda's zijn domme anti-neukbeesten trouwens natuurliefhebberts)

Bier-Sexueel | 05-03-09 | 11:33

Utopie van de WTF donateurs.... de vegetarische leeuw.

stinkytom | 05-03-09 | 11:32

WNF donateurs zien lieve pluizige welpjes die buitelend met elkaar spelen veel liever verhongeren natuurlijk.
Nijlpaarden horen overigens vreselijk agressief te zijn, als ie dus verliest van een stelletje leeuwen was ie ziek, zwak en misselijk. Misschien wel door een besmettelijke ziekte die, als de leeuwen hem niet hadden gedood, de hele kudde had uitgeroeid.

veppie | 05-03-09 | 11:32

@raket | 05-03-09 | 11:22
Wie niet sterk is, moet slim zijn , zie www.youtube.com/watch?v=F7SLYzKCbqQ
Ik heb jaren in Johannesburg gewoond en heb mijzelf door observatie een bokito-mijdend gedrag aangeleerd. Dit heb ik imiddels (volgens Darwin) reeds aan mijn nageslacht doorgegeven.

JanRap | 05-03-09 | 11:32

Die mensen hebben volkomen gelijk..... zo'n leeuw kan toch ook gewoon groenten eten.... of een vegaburger.

OneandOnly | 05-03-09 | 11:32

En zouden ze daar bij het WNF eindelijk eens op willen houden met het tot op het merg uitmelken van die vervelende Queen-deuntjes? Hoelang moet ik die zeikstem van Mercury nog aanhoren in die kleffe filmpjes en op IEDERE zender, dag in dag uit?

kwetal | 05-03-09 | 11:31


De wereld is vaak anders dan het jeugdjournaal.

bijtieakumaai | 05-03-09 | 11:29

is dat die leeuw van Sigfried en Roy?

man on the run | 05-03-09 | 11:29

Hahaha, enerzijds noemen zij zichzelf zeker 'natuurliefhebbers' (want zij geven het WNF immers geld) maar anderzijds zijn ze tegen de natuur??? Wat een lutsers zeg!
(En die opmerking over het gristelijk rentmeesterschap is helemaal hilarisch! ROFLOL)

Pokkel | 05-03-09 | 11:29

Wie sprak nu de woorden 'in principe zijn alle dieren klootzakken'? Teeuwen? Wie het ook was, hij raakte de kern. Veel zogenaamde dierenliefhebbers en gelijksoortige droplollies zijn nog in staat om een mierenkolonie in hun keukenkastje te humaniseren. Me-golen.

J.N. de Kabelpen | 05-03-09 | 11:28

Natuurliefhebber = Liefhebber van het vangen/eten/verscheuren van nijlpaarden door leeuwen. Ergo: als je daar niet van houdt, moet je je lidmaatschap van WWF opzeggen. Hetgeen geschiedde. Een soort Darwinistische selectie van het WWF ledenbestand.

Dus wat is nou eigenlijk de toegevoegde waarde van dit topic, behalve WWF-bashen? Ik doneer ook. En wil méér van deze foto's.

snokkertje | 05-03-09 | 11:27

J.N. de Kabelpen | 05-03-09 | 11:20

Lol, feitelijk moet je alle leeuwen op vegetarisch dieet zetten uit 'rentmeesterschap'. jezus christus, wat zijn die genesis mensen toch een mongeaulen.

disclaimer | 05-03-09 | 11:27

Die leeuwen moeten toch ook eten? Al dat gezeur van die geitenwollen sokken...

Meautie | 05-03-09 | 11:27

Vlgs laatste peilingen kan de partij van de dieren in de rotterdamse gemeenteraad op 1 zetel rekenen... omg, wtf...
De mensen die hier op stemmen kennen dieren uit tekenfilms en van de knuffels in hun bed. Maar snappen helemaal niets van hoe de natuur werkt.

Robert Irving III | 05-03-09 | 11:26

@mezelf 05-03-09 | 11:25
grossier = grossierT

Dick Luyenlomp | 05-03-09 | 11:26

Sjezus wat een lutsers, ben je lid van een natuurorganisatie maar als de natuur niet meer lievv doet word je boos.

Bier-Sexueel | 05-03-09 | 11:26

Voor de geïnteresseerden; dat gedrag van de brievenschrijvers is het gevolg van het fenomeen dat ' disneyfying nature' heet.

Fleauxe | 05-03-09 | 11:26

Die WNF-leden denken natuurlijk dat leeuwen van pluche zijn en dat de leeuwen in de natuur iedere avond een lapje vlees krijgen van een neger met een Landrover. Want zo is dat in de dierentuin/ Beekse Bergen ook.
Dat krijg je als je als organisatie al jaren grossier in beelden van jonge panda's leeuwen, tijgers en zeehonden. Mensen vergeten hoe wreed de natuur is/ kan zijn.

