
#manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman Provinciale gunstwateenkunstvrouwkes verkreukelde A4-tjes verkopen voor 500 per stuk. Kleren van de keizer in overdrive. Echt, mad props voor Martin Creed. Het zou misschien wel de mooiste stunt uit zijn carrière zijn, ware het niet dat hij ooit de belangrijkste kunstprijs van het VK won door een kamertje te maken waar het licht aan en uit kon. Nou jongens, nu allemaal vuist onder de kin en heel begrijpend knikken, want u wilt natuurlijk niet als barbaar te boek staan bij uw collegae die ook het Volkskrant Magazine lezen en een kalender van het Stedelijk Museum op het schijthuis hebben hangen. Voor je het weet wordt er afkeurend gekeken door een vrouw op leeftijd met een kort kapsel, een dik montuur en een ketting van grote etnische kralen om heur rimpelnek. #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman #manmanman
Reaguursels
Inloggen@notamused
Het vervelende is dat uitgerekend die Russische miljardair met een stuk in zijn kraag zijn huizen vol heeft hangen met kunst die wel de moeite waard is.
@lulkoekhapper
Haha inderdaad!
@Piet Karbiet | 28-07-16 | 14:49
Geweldig.
Om deze reden kunst in zijn geheel af te schaffen, lijkt me wat ridicuul, maar het pleit absoluut voor afschaffing van subsidie op "kunst".
Kan echter helaas uit ervaring spreken: mijn moeder verkeert graag in "die kringen", dus regelmatig quasi-artistieke vagelingen over de vloer aldaar.
Het zijn stuk voor stuk mensen die zichzelf geweldig interessant vinden en die zich veel te verheven voelen voor een "burgerlijk" bestaan. Ze denken allemaal dat ze door hun "kunst" ontzettend bijdragen aan een betere wereld en dat het hun geboorterecht is om geen arbeid te hoeven verrichten en dat het voor ons minder goddelijke wezens de allerheiligste plicht is om dat vooral mogelijk te maken.
Ze kunnen niets en nog erger, willen niets kunnen, hetgeen onder het mom van "creativiteit" wordt gelegitimeerd.
Mijn voorstel: max. 1 jaar subsidie (proven T&M based, dus geen grote bedragen vooraf) en daarna simpelweg marktwerking. Wil een private idioot ervoor betalen, prima! Wil niemand ervoor betalen: UWV traject inzetten en in no-time bijstandsniveau.
Hetzelfde voor schrijvers, dichters, podcasters, etc., etc.
Het kan zijn dat wat men ooit Entartete Kunst noemde (Heil Hitler!!), dat dat tegenwoordig dermate Entartete vormen heeft aangenomen (zie dat propje), dat het daadwerkelijk Entartet is (als concept helemaal uitgemolken). Of er moet nog ergens een Russische miljardair zijn (vodka hier, vodka daar), die voor dat propje best wel aan paar miljoen over heeft.
Ik ga morgen met mijn propje naar Kunst & Kitsch, ben zo benieuwd!
Propje kostte overigens maar 150 GBP.
www.hauserwirth.com/shop/30/work-no-88...
@Guus Claessen | 28-07-16 | 14:33
"Gevonden"? Als je "a sheet of a4 paper crumpled into a ball" intikt bij Google krijg je direct die pagina, speurneus!
Een propje...
Een beetje violist staat eerst 30 jaar van zn leven 6 uur per dag te spelen voor ie mee mag tellen en deze gasten maken een propje.
Zullen we dat kotseptuele kunst gaan noemen?
Ik doe het volgende, ik ga nooit naar iets wat moderne kunst wordt genoemd.ik kijk er niet naar, lees er niet over en spreek er niet over. Zouden we allemaal moeten doen
Ik kan me niet voorstellen dat die Martin Creed zijn kunstwerken VERKOOPT voor 500. Ik kan me wel heel goed voorstellen dat die Martin Creed zijn kunstwerken VERZEKERT voor 500 als ze naar zo'n expositie gaan, in de hoop dat ze zoekraken of worden weggeflikkerd. Dan zal hij wel balen dat zijn prulwerk in dit geval is teruggevonden.
Dit gebeurd steeds weer: rotzooi neer gezet als kunstwerk en dat een Onkundige dat dan weggooit, opruimt, wat dan ook.
Eigenlijk een aanfluiting dat deze "kunstenaars" subsidie krijgen rotzooi tentoon te stellen of erger; verkopen. Altijd aan de overheid. Verder een belediging voor elke kunstenaar die wel iets artistieks weet voort te brengen.
Dit soort incidentjes blijft desondanks wel erg leuk.
fail | 28-07-16 | 18:46
150 jaar geleden was er al een Deense intellectueel die op een simpele wijze de dwaasheid van de elite en iedereen die daar achteraan holt blootlegde.
Veel plezier met lezen, Einstein!
nl.wikipedia.org/wiki/De_nieuwe_klere...
Ik wil dat terug, met koffievlekken. Sofort!
Hahahahahahahaaa,
Maar was het kunstwerk door toedoen van de vrijwilliger niet meer fel-realissch en dus meer waardevol geworden?
nl.m.wikipedia.org/wiki/Entartete_Kun...
Als je het niet mooi vindt, bemoei je er dan gewoon niet mee.
een weggegooid en verfrommeld leeg stukje papier lijkt eerder op een totaal gebrek aan inspiratie
Conceptual art, speciaal voor mensen die totaal niet kunstzinnig zijn maar wel graag interessant en ingewikkeld willen doen. De prullenbak lijkt mij er dan ook een uitstekende plek voor.
Ik heb dit artikel 2,5 uur geleden aangeklikt, en kom nu pas weer onder mijn bureau vandaan van het lachen... Serieus...
Wat een goedkope volksmennerij van Zentgraaff. Verder nog iets te melden..? Ja, er wordt rotzooi gemaakt, maar ook prachtig werk wordt er gemaakt binnen de kunsten. Als Geenstijl voor afschaffing van kunst is,ga dan maar gelijk pleiten voor een regime a la Erdogan.
Gisteren naar het toilet geweest. Nog steeds niet doorgetrokken want holy shit wat een prachtig werkje kwam er uit mijn hol. Vandaag een nieuw toilet aangeschaft. Subsidie aanvraag inmiddels ingediend. Groen Link, Sociale Prutsers en Poep vd Anus laaiend enthousiast,
Telt gebruind wc-papier ook als kunst?
Laatst mijn huis laten taxeren: Geschatte waarde: 230.000 in huidige staat. Zo nog even snel naar de Aldi voor een pallet huismerk pindakaas ( investering 1150 voor de pindakaas en 3,95 voor een spatel.. Alle binnenmuren er vanavond/vannacht mee stucken en morgen de makelaar weer uitnodigen. Als daar geen taxatiewaarde van minimaal een half miljoen kk uitkomt lik ik alle pindakaas weer persoonlijk van de muur af... Dit kan niet mis gaan.
Helemaal gestoord zijn we op het westelijk halfrond.
Alles wat hierboven gezegd en geschreven is, en wat hieronder nog eventueel verschijnen zal als commentaar op dit kunstwerk, is nu deel van de betekenis van dat propje.
De nuance: "Het gaat om de context... een propje kan namelijk heel waardevol zijn: een boete, een biljet of... ja! ... een heus kunstwerk!" Propjes worden al jaren bevooroordeeld.
Beste bergsbeklimmer, die Jan Jaap met zo'n jaap van een hazenlip is qua satirisch vermogen, wmb samen met Ernst Lubach, de top op dit moment van Nederland. Zie zijn affakkeling van DENK en zo nog een paar. Daarmee zijn zij beide nog niet op het niveau van Sint Herman en zijn oudejaarsconference, maar het geeft den burger zeker moed. Zelfspot: iets wat kunstfriemelaartjes als u ten allen tijde hopeloos zal blijven ontgaan.
