
Zo, we hebben
Laat me niet alleen, het Boekenweekessay van Renate Dorrestein eindelijk uit. Was nogal langzaam geschreven dat epistel, vandaar. Boekje kost 2,50, en dan heb je ook niks. Dorrestein betoogt dat bejaarden gewoon bejaard moeten doen, en niet amechtig moeten aanklampen bij de jeugd. Niet snowboarden en nordic walken, maar eendjes voeren en biljarten dus. Duh. Nu zult u als reaguurder zeggen: Ho stijlloze redactie, wat de !@#$%^fuck moeten wij op zondag met een topic over bejaarden én boeken op GS. Doe es TIETEN! (Wordt aan gewerkt - red.) Welnu, waarde commenters, mevrouw Dorrestein (
fotoo) heeft zich voor deze essayistische mijmeringen mede laten
inspireren door uw reaguursels. En dan die onder
dit topic van Hoxha in het bijzonder. Proficiat, reaguurder. Uw comments schoppen het zelfs tot essay! Hieronder het bewuste fragment.
fragment Boekenweekessay
Of neem GeenStijl.nl, de zelfverklaarde shockblog van (naar eveneens eigen zeggen) hoogopgeleide twintigers en dertigers. Onder de posting 'Intense overlast door trage rimpelratten' vangt een geanimeerd potje schelden aan. 'Het blijft maar aanmodderen met die bejaarden. Als ze niet doodvallen, of aan algemene straatvervuiling doen, zijn we wel traag' 'Bejaarden... voordringen in de rij, de boel ophouden in de supermarkt, zeuren, zeiken en mauwen vanachter de geraniums over de herrie van buitenspelende kids, 65 rijden op de snelweg, drammen over vanalles en nog wat. Terreur is het, die grijze golf.' 'Preventief ruimen! Ideaal! Gewoon iedereen vanaf zijn vijfenzestigste neqschot' 'En ze stinken ook nog eens.Ff aan de waslijn hangen en uitwaaien die hap.' 'Ik zeg preventief ruimen vanaf het 60ste jaar voorkomt een hoop ellende,' 'Ophokplicht?' 'Aansteker onder die vellenreet houden, wil best vlotten dan hoor' 'Verplicht de pil van Drion.' 'Wanneer word je zestig, ik zal de vergasser alvast bellen voor je.'
Nu valt er van GeenStijl.nl natuurlijk geen goede smaak te verwachten, maar juist vanwege het ontbreken van iedere politieke correctheid wordt dit weblog wel algemeen beschouwd als een vertolker van onderbuikgevoelens in de samenleving.
'Oud' lijkt kortom hoofdzakelijk negatieve connotaties te hebben.
Goh. Hoe zou dat nou komen?
Hierdoor? (Pas op. Bijna dode mensen alert!)
Reaguursels
InloggenDe goeie bejaarden gaan het eerste dood. Ik had twee oma's. Een zeikoma en een hele lieve oma. Drie keer raden wie er al dood is. :(
Wacht maar lutsers, jullie worden ooit ook 60. Eens kijken of je het dan nog zo leuk vindt dat de vergasservice voor jou op de stoep staat...
kinderen, jullie hebben gelijk, ik denk precies hetzelfde over mensen die nog ouder zijn dan ik. Maar wanneer beginnen jullie eens met de uitvoering van al jullie EindOplossingen? Tot nu toe zitten jullie alleen maar als oude lullen te kankeren achter je toetsenbord.
Onder het motto "van oude menschen en dingen die voorbijgaan": Doei Renate
gossie.... Renate dorrestein leest Klaboesterbeer! Ik is geciteerd in een heus essay! Kan dat zomaar? En zou ik nu 'citaatrechten' moeten claimen ofzo?
Maarre renate... kennelijk heeft nog nooit iemand dit tegen je gezegd, dus doet ik ut maar... je moet niet alles altijd even serieus nemen hoor... krijg je een heel oude sjagerijnige rimpelharses van...
mammaaaaahhh!! zombieeeeesss!!!
Ah. toch nog tieten!
www.nnbh.com/base/04/images/9041703004...