Dick Luyenlomp | 05-03-09 | 11:25

Als bij de betreffende briefschrijvers een willekeurig insect in hun eigen achtertuin wordt verscheurd door een spin, of een legertje mieren. Grijpen die sufkutten dan ook kei- en keihard in?

Isser | 05-03-09 | 11:25

Wat een openbaring! ik was er echt van overtuigd dat die leeuwen tweemaal daags werden bezocht door een man in een WWF uniform met een kruiwagen vol Greenfield-steaks van de locale Appie.
Maar nee, niets is minder waar: deze grote poezen blijken opeens roofdieren die zelf hun prooi in steaks laten veranderen.
Ongelofelijk! Wie had dat gedacht?

RockBock | 05-03-09 | 11:24

Wat doet die nijlpaard daar dan ook? Een nijlpaard op het droge is als het gristelijke bijbelclubje loslaten in de Bijlmer na 12 uur.

d3lph | 05-03-09 | 11:24

Als leeuwen niet eten sterven ze, gek genoeg, een gruwelijke hongerdood. Dus DAT is wat die dierenliefhebbers willen. Met zulke vrienden heb je geen vijanden meer nodig.

John McClane | 05-03-09 | 11:24

het blijven mensen hè..... zucht!

ley007 | 05-03-09 | 11:24

Zoals Ted Nugent al wist: Mother Nature is a bitch!

godsammekrake | 05-03-09 | 11:24

Snack attack tijd! Ik denk dat ik straks een halve kip als lunch neem.
Altijd als ik iemand zie eten krijg ik zelf ook trek.

Beëlzebul | 05-03-09 | 11:23

Ze zijn er nog. (zucht)
Je zou denken dat deze mensen net zo snel uitsterven als onhandige nijlpaarden.

Zeau-steoer | 05-03-09 | 11:23

Boer Harm uut Twente | 05-03-09 | 11:20
en hamburgers komen uit hambrugië!

DenLangel*l | 05-03-09 | 11:22

Darwin aan het werk, nijlpaard is een sukkel.
JanRap | 05-03-09 | 11:20
en op een avond liep je twee bokito's tegen het lijf

@raket | 05-03-09 | 11:22

Het si eigenlijk te triest voor woorden dat de Thiemisten in dit land zo ver verwijderd zijn van de natuur dat ze de brute schoonheid van een dergelijke foto niet meer kunnen zien. De vertrutting van dit soort verloren zielen doet mij persoonlijk dan ook meer pijn in het hart dan de dood van een nijlpaard.

camiziodeltoro | 05-03-09 | 11:22

Lieve Leeuw, je moet niet zo gemeen doen tegen meneer Nijlpaard. Waarom niet gewoon vriendjes worden?
Mvg. Peter van Dansen, 37 jaar.

Fleauxe | 05-03-09 | 11:21

heerlijk hoe die wereldvreemde hippies denken dat roofdieren gezamelijk met hun hippovriendjes blaadjes eten.

DenLangel*l | 05-03-09 | 11:21

Daar heeft die leeuw nog een partijtje worstelen voor nodig om door de huid van nijlpaard te komen... Waarschijnlijk voelde hij niet veel....

Leaque of Morons | 05-03-09 | 11:21

Mijn vermoeden over het gemiddelde intelligentieniveau van een WNF-donateur wordt hier wel bevestigd.
Ik denk dat mevrouw Thieme hier wel kamervragen over gaat stellen. Zij zal gaan voorstellen om de ontwikkelingshulp aan Tanzania op te schorten, totdat zij deze verschrikkelijke misstanden in de natuur hebben aangepakt.

Officer Barbrady | 05-03-09 | 11:21

Whahahaha. Zelfs een idioot die het gristelijk rentmeesterschap aanhaalt. Even kijken hoe zijn rentmeesterschap uitpakt als meneer ergens op een savanne wordt gedropt.

J.N. de Kabelpen | 05-03-09 | 11:20

Darwin aan het werk, nijlpaard is een sukkel.

JanRap | 05-03-09 | 11:20

ROFLOL!
Wat een idioten!
En de melk komt uit de melkfabriek en het biefstukje dat je gisteravond at groeide aan de biefstukboom!
En Grizzlyberen kun je knuffelen!

Boer Harm uut Twente | 05-03-09 | 11:20

Schuld van de hulpverleners! Claimen bij Matje in dwdd!

dapperder dodo | 05-03-09 | 11:20

het maakt wat in me los... en nu terug de urban jungle in

@raket | 05-03-09 | 11:18

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl