D66 GESTOPT MET DEMOCRATISCHE IDEALEN

D66 heeft zijn idealen geëuthanaseerd. Bloemen kunnen naar Pechtold Penthouse, Scheveningen (wel even CC aan geschenkregister, red.). De uitvaart vindt plaats in besloten kring, maar u kunt gewoon naar binnen omdat er een touwtje door de brievenbus hangt.
De partij die is opgericht voor democratische vernieuwing vindt democratische vernieuwing vanaf nu 'best belangrijk'. Of, zoals partijkrant kritische waakhond van de democratie NRC Handelsblad het formuleert: "D66 verlegt koers en zet in op ‘haalbare’ kroonjuwelen". Haalbare kroonjuwelen. Als Bassie en Adriaan hadden ingezet op haalbare kroonjuwelen dan liep de baron nog steeds rond met dat ding van Willem II op zijn hoofd. Haalbare kroonjuwelen zijn plastic nepjuwelen van de Kruidvat, D66. "De partij wil ook nog altijd een bindend referendum, maar ziet dat referendum niet als „de oplossing voor alles”." Voor zover wij door de consultantstaal (pdf) heen hebben kunnen lezen is het nog erger: D66 vindt het referendum eigenlijk maar niks en is voor de vorm nog voor een totaal onhaalbaar afgekalfd prutsreferendum waar de politici-weten-het-beter-aanname vanaf spat.
Het idee van een referendum is JUIST dat burgers die in meerderheid A vinden maar met een coalitie van 75+1 zetels zitten opgescheept die voor B kiest, dat met een referendum kunnen terugdraaien. Dit idee gaat ervan uit dat die kiezers allemaal in applaus en gejuich uitbarsten bij alle geweldige ideeën die de coalitie Unilever nou weer bedacht heeft. Als je dit echt vindt, D66, dan haat je referenda.
En oh ja. Omdat NRC zo'n ontzettend objectieve krant is, is de redactie ongelooflijk benieuwd naar uw reactie op deze plannen. REAGUREN MAAR.
Social
Reaguursels
InloggenDe gekozen formateur vind ik wel een goed plan, maar dat moet niet in de plaats komen van de andere zaken, maar een extra zijn.
Ga maar na: bij de gemeenteraadsverkiezingen werd in diverse steden in NL de grootste partij uitgesloten van het vormen van een bestuur; meestal omdat een andere grote partij al meteen riep niet te willen samenwerken met Leefbaar Rotterdam, Lijst Smolders etc.
Ik heb me steeds afgevraagd: waarom pikt men dat?
Datzelfde gebeurt nl niet als een VVD of CDA de grootste partij wordt.
Ook op gemeentelijk niveau is er een formateur die coalitie-onderhandelingen leidt. Deze formateur vindt het dus wel prima dat grote partijen worden uitgesloten van bestuursdeelname en gaat braaf andere opties onderzoeken. En dat is iets wat ik niet begrijp, want het is nogal een zwaktebod en in mijn visie zet je jezelf als partij onmiddellijk buitenspel als je zoiets doet. Een beetje goede formateur zou dan zeggen tegen bijvoorbeeld een plaatselijke CDA, GL, D66: 'Luister, om recht te doen aan de verkiezingsuitslag is de grootste partij hier leidend. Prima als jullie niet meewerken, dan ga ik de andere partijen benaderen.'
Maar nee, de formateur lijkt dan braaf aan de leiband te lopen van de 'kartelpartijen' waardoor in een aantal gevallen de grootste partij niet kon gaan besturen. Die formateur is daar dus de oorzaak van. En wie bepaalt wie die formateur wordt? Kan een lokale partij bezwaar maken tegen de persoon van de formateur?
De gekozen formateur lijkt me dus nog niet zo'n slecht plan.
Arogander vind dat hij met zijn volgelingen alles kan roepen,niet verwonderlijk want als je in onze bananen republiek wegkomt met een penthouse is de sky de limit.
D66 RIP x 2.
Hey, Laser3.14, smile!
Je staat op Geenstijl!
Mooie tegel ook, niks meer aan toe te voegen.
(voor de non-hoofdstedelijken: Laser3.14 is een anonieme Am*damse graffitischrijver die al heel lang dit soort teksten op bouwschuttingen e.d. zet. Soms raak, soms mis maar altijd fris.)
Met een figuur als Rob Jetten haal je carrieregeile opportunisten binnen, dat is de corebusiness van D66, carrière en opportunisme.
Van Mierlo heeft eifgelijk helemaal NOOIT geleefd. Toen de oude man eindelijk in de regering kwam, had hij de kans zijn "idealen" (sic!) te verwezenlijken door minister van binnenlandse zaken te worden. Wat werd hij? Minister van buitenlandse zaken.
En al zou je niet drinken, de alcoholwalm van Connie P. maakt je continu lavenloos..... en lever biografiën op !
Geeb nood. Het nieuwe kroonjuweel dat wel makkelijk haalbaar is heet carrieremachine voor machtswellustelingen,
Van Mierlo wilde D66 opheffen. Eerst die idealen realiseren en dan heeft de partij geen bestaansrecht meer. Zo zag hij dat. Zijn eigen partij kwam daartegen in opstand. Dus D66 is nu een partij die zichzelf overleefd heeft. Ik denk dat van Mierlo wel zag aankomen dat D66 zich zou ontwikkelen tot een principeloze gecorrumpeerde establishmentpartij, en dat hij daarom een keer de stekker eruit wilde trekken. Maar dat laatste is dus niet gebeurd.
Wat is dit nou? 'weggejorist' ??? Dit zijn mijn woorden helemaal niet. Mijn eigen tekst is verdwenen!!! Hey GS, kun je hier iets aan doen ?
Benieuwd wat hier weggejorist is. Tip X 2
Het typische komma-gebruik maakt het wat lastig te begrijpen.
Zoals ik het lees moet het aantal nee-stemmers meer zijn dan de helft van de opkomst bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen.
Zeg dat de opkomst 80,035748% is.
Dan moet het aantal neestemmers bij elke referendum vóór de volgende verkiezingen 40,017874% van het aantal kiesgerechtigden zijn, plus 1.
Feitelijk kan dit, maar het is erg subjectief, foutgevoelig , weinig robuust en (imo) weinig enthousiast over een correctief referendum...
Het word pas leuk als de opkomst bij de verkiezingen 40% was
Als dan 21 % kiesgerechtigden Nee stemt maar 70% JA?
Vervang dat 'imo' eens door het prima bruikbare 'm.i.' asjeblieft.
Hier uit blijkt maar weer dat het een machtsgeil partijtje aan het worden is. Ipv keihard voor je idealen te staan pas je de idealen aan aan de politieke werkelijkheid omdat dat electoraal beter uit komt. Dit hele land gaat helemaal nergens heen.
Deze partij heft zichzelf pas op als ieder kamerlid zijn eigen penthouse cadeau heeft gekregen. Lokatie maakt niet uit als het maar langs de Nederlandsche kust is met zeezicht.
Hans van Mierlo draait zich niet om in zijn graf, maar spint met 66.000 toeren per seconde.
dat "nieuwe kiesstelsel" ben wel benieuwd hoe dat moet gaan uitzien.
zal wel iets in de trand van "niet elke stem is evenveel waard" zijn?
@isotope
Er zit waarschijnlijk een molest clausule in: door de EU opgelegde crises vallen niet onder de werking van het kiesstelsel; iedere als gevolg van een crisis genomen beleidsbeslissing is niet referendabel.
Dus minimaal 5,3 miljoen Nederlanders moeten tegenstemmen om een voorstel van tafel te vegen en zal daarna moeten afwachten hoe het voorstel aangepast wordt door het Kabinet. Immers met het correctief referendum zal alleen de vraag gesteld worden of men voor of tegen het voorstel is, maar je kan geen richting of alternatief meegeven. Na aanpassing een tweede keer over hetzelfde onderwerp een referendum houden, is zinloos. Opkomst zal een stuk lager zijn.
Hetzelfde jasje alleen nu met een onhaalbare opkomstdrempel?
Kan niet inloggen bij NRC. Maar anyway: waarom in hemelsnaam nog aandacht geven aan dit soort geneuzel. Ze hebben het referendum verraden en moeten het maar doen met kiezers die dat niet erg vinden dan.
Los van het feit dat D66 niet geloofwaardig meer is, snap ik de ophef over dit voorstel niet zo. Een CORRECTIEF referendum is nodig om het parlement terug te kunnen fluiten. Dat is gewenst als een onderwerp geen onderdeel is geweest van eerdere verkiezingsprogramma's, het volk inmiddels andere ideeën over een onderwerp heeft gekregen of vanwege coalitiepolitiek een minderheidsstandpunt van een partij dreigt te worden doorgedrukt. In alle gevallen kan met een drempel van de helft plus 1 een referendum prima correctief werken, dunkt me.
Sterker, ik zou niet weten welke argumenten er zijn om een significant lagere drempel te hanteren dan voor de laatste tweede kamer verkiezing.
Het probleem is dat men wil dat er bij een referendum net zoveel mensen komen stemmen (plus 1%) als bij de Tweede Kamerverkiezingen. Zo lees ik het althans.
"Dat is gewenst als een onderwerp geen onderdeel is geweest van eerdere verkiezingsprogramma's".
PROESTTTT... Wanneer was de laatste keer dat aan verkiezingsprogramma's gehouden werd?
D66 hef jezelf alsjeblieft op. Je bent een stoomtrein in een Maglev tijdperk. Leuk voor de nostalgie maar verder volledig overbodig.
Ik mis een link naar KeesV en Russische Josta.
Pechtold heeft het al jaren over een "pragmatische politiek". Klinkt intelligenter dan "meewaaien met alle winden". Inmiddels is hij sinds 2006 fractievoorzitter en zit er dus aanmerkelijk langer dan de president van Amerika. Die mag maar maximaal 8 jaar blijven zitten. Het zou daarom echt vernieuwend zijn als Pechtold plaats maakt voor een jonger iemand, maar wie zou dan de concurrentie met Klaver aan moeten gaan?
Dat wordt Jetten.
Kees krijgt het de komende tijd druk met gele pilletjes scoren.
Mijn idee hierover is dat D66 beter zijn naam kan veranderen in Spoetnik66. Dat heeft iets Russisch autocratisch, doet aan een lekker ijsje denken en staat ver af van de democratische idealen van waaruit de partij is opgericht.
Kroonjuwelen zoeken superstagiaires.
Ik heb zo genoeg van D66. O
Penthouse gaat kappen voor de volgende verkiezingen, wie zal hem opvolgen..... engnek Jetten, schuinsmarcheerder KeesV..... of nog een andere griezel, 1 ding weten we zeker hij of zij zal roomblank zijn
Leo Libido wordt genoemd.
Vergeet Ollongren niet.
Toppertje hoor, dus misschien schuift ze meteen door naar de EU.
D66 is vooral voor democratische vernieuwing als het ze goed uit komt.
Vrij naar Ghandi
"Wat vindt u van westerse democratie?"
-"Dat zou een geweldig idee zijn".
lol :)
d66.nl/standpunt-over/democratie-3/
Vrijheid van meningsuiting
Moderniseren Grondwet
Wijzigen van de grondwet (note: is dat niet hetzelfde?)
Hahahahah!
d66.nl/d66-stemt-wet-op-inlichtingen-...
dinsdag 14 februari 2017
D66 stemt tegen Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten
d66.nl/is-wiv-precies-en-waarom-is-d6...
woensdag 7 maart 2018
Wat is de wiv precies en waarom is D66 voorstander?
www.ad.nl/politiek/het-referendum-is-...
Het referendum is een verloren zaak
Er komt geen bindend referendum. Een Kamermeerderheid is tegen de grondwetswijziging waarmee burgers aangenomen wetsvoorstellen zouden kunnen blokkeren. Zelfs D66, de partij die al jaren hartstochtelijk pleit voor volksraadplegingen, zal tegenstemmen.
d66.nl/standpunt-over/referendum/
D66 is voorstander van een correctief, bindend referendum dat als noodrem een aanvulling kan zijn op de parlementaire democratie.
(ik verzin het niet hè, staat nu nog "live" op hun website.
www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
Hans Wansink 4 september 2017, 2:00
Pechtold kan de Grondwet wijzigen - hij mag deze kans niet laten lopen
Komt het er eindelijk van? Sinds de oprichting van D66 staat de gekozen burgemeester op de politieke agenda. Het begon bij Hans Gruijters en Hans van Mierlo. Inmiddels is D66-Kamerlid Gerard Schouw druk doende om de benoemde burgemeester uit de grondwet te krijgen. Een solide meerderheid van de bevolking is vanaf de jaren zeventig voorstander van het rechtstreeks kiezen van de burgemeester.
Nou....
Je zal toch op D-66 gestemd hebben zeg.....
minister van Binnenlandse Zaken, Kajsa Ollongren (D66),
Opdat wij niet vergeten...
Is er verder geen groene energie van af te tappen?
Van Kees zijn draaien?
Van van Mierlo zijn omdraaien?
Dit geldt voor de meeste politieke partijen. Ze zijn verworden tot belangenverenigingen van bepaalde (beroeps)groepen in de samenleving. Idealen of principes worden eenvoudigweg aan de laars gelapt om het kiezerspotentieel te vergroten. D66 is hiervan wel het meest schrijnende voorbeeld, die deden uit kortzichtig opportunisme zelfs afstand van het eigen kroonjuweel. Geen idee waar ze in politiek opzicht voor staan, ik heb wel een goed beeld voor wie ze staan.
De enige voor D66 haalbare kroonjuwelen hangen in de broek van Pechtold.
En die worden regelmatig afgestoft in zijn penthouse.
De onhaalbare kroonjuwelen worden thans ingevroren in een penthouse aan de Scheveningse boulevard, in een koelkast (tafelmodel) met zo'n vriesvakje bovenin. (merk: PMC, bj: 1966).
De partij is dood, het hart was onvindbaar. De familiekroonjuwelen vergeven. De ruggengraat bleek van rubber te zijn.
De lever en blaas verrot gedronken door teveel glazen, plassen en wassen.
Wat overblijft is lege, dode, stinkende kadaverpolitiek
Dus D66 pleit voor een bindend referendum. Puur democratisch. Waarin de meerderheid beslist. En dat is niet goed omdat?
Ah ja. Het schuurt omdat men zich er stiekem van bewust is dat men de minderheid is maar toch leidend wil zijn. Dat lukt dus niet. Hoezo anti-democratie. Hoezo fascisme.
Ja denk er maar goed overna. Een bindend correctief referendum is prima. Mits inderdaad de meerderheid.
En dat schijnen bepaalde kracht en minder te vinden.
Wat u zegt, en als dat niet kan de volgende bepaling toevoegen: Een referendum is alleen geldig indien gehouden op een dag waarop in Nederland een totale zonsverduistering te zien is.
Ik ben het met u eens dat het onwenselijk is indien een minderheid gaat bepalen wat er dient te gebeuren in weerwil van de meerderheid, wat kan gebeuren indien de uitslag van een correctief referendum ook gerespecteerd en uitgevoerd dient te worden indien slechts een minderheid van de kiesgerechtigden is komen opdagen. De methodiek die D66 nu echter hanteert in haar nieuwe voorstel/uitgangspunt voor een correctief referendum namelijk dat de opkomst ten minste gelijk dient te zijn aan de opkomst bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen +1 maakt het correctief referendum echter tot een wassen neus en lijkt mij nu ook weer niet de bedoeling.
Kijkende naar de opkomst bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen zie je dat deze opkomst altijd boven de 75% heeft gelegen (met uitzondering van 2012 en 1998): een fors percentage dus. Tegelijkertijd echter hebben we ook gezien dat de opkomst bij de afgelopen (raadgevende) referenda in de verste verte niet in de buurt kwam van een dergelijk percentage en hoogstens bleef steken op 63,3 % (opkomst bij het referendum ten aanzien van de Europese Grondwet in 2005). Gelet op de logica van D66 zouden de uitslagen van al deze referenda dan nu genegeerd moeten en mogen worden omdat de door haar gestelde drempel niet wordt bereikt. Dit terwijl toch bij 2 van de referenda een meerderheid van de bevolking is komen opdagen (63,3 % bij het Grondwet van Europa-referendum en 51,54% bij het WiV/Sleepwet-referendum).
(vervolg) Dit maakt dat een correctief referendum zoals door D66 beoogd in de praktijk slechts zelden of zeg maar gerust nooit enig effect zal hebben. Vanuit het perspectief van D66 bekeken is dit natuurlijk wel een slimme en sluwe zet: D66 kan vol trots aangeven dat zij haar principes niet opzij heeft gezet (en weer vol trots zichzelf presenteren als de voorvechter van de democratie met invoering van dit type referendum) en zo ook weer proberen verloren zieltjes terug te winnen en potentiële nieuwe kiezers aan te trekken. Het zal echter vooral een symbolisch referendum worden. D66 (en anderen) hoeven in elk geval niet te vrezen dat een dergelijk correctief referendum ooit tot ongewenste of onverwachte resultaten zal leiden: zolang die drempel niet wordt gehaald (minstens evenveel opkomst als bij de Tweede Kamerverkiezingen +1) zal zij nimmer gehouden zijn aan de resultaten. Het correctief referendum zal dus in de praktijk geen staartje krijgen/risico opleveren voor D66 (en anderen).
Als een meerderheid van de kiezers met een meerderheid iets besluit dan is dat volgens de definitie van D66 nog steeds niet voldoende om de uitslag van het correctief referendum ook echt bindend te achten: daarvoor dient sprake te zijn van een gekwalificeerde meerderheid. Dat komt erg vreemd over: moeten we dan de gemeenteraadsverkiezingen waar ook maar grofweg de helft van de kiesgerechtigden komt opdagen dan ook maar in twijfel trekken? Of treffender nog: de uitslagen van de Europese verkiezingen, waar de opkomst elke verkiezing terugloopt en al tijden niet meer (in NL) boven de 50% opkomst is uitgekomen? Als D66 dan toch echt een correctief referendum wenst maar overmatig gebruik van dit middel wenst te voorkomen dan doet zij er beter aan dit op andere manieren te bewerkstelligen, eventueel door een hogere drempel om een referendum te kunnen aanvragen of het beperken van referenda tot de meest fundamentele onderwerpen, maar de nu ingeslagen weg gaat mijns inziens toch te ver.
Hoe zou een millennial tegen dit soort meuk aankijken?
Als we er 1 kunnen vinden die er weet van heeft, tenminste.
Haha, daar zeg je zo wat.
Ach die steken heel hoogdravend van wal op de Jesse manier. Eind van het verhaal is dat er of niks gezegd is of mensen zijn boos op jou omdat je ze iets lelijks in het gezicht gewreven hebt.
Ik denk dat er heel wat zijn die niet gaan stemmen.
Of misschien is het hoop.
Ik (22) vind dat we er reeds nog harder op achteruit zijn gegaan, Ik hoop dat het einde van dit kabinet snel in zicht is, we gaan de roaring 20's in over circa 2 jaar en er staat nou niet precies veel soeps voor Nederland te wachten, Het is wel wachten op de eerste weimar-like fotos van VVD66 kinderen die geld opstapelen in de vorm van een huisje omdat hun ouders worden geholpen door Mark, Ik vraag me af of dit land ooit in actie komt.. Rutte Seizoen 4 is al besteld en niemand die er wat aan gaat veranderen.. spijtig, Want af en toe lijkt het alsof je hier tussen Willem van Oranje en Het Verzet zit.
""De partij wil ook nog altijd een bindend referendum,""
@ Ronaldo | 28-08-18 | 14:00
hahahahahahaha
"Democratie is een trein waar je vanaf stapt als je bent waar je wezen moet". Veel politici denken het maar Erdogan heeft tenminste de ballen gehad om het gewoon een keer te zeggen. Penthouse Pechtold is waar hij wezen moet. Hij heeft niet de ballen om het te zeggen maar zijn daden spreken voor zich. Net als bij Erdogan zijn de sukkels die erop stemmen blind voor de werkelijkheid. Daar hoeft onze nationale topfraudeur niet van wakker te liggen. Er zijn maar twee dingen waar ze bij de D66 wel van wakker liggen:
1) meer inspraak van het volk is minder macht om achterkamerdeals te maken, en
2) als er ooit wat met Wilders gebeurt. Wellicht hebben ze een backup-plan voor "Alles wat hij zegt en dan het tegenovergestelde!" maar behalve creatief boekhouden kan ik ze de laatste jaren niet op een authentieke gedachte betrappen. Net als bij iedere religie die teert op haat (in dit geval tegen mondige burgers) kan een god alleen maar schijnen als er een Satan is.
Dit is evidentelijk de uit Europa bekende salami-tactiek (paard van Troje is wellicht een passender benaming). Men probeert een afgezwakte versie er door te krijgen om daar de moeilijkste hordes mee te nemen (grondwetswijziging). Vervolgens kunnen de details (dat vage verhaal over meer tegenstemmen alsdan verkiezingen TKII) later bij gewone wetswijziging aangepast worden als de wind juist staat. Het raamwerk staat inmiddels immers, er hoeven enkel wat punten en comma's verplaatst te worden. Zo heeft Europa een hele hoop ellende bij ons naar binnen gefietst, dus je zou toch mogen hopen dat een politiek geïnteresseerde webzijde dit soort constructies inmiddels herkent.
Wat overigens onverlet laat dat het een abject middel is voor een in dit geval nobel doel.
+1
Zo te lezen heeft Mohammed toch nog een stageplek weten te vinden als tekstschrijver van het partijprogramma van D66: "een uitkomstdrempel wat betreft de geldigheid van de uitslag, waarbij het aantal tegenstemmen..." Dit kan je amper nog Nederlands noemen.
Die mislukte burgervader van Nijmegen, de Graaf, heeft zich nu geparachuteerd bij de Raad van State. Kortom, we zijn voorlopig niet af van deze beginselloze partij. Alles voor het pluche. Zou de Graaf meegegaan zijn op de heidagen van de fractie, waarbij ze weer allerlei leuke dingen verzinnen in de aanloop naar Prinsjesdag? Let op, binnenkort elke dag weer zo'n dol leuk modern fantastisch democratisch ideetje van de PR-maffia van d666. Hun beste idee zou zijn: opheffing.
Ik durf te stellen dat D66 of D'66 nooit kroonjuwelen heeft gehad. Altijd al onhaalbaar gewwest, maar het bekte zo lekker. "Kroonjuwelen".
Ach, ze hadden het vast over de stagiaires.
Net zoals BNN, het brutale omroepje dat de boel zou opschudden in Hilversum (hallo PowNed, bestaan jullie nog?), maar uiteindelijk laffe middelmatige lauwe kak is geworden dankzij Patrick Lodiers en Philemon Wesselink en dus maar gefuseerd is met VARA, kan D66 ook beter fuseren met de PvdA.
Ook D66 heeft het niet kunnen maken en is verworden tot een clubje blanke Sociaal-Democraten met colbertjes en v-neck pullovers en een tweedehands Saab. Nou ja, kun je net zo goed terug in één club met de betuttelende salonsocialisten die het heel goed beter weten voor een ander, met het geld van die ander. Er is, programmatisch en ideologisch, geen enkel verschil meer.
De verschillen tussen alle grote partijen (behalve die ene) zijn minimaal geworden.
Zo vindt het CDA zichzelf niet rechts, de VVD is nauwelijks rechts, wat de PvdA en D66 zijn weet eigenlijk niemand meer.
CU en SGP zijn op het confessionele na ook behoorlijk gezichtsloos.
Ik zie vele fusiemogelijkheden.
Via de wiki: "In mei 2011 hebben VARA en BNN te kennen gegeven het voornemen te hebben om onder voorwaarden te willen fuseren in het kader van de voorgenomen reorganisatie van het omroepbestel in 2016. Deze fusie is formeel ingegaan op 1 januari 2014."
Verder is ook niet geheel onbelangrijk dat: "In mei 2004 dreigde BNN opnieuw te verdwijnen en de omroep begon een nieuwe campagne: 'BNN moet blijven'. Nu is het de Eerste Kamer die overtuigd moet worden dat BNN voldoende draagvlak heeft in de samenleving om in het omroepbestel te blijven. Hoewel het inmiddels bijna 225.000 leden heeft, moet BNN volgens de Mediawet 2008 300.000 leden hebben. Zowel staatssecretaris Medy van der Laan als de Tweede Kamer vindt dat dat aantal verlaagd kan worden tot 150.000, maar de Eerste Kamer is het daar niet mee eens. Die stelt dat er gelegenheidswetgeving gemaakt moeten worden om BNN tegemoet te komen en vindt dat deze verlaging deel moet uitmaken van de volledige mediavisie van het kabinet."
Je kan dus wel zeggen dat de "laffe middelmatige lauwe kak" die je zo opwindt, overheidsbeleid is.
D66 staat nergens voor. Met een ruggengraat als elastiekje. Draaien met elke scheet mee. Trieste club. Mensen zonder mening, mensen zonder ideeën, mensen zonder ziel, kortom zombies stemmen op D66.