Oei dat hoofd...
waar blijven die tieten?
Jedebielebroertje 16-03-08 @ 17:37
Wil je echt weten waar die tieten zijn gebleven? Ik zou ze toch echt laten zitten waar ze zijn hoor.
Zei ik zitten? Moet wel Hangen met een Hoofdletter zijn.
En als je toch eigenwijs bent... zeg niet dat je niet gewaarschuwd was...
ah verdomme, wilde ik bijkans gaan slapen klik ik op de link en zie ik in ene gerimpeld en verschrompeld vleesch van ene ouden haringzuurkut.
Sterf vieze oude hoer met je rimpelkut.
Dit kan niet hoor GS, na tienen geen bejaarden meer linken!
Hoogopgelijt???? Ik ben echt niet verder dan LTS electro gekomen hoor....
Nou ik hou van bejaarden! Mijn leukste zomerbaan was dan ook werken in een verzorgingstehuis. Ik heb zoveel bewondering voor hun kracht(terwijl ze heel fragiel zijn) en hun wijsheid...
Leuk vulsel van die vrouw,: kun je zelf niets bedenken ofzo, bejaarde??
Verschrikkelijke mensen. Wel liev hoor, maar zoooooo irritant. Dit is het kogelvrije vest van policor NL; cultureel NL. Onaantastbare cultuurdragers die policor zijn totdat hun graf wordt geruimd en geen dag eerder.
Waar blijven die tieten nou?
Kudt-beiaarden, ik haat ze ook. Altijd maar in het verleden kijken en alles vergelijken met hoe het vroeger was. Fuck them! Rusthuizen letterlijk rusthuizen laten zijn, flink wat oxazepam voeren en vanzelf om laten vallen. Opgeruimd staat netjes.
.
Ik ga nog even verder:
Alle vrijheid afnemen. Geen rollators, geen scooters, GEEN RIJBEWIJS, geen winterjas (model peperbus) meer, geen wandelstokken, geen paraplu's. Gewoon wegrotten voor de geraniums. Net als vroeger.
.
Getekend,
Fergus Fromwalking
Renate "neuk mijn lijk" Dorrestijn...
Moeder van Hans Dorrestein?
@van frikschoten> ik ben anders nog best jong en vitaal van geest hoor apie.
Gezien de reactie op Geenstijl lijkt mij de zin:
" 'Oud' lijkt kortom hoofdzakelijk negatieve connotaties te hebben."
een beetje een understatement.
Dorrestein? Was die al niet eens begraven?
Dorrestein - what's in a name...
heeey kudtdorrestein
moet je De Avonden van Gerard Reve eens nalezen op oude mensen topic.
geheel in lijn met GS!
en Reve kon wel schrijven, graftak!
-weggejorist-
@Lizzard 16-03-08 @ 19:08
yep:
www.devir.com.br/rpg/imagens/eirpg/vid...
en zeer ontopic hoor.
-weggejorist-
@Boze Buur 16-03-08 @ 19:03,
een doorgeslagen Candida infectie wil ook nog wel eens helpen.
"De evolutie heeft bejaarden gecreeerd om op de kleinkinderen te passen, niet om eisen te hebben of zo lekker aktief te doen."
Willem van Ockham 16-03-08 @ 17:27
Evolutie heeft bejaarden niet ´gecreëerd', omdat deze al voorbij het punt zijn dat ze kunnen voorplanten. Hier heeft evolutie dus geen invloed meer op.
En trouwens.. Ouderdom is niet normaal, het is de ergste ziekte die er is. Ik wil later minstens 300 jaar biologisch 20 blijven. Go Aubrey de Grey!
Heerlijke film Lizz
vander F 16-03-08 @ 18:32
Kwestie van `t luier verschonen een keertje overslaan.
Molukkers komen dan ook goed terecht na de dood.... Hidup yang indah
www.youtube.com/watch?v=UhP--GEAnHw
Elisabeth2 16-03-08 @ 18:44
Dat is gemeen!
-weggejorist-
@Lizzard 16-03-08 @ 18:54,
in het boek 21, kristal in je handpalm wordt zwart, exit, recycle, Soylent Green.
Weet je wat ook zo errug is? Babies! Kan GS daar niet eens wat over zeggen zodat er ook voor volgend jaar weer een boekenweekessayonderwerp is? En doe dan ook gelijk eens wat doen aan kleuters, basisschoolkinderen, pubers, zeurende starters op de woningmarkt, dertigers en veertigers met een uitkering en vijftigers met te veel vrije tijd. Word ik allemaal kutjedol van. Beter nog: doe maar geen stukkie schrijven, doe maar gelijk allemaal een neqschot.
-weggejorist-
@Lizzard 16-03-08 @ 18:47
Ja, laten we een voorbeeld nemen aan Molukkers... pfff
-weggejorist-
Hobbykip 16-03-08 @ 18:51
Als ik zo'n kleinkind had zou ik hem persoonlijk in de vijver, van de uiteraard zeer riante tuin bij het enorme huis dat van alle gemakken voorzien is, kopje onderhouden.
Wat nou 60, 21!
nl.wikipedia.org/wiki/Logan's_Run
@Elisabeth2 16-03-08 @ 18:44
Bent u soms de oma van G-unit ??
Oeps, eerst even omkleden:
www.youtube.com/watch?v=i-Oi8WnVELo&am...
Ouderdom moet een betaald recht worden.
alles boven de 70 zal uit een economisch standpunt gezien geruimd moeten worden
-weggejorist-
Kom, laat ik me daar ook eens een oud wijf oplaten...
www.youtube.com/watch?v=kFRuLFR91e4
Mooie hoed!
Onze wraak is zoet. Iedere jongere van nu die zich niet bijtijds opknoopt, wordt ook oud.
@Hobbykip @18:25
Ik denk het. Iets waar zij kritiek op heeft, zal zij meelezen.
En - uiteraard- geyl om te reageren.
Wellicht heeft ze geregistreerd om ons een lesje te leren.
Dorrestein lijkt zo weggelopen te zijn uit 't werk van Bukowski.
graphics8.nytimes.com/images/2006/06/1...
-weggejorist-
reaguurders ik trek weer een potje bier open. Als guusje nadorst het goede voorbeeld had gegeven, zou ik nooit de vernieling in gaan.
Mulimans 16-03-08 @ 18:30
.
Rechtse niet-intelectuelen kunnen er in elk geval niet tegen dat een web-topic eens /niet/ over maatschappelijke polarisatie gaat, en doen vervolgens hun uiterste best om iedere discussie die kant op te sturen. Dat lijkt me dan weer duidelijk.
-weggejorist-
*is ineens geinteresseert in BoBu's opnat-techniek*
Als die linkse zogenaamde intellectuelen nu eens wat vaker naar hun onderbuik luisterden zou de kwaliteit van hun werk niet alleen zienderogen vooruitgaan, maar zouden ze zich ook een stuk minder schuldig hoeven maken aan polarisatie binnen de samenleving.
Boze Buur 16-03-08 @ 18:14
.
Heb jij ook bejaarden moeten wassen in je studententijd, BoBu ?
En als je dan toch gaat... neem een pakje sigaretten mee... ne me quitte pas...
www.youtube.com/watch?v=uEAGoLHMMoA&am...
Volgend jaar lezen we hier de Memoires van Allah Veugelaer...
@~Kwijlkomkommer~ 16-03-08 @ 18:21
Zou ze weer mee kijken... denk je ?
@ Dorrestein;
Het niveau wat u schetst is GeenStijl al ver ontstegen. Als u de moeite neemt,
zijn de discussies boeiend. Het citeren van de geestelijk minder bedeelden
op dit forum is goedkoop., zij zijn overal te vinden.
Voor de rest komt u arrogant en narcistisch over...
Mijne Augen!
blikjegrolsch 16-03-08 @ 18:07
Joost Zwagerman is al z'n hele leven 47
@ethan_joy 16-03-08 @ 18:12
Wat tobi zegt idd...... *theezakjes zoeken gaat*
-weggejorist-
@ Jedebielebroertje @ 17:37
Op een bejaardentopic over tieten beginnen is vragen om moeilijkheden
Aangezien de kans groot is dat Renate meeleest vandaag, maak ik mijn grap over haar ouwe plasser maar niet. Het is voor Renate niet leuk om te lezen als zo`n hoogopgeleide *kuch* begint over 'hoe je een bejaarde vrouw lekker nat krijgt'.
doe mij dat tieten topic maar
Alle GS reaguurders blijven natuurlijk eeuwig jong, zolang ze ingelogd zijn althans.
Da's een grapje toch? Dat kan onmogelijk Renate Dorrestein zijn. Da's zo'n totempaal-ding, of niet? Ben bij oude mensen thuis die precies zo'n ding hebben.
@ Boze Buur 18:03
Als ze familie is, is ze zijn moeder.
Zou er ook een soort bejaarde schrijvers-matras bestaan? Ik kan me best voorstellen dat Renate Dorrestein af en toe hevig sopt op een dronken HAFMO, en dat Connie Palmen, die houdt wel van een dor blaadje, een lekker wil rampetampen met Harry Mulisch, die is tenslotte gek op pijpen, of gewoon lekker achterop de hometrainer van Jan Blokker.
Ja, kun je wel zeiken, maar literaire bejaarden zijn ook mensen hoor! Zij het vies, lelijk en beeldvervuilend, dat dan weer wel.
A propos, hoe oud is Joost Zwagerman eigenlijk?
@ Mr. C. Delicti 16-03-08 : 17:59
Bedoel je ouderdomsmoeheid?
-weggejorist-
Prachtige foto van Renatalda Dorrado.. deze oude dame was voor en tijdens het maffiaregime van Battista Cuba's beroemdste danseres en call-girl.. zelfs als negentigjarige heeft deze vrouw nog allure!
Voor de rest: ook oudjes zijn liev! alleen moeten ze zich eens wat wulpser kleden in dit landje... weg met het Grijs en weg met Grijs I
Is Renate familie of misschien de ex van Hans?
Moet ik wel even weten alvorens ik mijn lollige comment maak.
JEEEEEEEEEEZUS!
Wat is die Renate Dorrestein een oud lijk zeg!
Manmanman, en ik dacht dat hans van Mierlo oud was! Godsamme zeg, als je er een lul aan zet wordt het Jan Blokker, eerlijk waar. Renate Dorrestein: een betere incontinentieluier bestaat er niet.
Dorrestein lijdt al 17 jaar aan Myalgische Encefalomyelitis. Moet ik nog meer zeggen?
AAAAAHHHH ik ben blind!!
Prachtig die zure commentaren over bejaarden. Maak eerst je eigen pa en ma eens af en zet in je eigen testament dat jezelf op je 60ste ge-euthaniseerd wil worden door je eigen kind(eren). Jaloers op die ouwe rijke bejaarden met hun luizenleventje, elke dag uitslapen een beetje kankeren op de jeugd en het literazuuronderwijs. Bij de weg, een prachtige rimpelfoto, het zal je oma maar wezen!, beter dan al die grijze mussen in het winkelcentrum tijdens de winkelspits.
Je moet niet alles geloven wat je leest oma!
Luv joe!
Ik heb helemaal niks tegen oue mensen. Alleen maar tegen babyboomers.
Dat ze voordringen is inderdaad fucking irritant, zij hebben nou net wel tijd, waarom moeten ze die van de jeugd afpakken, juist, uit wraak! Omdat ze jaloers en arrogant zijn. Maar dat is nou net het fijne. Ik verheug me er op om bejaard te worden en me dan zo te gedragen. Heerlijk.
Mag wel even een sterkere disclaimer bij die ranzige foto.
2 girls one cup is er nix bij.
@Maaier 16-03-08 @ 17:28
Ben ik het voor deze keer helemaal met je eens.
Zonder domme zuurpruimen zou dit een echt kwaliteitsblog zijn. Zoals het zelfverklaarde kwaliteitsmedium NRC, maar dan onder de blogs. Nu is het een beetje Volkskranterig met een Televaagsaus.