In mijn stad staat ook "kunst" in de openbare ruimte. De meeste "beelden" zijn van afval gemaakt, en doen een statige straat overkomen als een vuilstort. Eentje is wel leuk, en is dan ook meteen een fatsoenlijk werk dat er niet uit ziet als aan mekaar gelijmde rotzooi. Ik heb medelijden met de kunstenaar die dat dan neer mag zetten tussen letterlijke rotzooi.
We zijn volledig de andere kant van de "Entartete Kunst" opgegaan: Een rare, postmoderne interpretatie waar alles kunst is, behalve dat wat mooi is. Het lijkt wel een groot spelletje waarbij de eerste die "dat is geen kunst" zegt verliest.
Was dat soms de faktuur die de kunstenaar aan het museum gestuurd heeft?
Zolang kunst zonder subsidie wordt gemaakt, vind ik alles best.
Werd laatst nog op een Duitse site afgebrand omdat ik bepaalde vormen van moderne kunst niet kan waarderen. Had met mijn intelligentie en opleiding te doen. Nou heb ik nogal wat kunstgeschiedenis geleerd door mijn studie en heb de klager dus ook uitgelegd dat dit soort kunst alleen maar kon en kan ontstaan doordat linkse betweters ook hier in een pc kramp schieten omdat zij altijd gelijk hebben. Hysterisch schreeuwende wijven, vanwege de vishal viswijven, die harder beginnen te schreeuwen als hun ongelijk groter is en hun argumenten verdampen roepen dat een hoopje peop kunst is. Op die manier wordt Gario een Remverbrandt en SS een minister van kunst (DENKt zij).
Zo wordt Marie Huibrechts een BN-er en zielige Jan met zo´n Jaap van een Hazenlip een cabaretier. Kunst zonder NS.
@Barkruk2 | 28-07-16 | 14:39
Ambtenaar zo noem je zo'n lul.
Hoeveel waterputten in Burkina Fasso hadden we wel niet met die 500 euro kunnen slaan?
Niet afschaffen wel stoppen met subsidiëren. Hobby's betalen ze maar zelf of ze zorgen dat het rendabel is.
Thumbs up voor Creed, $500 voor een prop A4 ! Het misdadige zit 'm bij diegenen die er $500 van onze belastingcenten voor willen betalen. Hoe zou zo'n deal nou in z'n werk gaan ? De helft na aankoop terugstorten op de Zwitserse bankrekening van 'kunstkenner X' ofzo ? Ik hoop van wel want dan valt 't nog een beetje te verklaren.
dezenicknameisbezet | 28-07-16 | 14:17
volledig met je eens. Zelfs het voorval is niet uniek. Ook al eens met een werk van Beuys zo afgelopen.
@ Sinister-President
U heeft gelijk!
Niet geheel toevallig populair bij onze linksdragende vrienden
Kunst. Nooit begrepen. Maar Harrie Jekkers legt het even haarfijn uit: www.youtube.com/watch?v=t3eE4MR-Gjc
Niet alle kunst over 1 kam scheren. Dit is conceptuele kunst. De stroming speciaal verzonnen voor luie praatjesmakers
Ik heb Creeds te koop voor honderd euro per stuk. Met een "het-is-echt-een-prop-echtheidscertificaat".
Martin Creed is ook nog eens heel begaan met vluchtelings! Wie kent nou niet zijn hit "Let them in / Border Control"?
vimeo.com/143380735
@ TB2318 | 28-07-16 | 14:14
Als dit door moet gaan voor moderne kunst denk ik dat de heer A.H. een goed punt had in dezen.
Je zal toch serieus kunstenaar zijn en je beroep belachelijk gemaakt zien worden door vloeren van pindakaas en propjes papier die 'kunstwerken' genoemd worden.
Ik ben geen 'linkse kerk' persoon maar toch absoluut gek op kunst. het is mijn werk en ik zie het als iets wat waarde kan hebben. Wat misschien interessant is om te weten voor de gemiddelde reaguurder is dat dit soort werk zeker niet door iedereen gewaardeerd word. Binnen mijn gebied is het de kunst om een betekenisvolle ervaring te ontwikkelen, iets dat verrijkt voor het moment zelf of voor de dagelijkse bezigheid. Het soort kunst als propjes papier en dergelijke werken is mij en mijn studie genoten dan ook een absolute doorn in het oog.
Ik studeer dan geen kunstgeschiedenis maar voor zover ik het kan duiden is het bij het begin van het 'dadaisme' (een kunst stroming die eigelijk stelt dat alles kunst is en wel omdat de kunstenaar dat zegt) het is mis gegaan. Sinds dien zijn er helaas enorme hoeveelheden mensen die gewoon bullshit proberen te verkopen alsof het goud is. Om dat weer te nuanceren, veel troep is dadaistische kunst (zoals dit propje) maar ook weer niet alle dadaistische kunst is troep. Soms werkt het gewoon wel.
Op geenstijl en dumpert heerst het beeld dat deze zeer abstracte werken, die slechts voor een beperkte die hard doelgroep interssant zijn, de norm zijn in de kunst wereld. Gelukkig is dat niet zo.
Neem nou HEL Shooter wat hier een aantal keer is langs gekomen, mooie muziek die past bij het moment van je dag of die je snaar raakt, het waanzinnige werk van Erwin Olaf, de o.a. zwaar politiek en establishment kritische wereldwijde kunst die op de Biennale van Venetie te zien is, of sommige werken van mensen als Daan Roosegaarde en zijn gelijken. Allemaal super interessante dingen waar veel werk achter zit, denkwerk en uitvoering.
Kortom lieve reaguurders, ik wil alleen maar zeggen: er is ook mooie, interactieve, en interessante kunst die de aandacht wel waard is, check dat ook eens!
Een kunstwerk met een ongelimiteerde oplage, daar is niets exclusiefs meer aan.
Ha, gevonden. Met dit linkje maak je in 10 seconden je eigen Jackson Pollock:
www.jacksonpollock.org/
Gewoon wat met de muis klodderen. Na ieder klik een andere kleur en uitprinten maar.
In de gouden plee bij Joustra smijten?
Wat zou die Creed met z'n proppen schijtpapier doen?
Prullenbak inspecteert.
Da's al snel 2K euro.
@Atlantis-95 | 28-07-16 | 14:41
Nee het was een vrijwilliger. Die dikbetaalde artdirectors hebben naast een fors salaris ook een onbeperkte honger naar gratis arbeid. www.geenstijl.nl/mt/archieven/2014/10/...
Kunstenaars die kunstenaars wilden worden maar geen talent hebben dat is natuurlijk niet eerlijk. Dus moet de definitie kunst aangepast worden zodat Miep en Joost toch kunstenaars kunnen zijn. Zo moet alles voor linkse elite aangepast worden zodat Mohammed niet naar de berg toe hoeft maar de berg naar hem toe komt.
De pisbak van Marcel Duchamp was nog lachen, maar in de honderd jaar daarna is conceptual art verworden tot een fantasieloze herhaling van zetten door talentloze dilettanten, aangemoedigd door even stupide kunstcritici.
TB2318 | 28-07-16 | 14:14
Dit is geen kunst. Je snapt er echt niks van.
Het kan nog veel gekker: 1 stap verder en iemand strijkt het papier glad en maakt er een mooie tekening op.
Heer Karbiet, volgens mij betrof het een nationaal geschenk van 100 miljoen gulden. 80 miljoen keer twee in euri's is dacht ik die 2 schilderijen van Rembrandt, zonder het bezit waarvan we nu met zijn allen onder de vloedlinie zouden moeten leven. Heb trouwens ooit eens met mijn volle verstand zeker een kwartier naar de Nachtwacht staan kijken. Heb toen maar mijn schouders opgehaald. Vervolgens loop je de hoek om en zie je een fabelachtig schilderij van een opstijgende zwaan. Kunst: geef mijn portie maar aan Fickie.
Net even opgezocht, die crumpled sheet. Het heeft wel een zekere zuigende werking. En contemplatief. Vooral contemplatief.
Een lintje voor de schoonmaker
Als dit waar is dan het vriendelijke verzoek aan de een of andere nucleaire mogendheid om ons land keihard te nuken..... We zijn nl reddeloos verloren.
Is een A3 dan 1000 waard? Wat een lul moet je zijn om 500 neer te tellen voor een prop papier.
@sinar2 | 28-07-16 | 14:21:
Excuus.
Ik heb over je heen gelezen.
Kunst is voor mensen zonder fantasie.
.
Die moet je iets voorschotelen met een prijskaartje, anders begrijpen ze het niet...
ding is dus nu uniek en meer waard
Is toch bewonderenswaardig! Ik ben niet bekend met de kunstwereld, maar het lijkt me dat je flink moet lobbyen en marketing er tegenaan moet gooien om van zoiets simpels en nutteloos iets waardevols te maken.
"Prop papier met koffie en peuken in prullenbak":
15000.
Zo los je dat op.
Entartete Kunst...
Na 75 jaar krijgt Deutschland alsnog gelijk.
Het is de waanzin van de zelfgeproclameerde elite die dit soort bedragen toekent aan deze prullen.
Hoeveel subsidie wordt daar in hemelsnaam tegen aan gesmeten?!
Gevonden
www.martincreed.com/site/works/work-no...
Als je dit kan verkopen dan verkoop nog ijs aan een eskimo
Niets aan de hand, het blijft gewoon kunst. Naast dat propje is ook een prullenbak (en koffieresten) onderdeel van het dagelijks leven. Als ik dat artikel serieus neem natuurlijk.
de vpro-drol wordt ook al "kunst" genoemd.
elke = welke*
Lekker subtiel ook. afschaffen van 'alle kunst ooit'.... weten jullie elke religieuze stroming die nu vaak in het nieuws is óók rücksichtlos alle kunst afschaft? Nou?
"Beste pleidooi voor de afschaffing van kunst ooit"
Of vrijwilligers. Kan ook, en creëert echte banen.
@Sosti | 28-07-16 | 14:23: geef die ambtenaren 1 jaar ipv vakantiegeld, kerstbonus of dertiende maand zo'n 'kunstwerk' cadeau. Eens kijken of ze dan ook zo enthousiast zijn...
Doe mij maar een klassiek schilderij. Rot op met je modernisme, kuthippies.
@Pimp my Voortuin | 28-07-16 | 14:21
Die oplichter Daniel Goldreyer heeft van dat geld later in Amsterdam nog straalbezopen een prostituee in elkaar geslagen maar die zaak is afgekocht. Toch geld zat.
Het 'lulverhaal' waarbij hij verklaard hoe hij tot dit 'ontwerp' is gekomen.... waardoor hij een of andere zot bereid vind om er een flinke slodder geld voor te geven.... dat is misschien wel kunst! Het propje op zich kan inderdaad gewoon de prullenbak in! Ha, ha!
Keutelgrappen kom er maar in....
Plagiaat. Ik had dat kunstwerk al eerder gemaakt.
Iemand die een propje papier weet te verkopen voor 500 verdient respect.
Iemand die 500 betaalt voor een propje papier is handelsonbekwaam.
Er was nog zo`n beroepsjankert die belastinggeld opeiste door het maken van propjes. Diezelfde gast die vindt dat alle blanken slavenhandelaren zijn. We hebben het natuurlijk over Quinsy Halvegario.
En dan een half uur moeilijk lullen over de kunstfilosofische implicaties van het proppie papier.
Ik heb net een pot pindakaas gekocht.
Brutus_Bosch | 28-07-16 | 14:22
Mijn.
@Hetkanverkeren | 28-07-16 | 14:20
Ik. 80 miljoen via Zalm toch? En recent die Maarten en Jurkje gekocht voor 60 miljoen van een Rotschildt. En het Rijksmuseum opgeknapt voor 200 miljoen en maar janken.
Ik vond het toneelstuk met die herdershonden als acteurs van Wim T. Schippers ook een hoogtepuntje. Ik geloof dat dat al een jaar of 30 geleden is en hij kreeg toen meen ik iets van 60.000 gulden subsidie.
Ik heb zojuist een kunstwerk met wc papier gemaakt en nee dat bruine is geen koffie..... Man, man, man, man
500 euro is een koopje vergeleken met deze kunst in het Provinciehuis van Gelderland: www.geenstijl.nl/mt/archieven/2015/01/...
Ik heb er een neuspulk achtergelaten in het kader van microkunst. Waarde 2000.
Ik zeg maar zo , er zitten twee letters teveel in kunst.
Slimme vent. ErdoDenTurk.2
Ik heb net een plakbandje dubbelgevoeuwen.
Ik had hem al bijna in de prullenbak gegooid...
Het is een kunst om elke maand de helft van je inkomen in te leveren en toch rond te komen.
#manmanman
Meer niet
Is nu 2500 euro waard wegens de kunstzinnige koffieresten op het propje. Een echt unicum in éénmalige oplage.
Snel, bel Goldreyer...
Misschien valt de schade nog mee met een paar ton.
www.volkskrant.nl/recensies/reconstruc...
Dit ? : martincreed.com/site/works/work-no-88
Weet je wie er ook een hekel had aan moderne kunst?
We gaan een gevaarlijke weg op als we de kunst- en cultuursector zo ridiculiseren.
@TB2318 | 28-07-16 | 14:14
Dick Scheringa?
En hou een sop. Er worden miljoenen weggepist aan zogenaamde kunst en cultuur in dit land. De kelders van de musea staat er nokvol mee. Die gesubsidieerde cultuursector moet maar tegen een stootje kunnen. Moet ik ook ieder dag.
Het is al wat langer geleden maar herinnert u zich het gevalletje Victory Boogie Woogie nog? Het soort kastesysteem waar ze zich zelfs in India nog de ogen voor uit de kop zouden schamen. In Nederland.
ik bied aan: a load off crap made of food.
bieden vanaf 90 euro, gratis verzending.
Geef die kunstenaar zijn tel. nummer ff iemand. Ik heb een salesjob voor hem.....
Genummerd exemplaar?
Altijd weer lekker bezig, TMG employee. Tokkie ragebait in komkommertijd. Maar niks nieuws sinds Marcel Duchamp, Piero Manzoni, Andy Warhol en Wim T. Schippers. Inclusief alle zwakstroom schuimbekkerij eronder, allemaal al eens eerder gedaan.
Ik ben ook een kunstenaar!
@Zentgraaff | 28-07-16 | 14:04
Knap hoe je er altijd weer een Godwin in weet te stoppen. :-)
Prof. D.A.H. Vintik | 28-07-16 | 14:14
Het schijnt weggejorist te zijn.
Wat was het oorspronkelijke bericht?
Dit is geen kunst, dit is gerommel in de marge van iemand die te lui is om een echte baan te zoeken zei een wijs iemand ooit eens.
Is de oneliner "dat kan mijn neefje van vijf ook" al voorbij gekomen. Zoniet "dat kan mijn neefje van vijf ook".
Maar zonder gekheid:
Weet je wie er ook een hekel had aan moderne kunst?
We gaan een gevaarlijke weg op als we de kunst- en cultuursector zo ridiculiseren.
@Zentgraaff | 28-07-16 | 14:04
Knap hoe je er altijd weer een Godwin in weet te stoppen. :-)
Martin Creed is een genie. Hoe krijg je mensen anders zover om 500 euro te betalen voor een propje papier? Deze man is een absolute legende in mijn ogen.
Krijg je met al die subsidie..
Kunstenaar zijn tegenwoordig kunstjesmakers.
Sterf! Dit vind ik nou wel een goede reden om ons land op te doeken.
jawor36 | 28-07-16 | 14:08
.
Ga.eens.weg.
ik heb hier nog verscheidene replica's liggen die ik van de hand doe voor 50.- stuk
Sterf! Dit vind ik nou wel een goede reden om ons land op te doeken.
Holy shit... ik heb hier een fortuin onder m'n bureau staan!
*Snel een kunsthandel zoekt*
REAGEER OOK