Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

War On Obesitas VIII: save the kids!

waronobesitas100.jpgZo. Hoe staat het er mee? Lekker wekelijks aan het hardlopen? Opdrukken? Sit-ups? De vette hap vervangen voor groenten? De chips laten staan 's avonds? Geen suikerfrisdrank meer? Zo ja: super. Zo nee: waar de fuck wacht je op, corpulente hoop reuzel? Vet en suikers zijn bugs die je uit je routine moet programmeren. En als je te weinig beweegt ben je een verspilling van spierweefsel en zuurstof. Enfin. Jezelf kapot maken met slecht vreten en beperkt bewegen is tot daar aan toe. Maar nog erger zijn ouders die hun kinderen laten verslobberen tot exuberant vlezige PS4-controllerhouders. Als je kinderen alleen maar goed zijn om suikers om te zetten in lillende vetlappen en XBOX achievements te sparen, had je beter geen kinderen kunnen krijgen. Obese kinderen, dan heb je echt een aantal opvoedafslagen gemist als ouders. Kijk, in Denemarken zijn ze inmiddels zover dat ze gastronomisch verwaarloosde kinderen in een speciaal anti-vetprogramma proppen.
Vergiftigen Wil je dat je kind gepest wordt? Nee toch? Geen enkele ouder wil dat zijn kind gepest wordt. Mooi. Fijn dat we dat vastgesteld hebben. Hey. Als je nou niet wil dat je kind gepest wordt, stouw je kind dan niet vol met suikers en te veel vet. Je jaagt toch ook geen AIDS-naald vol heroïne in de bloedaderen van je dreumes? Waarom dan wel ander gif? Als ouders heb je de verantwoordelijkheid om niet alleen je kind van gezond voer te voorzien en te voorkomen dat hij (m/v) een junk wordt van commercieel afval. Sterker nog, het is tevens je verantwoordelijkheid dat jij als ouder je kind bijbrengt wat er onder gezond voer valt. Wat? Niet? Echt wel. Je zegt toch tegen je kind bij het oversteken ook niet: "als je af en toe een keer met je ogen dicht oversteekt is dat helemaal niet erg hoor." Waarom accepteer je dan wel dat je kind zich volzuigt met overtollig suiker en vet? Precies. Kap met het vergiftigen van je kind. Afstompen In de introductie hadden we het er over hoe sommige ouders hun kind gebruiken als een soort vlezige houder voor gamecontrollers. Van nature bewegen kinderen alsof iemand ze afgetankt heeft met geconcentreerde JochemMyjer Loodvrij. Dus het is best een prestatie om ze in enkele jaren zo af te stompen dat ze niks meer zijn dan pixelzombies. Fuck dat. Leer kinderen bewegen. Duw ze op een sport. Het liefst een teamsport. Een teamsport maakt een beter mens van je kind dan een individuele sport. En een vele malen beter mens dan die dikzakken die als enige sport 'inloggen op het PSN-netwerk' doen. Als je je kinderen maar stimuleert en aanleert om goed te bewegen elke dag. Zo simpel. Arrestatie We schreven een topic in juni over een echtpaar dat gearresteerd was omdat ze hun kind moorddadig dik hadden laten worden. Terecht. Kinderen mishandelen mag namelijk niet. Ook niet je eigen kinderen. En je kind veel te zwaar laten worden door een compleet ridicule ratio tussen smerig calorieëngif en beweegmomenten is pure mishandeling. Pleur op met je 'geen zin' of 'teveel moeite'. Er zijn geen excuses. Als je bewijst dat je niet kan autorijden omdat je altijd meer dan 50 km/u te hard rijdt of regelmatig straalbezopen achter het stuur gaat zitten, wordt je daarvoor gestraft. Dan wordt je rijbewijs ingenomen. Geen auto meer voor jou. En zo zou het ook met kinderen en obesitas moeten zijn. "Na correctie blijft er een BMI over van 33, meneer. We vorderen hierbij uw kind." Save the kids! War On Obesitas is een initiatief van Stijlloze Lifecoaching met het oog op duurzaamheid van mens en milieu. Voorgaande edities Episode I: GeenStijl strijdt tegen vetzakken Episode II: pak vetzakken hard aan Intermezzo: gezond zaad Episode III: de basics Episode IV: dood aan suiker Episode V: ga sporten Episode VI: fat acceptance Episode VII: obesitas zo duur als oorlog