Bejaarden in NL worden helemaal niet jeugdig oud. Worden zelfs afschuwelijk truttig oud. We hebben de grootste rollatordichtheid van de hele wereld, om van die ku*electrokarretjes maar te zwijgen. Het kan toch niet zo zijn dat die allemaal noodzakelijk zijn. Bij de minste klachten hup zo'n ding claimen. In andere landen worden de oudjes stijlvol oud, met een houten wandelstok.
Bernlef is anders best wel leuk hoor! Kan die man ook niks aan doen dat ie de 70 is gepasseerd; gaat vanzelf. Hij gedraagt zich in ieder geval niet als een bejaajde.
Het is weer superjan voor en superjan na...
* zich plotseling realiseert dat Renate ook een mening had over Boer zoekt Vrouw *
waar blijven die tieten?
Wat een stoephoerrr om niet uit mijn bloemrijke oeuvre van grafdichten te citeren....
@ VanFrikschoten 16-03-08 @ 17:34
Wil je wel eens ophouden met mijn eenden... viezerik.
Inderdaad, Dorrestein kan beter stoppen met schrijven en gaan biljarten.
Dat laatste zal ze ook wel niet kunnen, maar daar heeft niemand last van.
Ik vraag me stiekem af of Joris soms een bot heeft draaien die constant op 'geenstijl' loopt te goegelen.
@ Neon 16-03-08 @ 17:27
Met Maarten de Boer naar het schijnt, maar die is dan ook iets belangrijks bij het behoud van Amsterdamse Monumenten... www.amsterdamsebinnenstad.nl/binnensta...
En nou nog even wat... ik heb net eenden gevoederd en de vogels waren maar wat blij met hun plak witbrood van de Aldi... Pe slot van rekening moeten ze binnenkort een ei gaan leggen...
Je wilt niet weten wat de er op ANBO-sinterklaasmiddaagjes door ANBO-regiobestuurders tegen de klinisch hersendood zijnde grijze massa wordt opgehitst over 'jongeren'.... Zat er een keer met m'n oma tussen... "I survived ANBO-Sinterklaas with the elderly"
Sjezus, je moet me niet kwalijk nemen maar mijn moeder zag er beter uit toen ze net dood was. Ja oke, die was jonger.
En ik ben normaal altijd tegen botox maar in dit geval helemaal niet. Kolere zeg.
Mijn oma kan ook helemaal niet snowboarden. Ik ook niet trouwens. Skien daarentagen...
@redactie
Stuur eens effe een Yoegoslavisch moordgezelsgapje op die Renate Rimpelkudt af!
Sommige mensen worden mooier op leeftijd, maar zelfs dat ontbreekt eraan bij haar. Je moet natuurlijk ook wel ergens een beginnetje hebben...
Kan die zure kudt niet zelf eensch preventief ten hemel varen?
Die foto van Dorrestein, die niet van Dorrestein was, of moet ik dat nog verraden, was trouwens hardstikke stijlloos gaaf ! Ja ! In welk Zuid-Amerikaans land pik je zoiets nog op - ik weet het niet ! Maar zelfs al is ze in de tachtig, dat neuk ik nog ! Echt waar ! Uitroepteken !
Ik zie trouwens in de biografie van die engerd dat ze al vroeg met de doelgroep bezig was, getuige de titel van het werkje dat ze in 1976 uit liet geven: "Voorleesboek voor planten".
@preston spears 16-03-08 @ 17:26
Nee! Ze zijn afhankelijk ....... dus ze moeten wel ;)
prima stukje. Dorresteijn vergeet echter dat velen hier alles vervelend vinden en alle frustratie van hun eigen kutleven op GS uiten.
Niemand komt aan mijn oma.
(Die Dorredinges trouwens... heeft die wel eens geneuqt? En zo ja: met WIE dan in godsnaam? )
De evolutie heeft bejaarden gecreeerd om op de kleinkinderen te passen, niet om eisen te hebben of zo lekker aktief te doen.
YIKES! Die foto had wel iets meer waarschuwing-vooraf mogen hebben!
bejaarden zijn liev.
Oud maar helemaal om vanwege die foto's hahaha
Leuk stukje..
leuk
REAGEER OOK