Als mensen het niet weten, stemmen ze d66. Meningloze, zoutloze figuren met 'het-maakt-mij-niet-uit', 'kies-jij-maar', 'wat jij wilt', 'ik neem wat jij neemt'.
Nieuwe kroonjuwelen voor d66. De oude even makkelijk bij het grof vuil gezet.
De achterban van D66 zal tevreden zijn 'Oh, maakt mij niet uit, klinkt wel goed denk ik'. De achterban van D66 kan je nog met een bak stront tevreden stellen. Wat D66 hier ook weer doet.
Ga eens deaud 66
Van Mierlo is eigenlijk niet in tweeen maar in drieeen deaud gegaan. Ze hebben die ouwe zuipschuit ook nog eens een keer een nieuwe lever gegeven. Daar heeft hij toch nog zo'n 10 jaar mee door kunnen zuipen.
Dit is mede de reden dat ik nooit orgaandonor zal worden.
Ach, Van Mierlo had van mij ook nog wel een derde lever mogen kapotdrinken. De huidige club gun ik daarentegen nog geen extra spikkeldip.
Oh , nog wel een vierde ook, maar niet die van mij.
De 'haalbare' kroonjuwelen gaan nooit verzilverd worden. Gebakken luchtfestijn voor het stemvee.
Fuck D66 *vuistjes*
Ik stem alleen nog maar op blote keizers
Ik zie Willy niet graag bloot
Willy is geen keizer.
Kroonjuwelen *proest* .... is dat net zoiets als het Kifid (klachteninstituut financiële dienstverlening) dat stelt dat: "onfhankelijkheid is ons kroonjuweel'?
Het is toch wat met die woordjes allemaal: van transparant naar 'volstrekt helder' en dan nu weer het ongebreideld smijten met kroonjuwelen. Bah!
Laat het nieuws voor wat het is en gaat Bassie en Adriaan en de gestolen kroonjuwelen bekijken denkende aan vergane glorie...
www.youtube.com/watch?v=iQIT79C9r90
Gaandeweg het vorige kabinet Rutte werd duidelijk dat hun coalitiepartner PvdA de sjaak was. En dat vertaalde zich uiteindelijk in een mega verlies. Hoera. Thans zie je een soortgelijke ontwikkeling, oké het zijn maar peilingen en geen uitslagen, maar het toont de teneur. Coalitiepartners D66 en CDA krijgen er fors van langs en verliezen op basis van de peilingen totaal resp. 7 en 8 zetels (de VVD min 4). En met name het CDA zakt verder weg dan ooit.
Dan zou je toch verwachten dat zulke partijen met de ervaringen van de PvdA nog vers in het geheugen, zo zoetjes aan tot inkeer komen en de VVD de rug toekeren, en niet alles slikken wat Rutte hen inwrijft.
Als het zo doorzet gaat druipkaars Buma de geschiedenis in van een CDA met de minste zetels.
Wanneer komt de kentering, hoeveel zetels moeten er nog vanaf voordat het laatste restje verstand toeslaat.
Vroeger moest ik altijd al vomeren van de PvdA. D66 heeft inmiddels dezelfde uitwerking op mij.
Laten we hopen dat D66 eenzelfde lot is beschoren.
Dat gaat geheid gebeuren kan ik je voorspellen.
Dan krijgen we een groter GroenLinks terug
atheïstisch stemvee | 28-08-18 | 14:39
Niet per se, de portemonee kan maar zo veel GL betalen.
Dan komt er wel weer een arbeiderspartij op of socialisten gaan zich roeren. Er zijn nu eenmaal veel kiezers die "links" zullen blijven stemmen.
De kroonjuwelen van D'66??? Vraag maar wat dat zijn aan de ex-echtgenotes van Alexander Penthouse en WeesgeenKees Verhoeven.
Pechtoïden zijn net wolven, die beginnen ook te eten bij de anus.
Begin nou eens eerst met het invoeren van een kiesdrempel.
Is op zich toch wel redelijk.
er hebben X aantal mensen op de coalitie gestemd, als deze coalitie iets bedenkt waar X+1 het niet mee eens is, dan wordt het tegen gehouden. Maar dan nog iets minder want de helft van de opkomst is vaak niet het aantal wat de coalitie gehaald heeft, deze heeft immers meer dan de helft van de zetels nodig.
Op een coalitie kan je niet stemmen, helaas. Anders zouden een hoop kabinetten nooit zijn gevormd.
Kiezers stemmen niet op coalities, want voor de verkiezingen wordt geen enkele partij uitgesloten (behalve de PVV dan) En coalities komen tot stand door slechts het tellen van zetels. Daarmee heeft de kiezer niks mee van doen. Of dacht je dat er nu duizende CU leden blij rondspringen in dit land?
De "kroonjuwelen van D66", dat waren de ballen van Thom de Graaf waarvan onze koningin hem op vakkundige wijze van verlostte door hem een burgemeestersfunctie aan te bieden.
Deze zoveelste trap na voor een dode vernieuwer is niets anders dan plan B voor D66 na het tijdperk Pechtold: hoe gaan we straks nog beter uitleggen hoe we onze partij-idealen stuk voor stuk hebben afgefakkeld? Succes ermee.
De haalbare kroonjuwelen zijn nu bij zowel Christine le Duc en D66 in de aanbieding.
"De partij wil ook nog altijd een bindend referendum, maar ziet dat referendum niet als „de oplossing voor alles”."
'66 ziet een referendum alleen als een oplossing voor alles waar ze hun zin niet krijgen, en is vooral geen optie voor alles war ze wel hun zin krijgen (via bijv een regeerakkoord).
Zo wilde '66 al vanaf het begin alles wat EU gerelateerd was uitsluiten van het correctief raadgevend referendum. Want eigenlijk weten ze best hoe die kutburger daar over denkt.
De beste democratische vernieuwing volgens '66 is dan ook algemeen kiesrecht voor iedereen, ongeacht leeftijd, achtergrond, nationaliteit, en één partij waar op gestemd kan worden, nl. '66, want de rest is toch maar stom.
Ooit was het wel wat, beter FvD stemmen nu
FvD is het d'66 van 2016. Of d'66 is het FvD van 1966.
'66 is het CDA van 1990. Regentenkliek par excellence (tevens is het de moordenaar van d'66).
Ik ben van mening dat we van het hele partijenstelsel af moeten. Geen enkele partij vraagt nog de mening van de kiezer, maar drukt voor de verkiezingen een foldertje, gevuld met onhaalbare en door de kiezer nooit gewenste onderwerpen. De formatie en de coalitie daarna geven elke keer weer de doodsteek aan de democratie.
Hear hear, berooft van goede gezondheid maar nog niet van gezond verstand!!
Proost GvE.
Hartgrondig eens.
Inderdaad, in de bovenkamer functioneert alles nog. Eveneens à la votre Cobalt
Iedere politieke partij is verworden tot een carriere ladder. Als het niet snel genoeg gaat begin je gewoon je eigen laddertje.
Volksvertegenwoordiging is er enkel nog voor de vorm om het te legitimeren.
Graaf. Over welke democratie heb je het nog. Maakt niet uit wat voor coalitie ze de volgende keer weer in elkaar prutsen. Gaat nergens over. Alles wordt uiteindelijk toch van hogerhand beslist en dan mag jij raden wie mevrouw van hogerhand is. Democratie, vergeet het.
Het is al jaren overdue om die standpuntloze partij op te heffen. D66 loopt atijd naar de grootste schreeuwer in het kabinet. Pechgoldigger is echt het summum van een partijleider die zijn kiezers bij elkaar sprokkelt en daar gaandeweg de standpunten aan aanpast. Naar de mond praten voor electoraal gewin.
D66 intellectueel? proest. they wish.
Boeie. Nederland.... RIP.
Wat je zegt, het 17e Bundesland kan zo afgestoken worden. Wellicht vinden ze dan nog wat bruinkool.
@Mark_D_NL | 28-08-18 | 14:17 Cobalt bomb | 28-08-18 | 14:19 Hebben jullie nog wat inhoudelijks te melden?
Zwizalletju | 28-08-18 | 14:31
Uiteraard niet, geef eens een voorbeeld van een inhoudelijke reactie op een drol in een pispot!
@Zwizalletju | 28-08-18 | 14:31
Ach die 2 zijn Nederland haters, die hou je toch.
Verwaarloosbaar geneuzel in de marge dat je lekker moet laten monkelen.
Berbaar | 28-08-18 | 14:55
Nu doet U Uzelf toch echt te kort Mijn Waarde. U bent toch gekroond ongekroond keizer van de Nederlandhaat? De onversneden hatelijke onverschilligheid spat er altijd van af zoals een supernova overgaat tot witte dwerg. Bravo!
De partij ONDEMOCRATEN '66. Een partij die zich verheven voelt boven het onwetende volk. Deze partij dus. Welk weldenkend mens stemt nog op deze fake partij, met fake mensen en fake idealen. De eigen idealen die zij dienen, zijn de eigen financiële idealen waarbij zij soms wat broodkruimeltjes aan het volk geven. Deze partij dus.
Willen vernieuwen maar toch weer eigenlijk niet.Iets zeggen maar toch weer terug naar af.Draai, draai ,draai ,tot ze er zelf duizelig van worden en dan zeggen dat ze het eigenlijk niet zo bedoelen.Nl snapt dit appendix partijtje al jaren niet meer.Opheffen die handel en doe de Nederlander eens echt een plezier.
Ach in koefnoen in het verleden toch ook goed neergezet: www.youtube.com/watch?v=jw3KuE3ZpsU
Een sluwe zet van die windvanen. Als het kabinet valt hebben ze dat referendum weer hoog in het vaandel staan (totdat ze weer verkozen worden want dan heulen ze natuurlijk weer met referendumhater Rutte).
En dan mag die arrogante windvaan nr.1 Rob Jetten dat weer gaan verdedigen.
Heeft Penthouse P de helft + 1 van alle vrouwen binnen aanDuw66 met zijn kroonjuwelen al gehad?
D66 is vergeten hoe het met die andere partij afliep die haar ideologische veren had afgeschud.
In the US zijn het "The divided states of America"
Hier hebben we teveel regenten per vierkante meter. Nu betreft het de D66 en morgen is het weer de PvdA of VVD of de banken en unilevers. We moeten erkennen dat halfzwanger zijn niet bestaat en daarmee een half zwanger beleid niet gaat werken. Ook moet het maar eens afgelopen zijn met die kikker in de pan methode hoe we de afgelopen jaren al iedere keer zijn tuc genomen met lastenverlichtingen die alleen maar lastenverzwarend hebben gewerkt voor een hele grote meerderheid in dit land. dat was geen lullige 61%
"Haalbare kroonjuwelen", lieve D66'ers; dat noemt men dus in normale termen: opportunisme.
Eigenlijk willen ze een soort haalbare dictatuur.
D 0,66
vind ik leuk.
Nice one!
Ach, D666. Die zijn allemaal fout na de aanstaande oorlog. De NSB van de 21e eeuw.
Het zijn over het algemeen de wat angstig aangelegde mensen die voor D66 gaan. Willen vooral middle-class uitstralen en 'het goede' doen. Dat doen ze door in ieder geval niet na te denken of zich breed te informeren. Op zoek naar middelmatige en rustige bestaanszekerheid.
Dat gezegd hebbende, kan je er vergif op innemen dat ze totaal niet door hebben dat emotie-populist Pechtold de oorspronkelijke fundamenten van de partij plakje voor plakje afschaaft in het kader van het populistische eigenbelang.
Die partij is een hol vat van ogenschijnlijk goede-bedoelingen en niet ter zaken doende meningen geworden die prima als speelbal van Mark R. te DH gebruikt wordt.
En weet je wat nou het erge is? De D66 stemmers hebben het gewoon niet eens door. Volkomen blind en onwetend door hun eigen goedertierendheid doet de salami-tactiek haar werk.
NSB-ers zijn het daarmee niet echt, ze representeren wel zwijgende meelopende meute.
"Het zijn over het algemeen de wat angstig aangelegde mensen die voor D66 gaan. Willen vooral middle-class uitstralen en 'het goede' doen. Dat doen ze door in ieder geval niet na te denken of zich breed te informeren. Op zoek naar middelmatige en rustige bestaanszekerheid." Huh verklaar u nader? D66 de partij van de rechters????
psycho_3 | 28-08-18 | 14:28
Jazeker. Dat is geheel in lijn met mijn betoog. Kom je uit een elitair moreel hoogstaand en zichzelf fatsoenlijke mensen noemende omgeving, dan is rechter worden natuurlijk een mooie en veilige carrière.
Welke democratie.
Hahahahaha. Je had ook niets anders kunnen verwachten van deze kwezels.
Ik ben lang voor het liberale en democratische geweest, maar eigenlijk sinds dit topic heb ik meer vrede met anarchie gekregen.
Anarchie geeft zo een rommel.
@Not_again | 28-08-18 | 14:08
Huidige systeem niet?
MarcS | 28-08-18 | 14:09
Inderdaad. Point taken.
not again. Ja , maar dat is maar eventjes.
@beau
Nou vooruit dan maar.
Het kan er alleen maar van opknappen.
Liberalistische anarchie dan? De grens ligt bij geweld en misbruik. 3x is scheepsrecht etc.
Na meerdere waarschuwingen wordt je zonder pardon uit de tent geveegd. Voor de rest kun je doen en laten wat je wilt, zolang je maar niemand voor de voeten loopt.
Scheelt een hoop frusti's en ander bureaucratisch fatsoensgeneuzel
Van werkelijk alles wat Pechthold uitvreet, draait van Mierlo zich om in zn graf.
Waarna Alexander de deksel openbreek en hem nog eens stevig in zn reet naait.
Het is werkelijk ongehoord wat dat kereltje met die partij uitspookt.
Schijnheiligheid schijnt een voorwaarde te zijn om bij de club te mogen.
Dus als meest recente kamer verkiezingen als opkomst had 20% zeg fictief 300 stemmers.
Dan geld het referendum indien 150 + 1 stem tegen is.
Ingewikkeld heur.
De Kruidvat? Leer toch eens Nederlands.
Goed idee, maar dan leer jij eerst lezen ...... deal?
Het gaat nl. om de winkel keten. Of gaat u altijd naar het Albert Heijn?
MarcS | 28-08-18 | 14:07
Naar die Albert Heijn op hoek met de Bremstraat, die tandarts bedoel je toch?
Ik vind dat idee voor een bindend referendum eigenlijk heel goed. Het raadgevend referendum werd immers keer op keer genegeerd.
Er zijn meerdere manieren om met een al dan niet bindend referendum je reet af te vegen. Vraag maar aan Balkenende.
Ja, de definitie goed gelezen? Ikke niet
-edit-
D66 is al jaren de partij van de beginselloosheid
Zeg dat!
Ze hebben ooit aan pluche geroken, dat beviel beter dan principes.
Ik besteed mijn aandacht liever aan het Forum.
Haalbare kroonjuwelen dus alles wat maar snel winst oplevert. Kees Verhoeven krijgt spontaan zin in een ijsje.
REAGEER OOK