Amsterdam: statushouders krijgen woning-voorrang op NL'ers met medische problemen
Én op mensen met sociale problemen, maar dat paste niet in de kop. Kortom, kwetsbare medelanders worden achteraan de rij geparkeerd.
Amsterdam moest van de provincie voor 1 julo een tekort van 472 woningen voor statushouders weggewerkt hebben. Dat is niet gelukt, waardoor er nu 1800 woningen bedoeld voor 'kwetsbare mensen' zoals degenen met medische en/of sociale problemen genivelleerd worden. "Omdat er minder mensen uit de maatschappelijke opvang konden doorstromen naar een woning en omdat de provincie Noord-Holland een maatregel heeft aangekondigd vanwege het niet huisvesten van het afgesproken aantal statushouders. Sociaalmedisch urgenten krijgen hierdoor minder woningen toegewezen," aldus het collegebesluit.
In 176 gemeenten, waaronder Amsterdam, is voor statushouders "een urgentieregeling in de huisvestingsverordening opgenomen. Op dit moment worden in 174 van de 176 gemeenten met een urgentieregeling vergunninghouders aangemerkt als urgentiecategorie (...)". Ondertussen duurt het voor sommige mensen in het nabije Amstelveen bijna 22 jaar (!) om een sociale huurwoning toegewezen te krijgen. Nederland is niet vol, Nederland is druk!
Hier gaat #FVD over in debat, wij hebben al eerder moties ingediend om een einde te maken aan voorrang voor statushouders op sociale huurwoningen. Dit is niet uit te leggen, met een wachttijd van decennia voor een woning, ten koste van mensen met medische urgentie ook nog.
— Annabel Nanninga (@ANanninga) September 3, 2020
Reaguursels
Dit wil je ook lezen
Hier troep, daar troep, altijd en overal alleen maar troep in Amsterdam
En ook nog poep op de stoep
Oudere vrouw wandelt over straat in 020, krijgt bankstel op hoofd, politie vindt nader onderzoek niet nodig
Foto: (waarschijnlijk) niet het bankstel uit dit verhaal
Joodse school Cheider wéér dicht na 'onbekende dreiging'
FOTO (ANP): Hee kijk, een patroon
Zon gaat weer schijnen: fatbikes vanaf nu verboden in het Vondelpark
Nederland herovert Nederland op Nederland
Amsterdamse cruisegebied totaal onveilig, homo's steeds vaker bespuugd en mishandeld door groepjes jonge jongens
Vrij klassiek voorbeeld van een mannenprobleem dit