Reaguursels

Inloggen

"Aanleg voor dik is trouwens heel erg erfelijk:"

Dat neemt niet weg dat obesitas een enorm probleem is en er wat aan gedaan moet worden.

henkou | 24-11-14 | 19:39

-weggejorist-

Wim Heitinga! | 24-11-14 | 15:46

hallofreen | 23-11-14 | 21:18
Weet jij hoe ik weet dat jij nog nooit een dikke persoon van dichtbij hebt meegemaakt?
Je zou ze de kost moeten geven die altijd weer versteld staan 'wauw, dus jij kookt gewoon elke avond verse groente en je vindt spuitjes lekkerder dan pizza?? En je eet geeneens vlees?'

******** | 24-11-14 | 13:57

Tyf op zeg.
Je wil niet weten hoeveel mensen ik ken die zwaar aan de sigaretten en drank zitten maar (daardoor?) slank zijn. Hoezo zelfbeheersing?
Aanleg voor dik is trouwens heel erg erfelijk: geadopteerde kindjes krijgen als ze volwassen zijn het gewicht van hun bio-ouders ipv hun zorg-ouders, dus je bent gewoon een nazi als je mensen daarop veroordeeld.

******** | 24-11-14 | 13:51

De oorzaak van obesitas is consumptie van koolhtdraten. En uitsluitend de consimptie van koolhydraten. Dus brood suiker en aardappelen zijn de grootste boosdoenets. De tweede oorzaak is dat er veel te weinig vet wordt gegeten. Dan bedoel ik dierlijke vetten. Daar kun je nooit teveel van eten. Dus eet je maar gerust gek aan vlees, eieren en roomboter. Stop met de groente en fruit onzin want daar zit echt helemaal geen voedingswaarde in en belast slechts je spijsverteringssysteem. Ook in het geval van obesitas is de grootste boosdoener het voedingsbureau. Je moet echt helemaal niets geloven van wat die zeggen.

henkou | 24-11-14 | 11:00

De meneer in het filmpje heeft zich ook een behoorlijke stierennek gevreten.

Multimediaknaller | 24-11-14 | 10:46

Dan blijven ze bij domeinen met bergen onverkoopbare koters zitten.
.
Bouwjaar: 2004
Rijklaar gewicht: 46 kg
Type brandstof: Red Bull of Cola (Indien V uitvoering mag dit een light product zijn).
Aantal PK: > 0.000001
Verbruik: 2 a 3 liter/dag, temp afhankelijk.
Uitstoot: CO2, Methaan en Bullshit.
Kosten levensduur: +/- 1 Porsche.

r04drunn3r | 24-11-14 | 08:05

Pas als Marc van der Linden van tv verdwenen is, dan pas is deze oorlog over. Waar is toch de tijd dat presentatoren op uiterlijk werden aangenomen. Ik heb een bredere tv nodig om die Jabba op het scherm te krijgen.

A la snackbar | 23-11-14 | 22:26

Ah, en natuurlijk ben jij als brabo of limburger te dik. Dat is evident, en weer gevolg van al die andere verbanden.

pvpb | 23-11-14 | 21:33

@Parel van het Zuiden: dom is het statistisch verband tussen overgewicht en intelligentie ontkennen. Causaal zal dat verband overigens vooral lopen via de tussenstappen van opleiding en sociale status en opvoeding.

pvpb | 23-11-14 | 21:32

Volgens mij haalt (de overigens zelf tonnetjeronde) ma-Jakob oorzaak en gevolg door elkaar als ze beweert dat haar losgeweekte vetrol zich volvreet uit frustratie over pesten...

pvpb | 23-11-14 | 21:28

Quid,
Ik geef je met deze war on Obesitas groot gelijk.
De weerstand die je ervaart geeft alleen al aan dat je taboedoorbrekend bezig bent. Ouders die zich schuldig maken, danwel het gevaar bagatelliseren van de volgende producten, zouden eens ernstig bij zichzelf te rade moeten gaan:
Drinkt uw kind cola, sinas, 7-up en andere producten van de coca-cola company? Staat dit standaard in de koelkast?
Eet het regelmatig (ja, ook eens per maand) McD, Burger king, KFC?
Kookt u voor uw kroost regelmatig 'Wereldgerechten'van Knor?
Is er eens per week een 'patatdag'?
Gebruikt u eens per week de frituurpan? Heeft u überhaupt een frituurpan?
Gaat het met de bus naar school? Koop u voor uw tiener een scooter?
Sport het niet?
Koopt u wekelijks snoep?
Slechts meer dan twee keer ja? U heeft gefaald als ouder!
U bewijst dat u niet in staat bent gebleken uw slechte gewoontes te projecteren op uw nageslacht. Met alle gevolgen van dien. Derhalve bewijzen de babyboomers maar des te meer dat hun dungelaagde verchroomde ideaal niet eens een halve generatie kon overleven. Zelfs hun kinderen voeden hun kroost misdadig op. Faal!

hallofreen | 23-11-14 | 21:18

Wekelijks hardlopen? Wat heb je daar nou aan? 4-6 keer per week, veel beter.
Beetje opdrukken? Ja, zolang het maar+100 is.
Nog meer weten?

KarelMarks | 23-11-14 | 21:10

Quid is undercover Joop-scribent

Tisnietanders | 23-11-14 | 20:56

"War On Obesitas is een initiatief van Stijlloze Lifecoaching met het oog op duurzaamheid van mens en milieu."

Waarom moet het woord 'milieu' er nou bij staan?
Nu rijst bij ProAsfalt het gevoel dat de Groene Kmer erachter zit.

ProAsfalt | 23-11-14 | 20:24

"Als je je kinderen maar stimuleert en aanleert om goed te bewegen elke dag. Zo simpel."

Zolang als ze maar niet sneller rennen dan een menig politieagent dan is het goed.

ProAsfalt | 23-11-14 | 20:22

Hoeveel klaagsessies hebben we nog tegoed?

G,I. Jane | 23-11-14 | 19:53

@Willianus Wortelus

Het ging mij dan ook meer om de praktische toepassing van het onderzoek, verder ben ik persoonlijk meer gëinteresseerd in de psychologische aspecten omtrent eetgewoonten, aangezien deze mijns inziens een grotere impact hebben tijdens de jeugd. Eten gekoppeld aan emoties/situaties bijvoorbeeld om er maar een te noemen, wat later kan bepalen wat voor eten je 'moet' eten als je bijvoorbeeld een slechte dag hebt.

jonvuu² | 23-11-14 | 19:47

hans123 | 23-11-14 | 19:25

Jij klinkT dik!

højre vær så venlig | 23-11-14 | 19:37

Geloof zeker dat een dergelijk verband bestaat. Valt me regelmatig op welke mensen vooraan staan bij de snacks in de supermarkt e.d. Al kun je het uiteraard niet compleet op het uiterlijk inschatten op iemand intelligent is. Maar een berg tatoeages geeft me toch altijd een bepaalde indruk. Is door ook wetenschappelijk onderzoek naar gedaan?

hans123 | 23-11-14 | 19:25

Parel van het Zuiden | 23-11-14 | 19:05 Vanavond krijg je elk uur een nieuw onderzoek voor je kiezen. Totdat je toegeeft.

Hier nummer twee: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3...

Willianus Wortelus | 23-11-14 | 19:18

jonvuu² | 23-11-14 | 18:43 Uitzonderingen bevestigen altijd de regel. Maar er is een keihard aantoonbaar verband tussen intelligentie en zwaarlijvigheid.

Dat verband ontkennen wordt meestal gedaan door zwaarlijvige personen ;)

Strikt genomen stelt het onderzoek trouwens dat de intelligentie van een kind een direct effect heeft op de BMI tijdens volwassenheid, maar dat terzijde.

Willianus Wortelus | 23-11-14 | 19:09

Als je het snapt kan je beter niet reaguren.

van stampij | 23-11-14 | 19:09

@Willianus Wortelus | 23-11-14 | 18:08

Het spijt me. Ik ben een beta. Ik heb niets met eendimensionaal statistisch onderzoek. Overigens opent het artikel met de vaststelling dat er diverse andere onderzoeken zijn die tot andere conclusies komen. Wellicht moet u het hele artikel lezen en niet alleen de synopsis die in uw straatje past. Die tegenstrijdigheden heb je overigens nou eenmaal met eendimensionale statistiek.
.
Wees gerust. Er komt vanzelf een onderzoek die daadwerkelijk de mechanismen, chemie, en processen in ons lichaam en onze geest beter in kaart brengt om tot een sluitende conclusie te komen.

Parel van het Zuiden | 23-11-14 | 19:05

Je eigen kind vetmesten ik vind het best ongelofelijk dat ouders dat hun kind aandoen. Het argument dat alles vol zit met verborgen suikers is jaren oud en inmiddels is iedereen die niet onder een steen leeft daarvan, en van alle andere factoren, op de hoogte. Is ook moeilijk om later al dat vet kwijt te raken als je vanaf kinds af aan de trechter hebt gelegen. Ik vind het behoorlijk heftig, verdriet van dikke kinderen die worden gepest of buitengesloten. Weinig vrienden hebben en niemand die verliefd op je wordt of als laatste gekozen worden bij gym in het team. Maar met zak chips kind achter de computer zetten is lekker rustig voor jezelf.

ukuppes | 23-11-14 | 18:56

Conclusie is dus dat ouders het probleem zijn. In het filmpje wordt verteld dat met 5 uur per week begeleiding per kind men een reductie van 70% kan bewerkstelligen. Als dit zo is betekend dat er alleen iemand nodig is om te vertellen dat je niet te veel moet vreten en voldoende moet bewegen. Anno 2014 geen rocket science.....

Dude heb je eten | 23-11-14 | 18:52

Toch leest dit altijd het best weg met een bak popcorn. Morgen maar weer door de regen naar het werk fietsen dan!

saidnowomanever | 23-11-14 | 18:49

@Willianus Wortelus

Maar daar gaat u alsnog een klein beetje de mist in, het onderzoek stelt namelijk dat wanneer iemand te zwaar is, de kans groter is dat deze persoon laag intelligent is dan dat deze hoog intelligent zou zijn. Het onderzoek stelt niet dat per definitie zware mensen dom zijn, zoals op te maken was uit uw eerdere bericht. Gemiddeld genomen heeft u dan weer wel gelijk volgens het onderzoek maar het is nogal voorbarig als dat uw maatstaf is naar een willekeurige zwaarlijvige toe.

jonvuu² | 23-11-14 | 18:43

Ze moeten die volksverlakkerij van light produkten voor eens en altijd verbieden.
Vaak zijn de vetten van een produkt vervangen door suikers, bijvoorbeeld light pindakaas. Bovendien is die zooi onnodig duur, zet er light op of biologisch en je maakt meer winst
De dikkerd zelf vreet er alleen maar meer van, want het woordje light sust hun geweten.

Terpen-tijn | 23-11-14 | 18:42

rara | 23-11-14 | 18:33
Niet helemaal waar: dikke zwarte pieten passen niet door de schoorsteen.

Bakito | 23-11-14 | 18:36

Lees de Voedselzandloper of voor mijn part het Paleo idee, en leef ernaar. Lang verhaal kort, elimineer de koolhydraten en val vanzelf af.

RayHolland | 23-11-14 | 18:34

@Bakito | 23-11-14 | 18:19
Kinderen krijgen het suikergoed van een zwarte Piet, waardoor ze leren dat zwarte mensen ongezond leven. Dat is pas erg!

rara | 23-11-14 | 18:33

@eerstneukendanpraten | 23-11-14 | 18:22
Ik ken wijven die alles neuqsexen wat los en vast zit, helpt niet tegen de overtollige pondjes.

Humpf | 23-11-14 | 18:32

"Dronkenlap rijdt met kind op schoot". Nieuws.
Rokers of drinkers mag je altijd bij naam noemen, in dit geval terecht want relevant.
Maar als iemand twee ton weegt, moet je altijd je bek houden.
Tenzij het ter sprake komt door de vetklep zelf.
Altijd eten ze niet veel, slecht werkende schildklier enzo.
Als je ruzie wilt krijgen moet je zeggen dat elk pondje door het mondje komt.
Vaak ontaardt het dan in janken en verwijten, waarom begrijpen de mensen niet dat hun lichaam anders reageert op voedsel?
Dat ze zich suf dieeeten, maar niets helpt.
Daarna stappen ze in hun auto, niet dat ze ver weg wonen, maar het waaide, er was regen voorspeld, liever niet s avonds in het donker.
Kortom, dikkerds zijn meestersmoezenmakers, trap er niet in.

Terpen-tijn | 23-11-14 | 18:31

Brought to you by weight watchers

Graftak | 23-11-14 | 18:27

Als er meer wordt geneukt krijg obesitas ook minder kans!

eerstneukendanpraten | 23-11-14 | 18:22

Meeroever | 23-11-14 | 18:05
Helaas wordt zoete meuk o.a. via het Sinterklaasfeest bestempeld als beloning voor goed gedrag. Kinderen worden geïndoctrineerd met de gedachte dat suiker iets heiligs is.

Bakito | 23-11-14 | 18:19

@mezelf geraffineerde

Methylfenidaat | 23-11-14 | 18:15

Vet kan niet veel kwaad, suikers wel, vooral geratineerde suikers. En daar eten dikkerds veels te veel van, omdat het zo verborgen zit in zoveel producten!

Methylfenidaat | 23-11-14 | 18:14

Heer Quid de nieuwe PvdA-kroonprins?

colonnecinco | 23-11-14 | 18:13

Een leven zonder veel suiker lijkt zwaar en moeilijk, maar het went snel, na een week of 2 voel je je echt een stuk fitter. Vooral dat gevoel na te veel suikerrijk voedsel consumeren, van vermoeidheid en een ronduit kuthumeur, verdwijnt.

Suiker is een verslaving, lekker mee stoppen dus.

Meeroever | 23-11-14 | 18:05

Parel van het Zuiden | 23-11-14 | 17:58
Noem eens een voorbeeld...

Bakito | 23-11-14 | 18:03

Ik moet godverdomme helemaal niks!

Morris Stockwood | 23-11-14 | 18:02

Ik wou iets zeggen over geen discipline en luiheid maar ben zelf ongedisciplineerd. Alleen weeg ik 62kg in plaats van 102kg.

Abu Koop Dan | 23-11-14 | 18:02

@ Godsammekraken | 23-11-14 | 17:21
Ik denk dat Quid op de middelbare school dat ene dikke wijf als enige NIET mocht vingeren in het fietsenhok.
Dan krijg je dus een persoonlijke war on obesitas om de demonen uit je kindertijd te verdrijven.

BeunDeHaas | 23-11-14 | 18:00

@jonvuu² | 23-11-14 | 17:54

Ik ken verschillende bijzonder intelligente mensen. Die claimen nooit dat zij intelligent zijn. Hoeft ook niet. Die intelligentie is merkbaar.
.
Ik ken ook een aantal mensen die, zeg maar gemiddeld zijn, maar hoogopgeleid. Die claimen graag dat ze intelligent zijn. Anders merk je het niet op.

Parel van het Zuiden | 23-11-14 | 17:58

Nou heb ik een trauma opgelopen van mijn suikerloze jeugd. Totaal liefdeloos. Dat gaat nu weer kinderen overkomen van ouders die GS nog serieus nemen.

Nog wat, hoe krijg je dit soort tekst bij moslimse ouders, of willen we dat niet?

Islamofiel | 23-11-14 | 17:57

Daar zit ik dan op de bank met een rum cola (gewone Coca cola, geen light ofzeau)een zak chips en klaar om iets te bestellen bij de plaatselijke patat friet boer.

Humpf | 23-11-14 | 17:56

Misschien moet het kindje van Quid maar eens gevorderd worden. Mensen die dit soort maatregelen in andermans persoonlijke levenssfeer voorstaan zouden dat eerst maar eens zelf moeten ondergaan. Daarnaast zijn mensen met dit soort "ideeën" wat mij betreft volstrekt ongeschikt als ouder. Dit moet je niet willen overdragen aan opvolgende generaties.
.
Laten we dat trouwens maar niet doen. Een kind hoeft niet te lijden onder de zonden van de vader.
.
Maar man, man, man. M'neer ontpopt zich steeds meer als een bonafide engerd.

Parel van het Zuiden | 23-11-14 | 17:55

@Willianus Wortelus

Ach lul niet man, er komt zoveel meer bij kijken en de aanleiding voor het te dik is bij iedereen weer anders. U heeft een zeer simplistische denkwijze voor iemand die claimt intelligent te zijn.

jonvuu² | 23-11-14 | 17:54

Kwitt kan het preken niet laten...

Dr. Plofkop | 23-11-14 | 17:53

Ik hoor in de verte toch echt wel het marcheren van fascistenboots. Zal wel weer aan mij liggen.

Elspeth | 23-11-14 | 17:52

Gootbalkoning | 23-11-14 | 17:38

Hvornår du mener Scandinavien og special Danmark, de skal være Körperkultur Kropkultur.

duitse herder | 23-11-14 | 17:52

loop is door een gemiddelde Zwarte Piet hatende winkel.. zeg een AH.
Minimaal 1 heel pad staat vol met 83 soorten chips, limo, energie drinks, borrelnoten ect.
De winstmarge zal daar wel mee te maken hebben.. maar AH is naast Anti Piet dus ook Pro obesitas.

(c)ZWITSUL | 23-11-14 | 17:47

@Willianus Wortelus | 23-11-14 | 17:44

Wat een verschrikkelijk domme opmerking. Intelligentie heeft niets met dik zijn te maken. Maar goed, u bent dus de dikzak van de groep?

Parel van het Zuiden | 23-11-14 | 17:47

Dik zijn is zuiver een intelligentie-kwestie. Hoe lager het IQ des te dikker de pens. Alle kerels uit mijn vriendenkring wegen rond de 75 kilo, de dames wegen rond de 60. Slim zijn maakt dun.

Je kan schrijven wat je wil Kwidt, daar ga jij niets aan veranderen. Je kan tegen dom vadsig volk roepen wat je wil, ze blijven hun kid voldonderen met troep. Jij gaat in heel je leven precies nul ouders het licht laten zien.

Willianus Wortelus | 23-11-14 | 17:44

Eerlijk gezegd heb ik nog steeds het idee dat veel mensen expres ongezond eten vanwege hun afkeer van de veganistische en ecologische moordenaar van Pim Fortuyn.

Bakito | 23-11-14 | 17:41

Dwingeland Quid, doe eens gauw verhuizen naar Skandinavië. De socialistische machthebbers aldaar zullen je linksige persoontje en je akelige Körperkultur-achtige ideeën met open armen ontvangen.

Gootbalkoning | 23-11-14 | 17:38

Obesitas is gewoon een ander woord voor luieflikker.

de uitbater | 23-11-14 | 17:37

En dan zo'n dikke presentator. En die moeder mag er ook zijn.

Zeggie | 23-11-14 | 17:37

Een overbeschermende moeder maakt meer kapot dan je lief is .

likmegaties | 23-11-14 | 17:36

dit topic sla ik maar weer over, heb geen dik wijf thuis
dus het boeit me totaal niet

ich habe es gewusst | 23-11-14 | 17:32

'Een teamsport maakt een beter mens van je kind dan een individuele sport'

@Quid, iedere keer zie ik in je stukjes van die rare uitspraken. Zonde, want zo heel af en toe schrijf je zeer goed.

LibertarianTeacher | 23-11-14 | 17:32

Johnnyboy je hebt een punt maar jij mocht vroeger net als ik overal spelen en ravotten, de wereld was iets minder gevaarlijk. Na een mooie bos-middag kwamen we thuis en zagen mam en pap(de borrel in de radijs) de rozen snoeien, those days...
www.youtube.com/watch?v=3nUK4xCY0oc&a...

grindbak | 23-11-14 | 17:31

Hé Quid. Misschien moet je Van Rossum even een lel op zijn achterhoofd geven dat hij de ouders die dan wel iets doen aan hun te vette kroost hier zit af te zeiken op GeenStijl.

X-es | 23-11-14 | 17:27

Kan Quit niet voor de Libelle gaan schrijven ofzo? Al die lifestyle-dingetjes en pet peeves, dat is toch meer iets voor een wijvenblaadje.

Ooit_huisregelneef | 23-11-14 | 17:23

@Godsammekraken | 23-11-14 | 17:21
Denk ook dat het een persoonlijke obsessie is. Zal eens aan Nanninga vragen of ze er meer van weet, dat kan men niet uitsluiten.

rara | 23-11-14 | 17:22

".. hadden we het.."
"We schreven.."
"Stijlloze Lifecoaching.."

Kan me toch niet aan de indruk onttrekken dat het veel meer om een *persoonlijke* obsessie gaat hier...

Godsammekraken | 23-11-14 | 17:21

Begin bij het voorbeeld

højre vær så venlig | 23-11-14 | 17:16

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl